http://kariera.mk

Biznesi i Durrësit 8 propozime për qeverinë pas tërmetit: Të pezullohen detyrimet fiskale

para 10 muajve - Zhurnal

Durrës, 8 dhjetor – Zhurnal.mk – Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë e Durrësit i bën 8 propozime konkrete Këshillit të Ministrave si masa emergjente që duhen të ndërmerren me qëllim përmirësimin e gjendjes...

Biznesi i Durrësit 8 propozime për qeverinë pas tërmetit: Të pezullohen detyrimet fiskale

para 10 muajve - Zyrtare

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë e Durrësit i bën 8 propozime konkrete Këshillit të Ministrave si masa emergjente që duhen të ndërmerren me qëllim përmirësimin e gjendjes në të cilën ndodhen bizneset e...

Biznesi i Durrësit 8 propozime për qeverinë pas tërmetit: Të pezullohen detyrimet fiskale

para 10 muajve - Periskopi

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë e Durrësit i bën 8 propozime konkrete Këshillit të Ministrave si masa emergjente që duhen të ndërmerren me qëllim përmirësimin e gjendjes në të cilën ndodhen bizneset e...

Biznesi i Durrësit 8 propozime për qeverinë: Të pezullohen detyrimet fiskale

para 10 muajve - KosovaPress

Propozimet janë: 1. Koordinimi ndërmjet Dhomës së Tregtisë dhe Shtabit të Emergjencave për dërgimin  e grupeve të ekspertëve për verifikimin e dëmeve në objektet e biznesit dhe çertifikimin e godinave ...

Basha: Ja paketa me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit të prekur nga tërmeti

para 10 muajve - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike këtë të shtunë nga Durrësi ka propozuar një paketë me 5 pika që sipas tij, do të sillnin efekt të menjëhershëm ndaj bizneseve të dëmtuar nga tërmeti. Kryedemokrati ka inspektuar...

Dëmtimi i bizneseve në Durrës, Basha propozon paketën me 5 pika

para 10 muajve - Klan Kosova

Përmes një postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bëri me dijeni se sot inspektoi disa prej sipërmarrjeve në Durrës, nga ku konstatoi se tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar pasoja...

Basha: Ja paketa me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit të prekur nga tërmeti

para 10 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike këtë të shtunë nga Durrësi ka propozuar një paketë me 5 pika që sipas tij, do të sillnin efekt të menjëhershëm ndaj bizneseve të dëmtuar nga tërmeti. Kryedemokrati ka inspektuar...

Basha: Paketa me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit

para 10 muajve - Gazeta Express

Nga qyteti i Durrësit, kreu i PD-së, Lulzim Basha propozon paketën me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit të prekur nga tërmeti. Basha tha se është ndihma më e mirë për ruajtjen e mijëra vende të punës....

Takoi bizneset në Durrës pas tërmetit, Lulzim Basha del me 5 propozime me efekt të menjëhershëm për Ramën

para 10 muajve - Sot News

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka inspektuar disa sipërmarrje në qytetin e Durrësit, dhe ka parë nga afër gjendjen e krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit. Basha thotë pas takimit që ka zhvilluar me  Asamblenë...

Basha prezanton 5 masat efektive ndaj biznesit të dëmtuar nga tërmeti

para 10 muajve - Standard

Në Durrës janë me qindra bizneset që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Dëmet janë ë jo vetëm në godina, por edhe në forca pune, që janë larguar nga Durrësi, duke shkaktuar rënien e prodhimit për...

Pas takimit me sipërmarrësit në Durrës, Basha del me 5 propozime konkrete: Të shmangim dimrin socio-ekonomik!

para 10 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka inspektuar disa sipërmarrje në qytetin e Durrësit, ndera ka parë nga afër gjendjen e krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit. Me një postim në “Facecbook”,...

Basha: Ja paketa me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit të prekur nga tërmeti

para 10 muajve - Gazeta Tema

Nga Durrësi, Lulzim Basha ka propozuar pesë masa që, sipas tij, do të sillnin efekt të menjëhershëm ndaj bizneseve të dëmtuar materialisht dhe financiarisht nga tërmeti. Pesë propozimet e kreut të PD-së...

Basha propozon paketë masash me 5 pika për bizneset e prekura nga tërmeti

para 10 muajve - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka propozuar sot një paketë me 5 pika për lehtësimin e barrës financiare të sipërmarrjeve në Durrës të cilat kanë janë dëmtuar nga gjendja e jashtëzakonshme...

Pas takimit me sipërmarrësit në Durrës, Basha del me 5 propozime konkrete: Të shmangim dimrin socio-ekonomik!

para 10 muajve - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka inspektuar disa sipërmarrje në qytetin e Durrësit, ndera ka parë nga afër gjendjen e krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit. Me një postim në “Facecbook”,...

Dëmtimi i bizneseve në Durrës, Basha propozon paketën me 5 pika

para 10 muajve - Arbresh

Përmes një postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bëri me dijeni se sot inspektoi disa prej sipërmarrjeve në Durrës, nga ku konstatoi se tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar pasoja...

PROPOZIMI/ Tërmeti te biznesi, Basha shpall: 5 pika për ta nxjerr nga “gërmadhat”

para 10 muajve - Te Sheshi

Kreu demokrat Basha shpalli një 5-pikësh si plan për biznesin në këtë periudhë post-tërmetore, si kusht që ai të lehtësohet në inisiativat e tij e t’i vihet në ndihmë. Kjo, pasi një sërë takimesh me biznesin...

Dëmtimi i bizneseve në Durrës, Basha propozon paketën me 5 pika

para 10 muajve - Ekonomia Online

Përmes një postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bëri me dijeni se sot inspektoi disa prej sipërmarrjeve në Durrës, nga ku konstatoi se tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar pasoja...

Procesi i fiskalizimit, ja si do të veprohet me bizneset që lëshojnë faturë tatimore dhe kategoritë që përjashtohen, del udhëzimi

para 10 muajve - Sot News

Realizimi i plotë i procesit të fiskalizimit është tashmë një nga prioritetet e qeverisë për muajt në vazhdim, në mënyrë që të eliminojë abuzimet nga bizneset. Për këtë arsye Drejtoria e Përgjithshme e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK