http://kariera.mk

Marrëveshja bërthamore/ Edhe europianët janë duke u tërhequr nga akordi me Iranin

para 7 muajve - Zhurnal

Fuqitë evropiane po rishikojnë marrëveshjen bërthamore me Iranin pasi vendi u kthye një hap prapa nga angazhimet e tij. Irani pezulloi të gjitha kufizimet mbi prodhimin e uraniumit të pasuruar që mund...

Marrëveshja bërthamore/ Edhe europianët janë duke u tërhequr nga akordi me Iranin

para 7 muajve - Top Channel

Fuqitë evropiane po rishikojnë marrëveshjen bërthamore me Iranin pasi vendi u kthye një hap prapa nga angazhimet e tij. Irani pezulloi të gjitha kufizimet mbi prodhimin e uraniumit të pasuruar që mund...

Johnson: Një “marrëveshje Trump” në vend të marrëveshjes bërthamore iraniane

para 7 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri britanik, Boris Johnson mbështeti sot zëvendësimin e marrëveshjes së vitit 2015 për programin bërthamor iranian me një tekst të ri të kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump, duke theksuar...

Situata në Iran, Britania, Franca dhe Gjermania kërkojnë zgjidhje

para 7 muajve - Lexo

In this photo released by the Atomic Energy Organization of Iran, technicians work at the Arak heavy water reactor's secondary circuit, as officials and media visit the site, near Arak, 150 miles (250...

Një marrëveshje Trump në vend të marrëveshjes bërthamore iraniane

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri britanik, Boris Johnson mbështeti sot zëvendësimin e marrëveshjes së vitit 2015 për programin bërthamor iranian me një tekst të ri të kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump, duke theksuar...

Britania, Franca dhe Gjermania kërkojnë zgjidhje për shkeljet e Iranit

para 7 muajve - Insajderi

Vendet thonë se ata kanë përmbushur përgjegjësitë e tyre në bazë të Planit të Përbashkët të Veprimit, përfshirë heqjen e sanksioneve ekonomike kundër Iranit dhe duke punuar për të promovuar tregtinë e...

Tri fuqitë europiane aktivizojnë një mekanizëm diplomatik për mosmarrëveshjet bërthamore me Iranin

para 7 muajve - Klan Kosova

Nënshkruesit europianë të marrëveshjes bërthamore të nënshkruar midis Iranit dhe fuqive botërore në vitin 2015 kanë aktivizuar një “mekanizëm diplomatik për mosmarrëveshje”, në përgjigjen e tyre ndaj veprimeve...

Situata në Iran, Britania, Franca dhe Gjermania kërkojnë zgjidhje

para 7 muajve - Vizion Plus

Britania, Franca dhe Gjermania njoftuan të martën se hapat e Iranit në kundërshtim me marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, nuk u lënë atyre zgjidhje tjetër veçse ta kalojnë çështjen në një proces të...

Fuqitë e BE-së paralajmërojnë Iranin për marrëveshjen bërthamore

para 7 muajve - Anadolu Agency

Berlin Fuqitë e mëdha evropiane kanë paralajmëruar se do të aktivizojnë mekanizmin e mosmarrëveshjeve të paktit bërthamor të Iranit për shkak të shkeljeve të vazhdueshme të paktit nga Teherani, transmeton...

Shtetet e BE-së fillojnë procesin kundër Iranit për shkeljet bërthamore

para 7 muajve - Medial

Tre vendet e BE të martën thanë se po fillonin një mekanizëm mosmarrëveshjeje kundër Iranit në bazë të marrëveshjes bërthamore të 2015, duke akuzuar Teheranin se shkelte vazhdimisht marrëveshjen, ndërsa...

Britania, Franca dhe Gjermania kërkojnë zgjidhje për shkeljet e Iranit

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Britania, Franca dhe Gjermania njoftuan të martën se hapat e Iranit në kundërshtim me marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, nuk u lënë atyre zgjidhje tjetër veçse ta kalojnë çështjen në një proces të...

Fuqitë evropiane aktivizuan mekanizmin e mosmarrëveshjes me Iranin

para 7 muajve - Portalb

Gjermania, Britania dhe Franca thanë se kanë aktivizuar mekanizmin e mosmarrëveshjes brenda marrëveshjes bërthamore me Iranin, pasi ky i fundit ka kufizuar zbatimin e saj. Irani i ka pezulluar të gjithë...

Fuqitë evropiane aktivizojnë mekanizmin e mosmarrëveshjes me Iranin

para 7 muajve - Alsat-M

Gjermania, Britania dhe Franca thanë se kanë aktivizuar mekanizmin e mosmarrëveshjes brenda marrëveshjes bërthamore me Iranin, pasi ky i fundit ka kufizuar zbatimin e saj. Irani i ka pezulluar të gjithë...

Franca, Britania dhe Gjermania kërc ënojnë Iranin

para 7 muajve - Lexo

Franca, Britania dhe Gjermania kanë apeluar dhe akuzuar Iranin se ka shkelur paragrafin 36 të traktatit bërthamor të vitit 2015 dhe kanë deklaruar se do të vendosin sanskione të reja bashkë deri në largimin...

Përplasja me SHBA, fuqitë evropiane aktivizojnë mekanizmin e mosmarrëveshjes bërthamore me Iranin

para 7 muajve - Gazeta Tema

Gjermania, Britania dhe Franca thanë se kanë aktivizuar mekanizmin e mosmarrëveshjes brenda marrëveshjes bërthamore me Iranin, pasi ky i fundit ka kufizuar zbatimin e saj. Irani i ka pezulluar të gjithë...

Fuqitë evropiane aktivizojnë mekanizmin e mosmarrëveshjes me Iranin

para 7 muajve - Shprehja

Gjermania, Britania dhe Franca thanë se kanë aktivizuar mekanizmin e mosmarrëveshjes brenda marrëveshjes bërthamore me Iranin, pasi ky i fundit ka kufizuar zbatimin e saj. Irani i ka pezulluar të gjithë...

Fuqitë evropiane aktivizojnë mekanizmin e mosmarrëveshjes me Iranin

para 7 muajve - Koha.mk

Gjermania, Britania dhe Franca thanë se kanë aktivizuar mekanizmin e mosmarrëveshjes brenda marrëveshjes bërthamore me Iranin, pasi ky i fundit ka kufizuar zbatimin e saj. Irani i ka pezulluar të gjithë...

Franca, Britania dhe Gjermania kërc ënojnë Iranin për daljen nga traktati bërt hamor

para 7 muajve - Lexo

Franca, Britania dhe Gjermania kanë apeluar dhe akuzuar Iranin se ka shkelur paragrafin 36 të traktatit bërthamor të vitit 2015 dhe kanë deklaruar se do të vendosin sanskione të reja bashkë deri në largimin...

Fuqitë evropiane aktivizojnë mekanizmin e mosmarrëveshjes me Iranin

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Gjermania, Britania dhe Franca thanë se kanë aktivizuar mekanizmin e mosmarrëveshjes brenda marrëveshjes bërthamore me Iranin, pasi ky i fundit ka kufizuar zbatimin e saj. Irani i ka pezulluar të gjithë...

Fuqitë evropiane aktivizojnë mekanizëm të veçantë për traktatin bërthamor me Iranin

para 7 muajve - Gazeta Express

Franca, Britania e Madhe dhe Gjermania kanë konfirmuar të martën se e kanë aktivizuar mekanizmin e mosmarrëveshjes në lidhje me traktatin bërthamor me Iranin për shkak të shkeljeve të vazhdueshme që republika...

Johnson thirrje Iranit për ndryshim të marrëveshjes bërthamore

para 7 muajve - Anadolu Agency

Londër Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson i bëri thirrje Iranit që të ndryshojë marrëveshjen bërthamore me një marrëveshje që të plotësojë kërkesat e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump,...

Fuqitë evropiane aktivizojnë mekanizmin e mosmarrëveshjes me Iranin

para 7 muajve - Ekonomia Online

Gjermania, Britania dhe Franca thanë se kanë aktivizuar mekanizmin e mosmarrëveshjes brenda marrëveshjes bërthamore me Iranin, pasi ky i fundit ka kufizuar zbatimin e saj. Irani i ka pezulluar të gjithë...

Franca, Gjermania dhe Britania kërkojnë zbatimin e marrëveshjes nga Irani

para 7 muajve - Arbresh

Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe bashkarisht i kanë bërë thirrje Iranit që sërish të zbatojë plotësisht Marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 të nënshkruar me fuqitë botërore dhe të...

Fuqitë evropiane kërkojnë respektimin e marrëveshjes bërthamore nga Irani

para 7 muajve - Insajderi

Gjermania, Franca dhe Britania e Madhe i kanë bërë thirrje Iranit që ta respektojë marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 në këmbim të heqjes së sanksioneve. Përmes një deklarate të përbashkët, kancelarja...

Franca, Gjermania dhe Britania kërkojnë zbatimin e marrëveshjes nga Irani

para 7 muajve - Portalb

Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe bashkarisht i kanë bërë thirrje Iranit që sërish të zbatojë plotësisht Marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 të nënshkruar me fuqitë botërore dhe të...

Fuqitë evropiane kërkojnë respektimin e marrëveshjes bërthamore nga Irani

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjermania, Franca dhe Britania e Madhe i kanë bërë thirrje Iranit që ta respektojë marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 në këmbim të heqjes së sanksioneve. Përmes një deklarate të përbashkët, kancelarja gjermane,...

Franca, Gjermania dhe Britania kërkojnë zbatimin e marrëveshjes nga Irani

para 7 muajve - Anadolu Agency

Ankara Liderët e Francës, Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe bashkarisht i kanë bërë thirrje Iranit që sërish të zbatojë plotësisht Marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 të nënshkruar me fuqitë botërore...

Fuqitë evropiane kërkojnë respektimin e marrëveshjes bërthamore nga Irani

para 7 muajve - Arbresh

Gjermania, Franca dhe Britania e Madhe i kanë bërë thirrje Iranit që ta respektojë marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 në këmbim të heqjes së sanksioneve. Përmes një deklarate të përbashkët, kancelarja...

Marrëveshja bërthamore, tri vende evropiane apelojnë Iranin

para 7 muajve - Shenja

Franca, Britania e Madhe dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Iranit sot që të kthehet në pajtueshmëri të plotë me marrëveshjen bërthamore, pasi Teherani kohët e fundit njoftoi se nuk do të respektonte më...

Marrëveshja bërthamore, tri vende evropiane apelojnë Iranin

para 7 muajve - RTV 21

Autoritetet iraniane njoftuan se nuk do të respektonin më detyrimet e tyre Franca, Britania e Madhe dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Iranit sot që të kthehet në pajtueshmëri të plotë me marrëveshjen bërthamore,...

Marrëveshja bërthamore, tri vende evropiane apelojnë Iranin

para 7 muajve - Medial

Franca, Britania e Madhe dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Iranit sot që të kthehet në pajtueshmëri të plotë me marrëveshjen bërthamore, pasi Teherani kohët e fundit njoftoi se nuk do të respektonte më...

Marrëveshja bërthamore, tri vende evropiane apelojnë Iranin

para 7 muajve - Lajm

“Sot, mesazhi ynë është i qartë – ne mbetemi të përkushtuar për marrëveshjen dhe ruajtjen e saj. Ne i bëjmë thirrje Iranit që të heqë të gjitha masat që janë në kundërshtim me marrëveshjen dhe të mbetet...

Merkel: Të gjitha palët ta respektojnë marrëveshjen bërthamore

para 7 muajve - Shprehja

Kancelarja gjermane Angela Merkel përsëri i ka ftuar të gjitha palët të respektojnë marrëveshjen bërthamore me Iranin edhe krahas vendimit të Teheranit të rritë pasurimin e uraniumit dhe veprimet e SHBA-së...

Marrëveshja bërthamore, tri vende evropiane apelojnë Iranin

para 7 muajve - Periskopi

Franca, Britania e Madhe dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Iranit sot që të kthehet në pajtueshmëri të plotë me marrëveshjen bërthamore, pasi Teherani kohët e fundit njoftoi se nuk do të respektonte më...

Marrëveshja bërthamore, tri vende evropiane apelojnë Iranin

para 7 muajve - KosovaPress

"Sot, mesazhi ynë është i qartë - ne mbetemi të përkushtuar për marrëveshjen dhe ruajtjen e saj. Ne i bëjmë thirrje Iranit që të heqë të gjitha masat që janë në kundërshtim me marrëveshjen dhe të mbetet...

Merkel: Të gjitha palët ta respektojnë marrëveshjen bërthamore

para 7 muajve - Lajm

Kancelarja gjermane Angela Merkel përsëri i ka ftuar të gjitha palët të respektojnë marrëveshjen bërthamore me Iranin edhe krahas vendimit të Teheranit të rritë pasurimin e uraniumit dhe veprimet e SHBA-së...

Netanjahu: Irani gënjen, e dinin se e kanë rrëzuar avionin ukrainas

para 7 muajve - Lajm

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu e ka akuzuar Iranin se gënjen lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas të udhëtarëve dhe ka shprehur ngushëllime deri te familjet e viktimave dhe anëtarëve të ekuipazhit....

Të gjithë bëjnë një hap prapa

para 7 muajve - 24 ore

Presidenti Trump u tërhoq nga aksioni i mëtejshëm ushtarak kundër Iranit sot, si dhe bëri thirrje për një përpjekje të re diplomatike pasi konfrontimi i gjashtë ditëve të fundit u duk se u lehtësua disi,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK