http://kariera.mk

SHBA dhe Irani shkëmbejnë dy të burgosur

para 8 muajve - Zhurnal

Irani dhe Shtetet e Bashkuara bën një shkëmbim të burgosurish sot. Irani liroi një student amerikan të diplomuar në Universitetin Princon në shkëmbim të një shkencëtari iranian, duke shënuar kështu një...

SHBA dhe Irani shkëmbejnë dy të burgosur

para 8 muajve - Top Channel

Irani dhe Shtetet e Bashkuara bën një shkëmbim të burgosurish sot. Irani liroi një student amerikan të diplomuar në Universitetin Princon në shkëmbim të një shkencëtari iranian, duke shënuar kështu një...

Irani dhe SHBA-ja shkëmbejnë të burgosurit

para 8 muajve - Ina

Ministri i Jashtëm i Iranit, Javad Zarif njoftoi se mes Teheranit dhe Washingtonit është kryer një shkëmbim të të burgosurve. Në një postim nga llogaria e tij në Twitter, Zarif bëri të ditur lirimin e...

Irani dhe SHBA-ja shkëmbejnë të burgosurit

para 8 muajve - BalkanWeb

Ministri i Jashtëm i Iranit, Javad Zarif njoftoi se mes Teheranit dhe Washingtonit është kryer një shkëmbim të të burgosurve. Në një postim nga llogaria e tij në Twitter, Zarif bëri të ditur lirimin e...

Irani dhe SHBA-ja shkëmbejnë të burgosurit

para 8 muajve - Aktuale

Ministri i Jashtëm i Iranit, Javad Zarif njoftoi se mes Teheranit dhe Washingtonit është kryer një shkëmbim të të burgosurve. Në një postim nga llogaria e tij në Twitter, Zarif bëri të ditur lirimin e...

SHBA-ja dhe Irani shkëmbejnë të burgosur

para 8 muajve - Koha.mk

Irani dhe Shtetet e Bashkuara kanë shkëmbyer të burgosur. Ky njoftim vjen në kohën kur tensionet ndërmjet dy shteteve janë të mëdha. Xiyue Wang, student i arrestuar nga Irani, është përfshirë në këtë shkëmbim....

SHBA-Iran shkëmbejnë të burgosur

para 8 muajve - Vizion Plus

Irani dhe Shtetet e Bashkuara kanë shkëmbyer të burgosur. Ky njoftim vjen në kohën kur tensionet ndërmjet dy shteteve janë të mëdha. Xiyue Wang, student i arrestuar nga Irani, është përfshirë në këtë shkëmbim....

SHBA shkëmben me Iranin shkencëtarët e burgosur

para 8 muajve - Sinjali

Xiyue Wang, studiuesi kinezo-amerikan i dënuar për spiunazh në Iran është liruar në këmbim të lirimit të një shkencëtari iranian të mbajtur nga SHBA-ja. Wang u arrestua në Iran në vitin 2016 i dyshuar...

Irani dhe SHBA-ja shkëmbejnë të burgosurit

para 8 muajve - Anadolu Agency

Teheran Ministri i Jashtëm i Iranit, Javad Zarif njoftoi se mes Teheranit dhe Washingtonit është kryer një shkëmbim të të burgosurve, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një postim nga llogaria e tij në...

SHBA dhe Irani shkëmbejnë dy të burgosur

para 8 muajve - Klan Kosova

Një studiues kinezo-amerikan i dënuar për spiunim në Iran është liruar në këmbim të lirimit të një shkencëtari iranian të mbajtur nga SHBA-të. Xiyue Wang u arrestua në Iran në vitin 2016 për “bashkëpunim...

Shkëmbime të burgusurish mes Iranit dhe SHBA

para 8 muajve - Te Sheshi

Irani dhe SHBA shkëmbyen të burgosur të shtunën kështu që një student i diplomuar nga Universiteti Amerikan Princeton u la i lirë në Iran në këmbim të një shkencëtari iranian të mbajtur nga amerikanët,...

Shtetet e Bashkuara dhe Irani shkëmbejnë shkencëtarët e burgosur

para 8 muajve - Gazeta Express

Një shkencëtar amerikan me prejardhje kineze, i dënuar për spiunazh në Iran, do të lirohet nga burgu si pjesë e marrëveshjes për shkëmbimin e të burgosurve, me të cilën qeveria amerikane  liroi një shkencëtar...

Mes tensioneve të mëdha, SHBA-ja dhe Irani shkëmbejnë të burgosur

para 8 muajve - Opinion

Irani dhe Shtetet e Bashkuara kanë shkëmbyer të burgosur, në një kohë kur tensionet ndërmjet tyre janë të mëdha. Bëhet me dije se Irani do të lirojë studentin Xiyue Wang, ndërsa SHBA-ja shkencëtarin iranian,...

SHBA dhe Irani shkëmbejnë dy të burgosur

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Irani dhe Shtetet e Bashkuara bën një shkëmbim të burgosurish sot. Irani liroi një student amerikan të diplomuar në Universitetin Princon në shkëmbim të një shkencëtari iranian, duke shënuar kështu një...

SHBA-ja dhe Irani shkëmbejnë dy të burgosur

para 8 muajve - Ekonomia Online

Një studiues kinezo-amerikan i dënuar për spiunim në Iran është liruar në këmbim të lirimit të një shkencëtari iranian të mbajtur nga SHBA-të. Xiyue Wang u arrestua në Iran në vitin 2016 për “bashkëpunim...

SHBA-ja dhe Irani shkëmbejnë të burgosur

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Irani dhe Shtetet e Bashkuara kanë shkëmbyer të burgosur. Ky njoftim vjen në kohën kur tensionet ndërmjet dy shteteve janë të mëdha. Xiyue Wang, student i arrestuar nga Irani, është përfshirë në këtë shkëmbim....

Shtetet e Bashkuara dhe Irani shkëmbejnë shkencëtarët e burgosur

para 8 muajve - GazetaBlic

Një shkencëtar amerikan me prejardhje kineze, i dënuar për spiunazh në Iran, do të lirohet nga burgu si pjesë e marrëveshjes për shkëmbimin e të burgosurve, me të cilën qeveria amerikane liroi një shkencëtar...

SHBA-të dhe Irani shkëmbejnë të burgosurit, lirohen dy shkencëtarë

para 8 muajve - Arbresh

Një hulumtues kinezo-amerikan i dënuar për spiunazh në Iran është liruar gjatë një shkëmbimi të burgosurish me shkencëtarin iranian të ndaluar nga SHBA-të. Xiyue Wang u arrestua në Iran në vitin 2016 për...

Shkëmbimi i të burgosurve pritet të zbutë tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ministri i Jashtëm i Iranit ka thënë se një student amerikan i ndaluar në Iran së shpejti do të ribashkohet me familjen e tij, ndërsa një shkencëtar iranian është liruar nga burgu në Shtetet e Bashkuara...

ShBA-ja dhe Irani shkëmbejnë të burgosur

para 8 muajve - Ekonomia Online

Irani dhe Shtetet e Bashkuara kanë shkëmbyer të burgosur. Ky njoftim vjen në kohën kur tensionet ndërmjet dy shteteve janë të mëdha. Xiyue Wang, student i arrestuar nga Irani, është përfshirë në këtë shkëmbim....

Bisedime në Vjenë për shpëtimin e marrëveshjes bërthamore

para 8 muajve - Ekonomia Online

Palët e mbetura në marrëveshjen bërthamore me Iranin nisën të premten një takim me zyrtarë të Republikës Islamike, në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen e vitit 2015, me gjithë tërheqjen e Shteteve...

Marrëveshja bërthamore e Iranit mbetet e gjallë pas bisedimeve, shmangen sanksionet

para 8 muajve - Arbresh

Palët evropiane të marrëveshjes së 2015-ës kanë kërkuar nga Irani që të ndalojë ndërmarrjen e hapave që nuk janë në përputhje me marrëveshjen, por ata nuk kanë nxitur mekanizmin që do t’i rinovonte sanksionet...

Bisedime në Vjenë për shpëtimin e marrëveshjes bërthamore

para 8 muajve - Lajm

Palët e mbetura në marrëveshjen bërthamore me Iranin nisën të premten një takim me zyrtarë të Republikës Islamike, në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen e vitit 2015, me gjithë tërheqjen e Shteteve...

Bisedime në Vjenë për shpëtimin e marrëveshjes bërthamore

para 8 muajve - Gazeta Express

Palët e mbetura në marrëveshjen bërthamore me Iranin nisën të premten një takim me zyrtarë të Republikës Islamike, në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen e vitit 2015, me gjithë tërheqjen e Shteteve...

Nisin bisedimet në Vjenë për shpëtimin e marrëveshjes bërthamore

para 8 muajve - Opinion

Palët e mbetura në marrëveshjen bërthamore me Iranin kanë realizuar gjatë të premtes një takim me zyrtarë të Republikës Islamike, në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen e vitit 2015, me gjithë tërheqjen...

Bisedime në Vjenë për shpëtimin e marrëveshjes bërthamore

para 8 muajve - Shenja

Palët e mbetura në marrëveshjen bërthamore me Iranin nisën të premten një takim me zyrtarë të Republikës Islamike, në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen e vitit 2015, me gjithë tërheqjen e Shteteve...

Bisedime në Vjenë për shpëtimin e marrëveshjes bërthamore

para 8 muajve - Alsat-M

Palët e mbetura në marrëveshjen bërthamore me Iranin nisën të premten një takim me zyrtarë të Republikës Islamike, në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen e vitit 2015, me gjithë tërheqjen e Shteteve...

Bisedime në Vjenë për shpëtimin e marrëveshjes bërthamore

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Palët e mbetura në marrëveshjen bërthamore me Iranin nisën të premten një takim me zyrtarë të Republikës Islamike, në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen e vitit 2015, me gjithë tërheqjen e Shteteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK