http://kariera.mk

Zgjidh një maskë dhe zbulo kush je në të vërtetë

para 6 muajve - Bota.al

Maska 1 Nëse kjo është maska që keni zgjedhur, atëherë ju jeni lloji i personit që përpiqet të fshehë idetë e veta. Shkëndijat e lëshuara nga sytë tuaj, të pasqyruara në maskë, paraqesin idenë tuaj origjinale....

6 shprehi me para që dëmtojnë biznesin tuaj

para 6 muajve - Ekonomia Online

Financat e kompanisë tuaj mund të jenë dekurajuese, por mos u brengosni: Ju ende mund t’i shndërroni ato para në sukses. Asnjë ndërmarrës nuk nis një biznes me qëllimin që t’a mbyllë atë pas disa muajve....

10 këshilla financiare kur jeni 20 vjeç

para 6 muajve - Ekonomia Online

Të 20-tat tuaja mund të jenë kohët më të paharrueshme të jetës tuaj. Pas të gjithash, ju vetëm sa keni filluar të hyni në fuqinë punëtore, keni pak përgjegjësi dhe më në fund keni të ardhura në dispozicion...

Cilat janë tre shenjat më me fat për sot, e hënë 2 dhjetor 2019?

para 6 muajve - Bota.al

Këto janë tre shenjat më me fat për ditën e sotme BINJAKET Falë Hënës në një aspekt pozitiv, tani mund të veproni me gjallëri dhe bindje më të madhe. Tani për tani, favorizohen transaksionet e shitjeve...

20 ritualet që mund të përmirësojnë jetën e prindërve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Të gjithë mund të pajtohemi që prindërimi nuk është i lehtë. Ritualet në vijim mund të jenë efektive për të fituar një sasi relative të paqes, gëzimit dhe balancës personale. Lëvizni Lëvizni trupin tuaj....

Këshilla për çdo ndërmarrës, udhëtoni sa më shumë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Gjashtë arsye se pse largimi nga zyra ndihmon biznesin tuaj. Shumë prej nesh i mendojmë udhëtimet si një aktivitet i pavlerë, dhe përderisa nganjëherë mund të jetë ashtu, ka domethënie më të madhe. Ka...

15 gjëra që duhet ditur për nisjen e një biznesi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Nisja e një biznesi është emocionuese dhe e frikshme. Unë kam nisur shumë biznese, në përvojën time, është sikur të vozitësh përmes një mjegulle kur jeni në gjendje të shihni shumë pak, nuk e dini se çfarë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK