http://kariera.mk

Vazhdojnë paslëkundjet në Shqipëri

para 8 muajve - Klan Kosova

Pas një momenti qetësie 2 ditor një paslëkunjde tjetër është shënuar në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 dhe si epiqendër ishte në Shetaj në Durrës, pranë Kepit...

Tërmet në mesnatë në Durrës, kjo ishte shkalla e rihterit

para 8 muajve - Insajderi

Mbrëmë rreth orës 00:14, një termet ka goditur përsëri Shqipërinë, shkruan Insajderi. Sipas njoftimit, tërmeti ishte me shkallë 4.8 dhe ka prekur qytetin e Durrësit. Prej 26 nëntorit, Shqipëria është duke...

Vijojnë lëkundjet, një tërmet 4.8 ballë tund sërish vendin 15 minuta pas mesnatës

para 8 muajve - Sot News

Një tjetër tërmet është shënuar në mesnatë. Mësohet se epiqendra e tij vazhdon të jetë në Durrës. Magnituda ka qenë 4.8 ballë në një thellësi prej 6.2 kilometrash. Këto lëkundje janë regjistruar 15 minuta...

Sërish tërmet në Durrës

para 8 muajve - OraInfo

Shqipëria nuk po arrin të gjejë qetësi nga tërmetet. Një tjetër lëkundje është shënuar pasmesnatës në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 me epiqendër në fshatin Shetaj...

Vazhdojnë paslëkundjet/ Shënohet një tjetër tërmet pas mesante, ja epiqendra dhe magnituda

para 8 muajve - Top Channel

Pas një momenti qetësie 2 ditor një paslëkunjde tjetër është shënuar në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 dhe si epiqendër ishte në Shetaj në Durrës, pranë Kepit...

Shënohet një tjetër tërmet pas mesante në Durrës

para 8 muajve - Alsat-M

Pas një momenti qetësie 2 ditor një paslëkunjde tjetër është shënuar në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 dhe si epiqendër ishte në Shetaj në Durrës, pranë Kepit...

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

para 8 muajve - Gazeta Express

Pak pas mesnate edhe një tërmet tjetër ka ndodhur në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1. Tërmeti është regjistruar në oren 00:14. .

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

para 8 muajve - RTV 21

Epiqendra ne Shetaj ​Pas një qetësie 2 ditor një paslëkunjde tjetër është shënuar në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 dhe si epiqendër ishte në Shetaj në Durrës,...

Rikthehet paniku në Durrës, një tjetër tërmet i fortë godet qytetin pas mesnatës

para 8 muajve - BalkanWeb

Një lëkundje e fortë tërmeti është regjistruar në orët e para të mesnatës së kaluar, në Shqipëri, duke rikthyer panikun te qytetarët. Siç raporton qendra evropiane e tërmeteve (CSEM), lëkundja ka qenë...

4.8 ballë, Shqipëria tundet sërish pas mesnatës, epiqendra vazhdon në Durrës

para 8 muajve - Standard

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vendin tonë. Mesnata e sotme duket se nuk ka kaluar e qetë për qytetarët e Durrësit, pasi një tjetër tërmet është shënuar. Mësohet se epiqendra e tij vazhdon të jetë në...

Rikthehet paniku në Durrës, një tjetër tërmet i fortë godet qytetin pas mesnatës

para 8 muajve - Medial

Një lëkundje e fortë tërmeti është regjistruar në orët e para të mesnatës së kaluar, në Shqipëri, duke rikthyer panikun te qytetarët. Siç raporton qendra evropiane e tërmeteve (CSEM), lëkundja ka qenë...

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

para 8 muajve - GazetaBlic

Pak pas mesnate edhe një tërmet tjetër ka ndodhur në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1. Tërmeti është regjistruar në oren 00:14.

Vazhdojnë paslëkundjet/ Shënohet një tjetër tërmet pas mesante

para 8 muajve - Shenja

Pas një momenti qetësie 2 ditor një paslëkunjde tjetër është shënuar në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 dhe si epiqendër ishte në Shetaj në Durrës, pranë Kepit...

Rikthehet paniku në Durrës, tërmet 4.5 i shkallës Rihter

para 8 muajve - PortaliOnline

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit ende vijojnë lëkundjet sizmike në Shqipëri. Mbrëmë në orën 23:14 Shqipëria u lëkund sërish. Mësohet se një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter, me qendër në detin...

Tërmet tjetër pas mesnate në Durrës

para 8 muajve - Albinfo

​Pas një qetësie dy ditore një lëkunjde tjetër tërmeti është shënuar pas mesnatës në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 të Rihterit dhe si epiqendër ishte në Shetaj...

Vazhdojnë paslëkundjet në Shqipëri

para 8 muajve - Zyrtare

Pas një momenti qetësie 2 ditor një paslëkunjde tjetër është shënuar në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 dhe si epiqendër ishte në Shetaj në Durrës, pranë Kepit...

Shqipëria nuk gjen qetësi, shënohet një tjetër tërmet pas mesnate

para 8 muajve - Gazeta Observer

Një tjetër lëkundje është shënuar pasmesnatës në Durrës. Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 me epiqendër në fshatin Shetaj të Durrësit, pranë Kepit të Rodonit. Epiqendra...

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

para 8 muajve - Bota Press

Pak pas mesnate edhe një tërmet tjetër ka ndodhur në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1. Tërmeti është regjistruar në oren 00:14. Gazeta do të ju mbaj të informuar.

Shënohet një tjetër tërmet pas mesante në Durrës

para 8 muajve - KosovaPress

Mbrëmë në orën 00:14 është shënuar një lëkundje me magnitudë 4.83 dhe si epiqendër ishte në Shetaj në Durrës, pranë Kepit të Rodonit. Epiqendra e kësaj paslëkundjeje ishte 38 km nga Tirana. Thellësia ishte 10 km. Loading...

Prapë tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

para 8 muajve - Zyrtare

Para pak minutash ka ndodhur një tërmet në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1. Tërmeti është regjistruar në oren 00:14. .

Prapë tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

para 8 muajve - Periskopi

Para pak minutash ka ndodhur një tërmet në Shqipëri. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1. Tërmeti është regjistruar në oren 00:14. Shpërndaje në:

Tërmet prej 4.8 shkallë të Rihterit godet Durrësin

para 8 muajve - GazetaBlic

Një lëkundje tërmeti u ndje pak pas mesnatës së sotme, në vendin tonë, në orën 00:14. Të dhënat e para flasin për një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter dhe me epiqendër në fshatin Shetaj të Durrësit....

Shqipëria goditet sërish nga tërmeti

para 8 muajve - Sinjali

Para pak minutash një tjetër tërmet ka goditur Shqipërinë, raporton Gazeta Sinjali. Raportohet se epiqendra e tërmetit ishte në Shetaj, Qarku i Durrësit, me magnitudë 4.8 shkallë të Rihterit. Ende nuk...

Sërish tërmet në Shqipëri, ja sa ishte i fuqishëm

para 8 muajve - Infokusi

Një tjetër lëkundje sizmike është ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri, shkruan Gazeta inFokus. Lëkundja sizmike ishte me magnitudë 4.8 Rihter dhe epiqendra e tij ka qenë në Shetaj, Qarku i Durrësit./Gazeta inFokus/

Sapo ndodhi tërmet në Shqipëri me 4.8 shkallë

para 8 muajve - Tetova Sot

Një lëkundje tërmeti u ndje pak pas mesnatës së sotme, në vendin tonë, në orën 00:14. Të dhënat e para flasin për një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter dhe me epiqendër në fshatin Shetaj të Durrësit. Loading...

Tërmet në Shqipëri, 4.8 shkallë

para 8 muajve - Arbresh

Një lëkundje tërmeti u ndje pak pas mesnatës së sotme, në Shqipëri, në orën 00:14. Të dhënat e para flasin për një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter dhe me epiqendër në fshatin Shetaj të Durrësit....

Nuk ndalen lëkundjet, tërmet i fuqishëm në mesnatë në Durrës dhe Tiranë

para 8 muajve - Zyrtare

Lekundje te forta jane regjistruar ne mesnate ne Tirane dhe ne Durres nga nje tjeter termet. Sipas te dhenave paraprake behet fjale per nje fuqi prej 4.8 balle. Epiqendra e termetit mesohet se ka qene ne Durres.

Qetësohet Shqipëria, trazohet Greqia, Kreta goditet nga 7 tërmete në një orë e gjysmë

para 8 muajve - InfoShqip

Tërmetet vazhdojnë të godasin Ballkanin më të gjerë. Pas Shqipërisë, e cila u godit nga një tërmet me madhësi 6.4 me 26 nëntor, nga i cili 51 humbën jetën dhe më shumë se dy mijë u plagosën, tërmetet më...

Tërmetet nuk kanë të ndalur në Shqipëri – kësaj here në Tiranë, kjo është shkalla e rihterit

para 8 muajve - Insajderi

Pak më herët Shqipëria është goditur nga një tërmet 3.3 shkallës ku epiqendra e tij ishte në kryeqytetin shqiptarë, Tiranë. Ky është tërmeti i dytë që ka ndodhur gjatë ditës së sotme. Gjatë paradites,...

Sërish tërmet në Shqipëri

para 8 muajve - OraInfo

Shqipëria nuk po arrin të gjejë qetësi nga tërmetet. Lëkundja të lehta të tokës po vazhdojnë në Shqipëri. Para pak minutash, një tërmet i magnitudës 3.1 është ndjerë në afërsi të Laçit, në detin Adriatik,...

Tërmet në Greqi – kjo është shkalla e dridhjeve

para 8 muajve - Insajderi

Një tërmet ka ndodhur pak më parë në Greqi, ku epiqendrën e kishte në Crete. Sipas Organizatës Shkencore “EMSC”, ky tërmet ishte i shkallës 4.3 shkallë, raporton Gazeta Insajderi. Ndërkohë që Shqipëria...

Një tjetër tërmet e godet Tiranën, kjo është shkalla e Righterit

para 8 muajve - GazetaBlic

Pak më herët Shqipëria është goditur nga një tërmet 3.3 shkallës ku epiqendra e tij ishte në kryeqytetin shqiptarë, Tiranë. Ky është tërmeti i dytë që ka ndodhur gjatë ditës së sotme. Gjatë paradites,...

Foto/ Rikthehen lëkundjet sizmike në Greqi, tërmeti me magnitudë 4.3 godet Kretën

para 8 muajve - BalkanWeb

Një tërmet me magnitudë 4.3 i shkallës rihter ka goditur pak më parë fqinjin tonë, Greqinë. Sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve, lëkundjet sizmike janë regjistruar me epiqendër 35 kilometra në jug të...

Tërmetet e fortë i largohen Shqipërisë…

para 8 muajve - Standard

Pas valës së tërmeteve të njëpasnjëshme që goditën tokën shqiptare me epiqendër në detin Adriatik, tani goditjet më të shpeshta dhe më të forta nuk janë më në këtë zonë por janë larguar. Shërbimet botërore...

Lëkundjet ikin nga Adriatiku, tërmeti me magnitudë 4.5 godet ishullin e njohur grek (Harta)

para 8 muajve - Sot News

Pasditen e sotme një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter, ka goditur Greqinë.Tërmeti  ka qenë me magnitudë 4.5 dhe është lokalizuar me epiqendër 35 kilometra në jug të Chanias në Greqi në orën 15:35....

9 tërmetet e forta që kanë goditur Shqipërinë dy vitet e fundit…

para 8 muajve - Standard

Nëntëtërmete të forta kanë goditur Shqipërinë gjatë dy viteve të fundit. 6 prej të cilave vetëm brenda vitit 2019. Lëkundjet e forta të tokës, që u regjistruan më 26 nëntor, kanë shkaktuar 51 viktima,...

Rikthehen lëkundjet sizmike në Greqi, tërmeti me magnitudë 4.3 godet Kretën

para 8 muajve - Lajme.al

Një tërmet me magnitudë 4.3 i shkallës rihter ka goditur pak më parë fqinjin tonë, Greqinë. Sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve, lëkundjet sizmike janë regjistruar me epiqendër 35 kilometra në jug të...

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të lehta

para 8 muajve - Infokusi

Lëkundja të lehta të tokës po vazhdojnë në Shqipëri. Para pak minutash, një tërmet i magnitudës 3.1 është ndjerë në afërsi të Laçit, në detin Adriatik Epiqendra më saktësisht ishte 38 kilometra larg Tiranës.

Tërmeti lëkund Greqinë

para 8 muajve - Infokusi

Një tërmet ka ndodhur pak më parë në Greqi, ku epiqendrën e kishte në Crete. Sipas Organizatës Shkencore “EMSC”, ky tërmet ishte i shkallës 4.3 shkallë. Ndërkohë që Shqipëria është duke u goditur me pas...

Tërmet lëkund Greqinë

para 8 muajve - Infokusi

Një tërmet ka ndodhur pak më parë në Greqi, ku epiqendrën e kishte në Crete. Sipas Organizatës Shkencore “EMSC”, ky tërmet ishte i shkallës 4.3 shkallë. Ndërkohë që Shqipëria është duke u goditur me pas...

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të lehta

para 8 muajve - Zyrtare

Lëkundja të lehta të tokës po vazhdojnë në Shqipëri. Para pak minutash, një tërmet i magnitudës 3.1 është ndjerë në afërsi të Laçit, në detin Adriatik, shkruan lajmi.net. Epiqendra më saktësisht ishte 38 kilometra larg Tiranës. .

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të lehta

para 8 muajve - Periskopi

Lëkundja të lehta të tokës po vazhdojnë në Shqipëri. Para pak minutash, një tërmet i magnitudës 3.1 është ndjerë në afërsi të Laçit, në detin Adriatik, shkruan lajmi.net. Epiqendra më saktësisht ishte...

Sërish tërmet në Shqipëri

para 8 muajve - Gazeta Observer

Lëkundja të lehta të tokës po vazhdojnë në Shqipëri. Para pak minutash, një tërmet i magnitudës 3.1 është ndjerë në afërsi të Laçit, në detin Adriatik, shkruan lajmi.net. Epiqendra më saktësisht ishte 38 kilometra larg Tiranës.

Qetësohet Shqipëria, trazohet Greqia: në Kretë, 7 tërmete në një orë e gjysmë

para 8 muajve - Te Sheshi

Tërmetet vazhdojnë të godasin Ballkanin më të gjerë. Pas Shqipërisë, e cila u godit nga një tërmet me madhësi 6.4 me 26 nëntor, nga i cili 51 humbën jetën dhe më shumë se dy mijë u plagosën, tërmetet më...

Një tjetër tërmet e godet Tiranën, kjo është shkalla e Righterit

para 8 muajve - Bota Press

Pak më herët Shqipëria është goditur nga një tërmet 3.3 shkallës ku epiqendra e tij ishte në kryeqytetin shqiptarë, Tiranë. Ky është tërmeti i dytë që ka ndodhur gjatë ditës së sotme. Gjatë paradites,...

Tërmet në Greqi – Periskopi

para 8 muajve - Zyrtare

Një tërmet ka ndodhur pak më parë në Greqi, ku epiqendrën e kishte në Crete. Sipas Organizatës Shkencore “EMSC”, ky tërmet ishte i shkallës 4.3 shkallë. Ndërkohë që Shqipëria është duke u goditur me pas...

Tërmet në Greqi, kjo është shkalla e dridhjeve

para 8 muajve - Epoka e Re

Një tërmet ka ndodhur pak më parë në Greqi, ku epiqendrën e kishte në Crete. Sipas Organizatës Shkencore “EMSC”, ky tërmet ishte i shkallës 4.3 shkallë.

Tërmet në Greqi

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një tërmet ka ndodhur pak më parë në Greqi, ku epiqendrën e kishte në Crete. Sipas Organizatës Shkencore “EMSC”, ky tërmet ishte i shkallës 4.3 shkallë. Ndërkohë që Shqipëria është duke u goditur me pas...

Tërmet në Greqi

para 8 muajve - Periskopi

Një tërmet ka ndodhur pak më parë në Greqi, ku epiqendrën e kishte në Crete. Sipas Organizatës Shkencore “EMSC”, ky tërmet ishte i shkallës 4.3 shkallë. Ndërkohë që Shqipëria është duke u goditur me pas...

Ç’po ndodh? Pas Shqipërisë një tjetër qytet goditet brenda 6 minutash nga tre tërmete. Ja si lëvizi magnituda

para 8 muajve - Sot News

Kreta nuk po gjen qetësi. Nga 2.8 deri në 3.9 i shkallës rihter, lëkundjet e tokës kanë vijuar që nga e premtja edhe mëngjesin e të shtunës. Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës,...

Dridhet sërish qyteti i Durrësit nga tërmeti

para 8 muajve - Insajderi

Një tërmet para pak çastesh ka ndodhur në qytetin e Durrësit. Sipas organizatës shkencore EMSC ky tërmet ishte i shkallës 2.3, derisa ky është tërmeti i dytë brenda ditës që ka ndodhur sot në Shqipëri,...

Durrësi dridhet nga një tjetër tërmet

para 8 muajve - Sinjali

Një tërmet para pak minutash ka goditur qytetin e Durrësit. Sipas organizatës shkencore EMSC, ky tërmet ishte i shkallës 2.3, derisa ky është tërmeti i dytë brenda ditës që ka ndodhur sot në Shqipëri....

Harta e 48 orëve të fundit nga tërmetet, paniku zhvendoset në Kretë

para 8 muajve - Sot News

Teksa jemi përballë fatkeqësisë natyrore më të madhe që ka goditur vendin dekadat e fundit, qytetarët e zonave të prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, me të drejtë vijojnë ende të jenë të frikësuar...

Harta e 48 orëve të fundit për tërmetet, paniku zhvendoset në Kretë

para 8 muajve - Albeu

26 nëntori shënoi një ndër ditët më të vështira për shqiptarët për shkak të tërmetit që mori 51 jetë e shkatërroi qindra banesa. Shqipëria, pas një jave të trazuar ka rënë në qetësi, pasi nuk është lëkundur...

Tërmet në Shqipëri – epiqendra në Laç

para 8 muajve - Insajderi

Një tërmet para pak çastesh ka ndodhur në Shqipëri ku epiqendra e tij ishte në Laç. Sipas organizatës shkencore ndërkombëtare EMSC, shkalla e këtij tërmeti ishte 2.7, raporton Gazeta Insajderi. Ndërkohë...

Tjetër tërmet, ja ku ishte epiqendra

para 8 muajve - Aktuale

Një tjetër tërmet ka rënë gjatë natës në vend. Lëkundja ishte me magnitudë 3.4 me epiqendër në Mamurras. Thellësia mësohet të ketë qenë 28 km. Ishte tërmeti i 26 nëntorit që solli tragjedi t madhe në Shqipëri,...

Tjetër pasgoditje nga tërmeti, ja sa ishte magnituda

para 8 muajve - Gazeta Express

Pasgoditjet e tërmetit të 26 nëntorit, vazhdojnë të bien në detin Adriatik e dhe pse jo me një intesitet të lartë. Tërmeti më i fundit që ka goditur në brigjet e Adriatikut, 54 kilometra larg Tiranës, dhe 32 kilometra larg Lezhës.

Lëkundje të shkallës 3.7 rihter sërish mëngjesin e sotëm në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

para 8 muajve - Sot News

Nata ka kaluar e qetë për qytetarët në Durrës dhe Tiranë, rreth 4 pasgoditje me intensitet të lehtë më pak se 3.0 janë regjistruar. Ndërsa këtë mëngjes, në orën 08:44, janë shënuar sërish lëkundje tërmeti...

Tjetër tërmet me magnitudë 3.4 në Shqipëri

para 8 muajve - Alsat-M

Një tjetër tërmet ka rënë gjatë natës në Shqipëri. Lëkundja ishte me magnitudë 3.4 me epiqendër në qytetin e Mamurrasit. Nur raportohet për dëme të tjera në njerëz dhe materiale. Loading...

Tjetër tërmet në vend, ku ishte epiqendra dhe sa i fortë

para 8 muajve - Albeu

Një tjetër tërmet ka rënë gjatë natës në vend. Lëkundja ishte me magnitudë 3.4 me epiqendër në Mamurras. Thellësia mësohet të ketë qenë 28 km. Ishte tërmeti i 26 nëntorit që solli tragjedi t madhe në Shqipëri,...

Tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të forta në det

para 8 muajve - Ina

Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash. Nga ajo që bëhet e ditur nga Qendra Evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë të fuqisë prej 3.7 ballë, shkruan lajmi.net. Tërmeti...

Sërish dridhet Shqipëria, ndjehen lëkundje të forta në det

para 8 muajve - OraInfo

Tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të forta në det. Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash. Nga ajo që bëhet e ditur nga Qendra Evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë...

Paslëkundjet drejt shuarjes, shënohen 4 tërmete gjatë natës, 3.4 ballë më i forti

para 8 muajve - Indeks.mk

Pas valës së tërmeteve të njëpasnjëshme që goditën tokën shqiptare me epiqendër në detin Adriatik, tani goditjet më të shpeshta dhe më të forta nuk janë më në këtë zonë por janë larguar. Shërbimet botërore...

Tjetër tërmet në vend, ku ishte epiqendra dhe sa i fortë

para 8 muajve - Tetova Sot

Një tjetër tërmet ka rënë gjatë natës në vend. Lëkundja ishte me magnitudë 3.4 me epiqendër në Mamurras. Thellësia mësohet të ketë qenë 28 km. Ishte tërmeti i 26 nëntorit që solli tragjedi t madhe në Shqipëri,...

Tjetër tërmet me magnitudë 3.4 në Shqipëri

para 8 muajve - Lajm

Një tjetër tërmet ka rënë gjatë natës në Shqipëri. Lëkundja ishte me magnitudë 3.4 me epiqendër në qytetin e Mamurrasit. Nur raportohet për dëme të tjera në njerëz dhe materiale.

Katër tërmete dridhin Shqipërinë, më i forti 3.6 ballë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Pas tërmetit 6.4 ballë që goditi Shqipërinë në 26 nëntor, paslëkundjet kanë vijuar edhe gjatë ditëve të fundit. Gjatë natës së mbrëmshme në Shqipëri janë regjistruar 4 tërmete . Epiqendrat kanë qenë në...

Mbrëmë 4 tërmete në Shqipëri, më i forti 3.6 ballë

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pas tërmetit 6.4 ballë që goditi Shqipërinë në 26 nëntor, paslëkundjet kanë vijuar edhe gjatë ditëve të fundit. Gjatë natës në shqipëri janë regjistruar 4 tërmete. Epiqendrat kanë qenë në Thumanë, Gjirin...

Tjetër tërmet, zhvendoset epiqendra

para 8 muajve - Zyrtare

Një tjetër lëkundje është shënuar mëngjesin e sotëm në vend. Sipas të dhënave paraprake të Qendrës Europiane të Sizmiologjisë, një tërmet me magnitudë 3.7 goditi në orën 7:44. Epiqendra ishte në Adriatik,...

Tjetër pasgoditje nga tërmeti, ja sa ishte magnituda

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Pasgoditjet e tërmetit të 26 nëntorit, vazhdojnë të bien në detin Adriatik e dhe pse jo me një intesitet të lartë. Tërmeti më i fundit që ka goditur në brigjet e Adriatikut, 54 kilometra larg Tiranës, dhe 32 kilometra larg Lezhës.

Tjetër pasgoditje nga tërmeti, ja sa ishte magnituda

para 8 muajve - Ekonomia Online

Pasgoditjet e tërmetit të 26 nëntorit, vazhdojnë të bien në detin Adriatik e dhe pse jo me një intesitet të lartë. Tërmeti më i fundit që ka goditur në brigjet e Adriatikut, 54 kilometra larg Tiranës, dhe 32 kilometra larg Lezhës.

Sërish tërmet në detin Adriatik

para 8 muajve - Periskopi

Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash. Nga ajo që bëhet e ditur nga Qendra Evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë të fuqisë prej 3.7 ballë. Tërmeti ka goditur në brigjet...

Sërish tërmet në detin Adriatik

para 8 muajve - Zyrtare

Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash. Nga ajo që bëhet e ditur nga Qendra Evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë të fuqisë prej 3.7 ballë. Tërmeti ka goditur në brigjet...

Tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të forta në det

para 8 muajve - Gazeta Observer

Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash. Nga ajo që bëhet e ditur nga Qendra Evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë të fuqisë prej 3.7 ballë, shkruan lajmi.net. Tërmeti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK