http://kariera.mk

Voda: Grupet e punës janë në terren, vëmendja e njëjtë për të gjithë të prekurit

para 7 muajve - Vizion Plus

Zëvendës ministrja e Brendshmë, njëkohësisht kryetarja e Shtabit të Emergjencave Rovena Voda është shprehur se vëmendja është maksimale për përballimin e emergjencës në të cilën ndodhet vendi. Në një lidhje...

Qeveria publikon të dhënat më të fundit për tërmetin e 26 nëntorit

para 7 muajve - Top Channel

Qeveria ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që preku vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës së institucioneve...

Bilanci paraprak në tre bashki: 180 objekte të pabanueshme, 21 godina në Durrës do të shemben

para 7 muajve - Gazeta Express

Zv.Ministrja e Brendshme Rovena Voda ka përcjellë një bilanc paraprak mbi dëmet e inspektuara deri më tani nga tre bashki të vendit, Durrës, Shijak dhe Krujë. Sipas bilancit të deritanishëm, janë inspektuar...

Zv.ministrja Voda bën bilancin: 469 objekte të inspektuara në Durrës, Krujë e Shijak

para 7 muajve - Koha.mk

Zëvendës-ministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri të ditur bilancin e deritanishëm të inspektimeve të godinave nga ekspertët e huaj dhe shqiptarë në qarkun e Durrësit që mori jetën e dhjetërave njerëzve...

Voda: Grupet e punës janë në terren, vëmendja e njëtjë për të gjithë të prekurit

para 7 muajve - Medial

Zëvendës ministrja e Brendshmë, njëkohësisht kryetarja e Shtabit të Emergjencave Rovena Voda është shprehur se vëmendja është maksimale për përballimin e emergjencës në të cilën ndodhet vendi. Në një lidhje...

Dëmet e tërmetit, zv/ministrja e Brendshme tregon sa banesa do shemben në Durrës

para 7 muajve - Sot News

Zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda, ka bërë bilancin e deri tanishëm të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti. “Numri i qytetarëve të strehuar në struktura hoteliere në Durrës, Shëngjin dhe në Kavajë, ka...

U inspektuan 469 objekte në qarkun Durrës, 180 janë të pabanueshme

para 7 muajve - Portalb

Në qarkun e Durrësit janë inspektuar 469 objekte nga të cilat 180 janë të pabanueshme, transmeton OraNews . Në një deklaratë për mediat, zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda bëri publike shifrat, duke...

Voda: Grupet e punës janë në terren, vëmendja e njëtjë për të gjithë të prekurit

para 7 muajve - Vizion Plus

Zëvendës ministrja e Brendshmë, njëkohësisht kryetarja e Shtabit të Emergjencave Rovena Voda është shprehur se vëmendja është maksimale për përballimin e emergjencës në të cilën ndodhet vendi. Në një lidhje...

Inspektohen 469 objekte në qarkun Durrës, 180 janë të pabanueshme

para 7 muajve - Klan Kosova

Në qarkun e Durrësit janë inspektuar 469 objekte nga të cilat 180 janë të pabanueshme. Në një deklaratë për mediat, zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda bëri publike shifrat, duke theksuar se janë prishur...

Zv.ministrja Voda bën bilancin: 469 objekte të inspektuara në Durrës, Krujë e Shijak

para 7 muajve - Medial

Zëvendës-ministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri të ditur bilancin e deritanishëm të inspektimeve të godinave nga ekspertët e huaj dhe shqiptarë në qarkun e Durrësit që mori jetën e dhjetërave njerëzve...

Dëmet e tërmetit, MB: Në Durrës do shemben edhe 21 ndërtesa

para 7 muajve - Opinion

Zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda, ka bërë bilancin e deri tanishëm të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti. “Numri i qytetarëve të strehuar në struktura hoteliere në Durrës, Shëngjin dhe në Kavajë, ka...

Shkatërrimet e tërmetit, zv.ministrja bën bilancin: 469 objekte të inspektuara në Durrës, Krujë e Shijak

para 7 muajve - BalkanWeb

Zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda ka dhënë informacion në lidhje më dëmet që janë shkaktuar nga tërmeti.  Voda tha se janë inspektuar 469 objekte në Durrës, Krujë e Shijak. “Ne kemi marrë masa urgjente....

Dëmet e tërmetit, MB: 131 banesa të shembura, në Durrës do shemben edhe 21

para 7 muajve - Opinion

Zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda, ka bërë bilancin e deri tanishëm të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti. “Numri i qytetarëve të strehuar në struktura hoteliere në Durrës, Shëngjin dhe në Kavajë, ka...

Përfundon inspektimi, nga 469 objekte në Durrës 180 janë të pabanueshme

para 7 muajve - Albeu

Në qarkun e Durrësit janë inspektuar 469 objekte nga të cilat 180 janë të pabanueshme . Në një deklaratë për mediat, zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda bëri publike shifrat, duke theksuar se janë prishur...

Zv.ministrja Voda bën bilancin: 469 objekte të inspektuara në Durrës, Krujë e Shijak

para 7 muajve - Vizion Plus

Zëvendës-ministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri të ditur bilancin e deritanishëm të inspektimeve të godinave nga ekspertët e huaj dhe shqiptarë në qarkun e Durrësit që mori jetën e dhjetërave njerëzve...

Nënkryetari i Bashkisë Tiranë: Dëmet më të mëdha nga sa menduam

para 7 muajve - Opinion

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, në një lidhje telefonike nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku bëri të ditur se nga inspektimet e deritanishme në Tiranë rezulton se 23 pallate janë...

Del raporti paraprak i dëmeve të tërmetit, 3 811 banesa dhe 461 pallate të dëmtuar rëndë

para 7 muajve - Gazeta Express

Zyra Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka bërë bilancin paraprak të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga të dhënat e dala prej shtabe të emergjencave në qarqet Tiranë, Durrës...

Publikohen të dhënat më të fundit nga qeveria për tërmetin e 26 nëntorit

para 7 muajve - InfoShqip

Qeveria ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që preku vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata: Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës së institucioneve...

Del raporti paraprak i dëmeve të tërmetit, 3811 banesa dhe 461 pallate të dëmtuar rëndë

para 7 muajve - GazetaBlic

Zyra Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka bërë bilancin paraprak të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga të dhënat e dala prej shtabe të emergjencave në qarqet Tiranë, Durrës...

Shqipëri, qeveria publikon të dhënat më të fundit për tërmetin e 26 nëntorit

para 7 muajve - Flaka

Qeveria ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që preku vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës së institucioneve...

7 000 banesa të dëmtuara, 5 000 të pastrehë

para 7 muajve - Epoka e Re

Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri të ditur bilancin e deritanishëm të inspektimeve të godinave nga ekspertët e huaj dhe shqiptarë në qarkun e Durrësit. “Në total deri më tani janë inspektuar...

Raportimi i fundit zyrtar: Ky është bilanci paraprak mbi punën e institucioneve publike për adresimin e pasojave të tërmetit të datës 26 nëntor (Detajet)

para 7 muajve - Lexo

Mirëmbrëma, Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës së institucioneve publike për adresimin e pasojave të tërmetit të 26 nëntorit 2019, deri në orën 18:30 të ditës së sotshme....

Bilanci paraprak në tre bashki: 180 objekte të pabanueshme, 21 godina në Durrës do të shemben

para 7 muajve - Tetova Sot

Zv.Ministrja e Brendshme Rovena Voda ka përcjellë një bilanc paraprak mbi dëmet e inspektuara deri më tani nga tre bashki të vendit, Durrës, Shijak dhe Krujë. Sipas bilancit të deritanishëm, janë inspektuar...

FOTO/ Inxhinierët e Bashkisë së Tiranës, në terren për të vlerësuar objektet e prekura nga tërmeti

para 7 muajve - Top Channel

Grupet e punës të ngritur nga Bashkia e Tiranës po kryejnë verifikimet në terren për të vlerësuar gjendjen e objekteve të prekura nga tërmeti. Të përbërë nga inxhinierë konstruktorë dhe ekspertë të ndërtimit,...

FOTO/ Inxhinierët e Bashkisë së Tiranës në terren për të vlerësuar gjendjen e objekteve të prekura nga tërmeti

para 7 muajve - BalkanWeb

Grupet e punës të ngritur menjëherë nga Bashkia e Tiranës po kryejnë verifikimet në terren për të vlerësuar gjendjen e objekteve të prekura nga tërmeti. Të përbërë nga inxhinierë konstruktorë dhe ekspertë...

Shqipëri, nisin hetimet për ndërtimet pa leje

para 7 muajve - Alsat-M

Prokuroria e Durrësit, Tiranës dhe Krujës filluan hetimet për shembjet e shumta si pasojë e tërmetit në mëngjesin e 26 nëntorit. Prokuroritë po hetojnë nëse pasojat kanë ardhur si shkak i ndërtimeve pa...

Inxhinierët e Bashkisë së Tiranës në terren për të vlerësuar gjendjen e objekteve të prekura nga tërmeti

para 7 muajve - Koha Jone

Grupet e punës të ngritur menjëherë nga Bashkia e Tiranës po kryejnë verifikimet në terren për të vlerësuar gjendjen e objekteve të prekura nga tërmeti. Të përbërë nga inxhinierë konstruktorë dhe ekspertë...

Situata në Tiranë e Durrës pas tërmetit, dalin shifrat, bilanci paraprak: Ja sa banesa u dëmtuan nga tërmeti

para 7 muajve - BalkanWeb

6 ditë nga tërmeti shkatërrimtar, Zyra Qendrore e Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive, Anetare e Komitetit Nderministerial te Emergjencave Civile ka publikuar raportin paraprak të dëmëve si pasojë...

Qeveria shqiptare publikon të dhënat për tërmetin e 26 nëntorit

para 7 muajve - Fol

Qeveria e Shqipërisë ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që e goditi vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata e plotë: Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak...

Inspektohen 469 objekte në qarkun Durrës, 180 janë të pabanueshme

para 7 muajve - Zyrtare

Në qarkun e Durrësit janë inspektuar 469 objekte nga të cilat 180 janë të pabanueshme. Në një deklaratë për mediat, zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda bëri publike shifrat, duke theksuar se janë prishur...

Ministria e Brendshme: 131 banesa të shembura, 20 pallate të pabanueshëm

para 7 muajve - Koha Jone

Përmes një deklarate për shtyp, zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda, bëri me dije se 131 banesa të shembura dhe 20 pallate të pabanueshëm është bilanci paraprak i tërmetit të 26 nëntorit në rang vendi....

Qeveria shqiptare publikon të dhënat për tërmetin e 26 nëntorit

para 7 muajve - Periskopi

Qeveria e Shqipërisë ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që e goditi vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata e plotë: Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak...

Shqipëri, nisin hetimet për ndërtimet pa leje

para 7 muajve - Lajm

Prokuroria e Durrësit, Tiranës dhe Krujës filluan hetimet për shembjet e shumta si pasojë e tërmetit në mëngjesin e 26 nëntorit. Prokuroritë po hetojnë nëse pasojat kanë ardhur si shkak i ndërtimeve pa...

Qeveria shqiptare publikon të dhënat për tërmetin e 26 nëntorit

para 7 muajve - KosovaPress

Deklarata e plotë: Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës së institucioneve publike për adresimin e pasojave të tërmetit të 26 nëntorit 2019, deri në orën 18:30 të ditës së...

Qeveria publikon të dhënat më të fundit për tërmetin e 26 nëntorit

para 7 muajve - Arbresh

Qeveria ka publikuar të dhënat më të reja në lidhje me tërmetin që preku vendin më 26 nëntor në orën 03:54 minuta. Deklarata Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës së institucioneve...

6 ditë pas tërmetit, del bilanci paraprak i dëmeve

para 7 muajve - Albeu

Data 26 nëntor, vetëm një ditë para festave kuqezi u kthye në një ditë tragjike për Shqipërinë. Kjo pasi një tërmet i fuqishëm goditi vendin duke marrë 51 jetë. Vetëm ditën e sotme Zyra Operacionale për...

Zyrtare/ Ja sa banesa dhe pallate shembi tërmeti i 26 nëntorit

para 7 muajve - Koha Jone

131 banesa të shembura dhe 20 pallate të pabanueshëm është bilanci paraprak i tërmetit të 26 nëntorit në rang vendi. Të dhënat u komunikuan nga zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, e cila tha se...

Raporti paraprak: Bilanci paraprak mbi punën e institucioneve publike për adresimin e pasojave të tërmetit të datës 26 nëntor

para 7 muajve - Gazeta Tema

Zyra e Drejtuesit Qendror i Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore, raportimi i ores 13:30. Deklarata e Rovena Voda – Përfaqësuese e Zyrës së Drejtuesit Qendror i Operacioneve për Menaxhimin...

Tërmeti në Shqipëri, mijëra shtëpi të dëmtuara

para 7 muajve - Shenja

131 banesa të shembura dhe 20 pallate të pabanueshëm është bilanci i deritanishëm në rang vendi i tërmetit të 26 nëntorit. Këto të dhënat u bënë të ditura nga zëvendësministrja e Punëve të Brendshme Rovena...

11 grupe në terren, vijon vlerësimi i objekteve me inxhinierët e huaj

para 7 muajve - Lexo

Grupet e përbashkëta të inspektimit, me inxhinierë francezë, zvicerian si dhe nga shtete të tjera, janë në terren për të vlerësuar gjendjen e objekteve të prekura nga tërmeti. Drejtuesi qendror i operacionit...

Del raporti paraprak i dëmeve të tërmetit, 3 811 banesa dhe 461 pallate të dëmtuar rëndë

para 7 muajve - Bota Press

Zyra Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka bërë bilancin paraprak të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga të dhënat e dala prej shtabe të emergjencave në qarqet Tiranë, Durrës...

Raportimi i fundit zyrtar: Ky është bilanci paraprak mbi punën e institucioneve publike për adresimin e pasojave të tërmetit të datës 26 nëntor (Detajet)

para 7 muajve - Lexo

Zyra e Drejtuesit Qendror i Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore, raportimi i ores 13:30. Deklarata e Rovena Voda – Përfaqësuese e Zyrës së Drejtuesit Qendror i Operacioneve për Menaxhimin...

Përfundon ekspertiza: Pallati 12-katësh në Durrës i pabanueshëm, por nuk do të shembet

para 7 muajve - Periskopi

Pallati 12-katësh në lagjen 17 të Durrësit, i cili është një ndër pallatet më të dëmtuara, është shpallur i pabanueshëm për banorët. Ekspertët e vlerësimit të përbërë nga inxhinierë gjermanë dhe shqiptarë...

Çuçi nga Durrësi: Banorët të kenë pak durim, do shkojmë në çdo banesë

para 7 muajve - Lexo

Ministri Bledi Çuçi deklaron se tashmë situata paraqitet më e qetë në Durrës, duke shtuar se “duhet të bëjmë sa më shpejt dhe sa më me cilësi vlerësimet e dëmeve”. “Mbyllëm fazën e parë të vështirë të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK