http://kariera.mk

Sigurimi nga katastrofat, i detyrueshëm ose nga taksat tona

para 8 muajve - Opinion

Sigurimi i detyrueshëm nga katastrofat do ta transferonte te risiguruesit jashtë Shqipërisë faturën kolosale të dëmeve nga tërmetet e 26-27 nëntorit 2019. Tashmë dëmet do të paguhen 100% nga taksat tona,...

Dëmi nga tërmeti, kompanitë e sigurimit e vlerësojnë paraprakisht në 12 milionë USD

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Kompanitë e sigurimit kanë administruar deri më tani 1943 dosje lidhur me banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit dhe që rezultojnë të siguruara pranë tyre. Kjo shifër është dinamike ditë pas dite...

Dëmet nga tërmeti, 12 milionë euro dëmshpërblime nga kompanitë e sigurimit

para 8 muajve - Opinion

Teksa vlerësimi i objekteve të prekura nga tërmeti vijon, deri tani shuma që kompanitë e sigurimeve do t’u paguajnë të prekurve të siguruar përllogaritet rreth 12 milionë dollarë. Gjatë një tryeze me kompanitë...

Dëmet në objektet e siguruara, kompanitë do të paguajnë 12 milionë dollarë

para 8 muajve - Vizion Plus

Tërmeti i 26 nëntorit rezulton se ka prekur rreth 2000 banesa dhe biznese që kanë një kontratë sigurimi, me një kosto dëmshpërblimi prej 12 mln dollarë. Bëhet fjalë për dëme të llogaritura kryesisht në...

Ahmetaj, kompanive të sigurimit: Do paguani 12 mln dollarë dëme, sillni listën e përfituesve

para 8 muajve - Koha Jone

Komiteti i Rindërtimit që u ngrit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit është mbledhur sot. Në tryezë, që drejtohet nga ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, marrin pjesë AMF dhe kompanitë e sigurimeve....

Mblidhet Komiteti i Rindërtimit, Ahmetaj-kompanive të sigurimit: Do paguani 12 mln $ dëme, sillni listën e përfituesve

para 8 muajve - BalkanWeb

Komiteti i Rindërtimit që u ngrit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit është mbledhur sot. Në tryezë, që drejtohet nga ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, marrin pjesë AMF dhe kompanitë e sigurimeve....

Pasojat e tërmetit, Arben Ahmetaj nxjerr shifrën e dëmit në total

para 8 muajve - Sot News

Kryetari i Komitetit të Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka deklaruar në takimin me kompanitë e Sigurimeve dhe AMF-në se dëmi i shkaktuar nga tërmeti i 26 nëntorit mund të shkojë në 25 mln euro “Dëmi në total...

Ahmetaj mbledh kompanitë e sigurimeve: Do të paguani 12 mln euro për dëmet nga tërmeti

para 8 muajve - Lexo

Komiteti i Rindërtimit që u ngrit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit është mbledhur sot. Në tryezë, që drejtohet nga ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, marrin pjesë AMF dhe kompanitë e sigurimeve....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK