http://kariera.mk

Mbrëmë janë regjistruar 103 shkelje të orës policore

para një jave - Shprehja.com

Në 24 orët e fundit autoritetet kanë dhënë 39 vendime për mbikëqyrje shëndetësore, ndërsa 111 raste janë paraqitur vullnetarisht për vetë-izolim, duke çuar numrin në 9.964 raste. Sipas policisë dje në...

Viktima e 3 në vend nga koronavirusi, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Shprehja.com

177 të prekur nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

KE-ja ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Shprehja.com

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

Kosovë: Kurti shkarkoi zëvendësin e parë të tij, Avdullah Hoti

para një jave - Iliria News

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, shkarkoi nga detyra zëvendësin e tij të parë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, vetëm pak kohë pasi që parlamenti miratoi me 82 vota...

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Klan Kosova

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar. Pavarësisht përpjekjeve...

Vjosa Osmani: Do të votoj kundër çdo mocioni që ia pret këmbët atyre që kishin shpresë

para një jave - Shprehja.com

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani ka paralajmëruar se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit për Qeverinë Kurti. “Do të votoj kundër çdo mocioni që e lë qoftë edhe një qytetar të vetëm pa...

Kurti shkarkon nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë Avdullah Hotin

para një jave - Shprehja.com

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për  shkarkimin nga posti t; zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Deri te kjo erdhi pas shkarkimit të...

Albin Kurti në mesnatë shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Shprehja.com

Ky shkarkim erdhi menjëherë pas rrëzimit të  Qeverisë. Shkarkimi i tij u bë i ditur tash përmes një postimi të asistentit të Kurtit në Facebook. Kujtojmë se Qeverisë Kurti iu dha lamtumira e fundit sonte...

Komike: Kurti argëton popullatën në mesnatë, shkarkon Avdullah Hotin (Dokument)

para një jave - Insajderi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, iu hakmor Lidhjes Demokratike të Kosovës menjëherë pas votimit të mocionit për rrëzimin e tij dhe qeverisë që ai drejton. Ai menjëherë ka marr vendim për...

Kryeministri në detyrë shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 0:17 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka shkarkuar Avdullah Hotin nga pozita e zëvendëskryeministrit të Kosovës. Ky vendim i Kurtit vjen pas votimit të mocionit...

Kurti shkarkon Avdullah Hotin nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë

para një jave - Telegrafi

Kryeministri në detyrë Kurti, ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë , Avdullah Hotin. Këtë e ka bërë të ditur, pas mocionit të LDK-së që më pas u rrëzua Qeveria Kurti. Në vendimin e...

Kurti shkarkon Avdullah Hotin (Dokument)

para një jave - Insajderi

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka shkarkuar zëvendëskryeministrin Avdullah Hoti. Kjo ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të LDK-së, ku u rrëzua Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti. /Insajderi.com

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Alsat-M

Spitali Infektiv i Tiranës njofton se një paciente e infektuar me Covid-19 ka ndërruar jetë. Viktima  është e moshës 71-vjeçare, e gjashta në Shqipëri, mësohet se vuante edhe nga hipertensioni. Gjatë ditës...

Kurti shkarkon nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë Avdullah Hotin

para një jave - Alsat-M

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Deri te kjo erdhi pas shkarkimit të Qeverisë...

Kurti shkarkon nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë Avdullah Hotin

para një jave - Alsat-M

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për  shkarkimin nga posti t; zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Deri te kjo erdhi pas shkarkimit të...

COVID-19/ Shkon në 6 numri i viktimave, MSH: Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 71-vjeçare, vuante nga hipertensioni

para një jave - BalkanWeb

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive,...

Pas rrëzimit të Qeverisë, Kurti shkarkon Hotin

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti.

Shënohet viktima e 6-të nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Klan

Shënohet viktima e 6-të nga koronavirusi në Shqipëri Ka ndërruar jetë në spital një grua e infektuar nga koronavirusi COVID-19, duke e çuar në 6 numrin e viktimave. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë...

Kosovë: Kurti shkarkoi zëvendësin e parë të tij, Avdullah Hoti

para një jave - Zëri i Amerikës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, shkarkoi nga detyra zëvendësin e tij të parë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, vetëm pak kohë pasi që parlamenti miratoi me 82 vota...

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Shprehja.com

Spitali Infektiv i Tiranës njofton se një paciente e infektuar me Covid-19 ka ndërruar jetë. Viktima  është e moshës 71-vjeçare, e gjashta në Shqipëri, mësohet se vuante edhe nga hipertensioni. Gjatë ditës...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 23:16 Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten...

COVID-19, zyrtare: Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 71-vjeçare, shkon në 6 numri i të vdekurve

para një jave - Gazeta Tema

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht...

Koronavirus, shkon në 6 numri i viktimave në Shqipëri, vdes 71-vjeçarja

para një jave - Sinjali

Një lajm i keq vjen nga spitali Infektiv në Tiranë, ku një paciente e infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë pak minuta më parë. Viktima 71-vjeçare, e gjashta në Shqipëri, mësohet se vuante edhe nga hipertensioni,...

Ndërron jetë pacientja 71-vjeçare me koronavirus, shkon në 6 numri i viktimave në Shqipëri

para një jave - Lajmi.net

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, 71-vjeçarja me hipertension, e shtruar prej 7 ditësh në spitalin Infektiv, nuk arriti të mbijetojë. 71-vjeçarja është viktima e gjashtë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri....

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Lajmi.net

Ky shkarkim i Hotit ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti në Kuvendin e Kosovës, shkruan lajmi.net. Në komunikatën e Zyrës së Kryeministrit ku bëhet i ditur vendimi...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Telegrafi

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Kurti e shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Ina

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Ina

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas mocionit ndaj tij ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë​ të LDK-së Avdullah Hotin. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

Kosovë: Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit-synohet krijimi i një qeverie të përkohshme

para një jave - DW

Me 82 për, 32 kundër dhe një abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan pro mocionit të mosbesimit të qeverisë, duke e shkarkuar kështu qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti i partisë Vetëvendosja...

Albin Kurti shkarkon Abullah Hotin

para një jave - TV21

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hotin. Ky vendim është marrë pas votimit të mocionit në seancën e Kuvendit të Kosovës. s mesnate,...

Kurti shkarkon nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë Avdullah Hotin

para një jave - Shprehja.com

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Deri te kjo erdhi pas shkarkimit të Qeverisë...

Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të qeverisë

para një jave - Insajderi

Tre deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, deputeti nga Prizreni, Haxhi Avdyli dhe deputeti nga Suhareka, Ardian Shala janë...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Insajderi

Është rrëzuar qeveria e drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të themelimit të kësaj qeverie. Për mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, votuan 82 deputetë për, 32 kundër dhe 1 abstenim....

Ky është vendimi i Kurtit për shkarkimin e Avdullah Hotit

para një jave - Zeri

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Ky vendim nga Kurti është bërë sonte pas miratimit...

Votohet mocioni – bie Qeveria Kurti

para një jave - Telegrafi

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 22:56 Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin...

Kurti shkarkon zëvendëskryeministrin Hoti

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit

para një jave - Ina

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - OraInfo

Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hotin. Ky shkarkim i Hotit ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti në Kuvendin e Kosovës....

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Zeri

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga pozita e zv.kryeministrit, Avdullah Hoti. Lajmi është bërë e ditur nga zyra e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Njoftimi i plotë Kryeministri në...

Shqipëri, një 71 vjeçare vdes nga coronavirusi

para një jave - Kallxo

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive me respirator, raporton TopChannel . Pavarësisht përpjekjeve...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Kallxo

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas mocionit ndaj tij ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë të LDK-së Avdullah Hotin. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

Ministri Vitia: Nevojitet edhe testi kontrollues për të vërtetuar nëse është shëruar apo jo pacienti

para një jave - Insajderi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se për të vërtetuar nëse është shëruar plotësisht apo jo pacienti që rezultoi negativ në testin e sotëm, duhet edhe dy testime. Vitia tha se për informimin...

Shkarkohet Avdullah Hoti nga detyra e zëvendëskryeministrit

para një jave - Sinjali

Kryeministri në detyrë Kurti, ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë​, Avdullah Hotin.

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkarkuar nga pozita e zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin.

Vjosa Osmani e pafuqishme brenda LDK-së, vetëm dy deputetë përkrah saj në kundërshtimin e mocionit

para një jave - Lajmi.net

Kështu, Vjosa Osmani është një eksponent i fuqishëm politik i dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, por një gjë e tillë nuk është reflektim edhe brenda partisë së saj, shkruan lajmi.net. Osmani e cila ishte...

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 22:33 Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte...

Viktima e 6 nga koronavirusi në Shqipëri. Ndërron jetë 71-vjeçarja nga Tirana

para një jave - Koha Jone

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Lajmi është...

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit

para një jave - Alsat-M

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike...

Ja kush janë tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Zhurnal

Tre deputetë të Kuvendit të Kosovës nga LDK-ja, përfshirë Vjosa Osmanin, kanë votuar kundër rrëzimit të Qeverisë. Dy deputetë që kanë votuar kundër janë Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.

Osmani: Nuk votoj për mocionin – nuk kam ndryshuar qëndrim për PAN-in

para një jave - Klan Kosova

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk do të votojë për mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. “Nuk mund të pajtohem me mocionin sepse duke e votuar ne e braktisim vullnetin e qytetarëve...

Vjosa Osmani i përgjigjet Agim Veliut – e quan mendje shkurtër

para një jave - Insajderi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i është përgjigjur nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu, i cili tha se ajo më nuk ka vend më në parti. Osmani e quajti Veliun mendje...

Osmani: Votoj kundër mocionit dhe jam kundër çdo marrëveshjeje me partitë e PAN-it

para një jave - Telegrafi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se do të votojë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë. Osmani në fjalimin e saj deklaroi po ashtu se është kundër çdo marrëveshje me partitë e...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Zhurnal

Pas mocionit të ngritur nga LDK, partneri qeverisës, është votuar në Kuvend rrëzimi i Qeverisë Kurti. E në seancën që zgjati për afërsisht 12 orë, edhe u votua në Kuvend. Për rrëzimin e Qeverisë votuan...

LAJMI I FUNDIT: BIE QEVERIA KURTI!

para një jave - Klan Kosova

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Kjo seancë u mbajt pa praninë e mediave si pasojë e situatës me koronavirus në Kosovë. Mocioni ishte iniciuar nga...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - RTV 21

Me 82 vota për u rrëzua Qeveria Kurti Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë votuar pro mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. 117 deputetë ishin të pranishëm në sallë, ndërsa për votuan 82 deputetë,...

Vjosa Osmani kundër partisë së saj: Nuk mund të pajtohem me mocionin e mosbesimit

para një jave - Insajderi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu ka drejtuar qytetarëve me një fjalim për të cilin është duke thënë se nuk do të dëshironte asnjëherë ta mbante. Në seancën e thirrur për rrëzimin e qeverisë,...

Rrëzohet Qeveria Kurti, 82 deputetë pro mocionit

para një jave - Alsat-M

Me 82 vota për, 32 kundër dhe një abstenim deputetët e Kuvendit të Kosovës rrëzuan qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti, duke votuar mocioni i mosbesimit që ishte inicuar nga LDK-ja. Në sallën e Kuvendit...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Portalb

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë, shkruan Koha.net , transmeton Portalb.mk. Në sallë kanë qenë...

LAJM I FUNDIT/ Votohet mocioni i mosbesimit, qeveria e Albin Kurtit rrëzohet pas 51 ditësh

para një jave - BalkanWeb

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit në Kosovë

para një jave - Iliria News

Parlamenti i Kosovës ka rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit. Në mocionin e mosbesimit të thirrur nga LDK-ja, Qeveria Kurti u rrëzua me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim. Albin Kurti dhe kabineti qeveritar...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit në Kosovë

para një jave - Klan

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit në Kosovë Parlamenti i Kosovës ka rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit. Në mocionin e mosbesimit të thirrur nga LDK-ja, Qeveria Kurti u rrëzua me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim. /tvklan.al

Këta janë 3 deputetët e LDK që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Albeu

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

para një jave - OraInfo

Mësohet se cilët janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit. Kuvendi i Kosovës minuta më parë ka votuar rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin...

Haradinaj: Institucionet do konstituohen shpejt, s’ka boshllëk qeverisës

para një jave - Kallxo

Ish-kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë pas rrëzimit të Qeverisë Kurti se institucionet e reja do të konstituohen duke mos lejuar boshllëk qeverisës. “Sot, deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës,...

KOSOVË: BIE QEVERIA KURTI

para një jave - Klan Macedonia

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga kryeministri, Albin Kurti. Qeveria konsiderohet në dorëheqje....

Këta deputet të LDK-së nuk e votuan mocionin e mosbesimit

para një jave - Sinjali

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten  të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Koha Jone

Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim. Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët...

Vjosa Osmani: Do të votoj kundër çdo mocioni që ia pret këmbët atyre që kishin shpresë

para një jave - Alsat-M

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani ka paralajmëruar se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit për Qeverinë Kurti. “Do të votoj kundër çdo mocioni që e lë qoftë edhe një qytetar të vetëm pa...

Bashkimi dhe ndarja e LVV- LDK

para një jave - Evropa e Lirë

Pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti , ju sjellim një kronologji të mospajtimeve që çuan në prishjen e koalicionit qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike...

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit

para një jave - Shprehja.com

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike...

Kosovë: Kalon mocioni i mosbesimit, bie Qeveria Kurti

para një jave - TV21

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë. Në sallë kanë qenë 117 deputetë. Votimit i ka paraprirë një debat i ashpër...

Këta zyrtarë të lartë LDK-së votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - GazetaBlic

Me 82 vota pro, është rrëzuar qeveria Kurti. Rrëzimin e kësaj qeveria e kanë përkrahur PDK, LDK, AAK dhe Nisma. Mirëpo, jo të gjithë deputetët e LDK-së kanë votuar pro rrëzimit të qeverisë. Kryetarja e...

Mustafa për deklaratën e Osmanit: Është vendim i LDK-së të mos bëjë koalicion me PDK-në

para një jave - Sinjali

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në lidhje me deklaratën e Vjosa Osmanit se ajo nuk ndryshon qëndrimin për partitë e PAN-it, ka thënë se LDK-ja nuk e ndryshon qëndrimin për koalicion...

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

para një jave - Lajmi.net

Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeveris pjesë e së cilës ishte edhe vet kjo parti, është votuar me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim. Kundër mocionit të partisë...

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, me 82 vota pro bie qeveria Kurti

para një jave - Lajmi.net

Ky mocion është inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe është përkrahur nga të gjitha partitë opozitare dhe minoritetet në Kuvendin e Kosovës, shkruan lajmi.net. Lëvizja Vetëvendosje është partia...

Vjosa Osmani: Votimi i mocionit është braktisje e qytetarëve

para një jave - Koha Jone

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani votoi mocionit të mosbesimit të Qeverisë edhe për kërkesa kundër qeverië u bë nga partia e saj LDK. Në fjalimin e mbajtur në Kuvend, para votimit që rrëzoi...

Osmani: Nuk votoj për mocionin – nuk kam ndryshuar qëndrim për PAN-in

para një jave - Klan Kosova

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk do të votojë për mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. “Nuk mund të pajtohem me mocionin sepse duke e votuar ne e braktisim vullnetin e qytetarëve...

E FUNDIT/ Bie Qeveria Kurti

para një jave - Albeu

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti . Kjo seancë u mbajt pa praninë e mediave si pasojë e situatës me koronavirus në Kosovë. Mocioni ishte iniciuar nga...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit, Kosova në “kolaps”

para një jave - Vizion Plus

Pas një seance maratonë, Kuvendi i Kosovës ka vendosur  të votojë pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti që ishte kërkuar nga LDK, partnere e koalicionit me “VV”. Qeveria e Albin Kurtit është rrezuar...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Koha Jone

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit

para një jave - Koha Jone

Kuvendi i Kosovës më votuar pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Tre deputetë të LDK-së votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Kallxo

Tre deputetë të Kuvendit të Kosovës nga LDK-ja,përfshirë Vjosa Osmanin, kanë votuar kundër rrëzimit të Qeverisë. Dy deputetë që kanë votuar kundër janë Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin u rrëzua sot nga një mocion i mosbesimit i inicuar nga partneri qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Mocioni u votua me 82 vota për, 32 kundër, dhe 1 abstenim....

Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti

para një jave - Anadolu Agency

Prishtinë Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e koalicionit të udhëhequr nga Albin Kurti, afër 2 muaj pas formimit. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë...

Kalon mocioni i mosbesimit, bie Qeveria Kurti

para një jave - Ina

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë. Në sallë kanë qenë 117 deputetë. Votimit i ka paraprirë një...

LAJM I FUNDIT: Rrëzohet Qeveria, Albin Kurti pas 51 ditësh nuk është më kryeministër

para një jave - Gazeta Tema

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim, Qeveria e Albin Kurtit është rrëzuar në Kuvend. Ky i fundit, pas 51 ditësh në krye të Qeverisë, nuk është më kryeministër. Qeveria e tij është më jetëshkurta në...

E fundit/ Me 82 vota pro dhe 32 kundër, rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Standard

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Presheva Jone

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Rrëzohet Qeveria Kurti, 82 deputetë pro mocionit

para një jave - Shprehja.com

Me 82 vota për, 32 kundër dhe një abstenim deputetët e Kuvendit të Kosovës rrëzuan qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti, duke votuar mocioni i mosbesimit që ishte inicuar nga LDK-ja. Në sallën e Kuvendit...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - OraInfo

Pas një seance maratonike është votuar mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë,...

Votohet mocioni i mosbesimit, bie qeveria Kurti

para një jave - Aktuale

Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim ka votuar për rrëzimit të qeverisë së Kosovës. Ky mocion është inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe është përkrahur nga të gjitha partitë...

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, shkarkohet qeveria “Kurti”

para një jave - GazetaBlic

Është votuar mocioni i mosbesimit, me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim. Në sallë ishin prezent 117 deputetë. Kujtojmë që mocioni i mosbesimit është inicuar nga LDK-ja e cila ishte në qeveri me VV-në,...

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni, pas 50 ditësh bie Qeveria Kurti

para një jave - GazetaBlic

Me mbi 10 orë debat, Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar Qeverinë Kurti, shkruan Gazeta Blic. Në sallë ishin 117 deputetë, teksa pro votuan 82 për, 32 kundër ndërsa një deputet abstenoi. Nga sot, Qeveria Kurti...

Merr fund ‘koalicioni i shpresës’, deputetët e Kuvendit e rrëzojnë Albin Kurtin

para një jave - Sinjali

Albin Kurti do të hyjë në historinë politike të Kosovës si kryeministri që mbajti më së paku këtë post. Rrëzimi i Kurtit erdhi vetëm 50 ditë pasi formoi Qeverinë që partner të koalicionit kishte Lidhjen...

LAJMI FUNDIT: BIE QEVERIA KURTI

para një jave - Derveni

Është votuar me shumicë votash nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, mocioni i inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Mocioni për Qeverinë Kurti u votua në ditën e 50-të të saj, pas përkeqësimit të raporteve...

LAJMI I FUNDIT: Bie qeveria Kurti

para një jave - Zeri

50 ditët e Albin Kurtit si kryeministër i Kosovës dhe të Qeverisë së tij, sot kanë marrë fund me mocionin e inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe të votuar nga të gjitha grupet parlamentare përveç...

Osmani: Duke e votuar mocionin ne braktisim vullnetin e qytetarëve për ndryshimin që kërkuan

para një jave - Albeu

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit të Qeverisë. Ajo thotë se duke e votuar këtë mocion atëherë braktiset vullneti i qytetarëve për ndryshim....

Vjosa Osmani kundër rrëzimit të qeverisë: Kemi një kontratë me “VV”, koha të përqëndrohemi tek pandemia

para një jave - Vizion Plus

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës njëkohësisht përfaqësuese e LDK, Vjosa Osmani deklaroi nga foltorja e kuvendit se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit të Qeverisë “Kurti”. “Ky në fakt është një fjalim...

Vjosa Osmani thotë se nuk e voton asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri

para një jave - OraInfo

Vjosa Osmani ka thënë se nuk e voton asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një...

Bujar Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - Telegrafi

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Vjosa Osmani: Unë do të votoj kundër, sepse kështu do të votoj për të ardhmen e vendit tim

para një jave - Kallxo

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh nënkryetare e LDK-së i është përgjigjur akuzave nga bashkëpartiaku i saj, Agim Veliu, i cili e quajti tradhti veprimin e Osmanit e cila u deklarua kundër mocionit...

Osmani: Kundër mocionit dhe kundër çdo marrëveshje me PAN-in

para një jave - RTV 21

Në Kuvend po mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani tha se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Në fjalimin...

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri

para një jave - Presheva Jone

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk...

Vjosa Osmani godet LDK-në: Ky mocion është kundër vullnetit të qytetarëve

para një jave - Aktuale

Kryeparlamentarja e Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetare e partisë, Vjosa Osmani ka folur në seancën ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Osmani është shprehur se rrëzimi i qeverisë...

Vjosa Osmani kundër partisë së saj: Nuk mund të pajtohem me mocionin e mosbesimit

para një jave - TV21

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu ka drejtuar qytetarëve me një fjalim për të cilin është duke thënë se nuk do të dëshironte asnjëherë ta mbante. Në seancën e thirrur për rrëzimin e qeverisë,...

Osmani: Nuk votoj mocion që e kthen PAN-in në Qeveri

para një jave - Lajmi.net

“Natyrisht se unë kurrë s’kam kaluar nëpër parti tjetër sepse asnjëherë nuk i ndryshuar qëndrimet, asnjë të vetëm pavarësisht çmimit. Unë kam qëndruar fuqishëm në parimet që kam shpalosurat para qytetareve.....

Vjosa Osmani godet LDK-në: Ky mocion është kundër vullnetit të qytetarëve

para një jave - Lajmi.net

Osmani është shprehur se rrëzimi i qeverisë në këtë kohë është i pashembullt, duke shprehur keqardhje se kjo po ndodh, shkruan lajmi.net. Më tutje, ajo tha se kur egoja po kërkon të mbushten apetitet politike,...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave socioekonomike

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 21:06 Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë...

Osmani flet në Kuvend: Unë flas në emër të LDK-së

para një jave - OraInfo

Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin e saj në Kuvendin e Kosovës. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sonte në fjalimin e saj në seancën e mocionit të mosbesimit është shprehur e dëshpëruar për situatën e krijuar...

Vjosa Osmani sulmon Isa Mustafën gjatë fjalimit në Kuvend: PAN-i nuk ka ndryshuar

para një jave - Sinjali

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë fjalimit në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, e cila është thirrur për mocionin ndaj Qeverisë Kurti, ka thënë se partitë e PAN-it nuk kanë ndryshuar....

Osmani: Unë votoj kundër çdo mocioni që mbyt shpresën e qytetarëve

para një jave - Zeri

Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani nga LDK ka dalur kundër partisë së saj, e cila po kërkon rrëzimin e Qeverisë “Kurti”, duke e kundërshtuar fuqishëm mocionin e mosbesimit të iniciuar nga partia e saj, raporton...

Vjosa Osmani: Jam kundër çdo marrëveshje me partitë e PAN-it

para një jave - Kallxo

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se asnjëherë nuk i pranon veprimet e pamatura politike. Osmani shtoi se beson se Qeveria aktuale ka qenë e zonja ta luftojë krimin dhe korrupsionin,...

Ministri Vitia jep detaje për pacientin i cili është drejt shërimit nga koronavirusi

para një jave - Koha.mk

Arben Vitia, ministri i Shëndetësisë ka bërë me dije se njëri nga pacientët e prekur nga koronavirusi është drejt shërimit. Vitia, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se testi i dytë që i është bërë...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave socioekonomike

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim...

Ora policore, rruget e Gostivarit të boshatisura | FOTO

para një jave - Gostivari Sot

Dënimet e shqiptuara për personat që thyen rregullat e orës policore, duket që kanë disciplinuar qytetarët e Gostivarit. Nga fotografitë e realizuara në ora 22:00 në rruget e qytetit, nuk shihen asnjë...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Almakos

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga pozita e zv.kryeministrit, Avdullah Hoti. Lajmi është bërë e ditur nga zyra e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Njoftimi i plotë Kryeministri në...

LAJMI I FUNDIT: Edhe një person vdes në Shqipëri nga koronavirusi

para një jave - Infokusi

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht...

Lajm i mirë nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Sinjali

Lajme të mira na vijnë nga Klinika Infektive e QKUK-së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koronavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 20:31 Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një...

Komisioneri i Zgjerimit të BE: Nuk ka datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë

para një jave - Albeu

Komisioneri i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi pohon se nuk ka një datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe as nuk parashikohet se kur mund të ketë një afat se kur do të nisin bisedimet...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Portalb

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19, shkruan REL , transmeton Portalb.mk....

(Dokument) Pak para rrëzimit, Kurti përzë Avdullah Hotin

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pak para se të votohet mosbesimi ndaj Qeverisë së tij, ka shkarkuar nga pozita zv/kryeministrin e LDK-së, Avdullah Hoti.

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka shkarkuar Avdullah Hotin nga pozita e zëvendëskryeministrit të Kosovës. Ky vendim i Kurtit vjen pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. ‘’Kryeministri...

Kryeministri në detyrë, Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hotin

para një jave - Infokusi

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Gazeta inFokus ka siguruar dokumentin e shkarkimit....

Çfarë masash merren ndaj atyre që nuk e respektojnë ndalimin e qarkullimit në Kosovë?

para një jave - Insajderi

Megjithëse janë bërë dy ditë prejse është në fuqi vendimi për kufizim të lëvizjes, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia nuk kanë dhënë sqarime se me çka do të përballen qytetarët që nuk e respektojnë...

BE i ofron Kosovës mbështetje milionëshe në luftën kundër virusit Corona

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

Kurti e shkarkoi zëvendëskryeministrin Hoti

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, e ka shkarkuar nga pozita e zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë...

Shqipëri: Edhe një i vdekur nga koronavirus

para një jave - Epoka e Re

Gjatë mbrëmjes së sotme ka vdekur një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive me respirator. Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, 71-vjeçarja...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gentiana Hasani 25/03/2020 19:53 Lajme të mira na vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke...

Dokumenti zyrtar i shkarkimit të Avdullah Hotit nga pozita e Zëvendëskryeministrit

para një jave - in7

Nuk ka zgjatur shumë kohë që prej përfundimit të seancës së Kuvendit të Kosovës ku u votua mocioni kundër qeverisë, për të ardhur deri tek vendimi i parë i Kurtit, tani si Kryeministër në detyrë. Ky vendim...

Albin Kurti shkarkon nga detyra Avdullah Hotin

para një jave - in7

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka shkarkuar Avdullah Hotin nga pozita e zëvendëskryeministrit të Kosovës. Ky vendim i Kurtit vjen pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. ‘’Kryeministri...

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Zyrtare

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar. Pavarësisht përpjekjeve...

Ministria e Shëndetësisë/Zyrtare COVID-19/ Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 71-vjeçare, vuante nga hipertensioni

para një jave - Lexo

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gentiana Hasani 25/03/2020 19:53 Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke...

Çfarë masash merren ndaj atyre që nuk e respektojnë ndalimin e qarkullimit në Kosovë?

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 19:51 Megjithëse janë bërë dy ditë prejse është në fuqi vendimi për kufizim të lëvizjes, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia nuk kanë dhënë sqarime se me çka do...

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

para një jave - Shenja

Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeveris pjesë e së cilës ishte edhe vet kjo parti, është votuar me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim. Kundër mocionit të partisë...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë prej orës 16:00 deri në 05:00

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 19:45 Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës. Pra, sipas qeverisë do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00...

QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Zhurnal

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e ...

Selimi tregoi qëndrimin e VV-së karshi deklaratës së Qunit

para një jave - Portalb

Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi,  e ka komentuar deklaratën e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, i cili ka thënë se do të flas me Isa Mustafën, liderin e LDK-së që të mos e prish koalicionin...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Shenja

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

BE ofron mbështetje milionëshe për Kosovën në luftën kundër coronavirusit

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm ...

Vitia: Pacienti i parë me coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Telegrafi

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me coronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 19:21 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Alsat-M

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të mërkurën se testi i një pacienti, i identifikuar më herët me koronavirus, ka dalë negativ. “Nevojitet edhe testi kontrollues dhe shpresojmë...

Një pacient me koronavirus në Kosovë afër shërimit

para një jave - Insajderi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti...

Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti

para një jave - Almakos

Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e koalicionit të udhëhequr nga Albin Kurti, afër 2 muaj pas formimit.

Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Tetova Sot

Tre deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, deputeti nga Prizreni, Haxhi Avdyli dhe deputeti nga Suhareka, Ardian Shala janë...

Një pacient me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Albeu

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ . Por thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti...

Ja kush janë tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Tetova1

Tre deputetë të Kuvendit të Kosovës nga LDK-ja,përfshirë Vjosa Osmanin, kanë votuar kundër rrëzimit të Qeverisë.Dy deputetë që kanë votuar kundër janë Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.

Në fundjavë ndalohet lëvizja e qytetarëve gjatë këtyre orëve

para një jave - OraInfo

Për shkak të koronavirusit, ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë prej orës 16:00 deri në 05:00 në Maqedoninë e Veriut. Qeveria e Maqedonisë Veriore gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - Aktuale

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Covid-19, Kurti thotë se BE do ta ndihmojë Kosovën me 5 milionë euro

para një jave - TV21

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se nga Bashkimi Europian ka pranuar një dokument në të cilin janë dhënë udhëzime për ndihmat që Unioni do t’i japë Kosovës për tejkalimin e situatës nga Koronavirusi....

Mbërrin në seancë Avdullah Hoti

para një jave - Insajderi

Tetë orë pasi ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, ka ardhur në seancë. Ndonëse nuk dihet arsyeja e mungesës...

Ahmeti: Edhe disa pacientë janë afër shërimit nga coronavirusi

para një jave - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia minuta më parë ka njoftuar se një pacient që ka rezultuar pozitiv me COVID-19 është afër shërimit. Ndërkaq, infektologu Salih Ahmeti për KALLXO.com ka thënë se edhe...

Avdullah Hoti vjen në seancë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 19:04 Tetë orë pasi ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, ka ardhur në seancë....

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë, të infektuar gjithsej 71 persona

para një jave - Koha.mk

Prishtinë, 25 mars – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) publikoi sot pasdite se tetë raste të reja të personave të infektuar me virusin Kovid-19 janë zbuluar në vend, me ç’rast...

Maqedoni e Veriut, qeveria miraton kufizim të ri të lëvizjes gjatë fundjavave

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka vendosur që ndalesa e lëvizjes gjatë fundjavave të fillojë nga ora 16:00 dhe të përfundojë në ora 05:00, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç thuhet...

Shkon në 146 numri i të prekurve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - TV Koha

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me Coronavirus dhe janë kryer 111 testime. Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera, ajo...

Edhe 8 raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - TV Koha

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Kjo u bë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. “Sot me 25.03.2020 në...

Papagalli ka një mesazh për koronavirusin

para një jave - Evropa e Lirë

Embed Papagalli ka një mesazh për koronavirusin Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:01:50...

Votohet mocioni – bie Qeveria Kurti

para një jave - Shenja

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Flaka

Ka kaluar Mocioni i Lidhjes Demokratike të Kosovës për dorëheqjen e Qeverisë Kurti. Kjo ka ndodhur në një seancë të gjatë. Për rrëzimin e Qeverisë Kurti kanë votuar 82 deputetë. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin...

Bie Qeveria Kurti, me 82 pro dhe 32 kundër mocionit

para një jave - Tetova Sot

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Flaka

Ka kaluar Mocioni i Lidhjes Demokratike të Kosovës për dorëheqjen e Qeverisë Kurti. Kjo ka ndodhur në një seancë të gjatë. Për rrëzimin e Qeverisë Kurti kanë votuar 82 deputetë.

Këta dëputetë të LDK e mbajtën fjalën, nuk votuan rrëzimin e qeverisë

para një jave - Infokusi

Qeveria Kurti u rrëzua pas votimit të mocionit që u iniciua nga partneri I saj bashkëqeverisës LDK-ja, shkruan gazeta inFokus. Deputët e LDK-së të cilët thanë se nuk do të votojnë rrëzimin e qeverisë e...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave

para një jave - TV21

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar instruksione katër milionë euro...

LAJMI FUNDIT/ Rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Tetova1

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë. Në sallë kanë qenë 117 deputetë. Votimit i ka paraprirë një...

Me 82 vota pro, zyrtarisht rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - InfoShqip

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

PO-ja nga Europa/Komisioneri Varhelyi flet për afatet e pritshme

para një jave - Koha Jone

Pasi BE-ja vendosi të hapë negociatat me dy vendet kandidate të Ballkanit Perëndimor, Komisioneri i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi, tha në studion e Ilva Noë se vendimi dëshmon se dy vendet...

“Sapo bisedova me mjekun e spitalit Durrës që u shërua nga COVID-19”, Manastirliu: Do bëjmë gjithçka kemi në dorë për mbrojtjen e tyre

para një jave - BalkanWeb

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu premton se do të bëhet gjithçka për të mbrojtur bluzat e bardha. Në një postim në “Facebook”, ajo tregon se ka komunikuar me mjekun infeksionist të Spitalit...

Varhelyi letër me lajme të mira Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - BalkanWeb

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

Mjeku i Durrësit shërohet nga koronavirusi

para një jave - Klan

Mjeku i Durrësit shërohet nga koronavirusi Një mjek i qytetit të Durrësit i konfirmuar më parë me koronavirus është shëruar nga sëmundja. Lajmin e konfirmoi ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu....

Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë ka infektuar pesë persona

para një jave - TV Koha

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë. “Nga Klinika e Dermatologjisë pesë...

Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni

para një jave - TV Koha

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Infokusi

Pas mocionit të ngritur nga LDK, partneri qeverisës, është votuar në Kuvend rrëzimi i Qeverisë Kurti. E në seancën që zgjati për afërsisht 12 orë, edhe u votua në Kuvend, shkruan gazeta inFokus. Për rrëzimin...

Osmani: Do të votoj kundër mocionit për mosbesim të Qeveris Kurti

para një jave - Tetova1

Ka përfunduar seanca maratonike për mocionin e LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti. Është kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani ajo që iu drejtua e fundit të zgjedhurve të popullite. “Unë besoj se qeveria...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

para një jave - Sinjali

U shënua viktima e tretë nga Virusi Korona në Maqedoninë Veriore. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - TV21

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm  se ne punojmë...

Lajmi i fundit nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Zeri

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Vitia: Pacienti i parë me coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Derveni

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me coronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë ka infektuar pesë persona

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 18:42 Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë....

Vitia paralajmëron rastin e parë me pacientin e shëruar me koronavirus

para një jave - Klan Kosova

Ministri i shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se kemi rezultatin e parë NEGATIV të njërit nga pacientët me COVID 19 pozitiv. Në Facebook ai mes tjerash shkroi se “në ndërkohë nevojitet edhe testi kontrollues...

Selimi tregon qëndrimin e VV-së karshi deklaratës së Qunit

para një jave - Medial

Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi,  e ka komentuar deklaratën e Ministritë të Mbrojtjes, Anton Qunit, i cili ka thënë se do të flas me Isa Mustafën, liderin e LDK-së që të mos e prish...

8 pacientë të rinj në Kosovë, tani regjistrohen 71 raste gjithësej

para një jave - Vizion Plus

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Një pacient në Kosovë drejt shërimit nga koronavirusi

para një jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të mërkurën se testi i një pacienti, i identifikuar më herët me koronavirus, ka dalë negativ. “Nevojitet edhe testi kontrollues dhe shpresojmë...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - TV Koha

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

Qeveria sjellë vendim: Ndalohet lëvizja gjatë uikendit nga ora 16 deri në ora 05

para një jave - TV Koha

Me qëllim mbrojtje më e madhe e qytetarëve nga përhapja e korona virusit, Qeveria ka sjellë vendim për masa shtesë për lëvizjen e qytetarëve, informon Zhurnal. Me këtë vendim, Qeveria ka vendosur që të...

Lajme të mira nga Klinika Infektive e QKUK-së: Dy pacientë me koronavirus drejt shërimit

para një jave - OraInfo

Dy pacientë me koronavirus në vendin tonë janë drejt shërimit. Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK-së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Shprehja.com

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të mërkurën se testi i një pacienti, i identifikuar më herët me koronavirus, ka dalë negativ. “Nevojitet edhe testi kontrollues dhe shpresojmë...

Vjosa Osmani kundër partisë së saj: Nuk mund të pajtohem me mocionin e mosbesimit

para një jave - Flaka

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu ka drejtuar qytetarëve me një fjalim për të cilin është duke thënë se nuk do të dëshironte asnjëherë ta mbante. Në seancën e thirrur për rrëzimin e qeverisë,...

Covid-19, Kurti thotë se BE do ta ndihmojë Kosovën me 5 milionë euro

para një jave - Derveni

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se nga Bashkimi Europian ka pranuar një dokument në të cilin janë dhënë udhëzime për ndihmat që Unioni do t’i japë Kosovës për tejkalimin e situatës nga Koronavirusi....

Quni, Selimit: Do të bëjë gjithçka që të vazhdojë koalicioni, reflektoni edhe ju

para një jave - Telegrafi

Pas reagimit të nënkryetarit të LDK-së, Agim Velu, i cili tha se Anton Quni nuk ka autorizim për të ofruar negocim të tillë me Kurtin , ka reaguar ky i fundit. Në foltoren e Kuvendit, ministri Quni ka...

Selimi: Quni e mori përgjigjen nga Agim Veliu për ofertën që na e bëri

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 18:31 Shefi i Grupit Parlamentar i VV’së, iu ka përgjigjur Ministrit Anton Quni, i cili para pauzës në seancën për mocionin e mosbesimit i kërkoi Kryeministrit Albin Kurti...

Rezultojnë pozitivë 8 persona, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Zhurnal

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34...

Kurti liron nga puna Avdullah Hotin(Dokument)

para një jave - Bota Press

Kryeministri në largim ka marrë një vendim për ta liruar Avdullah Hotin nga detyra e zëvendëskryeministrit. Më poshtë është vendimi i nënshkruar nga Kurti.

Mesazhi i Osmanit për partinë e saj dhe qytetarët: Zëri juaj sot nuk u dëgjua

para një jave - Infokusi

“Qeveria ndërmjet partisë sime LDK-së e VV-së ka qenë e zonja ta luftoj krimin e organizuar që e dëshmoi në këto pak ditë, prandaj nuk mund të pajtohem me këtë mocion aq më tepër në këtë kohë të rëndë,...

Pas rrëzimit të Qeverisë, Kurti shkarkon Hotin

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Ky vendim nga Kurti është bërë sonte pas miratimit...

Vjosa Osmani: Nuk votoj asnjë mocion që e kthen PAN-in në Qeveri

para një jave - Shenja

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në fjalimin e sontëm në Kuvend ku po diskutohet për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti të inicuar nga kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do...

BE shpall vendimin zyrtar për nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para një jave - Anadolu Agency

Bruksel Bashkimi Evropian (BE) njoftoi vendimin zyrtar për të filluar negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Këshilli i BE-së...

Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hotin

para një jave - Arbresh

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Lajmi i fundit nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - GazetaBlic

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Kurti e shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Albinfo

Pas rrëzimit të Qeverisë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Ky vendim nga Kurti...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Fol

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

MPB-ja nuk shpjegon nëse ka masa për ata që nuk e respektojnë ndalimin e qarkullimit

para një jave - Sinjali

Megjithëse janë bërë dy ditë prejse është në fuqi vendimi për kufizim të lëvizjes, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia nuk kanë dhënë sqarime se me çka do të përballen qytetarët që nuk e respektojnë...

Zyra e Kryeministri: BE ofron mbështetje milionëshe në luftën kundër koronavirusit

para një jave - Lajmi.net

“Ne po shikojmë intensivisht se si ta lidhim Kosovën dhe partnerët e tjerë me nismat që BE po merr përsipër si përgjigje ndaj pandemisë COVID-19, si dhe se si të ofrohet më së miri mbështetje në zbutjen...

Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë ka infektuar pesë persona

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë. “Nga Klinika e Dermatologjisë pesë...

Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë ka infektuar pesë persona

para një jave - Derveni

Pesë nga 29-të rastet e reja pozitive ndaj koronavirusit janë persona që kanë pasur lidhje me ish-drejtoreshën e Klinikës për Sëmundje të Lëkurës. Ata janë asimptomatik, pa simptoma të sëmundjes, por testet...

Edhe 8 raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - Telegrafi

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Kjo u bë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. “Sot me 25.03.2020 në...

(DOKUMENT) Pak para rrëzimit, Kurti shkarkoi zëvendëskryeministrin

para një jave - Sharri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pak para se të votohet mosbesimi ndaj Qeverisë së tij, ka shkarkuar nga pozita zv/kryeministrin e LDK-së, Avdullah Hoti.

Edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë — 71 të prekur gjithsej

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 18:16 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera, raporton Gazeta...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Shkurt Shqip

Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hotin. Ky shkarkim i Hotit ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti në Kuvendin e Kosovës....

Kryeministri në detyrë Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë , Avdullah Hotin

para një jave - News33

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë, arrin në 71 numri i të infektuarve

para një jave - Medial

Janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes një komunikate, ku theksohet që pasi janë testuar 34 mostra, tetë nga to kanë rezultuar pozitiv...

Kurti arrin në Kuvend

para një jave - Medial

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sapo ka arritur në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Ai pritet të marrë pjesë në vazhdimin e seancës e cila ka pikë të rendit të ditës, Mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë...

Shtypi francez: Rruga e RMV-së dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - Medial

Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë, vendimi nesër duhet...

Shënohet viktima e 6-të nga Koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Illyria

Ministria e Shëndetësisë/Zyrtare COVID-19/ pacientja 71-vjeçare, vuante nga hipertensioni Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - Tetova Sot

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë...

Mesazhi i LDK-së për partinë e saj dhe qytetarët: Zëri juaj sot nuk u dëgjua

para një jave - Infokusi

“Qeveria ndërmjet partisë sime LDK-së e VV-së ka qenë e zonja ta luftoj krimin e organizuar që e dëshmoi në këto pak ditë, prandaj nuk mund të pajtohem me këtë mocion aq më tepër në këtë kohë të rëndë,...

Vjosa Osmani: Partia ime po i mbyt shpresat që i dhamë në fushatë zgjedhore Vjosa Osmani

para një jave - Infokusi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës ka thënë se sonte në seancën plenare do të ju drejtohet vetëm qytetarëve dhe jo deputetëve. Osmani ka thënë se partia e saj po e humbet cdo buzëqeshje dhe cdo besim që qyteratët...

Kryeministri në detyrë, Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hotin

para një jave - Gazeta Observer

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti . Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë, të infektuar gjithsej 71 persona

para një jave - TV21

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) publikoi sot pasdite se tetë raste të reja të personave të infektuar me virusin Kovid-19 janë zbuluar në vend, me ç’rast numri zyrtar i bartësve...

Shënohet viktima e 6-të nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Arbresh

Ka ndërruar jetë në spital një grua e infektuar nga koronavirusi COVID-19, duke e çuar në 6 numrin e viktimave në Shqipëri. Viktima është një paciente 71-vjeçare nga Tirana, thotë Ministria e Shëndetësisë,...

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hotin.

Plus tetë raste të reja me Koronavirus, shkon numri në 71

para një jave - Insajderi

Janë regjistruar plus tetë raste të reja me Koronavirus. Numri sipas IKSHPK-së ka shkruar në 71, shkruan Insajderi. “Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR,...

Rexhep Selimi i përgjigjet ofertës së Anton Qunit

para një jave - Insajderi

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi i është përgjigjur Anton Qunit lidhur me ofertën e bërë “E qmoj vullnetin e Qunit, gjatë pauzes ne si grup parlamentar ishum duke menduar...

Anton Quni i reagon Agim Veliut

para një jave - Insajderi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se ai është në gjendje të gjunjëzohet para kryetarit të LDK-së, Isa Mustafës, për t’iu lutur atij dhe strukturave të LDK-së për vazhdimin e koalicionit qeverisës...

Kryeministri në detyrë, Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hotin

para një jave - Fol

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Lajmi i fundit: Albin Kurti shkarkon Zëvendëskryeministrin Avdullah Hoti

para një jave - Bota Press

Botapress, 26 Mars – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hotin. Ky shkarkim i Hotit ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të...

Albin Kurti në mesnatë shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Periskopi

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka shkarkuar në mesnatë zv.kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti. Ky shkarkim erdhi menjëherë pas rrëzimit të  Qeverisë. Shkarkimi i tij u bë i ditur tash përmes një...

Ja 3 deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit të Qeverisë Kurti

para një jave - Bota Press

Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim. Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët...

BE ofron mbështetje milionëshe për Kosovën në luftën kundër coronavirusit

para një jave - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

LVV i kthen përgjigjen Anton Qunit, ofertë për LDK-në

para një jave - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar, Rexhep Selimi, ka thënë se gjatë pauzës kanë diskutuar rreth ofertës që ka bërë ministri Anton Quni, që ta rishqyrtojnë ofertën e LDK-së dhe të vazhdohet koalicioni. Selimi...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus, sot janë analizuar 34 mostra

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 18:16 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera, raporton Gazeta...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - News33

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Reagon Agim Veliu: Quni ka thënë mendim personal, nuk është qëndrim i LDK-së, presim rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Medial

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, i cili është shkarkuar nga Kurti ditë më parë, ka thënë në RTV Dukagjini se ministri Anton Quni, idenë për të reflektuar ndaj koalicionit e ka thënë në mënyrë personale...

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin (Vendim)

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e dytë në detyrë, Avdullah Hotin. Vendimi KM d. Kurti nr. 099.2020 (5)

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave socioekonomike

para një jave - Tetova Sot

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar instruksione katër milionë euro...

Varhelyi, letër Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - Gazeta Tema

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

Kurti i shkarkuar shkarkon zëvendëskryeministrin Hoti

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, pak minuta pasi u shkarkua nga Kuvendi i Kosovës ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hoti. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës,...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - Fol

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Një pacient me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Lajmi.net

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar negativ. Por thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht...

Filipçe: Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në vend, 14 apo 15 janë punonjës shëndetësor

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 18:06 Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në vend, 14 apo 15 janë punonjës shëndetësor, përfshirë edhe këto të diagnostikuar tani në Shkup, informoi...

Bajqinovci: LVV ende nuk ka marrë vendim për ofertën e Qunit

para një jave - Telegrafi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se LVV ende nuk ka marrë ndonjë vendim sa i përket ofertës së ministrit Anton Quni. Bajqinovci ka thënë se të gjitha deklarimet tjera janë spekulime mediatike.

Filipçe: Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në vend, 14 apo 15 janë punonjës shëndetësor

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në vend, 14 apo 15 janë punonjës shëndetësor, përfshirë edhe këto të diagnostikuar tani në Shkup, informoi ministri...

Filipçe: Pesë persona nga Klinika për Sëmundje të Lëkurës pozitiv ndaj koronavirusit

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Pesë nga 29-të rastet e reja pozitive ndaj koronavirusit janë persona që kanë pasur lidhje me ish-drejtoreshën e Klinikës për Sëmundje të Lëkurës. Ata janë asimptomatik,...

Deputeti i VV-së reagon pas ofertës së Qunit për Kurtin

para një jave - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin mocionin nëse Agim Veliu kthehet në pozitë....

Rezulton negativ njëri nga të infektuarit me koronavirus në Kosovë

para një jave - Sinjali

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se njëri nga pacientët me COVID-19 ka rezultuar negativ, por ka shtuar se nevojitet edhe testi kontrollues për të vërtetuar se është pacienti i parë në...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Zeri

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur se një pacient i cili është konfirmuar pozitivë me koronavirus, tashmë pas testit të bërë ka rezultuar negativ. Ai ka thënë se nevojitet edhe testi...

Ministri Vitia: Kemi rezultatin e parë negativ të njërit nga pacientët që ishte infektuar me COVID-19

para një jave - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se një pacient pozitiv me COVID-19 është afër shërimit. Sipas ministrit Vitia, njëri nga pacientët me COVID 19 ka rezultuar negative në testin e parë. Sipas...

PAN dhe LDK e lanë Kosovën pa Qeveri

para një jave - Sharri

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

A po e shqyrton Vetëvendosje ofertën e Qunit?

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 17:53 Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin...

Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Alsat-M

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK  me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra...

Shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - BalkanWeb

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Ministri Vitia jep lajmin e mirë, një pacient kosovar shërohet nga koronavirusi

para një jave - OraInfo

Një pacient kosovar është shëruar nga koronavirusi. 11 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë, duke quar kështu numrin e të infektuar në 71. Por një lajm i mirë sapo është bërë i ditur nga...

​Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - GazetaBlic

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me koronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Insajderi

“Sot kemi edhe një paciente të vdekur e sëmurë nga virusi Korona, e cila për kohë të gjatë ishte në aparate të frymëmarrjes artificiale. Edhe përkundër të gjitha përpjekjeve të mjekëve dhe infermiereve...

Varhelyi letër Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - Koha Jone

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë prej orës 16:00 deri në 05:00

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T17:06:27+01:00 Ndalohet lëvizja për të gjithë qytetarët gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) prej orës 16 deri në orën 5, vendosi Qeveria në seancën e sotme me qëllim të mbrojtjes...

Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar

para një jave - Portalb

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, nga 34 mostra të testuara, janë konstatuar pozitive tetë raste të reja me koronavirus, transmeton Koha.net . Rastet e konfirmuara pozitive, sipas...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri,...

Selimi tregon qëndrimin e VV-së karshi deklaratës së Qunit

para një jave - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi,  e ka komentuar deklaratën e Ministritë të Mbrojtjes, Anton Qunit, i cili ka thënë se do të flas me Isa Mustafën, liderin e LDK-së që të mos e prish...

Fjalimi i Vjosa Osmanit ‘shkund’ deputetët: Deklarohem kundër mocionit, përpara LDK-së përfaqësoj zërin e qytetarëve

para një jave - Gazeta Telegraf

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani nga LDK ka rikonfirmuar qëndrimin e saj kundër partisë së saj, e cila po kërkon rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Me anë të një fjalimi të fortë dhe me fjalë të goditura,...

Udhëheqësit italianë nervozohen me qytetarët që nuk qëndrojnë në shtëpi

para një jave - Evropa e Lirë

Embed Udhëheqësit italianë nervozohen me qytetarët që nuk qëndrojnë në shtëpi Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source...

Osmani: Nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, votoi kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë ‘Kurti’. Para se të votohej, zonja Osmani, e cila është edhe nënkryetare e Lidhjes...

Avdullah Hoti vjen në seancë, e merr fjalën

para një jave - OraInfo

Avdullah Hoti ka ardhur në seancë dhe e ka marrë fjalën. Tetë orë pasi ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, ka...

Kosovë, dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - InfoShqip

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

PAN dhe LDK e lanë Kosovën pa Qeveri

para një jave - Europort

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

Rezultojnë pozitivë 8 persona, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Koha Jone

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë....

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë, arrin në 71 numri i të infektuarve

para një jave - Klan Kosova

Janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas IKSHPK-së, janë raste kontakti prej të cilëve 4 raste janë me vendbanim në fshatin Domanek- Malishevë,...

S’ka kthim prapa, LDK nuk tërhiqet nga mocioni për Qeverinë Kurti

para një jave - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të tërhiqet nga mocioni për ta shkarkuar Qeverinë Kurti. Një burim i lartë i Klan Kosovës brenda LDK-së ka thënë se nuk ka disponim brenda këtij subjekti për ta tërhequr...

Kurti arrin në Kuvend

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sapo ka arritur në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Ai pritet të marrë pjesë në vazhdimin e seancës e cila ka pikë të rendit të ditës, Mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë...

LVV i kthen përgjigjen Anton Qunit, ofertë për LDK-në

para një jave - Ina

Shefi i Grupit Parlamentar, Rexhep Selimi, ka thënë se gjatë pauzës kanë diskutuar rreth ofertës që ka bërë ministri Anton Quni, që ta rishqyrtojnë ofertën e LDK-së dhe të vazhdohet koalicioni. Selimi...

Reagon Agim Veliu: Quni ka thënë mendim personal, nuk është qëndrim i LDK-së, presim rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Telegrafi

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, i cili është shkarkuar nga Kurti ditë më parë, ka thënë në RTVD se ministri Anton Quni, idenë për të reflektuar ndaj koalicionit e ka thënë në mënyrë personale dhe nuk...

Haki Rugova komenton ofertën e Qunit: Kuvendi i Kosovës nuk është odë burrash

para një jave - Telegrafi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni thotë se idenë e tij për rishikim të mocionit nuk e ka diskutuar me strukturat e LDK-së, por është i bindur se mund të ketë mbështetje në këtë iniciativë. “Jam mëse i bindur...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para një jave - Telegrafi

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Albeu

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus , kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Kosovë: Shtohen edhe 8 rate më koronavirus – numri i përgjithshëm arrin në 71

para një jave - Zëri i Amerikës

Autoritetet në Kosovë, konfirmuan të mërkurën edhe tetë raste të reja të të infektuarve me virusin COVID-19, duke e çuar në 71 numrin e përgjithshëm të të prekurve. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Shprehja.com

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK  me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra...

Mësohet nga cilat vende janë 8 të prekurit e fundit me koronavirus

para një jave - OraInfo

8 të infektuarit me koronavirus janë nga Prishtina, Malisheva e Vushtrria. Ka shkuar në 71 numri i raste me koronavirus në Kosovë. 8 raste të reja janë konfirmuar sot nga IKSHPK-ja. Katër prej rasteve...

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Epoka e Re

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten  të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

para një jave - Periskopi

Kuvendi i Kosovës minuta më parë ka votuar rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeveris pjesë e së cilës ishte edhe vet kjo parti, është votuar...

Këta zyrtarë të lartë LDK-së votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Gazeta Observer

Me 82 vota pro, është rrëzuar qeveria Kurti. Rrëzimin e kësaj qeveria e kanë përkrahur PDK, LDK, AAK dhe Nisma. Mirëpo, jo të gjithë deputetët e LDK-së kanë votuar pro rrëzimit të qeverisë. Kryetarja e...

Momenti i rrëzimit të Qeverisë Kurti (VIDEO)

para një jave - in7

Momenti i rrëzimit të Qeverisë Kurti (VIDEO)

Avdullah Hoti vjen në seancë

para një jave - Zeri

8 orë pasi ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për rrëzimin e Qeverisë Kurti, zëvendësministri Avdullah Hoti ka ardhur në seancë. Ndonëse nuk dihet arsyeja e mungesës deri tash, Hoti si shumë deputetë...

Fjalimi i Vjosa Osmanit para votimit të mocionit për të rrëzuar Qeverinë Kurti: Unë do të votojë kundër mocionit (VIDEO)

para një jave - in7

Fjalimi i Vjosa Osmanit para votimit të mocionit për të rrëzuar Qeverinë Kurti: Unë do të votojë kundër mocionit (VIDEO)

Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Zyrtare

Tre deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, deputeti nga Prizreni, Haxhi Avdyli dhe deputeti nga Suhareka, Ardian Shala janë...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars – Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit....

Reagon Agim Veliu: Quni ka thënë mendim personal, nuk është qëndrim i LDK-së, presim rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Klan Kosova

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, i cili është shkarkuar nga Kurti ditë më parë, ka thënë në RTV Dukagjini se ministri Anton Quni, idenë për të reflektuar ndaj koalicionit e ka thënë në mënyrë personale...

Covid-19, Kurti thotë se BE do ta ndihmojë Kosovën me 5 milionë euro

para një jave - Medial

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se nga Bashkimi Europian ka pranuar një dokument në të cilin janë dhënë udhëzime për ndihmat që Unioni do t’i japë Kosovës për tejkalimin e situatës nga Koronavirusi....

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Në Klinikën për Sëmundje Infektuese sot ndërroi jetë një paciente 66-vjeçare nga Dibra e prekur nga koronavirusi, e cila për një kohë të gjatë ndodhej në makinën respiratore....

Shtypi francez: Rruga e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - Medial

Paris, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe...

Kuvendi i Kosovës voton pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit

para një jave - Gazeta Telegraf

Kuvendi i Kosovës ka votuar pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Rrëzohet Qeveria e Kosovës

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kuvendi i Kosovës ia mori besimin Qeverisë së Kosovës, të koalicionit qeverisës LVV-LDK. 82 deputetë të Kuvendit të Kosovës votuan pro, kurse 32 deputetë votuan kundër mocionit...

Me 82 vota pro, zyrtarisht rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Lajme.al

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - Aktuale

IKSHPK ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 8 raste të infektuar me koronavirus, duke quar kështu numrin e përgjithshëm në 71. “Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me...

Shënohet viktima e 3-të nga koronavirusi, 29 raste të reja, numri i përgjithshëm i të infektuarve arrin në 177

para një jave - TV21

Virusi Korona morri edhe viktimën e tretë në vend. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se ka ndërruar jetë pacientja, 66 vjeçare nga Dibra e cila një kohë të gjatë ishte vendosur në aparatet...

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që ta ndryshojë mendjen dhe ta shpetojë qeverinë

para një jave - Insajderi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë...

Lajmërohet Agim Veliu pas propozimit të Anton Qunit për tërheqjen e mocionit

para një jave - Insajderi

Nënshkryateri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ish-ministri i shkarkuar Agim Veliu,  është lajmëruar pas propozimit të kolegut të tij Anton Quni i cili propozoi që të tërheqet mocioni i mosbesimit nëse...

Oferta e Qunit e lë pa fjalë edhe nënkryetarin e LDK-së – ky është reagimi i tij

para një jave - Insajderi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni dhe njëherit ndër figurat më të rëndësishme të LDK-së, në fjalimin e tij në Kuvend i ka propozuar një ofertë kryeministrit Kurti në mënyrë që të vazhdohet koalicioni qeverisës....

Vjosa Osmani kundër rrëzimit të qeverisë: Kemi një kontratë me “VV”, koha të përqëndrohemi tek pandemia

para një jave - LajmiFundit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës njëkohësisht përfaqësuese e LDK, Vjosa Osmani deklaroi nga foltorja e kuvendit se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit të Qeverisë “Kurti”. “Ky në fakt është një fjalim...

Ja nga cilat komuna janë 8 të infektuarit me koronavirus në Kosovë

para një jave - Zeri

Para pak minutash janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me koronavirus. Prej tyre 4 janë nga Malisheva, 3 nga Prishtina dhe një nga Komuna e Vushtrrisë. “Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti...

Ora policore gjatë fundjavës në Maqedoni do të zgjasë prej 16:00 deri në 5 të mëngjesit

para një jave - Telegrafi

Ministri teknik i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski bëri të ditur se Qeveria tashmë ka marrë vendim për kufizim shtesë të lëvizjes gjatë fundjavës. Ai theksoi se do të ndalohet lëvizja...

Të prekurit e fundit me coronavirus nga Malisheva, Prishtina e Vushtrria

para një jave - Kallxo

Rastet e reja të prekura me coronavirus janë nga Malisheva, Prishtina e Vushtrria. Numri i të prekurve me coronavirus në Kosovë është rritur në 71. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Anton Quni: Unë do të bëj të pamundurën që të vazhdojë koalicioni

para një jave - Kallxo

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, gjatë seancës në Kuvendit të Kosovës, tha se gjatë pauzës bashkë me deputetët të tjerë të LVV-së kanë shqyrtuar “ofertën” e Anton Qunit në mënyrë...

Quni zbulon detaje të takimit me Kurtin si i dërguar i Mustafës

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 17:04 Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit ka folur lidhur me rrëzimin e qeverisë dhe gjendjen e jashtëzakonshme, raporton...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - News33

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

A po shqyrtohet oferta e Qunit? Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje

para një jave - Zhurnal

Seanca ka shkuar në pauzë me ofertën e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni ndaj kryeministri të Kosovës, Albin Kurti. Quni i tha Kurtit ta heqë taksën 100 për qind ndaj Serbisë dhe ta kthejë në detyrë...

KE-ja ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Alsat-M

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

Shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Evropa e Lirë

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Mocioni: Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim. rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - 24 ore

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - OraInfo

Ka shkuar në 71 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë. IKSHPK ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 8 raste të infektuar me koronavirus, duke quar kështu numrin e përgjithshëm në 71. “Sot me 25.03.2020...

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, bie qeveria Kurti

para një jave - Fakti Ditor

Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, dhe 32 kundër dhe 2 abstenime ka votuar për rrëzimit të qeverisë së Kosovës. Ky mocion është inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe është përkrahur nga të gjitha...

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri

para një jave - Gazeta Monitor

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Monitor

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Kalon mocioni i LDK-së, Kurti rrëzohet me 82 vota të deputetëve

para një jave - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës, me shumicë votash miratoi mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK). Pas një debati që ka nisur rreth mesditës, për rrëzimin e Qeverisë...

Tetë të prekurit me koronavirus: 4 janë nga Malisheva, 3 nga Prishtina dhe 1 nga Vushrria

para një jave - GazetaBlic

Para pak minutash janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me koronavirus, raporton Gazeta Blic . Prej tyre 4 janë nga Malisheva, 3 nga Prishtina dhe një nga Komuna e Vushtrrisë. “ Rastet e konfirmuara pozitive...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta e re

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Ministri Vitia: Nevojitet edhe testi kontrollues për të vërtetuar nëse është shëruar apo jo pacienti

para një jave - Bota Press

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se për të vërtetuar nëse është shëruar plotësisht apo jo pacienti që rezultoi negativ në testin e sotëm, duhet edhe dy testime. Vitia tha se për informimin...

Votohet mocioni, pas 50 ditësh bie Qeveria Kurti

para një jave - Bota Press

Botapress 25 Mars – Me mbi 10 orë debat, Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar Qeverinë Kurti.Në sallë ishin 117 deputetë, teksa pro votuan 82 për, 32 kundër ndërsa një deputet abstenoi.Nga sot, Qeveria Kurti konsiderohet Qeveri në detyrë.

BIE QEVERIA KURTI

para një jave - Epoka e Re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot pro rrëzimit të Qeverisë Kurti. Të pranishëm në sallë ishin 117 deputetë. Pro ishin 82 deputetë, kundër 32, 1 abstenim. Qeveria Kurti pati vetëm 50 ditë...

Selimi- LDK-së: Nëse dëshironi t’i hapni rrugë këtij diskutimi, votoni kundër rrëzimit të qeverisë

para një jave - Sinjali

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se para se Lëvizja Vetëvendosje t’i përgjigjet ofertës së Anton Qunit, kësaj oferte iu përgjigj Agim Veliu, i cili tha së Quni...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Observer

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Quni: Do ta bëjë të pamundurën për të funksionuar ky koalicion, nëse ka nevojë edhe gjunjëzohem

para një jave - Zeri

Deputeti i LDK-së, Anton Quni ka dal kundër partisë së tij dhe individualisht i ka bërë thirrje Lëvizjes Vetëvendosje që të reflektoj, raporton “Zeri.info”. Madje Quni ka thënë se do të bëjë pamundurën...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - in7

Pas mocionit të ngritur nga LDK, partneri qeverisës, është votuar në Kuvend rrëzimi i Qeverisë Kurti. E në seancën që zgjati për afërsisht 12 orë, edhe u votua në Kuvend, shkruan gazeta inFokus. Për rrëzimin...

Kuvendi shkon në pauzë një orëshe

para një jave - Telegrafi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkuar në pauzë e cila do të zgjatë një orë. Kërkesën për pauzë e bëri shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, e cila më pas u aprovua nga...

Rrëzohet Qeveria e Albin Kurtit

para një jave - LajmiFundit

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim mbremjen e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Ndërpritet seanca, deputetët marrin 1 orë pauzë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 16:51 Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për një orë pauzë me kërkesë të deputetëve, raporton Gazeta Express. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se...

Rexhep Selimi: Teksa po diskutonim ofërtën e ministrit Quni, reagoi Agim Veliu

para një jave - Kallxo

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, gjatë seancës në Kuvendit të Kosovës, tha se gjatë pauzës bashkë me deputetët të tjerë të LVV-së kanë shqyrtuar “ofertën” e Anton Qunit në mënyrë...

Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - Anadolu Agency

Prishtinë Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke...

Varhelyi letër me lajme të mira Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - 24 ore

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

BE ofron mbështetje milionëshe për Kosovën në luftën kundër coronavirusit

para një jave - Shenja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

Selimi i përgjigjet Qunit: Nëse doni të mos rrëzohet qeveria, votoni kundër mocionit

para një jave - OraInfo

Pas 1 ore pauzë deputetët e Kuvendit janë rikthyer në seancë. Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi iu është përgjigjur ofertës së ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni për të...

MPB: Natën e kaluar, 103 persona nuk e kanë respektuar orën policore

para një jave - Aktuale

Në 24 orët e fundit, Policia e shtetit ka regjistruar 103 raste për mosrespektim të orës policore, gjegjësisht ndalesës për lëvizje prej orës 21 deri në orën 5. Nga MPB njoftojnë se 63 persona janë arrestuar...

Selimi: Kemi edhe një shansë, votojeni kundër mocionin

para një jave - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi, ka thënë se VV-ja e cmon vullnetin e Qunit për ofertë, por që përgjgijen sipas tij e dha vetë i shkarkuari Agim Veliu. Selimi tha se ka një shans të...

Rexhep Selimi tregon përgjigjen VV-së rreth ofertës që ia bëri Anton Quni

para një jave - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të VV-së ka folur pas pauzës në Kuvend. Ai iu drejtua Anton Qunit rreth ofertës që ia bëri. “Pas kësaj pauze po ndjej obligim ndaj deputëteve dhe opinionit. Që përgjigja eofertës...

Tetë të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

para një jave - Sinjali

Sot janë konfirmuar edhe tetë raste të reja të infektuara me COVID-19 në Kosovë. Sic njofton IKSHPK, rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti prej të cilëve 4 raste janë me vendbanim në fshatin...

Anton Quni: Jam në gjendje edhe të gjunjëzohem, vetëm që mos të prishet koalicioni

para një jave - Sinjali

Anton Quni ka thënë se është në gjendje edhe të gjunjëzohet, vetëm që të vazhdojë koalicioni. Këtë e ka thënë në vazhdimin e seancës së Kuvendit pas pauzës. “Kur iu drejtova unë, nuk iu thashë që kam autorizimin....

Selimi: Ende pa ju përgjigjur ne Qunit, Agim Veliu ia dha përgjigjen

para një jave - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e Kuvendit i ka reaguar ofertës së Anton Qunit. Selimi ka thënë se partia e tij e vlerëson vullnetin e Qunit porse atij, LDK-ja...

LAJMI I FUNDIT: Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në kosovë

para një jave - Zeri

Edhe 8 raste me koronavirus janë konfirmuar në Kosovë, raporton Zëri.info" Më posht gjeni komunikatën e IKSHPK Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR,...

Mbrëmë janë regjistruar 103 shkelje të orës policore në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Në 24 orët e fundit autoritetet kanë dhënë 39 vendime për mbikëqyrje shëndetësore, ndërsa 111 raste janë paraqitur vullnetarisht për vetë-izolim, duke çuar numrin në 9.964 raste. Sipas policisë dje në...

Quni e fton Kurtin për reflektim në pauzë, i ofron përmirësim të raporteve mes partive

para një jave - Telegrafi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, në fjalimin e tij në Kuvend ka thënë se kryeministri Albin Kurti, e ka edhe një mundësi që ta pranojë ofertën e LDK-së, dhe të vazhdohet koalicioni qeverisës. Quni ka...

Deputetët rikthehen nga pauza

para një jave - Zeri

Pas më shumë se një orë pauzë, deputetët e Kuvendit të Kosovës janë rikthyer në seancë ku pritet të ndodhë rrëzimi i Qeverisë "Kurti", raporton "Zeri.info". Fjalën e kanë kërkuar edhe 21 deputet të Kuvendit të Kosovës/Zeri

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

para një jave - Gazeta Express

Gazeta Express 25/03/2020 16:44 Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut...

Tetë raste të reja me coronavirus, numri i të prekurve arrin në 71

para një jave - Kallxo

Tetë raste të reja kanë rezultuar pozitive me coronavirus pas analizave të kryera gjatë ditës së sotme. Kështu ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike duke shtuar se numri i të prekurve në...

Osmani: Unë nuk e votoj këtë mocion

para një jave - News33

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu ka drejtuar qytetarëve me një fjalim për të cilin është duke thënë se nuk do të dëshironte asnjëherë ta mbante. Në seancën e thirrur për rrëzimin e qeverisë,...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Kallxo

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

BE-ja do të rialokojë 373 milion € për RMV-në dhe Ballkanin Perëndimor

para një jave - Portalb

Oliver Varhelyi, eurokomisioneri për zgjerim në BE në Twitter ka informuar se BE-ja ka ndarë 38 milion euro për 6 shtetet ballkanike për luftën kundër virusit korona, transmeton Portalb.mk . Po ashtu,...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Iliria News

Në Klinikën për Sëmundje Infektuese sot ndërroi jetë një paciente 66-vjeçare nga Dibra e prekur nga koronavirusi, e cila për një kohë të gjatë ndodhej në makinën respiratore. “Sot e kemi edhe një paciente...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Tetova Sot

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - TV21

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

Osmani: Do të votojë kundër mocionit

para një jave - Epoka e Re

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në fjalën e saj në seancë ka thënë se qeveria LDK-LV ka qenë e zonja që ta luftojë edhe korrupsionin edhe nepotizmin. Ajo ka thënë se nuk mund të pajtohet...

Vazhdon seanca e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Sinjali

Në Kuvendin e Republiëks së Kosovës ka vazhduar seanca e thirrur për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Kjo seancë ishte paraparë të fillonte në orën 11:00, por që nisi me 46 minuta vonesë, shkruan...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave

para një jave - Flaka

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar instruksione katër milionë euro...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi, 5 të punësuar në Klinikën e Dermatologjisë të infektuar

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 16:38 Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00 njoftoi se ka ndërruar jetë një grua 66-vjeçare nga Dibra e cila paraprakisht ka pranuar...

Quni lutje Kurtit: Ktheje Veliun, tërhiqe taksën dhe ne po e tërheqim menjëherë mocionin

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

Lezhë/ 3 raste të reja me covid-19

para një jave - Top Channel

Pas rastit të infermieres me koronavirus që u konfirmua ditën e djeshme në Lezhë gjate 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe tre raste te reja. Bëhet me dije se janë infektuar një tjetër infermiere një...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Top Channel

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

Vjosa Osmani: Ndjehem e lodhur, po paguaj çmimin e të qenit parimore, LDK më bëri tradhtare

para një jave - Fakti Ditor

Ka përfunduar seanca maratonike për mocionin e LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti. Është kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani ajo që iu drejtua e fundit të zgjedhurve të popullit, transmeton Inseksonline....

A po e shqyrton Vetëvendosje ofertën e Anton Qunit?

para një jave - OraInfo

Sot është thirrur seanca ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë një orëshe gjatë seancës ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti...

Osmani: Do të votoj kundër sepse qëndroj fort mbi fjalën e dhënë për ndryshim

para një jave - Arbresh

Ka përfunduar seanca maratonike për mocionin e LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti. Është kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani ajo që iu drejtua e fundit të zgjedhurve të popullit. “Unë besoj se qeveria...

Çka po ndodhë me ata që nuk po respektojnë ndalimin e qarkullimit

para një jave - Infokusi

Megjithëse janë bërë dy ditë prejse është në fuqi vendimi për kufizim të lëvizjes, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia nuk kanë dhënë sqarime se me çka do të përballen qytetarët që nuk e respektojnë...

Osmani: Do të votoj kundër mocionit që e kthen PAN-in në Qeveri (Live)

para një jave - Ekonomia Online

Vjosa Osmani, kryetare e Kuvendit të Kosovës, në fjalimin e saj në përmbyllje të seancës maratonike, ka thë se nuk do ta votojë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti të iniciuar nga partia e saj –...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - Flaka

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Vjosa Osmani godet LDK-në: Ky mocion është kundër vullnetit të qytetarëve

para një jave - Gazeta e re

Kryeparlamentarja e Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetare e partisë, Vjosa Osmani ka folur në seancën ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Osmani është shprehur se rrëzimi i qeverisë...

Shqiptarja në Maqedoni vdes nga koronavirusi

para një jave - Zeri

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në Maqedoninë e Veriut. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tanimë e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Alsat-M

Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e...

Editorial: Hapja e negociatave – Fitore për BE-në dhe Ballkanin Perëndimor

para një jave - Zhurnal

Editorial nga Agjencia e lajmeve “Zhurnal.mk” Shkup, 25 mars – Këshilli i Ministrave të BE-së, vendosi në një video-konferencë të zhvilluar të martën në mesditë që të japë dritën e gjelbër për çeljen e...

Të shtunën dhe të dielën ora policore nga ora 16

para një jave - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Qeveria e Republikeës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e saj të fundit ka vendos masa të reja për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, raporton Koha.mk Related Posts...

Quni lutje Kurtit: Ktheje Veliun, tërhiqe taksën dhe ne po e tërheqim menjëherë mocionin

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

Regjistrohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut

para një jave - Evropa e Lirë

Ka arritur në tre numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për Alije Mustafa, 66 vjeçe nga fshati Ballancë i Zhupës. Ajo ishte pacientja e parë e cila së bashku me bashkëshortin...

Qytetarët e Tuzit pranojnë izolimin

para një jave - Evropa e Lirë

Embed Qytetarët e Tuzit pranojnë izolimin Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:00:46...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Tetova Sot

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Shtypi francez: Rruga e RMV-së dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - Aktuale

Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë, vendimi nesër duhet...

Filipçe: Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në vend, 14 apo 15 janë punonjës shëndetësor

para një jave - TV21

Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në vend, 14 apo 15 janë punonjës shëndetësor, përfshirë edhe këto të diagnostikuar tani në Shkup, informoi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe...

Osmani: LDK e përkrahur nga PAN-i, sot e solli për votim mocionin ndaj qeverisë së shpresës

para një jave - Gazeta Observer

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani tha se si kryetare e Kuvendit ka përgjegjësinë institucionale që t’iu drejtohet ngase LDK e përkrahur nga PAN-i sot ka sjellur për votim mocionin e mosbesimit...

Osmani: Kam besuar në qëndrimin që LDK-ja dhe kryetari Mustafa kanë mbajtur ndaj qeverisjes së PAN-it

para një jave - Ekonomia Online

Vjosa Osmani, kryetare e Kuvendit të Kosovës, në fjalimin e saj në përmbyllje të seancës ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti i inicuar nga partia e saj – LDK, ka thënë se i ka besuar...

BE pritet t’i ndajë 38 milionë euro për vendet e Ballkanit në luftën kundër koronavirusit

para një jave - Insajderi

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi ka njoftuar se do të ndahen 38 milionë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor në mbështetje të sektorit të shëndetësisë në luftimin...

Bajqinovci: Të gjitha janë spekulime mediatike, VV ende nuk e ka dhënë fjalën e vet për propozimin e Qunit

para një jave - Sinjali

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka dhënë fjalën e vet lidhur me propozimin e ministrt Anton Quni. “Të gjitha janë spekulime mediatike: VV-ja...

Qeveria sjellë vendim: Ndalohet lëvizja gjatë uikendit nga ora 16 deri në ora 05

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars – Zhurnal.mk – Me qëllim mbrojtje më e madhe e qytetarëve nga përhapja e korona virusit, Qeveria ka sjellë vendim për masa shtesë për lëvizjen e qytetarëve, informon Zhurnal. Me këtë vendim,...

Ministri Anton Quni ka dy kërkesa nga Kurti, Kuvendi në pauzë

para një jave - Portalb

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

LDK-ja i jep një shans Kurtit: Tërhiq vendimin për Veliun, hiq taksën dhe le të vazhdojmë punën

para një jave - Alsat-M

Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për ta hequr mocionin kundër qeverisë së tij. Ai para deputetëve tha se nëse Kurti...

Një tjetër paciente me koronavirus ndërron jetë në Maqedoninë e Veriut, viktima një 66-vjecare nga Dibra

para një jave - BalkanWeb

Ministri i Shëndetësisë të Maqedonisë së Veriut Venko Filipce  në një dalje për mediat, ka informuar se sot ka ndërruar jetë edhe një tjetër paciente me koronavirus në këtë shtet, duke cuar numrin e viktimave...

KOSOVË: MOCIONI I MOSBESIMIT ME AKUZA E KUNDËRAKUZA

para një jave - Klan Macedonia

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Sqaron Arben Vitia: Duhet edhe një test të dimë saktë nëse u shërua pacienti me Koronavirus

para një jave - Infokusi

Më herët në media u raportua se një pacient i infektuar me Koronavirus është shëruar në Kosovë. Por, qëministri i Shëndetësisë po thotë që një test ka dalë negativ, e tash duhet edhe një që të dihet përfundimisht,...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

para një jave - Infokusi

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në Maqedoninë Veriore. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e...

Qeveria solli vendim për ndalimin e lëvizjes të të gjithë qytetarëve gjatë fundjavës prej orës 16 deri në orën 5

para një jave - TV21

Ndalohet lëvizja për të gjithë qytetarët gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) prej orës 16 deri në orën 5, vendosi Qeveria në seancën e sotme me qëllim të mbrojtjes më të madhe të popullsisë nga...

146 të prekur nga COVID-19, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Flaka

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - Flaka

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga terreni, prej tyre 8 kanë rezultuar...

Orët policore në fundjavë, 16:00 të pasdites deri në 05:00 të mëngjesit

para një jave - Derveni

Qeveria ka dalë me një komunikatë të re ku ka bërë me dije orët policore gjatë fundjavës, ato do të jenë prej orës 16 të pasdites deri në orën 5 të mëngjesit. Rregullorja e re vlen vetëm për ditën e shtunë...

A po shqyrtohet oferta e Qunit? Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje

para një jave - Zeri

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë një orëshe gjatë seancës ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti i inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Seanca ka shkuar në pauzë me ofertën...

Lufta kundër koronavirusit , BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Koha Jone

Eurokomisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka deklaruar se së fundmi Bashkimi Evropian do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë. Varhelyi përmes një postimi në rrjetin...

177 të infektuar në Maqedoni, kjo është harta e përhapjes së koronavirusit

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 16:06 Në 24 orët e fundit regjistrohen edhe 29 raste të reja me Virusin Korona në vend, njofton Ministria e Shëndetësisë. Prej tyre, 20 në Shkup, 3 në Kumanovë, 3 në Veles,...

Shënohet viktima e tretë nga coronavirusi në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në një konferencë për shtyp informoi se sot ka ndërruar jetë edhe një paciente me coronaviurs, njofton Telegrafi Maqedoni “Sot kemi edhe një paciente që ka humbur...

Gjobë për banorin e Gostivarit, gjatë orës policore ka lëvizur me veturë

para një jave - Gostivari Sot

Prokuroria Themelore Publike e Gostivarit ka dorëzuar propozimin për lëshimin e urdhrit penal kundër një person që ka lëvizur me automjet motorik në rrugët e Gostivarit pas orës 21:00 të datës 24 mars,...

Quni lutje Kurtit: Ktheje Veliun, tërhiqe taksën ne po e tërheqim menjëherë mocionin

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

Kuvendi shkon në pauzë

para një jave - Klan Kosova

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, gjatë seancës që është duke u mbajtur ka thënë se do të shkojnë në pauzë një orëshe. Seanca e sotme është duke u mbajtur për mocionin e mosbesimit të...

Covid-19, Kurti thotë se BE do ta ndihmojë Kosovën me 5 milionë euro

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se nga Bashkimi Europian ka pranuar një dokument në të cilin janë dhënë udhëzime për ndihmat që Unioni do t’i japë Kosovës për tejkalimin e situatës nga Koronavirusi....

MPB: 24 orët e kaluara 103 persona nuk e kanë respektuar orën policore

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Sipas statistikave të Ministrisë së Punëve të Brendshme gjatë natës së kaluar në territorin e vendit në lidhje me mosrespektimin e ndalesës për lëvizje në periudhën prej...

Viktima e tretë në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi

para një jave - Zëri i Amerikës

Një grua nga Dibra është viktima e tretë e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. Ajo mbahej në aparate frymëmarrjeje artificiale për më shumë se dhjetë ditë dhe gjendja e saj, siç njoftoi ministri i Shëndetësisë...

Dështon përpjekja e Anton Qunit për të mbijetuar qevera Kurti

para një jave - Gazeta Tema

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Reagon Agim Veliu: Quni ka thënë mendim personal, nuk është qëndrim i LDK-së, presim rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Presheva Jone

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, i cili është shkarkuar nga Kurti ditë më parë, ka thënë në RTVD se ministri Anton Quni, idenë për të reflektuar ndaj koalicionit e ka thënë në mënyrë personale dhe nuk...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Shprehja.com

Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e...

Lajme shpresëdhënëse nga QKUK: Dy pacientë me Coronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Gazeta Monitor

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Bujar Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - Arbresh

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Varhelyi letër me lajme të mira Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - Lexo

Komisioneri i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi (L), u prit sot në një takim nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama (R). Pas takimit, Rama dhe Varhelyi...

Agim Veliu komenton propozimin e Anton Qunit

para një jave - Kallxo

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, ka thënë se është i papranueshëm propozimi i Anton Qunit bërë kryeministrit, Albin Kurti. Anton Quni gjatë seancës ku diskutohej...

Viktima e 3 në vend nga koronavirusi, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Derveni

177 të prekur nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin Perëndimor, përfshihet edhe Kosova

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 15:54 Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhely, ka konfimuar se Bashkimi Evropian ka ndarë mjete financiare për të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor,...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Gostivari Sot

Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Alsat-M

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Koha.mk

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Quni zbulon detaje të takimit me Kurtin si i dërguar i Mustafës

para një jave - Presheva Jone

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit ka folur lidhur me rrëzimin e qeverisë dhe gjendjen e jashtëzakonshme . Ministri Quni ka thënë se ai ka qenë njëri nga...

Komisioneri për zgjerim në BE: Do të alokojmë 373 milion euro për rimëkëmbjen sociale e ekonomike të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Standard

Eurokomisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi, shkruan në llogarinë e tij në rrjetet sociale se, Bashkimi Europian do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë në vendet e...

Reagon Veliu: Anton Quni nuk mund të bëjë propozime në emër të LDK-së

para një jave - OraInfo

Anton Quni i propozoi kryeministrit, Albin Kurtit që nëse gjatë pauzës së seancës e rikthen në pozitë Agim Veliun dhe reflekton për taksën, LDK e tërheq mocionin. Kurse, nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu,...

Quni-Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën

para një jave - TV21

Quni i dhaedhe një shans Kurtit Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni sot në seancë i ka dha edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin. Ai para deputetëve tha se nëse...

Shtypi francez: Rruga e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - TV21

Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë, vendimi nesër duhet...

Lajm i mirë, shërohet një pacient kosovar nga koronavirusi

para një jave - Tetova1

8 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë, duke quar kështu numrin e të infektuar në 71. Por një lajm i mirë sapo është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Vitia tha se kanë...

Flet Agim Veliu për ofertën e Anton Qunit

para një jave - Sinjali

Agim Veliu ka thënë për Gazetën Sinjali se nuk vendos Anton Quni për kthimin e tij në qeveri. Veliu ka thënë se nuk ka autorizim Anton Quni të flas në emër të LDK-së. “Nuk vendos Anton Quni për kthimin...

BE pritet t’i ndajë 38 milionë euro për vendet e Ballkanit në luftën kundër pandemisë së Coronavirusit

para një jave - Telegrafi

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi ka njoftuar se do të ndahen 38 milionë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor në mbështetje të sektorit të shëndetësisë në luftimin...

Virusi korona mori jetën e 3-të në RMV, 5 të punësuar në Klinikën e Dermatologjisë të infektuar

para një jave - Portalb

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00 njoftoi se ka ndërruar jetë një grua 66-vjeçare nga Dibra e cila paraprakisht ka pranuar terapi kronike për hipertension....

Edhe një viktimë nga Covid-19, ndërron jetë 66 vjeçarja nga Dibra

para një jave - Koha.mk

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Related Posts Shkup, dy pjesëtarë të ushtrisë infektohen...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Komisioneri për zgje,rim i BE-së Oliver Varhei në një intervistë për 360 gradë hodhi poshtë shkrimet në disa media në rajon se gjendja me koronavirusin e ka lehtësuar vendimin...

Lezhë, tri raste të reja me Covid-19

para një jave - Klan Kosova

Pas rastit të infermieres me koronavirus që u konfirmua ditën e djeshme në Lezhë gjate 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe tre raste te reja. Bëhet me dije se janë infektuar një tjetër infermiere një...

Në Maqedoninë e Veriut shënohet viktima e tretë nga koronavirusi

para një jave - Klan Kosova

177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut,...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - Tetova Sot

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

Qeveria sjellë vendim: Ndalohet lëvizja gjatë uikendit nga ora 16 deri në ora 05

para një jave - Ina

Me qëllim mbrojtje më e madhe e qytetarëve nga përhapja e korona virusit, Qeveria ka sjellë vendim për masa shtesë për lëvizjen e qytetarëve, informon Zhurnal. Me këtë vendim, Qeveria ka vendosur që të...

Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

para një jave - Ina

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë...

​Kuvendi shkoi 1 orë në pauzë

para një jave - RTV 21

VV dhe LDK po akuzojnë njëra-tjetrën Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë njëorëshe. Në seancën ku pritet të hidhet në votim mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti, pritet të marrin fjalën edhe 21 deputetë....

Quni – Kurtit: Nëse e rikthen Veliun në pozitë dhe reflekton për taksën, LDK tërheqë mocionin

para një jave - OraInfo

Kuvendi i Kosovës tashmë ka shkuar në pauzë. Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin...

LDK-ja i jep një shans Kurtit: Tërhiq vendimin për Veliun, hiq taksën dhe le të vazhdojmë punën

para një jave - Shprehja.com

Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për ta hequr mocionin kundër qeverisë së tij. Ai para deputetëve tha se nëse Kurti...

Quni: Nëse Kurti tërhiqet, unë bisedoj me deputetët e LDK-së për mocionin

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se ai ende nuk ka biseduar me deputeët e LDK-së për ofertën që ai i dha Kurtin, për rikthimin e Veliut ministër, që pastaj LDK-ja ta tërheqe mocionin. Quni tha...

​BE-ja alokon 38 milionë euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Sinjali

Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, ka konfirmuar se Bashkimi Evropian ka alokuar 38 milionë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor. Derisa është paraparë të alokohen edhe 373 milionë euro...

Koronavirusi/ Vdes gruaja nga Dibra, shkon në tre numri i viktimave në Maqedoni

para një jave - Koha Jone

Shkon në tre numri i të vdekurve si pasojë e Koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. Lajmi është konfirmuar nga vetë ministri i shëndetësisë Filipçe. Bëhet fjalë për një grua 66-vjeçare nga Dibra, e cila...

Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë “Kurti”

para një jave - Klan

Mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë “Kurti” Përplasje të forta në Kuvend mes deputetëve Me akuza e kundër akuza është karakterizuar seanca e Kuvendit për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Ina

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

Tjetër viktimë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Vizion Plus

Shkon në 3 numri i viktimave nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut pasi një tjetër pacient humbi jetën ditën e sotme. Lajmi u bë i ditur nga autoritetet shëndetesore pasditen e kësaj të mërkurë. Ndërkohë...

Pacienti i parë me coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Shenja

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me coronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Pacienti në Kosovë drejt shërimit nga koronavirusi

para një jave - Albinfo

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të mërkurën se testi i një pacienti, i identifikuar më herët me koronavirus, ka dalë negativ. “Nevojitet edhe testi kontrollues dhe shpresojmë...

Ekskluzive: VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri, cilat qytete pas Tiranës janë më të prekurit

para një jave - Insajderi

Është rritur ndjeshëm numri i të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Mbrëmë janë regjistruar 103 shkelje të orës policore

para një jave - Flaka

Në 24 orët e fundit autoritetet kanë dhënë 39 vendime për mbikëqyrje shëndetësore, ndërsa 111 raste janë paraqitur vullnetarisht për vetë-izolim, duke çuar numrin në 9.964 raste. Sipas policisë dje në...

Anton Quni del me ofertë të re për Albin Kurtin për ta tërhequr mocionin

para një jave - Kallxo

Anton Quni nga LDK del me ofertë të re për Albin Kurtin. Anton Quni, ministër nga LDK, në Qeverinë Kurti, ka dalë me ofertë të re për partnerin e koalicioni LVV. Ai në fjalimin e tij i ka kërkuar kryeministrit...

Një 66-vjeçare nga Dibra, viktima e tretë nga virusi korona në RMV: Gjithsej 177 të infektuar

para një jave - Portalb

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00 njoftoi se ka ndërruar jetë një grua 66-vjeçare nga Dibra e cila paraprakisht ka pranuar terapi kronike për hipertension....

Quni-Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën

para një jave - RTV 21

Quni i dhaedhe një shans Kurtit Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni sot në seancë i ka dha edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin. Ai para deputetëve tha se nëse...

Koronavirusi në Kosovë, gjendja e të prekurve, e qëndrueshme

para një jave - Top Channel

Në Kosovë, aktualisht, 63 persona rezultojnë të prekur nga Covid 19 dhe gjendja e 28 pacientëve të shtruar në klinikën infektive, sipas zyrtarëve, është e qëndrueshme. Kjo është konfirmuar për kosova pres...

Kuvendi i Kosovës, shqyrton mocionin e mosbesimit

para një jave - Top Channel

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë diagnostikuar edhe 8 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë ka...

Lajm i mirë, shërohet një pacient kosovar nga koronavirusi

para një jave - Infokusi

11 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë, duke quar kështu numrin e të infektuar në 71. Por një lajm i mirë sapo është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Vitia tha se...

Quni – Kurtit: Riktheje Veliun në pozitë dhe reflekto për taksën, LDK tërheqë mocionin

para një jave - OraInfo

Kuvendi i Kosovës tashmë ka shkuar në pauzë. Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin...

Maqedoni/ Shënohet viktima e tretë nga virusi korona

para një jave - Aktuale

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

Manastirliu telefonon mjekun e Durrësit të shëruar nga Koronavirus: Do të bëjmë gjithçka kemi në dorë për mbrojtjen e bluzave të bardha

para një jave - Lexo

Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ministrja e...

Rezultojnë pozitivë 8 persona, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Lexo

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë....

Quni: Albin ktheje Veliun, unë do të bisedojë me urgjencë me Isa Mustafën

para një jave - Sinjali

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, në seancën plenare e cila po mbahet për rrëzimin e qeverisë, ka kërkuar nga kryeministri Kurti që ta rikthejë Veliun si ministër të Punëve të Brendshme, dhe se ai do të...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para një jave - Flaka

Komisioneri për zgje,rim i BE-së Oliver Varhei në një intervistë për 360 gradë hodhi poshtë shkrimet në disa media në rajon se gjendja me koronavirusin e ka lehtësuar vendimin e vendeve- anëtare të BE-së...

Kuvendi shkon në pauzë për 1 orë, salla do të dezinfektohet

para një jave - Sinjali

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka kërkuar pauzë për një orë, pasi që deputetët kanë nevojë. Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani e ka aprovuar kërkesën e Selimit duke thënë që gjatë...

Quni-Kurtit: Kthejeni Veliun unë do ta bëj të pamundurën që ju të mbesni kryeministër

para një jave - Zeri

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti ta shqyrtojë edhe njëherë ofertën e kryetarit Isa Mustafa për heqjen e plotë të taksës dhe kthimin e Veliut në pozitën e ministrit....

Kuvendi shkon në pauzë

para një jave - Zeri

Me kërkesë të shefit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimit Kuvendi i Kosovës ka shkuar në një pauzë një orëshe. Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, njoftoi se gjatë kohës së pauzë,...

Haxhi Avdyli i LDK-së: Do të votoj kundër mocionit

para një jave - Telegrafi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli u deklarua edhe sot se do të votoj kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Avdyli tha se në lidhje me këtë votë do të marrë përgjegjësinë...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para një jave - Alsat-M

Komisioneri për zgje,rim i BE-së Oliver Varhei në një intervistë për 360 gradë hodhi poshtë shkrimet në disa media në rajon se gjendja me koronavirusin e ka lehtësuar vendimin e vendeve- anëtare të BE-së...

BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin Perëndimor, përfshihet edhe Kosova

para një jave - Zhurnal

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhely, ka konfimuar se Bashkimi Evropian ka ndarë mjete financiare për të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor. Varhely ka treguar se sot u ka...

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - Medial

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para një jave - RTV 21

Gjithsej 177 të prekur nga koronavirusi Ditën e sotme nga Ministria e Shëndetsisë së Maqedonisë është raportuar për 29 raste të reja pozitive me koronavirus, në 24 orët e fundit. Sipas qyteteve: Shkupi...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedonine e Veriut

para një jave - OraInfo

Ka shkuar në 3 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. 177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë,...

Ministri Vitia me njoftim shtesë: Për të ditur nëse pacienti është shëruar plotësisht, duhen edhe dy testime

para një jave - Gazeta Observer

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se për të vërtetuar nëse është shëruar plotësisht apo jo pacienti që rezultoi negativ në testin e sotëm, duhet edhe dy testime. Vitia tha se për informimin...

Haxhi Avdyli: S’e votoj mocionin, mbaj përgjegjësi personale e politike

para një jave - Insajderi

Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se do të votojë kundër mocionit të propozuar nga partia e tij. Ai ka thënë se mocioni është i rrezikshëm dhe si i tillë nuk duhet të tejkalojë në këtë situatë.

Deputeti i LDK-së tregon në kuvend pse është kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Insajderi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli ka përsëritur sot qëndrimin e tij kundër mocionit të mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës,...

Varhelyi: Do të alokojmë 373 milion € për rimëkëmbjen sociale e ekonomike të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Bashke

Eurokomisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi shkruan në llogarinë e tij në Twitter se BE do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë. Po ashtu, Varhelyi shto se parashikohet...

Ministri Vitia: Kemi rezultatin e parë negativ të njërit nga pacientët që ishte infektuar me COVID-19

para një jave - Pa censure

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se një pacient pozitiv me COVID-19 është afër shërimit.Sipas ministrit Vitia, njëri nga pacientët me COVID 19 ka rezultuar negative në testin e parë. Sipas...

Koronavirusi, testime në gjithsej 17 pika

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Në pikat e testimit në Aerodrom dhe Hasanbeg, sot janë marrë mostra për testim nga 56 persona, ose nga 28 në çdo pikë kontrolli për koronavirusin. Ky është numri maksimal i...

Mbrëmë janë regjistruar 103 shkelje të orës policore

para një jave - Alsat-M

Në 24 orët e fundit autoritetet kanë dhënë 39 vendime për mbikëqyrje shëndetësore, ndërsa 111 raste janë paraqitur vullnetarisht për vetë-izolim, duke çuar numrin në 9.964 raste. Sipas policisë dje në...

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri, cilat qytete pas Tiranës janë më të prekurit

para një jave - Zhurnal

Është rritur ndjeshëm numri i të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Koha.mk

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 i Kodit Penal....

Nagavci: Mos e votoni mocionin, historia do të mbajë mend për keq emrin e secilit që voton pro

para një jave - Medial

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ju ka bërë thirrje kolegëve deputetë që mos ta votojnë mocionin për rrëzimin e qeverisë. “Sot dua t’iu bëj thirrje...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Evropa e Lirë

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, shkon në 71

para një jave - Tetova Sot

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra...

Ky është deputeti i LDK’së që nuk voton për rrëzimin e Kurtit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 14:59 Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka thënë se mocioni i partisë së tij për rrëzimin e Qeverisë duhet të shtyhet për shkak të gjendjes ku gjendet...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 14:55 Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë...

Mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti, debat i ashpër në Kuvendin e Kosovës

para një jave - Alsat-M

Kuvendi i Kosovës po debaton për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Mbledhja e thirrur me kërkesë të LDK-së, po zhvillohet në kushte të jashtëzakonshme. Kryeministri Kurti tha se ky hap...

177 të prekur nga koronavirusi në vend, harta zgjerohet në Veles dhe Prilep

para një jave - Alsat-M

Në 24 orët e fundit regjistrohen edhe 29 raste të reja me Virusin Korona në vend, njofton Ministria e Shëndetësisë. Prej tyre, 20 në Shkup, 3 në Kumanovë, 3 në Veles, 2 në Prilep dhe 1 në Dibër. Sipas...

Koronavirusi, testime në gjithsej 17 pika

para një jave - Alsat-M

Në pikat e testimit në Aerodrom dhe Hasanbeg, sot janë marrë mostra për testim nga 56 persona, ose nga 28 në çdo pikë kontrolli për koronavirusin. Ky është numri maksimal i personave, që çdo pikë mund...

Shkupi mirëpret hapjen e negociatave me BE-në

para një jave - Koha.mk

Drejtuesit e institucioneve të Maqedonisë së Veriut presin që menjëherë pas normalizimit të gjendjes me koronavirusin, të mbahet mbledhja e parë ndërqeveritare, që shënon edhe fillimin zyrtar të bisedimeve...

Viktima e 3 në Maqedoni, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Albeu

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Ministri Filipçe ka deklaruar se pacientja tashmë e...

Rexhep Selimi tregon përgjigjen VV-së rreth ofertës që ia bëri Anton Quni

para një jave - Tetova Sot

Shefi i grupit parlamentar të VV-së ka folur pas pauzës në Kuvend. Ai iu drejtua Anton Qunit rreth ofertës që ia bëri.“Pas kësaj pauze po ndjej obligim ndaj deputëteve dhe opinionit.Që përgjigja eofertës...

Deputeti i VV-së reagon pas ofertës së Qunit për Kurtin

para një jave - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin mocionin nëse Agim Veliu kthehet në pozitë....

Komisioneri i Zgjerimit: 38 mln euro për sektorët e shëndetësisë të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Vizion Plus

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka pohuar se BE do të ndajë 38 milionë euro në ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë në betejën kundër koronavirusit. Varhelyi shtoi se po...

Maqedoni e Veriut, konfirmohet viktima e 3-të nga koronavirusi

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Maqedoni e Veriut, konfirmohet viktima e 3-të nga koronavirusi. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Aktuale

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Shprehja.com

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Pesë persona nga Klinika Dermatologjike pozitiv në koronavirus, Filipçe: Janë në izolim shtëpiak

para një jave - TV21

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se pesë persona nga Klinika Dermatologjike kanë rezultuar pozitivisht ndaj virusit CoVid-19. Filipçe ka thënë se pesë personat janë kolegë të drejtoreshës...

Kosovë, seancë për rrëzimin e Qeverisë Kurti: Pazari presidencial për territore kërkon rrëzimin e qeverisë

para një jave - TV21

Në Kuvendin e Kosovës po mbahet seanca për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - InfoShqip

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Kryeministri thotë se ka pranuar letër nga Mustafa se LDK do të tërhiqet nga qeveria pas situatës me Covid-19

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, tha se kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i ka dërguar letër atij se do të dalë nga qeveria pas kalimit të situatës me pandemin Covid-19. Kurti...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin, përfshirë edhe Kosovën

para një jave - Lajmi.net

Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në Twitter nga komisioneri për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, shkruan lajmi.net. Ai bëri të ditur se 38 milionë euro do të ndahen për mbështetje të shpejtë...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para një jave - News33

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave socioekonomike

para një jave - News33

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar instruksione katër milionë euro...

Kuvendi i Kosovës po debaton për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kuvendi i Kosovës, në një seancë të jashtëzakonshme, e cila po mbahet në gjendje emergjente për shëndetin publik, për shkak të pandemisë së koronavirusit, e cila ka filluar në...

Masat për kufizim të lëvizjes zbrazin Prishtinën

para një jave - Evropa e Lirë

Embed Masat për kufizim të lëvizjes zbrazin Prishtinën Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available...

Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Lajm

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga terreni, prej tyre 8 kanë rezultuar...

Koronavirusi, BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin Perëndimor, përfshihet edhe Kosova

para një jave - OraInfo

Bota po përballet me koronavirusin. BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë....

Nga këto komuna të Kosovës janë 8 të infektuarit e fundit

para një jave - Infokusi

Janë konfirmuar 8 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, duke çuar kështu në 71 numrin e të infektuarve. Njoftim ky zyrtar nga IKSHPK. ” Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti prej të...

Edhe një viktimë nga Covid-19, ndërron jetë 66 vjeçarja nga Dibra

para një jave - TV21

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Ministri Filipçe ka deklaruar se pacientja tashmë e...

Rexhep Selimi tregon përgjigjen VV-së rreth ofertës që ia bëri Anton Quni

para një jave - Tetova Sot

Shefi i grupit parlamentar të VV-së ka folur pas pauzës në Kuvend. Ai iu drejtua Anton Qunit rreth ofertës që ia bëri.“Pas kësaj pauze po ndjej obligim ndaj deputëteve dhe opinionit.Që përgjigja eofertës...

Malisheva shënon edhe 4 raste të reja me Covid19, Prishtine me plus 3

para një jave - Infokusi

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë. Tash numri shkon në 71. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka dhënë detaje në lidhje me këto raste. Sipas Institutit sot në Laboratorin...

Anton Quni nuk heq dorë e do qeverinë LDK-LVV

para një jave - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se ai është në gjendje të gjunjëzohet para kryetarit të LDK-së, Isa Mustafës, për t’iu lutur atij dhe strukturave të LDK-së për vazhdimin e koalicionit qeverisës...

LVV i kthen përgjigjen Anton Qunit, ofertë për LDK-në

para një jave - Shenja

Shefi i Grupit Parlamentar, Rexhep Selimi, ka thënë se gjatë pauzës kanë diskutuar rreth ofertës që ka bërë ministri Anton Quni, që ta rishqyrtojnë ofertën e LDK-së dhe të vazhdohet koalicioni. Selimi...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para një jave - Shprehja.com

Kjo është interesante sepse para vendimit më thanë se pikërisht për shkak të koronavirusit kjo do të jetë e pamundur. Por, ja do të shkoja edhe më larg, nëse është më lehtë të merren vendime në kohë pandemie,...

Tre të vdekur nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut

para një jave - Albinfo

Ka arritur në tre numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për Alije Mustafa, 66 vjeçe nga fshati Ballancë i Zhupës. Ajo ishte pacientja e parë e cila së bashku me bashkëshortin...

Varhelyi: Do të alokojmë 373 milion € për rimëkëmbjen sociale e ekonomike të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Aktuale

Eurokomisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi shkruan në llogarinë e tij në Twitter se BE do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë. Po ashtu, Varhelyi shto se parashikohet...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë prej orës 16:00 deri në 05:00 në Maqedoninë e veriut

para një jave - Periskopi

Qeveria e Maqedonisë Veriore gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit....

BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin Perëndimor, përfshihet edhe Kosova

para një jave - Zeri

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhely, ka konfimuar se Bashkimi Evropian ka ndarë mjete financiare për të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor. Varhely ka treguar se sot u ka shkruar...

Selimi: Ende pa ju përgjigjur ne Qunit, Agim Veliu ia dha përgjigjen

para një jave - Almakos

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e Kuvendit i ka reaguar ofertës së Anton Qunit. Selimi ka thënë se partia e tij e vlerëson vullnetin e Qunit porse atij, LDK-ja...

Varhelyi letër me lajme të mira Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - News33

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - Klan Kosova

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

Koronavirusi merr viktimën e tretë në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Illyria

Shkup, 25 mars 2020 – Një grua nga Dibra është viktima e tretë e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. 66 vjeçarja vuante edhe nga hipertensioni. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, ka bërë të ditur...

Deputeti i VV-së reagon pas ofertës së Qunit për Kurtin

para një jave - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin mocionin nëse Agim Veliu kthehet në pozitë....

Manastirliu jep lajmin e mirë: Mes 17 të shëruarve me COVID-19, një mjek dhe një infermier

para një jave - Top Channel

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë më qytetarët lajmin se mes 17 të shëruarve nga Covid-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin...

Kurti: Nuk më dhimbset as vetja e as qeveria, por populli

para një jave - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka filluar fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës duke përmendur punët e bëra deri më tani duke thënë që është shumë krenar me kabinetin e tij. “Qeveria e re e Kosovës...

LAJMI I FUNDIT: Edhe tetë raste me koronavirus

para një jave - Infokusi

Edhe tetë raste te reja me koronavirus janë paraqitur në Kosovë. Kështu ka bërë të ditru IKSHPK-ja përmes një komunikatë për medie, shkruan Gazeta inFokus. “Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Rexhep Selimi i jep përgjigjen përfundimtare ofertës së Anton Qunit të LDK-së

para një jave - Infokusi

Rexhep Selimi, Shef i Grupit Parlamentar të VV-së i ka dhënë përgjigjen e partisë së tij për ofertën që Anton Quni e drejtoi për Albin Kurtin. Selimi tha se kanë biseduar gjatë pauzës por ai filloi të...

Edhe tetë të infektuar me koronavirus në Kosovë

para një jave - Shenja

Edhe 8 raste me koronavirus janë konfirmuar në Kosovë. Më posht gjeni komunikatën e IKSHPK Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tridhjetë...

​BE ofron mbështetje milionëshe për Kosovën në luftën kundër coronavirusit

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

Lajme të mira nga QKUK: Dy pacientë me Covid-19 janë gati të shërohen

para një jave - Bota Press

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - Almakos

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

KE-ja ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Almakos

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. ajmi është konfirmuar nga komisionari...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë rezulton negativ

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se ka rezultuar negativ testi i sotëm i pacientit të parë të konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Por, intituti thekson...

Mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti, debat i ashpër në Kuvendin e Kosovës

para një jave - Shprehja.com

Kuvendi i Kosovës po debaton për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Mbledhja e thirrur me kërkesë të LDK-së, po zhvillohet në kushte të jashtëzakonshme. Kryeministri Kurti tha se ky hap...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me Coronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Ekonomia Online

Lajme të mira na vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me Coronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Ekonomia Online

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe coronavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

para një jave - Periskopi

U shënua viktima e tretë nga Virusi Korona në Maqedoninë Veriore. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e...

Të shtunën dhe të dielën ora policore do zbatohet nga 16:00

para një jave - InfoShqip

Qeveria e Republikeës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e saj të fundit ka vendos masa të reja për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës. “Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe...

​BE ofron mbështetje financiare për Kosovën rreth koronavirusit

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

Ministrja e Shëndetësisë jep lajm të mirë: Një mjek e infermier u shëruan

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 25/03/2020 14:03 Këtë të mërkurë Shqipëria numëroi 146 persona të prekur me koronavirus, duke shtuar 23 raste të reja. Por pas çdo lajmi të keq, ka dhe një të mirë, pasi një mjek...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

para një jave - Zyrtare

U shënua viktima e tretë nga Virusi Korona në Maqedoninë Veriore. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni...

Nagavci: Mos e votoni mocionin, historia do të mbajë mend për keq emrin e secilit që voton pro

para një jave - Klan Kosova

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ju ka bërë thirrje kolegëve deputetë që mos ta votojnë mocionin për rrëzimin e qeverisë. “Sot dua t’iu bëj thirrje...

Deputeti i LDK-së: Nuk do ta votoj rrëzimin e Qeverisë

para një jave - OraInfo

Po vazhdon debati në Kuvendin e Kosovës për mocionin e LDK-së për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Deputeti i LDK-së, Hashi Avdyli tha se do të votojë kundër rrëzimin të Qeverisë dhe se për këtë vendim merr...

Dy pacientë me koronavirus drejt shërimit

para një jave - Periskopi

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Albinfo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Çfarë masash merren ndaj atyre që nuk e respektojnë ndalimin e qarkullimit në Kosovë?

para një jave - Ekonomia Online

Megjithëse janë bërë dy ditë prejse është në fuqi vendimi për kufizim të lëvizjes, Ministria e puneve të Brendshme ka rekomanduar që pyetjet për këtë t’i përcillen Policisë së Kosovës. “Ju lutem pyetjet...

Këta janë dy pacientët me koronavirus që janë gati të shërohen në QKUK

para një jave - Gazeta Observer

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK-së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Tetë pacientë me coronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Telegrafi

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar për Kosovapress...

Shtypi francez: Rruga e RMV-së dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - in7

Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë, vendimi nesër duhet...

MPB: 103 persona nuk kanë respektuar orën policore

para një jave - Gostivari Sot

Gjithsej 103 persona në të gjithë territorin e shtetit nuk e kanë respektuar masën e ndalesës për lëvizje në natën e datës 24 dhe mëngjesin e datës 25. Bëhet fjalë për mosrespektim të orës policore në...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Alsat-M

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 i Kodit Penal....

Manastirliu: Mes 17 të shëruarve me COVID-19, një mjek dhe një infermier

para një jave - Top Channel

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë më qytetarët lajmin se mes 17 të shëruarve nga Covid-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin...

Shkup: Bisedimet me BE, lajm historik në kohë të vështirë

para një jave - DW

Në Maqedoië e Veriut u përshëndet vendimi pozitiv i ministrave të Europës të vendeve të BE-së për hapjen e negociatave të atarësimit me Shkupin. Lajmi  nga Brukseli për hapjen e negociatave të anëtarësit...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Fakti Ditor

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Lufta kundër koronavirusit , BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Shenja

Eurokomisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka deklaruar se së fundmi Bashkimi Evropian do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë. Varhelyi përmes një postimi në rrjetin...

Shtypi francez: Rruga e MV dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - Flaka

Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë, vendimi nesër duhet...

Orët policore në fundjavë, 16:00 të pasdites deri në 05:00 të mëngjesit

para një jave - Flaka

Qeveria ka dalë me një komunikatë të re ku ka bërë me dije orët policore gjatë fundjavës, ato do të jenë prej orës 16 të pasdites deri në orën 5 të mëngjesit. Rregullorja e re vlen vetëm për ditën e shtunë dhe të dielë.

Çfarë masash merren ndaj atyre që nuk e respektojnë ndalimin e qarkullimit në Kosovë?

para një jave - Bota Press

Megjithëse janë bërë dy ditë prejse është në fuqi vendimi për kufizim të lëvizjes, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia nuk kanë dhënë sqarime se me çka do të përballen qytetarët që nuk e respektojnë...

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli: Unë sot votoj kundër këtij mocioni

para një jave - Sinjali

Deputeti nga Radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, është deklaruar kundër mocionit të mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti, shkruan Gazeta Sinjali. Avdyli e ka cilësuar këtë mocion...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Derveni

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 i Kodit Penal,...

Manastirliu: Mes 17 të shëruarve, një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar

para një jave - Top Channel

Tiranë, 25 Mars – Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”....

Tre pacientë lënë Infektivin dhe nisen drejt banesave, gjithësej 17 të shëruar

para një jave - TV Koha

Tre pacientë kanë lënë sot Urgjencën e Infektivit, pasi janë shëruar nga COVID 19 dhe rezultatet e tyre kanë dalë negative. Siç shikoni në pamjet në video ata janë marrë me autoambulanca për tu dërguar...

Shtypi francez: Rruga e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - Tetova Sot

Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë, vendimi nesër duhet...

​Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Insajderi

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar për Kosovapress...

Shërohet pacienti i parë me Coronavirus në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me coronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Kuvendi shkon në pauzë

para një jave - Telegrafi

Në Kuvendin e Kosovës që nga ora 11:00 ka filluar seanca ku po diskutohet për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë. Pas fjalës së shefave të grupeve parlamentare dhe kryeministrit Albin Kurti, kryetarja...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para një jave - Almakos

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Deputeti i LDK-së del kundër mocionit, kërkon të shtyhet

para një jave - Zeri

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka dalë kundër mocionit që partia e tij e ka inicuar për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Avdyli ka thënë se Kosova është në një situatë të paqartë dhe...

Shtypi francez: Rruga e RMV-së dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - InfoAlb

Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë, vendimi nesër duhet...

Shtypi francez: Rruga e RMV-së dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - TopShqip

Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë, vendimi nesër duhet...

Deputeti i LDK-së: Unë sot votoj kundër mocionit, është i nxituar

para një jave - Kallxo

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se sot do të votojë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë. Për këtë veprim, ai shtoi se merr përgjegjësi personale dhe politike. “Ky mocion është...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Mes të shëruarve me koronavirus, një mjek dhe një infermier

para një jave - Klan Kosova

Pas të dhënave zyrtare që publikohen çdo ditë në mesditë për situatën nga koronavirusi, Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë për shërimin nga kjo sëmundje të një...

A po shqyrtohet oferta e Qunit? Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje

para një jave - Lajm

Seanca ka shkuar në pauzë me ofertën e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni ndaj kryeministri të Kosovës, Albin Kurti. Quni i tha Kurtit ta heqë taksën 100 për qind ndaj Serbisë dhe ta kthejë në detyrë ministrin...

Ministri Vitia:​ Pacienti i parë me coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Epoka e Re

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me coronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Pesë persona e kanë shkelur orën policore në Shkup

para një jave - TV21

Pesë persona e kanë shkelur orën policore në Shkup dhe kundër tyre Prokuroria Themelore – Shkup ka dorëzuar Propozim për parashtrim të dënimit për kryerje të veprës penale – Mosveprim sipas shkresave shëndetësore...

Deputeti i LDK-së: Shtyne mocionin, s’është koha për ta rrëzuar Qeverinë Kurti

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka thënë në Kuvendin e Kosovës se mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti do të duhet të shtyhej për shkak të gjendjes me coronavirus. Sipas tij, prioritet...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - Fakti Ditor

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Gazeta Observer

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK-ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Haki Rugova komenton ofertën e Qunit: Kuvendi i Kosovës nuk është odë burrash

para një jave - Gazeta Observer

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni thotë se idenë e tij për rishikim të mocionit nuk e ka diskutuar me strukturat e LDK-së, por është i bindur se mund të ketë mbështetje në këtë iniciativë. “Jam mëse i bindur...

Shërohet pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Botapress 25 Mars – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Gazeta e re

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me koronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - Pa censure

IKSHPK ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 8 raste të infektuar me koronavirus, duke quar kështu numrin e përgjithshëm në 71. “Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me...

Albin Kurti: Pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë

para një jave - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi në seancën e Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj tij, se duhen më shumë se 100 orë për të treguar sukseset e qeverisjes. Ai tha se është krenar...

Shtypi francez: Rruga e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë drejt BE-së do të jetë e gjatë dhe e vështirë

para një jave - Almakos

Shtypi francez në rishikim të vendimit të ministrave për çështje evropiane të BE-së përkujton se pas dritës së gjelbër për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë, vendimi nesër duhet...

Mësohet sa persona i ka infektuar Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - TopShqip

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë. “Nga Klinika e Dermatologjisë pesë...

Mësohet sa persona i ka infektuar Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - InfoAlb

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë. “Nga Klinika e Dermatologjisë pesë...

Kurti: Mocioni i mosbesimit, pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Zhurnal

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Lezhë/ 3 raste të reja me Covid-19, infermierja dhe sanitarja e prekur patën kontakt me një paciente pozitive

para një jave - Top Channel

Pas rastit të infermieres së prekur me koronavirus, që u konfirmua ditën e djeshme në Lezhë, gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe tre raste të reja. Bëhet me dijeni se janë infektuar një tjetër...

Kurti: Mocioni i mosbesimit, pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Top Channel

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve në Shqipëri

para një jave - Ina

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Sipas te dhenave te fundit jane bere 111 testime...

Shkupi mirëpret hapjen e negociatave me BE-në

para një jave - Evropa e Lirë

Drejtuesit e institucioneve të Maqedonisë së Veriut presin që menjëherë pas normalizimit të gjendjes me koronavirusin, të mbahet mbledhja e parë ndërqeveritare, që shënon edhe fillimin zyrtar të bisedimeve...

Debate në seancën për mocionin e rrëzimit të qeverisë/ Kurti: Synohet shkëmbim territoresh

para një jave - Vizion Plus

Kur e gjithe bota eshte ne lufte me pandemine, kryeministri i Kosoves Albin Kurti u perball kete te merkure ne parlament me mocionin per rrezimin. Pas nje beteje te ashper disaditore nga njera ana me presidentin...

Jo vetëm lajme të këqija, 17 shqiptarë u shëruan plotësisht nga koronavirusi

para një jave - Gazeta Tema

Ministria e Shëndetësisë në njoftimin e sotëm bëri me dije se është rritur përsëri numri i të infektuarve. Janë shënuar 23 raste të tjera brenda 24 orëve. Në deklaratën e saj Ministria njoftoi se ndodhen...

Lajm i mirë, pacienti i parë në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Arbresh

Tetë raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë, duke çuar kështu numrin e të infektuar në 71. Por një lajm i mirë sapo është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Vitia tha se...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Tetova Sot

Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e...

LAJMI I FUNDIT: VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Koronavirusi, Manastirliu: Një mjek dhe infermieri janë shëruar

para një jave - Aktuale

Më herët ministria e Shëndetësisë deklaroi se numri i personave të shëruar nga koronavirusi ka shkuar në 17. Ndërkohë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu është shprehur...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Aktuale

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 i Kodit Penal....

Një pacient me Coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me Coronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti...

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

para një jave - Tetova1

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë...

​Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Periskopi

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me koronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Dimitrov: Sapo coronavirusi të mbetet pas nesh, do të kemi të ardhme evropiane përpara nesh

para një jave - Telegrafi

Fakti që BE ka treguar vullnetin, energjinë dhe fuqinë për të marrë një vendim për të filluar negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto periudha të vështira është një sinjal...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T17:06:27+01:00 Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00...

Lajm i mirë nga Manastirliu: Një mjek dhe një infermier janë shëruar

para një jave - Zhurnal

Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ministrja...

23 Raste të Reja Konfirmohen në Shqipëri – Kruja i Shtohet Listës së Qyteteve të Prekura

para një jave - Zhurnal

Kufizoni kontaket me të tjerët. Rrobat tuaja mund t’i lani me një temperaturë të lartë dhe veçmas nga rrobat e anëtarëve të tjerë të familjes. Foto:Flickr Në një deklaratë për mediat Ministria e Shëndetësisë...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Medial

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend.

Lajmi i mirë që ngjall shpresë: Një mjek dhe një infermier me koronavirus janë shëruar

para një jave - Gazeta Tema

Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ministrja e...

LDK-ja i jep një shans Kurtit: Tërhiq vendimin për Veliun, hiq taksën dhe le të vazhdojmë punën

para një jave - Lajm

Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për ta hequr mocionin kundër qeverisë së tij. Ai para deputetëve tha se nëse Kurti...

Kuvendi shkon 1 orë në pauzë, a po rrëzohet qeveria Kurti?

para një jave - Infokusi

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë njëorëshe. Në seancën ku pritet të hidhet në votim mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti, pritet të marrin fjalën edhe 21 deputetë. Seanca që ka filluar para orës 12:00...

Quni zbulon detaje të takimit me Kurtin si i dërguar i Mustafës

para një jave - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit ka folur lidhur me rrëzimin e qeverisë dhe gjendjen e jashtëzakonshme. Ministri Quni ka thënë se ai ka qenë njëri nga...

Kurti: Thaçi më tha jemi të zgjedhurit e popullit ta kryejmë marrëveshjen me Serbinë te heqim përgjithmonë

para një jave - Insajderi

Kryeministri Albin Kurti, në fjalën e tij në seancën të mosbesimit ndaj qeverisë së tij, ka treguar se çka ka biseduar me kreun e shtetit Hashim Thaçi në takimin e fundit. Sipas tij, Thaçi i ka thënë që...

Avdullah Hoti vjen në seancë

para një jave - Gazeta Observer

Tetë orë pasi ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, ka ardhur në seancë. Ndonëse nuk dihet arsyeja e mungesës...

Të shtunën dhe të dielën ora policore do të vendoset nga ora 16!

para një jave - Almakos

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë periudhës së fundjavës, transmeton Gazeta Lajm. “Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe të Diel prej orës 16.00 deri ora 05.00...

Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar

para një jave - News33

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, nga 34 mostra të testuara, janë konstatuar pozitive tetë raste të reja me koronavirus. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas IKSHPK-së, janë raste...

Manastirliu: Një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar

para një jave - Klan

Manastirliu: Një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit...

Njëzet e nëntë raste të reja me koronavirus, gjithsej 177

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Ministria e Shëndetësisë kumtoi se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit në vend, prej të cilëve në Shkup 20, Kumanovë tre, Veles tre,...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut me kufizime të reja: Ora policore në vikend prej orës 16:00- 05:00

para një jave - Shenja

Qeveria e Maqedonisë së Veritu ka sjellë vendim që të kufizoj lëvizjen e qytetarëve nga ora 16:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit. “Me qëllim mbrojtjen më të madhe të popullatës nga  shpërndarja e koronavirusit,...

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë...

Mushkolaj: Anton Quni nuk tha asgjë të re

para një jave - Infokusi

Thirrja e deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni për Vetëvendosjen nuk ishte diçka e re. Kështu vlerëson Analisti politik, Imer Mushkolaj, sipas të cilit e njëjta ofertë i ishte bërë kryeministrit...

Kjo është oferta e Anton Qunit për Albin Kurtin

para një jave - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

Selimi: Anton Quni e mori përgjigjen nga Agim Veliu për ofertën që na e bëri

para një jave - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar i VV’së, iu ka përgjigjur Ministrit Anton Quni, i cili para pauzës në seancën për mocionin e mosbesimit i kërkoi Kryeministrit Albin Kurti të tërheq vendimin për shkarkimin e...

Deputeti i VV-së refuzon Anton Qunin dhe tallet me të

para një jave - Periskopi

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha, ka ironizuar me kërkesën e Anton Qunit. “Në kërkesën e tij janë dy kërkesa, taksa edhe Agim Veliu. Tha respektone marrëveshjen për Agim Veliun e mos respektoni marrëveshjen...

Avdullah Hoti vjen në seancë

para një jave - Periskopi

8 orë pasi ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për rrëzimin e Qeverisë Kurti, zëvendësministri Avdullah Hoti ka ardhur në seancë. Ndonëse nuk dihet arsyeja e mungesës deri tash, Hoti si shumë deputetë...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:51 Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore, raporton Gazeta...

Manastirliu jep lajmin e mir: Një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar

para një jave - BalkanWeb

Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ministrja e...

Lajm i mirë nga Infektivi, një mjek dhe një infermier mposhtin koronavirusin, 17 pacientë të shëruar lënë spitalin

para një jave - BalkanWeb

MInistrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep lajmin e mirë se mes 7 pacientëve të shëruar sot nga koronavirusi janë edhe një mjek e një infermier. Mesazhi i Manastirliut: Sot lajmi i mirë është shërimi...

Quni e fton Kurtin për reflektim në pauzë, i ofron përmirësim të raporteve mes partive

para një jave - Shenja

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, në fjalimin e tij në Kuvend ka thënë se kryeministri Albin Kurti, e ka edhe një mundësi që ta pranojë ofertën e LDK-së, dhe të vazhdohet koalicioni qeverisës. Quni ka...

Kurti: U provua me shampanjë në Shtëpinë e Bardhë shkëmbimi i territoreve, por nuk bëhet me mua si kryeministër!

para një jave - Shenja

Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Partia e drejtuar nga...

Kosovë/Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Aktuale

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID-19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar drejtoresha...

Tre nga të prekur me koronavirus nga Prishtina

para një jave - Arbresh

Këtë orë të mbrëmjes Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar për tetë raste të reja. Katër prej tyre janë nga fshati Domanek në Malishevë, tre me vendbanim në Prishtinë dhe një në Studime...

Maqedoni, shënohet viktima e tretë nga koronavirusi

para një jave - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në një konferencë për shtyp informoi se sot ka ndërruar jetë edhe një paciente me coronaviurs. “Sot kemi edhe një paciente që ka humbur jetën e cila për një kohë...

Ora policore gjatë fundjavës në Maqedoni do të zgjasë prej 16:00 deri në 5 të mëngjesit

para një jave - Arbresh

Ministri teknik i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski bëri të ditur se Qeveria tashmë ka marrë vendim për kufizim shtesë të lëvizjes gjatë fundjavës. Ai theksoi se do të ndalohet lëvizja...

Koronavirusi, viktima e 3 në RMV

para një jave - Flaka

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Flaka

inistri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë mjekë...

Albin Kurti: Nuk më dhimbset Qeveria e vetja, po e lënë popullin në mes të pandemisë

para një jave - Insajderi

lbin Kurti në seancën për rrëzimin e Qeverisë së tij, ka thënë që nuk po i dhimbset as vetja e as Qeveria. Por, ai thotë që po i dhimbset populli që po dojnë ta lënë pa Qeveri në situatën e pandemisë....

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin

para një jave - Flaka

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

Punonjësja e Policisë me Covid-19, gjendja jo e mirë

para një jave - Koha Jone

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me Covid-19 dhe janë kryer 111 testime. Dy punonjës të Drejtorisë së Policisë së qarkut Durrës, kanë rezultuar pozitivë. Teksa njëri prej tyre, me detyrë...

Maqedoni / 29 raste të reja me koronavirus, numri total shkon në 177

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 12:41 Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12:00 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell Gazeta Express. Në 24 orët e kaluara,...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T16:36:25+01:00 Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa...

Kurti: Pazaret dhe marrëveshja me Serbinë janë shkak për rrëzimin e Qeverisë, jo shkarkimi i Veliut

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti tha para deputetëve të Kuvendit se shkarkimi i ministrit Agim Veliu nuk është shkak për rrëzimin e Qeverisë, por marrëveshja e gatshme me Serbinë që nuk po e mbështetë....

Shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - LajmiFundit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike deklaruan se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - News33

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

23 Raste të Reja Konfirmohen në Shqipëri – Kruja i Shtohet Listës së Qyteteve të Prekura

para një jave - Medial

Kufizoni kontaket me të tjerët. Rrobat tuaja mund t’i lani me një temperaturë të lartë dhe veçmas nga rrobat e anëtarëve të tjerë të familjes. Foto:Flickr Në një deklaratë për mediat Ministria e Shëndetësisë...

Tetë raste të reja me coronavirus, numri i të infektuarve arrin në 71

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Tetë raste të reja kanë rezultuar pozitive pas analizave të kryera gjatë ditës së sotme, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK). Numri i përgjithshëm...

Tetë në terapi intensive, flet drejtoresha e Infektivit në Kosovë

para një jave - Albeu

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar për Kosovapress...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin

para një jave - Tetova Sot

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

LAJMI I FUNDIT| Anton Çuni i jep edhe një shans Albin Kurtit

para një jave - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, para deputetëve ka nisur fjalimin e tij, duke treguar për eksperiencën e tij prej ushtaraku, duke thënë se nga mosha 14 vjeçare, është angazhuar si ushtarak. Ndonëse  për...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, sot janë analizuar 34 mostra

para një jave - Fakti Ditor

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera, raporton Gazeta Express. Kjo u bë e ditur përmes...

8 të infektuarit e fundit janë nga këto komuna të Kosovës

para një jave - Fakti Ditor

Janë konfirmuar 8 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, duke çuar kështu në 71 numrin e të infektuarve. Njoftim ky zyrtar nga IKSHPK. ” Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti prej të...

8 raste të reja me koronavirus, numri i të infektuarve shkon në 71

para një jave - Fakti Ditor

Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tridhjetë e katër (34) mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga...

Anton Quni: Jam në gjendje edhe të gjunjëzohem, vetëm që mos të prishet koalicioni

para një jave - Fakti Ditor

Anton Quni ka thënë se është në gjendje edhe të gjunjëzohet, vetëm e vetëm që të vazhdojë koalicioni. Këtë e ka thënë në vazhdimin e seancës së Kuvendit pas pauzës. “Kur iu drejtova unë, nuk iu thashë...

8 të infektuarit e fundit janë nga këto komuna të Kosovës

para një jave - Gazeta Observer

Janë konfirmuar 8 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, duke çuar kështu në 71 numrin e të infektuarve. Njoftim ky zyrtar nga IKSHPK. ” Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti prej të...

Anton Quni: Jam në gjendje edhe të gjunjëzohem, vetëm që mos të prishet koalicioni

para një jave - Gazeta Observer

Anton Quni ka thënë se është në gjendje edhe të gjunjëzohet, vetëm e vetëm që të vazhdojë koalicioni. Këtë e ka thënë në vazhdimin e seancës së Kuvendit pas pauzës. “Kur iu drejtova unë, nuk iu thashë...

Albin Kurti: Presidenti praktikisht ma konfirmoi se marrëveshja me Serbinë është bërë

para një jave - Insajderi

Sot po mbahet seanca për votimin e mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në këtë seancë, në fjalimin e tij, kryeministri Albin Kurti, ka thënë se presidentin Hashim Thaçi, ia ka konfirmuar...

VV-ja s’e pranon ofertën e Qunit, Selimi u bën thirrje deputetëve mos ta votojnë mocionin (Live)

para një jave - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje e ka refuzuar propozimin e ministrit të Mbrojtjes Anton Quni që kryeministri Kurti ta tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut në mënyrë që LDK-ja ta tërheq mocionin e mosbesimit...

17 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri, në mesin e tyre një mjek dhe një infermier

para një jave - Lajmi.net

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka ndarë lajmin e mirë me publikun nëpërmjët një postimi në Facebook. “Sot lajmi i mirë është shërimi i një mjeku dhe një infermieri...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:37 Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, raporton Gazeta Express....

29 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë informon se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me coronavirusin. “Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas qyteteve:...

Viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Zyrtare

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

Mbi 100 persona të ndaluar për mosrespektimin e orës policore

para një jave - Shenja

Gjithësej 103 persona në të gjithë territorin e shtetit nuk e kanë respektuar masën e ndalesës për lëvizje në natën e datës 24 dhe mëngjesin e datës 25. Bëhet fjalë për mosrespektim të orës policore në...

146 të prekur nga COVID-19 në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Arbresh

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar

para një jave - Albinfo

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, nga 34 mostra të testuara, janë konstatuar pozitive tetë raste të reja me koronavirus. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas IKSHPK-së, janë raste...

Rexhep Selimi tregon përgjigjen VV-së rreth ofertës që ia bëri Anton Quni

para një jave - Gazeta Observer

Shefi i grupit parlamentar të VV-së ka folur pas pauzës në Kuvend. Ai iu drejtua Anton Qunit rreth ofertës që ia bëri. “Pas kësaj pauze po ndjej obligim ndaj deputëteve dhe opinionit. Që përgjigja e ofertës...

VV-ja nuk e pranon ofertën e Qunit, Selimi u bën thirrje deputetëve mos ta votojnë mocionin e mosbesimit

para një jave - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje e ka refuzuar propozimin e ministrit të Mbrojtjes Anton Quni që kryeministri Kurti ta tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut në mënyrë që LDK-ja ta tërheq mocionin e mosbesimit...

​Në Kosovë shtohet numri i të prekurve me koronavirus

para një jave - Gazeta e re

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga terreni, prej tyre 8 kanë rezultuar...

Gashi: Kurti ka hequr dorë nga përgjegjësia për të qeverisur

para një jave - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka ftuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që të votojnë mocionin e mosbesimit për rrëzimin e qeverisë Kurti. Kështu sipas tij, do...

Edhe 8 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Botapress 25 Mars – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate...

Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Lajmi.net

Këtë e ka konfirmuar drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj-Berisha e cila tha se gjendja e pacientëve për momentin është stabile, derisa 8 prej tyre kanë nevojë edhe për oksigjen. Deri në këto...

Seanca për rrëzimin e Qeverisë, Kurti ndodhet tashmë në sallë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:18 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka hyrë në sallën e Kuvendit të Kosovës ku tashmë ka filluar seanca me vetëm një pikë të rendit të ditës, raporton Gazeta Express....

Kurti: Mua nuk më dhimbset vetja, por populli

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se motori i rrëzimit të qeverisë së tij është presidenti, Hashim Thaçi, pasi siç tha ka një marrëveshje të gatshme për shkëmbim territorial me Serbinë....

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen për shkëmbim territorial me Serbinë, me mua s’bëhet kurrë

para një jave - Portalb

Kryeministri Albin Kurti ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai tha se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është e dëmshme për...

Dimitrov: Vendimi i BE-së në këto kohë të vështira është sinjal i rëndësishëm për ne

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars – Zhurnal.mk – Fakti që BE-ja shfaqi vullnet, energji dhe fuqi që të sjellë vendim për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto kohëra shumë të...

Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektua

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate të nisur për...

Rexhep Selimi: Agim Veliu nuk kthehet në Qeveri

para një jave - Epoka e Re

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se e çmojnë shumë vullnetin e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni për të vazhduar bashkëpunimin. Megjithatë ai ka thënë se Agim...

Dezinfektohet pallati i të prekurit me COVID-19 në Elbasan

para një jave - Vizion Plus

Dezinfektohet pallati ku banon pacienti  i prekur me COVID-19 në qytetin e Elbasanit, i konfirmuar këtë të mërkurë nga Ministria e Shëndetësisë. Në daljen e përditshme për mediat, zv.ministrja Mira Rakacolli tha...

Manastirliu: Një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar

para një jave - Vizion Plus

Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ministrja e...

Viktima e 3 në Maqedoni, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Tetova Sot

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Ministri Filipçe ka deklaruar se pacientja tashmë e...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

IKSHP: U testuan 34 mostra, 8 pozitiv me Covid 19

para një jave - PortaliOnline

IKSHP ka njoftuar ne oret e mbremjes ne lidhje me situaten epidemologjike ne Kosove. Ja njoftimi: SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Komunikatë për media Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera në laborator. Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Edhe 8 raste pozitive me Coronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar

para një jave - Ekonomia Online

Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tridhjetë e katër (34) mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga...

Edhe 8 raste të reja me Coronavirus, sot janë analizuar 34 mostra

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin corona pas analizave të kryera. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate të nisur për...

Selimi i përgjigjet ofertës së Qunit

para një jave - Bota Press

Deputeti i  Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se përgjigjjen e ofertës e ka dhënë Agim Veliu, i cili ka thënë se Anton Quni nuk ka pasur autorizim të deklarojë dicka të tillë , shkruan Botapress...

Lajmi i fundit: Edhe 8 raste me koronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - Periskopi

SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Komunikatë për media Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tridhjetë e katër (34) mostra të marra...

Viktima e 3 në vend nga koronavirusi, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - InfoShqip

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus, sot janë analizuar 34 mostra

para një jave - Gazeta Observer

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate të nisur për...

Lajm i mirë nga Manastirliu: Një mjek dhe një infermier janë shëruar

para një jave - Koha Jone

Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ministrja e...

I ashpër dhe plot akuza për Thaçin, Albin Kurti zbulon se çfarë fshihet pas shkarkimit të tij

para një jave - Koha.mk

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi i ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi. “Po doni ta leni popullin pa qeveri në këtë javë tepër të...

Albin Kurti: Para një jave u tentua puçi në Kosovë

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti deklaroi ne Kuvendin e Kosoves se javen qe shkoi u tentua grusht-shteti në Kosove. “Une sot jam i lumtur. Sdi a e besoni?! Jam i lumtur qe nuk eshte shpallur Gjendje e Jashtezakonshme....

Kurti: S’më dhimbset kjo qeveri dhe vetja, më dhimbset populli çka po i bëhet me këtë mocion mosbesimi

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se qeveria që ai e drejton nuk i pati as 100 orë kohë për ta dëshmuar veten, derisa shtoi se është shumë krenar për punën e këtij kabineti qeveritar. Kurti në fjalimin...

A është duke e shqyrtuar Vetëvendosje ofertën e Anton Qunit? Flasin nga partia e Kurtit

para një jave - Fakti Ditor

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mufail Bajqinovci,  ka thënë se çdo gjë në lidhje me atë se a do ta pranoj apo jo Vetëvendosje ofertën e Ministrit Anton Quni, që ta kthej në qeveri Agim Veliu,...

Filipçe: Nga 29 rastet e reja sot, pesë kanë të bëjnë me drejtoreshën e klinikës për lëkurë

para një jave - Shenja

Nga 29 rastet e reja pesë janë nga klinika e lëkurës të cilët kanë pasur kontakt me drejtoreshën e klinikës e cila ishte e diagnostifikuar me koronavirus, tha ministri Venko FIlipçe, raporton SHENJA. Pesë...

LAJMI I FUNDIT: Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Shenja

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe ka thënë se numri i të prekurve në Maqedoni këto 24 orët e fundit është rritur për 29 raste. Ai ka thënë se është regjistruar viktima e tretë, gruaja nga Dibra, raporton...

Ministria e Shëndetësisë tregon se a ka shtretër dhe respiratorë të mjaftueshëm për rastet me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Boapress 25 Mars – Pas situatës së krijuar nga virusi Covid-19 në Kosovë, një numër klinikash të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, janë shndërruar në klinika ku trajtohen vetëm rastet e prekura...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim në Maqedoni, shkon në 9.964

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 12:06 Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964, përcjell GazetaExpress nga Alsat. Derisa në karantinë shtetërore...

Kurti megjithatë shkon në seancë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:02 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit që e ka inicuar LDK’ja,...

Albin Kurti arrin në Kuvend

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku tashmë ka nisur seanca për ta rrëzuar qeverinë që ai e drejton. Ndonëse me vonesë, Kurti është parë duke hyrë në Kuvendin e Kosovës....

Arben Gashi arsyeton mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:02 Shefi i Grupit Parlementar të LDK’së ka arsyetuar mocionin për rrëzimin e Qeverisë e Albin Kurtin. Ai thotë se rrëzikimi i raporteve me Amerikën nga Kurti dhe shkelja...

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai tha se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është e...

29 raste të reja me virusin korona në RMV, gjithsej 177 të infektuar

para një jave - Portalb

Ministria e Shëndetësisë informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 raste të reja me virusin korona në vend, me çka numri i përgjithshëm ka arritur në 177, njofton Portalb.mk . Sipas qyteteve,...

Njëzet e nëntë raste të reja me koronavirus, gjithsej 177

para një jave - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Ministria e Shëndetësisë kumtoi se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit në vend, prej të cilëve në Shkup 20, Kumanovë tre, Veles tre, Prilep dy dhe...

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen për shkëmbim territorial me Serbinë, me mua s’bëhet kurrë

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai tha se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është e dëmshme për...

Mbrëmë janë regjistruar 103 shkelje të orës policore

para një jave - Tetova Sot

Në 24 orët e fundit autoritetet kanë dhënë 39 vendime për mbikëqyrje shëndetësore, ndërsa 111 raste janë paraqitur vullnetarisht për vetë-izolim, duke çuar numrin në 9.964 raste. Sipas policisë dje në...

Kurti: Mocioni i mosbesimit – pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Aktuale

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Abazi: Vetëvendosje po e shqyrton propozimin e Anton Qunit

para një jave - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi tha se Vetëvendosje është duke e shqyrtuar propozimin e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni në seancën e mocionit për rrëzimin e qeverisë, i cili propozoj që të...

Kuvendi shkon në pauzë 10 minutëshe

para një jave - GazetaBlic

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka ndërprerë seancën ku pikë e vetme e rendit të ditës është mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Ajo ka kërkuar pauzë 10 minutëshe, pasi sipas saj, duhet të rregullohet sistemi i zërimit.

Abazi: Vetëvendosje po e shqyrton propozimin e Anton Qunit

para një jave - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi tha se Vetëvendosje është duke e shqyrtuar propozimin e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni në seancën e mocionit për rrëzimin e qeverisë, i cili propozoj që të...

Të shtunën dhe të dielën ora policore do të vendoset nga ora 16!

para një jave - Fol

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë periudhës së fundjavës, transmeton Gazeta Lajm. “Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe të Diel prej orës 16.00 deri ora 05.00...

E konfirmon deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi: Nuk marr pjesë në mocion

para një jave - Sinjali

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, nuk do të votojë mocionin e mosbesimit për rrëzimin e qeverisë Kurti, shkruan Gazeta Sinjali. Kjo për shkak se Rexhepi nuk po merr...

Gashi: Kryeministri vendosi ta rrënojnë bazën e tij politike, ftoj që të përkrahet mocioni

para një jave - Insajderi

Ai tha se në luftën politike Kurti me Presidentin po tentojnë të tregojnë pushtetin. Gashi tha se kjo Qeveri erdhi në pushtet për një momentum të ri, ndërsa Kryeministri Kurti përmes mosveprimit në raport...

“VV-ja ende nuk e ka dhënë fjalën e vet për atë që e propozoi ministri Quni”

para një jave - Bota Press

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, ka thënë së VV-ja ende nuk e ka dhënë fjalën e saj në lidhje me propozimin e  Ministrit të Mbrojtjes, Anton Qunit, shkruan Botapress. Sipas Bajqinovcit deklaratat...

A po e shqyrton Vetëvendosje ofertën e Qunit?

para një jave - Gazeta Observer

Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin mocionin nëse Agim Veliu kthehet në pozitë....

BE-ja do të rialokojë 373 milion € për RMV-në dhe Ballkanin Perëndimor

para një jave - in7

Oliver Varhelyi, eurokomisioneri për zgjerim në BE në Twitter ka informuar se BE-ja ka ndarë 38 milion euro për 6 shtetet ballkanike për luftën kundër virusit korona, transmeton Portalb.mk. Po ashtu, ai...

Gashi kërkon nga deputetët ta përkrahin rrëzimin e Qeverisë, thotë se Kurti po lufton me presidentin

para një jave - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka paraqitur para deputetëve tekstin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Gashi ka thënë se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi...

29 raste të reja me virus korona në RMV, gjithsej 177 të infektuar

para një jave - Portalb

Ministria e Shëndetësisë informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 raste të reja me virusin korona në vend, me çka numri i përgjithshëm ka arritur në 177, njofton Portalb.mk . Sipas qyteteve,...

Regjistrohen 29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, shkon në 177 numri i të prekurve

para një jave - BalkanWeb

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Të prekurit me CoVid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Tre pacientë në gjendje kritike, zgjerohet harta

para një jave - Top Channel

Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Krujë dhe është zgjeruar në Tiranë, Korçë, Fier, Durrës, Lezhë, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para një jave - Fakti Ditor

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Covid-19/ 17 të shëruar në vendin tonë

para një jave - Blitz

Tre pacientë kanë lënë sot Urgjencën e Infektivit, pasi janë shëruar nga COVID 19 dhe rezultatet e tyre kanë dalë negative. Siç shikoni në pamjet në video ata janë marrë me autoambulanca për tu dërguar...

Nis seanca e Kuvendit – pritet rrëzimi i Albin Kurtit

para një jave - Insajderi

Nis seanca e Kuvendit të Kosovës ku pritet të ndodhë rrëzimi i qeverisë së Albin Kurti, shkruan Insajderi.

Kuvendi shkon në pauzë për shkak të mos funksionimit të pajisjeve

para një jave - Kallxo

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë 10 minutëshe, nga seanca e jashtëzakonshme që po mbahet sot për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë. Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, tha se...

Kuvendi shkon në pauzë 10 minutëshe

para një jave - Zeri

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë 10 minutëshe për shkak të disa problemeve teknik. Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, njoftoi se regjia ka disa problem me pajisjet teknike dhe posa të rregullohen do...

Veturat që bartin kryeministrin largohen nga oborri i Qeverisë, Kurti po qëndron në zyrë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:45 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Televizioni T7. Eskorta...

Kështu u kontrolluan deputetët para seancës në Kuvend

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:47 Një ekip i mjekëve është parë të ketë arritur herët në mëngjes në hapësirat e Kuvendit të Kosovës për të kontrolluar secilin deputet para se të futen në sallën kryesore...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Alsat-M

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Loading...

Të prekurit me CoVid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Tre pacientë në gjendje kritike, zgjerohet harta

para një jave - Zhurnal

Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Krujë dhe është zgjeruar në Tiranë, Korçë, Fier, Durrës, Lezhë, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe...

Dimitrov: Vendimi i BE-së në këto kohë të vështira është sinjal i rëndësishëm për ne

para një jave - Koha.mk

Bruksel, 25 mars – Fakti që BE-ja shfaqi vullnet, energji dhe fuqi që të sjellë vendim për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto kohëra shumë të vështira është...

Të dhënat më të fundit nga Infektivi, 3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para një jave - Medial

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

Gashi: Kryeministri me veprimet e tij vendosi për fundin e koalicionit

para një jave - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Arben...

Kurti: Mocioni i mosbesimit - pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Evropa e Lirë

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Kurti: Thaçi më propozoi marrëveshje me Serbinë, nuk miratohet me mua si kryeministër

para një jave - Albeu

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, por që sa të jetë ai kryeministër ajo nuk do të miratohet....

Kosovë: Parlamenti shqyrton mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë në kohë pandemie

para një jave - Zëri i Amerikës

Parlamenti i Kosovës po shqyrton mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, që është hedhur nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Mocioni pasoi shkarkimin e ministrit të Brendshëm nga radhët e saj, Agim...

Kurti zbulon ‘ofertën e Thaçit për ndarjen e Kosovës’

para një jave - Standard

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi në seancën e Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj tij, se duhen më shumë se 100 orë për të treguar sukseset e qeverisjes. Ai tha se është krenar...

Maqedoni e Veriut, rritet në 177 numri i rasteve me COVID-19

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 29 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri i të prekurve me COVID-19 arrin në 177, transmeton...

Kurti: Mua nuk më dhimbset vetja, por populli

para një jave - Shprehja.com

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se motori i rrëzimit të qeverisë së tij është presidenti, Hashim Thaçi, pasi siç tha ka një marrëveshje të gatshme për shkëmbim territorial me Serbinë....

Shqipëri: 23 raste të reja me Covid-19, numri i pacientëve me koronavirus ka shkuar në 146

para një jave - TV21

Në 24 orët e kaluara, në Shqipëri janë diagnostikuar 23 raste të reja të “Covid-19”, duke e çuar gjithsej në 146. – Në 24 orët e fundit, nga 111 persona të testuar, janë konfirmuar 23 raste të reja Covid19....

BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin, përfshirë edhe Kosovën

para një jave - Albinfo

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

Koronavirusi merr viktimën e tretë në Maqedoni

para një jave - in7

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend Në Klinikën për Sëmundje Infektuese sot ndërroi jetë një paciente 66-vjeçare nga Dibra e prekur nga koronavirusi, e cila për një kohë të gjatë ndodhej në makinën...

Kosnett takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Zhurnal

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Stafi i Kryeparlamentares Vjosa Osmani e ka konfirmuar për...

Masa drastike kundër COVID-19, vetëizolohen rreth 10 mijë maqedonas

para një jave - BalkanWeb

Është rritur numri i qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, të cilët kanë shkuar në vetëizolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë...

Dimitrov dhe Borel diskutuan për ndihmën e qytetarëve dhe kanalizimin e ndihmës për Ballkanin Perëndimor nga BE

para një jave - Portalb

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, nëpërmjet telefonit ka biseduar me përfaqësuesin e lartë e BE-së për punë të jashtme dhe siguri të BE-së, Zhozep Borel, në dritën e miratimit pozitiv të...

Shqipëri, numri i të infektuarve me virusin korona arriti në 146

para një jave - Portalb

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve me koronavirus në vend. Harta e përhapjes

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 11:33 Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Sipas...

Shkon në 146 numri i të prekurve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Telegrafi

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me Coronavirus dhe janë kryer 111 testime. Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera, ajo...

Lajmi i mirë, ja sa shkon numri i pacientëve të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 25/03/2020 11:31 Hartës së shpërthimit të koronavirusit në vendin tonë iu shtuan 23 raste të reja në 24 orë duke e çuar në 146 shifrën totale të të prekurve nga COVID-19. Por zv...

MPB: 103 persona nuk kanë respektuar orën policore

para një jave - Almakos

Gjithsej 103 persona në të gjithë territorin e shtetit nuk e kanë respektuar masën e ndalesës për lëvizje në natën e datës 24 dhe mëngjesin e datës 25. Bëhet fjalë për mosrespektim të orës policore në...

Deputetë e ministra të VV’së me maska – luftë kundër “viruseve politikë”

para një jave - Gazeta Express

Gazeta Express 25/03/2020 11:32 Për pak pritet që të fillojë seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë në krye me Albin Kurtin, raporton Gazeta Express. Në sallë...

A po shqyrtohet oferta e Qunit? Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje

para një jave - News33

Seanca ka shkuar në pauzë me ofertën e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni ndaj kryeministri të Kosovës, Albin Kurti. Quni i tha Kurtit ta heqë taksën 100 për qind ndaj Serbisë dhe ta kthejë në detyrë ministrin...

Kurti megjithatë shkon në seancë

para një jave - Iliria News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit që e ka inicuar LDK’ja, raporton Televizioni T7. Tashmë...

Arben Gashi: Presidenti dhe kryeministri kanë zgjedhur ta luftojnë njëri-tjetrin

para një jave - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, ka prezantuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë në seancën që po zhvillohet aktualisht në Kuvendin e Kosovës. Gashi tha se kryeministri Albin Kurti ka...

Koronavirusi, Manastirliu: Një mjek dhe infermieri janë shëruar

para një jave - Tetova Sot

Më herët ministria e Shëndetësisë deklaroi se numri i personave të shëruar nga koronavirusi ka shkuar në 17. Ndërkohë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu është shprehur...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Presheva Jone

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

Albin Kurti: Pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi në seancën e Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj tij, se duhen më shumë se 100 orë për të treguar sukseset e qeverisjes. Ai tha se është krenar...

Rastet e para të koronavirusit në Veles dhe Prilep

para një jave - TV21

Me 29 raste të reja të sotme të koronavirusit në Maqedoni, për herë të parë ka infeksione në Veles (tre persona) dhe Prilep (dy persona). Shumica e rasteve të reja janë nga Shkupi (20), nga Kumanova janë...

VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - Gazeta Observer

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

BE, 38 milion euro drejt Ballkanit Perëndimor: ja pra reagimi ynë!

para një jave - Te Sheshi

Komisioneri Evropian për Zgjerimin Oliver Varhelyi njoftoi të mërkurën se Bashkimi Evropian po dërgon 38 milion euro ndihmë urgjente për sektorin e shëndetit të Ballkanit Perëndimor. “Eshtë parashikuar...

​Ende s’fillon seanca, kjo është arsyeja

para një jave - Insajderi

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjfuca dhe ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë hyrë brenda objektit të Kuvendit të Kosovës. Në Kuvendin e Kosovës tashmë kanë hyrë edhe dy prej liderëve opozitarë,...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Fol

Në Klinikën për Sëmundje Infektuese sot ndërroi jetë një paciente 66-vjeçare nga Dibra e prekur nga koronavirusi, e cila për një kohë të gjatë ndodhej në makinën respiratore. “Sot e kemi edhe një paciente...

Veliu: Quni s’ka autorizim të ofrojë diçka të tillë, pres rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Epoka e Re

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka folur për zhvillimet e fundit në Kuvendin e Kosovës dhe lutjen që deputeti i LDK- së, Anton Quni, ia bëri Albin Kurtit për të shqyrtuar vendimin për shkarkimin e vetë...

3 raste të reja në Lezhë, infermierja dhe sanitarja patën kontakt

para një jave - Koha Jone

Në Shqipëri është rënduar situata nga Covid-19. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Në Lezhë janë regjistruar 4 të prekur. Pas rastit të infermieres...

Regjistrohen 29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, shkon në 177 numri i të prekurve

para një jave - Koha Jone

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Kurti deri më tani nuk ka shkuar në Kuvend

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:24 Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin...

Kurti: Jam i bindur se ka marrëveshje me Serbinë, këtë ma ka konfirmuar Thaçi

para një jave - Kallxo

Kryeministri i vendit, Albin Kurti në seancën kur pritet të shkarkohet qeveria e tij, tha që Presidenti Thaçi i ka konfirmuar se ka marrëveshje me Serbinë. “Unë jam më i bindur se kurrë se marrëveshje...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Mes të shëruarve me koronavirus, një mjek dhe një infermier

para një jave - Zyrtare

Pas të dhënave zyrtare që publikohen çdo ditë në mesditë për situatën nga koronavirusi, Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë për shërimin nga kjo sëmundje të një...

Me gjasë Albin Kurti nuk do të shkojë në seancë – do të qëndrojë në zyrë

para një jave - Medial

Nga zyra e kryeministrit Albin Kurti kanë thënë për Klan Kosova se sipas të gjitha gjasave shefi i Qeverisë nuk do të shkojë në seancën plenare ku do të hidhet në votim mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, regjistrohen 23 raste të reja, preket dhe Kruja

para një jave - Medial

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

Maqedoni e Veriut, regjistrohen 29 raste të reja të koronavirusit të ri

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Maqedoni e Veriut, regjistrohen 29 raste të reja të koronavirusit të ri (COVID-19) Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve...

Maqedonia e Veriut ngre 14 pika testimi në gjithë vendin për koronavirusin

para një jave - Albeu

Për të mbajtur nën kontroll epideminë e shkaktuar nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut ka ngritur 14 pika testimi në të gjithë vendin. Gjithsesi, në këto pika nuk do mund të bëjnë testin për koronavirusin...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Ina

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, raporton Gazeta Express. “Po doni ta leni popullin pa qeveri...

Kurti: Qëllimi i rrëzimit të qeverisë është arritja e Marrëveshjes me Serbinë

para një jave - Ina

Kryeministri kosovar Albin Kurti po mban fjalim para Kuvendit për mocionin e parashtruar nga LDK-ja. Kurti tha se qëllimi i këtij mocioni është që populli dhe shteti të mbetet pa qeverinë që e ka votuar....

MSH: 29 RASTE TË REJA, SHKON NË 177 NUMRI I TË INFEKTUARËVE

para një jave - Klan Macedonia

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 29 raste të reja me koronavirus, në qytetet Shkup – 20, Kumanovë – 3, Veles – 3, Prilep – 2, dhe Dibër – 1. Me këtë numri...

MPB: 103 persona nuk kanë respektuar orën policore

para një jave - Shenja

Gjithsej 103 persona në të gjithë territorin e shtetit nuk e kanë respektuar masën e ndalesës për lëvizje në natën e datës 24 dhe mëngjesin e datës 25. Bëhet fjalë për mosrespektim të orës policore në...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, 23 raste të reja

para një jave - GazetaBlic

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

Kryeministri Kurti : Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - OraInfo

Po vazhdon seanca për votimin e mocionit për rrëzimin e qeverisë Kurti. Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme...

Kurti: Thaçi tri herë më tha, të shkojmë bashkë në Washington për të bërë marrëveshje

para një jave - OraInfo

Kryeministri Albin Kurti ka folur për detajet e takimit prej dy orësh me Presidentin e vendit Hashim Thaçi. Kurti thotë se Thaçi i ka kërkuar tri herë që ta heqë taksën ndaj Serbisë dhe të shkojnë bashkë...

Quni -Kurtit: Riktheni Veliun në detyrë, reflektoni për taksën dhe vazhdojmë të qeverisim bashkë

para një jave - Arbresh

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ende shpreson se LDK dhe VV mund të vazhdojnë të qeverisin së bashku. Për këtë Quni i propozoj kryeministrit, Albin Kurti gjatë seancës së mocionit, që të rikthej në detyrë...

Pesë persona e kanë shkelur orën policore në Shkup

para një jave - Flaka

Pesë persona e kanë shkelur orën policore në Shkup dhe kundër tyre Prokuroria Themelore – Shkup ka dorëzuar Propozim për parashtrim të dënimit për kryerje të veprës penale – Mosveprim sipas shkresave shëndetësore...

Kurti: Thaçi më tha hiqe taksën, shkojmë në Washington ta heqim qafe Serbinë

para një jave - Sinjali

Kryeministri Albin Kurti ka zbuluar për herë të parë detaje se çfarë diskutoi me presidentin Hashim Thaçi në takimin dy orësh të para disa ditëve. Kryeministri ka thënë se Thaçi i ka kërkuar të heq taksën...

Kurti: Mocioni ka për qëllim t’i hap rrugën shkëmbimit të territoreve me Serbinë

para një jave - Zeri

Në prag të rrëzimit të tij, Albin Kurti për herë të parë deklaroi se motori që po e shtynë mocionin e ngritur nga LDK-ja ka për qëllim hapjen e rrugës për arritjen e një marrëveshje të dëmshme me Serbinë,...

29 raste të reja me koronavirus, gjithsej 177 të prekur

para një jave - Derveni

Ditën e sotme nga Ministria e Shëndetsisë, është raportuar për 29 raste të reja pozitive me koronavirus, në 24 orët e fundit. Sipas qyteteve: Shkupi (20), Kumanova (3), Velesi (3), Prilep (2) dhe Dibra...

Albin Kurti në Kuvend: Thaçi e ka gati pazarin me Serbinë. Mocioni ndaj qeverisë time lidhet me shkëmbimin e territoreve

para një jave - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot në Kuvend para votimit të mocionit të mosbesimit të qeverisë së tij. Në një fjalim të ashpër, Albin Kurti tha se beteja politike dhe sulmi ndaj tij nuk...

Deputeti i LDK-së: Unë sot votoj kundër mocionit, është i nxituar

para një jave - Almakos

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se sot do të votojë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë.Për këtë veprim, ai shtoi se merr përgjegjësi personale dhe politike. “Ky mocion është...

Kosnett takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:12 Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Stafi i Kryeparlamentares...

Albin Kurti: Qeveria ime po bie për shkak të marrëveshjes me Serbinë

para një jave - Kallxo

Kryeministri Albin Kurti në fjalimin e tij para mocionin për rrëzimin e tij nga pushteti ka thënë se ky mocion është thirrur për shkak të një marrëveshje presidenciale për shkëmbimin territorial mes Kosovës...

Kurti: Nuk më dhimbset as vetja e as qeveria, por populli

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka filluar fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës duke përmendur punët e bëra deri më tani duke thënë që është shumë krenar me kabinetin e tij “Qeveria e re e Kosovës...

Qeveria sjellë vendim: Ndalohet lëvizja gjatë uikendit nga ora 16 deri në ora 05

para një jave - Zyrtare

Me qëllim mbrojtje më e madhe e qytetarëve nga përhapja e korona virusit, Qeveria ka sjellë vendim për masa shtesë për lëvizjen e qytetarëve, informon Zhurnal. Me këtë vendim, Qeveria ka vendosur që të...

Arben Gashi: Presidenti dhe kryeministri kanë zgjedhur të luftojnë njëri-tjetrin

para një jave - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, ka prezantuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë në seancën që po zhvillohet aktualisht në Kuvendin e Kosovës. Gashi tha se kryeministri Albin Kurti ka...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - RTV 21

Harta zgjerohet me Krujën Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Mira Rakacolli, zv/Ministre e Shëndetësisë, deklaroi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Illyria

Bruksel, 25 mars 2020 – Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është...

Maqedoni, 29 raste të reja me koronavirus, gjithsej 177

para një jave - Ina

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell in7. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në...

Ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - Medial

Ambasadori amerik Philip Kosnett ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca me të vetmen pikë të rendit të ditës mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Gjatë ditës së djeshme, ambasadori...

Përkeqësohet bilanci/ Shkon në 146 numri i të prekurve me CoVid-19 në Shqipëri, zgjerohet harta

para një jave - Top Channel

Ka shkuar në 146 numri i të prekurve me CoVid-19 në Shqipëri. “111 testime ne njerez të, 23 raste të reja. Janë testuar 1041 persona. Nga këta janë 146 qytetarët të prekur” tha zëvendës ministrja. Vijon… Top Channel

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - Shenja

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

Kurti para deputetëve: Pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë

para një jave - OraInfo

Albin Kurti është duke folur para deputetëve të Kuvendit të Kosovës në seancën ku pritet të votohet rrezimi i qeverisë së tij. Ai ka thënë se pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë e tij. “Me mua...

29 raste të reja me koronavirus në RMV, numri shkon në 177

para një jave - TV21

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 29 raste të reja me koronavirus, që kanë rezultuar pozitivë gjatë testimit për COVID-19, njofton TV 21. Nga rastet...

Avdyli i LDK-së thotë se nuk do ta votojë rrëzimin e Qeverisë: Mocioni të shtyhet

para një jave - Tetova Sot

Deputeti i LDK-së, Hashi Avdyli tha se do të votojë kundër rrëzimin të Qeverisë dhe se për këtë vendim merr përgjegjësi.Ai tha se mocioni është i ngutshëm dhe duhet të shtyhet, raporton Ekonomia Online....

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend.

29 raste të reja me koronavirus, në 24 orët e fundit

para një jave - TV21

Ditën e sotme nga Ministria e Shëndetsisë, është raportuar për 29 raste të reja pozitive me koronavirus, në 24 orët e fundit. Sipas qyteteve: Shkupi (20), Kumanova (3), Velesi (3), Prilep (2) dhe Dibra...

Nagavci: Mos e votoni mocionin, historia do të mbajë mend për keq emrin e secilit që voton pro

para një jave - Tetova Sot

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ju ka bërë thirrje kolegëve deputetë që mos ta votojnë mocionin për rrëzimin e qeverisë. “Sot dua t’iu bëj thirrje...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Fakti Ditor

Qeveria në seancën e sotme solli vendim për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e re vlen vetëm...

Kurti: Presidenti praktikisht ma konfirmoi se marrëveshja me Serbinë është bërë

para një jave - GazetaBlic

Sot po mbahet seanca për votimin e mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në këtë seancë, në fjalimin e tij, kryeministri Albin Kurti, ka thënë se presidentin Hashim Thaçi, ia ka konfirmuar...

Ndërpritet seanca, deputetët marrin 1 orë pauzë

para një jave - Periskopi

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për një orë pauzë me kërkesë të deputetëve. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se gjatë pauzës do të bëhet edhe dezinfektimi i sallës, si masë...

Deputetët shkojnë në pauzë, seanca rifillon pas një ore

para një jave - Gazeta Observer

Deputetët e Kuvendit të Kosovës të legjislaturës së shtatë kanë shkuar në pauzë një orëshe. Seanca e sotme është duke u mbajtur për mocionin e mosbesimit të iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, raporton...

Kurti: Ky mocion ka prapa një marrëveshje të gatshme për shkëmbim territoresh

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se është më i bindur se kurrë se ka marrëveshje të gatshme për shkëmbim territoresh. “Unë jam më i bindur se kurrë se ka marrëveshje të gatshme”, tha Kurti....

VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve për ditën e shtunë dhe të diel, ja nga sa ora ndalohet lëvizja

para një jave - Pa censure

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë periudhës së fundjavës. ⛔Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe të Diel prej orës 16.00 deri ora 05.00 me përforcim të prezencës...

Një tjetër paciente me koronavirus ndërron jetë në Maqedoninë e Veriut, viktima një 66-vjecare nga Dibra

para një jave - LajmiFundit

Ministri i Shëndetësisë të Maqedonisë së Veriut Venko Filipce në një dalje publike, ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë edhe një tjetër paciente me koronavirus në këtë shtet, duke cuar numrin e viktimave...

Albin Kurti në Kuvend: Mocioni ndaj qeverisë time ka të bëjë me shkëmbimin e territoreve

para një jave - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot në Kuvend para votimit të mocionit të mosbesimit të qeverisë së tij. Në një fjalim të ashpër, Albin Kurti tha se beteja politike dhe sulmi ndaj tij nuk...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin

para një jave - Pa censure

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

29 raste të reja me koronavirus në RMV, numri shkon në 177

para një jave - Gostivari Sot

Në Maqedoninë e Veriut është rritur numri i të prekurve nga virusi korona. Informatat e Ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se në 24 orët e kaluara, janë regjistruar 29 pacientë të diagnostifikuar me virusin...

Komisioneri i Zgjerimit: 38 mln euro për sektorët e shëndetësisë të Ballkanit Perëndimor

para një jave - LajmiFundit

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka njoftuar se BE do të ndajë 38 milionë euro në ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë në betejën kundër koronavirusit. Varhelyi shtoi se po...

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 146 në total

para një jave - Alsat-M

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 deri sa janë kryer 111 testime. Për momentin...

17 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri, 3 në gjendje të rëndë

para një jave - Koha.mk

Teksa numri i të prekurve me koronavirus po rritet çdo ditë në Shqipëri, lajmi i mirë është se 17 qytetarë deri në këto momente janë shëruar, pas dy testeve të kryera. Ndërkohë, 3 persona janë të intubuar...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Flet deputeti i LDK-së, i cili po e mbron Qeverinë Kurti

para një jave - Infokusi

Haxhi Avdyli, deputet i LDK-së është kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Avdyli ka thënë që do të votoj kundër dhe do të marrë vet përgjegjësinë politike e personale, shkruan gazeta inFokus. Avdyli ka thënë...

LIVE / Në Kosovë mbahet seanca e mocionit, Kurti: Po synoni ta leni popullin pa Qeveri e cila po jep shembull

para një jave - TV21

Në Kuvendin e Kosovës ka filluar seanca plenare ku në rend dite është mocioni i Qeverisë. Mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, është propozuar nga grupi parlamentar i LDK-së. Gjatë...

Ekskluzive: VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - Bota Press

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Ndërpritet seanca, deputetët marrin 1 orë pauzë

para një jave - Bota Press

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për një orë pauzë me kërkesë të deputetëve. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se gjatë pauzës do të bëhet edhe dezinfektimi i sallës, si masë...

Shënohet viktima e tretë nga coronavirusi në Maqedoni

para një jave - Fol

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në një konferencë për shtyp informoi se sot ka ndërruar jetë edhe një paciente me coronaviurs. “Sot kemi edhe një paciente që ka humbur jetën e cila për një kohë...

Mbrëmë janë regjistruar 103 shkelje të orës policore në Maqedoni

para një jave - Fol

Në 24 orët e fundit autoritetet kanë dhënë 39 vendime për mbikëqyrje shëndetësore, ndërsa 111 raste janë paraqitur vullnetarisht për vetë-izolim, duke çuar numrin në 9.964 raste. Sipas policisë dje në...

LIVE: Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

para një jave - Telegrafi

Sot Kuvendi i Kosovës mban seancë ku në rend dite është mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, të udhëhequr nga Albin Kurti. Mocioni është iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe është mbështetur...

Pak para seancës, ambasadori amerikan zhvilloi takim me Osmanin

para një jave - Telegrafi

Në prag të seancës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në Kuvendin e Kosovës ka qëndruar ambasadori amerikan, Philip Kosnett. Ai tridhjetë minuta para se të fillojë seanca u pa duke dalë nga...

Quni-Kurtit: Kthejeni Veliun unë do ta bëj të pamundurën që ju të mbesni kryeministër

para një jave - News33

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti ta shqyrtojë edhe njëherë ofertën e kryetarit Isa Mustafa për heqjen e plotë të taksës dhe kthimin e Veliut në pozitën e ministrit....

Prishtinë, ende s’fillon seanca për shkak të kontrollit për koronavirus

para një jave - Alsat-M

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjfuca dhe ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë hyrë brenda objektit të Kuvendit të Kosovës. Në Kuvendin e Kosovës tashmë kanë hyrë edhe dy prej liderëve opozitarë,...

Shqipëri: 23 raste të reja me koronavirus – shkon në 146 numri i të prekurve

para një jave - Klan Kosova

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Qytetarët protestojnë nga ballkonet

para një jave - Evropa e Lirë

Embed Qytetarët protestojnë nga ballkonet Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:01:15...

Ballkani Perëndimor, kopshti i brendshëm i shtëpisë Europa

para një jave - DW

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Mbahet seanca për rrëzimin e Qeverisë, Albin Kurti mungon në Kuvend

para një jave - Albeu

Po mbahet sot seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohet mocioni i votëbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti . Ky mocion është iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila edhe vetë është pjesë...

Edhe pse me vonesë, Albin Kurti mbërrin në Kuvend

para një jave - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Albin Kurti ka arritur në Kuvendin ku tashmë ka nisur seanca për ta rrëzuar qeverinë së tij. Ndonëse me vonesë, Kurti është parë duke hyrë në Kuvendin e Kosovës . Kujtojmë se qytetarët...

Mjekët kontrollojnë deputetët para seancës

para një jave - RTV 21

Kontrollohen deputetët në Kuvend Një ekip i mjekëve ka arritur sot herët në mëngjes në Kuvendin e Kosovës për të kontrolluar deputetët para se të futeshin në sallën kryesore të Kuvendit. Kuvendi i Kosovës...

3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë tek Infektivi

para një jave - Standard

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

Rritje dramatike e të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - OraInfo

Po vazhdon rritja e shpejt e numrit të të prekurve me koronavirus në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja...

Kryeministri Kurti mbërrin në Kuvendin e Kosovës

para një jave - OraInfo

Ka nisur seanca për votimin e mocionit të LDK-së për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës,...

Shkon në tre numi i viktimave në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Gazeta Telegraf

Ka shkuar në 177 të infektuar numri i personave me koronavirus, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në tre. Mediat maqedonase raportojnë se viktima e tretë është nga Qendër Zhupë dhe këtë e konfirmoi edhe...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Tetova Sot

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 i Kodit Penal....

Quni: Edhe unë si ministër mund të isha në situatën e Agim Veliut

para një jave - Periskopi

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, para deputetëve ka nisur fjalimin e tij, duke treguar për eksperiencën e tij prej ushtaraku, duke thënë se nga mosha 14 vjeçare, është angazhuar si ushtarak. Ndonëse  për...

Albin Kurti mbërrin në seancën e Kuvendit

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca për rrëzimin e qeverisë që ai e udhëheq. Tashmë seanca në Kuvend ka nisur, derisa po marrin pjesë edhe ministrat. Ai sapo...

Ende ka shpresë që qeveria të mbijetojë, Anton Quni i bën ofertë Albin Kurtit

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni iu drejtua kryeministrit Albin Kurti duke i thënë se i ka parë vështirësitë se si kryeministër duhet t’i menaxhoni dhe se tani janë në shpërputhje me qëndrimet që ju i...

Ende ka shpresë që qeveria të mbijetojë, Anton Quni i bën ofertë Albin Kurtit

para një jave - Gazeta Observer

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni iu drejtua kryeministrit Albin Kurti duke i thënë se i ka parë vështirësitë se si kryeministër duhet t’i menaxhoni dhe se tani janë në shpërputhje me qëndrimet që ju i...

Kuvendi shkon në pauzë

para një jave - Ekonomia Online

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, gjatë seancës që është duke u mbajtur ka thënë se do të shkojnë në pauzë një orëshe. Seanca e sotme është duke u mbajtur për mocionin e mosbesimit të...

Quni i kërkon Kurtit tërheqjen e vendimit për Velin në këmbim të mocionit

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti,  që ta tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut dhe të reflektoj në lidhje me taksën. Ai ka thënë se nëse Kurti e tërheq këtë...

Anton Quni: Edhe unë si ministër mund të isha në situatën e Agim Veliut

para një jave - Gazeta Observer

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, para deputetëve ka nisur fjalimin e tij, duke treguar për eksperiencën e tij prej ushtaraku, duke thënë se nga mosha 14 vjeçare, është angazhuar si ushtarak. Ndonëse  për...

Ndërpritet seanca, deputetët marrin një orë puse

para një jave - Epoka e Re

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për një orë pauzë me kërkesë të deputetëve. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se gjatë pauzës do të bëhet edhe dezinfektimi i sallës, si masë...

Kosnett largohet nga Kuvendi

para një jave - Insajderi

Në prag të seancës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në Kuvendin e Kosovës ka qëndruar ambasadori amerikan, Philip Kosnett. Ai tridhjetë minuta para se të fillojë seanca u pa duke dalë nga...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Epoka e Re

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T14:44:45+01:00 Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni...

Kosnett takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Iliria News

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Stafi i Kryeparlamentares Vjosa Osmani e ka konfirmuar për...

Kurti deri më tani nuk shkuar në Kuvend

para një jave - Iliria News

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Gazeta Express....

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin

para një jave - Republika

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të...

Në Maqedoninë e Veriut shënohet viktima e tretë nga Coronavirusi

para një jave - Ekonomia Online

177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut,...

Në Maqedoninë e Veriut shënohet viktima e tretë nga koronavirusi

para një jave - Periskopi

177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut,...

Në Maqedoninë e Veriut shënohet viktima e tretë nga koronavirusi

para një jave - Epoka e Re

177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut,...

Anton Quni me marrëveshje të re për Kurtin, i jep kohë një orë

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, në fjalën e tij në Kuvend i ka thënë kryeministrit Albin Kurti se nëse e tërheq vendimin e shkarkimit të Agim Veliut, kthimin e tij në postin e ministrit dhe heqjen e...

Anton Quni: Kryeministër ju keni një orë kohë për të tërhequr vendimet

para një jave - Bota Press

Ministri I Mbrojtjes nga rradhët e LDK-së, Anton Quni në fjalimin e tij para deputetëve të Kosovës, tha që kryeministrit që ai nuk ka qenë konsistent dhe bashkëpunues kur e ka shkarkuar ministrin Agim...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - in7

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Shkon në 146 numri i të prekurve nga coronavirusi në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Kallxo

Nga 111 persona të testuar në 24 orët e fundit, 23 prej tyre rezultuan të infektuar me COVID-19 –duke sjellë një rritje të rasteve në Tiranë, Korcë, Fier dhe Durrës si dhe duke shënuar rastin e parë në...

E FUNDIT: Albin Kurtin arrin në Kuvend

para një jave - Zeri

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti do të marr pjesë në seancën e iniciuar nga LDK-ja për rrëzimin e tij, raporton “Zeri.info”. Ai pak minuta më parë është parë duke hyr në kuvendin e Kosovës. /ZËRI

Pesë persona nga Klinika Dermatologjike pozitiv në koronavirus, Filipçe: Janë në izolim shtëpiak

para një jave - Pa censure

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se pesë persona nga Klinika Dermatologjike kanë rezultuar pozitivisht ndaj virusit CoVid-19. Filipçe ka thënë se pesë personat janë kolegë të drejtoreshës...

Arben Gashi ua propozon 106 deputetëve në sallë mocionin për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Zeri

Gashi tha se ky vendim ka ardhur për arsye të qëndrimit të kryeministrit Albin Kurti për mos-heqjen e taksës, gjë me të cilën, sipas Gashit, janë prishur marrëdhëniet me SHBA-në, raporton “Zëri.info”....

Arben Gashi i LDK-së: Formim të një qeverie të ‘stabilitetit’

para një jave - Kallxo

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, duke dhënë arsyet e inicimit të mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, ka thënë se, votimi i mocionit të mosbesimit, i krijon Kuvendit të Kosovës mundësinë...

LDK numëron arsyet për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Kallxo

Lidhja Demokratike e Kosovës ka prezantuar arsyetimin për rrëzimin e qeverisë Kurti ku ata janë pjesë. Arsyetimin për rrëzimin e Qeverisë e ka lexuar kryetari i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi....

Lezhë, tri raste të reja me Covid-19

para një jave - Zyrtare

Pas rastit të infermieres me koronavirus që u konfirmua ditën e djeshme në Lezhë gjate 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe tre raste te reja. Pas rastit të infermieres me koronavirus që u konfirmua...

Deklarata e Presidentit Thaçi për mos zbatim të vendimit të qeverisë paraqet vepër penale dhe shkelje të rëndë të kushtetutës

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:38 Qeveria e Republikës së Kosovës në vazhdën e masave për parandalimin e korona virusit Covid 19, të hënën ka nxjerrë vendim për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe...

Të dhënat më të fundit nga Infektivi, 3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para një jave - BalkanWeb

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

Me gjasë Albin Kurti nuk do të shkojë në seancë – do të qëndrojë në zyrë

para një jave - Klan Kosova

Nga zyra e kryeministrit Albin Kurti kanë thënë për Klan Kosova se sipas të gjitha gjasave shefi i Qeverisë nuk do të shkojë në seancën plenare ku do të hidhet në votim mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

146 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri, 3 në gjendje të rëndë

para një jave - Klan

146 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri, 3 në gjendje të rëndë Mira Rakacolli, Zv/Ministre e Shëndetësisë, ka bërë me dije se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19...

Live- Seanca për mocionin e votëbesimit të qeverisë

para një jave - RTV 21

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit Kuvendi i Kosovës po mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

Gashi: Albin Kurti e rrëzoj vetën

para një jave - OraInfo

Arben Gashi thotë se Albin Kurti e rrëzoj vetën me shkarkimin e Agim Veliut. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, ka thënë se pas një periudhe të gjatë të mos veprimit të kërkesave ndaj kërkesave...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin, përfshirë edhe Kosovën

para një jave - Fakti Ditor

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

Anton Quni: Vetëm LDK është vlerë demoktratike

para një jave - Bota Press

Ministri I Mbrojtjes nga rradhët e LDK-së, Anton Quni në fjalimin e tij para deputetëve të Kosovës, tha që kryeministrit që ai nuk ka qenë konsistent dhe bashkëpunues kur e ka shkarkuar ministrin Agim...

Kurti: Me mua kryeministër nuk ka shkëmbim të territoreve

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke iu përgjigjur akuzave të deputetëve të LDK-së, ai ka thënë se si kryeministër ka mbrojtur qeverinë ndaj planeve të rrezikshme për vendin. “Me këtë kryeministër...

Kurti: Mua nuk më dhimbset vetja, por populli

para një jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se motori i rrëzimit të qeverisë së tij është presidenti, Hashim Thaçi, pasi siç tha ka një marrëveshje të gatshme për shkëmbim territorial me Serbinë....

Kurti: Qëllimi i rrëzimit të qeverisë është arritja e Marrëveshjes me Serbinë

para një jave - InfoShqip

Kryeministri kosovar Albin Kurti po mban fjalim para Kuvendit për mocionin e parashtruar nga LDK-ja. Kurti tha se qëllimi i këtij mocioni është që populli dhe shteti të mbetet pa qeverinë që e ka votuar....

Shkon në 146 numri i të prekurve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Zeri

Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera, ajo ka sqaruar se deri në këto momente testuar 1,041 janë raste të dyshuara dhe prej tyre 146 janë të konfirmuar...

Edhe një viktimë nga Covid-19, ndërron jetë 66 vjeçarja nga Dibra

para një jave - Pa censure

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Ministri Filipçe ka deklaruar se pacientja tashmë e...

Fillon ‘ora policore’, nga tani e deri në orën 16:00 qytetarët s’mund të dalin nga shtëpitë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:28 Sot jemi në ditën e dytë të masave që kanë të bëjnë me kufizimin e lëvizjes tek qytetarët si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Qytetarët e Kosovës...

LIVE: Kuvendi i Kosovës, seanca e mocionit ndaj qeverisë Kurti

para një jave - Kallxo

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur një seancë në të cilën pritet të votohet për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Albin Kurtit, të ngritur nga LDK me mbështetjen e 44 deputetëve. Seanca po transmetohet...

“Pandemia e ka lehtësuar vendimin e BE-së për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”

para një jave - Telegrafi

Pandemia e coronavirusit dhe frika nga humbjet gjeopolitike, e ka detyruar që me një vit vonesë të sjellë vendim për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kështu shkruan gazeta austriake...

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:21 Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti,raporton Gazeta Express. Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - News33

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, regjistrohen 23 raste të reja, preket dhe Kruja

para një jave - BalkanWeb

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

17 qytetarë mposhtin COVID-19, tre pacientë në gjendje të rëndë

para një jave - Vizion Plus

Në një kohë kur numri i të infektuarve po shtohet çdo ditë, ka edhe lajme të mira. Sipas zëvendësministres së Shëndetësisë, Mira Rakacolli, 17 qytetarë kanë fituar betejën me koronavirusin deri tani. Nga...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 146 në total

para një jave - Shprehja.com

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 deri sa janë kryer 111 testime. Për momentin...

Kryeministri Kurti nuk shkon në seanë, po qëndron në zyre

para një jave - OraInfo

Veturar që bartin kryeministrin largohen nga oborri i Qeverisë, Kurti po qëndron në zyrë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit ku do të votohet për mocionin...

Viktima e 3 në vend nga koronavirusi, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Fakti Ditor

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Princi Charles rezultoi pozitiv për COVID-19

para një jave - Anadolu Agency

Londër Testi i Princit të Kurorës së Britanisë së Madhe, Charles, për koronavirus të ri (COVID-19) rezultoi pozitiv Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve...

BE ndanë miliona euro për shtetet e Ballkanit, përfshirë edhe Kosovën

para një jave - Arbresh

Kosova, por edhe thuajse gjithë bota po përballen me virusin COVID-19. E gjithë kjo sfidë është mjaftë vështirë e kalueshme, duke marrë parasysh numrin e të infektuarve që është rritur mjaftë shumë. Komisioneri...

Veturarat që bartin kryeministrin largohen nga oborri i Qeverisë, Kurti po qëndron në zyrë

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Televizioni T7. Eskorta e tij është larguar pak minuta më parë...

Kështu u kontrolluan deputetët para seancës në Kuvend

para një jave - GazetaBlic

Një ekip i mjekëve është parë të ketë arritur herët në mëngjes në hapësirat e Kuvendit të Kosovës për të kontrolluar secilin deputet para se të futen në sallën kryesore të Kuvendit, aty ku edhe pritet...

​BE dërgon 38 milionë euro ndihmë emergjente për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Gazeta e re

Komisionari për Zgjerim i BE-së Oliver Varhelyi ka njoftuar se BE do të dërgojë 38 milionë euro në formë të ndihmës emergjente për Ballkanin Perëndimor në sektorin e shëndetit. “Është parashikuar gjithashtu...

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

para një jave - Insajderi

Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti. Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Kosnett dje ka mbështetur...

Shënohet viktima e 3 në vend nga virusi korona

para një jave - Sharri

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Nis seanca për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Zeri

Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të inicohet mocioni i votëbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ky mocion është inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila edhe vetë është pjesë e Qeverisë,...

7 pacientë shërohen nga koronavirusi dhe lënë spitalin, mes tyre dhe një mjek dhe infermier

para një jave - Almakos

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në “Facebook” ka treguar se mes 7 pacientëve të shëruar sot nga koronavirusi janë edhe një mjek e një infermier. Mesazhi i Manastirliut:...

MPB: 103 persona nuk kanë respektuar orën policore

para një jave - Pa censure

Gjithsej 103 persona në të gjithë territorin e shtetit nuk e kanë respektuar masën e ndalesës për lëvizje në natën e datës 24 dhe mëngjesin e datës 25. Bëhet fjalë për mosrespektim të orës policore në...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Gostivari Sot

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Viktima e 3 në vend, paciente nga Dibra

para një jave - News33

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

para një jave - Iliria News

Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti,raporton Gazeta Express. Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Kosnett...

Osmani takohet me Kosnett, pak para se të nisë seanca

para një jave - Klan Kosova

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar me ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Ky takim është mbajtur në ambientet e Kuvendit të Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca ku do të votohet mocioni i...

Jo vetëm lajme të këqija, 17 pacientë shërohen plotësisht nga kroonavirusi

para një jave - Albeu

Zv ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli deklaroi sot se 17 qytetarë deri në këto momente janë shëruar (të shtruar dhe të vetëizoluar) pas dy testeve të kryera. Por ata duhet të qëndrojnë në vetëkarantinim...

Shqipëri: 23 raste të reja me koronavirus – shkon në 146 numri i të prekurve

para një jave - Shprehja.com

Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar se deri në këto momente testuar 1041 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 146 qytetarë. Harta e të prekurve nga COVID-19...

LIVE: Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - OraInfo

Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë. Sot Kuvendi i Kosovës po mban seancë ku në rend dite është mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, të udhëhequr nga Albin Kurti....

Ministrat e deputetët e VV’së në Kuvend: Në luftë kundër virusave politikë

para një jave - GazetaBlic

Për pak pritet që të fillojë seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë në krye me Albin Kurtin. Në sallë të Kuvendit, tashmë kanë shkuar edhe deputetët e partisë...

Me maska deputetë e ministra të VV’së – luftë kundër “viruseve politikë”

para një jave - OraInfo

Deputetë e ministra të VV’së me maska – luftë kundër “viruseve politikë”. Për pak pritet që të fillojë seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë në krye me Albin...

Rasti i ri Coronavirus në Elbasan. Ja ku banonte 60 vjeçari

para një jave - ElbasaniPlus

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri duke e çuar numrin total të të prekurve në 146, ndërsa 5 persona kanë ndërruar jetë. Vlen për t’u theksuar faktin se numri...

Kryeministri Albin Kurti: U tentua grusht shteti. S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër

para një jave - Lexo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi sot në Kuvend se javën që shkoi u tentua grusht-shteti. “Para një javë ka pasur një tentativë për grusht shteti por ne e kemi ndalur”- tha Kurti duke iu referuar...

Ende s’ka nisur seanca, kjo është arsyeja

para një jave - Sinjali

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjfuca dhe ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë hyrë brenda objektit të Kuvendit të Kosovës. Në Kuvendin e Kosovës tashmë kanë hyrë edhe dy prej liderëve opozitarë,...

Albin Kurti nuk merr pjesë në seancë sot?!

para një jave - Sinjali

Në seancën e sotme plenare ku do të votohet rrëzimi i qeverisë mund të mos marrë pjesë kryeministri Albin Kurti, shkruan Gazeta Sinjali. Kjo u bë e ditur nga Zyra e kryeministrit pak para fillimit të seancës...

Viktima e 3 në vend, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - News33

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para një jave - News33

Komisioneri për zgje,rim i BE-së Oliver Varhei në një intervistë për 360 gradë hodhi poshtë shkrimet në disa media në rajon se gjendja me koronavirusin e ka lehtësuar vendimin e vendeve- anëtare të BE-së...

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri, cilat qytete pas Tiranës janë më të prekurit

para një jave - Albeu

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Kuvendi pritet të shqyrtojë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

para një jave - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës pritet të mbajë sot seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e...

Infektohet edhe Kruja, COVID-19 përhapet në 14 qytete të Shqipërisë

para një jave - Vizion Plus

Koronavirusi ka mbërritur edhe në Krujë. Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli konfirmoi këtë të mërkurë se aty është regjistruar një rast pozitiv. Në këtë mënyrë, numri total i qyteteve ku...

Këta janë 4 deputetët e LDK-së që nuk do ta votojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - GazetaBlic

Janë 4 deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës që nuk do ta votojnë mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Pos kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani, e cila dje e ka bërë të qartë këtë qëndrim, pritet...

Kurti mund të mos shkojë në seancë

para një jave - GazetaBlic

Nga zyra e kryeministrit Albin Kurti kanë thënë për Klan Kosova se sipas të gjitha gjasave shefi i Qeverisë nuk do të shkojë në seancën plenare ku do të hidhet në votim mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

BE pritet t’i ndajë 38 milionë euro për vendet e Ballkanit në luftën kundër pandemisë së Coronavirusit

para një jave - Ekonomia Online

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi ka njoftuar se do të ndahen 38 milionë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor në mbështetje të sektorit të shëndetësisë në luftimin...

BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin, përfshihet edhe Kosova

para një jave - Bota Press

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhely, ka konfimuar se Bashkimi Evropian ka ndarë mjete financiare për të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor. Varhely ka treguar se sot u ka shkruar...

Të dhënat e fundit nga Infektivi, 3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para një jave - Koha Jone

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni

para një jave - News33

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Gazeta austriake: Pandemia e ka lehtësuar vendimin e BE-së për negociatat me RMV dhe Shqipërinë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Pandemia e coronavirusit dhe frika nga humbjet gjeopolitike, e ka detyruar që me një vit vonesë të sjellë vendim për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë....

Ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - Klan Kosova

Ambasadori amerik Philip Kosnett ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca me të vetmen pikë të rendit të ditës mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Gjatë ditës së djeshme, ambasadori...

Zgjerohet harta, ku janë vatrat e reja të koronavirusit në vend

para një jave - Albeu

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot në vend në total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona.msh sot Sipas te dhenave te fundit, 111...

E FUNDIT/ Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Albeu

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri . Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

E konfirmon deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi: Nuk marr pjesë në mocion

para një jave - Tetova Sot

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi, nuk do të votojë mocionin e mosbesimit për rrëzimin e qeverisë Kurti, shkruan Gazeta Sinjali. Kjo për shkak se Rexhepi nuk po merr...

23 raste të reja me koronavirus/ 146 të infektuar në total

para një jave - Vizion Plus

Shtohet numri i të infekuarve me COVID-19 në Shqipëri. Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha në daljen e përditshme se në 24 orët e fundit janë regjistruar 23 raste të reja. Në këtë mënyrë,...

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - OraInfo

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit...

Manastirliu: Mes 17 të shëruarve, një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar

para një jave - Shenja

Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ministrja e...

Ambasadori amerikan takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - OraInfo

Kosnett takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë. Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit....

COVID19 në Maqedoni, 9,964 qytetarë në vetizolim

para një jave - Arbresh

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Mjekët mbërrijnë në Kuvend për ta kontrolluar secilin deputet para seancës

para një jave - Sinjali

Një ekip i mjekëve ka arritur herët në mëngjes në Kuvendin e Kosovës për të kontrolluar secilin deputet para se të futen në sallën kryesore të Kuvendit ku pritet të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit...

146 qytetarë të prekur nga koronavirusi. 17 numri i të shëruarve

para një jave - Koha Jone

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot në vend në total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar...

Dy raste të reje me COVID-19 në Lezhë, infektohet infermierja dhe sanitarja, dyshohet se është prekur edhe një polic në Korçë

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 25/03/2020 9:42 Rritet numri i personave të infektuar me COVID-19 në vendin tonë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se dy persona të stafit mjekësor të spitalit të Lezhës janë të...

Koci thotë se Kushtetuesja vendos sot lidhur me kufizimin e lëvizjes

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 9:45 Avokati Arianit Koci, ka thënë se Gjykata Kushtetuese e Kosovës do të marrë vendim sot lidhur me kërkesën që ia ka parashtruar dje presidenti Hashim Thaçi. “Gjykata...

Bruksel / BE sot formalisht vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 9:50 Ministrat e Punëve të Jashtme të BE-s sot përmes video konferencës, do të aprovojnë konkluzionet e përfunduara në nivel ambasadorësh duke i dhënë një dritë jeshile...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Mes të shëruarve me koronavirus, një mjek dhe një infermier

para një jave - Pa censure

Pas të dhënave zyrtare që publikohen çdo ditë në mesditë për situatën nga koronavirusi, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë lajmin e mirë me publikun për shërimin nga kjo sëmundje të...

Një mjeke e Spitalit Infektiv e prekur nga COVID-19?!

para një jave - Zhurnal

Koronavirusi nuk ka kursyer as bluzat e bardha në Shqipëri. Dyshohet se një mjeke e Spitalit Infektiv është infektuar. Akoma nuk dihet gjendja e saj shëndetësore, por më shumë të dhëna do të japë Ministria...

Shkon në 146 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Gazeta Tema

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka shkuar në në 146 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri. Deklarata e plotë: Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë...

Rritet bilanci! Në Shqipëri shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19, 23 raste brenda 24 orëve

para një jave - Standard

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi future në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar

para një jave - Lexo

Tiranë, 25 Mars – Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”....

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - Albinfo

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri

para një jave - Bota Press

Është rritur ndjeshëm numri i të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Para seancës për rrëzim të Qeverisë, Kosnetti zhvilloi takim me Osmanin

para një jave - Zeri

Ndërkohë ambasadori Kosnett para pak minutave është parë duke u larguar nga ambientet e Kuvendit të Kosovës, derisa ende nuk dihet se për çfarë u diskutua mes tyre. Kujtojmë se dje, ambasadori i Shteteve...

MPB: 103 persona nuk kanë respektuar orën policore

para një jave - in7

Gjithsej 103 persona në të gjithë territorin e shtetit nuk e kanë respektuar masën e ndalesës për lëvizje në natën e datës 24 dhe mëngjesin e datës 25. Bëhet fjalë për mosrespektim të orës policore në...

Pa unitet, LDK niset drejt rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Kallxo

Përkundër një presioni të madh publik e diplomatik, Lidhja Demokratike e Kosovës do të niset sot drejt seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit në ora 11:00 për ta rrëzuar qeverinë Kurti, pjesë e së cilës...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Alsat-M

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964.  Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona....

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - Iliria News

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

Albin Kurti: Ka pasur tentim për puç në Kosovë, do të publikohen transkriptet!

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri kosovar Albin Kurti, duke i replikuar deputetit të LDK-së Arben Gashi, tha se ka pasur tentim për puç në Kosovë dhe se për këtë ekzistojnë edhe transkripte. “Do të publikohen transkriptet...

Kurti: S’më dhimbset kjo qeveri dhe vetja, më dhimbset populli çka po i bëhet me këtë mocion mosbesimi

para një jave - Shenja

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se qeveria që ai e drejton nuk i pati as 100 orë kohë për ta dëshmuar veten, derisa shtoi se është shumë krenar për punën e këtij kabineti qeveritar. Kurti në fjalimin...

Edhe Komuna e Drenasit respekton distancën

para një jave - Arbresh

Vendimi i Qeverisë së Kosovës që të mbahet distancë sociale mes njerëzve për të parandaluar virusin Covid 19, duket se po respektohet nga qytetarët e po ashtu edhe nga politikanët. Në seancën urgjente...

Para seancës Kosnett takohet me Vjosa Osmanin

para një jave - GazetaBlic

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka zhvilluar takim me kryeparlamentaren Vjosa Osmani. KOHA ka mësuar se takimi ka ndodhur në zyrën e Osmanit. Pak më herët, Kosnetti është parë duke u larguar...

Deputeti i LDK-së: Shtyne mocionin, s’është koha për ta rrëzuar Qeverinë Kurti

para një jave - Fol

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka thënë në Kuvendin e Kosovës se mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti do të duhet të shtyhej për shkak të gjendjes me coronavirus. Sipas tij, prioritet...

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - in7

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

Fillon ‘ora policore’, nga tani e deri në orën 16:00 qytetarët nuk duhet të dalin nga shtëpitë

para një jave - Zeri

Sot është dita e dytë e masave që kanë të bëjnë me kufizimin e lëvizjes tek qytetarët si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Qytetarët e Kosovës edhe sot e kanë të drejtën që të lëvizin...

Seancë e Kuvendit të Kosovës për votim të besimit të Qeverisë së Kurtit

para një jave - Portalb

Kuvendi i Kosovës sot pritet të zhvillojë seancën e saj të jashtëzakonshme plenare, në të cilën do të diskutohet kërkesa e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për votëbesimin e Qeverisë së kryeministrit...

Sot mocioni i mosbesimit për qeverinë “Kurti”

para një jave - Klan

Sot mocioni i mosbesimit për qeverinë “Kurti” Vjosa Osmani paralajmëron mungesën në Kuvend Kriza politike në Kosove po dominon edhe mbi diskutimet për masat kundër koronavirusit. Sot do të mbahet seanca...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Medial

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Tetova Sot

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

Kurti: Nuk më dhimbset as vetja e as qeveria, por populli

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka filluar fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës duke përmendur punët e bëra deri më tani duke thënë që është shumë krenar me kabinetin e tij“Qeveria e re e Kosovës...

MPB: 103 persona nuk kanë respektuar orën policore

para një jave - Fakti Ditor

Gjithsej 103 persona në të gjithë territorin e shtetit nuk e kanë respektuar masën e ndalesës për lëvizje në natën e datës 24 dhe mëngjesin e datës 25. Bëhet fjalë për mosrespektim të orës policore në...

Avdyli: Nuk do ta votoj rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Fakti Ditor

Deputeti i LDK-së, Hashi Avdyli tha se do të votojë kundër rrëzimin të Qeverisë dhe se për këtë vendim merr përgjegjësi. Ai tha se mocioni është i ngutshëm dhe duhet të shtyhet. “Mocioni është i nxituar...

Ambasadori Kosnett largohet nga Kuvendi i Kosovës

para një jave - Sinjali

Pak minuta pasi u pa duke hyrë në Kuvend, ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, pak para se të fillojë seanca në Kuvendin e Kosovës, ku do të votohet mocioni i mosbesimit për rrëzimin e qeverisë...

Rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë për rastet me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Zyrtare

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 i Kodit Penal....

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para një jave - Telegrafi

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Alsat-M

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Sot mocioni i mosbesimit për qeverinë “Kurti”

para një jave - Klan

Sot mocioni i mosbesimit për qeverinë “Kurti” Vjosa Osmani paralajmëron mungesën në Kuvend Kriza politike në Kosove po dominon edhe mbi diskutimet për masat kundër koronavirusit. Sot do të mbahet seanca...

“Pandemia e ka lehtësuar vendimin e BE-së për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”

para një jave - TV Koha

Pandemia e coronavirusit dhe frika nga humbjet gjeopolitike, e ka detyruar që me një vit vonesë të sjellë vendim për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kështu shkruan gazeta austriake...

Ambasadori amerikan Philip Kosnett mbërrin në Kuvend

para një jave - Sinjali

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka mbërritur në objektin e Kuvendit. Kosnett dje mbështeti hapur seancën e sotme për rrëzimin e qeverisë duke shkruar se është i...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - InfoShqip

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore, raporton Gazeta Express. Ai thotë se nuk do të ketë...

Ky është deputeti i LDK’së që nuk voton për rrëzimin e Kurtit

para një jave - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka thënë se mocioni i partisë së tij për rrëzimin e Qeverisë duhet të shtyhet për shkak të gjendjes ku gjendet Kosova si pasojë e pandemisë COVID-19....

Asambleja e Drenasit në mbledhje urgjente

para një jave - Lajmi.net

Kuvendi i Drenasit është mbledhur sot urgjentisht në orën 10:00, ku është propozuar ndarja e 229,200 euro për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19 Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci,...

Seanca për rrëzimin e qeverisë, ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - Lajmi.net

Para deputetëve të partive politike, në hapësirat afër Kuvendit të Kosovës është parë të ketë arritur edhe ambasadori amerikan, Philip Kosnett, shkruan lajmi.net. E ndërsa seanca pritet të nis me fillim...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Pa censure

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 i Kodit Penal....

Ky është kapaciteti i Kosovës për të luftuar koronavirusin

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 9:01 Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me...

Seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë mbahet pa praninë e medieve

para një jave - Telegrafi

Seanca për votim të mocionit të mosbesimit inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeverisë Kurti do të mbahet të mërmkurën në ora 11:00, pa prezencën e medieve në sallë. Kështu kanë njoftuar...

Ky është kapaciteti i Kosovës për të luftuar koronavirusin

para një jave - Zhurnal

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Maqedonia e Veriut vendos 14 pika testimit për koronavirusin, por vendos mjeku i familjes për pacientët

para një jave - BalkanWeb

MAQEDONIA E VERIUT Maqedonia e Veriut ka vendosur në dispozicion 14 pika në gjithë vendin për të testuar pacientët me koronavirus. Skema është e thjeshtë teksa jo çdo pacient sipas dëshirës mund të kryejë...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Lajm

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar  në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Albin Kurti: Ka pasur tentim për puç në Kosovë, do të publikohen transkriptet!

para një jave - Lajm

Kryeministri kosovar Albin Kurti, duke i replikuar deputetit të LDK-së Arben Gashi, tha se ka pasur tentim për puç në Kosovë dhe se për këtë ekzistojnë edhe transkripte. “Do të publikohen transkriptet...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Tetova Sot

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, raporton Gazeta Express. “Po doni ta leni popullin pa qeveri...

PO-ja e negociatave/ DW: Koha për një sinjal të rëndësishëm në rajon

para një jave - Top Channel

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai tha se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është e...

Mbërrin në Kuvend ambasadori Kosnett

para një jave - OraInfo

Ambasadori Kosnett mbërrin në Kuvend. Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar që të shkojnë deputetët e Republikës së Kosovës. Ndër ta në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambsadori i SHBA-ve, Philip...

Me mua Kryeminister nuk ka marreveshje per shkembim territoresh as në Shtëpi te Bardhë, as te Kuqe e as te Gjelber!

para një jave - Infokusi

Kryeminitri Albin Kurti po thotë që tentimi për të rrëzuar Qeverinë e Kosovës është që të bëhet shkëmbimi territorial, shkruan gazeta inFokus. Madje, tha që kjo edhe u tentua, por që e ndali Qeveria, pasi...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Shprehja.com

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964.  Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Deklarata e Presidentit Thaçi për mos zbatim të vendimit të qeverisë paraqet vepër penale dhe shkelje të rëndë të kushtetutës

para një jave - GazetaBlic

Qeveria e Republikës së Kosovës në vazhdën e masave për parandalimin e korona virusit Covid 19, të hënën ka nxjerrë vendim për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe automjeteve. Sipas këtij vendimi, nga...

Avdyli i LDK-së thotë se nuk do ta votojë rrëzimin e Qeverisë: Mocioni të shtyhet

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i LDK-së, Hashi Avdyli tha se do të votojë kundër rrëzimin të Qeverisë dhe se për këtë vendim merr përgjegjësi. Ai tha se mocioni është i ngutshëm dhe duhet të shtyhet, raporton Ekonomia Online....

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli deklarohet kundër mocionit për rrëzimin e qeverisë Kurti

para një jave - Epoka e Re

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli, ka thënë se nuk është koha që të diskutohet çështja mocionit kundër qeverisë Kurti për shkak të pandemisë Covid-19. Ai ka bërë me dije se...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - InfoShqip

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në: -Shkup 20, -Kumanovë 3, -Veles 3, -Prilep...

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

para një jave - Zeri

Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti. Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Kosnett dje ka mbështetur...

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - in7

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 i Kodit Penal....

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur dje pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese...

Maqedonia e Veriut i fillon negociatat për anëtarësim në BE

para një jave - TV Koha

Komisioni Evropian në ditët në vijim duhet të fillojë ta përgatisë kornizë negociuese për negociatat mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut, vendosën dje ministrat për çështje evropiane të Unionit. Ky është...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim në Maqedoni, shkon në 9.964

para një jave - Ina

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Ina

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

“PO-ja” për negociatat, DW: Koha për një sinjal të rëndësishëm në rajon

para një jave - Standard

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Loading...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Aktuale

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Gjermania dhe Franca: Mosmarrëveshja Serbi-Kosovë, çështje e sigurisë europiane

para një jave - Respublica

Gjermania dhe Franca kanë deklaruar se me kalimin e krizës së pandemisë do të organizojnë në Paris një samit për dialogun mes Serbisë dhe Kosovës me praninë e Përfaqësuesit të Lartë, Josep Borrell. Njoftimi...

Kurti: Pazaret dhe marrëveshja me Serbinë janë shkak për rrëzimin e Qeverisë, jo shkarkimi i Veliut

para një jave - Shenja

Kryeministri i vendit, Albin Kurti tha para deputetëve të Kuvendit se shkarkimi i ministrit Agim Veliu nuk është shkak për rrëzimin e Qeverisë, por marrëveshja e gatshme me Serbinë që nuk po e mbështetë....

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

para një jave - Fakti Ditor

Prokuroria Publike Shkup sot dorëzoi propozimin për lëshimin e urdhrit penal për kryerjen e veprës penale – Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi 1 i Kodit Penal....

Seanca për mocionin: Ambasadori Philip Kosnett mbërrin në Kuvend

para një jave - GazetaBlic

Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar që të shkojnë deputetët e Republikës së Kosovës. Ndër ta në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe amabsadori i SHBA-ve, Philip Kosnett. Ish ministri i Infrastrukturës,...

Avdyli i LDK-së: Mocioni të shtyhet se s’di as me kë mund të bëjmë koalicion

para një jave - Periskopi

Deputeti Haxhi Avdyli, ka thënë se mocioni i sotëm duhet të shtyhet dhe Qeveria të merret me pandeminë. Ai ka thënë se nuk e di se me kë LDK do të bëjë koalicion. “Ne mund të bëjmë koalicion me një parti...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T12:33:05+01:00 Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë...

Bashkimi Evropian do t’i ndajë 69 milionë euro Maqedonisë për të menaxhuar gjendjen me coronavirusin

para një jave - Derveni

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov tha se Maqedonisë së Veriut do t’i ndahen 69 milionë euro nga Bashkimi Evropian për gjendjen me coronavirusin. “Prej këtyre parave, tre milionë euro janë...

Kurti: Qëllimi i rrëzimit të qeverisë është arritja e Marrëveshjes me Serbinë

para një jave - Lajm

Kryeministri kosovar Albin Kurti po mban fjalim para Kuvendit për mocionin e parashtruar nga LDK-ja. Kurti tha se qëllimi i këtij mocioni është që populli dhe shteti të mbetet pa qeverinë që e ka votuar....

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - TV Koha

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

Albin Kurti: Nuk më dhimbset Qeveria e vetja, po e lënë popullin në mes të pandemisë

para një jave - Infokusi

Albin Kurti në seancën për rrëzimin e Qeverisë së tij, ka thënë që nuk po i dhimbset as vetja e as Qeveria. Por, ai thotë që po i dhimbset populli që po dojnë ta lënë pa Qeveri në situatën e pandemisë,...

Tregon Albin Kurti: Thaçi më tha hiqe taksën shkojmë bashkë në Uashington

para një jave - Infokusi

Albin Kurti, kryeministri i Kosovës ka thënë që tentimi për rrëzimin e Qeverisë ka të bëj me një marrëveshje të gatshme me Serbinë. Madje këtë e lidhe edhe me atë se çka i ka thënë Hashim Thaçi, Presidenti...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Shprehja.com

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, ja nga cilat qytete janë të infektuarit

para një jave - Tetova1

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell portali “tetova1”. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë...

Rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë për rastet me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Zeri

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Maqedonia e Veriut i fillon negociatat për anëtarësim në BE

para një jave - Medial

Bruksel, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Komisioni Evropian në ditët në vijim duhet të fillojë ta përgatisë kornizë negociuese për negociatat mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut, vendosën dje ministrat për çështje...

PO-ja e negociatave/ DW: Koha për një sinjal të rëndësishëm në rajon

para një jave - Lajm

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Dy raste të tjera nga bluzat e bardha të dyshuara për Covid-19 në Lezhë

para një jave - Albeu

Dy rate të tjera nga radhët e mjekëve të spitalit në Lezhë, janë konstatuar si të dyshuar ndaj koronavirusit. Bëhet fjalë për një infermiere e moshes rreth 35 vjeçare dhe një sanitare rreth 55 vjeçare,...

Maqedoni e Veriut, 29 raste të reja me koronavirus, numri rritet në 177

para një jave - Shenja

Në 24 orët e kaluara në shtetin tonë janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit. Pas dy ditëve rënie të numrit të të infektuarve vërehet përsëri një rritje e numrit, shkruan SHENJA. Numri i përgjithshëm...

Avokati i njohur thotë se Kushtetuesja vendos sot lidhur me kufizimin e lëvizjes

para një jave - OraInfo

Arianit Koci thotë se Kushtetuesja vendos sot lidhur me kufizimin e lëvizjes. Avokati Arianit Koci, ka thënë se Gjykata Kushtetuese e Kosovës do të marrë vendim sot lidhur me kërkesën që ia ka parashtruar...

RMV, 29 raste të reja të infektuar nga virusi korona!

para një jave - Flaka

Në Maqedoninë e Veriut është rritur numri i të prekurve nga virusi korona. Informatat e Ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se në 24 orët e kaluara, janë regjistruar 29 pacientë të diagnostifikuar me virusin...

Gjykata Kushtetuese vendos sot për vendimin e kufizimit të lëvizjes

para një jave - GazetaBlic

Avokati Arianit Koci, ka thënë se Gjykata Kushtetuese e Kosovës do të marrë vendim sot lidhur me kërkesën që ia ka parashtruar dje presidenti Hashim Thaçi. “Gjykata Kushtetuese sot do të marrë vendim për...

Çelja e negociatave, DW: Ç’duhet të bëjë BE

para një jave - Zhurnal

Bruksel, 25 mars, zhurnal.mk – Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid...

Mbrëmë orën policore nuk e kanë respektuar 133 persona, MPB të gjithëve iu ka shqiptuar gjoba

para një jave - Lajm

Ministria e punëve të brendshme (MPB) gjatë 24 orëve të kaluara ka regjistruar se 133 persona nuk e kishin respektuar orën policore, shumica e tyre në Shkup (44). Për shkak të mosrespektimit të ndalimit...

Në Tetovë thyhen disa vetura gjatë orës policore, kush po i mbron hajnat?

para një jave - Lajm

Deri sa ka zgjatur ora policore dhe deri sa shumica e qytetarëve kanë respektuar apelin për të qëndruar në shtëpi, hajnat nuk kanë pushuar. Qytetarë nga Tetova janë të brengosur sepse siç thonë ka pasur...

Mbahet seanca për rrëzimin e Qeverisë, Albin Kurti mungon në Kuvend

para një jave - Tetova Sot

Po mbahet sot seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohet mocioni i votëbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ky mocion është iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila edhe vetë është pjesë...

Albin Kurti arrin në Kuvend

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku tashmë ka nisur seanca për ta rrëzuar qeverinë që ai e drejton. Ndonëse me vonesë, Kurti është parë duke hyrë në Kuvendin e Kosovës....

Gashi kërkon nga deputetët ta përkrahin rrëzimin e Qeverisë, thotë se Kurti po lufton me presidentin

para një jave - Shenja

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka paraqitur para deputetëve tekstin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Gashi ka thënë se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi...

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 146 në total

para një jave - Tetova1

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 deri sa janë kryer 111 testime. Për momentin...

Deputetët sot pritet ta shkarkojnë Kurtin

para një jave - Ina

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së.Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

🔴LIVE Kuvendi vazhdon seancën për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

para një jave - Arbresh

🔴 LIVE Kuvendi vazhdon seancën për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

“PO-ja” për negociatat, DW: Koha për një sinjal të rëndësishëm në rajon, me COVID-19 lispet më shumë se kurrë…

para një jave - BalkanWeb

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Klan Kosova

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Sot seanca për mocionin e mosbesimit të Qeverisë

para një jave - Medial

Sot në orën 11:00 do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Në këtë seancë nuk do të lejohet pjesëmarrja e mediave si pasojë e situatës...

Të prekurit me COVID-19 – në gjendje stabile, 8 prej tyre kanë nevojë për oksigjenoterapi

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Nga Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës njoftohet se 20 pacientë të infektuar me COVID-19 që po trajtohen në këtë klinikë janë në gjendje shëndetësore...

Albin Kurti: Të rrëzosh një qeveri në luftë me Corona-n, pse?

para një jave - Te Sheshi

I përballur me një mocion mosbesimi ndaj qeverisë së tij më pas se 100-ditëshe, e kjo në kulmin e një krize siç është ajo e Corona-s, kryeministri Albin Kurti aludoi se pas kësaj që po ndodh fshihet planin...

Kurti ballafaqohet me mocionin e mosbesimit në Kuvend

para një jave - KDPolitik

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Arben...

Manastirliu: Një mjek dhe një infermier janë shëruar

para një jave - Gazeta Telegraf

Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ministrja e...

Kurti nuk shkon në Kuvend, po qëndron në këtë vend

para një jave - Infokusi

Në sancën për rrëzimin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti nuk ka shkuar në Kuvend. Ai ka shkuar në zyrën e tij në Kuvend, shkruan gazeta inFokus. Eskorta e tij është larguar minuta më parë nga objekti...

Kështu u kontrolluan deputetët para seancës në Kuvend

para një jave - Infokusi

Një ekip i mjekëve është parë të ketë arritur herët në mëngjes në hapësirat e Kuvendit të Kosovës për të kontrolluar secilin deputet para se të futen në sallën kryesore të Kuvendit, aty ku edhe pritet...

Manastirliu: Një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar

para një jave - LajmiFundit

Tiranë, 25 Mars – Mes 17 të shëruarve nga COVID-19 janë një mjek dhe një infermier. Bëhet fjalë për mjekun e parë të konfirmuar pozitiv në spitalin e Durrësit dhe një infermier në spitalin “Shefqet Ndroqi”....

Shkon në 148 numri i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, ja qytetet e prekura

para një jave - BalkanWeb

12 raste të reja të prekur nga virusi korona në vendin tonë. Kjo shënon ulje të numrit të personave të infektuar, krahasuar me dy ditët e fundit kur raportohej për mbi 20 raste në ditë. Nga 12 personat...

Franca dhe Gjermania: Të shtyhet ose rishqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë

para një jave - BalkanWeb

Ministritë e Jashtme të Francës dhe Gjermanisë me një deklaratë të përbashkët kanë kërkuar që mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë nga LDK të shtyhet ose rishqyrtohet. Dy fuqitë botërore bëjnë...

Kosovë: Sot seanca për mocionin e votëbesimit të qeverisë

para një jave - TV21

Seanca pritet të nisë në orën 11:00. Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

Manastirliu: Një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar

para një jave - Illyria

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka ndarë lajmin e mirë me publikun nëpërmjët një postimi në Facebook. “Sot lajmi i mirë është shërimi i një mjeku dhe një infermieri...

Ministria e Shëndetësisë: Nëse keni simptoma të ngjashme me koronavirusin, telefononi mjekun amë

para një jave - Shenja

Në vazhdën e rekomandimeve Ministria e Shëndetësisë, ka sugjeruar qytetarët që nëse kanë simptoma të ngjashme me ato të koronavirusit fillimisht duhet ta konsultojnë në telefon mjekun amë. “Nëse keni simptoma...

Këta janë 4 deputetët e LDK-së që nuk do ta votojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Infokusi

Janë 4 deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës që nuk do ta votojnë mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Pos kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani, e cila dje e ka bërë të qartë këtë qëndrim, pritet...

Mocioni i mosbesimit: A po bie Qeveria Kurti?

para një jave - InfoShqip

Javën e kaluar vendimi i shpejtë dhe i paparlajmëruar i Albin Kurtit për shkakrimin e Ministrit të Brendshëm nga LDK’ja, Agim Veliut, bëri që qeverisja e tij t’i ketë ditët e numëruara, shkruan Gazeta...

Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Zyrtare

Lajme / 25 Mars 2020, 13:38 Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile....

Maqedoni: 81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - Klan Kosova

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

A do shkarkohet Albin Kurti si kryeministër? Mblidhet sot në orën 11:00 kuvendi i Kosovës

para një jave - Standard

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në orën...

Shqipëri, 146 të prekur nga COVID-19, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Shenja

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Kapacitetet e Kosovës për ta luftuar koronavirusin

para një jave - GazetaBlic

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Gazeta e re

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar për Kosovapress...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në ora...

Kurti: Mocioni i mosbesimit, pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - News33

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Kurti: Mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë bëhet për pazare të Thaçit

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e cilësoi mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës si pasojë të, siç u shpreh, pazareve të presidentit të Kosovës Hashim...

Një mjeke e Spitalit Infektiv e prekur nga COVID-19?!

para një jave - Vizion Plus

Koronavirusi nuk ka kursyer as bluzat e bardha në Shqipëri. Dyshohet se një mjeke e Spitalit Infektiv është infektuar. Akoma nuk dihet gjendja e saj shëndetësore, por më shumë të dhëna do të japë Ministria...

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri, cilat qytete pas Tiranës janë më të prekurit

para një jave - Tetova Sot

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Në Maqedoninë e Veriut shkon në 148 numri i të infektuarve me COVID-19, ja qytetet e prekura

para një jave - Standard

12 raste të reja të prekur nga virusi korona në vendin tonë. Kjo shënon ulje të numrit të personave të infektuar, krahasuar me dy ditët e fundit kur raportohej për mbi 20 raste në ditë. Nga 12 personat...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Republika

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. The post 29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177 appeared first on Republika Shqip .

29 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

para një jave - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë informon se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me coronavirusin. “Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas qyteteve:...

Franca dhe Gjermania: Të shtyhet ose rishqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë

para një jave - Standard

Ministritë e Jashtme të Francës dhe Gjermanisë me një deklaratë të përbashkët kanë kërkuar që mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë nga LDK të shtyhet ose rishqyrtohet. Dy fuqitë botërore bëjnë...

Kuvendi shkon në pauzë për shkak të mos funksionimit të pajisjeve

para një jave - Arbresh

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë 10 minutëshe, nga seanca e jashtëzakonshme që po mbahet sot për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë. Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, tha se...

Maqedoni e Veriut, rritet në 177 numri i rasteve me COVID-19

para një jave - Gazeta e re

Ministria e Shëndetësisë ka informuar se janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit të ri (COVID-19). Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 29 raste...

Dimitrov: Kur të zhduket koronavirusi, do të kemi të ardhme evropiane përpara

para një jave - Arbresh

Fakti që BE ka treguar vullnetin, energjinë dhe fuqinë për të marrë një vendim për të filluar negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto periudha të vështira është një sinjal...

Pak para seancës, ambasadori amerikan zhvilloi takim me Osmanin

para një jave - Shenja

Në prag të seancës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në Kuvendin e Kosovës ka qëndruar ambasadori amerikan, Philip Kosnett. Ai tridhjetë minuta para se të fillojë seanca u pa duke dalë nga...

A do të marr pjesë Vetëvendosje në seancën ku pritet rrëzimi i Albin Kurtit

para një jave - Infokusi

Tani kur pritet të mbahet seanca për rrëzimin e qeverisë, deputetët e LVV-së nuk janë para në sallën e Kuvendit Ndryshe nga ta, deputetët e LDK-së janë para tek hynë në sallën e Kuvendit me pajisje mbrojtëse...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Fakti Ditor

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Insajderi

Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44 deputetëve dhe pritet të nis në orën 11:00. Në seancën e sotme mediat dhe mysafirët nuk do të jenë të pranishme, pasi në hapësirat e tyre do të vendosen deputetët...

Kuvendi shkon në pauzë për shkak të mos funksionimit të pajisjeve

para një jave - in7

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë 10 minutëshe, nga seanca e jashtëzakonshme që po mbahet sot për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë. Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, tha se...

Qeveria drejt shkarkimit, Albin Kurti: Po i hapet rrugë marrëveshjes për shkëmbim territori me Serbinë

para një jave - LajmiFundit

Kuvendi i Kosovës po shqyrton mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, perkatesisht të 44 deputetëve. Albin Kurti...

A do të shkarkohet sot Albin Kurti

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 7:23 Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

Vendimi për negociatat, DW: Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës

para një jave - Koha Jone

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Pacienti më i vogël me virusin korona është nga Shkupi, gjithsej 148 persona të infektuar

para një jave - Kallxo

Venko Filipçe, Ministri për shëndetësi në konferencën e sotme pasdite theksoi se pacienti më i vogël i prekur me virusin korona është edhe një fëmijë i moshës 9 vjeçare, transmeton Portalb.mk . Ai theksoi...

Kosovë, seancë kuvendore për shkarkimin e Qeverisë Kurtti

para një jave - Alsat-M

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

A do shkarkohet Albin Kurti si kryeministër? Kuvendi i Kosovës mblidhet sot në orën 11:00

para një jave - BalkanWeb

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në orën...

Sot seanca për mocionin e mosbesimit të Qeverisë

para një jave - Klan Kosova

Sot në orën 11:00 do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Në këtë seancë nuk do të lejohet pjesëmarrja e mediave si pasojë e situatës...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Albeu

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës , propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës . Seanca do të nisë në...

Kurti: Qeveria po rrëzohet jo për taksën, por për t’i hapur rrugë marrëveshjes Kosovë-Serbi

para një jave - Albinfo

‘Hiqe kryeministër taksën dhe shkojmë në Shtëpinë e Bardhë dhe e heqin qafe Serbinë’, deklaroi Kurti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij në Kuvend, ku po mbahet seanca për mocionin e...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - in7

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

Shkon në 148 numri i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, ja qytetet e prekura

para një jave - Koha Jone

12 raste të reja të prekur nga virusi korona në vendin tonë. Kjo shënon ulje të numrit të personave të infektuar, krahasuar me dy ditët e fundit kur raportohej për mbi 20 raste në ditë. Nga 12 personat...

Çelja e negociatave, DW: Ç'duhet të bëjë BE

para një jave - Albeu

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Ministria e Shëndetësisë: 23 raste të reja në 24 orë, 146 të prekur nga COVID-19

para një jave - Lexo

Mira Rakacolli, Zv/Ministre e Shëndetësisë informon për situatën më të fundit të COVID-19 në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Deri...

Vonohet fillimi i seancës, Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend

para një jave - Infokusi

Edhe pse seanca e Kuvendit ishte paraparë të fillonte në ora 11:00, ku do të votohet mocioni i qeverisë Kurti, ajo ende nuk ka filluar, shkruan Gazeta inFokus. Ndonëse zyrtarisht nuk bëhet e ditur se pse...

Kryeministri: Para një jave u tentua puçi në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri Albin Kurti, ka theksuar në Kuvendin e Kosovës se javën e kaluar është tentuar grusht-shteti në Kosovë. “Unë sot jam i lumtur. Se di a e besoni?! Jam i lumtur që nuk është shpallur gjendje...

Kurti; Mua nuk më dhimbset vetja, por populli

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri Albin Kurti, në fjalën e tij në seancën të mosbesimit ndaj qeverisë së tij,ka thënë se mua nuk më dhimbset vetja, por populli “Mua nuk më dhimbset kjo qeveri, e aq më pak vetja. Mua më dhimbsen...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Lajmi.net

Sipas tyre, pas shpalljes së gjendjes emergjente shëndetësore në Kosovë, një numër klinikash në QKUK, janë shndërruar në klinikë ku trajtohen vetëm rastet me koronavirus. Faik Hoti, zëdhënës i Ministrisë...

Maqedoni, 29 raste të reja me koronavirus, gjithësej 177

para një jave - Pa censure

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas...

Kryeparlamentarja e Kosovës (LDK) nuk është dakord për rrëzimin e kryeministrit Kurti

para një jave - Koha Jone

Megjithë thirrjen e autoriteteve ndërkombëtare që institucionet e Kosovës të fokusohen në luftën kundër pandemisë, seanca për mocionin e mosbesimit të qeverisë Kurti mbahet të mërkurën datë (25.03). Gjermania...

Maqedoni, 29 raste të reja me koronavirus, gjithsej 177

para një jave - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell in7. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, 23 raste të reja

para një jave - Arbresh

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen, e cila është e dëmshme për Kosovën

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai ka thënë se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është...

Këto janë kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - OraInfo

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit. Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të...

PO-ja e negociatave/ DW: Koha për një sinjal të rëndësishëm në rajon

para një jave - Shenja

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Ministria e Shëndetësisë del me të dhënat zyrtare dhe lëshon thirrjen e fortë, Tirana numër rekord

para një jave - Lajme.al

Rritet numri i të prekurve në Shqipëri, duke kapur shifrën 146 të prekur me Covid-19. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Deri në këto momente testuar...

Veseli në Kuvend, pritet të fillojë seanca për mocionin e mosbesimit

para një jave - Infokusi

Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar të vinë deputet në seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit të Qeverisë Kurti, shkruan Gazeta inFokus. Pak më parë ka arritur kryetari i PDK-së Kadri Veseli.

29 raste të reja me Coronavirus në Maqedoni

para një jave - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë informon se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me coronavirusin. “Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas qyteteve:...

Kurti:Ideja me e heq tarifën për me fillu negociatat, ideja është me heq taksën për me u publiku marrëveshja

para një jave - Gazeta e re

Kryeminitri Kurti ka folur në seancën ku pas votimit të mocionit të mosbesimit pritet të shkarkohet ai bashkë me qeverinë e tij. Kurti u ankua se qeveria e tij nuk ka pasur hapësirë të punojë aq sa duhet,...

12 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, mes tyre 3 punonjës policie

para një jave - Sinjali

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar edhe 12 raste të reja me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Sjëndetësisë në vend. Kjo shënon ulje të numrit të personave të infektuar, krahasuar me...

Kurti tregon se çka i tha Thaçi: Shkojmë bashkë në Amerikën e heqin qafe Serbinë

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri Albin Kurti, në fjalën e tij në seancën të mosbesimit ndaj qeverisë së tij, ka thënë se deputetët nuk e lanë që të dëshmojë punën e tyre. Në fjalimin e tij Kurti ka treguar se çka ka biseduar...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Gazeta e re

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi. “Po doni ta leni popullin pa qeveri në këtë javë tepër...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Bota Press

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

Në Tetovë thyhen disa vetura gjatë orës policore (FOTO)

para një jave - Sharri

Deri sa ka zgjatur ora policore dhe deri sa shumica e qytetarëve kanë respektuar apelin për të qëndruar në shtëpi, hajnat nuk kanë pushuar. Qytetarë nga Tetova janë të brengosur sepse siç thonë ka pasur...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Evropa e Lirë

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Gashi: Kurti i dha vetë fund koalicionit LDK-LVV

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e votëbesimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, të iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, partnerit të Lëvizjes Vetëvendosjes në koalicionin...

Ambasadori amerikan Kosnett “kryen punë” në Kuvend e largohet

para një jave - Infokusi

Në ora 11:00 do të fillojë seancë për mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. E në objektin e Kuvendit është parë të hyjë edhe ambasasdori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. I njëjti dje ka mbëhstetur...

Kosnett në Kuvend takoi Vjosa Osmanin

para një jave - Infokusi

Vjosa Osmani veçse doli kundër mbajtjes së seancës për rrëzimin e Qeverisë Kurti, edhe bëri thirrje që deputetët të mos e votojnë atë. E sot, pak para se të mblidhej Kuvendi për këtë punë, në zyrë Osmanit...

Deputetët fillojnë të mblidhen në Kuvend

para një jave - Infokusi

Në kuvendin e Kosovës kanë filluar të mblidhen deputetët e partive politike, shkruan Gazeta inFokus. Në ndërtesën e Kuvendin janë parë duke hyrë deputetë të cilët pritet të votojnë për rrëzimin e qeverisë...

Kurti: Mocioni kundër meje, në funksion të shkëmbimit të territoreve

para një jave - Respublica

Është duke u zhvilluar seanca plenare në Kuvendin e Kosovës ku diskutohet mocioni i mosbesimit ndaj Albin Kurtit, kryeministër i vendit. Në fjalën e vet, Kurti thotë se pas mocionit qëndron ideja e shkëmbimit të territoreve.

Kurti: Thaçi më tha ‘ largoje taksën e shkojmë në Washington ta heqim qafe Serbinë’

para një jave - Arbresh

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, i pari i Qeverisë, Albin Kurti ka zbuluar detaje nga takimi që pati dy javë më parë me presidentin e vendit, Hashim Thaçin. Kurti ka Thaçi i ka kërkuar që të...

Kosovë, seancë kuvendore për shkarkimin e Qeverisë Kurtti

para një jave - Shprehja.com

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Kurti thotë se pazari i Presidentit dëshiron rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Albinfo

Albin Kurti është duke folur para deputetëve të Kosovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij ka thënë se është krenar me Kabinetin e tij qeveritar dhe tregoi pse dëshirohet të rrëzohet...

12 raste të reja me Covid-19 në Maqedininë e Veriut, mes tyre 3 punonjës policie

para një jave - Sinjali

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar edhe 12 raste të reja me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Sjëndetësisë në vend. Kjo shënon ulje të numrit të personave të infektuar, krahasuar me...

Kurti: Arsyet e LDK-së për rrëzimin e Qeverisë nuk qëndrojnë, esenca është diku tjetër

para një jave - Periskopi

Kryeministri i vendit Albin Kurti, tha se 50 ditë qeverisje, mund të krenohet me punën e kabinetit të tij qeveritar. Ai ka përmendur uljen e pagave për zyrtarët , shkarkimin e koordinatorëve nacionalë,...

Kurti: Presidenti praktikisht ma konfirmoi se marrëveshja me Serbinë është bërë

para një jave - Bota Press

Sot po mbahet seanca për votimin e mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti.Në këtë seancë, në fjalimin e tij, kryeministri Albin Kurti, ka thënë se presidentin Hashim Thaçi, ia ka konfirmuar...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - in7

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi. “Po doni ta leni popullin pa qeveri në këtë javë tepër...

Masa drastike kundër COVID-19, vetëizolohen rreth 10 mijë maqedonas

para një jave - LajmiFundit

Është rritur numri i qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, të cilët kanë shkuar në vetëizolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Pa censure

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi. “Po doni ta leni popullin pa qeveri në këtë javë tepër...

Maqedoni/ 29 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 177

para një jave - Zyrtare

Është rritur numri i personave të infektuar me koronavirus në Maqedoni. Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me Covid 19. 29 raste të reja janë regjistuar...

29 raste të reja, korona virusi arrin edhe në Prilep

para një jave - Europort

Në 24 orët e kaluara në shtetin tonë janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit, ndërsa për herë të parë regjistrohen edhe pacientë në qytetin e Prilepit. Me qytete: 20 janë në Shkup, 3 në Kumanovë...

Dimitrov: Vendimi i BE-së në këto kohë të vështira është sinjal i rëndësishëm për ne

para një jave - TopShqip

Fakti që BE-ja shfaqi vullnet, energji dhe fuqi që të sjellë vendim për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto kohëra shumë të vështira është sinjal shumë i...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - News33

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Dimitrov: Vendimi i BE-së në këto kohë të vështira është sinjal i rëndësishëm për ne

para një jave - InfoAlb

Fakti që BE-ja shfaqi vullnet, energji dhe fuqi që të sjellë vendim për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto kohëra shumë të vështira është sinjal shumë i...

Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve me koronavirus në Shqiperi. Harta e përhapjes

para një jave - Fakti Ditor

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Sipas te dhenave te fundit jane bere 111 testime...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend.

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Fakti Ditor

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, raporton Gazeta Express. “Po doni ta leni popullin pa qeveri...

LAJMI I FUNDIT| Ambasadori amerikan në Kuvend

para një jave - Infokusi

Ka arritur në Kuvend edhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Kuvendin e Kosovës. Ambasadori Philip  është  parë duke hyrë Kuvend, shkruan Gazeta inFokus. Sot do të mbahet në ora 11:00 seanca...

Kurti: Jam krenar me punën e Qeverisë

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në seancën e thirrur për shkarkimin e tij ka thënë se është krenar më punën 50 ditëshe të Qeverisë, shkruan arbresh.info. Ai shtoi se pavarësisht kësaj do të duhej të...

Kurti tregon se çka i tha Thaçi: Shkojmë bashkë në Amerikën e heqin qafe Serbinë

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti, në fjalën e tij në seancën të mosbesimit ndaj qeverisë së tij, ka thënë se deputetët nuk e lanë që të dëshmojë punën e tyre, raporton Ekonomia Online. Në fjalimin e tij Kurti...

29 raste të reja me coroanvirus në Maqedoni

para një jave - Gazeta Observer

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë informon se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me coronavirusin. “Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas qyteteve:...

Kurti: Thaçi tri herë më tha, të shkojmë bashkë në Washington për të bërë marrëveshje

para një jave - Periskopi

Kryeministri Albin Kurti ka folur për detajet e takimit prej dy orësh me Presidentin e vendit Hashim Thaçi. Kurti thotë se Thaçi i ka kërkuar tri herë që ta heqë taksën ndaj Serbisë dhe të shkojnë bashkë...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - in7

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell in7. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

para një jave - Sharri

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend.

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Zeri

Seanca do të nisë në ora 11:00, ndërsa mbahet me kërkesë të 44 deputetëve. Në këtë seancë nuk do të ketë mysafirë të pranishëm, pasi hapësira nevojitet për distancë ndërmjet deputetëve, për shkak të situatës...

Gjykata Kushtetuese vendos sot për vendimin e kufizimit të lëvizjes

para një jave - Infokusi

Avokati Arianit Koci, ka thënë se Gjykata Kushtetuese e Kosovës do të marrë vendim sot lidhur me kërkesën që ia ka parashtruar dje presidenti Hashim Thaçi. “Gjykata Kushtetuese sot do të marrë vendim për...

BE-ja sot formalisht vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut

para një jave - Shprehja.com

Ministrat e Punëve të Jashtme të BE-s sot përmes video konferencës, do të aprovojnë konkluzionet e përfunduara në nivel ambasadorësh duke i dhënë një dritë jeshile për të filluar negociatat me Maqedoninë...

Hoti del nga Kuvendi, shkon në Qeveri

para një jave - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri  Avdullah Hoti,  ka lënë ndërtesën e Kuvendit ku po mbahet seanca në të cilën pritet votimi i mocioni për rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti, shkruan Ekonomia Online....

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, totali shkon në …

para një jave - Pa censure

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 deri sa janë kryer 111 testime. Për momentin...

Shqipëri: 23 raste të reja me koronavirus – shkon në 146 numri i të prekurve

para një jave - Zyrtare

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T10:17:51+01:00 Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona....

Përkeqësohet bilanci/ Ministria e Shëndetësisë: 146 të prekur nga COVID-19, 23 raste të reja në 24 orë, 72 pacientë të shtruar

para një jave - 24 ore

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Shtohen 23 raste, 146 gjithsej me Koronavirus në Shqipëri

para një jave - Illyria

Tirana ka 83 raste, Fieri 14, Korça 11, Durrësi 9, Vlora 5, Lushnja, Kavaja, Lezha nga 4, Elbasani dhe Shkodra nga 3, Rrogozhina dhe Hasi nga 2, Berati dhe Kruja nga 1 Knid Ndrenika 146 u rrit numri i...

🔴LIVE Kuvendi voton mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

para një jave - Arbresh

🔴 LIVE Kuvendi voton mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

Direkt nga Kuvendi në Prishtinë: Mocioni për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës

para një jave - Albinfo

Mocioni për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës

Arben Gashi: Albin Kurti e rrëzoj vetën me shkarkimin e Agim Veliut

para një jave - Fakti Ditor

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, ka thënë se pas një periudhe të gjatë të mos veprimit të kërkesave ndaj kërkesave të SHBA-së për tërheqjen e taksës dhe  me shkarkimin e ministirt të Punëve...

Po mbahet seanca e Kuvendit për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Albinfo

Po mbahet seanca e Kuvendit e Kosovës, ku vika e vetme është mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

5 persona kanë humbur jetën me COVID-19! 146 të infektuar, shtohen të prekurit në Elbasan.

para një jave - ElbasaniPlus

23 raste të reja janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit me koronavirus, e ndërsa hartës së qyteteve të prekura i është shtuar edhe Kruja me një rast. Në total  nga 1041 të realizuara që kur është konfirmuar...

Zëdhënësi i Qeverisë tregon pse Kurti nuk po merr pjesë në seancë

para një jave - Ekonomia Online

Edhe pse Kuvendi i Kosovës po mbanë seancë ku pritet të votojë rrëzimin e qeverisë së tij, kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë prezent aty. Zëdhënësi i qeverisë, Përparim Kryeziu, në një prononcim...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Lajm

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Ballkani Perëndimor, kopshti i brendshëm i shtëpisë Europa

para një jave - DW

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Tetova Sot

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Shkon në 146 numri i të prekurve me Koronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Gazeta Observer

Foto ilustrim Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me Koronavirus dhe janë kryer 111 testime. Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Kurti megjithatë shkon në seancë

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit që e ka inicuar LDK’ja, raporton Televizioni T7. Tashmë...

Arben Gashi: Presidenti dhe kryeministri kanë zgjedhur ta luftojnë njëri-tjetrin

para një jave - Gazeta Observer

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, ka prezantuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë në seancën që po zhvillohet aktualisht në Kuvendin e Kosovës. Gashi tha se kryeministri Albin Kurti ka...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9 964

para një jave - Tetova1

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Gjermania dhe Franca i kërkojnë LDK-së të tërheqë mocionin për rrëzimin e qeverisë Kurti

para një jave - DW

Megjithë thirrjen e autoriteteve ndërkombëtare që institucionet e Kosovës të fokusohen në luftën kundër pandemisë, seanca për mocionin e mosbesimit të qeverisë Kurti mbahet të mërkurën datë (25.03). Gjermania...

Deputetët sot pritet ta shkarkojnë Kurtin

para një jave - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Mjekja dhe sanitarja e spitalit, dy nga tre të infektuarit në Lezhë kontakte me rastin e djeshëm

para një jave - LajmiFundit

Ditën e sotme u konfirmuan tre raste të reja me koronavirus në Lezhë nga ku burimet konfirmojnë se bëhet fjalë për një sanitare, një infermiere dhe një qytetar. Bluzat e bardha të Lezhës kanë patur kontakt...

Kryeparlamentarja e Kosovës (LDK) nuk është dakort me rrëzimin e kryeministrit Kurti

para një jave - Koha Jone

Megjithë thirrjen e autoriteteve ndërkombëtare që institucionet e Kosovës të fokusohen në luftën kundër pandemisë, seanca për mocionin e mosbesimit të qeverisë Kurti mbahet të mërkurën datë (25.03). Gjermania...

Qeveria Kurti sot pritet të sfidohet me votë mosbesimi

para një jave - Kallxo

Pas një vrulli të reagimeve, me gjendjen nën masa kufizuese për shkak të coronavirusit , Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 11:00 për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë,...

Gashi propozon mocionin: Kurti i dha fund koalicionit me LDK-në i shtyrë nga paranoja e frika

para një jave - Zyrtare

Shefi i GP të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, bëri luftë politike me LDK-në dhe ‘hoqi dorë nga përgjegjësia e tij si kryeministër në kohën më të vështirë për Kosovën’. “Kryeministri...

Kurti nuk merr pjesë në mbledhjen e Kuvendit ku trajtohet mosbesimi ndaj tij

para një jave - PortaliOnline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Televizioni T7. Eskorta e tij është larguar pak minuta më parë...

Sot seanca për mocionin e votëbesimit të qeverisë

para një jave - RTV 21

Seanca pritet të nisë në orën 11:00 Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

LDK: Kurti shkaktoi krizë të brendshme politike

para një jave - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi në seancën e sotme ka paraqitur arsyet e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga partia e tij. Ai tha se i pari i...

Gashi: Kurti i dha vet fund qeverisjes me LDK-në, e rrezikoi largimin e trupave amerikane nga Kosova

para një jave - Arbresh

Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur seanca ku do të hidhet në votim mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti. Lidhja Demokratike e Kosovës përmes shefit të Grupit Parlamentar, Arben Gashi, ka arsyetuar...

Gashi: Kurti rrënoni bazat e Qeverisë, për më pak se 50 ditë u dëmtuan raportet me ShBA-në

para një jave - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka lexuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti në Kuvendin e Kosovës para deputetëve të Kuvendit. Gashi ka thënë kryeministri Kurti ka shkelur marrëveshjen...

Kurti s’merr pjesë në seancën e Kuvendit, eskorta e tij del nga oborri

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit në të cilën do të votohet për mocionin e mosbesimit. Eskorta e tij është larguar pak minuta më parë nga objekti...

Gashi: Kurti e rrëzoi vetveten

para një jave - Epoka e Re

Shefi i grupit parlamentar i LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se pas një periudhe të gjatë të mosveprimit të kërkesave ndaj kërkesave të ShBA-së për tërheqjen e taksës dhe me shkarkimin e ministrit të Punëve...

Sot dita vendimtare e Qeverisë Kurti

para një jave - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Gashi propozon mocionin: Kurti i dha fund koalicionit me LDK-në i shtyrë nga paranoja e frika

para një jave - Periskopi

Shefi i GP të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, bëri luftë politike me LDK-në dhe ‘hoqi dorë nga përgjegjësia e tij si kryeministër në kohën më të vështirë për Kosovën’. “Kryeministri...

LAJMI I FUNDIT: Kurti nuk shkon në seancën ku votohet për rrëzimin e Qeverisë së tij

para një jave - Pa censure

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti siç duket nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës ku pritet të votohet për rrëzimin e tij. Ai është parë duke u larguar nga oborri i zyrës së Kryeministrit, dhe...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim në Maqedoni, shkon në 9.964

para një jave - Zyrtare

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - RTV 21

Seanca pritet të nisë në orën 11:00 Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

Maqedonia e Veriut i fillon negociatat për anëtarësim në BE

para një jave - Flaka

Komisioni Evropian në ditët në vijim duhet të fillojë ta përgatisë kornizë negociuese për negociatat mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut, vendosën dje ministrat për çështje evropiane të Unionit. Ky është...

Para seancës, Kosnett takon Osmanin për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Albinfo

Është bërë e ditur se ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Stafi i Kryeparlamentares Vjosa Osmani...

Sot seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Sinjali

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Prishtinë, ende s’fillon seanca për shkak të kontrollit për koronavirus

para një jave - in7

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjfuca dhe ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë hyrë brenda objektit të Kuvendit të Kosovës. Në Kuvendin e Kosovës tashmë kanë hyrë edhe dy prej liderëve opozitarë,...

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - in7

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

Të dhënat më të fundit nga Infektivi, 3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para një jave - LajmiFundit

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 146 në total

para një jave - News33

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Deri në këto...

Vatër e re, një tjetër qytet i shtohet hartës së zonave të prekura nga koronavirusi

para një jave - Gazeta Telegraf

Hartës së zonave të prekura me koronavirus në Shqipëri i është shtuar edhe Kruja. Zv.Ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli konfirmoi se në këtë qytet është konstatuar një rast me koronavirus, ndërsa...

Lajmi i mirë, Rakacolli: 17 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi

para një jave - Gazeta Telegraf

Hartës së shpërthimit të koronavirusit në vendin tonë iu shtuan 23 raste të reja në 24 orë duke e çuar në 146 shifrën totale të të prekurve nga COVID-19. Por zv ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli...

Shkon në 146 numri i të prekurve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Arbresh

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me Coronavirus dhe janë kryer 111 testime. Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera, ajo...

Ende nuk ka filluar seanca e Kuvendit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Arbresh

Ende nuk ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës që ishte parashikuar për orën 11:00, shkruan arbresh.info. Disa nga deputetët tashmë kanë hyrë në sallën e Kuvendit por ka edhe të atillë që mungojnë. Kujtojmë...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja

para një jave - Ekonomia Online

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

Corona: 24-orësh jo mortor në Shqipëri, shtohen të shëruarit, por flama shfaqet dhe në Has

para një jave - Te Sheshi

Autoritet shëndetësore shqiptare njoftuan dhe për 23 raste të reja infektimi nga Corona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të atyre me armikun e padukshëm në trup në 146. E ndërsa numri i jetëve të humbura...

Franca dhe Gjermania: Të shtyhet ose rishqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë

para një jave - Lexo

Ministritë e Jashtme të Francës dhe Gjermanisë me një deklaratë të përbashkët kanë kërkuar që mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë nga LDK të shtyhet ose rishqyrtohet. Dy fuqitë botërore bëjnë...

Shqipëri: 23 raste të reja me koronavirus – shkon në 146 numri i të prekurve

para një jave - Periskopi

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Ende s’fillon seanca, shkak kontrollet për koronavirus

para një jave - Periskopi

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjfuca dhe ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë hyrë brenda objektit të Kuvendit të Kosovës. Në Kuvendin e Kosovës tashmë kanë hyrë edhe dy prej liderëve opozitarë,...

“Ora policore” shton rrezikun për infektim me COVID

para një jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që ta ndalojë qarkullimin e njerëzve dhe automjeteve nga ora 10:00 deri në ora 16:00 dhe nga ora 20:00 deri në ora 06:00. Ky orar i lëvizjes së tyre bërë që qytetarët...

Kurti deri më tani nuk shkuar në Kuvend

para një jave - Bota Press

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin e mosbesimit. Derisa Kurti është...

Kurti deri më tani nuk ka shkuar në Kuvend

para një jave - in7

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin e mosbesimit. Derisa Kurti është...

Kurti ende s’ka ardhur në Kuvend

para një jave - Epoka e Re

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë të niste seanca, në të cilën do të votohet për mocionin e mosbesimit. Megjithatë,...

Cili është skenari i Vjosa Osamnit për të ndaluar mocionin

para një jave - Infokusi

Vjosa Osmani është kundër rrëzimit të qeverisë Kurti, për këtë edhe  ka paralajmëruar se nuk do të votojë pro mocionit Por cili është skenari tjetër i Vjosa Osmanit për të ndaluar këtë mocion, shkruan...

Vjosës i rrjedhin lotët

para një jave - Infokusi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani nuk e pati lehtë në mbledhjen e grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës kur vendosi të kundërshtoi veprimet e partisë së saj për ta rrëzuar qeverinë....

PO-ja e negociatave/ DW: Koha për një sinjal të rëndësishëm në rajon

para një jave - Flaka

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Franca dhe Gjermania, demarsh LDK-së për të hequr dorë nga mocioni i mosbesimit

para një jave - InfoShqip

Ambasadorët e Francës dhe të Gjermanisë, me demarsh të përbashkët, kanë kërkuar nga LDK-ja që të heqë dorë nga kërkesa për mocion mosbesimi ndaj qeverisë Kurti. Përmes një postimi në Twitterin e Ambasadorit...

Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipëria marrin PO-në për nisjen e negociatave

para një jave - InfoShqip

Këshilli i ministrave të BE-së për çështjet evropiane dha sot PO-në për çeljen e negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Shumë i kënaqur që vendet anëtare të BE-së arritën sot një...

Çka pritet të ndodh sot në Kosovë?

para një jave - Sinjali

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme. Kuvendi komunal i Drenasit mban mbledhjen urgjente ku do të ndaj një fond për luftimin e koronavirusit. (Salla e Kulturës në Drenas, ora 10:00). Kuvendi i Kosovës mblidhet...

Ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - in7

Ambasadori amerik Philip Kosnett ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca me të vetmen pikë të rendit të ditës mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Gjatë ditës së djeshme, ambasadori...

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - TopShqip

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para një jave - TopShqip

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - InfoAlb

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

Me gjasë Albin Kurti nuk do të shkojë në seancë – do të qëndrojë në zyrë

para një jave - News33

Nga zyra e kryeministrit Albin Kurti kanë thënë për Klan Kosova se sipas të gjitha gjasave shefi i Qeverisë nuk do të shkojë në seancën plenare ku do të hidhet në votim mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para një jave - InfoAlb

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

Cilat janë kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Infokusi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Gazeta Telegraf

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot në vend në total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Sipas te dhenave te fundit, 111 testime...

Deputetët po vijnë në Kuvend, pritet të fillojë seanca për rrëzimin e Qeverisë Kurti (Live)

para një jave - Ekonomia Online

Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar të vijnë deputetët, për të marrë pjesë në seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit të Qeverisë Kurti, raporton Ekonomia Online. Pak më parë ka arritur dhe...

Ministra e deputetë në Kuvend, vonohet fillimi i seancës

para një jave - Ekonomia Online

Në Kuvendin e Kosovës kanë mbërritur ministrat e kabinetit Qeveritar, raporton Ekonomia Online. Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca dhe ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari kanë...

“23 raste te reja ne 24 oret e fundit”, Shkon ne 146 numri i te prekurve nga koronavirusi ne Shqiperi

para një jave - LajmiFundit

Ministria e Shëndetësisë: 23 raste të reja në 24 orë, 146 të prekur nga COVID-19 72 të shtruar në spitalin infektiv. Deri tani 17 të shëruar pas testeve konfirmuese Mira Rakacolli, Zv/Ministre e Shëndetësisë...

“Pandemia e ka lehtësuar vendimin e BE-së për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”

para një jave - TopShqip

Pandemia e coronavirusit dhe frika nga humbjet gjeopolitike, e ka detyruar që me një vit vonesë të sjellë vendim për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kështu shkruan gazeta austriake...

“Pandemia e ka lehtësuar vendimin e BE-së për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”

para një jave - InfoAlb

Pandemia e coronavirusit dhe frika nga humbjet gjeopolitike, e ka detyruar që me një vit vonesë të sjellë vendim për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kështu shkruan gazeta austriake...

Osmani takohet me Kosnett, pak para se të nisë seanca

para një jave - News33

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar me ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Ky takim është mbajtur në ambientet e Kuvendit të Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca ku do të votohet mocioni i...

PO-ja e negociatave/ DW: Koha për një sinjal të rëndësishëm në rajon

para një jave - Lexo

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Veseli në Kuvend, pritet të fillojë seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Ekonomia Online

Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar të vinë deputet në seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit të Qeverisë Kurti, raporton Ekonomia Online. Pak më parë ka arritur kryetari i PDK-së Kadri Veseli.

Seanca për rrëzimin e qeverisë, ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - Fakti Ditor

Pas gjysmë orë pritet të nis seanca ku do të hidhet në votim mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti. Para deputetëve të partive politike, në hapësirat afër Kuvendit të Kosovës është parë të ketë arritur...

Kosnett takoi e foli me Vjosa Osmanin rreth 40 minuta

para një jave - Periskopi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikë s në Kosovë , Philip Kossnet ka zhvilluar një takim me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani. Indeksonline mëson se takimi ka nisur në ora 9:50 në zyren e kryeparlamentares...

Pas deklarimeve të Osmanit kundër mocionit, Ambasadori Amerikan ka zhvilluar një takim

para një jave - Gazeta e re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikë s në Kosovë , Philip Kossnet ka zhvilluar një takim me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani Sipas burimeve të Indeksonline thuhet se takimi ka nisur në ora 9:50...

Pas dhënies së urdhërave Ambasadori Amerikan largohet nga Kuvendi

para një jave - Gazeta e re

Në prag të seancës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në Kuvendin e Kosovës ka qëndruar ambasadori amerikan, Philip Kosnett. Ai tridhjetë minuta para se të fillojë seanca u pa duke dalë nga...

Dita e dytë e kufizimit të lëvizjes, qarkullim i vogël i qytetarëve e veturave në kryeqytet

para një jave - Ekonomia Online

Në ditën e dytë që kur ka hy në fuqi vendimi i Qeverisë së Kosovës për kufizimin e lëvizjes në orë të caktuar, raporton Ekonomia Online. Policët e Kosovës kanë zënë pozicionet e tyre për të mos lënë qytetarët...

Ambasadori amerikan takoi kryeparlamentaren Osmani

para një jave - Epoka e Re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kossnet, ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pak kohë para se të nisë seanca për mocionin e mosbesimit...

Deklarata e Presidentit për mos zbatim të vendimit të qeverisë paraqet vepër penale dhe shkelje të rëndë të kushtetutës

para një jave - Bota Press

Qeveria e Republikës së Kosovës në vazhdën e masave për parandalimin e korona virusit Covid 19, të hënën ka nxjerrë vendim për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe automjeteve. Sipas këtij vendimi, nga...

Seanca për mocionin: Ambasadori Kosnett mbërrin në Kuvend

para një jave - Ekonomia Online

Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar që të shkojnë deputetët e Republikës së Kosovës. Ndër ta në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe amabsadori i SHBA-ve, Philip Kosnett. Ish ministri i Infrastrukturës,...

9.964 qytetarë të Maqedonisë së Veritu në vet-izolim! Ja sa janë në 24 orët e fundit

para një jave - Fakti Ditor

Eshtë rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Takimi 40 minutësh i ambasadorit amerikan me Vjosa Osmanin

para një jave - Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë , Philip Kossnet ka zhvilluar një takim me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani Indeksonline më son se takimi ka nisur në ora 9:50 në zyren e kryeparlamentares...

Mosrespektimi i orës policore nga të rinjtë nën 18 vjeç, përgjegjësi për prindërit

para një jave - Shprehja.com

Pas vendimit të djeshëm të qeverisë për kufizimin e lëvizjes së të rinjve deri në moshën 18 vjeçare nga ora 21:00 deri në mesditën e ditës së ardhshme, respektivisht nga ora 21:00 deri në ora 12:00. Si...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Shenja

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në ora...

Ambasadori Kosnett largohet nga Kuvendi

para një jave - Periskopi

Pak momente pasi arriti në Kuvend në seancën ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti, ambasadori amerikan Philip Kosnett është parë duke u larguar. Kosnett i kishte dhënë...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - in7

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Dyshohen dy raste të reja me Covid19 tek bluzat e bardha, pritet nisja e tyre drejt spitalit Infektiv

para një jave - Gazeta Telegraf

Lezha vijon të goditet nga virusi COVID-19 në radhet e bluzave të bardha. Sipas burimeve  nga spitali rajonal Lezhë janë konstatuar edhe 2 raste të reja të dyshuar me infeksion sot, bëhet fjalë për një...

Kosnett arrin në Kuvendin e Kosovës

para një jave - Arbresh

Kanë mbetur edhe gjysmë ore deri në fillimin e seancës së Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. E tashmë në objektin e Kuvendit ka arritur ambasadori amerikan në Kosovë, Philip...

Seanca për mocionin: Ambasadori Philip Kosnett mbërrin në Kuvend

para një jave - Bota Press

Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar që të shkojnë deputetët e Republikës së Kosovës.Ndër ta në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe amabsadori i SHBA-ve, Philip Kosnett. Ish ministri i Infrastrukturës,...

Kaq shtretër dhe respiratorë për rastet me koronavirus ka QKUK-ja

para një jave - Periskopi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Fillon ‘ora policore’, nga tani e deri në orën 16:00 qytetarët s’mund të dalin nga shtëpitë

para një jave - Bota Press

Sot jemi në ditën e dytë të masave që kanë të bëjnë me kufizimin e lëvizjes tek qytetarët si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Qytetarët e Kosovës edhe sot e kanë të drejtën që të lëvizin...

Seanca për rrëzimin e Qeverisë: Ambasadori Philip Kosnett mbërrin në Kuvend

para një jave - Periskopi

Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar që të shkojnë deputetët e Republikës së Kosovës. Ndër ta në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe amabsadori i SHBA-ve, Philip Kosnett. Ish ministri i Infrastrukturës,...

9.964 qytetarë të Maqedonisë së Veritu në vet-izolim! Ja sa janë në 24 orët e fundit

para një jave - Pa censure

Eshtë rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Kaq shtretër dhe respiratorë për rastet me koronavirus ka QKUK-ja

para një jave - Zyrtare

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - News33

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Kosovë, seancë kuvendore për shkarkimin e Qeverisë Kurtti

para një jave - News33

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Koci thotë se Kushtetuesja vendos sot lidhur me kufizimin e lëvizjes

para një jave - Bota Press

Avokati Arianit Koci, ka thënë se Gjykata Kushtetuese e Kosovës do të marrë vendim sot lidhur me kërkesën që ia ka parashtruar dje presidenti Hashim Thaçi. “Gjykata Kushtetuese sot do të marrë vendim për...

Ambasadori amerikan Kosnett mbërrin në Kuvend

para një jave - Gazeta Observer

Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar që të shkojnë deputetët e Republikës së Kosovës. Ndër ta në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe amabsadori i SHBA-ve, Philip Kosnett, shkruan IndeksOnline....

Maqedonia e Veriut ngre 14 pika testimi për koronavirusin, vendos mjeku i familjes për pacientët

para një jave - LajmiFundit

MAQEDONIA E VERIUT Maqedonia e Veriut ka vendosur në dispozicion 14 pika në gjithë vendin për të testuar pacientët me koronavirus. Skema është e thjeshtë teksa jo çdo pacient sipas dëshirës mund të kryejë...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - News33

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Grenell i gëzuar për mocionin e mosbesimit ndaj Albin Kurtit

para një jave - PortaliOnline

I dërguari Special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, është lajmëruar pas shumë kohesh duke e mbështetur mocionin e seancës së...

Seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë mbahet pa praninë e medieve

para një jave - Fakti Ditor

Seanca për votim të mocionit të mosbesimit inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeverisë Kurti do të mbahet të mërmkurën në ora 11:00, pa prezencën e medieve në sallë. Kështu kanë njoftuar...

Kushtetuesja vendos sot për kufizimin e lëvizjes

para një jave - Epoka e Re

Avokati Arianit Koci ka thënë se Gjykata Kushtetuese e Kosovës do të marrë vendim sot lidhur me kërkesën që ia ka parashtruar dje presidenti Hashim Thaçi. “Gjykata Kushtetuese sot do të marrë vendim për...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para një jave - News33

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

QKUK-ja, rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë

para një jave - Epoka e Re

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë për rastet me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Arbresh

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Një mjeke e Spitalit Infektiv e prekur nga COVID-19

para një jave - Arbresh

Koronavirusi nuk ka kursyer as bluzat e bardha në Shqipëri. Dyshohet se një mjeke e Spitalit Infektiv është infektuar. Akoma nuk dihet gjendja e saj shëndetësore, por më shumë të dhëna do të japë Ministria...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para një jave - Arbresh

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Infokusi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Çelja e negociatave, DW: Ç’duhet të bëjë BE

para një jave - in7

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Europës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe politikanëve të këtyre vendeve, mendon Adelheid Feilcke. Në kohët e Coronas...

Kapacitetet e Kosovës përballë Coronavirusit

para një jave - Ekonomia Online

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Ky është kapaciteti i Kosovës për të luftuar COVID-19

para një jave - Bota Press

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Gjermania dhe Franca i kërkuan LDK-së të tërheq mocionin për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Arbresh

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. E, kundër kësaj kanë dalë...

Sot dita vendimtare e Qeverisë Kurt

para një jave - Bota Press

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së.Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Albinfo

“Jam i kënaqur të shoh që Kuvendi do të mbajë nesër seancën për votimin e mocionit. Siç i kam thënë kryeministrit sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe të gjitha institucionet e Kosovës të respektojnë...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Zyrtare

Sipas tyre, pas shpalljes së gjendjes emergjente shëndetësore në Kosovë, një numër klinikash në QKUK, janë shndërruar në klinikë ku trajtohen vetëm rastet me koronavirus. Faik Hoti, zëdhënës i Ministrisë...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Periskopi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e qeverisë Kurti

para një jave - Epoka e Re

Kuvendi i Kosovës sot në orën 11.00 do të mbajë  seancë për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës propozuar nga grupi parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së

para një jave - Albinfo

Së fundmi, deputetët e Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Është bërë e ditur se deputetë të Bundestagut...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Arbresh

Seanca pritet të nisë në orën 11:00 Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

A do të shkarkohet sot Albin Kurti

para një jave - Periskopi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Shkelin masat për vet-izolim, gjobiten me nga 2000 euro

para një jave - Shprehja.com

Prokuroria Themelore- Kumanovë deri tek Gjykata Themelore në Kumanovë ka dorëzuar propozim për shqiptimin e urdhër-dënimit për tre persona të cilët kanë kryer vepër penale, mosrespektim të masës për vet-izolim...

Arrestohen dy banorë të Gostivarit, nuk respektojnë orën policore

para një jave - Shprehja.com

Është ora 22 e natës së dytë të orës policore. Qyteti është i zbrazur ndërsa 12 pikat e kontrollit janë aty për shkelje eventuale sikur kjo. Raste të këtilla pati disa, por pjesa më e madhe e tyre, ishin...

Një mjeke në Kumanovë rezulton pozitive me korona

para një jave - InfoShqip

Na ndiq në Facebook Një mjeke në Spitalin e Kumanovës është një nga pesë pacientet e reja nga ky qytet, që gjatë 24 orëve të fundit është konstatuar me koronavirus. Ajo ka treguar ndërgjegje të lartë,...

12 persona të tjerë kanë rezultuar pozitiv nga testimi për koronavirus

para një jave - Shprehja.com

12 raste të reja të prekur nga virusi korona në vendin tonë. Kjo shënon ulje të numrit të personave të infektuar, krahasuar me dy ditët e fundit kur raportohej për mbi 20 raste në ditë. Nga 12 personat...

COVID-19/ Manastirliu: Mbërrijnë sot 6 tonë me materiale për mbrojtjen e personelit shëndetësor

para një jave - Medial

TIRANË, 24 mars/MEDIAL/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Ogerta Mansatirliu , deklaroi sot se “procedura e parë për blerjen e respiratorëve ka qenë për 54 të tillë, një pjesë e tyre priten...

Dimitrov: Maqedonia e Veriut do të vazhdojë rrugën evropiane

para një jave - Shprehja.com

Kreu i diplomacisë në Maqedoninë e Veriut, Nikolla Dimitrov pas vendimit të vendeve të Bashkimit Evropianpër marrëveshje politike për të filluar negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut tha se...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së

para një jave - Lajmi.net

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të sotëm të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një deklaratë për mediat bërë të martën...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së

para një jave - DW

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Bashkimi Evropian do t’i ndajë 69 milionë euro Maqedonisë për të menaxhuar gjendjen me coronavirusin

para një jave - TV Koha

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov tha se Maqedonisë së Veriut do t’i ndahen 69 milionë euro nga Bashkimi Evropian për gjendjen me coronavirusin. “Prej këtyre parave, tre milionë euro janë...

Rrëzimi i qeverisë Kurti/ SHBA-të dhe Bashkimi Evropian me qëndrime të kundërta

para një jave - Lajmi.net

Nuk janë të panjohura vizionet, qëndrimet e qëllimet e ndryshme që SHBA-të dhe Bashkimi Evropian e shtete të caktuara të BE-së i kanë sa i përket Kosovës. Kjo është shfaqur publikisht edhe sot në reagimet...

Deputetë të Bundestagut pershendesin vendimin e BE-se

para një jave - DW

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Ngjarjet e datës 25 mars

para një jave - RTV 21

Ngjarjet e dites se sotme ne vend Kuvendi komunal i Drenasit mban mbledhjen urgjente ku do të ndaj një fond për luftimin e koronavirusit. (Salla e Kulturës në Drenas, ora 10:00) Kuvendi i Kosovës mblidhet...

Isa Mustafa me mesazh për mocionin e rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Insajderi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti.Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti. Letra...

Mustafa: E panatyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të saj, kjo duhet të marr fund

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i është drejtuar anëtarëve të Kryesisë, deputetëve dhe kryetarëve të degëve të partisë, lidhur me mocionin e votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Mustafa...

Kryesia e Kuvendit respektoi rekomandimet për mbrojtje nga coronavirusi: distancë, doreza e maska

para një jave - Kallxo

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka mbajtur sot mbledhje për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga grupi parlamentar i LDK-së. Për shkak të situatës së krijuar...

Nata e tretë e orës policore

para një jave - Medial

Shkup, 24 mars 2020 (MEDIAL) – Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe...

LDK i reagon Vetëvendosjes: Kur duhet të solidarizohemi ne shpallemi tradhtarë

para një jave - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar duke se nuk e zgjodhën ata kohën e koronavirusit për këtë situar por e zgjodhi Albin Kurti. Përmes një statusit të tyre në Facebook, kanë thënë se LDK nuk do të...

Dimal Basha i VV-së i tregon ambasadorin amerikan cilat janë qëndrimet e SHBA-ve karshi Kosovës

para një jave - Lajmi.net

“Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën e mocionit të votëbesimit”, kishte shkruar Kosnett. Ndërkaq ndaj këtij postimi ka reaguar deputeti nga radhët e VV-së Dimal Basha duke dashur...

Grenell mbështet deklaratën e ambasadorit Kosnett në përkrahje të seancës për mocionin e mosbesimit

para një jave - Telegrafi

I dërguari Special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka përkrahur qëndrimin e Aambasadorit amerikan në Kosovë lidhur me seancën e nesërme të...

Mustafa: Duhet të marrë fund që dikush i LDK’së të jetë kundër veprimeve të LDK’së

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 22:12 Lidhja Demokratike e Kosovës u është përgjigjur akuzave se po bashkëpunon me presidentin Hashim Thaçi për të rrëzuar qeverinë në të cilën është vetë pjesë. Nëpërmjet...

Isa Mustafa mesazh për mocionin për rrëzimin e qeverisë

para një jave - Albeu

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti .Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti .Letra...

“Ngjallet” Grenell reagon për seancën e nesërme

para një jave - Insajderi

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Insajderi

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë...

Dy mjekë dhe një infermiere të infektuar në spitalin e Kumanovës

para një jave - Top Channel

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, gjatë konferencës ditore informuese mbi koronavirusin në vend tha se janë infektuar dy mjekë dhe një infermiere në spitalin e Kumanovës, po...

Agim Veliu: Vjosa Osmani po tradhton, qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 21:54 Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, po punon për një...

Gjermania dhe Franca bëjnë thirrje që votëbesimi ndaj Qeverisë Kurti të rishqyrtohet ose të shtyhet

para një jave - Telegrafi

Franca dhe Gjermania janë të brengosura për situatën politike në Kosovë, në kohën kur uniteti politik është i nevojshëm për t’u përballur me krizën e COVID-19. Në një deklaratë të përbashkët të ministrive...

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 21:51 Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane...

Agim Veliu i replikon nga telefoni Rexhep Selimit, përgjigjet ky i fundit

para një jave - Telegrafi

Polemika mes Rexhep Selimit dhe Agim Veliut janë zhvilluar në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Agim Veliu në një lidhje direkte i ka thënë Rexhep Selimit se në mbledhjen e qeverisë asnjëherë...

SHBA kundër Albin Kurtit? Ambasadori amerikan mbështet mbajtjen e mocionit të mosbesimit, Grenell e konfirmon

para një jave - BalkanWeb

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se i vjen mirë që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë...

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para një jave - Medial

Shkup, 24 mars 2020 (MEDIAL) – Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov....

Vjosa Osmani thirrje LDK të mos votoj rrëzimin e qeverisë

para një jave - Gazeta Tema

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, njëherësh dhe ish kandidate për kryeministre e LDK, u ka bërë thirrje deputetëve të LDK të votojnë kundër mocionit për rrëzimin e qeverisë nesër paradite....

Mustafa: Nuk është e natyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të LDK-së – kjo sjellje duhet të merr fund.

para një jave - TV21

Nesër në ora 11:00 pritet të mbahet seancë në Kuvendin e Republikës së Kosovës në lidhje me mocionin e mos-besimit të propozuar nga LDK, për shkarkimin e qeverisë Kurti. Sonte kryetari i LDK-së, Isa Mustafa...

Përplasen live në studio televizive Agim Veliu me Rexhep Selimin

para një jave - Insajderi

Ish-ministri i Brendshëm në Qeverinë Kurti, Agim Veliu, është përplasur në debat me shefin e Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimin, në një emision televiziv të martën në mbrëmje. Veliu është lidhur...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 21:45 I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni...

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 24/03/2020 21:45 Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla...

Nata e tretë e orës policore

para një jave - Zhurnal

Shkup, 24 mars – Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe ballafaqimin...

Grenell mbështet seancën e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti

para një jave - Albeu

I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell , mbështet mbajtjen e seancës plenare ditën e nesërme, ku do të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti . Grenell...

Grenell ia bën retweet ambasadorit Kosnett ku mirëpret mocionin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - RTV 21

Kosnetti ka thënë se e rëndësishme është që Kuvendi të respektojë Kushtetutën I dërguari Special i SHBA-së për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell në twitter ka shpërndarë postimin e ambasadorit Philip...

Vjosa Osmani injoroi sanksionet e SHBA-së dhe bëri thirrje të mos votohet mocioni i LDK-së

para një jave - Lajmi.net

Osmani që publikisht ka pranuar se është kundër rrëzimit të qeverisë Kurti – duke kundërshtuar kështu partinë e saj në vendimin e kryesisë sot në një konferencë për media ka folur rreth këtyre zhvillimeve...

Shefi i urgjencës rezultoi pozitiv me Covid-19, ministria nis hetimet

para një jave - Koha Jone

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë një lidhje më skype për një emision televiziv ka komentuar gjendjen e kreut të Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i cili u prek nga COVID-19. Ajo theksoi...

Kreu i Urgjencës pozitiv me COVID-19, Manstirliu: Vijon hetimi epidemiologjik se nga e mori virusin

para një jave - BalkanWeb

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se gjendja e kreut të Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i cili u prek nga COVID-19, paraqitet e stabilizuar, ndërsa theksoi se po vijon hetimi epidemiologjik....

Gjermania dhe Franca bëjnë thirrje për shtyrje të mocionit të mosbesimit

para një jave - Portalb

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë dhe Francës kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët të martën përmes së cilës kanë shprehur shqetësimet e tyre lidhur me situatën politike në Kosovë, në kohën kur, siç...

Nata e tretë e orës policore

para një jave - Koha.mk

Shkup, 24 mars – Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe ballafaqimin...

Varheji: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para një jave - Koha.mk

Bruksel, 24 mars– Komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet...

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit: Na tradhtoi, s?ka kuptim të rrijë në LDK më

para një jave - Albeu

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit: Na tradhtoi, s’ka kuptim të rrijë në LDK më Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka hedhur akuza të rënda ndaj bashkëpartiakës së tij, Vjosa Osmanit, duke...

Mustafa mesazh Osmanit dhe atyre që nuk përkrahin mocionin: Kjo sjellje duhet të marrë fund

para një jave - OraInfo

Isa Mustafa i ka dërguar një mesazh Vjosa Osmanit, përmes një postimi të tij. Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një mesazhi drejtuar strukturave të partisë ka thënë se partia e tij dhe Kryesia nuk e ka...

Bashkimi Evropian do t’i ndajë 69 milionë euro Maqedonisë për të menaxhuar gjendjen me coronavirusin

para një jave - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov tha se Maqedonisë së Veriut do t’i ndahen 69 milionë euro nga Bashkimi Evropian për gjendjen me coronavirusin. “Prej këtyre parave, tre milionë euro janë...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - Ina

Richard Grenell I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj...

Agim Veliu: Vjosa Osmani po tradhton, qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim

para një jave - Ina

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, po punon për një parti tjetër edhe pse ende po qëndron...

Mustafa: Sjelljet në LDK dhe kundër vendimeve të LDK-së duhet të marrin fund

para një jave - Kallxo

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u është përgjigjur akuzave se me nisjen e mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti po bashkëpunon me presidentin, Hashim Thaçi. Në një komunikatë për...

Grenell mbështet qëndrimin e Kosnett për seancën e mosbesimit

para një jave - Klan Kosova

Për seancën e nesërme rreth mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në një mënyrë ka reaguar edhe Emisari special Richard Grenell. Ai nuk ka bërë ndonjë deklaratë por duket se e ka mirëpritur qëndrimin...

Mustafa: Duhet të marrë fund që dikush i LDK-së të jetë kundër veprimeve të LDK-së

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nesër në seancën e thirrur për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë njerëzit e LDK-së, pritet që ta duan dhe respektojnë këtë subjekt. “LDK nuk mburret që është...

Kosovë: 63 të infektuar me koronavirus

para një jave - Portalb

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe dy persona kanë rezultuar pozitivë në testimet që u janë bërë me koronavirus, duke e dërguar 63 numrin e të prekurve me këtë sëmundje....

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Evropa e Lirë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Prishtina në netët e koronavirusit

para një jave - Evropa e Lirë

Embed Prishtina në netët e koronavirusit Embed The code has been copied to your clipboard. width px height px The URL has been copied to your clipboard No media source currently available 0:00 0:01:19...

Nata e tretë e orës policore

para një jave - TV21

Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe ballafaqimin me koronavirusin....

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës për rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Lajmi.net

Grenell e ka shpërndarë postimin e ambasadorit Philip Kosnett në rrjetin social Twitter ku Kosnett tha se ishte i kënaqur që po mbahet kjo seancë. “Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën...

Pas Agim Veliut edhe Isa Mustafa i reagon Vjosa Osmanit: Këto veprime duhet të marrin fund

para një jave - Lajmi.net

Mustafa thotë se LDK nuk e ka zgjedhur hapjen e procesit të rrëzimit të qeverisë, por kjo ka ndodhur nga kryeministri Kurti. “LDK nuk ka dy zgjidhje, Thaçin apo Kurtin, siç po shprehen disa. Por kanë një...

Mocioni i votëbesimit të qeverisë Kurti, vjen reagimi i dytë i amerikanëve

para një jave - Koha Jone

Nesër në Kosovë do të mbahet mocioni i votëbesimit të qeverisë Kurti. Mirëpo për këtë ngjarje ka pasur shumë reagime si brenda vendit ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Kështu i dërguari special për dialogun...

Agim Veliu për Vjosa Osmanin: Na tradhtoi, nuk ka kuptim që të qëndrojë në LDK

para një jave - Kallxo

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, e ka quajtur tradhti thirrjen e Vjosa Osmanit për deputetët që të mos e votojnë mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Veliu në...

Franca e Gjermania kërkojnë që mocioni ndaj Qeverisë Kurti të rishqyrtohet ose të shtyhet

para një jave - Kallxo

Ministritë e Punëve të Jashtme të Francës dhe Gjermanisë janë shprehur të shqetësuara me situatën politike në Kosovë, në kohën kur vendi po ballafaqohet edhe me coronavirusin. Sipas tyre, Kosovës i duhet...

Qeveria nga nesër vendos të izolojë dhe Kumanovën

para një jave - Medial

Nga nesër në komunën e Kumanovës hynë në fuqi vendimi për ndalimin e hyrjes dhe daljes me transportin publik të udhëtarëve, ndërurbanë dhe hekurudhor. Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore në seancën...

BE i jep 69 milion euro Maqedonisë për të menaxhuar situatën me koronavirusin

para një jave - Albeu

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrovcdeklaroi se Maqedonisë së Veriut do t’i ofrohen 69 milion euro nga Bashkimi Evropian për menaxhimin e situatës së koronavirusit. “Prej këtyre parave, tre...

​Dy mjekë dhe një infermiere të infektuar në spitalin e Kumanovës

para një jave - Insajderi

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, gjatë konferencës ditore informuese mbi koronavirusin në vend tha se janë infektuar dy mjekë dhe një infermiere në spitalin e Kumanovës, po...

Varheji: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para një jave - TV21

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor Këshillit...

Kosnetti i gëzuar që do të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit

para një jave - Portalb

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, është shprehur i kënaqur me faktin se Kuvendi nesër do të mbajë seancë ku në rend dite do të jetë mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Në një postim...

Ambasadori i SHBA-së e mirëpret seancën e mosbesimit

para një jave - Medial

Ambasadori i SHBA-së  në Kosovë, Philip Kosnett, ndryshe nga ai gjerman, e ka mirëpritur seancën për votëbesimin ndaj Qeverisë Kurti. Në një reagim të tij në llogarinë e Twitter, Kosnett është shprehur...

Dy raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 63 numri i të prekurve

para një jave - Top Channel

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare janë testuar dyzet e dy mostra të marra në hulumtim të personave që kanë qenë në kontakt...

Agim Veliu ia tregon ‘derën’ Vjosa Osmanit: Nuk ka vend më në LDK

para një jave - OraInfo

Agim Veliut ka thënë se Vjosa po tradhton dhe në këtë mënyrë qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa...

Mustafa me mesazh për Osmanin: Kjo sjellje duhet të merr fund

para një jave - OraInfo

Isa Mustafa i ka dërguar një mesazh Vjosa Osmanit, përmes një postimi të tij. Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një mesazhi drejtuar strukturave të partisë ka thënë se partia e tij dhe Kryesia nuk e ka...

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para një jave - Aktuale

Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. “Prej këtyre, tre milion janë...

Mustafa ia bënë të qartë Osmanit: Duhet të marrë fund që dikush i LDK-së të jetë kundër veprimeve të LDK-së

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nesër në seancën e thirrur për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë njerëzit e LDK-së, pritet që ta duan dhe respektojnë këtë subjekt. “LDK nuk mburret që është...

Ambasadori Kosnett mbështet seancën për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Insajderi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Grenell përmes Twitterit mbështetë mbajtjen e seancës për mocionin e mosbesimit

para një jave - Sinjali

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Isa Mustafa me mesazh për mocionin për rrëzimin e qeverisë

para një jave - Zeri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti. Letra...

Kosnett: Më vjen mirë që nesër mbahet seanca për mocion

para një jave - Telegrafi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se është i lumtur që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë....

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 20:35 Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës,...

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para një jave - Koha.mk

Shkup, 24 mars – Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. “Prej këtyre,...

Sot konfirmohen dy raste të reja me Koronavirus

para një jave - Medial

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik janë marrë mostrat e 42 personave, prej të cilave dy kanë dalë pozitive me Koronavirus. “Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti...

Richard Grenell e mbështet mbajtjen e seancës për mocion ndaj Qeverisë

para një jave - OraInfo

Grenell e ka mbështetur seancën për mocion ndaj Qeverisë. I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet...

Veliu: Nëse Vjosa Osmani vazhdon të punojë për interesat e VV’së, s’ka kuptim të qëndrojë më në parti

para një jave - Shprehja.com

Veliu tha në Pressing se Osmanit nuk i ka mbetur vend në LDK nëse veç vazhdon të mbrojë interesat e VV’së. ‘’Nuk besoj që do të dëmtohet LDK edhe nëse një nga deputetët do të votojë kundër. Thirrja e Vjoses...

Sipas vendimit të ri, Policia e Kosovës njofton qytetarët për kufizimin e lëvizjes

para një jave - OraInfo

Policia e Kosovës ka njoftuar qytetarët për kufizimin e lëvizjes. Që nga ora dhjetë, Policia e Kosovës ka filluar me zbatimin e vendimit për kufizimin e qarkullimit. Edhe gjatë kësaj kohe, një numër i...

Isa Mustafa me mesazh për mocionin për rrëzimin e qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti. Letra...

Franca dhe Gjermania kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë...

Kuvendi i Drenasit nesër ndan 229,200 euro për parandalimin e virusit COVID-19

para një jave - Sinjali

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, për të trajtuar çështjet që kanë të bëjnë me situatën emergjente për parandalimin e COVID-19, i ka propozuar Kuvendit mbajtjen e mbledhjes urgjente. Më...

Veliu ‘ia tregon derën’ Osmanit: Nëse vazhdon të punojë për të tjerët, nuk ka më arsye të qëndrojë në LDK

para një jave - Lajmi.net

Në një paraqitje në Pressing, Veliu tha se Osmani po vazhdon me punuar kundër LDK-së. “Qëndrimi i Vjosës dhe thirrja e Vjosës nuk është diçka e re. Ajo ka vepru edhe më herët në këtë mënyre. Ajo ka votu...

Grenell mbështet rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Zeri

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Ambasadori amerikan, Kosnett, mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Koha Jone

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka mirëpritur lajmin se Kuvendi i Kosovës do të votojë nëser për mocionin e mosbesimit. Në një postim në rrjetin social Twitter Kosnett, është shprehur se...

Ministrat e BE japin OK për hapjen e negociatave/ Bushati: Duhet përgjegjshmëri, maturi dhe unitet

para një jave - BalkanWeb

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se dhënia dritë jeshile nga ministrat e BE për hapjen e negociatave, është një lajm i mirë për Shqipërinë e shqiptarët....

Komuna e Drenasit propozon 229,200 euro për parandalimin e Covid-19

para një jave - Klan Kosova

Komuna e Drenasit ka bërë thirrje për mbledhje urgjente të Kuvendit të Komunal, për të propozuar 229,200 euro për parandalimin e përhapjes së COVID-19 Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, pas...

Gjermania dhe Franca bëjnë thirrje për shtyrje të mocionit të mosbesimit

para një jave - Evropa e Lirë

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë dhe Francës kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët të martën përmes së cilës kanë shprehur shqetësimet e tyre lidhur me situatën politike në Kosovë, në kohën kur, siç...

Reagon Bushati pas vendimit të BE-së: Përgjegjshmëri, maturi dhe unitet!!

para një jave - Standard

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, përmes një komenti të gjatë në Facebook, ka reaguar lidhur me vendimin e ministrave të BE për ti dhënë dritën jeshile për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Sipas...

Franca e Gjermania sërish u bëjnë thirrje deputetëve të mos e votojnë mocionin e mosbesimit

para një jave - OraInfo

Franca e Gjermani u ka bërë sërish thirrje deputetëve që të mos e votojnë mocionin e mosbesimit. Pas demarshit të ambasadorëve në Kosovë, edhe ministrat e jashtëm të Gjermanisë e Francës u kanë bërë thirrje...

Grenell mbështet rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - GazetaBlic

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit: Na tradhtoi, s’ka kuptim të rrijë në LDK më!

para një jave - GazetaBlic

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka hedhur akuza të rënda ndaj bashkëpartiakës së tij, Vjosa Osmanit, duke thënë se ajo po e tradhëton LDK-në dhe nuk ka kuptim më që të rrijë në LDK. “Të jesh zyrtare...

Agim Veliu: Nëse Vjosa Osmani punon për interesa të një partie tjetër, nuk ka pse të qëndroj në LDK

para një jave - Sinjali

Nënkryetari i LDK-së ka thënë se Vjosa Osmani nuk e ka as edhe një arsye për të qëndruar në Lidhjen Demokratiken e Kosovës. Veliu ka thënë se nëse Osmani punon për interesat e një parti tjetër ajo nuk...

Kuvendi i Drenasit nesër ndan 229,200 euro për parandalimin e virusit COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Më këtë rast, kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Labinot Halilaj, thërret mbledhje urgjente të Kuvendit të Komunës për datën 25.03.2020 duke filluar nga ora 10:00 në Sallën e Kulturës në Drenas, vend ky...

COVID-19, 10 mostra nga Shkodra janë dërguar në ISHP për analiza

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 24/03/2020 20:12 Shkodra është në pritje të marrjes së përgjigjes për 10 raste të dyshuara me koronavirus. Mostrat janë dërguar në laboratorin e ISHP në Tiranë. Ndërkohë Shkodra...

SHBA kërkon shkarkimin e Kurtit, ndërsa Gjermania dhe Franca nuk duan rrëzimin e qeverisë

para një jave - Koha Jone

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, përmes një postimi në rrjetin twitter, mbështeti vendimin për mbajtjen e seancës së parlamentit të Kosovës për të shqyrtuar mocionin për votëbesimin ndaj...