http://kariera.mk

Në Prizren çdo moment pritet të lindë fëmija i dytë nga të prekurit e tërmetit

para 7 muajve - Klan Kosova

Në repartin e lindjes në Spitalin e Prizrenit për çdo çast pritet të lindë fëmija i dytë nga nëna e cila është strehuar në këtë qytet pas tërmetit në Shqipëri. Drejtori i spitalit, Afrim Avdaj, e ka konfirmuar...

Mrekulli në ditë të vështira! Nëna sjell në jetë foshnjen e saj nën çadra

para 7 muajve - GazetaBlic

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

Në Prizren çdo moment pritet të lindë fëmija i dytë nga të prekurit e tërmetit

para 7 muajve - Medial

Në repartin e lindjes në Spitalin e Prizrenit për çdo çast pritet të lindë fëmija i dytë nga nëna e cila është strehuar në këtë qytet pas tërmetit në Shqipëri. Drejtori i spitalit, Afrim Avdaj, e ka konfirmuar...

Familja mbeti e pastrehë nga tërmeti, sot lindi Ajsel

para 7 muajve - RTV 21

Nëna dhe foshnja janë mirë Derisa familja Sula ka mbetur e pastrehë si pasojë e tërmetit dhe është strehuar në çadrën e emergjencës në Manëz, kjo familje sonte u shtua. Pak orë më parë në maternitetin...

Mbeti pa banesë prej tërmetit, gruaja nga Durrësi sjell në jetë vajzën

para 7 muajve - Gazeta Express

Banesa e familjes Sula në Manzë të Durrësit është shembur tërësisht nga tërmeti, i cili goditi vendin më 26 Nëntor. E strehuar në çadër për Ardjana Sulën dhe të gjithë familjen ka ardhur  një mrekulli....

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër

para 7 muajve - Gazeta Express

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

Shtëpinë ia shkatërroi tërmeti, gruaja lind në çadër

para 7 muajve - Insajderi

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

Nëna sjell në jetë foshnjen e saj nën çadra

para 7 muajve - OraInfo

Shqipëria javën e kaluar u trondit nga një tërmet shkatërrues, ku mbetën të vdekur 51 persona. Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit....

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër

para 7 muajve - Koha.mk

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

Mbeti pa shtëpi nga tërmeti, gruaja sjellë në jetë vogëlushen

para 7 muajve - Opinion

Banesa e familjes Sula në Manzë të Durrësit është shembur tërësisht nga tërmeti, i cili goditi vendin më 26 Nëntor. E strehuar në çadër për Ardjana Sulën dhe të gjithë familjen ka ardhur  një mrekulli....

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër

para 7 muajve - Medial

21:32 | 2 Dhjetor 2019 Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër...

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër

para 7 muajve - Bashke

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

Në Prizren lind foshnja e parë nga të prekurit e tërmetit të Durrësit

para 7 muajve - Gazeta Express

Ka lindur edhe foshnja e parë në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit nga të prekurit e tërmetit në Durrës që po strehohen në Kosovë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Drejtori Ekzekutiv i Spitalit...

Shtëpia iu shemb nga tërmeti: Nëna sjell në jetë djalin në spitalin e Prizrenit

para 7 muajve - Gazeta Tema

Në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit, ka lindur një foshnje e gjinisë mashkullore nga një grua e cila kishter ardhur nga Durrësi pasi që ishte një nga të prekurit e tërmetit në Durrës, e cila po strehohet...

Gruaja nga Durrësi e strehuar në Kosovë sjell në jetë foshnjën në Spitalin e Pejës

para 7 muajve - BalkanWeb

Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. E në Spitalin e Pejës, një grua e strehuar në këtë qytet, solli në jetë një foshnje, përmes lindjes së parakohshme....

Në këtë qytet të Kosovës lindi foshnja e parë nga të prekurit e tërmetit të Durrësit

para 7 muajve - OraInfo

Lindi foshnja e parë nga të prekurit e tërmetit të Durrësit. Ka lindur edhe foshnja e parë në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit nga të prekurit e tërmetit në Durrës që po strehohen në Kosovë. Lajmin...

Tërmeti e la pa shtëpi por bekohet nga mrekullia e jetës/ Gruaja shtatzënë që jetonte në çadër sjell në jetë vajzën

para 7 muajve - BalkanWeb

Në një kohë kur banesa e tyre u shemb nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor, për familjen Sula nga Manza e Durrësit ka ndodhur mrekullia. Ndonëse e strehuar në çadër, në muajin e nëntë të...

Mrekulli në ditë të vështira! Nëna sjell në jetë foshnjen e saj në çadra

para 7 muajve - Albeu

Nëna e familjes Sula të cilës iu shkatërrua banesa ka sjellë në jetë një vajzë duke u kthyer buzëqeshjen pas asaj tragjedie. Familja jeton në çadër dhe fëmija e quajtur Ajsel duket se ditët e para të jetë...

Lotë gëzimi në çadër. E mbijetuara nga tërmeti sjell në jetë Ajselin

para 7 muajve - Koha Jone

Në mesin e tragjedisë, teksa dhjetëra familje janë në lot për jetët e humbura nën rrënoja, e të tjerë janë strehuar nga shteti pas dëmeve në banesat e tyre nga tërmeti, Ajseli i ka sjellë gëzim familjes...

Gruaja nga Durrësi e strehuar në Kosovë sjell në jetë foshnjën në Spitalin e Pejës

para 7 muajve - Medial

Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. E në Spitalin e Pejës, një grua e strehuar në këtë qytet, solli në jetë një foshnje, përmes lindjes së parakohshme....

Mbeti pa banesë prej tërmetit, gruaja nga Durrësi sjell në jetë vajzën

para 7 muajve - Tetova Sot

Banesa e familjes Sula në Manzë të Durrësit është shembur tërësisht nga tërmeti, i cili goditi vendin më 26 Nëntor. E strehuar në çadër për Ardjana Sulën dhe të gjithë familjen ka ardhur një mrekulli....

Pas tërmetit familjes Sula në Manëz i ndodh mrekullia, ministrja Manastirliu publikon foton

para 7 muajve - Sot News

Tërmeti i datës 26 nëntor u mori jetën shumë personave, la të plagosur rreth 1 mijë të tjerë, e ndërsa dëmtoi e shkatërroi plotësisht qindra shtëpi. Një prej familjeve që fatmirësisht nuk pati humbje në...

Gruaja nga Durrësi e strehuar në Kosovë lind foshnjën në Spitalin e Prizrenit

para 7 muajve - GazetaBlic

Një grua nga Durrësi, e strehuar në kampin që ndodhet në Prizren, ka lindur sot foshnjën e gjinisë mashkullore në Spitalin e Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali. Kjo nënë foshnjën e ka lindur mëngjesin...

Në Prizren çdo moment pritet të lindë fëmija i dytë nga të prekurit e tërmetit

para 7 muajve - Zyrtare

Në repartin e lindjes në Spitalin e Prizrenit për çdo çast pritet të lindë fëmija i dytë nga nëna e cila është strehuar në këtë qytet pas tërmetit në Shqipëri. Drejtori i spitalit, Afrim Avdaj, e ka konfirmuar...

Gruaja nga Durrësi e strehuar në Kosovë lind foshnjën në Spitalin e Prizrenit

para 7 muajve - Sinjali

Një grua nga Durrësi, e strehuar në kampin që ndodhet në Prizren, ka lindur sot foshnjën e gjinisë mashkullore në Spitalin e Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali. Kjo nënë foshnjën e ka lindur mëngjesin...

E strehuara nga Shqipëria lind para kohe foshnjën në Spitalin e Pejës, kjo është gjendja e tyre

para 7 muajve - OraInfo

Shumë të prekur nga tërmeti janë strehuar në qytete të ndryshme të Kosovës. Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. E në Spitalin e Pejës, një grua e strehuar...

Histori njerëzore nga tërmeti, vajza vjen në jetë në Spitalin e Pejës

para 7 muajve - Koha Jone

Përveç dhimbjes dhe dramës së tërmetit shkatërrues, ka edhe histori të gëzueshme. Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria dhe në jetë ka ardhur një vajzë. Në Spitalin e Pejës, një grua solli në...

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër

para 7 muajve - Tetova Sot

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

Mrekulli në ditë të vështira! Nëna sjell në jetë foshnjen e saj në çadra

para 7 muajve - Tetova1

Nëna e familjes Sula të cilës iu shkatërrua banesa ka sjellë në jetë një vajzë duke u kthyer buzëqeshjen pas asaj tragjedie. Familja jeton në çadër dhe fëmija e quajtur Ajsel duket se ditët e para të jetës...

Mrekulli në ditë të vështira! Nëna sjell në jetë foshnjen e saj në çadra

para 7 muajve - InfoShqip

Nëna e familjes Sula të cilës iu shkatërrua banesa ka sjellë në jetë një vajzë duke u kthyer buzëqeshjen pas asaj tragjedie. Familja jeton në çadër dhe fëmija e quajtur Ajsel duket se ditët e para të jetës...

FOTO/ Shtëpia iu shemb nga tërmeti, nëna sjell në jetë vajzën në çadrat e emergjencës

para 7 muajve - Infokusi

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

Në Prizren lind foshnja e parë nga të prekurit e tërmetit të Durrësit

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Ka lindur edhe foshnja e parë në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit nga të prekurit e tërmetit në Durrës që po strehohen në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar Drejtori Ekzekutiv i Spitalit të Përgjithshëm...

Tërmeti e la pa shtëpi por bekohet nga mrekullia e jetës/ Gruaja shtatzënë që jetonte në çadër sjell në jetë vajzën

para 7 muajve - Flaka

Në një kohë kur banesa e tyre u shemb nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor, për familjen Sula nga Manza e Durrësit ka ndodhur mrekullia. Ndonëse e strehuar në çadër, në muajin e nëntë të...

Në Prizren lind foshnja e parë nga të prekurit e tërmetit të Durrësit

para 7 muajve - Tetova Sot

Ka lindur edhe foshnja e parë në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit nga të prekurit e tërmetit në Durrës që po strehohen në Kosovë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Drejtori Ekzekutiv i Spitalit...

I mbijetoi tërmetit, lind në Kosovë fëmijën e saj

para 7 muajve - Epoka e Re

Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. E në Spitalin e Pejës, një grua e strehuar në këtë qytet, solli në jetë një foshnje, përmes lindjes së parakohshme....

FOTOLAJM/ Mrekullia e jetës: Familja Sula pas tërmetit ku iu shkatërrua shtëpia, sot gëzon ardhjen në jetë të një fëmije

para 7 muajve - Lexo

Pas tërmetit shkatërrues që tronditi Shqipërinë ku zonat më të prekura ishin Durrësi dhe Thumana, në vend ka filluar që të jetohet sërish normalisht dhe të ketë lajme të mira pasi jeta vazhdon. Një lajm...

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër

para 7 muajve - Arbresh

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

Mrekulli në ditë të vështira! Nëna sjell në jetë foshnjen e saj në çadra

para 7 muajve - Lajme.al

Nëna e familjes Sula të cilës iu shkatërrua banesa ka sjellë në jetë një vajzë duke u kthyer buzëqeshjen pas asaj tragjedie. Familja jeton në çadër dhe fëmija e quajtur Ajsel duket se ditët e para të jetës...

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër

para 7 muajve - Bota Press

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër

para 7 muajve - Gazeta Observer

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit. Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur...

I ikë tërmetit të Shqipërisë, nëna lind fëmijën në Kosovë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit, ka lindur një foshnje e gjinisë mashkullore nga një grua e cila kishter ardhur nga Durrësi pasi që ishte një nga të prekurit e tërmetit në Durrës, e cila po strehohet...

E strehuara nga Shqipëria sjell në jetë foshnjën në Spitalin e Pejës

para 7 muajve - Zyrtare

Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. E në Spitalin e Pejës, një grua e strehuar në këtë qytet, solli në jetë një foshnje, përmes lindjes së parakohshme....

E strehuara nga Shqipëria sjell në jetë foshnjën në Spitalin e Pejës

para 7 muajve - Periskopi

Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. E në Spitalin e Pejës, një grua e strehuar në këtë qytet, solli në jetë një foshnje, përmes lindjes së parakohshme....

Tërmeti e la pa shtëpi, por bekohet nga mrekullia e jetës/ Gruaja shtatzënë që jetonte në çadër sjell në jetë vajzën

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Në një kohë kur banesa e tyre u shemb nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor, për familjen Sula nga Manza e Durrësit ka ndodhur mrekullia. Ndonëse e strehuar në çadër, në muajin e nëntë të...

E strehuara nga Shqipëria sjell në jetë foshnjën në Spitalin e Pejës

para 7 muajve - Fakti Ditor

Në Kosovë u strehuan shumë familje nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. E në Spitalin e Pejës, një grua e strehuar në këtë qytet, solli në jetë një foshnje, përmes lindjes së parakohshme....

Në Prizren lind foshnja e parë nga të prekurit e tërmetit të Durrësit

para 7 muajve - Bota Press

Ka lindur edhe foshnja e parë në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit nga të prekurit e tërmetit në Durrës që po strehohen në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar Drejtori Ekzekutiv i Spitalit të Përgjithshëm...

Në Prizren lind foshnja e parë nga të prekurit e tërmetit të Durrësit

para 7 muajve - Gazeta Observer

Ka lindur edhe foshnja e parë në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit nga të prekurit e tërmetit në Durrës që po strehohen në Kosovë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Drejtori Ekzekutiv i Spitalit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK