http://kariera.mk

Gazeta amerikane: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA-ja

para 5 dite - Medial

Pas votimit të mocionit për rrëzimin e qeverisë, gazeta e njohur amerikane, “The New York Times”, ka shkruar një artikull me titull “Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë...

Gazeta amerikane: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA-ja

para 5 dite - Klan Kosova

Pas votimit të mocionit për rrëzimin e qeverisë, gazeta e njohur amerikane, “The New York Times”, ka shkruar një artikull me titull “Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë...

New York Times: Koronavirusi e Amerika ndihmuan në rrëzimin e Qeverisë Kurti

para 5 dite - Shprehja.com

Kryeministri i Kosovës humbi në mocionin e votëbesimit të mërkurën, pjesërisht për mënyrën se si reagoi ndaj pandemisë. Kritikët thonë se edhe diplomacia amerikane luajti një rol. Kriza e koronavirusit...

​NYT: Koronavirusi ndihmoi në rrëzimin e Qeverisë së Kosovës me një shtytje të lehtë nga SHBA

para 5 dite - Shprehja.com

Kriza e koronavirusit kontribuoi për herë të parë në rrëzimin e një qeverie të mërkurën pasi një shumicë e ligjvënësve në Kosovë votuan për të rrëzuar koalicionin qeverisës të vendit, pas një mosmarrëveshje...

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA

para 5 dite - Insajderi

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi erdhi me një ndihmë të vogël nga...

​NYT: Koronavirusi ndihmoi në rrëzimin e Qeverisë së Kosovës me një shtytje të lehtë nga SHBA

para 5 dite - Alsat-M

Kriza e koronavirusit kontribuoi për herë të parë në rrëzimin e një qeverie të mërkurën pasi një shumicë e ligjvënësve në Kosovë votuan për të rrëzuar koalicionin qeverisës të vendit, pas një mosmarrëveshje...

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA’ja

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 23:59 Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi...

The New York Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, rol pati edhe SHBA

para 5 dite - Sinjali

“Kryeministri i Republikës së Kosovës humbi një mocion mosbesimi këtë të mërkurë, pjesërisht për shkak të mosmarrëveshjeve se si t’i përgjigjet pandemisë së koronavirusit. Kritikët thonë se luajti rol...

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA’ja

para 5 dite - Ina

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi erdhi me një ndihmë të vogël nga...

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA’ja

para 5 dite - Zeri

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi erdhi me një ndihmë të vogël nga...

New York Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA-ja

para 5 dite - GazetaBlic

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi erdhi me një ndihmë të vogël nga...

NY Times shkruan për rrëzimin e Qeverisë Kurti: Ndodhi me një ndihmë të vogël nga SHBA

para 5 dite - OraInfo

Pas votimit të mocionit, sonte është rrëzuar Qeveris Kurti. Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja...

​NYT: Koronavirusi ndihmoi në rrëzimin e Qeverisë së Kosovës me një shtytje të lehtë nga SHBA

para 5 dite - Lajm

Kriza e koronavirusit kontribuoi për herë të parë në rrëzimin e një qeverie të mërkurën pasi një shumicë e ligjvënësve në Kosovë votuan për të rrëzuar koalicionin qeverisës të vendit, pas një mosmarrëveshje...

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA’ja

para 5 dite - Tetova Sot

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi erdhi me një ndihmë të vogël nga...

NYT: Koronavirusi ndihmon rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, me një shtytje nga SHBA-ja

para 5 dite - Illyria

Gazeta amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një shkrim pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës. KOHA e sjell shkrimin e plotë: Kryeministri i Kosovës u rrëzua me votë mosbesimi të mërkurën mbrëma,...

NYT: Koronavirusi ndihmon rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, me një shtytje nga SHBA-ja

para 5 dite - Arbresh

Gazeta amerikane, “The New York Times”, ka shkruar një shkrim pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës u rrëzua me votë mosbesimi të mërkurën mbrëma, pjesërisht për shkak të mosmarrëveshjeve...

NYT: Coronavirusi rrëzoi Qeverinë e Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA-ja

para 5 dite - Ekonomia Online

Pas votimit të mocionit për rrëzimin e qeverisë, gazeta e njohur amerikane, “The New York Times”, ka shkruar një artikull me titull “Coronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë...

The New York Times: Coronavirusi me “mbështetje” nga SHBA, rrëzoi Qeverinë e Kosovës

para 5 dite - Bota Press

Botapress, 26 Mars – Vetëm pak kohë pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës përmes mocionit të mosbesimit në Kuvendin e Kosovës, gazeta prestigjioze amerikane The New York Times , në edicionin e saj online...

NY Times: Koronavirusi ndihmon në rrëzimin e qeverisë së Kosovës, me një ndihmë të vogël nga SHBA’ja

para 5 dite - Almakos

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi erdhi me një ndihmë të vogël nga...

New York Times: Coronavirusi rrëzon Qeverinë e Kosovës, edhe me ndihmën e SHBA-ve

para 5 dite - Infokusi

Kryeministri i Kosovës humbi një votim besimi të mërkurën, pjesërisht për shkak të mosmarrëveshjeve për mënyrën e reagimit ndaj pandemisë. Kritikët thonë se këtu poashtu pati rol diplomacia amerikane....

Qeveria ra me ndihmën e koronavirusit dhe ndihmës së vogël nga SHBA-ja

para 5 dite - Albinfo

Gazeta amerikane, New York Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi erdhi me një ndihmë të vogël nga...

NYT: Koronavirusi ndihmon rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, me një shtytje nga SHBA-ja

para 5 dite - Epoka e Re

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi erdhi me një ndihmë të vogël nga...

New York Times: Koronavirusi e Amerika ndihmuan në rrëzimin e Qeverisë Kurti

para 5 dite - Periskopi

Gazeta amerikane, Nju Jork Times, ka publikuar një shkrim për rrëzimin e qeverisë Kurti në kohën kur është shpërndarë pandemie në glob. Prestigjiozja shkruan se rrëzimi erdhi me një ndihmë të vogël nga...

Rrëzohet Qeveria Kurti, 82 deputetë votuan PER mocionin e votëbesimit

para 5 dite - PortaliOnline

Votimi per mocionin e votebesimit ndaj Qeverise Kurti eshte nxjerre para deputeteve rreth ores 23:00. Ne votimin qe eshte bere me ngritje dore mocioni ka marre voten e shumices se deputeteve. Nga mbi 100...

Bie Qeveria e Kosovës

para 5 dite - Bota Press

Kuvendi I Kosovës ka votuar pro mocionit të LDK-së, më këtë rast edhe qeveria e Kosovës  rëzohet, njofton Botapress. Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim, kjo eshte qeveria më jetëshkurtër e Kosovës....

Albin Kurti: Prapa shkarkimit të Qeverisë sime është Hashim Thaçi. Këto fjalë mi tha në takimin 2 orësh

para 5 dite - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti para deputetëve në seancën për mocionin e ngritur kundër Qeverisë së tij, ka theksuar se atij nuk i vije keq për rrëzimin e Qeverisë. Por, ai ka thënë se i vjen keq për...

Kurti: Prapa shkarkimit të Qeverisë sime është Thaçi. Këto fjalë mi tha në takimin 2 orësh

para 5 dite - Bota Press

Kryeministri i vendit, Albin Kurti para deputetëve në seancën për mocionin e ngritur kundër Qeverisë së tij, ka theksuar se atij nuk i vije keq për rrëzimin e Qeverisë.Por, ai ka thënë se i vjen keq për...

Gabim i përmasave historike për Kosovën

para 5 dite - Epoka e Re

Shkruan: Alketa G. Fazliu Gjatë muajve dhe ditëve të fundit, Kosova ka vazhduar të ecë heshturazi në rrugën e një gabimi jo të vogël. Verbërisht Kosova ka krijuar dhe normalizuar një raport distance dhe...

Kryeministri Kurti, dy aktet e (pa)mendësisë dhe politikat e theqafjes!?

para një jave - Gazeta Express

OP/ED Gazeta Express 23/03/2020 11:39 Kryeministër: Korrigjo menjëherë veprimet paranojake e destabilizuese që ke ndërmarrë vet, apo me mendësinë e “strategëve” të ekstremit të majtë që ke akomoduar në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK