http://kariera.mk

Samsung bën ulje drastike të Galaxy S10 S10

para 7 muajve - Albeu

Kohët e fundit Samsung njoftoi telefonat e tyre të ri në formën e serisë Galaxy S20. Këta telefona nuk janë aspak të lirë, por lajmi i mirë është se nëse doni të kurseni para dhe nuk do të keni nevojë...

Incizimi i videove 8K me Galaxy S20 kërkon 600MB për minutë

para 7 muajve - News33

Përveç Galaxy Z Flip, Samsung shfaqi Galaxy S20, Galaxy S20 + dhe Galaxy S20 Ultra, telefonat e parë që mbështesin incizimin 8K — në ngjarjen e tyre Unpacked. Marrja e pamjeve me katër herë më shumë pikselë...

Samsung ka ulur çmimet e linjës Galaxy S10

para 7 muajve - Medial

Kohët e fundit Samsung njoftoi telefonat e tyre të ri në formën e serisë Galaxy S20. Këta telefona nuk janë aspak të lirë, por lajmi i mirë është se nëse doni të kurseni para dhe nuk do të keni nevojë...

Nëse ju duket iPhone i shtrenjtë krahasojeni me modelin më të shtrenjtë Galaxy S20

para 7 muajve - Medial

E mbani mend kur Apple prezantoi iPhone e parë me kosto 1,000 dollarë dhe të gjithë u shokuan? Tre më pas 1,000 dollarë kushton modeli më i lirë i linjës Galaxy S20. Me shumë gjasa jemi përballë një rekordi...

Xiaomi prezanton Mi 10 dhe Mi 10 Pro, me kamerë 108 mp dhe mbushje pa tel

para 7 muajve - News33

Xiaomi ka zbuluar pajisjet e saj të reja Mi 10 dhe Mi 10 Pro, të cilat paraqesin aftësinë e mbushjes pa tel. Për dallim nga paraardhësi i tij që ka karikim me tela 40W, Mi 10 ka karikim me tela 30W (ndoshta...

Variante 4G të Galaxy S20 do të ofrohen në tregje të caktuara

para 7 muajve - News33

Për dallim nga telefonat Samsung Galaxy S10 të vitit të kaluar, Samsung e bëri qëllim për të ofruar 5G në të gjithë telefonat inteligjentë Galaxy S20 këtë vit. Ky është pa dyshim një lajm i mirë për ata...

Galaxy S20 Plus vs iPhone 11 Pro: Cili telefon do të fitojë?

para 7 muajve - News33

Samsung duket se e ka mposhtur iPhone 11 Pro të Apple me kamerën e përmirësuara në smartphonin e saj më të ri S20 Plus. Konkretisht, Galaxy S20 Plus duket se është krijuar për të mposhtur iPhone 11 Pro...

Dy modelet e reja të Samsung, tashmë në treg

para 7 muajve - Gazeta Observer

Është bërë e ditur se Samsung ka prezantuar në San Francisco celularin e ri të palosshëm , i quajtur Galaxy Z Flip. Po ashtu, smartfoni i ri me madhësi 6.7-inch, bëhet sa gjysma e madhësisë kur paloset...

Pse Samsung Galaxy Z Flip është më i mirë se smartfoni i palosshëm Fold?

para 7 muajve - Arbresh

Aktivitetin Galaxy Unpacked që u zhvillua në San Francisko të Shteteve të Bashkuara, Samsung e hapi me njoftimin më të pritur për të gjithë, shfaqjen e Galaxy Z Flip. Megjithëse edhe pse ka kaluar një...

Janë pesë arsye pse Samsung Galaxy Z Flip është shumë më i mirë se smartfoni i palosshëm Fold

para 7 muajve - Periskopi

Aktivitetin Galaxy Unpacked që u zhvillua në San Francisko të Shteteve të Bashkuara, Samsung e hapi me njoftimin më të pritur për të gjithë, shfaqjen e Galaxy Z Flip. Megjithëse edhe pse ka kaluar një...

Me Galaxy Z Flip Samsung beson se telefonët me ekrane me palosje kanë një të ardhme

para 7 muajve - Zhurnal

Samsung nuk bëri një punë po aq të mirë sa me Galaxy Fold kur bëhet fjalë për të mbajtur të fshehta informacionet rreth Galaxy Z Flip. Madje kompania e zbuloi dy ditë përpara në shfaqjen e Oskarit me një...

Telefoni revolucionar Samsung Galaxy S20 – tani në Gjirafa50

para 7 muajve - Insajderi

Gjiganti i teknologjisë, kompania Samsung, ka lansuar mbrëmë telefonin e shumëpritur Samsung Galaxy (S20, S20+ dhe S20 Ultra). Telefonin që pritet të bëjë revolucion në industrinë e telefonave të mençur,...

Samsung prezanton telefonin e ri të palosshëm, Galaxy Z Flip

para 7 muajve - Ina

Gjiganti jugkorean i teknologjisë, sot ka prezantuar telefonin më të ri të palosshëm Galaxy Z Flip. Galaxy Z Flip, për dallim nga Galaxy Fold që kur hapet bëhet sikur një tablet, kur hapet duket sikur...

Incizimi i videove 8K me Galaxy S20 kërkon 600MB për minutë

para 7 muajve - Tetova Sot

Përveç Galaxy Z Flip, Samsung shfaqi Galaxy S20, Galaxy S20 + dhe Galaxy S20 Ultra, telefonat e parë që mbështesin incizimin 8K — në ngjarjen e tyre Unpacked. Marrja e pamjeve me katër herë më shumë pikselë...

Incizimi i videove 8K me Galaxy S20 kërkon 600MB për minutë

para 7 muajve - Bashke

Përveç Galaxy Z Flip, Samsung shfaqi Galaxy S20, Galaxy S20 + dhe Galaxy S20 Ultra, telefonat e parë që mbështesin incizimin 8K — në ngjarjen e tyre Unpacked. Marrja e pamjeve me katër herë më shumë pikselë...

Njihuni me dy modelet më të reja të Samsung

para 7 muajve - Arbresh

Është bërë e ditur se Samsung ka prezantuar në San Francisco celularin e ri të palosshëm , i quajtur Galaxy Z Flip. Po ashtu, smartfoni i ri me madhësi 6.7-inch, bëhet sa gjysma e madhësisë kur paloset...

Samsung prezanton dy modele në treg, përformancat dhe çmimet e tyre

para 7 muajve - Albinfo

Samsung me disa risi të avancuar, te përdoruesit dhe gjësendet më të imta Është bërë e ditur se Samsung ka prezantuar në San Francisco celularin e ri të palosshëm , i quajtur Galaxy Z Flip. Po ashtu, smartfoni...

Incizimi i videove 8K me Galaxy S20 kërkon 600MB për minutë

para 7 muajve - Koha.mk

Përveç Galaxy Z Flip, Samsung shfaqi Galaxy S20, Galaxy S20 + dhe Galaxy S20 Ultra, telefonat e parë që mbështesin incizimin 8K — në ngjarjen e tyre Unpacked. Marrja e pamjeve me katër herë më shumë pikselë...

Incizimi i videove 8K me Galaxy S20 kërkon 600MB për minutë

para 7 muajve - Medial

Përveç Galaxy Z Flip, Samsung shfaqi Galaxy S20, Galaxy S20 + dhe Galaxy S20 Ultra, telefonat e parë që mbështesin incizimin 8K — në ngjarjen e tyre Unpacked. Marrja e pamjeve me katër herë më shumë pikselë...

Incizimi i videove 8K me Galaxy S20 kërkon 600MB për minutë

para 7 muajve - Tetova Sot

Përveç Galaxy Z Flip, Samsung shfaqi Galaxy S20, Galaxy S20 + dhe Galaxy S20 Ultra, telefonat e parë që mbështesin incizimin 8K — në ngjarjen e tyre Unpacked. Marrja e pamjeve me katër herë më shumë pikselë...

Incizimi i videove 8K me Galaxy S20 kërkon 600MB për minutë

para 7 muajve - Periskopi

Përveç Galaxy Z Flip, Samsung shfaqi Galaxy S20, Galaxy S20 + dhe Galaxy S20 Ultra, telefonat e parë që mbështesin incizimin 8K — në ngjarjen e tyre Unpacked. Marrja e pamjeve me katër herë më shumë pikselë...

Me Galaxy Z Flip Samsung beson se telefonët me ekrane me palosje kanë një të ardhme

para 7 muajve - Medial

Samsung nuk bëri një punë po aq të mirë sa me Galaxy Fold kur bëhet fjalë për të mbajtur të fshehta informacionet rreth Galaxy Z Flip. Madje kompania e zbuloi dy ditë përpara në shfaqjen e Oskarit me një...

Samsung prezanton celularin e ri, sa kushton dhe cilat janë risitë

para 7 muajve - Aktuale

Samsung ka prezantuar në San Francisco celularin e ri të palosshëm , i quajtur Galaxy Z Flip. Smartfoni i ri me madhësi 6.7-inch, bëhet sa gjysma e madhësisë kur paloset dhe është i pajisur dhe më një...

Videot 8K në Galaxy S20 zënë 600MB për minutë

para 7 muajve - Medial

Videot 8K të regjistruara në Galaxy S20 kosumojnë 600MB hapësirë për minutë sipas Samsung që do të thotë se memoria do të bëhet problem nëse dëshironi të regjistroni video në rezolucionin më të lartë të...

Surpriza e Samsung, pozicionohet në krye të gjeneratës së re të ‘smartphone’ me Galaxy Z Flip

para 7 muajve - Gazeta Tema

Samsung u përpoq të pozicionohet në krye të gjeneratës së re të smartphonave dhe përpara rivalit Apple, me një serë pajisjesh të palosshme dhe me kapacitet 5G.  Gjiganti korean prezantoi telefonin e palosshëm...

Telefoni revolucionar Samsung Galaxy S20 – tani në Gjirafa50

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjiganti i teknologjisë, kompania Samsung, ka lansuar mbrëmë telefonin e shumëpritur Samsung Galaxy (S20, S20+ dhe S20 Ultra). Telefonin që pritet të bëjë revolucion në industrinë e telefonave të mençur,...

Samsung prezanton Flip Galaxy Z Flip

para 7 muajve - Te Sheshi

Samsung, një kompani e Koresë së Jugut, ka zbuluar një smartphone të ri të palosshëm në San Francisko, i projektuar të ngjasojë me një kuti të madhe grimi, dhe njoftoi se të gjitha pajisjet do të jenë...

Galaxy S20 është çdo gjë që përdoruesit kanë kërkuar

para 7 muajve - Medial

Bota me shumë gjasa nuk ka për ta njohur kurrë Galaxy S11, e as Galaxy S12 deri në Galaxy S19. Mëngjesin e të Martes në San Francisco Samsung prezantoi flagshipin e ri Galaxy S20. Ai vjen në tre modele:...

Samsung prezanton celularin e ri, sa kushton dhe cilat janë risitë

para 7 muajve - Opinion

Samsung ka prezantuar në San Francisco celularin e ri të palosshëm , i quajtur Galaxy Z Flip. Smartfoni i ri me madhësi 6.7-inch, bëhet sa gjysma e madhësisë kur paloset dhe është i pajisur dhe më një...

“Zoom-in x100”, Samsung S20 me kamerë të avancuar

para 7 muajve - Gazeta Observer

Kompania jugkoreane Samsung ka prezantuar telefonin më të ri Galaxy S20 që vjen në tre opsione S20, S20+ dhe S20 Ultra, që ka fituar vëmendjen e të gjithë atyre personave të apasionuar pas kësaj marke....

Samsung zbuloi Galaxy S20 – pamjet dhe detajet

para 7 muajve - Zhurnal

Samsung Electronics sot zbuloi Samsung Galaxy S20, një seri të re të pajisjeve pioniere që ndryshojnë rrënjësisht mënyrën se si ne kapim dhe përjetojmë botën tonë. Sipas një njoftimi, Seria Galaxy S20...

Samsung prezanton telefonin e ri të palosshëm, Galaxy Z Flip

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjiganti jugkorean i teknologjisë, sot ka prezantuar telefonin më të ri të palosshëm Galaxy Z Flip. Galaxy Z Flip, për dallim nga Galaxy Fold që kur hapet bëhet sikur një tablet, kur hapet duket sikur...

Samsungu prezanton telefonin e ri të palosshëm, Galaxy Z Flip

para 7 muajve - Gazeta Express

Gjiganti jugkorean i teknologjisë, sot ka prezantuar telefonin më të ri të palosshëm Galaxy Z Flip. Galaxy Z Flip, për dallim nga Galaxy Fold që kur hapet bëhet sikur një tablet, kur hapet duket sikur...

Samsung zbuloi Galaxy S20 – pamjet dhe detajet

para 7 muajve - Tetova Sot

Samsung Electronics sot zbuloi Samsung Galaxy S20, një seri të re të pajisjeve pioniere që ndryshojnë rrënjësisht mënyrën se si ne kapim dhe përjetojmë botën tonë. Sipas një njoftimi, Seria Galaxy S20...

Samsung prezanton telefonin e ri të palosshëm, Galaxy Z Flip

para 7 muajve - Tetova Sot

Gjiganti jugkorean i teknologjisë, sot ka prezantuar telefonin më të ri të palosshëm Galaxy Z Flip. Galaxy Z Flip, për dallim nga Galaxy Fold që kur hapet bëhet sikur një tablet, kur hapet duket sikur...

Samsung prezanton serinë e re Galaxy S20

para 7 muajve - Zyrtare

Samsung Electronics sot zbuloi Samsung Galaxy S20, një seri të re të pajisjeve pionere që ndryshojnë rrënjësisht mënyrën se si ne kapim dhe përjetojmë botën tonë. Seria Galaxy S20 prezanton një arkitekturë...

Samsung prezanton serinë e re Galaxy S20

para 7 muajve - Periskopi

Samsung Electronics sot zbuloi Samsung Galaxy S20, një seri të re të pajisjeve pionere që ndryshojnë rrënjësisht mënyrën se si ne kapim dhe përjetojmë botën tonë. Seria Galaxy S20 prezanton një arkitekturë...

Samsung prezanton serinë e re Galaxy S20

para 7 muajve - Periskopi

Samsung Electronics sot zbuloi Samsung Galaxy S20, një seri të re të pajisjeve pionere që ndryshojnë rrënjësisht mënyrën se si ne kapim dhe përjetojmë botën tonë. Seria Galaxy S20 prezanton një arkitekturë...

Samsung zbuloi Galaxy S20 – pamjet dhe detajet

para 7 muajve - Zyrtare

Samsung Electronics sot zbuloi Samsung Galaxy S20, një seri të re të pajisjeve pioniere që ndryshojnë rrënjësisht mënyrën se si ne kapim dhe përjetojmë botën tonë. Sipas një njoftimi, Seria Galaxy S20...

Ja sesi të ndiqni live prezantimin e “Galaxy” S20-s

para 7 muajve - Gazeta Observer

Ditën e sotme “Samsungu” do të organizojë aktivitetin Unpacked në San Francisco ku pritet prezantimi i “Galaxy S20”-s dhe “Galaxy Z Flip”. Aktiviteti do të mbahet thuajse një javë pasi “Motorola Razr”...

Shfaqet papritur telefoni i ri i palosshëm i Samsungut

para 7 muajve - Zhurnal

Gjiganti jugkorean i teknologjisë, Samsung, ka befasuar fansat duke zbuluar telefonin e tij të ri të palosshëm. Samsungu ka shfaqur Galaxy Z Flip në një reklamë 30-sekondëshe gjatë ndarjes së çmimeve “Oscars”,...

Apple gjobitet me 27 milionë dollarë

para 7 muajve - News33

Apple është gjobitur me 27 milionë dollarë për ngadalësimin e qëllimshëm të modeleve më të vjetra të iPhone pa e bërë të qartë për konsumatorët. Gjoba u vendos nga DGCCRF, mbikëqyrësi i konkurrencës dhe...

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri

para 7 muajve - Bota Press

iPhone i ri mund të sjellë disa surpriza. Sepse, siç flitet, kompania do t’a bëjë një iPhone ku kamera e përparme do të zhduket plotësisht nën ekran, raporton LetsGoDigital. Për ta bërë këtë, kamera do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK