http://kariera.mk

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Sot pritet të shkarkohet ministrja Mizrahi

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, për sot caktoi seancë për propozimin për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi. Shkarkimin e saj e ka kërkuar kryeministri i Qeverisë...

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 shkurt, zhurnal.mk – Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se...

Shqiptarët nuk i besojnë më Zaevit, LSDM ik nga zgjedhjet e 12 Prillit

para 6 muajve - Iliria News

Koment TetovaSot Sa më shumë që afrohen zgjedhjet ,aq më tepër partia që drejtoi këto tre vite vendin, ajo e kryeministrit Zaev, po shfaq shenja frike duke dashur ti shmang ato dhe mundohet këtë ta mbulojë...

Fillon seanca për miratimin e ligjit për PP

para 6 muajve - Ina

Ka përfunduar koordinimi mes grupeve parlamentare që u zhvillua në kabinetin e krye-parlamentarit, Talat Xhaferi dhe ka filluar seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike. E për arsye të fillimit...

Xhaferi sot “kapet” për Muhamed Zekirin

para 6 muajve - Ina

Pasi dje u shpreh i revoltuar me Ljupço Nikollovskin dhe Aleksandër Nikollovskin, sot kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi u kap për Muhamed Zekirin i cili dje pas mbarimit të seancës për PP kritikoi Xhaferin...

Xhaferi sot “kapet” për Muhamed Zekirin

para 6 muajve - TV21

Pasi dje u shpreh i revoltuar me Ljupço Nikollovskin dhe Aleksandër Nikollovskin, sot kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi u kap për Muhamed Zekirin i cili dje pas mbarimit të seancës për PP kritikoi Xhaferin...

Fillon seanca për miratimin e ligjit për PP

para 6 muajve - TV21

Ka përfunduar koordinimi mes grupeve parlamentare që u zhvillua në kabinetin e krye-parlamentarit, Talat Xhaferi dhe ka filluar seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike. E për arsye të fillimit...

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - Ina

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Spasovski: Së pari votimi i ligjeve dhe më pas zgjedhje

para 6 muajve - TV Koha

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski thotë se duhet të miratohen ligjet që janë të rëndësishëm për shtetin, siç është Ligji për Prokurori Publike dhe më pas të shkohet në zgjedhje. Ai shtoi...

Sot pritet të shkarkohet ministrja Mizrahi

para 6 muajve - TV Koha

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, për sot caktoi seancë për propozimin për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi. Shkarkimin e saj e ka kërkuar kryeministri i Qeverisë...

VMRO-DPMNE: Zaev frikësohet për shkak se do të japë përgjegjësi

para 6 muajve - TV Koha

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së, thuhet se “Maqedonia nuk guxon të jetë peng i krimit të Zoran Zaev dhe se zgjedhje duhet të ketë për t’u ndalur hyrja në borxhe, ikja e të rinjve, korrupsioni dhe...

Shqiptarët nuk i besojnë më Zaevit,LSDM ik nga zgjedhjet e 12 Prillit

para 6 muajve - Aktuale

Koment Tetova sot Sa më shumë që afrohen zgjedhjet ,aq më tepër partia që drejtoi këto tre vite vendin, ajo e kryeministrit Zaev, po shfaq shenja frike duke dashur ti shmang ato dhe mundohet këtë ta mbulojë...

Xhaferi: Nëse duan shumicë të re parlamentare le të tregojnë, nuk jemi të kurorëzuar

para 6 muajve - Portalb

Të gjitha ligjet të cilat i vlerësojnë për prioritet janë të vendosura në rend dite, nuk e di kush me kë diskutojnë dhe për çfarë binden, por nëse dëshirojmë shumicë të re parlamentare, rendi është që...

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - TV Koha

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Spasovski: Pa miratimin e ligjeve, nuk ka shpërbërje të kuvendit

para 6 muajve - Aktuale

Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë publike dhe Këshillit të Prokurorëve....

Spasovski: Prioritet janë ligjet dhe jo zgjedhjet, nuk do të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin e ligjeve

para 6 muajve - Shprehja

Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë publike dhe Këshillit të Prokurorëve....

Spasovski: Prioritet janë ligjet dhe jo zgjedhjet, nuk do të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin e ligjeve

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 shkurt, zhurnal.mk – Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë...

Spasovski: Prioritet janë ligjet dhe jo zgjedhjet, nuk do të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin e ligjeve

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë publike dhe Këshillit të Prokurorëve....

Xhaferi kërkon takim liderësh për t’u konfirmuar zgjedhjet më 12 prill

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 shkurt – Zhurnal.mk – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet...

Sot pritet të shkarkohet ministrja Mizrahi

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 14 shkurt, zhurnal.mk – Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, për sot caktoi seancë për propozimin për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi. Shkarkimin e saj e ka...

Xhaferi: Nuk jemi të kurorëzuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re parlamentare le të tregojnë

para 6 muajve - Shenja

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë,...

VMRO-DPMNE: Zaevi është i frikësuar pasi do të përgjigjet dhe do të duhet ta kthejë atë qe e ka vjedhur

para 6 muajve - Shenja

Republika e Maqedonisë nuk guxon më të jetë peng e krimit dhe lakmisë së Zoran Zaevit. Zgjedhje duhet të ketë që të ndalet agonia trevjeçare e huazimit të vazhdueshëm, ikjes së të rinjve, epidemisë nga...

“Tollovi” në kabinetin e Xhaferit

para 6 muajve - Ina

Në kabinetin e Talat Xhaferi janë duke u zhvilluar koordinime ndërmjet grupeve parlamentare. Koordinimi vjen pasi mbrëmë u thirr seanca për Ligjin për Prokurori Publike, por u ndërpre për shkak se Xhaferi...

Xhaferi bëri thirrje për takim të liderëve për konfirmim të zgjedhjeve

para 6 muajve - Ina

ryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për ligjin për prokurorinë publike propozoi për sot mbajtje të takimit të takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjithë...

Xhaferi ofroi takim liderësh për t’u konfirmuar zgjedhjet më 12 prill

para 6 muajve - TV Koha

(MIA) Seanca parlamentare e Ligjit për Prokurori publike është shtyrë për nesër në ora 11. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka thënë se seancën e ka anuluar për shkak të numrit të paraqitur prej më shumë...

Spasovski paralajmëron se nuk do të ketë zgjedhje, pa u plotësuar kushtet

para 6 muajve - Ina

Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë publike dhe Këshillit të Prokurorëve....

VMRO-DPMNE: Zaevi është i frikësuar pasi do të përgjigjet dhe do të duhet ta kthejë atë qe e ka vjedhur

para 6 muajve - Medial

Shkup, 14 shkurt 2020 Republika e Maqedonisë nuk guxon më të jetë peng e krimit dhe lakmisë së Zoran Zaevit. Zgjedhje duhet të ketë që të ndalet agonia trevjeçare e huazimit të vazhdueshëm, ikjes së të...

Spasovski: Kuvendi shpërbëhet pasi të miratohen ligjet

para 6 muajve - TV21

Kryemistri Oliver Spasovski duke folur për shpërbërjen e Kuvendit tha se fillimisht duhet të miratohen të gjitha ligjet e më pastaj Kuvendi të shpërbëhet, duke veçuar ligjin për PP, i cili pritet të miratohet...

“Tollovi” në kabinetin e Xhaferit

para 6 muajve - TV21

Në kabinetin e Talat Xhaferi janë duke u zhvilluar koordinime ndërmjet grupeve parlamentare. Koordinimi  vjen pasi mbrëmë u thirr seanca për Ligjin për Prokurori Publike, por u ndërpre për shkak se Xhaferi...

Xhaferi thotë se BDIja nuk janë të martuar me LSDMnë

para 6 muajve - Tetova1

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Xhaferi caktoi seancë për shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Portalb

Propozimi për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi është vendosur sot në seancë parlamentare. Xhaferi për sot ka thirr dy seanca, e para ajo e 135-të është caktuar...

Mickoski: Nëse Kuvendi nuk shpërndahet deri te dielën, do të ketë krizë politike

para 6 muajve - TV Koha

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski është i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje të parakohshme, ndërsa nëse Parlamenti nuk shpërndahet deri të dielën, sipas tij do të futemi në krizë serioze politike....

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - Tetova Sot

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike, në ora 11:00

para 6 muajve - Tetova Sot

Në kuvendin republikan sot vazhdon seanca e 135-të për ligjin për Prokuroisë Publike. Për debat janë paraqitur më shumë se 30 deputetë për këtë pikë, elaboroi mbrëmë kryepralamentari Talat Xhaferi dhe...

Debati për Ligjin për PP-në sot në seancë, Xhaferi thirri takim liderësh për konfirmim të zgjedhjeve

para 6 muajve - TV Koha

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjitha partive për...

Spasovski: Prioritet janë ligjet dhe jo zgjedhjet, nuk do të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin e ligjeve

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë publike dhe Këshillit të Prokurorëve....

Xhaferi bëri thirrje për takim të liderëve për konfirmim të zgjedhjeve

para 6 muajve - TV21

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për ligjin për prokurorinë publike propozoi për sot mbajtje të takimit të takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjithë...

Spasovski: Nuk do të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin e ligjeve

para 6 muajve - Flaka

Kryeministri teknik i vendit Oliver Spasovski mëngjesin e sotëm ka deklaruar  se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë Publike,...

TS: Shqiptarët nuk i besojnë më Zaevit,LSDM ik nga zgjedhjet e 12 Prillit

para 6 muajve - Flaka

Sa më shumë që afrohen zgjedhjet ,aq më tepër partia që drejtoi këto tre vite vendin, ajo e kryeministrit Zaev, po shfaq shenja frike duke dashur ti shmang ato dhe mundohet këtë ta mbulojë përmes kinse...

Shqiptarët nuk i besojnë më Zaevit,LSDM ik nga zgjedhjet e 12 Prillit

para 6 muajve - Tetova Sot

Koment Tetova sot Sa më shumë që afrohen zgjedhjet ,aq më tepër partia që drejtoi këto tre vite vendin, ajo e kryeministrit Zaev, po shfaq shenja frike duke dashur ti shmang ato dhe mundohet këtë ta mbulojë...

Seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike, në ora 11:00

para 6 muajve - Aktuale

Në kuvendin republikan sot vazhdon seanca e 135-të për ligjin për Prokuroisë Publike. Për debat janë paraqitur më shumë se 30 deputetë për këtë pikë, elaboroi mbrëmë kryepralamentari Talat Xhaferi dhe...

Aktivitete të nduarnduarta në kabinetin e Xhaferit

para 6 muajve - Flaka

Në kabinetin e Talat Xhaferi janë duke u zhvilluar koordinime ndërmjet grupeve parlamentare. Koordinimi vjen pasi mbrëmë u thirr seanca për Ligjin për Prokurori Publike, por u ndërpre për shkak se Xhaferi...

Debati për Ligjin për Prokurorinë në seancë parlamentare

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 14 shkurt – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e...

“Tollovi” në kabinetin e Xhaferit

para 6 muajve - Lajm

Në kabinetin e Talat Xhaferi janë duke u zhvilluar koordinime ndërmjet grupeve parlamentare. Koordinimi vjen pasi mbrëmë u thirr seanca për Ligjin për Prokurori Publike, por u ndërpre për shkak se Xhaferi...

Spasovski: Nuk do të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin e ligjeve

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri teknik i vendit Oliver Spasovski mëngjesin e sotëm ka deklaruar  se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë Publike,...

VMRO-DPMNE: Zaevi është i frikësuar pasi do të përgjigjet dhe do të duhet ta kthejë atë qe e ka vjedhur

para 6 muajve - Tetova Sot

Republika e Maqedonisë nuk guxon më të jetë peng e krimit dhe lakmisë së Zoran Zaevit. Zgjedhje duhet të ketë që të ndalet agonia trevjeçare e huazimit të vazhdueshëm, ikjes së të rinjve, epidemisë nga...

Tollovi e madhe në kabinetin e Xhaferit

para 6 muajve - Tetova1

Në kabinetin e Talat Xhaferi janë duke u zhvilluar koordinime ndërmjet grupeve parlamentare. Koordinimi vjen pasi mbrëmë u thirr seanca për Ligjin për Prokurori Publike, por u ndërpre për shkak se Xhaferi...

Shkarkimi i Mizrahit në seancën e 136-të të Kuvendit

para 6 muajve - Alsat-M

Propozimi për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi është vendosur sot në seancë parlamentare. Xhaferi për sot ka thirr dy seanca, e para ajo e 135-të është caktuar...

Xhaferi thirri takim liderësh për të konfirmuar nëse do të mbahen zgjedhjet

para 6 muajve - Portalb

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, mbrëmë në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi që sot të mbahet takim liderësh në të cilin, ashtu siç tha, do të konfirmohej dëshira e të gjitha...

VMRO: Zaevi është i frikësuar

para 6 muajve - Lajm

Republika e Maqedonisë nuk guxon më të jetë peng e krimit dhe lakmisë së Zoran Zaevit. Zgjedhje duhet të ketë që të ndalet agonia trevjeçare e huazimit të vazhdueshëm, ikjes së të rinjve, epidemisë nga...

Spasovski: Prioritet janë ligjet dhe jo zgjedhjet, nuk do të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin e ligjeve

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë publike dhe Këshillit të Prokurorëve....

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - Republika

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - Arbresh

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Fillon seanca për miratimin e ligjit për PP

para 6 muajve - Zyrtare

Ka përfunduar koordinimi mes grupeve parlamentare që u zhvillua në kabinetin e krye-parlamentarit, Talat Xhaferi dhe ka filluar seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike. E për arsye të fillimit...

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - News33

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Shkarkimi i Mizrahit në seancën e 136-të të Kuvendit

para 6 muajve - Lajm

Propozimi për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi është vendosur sot në seancë parlamentare. Xhaferi për sot ka thirr dy seanca, e para ajo e 135-të është caktuar...

Shkarkimi i Mizrahit në seancën e 136-të të Kuvendit

para 6 muajve - Flaka

Propozimi për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi është vendosur sot në seancë parlamentare. Xhaferi për sot ka thirr dy seanca, e para ajo e 135-të është caktuar...

Shqiptarët nuk i besojnë më Zaevit, LSDM ik nga zgjedhjet e 12 Prillit

para 6 muajve - Sharri

Sa më shumë që afrohen zgjedhjet ,aq më tepër partia që drejtoi këto tre vite vendin, ajo e kryeministrit Zaev, po shfaq shenja frike duke dashur ti shmang ato dhe mundohet këtë ta mbulojë përmes kinse...

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - Zyrtare

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Spasovski: Së pari votimi i ligjeve dhe më pas zgjedhje

para 6 muajve - News33

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski thotë se duhet të miratohen ligjet që janë të rëndësishëm për shtetin, siç është Ligji për Prokurori Publike dhe më pas të shkohet në zgjedhje. Ai shtoi...

Shqiptarët nuk i besojnë më Zaevit, LSDM ik nga zgjedhjet e 12 Prillit

para 6 muajve - InfoAlb

Sa më shumë që afrohen zgjedhjet ,aq më tepër partia që drejtoi këto tre vite vendin, ajo e kryeministrit Zaev, po shfaq shenja frike duke dashur ti shmang ato dhe mundohet këtë ta mbulojë përmes kinse...

Shqiptarët nuk i besojnë më Zaevit, LSDM ik nga zgjedhjet e 12 Prillit

para 6 muajve - TopShqip

Sa më shumë që afrohen zgjedhjet ,aq më tepër partia që drejtoi këto tre vite vendin, ajo e kryeministrit Zaev, po shfaq shenja frike duke dashur ti shmang ato dhe mundohet këtë ta mbulojë përmes kinse...

Debati për Ligjin për PP-në sot në seancë, Xhaferi thirri takim liderësh për konfirmim të zgjedhjeve

para 6 muajve - Medial

Shkup, 14 shkurt 2020 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet...

Xhaferi: S’jemi të martuar me LSDM-në, nëse duan shumicë të re kuvendare le të tregojnë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Sot pritet të fillojë seanca ku do të diskutohet për Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike. Seanca mbrëmë u ndal nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me arsyetimin se në debat janë paraqitur 38 deputetë...

Debati për Ligjin për Prokurorinë sot në seancë parlamentare

para 6 muajve - Flaka

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjitha partive për...

Seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike, në ora 11:00

para 6 muajve - Fakti Ditor

Në kuvendin republikan sot vazhdon seanca e 135-të për ligjin për Prokuroisë Publike. Për debat janë paraqitur më shumë se 30 deputetë për këtë pikë, elaboroi mbrëmë kryepralamentari Talat Xhaferi dhe...

Spasovski paralajmëron se nuk do të ketë zgjedhje, pa u plotësuar kushtet

para 6 muajve - Zyrtare

Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë publike dhe Këshillit të Prokurorëve....

“Tollovi” në kabinetin e Xhaferit

para 6 muajve - Zyrtare

Në kabinetin e Talat Xhaferi janë duke u zhvilluar koordinime ndërmjet grupeve parlamentare. Koordinimi vjen pasi mbrëmë u thirr seanca për Ligjin për Prokurori Publike, por u ndërpre për shkak se Xhaferi...

Xhaferi bëri thirrje për takim të liderëve për konfirmim të zgjedhjeve

para 6 muajve - Zyrtare

ryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për ligjin për prokurorinë publike propozoi për sot mbajtje të takimit të takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjithë...

Debati për Ligjin për PP-në sot në seancë, Xhaferi thirri takim liderësh për konfirmim të zgjedhjeve

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjitha partive për...

Spasovski: Prioritet janë ligjet dhe jo zgjedhjet, nuk do të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin e ligjeve

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë publike dhe Këshillit të Prokurorëve....

Spasovski: Së pari votimi i ligjeve dhe më pas zgjedhje

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski thotë se duhet të miratohen ligjet që janë të rëndësishëm për shtetin, siç është Ligji për Prokurori Publike dhe më pas të shkohet në zgjedhje. Ai shtoi...

Të dielën shpërbërja e Kuvendit, kryeparlamentari Xhaferi caktoi seancën

para 6 muajve - InfoShqip

Të dielën pritet të ndodhë shpërbërja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, pasi që është afati i fundit ligjor në kuadër të afateve për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 12 prillit. Edhe...

Sot pritet të shkarkohet ministrja Mizrahi

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, për sot caktoi seancë për propozimin për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi. Shkarkimin e saj e ka kërkuar kryeministri i Qeverisë...

Spasovski: Prioritet janë ligjet dhe jo zgjedhjet, nuk do të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin e ligjeve

para 6 muajve - Republika

Kryeministri teknik Oliver Spasovski sot ka deklaruar se nuk mund të ketë shpërbërje të kuvendit pa miratimin paraprak të ligjeve, duke aluduar në Ligjin për Prokurorinë publike dhe Këshillit të Prokurorëve. “Prioritet...

Xhaferi bëri thirrje për takim të liderëve për konfirmim të zgjedhjeve

para 6 muajve - News33

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për ligjin për prokurorinë publike propozoi për sot mbajtje të takimit të takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjithë...

OBRM-PDUKM: Zaev frikësohet për shkak se do të japë përgjegjësi

para 6 muajve - Arbresh

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së, thuhet se “Maqedonia nuk guxon të jetë peng i krimit të Zoran Zaev dhe se zgjedhje duhet të ketë për t’u ndalur hyrja në borxhe, ikja e të rinjve, korrupsioni dhe...

A po frigohet LSDM nga zgjedhjet e 12 prillit

para 6 muajve - Tetova1

Sekretari i përgjithshëm i LSDMsë, Lupço Nikollovski mbrëmë ka paralajmëruar mundesinë për formim të një shumice të re parlamentare. Nikollovski shkruan se ekziston mundësi reale që partia e tij të krijojë...

Sot seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe shkarkimin e Mizrahit

para 6 muajve - Shenja

Edhe pse mbrëmë nisi seanca e 135 e Kuvendit ku në rend dite si pikë e parë është Ligji për Prokurorinë Publike, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi e ndërpreu atë dhe vazhdimin e saj e caktoi për sot nga ora...

Xhaferi bëri thirrje për takim të liderëve për konfirmim të zgjedhjeve

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për ligjin për prokurorinë publike propozoi për sot mbajtje të takimit të takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjithë...

Të dielën shpërbëhet Kuvendi, Xhaferi cakton seancën

para 6 muajve - Arbresh

Të dielën pritet të ndodhë shpërbërja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, pasi që është afati i fundit ligjor në kuadër të afateve për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 12 prillit. Edhe...

Debati për Ligjin për Prokurorinë në seancë parlamentare

para 6 muajve - Sharri

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjitha partive për...

Debati për Ligjin për Prokurorinë në seancë parlamentare

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dje në seancën për Ligjin për Prokurorinë Publike propozoi për sot mbajtjen e takimit të liderëve në të cilin, siç tha, do të konfirmohet dëshira e të gjitha partive për...

Shkarkimi i Mizrahit në seancën e 136-të të Kuvendit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Propozimi për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi është vendosur sot në seancë parlamentare. Xhaferi për sot ka thirr dy seanca, e para ajo e 135-të është caktuar...

Të dielën shpërbërja e Kuvendit, kryeparlamentari Xhaferi caktoi seancën

para 6 muajve - News33

Të dielën pritet të ndodhë shpërbërja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, pasi që është afati i fundit ligjor në kuadër të afateve për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 12 prillit. Edhe...

Zekiri e quan BDI-në DUI, thotë se koalicioni mes kësaj partie dhe OBRM-PDUKM-së është ripërtërirë

para 6 muajve - News33

Nënkryetari dhe deputeti nga radhët e LSDM-së, Muhamed Zekiri mbrëmë pas shtyrjes së seancës për ditën e sotme tha se “kjo nuk ngjan në asgjë tjetër përveç asaj që e kemi parë edhe më herët kur e shpëtoi...

Ligji për Prokurori Publike sot para deputetëve

para 6 muajve - Republika

Për në orën 11:00 është caktuar seanca kuvendare për Propozim-ndryshimet në Ligjin për Prokurori Publike. Kuvendi dje me vonesë e nisi debatin mbi Ligjin për Prokurori Publike por u ndalua dhe u caktua...

Mickoski: Nëse Kuvendi nuk shpërndahet deri te dielën, do të ketë krizë politike

para 6 muajve - Ina

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski është i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje të parakohshme, ndërsa nëse Parlamenti nuk shpërndahet deri të dielën, sipas tij do të futemi në krizë serioze politike....

Mickoski: Nëse Kuvendi nuk shpërndahet deri te dielën, do të ketë krizë politike

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL) – Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski është i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje të parakohshme, ndërsa nëse Parlamenti nuk shpërndahet deri të dielën, sipas tij...

Krizë politike mes LSDM-së dhe BDI-së? Nikollovski paralajmëron mundësi për formim të një shumice të re parlamentare

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt, Zhurnal.mk – Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Lupço Nikollovski ka paralajmëruar mundësinë për formim të një shumice të re parlamentare. Nikollovski shkruan se ekziston mundësi reale...

Xhaferi ofroi takim liderësh për t’u konfirmuar zgjedhjet më 12 prill

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL)- Seanca parlamentare e Ligjit për Prokurori publike është shtyrë për nesër në ora 11. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka thënë se seancën e ka anuluar për shkak të numrit...

Seanca e ligjit për PP-në shtyhet për nesër, Xhaferi ftoi në takim liderësh

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL) – Seanca parlamentare e Ligjit për Prokurori publike është shtyrë për nesër në ora 11. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka thënë se seancën e ka anuluar për shkak të numrit...

Sot seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike, tensione mes partive politike

para 6 muajve - Sharri

Edhe pse mbrëmë nisi seanca e 135 e Kuvendit ku në rend dite si pikë e parë është Ligji për Prokurorinë Publike, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi e ndërpreu ate dhe vazhdimin e saj e caktoi për nesër më mesditë....

Mickoski: Nëse Kuvendi nuk shpërndahet deri te dielën, do të ketë krizë politike

para 6 muajve - Sharri

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski është i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje të parakohshme, ndërsa nëse Parlamenti nuk shpërndahet deri të dielën, sipas tij do të futemi në krizë serioze politike....

Seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike shtyhet për nesër

para 6 muajve - Aktuale

Edhe pse filloi seanca e 135 e Kuvendit ku në rend dite si pikë e parë është Ligji për Prokurorinë Publike, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi seancën e ndërpreu dhe vazhdimin e saj e caktoi për nesër më mesditë....

Sot seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike, tensione mes partive politike

para 6 muajve - Zyrtare

Edhe pse mbrëmë nisi seanca e 135 e Kuvendit ku në rend dite si pikë e parë është Ligji për Prokurorinë Publike, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi e ndërpreu ate dhe vazhdimin e saj e caktoi për nesër më mesditë....

Mickoski: Nëse Kuvendi nuk shpërndahet deri te dielën, do të ketë krizë politike

para 6 muajve - Zyrtare

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski është i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje të parakohshme, ndërsa nëse Parlamenti nuk shpërndahet deri të dielën, sipas tij do të futemi në krizë serioze politike....

Seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike shtyhet për nesër

para 6 muajve - Shprehja

Edhe pse filloi seanca e 135 e Kuvendit ku në rend dite si pikë e parë është Ligji për Prokurorinë Publike, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi seancën e ndërpreu dhe vazhdimin e saj e caktoi për nesër më mesditë....

Krizë politike mes LSDM-së dhe Bashkimit Demokratik për Integrim

para 6 muajve - InfoShqip

Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Lupço Nikollovski ka paralajmëruar mundesinë për formim të një shumice të re parlamentare. Nikollovski shkruan se ekziston mundësi reale që partia e tij të krijojë një...

Seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike shtyhet për nesër

para 6 muajve - Alsat-M

Edhe pse filloi seanca e 135 e Kuvendit ku në rend dite si pikë e parë është Ligji për Prokurorinë Publike, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi seancën e ndërpreu dhe vazhdimin e saj e caktoi për nesër më mesditë....

Seanca e sontme u ndërpre pasiqë nuk kishte shumicë, Xhaferi kërkoi që liderët të dakordohen

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 shkurt – Seanca filloi me një orë vonesë. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi e ndërpreu atë pas 10 minutave. Si shkak ishte mospasja e shumicës parlamentare për votim të Ligjit të Prokurorisë...

Seanca për Ligjin e Prokurorisë Publike u ndërpre nga Xhaferi: Nuk pranoj porosi nga Fejsbuku!

para 6 muajve - Portalb

22.05 – Seanca filloi me një orë vonesë. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi e ndërpreu atë pas 10 minutave. Si shkak ishte mospasja e shumicës parlamentare për votim të Ligjit të Prokurorisë Publike si...

Fillon debati në Kuvend për Ligjin e prokurorisë

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt – Seanca e 135-të Parlamentare sapo ka filluar ku deputetët do të debatojnë mbi Projektligjin e prokurorisë dhe projektligjin për Këshillin e Prokurorëve Publik. Të dy ligjet u miratuan...

Pas shumë vonesave fillon seanca ku debatohet Ligji për prokurorinë

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 shkurt – Seanca parlamentare ku pritet të debatohet dhe votohet Ligji për prokurorinë publike sapo ka nisur edhe pse ka pasur shumë shtyerje të orëve ku pritej të fillonte debati.(koha.mk)

Me vonesë prej një ore filloi seanca për Ligjin e Prokurorisë Publike

para 6 muajve - Portalb

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut kishte vendosur që në ora 21 të mbahet Seanca 135 në lidhje me Ligjin për Prokurorinë publike dhe Ligjin për Këshillin e prokurorëve publik, transmeton Portalb.mk . Seanca...

Krizë politike mes LSDM-së dhe BDI-së

para 6 muajve - Shenja

Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Lupço Nikollovski ka paralajmëruar mundesinë për formim të një shumice të re parlamentare. Nikollovski shkruan se ekziston mundësi reale që partia e tij të krijojë një...

Seanca për Ligjin për PP nesër në ora 11, konvokohen seanca për shkarkim të Mizrahit dhe për shpërbërje të Kuvendit

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot informoi se janë caktuar dy seanca kuvendore, edhe atë për shkarkim të një anëtari të Qeverisë (Rashella Mizrahi) me kërkesë të kryeministrit Oliver Spasovki dhe për...

Nikollovski i LSDM paralajmëron shumicë të re parlamentare, Xhaferi nervozohet

para 6 muajve - Tetova1

Seanca filloi me një orë vonesë. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi e ndërpreu atë pas 10 minutave. Si shkak ishte mospasja e shumicës parlamentare për votim të Ligjit të Prokurorisë Publike si dhe një...

Seanca për shpërbërjen e Kuvendit do të mbahet të dielën

para 6 muajve - Shenja

Seanca për Ligjin e Prokurorisë Publike të cilën kryeparlamentari Talat Xhaferi e caktoi për sonte në orën 21:00, filloi me vonesë por i irrituar me deputetin e LSDM-së, Aleksandar Nikollovski, Xhaferi...

Seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike shtyhet për nesër

para 6 muajve - Tetova Sot

Edhe pse filloi seanca e 135 e Kuvendit ku në rend dite si pikë e parë është Ligji për Prokurorinë Publike, kreu i Kuvendit Talat Xhaferi seancën e ndërpreu dhe vazhdimin e saj e caktoi për nesër më mesditë....

Seanca për Ligjin e Prokurorisë Publike u ndërpre nga Xhaferi: Nuk pranoj porosi nga Fejsbuku!

para 6 muajve - Tetova1

Seanca filloi me një orë vonesë. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi e ndërpreu atë pas 10 minutave. Si shkak ishte mospasja e shumicës parlamentare për votim të Ligjit të Prokurorisë Publike si dhe një...

Fillon debati në Kuvend për Ligjin e prokurorisë

para 6 muajve - Tetova Sot

Seanca e 135-të Parlamentare sapo ka filluar ku deputetët do të debatojnë mbi Projektligjin e prokurorisë dhe projektligjin për Këshillin e Prokurorëve Publik. Të dy ligjet u miratuan dje në Komisionin...

A do të bojkotojë VMRO seancën e Ligjit të prokurorisë, Gjorçev: Ende nuk e dimë

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 shkurt – Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev mbërriti në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. “Ende nuk e dimë se nëse do të bojkotojmë”, theksoi Gjorçev. Pas tij mbërriti edhe deputeti...

A do të bojkotojë VMRO seancën e Ligjit të prokurorisë, Gjorçev: Ende nuk e dimë

para 6 muajve - Aktuale

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev mbërriti në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. “Ende nuk e dimë se nëse do të bojkotojmë”, theksoi Gjorçev. Pas tij mbërriti edhe deputeti Trajko Veljanoski,...

Vllatko Gjorçev mbërriti në Kuvend: Ende nuk e dimë se nëse do të bojkotojmë

para 6 muajve - TV21

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev mbërriti në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. “Ende nuk e dimë se nëse do të bojkotojmë”, theksoi Gjorçev për TV21. Pas tij mbërriti edhe deputeti Trajko...

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së

para 6 muajve - Bashke

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe ligjin për Këshillin e Prokurorëve. Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite, përveç...

U caktua për sonte seanca për Ligjin e Prokurorisë Publike

para 6 muajve - Portalb

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka vendosur që në ora 21 të mbahet Seanca 135 në lidhje me Ligjin për Prokurorinë publike dhe Ligjin për Këshillin e prokurorëve publik, transmeton Portalb.mk . Për të kaluar...

Caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt – Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe ligjin për Këshillin e Prokurorëve. Ndërsa nuk dihet ende nëse...

Seanca për Ligjin e prokurorisë fillon në ora 21:00

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 shkurt – Seanca për të votuar ligjin e PP është caktuar për në 21:00, transmeton gazeta KOHA. Seanca fillimisht ishte menduar të fillonte në orën 15:00 pasdite, por kryetari Talat Xhaferi nuk...

Seanca për ligjet e PP është caktuar për në orën 21

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL) – Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sonte në orën 21 do të mbahet seanca e 135 kuvendore në të cilën deputetët do të debatojnë për propozim ligjin e Prokurorisë...

Seanca për Ligjin e Prokurorisë Publike u ndërpre nga Xhaferi: Nuk pranoj porosi nga Fejsbuku!

para 6 muajve - Zyrtare

Seanca filloi me një orë vonesë. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi e ndërpreu atë pas 10 minutave. Si shkak ishte mospasja e shumicës parlamentare për votim të Ligjit të Prokurorisë Publike si dhe një...

TV21 mëson: Seanca në të cilën duhet të votohet për Ligjin për PP vazhdon në orën 21

para 6 muajve - TV21

Seanca në të cilën duhet të votohet ligji për prokurorinë publike, është caktuar për në orën 21, mëson TV21. Seanca fillimisht duhej të fillonte në orën 15, por spikeri Talat Xhaferi nuk e caktoi për shkak...

Bojkoti, Gjorçev: Ende nuk e dimë

para 6 muajve - Flaka

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev mbërriti në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. “Ende nuk e dimë se nëse do të bojkotojmë”, theksoi Gjorçev. Pas tij mbërriti edhe deputeti Trajko Veljanoski,...

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe Ligji për Këshillin e Prokurorëve. Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite, përveç...

KËRCËNIMET E VMRO DPMNE-së NUK I BËJNË PËRSHTYPJE SPASOVSKIT

para 6 muajve - Klan Macedonia

“Nuk ka kompromis me ata që e shkelin kushtetutën dhe ligjet” “ Unë tanimë kam ndërmarrë një hap, e ai është propozimi për shkarkimin e ministres që është dërguar deri te Kuvendi. ” -tha Kryeministri Oliver...

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e Prokurorisë

para 6 muajve - Aktuale

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe Ligji për Këshillin e Prokurorëve. Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite, përveç...

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së

para 6 muajve - Shprehja

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe Ligji për Këshillin e Prokurorëve. Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite, përveç...

Nuk ka seancë për shkarkimin e Mizrahit, Spasovski: Opozita le të propozojë ministër tjetër

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri teknik Oliver Spasovski nuk do të bëj kompromis me personat që kanë shkelur kushtetutën. Ai i sugjeroi opozitës VMRO-DPMNE që të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese...

Një pjesë e deputetëve janë në Kuvend, seanca për ligjin për PP-në ende zyrtarisht nuk është caktuar

para 6 muajve - Gazeta Express

Një pjesë e deputetëve janë në Kuvend, ku janë në pritje të kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi që ta thirrë seancën e 135-të në të cilën duhet të debatohet për propozim-ligjin për prokurori publike dhe...

Nuk ka seancë për shkarkimin e Mizrahit, Spasovski: Opozita le të propozojë ministër tjetër

para 6 muajve - TV21

Kryeministri teknik Oliver Spasovski  nuk do të bëj kompromis me personat që kanë shkelur kushtetutën. Ai i sugjeroi opozitës VMRO-DPMNE që të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese...

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e Prokurorisë Publike

para 6 muajve - Shenja

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe ligjin për Këshillin e Prokurorëve. Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite përveç...

Gjorçev: Ende nuk e dimë nëse do të bojkotojmë

para 6 muajve - Arbresh

Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së Vllatko Gjorçev mbërriti në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. “Ende nuk e dimë se nëse do të bojkotojmë”, theksoi Gjorçev për “TV21”. Pas tij mbërriti edhe deputeti Trajko...

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së

para 6 muajve - Flaka

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe ligjin për Këshillin e Prokurorëve. Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite, përveç...

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe ligjin për Këshillin e Prokurorëve. Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite, përveç...

Një pjesë e deputetëve presin në Kuvend, seanca për ligjin për Prokurorisë nuk është caktuar?

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 13 shkurt – Një pjesë e deputetëve janë në Kuvend, ku janë në pritje të kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi që ta thirrë seancën e 135-të në të cilën duhet të debatohet për propozim-ligjin për prokurori...

Një pjesë e deputetëve janë në Kuvend, seanca për ligjin për PP-në ende zyrtarisht nuk është caktuar

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2002 (MEDIAL) – Një pjesë e deputetëve janë në Kuvend, ku janë në pritje të kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi që ta thirrë seancën e 135-të në të cilën duhet të debatohet për propozim-ligjin...

Seanca për Ligjin për Prokurorinë Publike është caktuar për në orën 21:00

para 6 muajve - Arbresh

Seanca për të votuar Ligjin e Prokurorinë Publike është caktuar për në 21:00, transmeton gazeta. Seanca fillimisht ishte menduar të fillonte në orën 15:00 pasdite, por kryetari Talat Xhaferi nuk e caktoi...

Arsovski: Me audio incizimin nga informatorët a u konfirmua lidhja mes Zaevit dhe Boki 13?

para 6 muajve - Tetova Sot

Zoran Zaev është skenaristi dhe regjisori i rastit “Reket” dhe këtë e dinë të gjithë tashmë. Zoran Zaev është “kapo di tuti kapi” dhe Zoran Zaev është koka e oktapodit kriminel i cili tre vite e shkatërroi...

Një pjesë e deputetëve janë në Kuvend, seanca për ligjin për PP-në ende zyrtarisht nuk është caktuar

para 6 muajve - Tetova Sot

Një pjesë e deputetëve janë në Kuvend, ku janë në pritje të kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi që ta thirrë seancën e 135-të në të cilën duhet të debatohet për propozim-ligjin për prokurori publike dhe...

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe Ligji për Këshillin e Prokurorëve. Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite, përveç...

Arsovski: Me audio incizimin nga informatorët a u konfirmua lidhja mes Zaevit dhe Boki 13?

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL) – Zoran Zaev është skenaristi dhe regjisori i rastit “Reket” dhe këtë e dinë të gjithë tashmë. Zoran Zaev është “kapo di tuti kapi” dhe Zoran Zaev është koka e oktapodit...

Një pjesë e deputetëve janë në Kuvend, seanca për ligjin për PP-në ende zyrtarisht nuk është caktuar

para 6 muajve - Fakti Ditor

Një pjesë e deputetëve janë në Kuvend, ku janë në pritje të kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi që ta thirrë seancën e 135-të në të cilën duhet të debatohet për propozim-ligjin për prokurori publike dhe...

VMRO-DPMNE-ja e bojkoton punën e Kuvendit? Komiteti i partisë pa vendim, çdo ditë anulohen komisionet

para 6 muajve - TV21

Dje lideri i VMRO-DPMNE-së tha se VMRO-DPMNE-ja do ta shqyrtojë pjesëmarrjen në Kuvend. Vendimi për këtë duhej të sillet mbrëmë në Komitetin Ekzekutiv të partisë, por në kumtesën e dërguar nga partia,...

SPASOVSKI NUK HEQ DORË NGA SHKARKIMI I MIZRAHIT

para 6 muajve - Klan Macedonia

“Nuk ka kompromis me ata që e shkelin kushtetutën dhe ligjet” “ Unë tanimë kam ndërmarrë një hap, e ai është propozimi për shkarkimin e ministres që është dërguar deri te Kuvendi. ” -tha Kryeministri Oliver...

VMRO DPMNE-ja nuk braktis punimet e Kuvendit

para 6 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNE do të qëndrojë në Kuvend deri në shpërndarjen e tij. Por, kryetarët e komisioneve të Kuvendit nga radhët e tyre, nuk i thirrin seancat. Prej dje pasdite deri sot në arkivin e Kuvendit kanë dorëzuar...

Spasovski, i ashpër me ministrat që s’e respektojnë Marrëveshjen për emrin

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Kërkesa e kryeministrit maqedonas, Oliver Spasovski, për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi, ka shkaktuar tensione të reja politike vetëm disa ditë para vendimit të...

VMRO DPMNE-ja nuk braktis punimet e Kuvendit

para 6 muajve - Shprehja

VMRO-DPMNE do të qëndrojë në Kuvend deri në shpërndarjen e tij. Por, kryetarët e komisioneve të Kuvendit nga radhët e tyre, nuk i thirrin seancat. Prej dje pasdite deri sot në arkivin e Kuvendit kanë dorëzuar...

Spasovski, i ashpër me ministrat që s’e respektojnë Marrëveshjen për emrin

para 6 muajve - KDPolitik

Kërkesa e kryeministrit maqedonas, Oliver Spasovski, për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi, ka shkaktuar tensione të reja politike vetëm disa ditë para vendimit të...

Spasovski, i ashpër me ministrat që s’e respektojnë Marrëveshjen për emrin

para 6 muajve - Lajm

Kërkesa e kryeministrit maqedonas, Oliver Spasovski, për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi, ka shkaktuar tensione të reja politike vetëm disa ditë para vendimit të...

Spasovski-Mickoskit: Mizrahin ndërroje me ndonjë prej deputetëve që votuan për Maqedoninë e Veriut në NATO

para 6 muajve - Portalb

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, pret që lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski të dorëzojë propozim të ri për ministër teknik për Punë dhe Politikë Sociale, njofton Portalb.mk . Spasovski sot...

Deputetët janë thirrur në orën 15:00 të jenë të pranishëm në Kuvend për mbledhjen për Ligjin e PP-së

para 6 muajve - TV Koha

(MIA) – Ekziston mundësia që sot në Kuvend në orën 15:00 të mbahet mbledhje në të cilën do të diskutohet për propozim-ligjin për prokurorinë publike dhe propozim-ligjin për Këshillin e prokurorëve publikë,...

Kryeministri teknik pret që Kuvendi ta shkarkojë ministren e punës

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri teknik Oliver Spasovski nuk heq dorë, nga kërkesa për shkarkimin e minstres së VRMRO-DPMNE-së Rashella Mizrahit. Madje ai propozon që vendin e saj në Ministrinë për Punë dhe Politikë Sociale,...

VMRO mbetet në Kuvend

para 6 muajve - Aktuale

Deputetët e VMRO-DPMNE-së mbeten në Kuvend- kjo është një nga vendimet e mbrëmshme nga mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të partisë. Përmes një kumtese nga VMRO-DPMNE, thonë se partia do të ndjekë nga afër...

VMRO mbetet në Kuvend

para 6 muajve - Tetova Sot

Deputetët e VMRO-DPMNE-së mbeten në Kuvend- kjo është një nga vendimet e mbrëmshme nga mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të partisë. Përmes një kumtese nga VMRO-DPMNE, thonë se partia do të ndjekë nga afër...

LSDM injoroi Selën e Kasamin, a do ta votojnë ligjin për PP?!

para 6 muajve - Bashke

Kuvendi nuk mund të shpërndahet dhe të shpallen zgjedhjet Parlamentare të parakohshme që do të mbahen më 12 Prill pa miratimin me procedurë të shkurtuar të Ligjit për Prokurorinë Publike i cili parashikon...

Përfundon koordinimi,seanca për ligjin e PP-së pasdite

para 6 muajve - Aktuale

Këtë pasdite, prej orës 15:00 pritet të filloj seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve Publikë, i cili dje kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane. Jozyrtarisht,...

Sot në ora 15:00 – seancë për Ligjin për Prokurori Publike

para 6 muajve - Gazeta Express

Këtë pasdite, prej orës 15:00 pritet të filloj seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve Publikë, i cili dje kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane. Jozyrtarisht,...

PASDITE SEANCA E LIGJIT PËR PROKURORI PUBLIKE

para 6 muajve - Klan Macedonia

Seanca ku duhet të shqyrtohen Ligji për Prokurori Publike dhe Ligji për Këshillin e Prokurorëve Publik duhet të mbahet sot pasdite – njoftojnë burime nga Kuvendi. Seanca është dakorduar pas përfundimit...

Deputetët janë thirrur në orën 15:00 të jenë të pranishëm në Kuvend për mbledhjen për Ligjin e PP-së

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL) – Ekziston mundësia që sot në Kuvend në orën 15:00 të mbahet mbledhje në të cilën do të diskutohet për propozim-ligjin për prokurorinë publike dhe propozim-ligjin për Këshillin...

Ligji për Prokurorinë, në ora 15:00 pritet të filloj seanca në Kuvend

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt – Zhurnal.mk – Këtë pasdite, prej orës 15:00 pritet të filloj seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve Publikë, i cili dje kaloi në Komisionin...

Ligji për Prokurorinë, në ora 15:00 pritet të filloj seanca në Kuvend

para 6 muajve - Alsat-M

Këtë pasdite, prej orës 15:00 pritet të filloj seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve Publikë, i cili dje kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane. Jozyrtarisht,...

Deputetët janë thirrur në orën 15:00 të jenë të pranishëm në Kuvend për mbledhjen për Ligjin e PP-së

para 6 muajve - Shenja

Ekziston mundësia që sot në Kuvend në orën 15:00 të mbahet mbledhje në të cilën do të diskutohet për propozim-ligjin për prokurorinë publike dhe propozim-ligjin për Këshillin e prokurorëve publikë, konfirmuan...

Spasovski për shkarkimin e Mizrahit: Nuk bëj kompromis me shkelësit e Kushtetutës

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri në detyrë, Oliver Spasovski tha se nuk ka kompromis me personat që kanë shkelur kushtetutën. Ai i sugjeroi opozitares VMRO-DPMNE që të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese...

Përfundon koordinimi,seanca për ligjin e PP-së pasdite

para 6 muajve - Flaka

Këtë pasdite, prej orës 15:00 pritet të filloj seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve Publikë, i cili dje kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane. Jozyrtarisht,...

LSDM injoroi Selën e Kasamin, a do ta votojnë ligjin për PP?!

para 6 muajve - Iliria News

Kuvendi nuk mund të shpërndahet dhe të shpallen zgjedhjet Parlamentare të parakohshme që do të mbahen më 12 Prill pa miratimin me procedurë të shkurtuar të Ligjit për Prokurorinë Publike i cili parashikon...

Ligji për Prokurorinë, në ora 15:00 pritet të filloj seanca në Kuvend

para 6 muajve - Shprehja

Këtë pasdite, prej orës 15:00 pritet të filloj seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve Publikë, i cili dje kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane. Sipas...

LSDM injoroi Selën e Kasamin, a do ta votojnë ligjin për PP?!

para 6 muajve - Indeks.mk

Kuvendi nuk mund të shpërndahet dhe të shpallen zgjedhjet Parlamentare të parakohshme që do të mbahen më 12 Prill pa miratimin me procedurë të shkurtuar të Ligjit për Prokurorinë Publike i cili parashikon...

LSDM injoroi Selën e Kasamin, a do ta votojnë ligjin për PP?!

para 6 muajve - Aktuale

Kuvendi nuk mund të shpërndahet dhe të shpallen zgjedhjet Parlamentare të parakohshme që do të mbahen më 12 Prill pa miratimin me procedurë të shkurtuar të Ligjit për Prokurorinë Publike i cili parashikon...

LSDM: Zgjedhje më 12 prill

para 6 muajve - Gazeta Express

Zgjedhje parlamentare më 12 prill do të ketë dhe atëherë do të ketë edhe humbje të re të regjimit kriminel të VMRO-DPMNE-së, humbje e re e ekzekutorit Hristijan Mickovski dhe shefit të tij nga Budapesti,...

VMRO mbetet në Kuvend, përgatitet rendi i ditës para shpërbërjes

para 6 muajve - Shprehja

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi po koordinohet se kur do të fillojë seancën në të cilën do të votohen Ligji për Prokurorin Publik dhe Këshillin e Prokurorëve Publikë si dhe nëse do të ketë ose jo seancë...

Shkarkimi i Mizrahit, flet Spasovski: S’ka kompromis me shkelësit e Kushtetutës

para 6 muajve - Ina

Kryeministri në detyrë, Oliver Spasovski tha se nuk ka kompromis me personat që kanë shkelur kushtetutën. Ai i sugjeroi opozitares VMRO-DPMNE që të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese...

Shkarkimi i Mizrahit, flet Spasovski: S’ka kompromis me shkelësit e Kushtetutës

para 6 muajve - TV21

Kryeministri në detyrë, Oliver Spasovski tha se nuk ka kompromis me personat që kanë shkelur kushtetutën. Ai i sugjeroi opozitares VMRO-DPMNE që të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese...

LSDM: Zgjedhje më 12 prill , për humbje të re të regjimit, të ekzekutorit Mickoski dhe shefit të ri nga Budapesti

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt, zhurnal.mk – Zgjedhje parlamentare më 12 prill do të ketë dhe atëherë do të ketë edhe humbje të re të regjimit kriminel të VMRO-DPMNE-së, humbje e re e ekzekutorit Hristijan Mickovski...

VMRO mbetet në Kuvend, përgatitet rendi i ditës para shpërbërjes

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi po koordinohet se kur do të fillojë seancën në të cilën do të votohen Ligji për Prokurorin Publik dhe Këshillin e Prokurorëve Publikë si dhe nëse do të ketë ose jo seancë...

Ligji për Prokurorinë, në ora 15:00 pritet të filloj seanca në Kuvend

para 6 muajve - Tetova Sot

Këtë pasdite, prej orës 15:00 pritet të filloj seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve Publikë, i cili dje kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane. Jozyrtarisht,...

LSDM: Zgjedhje më 12 prill , për humbje të re të regjimit, të ekzekutorit Mickovski dhe shefit të ri nga Budapesti

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL) – Zgjedhje parlamentare më 12 prill do të ketë dhe atëherë do të ketë edhe humbje të re të regjimit kriminel të VMRO-DPMNE-së, humbje e re e ekzekutorit Hristijan Mickovski...

VMRO: Pushteti po e fut shtetin në krizë dhe e largon nga e ardhmja evropiane

para 6 muajve - Ina

Pas zgjedhjeve të 12 prillit, përgjegjësi për krimet dhe korrupsionin e bërë. Kështu thonë nga VMRO-ja nga ku shtojnë se pushteti është duke e future shtetin në një krizë dhe është duke e larguar nga rruga...

VMRO: Pushteti po e fut shtetin në krizë dhe e largon nga e ardhmja evropiane

para 6 muajve - TV21

Pas zgjedhjeve të 12 prillit, përgjegjësi për krimet dhe korrupsionin e bërë. Kështu thonë nga VMRO-ja nga ku shtojnë se pushteti është duke e future shtetin në një krizë dhe është duke e larguar nga rruga...

VMRO-DPMNE-ja NUK DO TA BRAKTIS KUVENDIN

para 6 muajve - Klan Macedonia

Deputetët e VMRO-DPMNE-së do të mbeten në Kuvend për ta ndjekur zhvillimin e situatës. Vendimi është marrë në seancën e Komitetit Ekzekutiv partiak që është mbajtur mbrëmë prej se lideri Hristijan Mickoski...

Spasovski: Nuk ka kompromis për shkarkimin e Mizrahit, ka thyer Kushtetutën

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt, zhurnal.mk – Kryeministri teknik i ka sugjeruar opozitares VMRO-DPMNE se ajo mund të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese në vend të Ministres Mizrahit. “Unë...

VMRO-DPMNE: Zgjedhje më 12 prill për fund të krizës së Zaevit

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL) – Pushteti, shteti me skandalet e fundit e fut shtetin në krizë akoma më të mëdha dhe e largon nga e ardhmja evropiane. Zgjedhje më 12 prill, e pastaj përgjegjësi për krimin,...

Spasovski: Mizrahin ta zëvendësojë dikush nga deputetët që votuan për Maqedoninë e Veriut dhe Protokollin për NATO-n

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL) – Mund të bëj kompromis dhe të bisedojmë për tema politike, mund të kërkojmë zgjidhje për ato tema, por të bëj kompromis për respektimin e Kushtetutës dhe të ligjit dhe veçanërisht...

LSDM: Zgjedhje më 12 prill, për humbje të re të regjimit, të ekzekutorit Mickovski dhe shefit të ri nga Budapesti

para 6 muajve - Shenja

Zgjedhje parlamentare më 12 prill do të ketë dhe atëherë do të ketë edhe humbje të re të regjimit kriminel të VMRO-DPMNE-së, humbje e re e ekzekutorit Hristijan Mickovski dhe shefit të tij nga Budapesti,...

LSDM: Zgjedhje më 12 prill , për humbje të re të regjimit, të ekzekutorit Mickovski dhe shefit të ri nga Budapesti

para 6 muajve - Tetova Sot

Zgjedhje parlamentare më 12 prill do të ketë dhe atëherë do të ketë edhe humbje të re të regjimit kriminel të VMRO-DPMNE-së, humbje e re e ekzekutorit Hristijan Mickovski dhe shefit të tij nga Budapesti,...

VMRO-DPMNE nuk vendosi për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Portalb

Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së nuk vendosi që ta lëshojë Kuvendin në seancën e mbrëmshme, në të cilën, ashtu siç thuhet në kumtesë partiake, kanë diskutuar për gjendjen politike në vend dhe përgatitjen...

Gjithsesi, deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk e braktisin Kuvendin

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt – Zhurnal.mk – Në komunikatën nga seanca e Komitetit Eksekutiv të partisë, e cila është publikuar sot, nuk përmendet fare braktisja e Kuvendit, edhe pse Mickoski dje paralajmëroi një gjë...

Edhe pas paralajmërimeve, VMRO-ja nuk e lëshon Kuvendin

para 6 muajve - Gazeta Express

Deputetët e VMRO-DPMNe-së mbeten edhe më tej në Kuvend për të monitoruar zhvillimin e situatës. Kjo u konkludua në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv që u mbajt dje pasi kreu i partisë kishte njoftuar se...

LSDM: Më 12 prill qytetarët do të porosisin – regjim kurrë më!

para 6 muajve - Flaka

Zgjedhje parlamentare më 12 prill do të ketë dhe atëherë do të ketë edhe humbje të re të regjimit kriminel të VMRO-DPMNE-së, humbje e re e ekzekutorit Hristijan Mickovski dhe shefit të tij nga Budapesti,...

Spasovski: S’ka kompromis për Mizrahin, shkeli Kushtetutën

para 6 muajve - Flaka

Kryeministri teknik i ka sugjeruar opozitares VMRO-DPMNE se ajo mund të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese në vend të Ministres Mizrahit. “Unë mund të bëj kompromis dhe të diskutoj...

VMRO: Pushteti po e fut shtetin në krizë

para 6 muajve - Flaka

Pas zgjedhjeve të 12 prillit, përgjegjësi për krimet dhe korrupsionin e bërë. Kështu thonë nga VMRO-ja nga ku shtojnë se pushteti është duke e future shtetin në një krizë dhe është duke e larguar nga rruga...

Ligji për Prokurorinë, në ora 15:00 pritet të filloj seanca në Kuvend

para 6 muajve - Fakti Ditor

Këtë pasdite, prej orës 15:00 pritet të filloj seanca për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve Publikë, i cili dje kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane. Jozyrtarisht,...

Spasovski: S’ka kompromis për Mizrahin, shkeli Kushtetutën

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri teknik i ka sugjeruar opozitares VMRO-DPMNE se ajo mund të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese në vend të Ministres Mizrahit. “Unë mund të bëj kompromis dhe të diskutoj...

Pavarësisht kërcënimeve të Mickoskit, VMRO-ja mbetet në Kuvend

para 6 muajve - Lajm

Edhe pse ishte paralajmëruar dje, nga ana e kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski, se partia e tij, mund ta braktis punën e Kuvendit, megjithatë, një vendim i tillë nuk është marrë nga Komiteti Ekzekutiv....

VMRO-DPMNE: Zgjedhje më 12 prill për fund të krizës së Zaevit

para 6 muajve - Tetova Sot

Pushteti, shteti me skandalet e fundit e fut shtetin në krizë akoma më të mëdha dhe e largon nga e ardhmja evropiane. Zgjedhje më 12 prill, e pastaj përgjegjësi për krimin, korrupsionin, turpin dhe nënçmimin....

LSDM: Zgjedhje më 12 prill , për humbje të re të regjimit, të ekzekutorit Mickovski dhe shefit të ri nga Budapesti

para 6 muajve - News33

Zgjedhje parlamentare më 12 prill do të ketë dhe atëherë do të ketë edhe humbje të re të regjimit kriminel të VMRO-DPMNE-së, humbje e re e ekzekutorit Hristijan Mickovski dhe shefit të tij nga Budapesti,...

Spasovski për shkarkimin e Mizrahit: Nuk bëj kompromis me shkelësit e Kushtetutës

para 6 muajve - News33

Kryeministri në detyrë, Oliver Spasovski tha se nuk ka kompromis me personat që kanë shkelur kushtetutën. Ai i sugjeroi opozitares VMRO-DPMNE që të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese...

MPJ: Konfirmohet rast i koronavirusit te një nga shtetasit tanë në anijen në Jokohama

para 6 muajve - News33

Është konfirmuar prania e koronavirusit te një nga tre shtetasit e Maqedonisë të cilët gjenden në anijen “Diamond Princess” në portin e qytetit japonez Jokohama, ka bërë të ditur Ministria për Punë të...

VMRO megjithatë nuk e braktis Kuvendin

para 6 muajve - Shenja

Edhe pse ishte paralajmëruar dje, nga ana e kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski, se partia e tij, mund ta braktis punën e Kuvendit, megjithatë, një vendim i tillë nuk është marrë nga Komiteti Ekzekutiv....

Spasovski: Mizrahin ta zëvendësojë dikush nga deputetët që votuan për Maqedoninë e Veriut dhe Protokollin për NATO-n

para 6 muajve - Shenja

Mund të bëj kompromis dhe të bisedojmë për tema politike, mund të kërkojmë zgjidhje për ato tema, por të bëj kompromis për respektimin e Kushtetutës dhe të ligjit dhe veçanërisht të ministrit që dha deklaratë...

Spasovski: Mizrahin ta zëvendësojë dikush nga deputetët që votuan për Maqedoninë e Veriut dhe Protokollin për NATO-n

para 6 muajve - Tetova Sot

Mund të bëj kompromis dhe të bisedojmë për tema politike, mund të kërkojmë zgjidhje për ato tema, por të bëj kompromis për respektimin e Kushtetutës dhe të ligjit dhe veçanërisht të ministrit që dha deklaratë...

Shkarkimi i Mizrahit, flet Spasovski: S’ka kompromis me shkelësit e Kushtetutës

para 6 muajve - Sharri

Kryeministri në detyrë, Oliver Spasovski tha se nuk ka kompromis me personat që kanë shkelur kushtetutën. Ai i sugjeroi opozitares VMRO-DPMNE që të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese...

Spasovski optimist: Ligji për Prokurorinë Publike do të kaloj në Kuvend

para 6 muajve - Alsat-M

“Disa herë kam theksuar rendisin epur këtë shtet që të miratoj Ligji për Prokurorinë Publike edhe pse nuk është kusht për euro-integrimin. Mendoj se mirë po zhvillohet debati rreth Ligjit për PP-në. Unë...

Shkarkimi i Mizrahit, flet Spasovski: S’ka kompromis me shkelësit e Kushtetutës

para 6 muajve - Zyrtare

Kryeministri në detyrë, Oliver Spasovski tha se nuk ka kompromis me personat që kanë shkelur kushtetutën. Ai i sugjeroi opozitares VMRO-DPMNE që të emërojë një nga deputetët që votoi për ndryshimet kushtetuese...

Propozim-ligji për PP-në para miratimit

para 6 muajve - TV Koha

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligj për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin e Prokurorëve Publikë, me procedurë të shkurtër, dje kaloi në Komisionin kuvendor për Çështje...

Spasovski optimist: Ligji për Prokurorinë Publike do të kaloj në Kuvend

para 6 muajve - Shprehja

“Disa herë kam theksuar rendisin epur këtë shtet që të miratoj Ligji për Prokurorinë Publike edhe pse nuk është kusht për euro-integrimin. Mendoj se mirë po zhvillohet debati rreth Ligjit për PP-në. Unë...

LSDM injoroi Selën e Kasamin, a do ta votojnë ligjin për PP?!

para 6 muajve - Tetova Sot

Kuvendi nuk mund të shpërndahet dhe të shpallen zgjedhjet Parlamentare të parakohshme që do të mbahen më 12 Prill pa miratimin me procedurë të shkurtuar të Ligjit për Prokurorinë Publike i cili parashikon...

Spasovski: Ligji për Prokurorinë Publike do të kaloj në Kuvend

para 6 muajve - Flaka

“Disa herë kam theksuar rendisin epur këtë shtet që të miratoj Ligji për Prokurorinë Publike edhe pse nuk është kusht për euro-integrimin. Mendoj se mirë po zhvillohet debati rreth Ligjit për PP-në. Unë...

Deputetët e OBRM-PDUKM-së do të mbesin në Kuvend

para 6 muajve - Arbresh

Deputetët e OBRM-PDUKM-së do të jenë në Kuvend dhe do ta ndjekin situatën. Ky ka qenë konkludimi i mbledhjes së Komiteti Ekzekutiv që u mbajt gjatë ditës së djeshme. Kjo mbledhje u mbajt pikërisht për...

Spasovski optimist: Ligji për Prokurorinë Publike do të kaloj në Kuvend

para 6 muajve - Tetova Sot

“Disa herë kam theksuar rendisin epur këtë shtet që të miratoj Ligji për Prokurorinë Publike edhe pse nuk është kusht për euro-integrimin. Mendoj se mirë po zhvillohet debati rreth Ligjit për PP-në. Unë...

Spasovski: Mizrahin ta zëvendësojë dikush nga deputetët që votuan për Maqedoninë e Veriut dhe Protokollin për NATO-n

para 6 muajve - Sharri

Mund të bëj kompromis dhe të bisedojmë për tema politike, mund të kërkojmë zgjidhje për ato tema, por të bëj kompromis për respektimin e Kushtetutës dhe të ligjit dhe veçanërisht të ministrit që dha deklaratë...

VMRO-DPMNE: Zgjedhje më 12 prill për fund të krizës së Zaevit

para 6 muajve - Sharri

Pushteti, shteti me skandalet e fundit e fut shtetin në krizë akoma më të mëdha dhe e largon nga e ardhmja evropiane. Zgjedhje më 12 prill, e pastaj përgjegjësi për krimin, korrupsionin, turpin dhe nënçmimin....

VMRO: Pushteti po e fut shtetin në krizë dhe e largon nga e ardhmja evropiane

para 6 muajve - Zyrtare

Pas zgjedhjeve të 12 prillit, përgjegjësi për krimet dhe korrupsionin e bërë. Kështu thonë nga VMRO-ja nga ku shtojnë se pushteti është duke e future shtetin në një krizë dhe është duke e larguar nga rruga...

VMRO-DPMNE: Zgjedhje më 12 prill për fund të krizës së Zaevit

para 6 muajve - Republika

Pushteti, shteti me skandalet e fundit e fut shtetin në krizë akoma më të mëdha dhe e largon nga e ardhmja evropiane. Zgjedhje më 12 prill, e pastaj përgjegjësi për krimin, korrupsionin, turpin dhe nënçmimin....

VMRO-DPMNE: Zgjedhje më 12 prill për fund të krizës së Zaevit

para 6 muajve - InfoAlb

Pushteti, shteti me skandalet e fundit e fut shtetin në krizë akoma më të mëdha dhe e largon nga e ardhmja evropiane. Zgjedhje më 12 prill, e pastaj përgjegjësi për krimin, korrupsionin, turpin dhe nënçmimin....

VMRO-DPMNE: Zgjedhje më 12 prill për fund të krizës së Zaevit

para 6 muajve - TopShqip

Pushteti, shteti me skandalet e fundit e fut shtetin në krizë akoma më të mëdha dhe e largon nga e ardhmja evropiane. Zgjedhje më 12 prill, e pastaj përgjegjësi për krimin, korrupsionin, turpin dhe nënçmimin....

Spasovski optimist: Ligji për Prokurorinë Publike do të kaloj në Kuvend

para 6 muajve - Lajm

“Disa herë kam theksuar rendisin epur këtë shtet që të miratoj Ligji për Prokurorinë Publike edhe pse nuk është kusht për euro-integrimin. Mendoj se mirë po zhvillohet debati rreth Ligjit për PP-në. Unë...

Propozim-ligji për PP-në para miratimit

para 6 muajve - Tetova Sot

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligj për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin e Prokurorëve Publikë, me procedurë të shkurtër, dje kaloi në Komisionin kuvendor për Çështje...

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike para miratimit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt, zhurnal.mk – Propozim-ligji për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligj për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin e Prokurorëve Publikë, me procedurë të shkurtër, dje kaloi në...

Spasovski: Mizrahin ta zëvendësojë dikush nga deputetët që votuan për Maqedoninë e Veriut dhe Protokollin për NATO-n

para 6 muajve - Fakti Ditor

Mund të bëj kompromis dhe të bisedojmë për tema politike, mund të kërkojmë zgjidhje për ato tema, por të bëj kompromis për respektimin e Kushtetutës dhe të ligjit dhe veçanërisht të ministrit që dha deklaratë...

Maqedoni: Propozim-ligji për Prokurorinë Publike para miratimit

para 6 muajve - Telegrafi

Prokuroria Themelore Publike në Shkup, Maqedonia e Veriut/ Foto: Telegrafi

Spasovski: Mizrahin ta zëvendësojë dikush nga deputetët që votuan për Maqedoninë e Veriut dhe Protokollin për NATO-n

para 6 muajve - Republika

Mund të bëj kompromis dhe të bisedojmë për tema politike, mund të kërkojmë zgjidhje për ato tema, por të bëj kompromis për respektimin e Kushtetutës dhe të ligjit dhe veçanërisht të ministrit që dha deklaratë...

Propozim-ligji për PP-në para miratimit

para 6 muajve - Medial

Shkup, 13 shkurt 2020 (MEDIAL) – Propozim-ligji për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligj për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin e Prokurorëve Publikë, me procedurë të shkurtër, dje kaloi...

Propozim-ligji për PP-në para miratimit

para 6 muajve - Aktuale

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligj për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin e Prokurorëve Publikë, me procedurë të shkurtër, dje kaloi në Komisionin kuvendor për Çështje...

Spasovski: Ligji për Prokurorinë Publike do të kalojë në Kuvend

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri teknik Oliver Spasovski, është shprehur optimist në lidhje me miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike në Kuvend. Ai tha se është e rëndësishme që të miratohet ky ligj, duke shtuar se nuk...

Spasovski optimist: Ligji për Prokurorinë Publike do të kaloj në Kuvend

para 6 muajve - Fakti Ditor

“Disa herë kam theksuar rendisin epur këtë shtet që të miratoj Ligji për Prokurorinë Publike edhe pse nuk është kusht për euro-integrimin. Mendoj se mirë po zhvillohet debati rreth Ligjit për PP-në. Unë...

Milloshovski lëshon “bomba” në Kuvend: Zaev e ka ditur me para të kujt, Bojan Jovanovski hapi televizion

para 6 muajve - InfoShqip

Deputeti i opozitares VMRO-DPMNE, Antonio Milloshovski nga foltorja në Kuvend emitoi audio bisedë me të cilën pohon se në atë dëgjohet zëri i ish kryeministrit Zoran Zaev. “Jo, i duhen para për televizionin....

Maqedoni: Propozim-ligji për Prokurorinë Publike para miratimit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligj për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin e Prokurorëve Publikë, me procedurë të shkurtër, dje kaloi në Komisionin kuvendor për Çështje...

Maqedoni: Propozim-ligji për Prokurorinë Publike para miratimit

para 6 muajve - Arbresh

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligj për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin e Prokurorëve Publikë, me procedurë të shkurtër, dje kaloi në Komisionin kuvendor për Çështje...

Përfundon debati në Komisionin për Çështje Evropiane rreth Ligjit për Prokurorinë Publike

para 6 muajve - Shprehja

Përfundon debati në Komisionin për Çështje Evropiane rreth Ligjit për Prokurorinë Publike. Gjatë këtij debati nuk u pranua amendamenti i Aleancës për Shqiptarët (ASH). Amendamenti në fjalë hidhet poshtë...

Kuvend, Komisioni miraton Ligjin për Prokurori

para 6 muajve - Shprehja

Komisioni për Çështje Evropiane (KÇE) miratoi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike dhe Këshillin e Prokurorëve Publik. Gjatë shqyrtimit të amendamenteve, Aleanca për Shqiptarët kërkoi që nga neni 110...

VMRO-DPMNE-ja shqyrton mundësinë për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - TV Koha

VMRO-DPMNE sonte do ta shqyrtojë mundësinë për braktisjen e Kuvendit. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë, Hristian Mickoski, i cili tha se ky veprim vjen për shkak të mos thirrjes së seancës për shpërndarjen...

VMRO-ja shqyrton mundësinë për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Albeu

VMRO-DPMNE sonte do ta shqyrtojë mundësinë për braktisjen e Kuvendit . Këtë e bëri të ditur lideri i partisë, Hristian Mickoski, i cili tha se ky veprim vjen për shkak të mos thirrjes së seancës për shpërndarjen...

VMRO-ja shqyrton mundësinë për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shkurt – VMRO-DPMNE sonte do ta shqyrtojë mundësinë për braktisjen e Kuvendit. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë, Hristian Mickoski, i cili tha se ky veprim vjen për shkak të mos thirrjes...

VMRO-DPMNE-ja shqyrton mundësinë për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNE sonte do ta shqyrtojë mundësinë për braktisjen e Kuvendit. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë, Hristian Mickoski, i cili tha se ky veprim vjen për shkak të mos thirrjes së seancës për shpërndarjen...

Kuvendi nuk do të shpërndahet sot – a do të largohet VMRO nga parlamenti?

para 6 muajve - Gazeta Express

Kreu i opozitës së VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq në parlament të vazhdojnë të marrin pjesë për shkak të një shmangie nga marrëveshja...

VMRO-DPMNE-ja shqyrton mundësinë për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Shprehja

VMRO-DPMNE sonte do ta shqyrtojë mundësinë për braktisjen e Kuvendit. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë, Hristian Mickoski, i cili tha se ky veprim vjen për shkak të mos thirrjes së seancës për shpërndarjen...

OBRM-PDUKM sot vendos për mundësinë e largimit nga Kuvendi

para 6 muajve - Republika

OBRM-PDUKM sot do të rishikojë mundësinë largimin nga Kuvendi. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë Hrisitijan Mickoski, i cili tha se OBRM-PDUKM do të ndërmarrë një hap të tillë sepse nuk u thirr sot...

VMRO-DPMNE-ja shqyrton mundësinë për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Flaka

VMRO-DPMNE sonte do ta shqyrtojë mundësinë për braktisjen e Kuvendit. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë, Hristian Mickoski, i cili tha se ky veprim vjen për shkak të mos thirrjes së seancës për shpërndarjen...

Zgjedhjet parlamentare, Micevski: Kërkojmë shpërbërjen e Kuvendit. Grubi: Prolongohet shpërbërja, jo data e zgjedhjeve

para 6 muajve - Flaka

VMRO-DPMNE-ja opozitare ka kërkuar nga kryeparlamentari, Talat Xhaferi, që të konvokojë seancë plenare për ta shpërbërë kuvendin. Në të kundërtën, sipas tyre, opinioni do ta ketë të qartë se shumica parlamentare...

Kuvendi nuk do të shpërndahet sot – a do të largohet VMRO nga parlamenti?

para 6 muajve - Portali Arena

Kreu i opozitës së VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq në parlament të vazhdojnë të marrin pjesë për shkak të një shmangie nga marrëveshja...

Refuzohet iniciativa për shpërndarjen e Kuvendit të Maqedonisë

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nuk caktoi seancë për shpërndarjen e Kuvendit pas dorëzimit të kërkesës së deputetëve të OBRM-PDUKM-së, për shkak se deputetët paraqitën iniciativën nën emrin e vjetër...

Arriti në Kuvend kërkesa e kryeministrit Spasovski për shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Portalb

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut ka arritur kërkesa e kryeministrit teknik, Oliver Spasovski, i cili kërkoi nga deputetët që të shkarkohet ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi, njofton...

Milloshovski lëshon “bomba” në Kuvend: Zaev e ka ditur me para të kujt, Bojan Jovanovski hapi televizion

para 6 muajve - Ina

Deputeti i opozitares VMRO-DPMNE, Antonio Milloshovski nga foltorja në Kuvend emitoi audio bisedë me të cilën pohon se në atë dëgjohet zëri i ish kryeministrit Zoran Zaev. “Jo, i duhen para për televizionin....

Milloshovski lëshon “bomba” në Kuvend: Zaev e ka ditur me para të kujt, Boki hapi televizion

para 6 muajve - Lajm

Deputeti i opozitares VMRO-DPMNE, Antonio Milloshovski nga foltorja në Kuvend emitoi audio bisedë me të cilën pohon se në atë dëgjohet zëri i ish kryeministrit Zoran Zaev. “Jo, i duhen para për televizionin....

Mickoski: VMRO po shqyrton mundësinë e braktisjes së Kuvendit

para 6 muajve - Ina

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq, të vazhdojnë të marrin pjesë në Kuvend për shkak se është shmangur një pjesë nga...

Në kohë rekord ligji për PP kaloi në komision, Deskoska nuk e pranoi amendamentin e Rashidit: Do të hapet kutia e Pandorës

para 6 muajve - TV21

Ligji për Prokurori Publike dhe për Këshillin e Prokurorëve në kohë rekord e ka kaluar Komisionin për çështje evropiane dhe i njëjti është përcjellur te kabineti i Talat Xhaferit për të caktuar seancë...

OBRM-PDUKM sot vendos për mundësinë e largimit nga Kuvendi

para 6 muajve - Arbresh

OBRM-PDUKM sot do të rishikojë mundësinë largimin nga Kuvendi. Këtë e bëri të ditur lideri i partisë Hrisitijan Mickoski, i cili tha se OBRM-PDUKM do të ndërmarrë një hap të tillë sepse nuk u thirr sot...

Milloshovski lëshon “bomba” në Kuvend: Zaev e ka ditur me para të kujt, Bojan Jovanovski hapi televizion

para 6 muajve - TV21

Deputeti i opozitares VMRO-DPMNE, Antonio Milloshovski nga foltorja në Kuvend emitoi audio bisedë me të cilën pohon se në atë dëgjohet zëri i ish kryeministrit Zoran Zaev. “Jo, i duhen para për televizionin....

Milloshovski lëshon “bomba” në Kuvend: Zaev e ka ditur me para të kujt, Boki hapi televizion

para 6 muajve - Tetova1

Deputeti i opozitares VMRO-DPMNE, Antonio Milloshovski nga foltorja në Kuvend emitoi audio bisedë me të cilën pohon se në atë dëgjohet zëri i ish kryeministrit Zoran Zaev. “Jo, i duhen para për televizionin....

Mickoski: Nuk shoh arsye për pjesëmarrjen e mëtutjeshme të VMRO-DPMNE-së në Kuvend

para 6 muajve - Medial

Shkup, 12 shkurt 2020 (MEDIAL) – Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hrisitjan Mickoski thotë se nuk sheh arsye për pjesëmarrje të mëtutjeshme të deputetëve nga partia që e kryeson në Parlament për shkak...

Kërkesa e Spasovskit për shkarkimin e Mizrahit arrin në Kuvend

para 6 muajve - Aktuale

Në Kuvendin republikan ka arritur kërkesa e kryeministrit teknik Oliver Spasovski për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi, e cila vjen nga rradhët e VMRO-DPMNE-së....

Mickoski: VMRO-ja shqyrton opsionin për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Iliria News

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq, të vazhdojnë të marrin pjesë në Kuvend për shkak se është shmangur një pjesë nga...

Mickoski: VMRO-ja shqyrton opsionin për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Alsat-M

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq, të vazhdojnë të marrin pjesë në Kuvend për shkak se është shmangur një pjesë nga...

Mickoski: VMRO-ja shqyrton opsionin për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shkurt, zhurnal.mk – Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq, të vazhdojnë të marrin pjesë në Kuvend për shkak se...

Mickoski: VMRO-ja shqyrton opsionin për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Aktuale

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq, të vazhdojnë të marrin pjesë në Kuvend për shkak se është shmangur një pjesë nga...

Kuvend, Komisioni miraton Ligjin për Prokurori

para 6 muajve - Aktuale

Komisioni për Çështje Evropiane (KÇE) miratoi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike dhe Këshillin e Prokurorëve Publik. Gjatë shqyrtimit të amendamenteve, Aleanca për Shqiptarët kërkoi që nga neni 110...

Kërkesa e Spasovskit për shkarkimin e Mizrahit arrin në Kuvend

para 6 muajve - Tetova Sot

Në Kuvendin republikan ka arritur kërkesa e kryeministrit teknik Oliver Spasovski për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi, e cila vjen nga rradhët e VMRO-DPMNE-së....

Refuzohet iniciativa për shpërndarjen e Kuvendit të Maqedonisë

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nuk caktoi seancë për shpërndarjen e Kuvendit pas dorëzimit të kërkesës së deputetëve të OBRM-PDUKM-së, për shkak se deputetët paraqitën iniciativën nën emrin e vjetër...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Alsat-M

E zeza mbi të bardhë, mbanë firmën e Kryeministri teknik Oliver Spasovski të dorëzuar te kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi për shkarkimin e Ministres teknike Rashella Mizrahi. Kërkesën Spasovski e bazon...

Kuvend, Ligji i prokurorisë kalon filtrin e parë, VMRO vazhdon ta kundërshtojë

para 6 muajve - Shenja

Ligji për prokurorinë publike dhe ligji për këshillin e prokurorëve publik kaluan në komisionin për çështje evropiane dhe tani duhet të shkojnë në seancë plenare. Komisioni nuk i pranoi dy amendamentet...

Milloshoski publikoi audio-incizime të reja për “Zhvatjen”

para 6 muajve - Shenja

Deputeti Antonio Milloshovski nga foltorja e Komisionit për çështje evropiane lëshoi një audio-inçizim, në të cilin dëgjohet se si personi Z. Z. duke aluduar në ish kryeministrin Zoran Zaev flet me një...

VMRO-DPMNE: TË CAKTOHET SEANCA PËR SHPËRNDARJEN E KUVENDIT

para 6 muajve - Klan Macedonia

Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së kërkon nga Kryeparlamentari Talat Xhaferi që sot të caktojë seancë të Kuvendit me një pikë të vetme – Shpërndarjen e Kuvendit, siç thonë nga opozita, konform marrëveshjes...

Kuvend, Komisioni miraton Ligjin për Prokurori

para 6 muajve - Alsat-M

Komisioni për Çështje Evropiane (KÇE) miratoi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike dhe Këshillin e Prokurorëve Publik. Gjatë shqyrtimit të amendamenteve, Aleanca për Shqiptarët kërkoi që nga neni 110...

Kryeministri kërkon shkarkimin e ministres së punës sociale, shkak tabela me emrin

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri teknik Oliver Spasovski ka dorëzuar procedurë në Kuvend për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi. Ai deklaroi se si kryetar i ekzekutivit nuk do të lejoj...

Dokument/ Kërkesa e Spasovskit për shkarkimin e Mizrahit arrin në Kuvend

para 6 muajve - Ina

Tv21 ka siguruar kërkesën që Kryeministri Oliver Spasovski e ka dërguar në Kuvend për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi. Kërkesa ka arritur në Kuvend pak orë më parë,...

Dokument/ Kërkesa e Spasovskit për shkarkimin e Mizrahit arrin në Kuvend

para 6 muajve - TV21

TV21 ka siguruar kërkesën që Kryeministri Oliver Spasovski e ka dërguar në Kuvend për shkarkimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi, e cila vjen nga rradhët e VMRO-DPMNE-së....

Milloshoski në Kuvend publikoi regjistrim audio nga një bisedë të pretenduar e Z. Z. për Bokin 13

para 6 muajve - Medial

Shkup, 12 shkurt 2020 (MEDIAL) – Deputeti i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshoski sot në seancë të Komisionit kuvendor për çështje evropiane në të cilën është shqyrtuar Propozim-ligji për Prokurori Publike...

Mickoski thotë se po shqyrtojnë mundësinë e braktisjes së Kuvendit

para 6 muajve - Shenja

Lideri i opozitës maqedonase, Hristian Mickoski, ka thënë se partia e tij nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq, të vazhdojnë të marrin pjesë në Kuvend për shkak se është shmangur...

KRYEMINISTRI SPASOVSKI KËRKON SHKARKIMIN E MIZRAHIT

para 6 muajve - Klan Macedonia

Ministrja nuk respektoi kushtetutën dhe ligjin për përdorimin e gjuhëve Mbrëmë ish-kryeministri tha që pret veprime konkrete nga Kryeministri aktual, për Ministren e Punës dhe Politikës Sociale, e cila...

LIGJI PËR PP-në KALON NË KOMISIONIN PËR ÇËSHTJE EVROPIANE

para 6 muajve - Klan Macedonia

Pushteti i kënaqur, opozitës shqiptare nuk i pranohet amendamenti Komisioni për çështje evropiane nuk i pranoi amendamentet e deputetit Pançe Minov dhe të Syria Rashidi që kishin të bëjnë me nenin 110...

Milloshovski lëshon “bomba” në Kuvend: Zaev e ka ditur me para të kujt, Bojan Jovanovski hapi televizion

para 6 muajve - Zyrtare

Deputeti i opozitares VMRO-DPMNE, Antonio Milloshovski nga foltorja në Kuvend emitoi audio bisedë me të cilën pohon se në atë dëgjohet zëri i ish kryeministrit Zoran Zaev. “Jo, i duhen para për televizionin....

Opozita akuzon qeverinë për falsifikim të draft-ligjit për prokurorinë

para 6 muajve - KDPolitik

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar fazën e parë të Ligjit për Prokurorinë Publike, por kësaj i kanë paraprirë debate të ashpra pas akuzave të opozitës për “falsifikimin e propozim-ligjit” nga ana...

Mickoski: VMRO po shqyrton mundësinë e braktisjes së Kuvendit

para 6 muajve - Zyrtare

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq, të vazhdojnë të marrin pjesë në Kuvend për shkak se është shmangur një pjesë nga...

Spasovski konfirmoi se ka kërkuar shkarkim të Mizrahit, thotë Kushtetuta dhe ligjet duhet të respektohen

para 6 muajve - Medial

Shkup, 12 shkurt 2020 (MEDIAL) – Për gjithçka mund të bëjmë kompromis dhe të bisedojmë, por për respektim të Kushtetutës dhe ligjeve nuk ka kompromise, theksoi sot kryeministri Oliver Spasovski, i cili...

Mickoski: VMRO-ja shqyrton opsionin për braktisjen e Kuvendit

para 6 muajve - Lajm

Kreu i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski thotë se nuk sheh asnjë arsye që deputetët nga partia që ai udhëheq, të vazhdojnë të marrin pjesë në Kuvend për shkak se është shmangur një pjesë nga...

Dokument/ Kërkesa e Spasovskit për shkarkimin e Mizrahit arrin në Kuvend

para 6 muajve - Lajm

Tv21 ka siguruar kërkesën që Kryeministri Oliver Spasovski e ka dërguar në Kuvend për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi. Kërkesa ka arritur në Kuvend pak orë më parë,...

Milloshoski me akuzë të rënda për Zaevin: Ai e ka ditur se me çfarë parash Boki 13 po e hap televizionin

para 6 muajve - Gazeta Express

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski, në Kuvend, ka prezantuar video incizim, në të cilën sipas tij janë ish kryeministri Zoran Zaev, dhe i akuzuari i parë në rastin “Zhvatja”, Boki 13. Deputeti...

Opozita akuzon qeverinë për falsifikim të draft-ligjit për prokurorinë

para 6 muajve - KDPolitik

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar fazën e parë të Ligjit për Prokurorinë Publike, por kësaj i kanë paraprirë debate të ashpra pas akuzave të opozitës për “falsifikimin e propozim-ligjit” nga ana...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Aktuale

Kryeministri Oliver Spasovski deri tek Kuvendi ka dorëzuar propozim përmes të cilit kërkon që deputetët ta shkarkojnë ministren Rashella Mizrahi, konfirmojnë për MIA nga Qeveria. “Kryeministri dhe Qeveria...

Milloshoski në Kuvend publikoi regjistrim audio nga një bisedë të pretenduar e Z. Z. për Bokin 13

para 6 muajve - Tetova Sot

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshoski sot në seancë të Komisionit kuvendor për çështje evropiane në të cilën është shqyrtuar Propozim-ligji për Prokurori Publike prezantoi letër, regjistrim audio...

Grubi: Besoj se tashmë kemi dy të tretat e shumicës për Ligjin për PP-në

para 6 muajve - Medial

Shkup, 12 shkurt 2020 (MEDIAL) – Në kohë rekorde, Komisioni për Çështje Evropiane ka përfunduar debatin për propozim ligjin për Prokurorinë Publike dhe propozim ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit...

Spasovski kërkon shkarkimin e Mizrahit

para 6 muajve - Ina

Kryeministri Oliver Spasovski ka dërguar deri në Kuvend propozimin me të cilin kërkon nga Kuvendi që të shkarkohet ministrja Rashella Mizrahi, raporton AIM. -Kryeministri dhe Qeveria kanë për obligim të...

Grubi: Besoj se tashmë kemi dy të tretat e shumicës për Ligjin për PP-në

para 6 muajve - Flaka

Në kohë rekorde, Komisioni për Çështje Evropiane ka përfunduar debatin për propozim ligjin për Prokurorinë Publike dhe propozim ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin e Prokurorëve...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Fol

Kryeministri Oliver Spasovski deri tek Kuvendi ka dorëzuar propozim përmes të cilit kërkon që deputetët ta shkarkojnë ministren Rashella Mizrahi, konfirmojnë për MIA nga Qeveria. “Kryeministri dhe Qeveria...

Kryeministri Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski kërkon shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sosciale, Rashela Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria e kanë për obligim të sigurojnë mbrojtjen e Kushtetutës...

Propozim-ligji për PP-në kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane

para 6 muajve - Koha.mk

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për Çështje Evropiane. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane e shqyrtuan Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligjin...

Propozim-ligji për PP-në kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane

para 6 muajve - Gazeta Express

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për Çështje Evropiane, përcjell GazetaExpress. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane e shqyrtuan Propozim-ligjin për Prokurorinë...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri Oliver Spasovski deri tek Kuvendi ka dorëzuar propozim përmes të cilit kërkon që deputetët ta shkarkojnë ministren Rashella Mizrahi, konfirmojnë për MIA nga Qeveria. “Kryeministri dhe Qeveria...

Spasovski kërkon shkarkim të ministres Mizrahi

para 6 muajve - Medial

Shkup, 12 shkurt 2020 (MEDIAL) – Kryeministri Oliver Spasovski  te Kuvendi dorëzoi  propozim me të cilin kërkohet nga deputetët ta shkarkojnë ministren  Rashella Mizrahi, konfirmuan për MEDIAL-n nga Qeveria....

Mickoski: Nuk shoh arsye pse OBRM-PDUKM të ndodhet në Kuvend

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp tha se nuk sheh arsye që deputetët nga partia e tij të marrin pjesë në Kuvend. “Nuk e shoh të nevojshme nevojën për pjesëmarrje të OBRM-PDUKM-së...

Spasovski kërkon shkarkimin e Mizrahit për shkak se qëllimisht nuk ndryshon tabelën me emrin e vjetër “Republika e Maqedonisë”

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shkurt, zhurnal.mk – Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski kërkoi shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sosciale, Rashela Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria e kanë për obligim...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Shprehja

Kryeministri Oliver Spasovski deri tek Kuvendi ka dorëzuar propozim përmes të cilit kërkon që deputetët ta shkarkojnë ministren Rashella Mizrahi, konfirmojnë për MIA nga Qeveria. “Kryeministri dhe Qeveria...

Kryeministri Spasovski ka dorëzuar propozim për shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Portalb

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, ka dorëzuar propozim me të cilin kërkohet nga deputetët që të shkarkohet ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Rashela Mizrahi, njofton Portalb.mk . “Kryeministri...

Dokument/ Kërkesa e Spasovskit për shkarkimin e Mizrahit arrin në Kuvend

para 6 muajve - Fakti Ditor

Tv21 ka siguruar kërkesën që Kryeministri Oliver Spasovski e ka dërguar në Kuvend për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi. Kërkesa ka arritur në Kuvend pak orë më parë,...

Spasovski kërkon shkarkimin e Mizrahit

para 6 muajve - TV21

Kryeministri Oliver Spasovski ka dërguar deri në Kuvend propozimin me të cilin kërkon nga Kuvendi që të shkarkohet ministrja Rashella Mizrahi, raporton AIM. -Kryeministri dhe Qeveria kanë për obligim të sigurojnë...

Kryeministri Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski kërkon shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sosciale, Rashela Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria e kanë për obligim të sigurojnë mbrojtjen e Kushtetutës...

Propozim-ligji për Prokurori kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shkurt – zhurnal.mk – Propozim-ligji për Prokurorinë Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për Çështje Evropiane. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane e shqyrtuan Propozim-ligjin...

Micevski: Xhaferi të caktojë seancë për shpërndarjen e Kuvendit

para 6 muajve - Gazeta Observer

Grupi i deputetëve të OBRM-PDUKM-së kërkon që sot kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, të caktojë seancë me një pikë të vetme në rendin e ditës – shpërndarjen e Kuvendit. Koordinatori i deputetëve të OBRM-PDUKM-së...

Propozim-ligji për PP-në kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane

para 6 muajve - Bashke

Shkup, 12 shkurt 2020 – Propozim-ligji për Prokurorinë Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për Çështje Evropiane. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane e shqyrtuan Propozim-ligjin për Prokurorinë...

Dokument/ Kërkesa e Spasovskit për shkarkimin e Mizrahit arrin në Kuvend

para 6 muajve - Zyrtare

Tv21 ka siguruar kërkesën që Kryeministri Oliver Spasovski e ka dërguar në Kuvend për shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi. Kërkesa ka arritur në Kuvend pak orë më parë,...

Ligji për PP kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane, amendamenti i ASH-së nuk u pranua

para 6 muajve - Portalb

Propozim-ligji për Prokurori Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për  Çështje Evropiane, njofton Portalb.mk . Anëtarët e Komisionit i kanë shqyrtuan propozim-ligjin për Prokurori Publike dhe propozim...

Propozim-ligji për PP-në kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane

para 6 muajve - Medial

Shkup, 12 shkurt (MEDIAL) – Propozim-ligji për Prokurorinë Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për Çështje Evropiane. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane e shqyrtuan Propozim-ligjin për...

Kryeministri Spasovski kërkon shkarkim të ministres Mizrahi

para 6 muajve - Tetova1

Kryeministri Oliver Spasovski te Kuvendi dorëzoi propozim me të cilin kërkohet nga deputetët ta shkarkojnë ministren Rashella Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria kanë obligim të sigurojnë mbrojtje të Kushtetutës...

Milloshoski: Z.Z e ka ditur se me çfarë parash Boki 13 po bën televizion

para 6 muajve - Shenja

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski, në Kuvend, ka prezantuar video incizim, në të cilën sipas tij janë ish kryeministri Zoran Zaev, dhe i akuzuari i parë në rastin “Zhvatja”, Boki 13. Deputeti...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Oliver Spasovski deri tek Kuvendi ka dorëzuar propozim përmes të cilit kërkon që deputetët ta shkarkojnë ministren Rashella Mizrahi, konfirmojnë për MIA nga Qeveria. “Kryeministri dhe Qeveria...

Milloshovski ndanë transkriptin e bisedës që sipas tij kanë pasur Zaev dhe “Boki 13”

para 6 muajve - TV21

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshovski, që pak çaste më parë lëshoj ca incizimi në Komisionin Kuvendor për Çështje Evropiane në të cilën sipas tij dëgjohet Zaev duke biseduar me Boki 13 ka shpërndarë...

Veprimi i ministres Mizrahi me tabelën bie në sy edhe tek mediat greke

para 6 muajve - Zhurnal

Athinë, 12 shkurt – Zhurnal.mk – Veprimi i ministres Mizrahi me tabelën bie në sy edhe tek mediat grekeQëndrimin e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale, Rashella Mizrahi se do të vazhdojë ta...

VMRO-DPMNE kërkon që Xhaferi sot të caktojë seancë plenare për shpërbërje të Kuvendit

para 6 muajve - Medial

Shkup, 12 shkurt 2020 (MEDIAL) – Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së kërkon që sot kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi të caktojë seancë plenare, me,  siç deklaroi koordinuesi Nikolla Micevski, një dhe pika...

VMRO-DPMN: Shtyrja e dhunshme e Ligjit për prokurori edhe një konfirmim se sundon regjimi hibrid

para 6 muajve - Medial

Shkup, 12 shkurt 2020 (MEDIAL) – Amnistia për Zoran Zaevin, Katica Janevën dhe Boki 13 është qëllimi kryesori i insistimit të LSDM-së që të miratohet ligji i ri për prokurori publike. Kështu qëndron në...

Milloshoski: Z.Z e ka ditur se me çfarë para Boki 13 po bën televizion

para 6 muajve - Shenja

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski, në Kuvend, ka prezantuar video incizim, në të cilën sipas tij janë ish kryeministri Zoran Zaev, dhe i akuzuari i parë në rastin “Zhvatja”, Boki 13. Deputeti...

Spasovski ka dorëzuar propozim për shkarkimin e Mizrahit

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski kërkon shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sosciale, Rashela Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria e kanë për obligim të sigurojnë mbrojtjen e Kushtetutës...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres së VMRO-DPMNE-së

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski kërkoi shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sosciale, Rashela Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria e kanë për obligim të sigurojnë mbrojtjen e Kushtetutës...

Përfundon debati në KÇE, miratohet ligji për PP dhe Këshillin e Prokurorëve

para 6 muajve - TV21

Komisioni Kuvendor për Çështje Evropiane të cilin e udhëheq deputeti i BDI-së, Artan Grubi gjatë ditës ka miratuar dy ligje të cilët më pas do të shkojnë në procedurë parlamentare, raporton TV21. Dy ligjet...

Propozim-ligji për PP-në kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane

para 6 muajve - Flaka

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për Çështje Evropiane. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane e shqyrtuan Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligjin...

“Ligji për PP”, Antonio Milloshovski publikon dy incizime, Zaev flet me “Boki 13”

para 6 muajve - TV21

Deputeti i VMRO-DPMN-së, Antonio Milloshoski në Komisionin për çështje evropiane ka publikuar dy incizime të cilat thotë se personi ZZ flet me Boki 13 dhe thotë:… “Prej nga aq para për atë televizion,...

Milloshoski ndan transkriptim të bisedës në mes Zaevit dhe Boki 13

para 6 muajve - Tetova1

Koalicioni parazgjedhor ndërmjet Aleancës dhe Alternativës është strategjik, ja kush e thotë Deputeti i VMROsë, Antonio Milloshovski, që pak çaste më parë lëshoj ca incizimi në Komisionin Kuvendor për...

Propozim-ligji për PP-në kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane

para 6 muajve - TopShqip

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për Çështje Evropiane. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane e shqyrtuan Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligjin...

Propozim-ligji për PP-në kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane

para 6 muajve - InfoAlb

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për Çështje Evropiane. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane e shqyrtuan Propozim-ligjin për Prokurorinë Publike dhe Propozim-ligjin...

Deputeti Milloshovski publikon bisedat mes Zaevit dhe Boki 13

para 6 muajve - Flaka

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshovski, që pak çaste më parë lëshoj ca incizimi në Komisionin Kuvendor për Çështje Evropiane në të cilën sipas tij dëgjohet Zaev duke biseduar me Boki 13 ka shpërndarë...

Spasovski kërkon shkarkimin e Mizrahit

para 6 muajve - Zyrtare

Kryeministri Oliver Spasovski ka dërguar deri në Kuvend propozimin me të cilin kërkon nga Kuvendi që të shkarkohet ministrja Rashella Mizrahi, raporton AIM. -Kryeministri dhe Qeveria kanë për obligim të...

Milloshovski ndanë transkriptin e bisedës që sipas tij kanë pasur Zaev dhe “Boki 13”

para 6 muajve - Lajm

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshovski, që pak çaste më parë lëshoj ca incizimi në Komisionin Kuvendor për Çështje Evropiane në të cilën sipas tij dëgjohet Zaev duke biseduar me Boki 13 ka shpërndarë...

VMRO kërkon që Xhaferi sot të caktojë seancë plenare për shpërbërje të Kuvendit

para 6 muajve - Flaka

Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së kërkon që sot kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi të caktojë seancë plenare, me,  siç deklaroi koordinuesi Nikolla Micevski, një dhe pika e vetme e rendit të ditës – shpërbërja...

Ligji për prokurori publike kalon në Komision, pritet caktimi I seancës plenare

para 6 muajve - Shenja

Në Komisioni për çështje evropiane ka përfunduar debati propozim Ligjin për prokurori publike. Tani Ligji dërgohet tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi , dhe pritet të caktohet se kur do të mbahet seanca...

Milloshoski ndan transkriptim të bisedës në mes Zaevit dhe Boki

para 6 muajve - Fakti Ditor

Koalicioni parazgjedhor ndërmjet Aleancës dhe Alternativës është strategjik, ja kush e thotë Deputeti i VMROsë, Antonio Milloshovski, që pak çaste më parë lëshoj ca incizimi në Komisionin Kuvendor për...

Grupi parlamentar i VMRO-së kërkon shpërbërjen e Kuvendit

para 6 muajve - Tetova Sot

Koordinatori i grupit të VMRO-së, Nikolla Micevski para gazetarëve kërkoj publikisht që kreu I Kuvendit Talat Xhaferi të caktoj seancë me një pikë të vetme në rendin e ditës, shpërbërja e Kuvendit, në...

Kryeministri Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Portali Arena

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski kërkon shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sosciale, Rashela Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria e kanë për obligim të sigurojnë mbrojtjen e Kushtetutës...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Oliver Spasovski deri tek Kuvendi ka dorëzuar propozim përmes të cilit kërkon që deputetët ta shkarkojnë ministren Rashella Mizrahi, konfirmojnë për MIA nga Qeveria. “Kryeministri dhe Qeveria...

Spasovski kërkon shkarkimin e ministres Mizrahi

para 6 muajve - Sharri

Kryeministri Oliver Spasovski deri tek Kuvendi ka dorëzuar propozim përmes të cilit kërkon që deputetët ta shkarkojnë ministren Rashella Mizrahi, konfirmojnë për MIA nga Qeveria. “Kryeministri dhe Qeveria...

Milloshoski: Z.Z e ka ditur se me çfarë para Boki 13 po bën televizion

para 6 muajve - Sharri

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski, në Kuvend, ka prezantuar video incizim, në të cilën sipas tij janë ish kryeministri Zoran Zaev, dhe i akuzuari i parë në rastin “Zhvatja”, Boki 13. Deputeti...

Propozim-ligji për PP-në kaloi në Komisionin për Çështje Evropiane

para 6 muajve - Sharri

Propozim-ligji për Prokurorinë Publike sot kaloi në Komisionin kuvendor amë për Çështje Evropiane, përcjell GazetaExpress. Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane e shqyrtuan Propozim-ligjin për Prokurorinë...

Milloshoski publikon audio-incizim në Kuvend: Z.Z e di se me çfarë para Boki 13 ka hapur televizion

para 6 muajve - News33

Deputeti Antonio Milloshoski sot para deputetëve në Komisionin për Çështje Evropiane ka lëshuar një audio-incizim, në të cilin sipas tij, dëgjohet zëri i personit Z.Z (duke aluduar në ish-kryeministrin...

Spasovski kërkon shkarkimin e Mizrahit për shkak se qëllimisht nuk ndryshon tabelën me emrin e vjetër ‘Maqedonia’

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski kërkoi shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sosciale, Rashela Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria e kanë për obligim të sigurojnë mbrojtjen e Kushtetutës...

Milloshoski publikon audio-incizim në Kuvend: Z.Z e di se me çfarë para Boki 13 ka hapur televizion

para 6 muajve - Arbresh

Deputeti Antonio Milloshoski sot para deputetëve në Komisionin për Çështje Evropiane ka lëshuar një audio-incizim, në të cilin sipas tij, dëgjohet zëri i personit Z.Z (duke aluduar në ish-kryeministrin...

Micevski: Xhaferi të caktojë seancë për shpërndarjen e Kuvendit

para 6 muajve - Arbresh

Grupi i deputetëve të OBRM-PDUKM-së kërkon që sot kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, të caktojë seancë me një pikë të vetme në rendin e ditës – shpërndarjen e Kuvendit. Koordinatori i deputetëve të OBRM-PDUKM-së...

Spasovski kërkon shkarkimin e Mizrahit për shkak se qëllimisht nuk ndryshon tabelën me emrin e vjetër ‘Maqedonia’

para 6 muajve - News33

Kryeministri i Qeverisë teknike, Oliver Spasovski kërkoi shkarkimin e ministres së Punës dhe Politikës Sosciale, Rashela Mizrahi. “Kryeministri dhe Qeveria e kanë për obligim të sigurojnë mbrojtjen e Kushtetutës...

Propozim-ligji për Prokurori Publike kaloi në Komisionin kuvendar për Çështje Evropiane

para 6 muajve - News33

Propozim-ligji për Prokurori Publike sot kaloi në Komisionin kuvendar për Çështje Evropiane. Anëtarët e këtij komisioni e shqyrtuan Propozim-ligjin për Prokurori Publike dhe Propozim-ligjin për ndryshim...

Propozim-ligji për Prokurori Publike kaloi në Komisionin kuvendar për Çështje Evropiane

para 6 muajve - Arbresh

Propozim-ligji për Prokurori Publike sot kaloi në Komisionin kuvendar për Çështje Evropiane. Anëtarët e këtij komisioni e shqyrtuan Propozim-ligjin për Prokurori Publike dhe Propozim-ligjin për ndryshim...

OBRM-PDUKM: Shtyrja me dhunë e Ligjit për Prokurori Publike është dëshmi se këtu po sundon regjimi hibrid

para 6 muajve - News33

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “amnistia e Zoran Zaevit, Katica Janevës dhe Boki 13 është qëllimi kryesor i insistimit të LSDM-së të miratohet Ligji i ri për Prokurori Publike”. “Zaev...

Mediat greke shkruajnë për ministren Mizrahi: Ministrja nuk heq tabelën me emrin e vjetër ‘Maqedonia’

para 6 muajve - Fakti Ditor

Qëndrimi i ministres për Punë dhe Politikë Sociale, Rashela Mizrahi, se do të vazhdojë të përdorë tabelën me emrin e ri, ka bërë bujë te mediat e Greqisë. “Maqedonia e Veriut: Vazhdon të provokojë ministrja...

Mediat greke shkruajnë për ministren Mizrahi: Ministrja nuk heq tabelën me emrin e vjetër ‘Maqedonia

para 6 muajve - Fol

Qëndrimi i ministres për Punë dhe Politikë Sociale, Rashela Mizrahi, se do të vazhdojë të përdorë tabelën me emrin e ri, ka bërë bujë te mediat e Greqisë. “Maqedonia e Veriut: Vazhdon të provokojë ministrja...

Mediat greke shkruajnë për ministren Mizrahi: Ministrja nuk heq tabelën me emrin e vjetër ‘Maqedonia’

para 6 muajve - Arbresh

Qëndrimi i ministres për Punë dhe Politikë Sociale, Rashela Mizrahi, se do të vazhdojë të përdorë tabelën me emrin e ri, ka bërë bujë te mediat e Greqisë. “Maqedonia e Veriut: Vazhdon të provokojë ministrja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK