http://kariera.mk

Meta kthen Ligjin e Pronave: Bie ndesh me Kushtetutën

para një dite - Telegrafi

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për “Përfundimin e proceseve kalimtare të pronësisë në Republikën e Shqipërisë”. Ligji i miratuar në Kuvend më 5 mars 2020, parashikonte zgjidhjen përfundimtare...

Meta rikthen në Kuvend ligjin për pronat

para një dite - Telegrafi

Presidenti Ilir Meta me anë të një dekreti ka kthyer për rishqyrtim në Kuvendin ligjin për procesin kalimtar të pronave në Shqipëri. Në një njoftim nga Presidenca, bëhet me dije se Meta ka gjetur disa...

Meta kthen në Kuvend ligjin për proceset kalimtare të pronësisë: Cenon dispozitat Kushtetuese

para një dite - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për “Përfundimin e proceseve kalimtare të pronësisë në Republikën e Shqipërisë”. Sipas Presidencës disa nene të këtij ligji duhen rishikuar nga Kuvendi i...

Meta ktheu ‘’Ligjin për Pronat’’, Balla: Nuk ka lexuar rekomandimet e KE dhe ‘Venecias’, janë 200 mijë familje dhe invesitorë të huaj që po presin miratimin

para një dite - BalkanWeb

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pasi Presidenti Ilir Meta ktheu sot për rishqyrtim ‘’Ligjin për Pronat’’ duke thënë se mazhoranca priti 1 vit për të miratuar këtë ligj i cili...

Meta ktheu në Kuvend ligjin për pronat, Balla: Keqardhje për Presidentin, s’ka lexuar komentet e “Venecias” dhe KE

para një dite - Gazeta Tema

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, në lidhje me vendimin e Ilir Metës për të kthyer në Kuvend ligjin për pronat, tha se ndjen keqardhje për presidentin. Sipas tij Meta nuk ka lexuar komentet...

Përfundon ‘paqja’! Meta rikthen ligjin e qeverisë për pronësinë: Shkel Kushtetutën

para një dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 16:26 Presidenti Ilir Meta ka rikthyer në kuvend ligjin e shumëdebatuar të qeverisë për pronat, me argumentin se disa prej neneve të saj shkelin kushtetutën. Fjala është...

Meta kthen Ligjin e Pronave: Bie ndesh me Kushtetutën

para një dite - Vizion Plus

Presidenti i vendit Ilir Meta ka kthyer në kuvend ligjin e pronave. Ligji i miratuar në kuvend më 5 mars 2020, parashikonte zgjidhjen përfundimtare të problemeve të pronësisë në zonat rurale dhe urbane,...

Kthimi i ‘’Ligji për Pronat’’, Balla: Meta nuk i ka lexuar rekomandimet

para një dite - Opinion

Pasi Presidenti Ilir Meta ktheu për rishqyrtim ‘’Ligjin për Pronat’’, ka ardhur reagimi i parë nga mazhoranca. Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, është shprehur se Qeveria priti 1 vit për...

“Rrezikon të krijojë tension kushtetues”/ Presidenti Meta kthen në Kuvend ligjin e pronave: Ja arsyet…

para një dite - Standard

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend Ligjin për Përfundimin e Proceseve Kalimtare të Pronësisë, i cili u miratua në Parlament me 94 vota pro, disa javë më parë. Argumentimi i plotë i Presidentit: Kuvendi...

Kthimi i ‘’Ligjin për Pronat’’, Balla: Meta nuk i ka lexuar rekomandimet

para një dite - Opinion

Pasi Presidenti Ilir Meta ktheu për rishqyrtim ‘’Ligjin për Pronat’’, ka ardhur reagimi i parë nga mazhoranca. Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, është shprehur se Qeveria priti 1 vit për...

Meta kthen për rishqyrtim ligjin për pronat

para një dite - Klan

Meta kthen për rishqyrtim ligjin për pronat Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim këtë të enjte ligjin për pronat. Presidenca ka njoftuar se disa nene të këtij ligji duhen rishikuar nga Kuvendi...

Meta nuk harron, i rikthen Ramaës për shqyrtim Kuvendit ligjin e pronave

para një dite - Albeu

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend Ligjin për Përfundimin e Proceseve Kalimtare të Pronësisë, i cili u miratua në Parlament me 94 vota pro, disa javë më parë. Meta argumenton se disa nen të këtij...

“Rrezikon të krijojë tension kushtetues”, Meta kthen në Kuvend ligjin e pronave: Ja të gjitha arsyet

para një dite - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta kthenpër rishqyrtim në Kuvend ligjin e pronave. Në dekretin e publikuar këtë pasdite në faqen e Presidencës, Kreu i Shtetit sqaron edhe arsyet që e kanë çuar në kthimin pas të këtij...

Presidenti Ilir Meta “rrëzon” sërish Edi Ramën, kthen në Kuvend ligjin për pronat: Bie ndesh me dispozitat juridike

para një dite - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për përfundimin e proceseve kalimtare të pronësisë në Republikën e Shqipërisë. Meta ka dhënë argumentet ligjore për dekretimin e kthimit të ligjit në Kuvend....

Meta nuk dekreton ligjin e pronave, ja kthen Kuvendit për rishqyrtim

para një dite - Opinion

Presidenti i Republiës Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Parlament ligjin “Për përfundimin e proceseve kalimtare të pronësisë në Republikën e Shqipërisë”. Në arsyetimin e tij drejtuar Kuvendit Meta...

Presidenti kthen në Kuvend ligjin për pronat: Rrezikon të krijojë tension kushtetues

para një dite - Koha Jone

Kreu i shtetit Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin e miratuar pak javë më parë nga Kuvendi “Për përfundimin e proceseve kalimtare të pronësisë në Republikën e Shqipërisë. Në argumentet e kthimit të ligjit,...

Presidenti kthen në Kuvend ligjin për pronën

para një dite - Koha Jone

Kreu i shtetit Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin e miratuar pak javë më parë nga Kuvendi “Për përfundimin e proceseve kalimtare të pronësisë në Republikën e Shqipërisë. Në argumentet e kthimit të ligjit,...

Meta kthen në Kuvend ligjin për pronat: Bie ndesh me dispozita kushtetuese

para një dite - Arbresh

Presidenti Republikës, Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për pronat. Në arsyet e kthimit, presidenti sqaron se disa nene të këtij ligji duhen rishikuar nga Kuvendi i Shqipërisë. Më konkretisht, sipas...

Bie ndesh me dispozita kushtetuese,Presidenti kthen në Kuvend ligjin për pronën

para një dite - Gazeta Telegraf

Presidenti Meta i ka kthyer sot Kuvendit ligjin e miratuar më 5 mars për ‘Proceset kalimtare të pronësisë në Republikën e Shqipërisë’. Në argumentin e Presidencës, ky ligj në disa nene – cënon parimin...

Flasin avokatët: Pasojat ligjore që sjell gjendja e jashtëzakonshme e fatkeqësisë natyrore dhe dëmshpërblimet përkatëse

para 3 dite - Standard

Opinion juridk nga Av. @Erald Aga per Studion Ligjore @Aga & Goxhaj Law Firm Ja pse te gjitha ndeshkimet dhe penalizimet si dhe demtimet qe u jane bere qytetareve dhe bizneseve qe nga dt 9 Mars 2020 e...

“Qeveria mori masa shumë shpejt”, Stojku: Ja çfarë përfshin Gjendja e Fatëkeqësisë Natyrore

para 3 dite - Koha Jone

Edmond Stojku, anëtar në Komisionin e Shëndetësisë në një intervistë për Fax News foli në lidhje me situatën e krijuar pas përhapjes së koronavirusit në vendin tonë. Stojku u shpreh se qeveria tek ne veproi...

Shpallja e “Gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore”/ Ja kompetencat e reja të qeverisë

para 3 dite - Standard

Qeveria vendosi dje shpalljen e “Gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore” në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të epidemisë së shkaktuar nga COVID-19”. Vendimi justifikohet për shkak të përhapjes së...

Pasojat ligjore që sjell gjendja e jashtëzakonshme e fatkeqësisë natyrore dhe dëmshpërblimet dhe hetimet përkatëse!

para 3 dite - Gazeta Telegraf

Opinion juridk nga Av. @Erald Aga per Studion Ligjore Aga & Goxhaj Law Firm Ja pse te gjitha ndeshkimet dhe penalizimet si dhe demtimet qe u jane bere qytetareve dhe bizneseve qe nga dt 9 Mars 2020 e deri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK