http://kariera.mk

Pasojat e pandemisë së koronavirusit, Gjermania para një rënie ekonomike

para një jave - Insajderi

Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi...

Gjermania para një recesioni?

para një jave - Klan

Gjermania para një recesioni? Çfarë mendojnë ekonomistët? Që kriza korona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni?...

Virusi që po e “vret” edhe ekonominë globale

para një jave - Koha.mk

Nga masat e marra për shkak të parandalimit të virusit korona, më së shumti po vuajnë sipërmarrjet që janë të lidhura me rrjetet ndërkombëtare apo ato të eksportit. Ekspertët e fushës thonë se mbyllja...

Rezerva Federale fillon të printojë para/ Reagojnë vendet e G7: Të vendosur për të mbrojtur qëndrueshmërinë financiare

para një jave - Koha Jone

Tregjet globale të aksioneve kanë pësuar luhatje të vazhdueshme për shkak të gjendjes së krijuar si pasojë e koronavirusit. Dow Jones regjistroi ditën e tij më të mirë që nga viti 1933 ndërsa fitoi 11.4%,...

Rezerva Federale fillon të printojë para, reagojnë vendet e G7: Të vendosur për të mbrojtur qëndrueshmërinë financiare

para një jave - Gazeta Tema

Tregjet globale të aksioneve kanë pësuar luhatje të vazhdueshme për shkak të gjendjes së krijuar si pasojë e koronavirusit. Dow Jones regjistroi ditën e tij më të mirë që nga viti 1933 ndërsa fitoi 11.4%,...

Pasojat e pandemisë së Coronavirusit, Gjermania para një rënie ekonomike

para një jave - Zhurnal

Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi...

DW: Gjermania para një recesioni?

para një jave - Epoka e Re

Shefi i ri i këshillit të ekspertëve për vlerësimin e zhvillimit të përgjithshëm ekonomik parashikon një recesion të rëndë sivjet, por jo rënie me më shumë se dhjetë përqind. Kështu u shpreh Lars Feld...

Pasojat e pandemisë së COVID-19, Gjermania para një rënie ekonomike

para një jave - Bota Press

Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi...

Pasojat e pandemisë së Coronavirusit, Gjermania para një rënie ekonomike

para një jave - Telegrafi

Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi...

Gjermania para një recesioni?

para një jave - Alsat-M

Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit...

Kriza e koronaviusit: Gjermania para një recesioni?

para një jave - Gazeta Tema

Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit...

Gjermania para një recesioni? Ç’mendojnë ekonomistët?

para një jave - Lajmi.net

hefi i ri i këshillit të ekspertëve për vlerësimin e zhvillimit të përgjithshëm ekonomik parashikon një recesion të rëndë sivjet, por jo rënie me më shumë se dhjetë përqind. Kështu u shpreh Lars Feld të...

Gjermania para një recesioni? Ç'mendojnë ekonomistët?

para një jave - DW

Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit...

Gjermania para një recesioni?

para një jave - News33

Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit...

Pasojat e pandemisë së Coronavirusit, Gjermania para një rënie ekonomike

para një jave - Ekonomia Online

Që kriza e Coronavirusit do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot kjo pandemi? Shefi...

Kriza ekonomike nga koronavirusi/ Sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Ç’parashikohet për Gjermaninë

para një jave - Gazeta Telegraf

Që kriza Corona do të shkaktojë një rënie të fuqishme të rendimentit ekonomik, këtë e ka kushdo të qartë. Por sa i fuqishëm do të jetë recesioni? Dhe a mund të ndihmojnë bonot Corona? Shefi i ri i këshillit...

Pasojat e pandemisë Covid-19 në ekonomi

para një jave - ElbasaniPlus

Doc D-r Jeton Shaqiri Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia, gjendja dhe perspektiva e saj pas Covid-19.  Për të gjithë shtrohet pyetja Çfarë po ndodh me ekonominë sot? Çfarë...

Shkruan Doc.Dr Jeton Shaqiri, “Pasojat e pandemisë Covid 19 në ekonomi”

para një jave - TopShqip

Pasojat e pandemisë Covid-19 në ekonomi – Doc D-r Jeton Shaqiri (Profesor i Shkenace Ekonomike pranë Universitetit Ndërkombëtar në Strugë) Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia,...

Shkruan Doc.Dr Jeton Shaqiri, “Pasojat e pandemisë Covid 19 në ekonomi”

para një jave - InfoAlb

Pasojat e pandemisë Covid-19 në ekonomi – Doc D-r Jeton Shaqiri (Profesor i Shkenace Ekonomike pranë Universitetit Ndërkombëtar në Strugë) Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia,...

Pasojat e pandemisë Covid-19 në ekonomi

para një jave - Zhurnal

Nga: Doc D-r Jeton Shaqiri Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia, gjendja dhe perspektiva e saj pas Covid-19. Për të gjithë shtrohet pyetja Çfarë po ndodh me ekonominë sot? Çfarë...

Dr. Jeton Shaqiri: Pasojat e pandemicë Covid-19 në ekonomi

para një jave - Bashke

Pasojat e pandemicë Covid-19 në ekonomi Nga: Doc D-r Jeton Shaqiri Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia, gjendja dhe perspektiva e saj pas Covid-19. Për të gjithë shtrohet pyetja...

Pasojat e pandemicë Covid-19 në ekonomi

para një jave - TopShqip

Pasojat e pandemicë Covid-19 në ekonomi Doc D-r Jeton Shaqiri Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia, gjendja dhe perspektiva e saj pas Covid-19. Për të gjithë shtrohet pyetja...

Pasojat e pandemicë Covid-19 në ekonomi

para një jave - InfoAlb

Pasojat e pandemicë Covid-19 në ekonomi Doc D-r Jeton Shaqiri Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia, gjendja dhe perspektiva e saj pas Covid-19. Për të gjithë shtrohet pyetja...

Gjashtë vendet që do të preken më shumë nga kaosi ekonomik i shkaktuar nga koronavirusi

para një jave - Koha Jone

Koha për masa të rrepta- Ekonomistët besojnë se kaosi që po afrohet nga përhapja e Covid-19 do të lërë miliona njerëz të papunë dhe do të falimentojë mijëra biznese në të gjithë globin me një rënie të...

Koronavirusi, nisja e krizës ekonomike globale dhe përballja me të

para një jave - Gazeta Tema

(Vështirë se do të ketë individ, sektor të ekonomisë, të sistemit financiar dhe bankar, shoqëror që nuk do të preken.) Nga Akademik,Prof Anastas Angjeli “Nëse ekonomistët duan të jenë të kuptueshëm, duhet...

Koronavirusi – shkaktar apo lajmëtar i krizave?

para një jave - 24 ore

Adrian Civici Nëgjuhën kineze fjala “krizë” shprehet nëpërmjet logogramit apo simbolit 危,që nënkupton “shfaqjen dhe diagnostifikimin e një sëmundje” dhe “recetën e shërimit të saj duke nxjerrë mësime për...

30 ditët që ndryshuan botën

para një jave - Gazeta Express

Mistere Gazeta Express 23/03/2020 22:13 Charles Riley E hënë, 17 Shkurt. Përhapja e koronavirusit të ri vazhdon e pandalur në Kinë, por më pak se 1.000 njerëz janë infektuar jashtë vendit. Me virusin larg...

Koronavirusi – shkaktar apo lajmëtar i krizave?

para një jave - BalkanWeb

Nëgjuhën kineze fjala “krizë” shprehet nëpërmjet logogramit apo simbolit 危,që nënkupton “shfaqjen dhe diagnostifikimin e një sëmundje” dhe “recetën e shërimit të saj duke nxjerrë mësime për të ardhmen”,...

Koronavirusi – shkaktar apo lajmëtar i krizave?

para një jave - Gazeta Tema

Nga Adrian Civici Në gjuhën kineze fjala “krizë” shprehet nëpërmjet logogramit apo simbolit 危, që nënkupton “shfaqjen dhe diagnostifikimin e një sëmundje” dhe “recetën e shërimit të saj duke nxjerrë mësime...

Pandemia me COVID-19 ka infektuar dhe ekonominë

para 2 jave - Shenja

Pandemia me COVID-19 ka bërë që të jetë i frikshëm edhe në aspektin ekonomik. Kjo frikë është edhe më e madhe pasi që dihet se ekonomia globale rikuperohet nga kriza që ndodhi para 10 viteve dhe pasojat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK