http://kariera.mk

Në Berlin të dielën mbahet konferenca e paqes për Libinë

para 5 muajve - Portalb

Gjermania ka ftuar palët ndërluftuese në Libi si dhe fuqitë globale dhe rajonale në një konferencë të paqes në Berlin, e cila do të mbahet të dielën në Berlin për të lehtësuar një zgjidhje politike për...

Erdogan paralajmëron Haftarit që të ndalë sulmet ndaj Tripolit

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan u zotua të martën se do t’i japë një “mësim që meriton” komandantit të ushtrisë kombëtare të Libisë, Khalifa Hafter, nëse vazhdojnë sulmet ndaj qeverisë së Tripolit....

Haftari i tha "jo" paqes në Libi

para 5 muajve - Anadolu Agency

Tripoli ENES CANLI/ AHMET DURSUN Marrëveshja e përgatitur me iniciativën e Turqisë dhe Rusisë për t‘i dhënë fund krizës në Libi, e cila nuk u nënshkrua nga lideri i forcave të armatosura jolegjitime në...

Në Berlin të dielën mbahet konferenca e paqes për Libinë

para 5 muajve - Anadolu Agency

Berlin Gjermania ka ftuar palët ndërluftuese në Libi si dhe fuqitë globale dhe rajonale në një konferencë të paqes në Berlin, e cila do të mbahet të dielën në Berlin për të lehtësuar një zgjidhje politike...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë: Do t’ia japim një mësim të mirë

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë...

ERDOGAN: DO T’I JAPIM NJË MËSIM HAFTARIT

para 5 muajve - Klan Macedonia

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua nga...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë: Do t’ia japim një mësim të mirë

para 5 muajve - Medial

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë...

OKB u bën thirrje palëve në Libi që të respektojnë armëpushimin

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Misioni mbështetës i Kombeve të Bashkuara në Libi (UNSMIL) u ka bërë thirrje të gjitha palëve në vend që të vazhdojnë të respektojnë armëpushimin e shpallur së fundmi, transmeton Anadolu Agency...

Merkel: Gjermania do të organizojë konferencën mbi Libinë në Berlin të dielën

para 5 muajve - Anadolu Agency

Berlin Zyra e kancelares Angela Merkel: Gjermania do të organizojë konferencën mbi Libinë në Berlin të dielën. Gjermania fton qeverinë libiane të njohur nga OKB-ja dhe komandantin Haftar për bisedime të...

Erdogan: Turqia do t’i mbajë leksion Haftarit nëse vazhdon me sulmet

para 5 muajve - Koha.mk

Ankara, 14 janar – Turqia nuk do të përmbahet t’i mbajë “leksion” komandantit të Armatës  kombëtare libiane, Kalifa Haftar përderisa vazhdon me sulmet ndaj Qeverisë së pranuar ndërkombëtarisht në Tripoli...

Konflikti në Libi, Haftar lë bisedimet për armëpushim në Moskë, pa marrëveshje

para 5 muajve - Ekonomia Online

Gjenerali i Libisë, Khalifa Haftar, forcat e të cilit po luftojnë qeverinë e mbështetur nga OKB në kryeqytetin Tripoli, ka lënë bisedimet në Moskë pa nënshkruar asnjë marrëveshje, sipas raporteve të mediave....

"Haftari mirëpret marrëveshjen me GNA, por ka nevojë dy ditë për konsultime"

para 5 muajve - Anadolu Agency

Moskē Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka njoftuar se lideri i forcave të armatosura jolegjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, mirëpret marrëveshjen me Qeverinë e Pajtimit Kombëtar (GNA) nën drejtimin...

Milicët e Haftarit mblidhen në jug të Tripolit për të vazhduar sulmet e tyre

para 5 muajve - Anadolu Agency

Libi Burimet ushtarake të lidhur me Qeverinë e Pajtimit Kombëtar (GNA) të Libisë njoftuan se milicët e liderit të forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftarit, po mblidhen në...

Rusia: Haftari mirëpret marrëveshjen me GNA, por ka nevojë dy ditë për konsultime lokale

para 5 muajve - Anadolu Agency

Moskē Ministria e Mbrojtjes e Rusisë njoftoi se Haftari mirëpret marrëveshjen me GNA, por ka nevojë dy ditë për konsultime lokale Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një...

Rusia: Haftari kërkoi 2 ditë kohë për konsultime

para 5 muajve - Gazeta e re

“Haftari e mirëpret marrëveshjen me Qeverinë e Pajtimit Kombëtar (GNA), por ka nevojë për dy ditë konsultime lokale”, njoftoi Ministria e Mbrojtjes së Rusisë. Bisedimet për Libinë, që vazhduan për 8 orë...

Erdogan kërcënon gjeneralin e Libisë: Do t’ia japim një mësim të mirë

para 5 muajve - Zyrtare

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë...

Erdogan: Puçisti Haftar u arratis nga Moska pa firmosur armëpushimin

para 5 muajve - Gazeta e re

“Ne kurrë nuk do të përmbahemi për ti dhënë mësimin e merituar puçistit Haftar në rast se ai vazhdon të sulmojë qeverinë legjitime dhe vëllezërit tanë në Libi”, tha të martën Presidenti Erdoan në fjalën...

Erdogan kërcënon gjeneralin e Libisë: Do t’ia japim një mësim të mirë

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë...

Milicët e Haftarit për të vazhduar sulmet e tyre po mblidhen në jug të Tripolit

para 5 muajve - Anadolu Agency

Libi Burimet e lidhur me Qeverinë e Pajtimit Kombëtar të Libisë: Milicët e Haftarit për të vazhduar sulmet e tyre po mblidhen në jug të Tripolit. Burime ushtarake të qeverisë libiane: Automjete të blinduara...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë...

Lavrov: Rusia do të vazhdojë përpjekjet për zgjidhjen e krizës në Libi

para 5 muajve - Anadolu Agency

Kolombo Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov tha se do të vazhdojnë përpjekjet për zgjidhjen e krizës në Libi, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një konferencë të përbashkët për media pas takimit...

Çavuşoğlu: Turqia e bëri pjesën e saj për paqen dhe armëpushimin në Libi

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Disa orë pasi fati mbi armëpushimin në Libi u vë në dyshim meqë njëra palë u largua nga marrëveshja, ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, deklaroi se vendi i tij e bëri pjesën...

Putin dhe Merkel realizojnë bisedë telefonike mbi Libinë

para 5 muajve - Gazeta e re

U diskutua procesi i përgatitjes për konferencën ndërkombëtare mbi zgjidhjen libiane në Berlin”, tha Kremlini Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, kanë realizuar një bisedë...

Erdoğan: Turqia e vendosur të parandalojë shkeljen e armëpushimit në Idlib

para 5 muajve - Zhurnal

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se vendi i tij është i vendosur të parandalojë përpjekjet e regjimit sirian për të shkelur armëpushimin në provincën siriane Idlib, raporton Anadolu...

Mesazhi i Erdogan ndaj “burrit të hekurt”

para 5 muajve - Lexo

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua...

Erdogan: Do t’i japim një mësim të mirë Haftar-it nëse rifillon sulmet

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua...

Erdoğan: Turqia e vendosur të parandalojë shkeljen e armëpushimit në Idlib

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se vendi i tij është i vendosur të parandalojë përpjekjet e regjimit sirian për të shkelur armëpushimin në provincën siriane Idlib, raporton...

Komisioni për mbrojtje dhe siguri i pranoi ndryshimet e ligjit për tubime publike

para 5 muajve - Shenja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se vendi i tij është i vendosur të parandalojë përpjekjet e regjimit sirian për të shkelur armëpushimin në provincën siriane Idlib, raporton Anadolu...

Haftar e braktisë Moskën, fillon bombardimi i NATO-s

para 5 muajve - Insajderi

Pasi që u publikua se Haftar e ka braktisur Moskën pa arritje të marrëveshjes për paqe në Libi në mes të forcave lojale ndaj Haftarit dhe qeverisë zyrtare të cilën po e përkrahin Kombet e Bashkuara, filloi...

Dështon armëpushimi në Libi, gjenerali Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar

para 5 muajve - Gazeta Express

Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit...

"Draft-teksti i marrëveshjes së mundshme për Libinë është gati"

para 5 muajve - Anadolu Agency

Moskē Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu tha se draft-teskti për armëpushimin e mundshëm në Libi u paraqit gjatë bisedimeve në Moskë, raporton Anadolu Agency (AA). "Ne hartuam një...

Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim në Libi

para 5 muajve - Top Channel

Haftar është larguar nga kryeqyteti rus në orët e natës pa nënshkruar marrëveshjen e pranuar nga kreu i Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA), Fayez al-Sarraj Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka njoftuar...

Erdoğan: Ne nuk kemi ambicie imperialiste në Siri, Libi e Detin Mesdhe

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan: Nuk jemi pas një aventure në Siri, Libi e Detin Mesdhe. Ne nuk kemi ambicie imperialiste. Gjithashtu nuk na është verbëruar syri me lakminë ndaj naftës...

Akar: Dëshira jonë është që të vijë paqja në Idlib dhe në Libi

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, ka deklaruar se “Dëshira jonë është që të vijë paqja dhe qetësia edhe në Idlib edhe në Libi dhe të ndalohet gjakderdhja sa më shpejt”, raporton Anadolu...

Kriza libiane, Marshalli Haftar braktis bisedimet në Moskë: Asnjë marrëveshje për armëpushim

para 5 muajve - Te Sheshi

Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se Komandanti i Libisë Lindore, Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar një marrëveshje armëpushimi, njoftoi agjensia e lajmeve ruse Tass. Komandanti i...

Gjenerali Haftar përplas derën në Moskë dhe lë pa firmosur marrëveshjen për armëpushim në Libi: Monitorim ndërkombëtar, s’dua këmbë turku këtu

para 5 muajve - Gazeta Tema

Gjenerali libian Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit me Qeverinë e Marrëveshjes Kombëtare e inicuar nga presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk...

Putin dhe Merkel realizojnë bisedë telefonike mbi Libinë

para 5 muajve - Anadolu Agency

Moskē Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, kanë realizuar një bisedë telefonike ku kanë diskutuar mbi zhvillimet e fundit të krizës libiane dhe përgatitjet për konferencën...

Haftar sqaroi pse nuk e ka nënshkruar armëpushimin në Libi

para 5 muajve - Portalb

Komandanti i Armatës kombëtare libiane (AKL) Halifa Haftar, i cili shkoi nga Moska pa e nënshkruar marrëveshjen për armëpushim me Qeverinë  në Tripoli të Faez Saraxh, deklaroi se  varianti i propozuar...

Armëpushimi në Libi, gjenerali Haftar ‘braktis’ takimin në Moskë pa nënshkruar marrëveshjen

para 5 muajve - BalkanWeb

Armëpushimi në Libi, Haftar braktis takimin në Moskë pa nënshkruar marrëveshjen Dështoi takimi në Moskë për firmosen e marrëveshjes për paqe në Libi mes Ushtrisë Nacionale Libiane dhe Qeverisë së Marrëveshjes...

Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim në Libi

para 5 muajve - Anadolu Agency

Moskē Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka njoftuar se lideri i forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, është larguar nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim...

Konferenca e Libisë në Berlin po afrohet

para 5 muajve - DW

Gjermania dëshiron të ndërmjetësojë në konfliktin e Libisë brenda këtij muaji. Tashmë po përvijohet një datë. Palët e konfliktit po negociojnë në Moskë për një armëpushim në vendin e Afrikës së Veriut....

Putin dhe Merkel realizojnë bisedë telefonike mbi Libinë

para 5 muajve - Shenja

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, kanë realizuar një bisedë telefonike ku kanë diskutuar mbi zhvillimet e fundit të krizës libiane dhe përgatitjet për konferencën e...

Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim në Libi

para 5 muajve - Shenja

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka njoftuar se lideri i forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, është larguar nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim...

Dështon armëpushimi në Libi, gjenerali Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar

para 5 muajve - Arbresh

Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit...

Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim në Libi

para 5 muajve - Periskopi

Haftar është larguar nga kryeqyteti rus në orët e natës pa nënshkruar marrëveshjen e pranuar nga kreu i Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA), Fayez al-Sarraj Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka njoftuar...

Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim në Libi

para 5 muajve - Zyrtare

Haftar është larguar nga kryeqyteti rus në orët e natës pa nënshkruar marrëveshjen e pranuar nga kreu i Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA), Fayez al-Sarraj Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka njoftuar...

Rusia dhe Turqia përpjekje për arritjen e paqes në Libi

para 5 muajve - Medial

Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me ministrin e jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë...

Rusia dhe Turqia tentojnë paqëtimin e palëve në konfliktin civil në Libi

para 5 muajve - Respublica

Rusia dhe Turqia po tentojnë të përsërisin në Libi atë që realizuan në Siri. Dy rivalët Sarraj dhe Haftar janë takuar në Moskë ku raportohet se janë njohur me një draft marrëveshje armëpushimi. Agjencia...

Rusia dhe Turqia përpjekje për arritjen e paqes në Libi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me ministrin e jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë...

Armëpushimi në Libi, Rusi-Turqi shtyjnë bisedimet

para 5 muajve - Vizion Plus

Bisedimet në Moskë në mes të liderëve rivalë të Libisë janë shtyrë për të nesërmen, ashtu që të dy zyrtarët të shqyrtojnë propozimet e Rusisë dhe Turqisë. Fayez al-Sarraj, udhëheqës i Qeverisë së njohur...

Shtyhen bisedimet për armëpushim në Libi

para 5 muajve - Medial

Bisedimet në Moskë në mes të liderëve rivalë të Libisë janë shtyrë për të nesërmen, ashtu që të dy zyrtarët të shqyrtojnë propozimet e Rusisë dhe Turqisë. Fayez al-Sarraj, udhëheqës i Qeverisë së njohur...

Shtyhen bisedimet për armëpushim në Libi

para 5 muajve - Sinjali

Bisedimet në Moskë në mes të liderëve rivalë të Libisë janë shtyrë për të nesërmen, ashtu që të dy zyrtarët të shqyrtojnë propozimet e Rusisë dhe Turqisë. Fayez al-Sarraj, udhëheqës i Qeverisë së njohur...

Rusia dhe Turqia përpjekje për arritjen e paqes në Libi

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me ministrin e jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë...

Rusia dhe Turqia përpjekje për arritjen e paqes në Libi

para 5 muajve - Arbresh

Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me ministrin e jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë...

Lavrov: Përparim ka, por jo dhe marrëveshje në Libi

para 5 muajve - Koha.mk

Moskë, 13 janar – Shefi i diplomacisë ruse Sergej Lavrov sot në Moskë ka deklaruar se është arritur progres për negociatat në Libi, por që ende nuk është nënshkruar marrëveshje për ndërprerje të zjarrit...

Lavrov: Nuk arrihet marrëveshje për armëpushim në Libi

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Bisedimet me qëllim të arritjes së një armëpushimi në Libi nuk kanë rezultuar me ndonjë pikë kthese të hënën, pavarësisht përparimit të shënuar, ka thënë ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov. Lavrov ka...

Delegacionet turke dhe ruse fillojnë bisedimet për armëpushim të përhershëm në Libi

para 5 muajve - Shenja

Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu dhe ministri i Mbrojtjes, Hulusi Akar filluan një takim në Moskë lidhur me çështjen e Libisë me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov dhe ministrin rus të Mbrojtjes,...

“Turqia shpreson së shpejti të nënshkruhet një marrëveshje armëpushimi në Libi”

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se vendi i tij shpreson që së shpejti të nënshkruhet një marrëveshje e armëpushimit në Libinë e përfshirë nga lufta, raporton Anadolu Agency...

Conte: Armëpushimi në Libi, një mundësi për proces paqësor

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, në lidhje me armëpushimin në Libi që filloi pas thirrjes së Turqisë dhe Rusisë, tha se do të hap dritaren e mundësive për të hyrë në procesin paqësor, raporton...

Gjermani, vazhdojnë përgatitjet për konferencën mbi Libinë

para 5 muajve - Anadolu Agency

Berlin Qeveria gjermane ka bërë të ditur se po vazhdojnë përgatitjet për konferencën ndërkombëtare që do të mbahet këtë muaj në Berlin për të ndihmuar një zgjidhje politike për konfliktin në Libi, raporton...

Erdoğan: Uroj që së shpejti të nënshkruhet një marrëveshje armëpushimi në Libi

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Erdoğan: Uroj që së shpejti të nënshkruhet një marrëveshje armëpushimi në Libi. Kryeministri i Italisë, Conte: Shpresoj që armëpushimi në Libi të hap një dritare të rëndësishme të mundësive, do...

Presidenti Erdoğan pret në takim kryeministrin italian Conte

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka pritur në takim kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, raporton Anadolu Agency (AA). Kryeministri italian me ftesë të Erdoğanit, vizitën e parë të...

BE përshëndet vendosjen e armëpushimit në Libi

para 5 muajve - Zhurnal

Bashkimi Evropian (BE) njoftoi se armëpushimi i arritur në Libi ofron një mundësi për rifillimin e dialogut për një zgjidhje politike. Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Marrëdhëniet e Jashtme dhe Politikën...

BE përshëndet vendosjen e armëpushimit në Libi

para 5 muajve - Anadolu Agency

Bruksel Bashkimi Evropian (BE) njoftoi se armëpushimi i arritur në Libi ofron një mundësi për rifillimin e dialogut për një zgjidhje politike, transmeton Anadolu Agency (AA). Përfaqësuesi i Lartë i BE-së...

"Armëpushimi në Libi do të parandalojë gjakderdhjen"

para 5 muajve - Anadolu Agency

Tripoli Kreu i Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA) të njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB), Fayez al-Sarraj, tha se qeveria e tij ka pranuar marrëveshjen e armëpushimit me puçistin ushtarak libian, Khalifa...

Delegacionet turke dhe ruse fillojnë bisedimet për armëpushim të përhershëm në Libi

para 5 muajve - Gazeta e re

Në takimin i cili mbahet në rezidencën shtetërore të Ministrisë së Jashtme ruse do të diskutohet mbi përpjekjet për sigurimin e paqes dhe stabilitetit në Libi. Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu...

BE përshëndet vendosjen e armëpushimit në Libi

para 5 muajve - Shenja

Bashkimi Evropian (BE) njoftoi se armëpushimi i arritur në Libi ofron një mundësi për rifillimin e dialogut për një zgjidhje politike, transmeton Anadolu Agency (AA). Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Marrëdhëniet...

Delegacionet turke dhe ruse fillojnë bisedimet për armëpushim të përhershëm në Libi

para 5 muajve - Anadolu Agency

Moskē Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu dhe ministri i Mbrojtjes, Hulusi Akar filluan një takim në Moskë lidhur me çështjen e Libisë me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov dhe ministrin rus të...

Fillon takimi mbi Libinë midis ministrave turk dhe rus

para 5 muajve - Anadolu Agency

Moskē Fillon takimi me temë për Libinë i kryediplomatit turk, Mevlüt Çavuşoğlu dhe ministrit të Mbrojtjes, Hulusi Akar, me homologët e tyre rusë. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të...

Çavuşoğlu zhvilloi bisedë telefonike me homologun amerikan Pompeo

para 5 muajve - Anadolu Agency

Ankara Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas burimeve diplomatike, Çavuşoğlu...

Rivalët e Libisë pajtohen për armëpushimin e thirrur nga Rusia dhe Turqia

para 5 muajve - BalkanWeb

Forcat besnike ndaj gjeneralit Khalifa Haftar dhe qeverisë së Tripolit të mbështetur nga Kombet e Bashkuara, thanë se kanë arritur një marrëveshje për armëpushim. Ushtria Kombëtare e Libisë tha se armëpushimi...

Libia feston armëpushimin në Tirpoli

para 5 muajve - Arbresh

Armëpushimi në Libi u kërkua nga Turqia dhe Rusia Qetësia mbizotëroi në kryeqytetin libian Tripoli pas hyrjes në fuqi të armëpushimit të kërkuar nga Turqia dhe Rusia. Armëpushimi hyri në fuqi nga mesnata...

Merkel-Putin: Takim krizash në Moskë

para 5 muajve - Standard

Nga DW Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti rus Putin biseduan në Moskë mbi situatën e tensionuar në Lindjen e Afërt. Të dy janë dakord që në Berlin të zhvillohen bisedimet e paqes për Libinë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK