http://kariera.mk

Gjermani – Makina elektrike do t’u marrë punën rreth 410 mijë qytetarëve deri në vitin 2030

para 7 muajve - Gazeta e re

Rreth 410 mijë persona pritet të humbasin vendin e punës në Gjermani deri në vitin 2030, kur vendi do të kalojë plotësisht në transportin elektrik duke lënë motorët me djegie. Sipas një plani të Platformës...

Gjermani/Makina elektrike do të lënë pa punën rreth 410 mijë qytetarëve deri në vitin 2030

para 7 muajve - Top Channel

Rreth 410 mijë persona pritet të humbasin vendin e punës në Gjermani deri në vitin 2030, kur vendi do të kalojë plotësisht në transportin elektrik duke lënë motorët me djegie. Sipas një plani të Platformës...

Gjermani – Makina elektrike do t’u marrë punën rreth 410 mijë qytetarëve deri në vitin 2030

para 7 muajve - Shenja

Sipas një plani të Platformës së Automobilit Kombëtar (NPM), organ i qeverisë gjermane, lënia e motorëve me djegie për t’i zëvendësuar ata me makina elektrike do të ketë një kosto të lartë për Gjermaninë....

Kalimi në vetura elektrike rrezikon humbjen e mbi 400 mijë vendeve të punës në Gjermani

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kalimi në vetura elektrike mund t’i kushtojë Gjermanisë me humbjen e 410 mijë vendeve të punës deri në vitin 2030. Siç raporton Reuters, përcjell Telegrafi, vetëm në sektorin e prodhimit të motorëve dhe...

Papunësia në industrinë prodhuese në Eurozonë arrin në nivele rekord

para 7 muajve - Insajderi

Industria prodhuese e Evropës po e fillon këtë vit të ri me jo pak vështirësi dhe sfida në rritje. Niveli i punësimit në fabrikat prodhuese në shtetet e Evropës ka shënuar në dhjetorin e vitit të kaluar...

Papunësia në industrinë prodhuese në Eurozonë arrin në nivele rekord

para 7 muajve - Ekonomia Online

Industria prodhuese e Evropës po e fillon këtë vit të ri me jo pak vështirësi dhe sfida në rritje. Niveli i punësimit në fabrikat prodhuese në shtetet e Evropës ka shënuar në dhjetorin e vitit të kaluar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK