http://kariera.mk

Koronavirusi/ “Apple” do dhurojë 9 milionë maska mbrojtëse

para një jave - Medial

Plot 9 milionë maska mbrojtëse do të dhurojë “Apple”, për të ndihmuar në mbrojtjen e personalit mjekësor nga infektimi i koronavirusit. Ka qenë nënkryetari, Mike Pence, ai që ka dhënë lajmin. Ai është...

Apple i bashkohet luftës kundër COVID-19

para një jave - Insajderi

Kompanitë teknologjike po shfrytëzojnë resurset e tyre për të mbështetur sistemet shëndetësore në vende të ndryshme të botës. Spitalet në disa vende të botës kanë hasur vështirësi edhe me mjetet bazike...

Apple do t’i dhurojë 9 milionë maska për mjekët amerikanë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 9:02 Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, do t’i dhurojë nëntë milionë maska mbrojtëse të tipit N95 për ta mbrojtur stafin mjekësor në Shtetet e Bashkuara. Nënpresidenti...

Apple do t’i dhurojë 9 milionë maska për mjekët amerikanë

para një jave - Ekonomia Online

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, do t’i dhurojë nëntë milionë maska mbrojtëse të tipit N95 për ta mbrojtur stafin mjekësor në Shtetet e Bashkuara. Nënpresidenti amerikan, Mike Pence, tha se kompania...

Apple do t’i dhurojë 9 milionë maska për mjekët amerikanë

para një jave - Epoka e Re

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, do t’i dhurojë nëntë milionë maska mbrojtëse të tipit N95 për ta mbrojtur stafin mjekësor në Shtetet e Bashkuara. Nënpresidenti amerikan Mike Pence tha se kompania...

Apple do t’i dhurojë 9 milionë maska për mjekët amerikanë

para një jave - Arbresh

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, do t’i dhurojë nëntë milionë maska mbrojtëse të tipit N95 për ta mbrojtur stafin mjekësor në Shtetet e Bashkuara. Nënpresidenti amerikan, Mike Pence, tha se kompania...

Apple i bashkohet luftës kundër COVID-19

para një jave - Zhurnal

Spitalet në disa vende të botës kanë hasur vështirësi edhe me mjetet bazike për mjekët e infermierët të cilët luftojnë çdo ditë me koronavirusin. Kompanitë teknologjike po shfrytëzojnë resurset e tyre...

Apple i bashkohet luftës kundër COVID-19

para një jave - Gazeta Observer

Kompanitë teknologjike po shfrytëzojnë resurset e tyre për të mbështetur sistemet shëndetësore në vende të ndryshme të botës. Spitalet në disa vende të botës kanë hasur vështirësi edhe me mjetet bazike...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK