http://kariera.mk

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballje me COVID-19

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 18:13 Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë. Meta iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke iu thënë...

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballjen me COVID-19

para një jave - Medial

Presidenti Ilir Meta iu ka dërguar një mesazh të prerë të gjithë politikanëve të Kosovës, duke iu kërkuar të mos humbasin asnjë minutë në përballjen me koronavirusin. Kreu i Shtetit Shqiptar tha në një...

Meta: Lufta kundër COVID 19 kërkon unitet, vlerësoj masat e qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 17:42 Presidenti Ilir Meta është shprehur se në luftën kundër përhapjes së koronavirusit në Shqipëri duhet unitet i plotë nga politika. Në një intervistë për Nova Media,...

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballje me COVID-19

para një jave - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë. Meta iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke iu thënë se është e rëndësishme të mos humbasë...

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballjen me COVID-19

para një jave - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta iu ka dërguar një mesazh të prerë të gjithë politikanëve të Kosovës, duke iu kërkuar të mos humbasin asnjë minutë në përballjen me koronavirusin. Kreu i Shtetit Shqiptar tha në një...

Meta pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë: Situata me COVID-19 është nën kontroll, qytetarët të tregojnë përgjegjshmëri

para një jave - BalkanWeb

Një ditë pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Presidenti Ilir Meta deklaron se situata me koronavirusin në Shqipëri është nën kontroll. Në një intervistë për “Nova Media”, Kreu i Shtetit theksoi...

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballje me COVID-19

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë. Meta iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke iu thënë se është e rëndësishme të mos humbasë...

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballje me COVID-19

para një jave - Zeri

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë. Meta iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke iu thënë se është e rëndësishme të mos humbasë...

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballje me COVID 19

para një jave - Standard

Pas zhvillimeve me te fundit ne Kosove, ku qeveria e sapo zgjedhur e kryeministrit  Albin Kurti u rrezua nga Kuvendi, ka reaguar edhe Presidenti I Republikes Ilir Meta. Meta shprehet se fokusi kryesor...

Meta: Lufta kundër COVID 19 kërkon unitet, vlerësoj masat e qeverisë

para një jave - Koha Jone

Presidenti Meta në një intervistë për Nova Media, duke vlerësuar masat e marra nga qeveria për COVID-19, thekson se kjo luftë në këtë moment kërkon unitet. ‘Vlerësoj se po bëhet më e mira për përballimin...

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballje me COVID-19

para një jave - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë.Meta iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke iu thënë se është e rëndësishme të mos humbasë...

Meta: Të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë”, jo “anti-Kurti”

para një jave - RTV 21

Rrëzimi i qeverisë, reagimi i Presidentit të Shqipërisë Për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës, kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta, thotë se politikanët...

Presidenti Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballjen me koronavirusin

para një jave - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë. Kreu i shtetit iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke iu thënë se është e rëndësishme të mos humbasë asnjë...

Meta mesazh politikanëve kosovarë: Të mos humbet asnjë minutë në luftën kundër COVID19 dhe të gjithë të përqëndrohen në këtë drejtim

para një jave - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë. Meta iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke iu thënë se është e rëndësishme të mos humbasë...

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballje me COVID-19

para një jave - Bota Press

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë. Meta iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke iu thënë se është e rëndësishme të mos humbasë...

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballje me COVID-19

para një jave - Gazeta Observer

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në një intevistë ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë. Meta iu ka dërguar mesazh politikanëve të Kosovës, duke iu thënë se është e rëndësishme të mos humbasë...

Presidenti Meta: Nuk ka arsye për panik. Lufta kundër koronavirusit kërkon unitet

para një jave - Gazeta Telegraf

Në një intervistë për Nova Media, Presidenti Meta vlerësoi masat e marra nga qeveria për COVID-19, duke theksuar se kjo luftë në këtë moment kërkon unitet. ‘Vlerësoj se po bëhet më e mira për përballimin...

Presidenti Meta: Udhëheqësit e Kosovës të japin një zgjidhje “Pro Kosovë” dhe jo “anti-Kurti”

para një jave - Standard

Presidenti i RepublikësIlir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje...

Rrëzimi i qeverisë, reagon Meta: Të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë”, jo “anti-Kurti”

para një jave - Zeri

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi. Kreu i shtetit shqiptar thotë se politikanët shqiptarë duhet të mendojnë se si do të japin një zgjidhje...

Rrëzimi i qeverisë, reagon Presidenti Meta: Të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë”, jo “anti-Kurti”

para një jave - Zeri

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi. Kreu i shtetit shqiptar thotë se politikanët shqiptarë duhet të mendojnë se si do të japin një zgjidhje...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”

para një jave - Zhurnal

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar...

Rrëzimi i Kurtit, Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”

para një jave - Standard

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”

para një jave - Koha Jone

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi. Kreu i shtetit shqiptar gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion...

Meta i “tërheq veshin” politikës në Kosovës: Udhëheqësit të mendojnë për pandeminë

para një jave - Vizion Plus

Në lidhjen e tij live për emisionin “7 pa 5” këtë të enjte, presidenti Ilir Meta nuk la pa komentuar as krizën politike në Kosovë. Meta deklaroi se krerët politikë në Kosovë duhet të kenë prioritet pandeminë...

Meta: Duhet një zgjidhje ‘pro-Kosovë’ dhe jo ‘anti-Kurti’

para një jave - Lajme.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi. Kreu i shtetit shqiptar thotë se politikanët shqiptarë duhet të mendojnë se si do të japin një zgjidhje...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”

para një jave - LajmiFundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta në një intervistë për “7 pa 5” u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës. Për Presidentin Meta situata...

Presidenti Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”

para një jave - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin...

Meta: Për çdo skenar të pandemisë ka një tjetër për përballimin e situatës. Nuk ka arsye për panik

para një jave - Medial

TIRANË Të gjithë duhet të jenë të qetë, nuk ka arsye për panik. Kështu ka deklaruar Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në “Real story” në Neës24 ku ka folur për situatën nga koronavirusi si dhe...

Meta: Për çdo skenar të pandemisë ka një tjetër për përballimin e situatës. Nuk ka arsye për panik

para një jave - BalkanWeb

Të gjithë duhet të jenë të qetë, nuk ka arsye për panik. Kështu ka deklaruar Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në “Real story” në Neës24 ku ka folur për situatën nga koronavirusi si dhe masat e...

“Kemi ende rezerva financiare”, Meta: Nëse e përballojmë me sukses pandeminë nga pikëpamja shëndetësore, pasojat ekonomike do jenë të lehta

para një jave - BalkanWeb

Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë COVID-19, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit...

Shqiptarët e bllokuar jashtë vendit? Meta: Do bëjmë të gjitha përpjekjet, nuk është vetëm ceshtje e shpenzimeve

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur për shqiiptarët që kanë mbetur të bllokuar jashtë shtetit, deklaroi se qytetarët tanë jashtë vendit duhet që...

“Kemi ende rezerva financiare”, Meta: Nëse e përballojmë me sukses pandeminë nga pikëpamja shëndetësore, pasojat ekonomike do jenë të lehta

para një jave - Almakos

Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë COVID-19, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit...

Presidenti Meta: Nëse përballojmë me sukses pandeminë, pasojat ekonomike e sociale më të lehta

para një jave - Gazeta Telegraf

Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë koronavirusi, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit...

Meta: Nëse përballojmë me sukses pandeminë, pasojat ekonomike më të lehta

para një jave - LajmiFundit

Pas vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ulur normën e interesit nga 1% në 0,5%, për të minimizuar pasojat që do të krijojë COVID-19, presidenti Ilir Meta theksoi se të gjitha skenarët e zhvillimit...

A është Shqipëria afër skenarit italian me koronavirusin?! Flet Ilir Meta

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 24/03/2020 21:43 Presidenti Ilir Meta tha se Shqipëria i ka të gjitha mundësitë për të mbajtur në kontroll krizën e krijuar nga koronavirusi. I ftuar në emisionin “Përballë”, ku...

Meta: Mesazhi im për Kosovën, unitet për të mbrojtur shëndetin e çdo qytetari…

para një jave - Standard

Presidenti Ilir Meta nga emisioni ‘Përballë’ në RTSH, ka gjetur mundësinë të japë edhe një mesazh për Kosovën që përballet me një krizë të mundshme politik. Mesazhi i Metës për Kosovën është unitet për...

Situata nga koronavirusi, Meta: Masat mbrojtëse të jenë në harmoni me Kushtetutën dhe Konventën Europiane për të Drejtat e Njeriut

para një jave - BalkanWeb

TIRANË Ndonëse ka kërkuar që qytetarët t’i zbatojnë masat e parandalimit për përhapjen e COVID-19, Presidenti Meta deklaroi se masat mbrojtëse duhet të jenë në harmoni me Kushtetutën dhe Konventën Europiane...

COVID-19/ Meta: Do bëjmë çdo gjë për riatdhesimin e shqiptarëve, temë kryesore në Këshillin e Sigurisë Kombëtare

para një jave - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta deklaroi se në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare do të flitet padyshim dhe për shqiptarët të bllokuar në vende të ndryshme të botës, për shkak të situatës së krijuar me COVID-19....

Situata nga koronavirusi, Meta: Masat mbrojtëse të jenë në harmoni me Kushtetutën dhe Konventën Europiane për të Drejtat e Njeriut

para një jave - Standard

Ndonëse ka kërkuar që qytetarët t’i zbatojnë masat e parandalimit për përhapjen e COVID-19, Presidenti Meta deklaroi se masat mbrojtëse duhet të jenë në harmoni me Kushtetutën dhe Konventën Europiane për...

Meta: Do bëjmë çdo gjë për riatdhesimin e shqiptarëve…

para një jave - Standard

Meta: Do bëjmë çdo gjë për riatdhesimin e shqiptarëve, temë kryesore në Këshillin e Sigurisë Kombëtare Pyetje: Shqiptarët jashtë, domethënë vende si Gjermania dhe Kosova, një nga prioritetet që vendosën...

KORONAVIRUSI/ Shqipëria në gjurmët e Italisë? Meta zbulon skenarin

para një jave - Albeu

Presidenti Meta është shprehur se vendi ynë i ka të gjitha kapacitetet, për të mbajtur nën kontroll koronavirusin. I ftuar në emisionin “Përballë”, kreu i shtetit u shpreh se ne mund të mbajmë nën kontroll...

Coronavirus/ Paketa financiare e qeverisë! Meta: Duhet detajuar dhe transparencë. Jemi përballë një fatkeqësie

para një jave - Standard

Pyetje: Në një anë kemi njerëzit e prekur dhe njerëz që po kurohen dhe në anën tjetër janë njerëzit, që po u kërkohet që të rrinë në shtëpi, të mos bëjnë asgjë, por të rrinë në shtëpi. Por këto njerëz...

Presidenti Meta: Çdo qytetar duhet të ndihet i mbrojtur nga shteti, jeta e tyre prioritet absolut

para një jave - Standard

Në emisionin ‘Përballë’ në ‘RTSH’, Presidenti Ilir Meta, u shpreh ndër të tjera se ‘çdo qytetar duhet të ndihet i mbrojtur nga shteti, dhe se jeta e tyre është prioritet absolut’ Pyetje: Në një anë kemi...

Covid 19 Shqipëria afër skenarit italian? Ne kemi mundësitë t’i monitorojmë më mirë të gjitha rastet..

para një jave - Standard

Presidenti Ilir Meta tha se Shqipëria i ka të gjitha mundësitë për të mbajtur në kontroll krizën e krijuar nga koronavirusi. I ftuar në emisionin “Përballë”, ku u pyet nëse vendi është në afër skenarit...

Meta: Do bëjmë çdo gjë për riatdhesimin e shqiptarëve, temë kryesore në Këshillin e Sigurisë Kombëtare

para një jave - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta, në intervistën e dhënë për RTSH ka deklaruar se qeveria dhe institucionet duhet të bëjnë çdo gjë për të kthyer në vend shqiptarët që kanë mbetur në shtete të ndryshme, për shkak të...

Intervista e plotë/ Presidenti Meta: Bashkëpunim për të kapërcyer sfidën ndaj pandemisë

para një jave - Gazeta Telegraf

Intervista e Presidentit Meta për emisionin “PËRBALLË” të gazetarit Lufti Dervishi në “RTSH” Pyetje (Lufti Dervishi): Z.Presidenti, Ju dje njoftuat që keni ndërmend të thërrisni mbledhjen e Këshillit të...

Meta: Mesazhi im për Kosovën, unitet për të mbrojtur shëndetin e çdo qytetari

para një jave - Gazeta Telegraf

Nga emisioni ‘Përballë’, Presidenti Ilir Meta gjeti mundësinë të japë edhe një mesazh për Kosovën që përballet me një krizë të mundshme politik. Mesazhi i Metës për Kosovën është unitet për të mbrojtur...

Meta: Masat mbrojtëse të jenë në harmoni me Kushtetutën dhe Konventën Europiane për të Drejtat e Njeriut

para një jave - Gazeta Telegraf

Intervista e Presidentit Meta për emisionin “PËRBALLË” të gazetarit Lufti Dervishi në “RTSH” Presidenti Meta në emisionin “Përballë” deklaroi se masat mbrojtëse duhet të jenë në harmoni me Kushtetutën...

Meta: Çdo qytetar duhet të ndihet i mbrojtur nga shteti, jeta e tyre prioritet absolut

para një jave - Gazeta Telegraf

Intervista e Presidentit Meta për emisionin “PËRBALLË” të gazetarit Lufti Dervishi në “RTSH” I ftuar në emisionin “Përballë”, Presidenti Meta u shpreh se ‘çdo qytetar duhet të ndihet i mbrojtur nga shteti,...

Meta: Do bëjmë çdo gjë për riatdhesimin e shqiptarëve, temë kryesore në Këshillin e Sigurisë Kombëtare

para një jave - Gazeta Telegraf

Intervista e Presidentit Meta për emisionin “PËRBALLË” të gazetarit Lufti Dervishi në “RTSH” Pyetje: Shqiptarët jashtë, domethënë vende si Gjermania dhe Kosova, një nga prioritetet që vendosën në ditët...

COVID-19/ Meta: Të respektojmë me disiplinë të hekurt masat kufizuese

para një jave - Gazeta Telegraf

Intervista e Presidentit Meta për emisionin “PËRBALLË” të gazetarit Lufti Dervishi në “RTSH” Pyetje (Lufti Dervishi): Z.Presidenti, Ju dje njoftuat që keni ndërmend të thërrisni mbledhjen e Këshillit të...

“Shqipëria i ka mundësitë për ta mbajtur në kontroll këtë krizë”, Meta: Të respektojmë masat kufizuese

para një jave - LajmiFundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kërkuar që qytetarët të respektojnë me disiplinë masat kufizuese të vendosura për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Kreu i Shtetit tha në RTSH se mbledhja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK