http://kariera.mk

Detaje nga takimi VV-LDK: Mustafa i kërkoi Kurtit postin e Kryeministrit në këmbim të posteve tjera

para 6 muajve - Ina

Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini.Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz...

Këto janë kushtet e Albin Kurtit për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit

para 6 muajve - Albeu

Gjatë ditës së sotshme, kryetari i LVV-së, Albin Kurti pati takim me liderin e LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pse ishte paralajmëruar që sot të finalizohet marrëveshja për koalicion qeverisës, kjo nuk ndodhi....

Si i la Ministria e Punëve të Brendshme pa arritur marrëveshje Albin Kurti me Isa Mustafën?

para 6 muajve - Koha.mk

Isa Mustafa e Albin Kurti dolën pa marrëveshje nga takimi që supozohej se do ta bënte Kosovën me Qeveri. Gazeta Express mëson se Mustafa bëri kërkesën e parë, të cilën Vetëvendosje nuk po mund ta pranojë....

Detaje nga takimi VV-LDK: Mustafa i kërkoi Kurtit postin e Kryeministrit në këmbim të posteve tjera

para 6 muajve - GazetaBlic

Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz...

Arsye e mosarritjes së marrëveshjes, lakmia e Vetëvendosjes për 7 ministri

para 6 muajve - Sinjali

Liderët e VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti e Isa Musafa, përkundër paralajmërimeve, nuk arritën që sot të dakordohen lidhur me ndarjen e përgjegjësive, në kuadër të përpjekeve për arritjen e koalicionit qeverisës....

LDK nderon liderin e ndjerë

para 6 muajve - Klan Kosova

Gjithë ujdia mes LVV-së e LDK-së, me gjasë ishte menduar të finalizohej në ditën kur shënohet ditëlindja e liderit historik të LDK-së dhe Kosovës, presidentit Ibrahim Rugova. Por, kjo nuk u bë.  Veçse...

“VV të udhëheq me Drejtësinë dhe Shëndetësinë, LDK me Zhvillimin Ekonomik”

para 6 muajve - GazetaBlic

Jetmir Bakija nga Demokracia Plus thotë së është pozitive që VV dhe LDK në fillim janë pajtuar në programe, por thotë se numri i vogël i ministrive, sipas tij, po del të jetë sfidues për arritjen e koalicionit...

LDK nderon liderin e ndjerë

para 6 muajve - Medial

Gjithë ujdia mes LVV-së e LDK-së, me gjasë ishte menduar të finalizohej në ditën kur shënohet ditëlindja e liderit historik të LDK-së dhe Kosovës, presidentit Ibrahim Rugova. Por, kjo nuk u bë.  Veçse...

Si i la Ministria e Punëve të Brendshme pa arritur marrëveshje Albin Kurtin me Isa Mustafën?

para 6 muajve - Gazeta Express

Isa Mustafa e Albin Kurti dolën pa marrëveshje nga takimi që supozohej se do ta bënte Kosovën me Qeveri. Gazeta Express mëson se Mustafa bëri kërkesën e parë, të cilën Vetëvendosje nuk po mund ta pranojë....

Si i la Ministria e Punëve të Brendshme pa arritur marrëveshje Albin Kurti me Isa Mustafën?

para 6 muajve - Gazeta Express

Isa Mustafa e Albin Kurti dolën pa marrëveshje nga takimi që supozohej se do ta bënte Kosovën me Qeveri. Gazeta Express mëson se Mustafa bëri kërkesën e parë, të cilën Vetëvendosje nuk po mund ta pranojë....

“VV të udhëheq me Drejtësinë dhe Shëndetësinë, LDK me Zhvillimin Ekonomik”

para 6 muajve - GazetaBlic

Jetmir Bakija nga Demokracia Plus thotë së është pozitive që VV dhe LDK në fillim janë pajtuar në programe, por thotë se numri i vogël i ministrive, sipas tij, po del të jetë sfidues për arritjen e koalicionit...

“Mosmarrëveshjet mes Albinit dhe Isës nuk kanë të bëjnë me Kosovën, por me pazaret e tyre”

para 6 muajve - Insajderi

Avni Bytyçi, këshilltar i liderit të PDK-së, Kadri Veseli, vlerëson se mosmarrëveshjet e shfaqura sot pas takimit ndërmjet liderëve të VV-së e LDK-së nuk kanë lidhje me shtetin e Kosovës por me pazaret...

Lëvizja Vetëvendosje nuk do tërhiqet përballë LDK-së. A po shkon vendi drejt zgjedhjeve të reja?!

para 6 muajve - GazetaBlic

Edhe pse për sot ishte pritur formalizimi i marrëveshjes për bashkëqeverisje ndërmjet Vetëvendosjes e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ashtu siç edhe kishte paralajmëruar Albin Kurti, megjithatë një gjë...

Takimi Kurti – Mustafa u përmbyll pa marrëveshje, mësohet arsyeja

para 6 muajve - OraInfo

Ende nuk është arritur marrëvshja në mes të LDK-së dhe LVV-së. Isa Mustafa e Albin Kurti dolën pa marrëveshje nga takimi që supozohej se do ta bënte Kosovën me Qeveri. Express mëson se Mustafa bëri kërkesën...

Ahmeti: LDK i është imponuar VV-së

para 6 muajve - Arbresh

Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” në RTV Dukagjini. Analisti politik, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të negociuara LDK ka arritur t’i...

Pse nuk u arrit marrëveshja mes VV e LDK?

para 6 muajve - Infokusi

Jetmir Bakija nga Demokracia Plus thotë së është pozitive që VV dhe LDK në fillim janë pajtuar në programe, por thotë se numri i vogël i ministrive, sipas tij, po del të jetë sfidues për arritjen e koalicionit...

VV të udhëheq me Drejtësinë dhe Shëndetësinë, LDK me Zhvillimin Ekonomik

para 6 muajve - Infokusi

Jetmir Bakija nga Demokracia Plus thotë së është pozitive që VV dhe LDK në fillim janë pajtuar në programe, por thotë se numri i vogël i ministrive, sipas tij, po del të jetë sfidues për arritjen e koalicionit...

Negociatat për qeverinë, si e përzgjodhi LDK e para Ministrinë e Brendshme dhe detajet e mospajtimeve për presidentin e kryetarin e Kuvendit

para 6 muajve - InfoShqip

Gazeta Blic ka mësuar detaje të reja nga dy takimet e sotme ndërmjet liderit të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Sipas këtyre burimeve, të afërta me takimet e sotme Mustafa- Kurti, ka...

Albin Kurti dhe Isa Mustafa konfirmojnë mospajtimet, nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - Iliria News

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

Shtyhet nënshkrimi i koalicionit LVV-LDK, palët s’u pajtuan për disa pika

para 6 muajve - Derveni

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk kanë arritur që të zyrtarizojnë bashkëqeverisjen këtë të hënë. Takimi, në të cilin pritej nënshkrimi i marrëveshjes, është ndërprerë rreth gjysmë...

Kurti dhe Mustafa nuk arritën marrëveshje për qeverinë e re

para 6 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 2 dhjetor – Liderët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk arritën sot marrëveshje për qeverinë e re të përbashkët, transmeton gazeta...

Takohen Kurti-Mustafa: Nuk ka marrëveshje për koalicion

para 6 muajve - RTV 21

Kurti: Kemi gjëra për të cilat duhet të merremi vesh Ka përfunduar takimi midis kryetarit të Vetëvendosjes Albin Kurti, dhe atij të LDK-së Isa Mustafa por pa marrëveshje. Udhëheqësit e të dyja partive...

VV e LDK e mbaruan takimin me këta vendime

para 6 muajve - Zhurnal

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur marrëveshjen për formimin e Qeverisë, siç pretendonin ta bënin këtë të hënë. E kanë lënë për një ditë tjetër që t’i vazhdojnë negociatat....

Ja çka i kërkoi Albin Kurti, Isa Mustafës në këmbim të postit të presidentit dhe kryeparlamentarit?

para 6 muajve - Bota Press

Botapress, 2 Dhjetor – Gjatë ditës së sotshme, kryetari i LVV-së, Albin Kurti pati takim me liderin e LDK-së, Ishte pse ishte paralajmëruar që sot të finalizohet marrëveshja për koalicion qeverisës, kjo...

Kurti dhe Mustafa nuk arrijnë marrëveshjen për Qeverinë, bisedimet vazhdojnë, por ja çka deklarojnë?!

para 6 muajve - Ina

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Ndonëse të dy partitë politike që po negociojnë rreth...

Krejt çka u tha në takimin që mbaroi pa marrëveshje mes VV-së e LDK-së

para 6 muajve - Insajderi

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi i sotëm mes kryetarit të VV-së Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Përkundër negociatave afër dy orësh me një pauzë të shkurtër,...

VV e LDK e mbaruan takimin me këta vendime

para 6 muajve - Portalb

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur marrëveshjen për formimin e Qeverisë, siç pretendonin ta bënin këtë të hënë, transmeton Koha.net. E kanë lënë për një ditë tjetër...

VV dhe LDK pajtohen për president e kryeparlamentar, por jo edhe për ndarje barabar të ministrive

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot është zhvilluar një takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, por që ka përfunduar pa arritjen e marrëveshjes finale për krijimin e Qeverisë. Klan Kosova mëson nga burimet e saj se kryetari i LDK-së,...

Këshilltari i Veselit: Mosmarrëveshjet mes Albinit e Isës nuk kanë të bëjnë me Kosovën por me pazaret e tyre

para 6 muajve - Shprehja

Ai thotë se krerët e VV e LDK po grinden se kujt po i takon më shumë pushtet. “Edhe këtu duhet të kuptohet që pushteti, dhe vetëm pushteti është paradigma e qeverisjes së tyre. Jo mirëqenia dhe e mira...

VV-LDK: Mustafa i kërkoi Kurtit postin e Kryeministrit në këmbim të posteve tjera

para 6 muajve - Fol

Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili sipas tij vjen nga njerëz...

Këshilltari i Veselit: Kurti e Mustafa po grinden se kujt po i takon më shumë pushtet

para 6 muajve - OraInfo

Këshilltari i Kadri Veselit ka thumbuar Kurtin e Mustafën. Avni Bytyçi, vlerëson se mosmarrëveshjet e shfaqura sot pas takimit ndërmjet liderëve të VV-së e LDK-së nuk kanë lidhje me shtetin e Kosovës...

Mustafa i kërkoi Kurtit postin e Kryeministrit në këmbim të posteve tjera

para 6 muajve - Gazeta e re

Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtuesi Ermal Panduri ka lexuar një mesazh, i cili  sipas tij  vjen nga njerëz...

“VV të udhëheq me Drejtësinë dhe Shëndetësinë, LDK me Zhvillimin Ekonomik”

para 6 muajve - Gazeta Observer

Jetmir Bakija nga Demokracia Plus thotë së është pozitive që VV dhe LDK në fillim janë pajtuar në programe, por thotë se numri i vogël i ministrive, sipas tij, po del të jetë sfidues për arritjen e koalicionit...

VV-LDK për takimin e sotëm: Ka avancime, por jo edhe marrëveshje

para 6 muajve - Alsat-M

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi i sotëm mes kryetarit të VV-së Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Përkundër negociatave afër dy orësh me një pauzë të shkurtër,...

Kurti e Mustafa i konfirmojnë mospajtimet, s’ka marrëveshje

para 6 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

Nga brenda negociatave Kurti-Mustafa: Si e përzgjodhi LDK e para Ministrinë e Brendshme dhe detajet e mospajtimeve për presidentin e kryetarin e Kuvendit

para 6 muajve - GazetaBlic

Gazeta Blic nga burime të afërta ka mësuar detaje të reja nga dy takimet e sotme ndërmjet liderit të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Sipas këtyre burimeve, LVV dhe LDK i kanë ndarë...

Albin Kurti flet pas takimit me Isa Mustafën: Do të takohemi sërish

para 6 muajve - Insajderi

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa i njëjti deklaroi se...

VV dhe LDK pajtohen për president e kryeparlamentar, por jo edhe për ndarje barabar të ministrive

para 6 muajve - Medial

Sot është zhvilluar një takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, por që ka përfunduar pa arritjen e marrëveshjes finale për krijimin e Qeverisë. Klan Kosova mëson nga burimet e saj se kryetari i LDK-së,...

Pse po zvarritet marrëveshja VV-LDK? Flet Isa Mustafa

para 6 muajve - OraInfo

Ende nuk është arritur marrëveshja e koalicionit VV-LDK. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ka zhvilluar me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, për arritjen...

Nis raundi i dytë i diskutimeve Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Insajderi

Pas një pauze rreth 40 minutash, ka nisur takimi mes dy liderëve Albin Kurti dhe Isa Mustafa. Takimi i parë i liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës zgjati rreth një orë, por...

Mustafa pas takimit me Kurtin: Dallimet tona do t?i zbulojmë kur t?i përafrojmë

para 6 muajve - Albeu

Kryetari i Lidhjes Domkratike të Kosovës, Isa Mustafa , pas takimit që ka zhvilluar me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, për arritjen e koalicionit të bashkëqeverisjes, ka thënë dallimet midis...

Kurti e Mustafa kthehen në takim – a do t’i tejkalojnë telashet për numrin e ministrive

para 6 muajve - Gazeta Express

Pas një pauze gjysmë orë lideri i LDK-së dhe VV-së janë kthyer në takim, ku po synohet arritja e një marrëveshje përfundimtare për koalicion, shkruan Gazeta Express. T7 raporton nga Kuvendi i Kosovës se...

Ahmeti: LDK kërkon hise të barabartë, VV me negociata po i ikë ndarjes përgjysmë të pushtetit

para 6 muajve - GazetaBlic

Analisti politik, Arben Ahmeti, ka komentuar takimin e sotshëm mes Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ku ishte paraparë të nënshkruhej koalicioni mes këtyre dy partive,...

Ekskluzive: Këto janë kushtet e Albin Kurtit për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Gjatë ditës së sotshme, kryetari i LVV-së, Albin Kurti pati takim me liderin e LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pse ishte paralajmëruar që sot të finalizohet marrëveshja për koalicion qeverisës, kjo nuk ndodhi....

VV-LDK për takimin e sotëm: Ka avancime, por jo edhe marrëveshje

para 6 muajve - Flaka

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi i sotëm mes kryetarit të VV-së Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Përkundër negociatave afër dy orësh me një pauzë të shkurtër,...

Liderët e LDK-VV në pauzë, Zemaj flet për marrëveshjen

para 6 muajve - Insajderi

Armend Zemaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka folur për televizionin T7 në momentet kur në Kuvend të Kosovës po mbahej takimi në mes të liderëve për të arritur koalicionin LDK-VV. Zemaj tha se presin...

LV e LDK s’merren vesh për Qeverinë

para 6 muajve - Koha.mk

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur marrëveshjen për formimin e Qeverisë, siç pretendonin ta bënin këtë të hënë. E kanë lënë për një ditë tjetër që t’i vazhdojnë negociatat....

Mustafa pas takimit me Kurtin: Dallimet tona do t’i zbulojmë kur t’i përafrojmë

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Domkratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ka zhvilluar me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, për arritjen e koalicionit të bashkëqeverisjes, ka thënë dallimet midis...

Kosovë, përfundon takimi pa marrëveshje finale midis LVV-së dhe LDK-së

para 6 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Krerët e dy partive politike, ai i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), në takimin e tyre të tretë pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit...

Zemaj: Presim që marrëveshja me VV-në të përfundojë sot

para 6 muajve - Gazeta Express

Armend Zemaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka folur për televizionin T7 në momentet kur në Kuvend të Kosovës po mbahej takimi në mes të liderëve për të arritur koalicionin LDK-VV, shkruan Gazeta Express....

Mbyllet takimi Kurti-Mustafa, s’ka marrëveshje për koalicion

para 6 muajve - Vizion Plus

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duket se edhe në këtë takim nuk kanë një marrëveshje për koalicionin. Pas përfundimit të takimit Kurti ka...

Si i la Ministria e Punëve të Brendshme pa arritur marrëveshje Albin Kurti me Isa Mustafën?

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Isa Mustafa e Albin Kurti dolën pa marrëveshje nga takimi që supozohej se do ta bënte Kosovën me Qeveri. Gazeta Express mëson se Mustafa bëri kërkesën e parë, të cilën Vetëvendosje nuk po mund ta pranojë....

Përfundon takimi Kurti-Mustafa, nuk ka koalicion, takimet vazhdojnë

para 6 muajve - TV21

Sapo ka përfunduar takimi në mes të dy liderëve Albin Kurti dhe Isa Mustafa. Takimi ka përfuduar pa marrëveshje, por siç thanë ata do të vazhdojnë takimet e radhës në përpjekje për të arritur marrëveshjen....

Vetëvendosje dhe LDK nuk arrijnë marrëveshje, vazhdojnë negociatat

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Embed Shpërndaje Përfundon pa marrëveshje takimi Kurti-Mustafa Embed Shpërndaje The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source...

LDK – VV problem me ndarje të ministrive, partia e Isa Mustafës kërkon të zgjedhë bllok

para 6 muajve - Gazeta Express

Çështja e ministrive si duket po ju sjell problem për arritje të koalicionit LDK-së e Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan Gazeta Express. Në parim dy partitë kishin vendosur që ndarja e ministrive të bëhet...

Kurti pas takimit me Mustafën: Avancim ka, por jo marrëveshje

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, ka thënë se ka një avancim, por jo marrëveshje. klankosova.tv

Kurti e Mustafa konfirmojnë mospajtimet, s’ka marrëveshje

para 6 muajve - Aktuale

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

“Lufta” për një ministri: Isa Mustafa e Albin Kurti po e rrezikojnë arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës!

para 6 muajve - GazetaBlic

Edhe pse lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kishte paralajmëruar ditën kur u certifikua rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit se qysh nga e hëna (sot) do ta kenë gati marrëveshjen për bashkëqeverisje...

Ndarja e ministrive ‘mollë sherri’ ndërmjet marrëveshjes VV-LDK

para 6 muajve - Insajderi

Përkundër se sot është thënë se do të përmbyllet marrëveshja për koalicionin e ardhshëm qeverisës, mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike, një gjë e tillë nuk pritët të ndodhë. KosovaPress mëson...

Isa Mustafa tregon ku dështoi arritja e marrëveshjes me Vetëvendosjen

para 6 muajve - InfoShqip

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me Kurtin tha se patën një takim përmbajtjesore, mirëpo, që nuk u dakorduan në disa çështje. Ai konfirmoi se me VV-në kanë dallime. “Ne patëm një bisedë mjaft përmbajtjesorë...

A do ketë marrëveshje për koalicion? Kurti: S’mund të flas në emër të LDK-së

para 6 muajve - Top Channel

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mbërriti mesditën e sotme në ambientet e Kuvendit të Kosovës, aty ku pritet të vazhdojnë bisedimet për arritjen e marrëveshjes për koalicion. Kurti tha se...

Kurti e Mustafa ndërpresin takimin: S’kemi çka themi, vazhdojmë pas 40 minutave

para 6 muajve - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë shkuar në pauzë për 40 minuta pas 1 orë takim që u mbajt në nivel të ldierëve, shkruan Gazeta Express Kështu kanë deklaruar para mediave dy shefat...

“Lufta” për një ministri: Isa Mustafa e Albin Kurti po e rrezikojnë arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës!

para 6 muajve - GazetaBlic

Edhe pse lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kishte paralajmëruar ditën kur u certifikua rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit se qysh nga e hëna (sot) do ta kenë gati marrëveshjen për bashkëqeverisje...

Ndërpritet takimi Kurti-Mustafa: Nuk kemi çka deklarojmë

para 6 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë shkuar në pauzë për 40 minuta pas 1 orë takim që u mbajt në nivel të liderëve. Kështu kanë deklaruar para mediave dy shefat e partive. “Nuk kemi...

“VV ta udhëheqë Drejtësinë dhe Shëndetësinë, LDK – Zhvillimin Ekonomik”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Jetmir Bakija nga Demokracia Plus thotë së është pozitive që VV dhe LDK në fillim janë pajtuar në programe, por thotë se numri i vogël i ministrive, sipas tij, po del të jetë sfidues për arritjen e koalicionit...

Pas pauzës, Kurti dhe Mustafa i kthehen bisedës

para 6 muajve - Klan Kosova

Pas një pauze prej 30 minutash, kryetari i VV-së, Albin Kurti, dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, janë kthyer për t’i vazhduar bisedimet për arritjen e një marrëveshje për formimin e Qeverisë. klankosova.tv

Kurti pas takimit me Mustafën: Avancim ka, por jo marrëveshje

para 6 muajve - Albeu

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti , pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, ka thënë se ka një avancim për arritjen e koalicionit, por jo marrëveshje . Me të...

Përfundon takimi Mustafa- Kurti: S’ka marrëveshje. Këto janë deklaratat e dy liderëve

para 6 muajve - GazetaBlic

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi mes kryetarit të Levizjes Vetwvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Që të dy thanë se ka avancime në diskutime,...

Përfundon takimi Mustafa-Kurti, nuk arrihet marrëveshja

para 6 muajve - Sinjali

Takimi mes kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, dhe atij të LDK-së, Isa Mustafës, ka përfunduar pa arritjen e marrëveshjes për koalicion , raporton Gazeta Sinjali. Liderët kanë theksuar se nuk kanë arritur...

“VV të udhëheq me Drejtësinë dhe Shëndetësinë, LDK me Zhvillimin Ekonomik”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Jetmir Bakija nga Demokracia Plus thotë së është pozitive që VV dhe LDK në fillim janë pajtuar në programe, por thotë se numri i vogël i ministrive, sipas tij, po del të jetë sfidues për arritjen e koalicionit...

Përfundon takimi i Kurtit me Mustafën, 10 minuta pas rikthimit nga pauza

para 6 muajve - Medial

16:20 | 2 Dhjetor 2019 Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti,  dhe ai i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, edhe një herë kanë dështuar të dakordohen në lidhje me koalicionin qeverisës. Kurti pranoi para medieve...

Përfundon takimi Mustafa-Kurti, nuk arrihet marrëveshja

para 6 muajve - OraInfo

Isa Mustafa dhe Albin Kurti, nuk kanë arritur që të krijonë një marrëveshje për koalicion. Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion,...

Përfundon takimi Mustafa- Kurti: S’ka marrëveshje

para 6 muajve - GazetaBlic

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi mes kryetarit të Levizjes Vetwvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Që të dy thanë se ka avancime në diskutime,...

Kjo është deklarata e Isa Mustafës pas përfundimit të takimit, ku dështoi arritja e marrëveshjes

para 6 muajve - GazetaBlic

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me Kurtin tha se patën një takim përmbajtjesore, mirëpo, që nuk u dakorduan në disa çështje. Ai konfirmoi se me VV-në kanë dallime. “Ne patëm një bisedë mjaft përmbajtjesorë...

Kurti: Avancim ka, por jo marrëveshje

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, ka thënë se ka një avancim, por jo marrëveshje.

Mosarritja e marrëveshjes VV-LDK, spektakël politik

para 6 muajve - Gazeta Observer

Gjatë ditës së sotme kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar me kryetarin e Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa për të arritur një marrëveshje përfundimtare. Edhe pse janë deklaruar që...

Kurti dhe Mustafa do t’i vazhdojnë bisedimet pas pauzës

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kanë ndërprerë takimin për të shkuar në pauzë. Kurti ka bërë të ditur se bisedimet do të vazhdojnë pas...

Rifillon takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Medial

16:00 | 2 Dhjetor 2019 Pas 40 minutash pauzë,  ka filluar takimi mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti  dhe kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa. Në këtë takim...

Pas pauzës, Kurti dhe Mustafa iu kthehen bisedës

para 6 muajve - Albeu

Pas një pauze prej 30 minutash, kryetari i VV-së, Albin Kurti , dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa , janë kthyer për t’i vazhduar bisedimet për arritjen e një marrëveshje për formimin e Qeverisë. Kujtojmë që...

Çka në të vërtetë po kërkon Vetëvendosje?!

para 6 muajve - GazetaBlic

Propozimi që e ka dhënë kryetari i LDK-së, Isa Mustafa që LDK pos kryetarit të Kuvendit, t’i ketë edhe 6 ministri deri në zgjedhjen e presidentit, nuk është pranuar nga lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurtit....

Këto janë tri çështjet që po e bllokojnë arritjen e marrëveshjes mes LVV dhe LDK

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Sot është zhvilluar një takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, por që ka përfunduar pa arritjen e marrëveshjes finale për krijimin e Qeverisë. Pas takimit, lideri i LVV-së, Albin Kurti deklaroi se...

Pas pauzës, Kurti dhe Mustafa i kthehen bisedës

para 6 muajve - Medial

Pas një pauze prej 30 minutash, kryetari i VV-së, Albin Kurti, dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, janë kthyer për t’i vazhduar bisedimet për arritjen e një marrëveshje për formimin e Qeverisë. klankosova.tv MEDIAL.mk

Lajmi i fundit: LDK i kërkon 6 ministri, kur ta marrë postin e presidentit, do t’ia lëshoj njërën ministri VV-së

para 6 muajve - GazetaBlic

Gazeta Blic nga burime të afërta të takimit ndërmjet liderit të LDK-së, Isa Mustafa dhe atij të Vetëvendosjes, Albin Kurti ka marrë vesh se ka mospajtime në ndarjen e posteve. Sipas burimeve të Gazetës...

Rifillon takimi pas pauzës mes Kurtit dhe Mustafës

para 6 muajve - GazetaBlic

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, vetëm sa ka dalë nga takimi me grupin parlamentar të partisë së tij dhe është nisur për ta takuar sërish liderin e LDK-së, Isa Mustafën, me të cilin po...

Përfundon pauza, Kurti e Mustafa kthehen në takim

para 6 muajve - OraInfo

Sot, pritet të arrihet marrëveshja për koalicion në mes të LDK-së e LVV-së. Pas një pauze gjysmë orë lideri i LDK-së dhe VV-së janë kthyer në takim, ku po synohet arritja e një marrëveshje përfundimtare...

Kurti dhe Mustafa do t’i vazhdojnë bisedimet pas pauzës

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kanë ndërprerë takimin për të shkuar në pauzë. Kurti ka bërë të ditur se bisedimet do të vazhdojnë pas...

Rikthehen në takim Kurti e Mustafa!

para 6 muajve - RTV 21

Takimi i sotëm për nënshkrimin e marrëveshjen e koalicionit E plotësuar 15:55 Pas një pushimi prej rreth 50 minutash, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, janë kthyer në takim....

Nis takimi Kurti – Mustafa, sot synohet arritja e marrëveshjes për koalicionin qeverisës

para 6 muajve - Gazeta Express

Ka filluar në Kuvend të Kosovës, takimi në mës të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku edhe pritet të nënshkruhet marrëveshja për koalicion, shkruan Gazeta Express. Takimi që po...

Rifillon takimi mes Kurtit dhe Mustafës

para 6 muajve - GazetaBlic

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, vetëm sa ka dalë nga takimi me grupin parlamentar të partisë së tij dhe është nisur për ta takuar sërish liderin e LDK-së, Isa Mustafën, me të cilin po...

Flet zyrtari i LDK-së: Presim që marrëveshja me VV-në të përfundojë sot

para 6 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj, ka folur për momentet kur në Kuvend të Kosovës po mbahej takimi në mes të liderëve për të arritur koalicionin LDK-VV. Zemaj tha për T7 se...

Nis takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Insajderi

Nis takimi mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar qeverinë e re pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Dy krerët e partive Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë nisur...

Kurti nuk shpreson shumë që sot do të ketë marrëveshje – Tregon për sa ministri janë dakorduar

para 6 muajve - Insajderi

Lideri i VV-së, Albin Kurti tha para fillimit të takimit me LDK-në se do t’i vazhdojnë sot bisedimet për zhvillimin e qeverisë së re. Kurti tha para gazetarëve se janë dakorduar për 12 ministri, derisa...

Albin Kurti dhe Isa Mustafa konfirmojnë mospajtimet, nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - InfoShqip

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

Kurti flet para gazetarëve, nuk e merr si punë të kryer marrëveshjen me Isa Mustafën

para 6 muajve - Gazeta Express

Lideri i VV-së, Albin Kurti tha para fillimit të takimit me LDK-në se do t’i vazhdojnë sot bisedimet për zhvillimin e qeverisë së re, shkruan Gazeta Express. Kurti tha para gazetarëve se janë dakorduar...

VV-LDK takohen për marrëveshjen e koalicionit – Flet Kurti

para 6 muajve - Insajderi

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka arritur në Kuvend të Kosovës, aty ku për pak pritet të arrijë edhe lideri i LDK-së Isa Mustafa, për të nënshkruar marrëveshjen për koalicion, shkruan Gazeta Express...

Kurti e Mustafa në pauzë, ende nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - Medial

15:10 | 2 Dhjetor 2019 Albin Kurti e Isa Mustafa ende nuk kanë arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje. “Do të bëjmë një pauzë”, është shprehur kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti pas takimit një orësh,...

Kurti shkon në Kuvend për takim me Mustafën: Shpresojmë të arrijmë marrëveshje, ministrat vijnë në fund

para 6 muajve - Gazeta Express

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka arritur në Kuvend të Kosovës, aty ku për pak pritet të arrijë edhe lideri i LDK-së Isa Mustafa, për të nënshkruar marrëveshjen për koalicion, shkruan Gazeta Express...

Nis takimi Kurti-Mustafa, mbetet për t’u sqaruar ndarja e ministrive

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 2 dhjetor – Zhurnal.mk – Ka filluar takimi midis kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, për nënshkrimin e koalicionit për bashkëqeverisje....

Pazar për poste apo skenar për ta dështuar koalicionin VV – LDK?!

para 6 muajve - Infokusi

Tashmë janë bërë dy muaj që prej se janë mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme. Por, pavarësisht kësaj, zgjedhjet nuk u certifikuan deri para pak ditësh, shkruan gazeta inFokus. Megjithatë, thuajse as 24...

Këshilltari i Veselit: Koalicioni Mustafa-Kurti janë pazare për interesa të ngushta të klaneve që përfaqsojnë

para 6 muajve - Infokusi

Avni Bytyqi, këshilltari i Kadri Veselit nga PDK-ja ka thënë se koalicioni Mustafa-Kurti janë pazare për interesa të ngushta të klaneve që përfaqsojnë. Ndër të tjera takimet mes tyre Bytyqi i ka quajtur...

Kurti e Mustafa ndërprejnë takimin, shkojnë në pauzë 40 minutëshe

para 6 muajve - OraInfo

Isa Mustafa dhe Albin Kurti kanë ndrerë takimin e tyre. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë shkuar në pauzë për 40 minuta pas 1 orë takim që u mbajt në nivel të ldierëve, shkruan...

Si i la Ministria e Punëve të Brendshme pa arritur marrëveshje Albin Kurti me Isa Mustafën?

para 6 muajve - Gazeta Observer

Isa Mustafa e Albin Kurti dolën pa marrëveshje nga takimi që supozohej se do ta bënte Kosovën me Qeveri. Gazeta Express mëson se Mustafa bëri kërkesën e parë, të cilën Vetëvendosje nuk po mund ta pranojë....

Si i la Ministria e Punëve të Brendshme pa arritur marrëveshje Albin Kurti me Isa Mustafën?

para 6 muajve - Ekonomia Online

Isa Mustafa e Albin Kurti dolën pa marrëveshje nga takimi që supozohej se do ta bënte Kosovën me Qeveri. Gazeta Express mëson se Mustafa bëri kërkesën e parë, të cilën Vetëvendosje nuk po mund ta pranojë....

Nis takimi Kurti-Mustafa, mbetet për t’u sqaruar ndarja e ministrive

para 6 muajve - Klan Kosova

Ka filluar takimi midis kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, për nënshkrimin e koalicionit për bashkëqeverisje. Kurti pak para se të hyjë...

Kurti dhe Mustafa do t’i vazhdojnë bisedimet pas pauzës

para 6 muajve - Medial

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kanë ndërprerë takimin për të shkuar në pauzë. Kurti ka bërë të ditur se bisedimet do të vazhdojnë pas...

Ndërpritet takimi, Mustafa e Kurti në pauzë

para 6 muajve - RTV 21

Takimi i sotëm për nënshkrimin e marrëveshjen e koalicionti E plotësuar 15:15 Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa pas një ore bisedimesh kanë dalur për një...

LAJMI I FUNDIT: Ndërpritet takimi VV -LDK, shkohet në pauzë

para 6 muajve - GazetaBlic

Eshte ndërprere per pak minuta takimi mes LDK-së dhe VV-së . Kështru ka konfirmuar kryetari I VV-së Albin Kurti.

Pak pasi nisën takimin, Kurti e Mustafa dalin për një pauzë

para 6 muajve - Sinjali

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa po zhvillojnë një takim i cili është paraparë të jetë përfundimtar dhe ku do të nënshkruhej koalicioni...

Kurti: Uroj dhe shpresoj që sot të merremi vesh për ndarjen e përgjegjësive

para 6 muajve - Klan Kosova

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, pak para se të nis takimin me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka bërë një prononcim të shkurtër para gazetarëve. I pyetur nga gazetarët...

Lajm i Fundit: Përfundoi takimi Kurti-Mustafa, nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - Lajm

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

Fillon takimi Kurti – Mustafa, gjasa të vogla që sot të nënshkruhet marrëveshja

para 6 muajve - Medial

14:22 | 2 Dhjetor 2019 Ka filluar takimi i shumë pritur mes Kryetarit të Vetëvendosjes Albin Kurti e Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa. Ndonëse në këtë takimi ishte paralajmëruar se do të nënshkruhet marrëveshja...

Nënkryetarët e LDK-së përfundojnë takimin

para 6 muajve - Insajderi

Ka përfunduar takimi i nënkryetarëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Mirëpo asnjëri prej tyre nuk ka dhënë ndonjë deklaratë për media, se çfarë është diskutuar në këtë takim. Ky takim i nënkryetarëve...

Fillon takimi VV-LDK

para 6 muajve - RTV 21

E plotësuar 14:15 Tani më kanë arritur edhe përfaqësuesit e LDK-së në Kuvendin e Kosovës dhe takimi ka filluar. Mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje nga ky takim. __________________________ Takimi...

Nis takimi dypalësh mes VV-së dhe LDK-së

para 6 muajve - GazetaBlic

Ka filluar takimi mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi po mbahet në hapësirat e Kuvendit të Kosovës. Gjatë këtij takimi pritet të nënshkruhet marrëveshja mes dy partive...

Kurti e Mustafa konfirmojnë mospajtimet, s’ka marrëveshje

para 6 muajve - Tetova Sot

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

Kurti optimist, shpreson që me LDK-në të pajtohen edhe me ndarjen e ministrive

para 6 muajve - OraInfo

Sot, pritet të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit qeverisës mes LDK-VV-së. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur para nënshrkimit të marrëveshjes me LDK-në. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja...

Fillon takimi mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës

para 6 muajve - Sinjali

Ka filluar takimi mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Takimi po mbahet në hapësirat e Kuvendit të Kosovës. Gjatë këtij takimi pritet të nënshkruhet marrëveshja mes dy partive...

​ Këshilltari i Veselit: Mosmarrëveshjet mes Albinit e Isës nuk kanë të bëjnë me Kosovën, por me pazaret e tyre

para 6 muajve - Gazeta e re

Avni Bytyçi, këshilltar i liderit të PDK-së, Kadri Veseli, vlerëson se mosmarrëveshjet e shfaqura sot pas takimit ndërmjet liderëve të VV-së e LDK-së nuk kanë lidhje me shtetin e Kosovës por me pazaret...

Kurti: Uroj dhe shpresoj që sot të merremi vesh për ndarjen e përgjegjësive

para 6 muajve - Medial

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, pak para se të nis takimin me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka bërë një prononcim të shkurtër para gazetarëve. I pyetur nga gazetarët...

Në pritje të Mustafës, deklarohet Kurti

para 6 muajve - RTV 21

Takimi i sotëm për nënshkrimin e marrëveshjen e koalicionti Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me nënkryetarët ka arritur në Kuvendin e Kosovës, por përfaqësuesit e LDK-së ende nuk kanë...

Mustafa pas takimit me Kurtin: Dallimet tona do t’i zbulojmë kur t’i përafrojmë

para 6 muajve - Shenja

Kryetari i Lidhjes Domkratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ka zhvilluar me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, për arritjen e koalicionit të bashkëqeverisjes, ka thënë dallimet midis...

Përfundon takimi i Kurtit me Mustafën, 10 minuta pas rikthimit nga pauza

para 6 muajve - Tetova Sot

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe ai i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, edhe një herë kanë dështuar të dakordohen në lidhje me koalicionin qeverisës. Kurti pranoi para medieve se nuk ka një marrëveshje,...

Krejt çka u tha në takimin e sotëm mes VV dhe LDK’së

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi i sotëm mes kryetarit të VV-së Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Përkundër negociatave afër dy orësh me një pauzë të shkurtër,...

Kurti e Mustafa konfirmojnë mospajtimet, s’ka marrëveshje

para 6 muajve - Tetova1

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

Albin Kurti flet para takimit me Isa Mustafën, tregon se cila ishte pjesa më e vëshitrë deri më tani me LDK-në

para 6 muajve - Sinjali

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është deklaruar para takimit me Isa Mustafën, ku pritet të finalizohet gjatë ditës së sotme marrëveshja mes LDK-së dhe VV-së për koalicion qeverisës. Kurti...

Kurti pas takimit me Mustafën: Avancim ka, por jo marrëveshje

para 6 muajve - Shenja

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, ka thënë se ka një avancim për arritjen e koalicionit, por jo marrëveshje. Me të dalë...

Dështojnë bisedimet VV-LDK, Kosova ende pa qeveri të re

para 6 muajve - Illyria

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

​ Këshilltari i Veselit: Mosmarrëveshjet mes Albinit e Isës nuk kanë të bëjnë me Kosovën, por me pazaret e tyre

para 6 muajve - KosovaPress

Ai thotë se krerët e VV e LDK po grinden se kujt po i takon më shumë pushtet. "Edhe këtu duhet të kuptohet që pushteti, dhe vetëm pushteti është paradigma e qeverisjes së tyre. Jo mirëqenia dhe e mira...

Kurti arrin në Kuvend: Shpresojmë se do ta arrijmë marrëveshjen!

para 6 muajve - GazetaBlic

Albin Kurti flet para takimit me Isa Mustafën, ja cka thotë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pak para se të filloj takimin e sotëm me kreun e LDK-së, Isa Mustafa u deklarua shkurt për media....

Pas përfundimit të takimit Isa Mustafa thotë që pati dallime

para 6 muajve - Infokusi

Takimi në mes të kryetarëve të LDK-së e Vetëvendosjes në ambientet e Kuvendit të Kosovës tanimë ka përfunduar. Aty, pritej që të arrihej marrëveshja e koalicioni qeverisës në mes të këtyre dy partive,...

Kurti pas takimit me Mustafën: Avancim ka, por jo marrëveshje

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, ka thënë se ka një avancim për arritjen e koalicionit, por jo marrëveshje. Me të dalë...

Çka në të vërtetë po kërkon Vetëvendosje?!

para 6 muajve - Tetova Sot

Propozimi që e ka dhënë kryetari i LDK-së, Isa Mustafa që LDK pos kryetarit të Kuvendit, t’i ketë edhe 6 ministri deri në zgjedhjen e presidentit, nuk është pranuar nga lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurtit....

Nuk ka marrëveshje, flet Albin Kurti

para 6 muajve - Infokusi

Tani ka përfunduar edhe takimi në mes të kryetarit të Vetëvendosjes Albin Kurtit e atij të LDK-së Isa Mustafës. Mirëpo, nga ky takim nuk dolën me marrëveshje për koalicion qeverisës ashtu siç edhe ishte...

Këto janë tri çështjet që po e bllokojnë arritjen e marrëveshjes mes LVV dhe LDK

para 6 muajve - Periskopi

Sot është zhvilluar një takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, por që ka përfunduar pa arritjen e marrëveshjes finale për krijimin e Qeverisë. Pas takimit, lideri i LVV-së, Albin Kurti deklaroi se...

LDK – VV problem me ndarje të ministrive, partia e Isa Mustafës kërkon të zgjedhë bllok

para 6 muajve - Tetova Sot

Çështja e ministrive si duket po ju sjell problem për arritje të koalicionit LDK-së e Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan Gazeta Express. Në parim dy partitë kishin vendosur që ndarja e ministrive të bëhet...

Pse Albin Kurti s’e viziton varrin e Rugovës? Agim Veliu thotë se kjo është çështje kulture

para 6 muajve - Gazeta Express

Pak orë para arritjes së marrëveshjes LDK-VV që do t’i çojë dy partitë në qeverisje për katër vitet e ardhshme, nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu e ka thumbuar liderin e VV-së...

LDK, tash ndërron “formulën” për ndarjen e pushtetit, kërkon ministri specifike?!

para 6 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës edhe pse në parim ishte pajtuar me Vetëvendosjen për mënyrën e ndarjes së pushtetit, sipas parimit “një ministri e përzgjedh VV e një LDK, deri tek ministria 10-të”, tashmë...

Në ditën e marrëveshjes, nënkryetari i LDK-së sulmon Albin Kurtin

para 6 muajve - Insajderi

Në 75 vjetorin e lindjes së Presidentit Ibrahim Rugova, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë planifikuar ta arrijnë marrëveshjen për koalicionin qeverisës, shkruan Gazeta Insajderi....

Përfundon takimi i nënkryetarëve në LDK, takimi me VV-në në ora 14:00

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 2 dhjetor – Zhurnal.mk – Ka përfunduar takimi i nënkryetarëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Klan Kosova mëson se takimi mes kreut të VV-së, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafës...

Përfundon takimi i nënkryetarëve të LDK-së

para 6 muajve - Medial

13:00 | 2 Dhjetor 2019 Ka përfunduar takimi i nënkryetarëve të LDK-së. Ky takim ka ardhur më kërkesën e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa para se të filloj takimin më Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti....

Sot nënshkruhet marrëveshja VV – LDK, ende s’dihen ministrat

para 6 muajve - Presheva Jone

Pas një bashkëpunimi që patën fillimisht si opozitë kundër koalicionit PANA, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do ta finalizojnë marrëveshjen e koalicionit, sot në një takim në nivel...

Nga brenda negociatave Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Gazeta Observer

Gazeta Blic nga burime të afërta ka mësuar detaje të reja nga dy takimet e sotme ndërmjet liderit të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Sipas këtyre burimeve, LVV dhe LDK i kanë ndarë...

Këshilltari i Veselit: Mosmarrëveshjet mes Albinit e Isës nuk kanë të bëjnë me Kosovën por me pazaret e tyre

para 6 muajve - Gazeta Observer

Avni Bytyçi, këshilltar i liderit të PDK-së, Kadri Veseli, vlerëson se mosmarrëveshjet e shfaqura sot pas takimit ndërmjet liderëve të VV-së e LDK-së nuk kanë lidhje me shtetin e Kosovës por me pazaret...

VV-ja dhe LDK-ja pajtohen për president e kryeparlamentar, por jo edhe për ndarje barabar të ministrive

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sot është zhvilluar një takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, por që ka përfunduar pa arritjen e marrëveshjes finale për krijimin e Qeverisë. Klan Kosova mëson nga burimet e saj se kryetari i LDK-së,...

Këshilltari i Veselit: Mosmarrëveshjet mes Albinit e Isës nuk kanë të bëjnë me Kosovën por me pazaret e tyre

para 6 muajve - Ekonomia Online

Avni Bytyçi, këshilltar i liderit të PDK-së, Kadri Veseli, vlerëson se mosmarrëveshjet e shfaqura sot pas takimit ndërmjet liderëve të VV-së e LDK-së nuk kanë lidhje me shtetin e Kosovës por me pazaret...

Këshilltari i Veselit: Mosmarrëveshjet mes Albinit e Isës nuk kanë të bëjnë me Kosovën por me pazaret e tyre

para 6 muajve - Periskopi

Avni Bytyçi, këshilltar i liderit të PDK-së, Kadri Veseli, vlerëson se mosmarrëveshjet e shfaqura sot pas takimit ndërmjet liderëve të VV-së e LDK-së nuk kanë lidhje me shtetin e Kosovës por me pazaret...

Kurti e Mustafa konfirmojnë mospajtimet, s’ka marrëveshje

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

Këshilltari i Veselit: Mosmarrëveshjet në mes të Kurtit dhe Mustafës nuk kanë të bëjnë me Kosovën, por me pazaret e tyre

para 6 muajve - Epoka e Re

Avni Bytyçi, këshilltar i liderit të PDK-së, Kadri Veseli, ka vlerësuar se mosmarrëveshjet e shfaqura sot pas takimit ndërmjet liderëve të LV-së e LDK-së nuk kanë lidhje me shtetin e Kosovës, por me pazaret...

Mblidhet LDK-ja para takimet mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës

para 6 muajve - Sinjali

Kryesia e Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK), është mbledhur gjatë ditës së sotme para takimit me Lëvizjen Vetëvendosje, ku pritet të finalizohet marrëveshja për koalicion qeverisës, raporton Gazeta Sinjali....

Këshilltari i Veselit: Mosmarrëveshjet mes Albinit e Isës nuk kanë të bëjnë me Kosovën por me pazaret e tyre

para 6 muajve - Periskopi

Avni Bytyçi, këshilltar i liderit të PDK-së, Kadri Veseli, vlerëson se mosmarrëveshjet e shfaqura sot pas takimit ndërmjet liderëve të VV-së e LDK-së nuk kanë lidhje me shtetin e Kosovës por me pazaret...

Përfundon takimi i nënkryetarëve në LDK, takimi me VV-në në ora 14:00

para 6 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar takimi i nënkryetarëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Klan Kosova mëson se takimi mes kreut të VV-së, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafës do të zhvillohet në ora 14:00. Kujtojmë...

Veliu flet për Kurtin: Kush nuk e nderon ish-presidentin tregon kulturën e tij

para 6 muajve - RTV 21

LDK kujton Rugovën Me rastin e ditëlindjes së presidentit Ibrahim Rugova, anëtarë të kryesisë së LDK-së, kanë bërë homazhe te varri i tij. Nënkryetari i parë i LDK-së, Agim Veliu, tha se gjithmonë do ta...

Kurti dhe Mustafa do t’i vazhdojnë bisedimet pas pauzës

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kanë ndërprerë takimin për të shkuar në pauzë. Kurti ka bërë të ditur se bisedimet do të vazhdojnë pas...

VV-LDK për takimin e sotëm: Ka avancime, por jo edhe marrëveshje

para 6 muajve - Gazeta e re

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi i sotëm mes kryetarit të VV-së Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Përkundër negociatave afër dy orësh me një pauzë të shkurtër,...

Agim Veliu jep një informacion të rëndësishëm për nënshkrimin e koalicionit me VV-në

para 6 muajve - Insajderi

Me rastin e 75 vjetorit të lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe tek varri i tij. Pas homazheve, nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka folur edhe për çështjen e nënshkrimit...

Përfundon takimi i nënkryetarëve në LDK, takimi me VV-në në ora 14:00

para 6 muajve - Medial

Ka përfunduar takimi i nënkryetarëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Klan Kosova mëson se takimi mes kreut të VV-së, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafës do të zhvillohet në ora 14:00. Kujtojmë...

Kurti dhe Mustafa do t’i vazhdojnë bisedimet pas pauzës

para 6 muajve - Shenja

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kanë ndërprerë takimin për të shkuar në pauzë. Kurti ka bërë të ditur se bisedimet do të vazhdojnë pas...

Sot nënshkruhet marrëveshja VV- LDK, ende s’dihen ministrat

para 6 muajve - Gazeta Express

Pas një bashkëpunimi që patën fillimisht si opozitë kundër koalicionit PANA, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të finalizojnë marrëveshjen e koalicionit, sot në një takim në nivel...

Agim Veliu flet për marrëveshjen LDK-VV, thotë se ka edhe disa çështje për t’u diskutuar

para 6 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu, është deklaruar lidhur me mundësinë e arritjes së marrëveshjes së koalicionit qeverisës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai komentoi...

LDK-VV: Nuk ka marrëveshje vazhdojnë bisedimet

para 6 muajve - Fakti Ditor

Pas dy orësh bisedimesh, LDK dhe LVV nuk kanë arritur gjuhë të përbashkët për arritjen e një marrëveshje. Albin Kurti për media ka konfirmuar se nuk është gjetur gjuhë e përbashkët dhe nuk ka marrëveshje....

VV-LDK për takimin e sotëm: Ka avancime, por jo edhe marrëveshje

para 6 muajve - KosovaPress

Përkundër negociatave afër dy orësh me një pauzë të shkurtër, dy liderët nuk arritën të nënshkruajnë marrëveshjen ashtu siç është deklaruar, pasi aty u shpërfaqën dallime të tjera në të cilat nuk pati...

Mustafa tregon nëse posti i presidentit ka qenë pengesë për arritjen e marrëveshjes me Kurtin

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se biseda e sotme me liderin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje ka qenë përmbajtjesore....

Kurti thotë se nuk janë marrë veshë me Mustafën për marrëveshje, por ka avancim në diskutime

para 6 muajve - Epoka e Re

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, pas takimit me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ende nuk janë marrë veshë për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje....

Përfundon takimi i nënkryetarëve të LDK-së

para 6 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi i nënkryetarëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Takimi mes kreut të VV-së, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafës do të zhvillohet në ora 14:00. Kujtojmë se të dyja partitë...

Nis takimi Kurti- Mustafa

para 6 muajve - Tetova Sot

Nis takimi mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar qeverinë e re pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Dy krerët e partive Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë nisur...

“Lufta” për një ministri: Isa Mustafa e Albin Kurti po e rrezikojnë arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Edhe pse lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kishte paralajmëruar ditën kur u certifikua rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit se qysh nga e hëna (sot) do ta kenë gati marrëveshjen për bashkëqeverisje...

Kurti para takimit me Mustafën: Është marrëveshje mes dy palëve, nuk flas në emër të LDK-së

para 6 muajve - Shenja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë një deklaratë para fillimit të takimit me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti gjatë fjalimit ka shprehur pasiguri në lidhje...

Ka përfunduar takimi Kurti-Mustafa, nuk ka ujdi rreth koalicioinit qeverisës

para 6 muajve - PortaliOnline

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Që të dy thanë se ka avancime në diskutime,...

S’ka marrëveshje në takimin Kurti e Mustafa

para 6 muajve - Albinfo

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa i njëjti deklaroi se...

Agim Veliu përgjigjet se përse Albin Kurti nuk e ka vizituar asnjëherë varrin e Ibrahim Rugovës

para 6 muajve - Sinjali

Me rastin e datëlindjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, anëtarë të kryesisë së LDK-së, kanë bërë homazhe te varri i tij. Nënkryetari i parë i LDK-së, Agim Veliu, tha se gjithmonë do ta nderojnë dhe vlerësojnë veprën dhe jetën e

Zemaj: Presim që marrëveshja me VV-në të përfundojë sot

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Armend Zemaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka folur për televizionin T7 në momentet kur në Kuvend të Kosovës po mbahej takimi në mes të liderëve për të arritur koalicionin LDK-VV. Zemaj tha për T7 se...

LDK – VV problem me ndarje të ministrive, partia e Isa Mustafës kërkon të zgjedhë bllok

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Çështja e ministrive si duket po ju sjell problem për arritje të koalicionit LDK-së e Lëvizjes Vetëvendosje. Në parim dy partitë kishin vendosur që ndarja e ministrive të bëhet përmes parimit proporcional,...

Përfundon pa marrëveshje takimi Kurti-Mustafa, përpjekjet vazhdojnë ditët në vijim

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi mes Isa Mustafës dhe Albin Kurti. Kreu i LDK-së ka thënë se në këtë takim nuk ka pasur marrëveshje për koalicion, raporton Ekonomia Online. “Do të punojmë që të arrijmë një përafrim...

Fjalët e para të Albin Kurtit pas mos-arritjes së marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Periskopi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, ka thënë se ka një avancim për arritjen e koalicionit, por jo marrëveshje. Me të...

Takimi VV-LDK përfundon pa marrëveshje

para 6 muajve - KosovaPress

Që të dy thanë se ka avancime në diskutime, por marrëveshje jo. Lideri i VV-së, Albin Kurti tha se negociatat do të vazhdojnë, pasi ende ka dallime në disa çështje, por pa i treguar ato. Ndërkaq, Mustafa...

Përfundon takimi i Kurtit me Mustafën, 10 minuta pas rikthimit nga pauza

para 6 muajve - Arbresh

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti,  dhe ai i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, edhe një herë kanë dështuar të dakordohen në lidhje me koalicionin qeverisës. Kurti pranoi para medieve se nuk ka një marrëveshje,...

Kjo është deklarata e Isa Mustafës pas përfundimit të takimit, ku dështoi arritja e marrëveshjes

para 6 muajve - Bota Press

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa pas takimit me Kurtin tha se patën një takim përmbajtjesore, mirëpo, që nuk u dakorduan në disa çështje. Ai konfirmoi se me VV-në kanë dallime. “Ne patëm një bisedë mjaft përmbajtjesorë...

Takimi VV-LDK përfundon pa marrëveshje

para 6 muajve - Gazeta e re

Pa arritje të marrëveshjes për koalicion qeverisës ka përfunduar takimi mes kryetarit të Levizjes Vetwvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Që të dy thanë se ka avancime në diskutime,...

Kurti pas takimit me Mustafën: Avancim ka, por jo marrëveshje

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, ka thënë se ka një avancim, por jo marrëveshje.

Pas pauzës, Kurti dhe Mustafa iu kthehen bisedës

para 6 muajve - Fol

Pas një pauze prej 30 minutash, kryetari i VV-së, Albin Kurti, dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa, janë kthyer për t’i vazhduar bisedimet për arritjen e një marrëveshje për formimin e Qeverisë. Kujtojmë që ditë...

Përfundon takim Kurti-Mustafa, nuk ka marrëveshje për bashkëqeverisje

para 6 muajve - Epoka e Re

Ka përfunduar takimi në mes të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, por pa ndonjë marrëveshje për bashkëqeverisje në mes të...

Kurti e Mustafa konfirmojnë mospajtimet, s’ka marrëveshje

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të LDK-së e VV-së mirëpo, nuk është arritur marrëveshje për koalicion, shkruan Gazeta Express. Pas takimit ka folur para mediave lideri i VV-së, Albin Kurti derisa...

Agim Veliu për marrëveshjen VV-LDK: Mbeten çështje për t’u biseduar nga sot e tutje

para 6 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu, është deklaruar lidhur me mundësinë e arritjes së marrëveshjes së koalicionit qeverisës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai komentoi...

LDK i tregon Vetëvendosjes se si duhet të nderohet figura e Ibrahim Rugovës

para 6 muajve - Medial

11:27 | 2 Dhjetor 2019 Me rastin e datëlindjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, anëtarë të kryesisë së LDK-së, kanë bërë homazhe te varri i tij. Më këtë raste nënkryetari i par i LDK-së, Agim Veliu,...

Albin Kurti flet për koalicionin para takimit me Isa Mustafën

para 6 muajve - Infokusi

Tashmë Albin Kurti ka mbërritur në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Aty, pritet që të bëhet takimi ndërmjet tij dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafës me qëllim që të arrihet koalicioni qeverisës mes tyre,...

Çka në të vërtetë po kërkon Vetëvendosje?!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Propozimi që e ka dhënë kryetari i LDK-së, Isa Mustafa që LDK pos kryetarit të Kuvendit, t’i ketë edhe 6 ministri deri në zgjedhjen e presidentit, nuk është pranuar nga lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurtit....

Agim Veliu për marrëveshjen VV-LDK: Mbeten çështje për t’u bisedua nga sot e tutje

para 6 muajve - Klan Kosova

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu, është deklaruar lidhur me mundësinë e arritjes së marrëveshjes së koalicionit qeverisës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai komentoi...

Pas dy muajsh, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes së koalicionit qeverisës VV- LDK

para 6 muajve - OraInfo

Sot, pritet të nënshkruhet koalicioni qeverisës me LDK-VV-së. Pas një bashkëpunimi që patën fillimisht si opozitë kundër koalicionit PANA, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të finalizojnë...

Albin Kurti refuzon ta vizitoj varrin e Rugovës: Kjo është përgjigja e Agim Veliut

para 6 muajve - GazetaBlic

Me rastin e datëlindjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, anëtarë të kryesisë së LDK-së, kanë bërë homazhe te varri i tij. Nënkryetari i parë i LDK-së, Agim Veliu, tha se gjithmonë do ta nderojnë dhe...

Rifillon takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Arbresh

Pas 40 minutash pauzë,  ka filluar takimi mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti  dhe kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa. Në këtë takim pritet të vendoset për...

Rifillon takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Periskopi

Pas pauzës rreth 30 minutëshe janë rikthyer në takim Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa. Pas një ore takim, Kurti dhe Mustafa kanë thënë se nuk kanë çfarë të deklarojnë...

Rifillon takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Epoka e Re

Pas një pauze prej 40 minutash, ka rinisur takimi në mes të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa. Takimi i parë i Kurtit me Mustafën ka zgjatur rreth një orë,...

Marrëveshja për koalicionin qeverisës, nis raundi i dytë i diskutimeve Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Gazeta e re

Pas një pauze rreth 40 minutash, ka nisur takimi mes dy liderëve Albin Kurti dhe Isa Mustafa. Takimi i parë i liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës zgjati rreth një orë, por...

Kurti e Mustafa kthehen në takim – a do t’i tejkalojnë telashet për numrin e ministrive

para 6 muajve - Gazeta Observer

Pas një pauze gjysmë orë lideri i LDK-së dhe VV-së janë kthyer në takim, ku po synohet arritja e një marrëveshje përfundimtare për koalicion. T7 raporton nga Kuvendi i Kosovës se asnjë nga liderët nuk...

1 orë takim Kurti-Mustafa, nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - Zyrtare

Krerët e dy partive që po synojnë të krijojnë koalicionin qeverisës kanë zhvilluar një takim përreth 1 orë, por se si duket nuk  rezultat. Kjo pasiqë Isa Mustafa , kryetar i LDK-së dhe Albin Kurti i LVV-së...

Marrëveshja për koalicionin qeverisës, nis raundi i dytë i diskutimeve Kurti-Mustafa

para 6 muajve - KosovaPress

Takimi i parë i liderit të Vetëvendosjes dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës zgjati rreth një orë, por nuk solli marrëveshjen përfundimtare, teksa sërish po bëhen përpjekje për të arritur koalicionin...

Flet zyrtari i LDK-së: Presim që marrëveshja me VV-në të përfundojë sot

para 6 muajve - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj, ka folur për momentet kur në Kuvend të Kosovës po mbahej takimi në mes të liderëve për të arritur koalicionin LDK-VV.Zemaj tha për T7 se presin...

Pa pauzës, rifillon takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Ekonomia Online

Pas një pauze gjysmë orëshe, ka rifilluar takimi ndërmjet liderëve të VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, raporton Ekonomia Online. Lexo edhe: Kurti i pasigurt për marrëveshjen me LDK-në: Bisedimet vazhdojnë

Zemaj: Presim që marrëveshja me VV-në të përfundojë sot

para 6 muajve - Gazeta Observer

Armend Zemaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka folur për televizionin T7 në momentet kur në Kuvend të Kosovës po mbahej takimi në mes të liderëve për të arritur koalicionin LDK-VV. Zemaj tha për T7 se...

LDK rritë kërkesat rreth marrëveshjes së koalicionit

para 6 muajve - Gazeta e re

Përkundër se sot është thënë se do të përmbyllet marrëveshja për koalicionin e ardhshëm qeverisës, mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike, një gjë e tillë nuk pritët të ndodhë. KosovaPress mëson...

E thotë Agim Veliu ende kemi çështje për të biseduar me VV

para 6 muajve - GazetaBlic

Me rastin e 75 vjetorit të lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe tek varri i tij. Pas homazheve, nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka folur edhe për çështjen e nënshkrimit...

1 orë takim Kurti-Mustafa, nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - Periskopi

Krerët e dy partive që po synojnë të krijojnë koalicionin qeverisës kanë zhvilluar një takim përreth 1 orë, por se si duket nuk  rezultat. Kjo pasiqë Isa Mustafa , kryetar i LDK-së dhe Albin Kurti i LVV-së...

Takimi VV-LDK nga ora 14:00

para 6 muajve - RTV 21

Takimi do të mbahet në Kuvend Lëvizja Vetëvendosje (VV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do të takohen sot në Kuvendin e Kosovës për të nënshkruar marrëveshjen për koalicionin qeverisës. Zëdhënësi...

Kjo është ora kur do të takohet LDK-VV për arritjen e koalicionit

para 6 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të takohen për të nënshkruar marrëveshjen për koalicionin qeverisës. Takimi do të zhvillohet në orën 14:00 në Kuvendin e Kosovës. Në takimin që...

Kurti flet para gazetarëve nuk e merr si punë të kryer marrëveshjen me Isa Mustafën

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Lideri i VV-së, Albin Kurti tha para fillimit të takimit me LDK-në se do t’i vazhdojnë sot bisedimet për zhvillimin e qeverisë së re, shkruan Gazeta Express. Kurti tha para gazetarëve se janë dakorduar...

Kurti optimist, por nuk konfirmon se marrëveshja me LDK përmbyllet sot

para 6 muajve - Gazeta e re

Pak para se të nisë takimi mes dy partive, Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, në përpjekje për të formuar qeverinë e re, lideri i partisë fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit Albin...

Kurti dhe Mustafa do t’i vazhdojnë bisedimet pas pauzës

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kanë ndërprerë takimin për të shkuar në pauzë. Kurti ka bërë me dije se bisedimet do të vazhdojnë pas...

LDK – VV problem me ndarje të ministrive, partia e Isa Mustafës kërkon të zgjedhë bllok

para 6 muajve - Gazeta Observer

Çështja e ministrive si duket po ju sjell problem për arritje të koalicionit LDK-së e Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan Gazeta Express. Në parim dy partitë kishin vendosur që ndarja e ministrive të bëhet...

Ndërpritet takimi, Kurti dhe Mustafa dalin në pauzë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë ndërprerë takimin e nisur para një ore për të vazhduar pastaj pas pauzës, raporton Ekonomia Online. Në një prononcim shkurtër për media Kurti ka thënë...

LDK rritë kërkesat rreth marrëveshjes së koalicionit

para 6 muajve - KosovaPress

KosovaPress mëson nga burime të sigurta se stopimi ka ardhur për shkak të kërkesës së LDK-së për përzgjedhjen e ministrive në mënyrë bllokë. Kështu duke e shkelur principin ku secila palë e zgjedhë njërën...

Takimi, Kurti dhe Mustafa shkojnë në pauzë

para 6 muajve - KosovaPress

Diskutimet pritet të vazhdojnë pas 30 apo 40 minutave. Ndryshe, përkundër se sot është thënë se do të përmbyllet marrëveshja për koalicionin e ardhshëm qeverisës, mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes...

Kurti e Mustafa në pauzë, ende nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - Arbresh

Albin Kurti e Isa Mustafa ende nuk kanë arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje. “Do të bëjmë një pauzë”, është shprehur kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti pas takimit një orësh, raporton arbresh.info....

LAJMI I FUNDIT: Ndërpritet takimi VV -LDK, shkohet në pauzë

para 6 muajve - Bota Press

Eshte ndërprere per pak minuta takimi mes LDK-së dhe VV-së .Kështru ka konfirmuar kryetari I VV-së Albin Kurti. Gazeta do të ju mbaj të informuar

Në orën 13:00 fillon takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Medial

10:23 | 2 Dhjetor 2019 Në orë 13:00 fillon takimi i liderit të Vetëvendosjes Albin Kurtit dhe atij të LDK-së Isa Mustafa. Në këtë takim pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për koalicionin qeverisës...

Kurti optimist, por nuk konfirmon se marrëveshja me LDK përmbyllet sot

para 6 muajve - KosovaPress

Kurti tha se ashtu siç janë pajtuar 100% në çështjet programore, ashtu të merren vesh në ndarjen e përgjegjësisë në institucione. “Sot do t’i vazhdojmë bisedimet për formimin e qeverisë së re në të cilën...

A do ketë marrëveshje për koalicion? Kurti: S’mund të flas në emër të LDK-së

para 6 muajve - KDPolitik

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mbërriti mesditën e sotme në ambientet e Kuvendit të Kosovës, aty ku pritet të vazhdojnë bisedimet për arritjen e marrëveshjes për koalicion. Kurti tha se...

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 2 dhjetor – Zhurnal.mk – Sot pritet të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen...

Kurti dhe Mustafa takohen sot për ta nënshkruar koalicionin

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, do të takohet sot me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën, për ta nënshkruar marrëveshjen për koalicionin për Qeverinë e re. Klan Kosova...

Nis takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Gazeta e re

Nis takimi mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar qeverinë e re pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Dy krerët e partive Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë nisur...

Fillon takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Epoka e Re

Ka filluar takimi mes lideri të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Gjatë këtij takimi, i cili po mbahet në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, pritet...

VV-LDK, pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverinë e re

para 6 muajve - Alsat-M

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Nis takimi dypalësh mes VV-së dhe LDK-së

para 6 muajve - Bota Press

Ka filluar takimi mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.Takimi po mbahet në hapësirat e Kuvendit të Kosovës.Gjatë këtij takimi pritet të nënshkruhet marrëveshja mes dy partive për...

Nis takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Periskopi

Ka nisur takimi mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar qeverinë e re pas zgjedhjeve të 6 tetorit. Dy krerët e partive Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë...

Albin Kurti i pasigurt për marrëveshjen e koalicionit: Shpresoj, besoj, uroj

para 6 muajve - Zyrtare

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë një deklaratë para fillimit të takimit me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti gjatë fjalimit ka shprehur pasiguri në lidhje...

Sot pritet arritja e marrëveshjes VV-LDK

para 6 muajve - Portalb

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për koalicionin qeverisës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Detajet lidhur me ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

VV-LDK, pritet sot nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje

para 6 muajve - Albeu

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës , ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Nis takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - KosovaPress

Dy krerët e partive Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë nisur takimin për të përmbyllur marrëveshjen për koalicion qeverisës. Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve nga KQZ, këto dy parti kanë intensifikuar...

A do të ketë marrëveshje për koalicion? Kurti: Nuk mund të flas në emër të LDK-së

para 6 muajve - KosovaPress

Kurti tha se do të jetë kryeministër i një qeverie me 12 ministri, ndërsa uroi që të dakordohen për ndarjen e përgjegjësive ashtu siç ishin rënë dakord për programin. “Sot do t’i vazhdojmë bisedimet për...

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Aktuale

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Fillon takimi Kurti – Mustafa, gjasa të vogla që sot të nënshkruhet marrëveshja

para 6 muajve - Arbresh

Ka filluar takimi i shumë pritur mes Kryetarit të Vetëvendosjes Albin Kurti e Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa. Ndonëse në këtë takimi ishte paralajmëruar se do të nënshkruhet marrëveshja e shumë pritur...

Kurti nuk e di saktë nëse sot do të ketë marrëveshje me LDK-në

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, para takimit me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka dhënë një deklaratë për media. Ai shpreson që marrëveshja me LDK-në për bashkëqeverisje...

Fillon takimi Kurti-Mustafa, pritet ndarja e përgjegjësive

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ka filluar takimi ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Në këtë takim do të diskutohet për ndarjen e ministrive. Kështu...

Albin Kurti i pasigurt për marrëveshjen e koalicionit: Shpresoj, besoj, uroj

para 6 muajve - Periskopi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë një deklaratë para fillimit të takimit me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti gjatë fjalimit ka shprehur pasiguri në lidhje...

VV-LDK, pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverinë e re

para 6 muajve - Derveni

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Kurti dhe Mustafa takohen sot për ta nënshkruar koalicionin

para 6 muajve - Medial

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, do të takohet sot me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën, për ta nënshkruar marrëveshjen për koalicionin për Qeverinë e re. Klan Kosova...

Në këtë orë takohen Isa Mustafa e Albin Kurti për arritjen e koalicionit bashkëqeverisës

para 6 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të takohen për të nënshkruar marrëveshjen për koalicionin qeverisës. Takimi do të zhvillohet në orën 14:00 në Kuvendin e Kosovës.

Kurti flet para gazetarëve nuk e merr si punë të kryer marrëveshjen me Isa Mustafën

para 6 muajve - Bota Press

Lideri i VV-së, Albin Kurti tha para fillimit të takimit me LDK-në se do t’i vazhdojnë sot bisedimet për zhvillimin e qeverisë së re. Kurti tha para gazetarëve se janë dakorduar për 12 ministri, derisa...

Bëhet i gjallë Agim Veliu: Ende nuk pajtohemi me Vetëvendosjen

para 6 muajve - Infokusi

Agim Veliu, nënkryetari i LDK-së ka thënë se ende kanë çështje në të cilat nuk pajtohen me VV-në. Me rastin e ditëlindjes së ish Presidentit Ibrahim Rugova kryesia e LDK-së ka bërë homazhe tek varri i...

Kurti shkon në Kuvend për takim me Mustafën: Shpresojmë të arrijmë marrëveshje, ministrat vijnë në fund

para 6 muajve - Gazeta Observer

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka arritur në Kuvend të Kosovës, aty ku për pak pritet të arrijë edhe lideri i LDK-së Isa Mustafa, për të nënshkruar marrëveshjen për koalicion. I pyetur nga gazetarët...

Kurti i pasigurt për marrëveshjen me LDK-në: Bisedimet vazhdojnë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kreu i Vetëvendosjes (LVV) Albin Kurti tha se bisedimet për krijimin e Qeverisë do të vazhdojnë, raporton Ekonomia Online. Kurti para takimit me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa,...

Në këtë orë takohen Isa Mustafa e Albin Kurti për arritjen e koalicionit bashkëqeverisës

para 6 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të takohen për të nënshkruar marrëveshjen për koalicionin qeverisës. Takimi do të zhvillohet në orën 14:00 në Kuvendin e Kosovës.

Kurti shkon në Kuvend për takim me Mustafën: Shpresojmë të arrijmë marrëveshje, ministrat vijnë në fund

para 6 muajve - Bota Press

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka arritur në Kuvend të Kosovës, aty ku për pak pritet të arrijë edhe lideri i LDK-së Isa Mustafa, për të nënshkruar marrëveshjen për koalicion, shkruan Gazeta Express...

VV-LDK, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje

para 6 muajve - Insajderi

Në takimin që u mbajt të shtunën në mes të Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, u tha se është përmbyllur 100 përqind harmonizimi i programit qeverisës, duke u pajtuar për të gjitha çështjet e hapura, e po ashtu...

VV-LDK, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje

para 6 muajve - Koha Jone

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Qeveria e re, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes mes VV dhe LDK

para 6 muajve - Lexo

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Sot pritet arritja e marrëveshjes VV-LDK

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për koalicionin qeverisës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Detajet lidhur me ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Përfundon takimi i nënkryetarëve të LDK-së

para 6 muajve - Arbresh

Ka përfunduar takimi i nënkryetarëve të LDK-së. Ky takim ka ardhur më kërkesën e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa para se të filloj takimin më Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Ndonëse jo zyrtarisht...

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Ina

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Sot pritet arritja e marrëveshjes VV-LDK

para 6 muajve - Medial

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për koalicionin qeverisës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Detajet lidhur me ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje LVV- LDK

para 6 muajve - OraInfo

LVV-LDK, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje. Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht...

Mustafa mbledh kryesinë para takimit me Kurtin

para 6 muajve - Arbresh

Isa Mustafa, lideri i LDK-së e ka mbledhur kryesinë e partisë pak orë para nënshkrimit të marrëveshjes përfundimtare me Lëvizjen Vetëvendosje të Albin Kurtit. T7 raporton se në Selinë qendrore të LDK-së...

Përfundon takimi i nënkryetarëve të LDK-së

para 6 muajve - Bota Press

Ka përfunduar takimi i nënkryetarëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës.Takimi mes kreut të VV-së, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafës do të zhvillohet në ora 14:00. Kujtojmë se të dyja partitë...

Takimi VV-LDK sot në orën 14:00 në Kuvend, pritet nënshkrimi marrëveshjes

para 6 muajve - InfoShqip

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të takohen sot për të nënshkruar marrëveshjen për koalicionin qeverisës.Sipas burimeve të Koha.net takimi pritet të zhvillohet në orën 14:00 në...

Mësohet koha se kur do të takohen Kurti dhe Mustafa

para 6 muajve - Periskopi

Takimi i nënkryetarëv të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka përfunduar për të vazhduar më pas takimi i kryetarit të LDK-së dhe VV-së. Mësohet se takimi mes Kurtit dhe Mustafës do të zhvillohet në ora 14:00....

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje VV-LDK

para 6 muajve - GazetaBlic

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Pse Albin Kurti se viziton varrin e Rugovës? Agim Veliu thotë se kjo është çështje kulture

para 6 muajve - Bota Press

Pak orë para arritjes së marrëveshjes LDK-VV që do t’i çojë dy partitë në qeverisje për katër vitet e ardhshme, nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu e ka thumbuar liderin e VV-së...

VV-LDK sot pritet t’i thonë “PO” njëra-tjetrës

para 6 muajve - RTV 21

Pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje...

Sot nënshkruhet marrëveshja VV- LDK, ende s’dihen ministrat

para 6 muajve - Gazeta e re

Pas një bashkëpunimi që patën fillimisht si opozitë kundër koalicionit PANA, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të finalizojnë marrëveshjen e koalicionit, sot në një takim në nivel...

Albin Kurti e Isa Mustafa takohen sot – a do të nënshkruhet koalicioni?

para 6 muajve - Infokusi

Vetëvendosje doli e para e LDK e dyta. Kështu edhe para, por edhe pas zgjedhjeve, të dy këto deri tash parti opozitare kanë mbajtur disa takime radhazi, shkruan gazeta inFokus. Kjo për të arritur një koalicion...

Albin Kurti dhe Isa Mustafa nënshkruajnë sot marrëveshjen e koalicionit qeverisës

para 6 muajve - Sinjali

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Sot nënshkruhet marrëveshja VV- LDK, ende s’dihen ministrat

para 6 muajve - Bota Press

Pas një bashkëpunimi që patën fillimisht si opozitë kundër koalicionit PANA, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të finalizojnë marrëveshjen e koalicionit, sot në një takim në nivel...

LDK i tregon Vetëvendosjes se si duhet të nderohet figura e Ibrahim Rugovës

para 6 muajve - Arbresh

Me rastin e datëlindjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, anëtarë të kryesisë së LDK-së, kanë bërë homazhe te varri i tij. Më këtë raste nënkryetari i par i LDK-së, Agim Veliu, dha një mesazh për ata...

Veliu flet për çështjen e koalicionit LV-LDK

para 6 muajve - Epoka e Re

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu, është deklaruar lidhur me mundësinë e arritjes së marrëveshjes së koalicionit qeverisës me Lëvizjen Vetëvendosje. Duke komentuar takimin...

Agim Veliu për Albin Kurtin: Tregon kulturën e tij duke mos nderuar Rugovën

para 6 muajve - Zyrtare

Me rastin e datëlindjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, anëtarë të kryesisë së LDK-së, kanë bërë homazhe te varri i tij. Nënkryetari i parë i LDK-së, Agim Veliu, tha se gjithmonë do ta nderojnë dhe...

VV-LDK, pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverinë e re

para 6 muajve - Lajm

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Agim Veliu për Albin Kurtin: Tregon kulturën e tij duke mos nderuar Rugovën

para 6 muajve - Periskopi

Me rastin e datëlindjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, anëtarë të kryesisë së LDK-së, kanë bërë homazhe te varri i tij. Nënkryetari i parë i LDK-së, Agim Veliu, tha se gjithmonë do ta nderojnë dhe...

LDK kujton Rugovën, Veliu flet për Kurtin: Kush nuk e nderon ish-presidentin tregon kulturën e tij

para 6 muajve - KosovaPress

Nënkryetari i parë i LDK-së, Agim Veliu, tha se gjithmonë do ta nderojnë dhe vlerësojnë veprën dhe jetën e presidentit Ibrahim Rugova. "Sot jemi këtu me anëtarët, deputetë dhe aktivistët për ta nderuar...

Agim Veliu nuk tregon nëse do të nënshkruhet sot marrëveshja VV-LDK, thotë se ka ende çështje për të diskutuar

para 6 muajve - Periskopi

Me rastin e 75 vjetorit të lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe tek varri i tij. Pas homazheve, nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka folur edhe për çështjen e nënshkrimit...

Agim Veliu nuk tregon nëse do të nënshkruhet sot marrëveshja VV-LDK, thotë se ka ende çështje për të diskutuar

para 6 muajve - Zyrtare

Me rastin e 75 vjetorit të lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe tek varri i tij. Pas homazheve, nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka folur edhe për çështjen e nënshkrimit...

Veliu për marrëveshjen VV-LDK: Mbeten çështje për t’u biseduar nga sot e tutje

para 6 muajve - Gazeta Observer

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, është deklaruar lidhur me mundësinë e arritjes së marrëveshjes së koalicionit qeverisës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai komentoi...

Veliu thotë se me VV-në kanë ende çështje për të biseduar, s’tregon nëse sot nënshkruhet marrëveshja

para 6 muajve - Ekonomia Online

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se janë dallimet programore me Vetëvendosjen i kanë tejkaluar dhe se kanë mbetur edhe disa çështje të tjera për t’u diskutuar sot dhe në...

Në orën 13:00 fillon takimi Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Arbresh

Në orë 13:00 fillon takimi i liderit të Vetëvendosjes Albin Kurtit dhe atij të LDK-së Isa Mustafa. Në këtë takim pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për koalicionin qeverisës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje...

VV-LDK, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje

para 6 muajve - Infokusi

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Pritet nënshkrimi i marrëveshjes, VV-ja dhe LDK-ja takohen në Kuvend në ora 14:00

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të takohen për të nënshkruar marrëveshjen për koalicionin qeverisës. Takimi do të zhvillohet në orën 14:00 në Kuvendin e Kosovës. Në takimin që...

Takimi VV-LDK sot në orën 14:00 në Kuvend, pritet nënshkrimi marrëveshjes

para 6 muajve - Fol

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të takohen sot për të nënshkruar marrëveshjen për koalicionin qeverisës. Sipas burimeve të Koha.net takimi pritet të zhvillohet në orën 14:00 në...

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Fakti Ditor

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Sot pritet të arrihet marrëveshja LV-LDK

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike për Kosovën, Isa Mustafa, kanë zhvilluar një takim të shtunën, në të cilin, siç thuhet, kanë harmonizuar 100 për qind programin...

Sot pritet arritja e marrëveshjes VV-LDK

para 6 muajve - Arbresh

Sot pritet të bëhet nënshkrimi i marrëveshjes për koalicionin qeverisës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Detajet lidhur me ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje mes LVV-së dhe LDK-së

para 6 muajve - Albinfo

Mediat kosovare kanë bërë të ditur se sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për...

VV-LDK, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje

para 6 muajve - KosovaPress

Në takimin që u mbajt të shtunën në mes të Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, u tha se është përmbyllur 100 përqind harmonizimi i programit qeverisës, duke u pajtuar për të gjitha çështjet e hapura, e po ashtu...

Sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje nga VV-LDK

para 6 muajve - Periskopi

Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

LDK ia lë VV-së të flasë për marrëveshjen e koalicionit

para 6 muajve - Gazeta Express

E hëna u përmend si ditë e finalizimit të marrëveshjes mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ani pse Isa Mustafa e Albin Kurti, nuk e thanë as edhe një fjalë, nga Lëvizja Vetëvendosje përmes...

LDK i do ministritë që kanë të bëjnë me ekonomi

para 6 muajve - GazetaBlic

Nesër pritet të takohen kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa për të ndarë ministritë e Qeverisë së re. Televizioni mëson se këta të fundit janë të interesuar të marrin vetëm dikasteret...

LDK i do ministritë që kanë të bëjnë me ekonomi

para 6 muajve - Klan Kosova

Nesër pritet të takohen kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa për të ndarë ministritë e Qeverisë së re. Televizioni mëson se këta të fundit janë të interesuar të marrin vetëm dikasteret...

LDK ia lë VV-së të flasë për marrëveshjen e koalicionit

para 6 muajve - GazetaBlic

E hëna u përmend si ditë e finalizimit të marrëveshjes mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ani pse Isa Mustafa e Albin Kurti, nuk e thanë as edhe një fjalë, nga Lëvizja Vetëvendosje...

LDK i do ministritë që kanë të bëjnë me ekonomi

para 6 muajve - Medial

Nesër pritet të takohen kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa për të ndarë ministritë e Qeverisë së re. Televizioni mëson se këta të fundit janë të interesuar të marrin vetëm dikasteret...

A do të arrihet koalicioni VV-LDK në ditëlindjen e Rugovës?

para 6 muajve - Klan Kosova

Autor: Hekuran Sokoli Të shtunën (30 nëntor, 2019) në Kuvendin e Kosovës janë takuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, për ta përmbyllur...

Nesër ditëlindja e Rugovës, a do të arrihet koalicioni VV-LDK?

para 6 muajve - OraInfo

A do të arrihet koalicioni VV-LDK. Të shtunën (30 nëntor, 2019) në Kuvendin e Kosovës janë takuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa,...

A do të arrihet koalicioni VV-LDK në ditëlindjen e Rugovës?

para 6 muajve - Medial

Të shtunën (30 nëntor, 2019) në Kuvendin e Kosovës janë takuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, për ta përmbyllur harmonizimin...

LDK i do ministritë që kanë të bëjnë me ekonomi

para 6 muajve - Gazeta Observer

Nesër pritet të takohen kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa për të ndarë ministritë e Qeverisë së re. Televizioni mëson se këta të fundit janë të interesuar të marrin vetëm dikasteret...

Nesër pritet nënshkrimi i marrëveshjes, LVV-LDK nuk japin detaje

para 6 muajve - Insajderi

Nesër pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Kosova do të eliminojë Ministrinë e Diasporës

para 6 muajve - Illyria

Marrëveshja LVV-LDK parashikon një qeveri më kompakte, me vetëm 12 ministri – Ministria e Jashtme do të mbulojë sektorët e Diasporës dhe Integrimit Nga Lëvizja Vetëvendosje, pas takimit të sotëm në mes...

Nesër pritet nënshkrimi i marrëveshjes LVV-LDK, “heshtje varri” nga këto dy parti

para 6 muajve - GazetaBlic

Nesër pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Nesër pritet nënshkrimi i marrëveshjes, LVV-LDK nuk japin detaje

para 6 muajve - Shprehja

Në takimin që u mbajt  dje në mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, u tha se është përmbyllur 100 përqind harmonizimi i programit qeverisës, duke u pajtuar për të gjitha çështjet e hapura, e po ashtu edhe...

Nesër pritet nënshkrimi i marrëveshjes, VV-LDK nuk japin detaje

para 6 muajve - RTV 21

VV e LDK gjithçka kanë lënë për nesër Nesër pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për...

Nesër nënshkruhet koalicioni, LVV-LDK nuk japin detaje

para 6 muajve - OraInfo

Të hënën pritet të nënshkruhet marrëveshja LDK-VV. Ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit dhe kryetarit të parlamentit të Kosovës. Në takimin që u mbajt...

Nesër nënshkrimi i marrëveshjes, LVV-LDK nuk japin detaje

para 6 muajve - InfoShqip

Nesër pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion qeverisës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndërkohë, ende nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Kjo është marrëveshja Kurti – Mustafa, 12 ministri…

para 6 muajve - Aktuale

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar për takimin Kurti Mustafa. Njoftimi i plotë: Sot në orën 13:00, në Kuvendin e Kosovës, u takuan kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, dhe kryetari i LDK-së, Isa...

Nesër pritet nënshkrimi i marrëveshjes, LVV-LDK nuk japin detaje

para 6 muajve - Tetova Sot

Nesër pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Nesër pritet të nënshkruhet marrëveshja në mes të LV-së dhe LDK-së

para 6 muajve - Epoka e Re

Nesër (e hënë) pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin...

Nesër nënshkrimi i marrëveshjes LVV-LDK

para 6 muajve - Albinfo

Nesër pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion qeverisës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndërkohë, ende nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Cilat ministri do të “shkrihen” në kuadër të zvogëlimit të kabinetit të ri qeveritar?

para 6 muajve - Sinjali

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë pajtuar përfundimisht që Qeveria e ardhshme e Kosovës do t`i ketë vetëm 12 ministri. Krerët e këtyre subjekteve politike që pritet ta zyrtarizojnë...

Nesër pritet nënshkrimi i marrëveshjes, LVV-LDK nuk japin detaje

para 6 muajve - Gazeta e re

Nesër pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

LVV dhe LDK heshtin një ditë para nënshkrimit të marrëveshjes

para 6 muajve - Periskopi

Nesër pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Nesër pritet nënshkrimi i marrëveshjes, LVV-LDK nuk japin detaje

para 6 muajve - Gazeta Observer

Nesër pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit...

Nesër pritet nënshkrimi i marrëveshjes, LVV-LDK nuk japin detaje

para 6 muajve - KosovaPress

Në takimin që u mbajt  dje në mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, u tha se është përmbyllur 100 përqind harmonizimi i programit qeverisës, duke u pajtuar për të gjitha çështjet e hapura, e po ashtu edhe...

Çfarë ndodhi në takim? Kurti e Mustafa nuk prononcohen për media pas takimit

para 6 muajve - Shprehja

Nga takimi ka dalë lideri i LDK-së, Isa Mustafa i cili nuk është prononcuar për medie. Ky takim ishte si pjesë e serive të takimeve që tashmë kanë filluar mes këtyre dy partive, pas certifikimit të rezultatit...

Jep dorëheqje kryetarja e Bashkisë së Durrësit

para 6 muajve - KosovaPress

“E lënduar nga reagimi i madh negativ ndaj një prononcimi që bëra, nën një stres që i kalon fuqitë e mia, jap dorëheqjen nga detyra e Kryetares së Bashkisë Durrës. Falenderoj nga zemra të gjithë ata që...

Të hënën pritet të nënshkruhet marrëveshja, këto do të jenë 12 ministritë e kabinetit të Qeverisë Kurti (DOKUMENT)

para 6 muajve - Zyrtare

Pas takimit të sotëm mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, u konfirmua se tashmë dy liderët janë pajtuar se kabineti qeverisës do të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK