http://kariera.mk

Banka e Shqipërisë do të ndërhyjë nëse kriza thellohet më tej

para 3 dite - Klan

Banka e Shqipërisë do të ndërhyjë nëse kriza thellohet më tej Sejko: Mund të përdorim lehtësimin sasior dhe financimin e defiçitit Qëllimi i uljes së normës bazë të interesit me 0.5% , duke e çuar atë...

Efekti i uljes së normës së interesit/ Ekspertët: Ndihmon qeverinë e nxit kreditimin e bizneseve

para 3 dite - Vizion Plus

Vendimi i Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë për të ulur normën bazë të interesit me 0.5% pritet të japë dy efekte pozitive. Sipas ekspertit të ekonomisë Arjan Kadareja, kjo masë do të ndihmojë...

Meta përshëndet vendimin e Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit

para 4 dite - Arbresh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta përshëndet vendimin e Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0.5%. Përmes një postimi në Facebook Meta thekson se...

Meta përshëndet vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të BSH: Ulja e normës bazë të interesit e nevojshme në situatën e krijuar

para 4 dite - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta përshendet vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0.5%. Presidenti Meta thekson se ky vendim i Bankës së...

Meta përshëndet vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të BSH: Ulja e normës bazë të interesit e nevojshme në situatën e krijuar

para 4 dite - Standard

Presidenti i Republikës Ilir Meta nepermjet nje shkrimi ne Facebook ka përshendetur vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0.5%. Presidenti...

Situata me CoVid-19/ Banka e Shqipërisë ul në 0.5% normën e interesit, Sejko: Minimizojmë pasojat e pandemisë

para 4 dite - Top Channel

TIRANË- Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka deklaruar se norma bazë e interesit në Shqipëri ulet në 0.5% nga 1% që është aktualisht. Lajmi është bërë publik gjatë një konference për mediat...

Banka e Shqipërisë pritet të ulë sot normën bazë të interesit në nivele minimale historike, ja çfarë synohet

para 4 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 25/03/2020 9:07 Banka e Shqipërisë do të zhvillojë sot (e mërkurë) mbledhjen e radhës së Këshillit Mbikëqyrës, ku një ndër masat që pritet të diskutojë është ulja e normës bazë...

Koroanvirusi, Gent Sejko: BSh ul normën e interest nga 1% në 0,5%, të minimizojmë pasojat e pandemisë

para 4 dite - BalkanWeb

Një masë për të luftuar efektet e përhapjes së koronvirusit ka ndërmarrë sot edhe Banka e Shqipërisë. Në një dalje për mediat, guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko njoftoi uljen e normës bazë...

BSH ul interesin e Lekut në 0.5%, niveli më i ulët historik

para 4 dite - Klan

BSH ul interesin e Lekut në 0.5%, niveli më i ulët historik Sejko: Reduktojmë koston e kredisë për bizneset dhe individët Banka e Shqipërisë ka ulur në nivele historike normën bazë të interesit të Lekut,...

BSH uli normën bazë të interesit, Meta përshëndet vendimin: I nevojshëm në situatën e krijuar

para 4 dite - LajmiFundit

Presidenti Meta ka përshëndetur vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0.5%. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta thekson se ky vendim...

BSH ul normën e interesit të lekut/ Niveli më i ulët historik i 30 viteve të fundit

para 4 dite - Vizion Plus

Banka e Shqipërisë ka ulur normën e interesit te lekut me 0.5%, niveli më i ulët historik i këtyre 30 viteve te fundit. Veprimi, i cili vjen edhe ne mbeshtetje te paketes ekonomike te prezantuar nga qeveria...

Presidenti Meta përshëndet vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë

para 4 dite - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta përshendet vendimin e Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë për uljen e normës bazë të interesit nga 1% në 0.5%. Presidenti Meta thekson se ky vendim i Bankës...

Banka e Shqipërisë ul në 0.5 përqind normën bazë të interesit

para 4 dite - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, Banka Qendrore vendosi sot të ulë me 0.5 pikë përqindje normën bazë të interesit e cila zbret në kuotën e 0.5 përqind, në përpjekje për t’i dhënë frymëmarrje ekonomisë në kushtet e një situate...

Banka e Shqipërisë ul normën bazë të interesit në nivele minimale historike

para 4 dite - Albeu

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka pranuar se pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës, u vendos se do të ulet norma e interesit për lekun 1% në 0,5%. Përmes këtij veprimi, BSH synon që të nxisë...

Banka e Shqipërisë ul në 0.5 përqind normën bazë të interesit

para 4 dite - Lajmi.net

Ky vendim, siç u shpreh, Guvernatori Gent Sejko “është një masë e nevojshme për reduktimin e kostos së huamarrjes së re, për reduktimin e kostos së shërbimit të borxhit ekzistues dhe për lehtësimin e qarkullimit...

Këshilli Mbikqyrës i BSH ul normën bazë të interesit! Sejko: Pagesat të garantuara! Do përdorim çdo instrument për minimizimin e pasojave

para 4 dite - Koha Jone

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka vendosur të ulë në 0.5 % normën bazë të interesit. Vendimi u bë i ditur nga Guvernatori i Bankës Gent Sejko i cili tha se është ulur gjithashtu edhe norma...

Gent Sejko: BSH ul normën e interesit nga 1% në 0,5%, të minimizojmë pasojat e pandemisë

para 4 dite - Koha Jone

Një masë për të luftuar efektet e përhapjes së koronvirusit ka ndërmarrë sot edhe Banka e Shqipërisë. Në një dalje për mediat, guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko njoftoi uljen e normës bazë...

COVID-19/ Banka e Shqipërisë pritet të ulë sot normën bazë të interesit, më të madhen në histori

para 4 dite - BalkanWeb

Banka e Shqipërisë do të zhvillojë sot (e mërkurë) mbledhjen e radhës së Këshillit Mbikëqyrës, ku një ndër masat që pritet të diskutojë është ulja e normës bazë të interesit. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë,...

Koronavirus, momenti për të hedhur “para nga helikopteri”

para 4 dite - Gazeta Tema

Pandemia e Covid-19 që po shkatërron jetë dhe jetesën në të gjithë botën ka sulmuar gjithashtu viktimën më delikate: tabutë konvencionale në të menduarit e politikës ekonomike po hiqen shpejt. Propozimet...

Koronavirusi, Gent Sejko: BSh ul normën e interesit nga 1% në 0,5%, të minimizojmë pasojat e pandemisë

para 4 dite - Lexo

Një masë për të luftuar efektet e përhapjes së koronvirusit ka ndërmarrë sot edhe Banka e Shqipërisë. Në një dalje për mediat, guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko njoftoi uljen e normës bazë...

Banka e Shqipërisë pritet që të ulë sot normën bazë në nivele minimale historike, për nxitjen e ekonomisë së ‘sëmurë’

para 4 dite - Lexo

Banka e Shqipërisë do të zhvillojë sot (e mërkurë) mbledhjen e radhës së Këshillit Mbikëqyrës, ku një ndër masat që pritet të diskutojë është ulja e normës bazë të interesit. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë,...

Banka e Shqipërisë pritet të ulë sot normën bazë të interesit, më të madhen në histori

para 4 dite - Koha Jone

Banka e Shqipërisë do të zhvillojë sot (e mërkurë) mbledhjen e radhës së Këshillit Mbikëqyrës, ku një ndër masat që pritet të diskutojë është ulja e normës bazë të interesit. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë,...

Banka e Shqipërisë ul në 0.5 për qind normën bazë të interesit

para 4 dite - Illyria

Tiranë, 25 mars 2020 – Banka Kombëtare e Shqipërisë vendosi sot të ulë me 0.5 pikë përqindje normën bazë të interesit e cila zbret në kuotën e 0.5 për qind, në përpjekje për t’i dhënë frymëmarrje ekonomisë...

Guvernatori Sejko: Ulja e normës së interesit, për reduktimin e kostos së huamarrjes së re

para 4 dite - Gazeta Telegraf

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, i është drejtuar sot qytetarëve shqiptarë për t’u argumentuar arsyet e vendimeve të fundit të marra nga Këshilli Mbikqyrës, siq qe ulja e normës bazë të...

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ul normën bazë të interest

para 4 dite - Epoka e Re

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë vendosi sot të lehtësojë më tej politikën monetare duke ulur normën bazë të interesit nga niveli 1% në nivelin 0.5%, normën e interesit të kredisë një ditore...

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ul normën bazë të interestit

para 4 dite - Epoka e Re

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë vendosi sot të lehtësojë më tej politikën monetare duke ulur normën bazë të interesit nga niveli 1% në nivelin 0.5%, normën e interesit të kredisë një ditore...

Koronavirusi, Gent Sejko: BSh ul normën e interesit nga 1% në 0,5%, të minimizojmë pasojat e pandemisë

para 4 dite - 24 ore

Një masë për të luftuar efektet e përhapjes së koronvirusit ka ndërmarrë sot edhe Banka e Shqipërisë.  Në një dalje për mediat, guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko njoftoi uljen e normës bazë...

Situata me CoVid-19/ Banka e Shqipërisë ul në 0.5% normën e interesit, Sejko: Minimizojmë pasojat e pandemisë

para 4 dite - LajmiFundit

TIRANË- Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka deklaruar se norma bazë e interesit në Shqipëri ulet në 0.5% nga 1% që është aktualisht. Lajmi është bërë publik gjatë një konference për mediat...

Koronavirusi/ Banka e Shqipërisë pritet të ulë sot normën bazë të interesit, më të madhen në histori

para 4 dite - Gazeta Telegraf

Banka e Shqipërisë do të zhvillojë sot (e mërkurë) mbledhjen e radhës së Këshillit Mbikëqyrës, ku një ndër masat që pritet të diskutojë është ulja e normës bazë të interesit. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK