http://kariera.mk

Marrëveshja e palëve për reformën zgjedhore, reagon OSBE

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANE Prezenca e OSBE-së në Shqipëri mirëpret marrëveshjen e sotme politike për reformën zgjedhore. Gazetari Ergys Gjencaj raporton për “Balkanweb” se OSBE deklaron se e sheh këtë marrëveshje, si një...

Marrëveshja për reformën zgjedhore, OSBE: Hap i rëndësishëm

para 7 muajve - Opinion

Pas arritjes së marrëveshjes lidhur me reformën zgjedhore ka ardhur dhe reagimi nga OSBE. Përmes një postimi në rrjete sociale prezanca e OSBE në Shqipëri është shprehur se e mirëpret marrëveshjes e sotme...

Ambasada amerikane dhe Bashkimi Evropian përshëndesin konsensusin për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Gazeta Express

Pasi mazhoranca dhe opozita u ulën në tryezë për realizimin e reformës zgjedhore, pati edhe reagime nga faktori ndërkombëtar. Ambasada amerikane në Tiranë shkruan se shpresojnë që kjo reformë të sjellë...

Basha tërhiqet për reformën zgjedhore: Kompromisi nuk e zgjidh krizën

para 7 muajve - Vizion Plus

Rreth orës 10.00 të paradites së kësaj të marte, lideri i opozites  Lulzim Basha ka mberritur ne seline e PD dhe takimin e pare e ka zhvilluar me aleaten monika Kryemadhi dhe negociatoret Oerd Bylykbashi...

Konsensusi për reformën zgjedhore, si e komenton Edi Rama

para 7 muajve - Zhurnal

Tiranë, 14 janar – Edhe kryeministri Edi Rama përshëndet arritjen e konsensusit për reformën zgjedhore. Sipas tij edhe pse u humb një vit kot me konflikte pa arsye, ky vendim duhet përgëzuar. Rama nënvizon...

Shqipëri, pozita dhe opozita dakordohen për reformat

para 7 muajve - Alsat-M

Reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti. Ky është konkluzioni i arritur në takimin që patën sot përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës parlamentare dhe politike...

SHBA: Reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme

para 7 muajve - Medial

Ambasada Amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Përmes një postimi në Facebook ambasada shkruan se ky është një hap i rëndësishëm për...

Tiranë: Arrihet marrëveshje pozitë - opozitë për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Forcat kryesore politike arritën sot një marrëveshje për të realizuar me mirëkuptim reformën zgjedhore deri më 15 mars. Një grup prej 4 anëtarësh, përfaqëues të tre partive kryesore Damian Gjiknuri, Rudina...

Ambasada Amerikane: Reforma zgjedhore forcon demokracinë

para 7 muajve - Albeu

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës për tu rikthyer në tryezën e dialogut. Ambasada thekson se reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të besueshme dhe do...

SHBA: Reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme

para 7 muajve - Vizion Plus

Ambasada Amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Përmes një postimi në Facebook ambasada shkruan se ky është një hap i rëndësishëm për...

Shqipëri, pozita dhe opozita dakordohen për reformat

para 7 muajve - Shprehja

Reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti. Ky është konkluzioni i arritur në takimin që patën sot përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës parlamentare dhe politike...

Konsensusi për reformën zgjedhore, si e komenton Edi Rama

para 7 muajve - Gazeta Express

Edhe kryeministri Edi Rama përshëndet arritjen e konsensusit për reformën zgjedhore. Sipas tij edhe pse u humb një vit kot me konflikte pa arsye, ky vendim duhet përgëzuar. Rama nënvizon se të gjitha rekomandimet...

“Shpresojmë që palët të ecin përpara, për zgjedhje të lira nga mashtrimi”, Ambasada Amerikane përshëndet marrëveshjen opozitë-maxhorancë për reformën zgjedhore

para 7 muajve - BalkanWeb

Ambasada Amerikanë në Tiranë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes opozitës jashtëparlamentare dhe maxhorancës për t’u ulur në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’,...

Konsensusi për reformën zgjedhore, reagon ambasadori i Britanisë së Madhe

para 7 muajve - Gazeta Express

Në lidhje me arritjen e një konsensusi për reformën zgjedhore mes mazhorancës dhe opozitës, reagoi edhe ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ai shkruan se dialogu gjithëpërfshirës...

Këshilli Politik, reagon SHBA: Zgjedhje të jenë të lira nga mashtrimi dhe korrupsioni

para 7 muajve - Standard

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka reaguar pas takimit mes opozitës së bashkuar dhe mazhorancës dhe krijimit të Këshillit Politik për të zgjidhur ngërçin e reformës zgjedhore. ‘”Ne përshëndesim palët që ranë...

Reforma Zgjedhore/ Marrëveshja Qeveri-opozitë, reagon ambasada e SHBA

para 7 muajve - Opinion

Ambasada e SHBA në Tiranë, ka reaguar pas marrëveshjes së arritur mes opozitës dhe mazhorancës për Reformën Zgjedhore. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, ambasada e SHBA shkruan se ulja në tryezë e...

Reforma Zgjedhore bëri “bashkë” PD-PS, reagon SHBA: Proces që forcon demokracinë shqiptare

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar p as takimit të sotëm mes mazhorancës dhe opozitës përsa i përket  Reformës Zgjedhore. “Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore,...

Rama reagon për rikthimin e opozitës në tryezën e dialogut

para 7 muajve - Albeu

Ditën e sotme një marrëveshje surprizë mes maxhorancës dhe opozitës ka ngritur jo pak reagime. Për këtë ka reaguar edhe vetë Kryeministri Edi Rama i cili nëpërmjet një postimi ka treguar mendimin e tij...

Konsensusi për Reformën Zgjedhore, Rama-opozitës: Rikthim i arsyeshëm

para 7 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të tryezës për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se veprimet e opozitës çuan dëm më shumë se një vit. Ndërkohë, ka...

Nuk firmosi dokumentin, Rudina Hajdari sqaron qëndrimin për ‘zgjedhoren’: Parimisht jam dakord, por…

para 7 muajve - BalkanWeb

Ndonëse mori pjesë në tryezën e palëve për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari nuk ka pranuar të firmosë dokumentin e nënshkruar mes palëve. Në një reagim në facebook, Hajdari shkruan se parimisht është...

Marrëveshja për ‘Zgjedhoren’, reagon Rama: Duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut

para 7 muajve - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për marrëveshjen e firmosur sot mes palëve për reformën zgjedhore. “Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën e konfliktit të çuar deri në ekstremin e mosarsyes,...

Marrëveshja e fshehtë Rama-Basha, Topalli tregon çfarë u kurdis mes tyre

para 7 muajve - Albeu

Edhe demokratët e "vjetër" kanë mbetur pafjalë nga marrëveshja surprizë mes maxhorancës dhe opozitës sot për Reformën Zgjedhore. Pas Astrit Patozit, ka reaguar edhe Jozefina Topalli , e cila e lidh marrëveshjen...

Rama: Duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut

para 7 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për marrëveshjen e firmosur këtë të martë mes palëve për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në Twitter Rama shkruan se ky rikthim ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it...

Zbardhet dokumenti i përbashkët për reformën zgjedhore: Të përmbyllet deri më 15 mars

para 7 muajve - Gazeta Express

U mblodh sot për herë të parë me pjesëmarrjen e të gjitha palëve politike, komisioni i posaçëm për reformën zgjedhore. Kështu në përfundim të mbledhjes u arrit në përfundimin se reforma duhet të kryhet...

Tryeza PS-opozitë, Prononcimi i Vasilit: Çlirojmë vendin nga damka e zgjedhjeve të blera

para 7 muajve - Standard

Pas përfundimit të tryezës së parë për Zgjedhoren, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se”Është një hap në një moment të rëndësishëm për plotësimin e një kushti të Bundestagut. Pra një kush edhe për...

Shqipëri, pozita dhe opozita dakordohen për reformat

para 7 muajve - Tetova Sot

Reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti. Ky është konkluzioni i arritur në takimin që patën sot përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës parlamentare dhe politike...

Prapaskenat e marrëveshjes Qeveri-opozitë, kush ndërmjetësoi për dialogun

para 7 muajve - Opinion

Ditën e sotme Qeveria dhe opozita mundën të linin mënjanë akuzat dhe të uleshin në tryezë për të arritur marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Por, që mazhoranca dhe opozita të arrinin të uleshin përballë...

Tryeza për ‘Zgjedhoren’, reagon ambasadori Soreca: Arritje e rëndësishme për rikthimin e stabilitetit politik dhe integrimin

para 7 muajve - BalkanWeb

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur uljen e palëve politike në tryezë, për të gjetur zgjidhje për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në “Twitter”, kreu i diplomacisë...

“Dialogu mënyra më e mirë për të zgjidhur konfliktet”, ambasadori britanik reagon për marrëveshjen me palëve

para 7 muajve - BalkanWeb

Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman ka reaguar për marrëveshjen e firmosur sot nga palët, lidhur me reformën zgjedhore. Përmes një postimi në twitter, Norman shkruan se Mbretëria e Bashkuar beson...

‘Rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore’, Rama bën reagimin e fundit pas kthimit të PD-LSI në tavolinën e punës

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas marrëveshjes politike. Ai ka shkruar se duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore, ku të gjitha rekomandimet...

Tryeza për reformën zgjedhore, reagon ambasadori i Britanisë së Madhe: Dialogu zgjidhje për krizat politike

para 7 muajve - Gazeta Tema

Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore. “E mirëpresim marrëveshjen ndër-partiake të sotme për të ndjekur reformën zgjedhore...

Patozi: Përshëndes dorëheqjen e Edi Ramës

para 7 muajve - Top Channel

Astrit Patozi i Bindjes demokratike ka ironizuar takimin e përfaqësuesve të opozitës që u ulën sot në tryezën e negociatave për Reformën Zgjedhore. “Përshëndes dorëheqjen e parevokueshme të Edi Ramës,...

“Përshendes dorëheqjen e parevokueshme të Ramës”, ironia e Patozit me tryezën për ‘zgjedhoren’: Prej sot gjithçka është e mundur

para 7 muajve - BalkanWeb

Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me tryezën që uli në dialog palët për reformën zgjedhore. Ironik në reagimin e tij, ndërsa poston foton...

“Zgjedhorja”/ Formohet “Këshilli Politik”, Gjiknuri: Të gatshëm për rekomandimet e opozitës

para 7 muajve - Top Channel

Është zbardhur kuadri i bashkëpunimit midis opozitës dhe mazhorancës për reformën zgjedhore. Palët kanë rënë dakord të formojnë “Këshillin Politik”, ku të pranishëm do të jenë edhe përfaqësuesit e opozitës...

Partitë bien dakord: Reforma zgjedhore të përmbyllet brenda 15 marsit

para 7 muajve - RTV 21

Përfaqësuesit e vlerësojnë konsensusin një hap të rëndësishëm Reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti. Ky është konkluzioni i arritur në takimin për gati 90 minuta...

Palët flasin për konsensus: Për çfarë ramë dakord

para 7 muajve - Albeu

Ka përfunduar takimi surprizë për Reformën Zgjedhore . Dy përfaqësuesit politikë të opozitës jashtëparlametare Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili u shprehën se ky është hapi i parë për të realizuar reformën...

Reforma zgjedhore/ Soreca: Mirëpresim marrëveshjen ndërpartiake

para 7 muajve - Vizion Plus

Ambasadori i BE-së në Tiuranë, Luigi Soreca, ka reaguar menjëherë pas përfundimit të tryezës së reformës zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Soreka ka përshëndetur marrëveshjen e sotme...

“Tryeza me të gjitha palët për zgjedhoren”, Damian Gjiknuri: Pa ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve, diskutohet edhe sistemi

para 7 muajve - Gazeta Tema

Bashkëkryetari i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri tha se ulja në tryezë e PD-së dhe LSI-së erdhi si shkak i një marrëveshjeje që edhe opozita jashtëparlamentare të bëhet pjesë...

Konsensusi për reformën zgjedhore, reagon ambasadori i BE-së

para 7 muajve - Opinion

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, ka reaguar pas përfundimit të tryezës për reformën zgjedhore. Teksa ka përshëndetur marrëveshjen e sotme ndërpartiake për një reformë gjithëpërfshirëse...

“Ekspertizë për administrimin e zgjedhjeve”, Gjiknuri: Reforma do miratohet me konsensus, do dëgjojmë propozimet e opozitës

para 7 muajve - BalkanWeb

Në përfundim të tryezës për reformën zgjedhore, përfaqësuesi i PS në këto bisedime Damian Gjiknuri u shpreh se në vijim do të punohet me konsensus për arritjen e një marrëveshjeje, ku do të kërkohet edhe...

“Do vijojmë betejën në parlament për ndryshimin e sistemit”, Hajdari: Treguam se ne zgjodhëm rrugën e duhur

para 7 muajve - BalkanWeb

Në përfundim të tryezës mes palëve për reformën zgjedhore, bashkëkryetarja e komisionit të reformës zgjedhore, Rudina Hajdari, u shpreh se opozita në parlament do të vijojë betejën për ndryshimin e sistemit...

Reforma zgjedhore në Shqipëri ul PS-PD në tryezë

para 7 muajve - Koha.mk

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në selinë blu me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, dhe aleatët e PD, ku në përfundim, foli edhe për gazetarët,...

Reforma Zgjedhore bëri “bashkë” PD-PS, reagon SHBA: Proces që forcon demokracinë shqiptare

para 7 muajve - Lexo

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas takimit të sotëm mes mazhorancës dhe opozitës përsa i përket Reformës Zgjedhore. “Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore,...

Tryeza për reformën zgjedhore, ambasadori Norman: Dialogu, zgjidhja për krizat politike

para 7 muajve - Top Channel

Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore. “E mirëpresim marrëveshjen ndër-partiake të sotme për të ndjekur reformën zgjedhore...

Tryeza e reformës/ Ironi therrëse nga Patozi: Përshëndes dorëheqjen e Edi Ramës!

para 7 muajve - Standard

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar përmes Facebook tryezën e bisedimeve të opozitës për reformën zgjedhore, një dialog ky që opozita kishte lajmëruar se nuk do ndodhte pa largimin e...

Dokumenti për reformën zgjedhore, mungon firma e Rudina Hajdarit

para 7 muajve - Opinion

Rudina Hajdari, e cila përfaqësonte opozitën parlamentare në takimin e sotëm për reformën zgjedhore nuk e ka firmosur dokumentin për të cilin është rënë dakord nga palët e tjera. Në dokument janë firmat...

Tryeza e parë mes palëve për ‘Zgjedhoren’, Vasili: Çlirojmë vendin nga zgjedhjet e blera. Gjiknuri? S’imponojmë zgjedhjet e palës tjetër

para 7 muajve - BalkanWeb

TIRANË Petrit Vasili ka thënë se takimi i parë mes palëve në tryezën për Zgjedhoren është hap i rëndësishëm. “Është një hap në një moment të rëndësishëm për plotësimin e një kushti të Bundestagut. Pra...

Bylykbashi e Vasili: Reforma zgjedhore do të bëhet me konsensus

para 7 muajve - Vizion Plus

Dy përfaqësuesit e opozitës politike Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili e kanë vlerësuar tryezën si një hap i rëndësishëm për reformën zgjedhore. Në një deklaratë për mediat përfaqësuesit opozitarë në tryezën...

Gjiknuri: Reforma do miratohet me konsensus, ekspertizë për administrimin e zgjedhjeve

para 7 muajve - Vizion Plus

Përfaqësuesi i PS në këto bisedime Damian Gjiknuri pas arritjet së marrëveshjes me opozitën politike dhe parlamentare për Reformën zgjedhore është shprehur se në vijim do të punohet me konsensus për arritjen...

Rama reagon për rikthimin e opozitës në tryezën e dialogut

para 7 muajve - Tetova Sot

Ditën e sotme një marrëveshje surprizë mes maxhorancës dhe opozitës ka ngritur jo pak reagime. Për këtë ka reaguar edhe vetë Kryeministri Edi Rama i cili nëpërmjet një postimi ka treguar mendimin e tij...

Jo ndryshim sistemi/ Marrëveshja e arritur mes palëve për “zgjedhoren”

para 7 muajve - Opinion

Reforma Zgjedhore pritet të përfundojë para datës 15 mars. Ky është afati i fundit që kanë vendosur përfaqësuesit në takimin e kësaj të martë. Përfaqësuesit e opozitës jashtë Parlamentit, Oerd Bylykbashi...

Soreca: Konsensusi për Reformën Zgjedhore, i rëndësishëm për rikthimin e stabilitetit politik

para 7 muajve - Lexo

Vetëm pak minuta pas përfundimit të tryezës për reformën zgjedhore, ambasadori i BE-së në Tiuranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur marrëveshjen e sotme ndërpartiake për një reformë gjithëpërfshirëse zgjedhore,...

Rama reagon për rikthimin e opozitës në tryezën e dialogut

para 7 muajve - InfoShqip

Ditën e sotme një marrëveshje surprizë mes maxhorancës dhe opozitës ka ngritur jo pak reagime. Për këtë ka reaguar edhe vetë Kryeministri Edi Rama i cili nëpërmjet një postimi ka treguar mendimin e tij...

EKSKLUZIVE/ Zbulohet marrëveshja me presionin e ndërkombëtarëve, pranohet propozimi i opozitës për reformë zgjedhore jashtë parlamentit

para 7 muajve - BalkanWeb

Komisioni i Reformës Zgjedhore nuk do të jetë vendi ku do të arrihet konsensusi mes qeverisë dhe opozitës për reformën zgjedhore. Këtë e përcakton “Kuadri i Bashkëpunimit për Reformën Zgjedhore”, i dakordësuar...

Opozita jo-parlamentare ulet në tryezë me Gjiknurin dhe Hajdarin për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Zhurnal

Tiranë, 14 janar – Pasi Lulzim Basha u shpreh se opozita mandatonte Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin për reformën zgjedhorë, këta të fundit u bënë pjesë e një tryezë të thirrur nga mazhoranca. Në orën...

Pakti për reformën zgjedhore, reagon Rama: Përgëzoj rikthimin e opozitës në tryezë

para 7 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas marrëveshjes politike. “Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën e konfliktit të çuar deri në ekstremin e mosarsyes, duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, reagon Ambasada amerikane

para 7 muajve - Gazeta Telegraf

Ambasada amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Sipas ambasadës ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet...

“Përshëndes dorëheqjen e parevokueshme të Edi Ramës”, Astrit Patozi tallet me Bashën: Që prej sot gjithçka është e mundur…

para 7 muajve - Gazeta Tema

Astrit Patozi ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha i cili edhe pse protestoi për vite me radhë nën sloganin “Nuk ka zgjedhje me Edi Ramën” dhe se nuk do të ulej kurrë në tryezën e bisedimeve, sot dërgoi...

Opozita jo-parlamentare ulet në tryezë me Gjiknurin dhe Hajdarin për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Gazeta Express

Pasi Lulzim Basha u shpreh se opozita mandatonte Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin për reformën zgjedhorë, këta të fundit u bënë pjesë e një tryezë të thirrur nga mazhoranca. Në orën 13:00 në kuadër...

Palët bien dakord: Reforma zgjedhore miratohet jo më vonë se 15 mars 2020

para 7 muajve - Medial

Përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës parlamentare dhe politike kanë rënë dakord që reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti. PS përfaqësohej nga Damian Gjiknurin,...

Reforma zgjedhore, zbardhen konkluzionet e para të tryezës mes palëve

para 7 muajve - Albeu

Janë zbardhur konkluzionet e para mes palëve në tryezën e reformës zgjedhore . Nga takimi i tryezës për reformën zgjedhore , që vazhdon ende prej gati 1 ore, është nxjerrë edhe konkluzioni i parë. Ky takim...

Diskutohet për marrëveshje, Patozi thumbon demokratët

para 7 muajve - Albeu

Ditën e sotme tryeza për Reformën Zgjedhore mblodhi Oerd Bylykbashin në emër të PD, Petrit Vasilin në emër të LSI-së, Damian Gjiknurin, bashkëkryetar i Komisionit të Posacëm dhe Rudina Hajdarin. Teksa...

Marrëveshja për ‘Zgjedhoren’, Soreca: I rëndësishëm për rikthimin e stabilitetit politik

para 7 muajve - Lexo

Vetëm pak minuta pas përfundimit të tryezës për reformën zgjedhore, ambasadori i BE-së në Tiuranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur marrëveshjen e sotme ndërpartiake për një reformë gjithëpërfshirëse zgjedhore,...

Të buzëqeshur dhe… konkluzionet e tryezës për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Opinion

Të buzëqeshur dhe duke lënë mënjanë akuzat e para disa kohëve, 4 përfaqësues të qeverisë, opozitës jo parlamentare dhe asaj parlamentare u ulën këtë të martë rreth orës 13:00 në një tryezë për reformën...

Tryeza për reformën zgjedhore, ambasadori i Britanisë së Madhe: Dialogu zgjidhje për krizat politike

para 7 muajve - Lexo

Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore. “E mirëpresim marrëveshjen ndër-partiake të sotme për të ndjekur reformën zgjedhore...

LAJMI I FUNDIT/ “Reforma Zgjedhore të mbarojë deri më 15 mars 2020”, zbardhen konkluzionet e tryezës mes palëve

para 7 muajve - BalkanWeb

Gazetari i “BalkanWeb”, Ergys Gjençaj, zbardh konkluzionet e tryezës së parë të të gjitha palëve për Reformën Zgjedhore. Një ndër pikat e tryezës, për të cilat palët janë dakordësuar, është që Reforma...

Palët bien dakord: Reforma zgjedhore miratohet jo më vonë se 15 mars 2020

para 7 muajve - Vizion Plus

Përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës parlamentare dhe politike kanë rënë dakord që reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti. PS përfaqësohej nga Damian Gjiknurin,...

Papritmas PS pranoi propozimin e PD-së për reformë zgjedhore jashtë Kuvendit

para 7 muajve - Illyria

Në Shqipëri u shënua një hap me rëndësi në afrimin e qeverisë dhe opozitës duke shenjuar punën për reformën zgjedhore Denion Ndrenika Qeveria socialiste dhe opozita demokratike pranuan te diskutojne reformen...

Nga amerikanët e deri te Rama, “dorëzimi” i Basha-Kryemadhit përshëndetet në korr

para 7 muajve - Te Sheshi

Një valë përshëndetjesh ka pasuar uljen e opozitës jashtëparlamentare në tryezën e Reformës Zgjedhore, e cila, siç është nuhatur, është një dorëzim i Bashëse i Kryemadhit përballë presionit ndërkombëtar,...

FOTO/ Viti 2020 pajton palët? Nga shtrëngimi i duarve te ulja në tavolinë për ‘zgjedhoren’ çfarë s’u pa nga kamerat

para 7 muajve - BalkanWeb

Në funksion të arritjes së një marrëveshjeje për reformën zgjedhore, forcat politike duket se kanë lënë mënjanë ‘inatet e vjetra’ dhe janë ulur në tryezën e bisedimeve, për një nga kushtet e Bundestagut...

Gjiknuri: Reforma do miratohet me konsensus

para 7 muajve - Lexo

Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka folur pas takimit me opozitën në tryezën e opozitës. Në fjalën e tij Gjiknuri, u shpreh se tashmë kemi një konsensur dhe reforma do të vijojë të punohet...

Gjiknuri: Reforma do miratohet me konsensus, ekspertizë për administrimin e zgjedhjeve

para 7 muajve - Lexo

Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka folur pas takimit me opozitën në tryezën e opozitës. Në fjalën e tij Gjiknuri, u shpreh se tashmë kemi një konsensur dhe reforma do të vijojë të punohet...

Shtrëngime duarsh e përqafime, çfarë humbët nga takimi i opozitës me mazhorancën (FOTO LAJM)

para 7 muajve - Albeu

Ditën e sotme tryeza për Reformën Zgjedhore mblodhi Oerd Bylykbashin në emër të PD, Petrit Vasilin në emër të LSI-së, Damian Gjiknurin, bashkëkryetar i Komisionit të Posacëm dhe Rudina Hajdarin. Në fotot...

Mazhoranca dhe opozita nisin takimin për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Medial

Përfaqësuesit e opozitës dhe të mazhorancës kanë nisur mesditën e kësaj të marte takimin për Reformën Zgjedhore. Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim janë ulur për herë të parë në një...

Ambasada Amerikane e përshëndet marrëveshjen për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 14 janar 2020 – Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë e ka përshëndetur marrëveshjen mes pozitës dhe opozitës për Reformën Zgjedhore në Shqipëri. Në një deklaratë të shpërndarë...

Basha dështon me “sukses”, ulet në tryezë me Damian Gjiknurin e Rudina Hajdarin për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha dështuar me sukses të plotë, duke pranuar të ulet me tryezë me dy nga njerëzit që kishte kërkuar me insistim t’i përjashtonte nga Komisioni për Reformën Zgjedhore, deri duke bojkotuar dhe...

Palët në Shqipëri bien në ujdi: Reforma zgjedhore jo më vonë se më 15 mars 2020

para 7 muajve - Arbresh

Përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës parlamentare dhe politike kanë rënë dakord që reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti. PS përfaqësohej nga Damian Gjiknurin,...

Marrëveshja për reformën zgjedhore, reagon menjëherë kryeministri Rama: PD iu rikthye arsyes

para 7 muajve - Lajme.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas tryezës mazhorancë-opozitë për Reformën Zgjedhore. Kreu i qeverisë shkruan në Twitter se pas 1 viti konflikti politik, PD gjeti rrugën e arsyes dhe u rikthye në tryezën...

Palët në Shqipëri bien në ujdi: Reforma zgjedhore jo më vonë se më 15 mars 2020

para 7 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës parlamentare dhe politike kanë rënë dakord që reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti. PS përfaqësohej nga Damian Gjiknurin,...

Palët nuk humbin kohë, pas të mandatuarëve të opozitës së bashkuar, ja kur mblidhet tryeza për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - BalkanWeb

Menjëherë pasi opozita e bashkuar mandatoi Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin për t’u dakordësuar me palën tjetër për Reformën Zgjedhore, tryeza mes palëve nuk do të vonojë. Në 13:00, “në kuadër të dialogut...

Marrëveshja ndërpartiake për reformën zgjedhore/Soreca: Arritje e rëndësishme për stabilitetin politik

para 7 muajve - 24 ore

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca mirëpriti marrëveshjen e sotme ndërpartiake mbi ecjen përpara me një reformë gjithëpërfshirëse zgjedhore, në përputhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR-it....

Reforma Zgjedhore/Rama: Përgëzoj rikthimin e arsyeshëm të opozitës në tryezën e dialogut

para 7 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama përgëzoi sot rikthimin e arsyeshëm në tryezën e dialogut të opozitës jashtëparlamentare për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore. “Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën...

“Mirëpresim marrëveshjen ndërpartiake për reformën zgjedhore”/Norman: Dialogu, zgjidhja për problemet politike

para 7 muajve - 24 ore

“Mbretëria e Bashkuar beson se dialogu gjithëpërfshirës është gjithmonë mënyra më e mirë për të zgjidhur problemet politike”, deklaroi sot ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ambasadori...

Reforma Zgjedhore, Basha në emër të opozitës: Mandatojmë Bylykbashin dhe Vasilin për dakordësim me palën tjetër

para 7 muajve - Top Channel

Menjëherë pasi kanë përfunduar takimet me aletët në selinë blu, Lulzim Basha bëri me dije për mediat se opozita ka mandatuar Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin si dakordësues me PS për miratimin e Reformës...

FOTOT: Pajtimi i madh

para 7 muajve - Gazeta Tema

Damian Gjiknuri, Oerd Bylykbashi, Petrit Vasili dhe Rudina Hajdari, janë ulur në tryezën e bisedimeve për të çuar përpara reformën zgjedhore. Ajo që vihet re, është zbutja e përfaqësuesit të LSI-së Petrit...

Mazhoranca dhe opozita nisin takimin për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Vizion Plus

Përfaqësuesit e opozitës dhe të mazhorancës kanë nisur mesditën e kësaj të marte takimin për Reformën Zgjedhore. Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim janë ulur për herë të parë në një...

Basha: Mandatojmë Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin për miratimin e reformës zgjedhore

para 7 muajve - Gazeta Express

Ditën e sotme kreu i PD, Lulzim Basha thirri në një takim krerët e partive aleate. Takimin e parë Basha e ka kryer me kryetaren e LSI, Monika Kryemadhin, ndërsa menjëherë pas saj në selinë blu erdhi kreu...

Tryezë gjithëpërfshirëse për “Zgjedhoren”/ Formohet “Këshilli Politik”, reforma gati deri në 15 mars 2020

para 7 muajve - 24 ore

Bashkëkryetarët e komisionit të posaçëm parlamentar për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri (PS) dhe deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari u ulën sot në një tryezë me dy përfaqësuesit e mandatuar...

SHBA përshëndet arritjen e konsensusit mes palëve politike për reformën zgjedhore

para 7 muajve - 24 ore

Ambasada e SHBA-së në Tiranë përshëndeti sot konsensusin e arritur mes mazhorancës dhe opozitës për reformën zgjedhore. Në një deklaratë për shtyp, ambasada e SHBA-së në Tiranë shprehet se “ne përshëndesim...

Mori pjesë në tryezën e Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari zbulon arsyen e fortë pse nuk firmosi marrëveshjen

para 7 muajve - Lajme.al

Rudina Hajdari nuk ka pranuar të firmosë dokumentin e nënshkruar mes palëve për Reformën Zgjedhore. Në një reagim në Facebook, Hajdari shkruan se parimisht është dakord për përmbajtjen e dokumentit në...

Dokumenti, zbardhen konkluzionet e tryezës për Reformën Zgjedhore

para 7 muajve - Lexo

Janë zbardhur konkluzionet e tryezës së parë të të gjitha palëve politike për Reformën Zgjedhore. Një ndër pikat e tryezës, për të cilat palët janë dakordësuar, është që Reforma Zgjedhore të përfundojë...

Reformën Zgjedhore ul në tryezë opozitën dhe maxhorancën

para 7 muajve - Albeu

Opozita dhe maxhoranca do të ulën sot në Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore . Mw parw, opozita kishte bojkotuar Komisionin. Mësohet se pas pak minutash fillon mbledhja e këtij komisioni dhe në...

Basha tregon 3 kërkesat për marrëveshjen me maxhorancën

para 7 muajve - Albeu

Lulzim Basha bëri me dije se opozita ka mandatuar Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin, që do të shërbejnë si dakordësues me mazhorancën për miratimin e Reformës Zgjedhore . “Prej muajit tetor opozita ka...

Basha: Jemi gati për reformën zgjedhore, 3 kërkesat tona

para 7 muajve - Opinion

Opozita jo parlamentare është gati për të diskutuar për reformën zgjedhore. Kreu i PD-së, Lulzim Basha pas takimit me aleatët e tij tha se për këtë reformë zgjedhore ka mungesë vullneti nga qeveria. E...

PD hedh hapin e radhës për Reformën Zgjedhore, Basha: Mandatojmë Bylykbashin dhe Vasilin për dakordësim me palën tjetër

para 7 muajve - BalkanWeb

Lulzim Basha bëri me dije se opozita ka mandatuar Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin si dakordësues me mazhorancën për miratimin e Reformës Zgjedhore. Ky është hapi i radhës i PD që tregon do të përfshihet...

Në tryezën e pajtimit të madh

para 7 muajve - Lexo

Damian Gjiknuri, Oerd Bylykbashi, Petrit Vasili dhe Rudina Hajdari, janë ulur në tryezën e bisedimeve për të çuar përpara reformën zgjedhore. Ajo që vihet re, është zbutja e përfaqësuesit të LSI-së Petrit...

Lulzim Basha dështon me sukses, ulet në tryezë me Gjiknurin

para 7 muajve - Lexo

Lulzim Basha dështuar me sukses të plotë, duke pranuar të ulet me tryezë me dy nga njerëzit që kishte kërkuar me insistim t’i përjashtonte nga Komisioni për Reformën Zgjedhore, deri duke bojkotuar dhe...

Soreca e mirëpret marrëveshjen për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 14 janar 2020 – Vetëm pak minuta pas përfundimit të tryezës për reformën zgjedhore, ambasadori i BE-së në Tiuranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur marrëveshjen e sotme ndërpartiake për një reformë...

Basha bllokon “listat e hapura”, cakton Vasilin dhe Bylykbashkin për reformën zgjedhore: Nuk është problem kryesor, gati të ulemi me Gjiknurin

para 7 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha duket se ka bllokuar iniciativën pWr ndryshimin e sistemit zgjedhor. Ai shprehet se nuk është problem kryesor i por shit-blerja e votës. Kryeopozitari zgjodhi Petrit Vasilin dhe Bylykbashin...

Reforma Zgjedhore/ Basha: Mandatojmë Bylykbashin dhe Vasilin për dakordësim me palën tjetër

para 7 muajve - Vizion Plus

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të martë ka mbledhur në selinë blu  aleatët për reformën zgjedhore. Në deklaratën e tij për mediat kryedemokrati është shprehur se opozita ka mandatuar Oerd...

Basha: Jemi gati për reformën zgjedhore, publikon emrat që do negociojnë

para 7 muajve - Opinion

Opozita jo parlamentare është gati për të diskutuar për reformën zgjedhore. Kreu i PD-së, Lulzim Basha pas takimit me aleatët e tij tha se për këtë reformë zgjedhore ka mungesë vullneti nga qeveria. E...

Pozita e opozita firmosin marrëveshjen e bashkëpunimit për reformën zgjedhore

para 7 muajve - Illyria

Tiranë, 14 janar 2020 – Reforma Zgjedhore në Shqipëri do të përfundojë para datës 15 mars. Kështu thuhet në dokumentin e nënshkruar nga përfaqësuesit e opozitës jashtë parlamentit, Oerd Bylykbashi dhe...

Basha: Opozita mandaton 2 përfaqësues për reformën zgjedhore…

para 7 muajve - Standard

Prej muajit Tetor, opozita e bashkuar ka insistuar në një mekanizëm gjithëpërfshirës, të reformës zgjedhore për të siguruar zgjedhje të lira dhe të ndershme. Sot opozita e bashkuar rikonfirmon qëndrimin...

Reforma zgjedhore në Shqipëri ul PS-PD në tryezë, propozimi i pakicës të hiqen 40 deputetë

para 7 muajve - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në selinë blu me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, dhe aleatët e PD, ku në përfundim, foli edhe për gazetarët,...

Zbythet Basha, i bashkohet Komisionit të Reformës Zgjedhore

para 7 muajve - Lexo

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për emediat nga selia blu ka bërë me dije se opozita mbështet ecjen përpara të reformës zgjedhore. Basha bëri me dije se për të dakordësuar me...

Rudina Hajdari ‘thumbon’ ashpër PD e LSI pas tryezës së përbashkët dhe bën deklaratën e fortë

para 7 muajve - Lajme.al

Për bashkëkryetaren e komisionit të posaçëm parlamentar për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari ulja në tryezë, tregon se opozita jashtëparlamentare është ndërgjegjësuar se zgjidhja vjen përmes ideve e...

Astrit Patozi publikon foton, bën deklaratën e papritur: Më në fund një lajm i shumëpritur për të gjithë shqiptarët, dorëhiqet kryeministri Rama

para 7 muajve - Lajme.al

Pasi për muaj me radhë kishin vënë kushtin për dorëheqjen e kryeministrit Rama, Partia Demokratike ka bërë një lëvizje të madhe mbrapa duke pranuar të ulet në tryezën e reformës zgjedhore. Menjëherë ka...

Kryemadhi mbërrin në zyrën e Bashës, çfarë po diskutohet…??

para 7 muajve - Standard

Kryetarja e Lëvizjes Sociliste për Integrim Monika Kryemadhi së bashku me nënkryetarin Petrit Vasilim kanë mbërritur rreth orës 11.15 minuta në selinë blu, për të takuar kryedemokratin Lulzim Basha. Bëhet...

Dorëzohet opozita: “gëlltit” Gjiknurin dhe Hajdarin, ulet me ta në tryezën e Reformës Zgjedhore

para 7 muajve - Te Sheshi

Opozita jashtëparlamentare zgjodhi një dyshe për të marrë pjesë në komisionin e Reformëz Zgjedhore, kumtuar kjo nga vetë kryetari Basha, kur tha se “opozita e bashkuar ka insistuar në një mekanizëm që...

Reforma zgjedhore në Shqipëri ul PS-PD në tryezë, propozimi i pakicës të hiqen 40 deputetë

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në selinë blu me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, dhe aleatët e PD, ku në përfundim, foli edhe për gazetarët,...

Opozita dhe mazhoranca ulen bashkë në tryezën e Reformës Zgjedhore, tre kushtet e Bashës

para 7 muajve - 24 ore

Përfaqësues të opozitës jashtë Parlamentit u takuan këtë të martë me bashkëdrejtuesit e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili u ulën në tryezë me Damian Gjiknurin...

Momentet që nuk u panë në TV! Opozita dhe maxhoranca ulen në një tavolinë, tërheq vëmendjen sjellja e Rudina Hajdarit

para 7 muajve - Lajme.al

Menjëherë sapo u bë publik lajmi së opozita kishte mandatuar Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin për negociatat për Rreformën Zgjedhore, menjëherë dy ish-deputetët iu bashkuan tryezës së bisedimeve. Ata...

Basha: Mandatojmë Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin për miratimin e reformës zgjedhore

para 7 muajve - Arbresh

Ditën e sotme kreu i PD, Lulzim Basha thirri në një takim krerët e partive aleate. Takimin e parë Basha e ka kryer me kryetaren e LSI, Monika Kryemadhin, ndërsa menjëherë pas saj në selinë blu erdhi kreu...

“Komisioni hetimor për Metën”, deputetja e PS: Të vendosur për shkarkimin, SPAK nuk do të kursejë askënd

para 7 muajve - Gazeta Tema

Reforma në drejtësi dhe sidomos ngritja e SPAK, reforma zgjedhore, zgjedhjet brenda PS, përplasjet mes mazhorancës qeverisëse dhe presidentit Ilir Meta, situata pas tërmetit dhe paketa “Anti-shpifje” kanë...

Intervista/ Deputetja socialiste: SPAK nuk do të kursejë askënd, Meta do shkarkohet

para 7 muajve - Lexo

Reforma në drejtësi dhe sidomos ngritja e SPAK, reforma zgjedhore, zgjedhjet brenda PS, përplasjet mes mazhorancës qeverisëse dhe presidentit Ilir Meta, situata pas tërmetit dhe paketa “Anti-shpifje” kanë...

Reforma zgjedhore, Balla: Nxis komisioni të ecë përpara. Ndryshimi i sistemit? Çështje e kushtetutës, i takon një momenti të dytë

para 7 muajve - BalkanWeb

Në një deklaratë për mediat nga kryesia e Kuvendit, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, apeloi që të ecet sa më shpejt me reformën zgjedhore, pavarësisht se zgjedhjet e qershorit 2021 mund...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK