http://kariera.mk

Presidentja e KE-së: Duhet t’i përmbushim premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenca kroate dhe Komisioni Europian synojnë të bindin të gjitha shtetet anëtare për rêndësinë e hapjes së negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para...

Kryetarja e KE’së: Strategjia e re zgjerimit brenda javësh, duhet t’i përmbushim zotimet ndaj Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë...

Leyen: Të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 5 muajve - Shprehja

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës...

Eurokomisari për zgjerim Varhelji,nësër në Shkup

para 5 muajve - Aktuale

Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, Varhelji do të...

Presidentja e KE: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë...

HAPJA E NEGOCIATAVE TË ANËTARËSIMIT ME RMV DHE SHQIPËRINË

para 5 muajve - Klan Macedonia

Plenkoviq dhe Von Der Leyen insistojnë për hapjen e negociatave Presidenca kroate dhe Komisioni Europian synojnë të bindin të gjitha shtetet anëtare për rêndësinë e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Von der Leyen: Gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për BE dhe Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Insajderi

Von der Leyen tha se nëse samiti BE-Ballkan Perëndimor në Zagreb do të jetë i suksesshëm, Brukseli tani duhet të bëjë detyrat e tij. Ajo njoftoi se do të paraqesë një metodologji të zgjerimit brenda dy...

Leyen: Të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 5 muajve - Alsat-M

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës...

Von der Leyen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - RTV 21

“Është veçanërisht e rëndësishme që të ruhet momentumi në Ballkanin Perëndimor” Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë...

Von der Lajen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - Shenja

Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë...

Von der Leyen: Gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për BE dhe Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Medial

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet BE-Ballkan Perëndimor. Ajo njoftoi se Komisioni Evropian do të dalë me një...

Nesër Eurokomisari për zgjerim Varhelji në Shkup

para 5 muajve - Medial

Shkup, 14 janar 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian...

Von der Leyen: BE duhet t'i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t'i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë...

Kryetarja e Komisionit Evropian: BE duhet ta mbajë premtimin ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - Shenja

Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim

para 5 muajve - Aktuale

– Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë...

Nesër Eurokomisari për zgjerim Varhelji në Shkup

para 5 muajve - Tetova Sot

Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, Varhelji do të...

Nesër Eurokomisari për zgjerim Varhelji në Shkup

para 5 muajve - Lajm

Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, Varhelji do të...

Presidentja e Komisionit Europian: Muajt në vazhdim janë vendimtarë për Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - InfoShqip

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka thënë se BE duhet t’i përmbushë të gjitha premtimet e bëra ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin. Von der Leyen në një...

Von der Leyen: BE-ja duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë se Bashkimi Evropian (BE) duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit....

Leyen: Të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para 5 muajve - Arbresh

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës...

Presidentja e Komisionit Europian: Muajt në vazhdim janë vendimtarë për Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Lajme.al

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka thënë se BE duhet t’i përmbushë të gjitha premtimet e bëra ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin. Von der Leyen në një...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim

para 5 muajve - Bashke

Strasburg, 14 janar – Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi...

Plenkoviq: Ambicjet tona janë që të sigurojmë mbështetje për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Zhurnal

Zagreb, 14 janar – Zhurnal.mk – Organizimi i Samitit BE-Ballkan Perëndimor në Zagreb dhe hapja e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, janë ndër prioritet kryesore të...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim

para 5 muajve - Koha.mk

Strasburg, 14 janar – Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi...

Nesër Eurokomisari për zgjerim Varhelji në Shkup

para 5 muajve - Fol

Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, Varhelji do të...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim

para 5 muajve - Medial

Strasburg, 14 janar 2020 (MEDIAL) – Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe...

Plenkoviq: Ambicia e Kroacisë është që të sigurojë mbështetje për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Medial

Strasburg, 14 janar 2020 (MEDIAL) – Organizimi i Samitit BE-Ballkan Perëndimor në Zagreb dhe hapja e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, janë ndër prioritet kryesore...

Plenkoviq: Ambicia e Kroacisë është që të sigurojë mbështetje për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Shenja

Organizimi i Samitit BE-Ballkan Perëndimor në Zagreb dhe hapja e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, janë ndër prioritet kryesore të kryesimit të Kroacisë me BE, deklaroi...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim

para 5 muajve - Shenja

Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim

para 5 muajve - Tetova Sot

– Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë...

Von der Leyen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë...

Von der Leyen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

para 5 muajve - KDPolitik

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë...

Von der Leyen: Gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për BE dhe Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet BE-Ballkan Perëndimor. Ajo njoftoi se Komisioni Evropian do të dalë me një...

Von der Leyen: Gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për BE dhe Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - KosovaPress

Von der Leyen tha se nëse samiti BE-Ballkan Perëndimor në Zagreb do të jetë i suksesshëm, Brukseli tani duhet të bëjë detyrat e tij. Ajo njoftoi se do të paraqesë një metodologji të zgjerimit brenda dy...

Del Leyen: “Të hapen negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut”

para 5 muajve - Illyria

Bruksel, 14 janar 2020 – Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane, raporton /Ora News.tv/ Gjatë fjalimit të saj në...

Plenkoviq: Kroacia është që të sigurojë mbështetje për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Lajm

Organizimi i Samitit BE-Ballkan Perëndimor në Zagreb dhe hapja e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, janë ndër prioritet kryesore të kryesimit të Kroacisë me BE, deklaroi...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim

para 5 muajve - Lajm

Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë...

Plenkoviq: Kroacia dëshiron të sigurojë fillimin e nisjes së bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq në fjalimin e tij para Kuvendit Evropian tha se “organizimi i Samitit të BE-së në Zagreb dhe nisja e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë dhe Shqipërisë janë prioritetet...

Kryeministri Spasovski nikoqir i eurokomisarit për zgjerim dhe fqinjësi politike, Oliver Varhelji

para 5 muajve - Portalb

Nesër dhe pasnesër në Maqedoninë e Veriut në vizitë pune do të qëndrojë eurokomisari për zgjerim dhe fqinjësi politike, Oliver Varhelji, njofton Portab.mk . Varhelji në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë...

Ursula von der Leyen shprehet optimiste për bisedimet e BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Republika

Kryetarja e Komisionit Evropian, Urusla von der Leyen tha se shumë shpejt, ekipi i saj do të paraqesë metodologjinë e re për zgjerimin e BE-së. Ajo bëri thirrje vendeve anëtare të BE-së të mbeten të përkushtuara...

Plenkoviq: Kroacia dëshiron të sigurojë fillimin e nisjes së bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq në fjalimin e tij para Kuvendit Evropian tha se “organizimi i Samitit të BE-së në Zagreb dhe nisja e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë dhe Shqipërisë janë prioritetet...

Ursula von der Leyen shprehet optimiste për bisedimet e BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Arbresh

Kryetarja e Komisionit Evropian, Urusla von der Leyen tha se shumë shpejt, ekipi i saj do të paraqesë metodologjinë e re për zgjerimin e BE-së. Ajo bëri thirrje vendeve anëtare të BE-së të mbeten të përkushtuara...

Rizgjohen shpresat e Maqedonisë dhe Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Aktuale

Komisioni Europian pohon se nuk duhet të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Janë rizgjuar shpresat e Maqedonisë dhe Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Portalb

Komisioni Europian pohon se nuk duhet të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Rizgjohen shpresat e Maqedonisë dhe Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Tetova Sot

Komisioni Europian pohon se nuk duhet të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Rizgjohen shpresat e Maqedonisë dhe Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Shprehja

Komisioni Europian pohon se nuk duhet të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Rizgjohen shpresat e Maqedonisë dhe Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Alsat-M

Komisioni Europian pohon se nuk duhet të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Plenkovic: Në Samitin e Zagrebit do të jepet një kornizë kohore për Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Flaka

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian, nëpërmjet samitit në Zagreb në muajin maj, do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor një perspektivë të qartë...

Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave me BE-në

para 5 muajve - Flaka

Komisioni Evropian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Presidenti kroat pret hapa konkret për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Lajm

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian përmes Samitit në Zagreb në maj do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor perspektivë të qartë evropiane, kornizë...

Plenkovic: Në Samitin e Zagrebit do të jepet një kornizë kohore për Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian, nëpërmjet samitit në Zagreb në muajin maj, do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor një perspektivë të qartë...

Negociatat, Franca po lëkundet,Macron njofton se po rishikohet qëndrimi

para 5 muajve - Aktuale

Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit vijnë këtë fillim viti nga Komisioni i ri Europian nga Presidenca Kroate e Këshillit Europian, mbështetëse e fortë e anëtarësimit të Ballkanit...

Plenkovic: Në Samitin e Zagrebit do të jepet një kornizë kohore për Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Shprehja

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian, nëpërmjet samitit në Zagreb në muajin maj, do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor një perspektivë të qartë...

Plenkovic: Në Samitin e Zagrebit do të jepet një kornizë kohore për Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian, nëpërmjet samitit në Zagreb në muajin maj, do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor një perspektivë të qartë...

Plenkovic: Në Samitin e Zagrebit do të jepet një kornizë kohore për Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Lajm

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian, nëpërmjet samitit në Zagreb në muajin maj, do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor një perspektivë të qartë...

Plenkovic: Në Samitin e Zagrebit do të jepet një kornizë kohore për Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian, nëpërmjet samitit në Zagreb në muajin maj, do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor një perspektivë të qartë...

Presidenti kroat pret hapa konkret për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian përmes Samitit në Zagreb në maj do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor perspektivë të qartë evropiane, kornizë...

Presidenti kroat pret hapa komkret për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian përmes Samitit në Zagreb në maj do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor perspektivë të qartë evropiane, kornizë...

Shpresë për negociatat në Zagreb/ Plenkoviç: Datë për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

para 5 muajve - Vizion Plus

Shpresat për zhҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë sa vijnë e shtohen. Shqipëria ka pritshmëri të mëdha nga Samiti i Zgjerimit, i cili do të mbahet me 6-7 maj në Zagreb. Kryeministri...

KTHEHET NË FOKUS AGJENDA EVROPIANE

para 5 muajve - Klan Macedonia

Pritet miratimi i ligjit për prokurori publike nga ana e kuvendit Pas pushimeve sërish ringjallen aktivitetet ndërkombëtare, veçanërisht ato të lidhura me pritshmëritë që BE-ja ta zhbllokojë procesin aderues...

Kthehen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Albinfo

Komisioni Europian pohon se nuk duhet të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

PLENKOVIQ: NË MAJ KORNIZA KOHORE DHE METODOLOGJIA

para 5 muajve - Klan Macedonia

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviq ka deklaruar se kryesimi kroat me BE-në përmes Samitit të Zagrebit në maj do t`u jep vendeve të Ballkanit Perëndimor një perspektivë të qartë evropiane, kornizë...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Indeks.mk

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas marrjes së funksionit si eurokomisar....

Negociatat e Shqipërisë, presidenti Macron bën kthesën e papritur para Samitit të Zagrebit

para 5 muajve - Lajme.al

Pritshmëritë e Shqipërisë për hapjen e negociatave do të drejtohen tek Samiti i Zagrebit, i cili do të mbahet me 6-7 maj, i konsideruar si ngjarja më e rëndësishme e Presidencës kroate, që e ka nisur punën...

Në Samitin e Zagrebit do të jepet një kornizë kohore për Ballkanin Perëndimor

para 5 muajve - 24 ore

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic deklaroi se kryesimi kroat i Bashkimit Evropian, nëpërmjet samitit në Zagreb në muajin maj, do t’u japë vendeve të Ballkanit Perëndimor një perspektivë të qartë...

Rizgjohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - DW

Komisioni Europian pohon se nuk duhet të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Komisioneri për zgjerim në BE viziton Tiranën, ja kur pritet…

para 5 muajve - Standard

Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi do të vizitojë Shqipërinë më 16 janar. Varhalyi, do të jetë në Maqedoninë e Veriut më 15 janar dhe një ditë më pas do të vizitojnë Tiranën. Kujtojmë se politikani...

Negociatat, eurokomisari i ri vjen në shkup

para 5 muajve - Albeu

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut , mëson MEDIAL nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë...

Eurokomisari i ri për zgjerim javën e ardhshme në Shkup

para 5 muajve - Portalb

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejli më 15 dhe 16 janar do të qëndroj për vizitë në Maqedoninë e Veriut. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas marrjes së funksionit eurokomisar....

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Gazeta Express

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Franca po rishikon qëndrimin e saj! Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Gazeta Express

Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit vijnë këtë fillim viti nga Franca, Komisioni i ri Europian dhe Presidenca Kroate e Këshillit Europian, mbështetëse e fortë e anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Shprehja

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MIA nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

Ç’do ndodhë me Maqedoninë? Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - InfoShqip

Komisioni Evropian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ëbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Arbresh

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Arbresh

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Shprehja

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Opinion

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke shtuar shpresat për hapjen e negociatave. DW raporton se pritshmëritë e Shqipërisë drejtohen tek...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Alsat-M

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Iliria News

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Maqedonisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Koha.mk

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 janar – Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MIAnga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita...

Hapja e negociatave/KE: Nuk do të ketë rregulla të reja për Tiranën e Shkupin

para 5 muajve - 24 ore

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Komisioneri për Zgjerimin, Varhelyi vizitë në Tiranë më 16 janar

para 5 muajve - 24 ore

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi, do të vizitojë Tiranën, të enjten, më 16 janar. Sipas axhendës së publikuar në faqen e Komisionit Europian, gjatë vizitës në Tiranë, Komisioneri...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Flaka

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën në Shkup

para 5 muajve - Gazeta Express

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MIA nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Alsat-M

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MIA nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 janar, zhurnal.mk – Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes...

Komisioneri për Zgjerimin, Varhelyi vizitë në Tiranë më 16 janar

para 5 muajve - Lexo

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi, do të vizitojë Tiranën, të enjten, më 16 janar. Sipas axhendës së publikuar në faqen e Komisionit Europian, gjatë vizitës në Tiranë, Komisioneri...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Bashke

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas marrjes së funksionit si eurokomisar....

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Lajm

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Tetova Sot

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Negociatat, po e rishikon Franca qëndrimin e saj?

para 5 muajve - Albeu

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave .be tirana Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave...

Shtohen shpresat e Shqipërisë për hapjen e negociatave në maj

para 5 muajve - Gazeta Tema

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - GazetaBlic

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Vizion Plus

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - InfoShqip

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MIA nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

‘Shpresat këtë fillim viti vijnë nga Franca’, DW: Shtohen shanset e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - BalkanWeb

Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit vijnë këtë fillim viti nga Franca, Komisioni i ri Europian dhe Presidenca Kroate e Këshillit Europian, mbështetëse e fortë e anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Tetova Sot

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MIA nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave me BE-në

para 5 muajve - Arbresh

Komisioni Evropian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën në Shkup

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 janar, Zhurnal.mk – Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, njofton MIA nga burime nga Brukseli. Kjo do...

Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - DW

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Fakti Ditor

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MIA nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Aktuale

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MEDIAL nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - KDPolitik

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Fakti Ditor

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për zhbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Te Sheshi

Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit vijnë këtë fillim viti nga Franca, Komisioni i ri Europian dhe Presidenca Kroate e Këshillit Europian, mbështetëse e fortë e anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Medial

Shkup, 13 janar 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MEDIAL nga burime nga Brukseli. Kjo...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Lajm

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MEDIAL nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

‘Shpresat këtë fillim viti vijnë nga Franca’, DW: Rriten shanset e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Lexo

Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit vijnë këtë fillim viti nga Franca, Komisioni i ri Europian dhe Presidenca Kroate e Këshillit Europian, mbështetëse e fortë e anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Shenja

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MEDIAL nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Arbresh

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MEDIAL nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

para 5 muajve - Ekonomia Online

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për ҫbllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit...

Eurokomisari i ri për zgjerim të mërkurën vjen në Shkup

para 5 muajve - Zyrtare

Eurokomisari i ri për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varhejl më 15 dhe 16 janar do të udhëtojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut, mëson MEDIAL nga burime nga Brukseli. Kjo do të jetë vizita e tij e parë pas...

Komisionari për zgjerim i BE-së më 16 shkurt viziton Shqipërinë

para 5 muajve - Epoka e Re

Oliver Varhelyi, komisionar evropian për zgjerimin do ta vizitojë më 15 dhe 16 janar Shkupin dhe Tiranën, në misionin e tij të parë zyrtar në Ballkanin Perëndimor që nga fillimi i mandatit të tij. Ai do...

Bashkimi Evropian (BE) dhe Kroacia shembullore

para 5 muajve - Portalb

Sot, Kroacia merr përsipër Presidencën e Bashkimit Evropian për një periudhë prej 6 muajsh. Kryeministri kroat Andrej Plenkoviç është zotuar të organizojë një samit mbi perspektivat e anëtarësimit në BE-në...

Zagrebi vs. Prishtina!

para 5 muajve - Koha.mk

Në Zagreb politikanët pranojnë sfidat që dalin nga zgjedhjet dhe kundërshtarin politik e trajtojnë si partner, ndërkohë që në Prishtinë më tepër zgjat hallakama negocuese për formimin  e Qeverisë se vetë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK