http://kariera.mk

Edhe pse ju do, 10 arsye që ajo t’ju braktis

para 6 muajve - Ekonomia Online

Shumë meshkuj e dinë se gratë mund të jenë në mënyrë magjepsëse misterioze dhe të paparashikueshme, por vetëm deri sa të bëjnë gati gjërat e tyre dhe të largohen. Ato thjesht mund ta mbyllin derën dhe...

Negocimi, 10 këshillat që duhet të zbatoni

para 6 muajve - Ekonomia Online

Aftësia për të negociuar me sukses në klimën e trazuar të ditëve të sotme të biznesit përbën dallimin midis suksesit dhe dështimit. Për këtë arsye, edhe ndoshta më shumë se kurrë, aftësia juaj për të zgjedhur...

Doni të bëheni i suksesshëm? Hiqni dorë nga këto 10 zakone të këqija!

para 6 muajve - Arbresh

Nëse doni të bëheni i suksesshëm në karrierën tuaj apo kudo tjetër, ju duhet t’i përgjigjeni së pari pyetjes “Çfarë kuptimi ka suksesi për mua?”. Ju me siguri do të zhgënjeheni nëse punoni për një projekt...

Doni të bëheni i suksesshëm? Hiqni dorë nga këto 10 zakone të këqija!

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Nëse doni të bëheni i suksesshëm në karrierën tuaj apo kudo tjetër, ju duhet t’i përgjigjeni së pari pyetjes “Çfarë kuptimi ka suksesi për mua?”. Ju me siguri do të zhgënjeheni nëse punoni për një projekt...

Këshilla për suksesin nga Tony Robbins

para 6 muajve - Ekonomia Online

Tony Robbins është një nga trajnerët më të njohur dhe më popullor në botë. Ai u rrit shumë i varfër. Njerku i tij, i cili punonte si tregtar, luftoi shumë për t’u kujdesur për familjen dhe shpesh ata nuk...

Ndryshoni karrierë, nëse po punoni shumë

para 6 muajve - Ekonomia Online

A jeni të lodhur nga karriera juaj? Punoni shumë dhe nuk merrni përfitime ekstra për punën që bëni? Nëse momenti i preferuar i javës për ju është e Premtja, pas orës 17:00, atëherë keni nevojë urgjente...

6 shprehi që ju pengojnë në punë dhe sukses

para 6 muajve - The Prestige

Shumica e njerëzve besojnë se mungesa e suksesit vjen për shkak të gabimeve të tyre personale. Dhe në fakt është e vërtetë. Zakonet dhe jo fjalët e bëjnë njeriun atë që është. Është në dorën tonë të përcaktojmë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK