http://kariera.mk

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit; arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Ina

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Japin dorëheqjen dy anëtarë të Komitetit të Nobelit; arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Top Channel

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit japin dorëheqjen, arsye shkrimtari Handke

para 6 muajve - Vizion Plus

Pas fitimit të çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor, dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi kanë dhënë dorëheqjen. Fituesi Handke ka shkaktuar zemërim në Ballkan...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit, arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Insajderi

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Largohen dy anëtarë nga komiteti Nobel për letërsinë, kritikojnë Akademinë

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Dy anëtarë të jashtëm të komitetit për çmimin Nobel në letërsi dhanë dorëheqjen të hënën. Një prej tyre tha se puna për të reformuar akademinë suedeze të goditur nga një skandal një vit më parë, po zgjat...

Shkaku i Handkes, dorëheqje nga Komiteti i Çmimit Nobel për Letërsi

para 6 muajve - Portalb

Dy anëtarë të jashtëm të komitetit për Çmimin Nobel për Letërsi janë larguar të hënën nga ky komitet pasi kritikuan Akademinë Suedeze të goditur nga skandali. Akademia 233-vjeçare u detyrua të prezantojë...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit; arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Alsat-M

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit, arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - BalkanWeb

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit, arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Sinjali

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit!

para 6 muajve - RTV 21

Një nga arsyet e dorëheqjes së Sundstrom-it, zgjedhja e Handke si fitues i No belit Shkrimtarët Kristoffer Leandoer dhe Gun-Britt Sundstrom dhanë dorëheqje nga Komiteti i Nobelit për arsye, siç theksohet...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit; arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Tetova Sot

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit; arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Shenja

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit; arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit, arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Flaka

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Dorëheqje nga Komiteti i Çmimit Nobel për Letërsi shkaku i Handkes

para 6 muajve - Klan Kosova

Dy anëtarë të jashtëm të komitetit për Çmimin Nobel për Letërsi janë larguar të hënën nga ky komitet pasi kritikuan Akademinë Suedeze të goditur nga skandali. Akademia 233-vjeçare u detyrua të prezantojë...

Dorëheqje nga Akademia Suedeze për shkak të Handkes

para 6 muajve - Klan Kosova

Dy anëtarë të jashtëm të komitetit për Çmimin Nobel për Letërsi janë larguan të hënën nga ky komitet pasi kritikuan Akademinë Suedeze të goditur nga skandali. Akademia 233-vjeçare u detyrua të prezantojë...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit; arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Lajm

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Komisionit të Nobelit për Letërsi i largohen dy anëtarë, njëri shkaku i Handke-s

para 6 muajve - Gazeta Express

Dy anëtarë të jashtëm të Komisionit të Nobelit për Letërsi kanë hequr dorë nga ky komision të hënën, duke e kritikuar Akademinë Suedeze të goditur nga skandalet. Akademia 233-vjeçare u detyrua të miratojë...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit, arsye edhe shkrimtari Handke

para 6 muajve - Epoka e Re

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim...

Dorëheqje nga Akademia Suedeze për shkak të Handkes

para 6 muajve - Ekonomia Online

Dy anëtarë të jashtëm të komitetit për Çmimin Nobel për Letërsi janë larguan të hënën nga ky komitet pasi kritikuan Akademinë Suedeze të goditur nga skandali. Akademia 233-vjeçare u detyrua të prezantojë...

Dorëheqje nga Akademia Suedeze për shkak të Handkes

para 6 muajve - Ekonomia Online

Dy anëtarë të jashtëm të komitetit për Çmimin Nobel për Letërsi janë larguan të hënën nga ky komitet pasi kritikuan Akademinë Suedeze të goditur nga skandali. Akademia 233-vjeçare u detyrua të prezantojë...

Komisionit të Nobelit për Letërsi i largohen dy anëtarë, njëri shkaku i Handke-s

para 6 muajve - 24 ore

Dy anëtarë të jashtëm të Komisionit të Nobelit për Letërsi kanë hequr dorë nga ky komision të hënën, duke e kritikuar Akademinë Suedeze të goditur nga skandalet. Akademia 233-vjeçare u detyrua të miratojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK