http://kariera.mk

Thaçi paralajmëroi konsultime me partitë për formimin e Qeverisë së re të Kosovës

para një jave - Derveni

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi paralajmëroi se do t’i fillojë konsultimet me liderët e të gjitha partive politike për formimin e Qeverisë së re, pasi mbrëmë Kuvendi i Kosovës i votoi mosbesim kabinetit...

Thaçi paralajmëroi konsultime me partitë për formimin e Qeverisë së re të Kosovës

para një jave - Koha.mk

Prishtinë, 26 mars – Presidenti i Kosovës  Hashim Thaçi paralajmëroi se do t’i fillojë konsultimet me liderët e të gjitha partive politike për formimin e Qeverisë së re, pasi mbrëmë Kuvendi i Kosovës i...

Thaçi: Do t’i filloj konsultimet me liderët e partive

para një jave - RTV 21

“Do të shikojmë mundësinë e krijimit të qeverisë të re” Një ditë pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës presidenti Hashim Thaçi paralajmëroi konsultime me drejtuesit e partive për formimin e qeverisë së re....

Thaçi do të ftojë për konsultim liderët e partive politike në Kosovë

para një jave - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për...

Rrëzimi i qeverisë Kurti, Thaçi: Do të ftoj për konsultim liderët e partive politike

para një jave - Koha Jone

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi një ditë më parë është shprehur se do të ftojë në një konsultim liderët e të gjitha partive politike për të...

Thaçi planifikon t’i nisë konsultimet me partitë për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 16:17 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të fillojë konsultimet me liderët e të gjitha partive politike parlamentare pas zhvillimeve të djeshme në Kuvendin...

Rrëzimi i qeverisë Kurti, flet për herë të parë Presidenti Hashim Thaçi

para një jave - Opinion

Një ditë pas rrëzimit të qeverisë Kurti nga Parlamenti i Kosovës, Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se do të ftojë në një konsultim liderët e të gjitha partive politike për të shikuar mundësinë e krijimit...

Thaçi: Do të fillojë konsultimet me liderët e partive politike

para një jave - TV21

Thaçi thotë se do e zbatojë Kushtetuën Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë deklaroi se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët...

Thaçi pritet t’i ftojë për konsultim liderët e partive politike

para një jave - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për të shikuar mundësinë...

Thaçi: Së shpejti do t’i ftoj për konsultim liderët e partive për krijimin e qeverisë së re

para një jave - Telegrafi

Presidenti Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për të shikuar mundësinë e krijimit...

Thaçi do të ftojë për konsultim liderët e partive politike në Kosovë

para një jave - Flaka

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për...

Thaçi: Do t’i ftojë për konsultim liderët e partive politike

para një jave - Aktuale

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për...

Thaçi: Do të fillojë konsultimet me liderët e partive politike

para një jave - RTV 21

Thaçi thotë se do e zbatojë Kushtetuën Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë deklaroi se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët...

Presidenti Thaçi: Konsultimet me liderët e partive parlamentare i filloj pa humbur kohë

para një jave - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë Kurti, ka thënë se pa humbur kohë do të filloj konsultimet me liderët e të gjitha partive parlamentare. ”Pas rënies...

Thaçi planifikon t’i nisë konsultimet me partitë për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Presheva Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të fillojë konsultimet me liderët e të gjitha partive politike parlamentare pas zhvillimeve të djeshme në Kuvendin e Kosovës ku u rrëzua Qeveria Kurti...

Hashim Thaçi flet për qeveri “të unitetit dhe gjithëpërfshirëse”

para një jave - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas rrëzimit të djeshëm të Qeverisë së Kosovës. Në një deklarim për media presidenti Thaçi deklaroi se shumë shpejt do t’i ftojë partitë parlamentare për të diskutuar...

Thaçi: Së shpejti do nisë krijimi i qeverisë së re

para një jave - Albeu

Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për krijimin e qeverisë së re. Sipas tij, në rolin e presidentit të vendit do të...

Thaçi: Do të fillojë konsultimet liderët e partive politike

para një jave - RTV 21

Thaçi thotë se do e zbatojë Kushtetuën Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë deklaroi se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët...

Pas rrëzimit të Qeverisë, Thaçi thotë se do t’i ftojë për konsultim liderët e partive politike

para një jave - OraInfo

Dje në Kuvendin e Kosovës me 82 vota për është rrëzuar Qeverisa e udhëhequr nga Albin Kurti. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar...

Presidenti Thaçi tregon kur do të fillojë konsultimet me partitë politike

para një jave - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë Kurti, me 2/3 e deputetëve të Kosovës, ka thënë se pa humbur kohë do të filloj konsultimet me liderët e të gjitha...

Pas rrëzimit të Kurtit, Thaçi aktivizohet menjëherë për ta formuar shpejt qeverinë e re

para një jave - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, ka thënë se pa humbur kohë do të fillojë bisedimet me liderët e të gjitha partive politike në Kosovë. Thaçi ka thënë se në konsultim...

Thaçi planifikon t’i nisë konsultimet me partitë për formimin e Qeverisë së re

para një jave - InfoShqip

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për...

Konfirmohet personi i parë i shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Lajm

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët 8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët...

Thaçi do të ftojë për konsultim liderët e partive politike në Kosovë

para një jave - Lajm

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për...

Thaçi planifikon t’i nisë konsultimet me partitë për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Tetova1

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për...

Thaçi planifikon t’i nisë konsultimet me partitë për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për...

Thaçi: Do t’i ftojë për konsultim liderët e partive politike

para një jave - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për të shikuar mundësinë...

Presidenti Thaçi: Konsultimet me liderët e partive parlamentare i filloj pa humbur kohë

para një jave - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë Kurti, ka thënë se pa humbur kohë do të filloj konsultimet me liderët e të gjitha partive parlamentare. ”Pas rënies...

Thaçi dhe Mustafa, fatkeqësia e Kosovës dhe e kombit shqiptar

para një jave - Gazeta Telegraf

Nga Hajro Limaj, Drejtor i Institutit të Politikave të Sigurisë Kombëtare Ashtu si gjatë luftës çlirimtare të viteve 1998-1999, shumë shqiptarë nga krahinat e Shqipërisë u bënë pjesë direkte e kësaj lufte,...

Presidenti Thaçi: Konsultimet me liderët e partive parlamentare i filloj pa humbur kohë

para një jave - Shenja

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë Kurti, me 2/3 e deputetëve të Kosovës, ka thënë se pa humbur kohë do të filloj konsultimet me liderët e të gjitha...

Thaçi: Do t’i ftojë për konsultim liderët e partive politike

para një jave - in7

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për...

Thaçi planifikon t’i nisë konsultimet me partitë për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se do të fillojë konsultimet me liderët e të gjitha partive politike parlamentare pas zhvillimeve të djeshme në Kuvendin e Kosovës ku u rrëzua Qeveria Kurti...

​Aktivizohet Thaçi: Paralajmëron qeveri gjithëpërfshirëse të stabilitetit dhe të unitetit!

para një jave - Fol

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për...

Thaçi: Së shpejti do t’i ftoj për konsultim liderët e partive për krijimin e qeverisë së re

para një jave - News33

Presidenti Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për të shikuar mundësinë e krijimit...

Presidenti Thaçi tregon kur do të fillojë konsultimet me partitë politike

para një jave - Bota Press

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë Kurti, me 2/3 e deputetëve të Kosovës, ka thënë se pa humbur kohë do të filloj konsultimet me liderët e të gjitha...

Lajmërohet Thaçi: Do të filloj konsultimet me liderët e partive për të krijuar Qeverinë e re

para një jave - Pa censure

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë Kurti, me 2/3 e deputetëve të Kosovës, ka thënë se pa humbur kohë do të filloj konsultimet me liderët e të gjitha...

Presidenti Thaçi: Pa humbur kohë do ti filloj konsultimet me liderët e partive për krijimin e Qeverisë së re

para një jave - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë Kurti, me 2/3 e deputetëve të Kosovës, ka thënë se pa humbur kohë do të fillojë konsultimet me liderët e të gjitha...

Presidenti Thaçi: Konsultimet me liderët e partive parlamentare i filloj pa humbur kohë

para një jave - Gazeta Observer

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë Kurti, me 2/3 e deputetëve të Kosovës, ka thënë se pa humbur kohë do të fillojë konsultimet me liderët e të gjitha...

Çka po ndodhë kështu në Kosovë?

para një jave - Lajmi.net

Shkruan: Blerim Shala Kuvendi i Kosovës të mërkurën në mbrëmje shkarkoi Qeverinë e Kosovës të Kryeministrit Albin Kurti. Më shumë se gjithçka tjetër në zhvillimet e lodhshme dhe të rënda politike të javëve...

Apel i 6 deputetëve zviceranë për politikanët në Kosovë: Lini anash lojërat politike

para një jave - News33

Gjashtë deputetë të Parlamentit të Zvicrës kanë dënuar përpjekjet për rrëzimin e qeverisë së Kosovës dhe sidomos synimin e presidentit Hashim Thaçi për t’ia marrë kompetencat kabinetit të kryeministrit...

Atrofizimi gradual i parlamentarizmit kosovar

para një jave - Shenja

Disiplina partiake në Kosovë është kryesisht e fortë. Ndonëse Kushtetuta thotë që “Deputetët e Kuvendit janë përfaqësues të popullit dhe nuk i nënshtrohen asnjë mandati detyrues” (neni 70/1), praktika parlamentare...

KALORËSI I PAVARËSISË SË KOSOVËS

para një jave - Epoka e Re

Izmi Zeka Shteti ynë i ri e ka ndërtuar historinë mbi qenësinë e një trashëgimie historike, por përtej saj ka diçka të veçantë dhe të dallueshme… E veçanta duhet të shihet nga aspekti i trajtimit shkencor,...

Fundi i dekadencës politike dhe prapakthimi i diplomacisë

para një jave - Shenja

Në raportin e CIA-s janë cituar këto fjalë të Enver Hoxhës: “Qeveria e Shqipërisë do të forcojë më tej miqësinë me Jugosllavinë me lidhje të forta ekonomike, politike e kulturore”. Këtë po thotë edhe kryeministri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK