http://kariera.mk

Virusi që po e “vret” edhe ekonominë globale

para 2 muajve - Koha.mk

Nga masat e marra për shkak të parandalimit të virusit korona, më së shumti po vuajnë sipërmarrjet që janë të lidhura me rrjetet ndërkombëtare apo ato të eksportit. Ekspertët e fushës thonë se mbyllja...

Monitor Ekonomi/ COVID-19, virusi që po ndal globin me bilance ekonomike negative

para 2 muajve - BalkanWeb

COVID-19 godet ekonominë globale, duke shtrirë pasojat edhe në ekonominë tonë kombëtare. Tregtia me shumicë e pakicë, si dhe derivatet që rrjedhin prej këtij sektori e kanë ulur në minimum rendimentin...

Pasojat e pandemisë Covid-19 në ekonomi

para 2 muajve - ElbasaniPlus

Doc D-r Jeton Shaqiri Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia, gjendja dhe perspektiva e saj pas Covid-19.  Për të gjithë shtrohet pyetja Çfarë po ndodh me ekonominë sot? Çfarë...

Shkruan Doc.Dr Jeton Shaqiri, “Pasojat e pandemisë Covid 19 në ekonomi”

para 2 muajve - TopShqip

Pasojat e pandemisë Covid-19 në ekonomi – Doc D-r Jeton Shaqiri (Profesor i Shkenace Ekonomike pranë Universitetit Ndërkombëtar në Strugë) Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia,...

Shkruan Doc.Dr Jeton Shaqiri, “Pasojat e pandemisë Covid 19 në ekonomi”

para 2 muajve - InfoAlb

Pasojat e pandemisë Covid-19 në ekonomi – Doc D-r Jeton Shaqiri (Profesor i Shkenace Ekonomike pranë Universitetit Ndërkombëtar në Strugë) Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia,...

Pasojat e pandemisë Covid-19 në ekonomi

para 2 muajve - Zhurnal

Nga: Doc D-r Jeton Shaqiri Një nga problemet më të diskutueshme sot në botë është ekonomia, gjendja dhe perspektiva e saj pas Covid-19. Për të gjithë shtrohet pyetja Çfarë po ndodh me ekonominë sot? Çfarë...

Koronavirusi, nisja e krizës ekonomike globale dhe përballja me të

para 2 muajve - Gazeta Tema

(Vështirë se do të ketë individ, sektor të ekonomisë, të sistemit financiar dhe bankar, shoqëror që nuk do të preken.) Nga Akademik,Prof Anastas Angjeli “Nëse ekonomistët duan të jenë të kuptueshëm, duhet...

Koronavirusi – shkaktar apo lajmëtar i krizave?

para 2 muajve - 24 ore

Adrian Civici Nëgjuhën kineze fjala “krizë” shprehet nëpërmjet logogramit apo simbolit 危,që nënkupton “shfaqjen dhe diagnostifikimin e një sëmundje” dhe “recetën e shërimit të saj duke nxjerrë mësime për...

30 ditët që ndryshuan botën

para 2 muajve - Gazeta Express

Mistere Gazeta Express 23/03/2020 22:13 Charles Riley E hënë, 17 Shkurt. Përhapja e koronavirusit të ri vazhdon e pandalur në Kinë, por më pak se 1.000 njerëz janë infektuar jashtë vendit. Me virusin larg...

Fundi i globalizmit? Jo, mos e dyshoni kot!

para 2 muajve - Almakos

Nga Zachary Karabell Gjatë javëve të kaluara, koronavirusi nga një epidemic aziatike me efekte të forta në rrjetin e tregtisë ndërkombëtare kaloi në një pandemi globale që po zhyt tërë botën në recesion....

Koronavirusi – shkaktar apo lajmëtar i krizave?

para 2 muajve - BalkanWeb

Nëgjuhën kineze fjala “krizë” shprehet nëpërmjet logogramit apo simbolit 危,që nënkupton “shfaqjen dhe diagnostifikimin e një sëmundje” dhe “recetën e shërimit të saj duke nxjerrë mësime për të ardhmen”,...

Koronavirusi – shkaktar apo lajmëtar i krizave?

para 2 muajve - Gazeta Tema

Nga Adrian Civici Në gjuhën kineze fjala “krizë” shprehet nëpërmjet logogramit apo simbolit 危, që nënkupton “shfaqjen dhe diagnostifikimin e një sëmundje” dhe “recetën e shërimit të saj duke nxjerrë mësime...

Pandemia me COVID-19 ka infektuar dhe ekonominë

para 2 muajve - Shenja

Pandemia me COVID-19 ka bërë që të jetë i frikshëm edhe në aspektin ekonomik. Kjo frikë është edhe më e madhe pasi që dihet se ekonomia globale rikuperohet nga kriza që ndodhi para 10 viteve dhe pasojat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK