http://kariera.mk

Reagon sërish Ambasada Amerikane: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Gazeta Express

Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara...

Reagon Ambasada e SHBA-së në Kosovë: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Insajderi

Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara...

Reagon sërish Ambasada Amerikane: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 dhjetor – Zhurnal.mk – Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker,...

SHBA: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Top Channel

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi...

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit

para 8 muajve - Gazeta Tema

Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht...

Ambasada Amerikane: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - OraInfo

Ambasada amerikane reagon sërish ndaj deklaratës së presidentit të Serbisë. Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga...

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht...

Ambasada amerikane përsërit mesazhin kundër retorikës nxitëse mes Kosovës dhe Serbisë

para 8 muajve - Sinjali

​Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinës, edhe sot e ka përsëritur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë të së cilës jemi dëshmitarë kohëve të fundit lidhur me ngjarjet e vitit...

Ambasada e SHBA-ve: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - RTV 21

Rikthimi i dialogut Kosovë-Serbi, i rëndësishëm ​Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinës, edhe sot e ka ripërsëritur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë të së cilës jemi dëshmitarë...

Reagon sërish Ambasada Amerikane: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Shenja

Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara...

Masakra e Reçakut, Vullin: BE-ja të përmbahet nga deklaratat nxitëse – “shiptarët” s’kanë besë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Bashkimi Evropian ka përsëritur qëndrimin se nuk ka vend për t’i mohuar apo për t’i relativizuar ngjarjet në Reçak të vitit 1999, dhe se mohimi dhe revizionizmi shkojnë kundër vlerave të Bashkimit Evropian...

Reagon sërish Ambasada Amerikane: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Gazeta Observer

Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara...

Reagon sërish Ambasada Amerikane: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Bota Press

Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili e quajti masakrën e Reçakut si një histori të trilluar nga ish-Ambasadori i OSBE-së, William Walker, Ambasada e Shteteve të Bashkuara...

Reagon sërish ambasada e SHBA-ve në Prishtinë: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Periskopi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinës, edhe sot e ka ripërsëritur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë të së cilës jemi dëshmitarë kohëve të fundit lidhur me ngjarjet e vitit...

Gjuriq e mohon për të dytën herë masakrën e Reçakut, bombardimet e NATO-s i quajti agresion

para 8 muajve - Zyrtare

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyre për Kosovë e Metohi’ në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric reagoi me të shara e fyerje dhe përbuzje të viktimave të masakrës në Reçak, pas njoftimit se Ivan Todosijevic,...

BE-ja thotë se 99-a s’mohohet, SHBA-ja kërkon kthim në dialog

para 8 muajve - Koha.mk

Valës së reagimeve kundër dënimit të ish-ministrit Ivan Todosijeviq, i është bashkuar edhe drejtori i Zyrës për Kosovë në qeverinë serbe, Marko Gjuriq. Gjuriqi i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të...

Cakaj ofendohet nga Lista Serbe

para 8 muajve - OraInfo

Ministri i Jashtëm në Detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj, është “sulmuar” nga Lista Serbe. Menjëherë pas reagimit të Cakajt ndaj Vuçiçit pas mohimit të masakrës të Reçakut duke e krahasuar me Ministrin e...

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit

para 8 muajve - Insajderi

Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht...

Debatet për masakrën e Reçakut, Ambasada e SHBA: E papranueshme retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë

para 8 muajve - Koha Jone

Ambasada e SHBA në Prishtinë ka reaguar pas deklarimeve të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Ivan Todosijeviq, rreth pretendimeve të tij masakra e Reçakut...

Amerika paraljmëron Vuçiç pas deklaratës për Reçakun

para 8 muajve - Sot News

SHBA ka reaguar ndaj deklaratave të ish ministrit të Millosheviç, tashmw president i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili mohoi masakrën e Reçakut. Në reagimin e Ambasadës amerikane në Prishtinë thuhet se...

Ambasada e SHBA në Kosovë: E papranueshme retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë

para 8 muajve - Vizion Plus

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, ka dënuar retorikën nxitëse kohëve të fundit lidhur me ngjarjet e vitit 1999. Përmes një deklarate ambasada e ka cilësuar të papranueshme këtë retorikë. “Retorika nxitëse...

Rama – Vuçiqit për masakrën e Reçakut: Si mund ta mohoni një krim të dokumentuar

para 8 muajve - Zyrtare

Përmes rrjetit social Twitter, kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar pak më parë sa i takon deklaratës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili u shpreh se Masakra e Reçakut është e fabrikuar....

Reagime: Gjaku i Reçakut nuk bëhet ujë!

para 8 muajve - RTV 21

Thaçi: Paqe arrihet vetëm kur të turpëroheni për gjenocidin e Millosheviqit.- Kurti: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat, janë e vërteta e Serbisë Presidenti Hashim Thaçi iu kundërpërgjigj presidentit...

Ambasada e SHBA’së i cilëson të papranueshme deklarimet e Vuçiqit për Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Gazeta Express

Deklarimet e kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuçiq, në përkrahje të ish-ministrit serb që e kishte cilësuar Masakrën e Reçakut si ‘trillim’ i ka dënuar edhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

Ambasada Amerikane reagon ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë që e mohuan masakren e Reçakut

para 8 muajve - Insajderi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës ka thënë se retorizmi nxitës dhe revizionizmi historik që kemi parë kohët e fundit në lidhje me ngjarjet e vitit 1999 janë të papranueshme. Kjo ambasadë ka kërkuar...

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit

para 8 muajve - Klan Kosova

Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht...

Gjuriq e mohon për të dytën herë masakrën e Reçakut, bombardimet e NATO-s i quajti agresion

para 8 muajve - Periskopi

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyre për Kosovë e Metohi’ në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric reagoi me të shara e fyerje dhe përbuzje të viktimave të masakrës në Reçak, pas njoftimit se Ivan Todosijevic,...

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht...

Përplasja për masakrën e Reçakut, reagon ashpër SHBA

para 8 muajve - Albeu

Një ndër cështjet më të nxehta në ditët e fundit është masakra e Reçakut, ngjarje e cila është komentuar së fundi nga përfaqësuesit e politikës serbe dhe asaj shqiptare. Me anë të një reagimi ambasada...

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit

para 8 muajve - Medial

Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht...

Ambasada e Amerikës reagon ashpër pas deklarimeve të Vuçiq për Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - GazetaBlic

Deklarimet e kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuçiq, në përkrahje të ish-ministrit serb që e kishte cilësuar Masakrën e Reçakut si ‘trillim’ i ka dënuar edhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

Reagon Ambasada Amerikane: Retorizmi nxitës mbi ngjarjet e vitit 1999 – i papranueshëm

para 8 muajve - Klan Kosova

“Ngjarjet e kësaj jave tregojnë se sa e rëndësishme është që Kosova dhe Serbia të kthehen në tryezë dhe të përqendrojnë energjitë e tyre mbi të ardhmen duke normalizuar marrëdhëniet”. Ambasada e Shteteve...

Ambasada e SHBA-së: Retorizmi nxitës mbi ngjarjet e vitit 1999 – i papranueshëm

para 8 muajve - RTV 21

Reagon Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës ka theksuar se ngjarjet e kësaj jave tregojnë se sa e rëndësishme është që Kosova dhe Serbia të kthehen në...

SHBA i “tërheq veshin” Vuçiç: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Gazeta Tema

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi...

SHBA i reagon Vuçiqit: Përpjekjet për ndryshimin e historisë së Kosovës janë të papranueshme

para 8 muajve - OraInfo

Deklarata e Vuçiqit për masakrën e Reçakut ka nxitur edhe reagimin e SHBA-ve. Ambasada amerikane në Prishtinë tha të shtunën se retorika nxitëse dhe përpjekja për ndryshimin e historisë janë të papranueshme....

SHBA: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi...

Reagon Ambasada Amerikane: Retorizmi nxitës mbi ngjarjet e vitit 1999 – i papranueshëm

para 8 muajve - Medial

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës ka thënë se retorizmi nxitës dhe revizionizmi historik që kemi parë kohët e fundit në lidhje me ngjarjet e vitit 1999 janë të papranueshme. Kjo ambasadë ka kërkuar...

Ambasada amerikane për “Reçakun”: Retorizmi nxitës për ngjarjet e ’99-s është i papranueshëm

para 8 muajve - Sinjali

Lidhur me deklaratat e liderëve serbë dhe shqiptarë rreth masakrës së Reçakut, ka reaguar edhe Ambasada amerikane në Kosovë. Nga kjo ambasadë të gjitha këto deklarata i kanë cilësuar si retorizëm nxitës...

MPJ publikon identitetin e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

para 8 muajve - Aktuale

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka publikuar identitetin e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak. Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka...

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht...

Këshilltari i Pacollit publikon fotografi: Këta persona kanë kryer masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Sinjali

Jetlir Zyberaj, këshilltari i kryediplomatit të Kosovës, Behgjet Pacollit, ka reaguar lidhur me deklaratat e liderëve serbë, të cilët po e mohojnë të ketë ndodhur ndonjëherë masakra e Reçakut. Zyberaj...

Këshilltari i Pacollit publikon identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

para 8 muajve - Gazeta Express

Këshilltari i Ministrit të Jashtëm në detyrë, Jetlir Zyberaj, ka publikuar identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak , raporton Express. Përmes një postimi në Facebook, Zyberaj...

Serbia mohon masakrën e Reçakut – MPJ publikon fotografitë e kryerësve të krimit

para 8 muajve - Insajderi

Këta janë kriminelët që kryen masakrën në Reçak Presidenti serb, Alekandar Vuçiq, e ka mohuar maskrën e Reçakut. Ai rrjedhimisht ka mbrojtur edhe ata që kanë kryer këtë masakër. Për krejt këtë çështje...

Ambasada amerikane ka një mesazh për Kosovën dhe Serbinë, pas debatit për “Reçakun”

para 8 muajve - Infokusi

Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas deklaratave të zyrtarëve serbë e kosovarë rreth “Masakrës së Reçakut”, shkruan Indeksonline. Në një njoftim, ky institucion ka thënë se retorizmi nxitës dhe...

E djeshmja mizore, Thaçi: Ja kush është Merkel e ja Vuçiç

para 8 muajve - InfoShqip

Presidenti Thaçi ka hedhur një paralele mes Vuçiçt dhe Merkelit, duke evidentuar diferencën morale mes të dyve, e sigurisht shteteve që përfaqësojnë, në qasjen ndaj së kaluarës. “Kancelarja Merkel në mënyrë...

Zyrtari i MPJ-së: Këta janë personat që kanë kryer masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Klan Kosova

Jetlir Zyberaj i cili është këshilltar i ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacollit, ka publikuar emrat dhe fotografitë që dyshohet se kanë kryer masakrën e Reçakut gjatë luftës në Kosovë. Sipas...

Vjen reagimi i fuqishëm i SHBA-së pasi Vucic mohoi Reçakun

para 8 muajve - InfoShqip

Ambasada Amerikane në Kosovë ka reaguar pas deklaratave të Presidentit Serb, Aleksandar Vucic, lidhur me mohimin e masakrës së Reçakut, duke thënë se ato janë të papranueshme dhe se dy vendet duhet t’i...

Gjuriq i kërkon BE-së të deklarohet se a është pro a kundër burgimit të Todosijeviqit që mohoi Reçakun

para 8 muajve - Klan Kosova

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, i bëri thirrje BE-së sot të deklarojë qartë nëse mbështet futjen e torturës verbale dhe ndalimin e lirisë së shprehjes për...

MPJ publikon identitetin e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka publikuar identitetin e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak. Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka...

Reagon Ambasada Amerikane: Retorizmi nxitës mbi ngjarjet e vitit 1999 – i papranueshëm

para 8 muajve - Tetova Sot

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës ka thënë se retorizmi nxitës dhe revizionizmi historik që kemi parë kohët e fundit në lidhje me ngjarjet e vitit 1999 janë të papranueshme. Kjo ambasadë ka kërkuar...

Publikon identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

para 8 muajve - OraInfo

Këshilltari i Ministrit të Jashtëm në detyrë, Jetlir Zyberaj, ka publikuar identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak. Përmes një postimi në Facebook, Zyberaj ka thënë se ata janë...

Këshilltari i Pacollit publikon identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

para 8 muajve - GazetaBlic

Këshilltari i Ministrit të Jashtëm në detyrë, Jetlir Zyberaj, ka publikuar identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak . Përmes një postimi në Facebook, Zyberaj ka thënë se ata janë...

SHBA: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - KDPolitik

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi...

SHBA: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Illyria

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi...

Debati për Reçakun, ambasada amerikane ka një mesazh

para 8 muajve - Albinfo

Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas deklaratave të zyrtarëve serbë e kosovarë rreth “Masakrës së Reçakut”. Në një njoftim, ky institucion ka thënë se retorizmi nxitës dhe revizionizmi historik...

Thaçi e Kurti i reagojnë Vuçiqit për masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se paqja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të arrihet vetëm kur liderët serbë, do të flasin me turp, për trashëgimin e ish-udhëheqësit serb, Sllobodan Millosheviq....

Thaçi, Vuçiqit: Paqe mund të arrijmë vetëm kur të flasësh i turpëruar për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuciq, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq rreth deklarimeve se Masakra e...

Zyrtari i MPJ-së: Këta janë personat që kanë kryer masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Ekonomia Online

Jetlir Zyberaj i cili është këshilltar i ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacollit, ka publikuar emrat dhe fotografitë që dyshohet se kanë kryer masakrën e Reçakut gjatë luftës në Kosovë. Sipas...

“Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz”, Thaçi: Liderët serbë flasin me krenari për gjenocidin

para 8 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi shprehet se paqja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të arrihet vetëm kur liderët serbë, do të flasin me turp, për trashëgimin e ish-udhëheqësit serb, Sllobodan Millosheviç....

Ambasada e SHBA’së i cilëson të papranueshme deklarimet e Vuçiqit për Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Fakti Ditor

Deklarimet e kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuçiq, në përkrahje të ish-ministrit serb që e kishte cilësuar Masakrën e Reçakut si ‘trillim’ i ka dënuar edhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

Ambasada e ShBA-së e cilëson të papranueshme deklaratën e Vuçiqit për masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Epoka e Re

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës ka reaguar në lidhje me deklaratat e fundit rreth luftës në Kosovë të vitit 1999. “Retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë të së cilës jemi dëshmitarë...

Mohimi i masakrës së Reçakut nga Beogradi – nxiti reagime në shkallë të gjerë

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, përsëriti të shtunën qëndrimet e tij se masakra e Reçakut në Kosovë është e fabrikuar për të arsyetuar fushatën e bombardimeve të NATO-s në vitin 1999. Komentet...

Ambasada e SHBA-ve në Kosovë: Retorika nxitëse lidhur me ngjarjet e vitit 1999 janë të papranueshme

para 8 muajve - Gazeta e re

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka bërë të ditur se retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë, lidhur me ngjarjet e vitit 1999, janë të papranueshme. Përmes një deklarate, Ambasada...

Thaçi e Kurti i reagojnë Vuçiqit për masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se paqja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të arrihet vetëm kur liderët serbë, do të flasin me turp, për trashëgimin e ish-udhëheqësit serb, Sllobodan Millosheviq....

Ambasada e SHBA’së i cilëson të papranueshme deklarimet e Vuçiqit për Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Arbresh

Deklarimet e kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuçiq, në përkrahje të ish-ministrit serb që e kishte cilësuar Masakrën e Reçakut si ‘trillim’ i ka dënuar edhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

Reagon ambasada e ShBA-së: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit 1999, e papranueshme

para 8 muajve - Epoka e Re

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka cilësuar si të papranueshme deklaratat nxitëse, lidhur me ngjarjet e ndodhura në vitin 1999. Kjo deklaratë e Ambasadës amerikane, vjen pasi...

Ambasada e SHBA’së i cilëson të papranueshme deklarimet e Vuçiqit për Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 7 Dhjetor – Deklarimet e kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuçiq, në përkrahje të ish-ministrit serb që e kishte cilësuar Masakrën e Reçakut si ‘trillim’ i ka dënuar edhe Ambasada e Shteteve...

​Ambasada e SHBA-ve në Kosovë: Retorika nxitëse lidhur me ngjarjet e vitit 1999 janë të papranueshme

para 8 muajve - KosovaPress

Përmes një deklarate, Ambasada po ashtu thuhet se ngjarjet e kësaj jave paraqesin një rikujtim se sa i rëndësishëm është kthimi i Kosovës dhe Serbisë në tryezën e bisedimeve “Retorika nxitëse dhe rishikimi...

Ambasada e SHBA-së i cilëson të papranueshme deklarimet e Vuçiqit për Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ambasada amerikane në Prishtinë tha të shtunën se retorika nxitëse dhe përpjekja për ndryshimin e historisë janë të papranueshme. Këto komente pasuan reagimet që nxiti presidenti i Serbisë, Aleksandër...

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit

para 8 muajve - Ekonomia Online

Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht...

Vuçiç mohoi masakrën e Reçakut, reagojnë Thaçi dhe Kurti

para 8 muajve - Opinion

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u shpreh se paqja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të arrihet vetëm kur liderët serbë, do të flasin me turp, për trashëgiminë e ish-udhëheqësit serb, Sllobodan Millosheviq....

SHBA: Retorika nxitëse dhe revizionimi i historisë së Kosovës, të papranueshme

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ambasada amerikane në Prishtinë tha të shtunën se retorika nxitëse dhe përpjekja për ndryshimin e historisë janë të papranueshme. Këto komente pasuan reagimet që nxiti presidenti i Serbisë, Aleksandër...

Masakra e Reçakut/ Thaçi në sulm: S’ka paqe në Ballkan duke mohuar krimet serbe

para 8 muajve - Vizion Plus

Reagimet e zyrtarëve serbë për mohimin e masakrës së Reҫakut, kanë nxitur zemërim të madh jo vetëm në Kosovë por edhe në Shqipëri. Pas përplasjes së një dite më parë me presidentin serb Alexandër Vucic...

Reagon Ambasada Amerikane, retorizmi nxitës mbi ngjarjet e vitit 1999, i papranueshëm

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës ka thënë se retorizmi nxitës dhe revizionizmi historik që kemi parë kohët e fundit në lidhje me ngjarjet e vitit 1999 janë të papranueshme. Kjo ambasadë ka kërkuar...

Ambasada Amerikane reagon ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë që e mohuan masakren e Reçakut

para 8 muajve - Periskopi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës ka thënë se retorizmi nxitës dhe revizionizmi historik që kemi parë kohët e fundit në lidhje me ngjarjet e vitit 1999 janë të papranueshme. Kjo ambasadë ka kërkuar...

Këta janë personat që kryen masakrën në Reçak, tani anëtarë të partisë së Vuçiqit

para 8 muajve - Infokusi

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka publikuar identitetin e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak. Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka...

Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht...

Gjuriq- BE’së: A jeni pro a kundër burgimit të Todosijeviqit që mohoi Reçakun

para 8 muajve - Zyrtare

Lajme / 07 Dhjetor 2019, 16:08 Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, i bëri thirrje BE-së sot të deklarojë qartë nëse mbështet futjen e torturës verbale dhe ndalimin...

Thaçi godet Vuçiqin: Paqe mund të arrijmë vetëm kur të flasësh i turpëruar për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosvoës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vucic, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq rreth deklarimeve se Masakra e...

Pas deklaratës së Vuçiqit, reagon BE-ja: Nuk ka vend për t’i mohuar apo relativizuar krimet në Reçak

para 8 muajve - Zhurnal

Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar  Bashkimi Evropian. BE ka thënë se nuk ka vend për të mohuar ngjarjet...

Thaçi e Kurti i reagojnë Vuçiqit për masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se paqja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të arrihet vetëm kur liderët serbë, do të flasin me turp, për trashëgimin e ish-udhëheqësit serb, Sllobodan Millosheviq....

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz me deklaratat e zyrtarëve serbë që po mohojnë Masakrën e Reçakut. Thaçi...

Masakra e Reçakut/ Cakaj-Thaçi sulmojnë Vuçiç: Qasje fashiste nga ish bashkëpunëtori i Millosheviç

para 8 muajve - Vizion Plus

Dënimi i Ivan Todosijeviç, ish-minisër i administrimit të pushtetit Lokal nga Gjykata e Prishtinës për mohim të masakrës së Reçakut, ka shkaktuar përplasje të ashpëra në Serbi, Prishtinë por edhe në Tiranë....

Thaçi godet Vuçiqin: Paqe mund të arrijmë vetëm kur të flasësh i turpëruar për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Medial

10:18 | 7 Dhjetor 2019 Presidenti i Kosvoës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vucic, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq rreth deklarimeve...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Ina

Kreu i vendit, Hashim Thaçi ka përmendur vizitën e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila për herë të parë vizitoi kampin më famëkeq Auschwitz, si veprim pozitiv dhe kritikoi deklaratën e presidentit...

Thaçi: Merkel foli me turp në Auschwitz, kurse liderët serbë…

para 8 muajve - Lexo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz për herë të parë dhe me turp foli për krimet që ndodhën aty, me deklaratat...

Thaçi godet Vuçiqin: Paqe mund të arrijmë vetëm kur të flasësh i turpëruar për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Lajm

Presidenti i Kosvoës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vucic, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq rreth deklarimeve se Masakra e...

Thaçi e Kurti i reagojnë Vuçiqit për masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se paqja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të arrihet vetëm kur liderët serbë, do të flasin me turp, për trashëgimin e ish-udhëheqësit serb, Sllobodan Millosheviq....

Thaçi i reagon ashpër Vuçiqit: Paqe mund të arrijmë vetëm kur të flasësh i turpëruar për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - OraInfo

Reagon presidenti Thaçi. Presidenti i Kosvoës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuciq, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq rreth...

Këshilltari i Pacollit publikon identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Këshilltari i Ministrit të Jashtëm në detyrë, Jetlir Zyberaj, ka publikuar identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak. Përmes një postimi në Facebook, Zyberaj ka thënë se ata janë...

Këshilltari i Pacollit publikon identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer tmerrin në Reçak

para 8 muajve - Bota Press

Këshilltari i Ministrit të Jashtëm në detyrë, Jetlir Zyberaj, ka publikuar identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak. Përmes një postimi në Facebook, Zyberaj ka thënë se ata janë...

Zyrtari i MPJ-së: Këta janë personat që kanë kryer masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Ekonomia Online

Jetlir Zyberaj i cili është këshilltar i ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacollit, ka publikuar emrat dhe fotografitë që dyshohet se kanë kryer masakrën e Reçakut gjatë luftës në Kosovë. Sipas...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz për herë të parë dhe me turp foli për krimet që ndodhën aty me deklaratat e zyrtarëve...

Cakaj: Vuçic, Goebbels-i i Millosheviçit

para 8 muajve - Medial

09:38 | 7 Dhjetor 2019 Pas mohimit të masakrës të Reçakut nga Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, menjëherë ka ardhur edhe reagimi nga Ministri i Jashtëm në Detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. Ai një...

MPJ publikon identitetin e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka publikuar identitetin e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak. Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka...

MPJ publikon identitetin e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

para 8 muajve - Epoka e Re

Zyberaj, këshilltar i ministrit të jashtëm në detyrë, Behxhet Pacilli ka publikuar  identitetin e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak. Ai ka thënë se ata janë anëtarë të partisë Vuqiçit....

Gjuriq i kërkon BE-së të deklarohet pas dënimit të Todosijeviqit

para 8 muajve - Ekonomia Online

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, i bëri thirrje BE-së sot të deklarojë qartë nëse mbështet futjen e torturës verbale dhe ndalimin e lirisë së shprehjes për...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz për herë të parë dhe me turp foli për krimet që ndodhën aty me deklaratat e zyrtarëve...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Medial

Presidenti Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz për herë të parë dhe me turp foli për krimet që ndodhën aty me deklaratat e zyrtarëve...

E djeshmja mizore, Thaçi: ja kush është Merkel e ja Vuçiç

para 8 muajve - Te Sheshi

Presidenti Thaçi ka hedhur një paralele mes Vuçiçt dhe Merkelit, duke evidentuar diferencën morale mes të dyve, e sigurisht shteteve që përfaqësojnë, në qasjen ndaj së kaluarës. “Kancelarja Merkel në mënyrë...

Pas deklaratës së Vuçiqit, reagon BE-ja: Nuk ka vend për t’i mohuar apo relativizuar krimet në Reçak

para 8 muajve - Shenja

Pas deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar, ka reaguar  Bashkimi Evropian. BE ka thënë se nuk ka vend për të mohuar ngjarjet...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Shenja

Kreu i vendit, Hashim Thaçi ka përmendur vizitën e kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila për herë të parë vizitoi kampin më famëkeq Auschwitz, si veprim pozitiv dhe kritikoi deklaratën e presidentit...

Thaçi thotë se më Serbinë mund të arrijmë paqe vetëm kur të flasin të turpëruar për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Infokusi

Pas deklaratave të Presidentit të Serbisë , Aleksandër Vuçiq rreth masakrës së Reçakut, ka reaguar edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi në një postim të tij në twitter ka shkruar se Vuçiq flet...

Cakaj: Vuçic, Goebbels-i i Millosheviçit

para 8 muajve - Tetova Sot

Pas mohimit të masakrës të Reçakut nga Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, menjëherë ka ardhur edhe reagimi nga Ministri i Jashtëm në Detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. Ai një postim në Twitter, Cakaj...

Thaçi, Vuçiqit: Paqe mund të arrijmë vetëm kur të flasësh i turpëruar për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Kosvoës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vuciq, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq rreth deklarimeve se Masakra e...

BE-ja reagon ndaj mohimit të Vuçiqit për krimet në Reçak

para 8 muajve - Albinfo

Deklarata e djeshme e Vuçiqit bëri bujë edhe në botë, sipas së cilës masakra në Reçak ishte improvizm dhe jo e vërtetë. Nga kjo deklaratë mohuese reaguan menjëherë institucionet e Kosovës, e po ashtu edhe...

Cakaj: Vuçiq, Goebbels-i i Millosheviqit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Pas mohimit të masakrës të Reçakut nga Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, menjëherë ka ardhur edhe reagimi nga Ministri i Jashtëm në Detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. Ai një postim në Twitter, Cakaj...

Cakaj: Vuçic, Goebbels-i i Millosheviçit.

para 8 muajve - Gazeta Observer

Pas mohimit të masakrës të Reçakut nga Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, menjëherë ka ardhur edhe reagimi nga Ministri i Jashtëm në Detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. Ai një postim në Twitter, Cakaj...

Thaçi i thotë Vuçiqit se pa ndjekur ai shembullin e Merkelit nuk arrihet paqja mes Serbisë e Kosovës

para 8 muajve - PortaliOnline

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vucic, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq rreth deklarimeve se Masakra e...

Thaçi godet Vuçiqin: Paqe mund të arrijmë vetëm kur të flasësh i turpëruar për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosvoës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vucic, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq rreth deklarimeve se Masakra e...

Gent Cakaj e krahason Vuçiqin me ministrin e Propagandës të Hitlerit

para 8 muajve - Periskopi

Pas mohimit të masakrës të Reçakut nga Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, menjëherë ka ardhur edhe reagimi nga Ministri i Jashtëm në Detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. Ai një postim në Twitter, Cakaj...

Cakaj: Vuçic, Goebbels-i i Millosheviçit

para 8 muajve - Arbresh

Pas mohimit të masakrës të Reçakut nga Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, menjëherë ka ardhur edhe reagimi nga Ministri i Jashtëm në Detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj. Ai një postim në Twitter, Cakaj...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Zyrtare

Presidenti Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz për herë të parë dhe me turp foli për krimet që ndodhën aty me deklaratat e zyrtarëve...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz për herë të parë dhe me turp foli për krimet që ndodhën aty me deklaratat e zyrtarëve...

Thaçi: Merkel foli me turp për krimet në Auschwitz, udhëheqësit serbë flasin me krenari për krimet e Millosheviqit

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel, që dje vizitoi kampin e Auschwitz për herë të parë dhe me turp foli për krimet që ndodhën aty me deklaratat e zyrtarëve...

Lista Srpska paralajmëron braktisjen e institucioneve

para 8 muajve - Zyrtare

Kuvendi i Zveçanit ka vendosur ta mbështesë propozimin e Listës Serbe që të gjithë serbët t’i lëshojnë institucionet e Kosovës nëse Gjykata e Apelit vërteton dënimin prej 2 vjetësh burg për Ivan Teodosijeviqin,...

BE-ja reagon ndaj mohimit apo relativizimit të krimeve në Reçak

para 8 muajve - Ekonomia Online

Bashkimi Evropian ka përsëritur qëndrimin se nuk ka vend për t’i mohuar apo për t’i relativizuar ngjarjet në Reçak të vitit 1999, dhe se mohimi dhe revizionizmi shkojnë kundër vlerave të Bashkimit Evropian...

Kurti: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën...

“Gjenocidi, varret masive dhe masakrat, janë e vërteta e Serbisë”

para 8 muajve - Klan Kosova

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), ka reaguar pas deklaratës së Aleksandar Vuçiq, Presidentit të Serbisë, i cili ka mohuar masakrën e Reçakut. Kurti tha se Vuçiq nuk pranoi ta quante Srebrenicën...

Kurti reagon ndaj deklartës së Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Insajderi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratës së Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili tha se maskara e Reçakut në Kosovë, është e trilluar. Përmes një postimi në llogarinë...

Ish-ambasadori Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun

para 8 muajve - Albeu

U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i misionit të OSBE-së, Willaim Walker , thotë të mos jetë i befasuar me deklarimet e zyrtarëve...

Ambasadori Hasani: Krimet e Serbisë nuk vjetërsohen dhe kurrë nuk harrohen

para 8 muajve - Gazeta Express

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka thënë se Serbia po mohon krimet dhe gjenocidin e bërë në masakrën e Reçakut duke shfrytëzuar harresën  kohore dhe neglizhencën e Shqiptarëve në mungesën...

Kurti: Gjenocidi, varret masive e masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Portalb

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që pret të bëhet kryeministër i vendit, ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që mohoi masakrën e Reçakut. “Ai refuzoi ta quante...

Koci: Do ta mbroja Vuçiqin pa pagesë, nëse e pranon fajësinë për mohimin e Masakrës së Reçakut

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, duke folur për dënimin e ish-ministrit serb, të Kosovës, Ivan Todosijeviq, e quajti vetë Masakrën e Reçakut trillim e të inskenuar nga William Walker. Zyrtari i...

Rrëfehet kameramani që e filmoi i pari Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Gazeta Express

Familjarët e viktimave të Reçakut dorëzojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën Me kamerën e tij, ishte i pari që filmoi tmerrin që kishte mbretëruar në  Reçak. 15 janari i vitit 1999 do të...

Albin Kurti i përgjigjet Aleksandër Vuçiç: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiç. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim...

Kurti: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Koha Jone

Albin Kurti Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk...

I pari e filmoi Masakrën e Reçakut: Rrëfimi i kameramanit kosovar

para 8 muajve - Gazeta Express

Familjarët e viktimave të Reçakut dorëzojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën Me kamerën e tij, ishte i pari që filmoi tmerrin që kishte mbretëruar në  Reçak. 15 janari i vitit 1999 do të...

Kosova kallëzon penalisht kryeministrin serb

para 8 muajve - Koha Jone

Deklarata skandaloze e presidentit serb Aleksander Vuçiç në lidhje me masakrën e Reçakut gjatë luftës së Kosovës, ka sjellë jo vetëm reagime nga BE-ja, por edhe kallëzimin nga autoritetet në Kosovë. Avokati...

Kurti: Gjenocidi, varret masive e masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - OraInfo

Mohimi i masakrës së Reçakut nga Presidenti i Serbisë nxiti reagime të shumta në Kosovë. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklarimeve të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq...

Pas deklaratës së Vuçiqit për masakrën e Reçakut, reagon Kurti

para 8 muajve - RTV 21

​Kurti: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë Kryetari i LVV-së dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti reagoi ndaj deklaratave të Vuçiqit për mohim...

Kurti Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Aktuale

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim...

Advokati Gashi ka paditur Vuçiçin për deklaratën për Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Avokati i njohur kosovar, Tomë Gashi, ka njoftuar se ka parashtruar padi penale kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, për shkak të deklaratës së tij se masakra ndaj civilëve shqiptarë...

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive e masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Shprehja

“Ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën një gjenocid, tani ai mohon masakrën e Reçakut. Ai dëshiron të kalojë në një të ardhme paqësore pa pranuar krime të së kaluarës. Por gjenocidi, varret masive dhe masakrat...

Banorët e Reçakut ia kujtojnë Vuçiqit krimet që bëri shteti i tij

para 8 muajve - Gazeta Express

Banorët e fshatit Reçak ndjehen të fyer nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që e quajti trillim masakrën që ndodhi në këtë fshat Qan sa herë që e përmend. Sadije Ramadani, nga fshati Reçak i Komunës...

Reagon BE-ja: Ngjarjet në Reçak, të pamohueshme

para 8 muajve - Aktuale

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian,...

Albin Kurti reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit: Është koha që ai të merret me to

para 8 muajve - Sinjali

Kryetari i LVV-së dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqiit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën...

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive e masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Medial

21:30 | 6 Dhjetor 2019 Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklarimeve të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili tha se masakra e Reçakut është trillim. “Ai nuk pranoi...

Përplasje kosovaro-serbe rreth së vërtetës për masakrën në fshatin Reçak në vitin 1999

para 8 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 6 dhjetor – Përfaqësues të familjeve të viktimave të masakrës së vitit 1999 në fshatin Reçak të Kosovës ngritën padi penale para Gjykatës Themelore në Prishtinë kundër presidentit të Serbisë...

Rrëfehet kameramani që e filmoi i pari Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Medial

Familjarët e viktimave të Reçakut dorëzojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën Me kamerën e tij, ishte i pari që filmoi tmerrin që kishte mbretëruar në  Reçak. 15 janari i vitit 1999 do të...

Walker reagon ndaj deklaratave të presidentit serb

para 8 muajve - OraInfo

William Walker ka reaguar ndaj deklaratave të presidenti serb, Vuҫiq. Ish-ambasadori i misionit të OSBE’së Ëilliam Ëalker, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga Beogradi....

Hasani: Institucionet e Kosovës duhet ta thonë në çdo institucion ndërkombëtar të vërtetën për krimet serbe

para 8 muajve - Zyrtare

Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Nait Hasani ka theksuar se Serbia mohon krimet, mohon Reçakun, mohon gjenocidin e bërë në Kosovë, duke shfrytëzuar harresën kohore dhe neglizhencën e shqiptarëve në mungesën...

Kurti i reagon ashpër Vuçiqit, pasi tha se Masakra e Reçakut ishte trillim

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Twitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim...

Hasani: Institucionet e Kosovës duhet ta thonë në çdo institucion ndërkombëtar të vërtetën për krimet serbe

para 8 muajve - Medial

21:03 | 6 Dhjetor 2019 Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Nait Hasani ka theksuar se Serbia mohon krimet, mohon Reçakun, mohon gjenocidin e bërë në Kosovë, duke shfrytëzuar harresën kohore dhe neglizhencën...

Banorët e Reçakut ia kujtojnë Vuçiqit krimet që bëri shteti i tij

para 8 muajve - GazetaBlic

Banorët e fshatit Reçak ndjehen të fyer nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që e quajti trillim masakrën që ndodhi në këtë fshat. Qan sa herë që e përmend. Sadije Ramadani, nga fshati Reçak i Komunës...

Hasani për masakrën e Reçakut: Atë që nuk e bënë institucionet e Kosovës me kohë, e bëri sot ministri Cakaj

para 8 muajve - Sinjali

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka reaguar lidhur me deklaratat e fundit të liderëve serbë, përmes të cilave ata po e mohojnë masakrën e Reçakut. Hasani thotë se Serbia po e bën këtë duke...

Reagon edhe BE-ja: Ngjarjet në Reçak janë të pamohueshme

para 8 muajve - Gazeta Express

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian,...

Kjo video e dhimbshme nga masakra e Reçakut duhet ta fundos Serbinë dhe Vuçiqin

para 8 muajve - Tetova Sot

Me gjithë krimet dhe gjenocidi serb në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq mohoj njërën nga masakrat më të mëdha që kishin ndodhë në kohën e luftës, atë të Reçakut. Ai ka deklaruar se nuk ka...

Rrëfimi rrënqethës i kameramanit që filmoi i pari Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - OraInfo

Deklarata e Aleksandër Vuçiq që e quajti Masakrën e Reçakut trillim të Serbisë nxiti reagime të shumta. Familjarët e viktimave të Reçakut dorëzojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën Me kamerën...

Walker: Deklarata e Vuçiqit është propagandë e Serbisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Ish-ambasadori i misionit të OSBE’së William Walker, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga Beogradi. Walker, i cili gjatë luftës kishte alarmuar botën për masakrën...

Banorët e Reçakut reagojnë pas deklaratës së Vuçiqit

para 8 muajve - OraInfo

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka mohuar masakrën e Reçakut të kryer me urdhërin e Millosheviçit në vitin 1999. Banorët e fshatit Reçak ndjehen të fyer nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që...

Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun

para 8 muajve - GazetaBlic

U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i misionit të OSBE-së, Willaim Walker, thotë të mos jetë i befasuar me deklarimet e zyrtarëve...

Avokati Gashi me kallëzim penal ndaj Vuçiqit

para 8 muajve - Alsat-M

Avokati nga Kosova, Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një postim në rrjetin social Facebook, avokati Gashi ka...

Reagon BE-ja: Ngjarjet në Reçak, të pamohueshme

para 8 muajve - Alsat-M

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian,...

Mohimi i Raçakut, në korr nga Prishtina në Tiranë: Vuçiç, ky Geobbels i Millosheviçit

para 8 muajve - Te Sheshi

Një valë reagimesh ka përfshirë politikën kosovare karshi presidentit Vuçiç, deri në pikën e krahasimit me Goebbelsin famëkeq të nazizmit. Kjo pasi dhe kreu i shtetit serb, e quajti masakrën e Raçakut...

Krahasimi i Thaçit: Merkel në Aushvic, Vuçiq mohon Reçakun

para 8 muajve - RTV 21

“Udhëheqësit serbë flasin për krenari për gjenocid” Presidenti i Kosovës,  Thaçi përmes një postimi në Twitter ka bërë një krahasim interesant mes veprimeve të ditëve të fundit të Kancelares gjermane,...

Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun

para 8 muajve - RTV 21

Walker: Masakra e Reçakut ishte bërë nga forcat e sigurisë nga Beogradi U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i misionit të OSBE-së,...

Kurti: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante...

Thaçi: Paqja në Ballkan arrihet vetëm kur shprehet turp për trashëgiminë e Millosheviqit

para 8 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi ka reaguar edhe njëherë pas deklaratës së presidentit të Serbisë. Presidenti i Kosovës ka vazhduar të kundërshtojë ashpër deklaratën e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili dje deklaroi...

Avokati Gashi me kallëzim penal ndaj Vuçiqit

para 8 muajve - Zhurnal

Avokati nga Kosova, Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një postim në rrjetin social Facebook, avokati Gashi...

Ish-ambasadori Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun

para 8 muajve - RTV 21

Walker: Masakra e Reçakut ishte bërë nga forcat e sigurisë nga Beogradi U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i misionit të OSBE-së,...

Walker i reagon Vuçiqit: Mohimi i Reçakut është propagandë e Serbisë

para 8 muajve - OraInfo

Edhe Wiliam Walker ka reaguar pas deklartës së presidentit të Serbisë. Ish-ambasadori i misionit të OSBE’së, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga Beogradi. Walker,...

BE reagon pas deklaratave të Vuçiç për ngjarjen në Reçak

para 8 muajve - Opinion

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritet e Bashkimit Evropian. “U takon gjykatave të përcaktojnë...

Rrëfehet kameramani që e filmoi i pari Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Infokusi

Familjarët e viktimave të Reçakut dorëzojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën Me kamerën e tij, ishte i pari që filmoi tmerrin që kishte mbretëruar në Reçak. 15 janari i vitit 1999 do të...

Hasani: Krimet e Serbisë nuk vjetërsohen dhe kurrë nuk harrohen

para 8 muajve - Infokusi

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka thënë se Serbia po mohon krimet dhe gjenocidin e bërë në masakrën e Reçakut duke shfrytëzuar harresën kohore dhe neglizhencën e Shqiptarëve në mungesën...

Serbia mohoi masakrën e Reçakut, Kosova apel të fortë SHBA-së dhe Bashkimit Europian. Ja çfarë kërkon

para 8 muajve - BalkanWeb

Mohimi i Masakrës së Reçakut, nga liderët serbë është qasje fashiste që nuk ka ndryshuar për 20 vjet.  Kështu ka thënë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës. Kjo ministri përmes një komunikate...

Ish-ambasadori Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun

para 8 muajve - Medial

19:08 | 6 Dhjetor 2019 U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i misionit të OSBE-së, Willaim Walker, thotë të mos jetë i befasuar...

Reagon BE-ja: Ngjarjet në Reçak, të pamohueshme

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian,...

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Twitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim...

Kallëzimi penal ndaj Aleksandër Vuçiq, Tomë Gashi: Në asnjë mënyrë nuk lejohet që viktimat shqiptare të quhen terroristë

para 8 muajve - Klan Kosova

Avokati Tomë Gashi, në cilësinë e përfaqësuesit juridik të viktimave të Masakrës së Reçakut ka folur rreth kallëzimit penal të iniciuar ndaj Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Gashi tregoi në Info...

Kallëzimi penal ndaj Aleksandër Vuçiq, Tomë Gashi: Në asnjë mënyrë nuk lejohet që viktimat shqiptare të quhen terroristë

para 8 muajve - Medial

19:00 | 6 Dhjetor 2019 Avokati Tomë Gashi, në cilësinë e përfaqësuesit juridik të viktimave të Masakrës së Reçakut ka folur rreth kallëzimit penal të iniciuar ndaj Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq....

BE-ja i reagon Vuçiqit: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Reçak e Kosovë gjatë 1999-ës

para 8 muajve - OraInfo

BE e konsideron të papranushme mohimin e masakrës së Reçakut nga Presidenti i Serbisë. Zyrtarë të ndryshëm serbë në Prishtinë dhe liderë shtetërorë në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer...

BE-ja i reagon Vuçiqt për Reçakun: Nuk ka vend për të mohuar ngjarjet që kanë ndodhur në Kosovë

para 8 muajve - Insajderi

Cilësimi skandaloz i presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiqit, se “Masakra e Reçakut është një fabrikim i Willaim Walker “ është i papranueshëm për Bashkimin Evropian. Në një përgjigje për Gazetën Express...

BE-ja i reagon Vuçiqit për Reçakun: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë gjatë 1999-ës

para 8 muajve - Gazeta Express

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. E deklarime të tilla të cilat tentojnë të...

Rrëfehet kameramani që e filmoi i pari Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Tetova Sot

Familjarët e viktimave të Reçakut dorëzojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën Me kamerën e tij, ishte i pari që filmoi tmerrin që kishte mbretëruar në  Reçak. 15 janari i vitit 1999 do të...

Kallëzimi penal ndaj Aleksandër Vuçiqit, Tomë Gashi jep detaje

para 8 muajve - OraInfo

Është ngritur kallëzim penal ndaj Aleksandër Vuçiqit pas mohimit të masakrës së Reçakut. Avokati Tomë Gashi, në cilësinë e përfaqësuesit juridik të viktimave të Masakrës së Reçakut ka folur rreth kallëzimit...

Banorët e Reçakut ia kujtojnë Vuçiqit krimet që bëri shteti i tij

para 8 muajve - Tetova Sot

Banorët e fshatit Reçak ndjehen të fyer nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që e quajti trillim masakrën që ndodhi në këtë fshat Qan sa herë që e përmend. Sadije Ramadani, nga fshati Reçak i Komunës...

Koci: Do ta mbroja Vuçiqin pa pagesë, nëse e pranon fajësinë për mohimin e Masakrës së Reçakut

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, duke folur për dënimin e ish-ministrit serb, të Kosovës, Ivan Todosijeviq, e quajti vetë Masakrën e Reçakut trillim e të inskenuar nga William Walker. Zyrtari i...

Koci: Do ta mbroja Vuçiqin pa pagesë, nëse e pranon fajësinë për mohimin e Masakrës së Reçakut

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, duke folur për dënimin e ish-ministrit serb, të Kosovës, Ivan Todosijeviq, e quajti vetë Masakrën e Reçakut trillim e të inskenuar nga William Walker. Zyrtari i...

Prishtina, lutje ndërkombëtarëve: Mbylljani gojën Beogradit për Raçakun, Vuçiç në gjyq

para 8 muajve - InfoShqip

Diplomacia kosovare i kërkon bashkësisë ndërkombëtare që të pengojë mohimin e masakrës së Raçakut nga ana e Beogradit zyrtar, siç ka bërë së fundi dhe vetë presidenti Vuçiç. “Mohimi i Masakrës së Reçakut...

Kallëzimi penal ndaj Aleksandër Vuçiq, Tomë Gashi: Në asnjë mënyrë nuk lejohet që viktimat shqiptare të quhen terroristë

para 8 muajve - Shprehja

Gashi tregoi në Klan Kosova se ky kallëzim penal është drejtuar në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës dhe është njoftuar edhe Kryeprokurori i shtetit Aleksandër Lumezi. ”Nuk është e rëndësishme...

Avokati Gashi me kallëzim penal ndaj Vuçiqit

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Avokati nga Kosova, Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një postim në rrjetin social Facebook, avokati Gashi ka...

Banorët e Reçakut ia kujtojnë Vuçiqit krimet që bëri shteti i tij

para 8 muajve - Infokusi

Banorët e fshatit Reçak ndjehen të fyer nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që e quajti trillim masakrën që ndodhi në këtë fshat Qan sa herë që e përmend. Sadije Ramadani, nga fshati Reçak i Komunës...

Kurti i reagon Vuçiqit për masakrën e Reçakut: Gjenocidi, varret dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Fol

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar. Kurti ka thënë se...

MPJ: ShBA e BE të marrin masa ndaj liderëve serbë për mohimin e masakrës së Reçakut

para 8 muajve - Sinjali

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka reaguar pas deklaratave të Presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq dhe liderëve të tjerë nga Serbia, të cilat...

“Është e paharrueshme ”, Ministri i Jashtëm shpërthen keq ndaj presidentit Vuçiç

para 8 muajve - Iliria News

“Masakra e Reçakut në Kosovë ishte e fabrikuar”, u shpreh Aleksandar Vuçiç, duke dashur të mohojë një nga ngjarjet tragjike të luftës në Kosovës, dhe që nxiti ndërhyrjen e NATO-s për ndaljen e konfliktit....

Reagon BE-ja: Ngjarjet në Reçak, të pamohueshme

para 8 muajve - Flaka

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian,...

Kallëzimi penal ndaj Aleksandër Vuçiq, Tomë Gashi: Në asnjë mënyrë nuk lejohet që viktimat shqiptare të quhen terroristë

para 8 muajve - GazetaBlic

Avokati Tomë Gashi, në cilësinë e përfaqësuesit juridik të viktimave të Masakrës së Reçakut ka folur rreth kallëzimit penal të iniciuar ndaj Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Gashi tregoi në Info...

Avokati Gashi kallëzim penal ndaj Vuçiqit për deklaratat për Reçakun

para 8 muajve - Portalb

Avokati Tomë Gashi, i cili është përfaqësues juridik i viktimave të Masakrës së Reçakut, ka bërë një kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës kundrejt Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuqiç....

Walker: Deklarata e Vuçiqit është propagandë e Serbisë

para 8 muajve - Tetova Sot

Ish-ambasadori i misionit të OSBE’së William Walker, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga Beogradi. Walker, i cili gjatë luftës kishte alarmuar botën për masakrën...

"Bota demokratike duhet të ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara"

para 8 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka shprehur shqetësim të thellë dhe ka dënuar "qasjen antihumane dhe antinjerëzore të liderëve shtetërorë serbë në raport me krimet dhe gjenocidin...

Cakaj: Skandaloze, mohimi i Reçakut nga Serbia akt kriminal

para 8 muajve - Alsat-M

Ministri i Jashtëm në detyrë i i Shqipërisë, Gent Cakaj i konsideroi skandaloze deklaratat e zyrtarëve serbë, se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Cakaj tha se vepra të tilla...

Cakaj i "hakërrehet" Vuçiçit: Skandaloze propaganda e Millosheviçit

para 8 muajve - Albeu

Dënimi me dy vite burg i ish-ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq nga Gjykata e Prishtinës ka ndezur replikat edhe mes Shqipërisë dhe Serbisë. Në një deklarim për mediat, Presidenti...

BE-ja reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit për Reçakun

para 8 muajve - Epoka e Re

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritetet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit...

Kurti: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante...

MPJ: BE-ShBA të reagojnë ndaj mohimit të masakrës së Reçakut nga Vuçiq e Daçiq

para 8 muajve - Insajderi

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq...

“Vuçiç si Gebelsi i Gjermanisë naziste”! Cakaj i revoltuar: Mohimi i Reçakut, akt kriminal!

para 8 muajve - BalkanWeb

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë, të cilët shprehnin qartë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër....

BE-ja i reagon Vuçiqit për Reçakun: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë gjatë 1999-ës

para 8 muajve - Medial

17:47 | 6 Dhjetor 2019 Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. E deklarime të tilla...

MPJ: BE-ja dhe ShBA-të të reagojnë ndaj mohimit të masakrës së Reçakut nga Vuçiq e Daçiq

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq...

Familjarët e viktimave të Reçakut dorëzojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën

para 8 muajve - Insajderi

Avokati Tomë Gashi si përfaqësues juridik i familjarëve të viktimave të Masakrës së Reçakut ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, kundër presidentit serb, Aleksandër Vuçiq pas...

Familjarët e viktimave të Reçakut ushtrojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën

para 8 muajve - Gazeta Express

Avokati Tomë Gashi si përfaqësues juridik i familjarëve të viktimave të Masakrës së Reçakut ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, kundër presidentit serb, Aleksandër Vuçiq pas...

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim...

Mohoi maskarën e Reçakut, Cakaj e krahason Vuçiqin me Gebelsin

para 8 muajve - Insajderi

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar me deklaratat e zyrtarëve serbë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Cakaj për këtë e ka krahasuar...

Mohoi ‘masakrën e Reçakut’, Cakaj i kthehet Vuçiçit

para 8 muajve - Opinion

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar pas deklaratave të zyrtarëve serbë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Joseph Goebbels të Millosheviçit...

MPJ: Bota demokratike duhet të ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka dënuar deklaratat e liderëve serbë që po e mohojnë Masakrën e Reçakut pas dënimit me dy vjet burgim të ish-ministrit Ivan Todosijeviq që po ashtu mohoi këtë ngjarje...

MPJ: Mohimi i masakrës së Reçakut nga Vuçiq e Daçiq është qasje fashiste

para 8 muajve - Medial

16:38 | 6 Dhjetor 2019 Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe Ministrit të Punëve...

“Është e paharrueshme ”, Ministri i Jashtëm shpërthen keq ndaj presidentit Aleksandar Vuçiç

para 8 muajve - Sot News

“Masakra e Reçakut në Kosovë ishte e fabrikuar”, u shpreh Aleksandar Vuçiç, duke dashur të mohojë një nga ngjarjet tragjike të luftës në Kosovës, dhe që nxiti ndërhyrjen e NATO-s për ndaljen e konfliktit....

Mohimi i krimeve të luftës nga Serbia, reagon MPJ

para 8 muajve - OraInfo

MPJ ka reaguar pas mohimit të krimeve të luftës në Kosovë nga krerët serbë. Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka dënuar deklaratat e liderëve serbë që po e mohojnë Masakrën e Reçakut pas dënimit...

​Kurti: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - KosovaPress

Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën një gjenocid, tani ai mohon edhe masakrën e Reçakut. “Ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën një gjenocid, tani ai mohon masakrën e Reçakut. Ai dëshiron...

Rrëfehet kameramani që e filmoi i pari Masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Fakti Ditor

Familjarët e viktimave të Reçakut dorëzojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën Me kamerën e tij, ishte i pari që filmoi tmerrin që kishte mbretëruar në Reçak. 15 janari i vitit 1999 do të...

Avokati Gashi me kallëzim penal ndaj Vuçiqit

para 8 muajve - Flaka

Avokati nga Kosova, Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një postim në rrjetin social Facebook, avokati Gashi ka...

Reagon edhe BE-ja: Ngjarjet në Reçak janë të pamohueshme

para 8 muajve - Infokusi

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian,...

Hasani: Kosova duhet ta thotë të vërteten për krimet serbe në çdo institucion ndërkombëtar

para 8 muajve - Epoka e Re

Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Nait Hasani, ka thënës e Serbia po i mohon krimet, Reçakun e gjenocidin e bërë në Kosovë, duke shfrytëzuar harresën kohore dhe neglizhencën e shqiptarëve në mungesën e kallëzimeve...

Vuçiç e mohon Reçakun por ja si i rreagoi BE-ja

para 8 muajve - InfoShqip

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. E deklarime të tilla të cilat tentojnë të...

Kallëzim penal ndaj Aleksandër Vuçiq nga avokati i familjarëve të viktimave të Reçakut

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor – Zhurnal.mk – Avokati Tomë Gashi, në cilësinë e përfaqësuesit juridik i viktimave të Masakrës së Reçakut, ka bërë sot kallëzim penal ndaj Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq....

MPJ: Bota demokratike duhet të ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara

para 8 muajve - Medial

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka dënuar deklaratat e liderëve serbë që po e mohojnë Masakrën e Reçakut pas dënimit me dy vjet burgim të ish-ministrit Ivan Todosijeviq që po ashtu mohoi këtë ngjarje...

Avokati Gashi me kallëzim penal ndaj Vuçiqit

para 8 muajve - Lajm

Avokati nga Kosova, Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një postim në rrjetin social Facebook, avokati Gashi ka...

“Vuçiç si Gebelsi”, Cakaj: Skandaloze, masakra e Reçakut nuk harrohet

para 8 muajve - Gazeta Tema

“Masakra e Reçakut në Kosovë ishte e fabrikuar”, u shpreh Aleksandër Vuçiç, duke dashur të mohojë një nga ngjarjet tragjike të luftës në Kosovës, dhe që nxiti ndërhyrjen e NATO-s për ndaljen e konfliktit....

Familjarët e viktimave bëjnë kallëzim penal ndaj Vuçiç për mohimin e masakrës së Reçakut

para 8 muajve - Gazeta Tema

Avokati Tomë Gashi, i cili është përfaqësues juridik i viktimave të Masakrës së Reçakut, ka bërë një kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës kundrejt Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç,...

Kurti i reagon Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive e masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Arbresh

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklarimeve të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili tha se masakra e Reçakut është trillim. “Ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën...

Kurti i reagon ashpër Vuçiqit, pasi tha se Masakra e Reçakut ishte trillim

para 8 muajve - Bota Press

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Twitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim...

“Reçaku”, Cakaj e krahason Vuçiqin me Gebelsin

para 8 muajve - Aktuale

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar me deklaratat e zyrtarëve serbë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Cakaj për këtë e ka krahasuar...

Kallëzim penal ndaj Aleksandër Vuçiq nga avokati i familjarëve të viktimave të Reçakut

para 8 muajve - Klan Kosova

Avokati Tomë Gashi, në cilësinë e përfaqësuesit juridik i viktimave të Masakrës së Reçakut,  ka bërë sot kallëzim penal ndaj Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. “Kallëzim penal kundër Presidentit...

Bota demokratike të ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara

para 8 muajve - RTV 21

Reagimi i MPJ-së Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka dënuar dhe ka shprehur shqetësimin e thellë për qasjen antihumane dhe antinjerëzore të liderëve shtetërorë serbë në raport me krimet...

BE-ja i reagon Vuçiqit për Reçakun: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë gjatë 1999-ës

para 8 muajve - Tetova Sot

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. E deklarime të tilla të cilat tentojnë të...

Walker: Deklarata e Vuçiqit është propagandë e Serbisë

para 8 muajve - Albinfo

Walker, i cili gjatë luftës kishte alarmuar botën për masakrën e Reçakut Ish-ambasadori i misionit të OSBE’së William Walker, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga...

Kurti, Vuçiqit: Gjenocidi, varret masive e masakrat janë e vërteta e Serbisë

para 8 muajve - Epoka e Re

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklarimeve të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili ka thënë se masakra e Reçakut është trillim. “Ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën...

MPJ: Mohimit i masakrës së Reçakut nga Vuçiq e Daçiq është qasje fashiste

para 8 muajve - Medial

16:38 | 6 Dhjetor 2019 Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe Ministrit të Punëve...

Hasani: Institucionet e Kosovës duhet ta thonë në çdo institucion ndërkombëtar të vërtetën për krimet serbe

para 8 muajve - Arbresh

Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Nait Hasani ka theksuar se Serbia mohon krimet, mohon Reçakun, mohon gjenocidin e bërë në Kosovë, duke shfrytëzuar harresën kohore dhe neglizhencën e shqiptarëve në mungesën...

Reagon BE-ja: Ngjarjet në Reçak, të pamohueshme

para 8 muajve - KDPolitik

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritetet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit...

Walker: Deklarata e Vuçiqit është propagandë e Serbisë

para 8 muajve - Infokusi

Ish-ambasadori i misionit të OSBE’së William Walker, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga Beogradi. Walker, i cili gjatë luftës kishte alarmuar botën për masakrën...

Mohoi maskarën e Reçakut, Cakaj e krahason Vuçiqin me Gebelsin

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar me deklaratat e zyrtarëve serbë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Cakaj për këtë e ka krahasuar...

Dorëzohet kallëzim penal ndaj Aleksandër Vuçiqit

para 8 muajve - RTV 21

Gashi bën kallëzim penal ndaj Vuçiqit Avokati kosovar Tomë Gashi ka bërë të ditur se ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili...

Ngritet kallëzim penal ndaj Aleksandar Vuçiq pasi e quajti trillim masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Medial

16:19 | 6 Dhjetor 2019 Është ngritur kallëzim penal kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e masakrës së Reqakut. Sot avokati, Tomë Gashi në cilësinë e përfaqësuesit juridik të viktimave...

​Hasani: Institucionet e Kosovës duhet ta thonë në çdo institucion ndërkombëtar të vërtetën për krimet serbe

para 8 muajve - KosovaPress

“Këtë Serbia sot po e bënë përmes presidentit Vuçiç, ish pjesëmarrës i krimeve monstruoze në Bosnje e Kosovë. Kur nga miqtë tanë tashmë, nga bashkësia ndërkombëtare po kërkohet paqe e dialog mes Kosovës...

​Hasani: Institucionet e Kosovës duhet ta thonë në çdo institucion ndërkombëtar të vërtetën për krimet serbe

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Nait Hasani ka theksuar se Serbia mohon krimet, mohon Reçakun, mohon gjenocidin e bërë në Kosovë, duke shfrytëzuar harresën kohore dhe neglizhencën e shqiptarëve në mungesën...

Familjarët e viktimave të Reçakut ushtrojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën

para 8 muajve - GazetaBlic

Avokati Tomë Gashi si përfaqësues juridik i familjarëve të viktimave të Masakrës së Reçakut ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, kundër presidentit serb, Aleksandër Vuçiq pas...

Tomë Gashi kallëzim penal kundër Aleksandar Vuçiqit

para 8 muajve - OraInfo

Mohoi masakrën e Reçakut, Tomë Gashi me kallëzim penal kundër Aleksandar Vuçiqit. Tomë Gashi, përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut ka bërë kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë,...

Banorët e Reçakut ia kujtojnë Vuçiqit tmerrin që bëri shteti i tij

para 8 muajve - Bota Press

Banorët e fshatit Reçak ndjehen të fyer nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, që e quajti trillim masakrën që ndodhi në këtë fshat Qan sa herë që e përmend. Sadije Ramadani, nga fshati Reçak i Komunës...

Mohoi maskarën e Reçakut, Cakaj e krahason Vuçiqin me Gebelsin

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar me deklaratat e zyrtarëve serbë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Cakaj për këtë e ka krahasuar...

Cakaj e quan skandaloze deklaratën për Reçakun

para 8 muajve - Albinfo

Presidenti Aleksandër Vuçiç tha se masakra e Reçakut është një trillim Dënimi me dy vite burg i ish-ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq nga Gjykata e Prishtinës ka ndezur replikat...

Avokati Gashi me kallëzim penal ndaj Vuçiqit

para 8 muajve - Gazeta e re

Avokati nga Kosova, Tomë Gashi, ka ngritur kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës, kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në një postim në rrjetin social Facebook, avokati Gashi ka...

Ish-ambasadori Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun

para 8 muajve - Gazeta Observer

U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i misionit të OSBE-së, Willaim Walker, thotë të mos jetë i befasuar me deklarimet e zyrtarëve...

BE për krimet e luftës në Kosovë: Ngjarjet në Reçak janë të pamohueshme

para 8 muajve - Fol

Lidhur me mohimet e fundit nga BVeogradi të krimeve të luftës në Kosovë, autoritet e Bashkimit Evropian thanë sot se [pohime të tilla kanë në kundërshtim të vlerave të BE. “U takon gjykatave të përcaktojnë...

Reagon edhe BE-ja: Ngjarjet në Reçak janë të pamohueshme

para 8 muajve - Zyrtare

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian,...

Walker: Deklarata e Vuçiqit është propagandë e Serbisë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ish-ambasadori i misionit të OSBE’së William Walker, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga Beogradi. Walker, i cili gjatë luftës kishte alarmuar botën për masakrën...

Cakaj: Skandaloze, mohimi i Reçakut nga Serbia akt kriminal

para 8 muajve - Lajm

Ministri i Jashtëm në detyrë i i Shqipërisë, Gent Cakaj i konsideroi skandaloze deklaratat e zyrtarëve serbë, se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Cakaj tha se vepra të tilla...

BE-ja i reagon Vuçiqit për Reçakun: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë gjatë 1999-ës

para 8 muajve - Fakti Ditor

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. E deklarime të tilla të cilat tentojnë të...

Reagon edhe BE-ja: Ngjarjet në Reçak janë të pamohueshme

para 8 muajve - Periskopi

Lidhur me deklaratën e presidentit serb, AleksandarVuçiq, i cili më 5 dhjetor ka thënë që “krimi në Reçak është i fabrikuar”, kanë reaguar edhe autoritet e Bashkimit Evropian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian,...

Cakaj: Skandaloze, mohimi i Reçakut nga Serbia akt kriminal

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministri i Jashtëm në detyrë i i Shqipërisë, Gent Cakaj i konsideroi skandaloze deklaratat e zyrtarëve serbë, se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Cakaj tha se vepra të tilla...

Walker: Deklarata e Vuçiqit është propagandë e Serbisë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ish-ambasadori i misionit të OSBE’së William Walker, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga Beogradi. Walker, i cili gjatë luftës kishte alarmuar botën për masakrën...

Walker: Deklarata e Vuçiqit është propagandë e Serbisë

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 6 Dhjetor – Ish-ambasadori i misionit të OSBE’së William Walker, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga Beogradi. Walker, i cili gjatë luftës kishte alarmuar...

Ish-ambasadori Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun

para 8 muajve - Arbresh

U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i misionit të OSBE-së, Willaim Walker, thotë të mos jetë i befasuar me deklarimet e zyrtarëve...

Kallëzimi penal ndaj Aleksandër Vuçiq, Tomë Gashi: Në asnjë mënyrë nuk lejohet që viktimat shqiptare të quhen terroristë

para 8 muajve - Arbresh

Avokati Tomë Gashi, në cilësinë e përfaqësuesit juridik të viktimave të Masakrës së Reçakut ka folur rreth kallëzimit penal të iniciuar ndaj Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Gashi tregoi në Klan...

Kallëzim penal kundër Vuçiqit pas mohimit të maskarës së Reçakut

para 8 muajve - Infokusi

Avokati Tomë Gashi si përfaqëues juridik i viktimave të Reçakut ka njoftuar se është bërë kallëzim penal kundër Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq për nxitje të urrejtjes. Kjo është bërë pas deklaratave...

BE-ja i reagon Vuçiqit për Reçakun: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë gjatë 1999-ës

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. E deklarime të tilla të cilat tentojnë të...

BE dënon mohimin e Masakrës së Reçakut nga Vuçiqi

para 8 muajve - RTV 21

BE thotë se mohimi është në kundërshtim me vlerat e BE-së Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka dënuar deklaratën e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq ku mohon Masakrën e Reçakut. Në një përgjigje...

MPJ: Bota demokratike ta ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara

para 8 muajve - Zyrtare

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka shprehur shqetësimin e thellë për qasjen antihumane dhe antinjerëzore të liderëve shtetërorë serbë në raport me krimet dhe gjenocidin që shteti...

​MPJ: Bota demokratike ta ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara

para 8 muajve - KosovaPress

MPJ nëpërmjet një komunikate thotë se mohimi i Masakrës së Reçakut (15 janar 1999) prej liderëve shtetërorë serbë, në krye me presidentin  Aleksandër Vuçiq dhe ministrin e Jashtëm, Ivica Daçiq, që të dy...

Ma ruaj dhe mos ma ngacmo Reçakun

para 8 muajve - Infokusi

Pakujdesia institucionale sjellë kokë dhembje dhe pagjumësi te qytetarët e Kosovës, e në veçanti te banorët e fshatit Reçak të komunës së Shtimes, kur dëgjojnë deklaratat e zyrtarëve serb se “Ndodhia e...

​MPJ: Bota demokratike ta ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara

para 8 muajve - Periskopi

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka shprehur shqetësimin e thellë për qasjen antihumane dhe antinjerëzore të liderëve shtetërorë serbë në raport me krimet dhe gjenocidin që shteti...

MPJ: Bota demokratike duhet ta ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës përmes një reagimi ka dënuar dhe ka shprehur shqetësimin e thellë për qasjen antihumane dhe antinjerëzore të liderëve shtetërorë serbë në raport me...

Cakaj: Mohimi dhe përgënjeshtrimi i Masakrës së Reçakut është skandaloz

para 8 muajve - Infokusi

Gent Cakaj, ushtrues detyre i Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqit për maskarën e Reçakut. Ai i konsideron skandaloze këto deklarata dhe tha se aktet e shtrembërimit...

BE-ja i reagon Vuçiqit për Reçakun: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë gjatë 99-ës

para 8 muajve - Ekonomia Online

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. E deklarime të tilla të cilat tentojnë të...

MPJ: Bota demokratike duhet të ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka dënuar deklaratat e liderëve serbë që po e mohojnë Masakrën e Reçakut pas dënimit me dy vjet burgim të ish-ministrit Ivan Todosijeviq që po ashtu mohoi këtë ngjarje...

BE-ja i reagon Vuçiqit për Reçakun: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë gjatë 1999-ës

para 8 muajve - Arbresh

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. E deklarime të tilla të cilat tentojnë të...

Prishtina, lutje ndërkombëtarëve: mbylljani gojën Beogradit për Raçakun, Vuçiç në gjyq

para 8 muajve - Te Sheshi

Diplomacia kosovare i kërkon bashkësisë ndërkombëtare që të pengojë mohimin e masakrës së Raçakut nga ana e Beogradit zyrtar, siç ka bërë së fundi dhe vetë presidenti Vuçiç. “Mohimi i Masakrës së Reçakut...

BE-ja i reagon Vuçiqit për Reçakun: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë gjatë 1999-ës

para 8 muajve - Bota Press

Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. E deklarime të tilla të cilat tentojnë të...

“Është e paharrueshme ”, Ministri i Jashtëm shpërthen keq ndaj presidentit Aleksandar Vuçiç

para 8 muajve - Lajme.al

“Masakra e Reçakut në Kosovë ishte e fabrikuar”, u shpreh Aleksandar Vuçiç, duke dashur të mohojë një nga ngjarjet tragjike të luftës në Kosovës, dhe që nxiti ndërhyrjen e NATO-s për ndaljen e konfliktit....

“Është e paharrueshme ”, Ministri i Jashtëm shpërthen keq ndaj presidentit Vuçiç

para 8 muajve - Fol

“Masakra e Reçakut në Kosovë ishte e fabrikuar”, u shpreh Aleksandar Vuçiç, duke dashur të mohojë një nga ngjarjet tragjike të luftës në Kosovës, dhe që nxiti ndërhyrjen e NATO-s për ndaljen e konfliktit....

MPJ: Mohimi i masakrës së Reçakut nga Vuçiq e Daçiq është qasje fashiste

para 8 muajve - Arbresh

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq...

Familjarët e viktimave të Reçakut ushtrojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën

para 8 muajve - PortaliOnline

Avokati Tomë Gashi si përfaqësues juridik i familjarëve të viktimave të Masakrës së Reçakut ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, kundër presidentit serb, Aleksandër Vuçiq pas...

MPJ: Mohimit i masakrës së Reçakut nga Vuçiq e Daçiq është qasje fashiste

para 8 muajve - Arbresh

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq...

Vulin: Reçaku është gënjeshtër – po iu pengon e vërteta që po e thotë Vuçiqi

para 8 muajve - Alsat-M

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë mbrëmë se Reçaku ishte montuar dhe përgatitur për të justifikuar krimin e bombardimeve të NATO-s, por që shqiptarët e Kosovës shqetësohen nga e...

Familjarët e viktimave të Reçakut ushtrojnë kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën

para 8 muajve - Fakti Ditor

Avokati Tomë Gashi si përfaqësues juridik i familjarëve të viktimave të Masakrës së Reçakut ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, kundër presidentit serb, Aleksandër Vuçiq pas...

Ngritet kallëzim penal ndaj Aleksandar Vuçiq pasi e quajti trillim masakrën e Reçakut

para 8 muajve - Arbresh

Është ngritur kallëzim penal kundër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e masakrës së Reqakut. Sot avokati, Tomë Gashi në cilësinë e përfaqësuesit juridik të viktimave të Masakrës së...

Familjarët e viktimave të Reçakut kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën

para 8 muajve - Zyrtare

Avokati Tomë Gashi si përfaqësues juridik i familjarëve të viktimave të Masakrës së Reçakut ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, kundër presidentit serb, Aleksandër Vuçiq pas...

MPJ: Bota demokratike duhet të ndalë qasjen mohuese të Serbisë për krimet e dokumentuara

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës denon dhe shpreh shqetësimin e thellë për qasjen antihumane dhe antinjerëzore të liderëve shtetërorë serbë në raport me krimet dhe gjenocidin që shteti...

Familjarët e viktimave të Reçakut kallëzim penal ndaj Vuçiqit që e mohoi masakrën

para 8 muajve - Periskopi

Avokati Tomë Gashi si përfaqësues juridik i familjarëve të viktimave të Masakrës së Reçakut ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, kundër presidentit serb, Aleksandër Vuçiq pas...

Vulin: Reçaku është gënjeshtër – po iu pengon e vërteta që po e thotë Vuçiqi

para 8 muajve - Zhurnal

Beograd, 6 dhjetor – Zhurnal.m k – Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë mbrëmë se Reçaku ishte montuar dhe përgatitur për të justifikuar krimin e bombardimeve të NATO-s, por që shqiptarët...

Mohoi maskarën e Reçakut, Cakaj e krahason Vuçiqin me Gebelsin

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar me deklaratat e zyrtarëve serbë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Cakaj për këtë e ka krahasuar...

Cakaj e krahason Vuçiqin me Gebelsin

para 8 muajve - Epoka e Re

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar me deklaratat e zyrtarëve serbë se masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Cakaj për këtë e ka krahasuar...

Kallëzim penal kundër presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq për nxitje të urrejtjes (Dokument)

para 8 muajve - Ekonomia Online

Avokati Tomë Gashi ka ushtruar kallëzim penal në Prokurorinë Speciale kallëzim penal kundër presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq për nxitje të urrejtjes, raporton Ekonomia Online. Gashi ka thënë se...

Avokati Gashi bën kallëzim penal kundër Aleksandër Vuçiqit (Dokument)

para 8 muajve - Epoka e Re

Avokati Tomë Gashi, ka bërë me dije se ka bërë kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës kundër presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq për shkak të mohimit të masakrës së Reçakut....

Vulin: Reçaku është gënjeshtër – po iu pengon e vërteta që po e thotë Vuçiqi

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë mbrëmë se Reçaku ishte montuar dhe përgatitur për të justifikuar krimin e bombardimeve të NATO-s, por që shqiptarët e Kosovës shqetësohen nga e...

Vulin: Reçaku është gënjeshtër – po iu pengon e vërteta që po e thotë Vuçiqi

para 8 muajve - Medial

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë mbrëmë se Reçaku ishte montuar dhe përgatitur për të justifikuar krimin e bombardimeve të NATO-s, por që shqiptarët e Kosovës shqetësohen nga e...

Vuçiç: Masakra e Reçakut është një trillim, e ka sajuar Walker

para 8 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi Gjykata në Prishtinë e ka dënuar me dy vjet burg ish-ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Ai e ka quajtur trillim maskrën...

Vulin: Reçaku është gënjeshtër – po iu pengon e vërteta që po e thotë Vuçiqi

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë mbrëmë se Reçaku ishte montuar dhe përgatitur për të justifikuar krimin e bombardimeve të NATO-s, por që shqiptarët e Kosovës shqetësohen nga e...

Haradinaj: Serbia e ruan paturpësisht mendësinë kriminale të trashëguar nga Millosheviqi

para 8 muajve - InfoShqip

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka theksuar se urrejtja patologjike e Vucic-it ndaj shqiptarëve, po dëshmohet edhe me deklarimin e tij të fundit “se masakra e Reçakut, e cila tronditi mbarë botën...

Vulin: Reçaku është gënjeshtër – po iu pengon e vërteta që po e thotë Vuçiqi

para 8 muajve - Arbresh

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë mbrëmë se Reçaku ishte montuar dhe përgatitur për të justifikuar krimin e bombardimeve të NATO-s, por që shqiptarët e Kosovës shqetësohen nga e...

Vulin: Reçaku është gënjeshtër, po iu pengon e vërteta që po e thotë Vuçiqi

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë mbrëmë se Reçaku ishte montuar dhe përgatitur për të justifikuar krimin e bombardimeve të NATO-s, por që shqiptarët e Kosovës shqetësohen nga e...

Vulin: Reçaku është gënjeshtër dhe e përgatitur për të justifikuar krimin e bombardimeve të NATO-s

para 8 muajve - Periskopi

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë mbrëmë se Reçaku ishte montuar dhe përgatitur për të justifikuar krimin e bombardimeve të NATO-s, por që shqiptarët e Kosovës shqetësohen nga e...

LUFTËRAT BALLKANIKE – KRIMET SERBE NDAJ SHQIPTARËVE

para 8 muajve - Tetova Sot

Xhelal Zejneli Ka kaluar një shekull nga luftërat ballkanike. Në vitin 1912 Mbretëria e Serbisë e pushtoi Kosovën. Menjëherë pas kësaj filloi politika e gjenocidit serb ndaj shqiptarëve, e përcjellë edhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK