http://kariera.mk

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Aktuale

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë u rrit në 1.380

para 6 muajve - Portalb

Numri i vdekjeve në Kinë nga koronavirusi i ri, zyrtarisht i njohur si COVID-19, ka arritur në 1.380, ndërsa numri i konfirmuar i të prekurve nga ky virus vdekjeprurës ka arritur në 63.851, transmeton...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Portalb

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Gazeta Express

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Gazeta Tema

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

Spahn: Korona mbetet rrezik global

para 6 muajve - Top Channel

Infeksionet me virusin e Koronës në BE janë të pakta. Epidemia në Kinë mund të kthehet megjithatë në epidemi botërore, tha Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn në një intervistë me DW. Në Bruksel, ministrat...

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë rritet në 1.380

para 6 muajve - Anadolu Agency

Ankara Numri i vdekjeve në Kinë nga koronavirusi i ri, zyrtarisht i njohur si COVID-19, ka arritur në 1.380, ndërsa numri i konfirmuar i të prekurve nga ky virus vdekjeprurës ka arritur në 63.851, transmeton...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Alsat-M

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Shprehja

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

OBSH: Nuk ka rritje të koronavirusit jashtë Kinës

para 6 muajve - Medial

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht një rritjeje të madhe në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Gjithashtu nuk pati ndonjë ndryshim...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

Koronavirusi në Kinë/ Shkon në 1.383 numri i viktimave, më tepër se 64.000 persona të infektuar

para 6 muajve - Top Channel

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte...

Koronavirusi mbetet rrezik global

para 6 muajve - Gazeta Tema

Infeksionet me virusin e Koronës në BE janë të pakta. Epidemia në Kinë mund të kthehet megjithatë në epidemi botërore, tha Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn në një intervistë me DW. Në Bruksel, ministrat...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Lexo

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

Ministri gjerman i shëndetësisë për koronavirusin: Gjendja mund të përkeqësohet para se të përmirësohet

para 6 muajve - Sinjali

Ministri i Shëndetësisë i Gjermanisë, Jens Spahn, ka thënë se përpjekjet për të përmirësuar coronavirusin në Evropë po funksionojnë, por ai paralajmëroi se “gjërat mund të përkeqësohen para se të përmirësohen”....

OBSH: Nuk ka rritje të koronavirusit jashtë Kinës

para 6 muajve - Klan Kosova

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht një rritjeje të madhe në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Gjithashtu nuk pati ndonjë ndryshim...

Koronavirusi, shkon në 1.380 numri i viktimave

para 6 muajve - Gazeta Tema

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte...

OBSH: Nuk ka rritje të koronavirusit jashtë Kinës

para 6 muajve - GazetaBlic

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht një rritjeje të madhe në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Gjithashtu nuk pati ndonjë ndryshim...

Vaksina kundër coronavirusit mund të kushtojë qindra miliona dollarë dhe do të duhen muaj për ta zbuluar

para 6 muajve - Periskopi

Qeveritë dhe gjigandët farmaceutikë duhet urgjentisht të fillojnë punën e shtrenjtë dhe të rrezikshme duke zhvilluar vaksina kundër coronavirusit COVID-19, tha të enjten Organizata Botërore e Shëndetësisë...

Koronavirusi/ Rritet bilanci i viktimave, problem edhe infektimi i mjekëve

para 6 muajve - Opinion

Bilanci i viktimave nga koronavirusit në Kinë vijon të rritet me ritme shumë të shpejta. Kështu në vetëm 24 orët e fundit kanë humbur jetën 121 persona duke e çuar numrin total mbi 1450. “Bazuar në këtë...

Spahn: Korona mbetet rrezik global

para 6 muajve - DW

Infeksionet me virusin e Koronës në BE janë të pakta. Epidemia në Kinë mund të kthehet megjithatë në epidemi botërore, tha Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn në një intervistë me DW. Në Bruksel, ministrat...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Lajm

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

Bilanci në rritje, shkon në 1380 numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës

para 6 muajve - Albeu

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei , thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte...

Koronavirusi në Kinë/ Shkon në 1.383 numri i viktimave, më tepër se 64.000 persona të infektuar

para 6 muajve - Shenja

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

para 6 muajve - Arbresh

Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i vetëm është në një anije të ankoruar në Japoni, ku numri i të infektuarve...

Rritje shqetësuese e infeksionit nga koronavirusi, SHBA sulmon Kinën: komunistë të pasinqertë!

para 6 muajve - Te Sheshi

Sipas të dhënave zyrtare, numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë është rritur në afro 1.400, dhe numri i të infektuarve në territorin e Kinës është rritur në mënyrë dramatike në gati 65,000, duke dëshmuar...

Në natën e së mërkurës, konfirmohen mbi 14 mijë raste të reja të prekur me virusin vdekjeprurës

para 6 muajve - Shprehja

Kjo sjell numrin e vdekjeve në të gjithë botën në të paktën 1.370 dhe numrin e rasteve të konfirmuara në më shumë se 60,300, transmeton Telegrafi. Njoftimi vjen pasi Kina kishte thënë se numri i të infektuarve...

OBSH: Nuk ka rritje të koronavirusit jashtë Kinës

para 6 muajve - Zyrtare

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht një rritjeje të madhe në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Gjithashtu nuk pati ndonjë ndryshim...

Koronavirusi në Kinë po e shokon botën, me teper se 64.000 persona të infektuar

para 6 muajve - Bota Press

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qe pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte...

OBSh-ja: Nuk ka rritje të koronavirusit jashtë Kinës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht një rritjeje të madhe në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Gjithashtu nuk pati ndonjë ndryshim...

Rritet bilanci i viktimave në Kinë, koronavirusi vret 1.380 njerëz

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Rastet e koronavirusit nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, pavarësisht shtimit qw pati në provincën Hubei, thotë Organizata Botërore e Shëndetit (WHO), raporton BBC. Përjashtimi i vetëm ishte...

Në natën e së mërkurës, konfirmohen mbi 14 mijë raste të reja të prekur me virusin vdekjeprurës

para 6 muajve - Zyrtare

Lufta kundër coronavirus mori një kthesë për më keq në natën e së mërkurës, pasi zyrtarët kinezë të shëndetit në provincën Hubei raportuan 255 vdekje të reja dhe 14.840 raste të reja të infektuar me virusin...

Në natën e së mërkurës, konfirmohen mbi 14 mijë raste të reja të prekur me virusin vdekjeprurës

para 6 muajve - Periskopi

Lufta kundër coronavirus mori një kthesë për më keq në natën e së mërkurës, pasi zyrtarët kinezë të shëndetit në provincën Hubei raportuan 255 vdekje të reja dhe 14.840 raste të reja të infektuar me virusin...

Vdekjet nga coronavirusi shkojnë në 242 vetëm brenda një dite

para 6 muajve - Shprehja

Vdekjet nga koronavirusët kanë kapërcyer 242 në një ditë të vetme – rritja më e madhe ndonjëherë – pasi rastet totale të infeksionit u rritën në 60,000. Kishte 242 vdekje të enjten vetëm në provincën Hubei...

Singapori, me numrin më të lartë të prekurve nga virusi jashtë Kinës

para 6 muajve - Koha.mk

Jashtë Kinës, Singapori ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara të koronavirusit. Kompania DBS në Singapor u tha rreth 300 punonjësve që të punonin nga shtëpia, pasi një anëtar i stafit ishte infektuar...

Koronavirusi, ministri kroat i Shëndetësisë: Të mbyllen kufijtë me BE

para 6 muajve - Alsat-M

242 pacientë me koronavirus humbën jetën në provincën kineze Hubei vetem të Mërkurën, qe është deri tani dita më vdekjeprurëse që nga shpërthimi i epidemisë. Deri të Mërkurën, numri i të prekurve në Hubei,...

Në Europë po frenohet përhapja e Koronavirusit

para 6 muajve - Zhurnal

Berlin, 13 shkurt – Ministri gjerman i shëndetësisë Jens Spahn thotë se deri tani përpjekjet për të frenuar përhapjen e koronavirusit në Europë, kanë dhënë rezultat. Duke folur në Bruksel pas takimit...

Përhapja koronavirusi/ Në Europë po frenohet

para 6 muajve - Top Channel

Ministri gjerman i shëndetësisë Jens Spahn thotë se deri tani përpjekjet për të frenuar përhapjen e koronavirusit në Europë, kanë dhënë rezultat. Duke folur në Bruksel pas takimit të ministrave të shëndetësisë...

Koronavirusi, ministri kroat i Shëndetësisë: Të mbyllen kufijtë me BE

para 6 muajve - Shprehja

242 pacientë me koronavirus humbën jetën në provincën kineze Hubei vetem të Mërkurën, qe është deri tani dita më vdekjeprurëse që nga shpërthimi i epidemisë. Deri të Mërkurën, numri i të prekurve në Hubei,...

Zëri i Amerikës: Rritet numri i të vdekurve në Kinë, rreth 60 mijë janë bartës

para 6 muajve - Standard

Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se...

Singapori, me numrin më të lartë të prekurve nga virusi jashtë Kinës

para 6 muajve - Medial

Jashtë Kinës, Singapori ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara të koronavirusit. Kompania DBS në Singapor u tha rreth 300 punonjësve që të punonin nga shtëpia, pasi një anëtar i stafit ishte infektuar...

Zëri i Amerikës: Rritet numri i të vdekurve në Kinë

para 6 muajve - BalkanWeb

Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se...

Koronavirusi, ministri kroat i Shëndetësisë: Të mbyllen kufijtë me BE

para 6 muajve - Lajm

242 pacientë me koronavirus humbën jetën në provincën kineze Hubei vetem të Mërkurën, qe është deri tani dita më vdekjeprurëse që nga shpërthimi i epidemisë. Deri të Mërkurën, numri i të prekurve në Hubei,...

Koronavirusi: Rritet numri i të vdekurve në Kinë

para 6 muajve - Zhurnal

Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë...

Singapori, me numrin më të lartë të prekurve nga virusi jashtë Kinës

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Jashtë Kinës, Singapori ka numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara të koronavirusit. Kompania DBS në Singapor u tha rreth 300 punonjësve që të punonin nga shtëpia, pasi një anëtar i stafit ishte infektuar...

Koronavirusi: Rritet numri i të vdekurve në Kinë

para 6 muajve - Medial

Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se...

Vdekjet nga coronavirusi shkojnë në 242 vetëm brenda një dite

para 6 muajve - Medial

Vdekjet nga koronavirusët kanë kapërcyer 242 në një ditë të vetme – rritja më e madhe ndonjëherë – pasi rastet totale të infeksionit u rritën në 60,000. Kishte 242 vdekje të enjten vetëm në provincën Hubei...

Koronavirusi: Rritet numri i të vdekurve në Kinë

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Autoritetet në provincën Hubei të Kinës thonë se 254 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi duke çuar numrin në më shumë se 1,367 që nga muaji dhjetor. Zyrtarët e shëndetësisë në Hubei, thanë se...

Vdekjet nga coronavirusi shkojnë në 242 vetëm brenda një dite

para 6 muajve - Klan Kosova

Vdekjet nga koronavirusët kanë kapërcyer 242 në një ditë të vetme – rritja më e madhe ndonjëherë – pasi rastet totale të infeksionit u rritën në 60,000. Kishte 242 vdekje të enjten vetëm në provincën Hubei...

Një shtetas i Maqedonisë preket nga koronavirusi

para 6 muajve - Shprehja

Njëri nga tre shtetasit e Maqedonisë së Veriut që ndodhen në karantinë në anijen “kruzer” në Japoni është prekur nga virusi Covid – 19, ndryshe i njohur si korona. Autoritetet shëndetësore në vend thanë...

Një shtetas i Maqedonisë preket nga koronavirusi

para 6 muajve - Alsat-M

Njëri nga tre shtetasit e Maqedonisë së Veriut që ndodhen në karantinë në anijen “kruzer” në Japoni është prekur nga virusi Covid – 19, ndryshe i njohur si korona. Autoritetet shëndetësore në vend thanë...

Shënohet viktima e parë në Japoni nga koronavirusi, OBSH: Nuk e dimë kur do të përfundojë

para 6 muajve - BalkanWeb

Koronavirusi vijon me rritjen e bilancit të saj në 1350 viktima teksa në Japoni është shënuar viktima e parë. Një grua rreth 80- vjecce ka vdekur nga koronavirusi sipas ministrit japonez të shëndetit dhe...

Vdekjet nga coronavirusi shkojnë në 242 vetëm brenda një dite

para 6 muajve - Zyrtare

Vdekjet nga koronavirusët kanë kapërcyer 242 në një ditë të vetme – rritja më e madhe ndonjëherë – pasi rastet totale të infeksionit u rritën në 60,000. Kishte 242 vdekje të enjten vetëm në provincën Hubei...

KORONAVIRUSI: SHKON NË 1,350 NUMRI I TË VDEKURVE

para 6 muajve - Klan Macedonia

Rreth 242 raste të vdekjeve, si pasojë e koronavirusit të ri, janë raportuar vetëm të mërkurën në provicën kineze, Hubei, duke shënuar ditën më të rëndë prej kur ka shpërthyer virusi. Përveç vdekjeve,...

Kina nuk gjen qetësi, raportohen rritje të rasteve me koronavirus

para 6 muajve - Aktuale

Kina raportoi ditën e sotme vdekjen e 254 personave dhe një goditje në rastet e virusit prej 15.152, të infektuar, pasi krahina e goditur më rëndë nga Hubei aplikoi një sistem të ri të klasifikimit që...

Shkon në 1,350 numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri

para 6 muajve - Insajderi

Rreth 242 raste të vdekjeve, si pasojë e koronavirusit të ri, janë raportuar vetëm të mërkurën në provicën kineze, Hubei, duke shënuar ditën më të rëndë prej kur ka shpërthyer virusi. Përveç vdekjeve,...

OBSH: Duhet kohë për të prodhuar vaksinën për koronavirusin

para 6 muajve - Zhurnal

Numri i personave që po humbasin jetën nga koronavirusi është rritur në mënyrë dramatike. 242 vdekje nga virusi kinez u regjistruan në provincën Hubei vetëm të mërkurën, cilësuar si dita më vdekjeprurëse...

Kina akuzohet se ka fshehur të dhënat, 242 viktima dhe 15 mijë raste të reja nga koronavirusi në një ditë

para 6 muajve - InfoShqip

Numri i rasteve të personave të infektuar nga korona virusi në Kinë shpërtheu sot pasi zyrtarët shëndetësor zgjeruan numrin e rasteve të përfshira në numërim. Tani numri i vdekjeve si pasojë e infektimit...

OBSH: Duhet kohë për të prodhuar vaksinën për koronavirusin

para 6 muajve - Vizion Plus

Numri i personave që po humbasin jetën nga koronavirusi është rritur në mënyrë dramatike. 242 vdekje nga virusi kinez u regjistruan në provincën Hubei vetëm të mërkurën, cilësuar si dita më vdekjeprurëse...

242 persona vdiqën brenda ditës nga koronovirusi, në Hubei

para 6 muajve - Arbresh

242 persona humbën jetën nga koronavirusi në provincën kineze Hubei të mërkurën, duke shënuar ditën me numrin më të madh të vdekjeve. Ka pasur gjithashtu një rritje të madhe të numrit të rasteve, me 14.840...

Virusi, rekord i ri/ 242 viktima në një ditë në Hubei

para 6 muajve - Top Channel

Rreth 242 viktima nga koronavirusi i ri janë regjistruar në provincën kineze të Hubeit të mërkurën, dita më vdekjeprurëse e shpërthimit. Ka patur po ashtu edhe një rritje të numrit të rasteve me 14840...

Shkon në 1,350 numri i të prekurve nga koronavirusi i ri

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Rreth 242 raste të vdekjeve, si pasojë e koronavirusit të ri, janë raportuar vetëm të mërkurën në provicën kineze, Hubei, duke shënuar ditën më të rëndë prej kur ka shpërthyer virusi. Përveç vdekjeve,...

Koronavirusi/Bilanc i frikshëm, 242 viktima në 24 orë, totali i të vdekurve 1369

para 6 muajve - Blitz

Ditë vrasjesh në masë mund të quhet 24 orëshi i fundit teksa prej koronavirusit të Wuhan kanë gjetur vdekjen 242 persona vetëm në provincën e Hubei, epiqendra e epidemisë në Kinë. Autoritetet lokale kanë...

Kinë, numri i të vdekurve nga koronavirusi u rrit në 1.368

para 6 muajve - Portalb

Në rajonin Hubei të Kinës, i cili është epiqendra e koronavirusit të ri (Kovid-19) në 24 orët e fundit kanë vdekur 242 persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të agjencisë Xinhua, mësohet...

Rritje e dukshme e vdekjeve nga koronavirus në Kinë

para 6 muajve - Shprehja

Rreth 242 vdekje nga koronavirusi i ri u regjistruan në provincën kineze Hubei ditën e mërkurë – dita më vdekjeprurëse e shpërthimit. Gjithashtu është shënuar rritje e madhe e numrave të të prekurve me...

Mbi 1350 viktima nga koronavirusi

para 6 muajve - Opinion

Vetën ditën e djeshme 242 persona humbën jetën nga koronavirusi në provincën kineze Hubei, duke e çuar numrin e viktimave mbi 1350. Dhe pse më herët u raportuar për një numër të ulët të rasteve të reja,...

Presidenti kinez njofton uljen e infektimeve nga virusi

para 6 muajve - Zhurnal

Presidenti kinez Xi Jinping u bëri thirrje udhëheqësve të partisë komuniste në pushtet që të vazhdojnë luftën kundër koronavirusit dhe shpalli masa të reja për të nxitur ekonominë e cila është dobësuar...

Rritje e dukshme e vdekjeve nga koronavirus në Kinë

para 6 muajve - Medial

Rreth 242 vdekje nga koronavirusi i ri u regjistruan në provincën kineze Hubei ditën e mërkurë – dita më vdekjeprurëse e shpërthimit. Gjithashtu është shënuar rritje e madhe e numrave të të prekurve me...

Shkon në 1,350 numri i të vdekurve nga koronavirusi

para 6 muajve - Illyria

Në provicën kineze Hubei është raportuar për 242 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusit vetëm ditën e mërkurë. Kjo ishte dita më e zezë në Hubei prej se është regjistruasr infeksioni me koronavirus....

Koronavirusi vret 242 njerëz brenda ditës: E mërkura ishte dita më vdekjeprurëse…

para 6 muajve - Standard

Rreth 242 vdekje nga koronavirusi u regjistruan në provincën kineze Hubei dje, cilësuar si dita më vdekjeprurëse që nga shpërthimi i virusit, raporton BBC. Ka pasur gjithashtu një rritje të madhe të numrit...

Rritje e dukshme e vdekjeve nga koronavirus në Kinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Rreth 242 vdekje nga koronavirusi i ri u regjistruan në provincën kineze Hubei ditën e mërkurë – dita më vdekjeprurëse e shpërthimit. Gjithashtu është shënuar rritje e madhe e numrave të të prekurve me...

Kinë, rritet në 1.368 numri i të vdekurve nga koronavirusi

para 6 muajve - Anadolu Agency

Pekin Në rajonin Hubei të Kinës, i cili është epiqendra e koronavirusit të ri (Kovid-19) në 24 orët e fundit kanë vdekur 242 persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të agjencisë Xinhua, mësohet...

Në 24 orët e fundit – 242 viktima nga koronavirusi

para 6 muajve - Sinjali

Në 24 orët e fundit, 242 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në provincën kineze Hubei, kështu duke e shënuar ditën me numrin më të madh të vdekjeve. Rritje ka shënuar edhe numri i personave të...

Koronavirusi tmerron mjekët, 242 të vdekur brenda një dite

para 6 muajve - Vizion Plus

Ka shkuar tashmë në 1350 numri I viktimave nga koronavirusi I cili zyrtarisht njihet tashmë me emrin Covid-19. 1310 nga viktimat janë në provincën Hubei, aty ku lindi ky virus I rrezikshëm që ka tmerruar...

Rritje e dukshme e vdekjeve nga koronavirus në Kinë

para 6 muajve - Zyrtare

Rreth 242 vdekje nga koronavirusi i ri u regjistruan në provincën kineze Hubei ditën e mërkurë – dita më vdekjeprurëse e shpërthimit. Gjithashtu është shënuar rritje e madhe e numrave të të prekurve me...

Koronavirusi: Rritje e frikshme e të vdekurve dhe e të infektuarëve në Hubei…

para 6 muajve - Standard

Rreth 242 vdekje nga koronavirusi I ri u regjistruan në provincën kineze Hubei të mërkurën, dita më vdekjeprurëse që nga fillimi i shpërthimit. Ka pasur gjithashtu edhe një rritje të rasteve të të prekurve,...

Kinë, numri i të vdekurve nga koronavirusi u rrit në 1.368

para 6 muajve - Sharri

Në rajonin Hubei të Kinës, i cili është epiqendra e koronavirusit të ri (Kovid-19) në 24 orët e fundit kanë vdekur 242 persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të agjencisë Xinhua, mësohet...

242 persona vdiqën brenda ditës nga koronovirusi, në Hubei

para 6 muajve - Gazeta Observer

242 persona humbën jetën nga koronavirusi në provincën kineze Hubei të mërkurën, duke shënuar ditën me numrin më të madh të vdekjeve. Ka pasur gjithashtu një rritje të madhe të numrit të rasteve, me 14.840...

Koronavirusi, mbi 1100 të vdekur: Kina raporton për rënien e rasteve të reja

para 6 muajve - Gazeta Express

Kina raportoi për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë janë të alarmuar...

Koronavirusi, mbi 1100 të vdekur: Kina raporton për rënien e rasteve të reja

para 6 muajve - Shenja

Kina raportoi për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë janë të alarmuar...

Koronavirusi vret 242 njerëz brenda ditës: E mërkura ishte dita më vdekjeprurëse në Kinë

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Rreth 242 vdekje nga koronavirusi u regjistruan në provincën kineze Hubei dje, cilësuar si dita më vdekjeprurëse që nga shpërthimi i virusit, raporton BBC. Ka pasur gjithashtu një rritje të madhe të numrit...

Koronavirusi, mbi 1100 të vdekur: Kina raporton për rënien e rasteve të reja

para 6 muajve - Medial

Kina raportoi për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë janë të alarmuar...

Presidenti kinez njofton uljen e infektimeve nga virusi

para 6 muajve - Lexo

Presidenti kinez Xi Jinping u bëri thirrje udhëheqësve të partisë komuniste në pushtet që të vazhdojnë luftën kundër koronavirusit dhe shpalli masa të reja për të nxitur ekonominë e cila është dobësuar...

Koronavirusi, mbi 1100 të vdekur/ Kina raporton për rënien e rasteve të reja

para 6 muajve - Infokusi

Kina raportoi për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë janë të alarmuar...

Koronavirusi: e zymtë si atmosferë, e përmirësuar si statistikë

para 6 muajve - Te Sheshi

Numri i rasteve të reja të koronavirusit në Kinë ra për të dytën ditë me radhë, me zyrtarët shëndetësorë që thanë të mërkurën se kjo jep pak shpresë në mes të një epidemie që ka infektuar më shumë se 45,000...

Presidenti kinez njofton uljen e infektimeve nga virusi

para 6 muajve - Top Channel

Presidenti kinez Xi Jinping u bëri thirrje udhëheqësve të partisë komuniste në pushtet që të vazhdojnë luftën kundër koronavirusit dhe shpalli masa të reja për të nxitur ekonominë e cila është dobësuar...

OBSH’ja thotë se është shumë herët për ta parashikuar fundin e epidemisë së koronavirusit

para 6 muajve - Gazeta Express

Është ende shumë herët për të parashikuar një fund të epidemisë së shkaktuar nga një koronavirus i shfaqur në Kinë, paralajmëroi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë. “Mendoj se sot është shumë herët...

Presidenti kinez njofton uljen e infektimeve nga virusi

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti kinez Xi Jinping u bëri thirrje udhëheqësve të partisë komuniste në pushtet që të vazhdojnë luftën kundër koronavirusit dhe shpalli masa të reja për të nxitur ekonominë e cila është dobësuar...

Mbi 1100 të vdekur nga koronavirusi, Kina raporton për rënien e rasteve të reja

para 6 muajve - Lajm

Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë janë të alarmuar për përhapjen e virusit, i cili ka vrarë më shumë se 1.100 njerëz. Këshilltari kryesor mjekësor...

OBSH-ja thotë se është shumë herët për ta parashikuar fundin e epidemisë së koronavirusit

para 6 muajve - Tetova Sot

Është ende shumë herët për të parashikuar një fund të epidemisë së shkaktuar nga një koronavirus i shfaqur në Kinë, paralajmëroi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë. “Mendoj se sot është shumë herët...

1115 të vdekur nga koronavirusi

para 6 muajve - RTV 21

Zvogëlohet numri i të infektuarve brenda 24 orëve Tregjet financiare e morën veten pas rënies së numrit të rasteve të reja, por ekspertët shëndetësorë ende janë të alarmuar nga përhapja e virusit dhe po...

Mbi 1100 të vdekur nga koronavirusi, Kina raporton për rënien e rasteve të reja

para 6 muajve - Zyrtare

Kina raportoi për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Kina raportoi për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet...

Mbi 1100 të vdekur nga koronavirusi, Kina raporton për rënien e rasteve të reja

para 6 muajve - Periskopi

Kina raportoi për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë janë të alarmuar...

Organizata Botërore e Shëndetësisë: “Kovid-19” – kërcënim më i madh se terrorizmi

para 6 muajve - Flaka

Më shumë se 1 000 persona kanë vdekur nga virusi Korona dhe mbi 45 000 janë infektuar. Virusi tashmë ka një emër të ri “Kovid-19”, një kombinim i fjalëve angleze për “korona”, “virus” dhe “sëmundje”. 97...

1100 viktima nga Koronavirusi, Kina raporton rënien e rasteve të reja

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Kina raportoi për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë janë të alarmuar...

Eksperti i OBSH-së: Koronavirusi jashtë Kinës sapo ka filluar, do të prekë çdo shtet

para 6 muajve - BalkanWeb

Eksperti i OBSH-së Dale Fisher ka dhënë alarmin në lidhje me koronavirusin, i cili deri më tani ka marrë jetët e mbi 1100 personave, se ky virus do të përhapet dhe në vendet e tjera. ‘Daily Mail’ shkruan...

Eksperti i OBSH-së jep alarmin: Koronavirusi jashtë Kinës sapo ka filluar, do të prekë çdo shtet

para 6 muajve - Standard

Eksperti i OBSH-së Dale Fisher ka dhënë alarmin në lidhje me koronavirusin, i cili deri më tani ka marrë jetët e mbi 1100 personave, se ky virus do të përhapet dhe në vendet e tjera. ‘Daily Mail’ shkruan...

Kinë: Numri i të vdekurve nga koronavirus, mbi 1,100

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Zyrtarët kinez ë të shëndetësisë njoftuan të m ërkurën se numri i të vdekurve nga koronavirus i ka arritur në më shumë se 1,100. Shifrat e Komisionit Kombëtar të Shëndetësisë përfshijnë 97 vdekje të reja...

Izolohet totalisht Kina: Numri i të vdekurve nga koronavirus shkon mbi 1,100

para 6 muajve - Gazeta Tema

Zyrtarët kinezë të shëndetësisë njoftuan të mërkurën se numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në më shumë se 1,100.

Eksperti i OBSh-së: Koronavirusi jashtë Kinës sapo ka filluar, do të arrijë në çdo shtet

para 6 muajve - Medial

Secili shtet në botë duhet të presë raste të koronavirusit, sepse epidemia sapo ka filluar të përhapet jashtë Kinës, sipas një eksperti të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Zyrtarët shëndetësorë në...

Eksperti i OBSh-së: Koronavirusi jashtë Kinës sapo ka filluar, do të arrijë në çdo shtet

para 6 muajve - Gazeta Express

Secili shtet në botë duhet të presë raste të koronavirusit, sepse epidemia sapo ka filluar të përhapet jashtë Kinës, sipas një eksperti të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Zyrtarët shëndetësorë në...

Eksperti i OBSH-së paralajmëron se koronavirusi do të arrijë në çdo shtet

para 6 muajve - Sinjali

Secili shtet në botë duhet të presë raste të koronavirusit, sepse epidemia sapo ka filluar të përhapet jashtë Kinës, sipas një eksperti të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Zyrtarët shëndetësorë në...

Eksperti i OBSh-së: Koronavirusi jashtë Kinës sapo ka filluar, do të arrijë në çdo shtet

para 6 muajve - Lajm

Zyrtarët shëndetësorë në Kinë kanë pretenduar se virusi mund të zhduket plotësisht deri në muajin prill, pas raportimit të numrit më të vogël të rasteve të reja për 24 orë në dy javët e fundit, shkruan...

OBSH: KORONAVIRUSI KËRCËNIM MË I MADH SE TERRORIZMI

para 6 muajve - Klan Macedonia

Takim shkencëtarësh në Gjenevë Shkencëtarë nga gjithë bota do të takohen në Gjenevë për të biseduar rreth asaj si të përballet bota me kërcënimin nga koronavirusi. Shefi i Organizatës botërore të shëndetësisë...

Kronologjia: Ja si u përhap globalisht Coronavirusi brenda dy muajve

para 6 muajve - Gazeta Tema

Novel Coronavirus-i filloi në dhjetor në qytetin kinez të Wuhanit, në provincën Hubei. Tani, është përhapur në 27 vende dhe territore të tjera, dhe ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 1.100 njerëzve, shumica...

Kronologjia: Ja si u përhap globalisht Coronavirusi brenda dy muajve

para 6 muajve - Lexo

Novel Coronavirus-i filloi në dhjetor në qytetin kinez të Wuhanit, në provincën Hubei. Tani, është përhapur në 27 vende dhe territore të tjera, dhe ka shkaktuar vde kjen e më shumë se 1.100 njerëzve, shumica...

Mediat lokale në Hong Kong: Koronavirusi mund të marrë jetën e 45 milionë njerëzve dhe të infektojë rreth 65% të popullsisë globale nëse nuk arrinë të vihet nën kontroll

para 6 muajve - Medial

Koronavirusi mund të vret deri në 45 milionë njerësz dhe t’i infektojë 65% të popullsisë globale nëse nuk arrinë që të kontrollohet, njoftojnë mediat lokale në Hong Kong. Deri tash janë gjithsej 43 mijë...

Eksperti i OBSh-së: Koronavirusi jashtë Kinës sapo ka filluar, do të arrijë në çdo shtet

para 6 muajve - Ekonomia Online

Secili shtet në botë duhet të presë raste të koronavirusit, sepse epidemia sapo ka filluar të përhapet jashtë Kinës, sipas një eksperti të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Zyrtarët shëndetësorë në...

Eksperti i OBSh-së: Koronavirusi jashtë Kinës sapo ka filluar, do të arrijë në çdo shtet

para 6 muajve - Gazeta Observer

Secili shtet në botë duhet të presë raste të koronavirusit, sepse epidemia sapo ka filluar të përhapet jashtë Kinës, sipas një eksperti të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Zyrtarët shëndetësorë në...

Jo më koronavirus, ja si do të quhet tani sëmundja vdekjeprurëse

para 6 muajve - Alsat-M

Virusi vdekjeprurës që është përhapur me shpejtësi të madhe në Kinë dhe i ka marrë jetën mbi 1000 personave, tashmë do të ketë një emër specifik. Emri zyrtar i këtij virusi është Covid-19, ndërsa koronavirus...

Njerëzit po shërohen nga koronavirusi edhe pa vaksinë

para 6 muajve - Gazeta Express

Përderisa koronavirusi po vazhdon të përhapet, shumica e mediave janë fokusuar në numrin e rasteve të reja apo numrin e atyre, të cilët kanë humbur jetën si pasojë. Por nga ana tjetër, shumë persona kanë...

Epidemia në rënie? Ulet numri i rasteve me koronavirus, ç’thonë ekspertët

para 6 muajve - Zhurnal

Mëngjesin e sotëm, Kina raportoi një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë...

Koronavirusi një Epidemi Mbarëbotërore? – Si Qëndron e Vërteta

para 6 muajve - Medial

I vetmi shqetësim që mjekët infeksionist kanë është përhapja e këtij virusi dhe formumi i mutacioneve në organizëm. Foto:Flickr Prej më shumë se tre javësh kryefjala e emergjencave shëndetësore është pa...

Epidemia në rënie? Ulet numri i rasteve me koronavirus, ç’thonë ekspertët

para 6 muajve - Medial

Mëngjesin e sotëm, Kina raportoi një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë...

Ndryshon emri i koronavirusit, ja si do të quhet sëmundja

para 6 muajve - Lexo

Koronavirusi do të ketë një emër të ri. Emri zyrtar i sëmundjes që u shkaktua nga koronavirusi i ri është Covid-19. Për shkak të virusit kanë humbur jetën mbi 1.000 persona dhe dhjetëra, mijëra të tjerë...

Rastet e koronavirusit bien, ekspertët nuk pajtohen

para 6 muajve - Albinfo

Ekspertët ende të alarmuar. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë janë të alarmuar për përhapjen e virusit, i cili ka vrarë më shumë se 1.100 njerëz....

Epidemia në rënie? Ulet numri i rasteve me koronavirus, por, ja çfarë thonë ekspertët

para 6 muajve - Bota Press

Mëngjesin e sotëm, Kina raportoi një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë...

Bije numri i rasteve të infektuar me koronavirus

para 6 muajve - Epoka e Re

Të mërkurën Kina ka raportuar për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë ndërkombëtarë...

Rastet e Coronavirusit bien, ekspertët nuk pajtohen nëse epidemia është në rënie

para 6 muajve - Ekonomia Online

Të mërkurën (12 shkurt) Kina raportoi për një numër më të ulët të rasteve të reja të koronavirusit, që nga fundi i janarit. Tregjet globale shënuan rritje pas këtij informacioni, por ekspertë të tjerë...

Harrojeni terrorizmin, drejtori i OBSH-së thotë se koronavirusi mund të bëjë kërdinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, u bëri thirrje vendeve të përgjigjen fuqishëm ndaj coronavirusit ndërsa ai është relativisht i përmbajtur sepse...

Mbi 1 mijë të vdekur nga koronavirusi

para 6 muajve - Gazeta Express

Ndërsa numri të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar më shumë se 1 mijë veta, dy zyrtarë të lartë shëndetësorë në provincën Hubei, që është epiqendra e shpërthimit të virusit, janë shkarkuar nga detyra....

Koronavirusi, mbi 1 mijë të vdekur

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Ndërsa numri të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar më shumë se 1 mijë veta, dy zyrtarë të lartë shëndetësorë në provincën Hubei, që është epiqendra e shpërthimit të virusit, janë shkarkuar nga detyra....

​OBSH: Covid-19 më i rrezikshëm se terrorizmi

para 6 muajve - Gazeta e re

Vendet duhet ta marrin më seriozisht sesa aktet terroriste epideminë aktuale të Covid-19, tha sot kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus. “Një virus është më i fuqishëm...

Mbi 1 mijë të vdekur nga koronavirusi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ndërsa numri të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar më shumë se 1 mijë veta, dy zyrtarë të lartë shëndetësorë në provincën Hubei, që është epiqendra e shpërthimit të virusit, janë shkarkuar nga detyra....

BE me takim të jashtëzakonshëm për koronavirusin

para 6 muajve - Zyrtare

Bashkimi Evropian do të mbajë të enjten një takim të jashtëzakonshëm të ministrave të Shëndetësisë, së bashku me një të dërguar të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), për të diskutuar rreth shpërthimit...

Arrin në mbi 900 numri i të vdekurve nga koronavirusi

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë ka arritur në mbi 900, ndërsa një rritja e rasteve në Britani bëri që qeveria britanike të deklarojë virusin një "kërcënim serioz dhe të menjëhershëm" për shëndetin...

Sa të shqetësuar duhet të jemi nga përhapja e coronavirusit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Alarmi global u ngrit mbi një lloj të ri të një coronavirusit që përhapet me shpejtësi në Kinë dhe nëpër pjesë tjera të globit, por pyetja është se sa duhemi të jemi të shqetësuar? Përhapja e shpejtë e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK