http://kariera.mk

VV, ofertë të re për LDK/ Walker në Prishtinë: Formoni qeverinë

para 6 muajve - Top Channel

Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë një ofertë të re nga Lëvizja Vetëvendosje. Këtë e konfirmoi edhe zëdhënësi i LDK-së Besian Mustafa i cili tha se propozimi i paraqitur një ditë më parë është i ngjashëm...

Agim Veliu përgjigjet rreth ofertës së VV-së, e quan jo serioze

para 6 muajve - Ina

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu ka thënë se në këtë ofertë nuk ka diçka të re dhe serioze...

Agim Veliu përgjigjet rreth ofertës së VV-së, e quan jo serioze

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 14 janar – Zhurnal.mk – Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu ka thënë se në këtë...

Agim Veliu për ofertën e VV-së: Nuk është diçka serioze

para 6 muajve - Sinjali

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se në këtë...

"Lutja" e deputetit gjerman për VV-në e LDK-në

para 6 muajve - Albeu

Deputeti gjerman, Nikolas Löbel, ka kërkuar nga Vetëvendosje dhe LDK që të krijojnë qeverinë.Deputeti gjerman nga radhët e CDU-së, Nikolas Löbel, ka deklaruar se është koha që të përfundojnë negociatat...

Agim Veliu përgjigjet rreth ofertës së VV-së, e quan jo serioze

para 6 muajve - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu ka thënë se në këtë ofertë nuk ka diçka të re dhe serioze...

Veliu: S’ka takime me Vetëvendosjen, ofertën do ta shqyrtojmë por s’është serioze

para 6 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu ka thënë se kjo ofertë nuk ka diçka të re dhe serioze...

Kosovë, Kurti i bën edhe një ofertë të re LDK-së

para 6 muajve - Shprehja

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Mediat në Kosovë njoftojnë se Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në...

Analisti politik: LDK nuk do ta pranoj ofertën e VV-së, kështu mund të arrihet marrëveshja

para 6 muajve - GazetaBlic

Gjatë ditës së sotme është bërë publike një ofertë të re që i ka bërë Lëvizja Vetëvendosje (VV), Lidhjes demokratike të Kosovës (LDK), ku premtimin e deri tanishëm që kishin pasur dy partitë se qeveria...

Kosovë, Kurti i bën edhe një ofertë të re LDK-së

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Mediat në Kosovë njoftojnë se Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në...

“Lutja” e deputetit gjerman për VV-në e LDK-në

para 6 muajve - GazetaBlic

Deputeti gjerman, Nikolas Löbel, ka kërkuar nga Vetëvendosje dhe LDK që të krijojnë qeverinë. Deputeti gjerman nga radhët e CDU-së, Nikolas Löbel, ka deklaruar se është koha që të përfundojnë negociatat...

Veliu konfirmon se sot nuk do të ketë takim mes LDK dhe VV-së

para 6 muajve - OraInfo

As sot nuk do të ketë takim mes VV dhe LDK-së. Nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu...

VV ofertë të re LDK-së, Walker: Sa më parë të formohet qeveria e re

para 6 muajve - Aktuale

Lidhja Demokratike e Kosovës mbrëmjen e së hënës ka pranuar një ofertë të re nga Lëvizja Vetëvendosje për bashkëqeverisje.Siç njoftojnë mediat në Kosovë, në ofertë propozohet rritje e numrit të ministrive...

Agim Veliu: Oferta e VV nuk është serioze

para 6 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se në këtë...

Vetëvendosje i dërgon LDK-së ofertën e fundit, LDK e pëlqen

para 6 muajve - Shenja

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë sipas mediave në Kosovë,  Kurti ka propozuar rritjen e numrit...

Deputetja e LDK-së e refuzon ofertën e LV-së që i shton 2 ministri

para 6 muajve - Gazeta Express

Besa Gaxheri e LDK-së po e sheh si të prapranueshme rritjen e numrit të ministrive, në negociatat me LV-në për koalicion, raporton Gazeta Express. Deputetja Gaxherri duke folur për ofertën e re të bërë nga...

Veliu: Oferta e re e VV-së jo serioze, nuk e rregullon situatën

para 6 muajve - InfoShqip

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se në këtë...

LDK-ja kërkon dorëheqjen e Glauk Konjufcës ose

para 6 muajve - Tetova1

Një marrëveshje për bashkëqeverisje mes VV-së dhe LDK-së, nuk pritet të ndodhë shpejt as pas ofertës së fundit të Albin Kurtit. Zyrtarë të LDK-së i kanë thënë Gazetës Insajderi se kjo ofertë nuk është...

Oferta e re e VV-së| Agim Veliu thotë që nuk është serioze, por do ta shqyrtojnë

para 6 muajve - Infokusi

Mbrëmjen e së hënës edhe një ofertë e re nga Vetëvendosje iu dërgua LDK-së. Por, se çka ka në këtë ofertë, ende nuk dihet, pasi kjo gjë nuk është bërë publike, shkruan gazeta inFokus. Se çka ka në ofertë...

Degradojnë negociatat, Kurti shkel premtimin, e rrit numrin e ministrive për shkak të LDK’së së pangopur

para 6 muajve - Gazeta Express

Ka një javë që LDK-ja nuk ka arritur të vendosë se a do të pranojë ofertën e Lëvizjes Vetëvendosje, që u bë në takimin e fundit në nivel të liderëve. Derisa partia e Isa Mustafës ka insistuar në kryeparlamentarin,...

Kurti rrit numrin e ministrive, LDK mbetet e “pangopur”

para 6 muajve - OraInfo

Ende nuk është një arritje finale mes LDK-VV-së. Ka një javë që LDK-ja nuk ka arritur të vendosë se a do të pranojë ofertën e Lëvizjes Vetëvendosje, që u bë në takimin e fundit në nivel të liderëve. Derisa...

Rritja e numrit të ministrive, reagon Gaxheri

para 6 muajve - OraInfo

Negociatat mes LDK-VV-së, nuk kanë pasur një zhvillim pozitiv. Besa Gaxheri e LDK-së po e sheh si të prapranueshme rritjen e numrit të ministrive, në negociatat me LV-në për koalicion, raporton Gazeta...

Deputetja e LDK-së përgjigjet rreth ofertës së VV-së, Shtimi i numrit të ministrive, i papranueshëm

para 6 muajve - Insajderi

Deputetja e LDK-së Besa Gaxherri ka folur mbi ofertën e re që LVV i ka bërë Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gaxheri thekson se oferta e Albin Kurtit për me rrit numrin e ministrive nuk është e pranueshme...

Haxhiu nuk zbulon ofertën për LDK-në: Vendimi për kryeparlamentarin i pakthyeshëm, opsion zgjedhjet

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 14 janar – Zhurnal.mk – Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni...

Oferta e re e Kurtit për LDK-në

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti para se t’ia dërgonte ofertën e mbrëmshme LDK-së me 14 ministri të njëjtën ua kishte prezantuar edhe deputeteve nga komunitetet në Prizren. Këtë për klankosova.tv...

Oferta e re e Kurtit për LDK-në

para 6 muajve - Shprehja

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti para se t’ia dërgonte ofertën e mbrëmshme LDK-së me 14 ministri të njëjtën ua kishte prezantuar edhe deputeteve nga komunitetet në Prizren. Këtë për klankosova.tv...

Haxhiu nuk zbulon ofertën për LDK-në: Vendimi për kryeparlamentarin i pakthyeshëm, opsion zgjedhjet

para 6 muajve - Medial

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Haxhiu nuk zbulon ofertën për LDK-në: Vendimi për kryeparlamentarin i pakthyeshëm, opsion zgjedhjet

para 6 muajve - Klan Kosova

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

LDK-ja kërkon dorëheqjen e Glauk Konjufcës ose pushtetin 60-40

para 6 muajve - Tetova Sot

Një marrëveshje për bashkëqeverisje mes VV-së dhe LDK-së, nuk pritet të ndodhë shpejt as pas ofertës së fundit të Albin Kurtit. Zyrtarë të LDK-së i kanë thënë Gazetës Insajderi se kjo ofertë nuk është...

VV i përgjigjet LDK-së për kryeparlamentarin – Flasin për zgjedhje të jashtëzakonshme

para 6 muajve - Insajderi

Oferta e mbrëmshme e Lëvizjes Vetëvendosje për Lidhjen Demokratike të Kosovës, duket se nuk i ka pëlqyer kësaj të fundit. Sipas burimeve të Gazetës Insajderi, LDK nuk do ta pranojë këtë ofertë. Po ashtu,...

Albulena Haxhiu: Nuk mund të tregojmë çfarë oferte i kemi bërë LDK’së

para 6 muajve - Gazeta Express

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Haxhiu thotë se vendimi për kryeparlamentarin është i pakthyeshëm, i përmend edhe zgjedhjet

para 6 muajve - OraInfo

As pas tre muaj negociatash, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur që të arrijnë marrëveshje për bashkëqeverisje. Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena...

Agim Veliu: Oferta e fundit e LV-së nuk është diçka serioze

para 6 muajve - Epoka e Re

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për ‘Telegrafin’, ka thënë se në këtë...

Oferta e re e Kurtit për LDK-në me 14 ministri, një më shumë do t’u jepet minoriteteve

para 6 muajve - Medial

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti para se t’ia dërgonte ofertën e mbrëmshme LDK-së me 14 ministri të njëjtën ua kishte prezantuar edhe deputeteve nga komunitetet në Prizren. Këtë për klankosova.tv...

Ekskluzive: LDK e AAK nisin negociatat për formimin e qeverisë?

para 6 muajve - Infokusi

Takime pati edhe para zgjedhjeve, por edhe pas 6 tetorit. Pavarësisht dhjetra takimeve në mes të LDK-së e Vetëvendosjes e tash që kanë kaluar edhe 100 ditë që nga dita e zgjedhjeve, nuk po ka zgjidhje...

Walker kërkon formimin e Qeverisë kosovare, tregon se çka mendon për Albin Kurtin

para 6 muajve - Alsat-M

Vizitën e tij në prag të 21 vjetorit të masakrës së Reçakut po e shfrytëzon edhe për takime nëpër parti politike. Ish ambasadori i OSBE-së Wiliam Walker i ka vizituar partitë që në zgjedhjet e 6 tetorit...

Ramush Tahiri: Pse Albin Kurti nuk po e bën Qeverinë kur po thotë se është afër marrëveshjes?

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 14 janar – Zhurnal.mk – Njohësi i çështjeve politike Ramush Tahiri në një prononcim për “Gazeta Blic” thotë se Vetëvendosje e ka për obligim me e formu Qeverinë. Tahiri thekson se është brengosëse...

Veliu: Oferta e VV-së s’është serioze, megjithatë do ta shqyrtojmë

para 6 muajve - Arbresh

Nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu ka thënë se kjo ofertë nuk ka diçka të re dhe...

Kjo është oferta e re e Vetëvendosjes për LDK-në?!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti para se t’ia dërgonte ofertën e mbrëmshme LDK-së me 14 ministri të njëjtën ua kishte prezantuar edhe deputeteve nga komunitetet në Prizren. Këtë për klankosova.tv...

Veliu e quan jo serioze ofertën e LVV-së, thotë se sot s’ka takime

para 6 muajve - Periskopi

Nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu ka thënë se kjo ofertë nuk ka diçka të re dhe...

Oferta e re e Kurtit për LDK-në me 14 ministri, një më shumë do t’u jepet minoriteteve

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti para se t’ia dërgonte ofertën e mbrëmshme LDK-së me 14 ministri të njëjtën ua kishte prezantuar edhe deputeteve nga komunitetet në Prizren. Këtë për klankosova.tv...

Oferta e re e Kurtit për LDK-në

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti para se t’ia dërgonte ofertën e mbrëmshme LDK-së me 14 ministri të njëjtën ua kishte prezantuar edhe deputeteve nga komunitetet në Prizren. Këtë për klankosova.tv...

Agim Veliu flet për ofertën e Vetëvendosjes

para 6 muajve - Gazeta Observer

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se në këtë...

Haxhiu: Nëse nuk bëhet koalicion me LDK-në, shkojmë në zgjedhje!

para 6 muajve - GazetaBlic

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Walker kërkon formimin e Qeverisë kosovare, tregon se çka mendon për Albin Kurtin

para 6 muajve - Shprehja

Vizitën e tij në prag të 21 vjetorit të masakrës së Reçakut po e shfrytëzon edhe për takime nëpër parti politike. Ish ambasadori i OSBE-së Wiliam Walker i ka vizituar partitë që në zgjedhjet e 6 tetorit...

LDK ka dy kërkesa finale për VV-në?!

para 6 muajve - Ina

Lidhjes Demokratike të Kosovës duket se nuk po i pëlqen oferta e fundit e Lëvizjes Vetëvendosje të cilën mbrëm i ka dërguar Albin Kurti, Isa Mustafës përmes së cilës propozonte rritjen e numrit të ministrive....

Agim Veliu: Oferta e LVV-së nuk është diçka serioze, megjithatë po e shqyrtojmë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se në këtë...

Analisti Bytyçi jep disa opsione në rast të dështimit të koalicionit VV-LDK, s’përjashton PAN 2

para 6 muajve - Ekonomia Online

Nëse nuk bëhet koalicioni i shumëpritur LVV-LDK, atëherë Vetëvendosje duhet t’ia lëshon rrugën Lidhjes Demokratike të Kosovës ta formojë Qeverinë. Por nëse kjo e fundit nuk pranon, atëherë analisti politik,...

VV: Qeveria do të bëhet shpejt

para 6 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi në Facebook ka njoftuar për takimin që kanë pasur me William Walker ish ambasador i OSBE në Kosovë. Sipas tyre në takim është biseduar për situatën politike në...

Ramush Tahiri: Pse Albin Kurti nuk po e bën Qeverinë kur po thotë se është afër marrëveshjes?

para 6 muajve - GazetaBlic

Njohësi i çështjeve politike Ramush Tahiri në një prononcim për “Gazeta Blic” thotë se Vetëvendosje e ka për obligim me e formu Qeverinë. Tahiri thekson se është brengosëse se si Albin Kurti nuk po e pranon...

LDK-ja kërkon dorëheqjen e Glauk Konjufcës ose pushtetin 60-40

para 6 muajve - Insajderi

Lidhjes Demokratike të Kosovës duket se nuk po i pëlqen oferta e fundit e Lëvizjes Vetëvendosje të cilën mbrëm i ka dërguar Albin Kurti, Isa Mustafës përmes së cilës propozonte rritjen e numrit të ministrive....

Kurti-Walker: Qeveria duhet të formohet sa më shpejtë

para 6 muajve - KosovaLive360

Sot, kryetari Albin Kurti së bashku me nënkryetarin e Lëvizjes, Besnik Bislimin priti në takim ambasadorin e mirënjohur, mikun e Kosovës, William Walker. Në prag të përvjetorit të 21-të të masakrës së...

Walker me dy porosi pas takimit me Albin Kurtin

para 6 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar para pak minutash edhe takimi i ish-ambasadorit të OSBE-së, William Walker, dhe kreut të VV’së, Albin Kurti. Walker pas takimit me Kurtin ka dhënë mesazh për krijimin sa më të shpejtë të...

Degradojnë negociatat, Kurti shkel premtimin, e rrit numrin e ministrive për shkak të LDK’së së pangopur

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ka një javë që LDK-ja nuk ka arritur të vendosë se a do të pranojë ofertën e Lëvizjes Vetëvendosje, që u bë në takimin e fundit në nivel të liderëve. Derisa partia e Isa Mustafës ka insistuar në kryeparlamentarin,...

Albulena Haxhiu: Nuk mund të tregojmë çfarë oferte i kemi bërë LDK’së

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Walker kërkon formimin sa më të shpejtë të Qeverisë

para 6 muajve - Insajderi

Ish shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker ka kërkuar sa më shpejt formimin e qeverisë mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Walker pas takimit që pati sot me zyrtarë të Vetëvendosje tha...

Vetëvendosje i dërgon LDK-së ofertën e fundit, ja sa ministri parashihen

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14....

Walker kërkon formimin e Qeverisë kosovare, tregon se çka mendon për Albin Kurtin

para 6 muajve - Tetova Sot

Vizitën e tij në prag të 21 vjetorit të masakrës së Reçakut po e shfrytëzon edhe për takime nëpër parti politike. Ish ambasadori i OSBE-së Wiliam Walker i ka vizituar partitë që në zgjedhjet e 6 tetorit...

Dy porositë që Wolker ia tha gjatë takimit Albin Kurtit

para 6 muajve - OraInfo

William Walker ka kërkuar nga Albin Kurti që sa me parë ta formojë Qeverinë. Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë....

Walker kërkon formimin sa më të shpejtë të qeverisë

para 6 muajve - Sinjali

Ish shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker ka kërkuar sa më shpejt formimin e qeverisë mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Walker pas takimit që pati sot me zyrtarë të Vetëvendosje, tha...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje qeverinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Ish-shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton...

William Walker kërkon që sa më shpejt të formohet qeveria

para 6 muajve - RTV 21

Walker sot tek Vetëvendosja Ish shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker ka kërkuar sa më shpejt formimin e qeverisë nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike të Kosovës. Walker pas takimit që pati...

Haxhiu flet për ofertën e re që VV’ja ia ka dërguar LDK’së

para 6 muajve - Infokusi

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Oferta e VV-së – Ky është lajmi i fundit nga LDK

para 6 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje, mbrëmë rreth orës 22:00 i ka dërguar ofertën e re Lidhjes Demokratike të Kosovës. Por, burime nga LDK-ja, i kanë thënë Gazetës Insajderit se do ta refuzojnë këtë ofertë nga VV-ja....

Deputetja e LDK-së përgjigjet rreth ofertës së VV-së: Shtimi i numrit të ministrive, i papranueshëm

para 6 muajve - Gazeta Observer

Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri, ka folur mbi ofertën e re që LVV i ka bërë Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gaxherri thekson se oferta e Albin Kurtit për me rrit numrin e ministrive nuk është e pranueshme....

Deputetja e LDK’së përgjigjet rreth ofertës së VV-së: Shtimi i numrit të ministrive, i papranueshëm

para 6 muajve - Zyrtare

Deputetja e LDK-së Besa Gaxherri në ka folur mbi ofertën e re që LVV i ka bërë Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gaxheri thekson se oferta e Albin Kurtit për me rrit numrin e ministrive nuk është e pranueshme...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje qeverinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton Klan...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje qeverinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë. “Kanë kaluar...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje Qeverinë

para 6 muajve - Shprehja

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë. “Kanë kaluar...

Deputetja e LDK-së përgjigjet rreth ofertës së VV-së: Shtimi i numrit të ministrive, i papranueshëm!

para 6 muajve - Bota Press

Deputetja e LDK-së Besa Gaxherri në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur mbi ofertën e re që LVV i ka bërë Lidhjes Demokratike të Kosovës.Gaxheri thekson se oferta e Albin Kurtit për me rrit numrin...

Deputetja e LDK’së përgjigjet rreth ofertës së VV-së: Shtimi i numrit të ministrive, i papranueshëm

para 6 muajve - Periskopi

Deputetja e LDK-së Besa Gaxherri në ka folur mbi ofertën e re që LVV i ka bërë Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gaxheri thekson se oferta e Albin Kurtit për me rrit numrin e ministrive nuk është e pranueshme...

Haxhiu: Vendimi për kryeparlamentarin i pakthyeshëm, opsion janë zgjedhjet

para 6 muajve - Gazeta e re

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Vetëvendosje i dërgon ofertë të re LDK-së

para 6 muajve - Gazeta e re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka pranuar një ofertë të re nga Lëvizja Vetëvendosje. Lëvizja Vetëvendosje i ka propozuar një ofertë të re për bashkëqeverisje Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK)....

LDK-ja nis shqyrtimin e ofertës së fundit nga Vetëvendosje

para 6 muajve - Insajderi

Zyra për informim e LDK-së, nëpërmjet zëdhënësit Besian Mustafa ka bërë të ditur se kanë marrë një propozim të ri nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai ka bërë të ditur se propozimin e Kurtit që u ka shkuar mbrëmë,...

Shoqata e Gazetarëve merr vendim të mos mbrojë Baton Haxhiun nga Liburn Aliu

para 6 muajve - Zyrtare

Drejtori i Klan Kosovës Baton Haxhiu, mbrëmë në një paraqitje televizive në median e tij, tha se ka informacione që kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti i vendit Hashim Thaçi janë...

LDK konfirmon ofertën e re të VV’së, s’tregon çka

para 6 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosoëvs ka pranuar se ka marrë ofertë të re mbrëmë nga kreu i LV-së, Albin Kurti, raporton Gazeta Express. Në një komunikatë nisur për media nga LDK-ja kanë bërë të ditur se dje nga...

Deputetja e LDK-së përgjigjet rreth ofertës së VV-së: Shtimi i numrit të ministrive, i papranueshëm

para 6 muajve - Ekonomia Online

Deputetja e LDK-së Besa Gaxherri në një prononcim për “Gazeta Blic” ka folur mbi ofertën e re që LVV i ka bërë Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gaxheri thekson se oferta e Albin Kurtit për me rrit numrin...

Haxhiu: Kryeparlamentari çështje e kryer, opsion mbesin zgjedhjet e reja

para 6 muajve - Epoka e Re

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Vetëvendosje me propozim të ri për LDK-në

para 6 muajve - RTV 21

LDK pritet të shqyrtojë propozimin Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar një propozim të ri nga Lëvizja Vetëvendosje. Këtë e konfirmoi zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, i cili ka thënë se propozimi...

Këshilli nuk mblidhet, Mustafa dhe nënkryetarët marrin mandatin për të vendosur për ofertën e VV’së

para 6 muajve - Gazeta Express

Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk kanë arritur ende që të vendosin se a do të shkojnë në koalicion së bashku, pavarësisht disa takimeve që kanë zgjatur me orë të tëra. Tashmë janë bërë më shumë se tre muaj...

Kosovë, Vetëvendosje ofertë të re LDK-së

para 6 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti  në kuadër të krijimit të një marrëveshje për koalicionin qeverisës i ka dërguar  kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa ofertën e fundit. Mediat kosovare bëjnë...

VV thotë se Walker kërkoi që sa më shpejtë krijimin e Qeverisë

para 6 muajve - Infokusi

Gjatë ditës së martë, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është takuar me ish ambasadorin e OSB-së, William Walker, shkruan Gazeta inFokus. E në këtë takim Walker ka kërkuar nga Kurti që të formohen sa...

William Walker shkon te VV – Pritet të takohet me Kurtin

para 6 muajve - Insajderi

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin Kurti, raporton Televizioni T7. Walker një ditë...

Shoqata e Gazetarëve merr vendim të mos mbrojë Baton Haxhiun nga Liburn Aliu

para 6 muajve - Periskopi

Drejtori i Klan Kosovës Baton Haxhiu, mbrëmë në një paraqitje televizive në median e tij, tha se ka informacione që kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti i vendit Hashim Thaçi janë...

Këshilli nuk mblidhet, Mustafa dhe nënkryetarët marrin mandatin për të vendosur për ofertën e VV’së

para 6 muajve - Iliria News

Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk kanë arritur ende që të vendosin se a do të shkojnë në koalicion së bashku, pavarësisht disa takimeve që kanë zgjatur me orë të tëra. Tashmë janë bërë më shumë se tre muaj...

William Walker i shkon në zyrë Albin Kurtit

para 6 muajve - Klan Kosova

Ish-ambasadori i OSBE-së William Walker, po zhvillon një vizitë në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai aktualisht është duke zhvilluar një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurti. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...

LDK merr propozim të ri nga Vetëvendosja, por të ngjashëm me të vjetrin

para 6 muajve - Klan Kosova

LDK-ja ka marrë një propozim të ri nga Lëzija Vetëvendosje për të arritur koalicionin qeverisës. Por propozimi i ri sipas zëdhënësit të LDK-së, Besian Mustafa, ka pak të reja nga propozimi i mëparshëm,...

William Walker i shkon në zyrë Albin Kurtit

para 6 muajve - Medial

Ish-ambasadori i OSBE-së William Walker, po zhvillon një vizitë në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai aktualisht është duke zhvilluar një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurti. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...

LDK konfirmon ofertën e re të VV, nuk tregon ndryshimet

para 6 muajve - Albeu

Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar se ka marrë ofertë të re mbrëmë nga kreu i LV-së, Albin Kurti , raporton Gazeta Express. Në një komunikatë nisur për media nga LDK-ja kanë bërë të ditur se dje nga...

Vetëvendosje vjen me ofertë të re për LDK-në

para 6 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar një ofertë të re nga Vetëvendosje. Këtë e konfirmon edhe zëdhënësi i LDK-së Besian Mustafa i cili ka thënë se propozimi i djeshëm është shumë i ngjajshëm me atë...

Mustafa dhe nënkryetarët marrin mandatin për të vendosur për ofertën e VV-së

para 6 muajve - GazetaBlic

Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk kanë arritur ende që të vendosin se a do të shkojnë në koalicion së bashku, pavarësisht disa takimeve që kanë zgjatur me orë të tëra. Tashmë janë bërë më shumë se tre muaj...

LDK konfirmon: Po, kemi pranuar ofertë nga VV-ja, është e ngjashme nga ajo e takimit të fundit

para 6 muajve - OraInfo

LDK konfirmon ofertën e re të VV’së, s’tregon çka Lidhja Demokratike e Kosoëvs ka pranuar se ka marrë ofertë të re mbrëmë nga kreu i LV-së, Albin Kurti, raporton Gazeta Express. Në një komunikatë nisur...

LDK heshtë pas ofertës së VV-së

para 6 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka vendosur që deri tani të heshtë pas ofertës së fundit që Lëvizja Vetëvendosje, ia ka bërë për marrëveshjen e bashkëqeverisjes, shkruan Gazeta Insajderi. Ani pse, tash e...

Pas LDK’së, William Walker shkon në Vetëvendosje

para 6 muajve - Gazeta Express

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin Kurti, raporton Televizioni T7 nga vendi i ngjarjes....

Isa Mustafa dhe nënkryetarët marrin mandatin për të vendosur për ofertën e VV-së

para 6 muajve - OraInfo

Këshilli nuk mblidhet, Mustafa dhe nënkryetarët marrin mandatin për të vendosur për ofertën e VV-së. Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk kanë arritur ende që të vendosin se a do të shkojnë në koalicion së...

E konfirmon LDK: Vetëvendosje mbrëmë na ka bërë ofertë të re

para 6 muajve - InfoShqip

LDK konfirmon se ka marrë ofertë të re nga Lëvizja Vetëvendosje, ndërsa nga kjo parti thuhet se do të shqyrtohet ditëve në vijim. Përmes një komunikate për media, LDK ka thënë se VV u ka paraqitur një...

Konfirmohet nga të dy palët, LVV i dërgon ofertë të re LDK-së

para 6 muajve - Sinjali

Lëvizja Vetëvendosje i ka dërguar ofertë rë re për bashkëqeverisje Lidhjes Demokratike të Kosovës. Zëdhënësi i LVV-së, Arlind Manxhuka, ka pohuar se dje kjo parti ia ka dërguar ofertën e re LDK-së. “Po,...

Albin Kurti oferte te fundit Mustafes, çfare i kerkoi ne oret e vona te nates se kaluar

para 6 muajve - Iliria News

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë, të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen...

Pas LDK’së, William Walker shkon në Vetëvëndosje

para 6 muajve - Iliria News

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin Kurti, raporton Televizioni T7 nga vendi i ngjarjes....

Pas takimit me zyrtarët e LDK’se, William Walker i shkon në konak edhe Albin Kurtit

para 6 muajve - Infokusi

Ish shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker ka kërkuar sa më shpejt formimin e qeverisë mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Walker pas takimit që pati sot me zyrtarë të Vetëvendosje tha...

Albin Kurti bën ofertën e re ndaj LDK-së

para 6 muajve - Opinion

Duket se dy partitë më të votuar në zgjedhjet e parakohshme në Kosovë janë shumë pranë marrëveshjes për koalicion. Mësohet se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë rreth orës...

Albin Kurti ofertë të fundit Mustafës, çfarë i kërkoi në orët e vona të natës së kaluar

para 6 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë, të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen...

Vetëvendosje ia bën edhe një ofertë të re LDK’së

para 6 muajve - Iliria News

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen e...

Walker ia “mësyen” Vetëvendosjes

para 6 muajve - GazetaBlic

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin Kurti, raporton Televizioni T7 nga vendi i ngjarjes....

William Walker takohet sot me Kurtin

para 6 muajve - OraInfo

William Walker sot do të takohet me Albin Kurtin. Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin...

Kurti i propozon Mustafës rritjen e numrit të ministrive

para 6 muajve - Insajderi

Pas një ngecje në bisedimet mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar...

Haxhiu: Ose Konjufca kryetar i Kuvendit ose zgjedhje

para 6 muajve - Zyrtare

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Haxhiu: Vendimi për kryeparlamentarin i pakthyeshëm, opsion janë zgjedhjet

para 6 muajve - Fakti Ditor

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Walker kërkon formimin e Qeverisë, tregon se çka mendon për Albin Kurtin

para 6 muajve - Gazeta e re

Vizitën e tij në prag të 21 vjetorit të masakrës së Reçakut po e shfrytëzon edhe për takime nëpër parti politike. Ish ambasadori i OSBE-së Wiliam Walker i ka vizituar partitë që në zgjedhjet e 6 tetorit...

Oferta e re e Kurtit për LDK-në dhe minoritetet

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti para se t’ia dërgonte ofertën e mbrëmshme LDK-së me 14 ministri të njëjtën ua kishte prezantuar edhe deputeteve nga komunitetet në Prizren. Këtë e ka konfirmuar njëri...

Haxhiu: Ose Konjufca kryetar i Kuvendit ose zgjedhje

para 6 muajve - Periskopi

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Albulena Haxhiu: Nuk mund të tregojmë çfarë oferte i kemi bërë LDK’së

para 6 muajve - Arbresh

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Albulena Haxhiu: Nuk mund të tregojmë çfarë oferte i kemi bërë LDK’së

para 6 muajve - Gazeta e re

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në janë zgjedhjet e jashtëzakonshme....

Haxhiu konfirmon ofertën për LDK-në: Vendimi për kryeparlamentarin i pakthyeshëm, opsion zgjedhjet

para 6 muajve - Gazeta Observer

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, në një deklaratë për Ekonomia Online ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në...

LDK-ja kërkon dorëheqjen e Glauk Konjufcës ose pushtetin 60-40

para 6 muajve - Gazeta Observer

Një marrëveshje për bashkëqeverisje mes VV-së dhe LDK-së, nuk pritet të ndodhë shpejt as pas ofertës së fundit të Albin Kurtit. Zyrtarë të LDK-së i kanë thënë Gazetës Insajderi se kjo ofertë nuk është...

Vetëvendosja ia bën edhe një ofertë të re LDK’së

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen e...

Walker kërkon formimin e Qeverisë, tregon se çka mendon për Albin Kurtin

para 6 muajve - KosovaPress

Ish ambasadori i OSBE-së Wiliam Walker i ka vizituar partitë që në zgjedhjet e 6 tetorit dolën e para dhe e dyta. Dje ishte në LDK ndërsa sot shkoi në Vetëvendosje ku u takua me liderin e kësaj partie...

Vetëvendosje i dërgon LDK-së ofertën e fundit, ja sa ministri parashihen

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14....

Haxhiu konfirmon ofertën për LDK-në: Vendimi për kryeparlamentarin i pakthyeshëm, opsion zgjedhjet

para 6 muajve - Ekonomia Online

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, në një deklaratë për Ekonomia Online ka thënë se çështja e kryeparlamentarit është e mbyllur dhe se opsioni i vetëm nëse nuk bëhet koalicioni me LDK-në...

Ramush Tahiri: Pse Albin Kurti nuk po e bën Qeverinë kur po thotë se është afër marrëveshjes?

para 6 muajve - Bota Press

Njohësi i çështjeve politike Ramush Tahiri në një prononcim për “Gazeta Blic” thotë se Vetëvendosje e ka për obligim me e formu Qeverinë. Tahiri thekson se është brengosëse se si Albin Kurti nuk po e pranon...

Marrëveshja LVV-LDK shumë larg, edhe sot nuk pritet takim ndërmjet tyre

para 6 muajve - Tetova Sot

Edhe sot nuk pritet të ketë takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Kështu bëhet e ditur nga të dy subjektet politike. Zëdhënësi për media i Lëvizjes Vetëvendosje Arlind Manxhuka tha për...

Një tjetër shpresë? Vetëvendosja i bën ofertë të re LDK-së

para 6 muajve - Albeu

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14....

Walker mesazh të qartë Kurtit: Ngutuni bëjeni qeverinë, shteti nuk funksionon pa institucione

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili erdhi për vizitë në Kosovë, ka pëfunduar takimin me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Pas takimit Walker i tha mediave se ai e ka këshilluar...

Vetëvendosje i dërgon LDK-së ofertën e fundit, ja sa ministri parashihen

para 6 muajve - Ina

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14....

E konfirmon LDK – Ka ofertë të re nga Vetëvendosje

para 6 muajve - Infokusi

Javën që lamë pas LDK e Vetëvendosje brenda tre ditësh u takuan tri herë radhazi. Por, pavarësisht kësaj nuk pati ndonjë marrëveshje mes tyre, shkruan gazeta inFokus. Kështu, prej të enjtes së 7 dhjetorit...

Përfundon takimi – William Walker me dy porosi për Albin Kurtin

para 6 muajve - Arbresh

Ka përfunduar para pak minutash edhe takimi i ish-ambasadorit të OSBE-së, William Walker, dhe kreut të VV’së, Albin Kurti. Walker pas takimit me Kurtin ka dhënë mesazh për krijimin sa më të shpejtë të...

Walker mesazh të qartë Kurtit: Ngutuni bëjeni qeverinë, shteti nuk funksionon pa institucione

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili erdhi për vizitë në Kosovë, ka pëfunduar takimin me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Pas takimit Walker i tha mediave se ai e ka këshilluar...

Kjo është oferta e fundit e Vetëvendosjes që ia ka dërguar LDK-së

para 6 muajve - OraInfo

Vetëvendosje i dërgon ofertën e fundit LDK-së? Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë, Kurti ka propozuar...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje qeverinë

para 6 muajve - Arbresh

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton Klan...

Walkeri takohet me Kurtin, kërkon që të formohet qeveria

para 6 muajve - Epoka e Re

Ish-shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e këtij subjekti politik. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje Qeverinë – Periskopi

para 6 muajve - Zyrtare

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë. “Kanë kaluar...

Analisti kosovar ka një sugjerim për Albin Kurtin

para 6 muajve - Iliria News

Albin Kurti i VV’së ende nuk e ka dorëzuar emrin e kryeministrit tek Presidenti Thaçi, ndërsa një veprim i tillë po shihet si jo i duhur nga analisti Ramush Tahiri. Në një prononcim për indeksonline ai...

Walker kërkon formimin sa më të shpejtë të Qeverisë

para 6 muajve - KosovaPress

Walker pas takimit që pati sot me zyrtarë të Vetëvendosje tha se një shtet pa Qeveri është jo funksional dhe për këtë theksoi se duhet të formohet Qeveria për t’i dhënë perspektivë të rinjve. Një takim...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje qeverinë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton Klan...

Walker-Kurtit: Qeveria duhet të formohet sa më shpejt

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ish ambasadori i OSBES-së, William Walker, pas takimit me kryetarin e VV-së tha se i tha Albin Kurtit se Qeveria duhet të formohet sa më shpejt, raporton Ekonomia Online. “Kjo punë duhet të kryhet pasi...

LDK konfirmon ofertën e re të VV’së, s’tregon çka

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosoëvs ka pranuar se ka marrë ofertë të re mbrëmë nga kreu i LV-së, Albin Kurti, raporton Gazeta Express. Në një komunikatë nisur për media nga LDK-ja kanë bërë të ditur se dje nga...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje Qeverinë

para 6 muajve - Periskopi

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë. “Kanë kaluar...

LDK konfirmon ofertën e re nga VV: Ka ndryshime të vogla

para 6 muajve - 24 ore

Lidhja Demokratike e Kosovës ka konfirmuar se ka marrë një ofertë të re për koalicionin nga Lëvizja Vetëvendosje. Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa ka deklaruar se oferta e re e VV-së ka disa ndryshime...

Analisti kosovar ka një sugjerim për Albin Kurtin

para 6 muajve - Gazeta Express

Albin Kurti i VV’së ende nuk e ka dorëzuar emrin e kryeministrit tek Presidenti Thaçi, ndërsa një veprim i tillë po shihet si jo i duhur nga analisti Ramush Tahiri. Në një prononcim për indeksonline ai...

Kurtit po i bien maskat një nga një, për pazare të pushtetit i shton ministritë

para 6 muajve - Periskopi

Kryetari i Vetëvendosjes, njëherësh pretendent për formiminne Qeverisë, ka nisur t’i shkelë parimet e veta që i kishte vendosur për të formuar një Qeveri të vogël me 12 ministri duke u thënë qytetarëve...

Ekskluzive: Vetëvendosje i dërgon LDK-së ofertën e fundit

para 6 muajve - Insajderi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen e...

Marrëveshja LVV-LDK shumë larg, edhe sot nuk pritet takim mes tyre!

para 6 muajve - GazetaBlic

Edhe sot nuk pritet të ketë takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Kështu bëhet e ditur nga të dy subjektet politike. Zëdhënësi për media i Lëvizjes Vetëvendosje Arlind Manxhuka tha për...

E konfirmojnë nga LDK-ja: Kemi pranuar ofertë të re nga VV-ja

para 6 muajve - Fakti Ditor

Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar një ofertë të re nga Vetëvendosje. Këtë e konfirmon edhe zëdhënësi i LDK-së Besian Mustafa i cili ka thënë se propozimi i djeshëm është shumë i ngjajshëm me atë...

Oferta e fundit e LVV-së për LDK-në, propozohet rritja e numrit të ministrive

para 6 muajve - Shprehja

Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14. Kësisoj, LDK do të ketë gjashtë ministri, VV, pesë, derisa minoritetet tri ministri. Oferta...

Ramush Tahiri ka një sugjerim për Albin Kurtin

para 6 muajve - OraInfo

Analisti kosovar ka një sugjerim për Albin Kurtin. Albin Kurti i VV’së ende nuk e ka dorëzuar emrin e kryeministrit tek Presidenti Thaçi, ndërsa një veprim i tillë po shihet si jo i duhur nga analisti...

Vetëvendosje ia dërgon LDK-së ofertën e fundit

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ia ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar “Insajderi”, Kurti ka propozuar rritjen...

LDK-ja: Oferta e LV-së është e ngjashme nga ajo e mëhershmja

para 6 muajve - Epoka e Re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka marrë një propozim të ri nga Lëvizja Vetëvendosje për të arritur marrëveshjen për bashkëqeverisje. Por propozimi i ri sipas zëdhënësit të LDK-së, Besian Mustafa, ka...

Koalicioni  LV-LDK besoj se do të bëhet, por… por, a do të jetë vërtet i shpresës?!

para 6 muajve - Epoka e Re

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Lehtësisht e parashikueshme, vështirë e realizueshme: Para zgjedhjeve të 6 nëntorit 2019 në një intervistë në “Epoka e re” pata deklaruar se më vështirë do të jetë të bëhet...

67% e qytetarëve mendojnë se VV nuk duhet ta largojë Konjufcën nga kreu i Kuvendit

para 6 muajve - Periskopi

Raportohet se negociatat për formimin e Qeverisë Kurti mes VV-së dhe LDK-së kanë ngecur në pozitën e kryetarit të Kuvendit. VV i ka ofruar LDK-së një ministri por partia e z.Mustafa e kërkon me ngulm pozitën...

William Walker shkon në LVV, pritet të takohet me Albin Kurtin

para 6 muajve - Zyrtare

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin Kurti, raporton Televizioni T7. Walker një ditë...

Vetëvendosje ia bën edhe një ofertë të re LDK’së

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen e...

Vetëvendosje i bën LDK-së ofertë të re për koalicion

para 6 muajve - KosovaPress

Këtë e konfirmon edhe zëdhënësi i LDK-së Besian Mustafa i cili ka thënë se propozimi i djeshëm është shumë i ngjajshëm me atë të takimit të fundit, por me disa ndryshime. Sipas Mustafës ky propozim do...

Vetëvendosje i dërgon ofertën e fundit LDK-së?

para 6 muajve - Infokusi

Në orët e fundit të ditës së hënë, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dërguar edhe një ofertë, Lidhjes Demokratike të Kosovës. Që të krijojnë qeverinë numri i ministrive është rritur nga 12 në...

Letrat mes Thaçit e Kurtit, çka i thanë njëri-tjetrit

para 6 muajve - Infokusi

Konsiderohen si kundërshtarët më të mëdhenj politik në Kosovë. Por, pavarësisht kësaj e akuzave të shumta në mes të Hashim Thaçit e Albin Kurtit, këtë të dy, ani se për pak kohë, u obliguan të takohen...

William Walker shkon në LVV, pritet të takohet me Albin Kurtin

para 6 muajve - Periskopi

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin Kurti, raporton Televizioni T7. Walker një ditë...

LDK-ja do ta shqyrtojë propozimin “e ngjashëm” të Vetëvendosjes

para 6 muajve - Albinfo

Zyra për informim e LDK-së, nëpërmjet zëdhënësit Besian Mustafa në një sqarim për media ka bërë të ditur se kanë marrë një propozim të ri nga VV-ja. Pa e sqaruar përmbajtjen e këtij propozimi, ky subjekt...

LDK konfirmon ofertën e re të VV’së, s’tregon çka

para 6 muajve - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosoëvs ka pranuar se ka marrë ofertë të re mbrëmë nga kreu i LV-së, Albin Kurti. Në një komunikatë nisur për media nga LDK-ja kanë bërë të ditur se dje nga LV-ja kanë marrë një propozim...

Haxhiu: Vetëvendosje ndoshta s’di për takimet, Kurti le ta thotë të vërtetën

para 6 muajve - Klan Kosova

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në Info Magazine të Kushtrim Sadikut, në Klan Kosova, se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë...

William Walker i shkon në vizitë Albin Kurtit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin Kurti. Walker një ditë më parë është takuar në...

William Walker i shkon në zyrë Albin Kurtit

para 6 muajve - Arbresh

Ish-ambasadori i OSBE-së William Walker, po zhvillon një vizitë në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai aktualisht është duke zhvilluar një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurti. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...

LDK tregon çfarë oferte i bëri mbrëmë Vetëvendosje

para 6 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka marr një ofertë nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV)për bashkëqeverisje. Oferta i është bërë LDK-së të hënën në mbrëmje. Këtë e kanë konfirmuar për arbresh.info, zyrtarë...

LDK tregon çfarë oferte i bëri mbrëmë Vetëvendosje

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka marr një ofertë nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV) për bashkëqeverisje. Oferta i është bërë LDK-së të hënën në mbrëmje. Këtë e kanë konfirmuar për arbresh.info,...

LDK për ofertën e fundit të LVV-së: Është e ngjashme me atë të javës së kaluar

para 6 muajve - Periskopi

Bisedimet ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë rifilluar në javën që lamë pas, por nuk u arrit asnjë marrëveshje për bashkëqeverisje. Ndërsa dje Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Amerika kërkon që sa më shpejt të formohet Qeveria e re e Kosovës

para 6 muajve - InfoShqip

Nëpërmjet një komunikate, LDK-ja ka bërë të ditur se ambasadori amerikan Philip Kosnett, në takim me strukturat drejtuese të këtij subjekti ka kërkuar nga udhëheqësit politik krijimin sa më të shpejtë...

Walker ia “mësyen” Vetëvendosjes

para 6 muajve - Bota Press

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin Kurti, raporton Televizioni T7 nga vendi i ngjarjes.Walker...

Pas LDK-së, William Walker ia “mësyen” Vetëvendosjes

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LV-së në Prishtinë, aty ku për pak pritet që të takohet me kreun e partisë, Albin Kurti, raporton Televizioni T7. Walker një ditë...

VV i dërgon ofertën e fundit LDKsë

para 6 muajve - Tetova1

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDKsë, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen e...

Albin Kurti ofertë të fundit Mustafës, çfarë i kërkoi në orët e vona të natës së kaluar: Qeveria me 14 ministra

para 6 muajve - 24 ore

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë, të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen...

Dorëzohet VV, ia jep LDK’së edhe kryetarin e Kuvendit?

para 6 muajve - Infokusi

Në orët e fundit të ditës së hënë, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dërguar edhe një ofertë, Lidhjes Demokratike të Kosovës. Që të krijojnë qeverinë numri i ministrive është rritur nga 12 në...

E konfirmojnë nga LDK-ja: Kemi pranuar ofertë të re nga VV-ja

para 6 muajve - Ekonomia Online

Bisedimet ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë rifilluar në javën që lamë pas, por nuk u arrit asnjë marrëveshje për bashkëqeverisje. Ndërsa dje Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Kurtit dhe Mustafas iu dështuan tetë takime, i nënti i pasigurt

para 6 muajve - OraInfo

Telenovela Kurti dhe Mustafa: Ju dështuan tetë takime, i nënti i pasigurt. Kanë kaluar tre muaj nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërkohë janë zhvilluar tetë takime në mes të liderit të Lëvizjes...

Takime pa rezultat, nuk i dihet fundi ‘telenovelës’ Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Lajm

Derisa presidenti Hashim Thaçi po pret ta emërojë mandatarin e ri për kryeministër, LVV-ja e LDK-ja pafundësisht po e ofertojnë njëra-tjetrën për bashkëqeverisje. Derisa dy palët ende nuk i kanë shqyrtuar...

Vetëvendosje ia bën edhe një ofertë të re LDK’së

para 6 muajve - Albinfo

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen e...

LDK e VV po luajnë Ping-Pong

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti javët e fundit janë duke shkëmbyer letra ndërmjet vete për formimin e koalicionit. Fillimisht presidenti Thaçi i dërgonte letra ku...

Kjo është oferta e fundit e Vetëvendosjes që ia ka dërguar LDK-së

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë, Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive...

Telenovela Kurti dhe Mustafa: Ju dështuan tetë takime, i nënti i pasigurt

para 6 muajve - Gazeta Express

Kanë kaluar tre muaj nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërkohë janë zhvilluar tetë takime në mes të  liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Marrëveshja LVV-LDK shumë larg, edhe sot nuk pritet takim ndërmjet tyre

para 6 muajve - Gazeta Observer

Edhe sot nuk pritet të ketë takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Kështu bëhet e ditur nga të dy subjektet politike. Zëdhënësi për media i Lëvizjes Vetëvendosje Arlind Manxhuka tha për...

Telenovela Kurti dhe Mustafa: Ju dështuan tetë takime, i nënti i pasigurt

para 6 muajve - GazetaBlic

Kanë kaluar tre muaj nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërkohë janë zhvilluar tetë takime në mes të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Marrëveshja LVV-LDK shumë larg, edhe sot nuk pritet takim ndërmjet tyre

para 6 muajve - Ekonomia Online

Edhe sot nuk pritet të ketë takim mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike.Kështu bëhet e ditur nga të dy subjektet politike. Zëdhënësi për media i Lëvizjes Vetëvendosje Arlind Manxhuka tha për...

Takime pa rezultat, nuk i dihet fundi ‘telenovelës’ Kurti-Mustafa

para 6 muajve - Fakti Ditor

Derisa presidenti Hashim Thaçi po pret ta emërojë mandatarin e ri për kryeministër, LVV-ja e LDK-ja pafundësisht po e ofertojnë njëra-tjetrën për bashkëqeverisje. Derisa dy palët ende nuk i kanë shqyrtuar...

As sot nuk ka takim të konfirmuar mes Kurtit e Mustafës

para 6 muajve - Arbresh

Kryetarin i Vetëvendosjes. Albin Kurti dhe Kryetari i Lidhjes demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, as sot nuk kanë aranzhuar ndonjë takim për të vazhduar procesin  e bisedimeve për arritjen e marrëveshjeje....

LDK-ja e ndarë, ambasadori amerikan i kërkon krijim të shpejtë të Qeverisë

para 6 muajve - Infokusi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Philip Kosnett, i është kthyer turit të takimeve me zyrtarë të partive që po negociojnë koalicionin e ardhshëm qeverisës, pas bllokadave për finalizimin e marrëveshjes,...

Analisti kosovar ka një sugjerim për Albin Kurtin

para 6 muajve - Bota Press

Albin Kurti i VV’së ende nuk e ka dorëzuar emrin e kryeministrit tek Presidenti Thaçi, ndërsa një veprim i tillë po shihet si jo i duhur nga analisti Ramush Tahiri. Në një prononcim për indeksonline ai...

Oferta e fundit e LVV-së për LDK-në, propozohet rritja e numrit të ministrive

para 6 muajve - Periskopi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen e...

Thaçi nuk përjashton mundësinë e dërgimit në Kushtetuese të çështjes së mandatarit

para 6 muajve - Albinfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mund t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar paqartësitë kushtetuese dhe ligjore për formimin e institucioneve të reja si dhe të hapësirës kohore që ka partia...

Vetëvendosje i dërgon LDK-së ofertën e fundit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Në këtë ofertë të cilën e ka siguruar Insajderi, Kurti ka propozuar rritjen e...

Ping pongu 15-javor i LDK’së dhe VV’së për bërjen e qeverisë

para 6 muajve - Periskopi

Derisa presidenti Hashim Thaçi po pret ta emërojë mandatarin e ri për kryeministër, LVV-ja e LDK-ja pafundësisht po e ofertojnë njëra-tjetrën për bashkëqeverisje. Derisa dy palët ende nuk i kanë shqyrtuar...

LDK-ja e ndarë, ambasadori amerikan i kërkon krijim të shpejtë të Qeverisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Philip Kosnett, i është kthyer turit të takimeve me zyrtarë të partive që po negociojnë koalicionin e ardhshëm qeverisës, pas bllokadave për finalizimin e marrëveshjes....

A do të takohen sot Kurti-Mustafa, flasin nga LDK e VV

para 6 muajve - Periskopi

Kanë kaluar tre muaj nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërkohë janë zhvilluar tetë takime në mes të  liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

A do të takohen sot Kurti-Mustafa, flasin nga LDK e VV

para 6 muajve - Zyrtare

Kanë kaluar tre muaj nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërkohë janë zhvilluar tetë takime në mes të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa...

‘Kurti të heqë dorë nga mandatari, LDK-ja në opozitë’

para 6 muajve - Periskopi

Ka tash e 3 muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve në Kosovë. Zgjedhjet e 6 tetorit që nxorrën fituese Lëvizjen Vetëvendosje, nuk kanë prodhuar efekt të mjaftueshëm për formimim e institucioneve të vendit. Kjo...

Reagon përsëri Haxhiu: Kurti nuk i ka treguar partisë për takimet me Thaçin

para 6 muajve - Shprehja

“Z.Thaçi dhe Z.Kurti janë takuar dy herë. Dhe kanë biseduar gjatë”, ka thënë ai në Info Magazine, duke u reaguar në deklaratën e drejtuesit të emisionit se takimi prej katër minutash i Thaçit dhe Kurtit...

Telenovela Kurti dhe Mustafa: Ju dështuan tetë takime, i nënti i pasigurt

para 6 muajve - Arbresh

Kanë kaluar tre muaj nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ndërkohë janë zhvilluar tetë takime në mes të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa...

Frika nga pushteti

para 6 muajve - Medial

Prishtinë | 13 Jan 2020 | 22:27 | Nga Florent Xh. Hajrizi Tashmë është e bërë e qartë që i gjithë perceptimi publik i afrimit mes VV dhe LDK është asgjë tjetër përveç një Iluzioni optik që është ndërtuar...

Njohësit e Kushtetutës: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - Top Channel

Letër shkëmbimi mes presidentit, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata thonë se presidenti nuk...

Haradinaj: Albin Kurti është fajtor – vështirë e shoh një bashkëqeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Ina

Daut Haradinaj, deputeti nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk e sheh si opsion koalicionin mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pasi sipas tij ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. “Ne edhe para një kohe kemi thënë...

Zbulohet arsyeja se pse Albin Kurti dhe Isa Mustafa nuk po arrijnë marrëveshje, Haziri jep detaje të reja

para 6 muajve - Ina

Takimet e shumëta ndërmjet zyrtarëve të LDK-së dhe VV-së, nuk sollën ndonjë rezultat konkret edhe dy javë mbas vitit të ri 2020. Kjo ka ngre shumë dilema rreth pamundshmërisë së këtyre dy partive për ta...

Haradinaj: Albin Kurti është fajtor – vështirë e shoh një bashkëqeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Shprehja

“Ne edhe para një kohe kemi thënë se nëse kanë problem Vetëvendosje me numrat ua ofrojmë. Nuk po shoh vullnet, po vlerësoj se nuk kanë vetëbesim dhe besim reciprok. Derisa nuk ka besim, vështirë e shoh...

Aliu fyen rëndë Haxhiun pasi ky tha se Kurti ishte takuar me Thaçin dy herë tjera

para 6 muajve - Zyrtare

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin Kurti e Hashim Thaçi kanë pasur dy takime të gjata, përveç 4-minutëshit...

Daut Haradinaj: Derisa s’ka besim, vështirë e shoh një bashkëqeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Klan Kosova

Daut Haradinaj, deputeti nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk e sheh si opsion koalicionin mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pasi sipas tij ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. “Ne edhe para një kohe kemi thënë...

Daut Haradinaj: Derisa s’ka besim, vështirë e shoh një bashkëqeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Medial

Daut Haradinaj, deputeti nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk e sheh si opsion koalicionin mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pasi sipas tij ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. “Ne edhe para një kohe kemi thënë...

Flet sërish Baton Haxhiu: Kurti nuk i ka treguar partisë për takimet me Thaçin

para 6 muajve - Gazeta Express

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera, para takimit zyrtar...

Prognoza e Daut Haradinajt nëse do të ketë Qeveri VV-LDK

para 6 muajve - GazetaBlic

Daut Haradinaj, deputeti nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk e sheh si opsion koalicionin mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pasi sipas tij ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. “Ne edhe para një kohe kemi thënë...

Daut Haradinaj: Derisa s’ka besim, vështirë e shoh një bashkëqeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Klan Kosova

Daut Haradinaj, deputeti nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk e sheh si opsion koalicionin mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pasi sipas tij ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. “Ne edhe para një kohe kemi thënë...

“Albin Kurti nuk i ka treguar partisë për takimet me Hashim Thaçin”

para 6 muajve - OraInfo

Haxhiu ka thënë se Albin Kurti nuk i ka treguar partisë për takimet me Thaçin. Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe...

Haradinaj: Albin Kurti është fajtor – vështirë e shoh një bashkëqeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Infokusi

Daut Haradinaj, deputeti nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk e sheh si opsion koalicionin mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pasi sipas tij ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. “Ne edhe para një kohe kemi thënë...

Zyrtari i VV-së, Baton Haxhiut: Për këtë rrenë të lodhtë, Stanishiqi shkelma prej zyrës e kish qitë

para 6 muajve - Insajderi

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin Kurti dhe Hashim Thaçi kanë pasur dy takime të gjata, përveç 4-minutëshit...

Liburn Aliu me fjalë të rënda pas deklaratës së Baton Haxhiut

para 6 muajve - Gazeta Express

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin Kurti e Hashim Thaçi kanë pasur dy takime të gjata, përveç 4-minutëshit...

Pas deklaratës së Haxhiut, Liburn Aliu reagon me fjalë të rënda

para 6 muajve - OraInfo

Pas deklaratës së Haxhiut, Liburn Aliu ka reaguar me fjalë të rënda. Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin...

Vijojnë kundërpërgjigjet e zyrtarëve të VV-së ndaj Baton Haxhiut, e akuzojnë për shpifje

para 6 muajve - GazetaBlic

Një deklaratë e gazetarit, Baton Haxhiu, ka bërë që të aktivizoj gjithë anëtarët e VV-së për një kundërpërgjigje ndaj tij, shkruan GazetaBlic. Një të tillë ka bërë së fundmi herë edhe zyrtari i VV-së në...

Liburn Aliu i reagon ashpër Baton Haxhiut për takimet Kurti-Thaçi

para 6 muajve - GazetaBlic

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin Kurti e Hashim Thaçi kanë pasur dy takime të gjata, përveç...

“Thaçi dhe Kurti u takuan dy herë larg mediave”, Presidenca s’e thotë asnjë fjalë

para 6 muajve - Insajderi

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë. Kështu ka thënë...

Reagon VV: Baton Haxhiu po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Albeu

Lëvizja Vetëvendosje (VV) thotë se Baton Haxhiu gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin.Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi...

Daut Haradinaj: Derisa s’ka besim, vështirë e shoh një bashkëqeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Arbresh

Daut Haradinaj, deputeti nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk e sheh si opsion koalicionin mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pasi sipas tij ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. “Ne edhe para një kohe kemi thënë...

Baton Haxhiu i reagon LVV-së: Albin Kurti nuk ju ka treguar për takimet me Hashim Thaçin

para 6 muajve - Insajderi

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së tij se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera, para takimit zyrtar të...

Haradinaj: Albin Kurti është fajtor – vështirë e shoh një bashkëqeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Zyrtare

Daut Haradinaj, deputeti nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk e sheh si opsion koalicionin mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pasi sipas tij ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. “Ne edhe para një kohe kemi thënë...

Thaçi-Kurti në Gjykatë/ Presidenti mund ta çojë në Kushtetuese liderin e Vetëvendosjes

para 6 muajve - Top Channel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mund t`i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar paqartësitë ligjore në shërbim të funksionimit të institucioneve të reja, si dhe ato të lidhura me hapësirën kohore...

Liburn Aliu e quan spiun Baton Haxhiun pas deklaratës për takimet Thaçi-Kurti

para 6 muajve - Infokusi

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka reaguar ndaj  deklaratës së Baton Haxhiut i cili ka thënë se Hashim Thaçi dhe Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera e madje që ata kanë...

Haradinaj: Albin Kurti është fajtor – vështirë e shoh një bashkëqeverisje VV-LDK

para 6 muajve - Periskopi

Daut Haradinaj, deputeti nga radhët e AAK-së, ka thënë se nuk e sheh si opsion koalicionin mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, pasi sipas tij ata nuk i besojnë njëri-tjetrit. “Ne edhe para një kohe kemi thënë...

Haxhiu: Vetëvendosje ndoshta s’di për takimin, Kurti le ta thotë të vërtetën

para 6 muajve - Klan Kosova

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në Info Magazine të Kushtrim Sadikut, se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe...

Haxhiu: Vetëvendosje s’di për takimin, Kurti le ta thotë të vërtetën

para 6 muajve - Klan Kosova

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në Info Magazine të Kushtrim Sadikut, se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe...

Disa orë pas takimit, Walker ua harron emrat dy zyrtarëve të LDK-së

para 6 muajve - Insajderi

“Një takim me mikun më të çmuar të Kosovës, ambasadorin William Walker i cili ishte dhe është përherë pranë nesh”, u deklarua Shala pas takimit. Walker dhe tre zyrtarët e LDK-së biseduan për mundësinë...

Reagon përsëri Haxhiu: Kurti nuk i ka treguar partisë për takimet me Thaçin

para 6 muajve - Zyrtare

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera, para takimit zyrtar...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Gazeta Express

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga  Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta...

Albin Kurti i mbajti të fshehtë partisë së tij Vetëvendosje, takimet sekrete me Hashim Thaçin

para 6 muajve - Gazeta Tema

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë, se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera, para takimit zyrtar...

Haxhiu: Vetëvendosje s’di për takimin, Kurti le ta thotë të vërtetën

para 6 muajve - GazetaBlic

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në Info Magazine të Kushtrim Sadikut, se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe...

Reagon përsëri Haxhiu: Kurti nuk i ka treguar partisë për takimet me Thaçin

para 6 muajve - Periskopi

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera, para takimit zyrtar...

Baton Haxhiu: Kurti dhe Thaçi janë takuar dy herë gjatë kësaj periudhe

para 6 muajve - Opinion

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë zhvilluar dy takime mes tyre gjatë përveç takimeve zyrtare në Presidencë, sipas drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiu....

Flet sërish Baton Haxhiu: Kurti nuk i ka treguar partisë për takimet me Thaçin

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 13 Janar – Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera,...

Aliu i VV-së e quan spiun gazetarin Haxhiu i cili foli për takime të fshehta mes Kurtit e Thaçit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Liburn Aliu i cili është edhe anëtar i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, i ka reaguar me fjalë të rënda publicistit Baton Haxhiu, i cili deklaroi se Presidenti Thaçi dhe lideri i VV’së Albin Kurti, janë...

Flet sërish Baton Haxhiu: Kurti nuk i ka treguar partisë për takimet me Thaçin

para 6 muajve - Gazeta Observer

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera, para takimit zyrtar...

Baton Haxhiu: Vetëvendosjes nuk duhet dhënë rasti që sërish të mbetet në opozitë

para 6 muajve - Klan Kosova

Publicisti Baton Haxhiu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk do të duhej t’i zgjatnin kaq gjatë negociatat për formimin e Qeverisë, pas harmonizimit të programit qeverisës. “Ata që i kanë 60 vota...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Gazeta Express

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga  Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po mashtron për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Standard

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjen kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po rren për ‘takimet’ e Kurtit me Thaçin

para 6 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje e ka demantuar publicistin Baton Haxhiu, i cili deklaroi sot se lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar dy herë gjatë ditëve të fundit me presidentin Hashim Thaçi....

Vijojnë kundërpërgjigjet e zyrtarëve të VV-së ndaj Baton Haxhiut

para 6 muajve - Bota Press

Një deklaratë e gazetarit, Baton Haxhiu, ka bërë që të aktivizoj gjithë anëtarët e VV-së për një kundërpërgjigje ndaj tij.Një të tillë ka bërë së fundmi herë edhe zyrtari i VV-së në KQZ, Adnan Rrustemi,...

Presidenti mund ta çojë në Gjykatën Kushtetuese liderin e Vetëvendosjes

para 6 muajve - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mund t`i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar paqartësitë ligjore në shërbim të funksionimit të institucioneve të reja, si dhe ato të lidhura me hapësirën kohore...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Gazeta Express

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga  Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta...

Thaçi-Kurti në Gjykatë/ Presidenti mund ta çojë në Kushtetuese liderin e Vetëvendosjes

para 6 muajve - Flaka

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mund t`i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar paqartësitë ligjore në shërbim të funksionimit të institucioneve të reja, si dhe ato të lidhura me hapësirën kohore...

Haxhiu: Vetëvendosje nuk di për takimet me Thaçin , Kurti le ta thotë të vërtetën

para 6 muajve - Infokusi

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në Info Magazine të Kushtrim Sadikut, se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe...

Frika nga pushteti

para 6 muajve - Ekonomia Online

Tashmë është e bërë e qartë që i gjithë perceptimi publik i afrimit mes VV dhe LDK është asgjë tjetër përveç një Iluzioni optik që është ndërtuar nga dy Partitë e më së shumti nga vet LVV . Paradokset...

Baton Haxhiu: Albin Kurti e Hashim Thaçi janë takuar dy herë tjera, kanë folur gjatë

para 6 muajve - Gazeta Express

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, thotë se Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet...

Liburn Aliu me fjalë të rënda pas deklaratës së Baton Haxhiut

para 6 muajve - Fakti Ditor

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin Kurti e Hashim Thaçi kanë pasur dy takime të gjata, përveç 4-minutëshit...

Baton Haxhiu: Albin Kurti e Hashim Thaçi janë takuar dy herë tjera, kanë folur gjatë

para 6 muajve - Gazeta Express

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, thotë se Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet...

Vetëvendosje i reagon Baton Haxhiut: Po gënjen për t’i ndihmuar Thaçit

para 6 muajve - OraInfo

Vetëvendoje ka reaguar pas deklaratave të Baton Haxhiut. Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje për Express, nga...

U tha se Thaçi e Kurti janë takuar edhe dy herë, flasin nga VV

para 6 muajve - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje i është përgjigjur drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiu, i cili pak më parë tha se lideri i VV-së, Albin Kurti është takuar dy herë me presidentin Hashim Thaci dhe kanë folur gjatë....

Reagon VV: Baton Haxhiu po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje (VV) thotë se Baton Haxhiu gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Tetova1

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta...

Liburn Aliu me fjalë të rënda pas deklaratës së Baton Haxhiut

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 13 Janar – Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin Kurti e Hashim Thaçi kanë pasur dy takime të...

Baton Haxhiu: Albin Kurti e Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera në sekret

para 6 muajve - Gazeta Tema

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, thotë se presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në presidencë për konsultimet...

Liburn Aliu me fjalë të rënda pas deklaratës së Baton Haxhiut

para 6 muajve - Arbresh

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin Kurti e Hashim Thaçi kanë pasur dy takime të gjata, përveç 4-minutëshit...

Liburn Aliu me fjalë të rënda pas deklaratës së Baton Haxhiut

para 6 muajve - Gazeta Observer

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin Kurti e Hashim Thaçi kanë pasur dy takime të gjata, përveç 4-minutëshit...

Aliu fyen rëndë Haxhiun pasi ky tha se Kurti ishte takuar me Thaçin dy herë tjera

para 6 muajve - Periskopi

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka reaguar drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiut, i cili sot tha se Albin Kurti e Hashim Thaçi kanë pasur dy takime të gjata, përveç 4-minutëshit...

Njohësit e Kushtetutës në Kosovë: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - Alsat-M

Letër shkëmbimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata...

Haxhiu: Thaçi e Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, kanë biseduar gjatë

para 6 muajve - OraInfo

Baton Haxhiu thotë se Kurti e Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera përveç takimit zyrtar. Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, thotë se Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje,...

“Hashim Thaçi dhe Albin Kurti janë takuar edhe dy herë – kanë biseduar gjatë”

para 6 muajve - Insajderi

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë. Kështu ka thënë...

Njohësit e Kushtetutës në Kosovë: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - Shprehja

Letër shkëmbimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata...

Ambasada amerikane e thotë sërish: Bëjeni qeverinë sa më shpejt

para 6 muajve - Insajderi

Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka konfirmuar edhe një herë se kanë kërkuar nga liderët e Lidhjes Demokratike të Kosovës  në takimin e sotëm formimin sa më të shpejtë të qeverisë...

“Thaçi dhe Albin Kurti janë takuar edhe dy herë, kanë biseduar gjatë”, ja si përgjigjet Vetëvendosja

para 6 muajve - InfoShqip

Lëvizja Vetëvendosje (VV) thotë se Baton Haxhiu gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi...

Vonesa për emrin e kryeministrit, Presidenca nuk e përjashton dërgimin në Kushtetuese

para 6 muajve - Zhurnal

Në Kosovë akoma nuk është arritur që dy forcat fituese në zgjedhje të krijojnë koalicionin qeverisës. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ende nuk i ka dërguar emrin e të nominuairt për kryeministër,...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po rren për ‘takimet’ e Kurtit me Thaçin

para 6 muajve - Shenja

Lëvizja Vetëvendosje e ka demantuar publicistin Baton Haxhiu, i cili deklaroi sot se lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar dy herë gjatë ditëve të fundit me presidentin Hashim Thaçi....

Njohësit e Kushtetutës në Kosovë: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - Flaka

Letër shkëmbimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata...

“Hashim Thaçi dhe Albin Kurti janë takuar edhe dy herë – kanë biseduar gjatë”

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë. Kështu ka thënë...

Ambasadori Kosnett takon Mustafën

para 6 muajve - RTV 21

Mustafa: Zgjidhjet duhet t’i gjejë Vetëvendosje Ambasadori Philip Kosnett gjatë ditës ka zhvilluar takim me  strukturat udhëheqëse të LDK-së, ku ka kërkuar që sa më shpejtë të formohen institucionet e...

Haxhiu: Vetëvendosje nuk bën të mbetet në opozitë

para 6 muajve - Infokusi

Publicisti Baton Haxhiu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk do të duhej t’i zgjatnin kaq gjatë negociatat për formimin e Qeverisë, pas harmonizimit të programit qeverisës. “Ata që i kanë 60 vota...

Haxhiu: VV-së s`duhet dhënë rasti që sërish të mbetet në opozitë

para 6 muajve - Flaka

Publicisti Baton Haxhiu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk do të duhej t’i zgjatnin kaq gjatë negociatat për formimin e Qeverisë, pas harmonizimit të programit qeverisës. “Ata që i kanë 60 vota...

Ambasada e SHBA-së kërkon që qeveria e re të formohet sa më shpejt

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2020 – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka qëndruar për më shumë se një orë sot në zyrat e LDK-së, nga ku ka biseduar me kryetarin e partisë,...

E thotë Baton Haxhiu: Këto janë 3 pabesitë që Albin Kurti ia bëri LDK-së

para 6 muajve - GazetaBlic

Publicisti Baton Haxhiu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk do të duhej t’i zgjatnin kaq gjatë negociatat për formimin e Qeverisë, pas harmonizimit të programit qeverisës. “Ata që i kanë 60 vota...

Isa Mustafa pr koalicionin: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje dhe jo ne

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Isa Mustafa, ka thënë se zgjidhjen për koalicionin qeverisës e jep Vetëvendosje dhe jo LDK-ja. “Zgjidhjen e japin ata, jo ne”, ka thënë Mustafa duke u larguar...

“Hashim Thaçi dhe Albin Kurti janë takuar edhe dy herë – kanë biseduar gjatë”

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë. Kështu ka thënë...

Baton Haxhiu: Vetëvendosjes nuk duhet dhënë rasti që sërish të mbetet në opozitë

para 6 muajve - Klan Kosova

Publicisti Baton Haxhiu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk do të duhej t’i zgjatnin kaq gjatë negociatat për formimin e Qeverisë, pas harmonizimit të programit qeverisës. “Ata që i kanë 60 vota...

Vonesa për emrin e kryeministrit, Presidenca nuk e përjashton dërgimin në Kushtetuese

para 6 muajve - Vizion Plus

Në Kosovë akoma nuk është arritur që dy forcat fituese në zgjedhje të krijojnë koalicionin qeverisës. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ende nuk i ka dërguar emrin e të nominuairt për kryeministër,...

Thaçi mund ankohet në gjykatën Kushtetuese për vonesën e Albin Kurtit

para 6 muajve - Aktuale

Zyra e Presidentit Thacci bëri të ditur se është nën përgjegjësinë e Presidentit funksionalizimi i institucioneve kushtetuese. Në një përgjigje për mediat në Kosovë, zyra e Presidentit tha se ata janë...

“Hashim Thaçi dhe Albin Kurti janë takuar edhe dy herë – kanë biseduar gjatë”

para 6 muajve - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë. Kështu ka thënë...

Haxhiu: Kurti e Thaçi janë takuar dy herë, nëse del e pavërtetë largohem nga jeta publike

para 6 muajve - Ekonomia Online

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në Info Magazine të Kushtrim Sadikut, se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe...

Baton Haxhiu: Vetëvendosjes nuk duhet dhënë rasti që sërish të mbetet në opozitë

para 6 muajve - Medial

Publicisti Baton Haxhiu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk do të duhej t’i zgjatnin kaq gjatë negociatat për formimin e Qeverisë, pas harmonizimit të programit qeverisës. “Ata që i kanë 60 vota...

Ambasada e SHBA’së ua përsërit LDK-së e VV-së: Formojeni sa më shpejt Qeverinë

para 6 muajve - OraInfo

LDK-së e VV-së po u kërkohet që ta formojnë sa më shpejt Qeverinë e re. Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka konfirmuar në një përgjigje për Gazetën Express se kanë kërkuar nga liderët...

“Vetëvendosje ndoshta s’di për takimin, Kurti le ta thotë të vërtetën”

para 6 muajve - Periskopi

Publicisti Baton Haxhiu insiston në vërtetësinë e deklaratës së dhënë në Info Magazine të Kushtrim Sadikut, se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi janë takuar edhe...

U tha se Thaçi e Kurti janë takuar edhe dy herë, flasin nga VV

para 6 muajve - Zyrtare

Lëvizja Vetëvendosje i është përgjigjur drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiu, i cili pak më parë tha se lideri i VV-së, Albin Kurti është takuar dy herë me presidentin Hashim Thaci dhe kanë folur gjatë....

Pas deklaratës së Isa Mustafës për koalicionin, flet Albulena Haxhiu

para 6 muajve - Zhurnal

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, edhe pas tre muajve nga mbajtja e zgjedhjeve, ende nuk kanë arritur të bien dakord rreth marrëveshjes për bashkëqeverisje. Albin Kurti nga LVV-ja...

Njohësit e Kushtetutës në Kosovë: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - Lajm

Letër shkëmbimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata...

Kurti i kërkon Thaçit të mos bëjë trysni për formimin e qeverisë

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2020 – Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i bëri thirrje të hënën presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, që të mos ushtrojë trysni ndaj partisë së tij, e cila doli fituese...

Analistët: LVV-në e LDK-në po i ndajnë hasmëritë e së kaluarës, mundësitë janë reale që PAN-i t’a formojë Qeverinë

para 6 muajve - Infokusi

Kanë kaluar 100 ditë prej se vendi ka mbetur pa qeveri. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, pavarësisht se zhvilluan shumë takime për të biseduar rreth arritjes së marrëveshjes së koalicionit,...

Baton Haxhiu e quan Albin Kurtin “frikacak” për krijimin e qeverisë

para 6 muajve - GazetaBlic

Gazetari, Baton Haxhiu, ka folur për zhvillimet e fundit për mosmarrëveshjen e VV-së dhe LDK-së. Haxhiu ka thënë se faji për vonesa në formimin e qeverisë bie mbi partinë fitues të zgjedhjeve. “Fituesi...

U tha se Thaçi e Kurti janë takuar edhe dy herë, flasin nga VV

para 6 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje i është përgjigjur drejtorit të Klan Kosovës, Baton Haxhiu, i cili pak më parë tha se lideri i VV-së, Albin Kurti është takuar dy herë me presidentin Hashim Thaci dhe kanë folur gjatë....

Pas deklaratës së Mustafës, reagon Vetëvendosja: Jemi për koalicion me LDK-në, por s’ka garanci se do të ndodhë

para 6 muajve - BalkanWeb

Ndonëse kanë kaluar 3 muaj nga zgjedhjet e parakohshme, ende nuk kemi një marrëveshje nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas takimit që Kurti pati me Isa Mustafën, ka reaguar dhe...

Koalicioni VV-LDK do të bëhet, por a do të jetë vërtet i shpresës?

para 6 muajve - Medial

Para zgjedhjeve të 6 nëntorit 2019 -të , në një intervistë në “ Epoka e Re” pata deklaruar se më vështirë do të jetë të bëhet koalicioni VV – LDK pas zgjedhjeve se ai para zgjedhjeve . Ishte një eufori...

A do të ketë takim këtë javë, flasin nga VV-ja

para 6 muajve - Infokusi

Tashmë janë bërë më shumë së tre muaj që nga zgjedhjet e parakohshme por ende nuk janë formuar institucionet e Kosovës, e gjithë kjo për shkak se nuk po arrihet një marrëveshje në mes të VV-së dhe LDK-së....

Pas deklaratës së Mustafës, flasin nga LVV-ja: Jemi për koalicion me LDK-në, por nuk kemi garancë se do të ndodhë

para 6 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, edhe pas tre muajve nga mbajtja e zgjedhjeve, ende nuk kanë arritur të bien dakord rreth marrëveshjes për bashkëqeverisje. Albin Kurti nga LVV-ja...

Pas deklaratës së Isa Mustafës për koalicionin, flet Albulena Haxhiu

para 6 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, edhe pas tre muajve nga mbajtja e zgjedhjeve, ende nuk kanë arritur të bien dakord rreth marrëveshjes për bashkëqeverisje. Albin Kurti nga LVV-ja...

Baton Haxhiu: Vetëvendosjes nuk duhet dhënë rasti që sërish të mbetet në opozitë

para 6 muajve - Shenja

Publicisti Baton Haxhiu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk do të duhej t’i zgjatnin kaq gjatë negociatat për formimin e Qeverisë, pas harmonizimit të programit qeverisës. “Ata që i kanë 60 vota...

Ambasada e SHBA’së përsërit: Formojeni sa më shpejtë Qeverinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka konfirmuar në një përgjigje për Gazetën Express se kanë kërkuar nga liderët e Lidhjes Demokratike të Kosovës  në takimin e sotëm formimin sa më...

Thaçi dhe Kurti janë takuar dy herë, kanë biseduar gjatë

para 6 muajve - Infokusi

Përveç takimit të tyre zyrtar që zgjati shumë shkurt, Albin Kurti lideri i VV-së dhe Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera. Kështu deklaroi opinionisti Baton Haxhiu, shkruan gazeta inFokus. Sipas...

Vetëvendosje i reagon Baton Haxhiut: Po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Arbresh

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu  gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje nga Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta ketë angazhuar Haxhiun ‘që...

Baton Haxhiu: Albin Kurti e Hashim Thaçi janë takuar dy herë tjera, kanë folur gjatë

para 6 muajve - Arbresh

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, thotë se Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Fakti Ditor

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta...

Thaçi dhe Kurti janë takuar dy herë, kanë biseuar gjatë

para 6 muajve - Infokusi

Përveç takimit të tyre zyrtar që zgjati shumë shkurt, Albin Kurti lideri i VV-së dhe Hashim Thaçi janë takuar edhe dy herë të tjera. Kështu deklaroi opinionisti Baton Haxhiu, shkruan gazeta inFokus. Sipas...

Baton Haxhiu: Albin Kurti e Hashim Thaçi janë takuar dy herë tjera, kanë folur gjatë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, thotë se Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet...

Njohësit e Kushtetutës kanë një këshillë për Hashim Thaçin

para 6 muajve - Insajderi

Letër shkëmbimi mes presidentit, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata thonë se presidenti nuk...

Pas deklaratës së Mustafës, reagon Vetëvendosja: Jemi për koalicion me LDK-në, por s’ka garanci se do të ndodhë

para 6 muajve - InfoShqip

Ndonëse kanë kaluar 3 muaj nga zgjedhjet e parakohshme, ende nuk kemi një marrëveshje nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas takimit që Kurti pati me Isa Mustafën, ka reaguar dhe...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Zyrtare

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta...

​Njohësit e Kushtetutës: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - Gazeta Express

Letër shkëmbimet mes presidentit, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata thonë se presidenti...

Amerika kërkon që sa më shpejt të formohet Qeveria e re e Kosovës

para 6 muajve - Ina

Nëpërmjet një komunikate, LDK-ja ka bërë të ditur se ambasadori amerikan Philip Kosnett, në takim me strukturat drejtuese të këtij subjekti ka kërkuar nga udhëheqësit politik krijimin sa më të shpejtë...

Thaçi mund ankohet në gjykatën Kushtetuese për vonesën e Albin Kurtit

para 6 muajve - Top Channel

Zyra e Presidentit Thacci bëri të ditur se është nën përgjegjësinë e Presidentit funksionalizimi i institucioneve kushtetuese. Në një përgjigje për mediat në Kosovë, zyra e Presidentit tha se ata janë...

Vetëvendosje: Baton Haxhiu po rren për ta ndihmuar Thaçin

para 6 muajve - Gazeta Observer

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje thënë Gazetës Express, nga Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta...

Presidenti mund ta dërgojë në Kushtetuese mandatarin për kryeministër

para 6 muajve - Insajderi

Zyra e Presidentit të Kosovës ka bërë të ditur se është nën përgjegjësinë e Presidentit funksionalizimi i institucioneve kushtetuese. Në një përgjigje për Gazetën Insajderi, zyra e Presidentit të Kosovës...

Baton Haxhiu: Albin Kurti e Hashim Thaçi janë takuar dy herë tjera, kanë folur gjatë

para 6 muajve - Bota Press

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, thotë se Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet...

Baton Haxhiu: Albin Kurti e Hashim Thaçi janë takuar dy herë tjera, kanë folur gjatë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, thotë se Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet...

Ambasada amerikane e thotë sërish: Bëjeni qeverinë sa më shpejt

para 6 muajve - Zyrtare

Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka konfirmuar edhe një herë se kanë kërkuar nga liderët e Lidhjes Demokratike të Kosovës në takimin e sotëm formimin sa më të shpejtë të qeverisë...

A do ta çojë në Kushtetuese Thaçi Kurtin për çështjen e mandatarit – ç’thonë në Presidencë?

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 janar – Zhurnal.mk – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mund të drejtohet në Gjykatë Kushtetuese për të sqaruar paqartësitë kushtetuese dhe ligjore në shërbim të funksionalizimit të institucioneve...

A do ta çojë në Kushtetuese Thaçi Kurtin për çështjen e mandatarit – ç’thonë në Presidencë?

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mund të drejtohet në Gjykatë Kushtetuese për të sqaruar paqartësitë kushtetuese dhe ligjore në shërbim të funksionalizimit të institucioneve të reja, si dhe të hapësirës...

​Njohësit e Kushtetutës: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - Infokusi

Letër shkëmbimet mes presidentit, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata thonë se presidenti...

​Vakumi institucional, Presidenca nuk përjashton kërkesat për sqarime në Kushtetuese

para 6 muajve - Sinjali

Zyra e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në kuadër të funksionalizimit të institucioneve t’i parashtrojë ndonjë kërkesë Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar çdo paqartësi...

Haxhiu thotë se Thaçi e Kurti janë takuar edhe dy herë dhe kanë biseduar gjatë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë. “Hashim Thaçi dhe...

Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje, jo LDK

para 6 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ka zhvilluar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka thënë se zgjidhjen duhet ta ofrojë Lëvizja Vetëvendosje...

Haxhiu thotë se Thaçi e Kurti janë takuar edhe dy herë

para 6 muajve - Fol

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë. “Hashim Thaçi dhe...

Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje. Menjëherë sapo la selinë e partisë së tij, duke iu përgjigjur interesimit të gazetarëve,...

Zyra e Presidencës: Nuk e përjashtojmë mundësinë që t’i drejtohemi Kushtetueses

para 6 muajve - GazetaBlic

Zyra e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në kuadër të funksionalizimit të institucioneve t’i parashtrojë ndonjë kërkesë Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar çdo paqartësi...

“Hashim Thaçi dhe Albin Kurti janë takuar edhe dy herë – kanë biseduar gjatë”

para 6 muajve - Zyrtare

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë. Kështu ka thënë...

Presidenca nuk përjashton mundësinë që t’i drejtohet Kushtetueses për Kurtin

para 6 muajve - RTV 21

Presidenca thotë se është e obliguar të ndërmarrë çdo hap të nevojshëm Zyra e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në kuadër të funksionalizimit të institucioneve t’i...

“Hashim Thaçi dhe Albin Kurti janë takuar edhe dy herë – kanë biseduar gjatë”

para 6 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti janë takuar edhe dy herë të tjera, përveç takimit zyrtar në Presidencë për konsultimet për formimin e Qeverisë. Kështu ka thënë...

Zhagitja e Kurtit, Presidenca nuk e përjashton dërgimin në Kushtetuese

para 6 muajve - OraInfo

Zhagitja Albin Kurti për tu mandatuar, mund të bëjë që Presidenca ta dërgojë në Kushtetuese . Zyra e presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është duke e përgatitur materialin për ta dërguar...

Njohësit e Kushtetutës kanë një këshillë për Hashim Thaçin

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Letërkëmbimi mes presidentit, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata thonë se presidenti nuk...

Haxhiu: VV që nga fillimi po përdorin diskurs poshtërimi ndaj LDK’së

para 6 muajve - Periskopi

Publicisti, Baton Haxhiu ka folur për zhvillimet e fundit me theks të veçantë për mos marrëveshjen e VV’së dhe LDK’së, shkruan Periskopi. Haxhiu ka thënë se faji për vonesa në formimin e qeverisë bie mbi...

Ambasada e SHBA-së përsërit: Formojeni sa më shpejtë Qeverinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka konfirmuar se kanë kërkuar nga liderët e Lidhjes Demokratike të Kosovës në takimin e sotëm formimin sa më të shpejtë të qeverisë së re. Ndërkombëtarët...

Mustafa për Kurtin: Zgjidhjen e japin ata e jo ne!

para 6 muajve - Shenja

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, ka qëndruar sot në selinë e LDK-së. Partia e drejtuar nga Isa Mustafa njoftoi se temë kryesore dhe arsye e vizitës bëhet e ditur se ka qenë koalicioni...

VV s’ka shpresa për koalicionin me LDK-në

para 6 muajve - Insajderi

Koalicioni që para zgjedhjeve të 6 tetorit dukej lehtë i arritshëm po del të jetë më i vështirë se sa është menduar. Lëvizja Vetëvendosje që fitojë zgjedhjet për herë të parë dhe Lidhja Demokratike e Kosovës...

Kurti-Thaçit: Mos bëni presion, do të njoftoheni kur VV dhe LDK të jenë gati

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një përgjigje me shkrim drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kërkoi që të mos bëhet presion për emrin e mandatarit për kryeministër të ardhshëm...

Kurti-Thaçit: Mos bëni presion, do të njoftoheni kur VV dhe LDK të jenë gati

para 6 muajve - Shprehja

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një përgjigje me shkrim drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kërkoi që të mos bëhet presion për emrin e mandatarit për kryeministër të ardhshëm...

Pas deklaratës së Mustafës, flasin nga LVV-ja: Jemi për koalicion por nuk kemi garancë se do të ndodhë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, edhe pas tre muajve nga mbajtja e zgjedhjeve, ende nuk kanë arritur të bien dakord rreth marrëveshjes për bashkëqeverisje. Albin Kurti nga LVV-ja...

Mustafa: Kosnett kërkoi formimin e qeverisë, zgjidhjen e jep Vetëvendosje

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 janar – Zhurnal.mk – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje. Menjëherë sapo la selinë e partisë së tij, duke...

Ambasada e SHBA-së përsërit: Formojeni sa më shpejtë Qeverinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka konfirmuar në një përgjigje për Gazetën Express se kanë kërkuar nga liderët e Lidhjes Demokratike të Kosovës  në takimin e sotëm formimin sa më...

Analisti i njohur politik: Marrëveshja LVV-LDK nuk do të arrihet

para 6 muajve - GazetaBlic

Njohësi i çështjeve politike në vend Arben Ahmeti në një prononcim për “Gazeta Blic” ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend . Ahmeti thotë se nuk pret që të finalizohet një marrëveshje dhe respektivisht...

Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje. Menjëherë sapo la selinë e partisë së tij, duke iu përgjigjur interesimit të gazetarëve,...

Presidenti mund ta dërgojë në Kushtetuese mandatarin për kryeministër

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Zyra e Presidentit të Kosovës ka bërë të ditur se është nën përgjegjësinë e Presidentit funksionalizimi i institucioneve kushtetuese. Në një përgjigje për Gazetën Insajderi, zyra e Presidentit të Kosovës...

Agim Veliu: Ofertat e Kurtit nuk i kemi shqyrtuar në organet tona

para 6 muajve - Insajderi

Nënkryatari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu pas takimin me ambasadorin amerikan Philip Kosnett, ka deklaruar se janë përgjegjësia për moa arritjen e një marrëveshje deri tash është e Vetëvendosjes....

Njohësit e Kushtetutës: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - Bota Press

Letër shkëmbimet mes presidentit, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata thonë se presidenti...

LDK: Kosnett po u kërkon “udhëheqësve politikë” ta formojnë shpejt Qeverinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate lëshuar për media kanë dhënë detaje për vizitën që sot e bëri në selinë qendrore të kësaj partie, ambasadori amerikan në Prishtinë, Phlip Kosnett, raporton...

LDK: Kosnett kërkoi formimin e qeverisë

para 6 muajve - Shprehja

Pas vizitës që ambasadori amerikan Philip Kosnett bëri në LDK, kjo e fundit lëshoi një komunikatë për media. Aty thuhet se Kosnett ftoi udhëheqësit politikë ta formojnë qeverinë e re e cila sa më parë...

Mustafa flet pas takimit me Kosnett – Tregon se kush duhet të bëjë zgjidhjen për marrëveshjen me VV-në

para 6 muajve - Insajderi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit me Ambasadorin e ShBA-ve në Kosovë Philip Kosnett, ka folur para medieve në lidhje me marrëveshjen e mundshme me Lëvizjen Vetëvendosje,...

VV ska shpresa për koalicionin me LDK-në

para 6 muajve - InfoShqip

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, nuk po arrijnë që të merren vesh për të lidhur koalicion për bashkëqeverisje për mandatin e ardhshëm katër vjeçar, pasi dolën të parat në zgjedhjet...

Mustafa pas takimit me Kosnettin: Zgjidhjen e jep LV-ja, jo ne

para 6 muajve - Gazeta Express

Pas takimit të sotëm me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, ka folur kreu i LDK-së, Isa Mustafa. Ai ka thënë se zgjidhjen për marrëveshjen duhet ta japë Lëvizja Vetëvendosje e jo LDK-ja. Mustafa nuk...

Njohësit e Kushtetutës: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - KosovaPress

Profesori universitar Mazllum Baraliu për KosovaPress, thotë së përkundër vonesave, ende s’kanë hyrë afatet kohore kushtetuese për presione, por shton se edhe presidenti e ka detyrim kushtetues të përkujdeset...

Presidenti mund ta dërgojë në kushtetuese mandatarin për kryeministër

para 6 muajve - Gazeta Observer

Zyra e Presidentit të Kosovës ka bërë të ditur se është nën përgjegjësinë e Presidentit funksionalizimi i institucioneve kushtetuese. Në një përgjigje për Gazetën Insajderi, zyra e Presidentit të Kosovës...

Njohësit e Kushtetutës: Presidenti të pres, s’ka bazë kushtetuese për të vepruar ndryshe

para 6 muajve - Gazeta e re

Letër shkëmbimi mes presidentit, Hashim Thaçi dhe pretendentit për kryeministër, Albin Kurti po konsiderohen nga njohësit e Kushtetutës si manovrime politike të njëri-tjetrit. Ata thonë se presidenti nuk...

Mustafa mesazh Kurtit për koalicionin: Zgjidhjen e jepni ju, jo ne

para 6 muajve - BalkanWeb

KOSOVË Isa Mustafa i ka çuar një mesazh kreut të LVV, Albin Kurti pas takimit me ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Mediat kosovare raportojnë se pas takimit Mustafa u shpreh për mediat se zgjidhjen...

Kosnett ftoi udhëheqësit politikë që sa më parë ta formojnë Qeverinë e re

para 6 muajve - Klan Kosova

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka vizituar sot selinë qendrore të Lidhjes Demokratike në Kosovë, ku është takuar me krerët e këtij subjekti politik. Pas takimit, LDK ka...

Përfundon takimi i Kosnett me krerët e LDK-së

para 6 muajve - Top Channel

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka përfunduar takimin me krerët e LDK-së. Ai pas takimit rreth 45 minutësh nuk foli për media, por thuhet të ketë diskutuar mbi përpjekjet e formim të koalicionit...

Mustafa pas takimit me Kosnett: Zgjidhjen e jep VV, jo ne

para 6 muajve - Gazeta Express

Pas takimit të sotëm me ambasadorin amerikan Philip Kosnett, ka folur kreu i LDK’së, Isa Mustafa. Ai ka thënë se zgjidhjen duhet ta japë Lqvizja Vetëvendosje e jo LDK’ja. Mustafa nuk foli gjatë para mediave...

Kosnett kërkon të krijohet sa më shpejtë qeveria

para 6 muajve - OraInfo

Ambasadori amerikan, Phlip Kosnett kërkon që të formohet sa më shpejtë qeveria. Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate lëshuar për media kanë dhënë detaje për vizitën që sot e bëri në selinë...

Isa Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje, jo LDK

para 6 muajve - Aktuale

ryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ka zhvilluar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka thënë se zgjidhjen duhet ta ofrojë Lëvizja Vetëvendosje...

Mustafa pas takimit me Kosnett: Zgjidhjen e jep VV, jo ne

para 6 muajve - Portalb

Pas takimit të sotëm me ambasadorin amerikan Philip Kosnett, ka folur kreu i LDK’së, Isa Mustafa. Ai ka thënë se zgjidhjen duhet ta japë Lëvizja Vetëvendosje e jo LDK’ja. Mustafa nuk foli gjatë para mediave...

Kosnnet ‘ultimatum’ VV-së dhe LDK-së për arritjen e koalicionit qeverisës

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarët Agim Veliu, Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani ka pritur në takim Ambasadorin e ShBA-vë në Kosovë, Philip Kosnett. Mustafa e njoftoi Ambasadorin Kosnett...

Avdyli: Vjosa Osmani i tha Walkerit që koalicioni me VV’në do të ndodhë shpejt

para 6 muajve - Tetova Sot

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se ish-shefi i OSBE-së, William Walker ka vizituar sot Lidhjen Demokratike për t’u informuar lidhur me zhvillimet për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, raporton...

Ambasadori amerikan kërkon nga LDK-ja krijimin sa më të shpejtë të qeverisë

para 6 muajve - Sinjali

Nëpërmjet një komunikate, LDK-ja ka bërë të ditur se ambasadori amerikan Philip Kosnett, në takim me strukturat drejtuese të këtij subjekti ka kërkuar nga udhëheqësit politik krijimin sa më të shpejtë...

Presidenca nuk përjashton mundësinë t’i drejtohet Kushtetueses për mandatarin e qeverisë

para 6 muajve - Epoka e Re

Zyra e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, nuk e ka përjashtuar mundësinë që në kuadër të funksionalizimit të institucioneve t’i parashtrojë ndonjë kërkesë Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar çdo paqartësi...

Përgjigja 3 sekondëshe e Isa Mustafës rreth koalicionit me VV-në

para 6 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Përfundon takimi Kosnett – Mustafa

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 janar – Zhurnal.mk – Ka përfunduar takimi i ambasadorit amerikan, Philip Kosnett, me drejtuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deri më tani, askush nga partia e Isa Mustafës nuk ka folur...

Isa Mustafa pr koalicionin: Zgjidhjen e jep VV, jo LDK!

para 6 muajve - Koha.mk

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Isa Mustafa, ka thënë se zgjidhjen për koalicionin qeverisës e jep Vetëvendosje dhe jo LDK-ja. “Zgjidhjen e japin ata, jo ne”, ka thënë Mustafa duke u larguar...

Veliu: Përgjegjësia është e LVV, po presim një zgjidhje funksionale

para 6 muajve - Koha.mk

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, tha se po presin zgjidhje funksionale nga Vetëvendosjes dhe se do të presin derisa ta marrin atë zgjidhje. Veliu tha nuk mund të flas për ofertën e Kurtit pasi ajo nuk...

Agim Veliu: Nga VV po presim një zgjidhje që është funksionale për dy palët

para 6 muajve - Klan Kosova

Pas vizitës së ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, që ka bërë në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, nënkryetari i kësaj partie, Agim Veliu, ka bërë një prononcim...

Mustafa: Zgjidhjen për situatën e bëjnë Vetëvendosja, jo ne

para 6 muajve - RTV 21

Deklarimet e LDK-së pas takimit me amerikanët “Zgjidhjen për situatën për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje e ka Vetëvendosja, jo Lidhja Demokratike e Kosovës.”, kështu deklaroi kryetari i LDK-së,...

Përfundon takimi Kosnett – Mustafa

para 6 muajve - Insajderi

Ka përfunduar takimi i ambasadorit amerikan, Philip Kosnett, me drejtuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deri më tani, askush nga partia e Isa Mustafës nuk ka folur rreth këtij takimi. Kosnett sot...

Analistët: LVV e LDK po i ndajnë hasmëritë e së kaluarës, mundësitë janë reale që PAN-i ta formojë Qeverinë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Kanë kaluar 100 ditë prej se vendi ka mbetur pa qeveri. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, pavarësisht se zhvilluan shumë takime për të biseduar rreth arritjes së marrëveshjes...

Isa Mustafa e Agim Veliu flasin pas takimit me ambasadorin amerikan – “topin” e gjuajnë tek VV-ja

para 6 muajve - Sinjali

Pas takimit të sotëm me ambasadorin amerikan Philip Kosnett, ka folur kreu i LDK-së, Isa Mustafa. Ai ka thënë se zgjidhjen duhet ta japë Lëvizja Vetëvendosje e jo LDK-ja. Mustafa nuk foli gjatë para mediave...

A do ta çojë në Kushtetuese Thaçi Kurtin për çështjen e mandatarit – ç’thonë në Presidencë?

para 6 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mund të drejtohet në Gjykatë Kushtetuese për të sqaruar paqartësitë kushtetuese dhe ligjore në shërbim të funksionalizimit të institucioneve të reja, si dhe të hapësirës...

Analistët: LVV-në e LDK-në po i ndajnë hasmëritë e së kaluarës, mundësitë janë reale që PAN-i ta formojë Qeverinë

para 6 muajve - Periskopi

Kanë kaluar 100 ditë prej se vendi ka mbetur pa qeveri. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, pavarësisht se zhvilluan shumë takime për të biseduar rreth arritjes së marrëveshjes së koalicionit,...

Analistët: LVV-në e LDK-në po i ndajnë hasmëritë e së kaluarës, mundësitë janë reale që PAN-i t’a formojë Qeverinë

para 6 muajve - Zyrtare

Kanë kaluar 100 ditë prej se vendi ka mbetur pa qeveri. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, pavarësisht se zhvilluan shumë takime për të biseduar rreth arritjes së marrëveshjes së koalicionit,...

Isa Mustafa: Zgjidhjen e jep VV, jo LDK

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka thënë se zgjidhjen duhet ta ofrojë Lëvizja Vetëvendosje dhe jo...

Kryhet takimi Kosnett- Mustafa, s’flet askush për media

para 6 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar takimi i ambasadorit amerikan, Philip Kosnett, me drejtuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deri më tani, askush nga partia e Isa Mustafës nuk ka folur rreth këtij takimi, raporton Gazeta...

Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje. Menjëherë sapo la selinë e partisë së tij, duke iu përgjigjur interesimit të gazetarëve,...

Isa Mustafa: Zgjidhjen nuk e jep LDK, por VV

para 6 muajve - OraInfo

Isa Mustafa ka thënë se zgjidhjen e jep VV, jo LDK. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka thënë se zgjidhjen...

​Vakumi institucional, Presidenca nuk përjashton kërkesat për sqarime në Kushtetuese

para 6 muajve - Gazeta e re

Zyra e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në kuadër të funksionalizimit të institucioneve t’i parashtrojë ndonjë kërkesë Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar çdo paqartësi...

Përfundon takimi i Kosnett me krerët e LDK-së

para 6 muajve - Aktuale

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka përfunduar takimin me krerët e LDK-së. Ai pas takimit rreth 45 minutësh nuk foli për media, por thuhet të ketë diskutuar mbi përpjekjet e formim të koalicionit...

Isa Mustafa pas takimit me Kosnett: Zgjidhjen e jep LVV-ja, jo LDK-ja

para 6 muajve - Shprehja

Takimi zgjati 45 minuta dhe raportohet se kishte të bënte me marrëveshjen eventuale të kësaj partie me Lëvizjen Vetëvendosje për të formuar qeverinë e re. Ai nuk foli për media pas takimit. Ndërsa kryetari...

Presidenca s’e përjashton mundësinë që t’i drejtohet Kushtueses për punën e mandatarit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Zyra e Presidentit të Kosovës ka bërë të ditur se është nën përgjegjësinë e Presidentit funksionalizimi i institucioneve kushtetuese. “Ai është garantues i funksionimit kushtetues e demokratik dhe është...

Deputeti i LDK-së: Besojmë se shpejt do të bëhet koalicioni me VV

para 6 muajve - Periskopi

Shpërndaje në:

Isa Mustafa: Zgjidhjen e jep VV, jo LDK

para 6 muajve - Medial

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka thënë se zgjidhjen duhet ta ofrojë Lëvizja Vetëvendosje dhe jo...

Kosnett fton LVV-në e LDK-në që sa më parë ta bëjnë qeverinë

para 6 muajve - Shenja

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett sot ka takuar kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën dhe nënkryetarët Agim Veliu, Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmanin, raporton Zëri.info. Ndonëse nuk...

Veliu:Topi te VV, po presim zgjidhje funksionale

para 6 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i LDK-së Agim Veliu në një përgjigje të shkurtër para mediave ka thënë se  po presin zgjidhje funksionale nga Vetëvendosjes dhe se do të presin derisa ta marrin atë zgjidhje. Veliu tha nuk...

Isa Mustafa: Zgjidhjen e jep VV, jo LDK

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka thënë se zgjidhjen duhet ta ofrojë Lëvizja Vetëvendosje dhe jo...

Zhbllokimi i vullnetit të sovranit

para 6 muajve - Koha.mk

Nga Shkëlzen Maliqi Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se...

Marrëveshja në prag: Kjo është pika e vetme që ndan VV-në me LDK-në

para 6 muajve - Gazeta Observer

Dje u raportua se Vetëvendosje i kishte ofruar LDK-së së Isa Mustafës një ministri, duke i dhënë mundësinë të zgjidhte mes pesë ministrive të saj, në këmbim të pozitës së kryeparlamentarit të cilën e mori...

​Vakumi institucional, Presidenca nuk përjashton kërkesat për sqarime në Kushtetuese

para 6 muajve - KosovaPress

Në një përgjigje me shkrim për KosovaPress, zyra e të parit të shtetit thonë se ata do të jenë të obliguar të ndërmarrin çdo hap të nevojshëm për ta përmbushur detyrimin kushtetues të tyre. “Përgjegjësia...

Përfundon akimi Kosnett- Mustafa, nuk flet flet askush për media

para 6 muajve - OraInfo

Kryhet takimi Kosnett- Mustafa, s’flet askush për media. Ka përfunduar takimi i ambasadorit amerikan, Philip Kosnett, me drejtuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deri më tani, askush nga partia e Isa...

Përfundon takimi Kosnett me krerët e LDK-së, nuk deklarohen për media

para 6 muajve - Sinjali

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka përfunduar takimin me krerët e LDK-së. Ai pas takimit rreth 45 minutësh nuk foli për media, por thuhet të ketë diskutuar mbi përpjekjet e formim të koalicionit...

Deputeti i LDK-së: Pozita e kryeparlamentarit për ne nuk është aspak pengesë

para 6 muajve - Sinjali

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Haxhi Avdyli është shprehur optimist se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të arrihet, por thotë se kjo bëhet vetëm me balancim të ndarjes së pushteteve. Pas takimit me...

Zyra e Presidencës: Nuk e përjashtojmë mundësinë që t’i drejtohemi Kushtetueses

para 6 muajve - Periskopi

Zyra e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në kuadër të funksionalizimit të institucioneve t’i parashtrojë ndonjë kërkesë Gjykatës Kushtetuese për të sqaruar çdo paqartësi...

VV po pret që Isa Mustafa ta thërret Këshillin e Përgjithshëm që do të vendos për ofertën e Albin Kurtit

para 6 muajve - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të qartë se nuk negocion me LDK-në për pozitën e kryeparlamentarit, post ky ku është emëruar Glauk Konjufca në seancën konstituive të 26 dhjetorit. Megjithatë, ata po presin...

Marrëveshja në prag: Kjo është pika e vetme që ndan VV-në me LDK-në

para 6 muajve - Periskopi

Dje u raportua se Vetëvendosje i kishte ofruar LDK-së së Isa Mustafës një ministri, duke i dhënë mundësinë të zgjidhte mes pesë ministrive të saj, në këmbim të pozitës së kryeparlamentarit të cilën e mori...

Deputeti i LDK-së: Vjosa Osmani tha se koalicioni do të ndodhë shumë shpejt

para 6 muajve - Sinjali

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Haxhi Avdyli është shprehur optimist se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të arrihet, por thotë se kjo bëhet vetëm me balancim të ndarjes së pushteteve. Pas takimit me...

Avdyli: Vjosa Osmani i tha Walkerit që koalicioni me VV’në do të ndodhë shpejt

para 6 muajve - Iliria News

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se ish-shefi i OSBE-së, William Walker ka vizituar sot Lidhjen Demokratike për t’u informuar lidhur me zhvillimet për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, raporton...

Përfundon takimi, Kosnett largohet nga selia e LDK-së

para 6 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar takimi i Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, me krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Avdyli: Osmani i tha Walkerit që koalicion me VV-në do të arrihet shpejt

para 6 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka folur për media pas takimit me ish-ambasadorin e OSBE-së William Walker, i cili vizitoi Lidhjen Demokratike të Kosovës. Haxhiu tha se Walker u...

Përfundon takimi i Kosnettit me LDK-në

para 6 muajve - RTV 21

Nuk prononcohet për media Ka përfunduar takimi i ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Kosnett nuk është prononcuar para mediave pas takimit në zyrat e...

Përfundon takimi, Kosnett largohet nga selia e LDK-së

para 6 muajve - Medial

Ka përfunduar takimi i Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, me krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Klan Kosova mëson se ky takim që ka zgjatur rreth 40 minuta, është zhvilluar...

LDK i premton Walkerit: Koalicioni me VV-në do të ndodhë shpejt

para 6 muajve - OraInfo

Avdyli ka njoftuar se Vjosa Osmani i tha Walkerit që koalicioni me VV’në do të ndodhë shpejt. Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se ish-shefi i OSBE-së, William Walker ka vizituar sot Lidhjen...

Përfundon takimi i Kosnett në selinë e LDK-së

para 6 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar takimi i Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, me krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Pak minuta më herët një tjetër takim të rëndësishëm në LDK zhvilloi...

LDK-ja dhe VV-ja, ia hedhin topin njëra tjetrës, qytetarët e Kosovës që 98 ditë në pritje

para 6 muajve - Ekonomia Online

98 ditë të plota i kishin kohë LDK dhe VV për të finalizuar marrëveshjen e tyre dhe të formojnë Qeverinë e re të vendit, por një gjë e tillë nuk ndodhi deri sot. Dhjetëra takime u zhvilluan mes dy partive...

Deputeti i LDK-së tregon a ia kanë kërkuar VV-së postin e kryeparlamentarit

para 6 muajve - Insajderi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, pas takimit me ish-shefin e misionit të OSBE-së, William Walker, tha se sa i përket koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje kanë mbetur që të diskutohen...

Avdyli: Osmani i tha Walkerit që koalicion me VV-në do të arrihet shpejtë

para 6 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka folur për media pas takimit me ish-ambasadorin e OSBE-së William Walker, i cili vizitoi Lidhjen Demokratike të Kosovës. Haxhiu tha se Walker u...

Avdyli: Osmani i tha Walkerit që koalicion me VV-në do të arrihet shpejt

para 6 muajve - Medial

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka folur për media pas takimit me ish-ambasadorin e OSBE-së William Walker, i cili vizitoi Lidhjen Demokratike të Kosovës. Haxhiu tha se Walker u...

Avdyli: Vjosa Osmani i tha Walkerit që koalicioni me VV’në do të ndodhë shpejt

para 6 muajve - Gazeta Express

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se ish-shefi i OSBE-së, William Walker ka vizituar sot Lidhjen Demokratike për t’u informuar lidhur me zhvillimet për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, raporton...

VV në pritje të LDK-së që ta pranojnë ofertën e Albin Kurtit

para 6 muajve - OraInfo

VV po pret që Isa Mustafa ta thërret Këshillin e Përgjithshëm që do të vendos për ofertën e Albin Kurtit. Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të qartë se nuk negocion me LDK-në për pozitën e kryeparlamentarit,...

Ambasadori Philip Kosnett i shkon në zyre LDK-së

para 6 muajve - Insajderi

Stagnimi i bisedimeve mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje për arritjen e koalicionit qeverisës, ka vu në lëvizje ambasadorët e vendeve të fuqishme që janë të akredituar në Kosovë,...

Deputeti i LDK-së: Besojmë që koalicioni do të arrihet

para 6 muajve - RTV 21

Sipas Avdylit  zgjedhja e Glauk Konjufcës nuk është pengesë Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Haxhi Avdyli është shprehur optimist se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të arrihet, por thotë se kjo bëhet...

Bisedimet me Vetëvendosjen, Kosnett i shkon Isa Mustafës në zyrë

para 6 muajve - Gazeta Express

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett sapo ka arritur në selinë qendrore të LDK-së, aty ku pritet që të takohet me fytyrat kyçe të partisë, raporton T7 nga vendi i ngjarjes. Temë kryesore e diskutimit është...

Avdyli pas takimit me Walkerin: S’është problem kryeparlamentari, koalicionin në afat kushtetues

para 6 muajve - Infokusi

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, pas takimit me ish-shefin e misionit të OSBE-së, William Walker, tha se sa i përket koalicionit me VV-në kanë mbetur që të diskutohen edhe disa detaje të vogla, raporton...

Deputeti i LDK-së: Besojmë që do të arrihet koalicioni me LVV-në, pozita e kryeparlamentarit nuk është pengesë

para 6 muajve - InfoShqip

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli është shprehur optimist se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të arrihet, por thotë se kjo bëhet vetëm me balancim të ndarjes së pushteteve....

Takimet në LDK, ikën Walker e vjen Kosnett

para 6 muajve - Alsat-M

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, sapo ka mbërritur në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’u takuar me krerët e kësaj partie. Kosnett pritet të informohet rreth aktualitetit politik...

Ambasadori Kosnett arrin në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Klan Kosova

Klan Kosova mëson se arsyeja e kësaj vizite ka të bëjë ekskluzivisht me çështjen e koalicionit VV-LDK. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka arritur në selinë qendrore të Lidhjes...

Kurti i shkruan presidentit Thaçi: Mesazhi juaj ishte paralajmërim kërcënues

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i është përgjigjur letrës së 10 janarit 2020 të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, duke e quajtur paralajmërim kërcënues mesazhin e Thaçit dhe ndërhyrje...

Oferta e VV-së plus një ministri, Këshilli i LDK-së do të vendosë

para 6 muajve - Portalb

Plus një ministri, të cilën do ta përzgjidhte LDK-ja, është oferta e fundit të cilën Albin Kurti ia ka bërë Isa Mustafës. Burime të gazetës brenda negociatave mes dy partive për arritjen e koalicionit...

Pas Walker, edhe ambasadori Kosnett arrin në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Klan Kosova

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka arritur në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kujtojmë se në këtë takim është edhe ish-ambasadori i OSBS-së, William Walker,...

Kosnett shkon në zyrat e LDK-së

para 6 muajve - RTV 21

Edhe Walker ishte tek LDK-ja Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka shkuar në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’u takuar me krerët e kësaj partie. Kosnett pritet të informohet rreth...

Deputeti i LDK-së: Koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të arrihet shumë shpejt

para 6 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli ka theksuar se do të ndodhë koalicioni me Vetëvendosjen. Sipas tij, edhe pse është zhagitur deri tash, brenda pak ditësh do të arrihet marrëveshja....

Takimet në LDK, ikën Walker e vjen Kosnett

para 6 muajve - Shprehja

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, sapo ka mbërritur në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’u takuar me krerët e kësaj partie. Kosnett pritet të informohet rreth aktualitetit politik...

LDK tregon a do të takohen sot me VV-në

para 6 muajve - Insajderi

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka njoftuar se gjatë ditës së sotme, nuk është paraparë ndonjë takim mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai i ka thënë Gazetës Insajderi...

Kosnett arrin në selinë e LDK-së, takohet me Mustafën dhe drejtuesit tjerë të partisë

para 6 muajve - Sinjali

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Philip Kosnett sapo ka mbërritur në selinë e Lidhjes Demokratike Demokratike. Ambasadori Kosnett pritet të takohet me kryetarin e LDK-së, Isa...

William Walker viziton selinë qendrore të LDK-së

para 6 muajve - Klan Kosova

Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker, ka arritur në selinë qendrore të LDK-së në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie. Klan Kosova mëson se Walker i cili ka ardhur në Kosovë...

Kosnett i shkon Isa Mustafës në zyrë, bisedohet për koalicionin me VV-në

para 6 muajve - OraInfo

Bisedimet me Vetëvendosjen, Kosnett i shkon Isa Mustafës në zyrë. Ambasadori amerikan, Philip Kosnett sapo ka arritur në selinë qendrore të LDK-së, aty ku pritet që të takohet me fytyrat kyçe të partisë,...

Flet deputeti i LDK-së: Besojmë që do të arrihet koalicioni me LVV-në

para 6 muajve - Infokusi

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli është shprehur optimist se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të arrihet, por thotë se kjo bëhet vetëm me balancim të ndarjes së pushteteve....

LAJMI I FUNDIT: Edhe ambasadori amerikan Philip Kosnett arrin në LDK

para 6 muajve - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka arritur në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kujtojmë se në këtë takim është edhe ish-ambasadori i OSBS-së, William Walker,...

William Walker viziton selinë qendrore të LDK-së

para 6 muajve - Medial

Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker, ka arritur në selinë qendrore të LDK-së në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie. Klan Kosova mëson se Walker i cili ka ardhur në Kosovë...

Kosnett ia kërkoi LDK-së formimin e qeverisë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Pas vizitës që ambasadori amerikan Philip Kosnett bëri në LDK, kjo e fundit lëshoi një komunikatë për media. Aty thuhet se Kosnett ftoi udhëheqësit politikë ta formojnë qeverinë e re e cila sa më parë...

Kosnett i shkon Isa Mustafës në zyrë

para 6 muajve - Infokusi

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett sapo ka arritur në selinë qendrore të LDK-së, aty ku pritet që të takohet me fytyrat kyçe të partisë. Temë kryesore e diskutimit është ajo e bisedimeve për koalicion...

William Walker shkon në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Insajderi

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie.

William Walker shkon në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Zhurnal

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qëndrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie. Walker që është duke qëndruar në Kosovë në 21 vjetorin...

William Walker shkon në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Iliria News

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qëndrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie. Walker që është duke qëndruar në Kosovë në 21 vjetorin...

Kosnett fton udhëheqësit politik ta formojnë Qeverinë sa më parë

para 6 muajve - KosovaLive360

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarët Veliu, Haziri dhe Osmani ka pritur në takim Ambasadorin e ShBA-vë në Kosovë, Philip Kosnett. Kryetari Mustafa e njoftoi ambasadorin Kosnett për...

Kurti i përgjigjet Thaçit: Presidenti është “noter”

para 6 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi se po ndërhyn dhe po paragjykon procesin e formimit të institucioneve duke I bere presione sipas tij për caktimin e kandidatit...

Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje

para 6 muajve - KosovaPress

Menjëherë sapo la selinë e partisë së tij, duke iu përgjigjur interesimit të gazetarëve, shkurt tha se zgjidhja është në duart e partisë së Albin Kurtit. “Zgjidhjen e japin ata, jo ne”, deklaroi Mustafa....

William Walker në selinë e LDK, a po përpiqet t’i shtyjë Kurtin e Mustafën të bëjnë marrëveshje?

para 6 muajve - Gazeta Express

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie, raporton T7 nga vendi i ngjarjes. Walker që është duke...

Wlker shkon në selinë e LDK-së në tentim për të shtyrë koalicionin me VV-në

para 6 muajve - OraInfo

William Walker në selinë e LDK, a po përpiqet t’i shtyjë Kurtin e Mustafën të bëjnë marrëveshje? Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku...

Mustafa pas takimit me Kosnettin: Zgjidhjen e jep VV-ja e jo ne!

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ende shteti ka mbetur pa institucione, ani pse kanë kaluar mbi 3 muaj, që mbajtja e zgjedhjeve parlamentare, kjo si pasojë e mosgjetjes së një gjuhë të përbashkët mes dy partive që dolën më të votuarat,...

LDK: Kosnett po u kërkon “udhëheqësve politikë” ta formojnë shpejt Qeverinë

para 6 muajve - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate lëshuar për media kanë dhënë detaje për vizitën që sot e bëri në selinë qendrore të kësaj partie, ambasadori amerikan në Prishtinë, Phlip Kosnett, raporton...

William Walker shihet befasisht tek selia e LDK-së

para 6 muajve - Sinjali

William Walker pritet që gjatë ditës së sotme të takohet me përfaqësues të lartë të LDK-së. Ndonëse një gjë e tillë nuk është paralajmëruar për media, Walker është parë gjatë ditës së sotme duke u futur...

Flet deputeti i LDK-së pas takimit me Walker: Besojmë që koalicioni me LVV-në do të ndodhë

para 6 muajve - Shenja

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka folur pas takimit të Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker që ua bëri në selinë e partisë. Avdyli tha se arsyeja e vizitës së Wallker...

A do të ndodh takimi i 9 ndërmjet Kurtit e Mustafës, flasin nga VV-ja

para 6 muajve - GazetaBlic

Tetë takime ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa kanë përfunduar pa asnjë rezultat. Marrëveshje ende nuk ka ndërmjet këtyre dy subjekteve...

Tentativa e ndërkombëtarëve për koalicion?-William Walker arrin në selinë e LDK-së

para 6 muajve - GazetaBlic

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie. Walker që është duke qëndruar në Kosovë në 21 vjetorin...

LDK: Kosnett kërkoi formimin e qeverisë

para 6 muajve - KosovaPress

Aty thuhet se Kosnett ftoi udhëheqësit politikë ta formojnë qeverinë e re e cila sa më parë do të përmbushë mandatin e votuesve. Përpos kreut të LDK-së, Isa Mustafa, në takim me ambasadorin amerikan kanë...

Albulena Haxhiu konfirmon kërkesën e LDK-së – Këtë pozitë po e duan

para 6 muajve - Insajderi

Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë të kthehet në periudhën kur flitej që LDK-së do...

LDK: Kosnett kërkoi formimin e qeverisë

para 6 muajve - Gazeta e re

Pas vizitës që ambasadori amerikan Philip Kosnett bëri në LDK, kjo e fundit lëshoi një komunikatë për media. Aty thuhet se Kosnett ftoi udhëheqësit politikë ta formojnë qeverinë e re e cila sa më parë...

Referati i Kurtit për presidentin përdorë Thaçin për të nënshtruar presidentin nga LDK-ja

para 6 muajve - Periskopi

Pasi kaluan tre muaj e një javë që nga përfundimi i zgjedhjeve të përgjithshme e të parakohshme të 6 tetorit, ‘telenovela’ e qeverisë së re ka prodhuar disa episode të reja ku si personazh kryesor është...

Veliu: Po presim një zgjidhje nga VV

para 6 muajve - KosovaPress

Ai tha se kanë biseduar me ambasadorin amerikan rreth aktualitetit, ndërsa shtoi se ashtu sikurse SHBA edhe LDK është e interesuar që vendi të ketë sa më shpejtë një qeveri funksionale. “Me ambasadorin...

Mustafa pas takimit me Kosnettin: Zgjidhjen e jep LV-ja, jo LDK-ja

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Pas takimit të sotëm me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, ka folur kreu i LDK-së, Isa Mustafa. Ai ka thënë se zgjidhjen për marrëveshjen duhet ta japë Lëvizja Vetëvendosje e jo LDK-ja. Mustafa nuk...

Takimet në LDK, ikën Walker e vjen Kosnett

para 6 muajve - Tetova Sot

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, sapo ka mbërritur në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’u takuar me krerët e kësaj partie. Kosnett pritet të informohet rreth aktualitetit politik...

Kryhet takimi Kosnett- Mustafa, s’flet askush për media

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ka përfunduar takimi i ambasadorit amerikan, Philip Kosnett, me drejtuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deri më tani, askush nga partia e Isa Mustafës nuk ka folur rreth këtij takimi, raporton Gazeta...

Veliu: Po presim një zgjidhje nga VV

para 6 muajve - Gazeta e re

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, pas takimit që patën me ambasadorin amerikan Philipp Kosnett, deklaroi se janë në pritje të një zgjidhjeje nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje. Ai tha se kanë biseduar me...

VV edhe me nje ofertë për LDK-në

para 6 muajve - Albinfo

Oferta e VV-së - plus një ministri Plus një ministri, të cilën do ta përzgjidhte LDK-ja, është oferta e fundit të cilën Albin Kurti ia ka bërë Isa Mustafës. Sipas burimeve të mediave kosovare  brenda negociatave...

LDK-ja jep detaje për takimin me ambasadorin Kosnett

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar edhe nga nënkryetarët Agim Veliu, Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e ShBA-vë në Kosovë, Philip Kosnett. Sipas një njoftimi të...

Veliu: Amerika kërkoi formimin e Qeverisë, zgjidhjen e situatës ta bëjë VV-ja

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka qëndruar sot në zyrat e Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK). Pas takimit, nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu bëri të ditur se në takim u bisedua edhe për...

Kosnett: Të formohet sa më shpejt Qeveria e re

para 6 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës, është deklaruar pas takimit me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë Phlip Kosnett. Në komunikatën të lëshuar për media nga LDK-ja thuhet se me Kosnett kanë bisdeuar për rrjedhën...

Mustafa pas takimit me Kosnettin: Zgjidhjen e jep LV-ja, jo ne

para 6 muajve - Bota Press

Pas takimit të sotëm me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, ka folur kreu i LDK-së, Isa Mustafa. Ai ka thënë se zgjidhjen për marrëveshjen duhet ta japë Lëvizja Vetëvendosje e jo LDK-ja. Mustafa nuk...

Kosnett: Të formohet sa më shpejt Qeveria e re

para 6 muajve - Zyrtare

Lidhja Demokratike e Kosovës, është deklaruar pas takimit me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë Phlip Kosnett. Në komunikatën të lëshuar për media nga LDK-ja thuhet se me Kosnett kanë bisdeuar për rrjedhën...

Vetëvendosje i kërkon presidentit të mos bëj trysni për formimin e qeverisë

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i bëri thirrje të hënën presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, që të mos ushtrojë trysni ndaj partisë së tij, e cila doli fituese e zgjedhjeve parlamentare...

Avdyli pas takimit me Walker: Në afate kushtetuese do të arrihet koalicioni me LVV-në

para 6 muajve - Gazeta e re

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se ish-shefi i OSBE-së, William Walker ka vizituar sot Lidhjen Demokratike për t’u informuar lidhur me zhvillimet për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Para...

Albulena Haxhiu e konfirmon se LDK ka kërkuar kryeparlamentarin: S’negociojnë me këtë pozitë

para 6 muajve - OraInfo

Vetëvendosje dhe LDK ende nuk kanë arritur marrëveshje për krijimin e Qeverisë së re. Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave...

Kurti i shkruan letër Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

Kurti i ka shkruar Thaçit: Formimi i qeverisë nuk është i lidhur me afate

para 6 muajve - Portalb

Kryetari i subjektit të parë politik të dalë nga zgjedhjet e fundit parlamentare në Kosovë, Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka kërkuar presidentit, Hashim Thaçit të mos ndërhyjë në procesin e caktimit...

Haxhiu e konfirmon se LDK ka kërkuar kryeparlamentarin, thotë se s’negociojnë me këtë pozitë

para 6 muajve - Zhurnal

Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë të kthehet në periudhën kur flitej që LDK-së...

Haxhiu e konfirmon se LDK ka kërkuar kryeparlamentarin, thotë se s’negociojnë me këtë pozitë

para 6 muajve - Gazeta Express

Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë të kthehet në periudhën kur flitej që LDK-së do...

Isa Mustafa: Zgjidhjen e jep VV, jo LDK

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka thënë se zgjidhjen duhet ta ofrojë Lëvizja Vetëvendosje dhe jo...

LDK: Amerika kërkoi formimin e Qeverisë, zgjidhjen e situatës ta bëj VV-ja

para 6 muajve - Arbresh

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka qëndruar  sot në zyrat e Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK). Pas takimit, nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu  bëri të ditur se në takim u bisedua edhe për...

Koalicioni VV-LDK do të bëhet, por a do të jetë vërtet i shpresës?

para 6 muajve - Ekonomia Online

Para zgjedhjeve të 6 nëntorit 2019 -të , në një intervistë në “ Epoka e Re” pata deklaruar se më vështirë do të jetë të bëhet koalicioni VV – LDK pas zgjedhjeve se ai para zgjedhjeve . Ishte një eufori...

Mustafa për koalicionin: Zgjidhjen e jep Vetëvendosja

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Isa Mustafa, ka thënë se zgjidhjen për koalicionin qeverisës e jep Vetëvendosje dhe jo LDK-ja, raporton Ekonomia Online. “Zgjidhjen e japin ata, jo ne”,...

Mustafa: Zgjidhjen e jep LV-ja, jo LDK-ja

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se përgjegjësia për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje i takon Lëvizjes Vetëvendosje. Pas takimit me ambasadorin e Shteteve të...

Isa Mustafa pas takimit me Kosnett: Zgjidhjen e jep LVV-ja, jo LDK-ja

para 6 muajve - Periskopi

Ka përfunduar takimi mes ambasadorit të ShBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett dhe krerëve të LDK-së. Takimi zgjati 45 minuta dhe raportohet se kishte të bënte me marrëveshjen eventuale të kësaj partie me...

Pas 45 minutash, merr fund takimi i ambasadorit Kosnett me LDK-në

para 6 muajve - Zyrtare

Sapo ka përfunduar takimi mes ambasadorit të ShBA-ve në Kosovë, Philipp Kosnett dhe krerëve të LDK-së. Takimi i tij zgjati 45 minuta dhe raportohet se ka të bëj me marrëveshjen eventuale të kësaj partie...

Veliu: Përgjegjësia është e Vetëvendosjes, po presim një zgjidhje funksionale

para 6 muajve - Ekonomia Online

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, tha se po presin zgjidhje funksionale nga Vetëvendosjes dhe se do të presin derisa ta marrin atë zgjidhje, raporton Ekonomia Online. Veliu tha nuk mund të flas për ofertën...

Përfundon takimi i Kosnett me krerët e LDK-së

para 6 muajve - Gazeta e re

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka përfunduar takimin me krerët e LDK-së. Ai pas takimit rreth 45 minutësh nuk foli për media, por thuhet të ketë diskutuar mbi përpjekjet e formim të koalicionit...

Pas 45 minutash, merr fund takimi i ambasadorit Kosnett me LDK-në

para 6 muajve - Periskopi

Sapo ka përfunduar takimi mes ambasadorit të ShBA-ve në Kosovë, Philipp Kosnett dhe krerëve të LDK-së. Takimi i tij zgjati 45 minuta dhe raportohet se ka të bëj me marrëveshjen eventuale të kësaj partie...

Kurti ia kthen një letër të gjatë Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Zhurnal

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi, nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo, të durojë dhe të...

Avdyli pas takimit me Walker: Në afate kushtetuese do të arrihet koalicioni me LVV-në

para 6 muajve - Fakti Ditor

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se ish-shefi i OSBE-së, William Walker ka vizituar sot Lidhjen Demokratike për t’u informuar lidhur me zhvillimet për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Para...

Përfundon takimi Kosnett-Mustafa

para 6 muajve - Epoka e Re

Ka përfunduar takimi i Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Philip Kosnett, me drejtuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Ky takim që ka zgjatur rreth 40 minuta, është zhvilluar...

Pas 45 minutash, merr fundit takimi i ambasadorit Kosnett me LDK-në

para 6 muajve - Periskopi

Sapo ka përfunduar takimi mes ambasadorit të ShBA-ve në Kosovë, Philipp Kosnett dhe krerëve të LDK-së. Takimi i tij zgjati 45 minuta dhe raportohet se ka të bëj me marrëveshjen eventuale të kësaj partie...

Përfundon takimi, Kosnett largohet nga selia e LDK-së

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ka përfunduar takimi i Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, me krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Klan Kosova mëson se ky takim që ka zgjatur rreth 40 minuta, është zhvilluar...

Përfundon takimi i Kosnett në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Bota Press

Ka përfunduar takimi i Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, me krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.Pak minuta më herët një tjetër takim të rëndësishëm në LDK zhvilloi dhe...

Albulena Haxhiu konfirmon kërkesën e LDK-së – Këtë pozitë po e duan

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë të kthehet në periudhën kur flitej që LDK-së do...

Ambasadori Philip Kosnett i shkon në zyre LDK-së

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Stagnimi i bisedimeve mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje për arritjen e koalicionit qeverisës, ka vu në lëvizje ambasadorët e vendeve të fuqishme që janë të akredituar në Kosovë....

A do të takohen sot Kurti e Mustafa? – Flasin nga LDK-ja

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka njoftuar se gjatë ditës së sotme, nuk është paraparë ndonjë takim mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai i ka thënë se deri tani...

Përfundon takimi ndërmjet ambasadorit Kosnett dhe zyrtarëve të LDK-së

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet zyrtarëve të LDK-së dhe ambasadorit amerikan, Philip Kosnett, raporton Ekonomia Online. Kosnett është përcjellur nga nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, por që asnjëri nuk janë deklaruar për medie.

Si mund të arrihet koalicioni LDK-LVV?

para 6 muajve - Ekonomia Online

Idealet supozohen se mund të bëhen fakte, që më pas ato të tingëllojnë si realitete, megjithatë, është një autor shumë i njohur si Robert Luis Stivensoit i cili me të drejt shtron pyetjen “A ka në jetë...

Bisedimet me Vetëvendosjen, Kosnett i shkon Isa Mustafës në zyrë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Foto ilustrim Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, sapo ka arritur në selinë qendrore të LDK-së, aty ku pritet që të takohet me fytyrat kyçe të partisë, raporton T7. Temë kryesore e diskutimit është ajo...

Kurti po e shfrytëzon zbrazëtinë kushtetuese për të fituar kohë derisa t’i bëjë numrat…

para 6 muajve - Medial

Marrëveshje nuk pati as sot, ndonëse biseduan tri orë. Albin Kurti dhe Isa Mustafa kishin kohë sa të donin, pasi Kushtetuta e Kosovës nuk parasheh periudhë përcaktuese për fituesit e zgjedhjeve në raport...

“Osmani i tha Walker-it se koalicioni VV-LDK do të ndodhë shumë shpejt”

para 6 muajve - Arbresh

Ish-shefi i OSBE-së, William Walker sot ka qëndruar në zyrat e Lidhjen Demokratike të Kosovës. E pas takimit, deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli tregoi se çfarë u bisedua aty, shkruan arbresh.info Avdyli...

Deputeti i LDK-së: Besojmë që koalicioni do të arrihet

para 6 muajve - Gazeta e re

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Haxhi Avdyli është shprehur optimist se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të arrihet, por thotë se kjo bëhet vetëm me balancim të ndarjes së pushteteve. Pas takimit me...

Haxhiu-LDK-së: Posti i Kryeparlamentarit është çështje e pakthyeshme!

para 6 muajve - GazetaBlic

Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë të kthehet në periudhën kur flitej që LDK-së do...

LAJMI I FUNDIT: Edhe ambasadori amerikan Philip Kosnett arrin në LDK

para 6 muajve - Bota Press

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka arritur në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kujtojmë se në këtë takim është edhe ish-ambasadori i OSBS-së, William Walker,...

Flet deputeti i LDK-së pas takimit me Walker: Besojmë që koalicioni me LVV-në do të ndodhë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka folur pas vizitës të ish-shefit të misionit të OSBE-së, William Walker që ua bëri në selinë e partisë. Avdyli tha se arsyeja e vizitës së Wallker...

Kurti ia kthen një letër të gjatë Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Ina

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi, nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo, të durojë dhe të presë....

Ambasadori amerikan në zyrat e LDK-së

para 6 muajve - PortaliOnline

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett sapo ka arritur në selinë qendrore të LDK-së, aty ku pritet që të takohet me fytyrat kyçe të partisë, raporton T7 nga vendi i ngjarjes. Temë kryesore e diskutimit është...

Deputeti i LDK-së: Besojmë që koalicioni do të arrihet

para 6 muajve - KosovaPress

Pas takimit me ish-shefin e OSBE, William Walker, Avdyli tha se pozita e kryeparlamentarit për LDK nuk është pengesë, pasi mund të gjenden formula të tjera. “Nënkryetarja Vjosa Osmani e informoi për angazhimin...

Ambasadori Kosnett i shkon Mustafës në zyre

para 6 muajve - Epoka e Re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka arritur në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës. “Klan Kosova” mëson se arsyeja e kësaj vizite ka të bëjë ekskluzivisht me...

Vetëvendosje e konfrimon: LDK e ka kërkuar kryeparlamentarin, nuk japim këtë pozitë

para 6 muajve - InfoShqip

Pazaret politike për ndarjen e hises së pushtetit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk po mund të përfundohen, një marrëveshje e koalicionit mes dy partive tani është larg pasi...

Flet deputeti i LDK-së pas takimit me Walker: Besojmë që koalicioni me LVV-në do të ndodhë

para 6 muajve - Zyrtare

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka folur pas takimit të Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker që ua bëri në selinë e partisë. Avdyli tha se arsyeja e vizitës së Wallker...

Takimet në LDK, ikën Walker e vjen Kosnett

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, sapo ka mbërritur në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’u takuar me krerët e kësaj partie. Kosnett pritet të informohet rreth aktualitetit politik...

Kurti i shkruan letër Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Aktuale

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

Albulena Haxhiu konfirmon problemin e ri të VV-së me LDK-në për ndarjen e posteve

para 6 muajve - Sinjali

Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë të kthehet në periudhën kur flitej që LDK-së do...

Flet deputeti i LDK-së pas takimit me Walker: Besojmë që koalicioni me LVV-në do të ndodhë

para 6 muajve - Periskopi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka folur pas takimit të Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Ëalker që ua bëri në selinë e partisë. Avdyli tha se arsyeja e vizitës së Wallker...

Kurti i shkruan letër Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

Kurti ia kthen një letër të gjatë Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK

para 6 muajve - Iliria News

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo, të durojë dhe të presë,...

Kurti, Thaçit: Mos bëni presion, marrëveshja me LDK-në është në fazën e finalizimit

para 6 muajve - Koha.mk

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i është përgjigjur sot me shkrim letrës së 10 janarit të presidentit Hashim Thaçi, të cilën Kurti e cilëson si paralajmërim kërcënues. Kurti në letrën dërguar...

Kurti i shkruan Thaçit: Formimi i qeverisë nuk është i lidhur me afate

para 6 muajve - Anadolu Agency

Prishtinë Kryetari i subjektit të parë politik të dalë nga zgjedhjet e fundit parlamentare në Kosovë, Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka kërkuar presidentit, Hashim Thaçit të mos ndërhyjë në procesin...

Kurti: Thaçi do të njoftohet kur VV dhe LDK të jenë gati

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një përgjigje me shkrim drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kërkoi që të mos bëhet presion për emrin e mandatarit për kryeministër të ardhshëm...

Takimet në LDK, ikën Walker e vjen Kosnett

para 6 muajve - KosovaPress

Kosnett pritet të informohet rreth aktualitetit politik dhe përpjekjeve për formimin e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje. Para ambasadorit amerikan, në LDK ka qëndruar ish-shefi i misionit të OSBE-së,...

Konfirmon VV, LDK ka kërkuar kryeparlamentarin

para 6 muajve - Infokusi

Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë të kthehet në periudhën kur flitej që LDK-së do...

Kurti i shkruan letër Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Shprehja

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

Avdyli pas takimit me Walkerin: S’është problem kryeparlamentari, koalicionin në afat kushtetues

para 6 muajve - Ekonomia Online

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, pas takimit me ish-shefin e misionit të OSBE-së, William Walker, tha se sa i përket koalicionit me VV-në kanë mbetur që të diskutohen edhe disa detaje të vogla, raporton Ekonomia Online.

Kurti i kthen përgjigje Thaçit: Mos bëni presion, ndodhemi në finalizimin e marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 janar – I pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo,...

Pas Walkerit, edhe ambasadori Kosnett arrin në LDK

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka arritur në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Në këtë takim është edhe ish-ambasadori i OSBS-së,...

Pas Walker, ambasadori Kosnett arrin në LDK

para 6 muajve - Periskopi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka arritur në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në këtë takim momentalisht është edhe ish shefi i Misionit të OSBE-së, William...

Albin Kurti letër Thaçit: Mos më bëj presion, kushtetuta nuk ta lejon…

para 6 muajve - Vizion Plus

Pas apelit të vazhdueshëm të Thacit që Vetëvendosje të përcaktoje një emer për bisedimet mbi formimin e qeverisë, ka reaguar Albin Kurti. Ai i ka dërguar një letër mengjesin e kësaj të hëne Presidentit...

A do të ndodh takimi i 9 ndërmjet Kurtit e Mustafës, flasin nga VV-ja

para 6 muajve - Ekonomia Online

Tetë takime ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa kanë përfunduar pa asnjë rezultat. Marrëveshje ende nuk ka ndërmjet këtyre dy subjekteve...

LDK tregon a do të takohen sot me VV-në

para 6 muajve - Gazeta Observer

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka njoftuar se gjatë ditës së sotme, nuk është paraparë ndonjë takim mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai i ka thënë Gazetës Insajderi...

Kurti: Thaçi po bën presion dhe vlerësime politike

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i është përgjigjur letrës së presidentit Hashim Thaçi për caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë duke e akuzuar për presion dhe vlerësime politike. Ai ka shkruar...

A do të ndodh takimi i 9 ndërmjet Kurtit e Mustafës, flasin nga VV-ja

para 6 muajve - Bota Press

Tetë takime ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa kanë përfunduar pa asnjë rezultat.Marrëveshje ende nuk ka ndërmjet këtyre dy subjekteve...

“Jemi afër marrëveshjes me LDK”, Albin Kurti i kthen për herë të parë letër Thaçit: Mos bëj presion!

para 6 muajve - BalkanWeb

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka kthyer për herë të parët letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, pas disa letrave që ky i fundit i kishte drejtuar, ku i kërkonte të krijonte sa më shpejt...

William Walker në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker, është duke qëndruar në zyrat qendrore të LDK-së, në Prishtinë, ku është takuar me liderë të kësaj partie, raporton Ekonomia Online. Walker është duke qëndruar...

William Walker shkon në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LDK-së, në Prishtinë, ku do të takohet me liderë të kësaj partie. Walker që është duke qëndruar në Kosovë në 21-vjetorin e masakrës...

William Walker shkon në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Zyrtare

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qëndrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie. Walker që është duke qëndruar në Kosovë në 21 vjetorin...

Kurti i përgjigjet letrës së Thaçit: Mesazhi juaj përbën paralajmërim kërcënues

para 6 muajve - Medial

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i është përgjigjur letrës së Presidentit Hashim Thaçi, të dërguar me 10 janar të këtij vitit. Kurti në këtë letër i thotë Thaçit se mesazhi i këtij të fundit...

Albin Kurti i përgjigjet Thaçit: Mos më bëj presion që të bëhem kryeministër

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit, Hashim Thaçi të cilit i ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, por  të durojë dhe të presë. Kurti përmes...

William Walker shkon në selinë e LDK-së

para 6 muajve - Periskopi

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qëndrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie. Walker që është duke qëndruar në Kosovë në 21 vjetorin...

William Walker në selinë e LDK

para 6 muajve - Bota Press

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të kësaj partie, raporton T7 nga vendi i ngjarjes. Walker që është duke...

Kurti i kthen përgjigje Thaçit: Mos bëni presion, ndodhemi në finalizimin e marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Insajderi

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo, të durojë dhe të presë....

Kurti i kthen përgjigje Thaçit: Mos bëj presion!

para 6 muajve - Albeu

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo , të durojë dhe të presë....

Kurti i kthen letrën Thaçit: Jemi në fazën e finalizimit të marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - RTV 21

Përgjigja e Kurtit Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i është përgjigjur letrës së presidentit Hashim Thaçi p ër caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë. Kurti ka thënë se mesazhi i Thaçit përbën...

Kurti ia kthen një letër të gjatë Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK

para 6 muajve - Gazeta Express

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo, të durojë dhe të presë, raporton...

Oferta e LVV-së për LDK-në: Plus një ministri dhe propozimin për presidentin

para 6 muajve - PortaliOnline

Plus një ministri, të cilën do ta përzgjidhte LDK-ja, është oferta e fundit të cilën Albin Kurti ia ka bërë Isa Mustafës. Burime të gazetës brenda negociatave mes dy partive për arritjen e koalicionit...

Kurti i shkruan letër Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

Albin Kurti i përgjigjet Thaçit: Mos bëj presion

para 6 muajve - Opinion

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi  të cilit i ka kërkuar që të mos imponojë krijimin e qeverisë. Me anë të një letre të gjatë, Kurti i...

Kurti i përgjigjet letrës së Thaçit: Mesazhi juaj përbën paralajmërim kërcënues

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i është përgjigjur letrës së Presidentit Hashim Thaçi, të dërguar me 10 janar të këtij vitit. Kurti në këtë letër i thotë Thaçit se mesazhi i këtij të fundit...

Kurti letër Thaçit: Mesazhi juaj ishte kërcënues….

para 6 muajve - Standard

Mëngjesin e kësaj të hëne, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo,...

Rikthimi në negociata në duart e Vetëvendosjes

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Lëvizjes Vetëvendosje i mbetet të ndërmerrë nismën e radhës për takimin me Lidhjen Demokratike të Kosovës në kuadër të negociatave për koalicionin e ardhshëm qeverisës. Një gjë të tillë e thonë zyrtarët...

Asnjë pikë kthese në marrëveshjen LV – LDK

para 6 muajve - Lajm

Takime të stërzgjatura, por pa rezultate konkrete u zhvilluan javën që lamë pas midis Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, parti këto që po synojnë bashkëqeverisjen për 4 vjetët e...

Albin Kurti: Jam gati të takohem përditë më Isa Mustafën

para 6 muajve - Albeu

Pas tre takimeve duket se marrëveshja për koalicion është ende larg mes Albin Kurtit dhe Mustafës. U dukën se palët ishin shumë afër marrëveshjes por pas tyre vetëm Albin Kurti ka pranuar të komentojë....

Kurti ia kthen një letër të gjatë Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK

para 6 muajve - Lajm

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo, të durojë dhe të presë,...

Kurti i përgjigjet Thaçit përmes një letre: Mos bëj presion, marrëveshja me LDK-në është afër

para 6 muajve - OraInfo

Kurti ia kthen një letër të gjatë Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili...

Kurti i shkruan letër Thaçit: Jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Lexo

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

LVV nuk propozon mandatarin, pret vazhdimin e negociatave me LDK-në

para 6 muajve - KDPolitik

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kërkuar nga presidenti Hashim Thaçi që të mos bëjë presion në lidhje me caktimin e mandatarit për postin e kryeministrit. Reagimi i Kurtit vjen katër ditë...

Albin Kurti ia kthen Hashim Thaçit

para 6 muajve - Infokusi

Hashim Thaçi ditë më parë ia dërgoi një letër Albin Kurtit. Aty i kërkonte që sa më shpejt të caktonte mandatarin për të formuar qeverinë, ose në të kundërten, të lëshoj rrugë, shkruan gazeta inFokus....

Debllokada e vullnetit të sovranit

para 6 muajve - Infokusi

Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase...

Albin Kurti i kthen letër Hashim Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK

para 6 muajve - Sinjali

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo, të durojë dhe të presë....

Kurti, i përgjigjet Thaçit: Mos më ngut, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

Sfidat e krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike dështuan gjatë kësaj jave të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë së re ndërsa janë shënuar edhe më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare...

LDK sot vendos për ofertën e fundit të VV-së

para 6 muajve - OraInfo

Oferta e VV-së – plus një ministri, Këshilli i LDK-së do të vendosë. Plus një ministri, të cilën do ta përzgjidhte LDK-ja, është oferta e fundit të cilën Albin Kurti ia ka bërë Isa Mustafës. Burime të...

Negociatat për koalicionin qeverisës, Kurti thumbon Mustafën: Jam gati të takohemi përditë, madje edhe në ndonjë vend të mbyllur

para 6 muajve - BalkanWeb

KOSOVË Pas tre takimeve radhazi asnjë shenjë nga koalicioni qeverisës apo negociatat Kurti- Mustafa. U dukën se palët ishin shumë afër marrëveshjes por pas tyre vetëm Albin Kurti ka pranuar të komentojë....

Kurti i shkruan Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Infokusi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

Kurti -Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në!

para 6 muajve - Bota Press

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

Sfidat e krijimit të Qeverisë së Re

para 6 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike dështuan gjatë kësaj jave të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë së re ndërsa janë shënuar edhe më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare...

Haxhiu: LDK-ja e do postin e kryeparlamentarit, por për VV-në është punë e kryer

para 6 muajve - Gazeta Observer

Sipas deputetes së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë të kthehet në periudhën kur flitej që LDK-së...

Kurti i shkruan letër Thaçit: Jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - Lexo

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mëngjesin e sotëm i është drejtuar me një letër presidentit të vendit, Hashim Thaçi në lidhje me kërkesën e këtij të fundit që të nominohet mandatari për...

LDK mbetet në pritje të VV-së për takim

para 6 muajve - Arbresh

Janë bërë më shumë se tre muaj prej kur janë mbajtur zgjedhjet nacionale të jashtëzakonshme. E dy partitë që po synojnë formimin e institucioneve, ende nuk janë dakorduar për një marrëveshje. Në tri takimet...

Kurti ia kthen letrën Thaçit, e akuzon për presion dhe vlerësime politike (Dokument)

para 6 muajve - Shenja

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i është përgjigjur letrës së presidentit Hashim Thaçi për caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë duke e akuzuar për presion dhe vlerësime politike. Ai ka shkruar...

Pazaret VV-LDK: Kurti pajtohet që presidenti t’i takon Mustafës, plus dhe një ministri

para 6 muajve - Ekonomia Online

Pazaret politike për ndarjen e hises së pushtetit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk po mund të përfundohen, një marrëveshje e koalicionit mes dy partive tani është larg pasi...

Haxhiu: LDK-ja e do postin e kryeparlamentarit, por për VV-në është punë e kryer

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, Lidhja Demokratike e Kosovës po dëshiron që situata e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë të kthehet në periudhën kur flitej që LDK-së do...

Abin Kurti, përgjigje Thaçit: ku po gaboni me padurimin tuaj

para 6 muajve - Te Sheshi

Albin Kurti, kreu i Vetëvendosjes dhe kryeministër  në pritje, i ka kthyer një përgjigje Presidentit Thaçi pas një letre të këtij të fundit, ku i kërkohej këmbëngulësisht që t’i jepte fund çështjes së...

Kurti i përgjigjet letrës së Thaçit: Mos më bëjë presion

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i është përgjigjur letrës së presidentit Hashim Thaçi, të dërguar me 10 janar të këtij vitit. Kurti në këtë letër i thotë Thaçit se mesazhi i këtij të fundit...

Rikthimi në negociata në duart e Vetëvendosjes

para 6 muajve - Zyrtare

Lëvizjes Vetëvendosje i mbetet të ndërmerrë nismën e radhës për takimin me Lidhjen Demokratike të Kosovës në kuadër të negociatave për koalicionin e ardhshëm qeverisës. Një gjë të tillë e thonë zyrtarët...

Oferta e VV-së – plus një ministri, Këshilli i LDK-së do të vendosë

para 6 muajve - Infokusi

Plus një ministri, të cilën do ta përzgjidhte LDK-ja, është oferta e fundit të cilën Albin Kurti ia ka bërë Isa Mustafës. Burime të gazetës brenda negociatave mes dy partive për arritjen e koalicionit...

Rikthimi në negociata në duart e Vetëvendosjes

para 6 muajve - Periskopi

Lëvizjes Vetëvendosje i mbetet të ndërmerrë nismën e radhës për takimin me Lidhjen Demokratike të Kosovës në kuadër të negociatave për koalicionin e ardhshëm qeverisës. Një gjë të tillë e thonë zyrtarët...

Kurti ia kthen një letër të gjatë Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo, të durojë dhe të presë,...

Sfidat e krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

para 6 muajve - Zyrtare

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike dështuan gjatë kësaj jave të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë së re ndërsa janë shënuar edhe më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare...

Kurti i përgjigjet Thaçit: Mos bëni vlerësime politike dhe presion

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, i është përgjigjur letrës së presidentit Hashim Thaçi për caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë. Kurti ka kërkuar që presidenti të mos bëjë presion...

Sfidat e krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike dështuan gjatë kësaj jave të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë së re ndërsa janë shënuar edhe më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare...

Kurti i shkruan letër Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK-në

para 6 muajve - KosovaPress

Kurti i kërkon kreut të shtetit që të mos bëjë vlerësime politike dhe presion përmes paragjykimit të procesit politik të formimit të qeverisë, proces që sipas tij është i përcaktuar qartë me Kushtetutë...

Kurti i kërkon presidentit Thaçi të mos i bëjë presion në formimin e qeverisë

para 6 muajve - Arbresh

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë e imponojë krijimin e qeverisë, mirëpo, të durojë dhe të presë....

Kurti ia kthen letrën Thaçit, e akuzon për presion dhe vlerësime politike (Dokument)

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i është përgjigjur letrës së presidentit Hashim Thaçi për caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë duke e akuzuar për presion dhe vlerësime politike. Ai ka shkruar...

Sfidat e krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike dështuan gjatë kësaj jave të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë së re ndërsa janë shënuar edhe më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare...

Kurti i shkruan Thaçit: I quan kërcënuese ftesat e tij për emrin e mandatarit

para 6 muajve - Periskopi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje Presidentit të vendit, Hashim Thaçit. Në një letër mjaft të gjatë, Kurti i mban ligjërata Thaçit për rolin e Presidentit, derisa po bëhen...

Oferta e VV-së plus një ministri, Këshilli i LDK-së do të vendosë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Plus një ministri, të cilën do ta përzgjidhte LDK-ja, është oferta e fundit të cilën Albin Kurti ia ka bërë Isa Mustafës. Burime të gazetës brenda negociatave mes dy partive për arritjen e koalicionit...

Ngecin negociatat LV – LDK

para 6 muajve - Epoka e Re

Lëvizja Vetëvendosje (LV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ende nuk kanë arritur pajtueshmëri për nënshkrimin e një marrëveshje për ta formuar qeverinë. As të premten, as të shtunën dhe as të dielën...

Zhbllokimi i vullnetit të sovranit

para 6 muajve - Medial

Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase...

Sfidat e krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

para 6 muajve - Shprehja

As këtë javë dy subjektet politike, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), nuk arritën të gjejnë një zgjidhje për të formuar qeverinë e re të vendit. Të dy subjektet për tri ditë...

Cilat janë sfidat për krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

para 6 muajve - OraInfo

Sfidat për krijimit të Qeverisë së re të Kosovës. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike dështuan gjatë kësaj jave të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë së re ndërsa janë shënuar edhe më...

Sfidat e krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

para 6 muajve - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike dështuan gjatë kësaj jave të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë së re ndërsa janë shënuar edhe më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare....

Sfidat e krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

para 6 muajve - Zyrtare

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike dështuan gjatë kësaj jave të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë së re ndërsa janë shënuar edhe më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare...

Sfidat e krijimit të Qeverisë së re të Kosovës

para 6 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike dështuan gjatë kësaj jave të gjejnë një zgjidhje për formimin e qeverisë së re ndërsa janë shënuar edhe më shumë se tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare...

A do të takohen nesër Mustafa e Kurti, heshtje para një marrëveshje!

para 6 muajve - Bota Press

Botapress, 12 Janar – Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje ende nuk janë deklaruar për një takim të mundshëm mes zyrtarëve të këtyre dy partive politike, përkatësisht mes liderëve të tyre Isa...

Kurti: Negociatat me LDK nuk janë të lehta

para 6 muajve - Lexo

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti shprehet optimist për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Në të parën mbledhje për këtë vit me drejtuesit e degëve të...

Kurti thotë se po e pret LDK-në të shqyrtojë propozimin më të ri të VV-së

para 6 muajve - Koha.mk

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ka treguar degëve të partisë së tij se të enjten i ka dhënë një propozim të ri Lidhjes Demokratike të Kosovës për bashkëqeverisje. Ka thënë se tash po e...

Zhbllokimi i vullnetit të sovranit

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Shkelzen Maliqi Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se...

Kurti flet për koalicionimin me LDK: Edhe pak

para 6 muajve - InfoShqip

Sot është mbajtur mbledhja e parë me qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe Kryetari Albin Kurti. Përveç çështjeve organizative, gjatë kësaj mbledhje është diskutuar edhe për...

VV refuzoi edhe publikisht ofertën e LDK-së: Këto janë propozimet që Albin Kurti ia ka bërë Isa Mustafës?!

para 6 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje përmes një kumtese që lëshoi për media, ka njoftuar që nuk do të lëshoj pe për postin e kryetarit të Kuvendit, duke e refuzuar kështu edhe ofertën e fundit që e kishte dhënë LDK e...

LVV: Nuk është caktuar ende takimi me LDK

para 6 muajve - Tetova1

Janë bërë më shumë se tre muaj prej kur janë mbajtur zgjedhjet nacionale të jashtëzakonshme në Kosovë. E dy partitë që po synojnë formimin e institucioneve, ende nuk janë dakorduar për një marrëveshje....

Zhbllokimi i vullnetit të sovranit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase...

Kurti: Duhet t’i ruajmë nervat, bisedimet me LDK-në nuk janë të lehta

para 6 muajve - Alsat-M

Sot u mbajt mbledhja e parë me Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe kryetari i kësaj partie Albin Kurti. Përveç çështjeve të rëndësishme organizative u diskutua edhe situata...

Kurti flet për koalicionimin me LDK: Edhe pak!

para 6 muajve - Ina

Sot është mbajtur mbledhja e parë me qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe Kryetari Albin Kurti. Përveç çështjeve organizative, gjatë kësaj mbledhje është diskutuar edhe për...

VV refuzoi edhe publikisht ofertën e LDK-së: Këto janë propozimet që Kurti ia ka bërë Mustafës?!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Lëvizja Vetëvendosje përmes një kumtese që lëshoi për media, ka njoftuar që nuk do të lëshoj pe për postin e kryetarit të Kuvendit, duke e refuzuar kështu edhe ofertën e fundit që e kishte dhënë LDK e...

Analisti i njohur tregon se a do të arrihet javën e ardhshme koalicioni VV-LDK

para 6 muajve - GazetaBlic

Takimi i radhës i liderit të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, lidhur me përpjekjet për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje nga VV e...

VV refuzoi edhe publikisht ofertën e LDK-së: Këto janë propozimet që Albin Kurti ia ka bërë Isa Mustafës?!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Lëvizja Vetëvendosje përmes një kumtese që lëshoi për media, ka njoftuar që nuk do të lëshoj pe për postin e kryetarit të Kuvendit, duke e refuzuar kështu edhe ofertën e fundit që e kishte dhënë LDK e...

Kurti: Duhet t’i ruajmë nervat, bisedimet me LDK-në nuk janë të lehta

para 6 muajve - Shprehja

Sot u mbajt mbledhja e parë me Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe kryetari i kësaj partie Albin Kurti. Përveç çështjeve të rëndësishme organizative u diskutua edhe situata...

‘Dorëzohet’ Kurti: Bisedimet me LDK-në nuk janë të lehta

para 6 muajve - Insajderi

Sot u mbajt mbledhja e parë me Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe kryetari i kësaj partie Albin Kurti. Përveç çështjeve të rëndësishme organizative u diskutua edhe situata...

Kurti nuk tregon ofertën e fundit që i bëri LDK’së, thotë vetëm që është risi

para 6 muajve - Zyrtare

Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur mbledhjen me qendrat e partisë, ku është diskutuar për situatën politike në vend. Në këtë mbledhje, kreu i partisë, Albin Kurti, ka folur edhe për marrëveshjen me LDK’në,...

Kurti për koalicionin me LDK-në: Po u afruam edhe pak, do të bëjmë marrëveshje

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot është mbajtur mbledhja e parë me qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe Kryetari Albin Kurti. Përveç çështjeve organizative gjatë kësaj mbledhje u diskutua edhe situata...

Kurti mban sekret kërkesat e LDK’së, thotë se nuk e jep Kryeparlamentarin, s’përmend zgjedhje të reja

para 6 muajve - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur mbledhjen me qendrat e partisë, ku është diskutuar për situatën politike në vend. Në këtë mbledhje, kreu i partisë, Albin Kurti, ka folur edhe për marrëveshjen me LDK’në,...

Kurti thotë se javën e fundit janë dhënë tri propozime nga VV për marrëveshjen me LDK. A u refuzua propozimi i vetëm i partisë së Mustafës

para 6 muajve - GazetaBlic

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka njoftuar se gjtë javës së fundit janë dhënë 4 propozime për marrëveshjen me LDK. Sipas tij, 3 janë dhënë nga Vetëvendosje e një nga LDK. Gazeta Blic ka raportuar...

Kurti nuk tregon ofertën e fundit që i bëri LDK’së, thotë vetëm që është risi

para 6 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur mbledhjen me qendrat e partisë, ku është diskutuar për situatën politike në vend. Në këtë mbledhje, kreu i partisë, Albin Kurti, ka folur edhe për marrëveshjen me LDK’në,...

Kurti për koalicionin me LDK-në: Po u afruam edhe pak, do të bëjmë marrëveshje

para 6 muajve - Medial

Sot është mbajtur mbledhja e parë me qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe Kryetari Albin Kurti. Përveç çështjeve organizative gjatë kësaj mbledhje u diskutua edhe situata...

Kurti: Duhet t’i ruajmë nervat, bisedimet me LDK-në nuk janë të lehta

para 6 muajve - RTV 21

“Jam i gatshëm të takohemi përditë” Sot u mbajt mbledhja e parë me Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe kryetari i kësaj partie Albin Kurti. Përveç çështjeve të rëndësishme...

Kurti: Po e presim LDK të shqyrtojë propozimin më të ri të VV

para 6 muajve - Albeu

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ka treguar degëve të partisë së tij se të enjten i ka dhënë një propozim të ri Lidhjes Demokratike të Kosovës për bashkëqeverisje. Ka thënë se tash po e...

Albin Kurti: Duhet t’i ruajmë nervat, nëse ofrohemi edhe pak me LDK-në e bëjmë marrëveshjen

para 6 muajve - Sinjali

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u është drejtuar qytetarëve lidhur me mosarritjen e marrëveshjes me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Bisedimet me këtë parti i kacilësuar si ‘jo të lehta’, përderisa...

Kurti: Duhet t’i ruajmë nervat, jemi afruar, po u afruam edhe pak do të bëjmë marrëveshje

para 6 muajve - Shenja

Lëvizja Vetëvendosje, të dielën ka mbajtur mbledhjen me Qendrat e saja nëpër Kosovë. Kreu i LVV-së, Albin Kurti, ndër të tjera ka folur për bisedimet me LDK-në dhe se sa janë gjasat që të arrihet koalicioni...

Albin Kurti: Nuk tërhiqemi për kryetarin e Kuvendit, po presim përgjigjen e LDK-së për ofertën e fundit

para 6 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje (VV) ka mbajtur mbledhjen e parë me Qendrat e VV-së për vitin 2020, ku mori pjesë edhe lideri i kësaj partie, Albin Kurti, ku përveç çështjeve të rëndësishme organizative u diskutua...

VV-ja mban mbledhje, nuk përmenden zgjedhje të reja

para 6 muajve - OraInfo

VV-ja ka mbajtur një mbledhje ku janë diskutuar shumë çëshjte. Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur mbledhjen me qendrat e partisë, ku është diskutuar për situatën politike në vend. Në këtë mbledhje, kreu...

VV nuk lëshon pe për pozitën e Kryeparlamentarit: LDK-së ia bën me dije se Konjufca qëndron në postin e tij

para 6 muajve - InfoShqip

Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se nuk mund të shtiren sikur disa gjëra nuk kanë ndodhur, siçështë seanca konstituive kur Glauk Konjufca u zgjodh Kryetar i Kuvendit. Kurti në takim me degët e partisë...

Kurti thotë se po e pret LDK-në të shqyrtojë propozimin më të ri të VV-së

para 6 muajve - Lajm

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ndër të tjera në këtë mbledhje ka folur për bisedimet me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), dhe se sa janë gjasat që të arrihet koalicioni për bashkëqeverisje....

Debllokada e vullnetit të sovranit

para 6 muajve - Periskopi

Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase...

Kurti: Duhet t’i ruajmë nervat, jemi afruar, po u afruam edhe pak do të bëjmë marrëveshje

para 6 muajve - Fol

Lëvizja Vetëvendosje, të dielën ka mbajtur mbledhjen me Qendrat e saja nëpër Kosovë. Kreu i LVV-së, Albin Kurti, ndër të tjera ka folur për bisedimet me LDK-në dhe se sa janë gjasat që të arrihet koalicioni...

Kurti zbulon detaje nga takimi: I kemi bërë një propozim të ri LDK-së, duhet t’i ruajmë nervat

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka njoftuar se i ka bërë një propozim të ri partnerit të mundshëm për koalicion LDK’së, duke mos dhënë shumë detaje, teksa shton se tani mbetet ‘t’i ruajnë nervat dhe të...

Kurti për takimet me LDK’në: Kemi qenë të hapur me publikun si kurrë më parë

para 6 muajve - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur mbledhjen e parë të Qendrave të kësaj partie për vitin 2020 ku ndër të tjera u diskutua edhe për takimet me LDK’në. Kurti në fjalimin e tij në këtë mbledhje tha se qysh...

Albin Kurti flet për takimet me Mustafën: I dhamë ofertë të re, që nuk ishte më herët

para 6 muajve - Infokusi

Në mbledhjen e parë me Qendrat e Vetëvendosjes për vitin 2020 mori pjesë edhe shefi i partisë Albin Kurti. Kësisoj këtu nuk u la pa u përmend edhe çështja më e rëndësishme në vend, ajo e koalicionit me...

Kurti, bashkëpartiakëve: Jam i gatshëm të mbyllemi në ndonjë vend me LDK-në derisa të merremi vesh

para 6 muajve - PortaliOnline

Sot u mbajt mbledhja e parë me Qendrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE! për vitin 2020, ku mori pjesë edhe Kryetari Albin Kurti. Përveç çështjeve të rëndësishme organizative u diskutua edhe situata politike, ka...

Kurti: Duhet t’i ruajmë nervat, bisedimet me LDK-në nuk janë të lehta

para 6 muajve - Fakti Ditor

Sot u mbajt mbledhja e parë me Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe kryetari i kësaj partie Albin Kurti. Përveç çështjeve të rëndësishme organizative u diskutua edhe situata...

Kurti mban sekret kërkesat e LDK’së, thotë se nuk e jep Kryeparlamentarin, s’përmend zgjedhje të reja

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur mbledhjen me qendrat e partisë, ku është diskutuar për situatën politike në vend. Në këtë mbledhje, kreu i partisë, Albin Kurti, ka folur edhe për marrëveshjen me LDK’në,...

Kurti zbulon detaje nga takimi: I kemi bërë një propozim të ri LDK-së, duhet t’i ruajmë nervat

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka njoftuar se i ka bërë një propozim të ri partnerit të mundshëm për koalicion LDK’së, duke mos dhënë shumë detaje, teksa shton se tani mbetet ‘t’i ruajnë nervat dhe të...

Kurti: T’i ruajmë nervat – jemi afruar, po u afruam edhe pak do të bëjmë marrëveshje

para 6 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje, të dielën ka mbajtur mbledhjen me Qendrat e saja nëpër Kosovë. Kreu i LVV-së, Albin Kurti, ndër të tjera ka folur për bisedimet me LDK-në dhe se sa janë gjasat që të arrihet koalicioni...

Kurti: Duhet t’i ruajmë nervat, bisedimet me LDK-në nuk janë të lehta

para 6 muajve - Gazeta e re

Sot u mbajt mbledhja e parë me Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe kryetari i kësaj partie Albin Kurti. Përveç çështjeve të rëndësishme organizative u diskutua edhe situata...

Kurti: Duhet t’i ruajmë nervat, bisedimet me LDK-në nuk janë të lehta

para 6 muajve - KosovaPress

Kryetari Kurti ka folur rreth ecurisë së bisedimeve për formimin e koalicionit qeverisës me LDK-në, si dhe për sfidat me të cilat po përballen këto negociata. “Duhet t’i ruajmë nervat. Të punojmë e të...

Vetëvendosje: Jemi në pritje të përgjigjes nga LDK-ja ndaj ofertës tonë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress, 123 Janar – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ka treguar degëve të partisë së tij se të enjten i ka dhënë një propozim të ri Lidhjes Demokratike të Kosovës për bashkëqeverisje....

Kurti tregon nëse do të bëhet koalicioni LV-LDK

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur sot mbledhjen e parë për këtë vit me kryetarët e qendrave të kësaj lëvizje. Në këtë takim, përveç çështjeve të rëndësishme organizative është diskutuar...

A po krijohet standard i ri politik!?

para 6 muajve - Tetova Sot

Shkruan: Florim Zeqa Aq i nevojshëm është ndryshimi epokal, për aq sa është i nevojshëm ajri për qytetarët e këtij vendi. Për aq sa dukej që ishim afër ndryshimit para dhe pas zgjedhjeve të 6 tetorit,...

A po krijohet standard i ri politik!?

para 6 muajve - Portalb

Aq i nevojshëm është ndryshimi epokal, për aq sa është i nevojshëm ajri për qytetarët e këtij vendi. Për aq sa dukej që ishim afër ndryshimit para dhe pas zgjedhjeve të 6 tetorit, për aq jemi largë nga...

Roli kushtetues i presidentit në krijimin e qeverisë dhe një lexim i letrave të tij

para 6 muajve - Arbresh

Janë dy dokumente themeltare që e rregullojnë aspektin e formimit të qeverisë, respektivisht Kushtetuta e Kosovës në nenin 95 të saj, si dhe Aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese KO 103/14, të cilat nuk e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK