http://kariera.mk

Eksperti tregon hapat ligjor se si mund të siguroni një vend pune në Gjermani

para një muaji - Gazeta Express

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

Vizat e punës, ky është lajmi i fundit që vjen nga Gjermania

para një muaji - Insajderi

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

Ligji i ri i migracionit në Gjermani! 10.000 vende pune të lira, eksperti: Ja si të aplikoni

para një muaji - Gazeta Express

Këshilltari i emigracionit  nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune. DW:...

Ligji i ri i migracionit në Gjermani! 10.000 vende pune të lira, eksperti: Ja si të aplikoni

para një muaji - TV Koha

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune. DW:...

Ligji i ri për punësim në Gjermani/ Flet eksperti: 10 mijë vende të lira në mjekësi

para një muaji - Vizion Plus

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune. Për...

Mundësi për të emigruar në Gjermani, kush mund të përfitojë

para një muaji - Albeu

Ndryshimet në ligj për punëtorët e huaj në Gjermani e kanë shtuar interesimin jo vetëm nga shqiptarët, por edhe shtetasit e Ballkanit Perëndimor për të emigruar në ekonominë më të fuqishme të BE-së. Këshilltari...

Ligj i ri nga 1 marsi në Gjermani, flet eksperti: Si të aplikoni për vende të reja pune

para një muaji - Gazeta Tema

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

Gjermania në kërkim të fuqisë punëtore, ja si të aplikoni për vizë pune sipas ligjit të ri….

para një muaji - Standard

Këshilltari i emigracionit nga organizata ‘Plan B’ në Esen, Blerian Kushta-shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

Ja se si mund të siguroni vend pune në Gjermani, flet eksperti

para një muaji - GazetaBlic

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

Nga 1 marsi ligj i ri në Gjermani – Si të aplikoni për vende të reja pune

para një muaji - Albinfo

Flet eksperti: Si të aplikoni për vende të reja pune në mjekësi, inxhinieri, gastronomi Informacione të reja kanë ardhur nga këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta –...

Ligji i ri i migracionit nga 1 marsi në Gjermani, flet eksperti: Vende të lira pune në mjekësi, ndërtim e gastronomi, si të aplikoni

para një muaji - BalkanWeb

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

Eksperti tregon hapat ligjore se si mund të siguroni një vend pune në Gjermani

para një muaji - InfoShqip

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

Komuna Mavrovë-Rëstushë dhe Komuna e Dibrës kalojnë nga njësia e gjashtë në njësinë e pestë zgjedhore

para një muaji - News33

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi njoftoi sot se është arritur marrëveshje për ndryshimet e Kodit Zgjedhor, për implementimin e rekomandimeve të OSBE-ODIHR dhe ridefinimin e njësive zgjedhore dhe ligji pritet...

Komuna e Bogovinës: Përmirësojmë cilësinë e shërbimeve ndaj qytetarëve

para një muaji - News33

Komuna e Bogovinës është furnizuar me dy ekskavatorë që do të shfrytëzohen për nevojat e Ndërmarrjes publike “Sharri”. Nga Komuna e Bogovinës thonë se këta ekskavator janë futur menjëherë në përdorim në...

Patinazhi në Tetovë mbetet i paarritshëm për shfrytëzim

para një muaji - News33

Tetovarët me siguri nuk do të kenë mundësi ta shfrytëzojnë patinazhin montues në sheshin e qytetit i cili ishte dëmtuar para se të lëshohet në përdorim. Edhe pse drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport...

“Ligji i ri i migracionit një hapje e madhe e Gjermanisë”

para një muaji - DW

Këshilltari i emigracionit nga organizata "Plan B" në Esen, Blerian Kushta - shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune. DW:...

Vizat e punës në Gjermani, këto janë ndryshimet që sjellë ligji i ri

para një muaji - Infokusi

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune. DW:...

Eksperti tregon hapat ligjor se si mund të siguroni një vend pune në Gjermani

para një muaji - Sharri

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

VMRO-DPMNE: Zaevi është i frikësuar pasi do të përgjigjet dhe do të duhet ta kthejë atë qe e ka vjedhur

para një muaji - News33

Republika e Maqedonisë nuk guxon më të jetë peng e krimit dhe lakmisë së Zoran Zaevit. Zgjedhje duhet të ketë që të ndalet agonia trevjeçare e huazimit të vazhdueshëm, ikjes së të rinjve, epidemisë nga...

Eksperti tregon hapat ligjor se si mund të siguroni një vend pune në Gjermani

para një muaji - News33

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

Vizat e punës në Gjermani, këto janë ndryshimet që sjellë ligji i ri

para një muaji - Ekonomia Online

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune. DW:...

Ja se si mund të siguroni vend pune në Gjermani, flet eksperti

para një muaji - Bota Press

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

Ligj i ri nga 1 marsi në Gjermani, flet eksperti: Si të aplikoni për vende të reja pune në mjekësi, gastronomi..

para një muaji - Gazeta Observer

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për aplikim nga 1 marsi 2020 për viza pune, shkruan...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK