http://kariera.mk

Gjoba deri në 100 mijë lekë dhe arrestime, ç’ndodhi gjatë 24 orëve në vend, vëllezërit kuksianë i tregojnë forcën policisë por…

para një jave - BalkanWeb

Policia e Shtetit vijon të ndëshkojë qytetarët që nuk zbatojnë masat e marra nga qeveria për ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit. Gjatë 24 orëve të fundit, policia thekson se ka arrestuar një kuksian...

Abuzuan me çmimet/ Gjobiten 9 administratorë subjektesh, 3 nën hetim

para një jave - Zhurnal

Gjatë 24 orëve të fundit janë proceduar penalisht 3 administratorë subjektesh dhe janë ndëshkuar me masë administrative 9 të tjerë, pasi kanë abuzuar me çmimet e produkteve ushqimore dhe fruta-perimeve,...

Covid-19, kontrolle në mbarë vendin/ Abuzim me çmimet, procedohen dhe gjobiten disa qytetarë

para një jave - Top Channel

Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve,...

Shqipëria në karantinë! Aksion policor/ Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten njësi tregtie

para një jave - Top Channel

Gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar gjobitja dhe arrestimi në mbarë vendin i personave që kanë shkelur rregullat e karantinimit. Të ndëshkuar janë drejtues mjetesh, pasagjerë si dhe këmbësorë. Në një...

Shqipëria në karantinë! Aksion policor/ Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten njësi tregtie

para një jave - Zhurnal

Gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar gjobitja dhe arrestimi në mbarë vendin i personave që kanë shkelur rregullat e karantinimit. Të ndëshkuar janë drejtues mjetesh, pasagjerë si dhe këmbësorë. Në një...

Gjobiten 9 administratorë subjektesh, abuzuan me çmimet

para një jave - Opinion

Policia e Shtetit ka vazhduar me kontrollet në të gjithë vendin, për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, produkteve ushqimore dhe fruta-perimeve, fshehjen e të ardhurave...

Abuzuan me çmimet/ Gjobiten 9 administratorë subjektesh, 3 nën hetim

para një jave - Vizion Plus

Gjatë 24 orëve të fundit janë proceduar penalisht 3 administratorë subjektesh dhe janë ndëshkuar me masë administrative 9 të tjerë, pasi kanë abuzuar me çmimet e produkteve ushqimore dhe fruta-perimeve,...

VIDEO/ Abuzime me çmimet në kohë koronavirusi, ndëshkohen me gjoba 7 administratorë subjektesh, 3 nën hetim

para një jave - BalkanWeb

Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa...

Masat kundër COVID/ Kundërshtoi dhunshëm urdhrin e policisë për të ndaluar, pranga të riut nga Kukësi. Gjobiten 40 qytetarë që ‘thyhen’ shtetrrethimin

para një jave - BalkanWeb

Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19....

Vijojnë gjobat për shkelësit e shtetrrethimit

para një jave - Klan

Vijojnë gjobat për shkelësit e shtetrrethimit Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll...

Kontrolle në të gjithë vendin! Abuzim me çmimet, procedohen dhe gjobiten disa qytetarë

para një jave - Koha Jone

Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve,...

Kundërshtoi dhunshëm urdhrin e policisë për të ndaluar, si u kap i riu nga Kukësi

para një jave - Albeu

Duket se edhe numri i viktimave ka shkuar në 6, shqiptarët e kanë të vështirë që t'i binden masave. Në Kukës është arrestuar në flagrancë shtetasi B. B., 30 vjeç, banues në Kukës, si edhe është proceduar...

Kundërshtoi me dhunë policin, arrestohet kuksiani/ Gjobiten 40 këmbësorë

para një jave - Vizion Plus

Një 30-vjeçar është arrestuar dhe vëllai i tij është proceduar në gjendje të lirë nga Policia e Kukësit, pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale B....

Shkelën masat, Policia bën bilancin:Makina të bllokuara, arrestime e gjoba

para një jave - Koha Jone

Në kuadër të masave të marra kundër përhapjes së koronavirusit, Policia ka arrestuar një 30-vjeçar B. B. në Kukës, ndërsa ka proceduar në gjendje të lirë vëllai i tij, shtetasi U. B., 40 vjeç. Të dy këta...

Shkelën masat, Policia bën bilancin:Makina të bllokuara, arrestime e gjoba

para një jave - Opinion

Në kuadër të masave të marra kundër përhapjes së koronavirusit, Policia ka arrestuar një 30-vjeçar B. B. në Kukës, ndërsa ka proceduar në gjendje të lirë vëllai i tij, shtetasi U. B., 40 vjeç. Të dy këta...

1200 qytetarë të gjobitur/ Lleshaj: Ndëshkimet do të jenë më të ashpra e të forta

para një jave - Vizion Plus

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj paralajmëroi se masat ndëshkimore për qytetarët që shkelin rregullat e vendosura nga qeveria do të ashpërsohen. Në një postim në “Facebook”, Lleshaj u shpreh se deri...

Covid-19, kontrolle në mbarë vendin/ Abuzim me çmimet, procedohen dhe gjobiten disa qytetarë

para një jave - Lexo

Në mbarë vendin vazhdojnë operacionet kundër informalitetit, ku edhe gjatë 24 orëve të fundit janë ushtruar kontrolle të befasishme për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve,...

Shqipëria në karantinë! Aksion policor/ Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten njësi tregtie

para një jave - Lexo

Gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar gjobitja dhe arrestimi në mbarë vendin i personave që kanë shkelur rregullat e karantinimit. Të ndëshkuar janë drejtues mjetesh, pasagjerë si dhe këmbësorë. Në një...

Abuzuan me çmimet, gjobiten 9 administratorë subjektesh

para një jave - Arbresh

Policia e Shtetit ka vazhduar me kontrollet në të gjithë vendin, për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, produkteve ushqimore dhe fruta-perimeve, fshehjen e të ardhurave...

Abuzime me çmimet në kohë koronavirusi, ndëshkohen me gjoba 7 administratorë subjektesh

para një jave - LajmiFundit

Ndonëse vendi ynë po përjeton ditë të vështira për shkak të koronavirsuit, kur nga njëra anë disa familje shqiptare nuk kanë me se të mbyllin shpenzimet mujore, disa të tjerë mundohen të përfitojnë sa...

Kundërshtoi urdhrin e policisë për të ndaluar, pranga të riut nga Kukësi

para një jave - Gazeta Telegraf

Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Në Kukës...

2 javë karantinë, 1200 këmbësore të gjobitur! Lleshaj: Qëndrimi në shtëpi, e vetmja mënyrë për të shpëtuar

para një jave - LajmiFundit

TIRANË- Rreth 1200 këmbësorë në të gjithë vendin janë ndëshkuar me gjobë 10 mijë lekë që nga momenti i hyrjes në fuqi të Aktit Normativ për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Këto masa janë ndërmarrë...

Masat kundër COVID/ Kundërshtoi dhunshëm urdhrin e policisë për të ndaluar, pranga të riut nga Kukësi

para një jave - LajmiFundit

Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19....

1200 qytetarë të gjobitur, Lleshaj: Ndëshkimet do të jenë më të ashpra e të forta

para një jave - LajmiFundit

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj paralajmëroi se masat ndëshkimore për qytetarët që shkelin rregullat e vendosura nga qeveria do të ashpërsohen. Në një postim në “Facebook”, Lleshaj u shpreh se deri...

Jeta e shqiptarëve në karantinë, sa shpenzon në muaj një familje

para një jave - Koha Jone

Që kur rastet e para të të infektuarve me Covid-19 u evidentuan në vend, jeta e qytetarëve është kufizuar për të parandaluar dhe për të ngadalësuar përhapjen e virusit në popullatë. Të vetmet aktivitete...

Dalin shifrat, prej javësh në karantinë, sa shpenzon në muaj një familje shqiptare?

para një jave - Lajme.al

Që kur rastet e para të të infektuarve me Covid-19 u evidentuan në vend, jeta e qytetarëve është kufizuar për të parandaluar dhe për të ngadalësuar përhapjen e virusit në popullatë. Të vetmet aktivitete...

Jeta e shqiptarëve në karantinë, sa shpenzon në muaj një familje? Çfarë mbulon kompensimi për COVID-19

para një jave - Gazeta Telegraf

Që kur rastet e para të të infektuarve me Covid-19 u evidentuan në vend, jeta e qytetarëve është kufizuar për të parandaluar dhe për të ngadalësuar përhapjen e virusit në popullatë. Të vetmet aktivitete...

65 gjoba për këmbësorët/ Kanë thyer karantinën në 24 orët e fundit

para një jave - Top Channel

Ora ka kaluar 13, e megjithatë në rrugët e Tiranës, shihet të ketë ende këmbësorë dhe makina që qarkullojnë. Për këto arsye, policia po vijon kontrollet në të gjithë vendin, me qëllim që masat kufizuese...

Shqipëri: 65 gjoba për këmbësorët – thyen karantinën në 24 orët e fundit

para një jave - Klan Kosova

Edhe pas orës 13:00 në rrugët e Tiranës, shihet të ketë ende këmbësorë dhe makina që qarkullojnë. Për këto arsye, policia po vijon kontrollet në të gjithë vendin, me qëllim që masat kufizuese të respektohen...

Vetëkarantinimi bëhet detyrim ligjor. Përcaktohet roli i ushtrisë

para një jave - Koha Jone

Që pas shpalljes së Gjendjes e Fatkeqësisë Natyrore, mësohet se Qeveria i kërkon Kuvendit ndryshimin me urgjencë ligjit të vitit 2016 për parandalimin dhe luftimin e infeksioneve dhe sëmundjeve infektive,...

Gjoba shoferëve e këmbësorëve/ Policia: Situatë më problematike në tregjet e fruta-perimeve

para një jave - Vizion Plus

65 këmbësorë janë gjobitur me 10 mijë lekë secili dhe 76 shoferë janë ndëshkuar me heqje patente për shkak se kanë lëvizur jashtë fashave orare të lejuara nga ana e qeverisë duke përbërë rrezik për përhapjen...

Tiranë/ Theu urdhrin e vetëkarantinimit, gjobitet me 700 mijë lekë

para një jave - Vizion Plus

Një qytetar i kthyer në Shqipëri nga vendet e prekura me koronavirus është gjobitur me 700 mijë lekë të reja, pasi ka dalë nga banesa dhe ka thyer rregullin e vetëkarantinimit të detyrueshëm. Bëhet fjalë...

Gjobiten 76 drejtues mjetesh/ Ndëshkohen edhe këmbësorë e subjekte tregtare

para një jave - Vizion Plus

Policia po vazhdon aksionin  e monitorimit ne  te gjithe vendin. 76 drejtues mjetesh jane ndaluar gjate 24 oreve te fundit, pasi kane thyer rregullin e ndalim  – qarkullimit. Ata jane ndeshkuar me heqjen...

Shqipëria në karantinë/ Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten subjekte tregtie

para një jave - Zhurnal

Në vijim të thyrjes së rregullave të karatinimit, gjatë 24 orëve të fundit, 65 persona janë ndëshkuar me gjobë në Tiranë, po kështu janë evidentuar 76 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalimqarkullimit...

Shqipëria në karantinë/ Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten subjekte tregtie

para një jave - Top Channel

Në vijim të thyrjes së rregullave të karatinimit, gjatë 24 orëve të fundit, 65 persona janë ndëshkuar me gjobë në Tiranë, po kështu janë evidentuar 76 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalimqarkullimit...

Theu vetëkarantinimin, ndëshkohet me 700 mijë lekë kryeqytetasi, gjoba dhe 65 personave që dolën nga banesa jashtë orarit të lëvizjes

para një jave - Medial

Një person i cili theu vetëkarantinimin është gjobitur me 700 mijë lekë në Tiranë. K.B, kishte hyrë në SHqipëri më 11 mars dhe Policia gjatë 24 orëve të fundit e ka konstatuar në rrugë. Po ashtu 65 persona...

65 gjoba për këmbësorët që thyen karantinën në 24 orët e fundit në Shqipëri

para një jave - Periskopi

Edhe pas orës 13:00 në rrugët e Tiranës, shihet të ketë ende këmbësorë dhe makina që qarkullojnë. Për këto arsye, policia po vijon kontrollet në të gjithë vendin, me qëllim që masat kufizuese të respektohen...

Shqipëri: 65 gjoba për këmbësorët – thyen karantinën në 24 orët e fundit

para një jave - Zyrtare

Edhe pas orës 13:00 në rrugët e Tiranës, shihet të ketë ende këmbësorë dhe makina që qarkullojnë. Për këto arsye, policia po vijon kontrollet në të gjithë vendin, me qëllim që masat kufizuese të respektohen...

Theu vetëkarantinimin, ndëshkohet me 700 mijë lekë kryeqytetasi, gjoba dhe 65 personave që dolën nga banesa jashtë orarit të lëvizjes

para një jave - BalkanWeb

Një person i cili theu vetëkarantinimin është gjobitur me 700 mijë lekë në Tiranë. K.B, kishte hyrë në SHqipëri më 11 mars dhe Policia gjatë 24 orëve të fundit e ka konstatuar në rrugë. Po ashtu 65 persona...

Theu vetëkarantinimin, gjobitet një person në Tiranë

para një jave - Klan

Theu vetëkarantinimin, gjobitet një person në Tiranë Dhjetëra të ndëshkuar në 24 orët e fundit Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura...

Brenda 24 orësh gjobiten 65 këmbësorë/ Ndëshkohet edhe një qytetar që theu karantinën

para një jave - Vizion Plus

Policia e Shtetit ka gjobitur në 24 orët e fundit 65 këmbësorë që kanë lëvizur në këmbë ose me biçikletë pa ndonjë arsye emergjence. Njëri prej tyre u dërgua në komisariat dhe u procedua penalisht sepse...

Situata e koronavirusit/ Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten subjekte tregtie

para një jave - Koha Jone

Në vijim të thyrjes së rregullave të karatinimit, gjatë 24 orëve të fundit, 65 persona janë ndëshkuar me gjobë në Tiranë, po kështu janë evidentuar 76 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalimqarkullimit...

Nuk iu bindën urdhrit për të qëndruar në shtëpi, gjoba dhe dhjetra mjete të bllokuara në Tiranë

para një jave - Albeu

Policia e Shtetit ka vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19. Gjatë...

Vetëkarantinimi bëhet detyrim ligjor, 6 mijë USD gjobë kush refuzon

para një jave - LajmiFundit

Qeveria i kërkon Kuvendit ndryshimin me urgjencë ligjit të vitit 2016 për parandalimin dhe luftimin e infeksioneve dhe sëmundjeve infektive, diktuar nga situata e krijuar si rezultat i përhapjes së infeksionit...

Ndëshkohen 65 këmbësorë, 76 shoferë u hiqet patenta për 3 vite! 700 mijë lekë gjobë ‘të pabindurit’ që theu vetëkarantinimin

para një jave - Lexo

Dy javë nga karantina dhe ende ka qytetarë të cilët shkelin rregullat e vendosura për mbrojtien e jetës e për pasojë ndëshkohen nga policia. Qytetari K.B i cili është një prej 120 mijë qytetarëve të cilët...

Theu vetëkarantinimin, ndëshkohet me 700 mijë lekë kryeqytetasi, gjoba dhe 65 personave që dolën nga banesa jashtë orarit të lëvizjes

para një jave - Lajm

Një person i cili theu vetëkarantinimin është gjobitur me 700 mijë lekë në Tiranë. K.B, kishte hyrë në SHqipëri më 11 mars dhe Policia gjatë 24 orëve të fundit e ka konstatuar në rrugë. Po ashtu 65 persona...

Ndëshkohen shkelësit e vetëkarantinimit dhe orareve të ndalim-qarkullimit

para një jave - Illyria

Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19....

Ndëshkohen 65 këmbësorë! 700 mijë lekë gjobë ‘të pabindurin’ që theu vetëkarantinimin

para një jave - LajmiFundit

Ndëshkohen 65 këmbësorë, 76 shoferë u hiqet patenta për 3 vite! 700 mijë lekë gjobë ‘të pabindurit’ që theu vetëkarantinimin “Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK