http://kariera.mk

Mini-Shengeni nuk është “plani B” i Ballkanit Perëndimor

para një muaji - Zhurnal

Nga Edi Rama Ideja e një Shengeni rajonal përfshirës si dhe bashkëpunimi mes gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, duke u mbështetur në katër liritë e Bashkimit Europian, nuk zëvendëson, por përbën...

Rama: Minishengeni rajonal nuk është plan B, të hapim kufijtë tanë

para një muaji - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka theksuar se ideja për një minishengen rajonal nuk është një plan B. Në një editorial të shkruar për “Euractiv”, shefi i qeverisë ka deklaruar se kjo bëhet që vendet e Ballkanit...

Rama editorial për Euractiv: Mini-Shengeni nuk është ‘plani B’ i Ballkanit Perëndimor

para një muaji - BalkanWeb

Nga Edi Rama Ideja e një Shengeni rajonal përfshirës si dhe bashkëpunimi mes gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, duke u mbështetur në katër liritë e Bashkimit Europian, nuk zëvendëson, por përbën...

Rama, editorial për Euractiv: Mini-Shengeni nuk është ‘plani B’ i Ballkanit Perëndimor

para një muaji - Gazeta Tema

Nga Edi Rama Ideja e një Shengeni rajonal përfshirës si dhe bashkëpunimi mes gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, duke u mbështetur në katër liritë e Bashkimit Europian, nuk zëvendëson, por përbën...

Rama editorial për Euractiv: Mini-Shengeni nuk është ‘plani B’ i Ballkanit Perëndimor

para një muaji - Lexo

Nga Edi Rama/ Ideja e një Shengeni rajonal përfshirës si dhe bashkëpunimi mes gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, duke u mbështetur në katër liritë e Bashkimit Europian, nuk zëvendëson, por përbën...

Rama editorial për “Euractiv”: Mini-Shengeni nuk është ‘plani B’ i Ballkanit Perëndimor

para një muaji - 24 ore

Nga Edi Rama Ideja e një Shengeni rajonal përfshirës si dhe bashkëpunimi mes gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, duke u mbështetur në katër liritë e Bashkimit Europian, nuk zëvendëson, por përbën...

Europa ime: Kthesë në politikën e zgjerimit të Bashkimit Europian?

para një muaji - 24 ore

Propozimet e fundit të KE për reformimin e procesit të anëtarësimit me vendet e Ballkanit – politikë për të zbutur presidentin francez, Macron, problemet kryesore mbeten, shkruan Bodo Weber për ciklin...

Zgjerimi i BE-së ka vdekur. Rroftë zgjerimi i BE-së

para një muaji - Gazeta Tema

Agon Maliqi Metodologjia e re e zgjerimit e BE-së nuk do të mund ta ndalë tatëpjetën politike në Ballkanin Perëndimor. Mirëpo e gjithë kjo në fund mund ta ketë një anë pozitive. Bashkimi Evropian po përballet...

ANALIZA/ Skema e re: Franca dhe Holanda heqin veton vetëm nëse Shqipëria riatdheson azilkërkuesit?

para një muaji - Gazeta Tema

“Presidenti Emmanuel Macron do të japë miratimin për hapjen e negociatave vetëm nëse Shqipëria nënshkruan një dokument për riatdhesimin e të gjithë azilkërkuesve nga Franca”. Këto janë raportet që qarkullojnë...

Zgjerimi i BE-së ka vdekur, rroftë zgjerimi i BE-së

para një muaji - Gazeta Tema

Agon Maliqi Metodologjia e re e zgjerimit e BE-së nuk do të mund ta ndalë tatëpjetën politike në Ballkanin Perëndimor. Mirëpo e gjithë kjo në fund mund ta ketë një anë pozitive. Bashkimi Evropian po përballet...

Pajtimi i brendshëm – i domosdoshëm në rrugën evropiane për Shqipërinë

para një muaji - Ina

Shkruan: Augustin Palokaj Armiqësitë e brendshme politike në Shqipëri, të cilat nuk janë tejkaluar që nga rënia e komunizmit, ua bëjnë shumë të vështirë punën edhe miqve të saj jo të shumtë në Evropë....

Pajtimi i brendshëm - i domosdoshëm në rrugën evropiane për Shqipërinë

para një muaji - Respublica

Javën e shkuar isha në Tiranë me ftesë të Zyrës së presidentit të Parlamentit Evropian, David Sassoli, së bashku me kolegë nga portali “Politico”, gazeta gjermane “Die Welt” dhe ajo italiane “La Republika”....

Raporti i PE: Të liberalizohen vizat për Kosovën

para një muaji - InfoShqip

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Samitin e Zagrebit, Tonino Picula, ka përgatitur projekt-rezolutën e këtij institucioni për procesin e zgjerimit me vendet e Ballkanit, bazuar edhe në metodologjinë...

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca: “97 për qind e shqiptarëve mbështesin anëtarësimin në BE”

para një muaji - 24 ore

Lidhur me perceptimin që kanë qytetarët e Shqipërisë për integrimin evropian, 97 për qind e tyre mbështesin anëtarësimin në Bashkimin Evropian(BE), sipas një sondazhi të fundit të prezantuar sot na Delegacioni...

Metodologjia e re, kthesë në politikën e zgjerimit!

para një muaji - Koha.mk

Propozimet e fundit të KE për reformimin e procesit të anëtarësimit me vendet e Ballkanit – politikë për të zbutur presidentin francez, Macron, problemet kryesore mbeten Nga Bodo WEBER Më 5. Shkurt Komisioni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK