http://kariera.mk

Presidenti do të thërrasë seancën konstituive brenda afatit ligjor

para 8 muajve - Medial

08:59 | 8 Dhjetor 2019 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të thërrasë seancën konstituive të legjislaturës së shtatë brenda afatit ligjor. Kështu të paktën bëjnë të ditur për arbresh.info burime brenda...

“Do të shkojmë në zgjedhje”, Albin Kurti: Nuk ka marrëveshje me LDK-në

para 8 muajve - Standard

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

Presidenti do të thërrasë seancën konstituive brenda afatit ligjor

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të thërrasë seancën konstituive të legjislaturës së shtatë brenda afatit ligjor. Kështu të paktën bëjnë të ditur për arbresh.info burime brenda Zyrës së Presidentit...

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - Koha.mk

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

Kurti: Nëse s’ka marrëveshje me LDK-në, shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - Insajderi

Kandidati për kryeministër nga radhët e VV-së, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës, vendi do të shkojë në zgjedhje....

Kërcënon Albin Kurti: Kosova mund të shkojë përsëri në zgjedhje

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës,...

Mustafa porosi Veliut: Marrëveshja me VV-në mund të dështojë vetëm në tavolinën e bisedimeve

para 8 muajve - Shprehja

Në një përgjigje për Express, Mustafa thotë se vetëm në tryezën e diskutimeve LDK-VV mund të dështojë ose jo krijimi i qeverisë së re. Këto deklarime ish-kryeministri Mustafa i ka bërë në një përgjigje...

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - Koha Jone

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje.

​Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës,...

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

Kurti mesazh të qartë LDK-së: Vetëvendosjes i konvenojnë zgjedhjet e reja

para 8 muajve - Medial

20:24 | 7 Dhjetor 2019 Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës,...

Kur do të vazhdojnë bisedimet VV-LDK? Tregojnë partitë

para 8 muajve - Gazeta Express

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje....

Takimi VV-LDK pas kthimit të Kurtit nga Berlini

para 8 muajve - Portalb

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa , pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje. Por se një gjë...

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - Aktuale

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

Ish-ushtaraku i LDK-së tregon se a do të emërohet ministër

para 8 muajve - Insajderi

Anton Quni thotë se arsyeja se pse LDK-ja po tenton që të dakordohet me VV-në edhe për presidentin që do ta pasojë Hashim Thaçin është se në këtë mënyrë shmangen zgjedhjet e reja, e mundësohet një qeveri...

Takimi VV-LDK pas kthimit të Kurtit nga Berlini

para 8 muajve - Koha.mk

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje. Por se një gjë e...

Kur do të vazhdojnë bisedimet VV-LDK? Tregojnë partitë

para 8 muajve - Zhurnal

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje....

Flet edhe Albin Kurti rreth koalicionit me LDK-në – Ka një mesazh të qartë për partinë e Isa Mustafës

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

Kurti paralajmëron: Nëse s’arrihet marrëveshja, vendi do të shkojë sërish në zgjedhje

para 8 muajve - OraInfo

Kosova sërish mund të ketë zgjedhje të reja. Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e...

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - RTV 21

Kurti: Jam i udhëhequr nga interesi i përgjithshëm Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin...

Kurti: Shkuarja në zgjedhje të reja i konvenon VV-së

para 8 muajve - Sinjali

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

Përgjigjen nga VV dhe LDK – Në këtë ditë pritet vazhdimi i negociatave!

para 8 muajve - GazetaBlic

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje....

Ja kur mund të nisin përsëri bisedimet për koalicionin qerverisës

para 8 muajve - OraInfo

Ende nuk është arritur një marrëveshje koalicioni mes LDK-VV-së. Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritej të...

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - Shenja

Kandidati për kryeministër nga radhët e VV-së, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës, vendi do të shkojë në zgjedhje....

Përçarje brenda Vetëvendosjes, kërkohet që t’ia marrin LDK-së 7 ministri

para 8 muajve - InfoShqip

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ajet Potera, ka kritikuar bashkëpartiakët e tij në VV, duke thënë se po i bëjnë ledhatim Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan Gazeta Blic. Madje, ai ka dhënë...

Përçarje brenda Vetëvendosjes, kërkohet që t’ia marrin LDK-së 7 ministri

para 8 muajve - GazetaBlic

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ajet Potera, ka kritikuar bashkëpartiakët e tij në VV, duke thënë se po i bëjnë ledhatim Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan Gazeta Blic. Madje, ai ka dhënë...

Albin ​Kurti: Nëse nuk merremi vesh me LDK-në, vendi shkon në zgjedhje

para 8 muajve - InfoShqip

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës,...

Mustafa flet për ‘selamet’ ndaj LDK-së, tregon kur do të arrihet marrëveshja me Kurtin

para 8 muajve - Insajderi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka folur për bisedimet me Liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ai ka thënë se për të gjitha çështjet e akorduara dhe të paakorduara...

Albin Kurti i jep përgjigjen përfundimtare LDKsë

para 8 muajve - Tetova1

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

​Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës,...

Mustafa: Për koalicion flasim vetëm në tavolinë me Albin Kurtin, selamet e individëve t’parëndësishme

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se për çështjet që ndërlidhen me koalicion për bashkëqeverisje, flasin vetëm në tavolinën e diskutimeve me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Quni tregon se a do të emërohet ministër në dikasterin që u bë mollë sherri për LDK-në e VV-në

para 8 muajve - Zhurnal

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, e një nga deputetët më të votuar të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Anton Quni ka deklaruar se beson se marrëveshja LDK e VV do të përfundohet së shpejti....

​Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje

para 8 muajve - Infokusi

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës,...

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - Flaka

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

Kur do të vazhdojnë bisedimet VV-LDK? Tregojnë partitë

para 8 muajve - Infokusi

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje....

Nga VVja kërkohet që t’ia marrin LDKsë 7 ministri

para 8 muajve - Tetova1

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ajet Potera, ka kritikuar bashkëpartiakët e tij në VV, duke thënë se po i bëjnë ledhatim Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan Gazeta Blic. Madje, ai ka dhënë...

Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës,...

Koalicioni i mosbesimit VV – LDK

para 8 muajve - Ekonomia Online

Qendrimet politike te shprehura nga eksponentët e LVV-së dhe LDK-së, pas dështimit të tentimit të parë për ndarjen e pergjegjesive institucionale, kanë vetem një përshkrim – mosbesimin e partnerëve të...

Deklarohet Isa Mustafa: Me Kurtin merremi ose nuk merremi vesh, selamet janë të parëndësishme

para 8 muajve - InfoShqip

I pari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se sa i përket koalicionit do të merret vesh, ose jo, me Albin Kurtin e VV’së vetëm në tavolinën e bisedimeve, teksa shton se selamet janë të parëndësishme dhe të...

Mustafa: Për koalicion flasim vetëm në tavolinë me Albin Kurtin, të tjerët janë të parëndësishëm

para 8 muajve - OraInfo

Ende nuk është arritur marrëveshja e paralajmëruar LDK – VV. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se për çështjet që ndërlidhen me koalicion për bashkëqeverisje, flasin vetëm në...

Isa Mustafa e bënë të qartë: Unë bisedoj vetëm me Albin Kurtin, selamet e tjerëve s’më interesojnë

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se për çështjet që ndërlidhen me koalicion për bashkëqeverisje, flasin vetëm në tavolinën e diskutimeve me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Quni tregon se a do të emërohet ministër në dikasterin që u bë mollë sherri për LDK-në e VV-në

para 8 muajve - Medial

15:55 | 7 Dhjetor 2019 Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, e një nga deputetët më të votuar të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Anton Quni ka deklaruar se beson se marrëveshja LDK e VV do të...

Mustafa flet për ‘selamet’ ndaj LDK-së, tregon kur do të arrihet marrëveshja me Kurtin

para 8 muajve - Shenja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka folur për bisedimet me Liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ai ka thënë se për të gjitha çështjet e akorduara dhe të paakorduara...

Deputeti i LDK’së tregon se a do të emërohet ministër, bën thirrje për marrëveshje të shpejtë me VV’në

para 8 muajve - Gazeta Express

Në një intervistë dhënë për Gazetën Express, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, e një nga deputetët më të votuar të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Anton Quni ka deklaruar se beson se marrëveshja...

Kurti mesazh të qartë LDK-së: Vetëvendosjes i konvenojnë zgjedhjet e reja

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

​Kurti: Vendi shkon në zgjedhje, nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në

para 8 muajve - Albinfo

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës,...

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, vendi shkon në zgjedhje

para 8 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës,...

Kurti tregon çfarë do të ndodh me vendin nëse s’bëhet koalicioni LDK-VV

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 7 Dhjetor-Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e...

Kurti mesazh të qartë LDK-së: Vetëvendosjes i konvenojnë zgjedhjet e reja

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

​Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - KosovaPress

Në një intervistë për RTK, ai ka thënë se LVV-së do t’i konvenonte shkuarja në zgjedhje të reja, pasi pas fitores së 6 tetorit është rritur përkrahja për partinë e tij, por ai ka porositur se ky nuk është...

Kurti ndryshon mendim: E qet në tavolinë për diskutim postin e presidentit

para 8 muajve - Periskopi

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje....

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje.

Anton Quni tregon se a do të bëhet ministër

para 8 muajve - OraInfo

Quni bën thirrje për marrëveshje të shpejtë me VV-në. Në një intervistë dhënë për Express, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, e një nga deputetët më të votuar të zgjedhjeve të gjashtë tetorit,...

Kur do të vazhdojnë bisedimet VV-LDK? Tregojnë partitë

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 7 Dhjetor-Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy...

Kur do të vazhdojnë bisedimet VV-LDK? Tregojnë partitë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje....

Vetëvendosje mund të bëhet parti serioze vetëm nëse tregon se ka më shumë kapacitet se sa ngjyrosjen e mureve me parulla

para 8 muajve - Gazeta Tema

Celulat për propagandë të VV-së janë aktivizuar sërish. Si fantazma duar të (pa)dukshme po shkruajnë parulla nëpër muret e Prishtinës dhe muret e Facebookut. Diçka në lidhje me Vjosa Osmanin. Me këto sjellje...

Përçarje brenda Vetëvendosjes, kërkohet që t’ia marrin LDK-së 7 ministri

para 8 muajve - Gazeta Observer

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ajet Potera, ka kritikuar bashkëpartiakët e tij në VV, duke thënë se po i bëjnë ledhatim Lidhjes Demokratike të Kosovës. Madje, ai ka dhënë akuza për ofertën...

Bisedimet VV-LDK – bëhen bashkë Bahtiri dhe Veliu

para 8 muajve - Insajderi

Kryetari i Mitrovicës dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri, është shprehur i bindur se javën që po hyjmë do të arrihet marrëveshja e koalicionit mes VV-së dhe LDK-së për qeverisjen e përbashkët...

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i takon VV-së

para 8 muajve - Gazeta Express

Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së,...

Takimi VV-LDK pas kthimit të Kurtit nga Berlini

para 8 muajve - Gazeta e re

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje. Por se një gjë e...

Takimi VV-LDK pas kthimit të Kurtit nga Berlini

para 8 muajve - Ekonomia Online

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje. Por se një gjë e...

Vetëvendosje mund të bëhet parti serioze vetëm nëse tregon se ka më shumë kapacitet se sa ngjyrosjen e mureve me parulla

para 8 muajve - Lexo

Celulat për propagandë të VV-së janë aktivizuar sërish. Si fantazma duar të (pa)dukshme po shkruajnë parulla nëpër muret e Prishtinës dhe muret e Facebookut. Diçka në lidhje me Vjosa Osmanin. Me këto sjellje...

Bahtiri tregon kur nënshkruhet koalicioni, thotë se MPB-ja i takon VV-së

para 8 muajve - OraInfo

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë. Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë...

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i takon VV-së

para 8 muajve - GazetaBlic

Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së,...

Mustafa: Selamet e individëve, të parëndësishme për ne

para 8 muajve - Periskopi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se për çështjet që ndërlidhen me koalicion për bashkëqeverisje, flasin vetëm në tavolinën e diskutimeve me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Mustafa: Për koalicion flasim vetëm në tavolinë me Albin Kurtin, selamet e individëve t’parëndësishme

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 7 Dhjetor – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se për çështjet që ndërlidhen me koalicion për bashkëqeverisje, flasin vetëm në tavolinën e diskutimeve me liderin e...

Mustafa: Për koalicion flasim vetëm në tavolinë me Albin Kurtin, selamet e individëve t’parëndësishme

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se për çështjet që ndërlidhen me koalicion për bashkëqeverisje, flasin vetëm në tavolinën e diskutimeve me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,...

E zbulon Gashi: Vjosa Osmani do t’i bashkohet Vetëvendosjes

para 8 muajve - InfoShqip

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, po deklaron se Vjosa Osmani do ta braktis LDK’në dhe t’i bashkëngjitet Lëvizjes Vetëvendosje. Gashi i PDK’së po thotë se Osmani do të kalojë...

Mustafa: Për koalicion flasim vetëm në tavolinë me Albin Kurtin, selamet e individëve t’parëndësishme

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se për çështjet që ndërlidhen me koalicion për bashkëqeverisje, flasin vetëm në tavolinën e diskutimeve me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,...

Deputeti i LDK-së tregon se a do të emërohet ministër

para 8 muajve - Gazeta Observer

Në një intervistë dhënë për Gazetën Express, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, e një nga deputetët më të votuar të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Anton Quni ka deklaruar se beson se marrëveshja...

Quni tregon se a do të emërohet ministër në dikasterin që u bë mollë sherri për LDK-në e VV-në

para 8 muajve - Arbresh

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, e një nga deputetët më të votuar të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Anton Quni ka deklaruar se beson se marrëveshja LDK e VV do të përfundohet së shpejti....

Deputeti i LDK-së: Vetëvendosje si ka fituar zgjedhjet, vetëm ka dalë e para

para 8 muajve - Insajderi

Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Përmes...

Deputeti i LDK’së: VV-ja nuk i ka fituar zgjedhjet, vetëm ka dalë e para

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti...

Deputeti i LDK-së tregon se a do të emërohet ministër, bën thirrje për marrëveshje të shpejtë me VV-në

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, e një nga deputetët më të votuar të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Anton Quni ka deklaruar se beson se marrëveshja LDK e VV do të përfundohet së shpejti....

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i takon VV-së

para 8 muajve - Lajm

Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së,...

Deputeti i LDK’së tregon se a do të emërohet ministër, bën thirrje për marrëveshje të shpejtë me VV’në

para 8 muajve - Bota Press

Në një intervistë dhënë për Gazetën Express, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, e një nga deputetët më të votuar të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Anton Quni ka deklaruar se beson se marrëveshja...

Vazhdojnë deklaratat ‘thumbuese’ VV-LDK para formimit të Qeverisë

para 8 muajve - OraInfo

LDK vazhdon ta mohojë humbjen. Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë...

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i takon VV-së

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së,...

Vjosa Osmani tregon se LDK i ka bërë ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - Insajderi

Deri në arritjen e një koalicioni dhe eliminimit të mospajtimeve, duket se dy partitë, LDK dhe Vetëvendosje do të vazhdojnë t’i bëjnë oferta njëra tjetrës. Se LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes,...

Deputeti i ardhshëm i LDK-së: Asnjë parti nuk i ka fituar zgjedhjet

para 8 muajve - Sinjali

Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti...

LDK nuk e pranon se Vetëvendosje fitoi zgjedhjet!

para 8 muajve - GazetaBlic

Deputeti i rizgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së Haxhi Avdyli, edhe sot ka nisur ditën me reagime kundër LVV-së, parti kjo me të cilën tash e sa kohë kanë nisur negociatat për bashkëqeverisje....

Bahtiri jep garanci se koalicioni VV-LDK ndodh kur Kurti të kthehet nga Berlini

para 8 muajve - Ekonomia Online

Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK-së,...

“Vjosa Osmani do t’i bashkohet Vetëvendosjes”

para 8 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në Vetëvendosje...

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK-së,...

Vjosa Osmani tregon se LDK i ka bërë ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - Gazeta Express

Deri në arritjen e një koalicioni dhe eliminimit të mospajtimeve, duket se dy partitë, LDK dhe Vetëvendosje do të vazhdojnë t’i bëjnë oferta njëra tjetrës. Se LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes, e...

Vetëvendosje mund të bëhet parti serioze vetëm nëse tregon se ka më shumë kapacitet se sa ngjyrosjen e mureve me parulla

para 8 muajve - DialogPlus

Celulat për propagandë të VV-së janë aktivizuar sërish. Si fantazma duar të (pa)dukshme po shkruajnë parulla nëpër muret e Prishtinës dhe muret e Facebookut. Diçka në lidhje me Vjosa Osmanin. Me këto sjellje...

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë

para 8 muajve - Bota Press

Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së,...

Agim Bahtiri thotë se nuk ia japin LDK’së Ministrinë e Punëve të Brendshme

para 8 muajve - Periskopi

Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së,...

LDK vazhdon ta mohojë humbjen, Avdyli: VV ka fituar vetëm të drejtën e formimit të qeverisë

para 8 muajve - Tetova Sot

Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti...

“Vjosa Osmani do t’i bashkohet Vetëvendosjes”

para 8 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në...

Vjosa Osmani tregon se LDK i ka bërë ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - Medial

07:20 | 7 Dhjetor 2019 Deri në arritjen e një koalicioni dhe eliminimit të mospajtimeve, duket se dy partitë, LDK dhe Vetëvendosje do të vazhdojnë t’i bëjnë oferta njëra tjetrës. Se LDK i ka bërë një ofertë...

“Ku është Vjosa Osmani?” — Përgjigjet vetë ajo, flet për koalicionin VV-LDK

para 8 muajve - Tetova Sot

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre ka thënë për T7 se është aktive në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formim të koalicionit qeverisës Një fotografi u përhap shumë nëpër...

Avdyli: VV-ja ka të drejtë vetëm krijimin e koalicionit qeverisës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, po vazhdon të insistojë që në zgjedhjet e 6 tetorit nuk ka dalë asnjë parti fituese. Përmes një shkrimi në Facebook, Haxhiu thotë se Vetëvendosje si e para ka të drejtë...

Vjosa Osmani pranon se LDK i ka bërë ofertë të re VV-së

para 8 muajve - Sinjali

Deri në arritjen e një koalicioni dhe eliminimit të mospajtimeve, duket se dy partitë, LDK dhe Vetëvendosje do të vazhdojnë t’i bëjnë oferta njëra tjetrës. Se LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes,...

Deputeti i LDK’së: VV si ka fituar zgjedhjet

para 8 muajve - Infokusi

Pavarësisht takimeve të shumta të cilat janë duke u zhvilluar nga krerët e LVV’së dhe LDK’së për të arritur një marrëveshje, një gjë e tillë ende nuk është arritur. E këtë krijimin e një marrëveshje të...

Vjosa Osmani tregon se LDK i ka bërë ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - Shenja

Deri në arritjen e një koalicioni dhe eliminimit të mospajtimeve, duket se dy partitë, LDK dhe Vetëvendosje do të vazhdojnë t’i bëjnë oferta njëra tjetrës. Se LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes,...

Zyrtari i PDK’së: Vjosa Osmani në të ardhmen e afërt do të kalojë në VV

para 8 muajve - Infokusi

Nënkryetarja e Lidhës Demokratike të Kosovës , Vjosa Osmani  shumë shpejtë mund të kalojë në Vetëvendosje. Kështu ka deklaruar përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, në një postim...

VV si ka fituar zgjedhjet, vetëm ka dalë e para, thotë deputeti i LDK-së

para 8 muajve - Fakti Ditor

Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti...

Përfaqësuesi i PDK-së: Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje

para 8 muajve - PortaliOnline

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në...

Deputeti i LDK’së: VV si ka fituar zgjedhjet, vetëm ka dalë e para

para 8 muajve - Arbresh

Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti...

LDK vazhdon ta mohojë humbjen, Avdyli: VV ka fituar vetëm të drejtën e formimit të qeverisë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti...

Deputeti i LDK’së: VV si ka fituar zgjedhjet, vetëm ka dalë e para

para 8 muajve - Bota Press

Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti...

Gashi: Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje

para 8 muajve - Albinfo

"Vjosa në të ardhmen e afërt do të kaloj në VV" Së fundi, përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, në një postim ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e...

Përsëri reagon LDK’ja: Nuk ka parti fituese, ka parti që ka dalë e para dhe e dyta e me radhë

para 8 muajve - Periskopi

Deputeti  nga radhët e LDK’së Haxhi Avdyli reagon ndaj VV’së duke i thënë se nuk ka parti fituese por ka parti që ka dalë e para dhe e dyta me radhë. Avdyli përmes një postimi në Facebook thotë se partia...

Negociatat LDK – LVV në ngërç, LDK-ja tenton ta rritë pazarin

para 8 muajve - Zyrtare

Pavarësisht se ishin zotuar se do ta nënshkruajnë koalicionin qeverisës menjëherë pas certifikimit të rezultateve, ndasitë mes Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila po kërkon pozitën e presidentit, dhe...

Negociatat LDK – LVV në ngërç, LDK-ja tenton ta rritë pazarin

para 8 muajve - Periskopi

Pavarësisht se ishin zotuar se do ta nënshkruajnë koalicionin qeverisës menjëherë pas certifikimit të rezultateve, ndasitë mes Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila po kërkon pozitën e presidentit, dhe...

Zyrtari i PDK-së: Sipas parashikimit tim, Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje

para 8 muajve - Periskopi

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në...

Zyrtari i PDK-së: Sipas parashikimit tim, Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje

para 8 muajve - Zyrtare

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në...

Vjosa Osmani tregon se LDK i ka bërë ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - Arbresh

Deri në arritjen e një koalicioni dhe eliminimit të mospajtimeve, duket se dy partitë, LDK dhe Vetëvendosje do të vazhdojnë t’i bëjnë oferta njëra tjetrës. Se LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes,...

Vjosa Osmani: LDK i’a ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - Iliria News

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se partia e saj, i ka bërë një ofertë Lëvizjes Vetëvendosje, por që nuk ka dashur që të hyjë në detaje të kësaj oferte. Në Blic Interview...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale

para 8 muajve - Insajderi

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale

para 8 muajve - Gazeta Express

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale

para 8 muajve - Medial

23:50 | 6 Dhjetor 2019 Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe...

Hoti: Negociatat VV-LDK s’kanë përfunduar, vazhdojmë deri në një marrëveshje

para 8 muajve - OraInfo

Avdullah Hoti ka folur për bisedimet LDK – LVV. Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është...

Vjosa Osmani flet hapur për mundësinë që të jetë presidente e Kosovës

para 8 muajve - Medial

23:36 | 6 Dhjetor 2019 Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, e ka bërë të qartë se nuk ka asnjë emër brenda LDK-së, që është caktuar si kandidat për president të vendit. Teksa ka folur për Blic Interview,...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale

para 8 muajve - GazetaBlic

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë...

AKR e Nisma mund të ndihmojnë në zhbllokimin e situatës pas zgjedhore, thotë Matoshi

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Aleancës Kosova e Re, Fatmir Matoshi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi ka thënë se AKR’ja me...

Vjosa Osmani: LDK ka dhënë ofertën e saj

para 8 muajve - GazetaBlic

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se partia e saj, i ka bërë një ofertë Lëvizjes Vetëvendosje, por që nuk ka dashur që të hyjë në detaje të kësaj oferte. Në Blic Interview...

Vjosa Osmani: Vetëvendosje duhet ta dijë, s’mund të gjejë partner më serioz se LDK-në

para 8 muajve - Klan Kosova

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë partisë, është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani ka kërkuar nga aktivistët e...

Zyrtari i PDK-së: Sipas parashikimit tim, Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje

para 8 muajve - Insajderi

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në...

AKR e Nisma mund të ndihmojnë në zhbllokimin e situatës pas zgjedhore, thotë Matoshi

para 8 muajve - Koha.mk

Kryetari i Kuvendit të Aleancës Kosova e Re, Fatmir Matoshi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi ka thënë se AKR’ja me...

Vjosa Osmani: Programin LDK-VV e kemi diskutuar dy muaj, pozitat vetëm në dy takime

para 8 muajve - Klan Kosova

Pretendentja për Kryeministre të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur rreth negociatave të zhvilluara së fundi me Vetëvendosjen për të ndërtuar koalicion. Osmani...

A po arrihet marrëveshja LDK-LVV? Flet Vjosa Osmani

para 8 muajve - OraInfo

Vjosa Osmani jep më shumë detaje për marrëveshjen LDK-LVV. Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, në Blic Intervieë, është shprehur optimistë që do të ndodhë...

Vjosa Osmani: Vetëvendosje duhet ta dijë, s’mund të gjejë partner më serioz se LDK-në

para 8 muajve - Aktuale

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë partisë, është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani ka kërkuar nga aktivistët e...

Vjosa Osmani flet hapur për mundësinë që të jetë presidente e Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, e ka bërë të qartë se nuk ka asnjë emër brenda LDK-së, që është caktuar si kandidat për president të vendit. Teksa ka folur për Blic Interview me Astrit Gashin, Osmani...

Vjosa Osmani: Vetëvendosje duhet ta dijë, s’mund të gjejë partner më serioz se LDK-në

para 8 muajve - Medial

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë partisë, është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani ka kërkuar nga aktivistët e...

Vjosa Osmani: Programin LDK-VV e kemi diskutuar dy muaj, pozitat vetëm në dy takime

para 8 muajve - Medial

Pretendentja për Kryeministre të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur rreth negociatave të zhvilluara së fundi me Vetëvendosjen për të ndërtuar koalicion. Osmani...

Vjosa Osmani: Programin LDK-VV e kemi diskutuar dy muaj, pozitat vetëm në dy takime

para 8 muajve - Albeu

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani , ka folur rreth negociatave të zhvilluara së fundi me Vetëvendosjen për të ndërtuar koalicion. Osmani ka thënë se duhet të gjithë të krijojnë...

E konfirmon Vjosa Osmani: LDK ia ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - GazetaBlic

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se partia e saj, i ka bërë një ofertë Lëvizjes Vetëvendosje, por që nuk ka dashur që të hyjë në detaje të kësaj oferte. Në Blic Interview...

VIDEO/ Vjosa Osmani tregon kush po ndikon që mos të ketë koalicion LDK-VV

para 8 muajve - GazetaBlic

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Andaj, ajo në Blic Interview me Astrit Gashin,...

Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje?

para 8 muajve - OraInfo

A po kalon Vjosa Osmani në Vetëvendosje? Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje....

Vjosa Osmani: Koalicioni LDK-VV nuk ka qenë kurrë më afër

para 8 muajve - Sinjali

Vjosa Osmani që në zgjedhjet e fundit ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka thënë se koalicioni LDK-VV nuk ka qenë kurrë më afër. Ajo situatën mes LDK-së dhe VV-së e ka quajtur tejet normale duket...

Matoshi: Koalicioni Nisma-AKR mund të kontribuojë në zhbllokimin e situatës pas zgjedhore

para 8 muajve - Medial

22:08 | 6 Dhjetor 2019 Ministri i Mjedisit në detyrë dhe anëtari i Kryesisë së AKR-së, Fatmir Matoshi ka thënë se Vetëvendosje dhe LDK vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi në RTV Dukagjini,...

A do të arrihet koalicioni VV-LDK, Vjosa Osmani ka një porosi dhe lutje për aktivistët e partive

para 8 muajve - GazetaBlic

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, në Blic Interview me Astrit Gashin, është shprehur optimistë që do të ndodhë koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje....

Vjosa Osmani jep qëndrimin e saj për çështjen e Presidentit

para 8 muajve - Insajderi

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani ka thënë se është aktive në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formim të koalicionit qeverisës. Në një intervistë për T7,...

Zyrtari i PDK-së: Duket e pamundshme, por Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje

para 8 muajve - Sinjali

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në...

Zyrtari i PDK-së: Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje

para 8 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në...

“Ku është Vjosa Osmani?” — Përgjigjet vetë ajo, flet për koalicionin VV-LDK

para 8 muajve - Gazeta Express

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre ka thënë për T7 se është aktive në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formim të koalicionit qeverisës Një fotografi u përhap shumë nëpër...

Më në fund Vjosa Osmani bëhet e ‘gjallë’, flet për koalicionin VV-LDK

para 8 muajve - OraInfo

Më në fund Vjosa Osmani ka folur për koalicionin mes LDK-së dhe VV-së. Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre ka thënë se është aktive në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formim...

Matoshi nga AKR thotë se LDK dhe VV po kërkojnë një arsye për t’u ndarë

para 8 muajve - Sinjali

Ministri i Mjedisit në detyrë dhe anëtari i Kryesisë së AKR-së, Fatmir Matoshi ka thënë se Vetëvendosje dhe LDK vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka thënë...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale

para 8 muajve - Tetova Sot

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë...

Vjosa Osmani: LDK i’a ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - InfoShqip

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se partia e saj, i ka bërë një ofertë Lëvizjes Vetëvendosje, por që nuk ka dashur që të hyjë në detaje të kësaj oferte. Në Blic Interview...

Osmani tregon kush po punon që të mos ketë koalicion LDK-VV

para 8 muajve - InfoShqip

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Andaj, ajo në Blic Interview me Astrit Gashin,...

Fatmir Matoshi i AKR-së parashikon për funksionimin e koalicionit VV-LDK: Do të jetë qeverisje afatshkurtër

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Mjedisit në detyrë dhe anëtari i Kryesisë së AKR-së, Fatmir Matoshi ka thënë se Vetëvendosje dhe LDK vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka...

”Nisma e AKR mund të ndihmojnë në zhbllokimin e situatës pas zgjedhore”

para 8 muajve - Zyrtare

Kryetari i Kuvendit të Aleancës Kosova e Re, Fatmir Matoshi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi ka thënë se AKR’ja me...

Spahiu: Nëse Kurti nuk arrin t’ia bëjë 8 me 2 Mustafës, si do t’ia bëjë Vuçiqit

para 8 muajve - Klan Kosova

Nexhmedin Spahiu, analisti politik, ka thënë se deklarata e Ish-ministrit Ivan Teodosijeviq për masakrën e Reçakut, është ofendim i viktimave. “Ne në Kosovë kemi çdo ditë ofendime mbi baza etnike, racore,...

Hoti: Zyrtarët e Vetëvendosjes nuk ishin korrektë

para 8 muajve - Flaka

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk është fituese absolute e zgjedhjeve. Duke folur në një intervistë për RTK, ai ka thënë se subjekti i drejtuar nga Albin...

Koalicion me VV-në apo shkuarje në zgjedhje të parakohshme? – flet sonte Vjosa Osmani

para 8 muajve - Zhurnal

Sonte, me fillim nga ora 22:00 në Klan Kosova flet kandidatja për Kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani. Osmani flet ekskluzivisht për “Blic Interview me Astrit Gashin”...

Prokuroria e Lezhës nis hetimet për godinat e prekura nga tërmeti, fton qytetarët të sjellin raste

para 8 muajve - Flaka

Ministri i Mjedisit në detyrë dhe anëtari i Kryesisë së AKR-së, Fatmir Matoshi ka thënë se Vetëvendosje dhe LDK vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi në RTV Dukagjini, ka thënë se AKR me...

A do ta ketë problem Albin Kurti koalicionin edhe me komunitetet?

para 8 muajve - Sinjali

Liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, nuk pritet të ketë problem të arrijë koalicion me komunitetin egjiptian, megjithëse një marrëveshje të tillë nuk e ke arritur ende. Kurti hasi në vështirësi...

AKR e Nisma mund të ndihmojnë në zhbllokimin e situatës pas zgjedhore, thotë Matoshi

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Aleancës Kosova e Re, Fatmir Matoshi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi ka thënë se AKR’ja me...

Koalicion me VV-në apo shkuarje në zgjedhje të parakohshme? – flet sonte Vjosa Osmani

para 8 muajve - Klan Kosova

Sonte me fillim nga ora 22:00 në Klan Kosova flet kandidatja për Kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani. Osmani flet ekskluzivisht për “Blic Interview me Astrit Gashin”...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale

para 8 muajve - Arbresh

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale

para 8 muajve - Ekonomia Online

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë...

Vjosa Osmani flet hapur për mundësinë që të jetë presidente e Kosovës

para 8 muajve - Arbresh

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, e ka bërë të qartë se nuk ka asnjë emër brenda LDK-së, që është caktuar si kandidat për president të vendit. Teksa ka folur për Blic Interview, Osmani ka thënë se nëse...

A do të arrihet koalicioni VV-LDK, Vjosa Osmani ka një porosi dhe lutje për aktivistët e partive

para 8 muajve - Arbresh

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, në Blic Interview, është shprehur optimistë që do të ndodhë koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. “Unë pi dëgjoj disa...

Hoti: Zyrtarët e VV’së jokorrektë, megjithatë situata është normale

para 8 muajve - Periskopi

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë...

Koalicion me VV-në apo shkuarje në zgjedhje të parakohshme? – flet sonte Vjosa Osmani

para 8 muajve - Medial

Sonte, me fillim nga ora 22:00 në Klan Kosova flet kandidatja për Kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani. Osmani flet ekskluzivisht për “Blic Interview me Astrit Gashin”...

Hoti: Zyrtarët e VV’së jo korrektë, megjithatë situata është normale

para 8 muajve - Periskopi

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë...

VV-LDK: Ku ka hasur sharra n’gozhdë?!

para 8 muajve - RTV 21

VV dhe LDK nuk ndryshojnë qëndrim për presidentin Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja nuk kanë ndryshuar qëndrimet e tyre sa i përket postit të presidentit. Deputeti i Vetëvendosjes Hekuran Murati thotë se...

Qeveria e re ne Kosovë, LDK insiston postin e presidentit

para 8 muajve - Aktuale

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit,...

Vjosa Osmani: Ia kemi bërë një ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - Zyrtare

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se partia e saj, i ka bërë një ofertë Lëvizjes Vetëvendosje, por që nuk ka dashur që të hyjë në detaje të kësaj oferte. Në Blic Interview...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 6 Dhjetor – Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe...

Hoti VV’së: Na thirrni në takim, s’heqim dorë nga posti i Presidentit

para 8 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit,...

Vjosa Osmani: Ia kemi bërë një ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - Periskopi

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se partia e saj, i ka bërë një ofertë Lëvizjes Vetëvendosje, por që nuk ka dashur që të hyjë në detaje të kësaj oferte. Në Blic Interview...

E konfirmon Vjosa Osmani: LDK ia ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes

para 8 muajve - Arbresh

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se partia e saj, i ka bërë një ofertë Lëvizjes Vetëvendosje, por që nuk ka dashur që të hyjë në detaje të kësaj oferte. Në Blic Interview,...

Zyrtari i PDK-së: Sipas parashikimit tim, Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje

para 8 muajve - Fakti Ditor

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në...

LDK insiston postin e presidentit, mohohet ndarja e ministrive

para 8 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit,...

Vjosa Osmani: S’ka krizë, VV s’mund të gjejë askund partner si LDK’në

para 8 muajve - Zyrtare

Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se nuk ka krizë në bisedimet me Vetëvendosjen dhe se janë shumë afër marrëveshjes, transmeton Periskopi. Osmani ka thënë në Blic Intervistë se duhet ...

Vjosa Osmani tregon kush po ndikon që mos të ketë koalicion LDK-VV

para 8 muajve - Bota Press

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje.Andaj, ajo në Blic Interview me Astrit Gashin,...

Haraqija: Vetëvendosja e do Rexhep Qosjen për president të Kosovës

para 8 muajve - InfoShqip

Anëtari i LDK’së, Astrit Haraqija, ka folur për zhvillimet e fundit rreth koalicionit të mundshëm mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Vetëvendosjes (VV). Haraqija ka thënë se LDK nuk po e bllokon...

Vjosa Osmani: S’ka krizë, VV s’mund të gjejë askund partner si LDK’në

para 8 muajve - Periskopi

Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se nuk ka krizë në bisedimet me Vetëvendosjen dhe se janë shumë afër marrëveshjes, transmeton Periskopi. Osmani ka thënë në Blic Intervistë se duhet ...

Matoshi: Koalicioni Nisma-AKR mund të kontribuojë në zhbllokimin e situatës pas zgjedhore

para 8 muajve - Arbresh

Ministri i Mjedisit në detyrë dhe anëtari i Kryesisë së AKR-së, Fatmir Matoshi ka thënë se Vetëvendosje dhe LDK vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi në RTV Dukagjini, ka thënë se AKR me...

Cili është formulimi që LDK po ia kërkon Vetëvendosjes për Presidentin?

para 8 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërcënuar të enjten se nëse nuk e marrin të drejtën për ta nominuar kandidatin për President të vendit nga marrëveshja me VV’në, atëherë do të shkojnë në opozitë. Këtë kërcënim...

Koalicion me VV-në apo shkuarje në zgjedhje të parakohshme? – Vjosa Osmani flet në Blic Interview

para 8 muajve - GazetaBlic

Sonte, me fillim nga ora 22:00 në Klan Kosova dhe Live në Gazeta Blic, flet kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani. Osmani flet ekskluzivisht për “Blic Interview...

LDK insiston postin e presidentit, mohohet ndarja e ministrive

para 8 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit,...

“LDK dhe VV po kërkojnë një arsye për t’u ndarë”

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Mjedisit në detyrë dhe anëtari i Kryesisë së AKR-së, Fatmir Matoshi ka thënë se Vetëvendosje dhe LDK vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka...

Koalicion me VV-në apo shkuarje në zgjedhje të parakohshme? Flet Vjosa Osmani

para 8 muajve - InfoShqip

Sonte, me fillim nga ora 22:00 në Klan Kosova dhe Live në Gazeta Blic, flet kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani. Osmani flet ekskluzivisht për “Blic Interview...

AKR e Nisma mund të ndihmojnë në zhbllokimin e situatës pas zgjedhore, thotë Matoshi

para 8 muajve - Bota Press

Kryetari i Kuvendit të Aleancës Kosova e Re, Fatmir Matoshi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi ka thënë se AKR’ja me...

Koalicion me VV-në apo shkuarje në zgjedhje të parakohshme? – Vjosa Osmani flet në Blic Interview

para 8 muajve - GazetaBlic

Sonte, me fillim nga ora 22:00 në Klan Kosova dhe Live në Gazeta Blic, flet kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani. Osmani flet ekskluzivisht për “Blic Interview...

LDK insiston postin e presidentit, mohohet ndarja e ministrive

para 8 muajve - RTV 21

Hoti: Jemi në pritje të ftesës së VV-së për takimin e ardhshëm Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe...

Hoti: VV s’është fituese absolute, jokorrekte me LDK-në

para 8 muajve - Ekonomia Online

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk është fituese absolute e zgjedhjeve. Duke folur në një intervistë për RTK, ai ka thënë se subjekti i drejtuar nga Albin...

Kushtëzimi i LDK-së për VV-në: Nëse u doket shumë posti i presidentit, ta marrim ne postin e kryeministrit

para 8 muajve - Sinjali

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Por pavarësisht kësaj, zyrtari i LDK-së shprehet optimist se do gjinden modalitete dhe marrëveshja...

Vetëvendosje dhe LDK deklarohen për ndarjen e ministrive

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor – Zhurnal.mk – Në media ka qarkulluar lajmi se Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti, por ketë e kanë demantuar nga vetëvendosja. Zëdhënësi ...

Hoti: Zyrtarët e Vetëvendosjes nuk ishin korrektë me LDK-në

para 8 muajve - Epoka e Re

Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk është fituese absolute e zgjedhjeve. Duke folur në një intervistë për RTK, ai ka thënë se subjekti i drejtuar nga Albin...

Osmani e bindur që koalicioni me VV do të bëhet

para 8 muajve - Albinfo

Prandaj, sipas saj, komunikimi i vazhdueshëm mes dy subjekteve politike asnjëherë nuk është ndalur Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre ka thënë për T7 se është aktive në negociatat...

Ky është formulimi që LDK-ja po ia kërkon Vetëvendosjes për Presidentin

para 8 muajve - OraInfo

Cili është formulimi që LDK po ia kërkon Vetëvendosjes për Presidentin? Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërcënuar të enjten se nëse nuk e marrin të drejtën për ta nominuar kandidatin për President të vendit...

“Ku është Vjosa Osmani?” — Përgjigjet vetë ajo, flet për koalicionin VV-LDK

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre ka thënë për T7 se është aktive në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formim të koalicionit qeverisës Një fotografi u përhap shumë nëpër...

Kurti ia kujton LDK’së që qytetarët votuan për t’i lënë prapa korrupsion dhe përfitimet personale

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social Twitter ka shkruar për zgjedhjet e gjashtë tetorit që u mbajtën sot dy muaj më parë, raporton Gazeta Express....

Vjosa Osmani flet për koalicionin VV-LDK

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 6 Dhjetor – Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre ka thënë për T7 se është aktive në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formim të koalicionit qeverisës Një fotografi...

LDK insiston postin e presidentit, mohohet ndarja e ministrive

para 8 muajve - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit,...

VV për Express: Albin Kurti i ka shkruar Isa Mustafës

para 8 muajve - Gazeta Express

Pavarësisht disa përplasjeve që u panë si fund i diskutimeve për pajtim VV – LDK sa i përket koalicionit, njeriu më i votuar nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, Albin Kurti po i vazhdon përpjekjet për finalizim...

LDK e “djeg” Vjosa Osmanin

para 8 muajve - Insajderi

Ndarja e ministrive mes Lidhjes Demokratike e Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje , ka rezultuar që Vjosa Osmani  të mbetet pa pozitën e synuar nga ajo – Ministrinë e Punëve të Jashtme. Burime të Insajderit,...

Albulena Haxhiu: MPB-ja nuk ka qenë temë diskutimi, ishte spekulim

para 8 muajve - Insajderi

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se VV dhe LDK kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë e Punëve të Brendshme. Ditëve...

Kurti ia kujton LDK’së që qytetarët votuan për ti lënë prapa korrupsion dhe përfitimet personale

para 8 muajve - Medial

14:20 | 6 Dhjetor 2019 Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social Twitter ka shkruar për zgjedhjet e gjashtë tetorit që u mbajtën sot dy muaj më parë....

Kurti ia kujton LDK-së që qytetarët votuan për t’i lënë prapa korrupsion dhe përfitimet personale

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social Twitter ka shkruar për zgjedhjet e gjashtë tetorit që u mbajtën sot dy muaj më parë. Kurti ia ka kujtuar LDK-së...

Reagon ashpër deputeti i LDK-së: Anëtarët e Vetëvendosjes të bëjnë me vjellë

para 8 muajve - GazetaBlic

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se fushata ndaj Vjosa Osmanit nga aktivistët e Vetëvendosjes është shumë e ulët, primitive dhe denigruese. Avdyli ka deklaruar se kjo fushatë nga aktivistët...

VV dhe LDK ndajnë ministritë – flet Albulena Haxhiu

para 8 muajve - Insajderi

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se VV dhe LDK kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë e Punëve të Brendshme, Ministrinë...

‘Dorëzohet’ VV – ia japin LDK-së Ministrinë e Punëve të Brendshme

para 8 muajve - Insajderi

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje  dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas burimeve të Gazetës Insajderi, Ministria...

Vetëvendosje: Albin Kurti i ka shkruar Isa Mustafës

para 8 muajve - Tetova Sot

Pavarësisht disa përplasjeve që u panë si fund i diskutimeve për pajtim VV – LDK sa i përket koalicionit, njeriu më i votuar nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, Albin Kurti po i vazhdon përpjekjet për finalizim...

Kurti i shkruan Mustafës për takimin e radhës

para 8 muajve - OraInfo

Lëvizin ‘gurët’, Kurti i shkruan Mustafës për takimin e radhës. As sot nuk do të ketë takim mes kryetarit të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa për përmbylljen e marrëveshjes së koalicionit...

Mësohet data, ja kur do të arrihet koalicioni Vetëvendosje-LDK

para 8 muajve - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës më në fund po arrijnë që të bien dakord për pazaret politike, ndarjen e ministrive dhe pozitës së Presidentit, probleme këto që kanë çuar në një bllokadë...

Ekskluzive: Kështu u ndanë ministritë mes LDK-së dhe VV-së

para 8 muajve - Insajderi

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje  dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë...

VV-ja: Albin Kurti i ka shkruar Isa Mustafës

para 8 muajve - GazetaBlic

Pavarësisht disa përplasjeve që u panë si fund i diskutimeve për pajtim VV – LDK sa i përket koalicionit, njeriu më i votuar nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, Albin Kurti po i vazhdon përpjekjet për finalizim...

Hoti VV’së: Na thirrni në takim, s’heqim dorë nga posti i Presidentit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit,...

Kështu u ndanë ministritë mes LDK-së dhe VV-së?

para 8 muajve - Tetova Sot

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë...

LDK: Kjo është oferta e fundit për Vetëvendosjen

para 8 muajve - Ina

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit, andaj këto probleme kanë çuar në një bllokadë të...

Kështu u ndanë ministritë mes LDK-së dhe VV-së

para 8 muajve - Ina

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve të Insajderit, LDK-ja ka...

Eksluzive: Kështu u ndanë ministritë mes LDK-së dhe VV-së

para 8 muajve - Lajm

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë...

LDK insiston postin e presidentit, mohohet ndarja e ministrive

para 8 muajve - Fakti Ditor

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit,...

LDK insiston postin e presidentit, mohohet ndarja e ministrive

para 8 muajve - Gazeta e re

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit,...

Hoti VV’së: Na thirrni në takim, s’heqim dorë nga posti i Presidentit

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 6 Dhjetor – Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar...

LDK insiston postin e presidentit, mohohet ndarja e ministrive

para 8 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit,...

LDK insiston postin e presidentit, mohohet ndarja e ministrive

para 8 muajve - KosovaPress

Por pavarësisht kësaj, zyrtari i LDK-së shprehet optimist se do gjinden modalitete dhe marrëveshja me VV-në do të ndodhë. Anëtari i kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti në një intervistë për KosovaPress,...

VV-ja: Albin Kurti i ka shkruar Isa Mustafës

para 8 muajve - Shenja

Pavarësisht disa përplasjeve që u panë si fund i diskutimeve për pajtim VV – LDK sa i përket koalicionit, njeriu më i votuar nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, Albin Kurti po i vazhdon përpjekjet për finalizim...

Bisedimet Kurti-Mustafa – LDK jep “ultimatumin” e fundit për VV-në

para 8 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit, andaj këto probleme kanë çuar në një bllokadë të...

Bisedimet për qeverinë – as sot nuk takohen Kurti-Mustafa

para 8 muajve - Insajderi

Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk do të takohen as sot. Kjo pasi lideri i Vetëvendosjes, Kurti, pritet të merr pjesë në konferencën “Ballkan Dialogues” (Dialogët Ballkanas), organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”...

LDK: Kjo është oferta e fundit për Vetëvendosjen

para 8 muajve - Derveni

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit, andaj këto probleme kanë çuar në një bllokadë të...

Kështu u ndanë ministritë mes LDK-së dhe VV-së

para 8 muajve - Zyrtare

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë...

Arben Ahmeti: Fushata e orkestruar dhe denigruese e VV-së kundër Vjosa Osmanit e ka vetëm një qëllim- zgjedhjet e reja

para 8 muajve - GazetaBlic

Analisti politik, Arben Ahmeti ka reaguar ndaj fushatës që VV po bën ndaj Vjosa Osmanit. Ai ka theksuar se kjo fushatë e ka një qëllim- çuarjen e vendit në zgjedhje të reja, raporton Gazeta Blic. Ai tha...

Mësohet data, ja kur do të arrihet koalicioni Vetëvendosje-LDK

para 8 muajve - Gazeta Observer

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës më në fund po arrijnë që të bien dakord për pazaret politike, ndarjen e ministrive dhe pozitës së Presidentit, probleme këto që kanë çuar në një bllokadë...

Kështu u ndanë ministritë mes LDK-së dhe VV-së

para 8 muajve - InfoShqip

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë...

VV-ja: Albin Kurti i ka shkruar Isa Mustafës

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Pavarësisht disa përplasjeve që u panë si fund i diskutimeve për pajtim VV – LDK sa i përket koalicionit, njeriu më i votuar nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, Albin Kurti, po i vazhdon përpjekjet për finalizim...

Avdyli: Anëtarët e Vetëvendosjes të bëjnë me vjellë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se fushata ndaj Vjosa Osmanit nga aktivistët e Vetëvendosjes është shumë e ulët, primitive dhe denigruese. Avdyli ka deklaruar se kjo fushatë nga aktivistët...

Kurti i jep një mesazh të tërthortë LDK-së duke cicëruar në Twitter

para 8 muajve - Periskopi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidat për kryeministër të Kosovës nga radhët e kësaj partie, Albin Kurti ka shkruar për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën dy muaj më parë....

Kurti ia kujton LDK’së që qytetarët votuan për ti lënë prapa korrupsion dhe përfitimet personale

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social Twitter ka shkruar për zgjedhjet e gjashtë tetorit që u mbajtën sot dy muaj më parë. Kurti ia ka kujtuar LDK-së...

Kurti ia kujton LDK-së që qytetarët votuan për t’i lënë prapa korrupsion dhe përfitimet personale

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social Twitter ka shkruar për zgjedhjet e gjashtë tetorit që u mbajtën sot dy muaj më parë. Kurti ia ka kujtuar LDK-së...

LDK jep ofertën e fundit për Vetëvendosjen

para 8 muajve - Medial

09:38 | 6 Dhjetor 2019 Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit, andaj këto probleme kanë...

Vetëvendosje: Albin Kurti i ka shkruar Isa Mustafës

para 8 muajve - Gazeta Observer

Pavarësisht disa përplasjeve që u panë si fund i diskutimeve për pajtim VV – LDK sa i përket koalicionit, njeriu më i votuar nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, Albin Kurti po i vazhdon përpjekjet për finalizim...

Kjo është oferta e fundit e LDK-së për Vetëvendosjen

para 8 muajve - OraInfo

LDK tregon ofertën e fundit për Vetëvendosjen. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit, andaj...

VV: Albin Kurti i ka shkruar Isa Mustafës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pavarësisht disa përplasjeve që u panë si fund i diskutimeve për pajtim VV – LDK sa i përket koalicionit, njeriu më i votuar nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, Albin Kurti po i vazhdon përpjekjet për finalizim...

Haxhiu: MPB-ja nuk ka qenë temë diskutimi, ishte spekulim

para 8 muajve - Gazeta Observer

Burime brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se VV dhe LDK kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë e Punëve të Brendshme. Ditëve të fundit...

Nëse s’ka marrëveshje VV-LDK, duhet qeveri kalimtare

para 8 muajve - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk po e kanë të lehtë t’i ndajnë postet politike, edhe pse për programin bashkëqeverisës tashmë janë dakorduar. Njohës të çështjeve politike vlerësojnë...

Deputeti i LDK-së: Aktivistët e VV-së po e linçojnë Vjosa Osmanin, ku është Albin Kurti që s’po i ndalë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Deputeti  i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka reaguar ndaj fushatës linçuese që po bëhet ndaj Vjosa Osmanit. Ai thotë se kjo fushatë po bëhet nga aktivistët e Vetëvendosjes dhe i bën thirrje Albin Kurtit që ta...

Kështu u ndanë ministritë ndërmjet LDK-së dhe VV-së

para 8 muajve - Ekonomia Online

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje  dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë...

Deputeti i LDK-së: Aktivistët e VV-së po e linçojnë Vjosa Osmanin, ku është Albin Kurti që s’po i ndalë

para 8 muajve - Zyrtare

Deputeti  i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka reaguar ndaj fushatës linçuese që po  bëhet ndaj Vjosa Osmanit. Ai thotë se kjo fushatë po bëhet nga aktivistët e Vetëvendosjes dhe i bën thirrje Albin Kurtit që ta...

Kështu u ndanë ministritë mes LDK-së dhe VV-së

para 8 muajve - Gazeta Observer

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje  dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes veti. Sipas këtyre burimeve, LDK-ja ka zgjedhur Ministrinë...

Deputeti i LDK-së: Aktivistët e VV-së po e linçojnë Vjosa Osmanin, ku është Albin Kurti që s’po i ndalë

para 8 muajve - Periskopi

Deputeti  i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka reaguar ndaj fushatës linçuese që po  bëhet ndaj Vjosa Osmanit. Ai thotë se kjo fushatë po bëhet nga aktivistët e Vetëvendosjes dhe i bën thirrje Albin Kurtit që ta...

2 muaj nga zgjedhjet, Presidenti po u jep kohë LDK-së dhe LVV-së që të arrijnë marrëveshje

para 8 muajve - Periskopi

Sot janë bërë 2 muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të parakohshme në Kosovë, ndërsa vendi ende nuk ka formuar institucionet. Me të drejtë, zgjedhjet e 6 tetorit janë cilësuar maratonike për...

LDK: Kjo është oferta e fundit për Vetëvendosjen

para 8 muajve - Fakti Ditor

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit, andaj këto probleme kanë çuar në një bllokadë të...

Arben Ahmeti: Fushata denigruese e VV-së ndaj Vjosa Osmanit ka për qëllim shkuarjen në zgjedhje

para 8 muajve - Periskopi

Analisti i njohur Arben Ahmeti, thotë se Lëvizja Vetëvendosje, po zhvillon fushatë denigruese ndaj kandidates për kryeministre nga LDK-ja  Vjosa Osmanit. Sipas tij, këto veprime të ithatrëve të LVV-së...

Bahtiri: Mund të shkojmë në zgjedhje, por MPB-në nuk e japim

para 8 muajve - Fol

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Agim Bahtiri, ka bërë me dije se kjo parti në asnjë mënyrë nuk do t’ia japë Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Ministrinë e Punëve të...

LDK jep ofertën e fundit për Vetëvendosjen

para 8 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit, andaj këto probleme kanë çuar në një bllokadë të...

LDK: Kjo është oferta e fundit për Vetëvendosjen

para 8 muajve - Bota Press

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit, andaj këto probleme kanë çuar në një bllokadë të...

LDK-ja, kjo është oferta e fundit për Vetëvendosjen

para 8 muajve - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po mund të bien dakord për pazaret politike dhe ndarjen e ministrive e pozitës së Presidentit, andaj këto probleme kanë çuar në një bllokadë të...

Loja e Thaçit me KQZ-në dhe kushtëzimet e Isa Mustafës, skenarë i koordinuar politik!

para 8 muajve - Tetova Sot

Shkruan: Florim Zeqa Mënyra se si lideri i LDK-së, Isa Mustafa po pretendon të kushtëzojë marrëveshjen e koalicionit me LVV-në, duke e siguruar për vetën e tij mandatin e presidentit të vendit, përveq...

DUKE PRITUR “TYMIN E BARDHË”

para 8 muajve - Tetova Sot

MUHAMED HALILI Opinioni shqiptar në përgjithësi, dhe ai kosovar në veçanti, me ngazëllim e pritën lajmin për kryesimin me vota të Lëvizjes Vetëvendosja në zgjedhjet e fundit parlamentare. Nga populli i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK