http://kariera.mk

“Honeyland” me dy nominime për çmimin “Oskar”

para 7 muajve - Ina

Një pjesë e ekipit të filmit “Toka e përmjaltur” kështu e priti lajmin për dy nominimet për “Oskar”. Videon në Facebook e publikoi Samir Luma, i cili është njëri nga kameramanët e filmit, që vitin e kaluar...

“Toka e Mjaltit”: U njoh britma e planetit, lëkunden bindjet se gëzimi fshihet në posedimin

para 7 muajve - Koha.mk

Rrëfim dhe kinematografi e jashtëzakonshme me të cilën rrëfehet një bashkësi e cila jeton në margjinat e shoqërisë dhe rritet në portret magjepsës të një grua të jashtëzakonshme… Kjo është një nga përshtypjet...

“Toka e Mjaltit” nominohet në dy kategori për “Oskar”

para 7 muajve - Aktuale

Filmi dokumentar “Toka e Mjaltit” nga ana e akademisë amerikane të filmit nominohet në dy kategori për “Oskar” – për dokumentar më të mirë dhe për film të huaj më të mirë. “Kjo është hera e parë në historinë...

“Honeyland” me dy nominime për çmimin “Oskar”

para 7 muajve - Shprehja

Një pjesë e ekipit të filmit “Toka e përmjaltur” kështu e priti lajmin për dy nominimet për “Oskar”. Videon në Facebook e publikoi Samir Luma, i cili është njëri nga kameramanët e filmit, që vitin e kaluar...

“Honeyland” me dy nominime për çmimin “Oskar”

para 7 muajve - Alsat-M

Një pjesë e ekipit të filmit “Toka e përmjaltur” kështu e priti lajmin për dy nominimet për “Oskar”. Videon në Facebook e publikoi Samir Luma, i cili është njëri nga kameramanët e filmit, që vitin e kaluar...

Sukses historik, filmi “Toka e mjaltit“ me dy nominime për Oskar

para 7 muajve - Lajm

Filmi dokumentar “Toka e mjaltit” nga regjisorët Tamara Kotevska dhe Ljubomir Stefanov fitoi dy nominime për Oskar, për dokumentarin më të mirë dhe për filmin më të mirë të huaj. Ky është filmi i parë...

Filmi nga Maqedonia e Veriut në garë për çmimin “Oskar”

para 7 muajve - Portalb

Filmi “Toka e mjaltit” nga Maqedonia e Veriut është në garë të ngushtë në dy kategori – si dokumentari më i mirë dhe si filmi më i mirë i huaj, në garën për çmimin “Oskar” për ceremoninë që do të mbahet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK