http://kariera.mk

Në Nju Jork 100 të vdekur në vetëm pak orë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 19:03 Nju Jorku po kthehet në një epiqendër të madhe të koronavirusit në SHBA. Të dhënat e fundit të bëra publike nga Guvernatori Andreë Cuomo saktësojnë se janë 37 mijë...

Në vetëm pak orë, 100 të vdekur nga koronavirusi në Nju Jork

para një jave - OraInfo

Koronavirusi është përhapur në shumë vende të botës me numër të madh të të prekurve. Nju Jorku po kthehet në një epiqendër të madhe të koronavirusit në SHBA. Të dhënat e fundit të bëra publike nga Guvernatori...

Në Nju Jork 100 të vdekur në vetëm pak orë

para një jave - Tetova Sot

Nju Jorku po kthehet në një epiqendër të madhe të koronavirusit në SHBA. Të dhënat e fundit të bëra publike nga Guvernatori Andreë Cuomo saktësojnë se janë 37 mijë e 257 personat e prekur nga COVID-10...

Në Nju Jork 100 të vdekur në vetëm pak orë

para një jave - Infokusi

Nju Jorku po kthehet në një epiqendër të madhe të koronavirusit në SHBA. Të dhënat e fundit të bëra publike nga Guvernatori Andreë Cuomo saktësojnë se janë 37 mijë e 257 personat e prekur nga COVID-10...

Nju Jork, 100 të vdekur në vetëm pak orë

para një jave - Periskopi

Nju Jorku po kthehet në një epiqendër të madhe të koronavirusit në SHBA. Të dhënat e fundit të bëra publike nga Guvernatori Andreë Cuomo saktësojnë se janë 37 mijë e 257 personat e prekur nga COVID-10...

Në Nju Jork 100 të vdekur në vetëm pak orë

para një jave - Gazeta Observer

Nju Jorku po kthehet në një epiqendër të madhe të koronavirusit në SHBA. Të dhënat e fundit të bëra publike nga Guvernatori Andreë Cuomo saktësojnë se janë 37 mijë e 257 personat e prekur nga COVID-10...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë, 2 trilionë dollarë

para një jave - Medial

Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. senati Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit...

Senati amerikan miraton pakon e shpëtimit të ekonomisë, 2 trilionë dollarë

para një jave - Aktuale

Senati i SHBA-së ka miratuar me shumicë dërrmuese një projektligj historik prej 2 trilion dollarësh. senati Paketa është për të shpëtuar ekonominë e SHBA-së si dhe për ndihmën ndaj sektorit të kujdesit...

Nju Jork në karantinë, Senati dhe Shtëpia e Bardhë marrëveshje 2 miliardë dollarë për ekonominë

para një jave - Koha Jone

Senati dhe Shtëpia e Bardhë arritën një marrëveshje për një paketë ndihmese prej 2 miliard dollarësh për ekonominë amerikane. Marrëveshja duhet të miratohet përpara se të shkojë te presidenti amerikan,...

SHBA “zgjidh qesen” për COVID-19/ Jepen 2 trilionë dollarë për ekonominë

para një jave - Derveni

Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784 të vdekur dhe rreth 55 mijë persona të...

SHBA “zgjidh qesen” për COVID-19/ Jepen 2 trilionë dollarë për ekonominë

para një jave - Vizion Plus

Pas Europës, edhe SHBA po përballet ashpër me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Miliona njerëz janë urdhëruar të qëndrojnë në shtëpi ndërsa numërohen 784 të vdekur dhe rreth 55 mijë persona të...

Ekspertët amerikanë të alarmuar nga COVID-19, urdhri: Kush shkon në Nju Jork, duhet të hyjnë në karantinë

para një jave - BalkanWeb

Ekspertët e Grupit të Punës së Shtëpisë së Bardhë shprehën alarmin të martën në mbrëmje për ritmet e infektimit me koronavirus në Nju Jork dhe këshilluan personat që kanë qenë në atë qytet, që të vendosen...

SHBA: Çdo person që shkojnë në Nju Jork, karantinë të detyrueshme

para një jave - Insajderi

Koordinatorja për përgjigjen ndaj koronavirusin, Dr. Deborah Birx paraqiti statistika të zymta për përhapjen e virusit në Nju Jork. “Vazhdojmë të mbetemi thellësisht të shqetësuar për qytetin e Nju Jorkut...

Rritje e vlerës së aksioneve në SHBA, Evropë dhe Azi

para një jave - Insajderi

Tregjet kryesore evropiane u rritën me mbi 8.4 për qind. Tregjet kryesore të Nju Jorkut u hapën me 6% më shumë dhe u rritën edhe më shumë deri pasdite. Gjithë këmbimet në bursën e Nju Jorkut bëhen tani...

SHBA/ Çdo person që shkojnë në Nju Jork, karantinë të detyrueshme

para një jave - Top Channel

Ekspertët e Grupit të Punës së Shtëpisë së Bardhë shprehën alarmin të martën në mbrëmje për ritmet e infektimit me koronavirus në Nju Jork dhe këshilluan personat që kanë qenë në atë qytet, që të vendosen...

Rritet vlera e aksioneve në SHBA, Europë dhe Azi

para një jave - Tetova1

Bursa e aksioneve në Azi dhe Evropë u rrit konsiderueshëm të martën, pasuar nga bursa amerikane, pas rënieve të thella të hënën. Indeksi i Tokios, Nikkei u rrit me mbi 7%, ndërsa tregje të tjera aziatike...

Shtëpia e Bardhë: Situata është shumë serioze, njerëzit duan të ikin nga Nju Jorku

para një jave - Sinjali

Ekspertët e Grupit të Punës së Shtëpisë së Bardhë shprehën alarmin për ritmet e infektimit me koronavirus në Nju Jork dhe këshilluan personat që kanë qenë në atë qytet, që të vendosen në karantinë për...

Rritje e vlerës së aksioneve në SHBA, Evropë dhe Azi

para një jave - Medial

Bursa e aksioneve në Azi dhe Evropë u rrit konsiderueshëm të martën, pasuar nga bursa amerikane, pas rënieve të thella të hënën. Indeksi i Tokios, Nikkei u rrit me mbi 7%, ndërsa tregje të tjera aziatike...

Rritje e vlerës së aksioneve në SHBA, Evropë dhe Azi

para një jave - Top Channel

Bursa e aksioneve në Azi dhe Evropë u rrit konsiderueshëm të martën, pasuar nga bursa amerikane, pas rënieve të thella të hënën. Indeksi i Tokios, Nikkei u rrit me mbi 7%, ndërsa tregje të tjera aziatike...

SHBA: Personat që shkojnë në Nju Jork duhet të hyjnë në karantinë

para një jave - Top Channel

Ekspertët e Grupit të Punës së Shtëpisë së Bardhë shprehën alarmin të martën në mbrëmje për ritmet e infektimit me koronavirus në Nju Jork dhe këshilluan personat që kanë qenë në atë qytet, që të vendosen...

SHBA: Personat që shkojnë në Nju Jork duhet të hyjnë në karantinë

para një jave - Zëri i Amerikës

Ekspertët e Grupit të Punës së Shtëpisë së Bardhë shprehën alarmin të martën në mbrëmje për ritmet e infektimit me koronavirus në Nju Jork dhe këshilluan personat që kanë qenë në atë qytet, që të vendosen...

Rritje e vlerës së aksioneve në SHBA, Evropë dhe Azi

para një jave - Zëri i Amerikës

Bursa e aksioneve në Azi dhe Evropë u rrit konsiderueshëm të martën, pasuar nga bursa amerikane, pas rënieve të thella të hënën. Indeksi i Tokios, Nikkei u rrit me mbi 7%, ndërsa tregje të tjera aziatike...

Rritje e frikshme e infektimeve me COVID-19 në Nju Jork

para një jave - Gazeta Tema

Në SHBA numri i të prekurve me COVID-19 ka arritur në rreth 46,500, me rreth 600 të vdekur dhe sëmundja ka prekur të gjitha shtetet. Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të martën se SHBA mund...

Personat që shkojnë në Nju Jork duhet të hyjnë në karantinë

para një jave - Arbresh

Ekspertët e Grupit të Punës së Shtëpisë së Bardhë shprehën alarmin të martën në mbrëmje për ritmet e infektimit me koronavirus në Nju Jork dhe këshilluan personat që kanë qenë në atë qytet, që të vendosen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK