http://kariera.mk

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Koha Jone

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

“Dritarja e vogël” e Vjosa Osmanit, a e paralajmëroi nënkryetarja e LDK-së largimin nga partia

para një jave - Insajderi

Vjosa Osmani mbrëmë për herë të parë ka dhënë indikacione se mund ta lë Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila ia bëri me dije që mos të mbajë më qëndrime të ndryshme me partinë sic bëri këto ditë kur doli...

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë: Ministrat që po e luftojnë pandeminë do të mbeten në detyrë

para një jave - Telegrafi

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë, Përparim Kryeziu thotë se puna është duke u zhvilluar normalisht dhe volumi i punëve është i njëjtë edhe pas mocionit të djeshëm. Kryeziu për RTV Dukagjini ka thënë se Kabineti...

Qeveri gjithëpërfshirëse apo zgjedhje?

para një jave - Telegrafi

Komisioni i BE-së përmes zëdhënëses Ana Pisonero është shprehur, se rrëzimi i qeverisë Kurti, e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e krizës së pandemisë. Kryeministri i Kosovës...

Rrëzimi i Qeverisë Kurti e lë politikën kosovare me paqartësi tjera

para një jave - Kallxo

Në mes të një krize shëndeti publik për shkak të pandemisë koronavirus, Kosova futet në një tjetër krizë politike, duke ngre një numër pyetjesh për formimin e qeverisë së ardhshme dhe të ardhmen e dialogut...

KURTI: QEVERIA NË DETYRË DO TË VAZHDOJË PUNËN

para një jave - Klan Macedonia

Me 82 vota për, 32 kunder dhe 1 abstenim deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë rrëzuar mbrëmë qeverinë Kurti në një kohë kur Kosova si e gjithë bota po ballafaqohet me pandeminë e koronavirusit.  Votimi...

Pas rrëzimit të Kurtit, këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re

para një jave - Albeu

Krasniqi theksoi se inicimi i mocionit të mosbesimit në këtë periudhë është veprim i gabuar. Besimin që ia dha më 3 shkurt të këtij viti, Kuvendi i Kosovës qeverisë Kurti për të udhëhequr ekzekutivin,...

Kurti: Dobësimi i qeverisë sime, porosi e Grenell

para një jave - Klan

Kurti: Dobësimi i qeverisë sime, porosi e Grenell Mustafa: Ministrat e LDk-së do vazhdojnë punën Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë rrëzuar mbrëmë qeverinë Kurti...

Rrëzimi i Qeverisë Kurti, çka pas? Tre skenarët e mundshëm

para një jave - Infokusi

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re

para një jave - Zhurnal

Pas rrëzimit të Kurtit, këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re. Besimin që ia dha më 3 shkurt të këtij viti, Kuvendi i Kosovës qeverisë Kurti për të udhëhequr ekzekutivin, ia mori mbrëmë para...

Pas rrëzimit të qeverisë Kurti - Qeveri gjithëpërfshirëse apo zgjedhje?

para një jave - DW

Komisioni i BE-së përmes zëdhënëses Ana Pisonero është shprehur, se rrëzimi i qeverisë Kurti, e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e krizës së pandemisë. Kryeministri i Kosovës...

Kurti: Qeveria në detyrë do të vazhdojë punën në luftimin e pandemisë

para një jave - Top Channel

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas rrëzimin të qeverisë nga mocioni i inicuar nga partneri qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Kurti me anë të një postimi në...

Ja si mund të veprojë Thaçi pas rrëzimit të qeverisë- vendi mund të mos shkojë në zgjedhje

para një jave - Sinjali

Kushtetuta e Republikës së Kosovës parasheh se si mund të veprojë presidenti i vendit Hashim Thaçi pas rrëzimit të qeverisë. Neni 100 i Kushtetutës thotë se nëse mocioni i mosbesimit votohet për qeverinë...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Telegrafi

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Kurti: Kjo ishte një rënie e domosdoshme, për ngritjen e nevojshme

para një jave - Alsat-M

Kuvendi i Kosovës, ka votuar me 82 vota “për”, 32 “kundër” dhe një abstenim, mocionin e mosbesimit të ngritur nga LDK-ja e Isa Mustafës, ndaj qeverisë së kryeministrit Albin Kurti. Pas votimit të mosbesimit...

Zëdhënësja e KE-së: Rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë

para një jave - Top Channel

Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrejtin social Twitter, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën...

Kurti nuk do t’i shkarkojë ministrat e LDK-së, kërkon të punojnë në luftimin e Coronavirusit

para një jave - Zeri

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë...

Zëdhënësja e KE-së: Rrëzimi i qeverisë e çon Kosovën në një situatë të vështirë

para një jave - BalkanWeb

Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në...

Kurti nuk do t’i shkarkojë ministrat e LDK-së, kërkon të punojnë në luftimin e Coronavirusit

para një jave - GazetaBlic

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë...

Rrëzimi i Qeverisë Kurti, çka pas? Tre skenarët e mundshëm

para një jave - TopShqip

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Rrëzimi i Qeverisë Kurti, çka pas? Tre skenarët e mundshëm

para një jave - InfoAlb

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Zëdhënësja e KE-së: Rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë

para një jave - Zhurnal

Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrejtin social Twitter, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - TV Koha

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Pas rrëzimit të Kurtit, këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re

para një jave - TV21

Krasniqi theksoi se inicimi i mocionit të mosbesimit në këtë periudhë është veprim i gabuar. Besimin që ia dha më 3 shkurt të këtij viti, Kuvendi i Kosovës qeverisë Kurti për të udhëhequr ekzekutivin,...

Zëdhënësja e KE-së: Rrëzimi i qeverisë e çon Kosovën në një situatë të vështirë

para një jave - Koha Jone

Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në...

Vjosa Osmani: Mocioni i ngritur ndaj qeverisë, i pashembullt

para një jave - Gazeta Telegraf

Nga Vjosa Osmani Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës! Ky është fjalimi që nuk do të doja ta mbaja! Si kryetare e Kuvendit të Kosovës, kam përgjegjësinë institucionale që t’ju drejtohem nga kjo...

Pas rrëzimit të Kurtit, këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re

para një jave - RTV 21

Krasniqi theksoi se inicimi i mocionit të mosbesimit në këtë periudhë është veprim i gabuar Besimin që ia dha më 3 shkurt të këtij viti, Kuvendi i Kosovës qeverisë Kurti për të udhëhequr ekzekutivin, ia...

Këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re

para një jave - OraInfo

Pas rrëzimit të Kurtit, këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re. Besimin që ia dha më 3 shkurt të këtij viti, Kuvendi i Kosovës qeverisë Kurti për të udhëhequr ekzekutivin, ia mori mbrëmë para...

Pas rrëzimit të qeverisë Kurti – Qeveri gjithëpërfshirëse apo zgjedhje?

para një jave - KDPolitik

Komisioni i BE-së përmes zëdhënëses Ana Pisonero është shprehur, se rrëzimi i qeverisë Kurti, e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e krizës së pandemisë. Kryeministri i Kosovës...

A e paralajmëroi Vjosa Osmani largimin nga partia: “Dritarja e vogël”

para një jave - OraInfo

“Dritarja e vogël” e Vjosa Osmanit, a e paralajmëroi nënkryetarja e LDK’së largimin nga partia. Vjosa Osmani mbrëmë për herë të parë ka dhënë indikacione se mund ta lë Lidhjen Demokratike të Kosovës e...

Vjosa Osmani – Gruaja që guxon t’i sfidojë burrat e LDK-së

para një jave - Kallxo

Edhe dje ashtu si shumë herë të tjera, kryeparlamentarja Vjosa Osmani nuk u zmbraps nga qëndrimi i saj, pavarësisht qëndrimit të partisë së saj, Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Osmani votoi kundër...

Mustafa pasi rrëzoi Kurtin: Jo tërheqje ministrash të LDK-së, duhen për Corona-n

para një jave - InfoShqip

Pasi e rrëzoi me votëbesim, Isa Mustafa, triumfator momental politik ndaj Albin Kurtit, tha se gjithsesi nuk do i tërheqë ministrat e tij nga kabineti. “Në kohën kur po ballafaqohemi me Pandeminë e COVID-19,...

Vjosa Osmani – Gruaja që guxon t’i sfidoj burrat e LDK-së

para një jave - Kallxo

Edhe dje ashtu si shumë herë të tjera, kryeparlamentarja Vjosa Osmani nuk u zmbraps nga qëndrimi i saj, pavarësisht qëndrimit të partisë së saj, Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Osmani votoi kundër...

Kosovë: Qeveri gjithëpërfshirëse apo zgjedhje?

para një jave - Albinfo

Komisioni i BE-së përmes zëdhënëses Ana Pisonero është shprehur, se rrëzimi i qeverisë Kurti, e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e krizës së pandemisë. Kryeministri i Kosovës...

Kurti: Qeveria në detyrë do të vazhdojë punën në luftimin e pandemisë

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas rrëzimin të qeverisë nga mocioni i inicuar nga partneri qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Kurti me anë të një postimi në...

Qeveri gjithëpërfshirëse apo zgjedhje?

para një jave - Fol

Komisioni i BE-së përmes zëdhënëses Ana Pisonero është shprehur, se rrëzimi i qeverisë Kurti, e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e krizës së pandemisë. Kryeministri i Kosovës...

Kurti: Kjo ishte një rënie e domosdoshme, për ngritjen e nevojshme

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-26T15:21:27+01:00 Kuvendi i Kosovës, ka votuar me 82 vota “për”, 32 “kundër” dhe një abstenim, mocionin e mosbesimit të ngritur nga LDK-ja e Isa Mustafës, ndaj qeverisë së kryeministrit Albin...

Zëdhënësi i Qeverisë nuk tregon pse u shkarkua Hoti, premton se ministrat tjerë të LDK-së s’do të preken

para një jave - Zhurnal

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë...

Zëdhënësi s’tregon pse u shkarkua Avdullah Hoti, thotë se ministrat tjerë të LDK’së s’do të preken

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 11:01 Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit...

Zëdhënësi i Qeverisë thotë se nuk do të shkarkohen ministrat e LDK-së

para një jave - Koha.mk

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë...

BE: Udhëheqësit e Kosovës të veprojnë me përgjegjësi

para një jave - Zëri i Amerikës

Bashkimi Evropian vlerësoi të enjten se Kosovës i duhet qëndrueshmëri dhe udhëheqësit politik duhet të veprojnë me përgjegjësi në situatën e krijuar pas rrëzimit të qeverisë së kryeministrit Albi Kurti....

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Shenja

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë: Ministrat që po e luftojnë pandeminë do të mbeten në detyrë

para një jave - Periskopi

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë, Përparim Kryeziu thotë se puna është duke u zhvilluar normalisht dhe volumi i punëve është i njëjtë edhe pas mocionit të djeshëm. Kryeziu për RTV Dukagjini ka thënë se Kabineti...

Pak minuta pas shkarkimit, këtë veprim ndërmori Albin Kurti

para një jave - Insajderi

Rrëzimi i tij i tij nuk ishte i vetmi kryelajm gjatë ditës së djeshme. Në orët e mesnatës, Kurti mori vendim ta shkarkojë zëvendësin e tij të parë në qeveri, Avdullah Hotin Mirëpo shkarkimi i Hotit u bë...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - InfoShqip

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Pas rrëzimit të qeverisë Kurti – Qeveri gjithëpërfshirëse apo zgjedhje?

para një jave - Ekonomia Online

Komisioni i BE-së përmes zëdhënëses Ana Pisonero është shprehur, se rrëzimi i qeverisë Kurti, e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e krizës së pandemisë. Kryeministri i Kosovës...

Thaçi sot deklarohet për mandatarin për formimin e Qeverisë së re

para një jave - GazetaBlic

Mbrëmë 82 deputetë i dhanë fundin Qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti. Mocionit të inicuar nga LDK kundër qeverisë iu përgjigjën 32 deputetë të tjerë kundër e një abstenoi. Në situatën e re pritet që...

Rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë, thotë një zëdhënëse e KE-së

para një jave - Evropa e Lirë

Ana Pisonero, zëdhënëse e Komisionarit Evropian për Zgjerim, Fqinjësi dhe Partneritet Ndërkombëtar, përmes një postimi në rrejtin social Twitter, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë...

“Dritarja e vogël” e Vjosa Osmanit, a e paralajmëroi nënkryetarja e LDK-së largimin nga partia

para një jave - InfoShqip

“Dritarja e vogël” e Vjosa Osmanit, a e paralajmëroi nënkryetarja e LDK’së largimin nga partia Vjosa Osmani mbrëmë për herë të parë ka dhënë indikacione se mund ta lë Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila...

Kurti s’do t’i shkarkojë ministrat e LDK-së

para një jave - Zeri

Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti u rrëzua mbrëmë nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 85 vota për. Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri...

Mustafa: LDK-ja nuk do t’i tërheqë ministrat nga qeveria

para një jave - Koha.mk

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se LDK-ja nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe zëvëndësministrat nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. “Pasi që koalicioni VV-LDK...

“Dritarja e vogël” e Vjosa Osmanit, a e paralajmëroi nënkryetarja e LDK’së largimin nga partia

para një jave - 24 ore

Vjosa Osmani mbrëmë për herë të parë ka dhënë indikacione se mund ta lë Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila ia bëri me dije që mos të mbajë më qëndrime të ndryshme me partinë sic bëri këto ditë kur doli...

Kurti në mesnatë shkarkon Abdulla Hotin

para një jave - Derveni

Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Rrëzimi i tij i tij nuk ishte i vetmi kryelajm...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit: A do ta ‘spastrojë’ qeverinë nga ministrat e LDK-së?

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 10:19 Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili...

Zëdhënësi i Qeverisë nuk tregon pse u shkarkua Hoti, premton se ministrat tjerë të LDK-së s’do të preken

para një jave - OraInfo

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë...

Zëdhënësi i Qeverisë tregon se a do të shkarkohen ministrat e tjerë të LDK-së

para një jave - Sinjali

Qeveria Kurti u rrëzua dje nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ku mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në orët e mesnatës...

Mustafa: Edhe pse qeveria Kurti ra, nuk do i tërheq ministrat për shkak të Covid-19

para një jave - Medial

PRISHTINE, 26 mars/MEDIAL/- Kryetari i LDK-së Isa Mustafa deklaron se nuk do t’i tërheqë njëanshëm ministrat dhe zëvendësministrat e LDK-së nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Pas rrëzimit të...

Mustafa: Kurti shkarkoi Hotin para mesnate, por unë nuk i tërheqi ministrat për shkak të koronavirusit

para një jave - Medial

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë...

Mustafa: Nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria, Kurti të vendosë nëse do të punoj me ta apo jo…

para një jave - Top Channel

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendësministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Ina

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Infokusi

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Mustafa reagon pasi që Kurti e shkarkoi Hotin: E shkarkoi para mesnate, por nuk i heqi ministrat

para një jave - Ina

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë...

Kurti nuk do t’i shkarkojë ministrat e LDK-së, kërkon të punojnë në luftimin e COVID-19

para një jave - Bota Press

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro.Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin...

Mustafa flet për shkarkimin e Hotit nga Kurti

para një jave - Insajderi

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka tregaur se ai nuk do ‘ti tërheq nga pozita e ministrave dhe zëvendësministrave të LDK-së nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Mustafa këtë...

Zëdhënësi s’tregon pse u shkarkua Avdullah Hoti, thotë se ministrat tjerë të LDK’së s’do të preken

para një jave - Zeri

Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë, se Kurti nuk a ka...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat e LDK-së nga Qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do të punoj me ta, ose t’i liroj siç bëri me Hotin

para një jave - Telegrafi

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheq ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni...

Mustafa: Nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria, Kurti të vendosë nëse do të punoj me ta apo jo…

para një jave - Portalb

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendësministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni...

Mustafa: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do punojë me ta

para një jave - BalkanWeb

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni...

Mustafa i vendosur: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë…

para një jave - Standard

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni...

Mustafa: Ministrat e LDK-së do të jenë në detyrë deri në zgjedhjen e qeverisë së re

para një jave - Aktuale

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ministrat e tij nuk do t’i tërheq njëanshëm dhe ata do të jenë në krye të detyrës deri në zgjedhjen e qeverisë së re. Megjithatë, Mustafa deklaroi se mbetet...

Këta janë 3 skenarët pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - OraInfo

Kuvendi i Kosovës ka votuar për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit...

Vjosa Osmani – Gruaja që guxon t’i sfidojë burrat e LDK-së

para një jave - in7

Edhe dje ashtu si shumë herë të tjera, kryeparlamentarja Vjosa Osmani nuk u zmbraps nga qëndrimi i saj, pavarësisht qëndrimit të partisë së saj, Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Osmani votoi kundër...

Isa Mustafa: Ministrat dhe zv.ministrat e mi do vazhdojnë punën, jemi në kohën e pandemisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 9:19 Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga qeveria në dorëheqje. Mustafa ka thënë se si kryetar i partisë, në kohën e pandemisë...

Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

para një jave - Koha.mk

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Related Posts Nëse LVV nuk dërgon emër te Presidenti, Qeveria...

Mustafa: LDK-ja nuk do t'i tërheqë ministrat nga qeveria

para një jave - Evropa e Lirë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se LDK-ja nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe zëvëndësministrat nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. “Pasi që koalicioni VV-LDK...

Kosovë/ Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Top Channel

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Gashi – Konjufcës: Po të na konsultonit, do ta shkarkonim secilin që do të ishte pengesë

para një jave - InfoShqip

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, i është përgjigjur ministrit të Jashtëm, Glauk Konjufca, i cili tha se Nekibe Kelmendi ishte shkarkuar nga Hashim Thaçi në kohën kur ishte kryeministër...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 9:01 Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit...

Ra Qeveria Kurti

para një jave - Portalb

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë, shkruan Koha.net , transmeton Portalb.mk. Në sallë kanë qenë...

Tre skenarët pas rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Portalb

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja ose edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj Qeverie me kompetenca të kufizuara...

Qeveria në dorëheqje, Mustafa: Ministrat dhe zv.ministrat e mi do vazhdojnë punën, jemi në kohën e pandemisë

para një jave - Albeu

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga qeveria në dorëheqje. Mustafa ka thënë se si kryetar i partisë, në kohën e pandemisë nuk do t’i tërheqë njëanshëm as...

Mustafa: LDK nuk do t’i tërheqë ministrat dhe zëvendësministrat e saj

para një jave - Illyria

Prishtinë, 26 mars 2020 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ministrat dhe zëvendësministrat e kësaj partie do të jenë pjesë e Qeverisë në detyrë, në qoftë se për këtë...

"LDK nuk do t’i tërheqë njëanshëm ministrat nga detyrat në Qeveri"

para një jave - Anadolu Agency

Prishtinë Pas shkarkimit të mbrëmshëm të zëvendëskryeministrit të parë në Qeverinë në detyrë të Kosovës, Avdullah Hoti nga ana e kryeministrit në detyrë Albin Kurti, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit – A do ta ‘spastrojë’ qeverinë nga ministrat e LDK-së?

para një jave - Lajmi.net

Rrëzimi i Albin Kurtit nga qeveria nuk ishte kryelajmi i vetëm gjatë ditës së djeshme. Në orët e mesnatës, Kurti mori vendim ta shkarkojë zëvendësin e tij të parë në qeveri, Avdullah Hotin, shkruan lajmi.net....

Ky është fjalimi i Avdullah Hotit që e acaroi Kurtin dhe e shtyri ta shkarkon në gjysmë të natës

para një jave - Pa censure

Kryeministri në largim Albin Kurti, vendimin e parë që e mori pas rrëzimit të qeverisë së tij në Kuvend, ishte ai i shkarkimit të zëvendësit të tij nga LDK, Avdullah Hoti. Avdullah Hoti më nuk do të jetë...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

para një jave - Zhurnal

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhe pse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa tha se është në...

“Dritarja e vogël” e Vjosa Osmanit, a e paralajmëroi nënkryetarja e LDK-së largimin nga partia

para një jave - Fakti Ditor

Vjosa Osmani mbrëmë për herë të parë ka dhënë indikacione se mund ta lërë Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila ia bëri me dije që të mos mbajë më qëndrime të ndryshme me partinë, siç bëri këto ditë kur...

“Dritarja e vogël” e Vjosa Osmanit, a e paralajmëroi nënkryetarja e LDK-së largimin nga partia

para një jave - News33

“Dritarja e vogël” e Vjosa Osmanit, a e paralajmëroi nënkryetarja e LDK’së largimin nga partia Vjosa Osmani mbrëmë për herë të parë ka dhënë indikacione se mund ta lë Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Klan

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit...

Pas rrëzimit të Kurtit, këta janë skenarët për formimin e qeverisë së re

para një jave - Periskopi

Besimin që ia dha më 3 shkurt të këtij viti, Kuvendi i Kosovës qeverisë Kurti për të udhëhequr ekzekutivin, ia mori mbrëmë para mesnate duke e rrëzuar atë. Më 82 vota për, Kuvendi i Kosovës votoi mosbesimin...

Fundi i një qeverie 51-ditëshe: Albin Kurti “s’ka shans”, po tani?

para një jave - InfoShqip

Me 82 për, 32 kundër dhe një abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan pro mocionit të mosbesimit të qeverisë, duke e shkarkuar kështu qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti i partisë Vetëvendosja…...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - KDPolitik

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Mustafa: Ministrat e LDK-së do të jenë në detyrë deri në zgjedhjen e qeverisë së re

para një jave - Alsat-M

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ministrat e tij nuk do t’i tërheq njëanshëm dhe ata do të jenë në krye të detyrës deri në zgjedhjen e qeverisë së re. Megjithatë, Mustafa deklaroi se mbetet...

Mustafa: Kurti shkarkoi Hotin para mesnate, por unë nuk i tërheqi ministrat për shkak të koronavirusit

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë...

Thaçi sot deklarohet për mandatarin për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Tetova Sot

Mbrëmë 82 deputetë i dhanë fundin Qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti. Mocionit të inicuar nga LDK kundër qeverisë iu përgjigjën 32 deputetë të tjerë kundër e një abstenoi.Në situatën e re pritet që...

Isa Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Albin Kurtit

para një jave - Gazeta Tema

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është...

Zëdhënësja e KE: Rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë

para një jave - Lexo

Ana Pisonero, zëdhënëse e Komisionarit Evropian për Zgjerim, Fqinjësi dhe Partneritet Ndërkombëtar, përmes një postimi në rrejtin social Twitter, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit: A do ta ‘spastrojë’ qeverinë nga ministrat e LDK-së?

para një jave - Tetova Sot

Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi...

Pasi ia rrëzuan Qeverinë, Kurti shkarkoi zëvendëskryeministrin Hoti

para një jave - Portalb

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat dhe zv.ministrat e LDK-së, mbetet në vullnetin e Kurtit nëse do të punoj me ta

para një jave - Sinjali

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, shkruan sot se nuk do t’i tërheq ministrat dhe zëvendësministrat e partisë së tij nga detyra, gjatë kohës sa vendi po përballet me pandeminë. Ai...

LDK edhe votoi kundër Qeverisë edhe tani nuk don t’i tërheqë ministrat

para një jave - Lajm

Pas shkarkimit të mbrëmshëm të zëvendëskryeministrit të parë në Qeverinë në detyrë të Kosovës, Avdullah Hoti nga ana e kryeministrit në detyrë Albin Kurti, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK),...

Mesazhi i BE-së për politikanët e Kosovës

para një jave - Albinfo

Kosovës i duhet qëndrueshmëri dhe politikanët duhet të veprojnë me përgjegjësi Bashkimi Evropian vlerësoi të enjten se Kosovës i duhet qëndrueshmëri dhe udhëheqësit politik duhet të veprojnë me përgjegjësi...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Gazeta e re

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Mustafa: Edhe pse qeveria Kurti ra, nuk do i tërheq ministrat për shkak të Covid-19

para një jave - Koha Jone

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka folur për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit ditën e djeshmne. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa ka thënë se kohën kur vendi po përballet me Pandeminë...

Shkarkimi i Avdullah Hotit, reagon Isa Mustafa

para një jave - Kallxo

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do të veprojë njëanshëm duke i tërhequr ministrat e LDK-së nga qeveria në dorëheqje. Këtë reagim Mustafa e ka bërë pasi kryeministrit në detyrë, Albin Kurti...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe zv/ministrat nga detyrat e tyre

para një jave - RTV 21

Sipas Mustafës, mbtetet në vullnetin e Kurtit nëse do të punojë me ministrat apo zv/ministrat e LDK-së Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot ka reaguar pas shkarkimit nga detyra të zëvendësministrit në detyrë,...

Isa Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

para një jave - OraInfo

Me 82 vota për deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar mocionin e ngritur nga LDK për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat e LDK-së nga Qeveria, mbetet në dorën e Kryeministrit të punojë me to apo t’i lirojë nga detyra siç bëri me Hotin

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është deklaruar gjatë ditës së sotme se si do të vazhdohet me tej me punën e ministrave të LDK-së në Qeverinë Kurti. Mustafa ka theksuar se në këtë kohë Pandemie nuk do t’i...

Mustafa: Nuk do t' tërheqi ministrat e LDK-së nga detyrat në Qeveri

para një jave - Zeri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t'i tërheq njëanshëm ministrat dhe zëvendësministrat e LDK-së nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje, raporton "Zëri.info". Ai përmes një shkrimi...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Tetova Sot

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Kushtetuta parasheh zgjedhje ose Qeveri nga LVV-ja

para një jave - OraInfo

Kuvendi i Kosovës me 82 vota ka votuar për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vetëm dy opsione para vetes, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë së drejtuar...

“Rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë”

para një jave - Fakti Ditor

Zëdhënësja e Komisionit Evropian për çështje të zgjerimit, Ana Pisonero, përmes një postimi në rrejtin social Twitter, tha se rrëzimi i qeverisë e shpie Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën...

Pas rrëzimit, Kurti e Konjufca nuk mund të ushtrojnë as detyrën e deputetit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 7:28 Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 2 abstenime, Kuvendi i Kosovës ka votuar pro rrëzimit të qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Me këtë vendim,...

Rrëzimi i Albin Kurtit: Këto janë hapat e radhës për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 7:30 Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Evropa e Lirë

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Çka thotë Kushtetuta, kush duhet të formojë Qeverinë e re

para një jave - Albinfo

Në Kushtetutën e Kosovës, neni 100 i saj thotë se nëse mocioni i mosbesimit votohet për Qeverinë në tërësi, Qeveria konsiderohet në dorëheqje Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend...

Një orë pas votimit të mocionit në parlament, Albin Kurti shkarkon zëvendëskryeministrin Hoti

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

Rrëzimi i Kurtit, hapat e radhës për qeverinë e re për të mos shkuar në zgjedhje. Çfarë pritet të bëjë Thaçi

para një jave - BalkanWeb

Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por,...

Flasin nga qeveria Kurti| A do t’i shkarkojë ministrat e LDK-së

para një jave - Infokusi

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë...

BE: Udhëheqësit e Kosovës të veprojnë me përgjegjësi

para një jave - News33

Bashkimi Evropian vlerësoi të enjten se Kosovës i duhet qëndrueshmëri dhe udhëheqësit politik duhet të veprojnë me përgjegjësi në situatën e krijuar pas rrëzimit të qeverisë së kryeministrit Albi Kurti....

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit

para një jave - InfoShqip

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike...

Rënia e qeverisë Kurti, hapat e radhës për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Albeu

Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti , pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj.kuvendi...

Rrëzimi i Kurtit, hapat e radhës për qeverinë e re për të mos shkuar në zgjedhje. Çfarë pritet të bëjë Thaçi

para një jave - Aktuale

Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por,...

Mustafa pasi rrëzoi Kurtin: jo tërheqje ministrash të LDK-së, duhen për Corona-n!

para një jave - Te Sheshi

Pasi e rrëzoi me votëbesim, Isa Mustafa, triumfator momental politik ndaj Albin Kurtit, tha se gjithsesi nuk do i tërheqë ministrat e tij nga kabineti. “ Në kohën kur po ballafaqohemi me Pandeminë e COVID-19,...

NGËRÇI/ Tre skenaret e pas-rrëzimit të Albin Kurtit: nga kush dhe si do qeveriset Kosova

para një jave - Te Sheshi

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës memocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Rënia e Qeverisë Kurti: Këto janë hapat e radhës për formimin e Qeverisë së re

para një jave - OraInfo

Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar me shumicë votash qeverinë Kurti. Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar...

A është kjo arsyeja e shkarkimit të Avdullah Hotit në mesnatë?

para një jave - Infokusi

Shkarkimi i zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hoti duket se ishte menduar shumë më herët, para se të votonin deputetët për ta rrëzuar qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti. Një përplasje verbale...

Si veprohet për krijimin e qeverisë së re pas rrëzimit të Kurtit?

para një jave - Koha Jone

Në bazë të Kushtetutës, pas votimit të suksesshëm të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë, Presidenti ka dy opsione para vetës se si të veprojë. Opsioni i parë, është të nis konsultimet me subjektet politike...

Mustafa: Ministrat e LDK-së do të jenë në detyrë deri në zgjedhjen e qeverisë së re

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ministrat e tij nuk do t’i tërheq njëanshëm dhe ata do të jenë në krye të detyrës deri në zgjedhjen e qeverisë së re. Megjithatë, Mustafa deklaroi se mbetet...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Ekonomia Online

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Bie Qeveria, çka tash?

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vetëm dy opsione para vetes, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë së drejtuar nga kryeministri Albin Kurti. I pari kërkon shpalljen e zgjedhjeve...

Mustafa: Kurti shkarkoi Hotin para mesnate, por unë nuk i tërheqi ministrat për shkak të koronavirusit

para një jave - Shenja

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë...

Skenaret e mundshme pas rëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - in7

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Mustafa nuk do t’i tërheq ministrat dhe zëvendësministrat e LDK-së nga detyra

para një jave - Tetova1

Kryetari i Lidhjes demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka njoftuar se ai nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe zëvendësministrat e LDK-së nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Mustafa këtë e...

Zëdhënësi i Qeverisë tregon a do të shkarkohen ministrat e LDK-së

para një jave - Gazeta Observer

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë...

Mustafa: Edhe pse qeveria Kurti ra, nuk do i tërheq ministrat për shkak të Covid-19

para një jave - Flaka

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka folur për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit ditën e djeshmne. Përmes një postimi në Facebook, Mustafa ka thënë se kohën kur vendi po përballet me Pandeminë...

Kurti e shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - InfoShqip

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Isa Mustafa tregohet “zemërgjerë” – ia lë ministrat e LDK-së Kurtit deri të përfundoj Koronavirusi

para një jave - Infokusi

Me mocionin e ngritur nga partia e tij, u rrëzua Qeveria Kurti, në kohën kur vendi po përballet me pandeminë e Koronavirusit. E kjo e fundit është arsyeja që kryetari i LDK-së po thotë që ministrat e partisë...

Kurti s’do t’i shkarkojë ministrat e LDK-së

para një jave - Epoka e Re

Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti u rrëzua mbrëmë nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 85 vota për. Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri...

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë tregon se çka do të bëjë Kurti me ministrat e LDK-së

para një jave - Periskopi

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë...

Albin Kurti rrëzohet si kryeministër/ Skenarët e Kosovës që vendi mos të shkojë në zgjedhje

para një jave - Almakos

Me 82 vota pro 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por,...

Mustafa: Nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria, Kurti të vendosë nëse do të punoj me ta apo jo

para një jave - 24 ore

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendësministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Arbresh

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Kosovë, tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë!

para një jave - Flaka

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Tre skenarët pas rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - News33

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Kurti nuk do t’i shkarkojë ministrat e LDK-së, kërkon të punojnë në luftimin e Coronavirusit

para një jave - Ekonomia Online

Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit: A do ta ‘spastrojë’ qeverinë nga ministrat e LDK-së?

para një jave - Arbresh

Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

para një jave - News33

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar mbrëmë. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit: A do ta ‘spastrojë’ qeverinë nga ministrat e LDK-së?

para një jave - Bota Press

Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi...

Mustafa: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria, Kurtit i mbetet të vendosë nëse do punojë me ta

para një jave - LajmiFundit

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni...

A do ta ‘spastrojë’ Kurti qeverinë nga ministrat e LDK-së, për shkarkimin e Hotit nuk dha asnjë arsye

para një jave - Periskopi

Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit, a do ta “spastrojë” qeverinë nga ministrat e LDK-së?

para një jave - Ekonomia Online

Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit: A do ta ‘spastrojë’ qeverinë nga ministrat e LDK-së?

para një jave - Gazeta Observer

Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Epoka e Re

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

Kushtetuta imponon zgjedhje ose Qeveri nga LVV-ja

para një jave - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vetëm dy opsione para vetes, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë së drejtuar nga kryeministri Albin Kurti. I pari kërkon shpalljen e zgjedhjeve...

Ja çfarë mund të ndodhë me Qeverinë pas shkarkimit të Kabinetit Kurti

para një jave - PortaliOnline

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

“Hakmerret” Albin Kurti, pas shkarkimit nga Kuvendi, shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - PortaliOnline

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka shkarkuar Avdullah Hotin nga pozita e zëvendëskryeministrit të Kosovës. Ky vendim i Kurtit vjen pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. ‘’Kryeministri...

Këto janë hapat e radhës për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Infokusi

Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por,...

Isa Mustafa: Ministrat dhe zv.ministrat e mi do vazhdojnë punën, jemi në kohën e pandemisë

para një jave - Arbresh

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga qeveria në dorëheqje. Mustafa ka thënë se si kryetar i partisë, në kohën e pandemisë nuk do t’i tërheqë njëanshëm as...

Mustafa: Kurti shkarkoi Hotin para mesnate, por unë nuk i tërheqi ministrat për shkak të koronavirusit

para një jave - Arbresh

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë...

Mustafa: Kurti shkarkoi Hotin para mesnate, por unë nuk i tërheqi ministrat për shkak të koronavirusi

para një jave - Gazeta Observer

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë...

Mustafa: Kurti mund ta vazhdojë punën me ministrat e LDK-së

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot, pas rrëzimit të mbrëmshëm të qeverisë, ka thënë se nuk do t’i tërheqë njëanshëm ministrat e LDK-së nga qeveria në dorëheqje, as zëvendësministrat. “Në kohën kur po...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat e LDK-së nga Qeveria, mbetet në dorën e Kryeministrit të punojë me to apo t’i lirojë nga detyra siç bëri me Hotin

para një jave - Bota Press

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është deklaruar gjatë ditës së sotme se si do të vazhdohet me tej me punën e ministrave të LDK-së në Qeverinë Kurti.Mustafa ka theksuar se në këtë kohë Pandemie nuk do t’i...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Periskopi

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara...

RRËZIMI/ Fundi i një qeverie 51-ditëshe: Albin Kurti “s’ka shans”, po tani?

para një jave - Te Sheshi

Me 82 për, 32 kundër dhe një abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan pro mocionit të mosbesimit të qeverisë, duke e shkarkuar kështu qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti i partisë Vetëvendosja…...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq njëanshëm nga detyra ministrat dhe zv/ministrat e LDK-së

para një jave - Periskopi

Mbrëmë, pas rrëzimit të Qeverisë, Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga detyra e zëvendëskryeministrit, Avdullah Hoti, shkruan Periskopi. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është...

Këta janë tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Ekonomia Online

Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim. Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët...

Rrëzimi i Albin Kurtit: Këto janë hapat e radhës për formimin e Qeverisë së re

para një jave - Bota Press

Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por,...

Pas rrëzimit, Kurti e Konjufca nuk mund të ushtrojnë as detyrën e deputetit

para një jave - Arbresh

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 2 abstenime, Kuvendi i Kosovës ka votuar pro rrëzimit të qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Me këtë vendim, qeveria aktuale do të jetë qeveri në...

Kurti dhe Konjufca në qeverinë teknike s’mund ta ushtrojnë as detyrën e deputetit

para një jave - Epoka e Re

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 2 abstenime, Kuvendi i Kosovës ka votuar mbrëmë, pas një seance të gjatë, me debate për dhe kundër, rrëzimin e Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti....

Fillon hakmarrja, Albin Kurti e shkarkon Avdullah Hotin nga posti i zv.kryeministrit

para një jave - Pa censure

Kryeministri në detyrë, Albin kurti ka marrë vendim për lirim nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Vendimi në fjalë u bë publik pas përfundimit të seancës së Kuvendit të...

Kushtetuta imponon zgjedhje ose Qeveri nga LVV-ja

para një jave - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vetëm dy opsione para vetes, pas votimit të mocionit të mosbesimit kundër Qeverisë së drejtuar nga kryeministri Albin Kurti. I pari kërkon shpalljen e zgjedhjeve...

Kosovë: Kurti shkarkoi zëvendësin e parë të tij, Avdullah Hoti

para një jave - Iliria News

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, shkarkoi nga detyra zëvendësin e tij të parë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, vetëm pak kohë pasi që parlamenti miratoi me 82 vota...

Vjosa Osmani: Do të votoj kundër çdo mocioni që ia pret këmbët atyre që kishin shpresë

para një jave - Shprehja.com

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani ka paralajmëruar se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit për Qeverinë Kurti. “Do të votoj kundër çdo mocioni që e lë qoftë edhe një qytetar të vetëm pa...

Kurti shkarkon nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë Avdullah Hotin

para një jave - Shprehja.com

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për  shkarkimin nga posti t; zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Deri te kjo erdhi pas shkarkimit të...

Albin Kurti në mesnatë shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Shprehja.com

Ky shkarkim erdhi menjëherë pas rrëzimit të  Qeverisë. Shkarkimi i tij u bë i ditur tash përmes një postimi të asistentit të Kurtit në Facebook. Kujtojmë se Qeverisë Kurti iu dha lamtumira e fundit sonte...

Komike: Kurti argëton popullatën në mesnatë, shkarkon Avdullah Hotin (Dokument)

para një jave - Insajderi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, iu hakmor Lidhjes Demokratike të Kosovës menjëherë pas votimit të mocionit për rrëzimin e tij dhe qeverisë që ai drejton. Ai menjëherë ka marr vendim për...

Kryeministri në detyrë shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 0:17 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka shkarkuar Avdullah Hotin nga pozita e zëvendëskryeministrit të Kosovës. Ky vendim i Kurtit vjen pas votimit të mocionit...

Kurti shkarkon Avdullah Hotin nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë

para një jave - Telegrafi

Kryeministri në detyrë Kurti, ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë , Avdullah Hotin. Këtë e ka bërë të ditur, pas mocionit të LDK-së që më pas u rrëzua Qeveria Kurti. Në vendimin e...

Kurti shkarkon Avdullah Hotin (Dokument)

para një jave - Insajderi

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka shkarkuar zëvendëskryeministrin Avdullah Hoti. Kjo ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të LDK-së, ku u rrëzua Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti. /Insajderi.com

Rrëzimi i qeverisë Kurti – cilët janë hapat tjerë për formimin e qeverisë së re

para një jave - Insajderi

Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj, shkruan...

Mustafa tregon si u shkarkua Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi

para një jave - Insajderi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së, gjithashtu tha se sot u...

Mustafa tregon si u shkarkua Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 23:33 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë...

Kurti shkarkon nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë Avdullah Hotin

para një jave - Alsat-M

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Deri te kjo erdhi pas shkarkimit të Qeverisë...

Kurti shkarkon nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë Avdullah Hotin

para një jave - Alsat-M

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për  shkarkimin nga posti t; zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Deri te kjo erdhi pas shkarkimit të...

Kurti e Konjufca nuk mund të ushtrojnë as detyrën e deputetit

para një jave - Koha.mk

Me këtë vendim, qeveria aktuale do të jetë qeveri në detyrë, deri në funksionalizimin e një qeverie të re. Ditëve të fundit është përmendur edhe nga eksponentë të rëndësishëm politikë në Kosovë se është...

Pas rrëzimit të Qeverisë, Kurti shkarkon Hotin

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti.

Kosovë: Kurti shkarkoi zëvendësin e parë të tij, Avdullah Hoti

para një jave - Zëri i Amerikës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, shkarkoi nga detyra zëvendësin e tij të parë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, vetëm pak kohë pasi që parlamenti miratoi me 82 vota...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 23:16 Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten...

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Lajmi.net

Ky shkarkim i Hotit ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti në Kuvendin e Kosovës, shkruan lajmi.net. Në komunikatën e Zyrës së Kryeministrit ku bëhet i ditur vendimi...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Telegrafi

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Kosovë: Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit-synohet krijimi i një qeverie të përkohshme

para një jave - DW

Me 82 për, 32 kundër dhe një abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan pro mocionit të mosbesimit të qeverisë, duke e shkarkuar kështu qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti i partisë Vetëvendosja...

Kurti e shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Ina

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Ina

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas mocionit ndaj tij ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë​ të LDK-së Avdullah Hotin. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

Albin Kurti shkarkon Abullah Hotin

para një jave - TV21

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hotin. Ky vendim është marrë pas votimit të mocionit në seancën e Kuvendit të Kosovës. s mesnate,...

Kurti shkarkon nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë Avdullah Hotin

para një jave - Shprehja.com

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Deri te kjo erdhi pas shkarkimit të Qeverisë...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Insajderi

Është rrëzuar qeveria e drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të themelimit të kësaj qeverie. Për mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, votuan 82 deputetë për, 32 kundër dhe 1 abstenim....

Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të qeverisë

para një jave - Insajderi

Tre deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, deputeti nga Prizreni, Haxhi Avdyli dhe deputeti nga Suhareka, Ardian Shala janë...

Ky është vendimi i Kurtit për shkarkimin e Avdullah Hotit

para një jave - Zeri

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Ky vendim nga Kurti është bërë sonte pas miratimit...

Votohet mocioni – bie Qeveria Kurti

para një jave - Telegrafi

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 22:56 Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin...

Kurti shkarkon zëvendëskryeministrin Hoti

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit

para një jave - Ina

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - OraInfo

Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hotin. Ky shkarkim i Hotit ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti në Kuvendin e Kosovës....

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Zeri

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga pozita e zv.kryeministrit, Avdullah Hoti. Lajmi është bërë e ditur nga zyra e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Njoftimi i plotë Kryeministri në...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Kallxo

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas mocionit ndaj tij ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë të LDK-së Avdullah Hotin. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkarkuar nga pozita e zëvendëskryeministrit, Avdullah Hotin.

Shkarkohet Avdullah Hoti nga detyra e zëvendëskryeministrit

para një jave - Sinjali

Kryeministri në detyrë Kurti, ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë​, Avdullah Hotin.

Ironike: Albin Kurti rrezikon të shkarkohet në mesnatë

para një jave - Insajderi

Mesnata, fjala e shumë-përsëritur në argumentet e kryeministrit Albin Kurti për shkarkimin e ish-ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, mund të jetë koha kur Albin Kurti do të shkarkohet nga pozita...

Vjosa Osmani e pafuqishme brenda LDK-së, vetëm dy deputetë përkrah saj në kundërshtimin e mocionit

para një jave - Lajmi.net

Kështu, Vjosa Osmani është një eksponent i fuqishëm politik i dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, por një gjë e tillë nuk është reflektim edhe brenda partisë së saj, shkruan lajmi.net. Osmani e cila ishte...

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 22:33 Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte...

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit

para një jave - Alsat-M

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike...

Ja kush janë tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Zhurnal

Tre deputetë të Kuvendit të Kosovës nga LDK-ja, përfshirë Vjosa Osmanin, kanë votuar kundër rrëzimit të Qeverisë. Dy deputetë që kanë votuar kundër janë Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.

Osmani: Nuk votoj për mocionin – nuk kam ndryshuar qëndrim për PAN-in

para një jave - Klan Kosova

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk do të votojë për mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. “Nuk mund të pajtohem me mocionin sepse duke e votuar ne e braktisim vullnetin e qytetarëve...

Vjosa Osmani i përgjigjet Agim Veliut – e quan mendje shkurtër

para një jave - Insajderi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i është përgjigjur nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu, i cili tha se ajo më nuk ka vend më në parti. Osmani e quajti Veliun mendje...

Osmani: Votoj kundër mocionit dhe jam kundër çdo marrëveshjeje me partitë e PAN-it

para një jave - Telegrafi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se do të votojë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë. Osmani në fjalimin e saj deklaroi po ashtu se është kundër çdo marrëveshje me partitë e...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Zhurnal

Pas mocionit të ngritur nga LDK, partneri qeverisës, është votuar në Kuvend rrëzimi i Qeverisë Kurti. E në seancën që zgjati për afërsisht 12 orë, edhe u votua në Kuvend. Për rrëzimin e Qeverisë votuan...

LAJMI I FUNDIT: BIE QEVERIA KURTI!

para një jave - Klan Kosova

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Kjo seancë u mbajt pa praninë e mediave si pasojë e situatës me koronavirus në Kosovë. Mocioni ishte iniciuar nga...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - RTV 21

Me 82 vota për u rrëzua Qeveria Kurti Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë votuar pro mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. 117 deputetë ishin të pranishëm në sallë, ndërsa për votuan 82 deputetë,...

Isa Mustafa tregon si u shkarkua Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi

para një jave - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së, gjithashtu tha se sot u...

Vjosa Osmani kundër partisë së saj: Nuk mund të pajtohem me mocionin e mosbesimit

para një jave - Insajderi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu ka drejtuar qytetarëve me një fjalim për të cilin është duke thënë se nuk do të dëshironte asnjëherë ta mbante. Në seancën e thirrur për rrëzimin e qeverisë,...

Rrëzohet Qeveria Kurti, 82 deputetë pro mocionit

para një jave - Alsat-M

Me 82 vota për, 32 kundër dhe një abstenim deputetët e Kuvendit të Kosovës rrëzuan qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti, duke votuar mocioni i mosbesimit që ishte inicuar nga LDK-ja. Në sallën e Kuvendit...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Portalb

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë, shkruan Koha.net , transmeton Portalb.mk. Në sallë kanë qenë...

LAJM I FUNDIT/ Votohet mocioni i mosbesimit, qeveria e Albin Kurtit rrëzohet pas 51 ditësh

para një jave - BalkanWeb

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Këta janë 3 deputetët e LDK që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Albeu

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

para një jave - OraInfo

Mësohet se cilët janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit. Kuvendi i Kosovës minuta më parë ka votuar rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin...

Isa Mustafa tregon si u shkarkua Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së,...

Mustafa tregon si u shkarkua Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi

para një jave - Sinjali

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK-së, gjithashtu tha se sot u...

Mustafa tregon si u shkarkua Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi

para një jave - Zeri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së,...

KOSOVË: BIE QEVERIA KURTI

para një jave - Klan Macedonia

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga kryeministri, Albin Kurti. Qeveria konsiderohet në dorëheqje....

Këta deputet të LDK-së nuk e votuan mocionin e mosbesimit

para një jave - Sinjali

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten  të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Koha Jone

Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim. Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët...

Vjosa Osmani: Do të votoj kundër çdo mocioni që ia pret këmbët atyre që kishin shpresë

para një jave - Alsat-M

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani ka paralajmëruar se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit për Qeverinë Kurti. “Do të votoj kundër çdo mocioni që e lë qoftë edhe një qytetar të vetëm pa...

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit

para një jave - Shprehja.com

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike...

Kosovë: Kalon mocioni i mosbesimit, bie Qeveria Kurti

para një jave - TV21

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë. Në sallë kanë qenë 117 deputetë. Votimit i ka paraprirë një debat i ashpër...

Këta zyrtarë të lartë LDK-së votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - GazetaBlic

Me 82 vota pro, është rrëzuar qeveria Kurti. Rrëzimin e kësaj qeveria e kanë përkrahur PDK, LDK, AAK dhe Nisma. Mirëpo, jo të gjithë deputetët e LDK-së kanë votuar pro rrëzimit të qeverisë. Kryetarja e...

Mustafa për deklaratën e Osmanit: Është vendim i LDK-së të mos bëjë koalicion me PDK-në

para një jave - Sinjali

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në lidhje me deklaratën e Vjosa Osmanit se ajo nuk ndryshon qëndrimin për partitë e PAN-it, ka thënë se LDK-ja nuk e ndryshon qëndrimin për koalicion...

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

para një jave - Lajmi.net

Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeveris pjesë e së cilës ishte edhe vet kjo parti, është votuar me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim. Kundër mocionit të partisë...

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, me 82 vota pro bie qeveria Kurti

para një jave - Lajmi.net

Ky mocion është inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe është përkrahur nga të gjitha partitë opozitare dhe minoritetet në Kuvendin e Kosovës, shkruan lajmi.net. Lëvizja Vetëvendosje është partia...

Vjosa Osmani: Votimi i mocionit është braktisje e qytetarëve

para një jave - Koha Jone

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani votoi mocionit të mosbesimit të Qeverisë edhe për kërkesa kundër qeverië u bë nga partia e saj LDK. Në fjalimin e mbajtur në Kuvend, para votimit që rrëzoi...

Osmani: Nuk votoj për mocionin – nuk kam ndryshuar qëndrim për PAN-in

para një jave - Klan Kosova

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk do të votojë për mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. “Nuk mund të pajtohem me mocionin sepse duke e votuar ne e braktisim vullnetin e qytetarëve...

E FUNDIT/ Bie Qeveria Kurti

para një jave - Albeu

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti . Kjo seancë u mbajt pa praninë e mediave si pasojë e situatës me koronavirus në Kosovë. Mocioni ishte iniciuar nga...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit, Kosova në “kolaps”

para një jave - Vizion Plus

Pas një seance maratonë, Kuvendi i Kosovës ka vendosur  të votojë pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti që ishte kërkuar nga LDK, partnere e koalicionit me “VV”. Qeveria e Albin Kurtit është rrezuar...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit

para një jave - Koha Jone

Kuvendi i Kosovës më votuar pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Koha Jone

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Tre deputetë të LDK-së votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Kallxo

Tre deputetë të Kuvendit të Kosovës nga LDK-ja,përfshirë Vjosa Osmanin, kanë votuar kundër rrëzimit të Qeverisë. Dy deputetë që kanë votuar kundër janë Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin u rrëzua sot nga një mocion i mosbesimit i inicuar nga partneri qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Mocioni u votua me 82 vota për, 32 kundër, dhe 1 abstenim....

Kalon mocioni i mosbesimit, bie Qeveria Kurti

para një jave - Ina

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë. Në sallë kanë qenë 117 deputetë. Votimit i ka paraprirë një...

E fundit/ Me 82 vota pro dhe 32 kundër, rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Standard

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Presheva Jone

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - OraInfo

Pas një seance maratonike është votuar mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë,...

Rrëzohet Qeveria Kurti, 82 deputetë pro mocionit

para një jave - Shprehja.com

Me 82 vota për, 32 kundër dhe një abstenim deputetët e Kuvendit të Kosovës rrëzuan qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti, duke votuar mocioni i mosbesimit që ishte inicuar nga LDK-ja. Në sallën e Kuvendit...

Votohet mocioni i mosbesimit, bie qeveria Kurti

para një jave - Aktuale

Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim ka votuar për rrëzimit të qeverisë së Kosovës. Ky mocion është inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe është përkrahur nga të gjitha partitë...

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, shkarkohet qeveria “Kurti”

para një jave - GazetaBlic

Është votuar mocioni i mosbesimit, me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim. Në sallë ishin prezent 117 deputetë. Kujtojmë që mocioni i mosbesimit është inicuar nga LDK-ja e cila ishte në qeveri me VV-në,...

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni, pas 50 ditësh bie Qeveria Kurti

para një jave - GazetaBlic

Me mbi 10 orë debat, Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar Qeverinë Kurti, shkruan Gazeta Blic. Në sallë ishin 117 deputetë, teksa pro votuan 82 për, 32 kundër ndërsa një deputet abstenoi. Nga sot, Qeveria Kurti...

Merr fund ‘koalicioni i shpresës’, deputetët e Kuvendit e rrëzojnë Albin Kurtin

para një jave - Sinjali

Albin Kurti do të hyjë në historinë politike të Kosovës si kryeministri që mbajti më së paku këtë post. Rrëzimi i Kurtit erdhi vetëm 50 ditë pasi formoi Qeverinë që partner të koalicionit kishte Lidhjen...

LAJMI FUNDIT: BIE QEVERIA KURTI

para një jave - Derveni

Është votuar me shumicë votash nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, mocioni i inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Mocioni për Qeverinë Kurti u votua në ditën e 50-të të saj, pas përkeqësimit të raporteve...

LAJMI I FUNDIT: Bie qeveria Kurti

para një jave - Zeri

50 ditët e Albin Kurtit si kryeministër i Kosovës dhe të Qeverisë së tij, sot kanë marrë fund me mocionin e inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe të votuar nga të gjitha grupet parlamentare përveç...

Osmani: Duke e votuar mocionin ne braktisim vullnetin e qytetarëve për ndryshimin që kërkuan

para një jave - Albeu

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit të Qeverisë. Ajo thotë se duke e votuar këtë mocion atëherë braktiset vullneti i qytetarëve për ndryshim....

Vjosa Osmani kundër rrëzimit të qeverisë: Kemi një kontratë me “VV”, koha të përqëndrohemi tek pandemia

para një jave - Vizion Plus

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës njëkohësisht përfaqësuese e LDK, Vjosa Osmani deklaroi nga foltorja e kuvendit se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit të Qeverisë “Kurti”. “Ky në fakt është një fjalim...

Vjosa Osmani thotë se nuk e voton asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri

para një jave - OraInfo

Vjosa Osmani ka thënë se nuk e voton asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një...

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri

para një jave - Presheva Jone

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk...

Vjosa Osmani godet LDK-në: Ky mocion është kundër vullnetit të qytetarëve

para një jave - Aktuale

Kryeparlamentarja e Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetare e partisë, Vjosa Osmani ka folur në seancën ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Osmani është shprehur se rrëzimi i qeverisë...

Vjosa Osmani kundër partisë së saj: Nuk mund të pajtohem me mocionin e mosbesimit

para një jave - TV21

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu ka drejtuar qytetarëve me një fjalim për të cilin është duke thënë se nuk do të dëshironte asnjëherë ta mbante. Në seancën e thirrur për rrëzimin e qeverisë,...

Osmani: Nuk votoj mocion që e kthen PAN-in në Qeveri

para një jave - Lajmi.net

“Natyrisht se unë kurrë s’kam kaluar nëpër parti tjetër sepse asnjëherë nuk i ndryshuar qëndrimet, asnjë të vetëm pavarësisht çmimit. Unë kam qëndruar fuqishëm në parimet që kam shpalosurat para qytetareve.....

Osmani flet në Kuvend: Unë flas në emër të LDK-së

para një jave - OraInfo

Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin e saj në Kuvendin e Kosovës. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sonte në fjalimin e saj në seancën e mocionit të mosbesimit është shprehur e dëshpëruar për situatën e krijuar...

Vjosa Osmani sulmon Isa Mustafën gjatë fjalimit në Kuvend: PAN-i nuk ka ndryshuar

para një jave - Sinjali

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë fjalimit në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, e cila është thirrur për mocionin ndaj Qeverisë Kurti, ka thënë se partitë e PAN-it nuk kanë ndryshuar....

Vjosa Osmani: Jam kundër çdo marrëveshje me partitë e PAN-it

para një jave - Kallxo

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se asnjëherë nuk i pranon veprimet e pamatura politike. Osmani shtoi se beson se Qeveria aktuale ka qenë e zonja ta luftojë krimin dhe korrupsionin,...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Almakos

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga pozita e zv.kryeministrit, Avdullah Hoti. Lajmi është bërë e ditur nga zyra e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Njoftimi i plotë Kryeministri në...

Ata kanë një kauzë sekrete, ne kemi një kauzë publike

para një jave - Illyria

Fjala e plotë të kryeministrit Kurti, në Kuvendin e Republikës Kosovës Të dashur qytetarë të Republikës, Të nderuar deputetë, Të nderuar ministra të kabinetit qeveritar E nderuara kryetare e Kuvendit,...

(Dokument) Pak para rrëzimit, Kurti përzë Avdullah Hotin

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pak para se të votohet mosbesimi ndaj Qeverisë së tij, ka shkarkuar nga pozita zv/kryeministrin e LDK-së, Avdullah Hoti.

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka shkarkuar Avdullah Hotin nga pozita e zëvendëskryeministrit të Kosovës. Ky vendim i Kurtit vjen pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. ‘’Kryeministri...

Kryeministri në detyrë, Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hotin

para një jave - Infokusi

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Gazeta inFokus ka siguruar dokumentin e shkarkimit....

Kurti e shkarkoi zëvendëskryeministrin Hoti

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, e ka shkarkuar nga pozita e zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës. “Kryeministri në detyrë...

Opozita në heshtje, VV dhe LDK reagojnë e replikojnë tash e tetë orë

para një jave - Insajderi

Në seancën e thirrur sot nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), për rrëzimin e qeverisë, ku është edhe vetë pjesë e saj, e heshtur është parë opozita. Kjo seancë e cila ka filluar që nga ora 12:00, e...

Albin Kurti shkarkon nga detyra Avdullah Hotin

para një jave - in7

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka shkarkuar Avdullah Hotin nga pozita e zëvendëskryeministrit të Kosovës. Ky vendim i Kurtit vjen pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. ‘’Kryeministri...

Pas rrëzimit, Kurti e Konjufca nuk mund të ushtrojnë as detyrën e deputetit

para një jave - Tetova Sot

Me këtë vendim, qeveria aktuale do të jetë qeveri në detyrë, deri në funksionalizimin e një qeverie të re. Ditëve të fundit është përmendur edhe nga eksponentë të rëndësishëm politikë në Kosovë se është...

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

para një jave - Shenja

Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeveris pjesë e së cilës ishte edhe vet kjo parti, është votuar me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim. Kundër mocionit të partisë...

Mustafa tregon si u shkarkua Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi

para një jave - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së, gjithashtu tha se sot u...

Selimi tregoi qëndrimin e VV-së karshi deklaratës së Qunit

para një jave - Portalb

Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi,  e ka komentuar deklaratën e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, i cili ka thënë se do të flas me Isa Mustafën, liderin e LDK-së që të mos e prish koalicionin...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Shenja

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Tetova Sot

Tre deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, deputeti nga Prizreni, Haxhi Avdyli dhe deputeti nga Suhareka, Ardian Shala janë...

Shkëlqimi dhe rënia e Albin Kurtit

para një jave - Infokusi

Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i Kosovës, me 2 shkurtit 2020, gati 4 muaj pas mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Por qeverisja e tij nuk zgjati më shumë se 50 ditë. Të mërkurën,...

Ja kush janë tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Tetova1

Tre deputetë të Kuvendit të Kosovës nga LDK-ja,përfshirë Vjosa Osmanin, kanë votuar kundër rrëzimit të Qeverisë.Dy deputetë që kanë votuar kundër janë Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala.

Votohet mocioni – bie Qeveria Kurti

para një jave - Shenja

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Flaka

Ka kaluar Mocioni i Lidhjes Demokratike të Kosovës për dorëheqjen e Qeverisë Kurti. Kjo ka ndodhur në një seancë të gjatë. Për rrëzimin e Qeverisë Kurti kanë votuar 82 deputetë. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin...

Bie Qeveria Kurti, me 82 pro dhe 32 kundër mocionit

para një jave - Tetova Sot

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Flaka

Ka kaluar Mocioni i Lidhjes Demokratike të Kosovës për dorëheqjen e Qeverisë Kurti. Kjo ka ndodhur në një seancë të gjatë. Për rrëzimin e Qeverisë Kurti kanë votuar 82 deputetë.

Këta dëputetë të LDK e mbajtën fjalën, nuk votuan rrëzimin e qeverisë

para një jave - Infokusi

Qeveria Kurti u rrëzua pas votimit të mocionit që u iniciua nga partneri I saj bashkëqeverisës LDK-ja, shkruan gazeta inFokus. Deputët e LDK-së të cilët thanë se nuk do të votojnë rrëzimin e qeverisë e...

LAJMI FUNDIT/ Rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Tetova1

Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë. Në sallë kanë qenë 117 deputetë. Votimit i ka paraprirë një...

Me 82 vota pro, zyrtarisht rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - InfoShqip

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Gashi i përgjigjet Qunit: Vetëm unë flas në emër të LDK-së

para një jave - Telegrafi

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, akuzoi LDK-në se për qëndrime të ndryshme. Selimi iu referuar deklaratës së Anton Qunit dhe Agim Veliut, që u shprehe pro dhe kundër sa i përket vazhdimit të koalicionit...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Infokusi

Pas mocionit të ngritur nga LDK, partneri qeverisës, është votuar në Kuvend rrëzimi i Qeverisë Kurti. E në seancën që zgjati për afërsisht 12 orë, edhe u votua në Kuvend, shkruan gazeta inFokus. Për rrëzimin...

Osmani: Do të votoj kundër mocionit për mosbesim të Qeveris Kurti

para një jave - Tetova1

Ka përfunduar seanca maratonike për mocionin e LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti. Është kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani ajo që iu drejtua e fundit të zgjedhurve të popullite. “Unë besoj se qeveria...

Arben Gashi: Vetëm unë flas këtu në emër të LDK-së

para një jave - Kallxo

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, dhe ai i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, janë përplasur për shkak të propozimit të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni që koalicioni të vazhdojë. Ministri...

Selimi tregon qëndrimin e VV-së karshi deklaratës së Qunit

para një jave - Medial

Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi,  e ka komentuar deklaratën e Ministritë të Mbrojtjes, Anton Qunit, i cili ka thënë se do të flas me Isa Mustafën, liderin e LDK-së që të mos e prish...

Albin Kurti: Thaçi duhet të tregojë që është i fortë duke më rrëzuar mua, që të shpall marrëveshjen me Serbinë

para një jave - Infokusi

Albin Kurti, kryeministri i Kosovës ka thënë se është i sigurt që ekziston një marrëveshje e fshehtë në me Serbinë të cilën e bëri Hashim Thaçi, në shtëpinë e bardhë në Washington. Kurti në seancën e Kuvendit...

Vjosa Osmani kundër partisë së saj: Nuk mund të pajtohem me mocionin e mosbesimit

para një jave - Flaka

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu ka drejtuar qytetarëve me një fjalim për të cilin është duke thënë se nuk do të dëshironte asnjëherë ta mbante. Në seancën e thirrur për rrëzimin e qeverisë,...

Pas ofertës së Anton Qunit, reagon Isa Mustafa – iu dërgon mesazh deputetëve të LDK-së

para një jave - Insajderi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku u është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Mustafa...

Quni, Selimit: Do të bëjë gjithçka që të vazhdojë koalicioni, reflektoni edhe ju

para një jave - Telegrafi

Pas reagimit të nënkryetarit të LDK-së, Agim Velu, i cili tha se Anton Quni nuk ka autorizim për të ofruar negocim të tillë me Kurtin , ka reaguar ky i fundit. Në foltoren e Kuvendit, ministri Quni ka...

Selimi: Quni e mori përgjigjen nga Agim Veliu për ofertën që na e bëri

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 18:31 Shefi i Grupit Parlamentar i VV’së, iu ka përgjigjur Ministrit Anton Quni, i cili para pauzës në seancën për mocionin e mosbesimit i kërkoi Kryeministrit Albin Kurti...

Kurti liron nga puna Avdullah Hotin(Dokument)

para një jave - Bota Press

Kryeministri në largim ka marrë një vendim për ta liruar Avdullah Hotin nga detyra e zëvendëskryeministrit. Më poshtë është vendimi i nënshkruar nga Kurti.

Mesazhi i Osmanit për partinë e saj dhe qytetarët: Zëri juaj sot nuk u dëgjua

para një jave - Infokusi

“Qeveria ndërmjet partisë sime LDK-së e VV-së ka qenë e zonja ta luftoj krimin e organizuar që e dëshmoi në këto pak ditë, prandaj nuk mund të pajtohem me këtë mocion aq më tepër në këtë kohë të rëndë,...

Vjosa Osmani: Unë nuk votoj asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri

para një jave - Infokusi

Vjosa Osmani, Kryetare e Kuvendit edhe një herë në fjalimin e saj në Kuvend e ka potencuar se do të votojë kundër mocionit për rrëzimin e qeverisë. Duke e qujatur një qeveri pro shpresës dhe për një të...

Pas rrëzimit të Qeverisë, Kurti shkarkon Hotin

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Ky vendim nga Kurti është bërë sonte pas miratimit...

Opozita zgjedh të bëjë këtë gjë në seancën për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - OraInfo

Po vazhdon të mbahet seanca për votimin e mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në Kuvendin e Kosovës pritet të dalë së shpejti në votim mosbesimi ndaj Qeverisë. Nga deklarimet e mëparshme, është vetëm...

Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hotin

para një jave - Arbresh

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Kurti e shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Albinfo

Pas rrëzimit të Qeverisë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Ky vendim nga Kurti...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Fol

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

(DOKUMENT) Pak para rrëzimit, Kurti shkarkoi zëvendëskryeministrin

para një jave - Sharri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pak para se të votohet mosbesimi ndaj Qeverisë së tij, ka shkarkuar nga pozita zv/kryeministrin e LDK-së, Avdullah Hoti.

Gashi-Selimit: Vetëm unë flas në emër të LDK’së në Kuvend, ideja e Qunit personale

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 18:27 Shefat e grupeve parlamentare të LVV’së dhe LDK’së, Rexhep Selimi dhe Arben Gashi janë përplasur në Kuvend të Kosovës sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes,...

Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Shkurt Shqip

Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hotin. Ky shkarkim i Hotit ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti në Kuvendin e Kosovës....

Kryeministri në detyrë Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë , Avdullah Hotin

para një jave - News33

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Kurti arrin në Kuvend

para një jave - Medial

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sapo ka arritur në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Ai pritet të marrë pjesë në vazhdimin e seancës e cila ka pikë të rendit të ditës, Mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë...

Mesazhi i LDK-së për partinë e saj dhe qytetarët: Zëri juaj sot nuk u dëgjua

para një jave - Infokusi

“Qeveria ndërmjet partisë sime LDK-së e VV-së ka qenë e zonja ta luftoj krimin e organizuar që e dëshmoi në këto pak ditë, prandaj nuk mund të pajtohem me këtë mocion aq më tepër në këtë kohë të rëndë,...

Vjosa Osmani: Partia ime po i mbyt shpresat që i dhamë në fushatë zgjedhore Vjosa Osmani

para një jave - Infokusi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës ka thënë se sonte në seancën plenare do të ju drejtohet vetëm qytetarëve dhe jo deputetëve. Osmani ka thënë se partia e saj po e humbet cdo buzëqeshje dhe cdo besim që qyteratët...

Kryeministri në detyrë, Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hotin

para një jave - Gazeta Observer

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti . Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hotin.

Kryeministri në detyrë, Kurti, shkarkon zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hotin

para një jave - Fol

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, z. Avdullah Hoti. Këtë vendim e ka marrë të mërkuren pas mesnate,...

Lajmi i fundit: Albin Kurti shkarkon Zëvendëskryeministrin Avdullah Hoti

para një jave - Bota Press

Botapress, 26 Mars – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hotin. Ky shkarkim i Hotit ka ardhur menjëherë pas votimit të mocionit të...

Albin Kurti në mesnatë shkarkon Avdullah Hotin

para një jave - Periskopi

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka shkarkuar në mesnatë zv.kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti. Ky shkarkim erdhi menjëherë pas rrëzimit të  Qeverisë. Shkarkimi i tij u bë i ditur tash përmes një...

Ja 3 deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit të Qeverisë Kurti

para një jave - Bota Press

Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim. Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët...

Anton Quni i reagon Agim Veliut

para një jave - Insajderi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se ai është në gjendje të gjunjëzohet para kryetarit të LDK-së, Isa Mustafës, për t’iu lutur atij dhe strukturave të LDK-së për vazhdimin e koalicionit qeverisës...

Rexhep Selimi i përgjigjet ofertës së Anton Qunit

para një jave - Insajderi

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi i është përgjigjur Anton Qunit lidhur me ofertën e bërë “E qmoj vullnetin e Qunit, gjatë pauzes ne si grup parlamentar ishum duke menduar...

LVV i kthen përgjigjen Anton Qunit, ofertë për LDK-në

para një jave - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar, Rexhep Selimi, ka thënë se gjatë pauzës kanë diskutuar rreth ofertës që ka bërë ministri Anton Quni, që ta rishqyrtojnë ofertën e LDK-së dhe të vazhdohet koalicioni. Selimi...

Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe Ardian Shala nga LDK votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - News33

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Reagon Agim Veliu: Quni ka thënë mendim personal, nuk është qëndrim i LDK-së, presim rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Medial

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, i cili është shkarkuar nga Kurti ditë më parë, ka thënë në RTV Dukagjini se ministri Anton Quni, idenë për të reflektuar ndaj koalicionit e ka thënë në mënyrë personale...

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti shkarkon Avdullah Hotin (Vendim)

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e dytë në detyrë, Avdullah Hotin. Vendimi KM d. Kurti nr. 099.2020 (5)

Si do të formohet Qeveria e re?

para një jave - Albinfo

Presidenti i Kosovës ka dy opsione para vetes se si të veprojë Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar...

Kurti i shkarkuar shkarkon zëvendëskryeministrin Hoti

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, pak minuta pasi u shkarkua nga Kuvendi i Kosovës ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrin në detyrë​, Avdullah Hoti. “Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës,...

Bajqinovci: LVV ende nuk ka marrë vendim për ofertën e Qunit

para një jave - Telegrafi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se LVV ende nuk ka marrë ndonjë vendim sa i përket ofertës së ministrit Anton Quni. Bajqinovci ka thënë se të gjitha deklarimet tjera janë spekulime mediatike.

Deputeti i VV-së reagon pas ofertës së Qunit për Kurtin

para një jave - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin mocionin nëse Agim Veliu kthehet në pozitë....

PAN dhe LDK e lanë Kosovën pa Qeveri

para një jave - Sharri

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

A po e shqyrton Vetëvendosje ofertën e Qunit?

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 17:53 Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin...

Selimi tregon qëndrimin e VV-së karshi deklaratës së Qunit

para një jave - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi,  e ka komentuar deklaratën e Ministritë të Mbrojtjes, Anton Qunit, i cili ka thënë se do të flas me Isa Mustafën, liderin e LDK-së që të mos e prish...

Fjalimi i Vjosa Osmanit ‘shkund’ deputetët: Deklarohem kundër mocionit, përpara LDK-së përfaqësoj zërin e qytetarëve

para një jave - Gazeta Telegraf

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani nga LDK ka rikonfirmuar qëndrimin e saj kundër partisë së saj, e cila po kërkon rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Me anë të një fjalimi të fortë dhe me fjalë të goditura,...

Osmani: Nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, votoi kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë ‘Kurti’. Para se të votohej, zonja Osmani, e cila është edhe nënkryetare e Lidhjes...

Mustafa : Nekibe Kelmendin nuk e kishte shkarkuar Thaçi pa një pajtim me përfaqësuesit e LDK’së

para një jave - Periskopi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së,...

Agim Veliu: Albin Kurti është tepër anti-amerikan

para një jave - Insajderi

Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës është shprehur kundër ofertës që Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni i ka bërë kryeministrit, Albin Kurti që të mos vazhdohet me mocionin për rrëzim...

PAN dhe LDK e lanë Kosovën pa Qeveri

para një jave - Europort

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

Arben Gashi “godet” Anton Qunin: Vetëm unë flas këtu në emër të LDK-së

para një jave - Kallxo

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi dhe ai i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi janë përplasur për shkak të propozimit të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni që koalicioni të vazhdojë. Gashi tha...

S’ka kthim prapa, LDK nuk tërhiqet nga mocioni për Qeverinë Kurti

para një jave - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të tërhiqet nga mocioni për ta shkarkuar Qeverinë Kurti. Një burim i lartë i Klan Kosovës brenda LDK-së ka thënë se nuk ka disponim brenda këtij subjekti për ta tërhequr...

Kurti arrin në Kuvend

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sapo ka arritur në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Ai pritet të marrë pjesë në vazhdimin e seancës e cila ka pikë të rendit të ditës, Mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë...

LVV i kthen përgjigjen Anton Qunit, ofertë për LDK-në

para një jave - Ina

Shefi i Grupit Parlamentar, Rexhep Selimi, ka thënë se gjatë pauzës kanë diskutuar rreth ofertës që ka bërë ministri Anton Quni, që ta rishqyrtojnë ofertën e LDK-së dhe të vazhdohet koalicioni. Selimi...

Reagon Agim Veliu: Quni ka thënë mendim personal, nuk është qëndrim i LDK-së, presim rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Telegrafi

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, i cili është shkarkuar nga Kurti ditë më parë, ka thënë në RTVD se ministri Anton Quni, idenë për të reflektuar ndaj koalicionit e ka thënë në mënyrë personale dhe nuk...

Këta janë deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Epoka e Re

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk e mbështeten  të gjithë deputetët e saj. Vjosa...

Deputetët e LDK-së që votuan kundër mocionit

para një jave - Periskopi

Kuvendi i Kosovës minuta më parë ka votuar rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Mocioni i iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për rrëzimin e Qeveris pjesë e së cilës ishte edhe vet kjo parti, është votuar...

Këta zyrtarë të lartë LDK-së votuan kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

para një jave - Gazeta Observer

Me 82 vota pro, është rrëzuar qeveria Kurti. Rrëzimin e kësaj qeveria e kanë përkrahur PDK, LDK, AAK dhe Nisma. Mirëpo, jo të gjithë deputetët e LDK-së kanë votuar pro rrëzimit të qeverisë. Kryetarja e...

Kosovë, rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Zyrtare

Me 81 vota për është shkarkuar Qeveria Kurti, e cila si partner qeverisës kishte Lidhjen Demokratike të Kosovës. Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti arriti të qeverisë jo më shumë se 50 ditë. Mocionin...

Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Zyrtare

Tre deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, deputeti nga Prizreni, Haxhi Avdyli dhe deputeti nga Suhareka, Ardian Shala janë...

Reagon Agim Veliu: Quni ka thënë mendim personal, nuk është qëndrim i LDK-së, presim rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Klan Kosova

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, i cili është shkarkuar nga Kurti ditë më parë, ka thënë në RTV Dukagjini se ministri Anton Quni, idenë për të reflektuar ndaj koalicionit e ka thënë në mënyrë personale...

Kuvendi i Kosovës voton pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit

para një jave - Gazeta Telegraf

Kuvendi i Kosovës ka votuar pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Rrëzohet Qeveria e Kosovës

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kuvendi i Kosovës ia mori besimin Qeverisë së Kosovës, të koalicionit qeverisës LVV-LDK. 82 deputetë të Kuvendit të Kosovës votuan pro, kurse 32 deputetë votuan kundër mocionit...

Me 82 vota pro, zyrtarisht rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Lajme.al

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Gashi-Selimit: Ideja e Qunit ishte personale, vetëm unë flas në emër të LDK’së në Kuvend

para një jave - OraInfo

Po vazhdon seanca e kuvendit ku po shqyrtohet mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Shefat e grupeve parlamentare të LVV’së dhe LDK’së, Rexhep Selimi dhe Arben Gashi janë përplasur në Kuvend të Kosovës...

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që ta ndryshojë mendjen dhe ta shpetojë qeverinë

para një jave - Insajderi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë...

Oferta e Qunit e lë pa fjalë edhe nënkryetarin e LDK-së – ky është reagimi i tij

para një jave - Insajderi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni dhe njëherit ndër figurat më të rëndësishme të LDK-së, në fjalimin e tij në Kuvend i ka propozuar një ofertë kryeministrit Kurti në mënyrë që të vazhdohet koalicioni qeverisës....

Lajmërohet Agim Veliu pas propozimit të Anton Qunit për tërheqjen e mocionit

para një jave - Insajderi

Nënshkryateri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ish-ministri i shkarkuar Agim Veliu,  është lajmëruar pas propozimit të kolegut të tij Anton Quni i cili propozoi që të tërheqet mocioni i mosbesimit nëse...

Vjosa Osmani kundër rrëzimit të qeverisë: Kemi një kontratë me “VV”, koha të përqëndrohemi tek pandemia

para një jave - LajmiFundit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës njëkohësisht përfaqësuese e LDK, Vjosa Osmani deklaroi nga foltorja e kuvendit se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit të Qeverisë “Kurti”. “Ky në fakt është një fjalim...

SHKARKOHET KRYEMINISTRI, ALBIN KURTI

para një jave - Pa censure

Me 81 vota për është shkarkuar Qeveria Kurti, e cila si partner qeverisës kishte Lidhjen Demokratike të Kosovës. Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti arriti të qeverisë jo më shumë se 50 ditë. Mocionin...

Quni zbulon detaje të takimit me Kurtin si i dërguar i Mustafës

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 17:04 Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit ka folur lidhur me rrëzimin e qeverisë dhe gjendjen e jashtëzakonshme, raporton...

Anton Quni: Unë do të bëj të pamundurën që të vazhdojë koalicioni

para një jave - Kallxo

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, gjatë seancës në Kuvendit të Kosovës, tha se gjatë pauzës bashkë me deputetët të tjerë të LVV-së kanë shqyrtuar “ofertën” e Anton Qunit në mënyrë...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - News33

Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë,...

A po shqyrtohet oferta e Qunit? Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje

para një jave - Zhurnal

Seanca ka shkuar në pauzë me ofertën e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni ndaj kryeministri të Kosovës, Albin Kurti. Quni i tha Kurtit ta heqë taksën 100 për qind ndaj Serbisë dhe ta kthejë në detyrë...

Mocioni: Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim. rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - 24 ore

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Albeu

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa , u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Gazeta...

SHKARKOHET KRYEMINISTRI, ALBIN KURTI

para një jave - Fakti Ditor

Me 81 vota për është shkarkuar Qeveria Kurti, e cila si partner qeverisës kishte Lidhjen Demokratike të Kosovës. Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti arriti të qeverisë jo më shumë se 50 ditë. Mocionin...

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, bie qeveria Kurti

para një jave - Fakti Ditor

Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, dhe 32 kundër dhe 2 abstenime ka votuar për rrëzimit të qeverisë së Kosovës. Ky mocion është inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe është përkrahur nga të gjitha...

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri

para një jave - Gazeta Monitor

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Monitor

Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Kalon mocioni i LDK-së, Kurti rrëzohet me 82 vota të deputetëve

para një jave - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës, me shumicë votash miratoi mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të propozuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK). Pas një debati që ka nisur rreth mesditës, për rrëzimin e Qeverisë...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta e re

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Votohet mocioni, pas 50 ditësh bie Qeveria Kurti

para një jave - Bota Press

Botapress 25 Mars – Me mbi 10 orë debat, Kuvendi i Kosovës ka rrëzuar Qeverinë Kurti.Në sallë ishin 117 deputetë, teksa pro votuan 82 për, 32 kundër ndërsa një deputet abstenoi.Nga sot, Qeveria Kurti konsiderohet Qeveri në detyrë.

BIE QEVERIA KURTI

para një jave - Epoka e Re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot pro rrëzimit të Qeverisë Kurti. Të pranishëm në sallë ishin 117 deputetë. Pro ishin 82 deputetë, kundër 32, 1 abstenim. Qeveria Kurti pati vetëm 50 ditë...

Votohet mocioni i mosbesimit: Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Periskopi

Qeveria Kurti bie nga pushteti  me  82 për dhe  32 kundër 1 abstenim nga gjithësej 117 deputetë sa ishin në Kuvend, raporton Periskopi. Kurti u ndëshkua nga partneri i saj LDK-ja  e cila nisi mocionin...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - Fol

Me 82 vota për është shkarkuar Qeveria Kurti, e cila si partner qeverisës kishte Lidhjen Demokratike të Kosovës. Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti arriti të qeverisë jo më shumë se 50 ditë. Mocionin...

Rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Observer

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Selimi- LDK-së: Nëse dëshironi t’i hapni rrugë këtij diskutimi, votoni kundër rrëzimit të qeverisë

para një jave - Sinjali

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se para se Lëvizja Vetëvendosje t’i përgjigjet ofertës së Anton Qunit, kësaj oferte iu përgjigj Agim Veliu, i cili tha së Quni...

Ja çka bëri Isa Mustafa, menjëherë pas fjalimit të Anton Qunit

para një jave - Zeri

Me të përfunduar fjalimi i Ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ia ka nisur një mesazh deputetëve të partisë së tij. Kreu i LDK-së, ua ka bërë të qartë se ai nuk e ka deleguar...

Quni: Do ta bëjë të pamundurën për të funksionuar ky koalicion, nëse ka nevojë edhe gjunjëzohem

para një jave - Zeri

Deputeti i LDK-së, Anton Quni ka dal kundër partisë së tij dhe individualisht i ka bërë thirrje Lëvizjes Vetëvendosje që të reflektoj, raporton “Zeri.info”. Madje Quni ka thënë se do të bëjë pamundurën...

Gashi: Në Kuvend vetëm unë flas në emër të LDK-së, as Osmani, as Quni, e as askush tjetër

para një jave - Zeri

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka replikuar ashpër me deputetin e VV-së, Rexhep Selimin, raporton “Zeri.info”. Gashi gjatë fjalës së tij theksoi se oferta që Ministri, Anton Quni i bëri...

Bie Qeveria Kurti

para një jave - in7

Pas mocionit të ngritur nga LDK, partneri qeverisës, është votuar në Kuvend rrëzimi i Qeverisë Kurti. E në seancën që zgjati për afërsisht 12 orë, edhe u votua në Kuvend, shkruan gazeta inFokus. Për rrëzimin...

Rrëzohet Qeveria e Albin Kurtit

para një jave - LajmiFundit

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim mbremjen e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë,...

Kuvendi shkon në pauzë një orëshe

para një jave - Telegrafi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkuar në pauzë e cila do të zgjatë një orë. Kërkesën për pauzë e bëri shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, e cila më pas u aprovua nga...

Ndërpritet seanca, deputetët marrin 1 orë pauzë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 16:51 Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për një orë pauzë me kërkesë të deputetëve, raporton Gazeta Express. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se...

Rexhep Selimi: Teksa po diskutonim ofërtën e ministrit Quni, reagoi Agim Veliu

para një jave - Kallxo

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, gjatë seancës në Kuvendit të Kosovës, tha se gjatë pauzës bashkë me deputetët të tjerë të LVV-së kanë shqyrtuar “ofertën” e Anton Qunit në mënyrë...

E turpshme: Pas 52 ditësh, rrëzohet Qeveria e Albin Kurtit

para një jave - Zyrtare

Me 81 vota për është shkarkuar Qeveria Kurti, e cila si partner qeverisës kishte Lidhjen Demokratike të Kosovës. Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti arriti të qeverisë jo më shumë se 50 ditë. Mocionin...

Selimi i përgjigjet Qunit: Nëse doni të mos rrëzohet qeveria, votoni kundër mocionit

para një jave - OraInfo

Pas 1 ore pauzë deputetët e Kuvendit janë rikthyer në seancë. Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi iu është përgjigjur ofertës së ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni për të...

Rexhep Selimi tregon përgjigjen VV-së rreth ofertës që ia bëri Anton Quni

para një jave - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të VV-së ka folur pas pauzës në Kuvend. Ai iu drejtua Anton Qunit rreth ofertës që ia bëri. “Pas kësaj pauze po ndjej obligim ndaj deputëteve dhe opinionit. Që përgjigja eofertës...

Selimi: Kemi edhe një shansë, votojeni kundër mocionin

para një jave - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi, ka thënë se VV-ja e cmon vullnetin e Qunit për ofertë, por që përgjgijen sipas tij e dha vetë i shkarkuari Agim Veliu. Selimi tha se ka një shans të...

Arben Gashi – Rexhep Selimit: Vetëm unë flas në emër të LDK-së, askush tjetër!

para një jave - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se vetëm ai është i autorizuar të flasë në emrin e LDK-së, dhe deputetët tjerë flasin në emrin e tyre individualisht. “Unë flas në emër të LDK-së,...

Anton Quni: Jam në gjendje edhe të gjunjëzohem, vetëm që mos të prishet koalicioni

para një jave - Sinjali

Anton Quni ka thënë se është në gjendje edhe të gjunjëzohet, vetëm që të vazhdojë koalicioni. Këtë e ka thënë në vazhdimin e seancës së Kuvendit pas pauzës. “Kur iu drejtova unë, nuk iu thashë që kam autorizimin....

Selimi: Ende pa ju përgjigjur ne Qunit, Agim Veliu ia dha përgjigjen

para një jave - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e Kuvendit i ka reaguar ofertës së Anton Qunit. Selimi ka thënë se partia e tij e vlerëson vullnetin e Qunit porse atij, LDK-ja...

Quni e fton Kurtin për reflektim në pauzë, i ofron përmirësim të raporteve mes partive

para një jave - Telegrafi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, në fjalimin e tij në Kuvend ka thënë se kryeministri Albin Kurti, e ka edhe një mundësi që ta pranojë ofertën e LDK-së, dhe të vazhdohet koalicioni qeverisës. Quni ka...

Deputetët rikthehen nga pauza

para një jave - Zeri

Pas më shumë se një orë pauzë, deputetët e Kuvendit të Kosovës janë rikthyer në seancë ku pritet të ndodhë rrëzimi i Qeverisë "Kurti", raporton "Zeri.info". Fjalën e kanë kërkuar edhe 21 deputet të Kuvendit të Kosovës/Zeri

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

para një jave - Gazeta Express

Gazeta Express 25/03/2020 16:44 Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut...

Osmani: Unë nuk e votoj këtë mocion

para një jave - News33

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu ka drejtuar qytetarëve me një fjalim për të cilin është duke thënë se nuk do të dëshironte asnjëherë ta mbante. Në seancën e thirrur për rrëzimin e qeverisë,...

Ja çka bëri Isa Mustafa, menjëherë pas fjalimit të Anton Qunit

para një jave - GazetaBlic

Me të përfunduar fjalimi i Ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ia ka nisur një mesazh deputetëve të partisë së tij. Kreu i LDK-së, ua ka bërë të qartë se ai nuk e ka deleguar...

Osmani: Do të votojë kundër mocionit

para një jave - Epoka e Re

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në fjalën e saj në seancë ka thënë se qeveria LDK-LV ka qenë e zonja që ta luftojë edhe korrupsionin edhe nepotizmin. Ajo ka thënë se nuk mund të pajtohet...

Vazhdon seanca e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Sinjali

Në Kuvendin e Republiëks së Kosovës ka vazhduar seanca e thirrur për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Kjo seancë ishte paraparë të fillonte në orën 11:00, por që nisi me 46 minuta vonesë, shkruan...

Quni lutje Kurtit: Ktheje Veliun, tërhiqe taksën dhe ne po e tërheqim menjëherë mocionin

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

Vjosa Osmani: Ndjehem e lodhur, po paguaj çmimin e të qenit parimore, LDK më bëri tradhtare

para një jave - Fakti Ditor

Ka përfunduar seanca maratonike për mocionin e LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti. Është kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani ajo që iu drejtua e fundit të zgjedhurve të popullit, transmeton Inseksonline....

Osmani: Do të votoj kundër sepse qëndroj fort mbi fjalën e dhënë për ndryshim

para një jave - Arbresh

Ka përfunduar seanca maratonike për mocionin e LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti. Është kryetarja e parlamentit Vjosa Osmani ajo që iu drejtua e fundit të zgjedhurve të popullit. “Unë besoj se qeveria...

A po e shqyrton Vetëvendosje ofertën e Anton Qunit?

para një jave - OraInfo

Sot është thirrur seanca ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë një orëshe gjatë seancës ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti...

Osmani: Do të votoj kundër mocionit që e kthen PAN-in në Qeveri (Live)

para një jave - Ekonomia Online

Vjosa Osmani, kryetare e Kuvendit të Kosovës, në fjalimin e saj në përmbyllje të seancës maratonike, ka thë se nuk do ta votojë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti të iniciuar nga partia e saj –...

Ekskluzive/ Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Gazeta...

Vjosa Osmani godet LDK-në: Ky mocion është kundër vullnetit të qytetarëve

para një jave - Gazeta e re

Kryeparlamentarja e Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetare e partisë, Vjosa Osmani ka folur në seancën ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Osmani është shprehur se rrëzimi i qeverisë...

Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Zeri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Gazeta...

Quni lutje Kurtit: Ktheje Veliun, tërhiqe taksën dhe ne po e tërheqim menjëherë mocionin

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

Osmani: LDK e përkrahur nga PAN-i, sot e solli për votim mocionin ndaj qeverisë së shpresës

para një jave - Gazeta Observer

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani tha se si kryetare e Kuvendit ka përgjegjësinë institucionale që t’iu drejtohet ngase LDK e përkrahur nga PAN-i sot ka sjellur për votim mocionin e mosbesimit...

Osmani: Kam besuar në qëndrimin që LDK-ja dhe kryetari Mustafa kanë mbajtur ndaj qeverisjes së PAN-it

para një jave - Ekonomia Online

Vjosa Osmani, kryetare e Kuvendit të Kosovës, në fjalimin e saj në përmbyllje të seancës ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti i inicuar nga partia e saj – LDK, ka thënë se i ka besuar...

Bajqinovci: Të gjitha janë spekulime mediatike, VV ende nuk e ka dhënë fjalën e vet për propozimin e Qunit

para një jave - Sinjali

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka dhënë fjalën e vet lidhur me propozimin e ministrt Anton Quni. “Të gjitha janë spekulime mediatike: VV-ja...

Ministri Anton Quni ka dy kërkesa nga Kurti, Kuvendi në pauzë

para një jave - Portalb

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

LDK-ja i jep një shans Kurtit: Tërhiq vendimin për Veliun, hiq taksën dhe le të vazhdojmë punën

para një jave - Alsat-M

Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për ta hequr mocionin kundër qeverisë së tij. Ai para deputetëve tha se nëse Kurti...

KOSOVË: MOCIONI I MOSBESIMIT ME AKUZA E KUNDËRAKUZA

para një jave - Klan Macedonia

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Pas Haxhi Avdylit, edhe një deputet i LDK-së del kundër mocionit

para një jave - Insajderi

Ardian Shala deputet i LDK-së ka dal kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Kjo u konfirmuar gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës. Më tej, deputeti Shala theksoi se sot më...

A po shqyrtohet oferta e Qunit? Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje

para një jave - Zeri

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë një orëshe gjatë seancës ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti i inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Seanca ka shkuar në pauzë me ofertën...

Quni lutje Kurtit: Ktheje Veliun, tërhiqe taksën ne po e tërheqim menjëherë mocionin

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

Dështon përpjekja e Anton Qunit për të mbijetuar qevera Kurti

para një jave - Gazeta Tema

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Reagon Agim Veliu: Quni ka thënë mendim personal, nuk është qëndrim i LDK-së, presim rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Presheva Jone

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, i cili është shkarkuar nga Kurti ditë më parë, ka thënë në RTVD se ministri Anton Quni, idenë për të reflektuar ndaj koalicionit e ka thënë në mënyrë personale dhe nuk...

Agim Veliu komenton propozimin e Anton Qunit

para një jave - Kallxo

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, ka thënë se është i papranueshëm propozimi i Anton Qunit bërë kryeministrit, Albin Kurti. Anton Quni gjatë seancës ku diskutohej...

Quni zbulon detaje të takimit me Kurtin si i dërguar i Mustafës

para një jave - Presheva Jone

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit ka folur lidhur me rrëzimin e qeverisë dhe gjendjen e jashtëzakonshme . Ministri Quni ka thënë se ai ka qenë njëri nga...

Reagon Veliu: Anton Quni nuk mund të bëjë propozime në emër të LDK-së

para një jave - OraInfo

Anton Quni i propozoi kryeministrit, Albin Kurtit që nëse gjatë pauzës së seancës e rikthen në pozitë Agim Veliun dhe reflekton për taksën, LDK e tërheq mocionin. Kurse, nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu,...

Quni-Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën

para një jave - TV21

Quni i dhaedhe një shans Kurtit Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni sot në seancë i ka dha edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin. Ai para deputetëve tha se nëse...

Flet Agim Veliu për ofertën e Anton Qunit

para një jave - Sinjali

Agim Veliu ka thënë për Gazetën Sinjali se nuk vendos Anton Quni për kthimin e tij në qeveri. Veliu ka thënë se nuk ka autorizim Anton Quni të flas në emër të LDK-së. “Nuk vendos Anton Quni për kthimin...

Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

para një jave - Ina

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë...

​Kuvendi shkoi 1 orë në pauzë

para një jave - RTV 21

VV dhe LDK po akuzojnë njëra-tjetrën Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë njëorëshe. Në seancën ku pritet të hidhet në votim mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti, pritet të marrin fjalën edhe 21 deputetë....

Quni – Kurtit: Nëse e rikthen Veliun në pozitë dhe reflekton për taksën, LDK tërheqë mocionin

para një jave - OraInfo

Kuvendi i Kosovës tashmë ka shkuar në pauzë. Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin...

LDK-ja i jep një shans Kurtit: Tërhiq vendimin për Veliun, hiq taksën dhe le të vazhdojmë punën

para një jave - Shprehja.com

Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për ta hequr mocionin kundër qeverisë së tij. Ai para deputetëve tha se nëse Kurti...

Quni: Nëse Kurti tërhiqet, unë bisedoj me deputetët e LDK-së për mocionin

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se ai ende nuk ka biseduar me deputeët e LDK-së për ofertën që ai i dha Kurtin, për rikthimin e Veliut ministër, që pastaj LDK-ja ta tërheqe mocionin. Quni tha...

Ishte shkarkuar apo jo Nekibe Kelmendi, përplasje ndërmjet Konjufcës dhe Gashit (Dokument)

para një jave - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca dhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi kanë pasur një përplasje në Kuvend lidhur me atë nëse ishte shkarkuar ose jo Nekibe Kelmendi nga...

Mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë “Kurti”

para një jave - Klan

Mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë “Kurti” Përplasje të forta në Kuvend mes deputetëve Me akuza e kundër akuza është karakterizuar seanca e Kuvendit për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Ekskluzive: VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

U shkarkua apo u dorëhoq – Ja çfarë kishte deklaruar vet Nekibe Kelmendi

para një jave - Insajderi

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, Shefi i grupit parlamentar Arben Gashi dhe Ministri i Financave Besnik Bislimi, u përplasën për shkarkimin e ish-ministriës së LDK-së Nekibe Kelmendi nga ish-kryeministrit...

Anton Quni del me ofertë të re për Albin Kurtin për ta tërhequr mocionin

para një jave - Kallxo

Anton Quni nga LDK del me ofertë të re për Albin Kurtin. Anton Quni, ministër nga LDK, në Qeverinë Kurti, ka dalë me ofertë të re për partnerin e koalicioni LVV. Ai në fjalimin e tij i ka kërkuar kryeministrit...

Quni-Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën

para një jave - RTV 21

Quni i dhaedhe një shans Kurtit Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni sot në seancë i ka dha edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin. Ai para deputetëve tha se nëse...

Kuvendi i Kosovës, shqyrton mocionin e mosbesimit

para një jave - Top Channel

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Quni – Kurtit: Riktheje Veliun në pozitë dhe reflekto për taksën, LDK tërheqë mocionin

para një jave - OraInfo

Kuvendi i Kosovës tashmë ka shkuar në pauzë. Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin...

Quni: Albin ktheje Veliun, unë do të bisedojë me urgjencë me Isa Mustafën

para një jave - Sinjali

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, në seancën plenare e cila po mbahet për rrëzimin e qeverisë, ka kërkuar nga kryeministri Kurti që ta rikthejë Veliun si ministër të Punëve të Brendshme, dhe se ai do të...

Kuvendi shkon në pauzë për 1 orë, salla do të dezinfektohet

para një jave - Sinjali

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka kërkuar pauzë për një orë, pasi që deputetët kanë nevojë. Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani e ka aprovuar kërkesën e Selimit duke thënë që gjatë...

Quni-Kurtit: Kthejeni Veliun unë do ta bëj të pamundurën që ju të mbesni kryeministër

para një jave - Zeri

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti ta shqyrtojë edhe njëherë ofertën e kryetarit Isa Mustafa për heqjen e plotë të taksës dhe kthimin e Veliut në pozitën e ministrit....

Kuvendi shkon në pauzë

para një jave - Zeri

Me kërkesë të shefit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimit Kuvendi i Kosovës ka shkuar në një pauzë një orëshe. Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, njoftoi se gjatë kohës së pauzë,...

Haxhi Avdyli i LDK-së: Do të votoj kundër mocionit

para një jave - Telegrafi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli u deklarua edhe sot se do të votoj kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Avdyli tha se në lidhje me këtë votë do të marrë përgjegjësinë...

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - Medial

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

Ky është dokumenti kur Hashim Thaçi e kishte nënshkruar shkarkimin e Nekibe Kelmendit

para një jave - Medial

Tashmë e ndjera, Nekibe Kelmendi, që ishte minsitre e Drejtësisë në Qeverinë e Hashim Thaçit sot u bë temë në foltoren e Kuvendit. Ajo ishte shkarkuar nga posti i saj bashkë me dy ministra të tjerë të...

Haxhi Avdyli: S’e votoj mocionin, mbaj përgjegjësi personale e politike

para një jave - Insajderi

Haxhi Avdyli nga LDK ka thënë se do të votojë kundër mocionit të propozuar nga partia e tij. Ai ka thënë se mocioni është i rrezikshëm dhe si i tillë nuk duhet të tejkalojë në këtë situatë.

Deputeti i LDK-së tregon në kuvend pse është kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Insajderi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli ka përsëritur sot qëndrimin e tij kundër mocionit të mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës,...

Arben Gashi tha se Nekibe Kelmendi nuk ishte shkarkuar – Ky është vendimi që e thotë të kundërtën

para një jave - Insajderi

Pas pyetjeve të Ministrit të  Punëve të Jashtme, Glauk Kanjufca, se pse LDK-ja nuk reagoi kur Hashim Thaçi ua kishte shkarkuar ministren Nekibe Kelmendi, replikoi Arben Gashi. Gashi deklaroi se Kelmendi...

Konjufca: Pse LDK-ja nuk reagoi kur u shkarkua Nekibe Kelmendi – spo mund t’i shkëputi vegëzat me Thaçin

para një jave - Insajderi

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Kanjufca, në fjalimin e tij në Kuvend pyeti udhëheqësin e LDK-së, se ku ishin ata kur kryeministri i atëhershëm, Hashim Thaçi kishte shkarkuar ish ministren, Nekibe...

Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Gazeta...

Ky është deputeti i LDK’së që nuk voton për rrëzimin e Kurtit

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 14:59 Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka thënë se mocioni i partisë së tij për rrëzimin e Qeverisë duhet të shtyhet për shkak të gjendjes ku gjendet...

Gashi: Nekibe Kelmendi nuk ishte shkarkuar, ka pasur riformatim të Qeverisë

para një jave - Telegrafi

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi i është përgjigjur ministrit Glauk Konjufca, duke i thënë se Nekibe Kelmendi nuk është shkarkuar në kohën kur Hashim Thaçi ishte...

Çfarë kishte deklaruar Nekibe Kelmendi në vitin 2010, pas shkarkimit nga kryeministri Thaçi?

para një jave - Kallxo

Në Kuvendin e Kosovës, sot kur po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, u përmend edhe shkarkimi i ish-ministres së Drejtësisë në vitin 2010, Nekibe Kelmendi nga kryeministri në atë...

Mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti, debat i ashpër në Kuvendin e Kosovës

para një jave - Alsat-M

Kuvendi i Kosovës po debaton për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Mbledhja e thirrur me kërkesë të LDK-së, po zhvillohet në kushte të jashtëzakonshme. Kryeministri Kurti tha se ky hap...

Deputeti i VV-së reagon pas ofertës së Qunit për Kurtin

para një jave - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin mocionin nëse Agim Veliu kthehet në pozitë....

Rexhep Selimi tregon përgjigjen VV-së rreth ofertës që ia bëri Anton Quni

para një jave - Tetova Sot

Shefi i grupit parlamentar të VV-së ka folur pas pauzës në Kuvend. Ai iu drejtua Anton Qunit rreth ofertës që ia bëri.“Pas kësaj pauze po ndjej obligim ndaj deputëteve dhe opinionit.Që përgjigja eofertës...

Ja çka bëri Isa Mustafa, menjëherë pas fjalimit të Anton Qunit

para një jave - Tetova Sot

Me të përfunduar fjalimi i Ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ia ka nisur një mesazh deputetëve të partisë së tij. Kreu i LDK-së, ua ka bërë të qartë se ai nuk e ka deleguar...

Arben Gashi – Rexhep Selimit: Vetëm unë flas në emër të LDK-së, askush tjetër!

para një jave - Tetova Sot

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se vetëm ai është i autorizuar të flasë në emrin e LDK-së, dhe deputetët tjerë flasin në emrin e tyre individualisht.“Unë flas në emër të LDK-së,...

Kosovë, seancë për rrëzimin e Qeverisë Kurti: Pazari presidencial për territore kërkon rrëzimin e qeverisë

para një jave - TV21

Në Kuvendin e Kosovës po mbahet seanca për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Konjufca: LDK-ja po don qeveri me PAN-in, për këtë arsye inicoi mocionin

para një jave - Insajderi

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, në seancën e sotme të Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni për rrëzimin e Qeverisë, tha se prishja me Amerikën nuk është arsyeja e kryesore për rrëzimin e Qeverisë....

VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - InfoShqip

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Pas Haxhi Avdylit, edhe një deputet tjetër i LDK-së del kundër mocionit

para një jave - Zeri

Pas Haxhi Avdylit, edhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ardian Shala ka dal kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Kjo u konfirmuar gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e...

Edhe një tjetër deputet i LDK-së kundër mocionit për rrëzim të qeverisë

para një jave - Kallxo

Deputeti nga radhët e LDK-së, Ardian Shala ka thënë se në këtë kohë është kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Shala ka shtuar se më e arsyeshme është që të vazhdojë qeverisja LVV-LDK. “ E keqja...

Gashi Konjufcës: Po të na konsultonit, do ta shkarkonim secilin që do të ishte pengesë

para një jave - Gazeta Express

Gazeta Express 25/03/2020 14:42 Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, i është përgjigjur ministrit të Jshtëm, Glauk Konjufcës, i cili tha se Nekibe Kelmendi ishte shkakruar nga Hashim Thaci...

Kuvendi i Kosovës po debaton për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kuvendi i Kosovës, në një seancë të jashtëzakonshme, e cila po mbahet në gjendje emergjente për shëndetin publik, për shkak të pandemisë së koronavirusit, e cila ka filluar në...

Ja çka bëri Isa Mustafa, menjëherë pas fjalimit të Anton Qunit

para një jave - Tetova Sot

Me të përfunduar fjalimi i Ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ia ka nisur një mesazh deputetëve të partisë së tij. Kreu i LDK-së, ua ka bërë të qartë se ai nuk e ka deleguar...

Arben Gashi – Rexhep Selimit: Vetëm unë flas në emër të LDK-së, askush tjetër!

para një jave - Tetova Sot

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se vetëm ai është i autorizuar të flasë në emrin e LDK-së, dhe deputetët tjerë flasin në emrin e tyre individualisht.“Unë flas në emër të LDK-së,...

Gashi: Në Kuvend vetëm unë flas në emër të LDK-së, as Osmani, as Quni, e as askush tjetër

para një jave - Shenja

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka replikuar ashpër me deputetin e VV-së, Rexhep Selimin, raporton “Zeri.info”. Gashi gjatë fjalës së tij theksoi se oferta që Ministri, Anton Quni i bëri...

Konjufca – LDK’së: Pse heshtët kur Thaçi ua shkarkoi Nekibe Kelmendin

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 14:32 Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca i ka pyetur në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, Lidhjen Demokratike se pse kanë heshtur kur dikur...

Rexhep Selimi tregon përgjigjen VV-së rreth ofertës që ia bëri Anton Quni

para një jave - Tetova Sot

Shefi i grupit parlamentar të VV-së ka folur pas pauzës në Kuvend. Ai iu drejtua Anton Qunit rreth ofertës që ia bëri.“Pas kësaj pauze po ndjej obligim ndaj deputëteve dhe opinionit.Që përgjigja eofertës...

Anton Quni nuk heq dorë e do qeverinë LDK-LVV

para një jave - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se ai është në gjendje të gjunjëzohet para kryetarit të LDK-së, Isa Mustafës, për t’iu lutur atij dhe strukturave të LDK-së për vazhdimin e koalicionit qeverisës...

Gashi-Selimit: Për ty dhe të gjithë këtu, në emër të LDK-së flas unë

para një jave - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha se për të gjithë në sallë, në emër të LDK-së fletë ai. Gashi e tha këtë duke iu kundërpërgjigjur deputetit të VV-së, Rexhep Selimi, i cili tha se nëse...

LVV i kthen përgjigjen Anton Qunit, ofertë për LDK-në

para një jave - Shenja

Shefi i Grupit Parlamentar, Rexhep Selimi, ka thënë se gjatë pauzës kanë diskutuar rreth ofertës që ka bërë ministri Anton Quni, që ta rishqyrtojnë ofertën e LDK-së dhe të vazhdohet koalicioni. Selimi...

Pas Haxhi Avdylit, edhe Shala i LDK-së del kundër mocionit

para një jave - GazetaBlic

Pas Haxhi Avdylit, edhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ardian Shala ka dal kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Kjo u konfirmuar gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e...

Opozita në heshtje, VV dhe LDK reagojnë e replikojnë tash e tetë orë

para një jave - Bota Press

Në seancën e thirrur sot nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), për rrëzimin e qeverisë, ku është edhe vetë pjesë e saj, e heshtur është parë opozita. Kjo seancë e cila ka filluar që nga ora 12:00, e...

Selimi: Ende pa ju përgjigjur ne Qunit, Agim Veliu ia dha përgjigjen

para një jave - Almakos

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e Kuvendit i ka reaguar ofertës së Anton Qunit. Selimi ka thënë se partia e tij e vlerëson vullnetin e Qunit porse atij, LDK-ja...

Konjufca pyet LDK-në: Ku ishit kur Thaçi ua shkarkoi ministren Nekibe Kelmendi

para një jave - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka thënë se argumentet e LDK për rrëzim të Qeverisë nuk qëndrojnë. Ai u tha deputetëve të LDK-së se do të ishte mirë të zbatoni mënyrën e votimit...

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - Klan Kosova

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

Kurti për Veliun: S’mund të ketë ministra që kundërshtojnë kryeministrin në mesnatë

para një jave - Medial

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se marrëveshja e koalicionit qeverisës, u shkel fillimisht nga LDK-ja për shkak të tarifës. Ai foli edhe njëherë për vendimin e tij për ta shkarkuar Ministrin e Brendshëm...

Deputeti i VV-së reagon pas ofertës së Qunit për Kurtin

para një jave - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin mocionin nëse Agim Veliu kthehet në pozitë....

Fjalimi i plotë i Albin Kurtit në Kuvend

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në fjalën e tij drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka theksuar se është krenar me këtë kabinet qeveritar dhe me të arriturat e tij, duke numëruar...

Ky është SMS-i i dërguar nga Isa Mustafa për deputetët e tij

para një jave - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti.

Rexhep Selimi i jep përgjigjen përfundimtare ofertës së Anton Qunit të LDK-së

para një jave - Infokusi

Rexhep Selimi, Shef i Grupit Parlamentar të VV-së i ka dhënë përgjigjen e partisë së tij për ofertën që Anton Quni e drejtoi për Albin Kurtin. Selimi tha se kanë biseduar gjatë pauzës por ai filloi të...

Kurti: Nëse dyshoni a mund ta udhëheqi dialogun provomni dhe kqyrni seri

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklaratave të deputetëve se ai nuk do të mund ta udhëhiqte dialogun. Kurti tha se e deputetët e kanë shancin t’ia japin mundësinë ta udhëheqë dialogun....

Vajza e Nekibe Kelmendit: Ajo nuk dha dorëheqje, e shkarkuan

para një jave - Sinjali

Në seancën e cila po mbahet për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, pati një përplasje mes Glauk Konjufcës nga LVV dhe Arben Gashit nga LDK, lidhur me shkarkimin e Nekibe Kelmendit nga posti i minstres së...

Kurti deputetes së LDK’së: Pse nuk e shkarkova një ministër tjetër të LDK’së?

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 14:17 Kryeministri Albin Kurti i është përgjigjur deputetes së LDK’së, Valentina Bunjakut, e cila e pyeti pse e shkarkpi Agim Veliun dhe pse nuk i mori kompetencat për të...

Kurti LDK-së: Nëse dyshoni se s’mund të udhëheq dialogun, provoni edhe këqyrni seri

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se marrëveshja e koalicionit me Lidhjen Demokratike e Kosovës është shkelur kur u kërkua heqja e plot e tarifës pa reciprocitet. Sipas tij është shantazh i dyfishtë...

Ky është dokumenti kur Hashim Thaçi e kishte nënshkruar shkarkimin e Nekibe Kelmendit

para një jave - Klan Kosova

Tashmë e ndjera, Nekibe Kelmendi, që ishte minsitre e Drejtësisë në Qeverinë e Hashim Thaçit sot u bë temë në foltoren e Kuvendit. Ajo ishte shkarkuar nga posti i saj bashkë me dy ministra të tjerë të...

Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Gazeta...

Mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti, debat i ashpër në Kuvendin e Kosovës

para një jave - Shprehja.com

Kuvendi i Kosovës po debaton për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Mbledhja e thirrur me kërkesë të LDK-së, po zhvillohet në kushte të jashtëzakonshme. Kryeministri Kurti tha se ky hap...

Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Blic ka...

Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Almakos

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Gazeta...

Konjufca, LDK-së: Po e përpijnë kur shkarkohen ministrat prej Thaçit, e jo prej Kurtit – sikleti është tek marrëveshja me Serbinë

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm Glauk Konjufca, ka deklaruar në Kuvendin e Kosovës se LDK-ja e ka të rëndësishme ruajtjen e lidhjeve me PDK-në. Sipas Konjufcës qeveria nuk po rrezohet për shkarkimin e një ministri ...

Konjufca përplaset me Gashin për Nekibe Kelmendin

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm Glauk Konjufca dhe shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi patën replika mbi arsyen e vërtetë të inicimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Konjufca tha se kur...

Deputeti i LDK-së: Nuk do ta votoj rrëzimin e Qeverisë

para një jave - OraInfo

Po vazhdon debati në Kuvendin e Kosovës për mocionin e LDK-së për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Deputeti i LDK-së, Hashi Avdyli tha se do të votojë kundër rrëzimin të Qeverisë dhe se për këtë vendim merr...

Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për…

para një jave - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Blic ka...

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli: Unë sot votoj kundër këtij mocioni

para një jave - Sinjali

Deputeti nga Radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, është deklaruar kundër mocionit të mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti, shkruan Gazeta Sinjali. Avdyli e ka cilësuar këtë mocion...

Ky është dokumenti kur Hashim Thaçi e kishte nënshkruar shkarkimin e Nekibe Kelmendit

para një jave - GazetaBlic

Tashmë e ndjera, Nekibe Kelmendi, që ishte minsitre e Drejtësisë në Qeverinë e Hashim Thaçit sot u bë temë në foltoren e Kuvendit. Ajo ishte shkarkuar nga posti i saj bashkë me dy ministra të tjerë të...

“Duhesh me pas kurriz” “Ju duhet t’ju vijë turp”: Replika të ashpra mes Besnik Bislimit dhe Arben Gashit

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Financave Besnik Bislimi në foltoren e Kuvendit ka kthyer edhe një herë në debat çështjen e rrëzimit të zonjës nekibe Kelmendi. Bislimi ka cekur një dokument ku theksohet se aty është e shkruar...

Gashi – Bislimit: Keqpërdorët arkivat e shtetit, ju dëshmuat që nuk keni dashtë me qeverisë

para një jave - Sinjali

Shefi i Grupit Parlamentar, Arben Gashi, ka replikuar kundër ministrit të Financave, Besnik Bislimi, ku i tha se keni keqpërdorur arkivat e shtetit, kur nxorët vendimin për shkarkimin e Nekibe Kelmendit....

Shtohet numri i deputetëve të LDK-së që nuk e përkrahin mocionin

para një jave - Almakos

Pas Haxhi Avdylit, edhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ardian Shala ka dal kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Kjo u konfirmuar gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e...

Kuvendi shkon në pauzë

para një jave - Telegrafi

Në Kuvendin e Kosovës që nga ora 11:00 ka filluar seanca ku po diskutohet për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë. Pas fjalës së shefave të grupeve parlamentare dhe kryeministrit Albin Kurti, kryetarja...

Deputeti i LDK-së del kundër mocionit, kërkon të shtyhet

para një jave - Zeri

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka dalë kundër mocionit që partia e tij e ka inicuar për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Avdyli ka thënë se Kosova është në një situatë të paqartë dhe...

Deputeti i LDK-së: Unë sot votoj kundër mocionit, është i nxituar

para një jave - Kallxo

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se sot do të votojë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë. Për këtë veprim, ai shtoi se merr përgjegjësi personale dhe politike. “Ky mocion është...

Kurti për Veliun: S’mund të ketë ministra që kundërshtojnë kryeministrin në mesnatë

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se marrëveshja e koalicionit qeverisës, u shkel fillimisht nga LDK-ja për shkak të tarifës. Ai foli edhe njëherë për vendimin e tij për ta shkarkuar Ministrin e Brendshëm...

A po shqyrtohet oferta e Qunit? Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje

para një jave - Lajm

Seanca ka shkuar në pauzë me ofertën e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni ndaj kryeministri të Kosovës, Albin Kurti. Quni i tha Kurtit ta heqë taksën 100 për qind ndaj Serbisë dhe ta kthejë në detyrë ministrin...

Deputeti i LDK-së: Shtyne mocionin, s’është koha për ta rrëzuar Qeverinë Kurti

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka thënë në Kuvendin e Kosovës se mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti do të duhet të shtyhej për shkak të gjendjes me coronavirus. Sipas tij, prioritet...

Gashi i përgjigjet Qunit: Vetëm unë flas në emër të LDK-së

para një jave - Gazeta e re

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, akuzoi LDK-në se për qëndrime të ndryshme. Selimi iu referuar deklaratës së Anton Qunit dhe Agim Veliut, që u shprehe pro dhe kundër sa i përket vazhdimit të koalicionit...

Ministri Bislimi thotë se Agim Veliu ka pasur 0 vota

para një jave - Sinjali

Ministri i Ekonomisë, Besnik Bislimi në seancën plenare e cila po mbahet për rrëzimin e qeverisë, tha se edhe po të hiqen të gjitha votat e Agim Veliut, nuk humbin asgjë pasi 0 vota ka pasur ai. “Veliu...

Bislimi – Gashit: Mos dezinformo se nuk të ka hije

para një jave - Zeri

Ministri i Financave, Besnik Bislimi me të marrë fjalën në Kuvendin e Kosovës, citoi vendimin kur kryeministri i atëhershëm, Hashim Thaçi kishte shkarkuar nga detyra e ministres, Nekibe Kelmendin e LDK-së,...

Albin Kurti: Pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë

para një jave - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi në seancën e Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj tij, se duhen më shumë se 100 orë për të treguar sukseset e qeverisjes. Ai tha se është krenar...

Kurti: Mocioni i mosbesimit, pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Zhurnal

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Shtohet numri i deputetëve të LDK-së që nuk e përkrahin mocionin

para një jave - Lajm

Pas Haxhi Avdylit, edhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ardian Shala ka dal kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Kjo u konfirmuar gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e...

Kurti: Mocioni i mosbesimit, pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Top Channel

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Debate në seancën për mocionin e rrëzimit të qeverisë/ Kurti: Synohet shkëmbim territoresh

para një jave - Vizion Plus

Kur e gjithe bota eshte ne lufte me pandemine, kryeministri i Kosoves Albin Kurti u perball kete te merkure ne parlament me mocionin per rrezimin. Pas nje beteje te ashper disaditore nga njera ana me presidentin...

LAJMI I FUNDIT: VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Hoti: Kurti nuk dëshiron raporte partneriteti

para një jave - Epoka e Re

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, ku po mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, ai ka thënë se angazhimi i LDK-së ishte bashkëpunues. Ai ka...

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

para një jave - Tetova1

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë...

LDK-ja i jep një shans Kurtit: Tërhiq vendimin për Veliun, hiq taksën dhe le të vazhdojmë punën

para një jave - Lajm

Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për ta hequr mocionin kundër qeverisë së tij. Ai para deputetëve tha se nëse Kurti...

Quni zbulon detaje të takimit me Kurtin si i dërguar i Mustafës

para një jave - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit ka folur lidhur me rrëzimin e qeverisë dhe gjendjen e jashtëzakonshme. Ministri Quni ka thënë se ai ka qenë njëri nga...

Kuvendi shkon 1 orë në pauzë, a po rrëzohet qeveria Kurti?

para një jave - Infokusi

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë njëorëshe. Në seancën ku pritet të hidhet në votim mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti, pritet të marrin fjalën edhe 21 deputetë. Seanca që ka filluar para orës 12:00...

Kurti: Thaçi më tha jemi të zgjedhurit e popullit ta kryejmë marrëveshjen me Serbinë te heqim përgjithmonë

para një jave - Insajderi

Kryeministri Albin Kurti, në fjalën e tij në seancën të mosbesimit ndaj qeverisë së tij, ka treguar se çka ka biseduar me kreun e shtetit Hashim Thaçi në takimin e fundit. Sipas tij, Thaçi i ka thënë që...

Arben Gashi hesht Kuvendin: As Vjosa Osmani e as Anton Quni, unë flas në emër LDK’së

para një jave - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se vetëm ai flet në emër të partisë së tij në Kuvendin e Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Derisa biseda mes ministrit të...

Gashi i përgjigjet Qunit: Vetëm unë flas në emër të LDK-së

para një jave - Epoka e Re

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, akuzoi LDK-në se për qëndrime të ndryshme. Selimi iu referuar deklaratës së Anton Qunit dhe Agim Veliut, që u shprehe pro dhe kundër sa i përket vazhdimit të koalicionit...

Arben Gashi hesht Kuvendin: As Vjosa Osmani e as Anton Quni, unë flas në emër LDK-së

para një jave - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se vetëm ai flet në emër të partisë së tij në Kuvendin e Kosovës. Derisa biseda mes ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni...

Konjufca: LDK-ja asnjëherë s’i shkëputi vegëzat me Hashim Thaçin e PDK-në

para një jave - Zeri

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Kanjufca, në fjalimin e tij në Kuvend pyeti udhëheqësin e LDK-së, se ku ishin ata kur kryeministri i atëhershëm, Hashim Thaçi kishte shkarkuar ish ministren, Nekibe...

Konjufca: LDK i përbiu shkarkimet e ministrave nga Thaçi, por jo nga Kurti

para një jave - Kallxo

Ministri i Punëve të Jashtme dhe për Diasporë Glauk Konjufca (LVV), në seancën e sotme ku po shqyrtohet mocioni për rrëzimin e qeverisë, tha se LDK-ja nuk po mund të shkëputet nga partneriteti me PDK-në....

Mushkolaj: Anton Quni nuk tha asgjë të re

para një jave - Infokusi

Thirrja e deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni për Vetëvendosjen nuk ishte diçka e re. Kështu vlerëson Analisti politik, Imer Mushkolaj, sipas të cilit e njëjta ofertë i ishte bërë kryeministrit...

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje lidhur me shkarkimin e Agim Veliut brenda një ore pauzë në mënyrë...

Kjo është oferta e Anton Qunit për Albin Kurtin

para një jave - Infokusi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili vjen nga LDK, i ka kërkuar Kryeministrit Albin Kurti për t’i shqyrtojë kërkesat e Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në mënyrë që kjo parti ta tërheqë mocionin e...

Konjufca LDK-së: Hashim Thaçi ua ka shkarkuar Nekibe Kelmendin, LDK e ka ulë kokën

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka pyetur LDK’në se pse nuk reagoi kur u shkarkua ish ministrja nga ajo parti, Nekibe Kelmendi, ndërsa tash kërkuan mocion për shkarkimin e një ministri. “Për...

Gashi-Konjufcës: Nekibe Kelmendin se ka shkarku kurrë Hashim Thaçi

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi i është kundërpërgjigjur ministrit të Jashtëm Glauk Konjufca mbi shkarkimin e Nekibe Kelemndit nga Hashim Thaçi. Gashi i ka thënë Konjufcës se Nekibe...

Deputeti i VV-së refuzon Anton Qunin dhe tallet me të

para një jave - Periskopi

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha, ka ironizuar me kërkesën e Anton Qunit. “Në kërkesën e tij janë dy kërkesa, taksa edhe Agim Veliu. Tha respektone marrëveshjen për Agim Veliun e mos respektoni marrëveshjen...

Selimi: Anton Quni e mori përgjigjen nga Agim Veliu për ofertën që na e bëri

para një jave - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar i VV’së, iu ka përgjigjur Ministrit Anton Quni, i cili para pauzës në seancën për mocionin e mosbesimit i kërkoi Kryeministrit Albin Kurti të tërheq vendimin për shkarkimin e...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:51 Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore, raporton Gazeta...

Konjufca: LDK-ja po don Qeveri tjetër me PAN-in

para një jave - Zeri

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, në seancën e sotme të Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni për rrëzimin e Qeverisë, tha se prishja me Amerikën nuk është arsyeja e kryesore për rrëzimin e Qeverisë...

Kurti: Nuk e kam thirrë në takim Mustafën sepse nuk e ndërroj vendimin për Agim Veliun

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pyetur nga deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku Rexhepi se pse nuk e ka njoftuar Kryeparlamentaren Osmani për shkarkimin e Agim Veliut. Kurti në seancën e Kuvendi...

Kurti: U provua me shampanjë në Shtëpinë e Bardhë shkëmbimi i territoreve, por nuk bëhet me mua si kryeministër!

para një jave - Shenja

Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Partia e drejtuar nga...

Quni e fton Kurtin për reflektim në pauzë, i ofron përmirësim të raporteve mes partive

para një jave - Shenja

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, në fjalimin e tij në Kuvend ka thënë se kryeministri Albin Kurti, e ka edhe një mundësi që ta pranojë ofertën e LDK-së, dhe të vazhdohet koalicioni qeverisës. Quni ka...

Konjufca LDK’së: Hashim Thaçi ja u ka shkarkuar Nekibe Kelmendin, LDK e ka ulë kokën

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka pyetur LDK’në se pse nuk reagoi kur u shkarkua ish deputetja nga ajo parti, Nekibe Kelmendi, e tash po nxjerrin lotë “krokodili” për kryepalramentaren Vjosa...

Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Gazeta...

Albin Kurti e pyet deputeten e LDK-së: Pse nuk e shkarkova ndonjë tjetër ministër të LDK-së

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka pyetur deputetën e LDK-së Valentina Bunjakun se pse nuk e shkarkoi ndonjë ministër tjetër të kësaj partie por, Agim Veliun. Këtë pyetje e ka bërë Kurti pasi Bunjaku...

Konjufca-liderëve të LDK-së: Ku ishit kur Thaçi e shkarkoi Nekibe Kelmendin, ulët kokën dhe vazhduat koalicionin

para një jave - Sinjali

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca duke ju drejtuar liderëve të LDK-së, të cilët kanë nisur mocionin e mosbesmit për rrëzimin e qeverisë, ka thënë se LDK ka heshtur në kohën kur Hashim...

Gashi-Selimit: Për ty dhe të gjithë këtu, në emër të LDK-së flas unë

para një jave - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha se për të gjithë në sallë, në emër të LDK-së fletë ai. Gashi e tha këtë duke iu kundërpërgjigjur deputetit të VV-së, Rexhep Selimi, i cili tha se nëse...

Kurti: Pazaret dhe marrëveshja me Serbinë janë shkak për rrëzimin e Qeverisë, jo shkarkimi i Veliut

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti tha para deputetëve të Kuvendit se shkarkimi i ministrit Agim Veliu nuk është shkak për rrëzimin e Qeverisë, por marrëveshja e gatshme me Serbinë që nuk po e mbështetë....

Kurti: Nëse dyshoni a mund ta udhëheqi dialogun provomni dhe kqyrni seri

para një jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar ndaj deklaratave të deputetëve se ai nuk do të mund ta udhëhiqte dialogun. Kurti tha se e deputetët e kanë shancin t’ia japin mundësinë ta udhëheqë dialogun,...

Gashi-Selimit: Vetëm unë flas në emër të LDK’së në Kuvend, ideja e Qunit personale

para një jave - Fakti Ditor

Shefat e grupeve parlamentare të LVV’së dhe LDK’së, Rexhep Selimi dhe Arben Gashi janë përplasur në Kuvend të Kosovës sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, raporton Gazeta Express....

Anton Quni: Jam në gjendje edhe të gjunjëzohem, vetëm që mos të prishet koalicioni

para një jave - Fakti Ditor

Anton Quni ka thënë se është në gjendje edhe të gjunjëzohet, vetëm e vetëm që të vazhdojë koalicioni. Këtë e ka thënë në vazhdimin e seancës së Kuvendit pas pauzës. “Kur iu drejtova unë, nuk iu thashë...

Albin Kurti: Presidenti praktikisht ma konfirmoi se marrëveshja me Serbinë është bërë

para një jave - Insajderi

Sot po mbahet seanca për votimin e mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në këtë seancë, në fjalimin e tij, kryeministri Albin Kurti, ka thënë se presidentin Hashim Thaçi, ia ka konfirmuar...

Anton Quni: Jam në gjendje edhe të gjunjëzohem, vetëm që mos të prishet koalicioni

para një jave - Gazeta Observer

Anton Quni ka thënë se është në gjendje edhe të gjunjëzohet, vetëm e vetëm që të vazhdojë koalicioni. Këtë e ka thënë në vazhdimin e seancës së Kuvendit pas pauzës. “Kur iu drejtova unë, nuk iu thashë...

VV-ja s’e pranon ofertën e Qunit, Selimi u bën thirrje deputetëve mos ta votojnë mocionin (Live)

para një jave - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje e ka refuzuar propozimin e ministrit të Mbrojtjes Anton Quni që kryeministri Kurti ta tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut në mënyrë që LDK-ja ta tërheq mocionin e mosbesimit...

Përplasje mes Arben Gashit dhe Rexhep Selimit

para një jave - Bota Press

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi është  përplasur me deputetin e LVV-së, Rexhep Selimin, pas ofertës së Anton Qunit. Gashi tha se në emër të LDK-së flet vetëm ai dhe askush tjeter sepse...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:37 Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, raporton Gazeta Express....

VV-ja nuk e pranon ofertën e Qunit, Selimi u bën thirrje deputetëve mos ta votojnë mocionin e mosbesimit

para një jave - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje e ka refuzuar propozimin e ministrit të Mbrojtjes Anton Quni që kryeministri Kurti ta tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut në mënyrë që LDK-ja ta tërheq mocionin e mosbesimit...

Rexhep Selimi tregon përgjigjen VV-së rreth ofertës që ia bëri Anton Quni

para një jave - Gazeta Observer

Shefi i grupit parlamentar të VV-së ka folur pas pauzës në Kuvend. Ai iu drejtua Anton Qunit rreth ofertës që ia bëri. “Pas kësaj pauze po ndjej obligim ndaj deputëteve dhe opinionit. Që përgjigja e ofertës...

Gashi-Selimit: Për ty dhe të gjithë këtu, në emër të LDK-së flas unë

para një jave - Gazeta Observer

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha se për të gjithë në sallë, në emër të LDK-së fletë ai. Gashi e tha këtë duke iu kundërpërgjigjur deputetit të VV-së, Rexhep Selimi, i cili tha se nëse...

Seanca për rrëzimin e Qeverisë, Kurti ndodhet tashmë në sallë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:18 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka hyrë në sallën e Kuvendit të Kosovës ku tashmë ka filluar seanca me vetëm një pikë të rendit të ditës, raporton Gazeta Express....

Kurti: Mua nuk më dhimbset vetja, por populli

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se motori i rrëzimit të qeverisë së tij është presidenti, Hashim Thaçi, pasi siç tha ka një marrëveshje të gatshme për shkëmbim territorial me Serbinë....

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen për shkëmbim territorial me Serbinë, me mua s’bëhet kurrë

para një jave - Portalb

Kryeministri Albin Kurti ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai tha se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është e dëmshme për...

Rexhep Selimi: Agim Veliu nuk kthehet në Qeveri

para një jave - Epoka e Re

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se e çmojnë shumë vullnetin e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni për të vazhduar bashkëpunimin. Megjithatë ai ka thënë se Agim...

Ky është SMS-i i dërguar nga Isa Mustafa për deputetët e tij

para një jave - Fakti Ditor

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti.

Selimi i përgjigjet ofertës së Qunit

para një jave - Bota Press

Deputeti i  Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se përgjigjjen e ofertës e ka dhënë Agim Veliu, i cili ka thënë se Anton Quni nuk ka pasur autorizim të deklarojë dicka të tillë , shkruan Botapress...

Isa Mustafa u shkruan deputetëve të LDK’së: Nuk negociojmë dhe nuk tërhiqemi

para një jave - Periskopi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Mustafa...

I ashpër dhe plot akuza për Thaçin, Albin Kurti zbulon se çfarë fshihet pas shkarkimit të tij

para një jave - Koha.mk

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi i ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi. “Po doni ta leni popullin pa qeveri në këtë javë tepër të...

Pas Haxhi Avdylit, edhe Shala i LDK-së del kundër mocionit

para një jave - Tetova Sot

Pas Haxhi Avdylit, edhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ardian Shala ka dal kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit.Kjo u konfirmuar gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës.“Për...

A është duke e shqyrtuar Vetëvendosje ofertën e Anton Qunit? Flasin nga partia e Kurtit

para një jave - Fakti Ditor

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mufail Bajqinovci,  ka thënë se çdo gjë në lidhje me atë se a do ta pranoj apo jo Vetëvendosje ofertën e Ministrit Anton Quni, që ta kthej në qeveri Agim Veliu,...

Isa Mustafa u shkruan deputetëve të LDK: Nuk negociojmë dhe nuk tërhiqemi

para një jave - Periskopi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Mustafa...

Kurti megjithatë shkon në seancë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 12:02 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit që e ka inicuar LDK’ja,...

Albin Kurti arrin në Kuvend

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku tashmë ka nisur seanca për ta rrëzuar qeverinë që ai e drejton. Ndonëse me vonesë, Kurti është parë duke hyrë në Kuvendin e Kosovës....

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai tha se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është e...

Deputetët e Kosovës mbajtën një minutë heshtje për Leze Qenën

para një jave - Alsat-M

Deputetët e Kuvendi të Republikës së Kosovës mbajtën një minutë heshtje për aktoren e ndjerë Leze Qena e cila ndërroi jetë paraditen e sotme. “Kosova sot ka humbur ikonën e skenës teatrale, prandaj ju...

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen për shkëmbim territorial me Serbinë, me mua s’bëhet kurrë

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai tha se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është e dëmshme për...

Kurti: Mocioni i mosbesimit – pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Aktuale

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Abazi: Vetëvendosje po e shqyrton propozimin e Anton Qunit

para një jave - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi tha se Vetëvendosje është duke e shqyrtuar propozimin e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni në seancën e mocionit për rrëzimin e qeverisë, i cili propozoj që të...

Kuvendi shkon në pauzë 10 minutëshe

para një jave - GazetaBlic

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka ndërprerë seancën ku pikë e vetme e rendit të ditës është mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Ajo ka kërkuar pauzë 10 minutëshe, pasi sipas saj, duhet të rregullohet sistemi i zërimit.

Abazi: Vetëvendosje po e shqyrton propozimin e Anton Qunit

para një jave - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi tha se Vetëvendosje është duke e shqyrtuar propozimin e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni në seancën e mocionit për rrëzimin e qeverisë, i cili propozoj që të...

“VV-ja ende nuk e ka dhënë fjalën e vet për atë që e propozoi ministri Quni”

para një jave - Bota Press

Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, ka thënë së VV-ja ende nuk e ka dhënë fjalën e saj në lidhje me propozimin e  Ministrit të Mbrojtjes, Anton Qunit, shkruan Botapress. Sipas Bajqinovcit deklaratat...

Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Gazeta Observer

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë se nuk ka tërheqje nga vendimi i Kryesisë për shkarkimin e qeverisë Kurti. Gazeta...

A po e shqyrton Vetëvendosje ofertën e Qunit?

para një jave - Gazeta Observer

Lëvizja Vetëvendosje nuk e ka dhënë fjalën e saj sa i përket propozimit të ministrit të mbrojtjes, Anton Qunit, që tha sot në seancën e Kuvendit se do të tërheqin mocionin nëse Agim Veliu kthehet në pozitë....

Seanca nis me një minutë heshtje për aktoren Leze Qena

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:50 Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeveruisë Kurti, ka filluar me një minutë heshtje për vdekjen e aktores Leze Qena Kryetarja e Kuvendit...

Seanca nis me një minutë heshtje për aktoren Leze Qena

para një jave - Insajderi

Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeveruisë Kurti, ka filluar me një minutë heshtje për vdekjen e aktores Leze Qena Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka ftuar deputetët...

Nis seanca e Kuvendit – pritet rrëzimi i Albin Kurtit

para një jave - Insajderi

Nis seanca e Kuvendit të Kosovës ku pritet të ndodhë rrëzimi i qeverisë së Albin Kurti, shkruan Insajderi.

Kuvendi shkon në pauzë për shkak të mos funksionimit të pajisjeve

para një jave - Kallxo

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë 10 minutëshe, nga seanca e jashtëzakonshme që po mbahet sot për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë. Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, tha se...

Kuvendi shkon në pauzë 10 minutëshe

para një jave - Zeri

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë 10 minutëshe për shkak të disa problemeve teknik. Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, njoftoi se regjia ka disa problem me pajisjet teknike dhe posa të rregullohen do...

Veturat që bartin kryeministrin largohen nga oborri i Qeverisë, Kurti po qëndron në zyrë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:45 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Televizioni T7. Eskorta...

Kështu u kontrolluan deputetët para seancës në Kuvend

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:47 Një ekip i mjekëve është parë të ketë arritur herët në mëngjes në hapësirat e Kuvendit të Kosovës për të kontrolluar secilin deputet para se të futen në sallën kryesore...

Gashi: Kryeministri me veprimet e tij vendosi për fundin e koalicionit

para një jave - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Arben...

Kurti: Mocioni i mosbesimit - pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Evropa e Lirë

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Kurti: Thaçi më propozoi marrëveshje me Serbinë, nuk miratohet me mua si kryeministër

para një jave - Albeu

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, por që sa të jetë ai kryeministër ajo nuk do të miratohet....

Kosovë: Parlamenti shqyrton mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë në kohë pandemie

para një jave - Zëri i Amerikës

Parlamenti i Kosovës po shqyrton mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, që është hedhur nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Mocioni pasoi shkarkimin e ministrit të Brendshëm nga radhët e saj, Agim...

Kurti zbulon ‘ofertën e Thaçit për ndarjen e Kosovës’

para një jave - Standard

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi në seancën e Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj tij, se duhen më shumë se 100 orë për të treguar sukseset e qeverisjes. Ai tha se është krenar...

Kurti: Mua nuk më dhimbset vetja, por populli

para një jave - Shprehja.com

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se motori i rrëzimit të qeverisë së tij është presidenti, Hashim Thaçi, pasi siç tha ka një marrëveshje të gatshme për shkëmbim territorial me Serbinë....

Shtohet numri i deputetëve të LDK-së që nuk e përkrahin mocionin

para një jave - Fakti Ditor

Pas Haxhi Avdylit, edhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ardian Shala ka dal kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Kjo u konfirmuar gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e...

Kosnett takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Zhurnal

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Stafi i Kryeparlamentares Vjosa Osmani e ka konfirmuar për...

Prishtinë, nisi seanca: A do të bie qeveria Kurti?

para një jave - Alsat-M

Ka nisur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Deputetët janë mbledhur në Kuvendin e Kosovës ku pritet ta votojnë mocionin e inicuar nga LDK-ja për rrëzimin e qeverisë, ku kjo e fundit...

Seanca nis me një minutë heshtje për aktoren Leze Qena

para një jave - Zhurnal

Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeveruisë Kurti, ka filluar me një minutë heshtje për vdekjen e aktores Leze Qena Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka ftuar deputetët...

A po shqyrtohet oferta e Qunit? Flasin nga Lëvizja Vetëvendosje

para një jave - News33

Seanca ka shkuar në pauzë me ofertën e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni ndaj kryeministri të Kosovës, Albin Kurti. Quni i tha Kurtit ta heqë taksën 100 për qind ndaj Serbisë dhe ta kthejë në detyrë ministrin...

Kurti megjithatë shkon në seancë

para një jave - Iliria News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit që e ka inicuar LDK’ja, raporton Televizioni T7. Tashmë...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Presheva Jone

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

Albin Kurti: Pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi në seancën e Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj tij, se duhen më shumë se 100 orë për të treguar sukseset e qeverisjes. Ai tha se është krenar...

VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - Gazeta Observer

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Kurti: Nuk pata trusni për heqjen e tarifës, por për heqjen e reciprocitetit

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është duke mbajtur fjalim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës në seancën plenare ku do të votohet mocioni për rrëzimin e qeverisë që ai udhëheqë, shkruan...

Kurti deri më tani nuk ka shkuar në Kuvend

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:24 Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin...

Kurti: Jam i bindur se ka marrëveshje me Serbinë, këtë ma ka konfirmuar Thaçi

para një jave - Kallxo

Kryeministri i vendit, Albin Kurti në seancën kur pritet të shkarkohet qeveria e tij, tha që Presidenti Thaçi i ka konfirmuar se ka marrëveshje me Serbinë. “Unë jam më i bindur se kurrë se marrëveshje...

Me gjasë Albin Kurti nuk do të shkojë në seancë – do të qëndrojë në zyrë

para një jave - Medial

Nga zyra e kryeministrit Albin Kurti kanë thënë për Klan Kosova se sipas të gjitha gjasave shefi i Qeverisë nuk do të shkojë në seancën plenare ku do të hidhet në votim mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Ina

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, raporton Gazeta Express. “Po doni ta leni popullin pa qeveri...

Kurti: Qëllimi i rrëzimit të qeverisë është arritja e Marrëveshjes me Serbinë

para një jave - Ina

Kryeministri kosovar Albin Kurti po mban fjalim para Kuvendit për mocionin e parashtruar nga LDK-ja. Kurti tha se qëllimi i këtij mocioni është që populli dhe shteti të mbetet pa qeverinë që e ka votuar....

Kryeministri Kurti : Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - OraInfo

Po vazhdon seanca për votimin e mocionit për rrëzimin e qeverisë Kurti. Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme...

Kurti: Thaçi tri herë më tha, të shkojmë bashkë në Washington për të bërë marrëveshje

para një jave - OraInfo

Kryeministri Albin Kurti ka folur për detajet e takimit prej dy orësh me Presidentin e vendit Hashim Thaçi. Kurti thotë se Thaçi i ka kërkuar tri herë që ta heqë taksën ndaj Serbisë dhe të shkojnë bashkë...

Quni -Kurtit: Riktheni Veliun në detyrë, reflektoni për taksën dhe vazhdojmë të qeverisim bashkë

para një jave - Arbresh

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ende shpreson se LDK dhe VV mund të vazhdojnë të qeverisin së bashku. Për këtë Quni i propozoj kryeministrit, Albin Kurti gjatë seancës së mocionit, që të rikthej në detyrë...

Kurti: Thaçi më tha hiqe taksën, shkojmë në Washington ta heqim qafe Serbinë

para një jave - Sinjali

Kryeministri Albin Kurti ka zbuluar për herë të parë detaje se çfarë diskutoi me presidentin Hashim Thaçi në takimin dy orësh të para disa ditëve. Kryeministri ka thënë se Thaçi i ka kërkuar të heq taksën...

Kurti: Mocioni ka për qëllim t’i hap rrugën shkëmbimit të territoreve me Serbinë

para një jave - Zeri

Në prag të rrëzimit të tij, Albin Kurti për herë të parë deklaroi se motori që po e shtynë mocionin e ngritur nga LDK-ja ka për qëllim hapjen e rrugës për arritjen e një marrëveshje të dëmshme me Serbinë,...

Albin Kurti në Kuvend: Thaçi e ka gati pazarin me Serbinë. Mocioni ndaj qeverisë time lidhet me shkëmbimin e territoreve

para një jave - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot në Kuvend para votimit të mocionit të mosbesimit të qeverisë së tij. Në një fjalim të ashpër, Albin Kurti tha se beteja politike dhe sulmi ndaj tij nuk...

Deputeti i LDK-së: Unë sot votoj kundër mocionit, është i nxituar

para një jave - Almakos

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka deklaruar se sot do të votojë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë.Për këtë veprim, ai shtoi se merr përgjegjësi personale dhe politike. “Ky mocion është...

Albin Kurti: Qeveria ime po bie për shkak të marrëveshjes me Serbinë

para një jave - Kallxo

Kryeministri Albin Kurti në fjalimin e tij para mocionin për rrëzimin e tij nga pushteti ka thënë se ky mocion është thirrur për shkak të një marrëveshje presidenciale për shkëmbimin territorial mes Kosovës...

Kosnett takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 11:12 Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Stafi i Kryeparlamentares...

Ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - Medial

Ambasadori amerik Philip Kosnett ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca me të vetmen pikë të rendit të ditës mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Gjatë ditës së djeshme, ambasadori...

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - Shenja

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

Kurti para deputetëve: Pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë

para një jave - OraInfo

Albin Kurti është duke folur para deputetëve të Kuvendit të Kosovës në seancën ku pritet të votohet rrezimi i qeverisë së tij. Ai ka thënë se pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë e tij. “Me mua...

Avdyli i LDK-së thotë se nuk do ta votojë rrëzimin e Qeverisë: Mocioni të shtyhet

para një jave - Tetova Sot

Deputeti i LDK-së, Hashi Avdyli tha se do të votojë kundër rrëzimin të Qeverisë dhe se për këtë vendim merr përgjegjësi.Ai tha se mocioni është i ngutshëm dhe duhet të shtyhet, raporton Ekonomia Online....

Ky është dokumenti kur Hashim Thaçi e kishte nënshkruar shkarkimin e Nekibe Kelmendit

para një jave - Tetova Sot

Tashmë e ndjera, Nekibe Kelmendi, që ishte minsitre e Drejtësisë në Qeverinë e Hashim Thaçit sot u bë temë në foltoren e Kuvendit. Ajo ishte shkarkuar nga posti i saj bashkë me dy ministra të tjerë të...

Kurti: Presidenti praktikisht ma konfirmoi se marrëveshja me Serbinë është bërë

para një jave - GazetaBlic

Sot po mbahet seanca për votimin e mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në këtë seancë, në fjalimin e tij, kryeministri Albin Kurti, ka thënë se presidentin Hashim Thaçi, ia ka konfirmuar...

DOKUMENT| Ky është vendimi me të cilin ishte shkarkuar Nekibe Kelemendi

para një jave - Infokusi

Në Kuvendin e Kosovës pon diskutohet për mocionin e rrëzimit të qeverisë Kurti, e LVV- po e akuzon LDK-në, se në kohën kur Hashim Thaçi e shkarkoi , Nekibe Kelmendi, kjo parti nuk kishte dalë nga qeveria,...

Ndërpritet seanca, deputetët marrin 1 orë pauzë

para një jave - Periskopi

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për një orë pauzë me kërkesë të deputetëve. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se gjatë pauzës do të bëhet edhe dezinfektimi i sallës, si masë...

Deputetët shkojnë në pauzë, seanca rifillon pas një ore

para një jave - Gazeta Observer

Deputetët e Kuvendit të Kosovës të legjislaturës së shtatë kanë shkuar në pauzë një orëshe. Seanca e sotme është duke u mbajtur për mocionin e mosbesimit të iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, raporton...

VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Albin Kurti në Kuvend: Mocioni ndaj qeverisë time ka të bëjë me shkëmbimin e territoreve

para një jave - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot në Kuvend para votimit të mocionit të mosbesimit të qeverisë së tij. Në një fjalim të ashpër, Albin Kurti tha se beteja politike dhe sulmi ndaj tij nuk...

Flet deputeti i LDK-së, i cili po e mbron Qeverinë Kurti

para një jave - Infokusi

Haxhi Avdyli, deputet i LDK-së është kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Avdyli ka thënë që do të votoj kundër dhe do të marrë vet përgjegjësinë politike e personale, shkruan gazeta inFokus. Avdyli ka thënë...

Ekskluzive: VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

para një jave - Bota Press

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë....

Ndërpritet seanca, deputetët marrin 1 orë pauzë

para një jave - Bota Press

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për një orë pauzë me kërkesë të deputetëve. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se gjatë pauzës do të bëhet edhe dezinfektimi i sallës, si masë...

Kuvendi mban 1 minutë heshtje për Leze Qenën

para një jave - Kallxo

Deputetët e Kuvendit të Kosovës ka mbajtur një minutë heshtje për të nderuar aktoren, tashmë të ndjerë Leze Qena. Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot për çështjen e mocionit për votë mosbesimi kundër...

Pak para seancës, ambasadori amerikan zhvilloi takim me Osmanin

para një jave - Telegrafi

Në prag të seancës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në Kuvendin e Kosovës ka qëndruar ambasadori amerikan, Philip Kosnett. Ai tridhjetë minuta para se të fillojë seanca u pa duke dalë nga...

LIVE: Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

para një jave - Telegrafi

Sot Kuvendi i Kosovës mban seancë ku në rend dite është mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, të udhëhequr nga Albin Kurti. Mocioni është iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe është mbështetur...

Quni-Kurtit: Kthejeni Veliun unë do ta bëj të pamundurën që ju të mbesni kryeministër

para një jave - News33

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti ta shqyrtojë edhe njëherë ofertën e kryetarit Isa Mustafa për heqjen e plotë të taksës dhe kthimin e Veliut në pozitën e ministrit....

Nis seanca – a do të bie qeveria?

para një jave - Klan Kosova

Ka nisur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Deputetët janë mbledhur në Kuvendin e Kosovës ku pritet ta votojnë mocionin e inicuar nga LDK-ja për rrëzimin e qeverisë, ku kjo e fundit...

Mbahet seanca për rrëzimin e Qeverisë, Albin Kurti mungon në Kuvend

para një jave - Albeu

Po mbahet sot seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohet mocioni i votëbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti . Ky mocion është iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila edhe vetë është pjesë...

Edhe pse me vonesë, Albin Kurti mbërrin në Kuvend

para një jave - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Albin Kurti ka arritur në Kuvendin ku tashmë ka nisur seanca për ta rrëzuar qeverinë së tij. Ndonëse me vonesë, Kurti është parë duke hyrë në Kuvendin e Kosovës . Kujtojmë se qytetarët...

Mjekët kontrollojnë deputetët para seancës

para një jave - RTV 21

Kontrollohen deputetët në Kuvend Një ekip i mjekëve ka arritur sot herët në mëngjes në Kuvendin e Kosovës për të kontrolluar deputetët para se të futeshin në sallën kryesore të Kuvendit. Kuvendi i Kosovës...

Kryeministri Kurti mbërrin në Kuvendin e Kosovës

para një jave - OraInfo

Ka nisur seanca për votimin e mocionit të LDK-së për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës,...

Prishtinë, nisi seanca: A do të bie qeveria Kurti?

para një jave - Shprehja.com

Ka nisur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Deputetët janë mbledhur në Kuvendin e Kosovës ku pritet ta votojnë mocionin e inicuar nga LDK-ja për rrëzimin e qeverisë, ku kjo e fundit...

Konjufca pyet LDK-në: Ku ishit kur Thaçi ua shkarkoi ministren Nekibe Kelmendi

para një jave - Shenja

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka thënë se argumentet e Lidhjes Demokratike të Kosovës për rrëzim të Qeverisë nuk qëndrojnë. Ai u tha deputetëve të LDK-së se do të ishte mirë...

Albin Kurti mbërrin në seancën e Kuvendit

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca për rrëzimin e qeverisë që ai e udhëheq. Tashmë seanca në Kuvend ka nisur, derisa po marrin pjesë edhe ministrat. Ai sapo...

Ende ka shpresë që qeveria të mbijetojë, Anton Quni i bën ofertë Albin Kurtit

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni iu drejtua kryeministrit Albin Kurti duke i thënë se i ka parë vështirësitë se si kryeministër duhet t’i menaxhoni dhe se tani janë në shpërputhje me qëndrimet që ju i...

Ende ka shpresë që qeveria të mbijetojë, Anton Quni i bën ofertë Albin Kurtit

para një jave - Gazeta Observer

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni iu drejtua kryeministrit Albin Kurti duke i thënë se i ka parë vështirësitë se si kryeministër duhet t’i menaxhoni dhe se tani janë në shpërputhje me qëndrimet që ju i...

Quni i kërkon Kurtit tërheqjen e vendimit për Velin në këmbim të mocionit

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti,  që ta tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut dhe të reflektoj në lidhje me taksën. Ai ka thënë se nëse Kurti e tërheq këtë...

Ndërpritet seanca, deputetët marrin një orë puse

para një jave - Epoka e Re

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për një orë pauzë me kërkesë të deputetëve. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se gjatë pauzës do të bëhet edhe dezinfektimi i sallës, si masë...

Kosnett largohet nga Kuvendi

para një jave - Insajderi

Në prag të seancës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në Kuvendin e Kosovës ka qëndruar ambasadori amerikan, Philip Kosnett. Ai tridhjetë minuta para se të fillojë seanca u pa duke dalë nga...

Kosnett takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Iliria News

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Stafi i Kryeparlamentares Vjosa Osmani e ka konfirmuar për...

Kurti deri më tani nuk shkuar në Kuvend

para një jave - Iliria News

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Gazeta Express....

Gashi-Konjufcës: Nekibe Kelmendin se ka shkarku kurrë Hashim Thaçi

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi i është kundërpërgjigjur ministrit të Jashtëm Glauk Konjufca mbi shkarkimin e Nekibe Kelemndit nga Hashim Thaçi.Gashi i ka thënë Konjufcës se Nekibe...

Anton Quni me marrëveshje të re për Kurtin, i jep kohë një orë

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, në fjalën e tij në Kuvend i ka thënë kryeministrit Albin Kurti se nëse e tërheq vendimin e shkarkimit të Agim Veliut, kthimin e tij në postin e ministrit dhe heqjen e...

Me gjasë Albin Kurti nuk do të shkojë në seancë – do të qëndrojë në zyrë

para një jave - Klan Kosova

Nga zyra e kryeministrit Albin Kurti kanë thënë për Klan Kosova se sipas të gjitha gjasave shefi i Qeverisë nuk do të shkojë në seancën plenare ku do të hidhet në votim mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Live- Seanca për mocionin e votëbesimit të qeverisë

para një jave - RTV 21

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit Kuvendi i Kosovës po mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

Kurti për Veliun: S’mund të ketë ministra që kundërshtojnë kryeministrin në mesnatë

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se marrëveshja e koalicionit qeverisës, u shkel fillimisht nga LDK-ja për shkak të tarifës. Ai foli edhe njëherë për vendimin e tij për ta shkarkuar Ministrin e Brendshëm...

Konjufca LDK’së: Hashim Thaçi ja u ka shkarkuar Nekibe Kelmendin, LDK e ka ulë kokën

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka pyetur LDK’në se pse nuk reagoi kur u shkarkua ish deputetja nga ajo parti, Nekibe Kelmendi, ndërsa tash kërkuan mocion për shkarkimin e një ministri.“Për...

Arben Gashi i përgjigjet Konjufcës për Nekibe Kelmendin

para një jave - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi i është përgjigjur Glauk Konjufcës kur ky i fundit i tha pse nuk e shkarkuat Thaçin pasi ai e shkarkoi ministren tuaj Nekibe Kelmendin. Gashi ka thënë...

Kurti: Mua nuk më dhimbset vetja, por populli

para një jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se motori i rrëzimit të qeverisë së tij është presidenti, Hashim Thaçi, pasi siç tha ka një marrëveshje të gatshme për shkëmbim territorial me Serbinë....

Kurti: Qëllimi i rrëzimit të qeverisë është arritja e Marrëveshjes me Serbinë

para një jave - InfoShqip

Kryeministri kosovar Albin Kurti po mban fjalim para Kuvendit për mocionin e parashtruar nga LDK-ja. Kurti tha se qëllimi i këtij mocioni është që populli dhe shteti të mbetet pa qeverinë që e ka votuar....

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:21 Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti,raporton Gazeta Express. Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori...

Kryeministri Kurti nuk shkon në seanë, po qëndron në zyre

para një jave - OraInfo

Veturar që bartin kryeministrin largohen nga oborri i Qeverisë, Kurti po qëndron në zyrë. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit ku do të votohet për mocionin...

Fillon seanca e Kuvendit të Kosovës, të pranishëm 106 deputetë

para një jave - OraInfo

Nis seanca e Kuvendit të Kosovës, në sallë 106 deputetë. Me 106 deputetë në sallë, ka filluar seanca në Kuvendin e Kosovës me 1 minutë heshtje për vdekjen e Leze Qenës. Në rend dite është vetëm votimi...

Glauk Konjufca LDK-së: Pse nuk e shkarkuat Hashim Thaçin kur ua shkarkoi ministren tuaj

para një jave - Infokusi

Ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca, ka thënë që LDK nuk po është e sinqertë me arsyen e tentimit për rrëzimin e Qeverisë. Konjufca ka thënë që nuk është arsye reale shkarkimi i Veliut, shkruan gazeta inFokus....

Veturarat që bartin kryeministrin largohen nga oborri i Qeverisë, Kurti po qëndron në zyrë

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Televizioni T7. Eskorta e tij është larguar pak minuta më parë...

Kështu u kontrolluan deputetët para seancës në Kuvend

para një jave - GazetaBlic

Një ekip i mjekëve është parë të ketë arritur herët në mëngjes në hapësirat e Kuvendit të Kosovës për të kontrolluar secilin deputet para se të futen në sallën kryesore të Kuvendit, aty ku edhe pritet...

Seanca për mocionin nis me një minutë heshtje për humbjen e ikonës Leza Qena

para një jave - GazetaBlic

Seanca për mocionin ka nisur me një minutë heshtje për humbjen e ikonës Leza Qena. Kjo seancë është thirrur nga LDK për rrëzimin e Qeverisë, pas shkarkimit të ish ministrit Agim Veliu.

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

para një jave - Insajderi

Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti. Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Kosnett dje ka mbështetur...

Nis senaca me një minutë heshtje për aktoren Leze Qena

para një jave - Sinjali

Nis seanca për rrëzimin e Qeverisë Kurti me një minutë heshtje për vdekjen e aktores shqipatre, Leze Qena. “I përjetshëm qoftë kujtimi për ty”, ka thënë Osmani, në fillimin e seancës. Sot në moshën 85-vjeçare...

Përpos Covid-19, kosovarët e kanë edhe këtë hall

para një jave - Insajderi

Kosovarët përpos hallit për ta kaluar pandeminë Covid-19, nga sot do ta kenë edhe një “hall” tjetër. Sot kur pritet rrëzimi i Albin Kurtit, pas inicimit të mocionit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, shumë...

Nis seanca për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Zeri

Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të inicohet mocioni i votëbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ky mocion është inicuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila edhe vetë është pjesë e Qeverisë,...

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

para një jave - Iliria News

Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti,raporton Gazeta Express. Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Kosnett...

Osmani takohet me Kosnett, pak para se të nisë seanca

para një jave - Klan Kosova

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar me ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Ky takim është mbajtur në ambientet e Kuvendit të Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca ku do të votohet mocioni i...

LIVE: Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - OraInfo

Seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë. Sot Kuvendi i Kosovës po mban seancë ku në rend dite është mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës, të udhëhequr nga Albin Kurti....

Pas Haxhi Avdylit, edhe Shala i LDK-së del kundër mocionit

para një jave - Epoka e Re

Pas Haxhi Avdylit, edhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ardian Shala ka dal kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Kjo u konfirmuar gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e...

Kuvendi pritet të shqyrtojë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

para një jave - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës pritet të mbajë sot seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e...

Këta janë 4 deputetët e LDK-së që nuk do ta votojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - GazetaBlic

Janë 4 deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës që nuk do ta votojnë mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Pos kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani, e cila dje e ka bërë të qartë këtë qëndrim, pritet...

Kurti mund të mos shkojë në seancë

para një jave - GazetaBlic

Nga zyra e kryeministrit Albin Kurti kanë thënë për Klan Kosova se sipas të gjitha gjasave shefi i Qeverisë nuk do të shkojë në seancën plenare ku do të hidhet në votim mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - Klan Kosova

Ambasadori amerik Philip Kosnett ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca me të vetmen pikë të rendit të ditës mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Gjatë ditës së djeshme, ambasadori...

Ambasadori amerikan takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - OraInfo

Kosnett takon Osmanin para seancës për rrëzimin e Qeverisë. Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit....

Dokumenti që tregon se Hashim Thaçi e kishte nënshkruar shkarkimin e Nekibe Kelmendit

para një jave - Arbresh

Tashmë e ndjera, Nekibe Kelmendi, që ishte minsitre e Drejtësisë në Qeverinë e Hashim Thaçit sot u bë temë në foltoren e Kuvendit. Ajo ishte shkarkuar nga posti i saj bashkë me dy ministra të tjerë të...

Mjekët mbërrijnë në Kuvend për ta kontrolluar secilin deputet para seancës

para një jave - Sinjali

Një ekip i mjekëve ka arritur herët në mëngjes në Kuvendin e Kosovës për të kontrolluar secilin deputet para se të futen në sallën kryesore të Kuvendit ku pritet të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit...

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - Albinfo

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

Ministri i VV-së akuzon Agim Veliun se ka pasur marrëveshje me Thaçin për qeveri paralele

para një jave - Gazeta e re

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi ka deklaruar se ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka pasur marrëveshje me presidentin, Hashim Thaçi për qeveri paralele me PDK-në. Ai tha...

Para seancës për rrëzim të Qeverisë, Kosnetti zhvilloi takim me Osmanin

para një jave - Zeri

Ndërkohë ambasadori Kosnett para pak minutave është parë duke u larguar nga ambientet e Kuvendit të Kosovës, derisa ende nuk dihet se për çfarë u diskutua mes tyre. Kujtojmë se dje, ambasadori i Shteteve...

Pa unitet, LDK niset drejt rrëzimit të Qeverisë

para një jave - Kallxo

Përkundër një presioni të madh publik e diplomatik, Lidhja Demokratike e Kosovës do të niset sot drejt seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit në ora 11:00 për ta rrëzuar qeverinë Kurti, pjesë e së cilës...

Albin Kurti: Ka pasur tentim për puç në Kosovë, do të publikohen transkriptet!

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri kosovar Albin Kurti, duke i replikuar deputetit të LDK-së Arben Gashi, tha se ka pasur tentim për puç në Kosovë dhe se për këtë ekzistojnë edhe transkripte. “Do të publikohen transkriptet...

Shkarkimi i Nekibe Kelmendit dhe ai i Agim Veliut kanë dallime të mëdha

para një jave - Fakti Ditor

Në seancën e sotme për mocionin e votëbesimit të qeverisë Kurti, disa herë është përmendur emri i të ndjerës Nekibe Kelmendi. Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca e pyeti LDK-në se ku ishte ajo...

Arben Gashi: Po të ishte për mua dhe Rexhen, kjo qeveri nuk ish rrëzu

para një jave - Fakti Ditor

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi iu është kundërpërgjigjur deklaratave të deputetëve e ministrave të Vetëvendosjes, në lidhje me shkarkimin e të ndjerës Nekibe Kelmendi, nga kryeministri...

Para seancës Kosnett takohet me Vjosa Osmanin

para një jave - GazetaBlic

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka zhvilluar takim me kryeparlamentaren Vjosa Osmani. KOHA ka mësuar se takimi ka ndodhur në zyrën e Osmanit. Pak më herët, Kosnetti është parë duke u larguar...

Deputeti i LDK-së: Shtyne mocionin, s’është koha për ta rrëzuar Qeverinë Kurti

para një jave - Fol

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka thënë në Kuvendin e Kosovës se mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti do të duhet të shtyhej për shkak të gjendjes me coronavirus. Sipas tij, prioritet...

Ky është dokumenti kur Hashim Thaçi e kishte nënshkruar shkarkimin e Nekibe Kelmendit

para një jave - Bota Press

Tashmë e ndjera, Nekibe Kelmendi, që ishte minsitre e Drejtësisë në Qeverinë e Hashim Thaçit sot u bë temë në foltoren e Kuvendit.Ajo ishte shkarkuar nga posti i saj bashkë me dy ministra të tjerë të LDK-së....

Vendimi i nënshkruar nga Hashim Thaçi për shkarkimin e Nekibe Kelmendit

para një jave - Ekonomia Online

Pas deklaratës së deputetit të LDK-së, Arben Gashi se Nekibe Kelmendi nuk është shkarkuar, por është tërhequr me kërkesë të LDK-së, ka reaguar vajza e Nekibe Kelmendit, Kosovarja. Ajo ka thënë për Koha.net...

Deputeti i LDK-së: Nuk e votoj mocionin – nuk bëjmë qeveri me PDK-në

para një jave - in7

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Haxhi Avdyli, gjatë fjalës së tij në Kuvend në seancën e mocionit kundër Qeverisë Kurti, theksoi se sot do të duhej të bëhen bashkë për të luftuar koronavirusin....

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Tetova Sot

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

Nekibe Kelmendi zë vend në debatin ndërmjet LV-së e LDK-së në Kuvend

para një jave - Epoka e Re

Kuvendi i Kosovës është duke debatuar rreth mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Në këtë debat përpos akuzave dhe kundër akuzave ka zënë vend edhe emri i Nekibe Kelmendi. Fillimisht, ministri i...

Avdyli: Nuk do ta votoj rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Fakti Ditor

Deputeti i LDK-së, Hashi Avdyli tha se do të votojë kundër rrëzimin të Qeverisë dhe se për këtë vendim merr përgjegjësi. Ai tha se mocioni është i ngutshëm dhe duhet të shtyhet. “Mocioni është i nxituar...

Bislimi kërkon sqarim nga LDK-ja dhe opozita pse po shkarkohet Qeveria

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, në fjalën e tij para deputetëve, ka thënë se opozita dhe LDK-ja duhet të dakordohet se për çfarë arsye po shkarkohet qeveria Kurti. Sipas tij, LDK...

Ambasadori Kosnett largohet nga Kuvendi i Kosovës

para një jave - Sinjali

Pak minuta pasi u pa duke hyrë në Kuvend, ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, pak para se të fillojë seanca në Kuvendin e Kosovës, ku do të votohet mocioni i mosbesimit për rrëzimin e qeverisë...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Alsat-M

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Sot mbahet seanca/ 4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Top Channel

Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Po çfarë...

Ambasadori amerikan Philip Kosnett mbërrin në Kuvend

para një jave - Sinjali

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka mbërritur në objektin e Kuvendit. Kosnett dje mbështeti hapur seancën e sotme për rrëzimin e qeverisë duke shkruar se është i...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - InfoShqip

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore, raporton Gazeta Express. Ai thotë se nuk do të ketë...

Ky është deputeti i LDK’së që nuk voton për rrëzimin e Kurtit

para një jave - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka thënë se mocioni i partisë së tij për rrëzimin e Qeverisë duhet të shtyhet për shkak të gjendjes ku gjendet Kosova si pasojë e pandemisë COVID-19....

Seanca për rrëzimin e qeverisë, ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - Lajmi.net

Para deputetëve të partive politike, në hapësirat afër Kuvendit të Kosovës është parë të ketë arritur edhe ambasadori amerikan, Philip Kosnett, shkruan lajmi.net. E ndërsa seanca pritet të nis me fillim...

Ky është dokumenti kur Hashim Thaçi e kishte nënshkruar shkarkimin e Nekibe Kelmendit

para një jave - in7

Tashmë e ndjera, Nekibe Kelmendi, që ishte minsitre e Drejtësisë në Qeverinë e Hashim Thaçit sot u bë temë në foltoren e Kuvendit. Ajo ishte shkarkuar nga posti i saj bashkë me dy ministra të tjerë të...

Kurti LDK-së: Nëse dyshoni se s’mund të udhëheq dialogun, provoni edhe këqyrni seri

para një jave - in7

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se marrëveshja e koalicionit me Lidhjen Demokratike e Kosovës është shkelur kur u kërkua heqja e plot e tarifës pa reciprocitet. Sipas tij është shantazh i dyfishtë...

Albin Kurti: Ka pasur tentim për puç në Kosovë, do të publikohen transkriptet!

para një jave - Lajm

Kryeministri kosovar Albin Kurti, duke i replikuar deputetit të LDK-së Arben Gashi, tha se ka pasur tentim për puç në Kosovë dhe se për këtë ekzistojnë edhe transkripte. “Do të publikohen transkriptet...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Tetova Sot

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, raporton Gazeta Express. “Po doni ta leni popullin pa qeveri...

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai tha se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është e...

4 skenarët e mundshëm nëse bie qeveria e Albin Kurtit

para një jave - Aktuale

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka analizuar cfare ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes...

Avdyli i LDK-së thotë se nuk do ta votojë rrëzimin e Qeverisë: Mocioni të shtyhet

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i LDK-së, Hashi Avdyli tha se do të votojë kundër rrëzimin të Qeverisë dhe se për këtë vendim merr përgjegjësi. Ai tha se mocioni është i ngutshëm dhe duhet të shtyhet, raporton Ekonomia Online....

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli deklarohet kundër mocionit për rrëzimin e qeverisë Kurti

para një jave - Epoka e Re

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli, ka thënë se nuk është koha që të diskutohet çështja mocionit kundër qeverisë Kurti për shkak të pandemisë Covid-19. Ai ka bërë me dije se...

Konjufca përplaset me deputetët e LDK-së: Kur Hashim Thaçi ua shkarkonte ministrat, ju e ulnit kokën

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka thënë se shkarkimi i ministrit Agim Veliu nuk është shkaku për rrëzimin e Qeverisë, por janë aleancat e LDK-së me presidentin Hashim Thaçi,raporton...

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

para një jave - Zeri

Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti. Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Kosnett dje ka mbështetur...

Sot mbahet seanca/ 4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Zhurnal

Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë, që nis sot në 11:00 për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike...

Nga kryeministri i ri prej Vetëvendosjes tek zgjedhjet e parakohshme, 4 skenarët e mundshëm në Kosovë nëse sot bie qeveria Kurti

para një jave - BalkanWeb

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese së Kosovës, Enver Hasani ka folur çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Ina

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Gjermania dhe Franca: Mosmarrëveshja Serbi-Kosovë, çështje e sigurisë europiane

para një jave - Respublica

Gjermania dhe Franca kanë deklaruar se me kalimin e krizës së pandemisë do të organizojnë në Paris një samit për dialogun mes Serbisë dhe Kosovës me praninë e Përfaqësuesit të Lartë, Josep Borrell. Njoftimi...

Kurti: Pazaret dhe marrëveshja me Serbinë janë shkak për rrëzimin e Qeverisë, jo shkarkimi i Veliut

para një jave - Shenja

Kryeministri i vendit, Albin Kurti tha para deputetëve të Kuvendit se shkarkimi i ministrit Agim Veliu nuk është shkak për rrëzimin e Qeverisë, por marrëveshja e gatshme me Serbinë që nuk po e mbështetë....

Konjufca – LDK’së: Pse heshtët kur Thaçi ua shkarkoi Nekibe Kelmendin

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca i ka pyetur në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, Lidhjen Demokratike se pse kanë heshtur kur dikur ishte shkarkua nga pozita e ministres,...

Gashi Konjufcës: Po të na konsultonit, do ta shkarkonim secilin që do të ishte pengesë

para një jave - Fakti Ditor

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, i është përgjigjur ministrit të Jshtëm, Glauk Konjufcës, i cili tha se Nekibe Kelmendi ishte shkakruar nga Hashim Thaci në kohën kur ishte kryeministër,...

Kurti replikën me deputeten e LDK-së: Nëse dyshoni se s’mund ta udhëhiqi dialogun, provoni edhe këqyrni seri

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri Albin Kurti thotë se marrëveshja e koalicionit me Lidhjen Demokratike e Kosovës është shkelur kur u kërkua heqja e plot e tarifës pa reciprocitet. Sipas tij është shantazh i dyfishtë që të...

Çka mund të ndodhë sot në Kuvend – Këto janë 4 skenarët

para një jave - Insajderi

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 8:44 Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria,...

Kurti për Veliun: S’mund të ketë ministra që kundërshtojnë kryeministrin në mesnatë

para një jave - News33

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se marrëveshja e koalicionit qeverisës, u shkel fillimisht nga LDK-ja për shkak të tarifës. Ai foli edhe njëherë për vendimin e tij për ta shkarkuar Ministrin e Brendshëm...

Tregon Albin Kurti: Thaçi më tha hiqe taksën shkojmë bashkë në Uashington

para një jave - Infokusi

Albin Kurti, kryeministri i Kosovës ka thënë që tentimi për rrëzimin e Qeverisë ka të bëj me një marrëveshje të gatshme me Serbinë. Madje këtë e lidhe edhe me atë se çka i ka thënë Hashim Thaçi, Presidenti...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Shprehja.com

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Kurti për shkarkimin e Veliut: S’mund të ketë ministra që kundërshtojnë kryeministrin në mesnatë

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, edhe njëherë në Kuvend ka treguar arsyet e shkarkimit të Agim Veliut nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike (MPBAP). Kurti ka thënë...

Gashi-Konjufcës: Nekibe Kelmendin se ka shkarku kurrë Hashim Thaçi

para një jave - Bota Press

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi i është kundërpërgjigjur ministrit të Jashtëm Glauk Konjufca mbi shkarkimin e Nekibe Kelemndit nga Hashim Thaçi.Gashi i ka thënë Konjufcës se Nekibe...

Konjufca: LDK-ja po don Qeveri tjetër me PAN-in

para një jave - in7

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, në seancën e sotme të Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni për rrëzimin e Qeverisë, tha se prishja me Amerikën nuk është arsyeja e kryesore për rrëzimin e Qeverisë...

Arben Gashi, Glaukut: Nekibe Kelmendi nuk është shkarkuar kurrë nga Thaçi, ajo ishte tërhequr vet

para një jave - Zyrtare

Arben Gashi i është kundërpërgjigjur Glauk Konjufcës i cili tha se LDK-ja ka heshtur kur Hashim Thaçi e kishte shkarkuar Nekibe Kelmendin. Gashi tha se kjo nuk është e vërtetë, sepse zonja Kelmendi tashmë...

Konjufca LDK’së: Hashim Thaçi ja u ka shkarkuar Nekibe Kelmendin, LDK e ka ulë kokën

para një jave - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka pyetur LDK’në se pse nuk reagoi kur u shkarkua ish deputetja nga ajo parti, Nekibe Kelmendi, ndërsa tash kërkuan mocion për shkarkimin e një ministri. “Për...

Konjufca: Qëndrimi i LDK-së, krijimi i qeverisë me PAN-in

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se askush në botë nuk mund ta ndryshojë kursin proamerikan të Kosovës. Konjufca ka thënë se akuza të tilla janë të gërditshme. Ndërsa...

Arben Gashi, Glaukut: Nekibe Kelmendi nuk është shkarkuar kurrë nga Thaçi, ajo ishte tërhequr vet

para një jave - Periskopi

Arben Gashi i është kundërpërgjigjur Glauk Konjufcës i cili tha se LDK-ja ka heshtur kur Hashim Thaçi e kishte shkarkuar Nekibe Kelmendin. Gashi tha se kjo nuk është e vërtetë, sepse zonja Kelmendi tashmë...

Kurti deputetes së LDK’së: Pse nuk e shkarkova një ministër tjetër të LDK’së?

para një jave - in7

Kryeministri Albin Kurti i është përgjigjur deputetes së LDK’së, Valentina Bunjakut, e cila e pyeti pse e shkarkpi Agim Veliun dhe pse nuk i mori kompetencat për të udhëhequr me vendin, edhe në dialogun...

Mbahet seanca për rrëzimin e Qeverisë, Albin Kurti mungon në Kuvend

para një jave - Tetova Sot

Po mbahet sot seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohet mocioni i votëbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ky mocion është iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila edhe vetë është pjesë...

Albin Kurti arrin në Kuvend

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku tashmë ka nisur seanca për ta rrëzuar qeverinë që ai e drejton. Ndonëse me vonesë, Kurti është parë duke hyrë në Kuvendin e Kosovës....

Deputetët sot pritet ta shkarkojnë Kurtin

para një jave - Ina

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së.Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Kurti fton LDK-në: Nëse dyshoni a mund ta udhëheq dialogun, më provoni

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur edhe për shkarkimin e ish-ministrit të Punëve të Brendshme Agim Veliu, raporton Ekonomia Online. Kurti tha se Qeveria nuk mund të ketë ministra të cilët e...

Konjufca, LDK-së: Kur Thaçi e shkarkoi të ndjerën Nekibe Kelmendin, ju ulët kokën dhe vazhduat koalicionin

para një jave - Periskopi

Ministri i Punëve të Jashtme Glauk Konjufca, i ka kujtuar LDK-së kur ish kryeministri Hashim Thaçi e kishte shkarkuar Nekibe Kelmendin. LDK-ja shumë është hidhëru për shkarkimin e z Agim Verliu, e kam...

Sot seanca për mocionin e mosbesimit të Qeverisë

para një jave - Medial

Sot në orën 11:00 do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Në këtë seancë nuk do të lejohet pjesëmarrja e mediave si pasojë e situatës...

Kurti ballafaqohet me mocionin e mosbesimit në Kuvend

para një jave - KDPolitik

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Arben...

Kurti nuk shkon në Kuvend, po qëndron në këtë vend

para një jave - Infokusi

Në sancën për rrëzimin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti nuk ka shkuar në Kuvend. Ai ka shkuar në zyrën e tij në Kuvend, shkruan gazeta inFokus. Eskorta e tij është larguar minuta më parë nga objekti...

Kështu u kontrolluan deputetët para seancës në Kuvend

para një jave - Infokusi

Një ekip i mjekëve është parë të ketë arritur herët në mëngjes në hapësirat e Kuvendit të Kosovës për të kontrolluar secilin deputet para se të futen në sallën kryesore të Kuvendit, aty ku edhe pritet...

Deputetët mbajnë një minutë heshtje për Leze Qenën

para një jave - Infokusi

Deputetët mbajnë një minutë heshtje për aktoren e ndjerë Leze Qena e cila ndërroi jetë paraditen e sotme. “Kosova sot ka humbur ikonën e skenës teatrale, prandaj ju ftoj për një minutë heshtje”, deklaroi...

Sot mbahet seanca e mosbesimit. 4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Koha Jone

Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë, që nis sot në 11:00 për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike...

Franca dhe Gjermania: Të shtyhet ose rishqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë

para një jave - BalkanWeb

Ministritë e Jashtme të Francës dhe Gjermanisë me një deklaratë të përbashkët kanë kërkuar që mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë nga LDK të shtyhet ose rishqyrtohet. Dy fuqitë botërore bëjnë...

4 skenarët e mundshëm nëse bie qeveria e Albin Kurtit

para një jave - Albeu

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka analizuar cfare ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti . Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes...

Kosovë: Sot seanca për mocionin e votëbesimit të qeverisë

para një jave - TV21

Seanca pritet të nisë në orën 11:00. Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

Këta janë 4 deputetët e LDK-së që nuk do ta votojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Infokusi

Janë 4 deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës që nuk do ta votojnë mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Pos kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani, e cila dje e ka bërë të qartë këtë qëndrim, pritet...

Mocioni i mosbesimit: A po bie Qeveria Kurti?

para një jave - InfoShqip

Javën e kaluar vendimi i shpejtë dhe i paparlajmëruar i Albin Kurtit për shkakrimin e Ministrit të Brendshëm nga LDK’ja, Agim Veliut, bëri që qeverisja e tij t’i ketë ditët e numëruara, shkruan Gazeta...

A do shkarkohet Albin Kurti si kryeministër? Mblidhet sot në orën 11:00 kuvendi i Kosovës

para një jave - Standard

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në orën...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në ora...

Kurti: Mocioni i mosbesimit, pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë

para një jave - News33

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës....

Kurti: Mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë bëhet për pazare të Thaçit

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e cilësoi mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës si pasojë të, siç u shpreh, pazareve të presidentit të Kosovës Hashim...

Franca dhe Gjermania: Të shtyhet ose rishqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë

para një jave - Standard

Ministritë e Jashtme të Francës dhe Gjermanisë me një deklaratë të përbashkët kanë kërkuar që mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë nga LDK të shtyhet ose rishqyrtohet. Dy fuqitë botërore bëjnë...

Kuvendi shkon në pauzë për shkak të mos funksionimit të pajisjeve

para një jave - Arbresh

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë 10 minutëshe, nga seanca e jashtëzakonshme që po mbahet sot për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë. Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, tha se...

Pak para seancës, ambasadori amerikan zhvilloi takim me Osmanin

para një jave - Shenja

Në prag të seancës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në Kuvendin e Kosovës ka qëndruar ambasadori amerikan, Philip Kosnett. Ai tridhjetë minuta para se të fillojë seanca u pa duke dalë nga...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Fakti Ditor

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

A do të marr pjesë Vetëvendosje në seancën ku pritet rrëzimi i Albin Kurtit

para një jave - Infokusi

Tani kur pritet të mbahet seanca për rrëzimin e qeverisë, deputetët e LVV-së nuk janë para në sallën e Kuvendit Ndryshe nga ta, deputetët e LDK-së janë para tek hynë në sallën e Kuvendit me pajisje mbrojtëse...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Insajderi

Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44 deputetëve dhe pritet të nis në orën 11:00. Në seancën e sotme mediat dhe mysafirët nuk do të jenë të pranishme, pasi në hapësirat e tyre do të vendosen deputetët...

Kuvendi shkon në pauzë për shkak të mos funksionimit të pajisjeve

para një jave - in7

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë 10 minutëshe, nga seanca e jashtëzakonshme që po mbahet sot për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë. Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, tha se...

Qeveria drejt shkarkimit, Albin Kurti: Po i hapet rrugë marrëveshjes për shkëmbim territori me Serbinë

para një jave - LajmiFundit

Kuvendi i Kosovës po shqyrton mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, perkatesisht të 44 deputetëve. Albin Kurti...

A do të shkarkohet sot Albin Kurti

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 7:23 Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

Kosovë, seancë kuvendore për shkarkimin e Qeverisë Kurtti

para një jave - Alsat-M

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

A do shkarkohet Albin Kurti si kryeministër? Kuvendi i Kosovës mblidhet sot në orën 11:00

para një jave - BalkanWeb

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në orën...

Sot seanca për mocionin e mosbesimit të Qeverisë

para një jave - Klan Kosova

Sot në orën 11:00 do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Në këtë seancë nuk do të lejohet pjesëmarrja e mediave si pasojë e situatës...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Albeu

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës , propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës . Seanca do të nisë në...

Katër skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - OraInfo

4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti. Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet...

Kurti: Qeveria po rrëzohet jo për taksën, por për t’i hapur rrugë marrëveshjes Kosovë-Serbi

para një jave - Albinfo

‘Hiqe kryeministër taksën dhe shkojmë në Shtëpinë e Bardhë dhe e heqin qafe Serbinë’, deklaroi Kurti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij në Kuvend, ku po mbahet seanca për mocionin e...

4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - GazetaBlic

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - in7

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

Vonohet fillimi i seancës, Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend

para një jave - Infokusi

Edhe pse seanca e Kuvendit ishte paraparë të fillonte në ora 11:00, ku do të votohet mocioni i qeverisë Kurti, ajo ende nuk ka filluar, shkruan Gazeta inFokus. Ndonëse zyrtarisht nuk bëhet e ditur se pse...

Kryeparlamentarja e Kosovës (LDK) nuk është dakord për rrëzimin e kryeministrit Kurti

para një jave - Koha Jone

Megjithë thirrjen e autoriteteve ndërkombëtare që institucionet e Kosovës të fokusohen në luftën kundër pandemisë, seanca për mocionin e mosbesimit të qeverisë Kurti mbahet të mërkurën datë (25.03). Gjermania...

Kurti: Thaçi më ftoi ta nënshkruajmë marrëveshjen, e cila është e dëmshme për Kosovën

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar bisedën që kishte me presidentin Hashim Thaçi në takimet e tyre. Ai ka thënë se Thaçi ka kërkuar nga ai që të bëjnë një marrëveshje me Serbinë, e cila është...

Kurti:Ideja me e heq tarifën për me fillu negociatat, ideja është me heq taksën për me u publiku marrëveshja

para një jave - Gazeta e re

Kryeminitri Kurti ka folur në seancën ku pas votimit të mocionit të mosbesimit pritet të shkarkohet ai bashkë me qeverinë e tij. Kurti u ankua se qeveria e tij nuk ka pasur hapësirë të punojë aq sa duhet,...

Kurti tregon se çka i tha Thaçi: Shkojmë bashkë në Amerikën e heqin qafe Serbinë

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri Albin Kurti, në fjalën e tij në seancën të mosbesimit ndaj qeverisë së tij, ka thënë se deputetët nuk e lanë që të dëshmojë punën e tyre. Në fjalimin e tij Kurti ka treguar se çka ka biseduar...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Gazeta e re

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi. “Po doni ta leni popullin pa qeveri në këtë javë tepër...

Kurti: S’lejojmë marrëveshje për shkëmbim territoresh as në Shtëpinë e Bardhë as në Shtëpinë e Gjelbër as në të Kuqen

para një jave - Bota Press

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se sa është ai në krye të ekzekutivit nuk do të lejojë marrëveshje ku përfshihet shkëmbimi me territore. Ai thotë se nuk do të ketë marrëveshje as në Shtëpinë...

Ambasadori amerikan Kosnett “kryen punë” në Kuvend e largohet

para një jave - Infokusi

Në ora 11:00 do të fillojë seancë për mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. E në objektin e Kuvendit është parë të hyjë edhe ambasasdori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. I njëjti dje ka mbëhstetur...

Kosnett në Kuvend takoi Vjosa Osmanin

para një jave - Infokusi

Vjosa Osmani veçse doli kundër mbajtjes së seancës për rrëzimin e Qeverisë Kurti, edhe bëri thirrje që deputetët të mos e votojnë atë. E sot, pak para se të mblidhej Kuvendi për këtë punë, në zyrë Osmanit...

Deputetët fillojnë të mblidhen në Kuvend

para një jave - Infokusi

Në kuvendin e Kosovës kanë filluar të mblidhen deputetët e partive politike, shkruan Gazeta inFokus. Në ndërtesën e Kuvendin janë parë duke hyrë deputetë të cilët pritet të votojnë për rrëzimin e qeverisë...

Kurti: Thaçi më tha ‘ largoje taksën e shkojmë në Washington ta heqim qafe Serbinë’

para një jave - Arbresh

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, i pari i Qeverisë, Albin Kurti ka zbuluar detaje nga takimi që pati dy javë më parë me presidentin e vendit, Hashim Thaçin. Kurti ka Thaçi i ka kërkuar që të...

Kosovë, seancë kuvendore për shkarkimin e Qeverisë Kurtti

para një jave - Shprehja.com

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Kurti thotë se pazari i Presidentit dëshiron rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Albinfo

Albin Kurti është duke folur para deputetëve të Kosovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij ka thënë se është krenar me Kabinetin e tij qeveritar dhe tregoi pse dëshirohet të rrëzohet...

Kurti: Presidenti praktikisht ma konfirmoi se marrëveshja me Serbinë është bërë

para një jave - Bota Press

Sot po mbahet seanca për votimin e mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti.Në këtë seancë, në fjalimin e tij, kryeministri Albin Kurti, ka thënë se presidentin Hashim Thaçi, ia ka konfirmuar...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - in7

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi. “Po doni ta leni popullin pa qeveri në këtë javë tepër...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Pa censure

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi. “Po doni ta leni popullin pa qeveri në këtë javë tepër...

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

para një jave - Fakti Ditor

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, raporton Gazeta Express. “Po doni ta leni popullin pa qeveri...

LAJMI I FUNDIT| Ambasadori amerikan në Kuvend

para një jave - Infokusi

Ka arritur në Kuvend edhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Kuvendin e Kosovës. Ambasadori Philip  është  parë duke hyrë Kuvend, shkruan Gazeta inFokus. Sot do të mbahet në ora 11:00 seanca...

Kurti tregon se çka i tha Thaçi: Shkojmë bashkë në Amerikën e heqin qafe Serbinë

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri Albin Kurti, në fjalën e tij në seancën të mosbesimit ndaj qeverisë së tij, ka thënë se deputetët nuk e lanë që të dëshmojë punën e tyre, raporton Ekonomia Online. Në fjalimin e tij Kurti...

Kurti: Thaçi tri herë më tha, të shkojmë bashkë në Washington për të bërë marrëveshje

para një jave - Periskopi

Kryeministri Albin Kurti ka folur për detajet e takimit prej dy orësh me Presidentin e vendit Hashim Thaçi. Kurti thotë se Thaçi i ka kërkuar tri herë që ta heqë taksën ndaj Serbisë dhe të shkojnë bashkë...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Zeri

Seanca do të nisë në ora 11:00, ndërsa mbahet me kërkesë të 44 deputetëve. Në këtë seancë nuk do të ketë mysafirë të pranishëm, pasi hapësira nevojitet për distancë ndërmjet deputetëve, për shkak të situatës...

Hoti del nga Kuvendi, shkon në Qeveri

para një jave - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri  Avdullah Hoti,  ka lënë ndërtesën e Kuvendit ku po mbahet seanca në të cilën pritet votimi i mocioni për rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti, shkruan Ekonomia Online....

Zëdhënësi i Qeverisë tregon pse Kurti nuk po merr pjesë në seancë

para një jave - Ekonomia Online

Edhe pse Kuvendi i Kosovës po mbanë seancë ku pritet të votojë rrëzimin e qeverisë së tij, kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë prezent aty. Zëdhënësi i qeverisë, Përparim Kryeziu, në një prononcim...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Lajm

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Kurti megjithatë shkon në seancë

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit që e ka inicuar LDK’ja, raporton Televizioni T7. Tashmë...

Gjermania dhe Franca i kërkojnë LDK-së të tërheqë mocionin për rrëzimin e qeverisë Kurti

para një jave - DW

Megjithë thirrjen e autoriteteve ndërkombëtare që institucionet e Kosovës të fokusohen në luftën kundër pandemisë, seanca për mocionin e mosbesimit të qeverisë Kurti mbahet të mërkurën datë (25.03). Gjermania...

Deputetët sot pritet ta shkarkojnë Kurtin

para një jave - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Kryeparlamentarja e Kosovës (LDK) nuk është dakort me rrëzimin e kryeministrit Kurti

para një jave - Koha Jone

Megjithë thirrjen e autoriteteve ndërkombëtare që institucionet e Kosovës të fokusohen në luftën kundër pandemisë, seanca për mocionin e mosbesimit të qeverisë Kurti mbahet të mërkurën datë (25.03). Gjermania...

Qeveria Kurti sot pritet të sfidohet me votë mosbesimi

para një jave - Kallxo

Pas një vrulli të reagimeve, me gjendjen nën masa kufizuese për shkak të coronavirusit , Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 11:00 për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë,...

Kurti nuk merr pjesë në mbledhjen e Kuvendit ku trajtohet mosbesimi ndaj tij

para një jave - PortaliOnline

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit ku do të votohet për mocionin e mosbesimit, raporton Televizioni T7. Eskorta e tij është larguar pak minuta më parë...

Sot seanca për mocionin e votëbesimit të qeverisë

para një jave - RTV 21

Seanca pritet të nisë në orën 11:00 Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

Kurti s’merr pjesë në seancën e Kuvendit, eskorta e tij del nga oborri

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit në të cilën do të votohet për mocionin e mosbesimit. Eskorta e tij është larguar pak minuta më parë nga objekti...

Sot dita vendimtare e Qeverisë Kurti

para një jave - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

LAJMI I FUNDIT: Kurti nuk shkon në seancën ku votohet për rrëzimin e Qeverisë së tij

para një jave - Pa censure

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti siç duket nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës ku pritet të votohet për rrëzimin e tij. Ai është parë duke u larguar nga oborri i zyrës së Kryeministrit, dhe...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - RTV 21

Seanca pritet të nisë në orën 11:00 Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

4 skenarët e mundshëm nëse bie qeveria e Albin Kurtit

para një jave - Tetova Sot

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka analizuar cfare ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes...

Nis seanca e Kuvendit të Kosovës

para një jave - Epoka e Re

Me 45 minuta vonesë ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës. Në nderim të aktores Leze Qena, e cila ndërroi jetë mëngjesin e sotëm, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë mbajtur një minutë heshtje para fillimit të seancës plenare.

Para seancës, Kosnett takon Osmanin për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Albinfo

Është bërë e ditur se ambasadori amerikan, Philip Kosnett, ka shkuar në Kuvendin e Kosovës, pak para se të niste seanca e mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin Kurtit. Stafi i Kryeparlamentares Vjosa Osmani...

Seanca për mocionin e mosbesimit fillon me një minutë heshtje për Leze Qenën

para një jave - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës e ka nisur seancën e saj me një minutë heshtje në nderim të jetës dhe veprës së aktores kosovare, Leze Qena, raporton Ekonomia Online. Të gjithë deputetët u ngritën në këmbë për të nderuar...

Sot seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Sinjali

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Nis seanca për rrëzimin e Qeverisë, Albin Kurti nuk ndodhet në sallë

para një jave - Periskopi

Kryeministri i vendit Albin Kurti ende nuk është paraqitur në Kuvendin e Kosovës,  ku ka nisur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, shkruan Periskopi. Megjithatë disa nga ministrat e LVV-së...

Nis seanca – a do të bie qeveria?

para një jave - in7

Ka nisur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Deputetët janë mbledhur në Kuvendin e Kosovës ku pritet ta votojnë mocionin e inicuar nga LDK-ja për rrëzimin e qeverisë, ku kjo e fundit...

Nis seanca për rrëzimin e Qeverisë, Albin Kurti nuk ndodhet në sallë

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i vendit Albin Kurti ende nuk është paraqitur në Kuvendin e Kosovës, ku ka nisur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, shkruan Periskopi. Megjithatë disa nga ministrat e LVV-së...

Nis seanca – a do të bie qeveria?

para një jave - News33

a nisur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Deputetët janë mbledhur në Kuvendin e Kosovës ku pritet ta votojnë mocionin e inicuar nga LDK-ja për rrëzimin e qeverisë, ku kjo e fundit bën...

Ende nuk ka filluar seanca e Kuvendit për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Arbresh

Ende nuk ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës që ishte parashikuar për orën 11:00, shkruan arbresh.info. Disa nga deputetët tashmë kanë hyrë në sallën e Kuvendit por ka edhe të atillë që mungojnë. Kujtojmë...

Franca dhe Gjermania: Të shtyhet ose rishqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë

para një jave - Lexo

Ministritë e Jashtme të Francës dhe Gjermanisë me një deklaratë të përbashkët kanë kërkuar që mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Kosovë nga LDK të shtyhet ose rishqyrtohet. Dy fuqitë botërore bëjnë...

Kurti deri më tani nuk shkuar në Kuvend

para një jave - Bota Press

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin e mosbesimit. Derisa Kurti është...

Kurti deri më tani nuk ka shkuar në Kuvend

para një jave - in7

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë që të niste seanca ku do të votohet për mocionin e mosbesimit. Derisa Kurti është...

Nga kryeministri i ri tek zgjedhjet e parakohshme, 4 skenarët e mundshëm në Kosovë nëse sot bie qeveria Kurti

para një jave - News33

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese së Kosovës, Enver Hasani ka folur çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes...

Kurti ende s’ka ardhur në Kuvend

para një jave - Epoka e Re

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ende nuk ka shkuar në Kuvend të Kosovës, aty ku para 20 minutave ishte paraparë të niste seanca, në të cilën do të votohet për mocionin e mosbesimit. Megjithatë,...

Franca dhe Gjermania, demarsh LDK-së për të hequr dorë nga mocioni i mosbesimit

para një jave - InfoShqip

Ambasadorët e Francës dhe të Gjermanisë, me demarsh të përbashkët, kanë kërkuar nga LDK-ja që të heqë dorë nga kërkesa për mocion mosbesimi ndaj qeverisë Kurti. Përmes një postimi në Twitterin e Ambasadorit...

Ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - in7

Ambasadori amerik Philip Kosnett ka arritur në Kuvendin e Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca me të vetmen pikë të rendit të ditës mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Gjatë ditës së djeshme, ambasadori...

Me gjasë Albin Kurti nuk do të shkojë në seancë – do të qëndrojë në zyrë

para një jave - News33

Nga zyra e kryeministrit Albin Kurti kanë thënë për Klan Kosova se sipas të gjitha gjasave shefi i Qeverisë nuk do të shkojë në seancën plenare ku do të hidhet në votim mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë...

Sot mbahet seanca/ 4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Lexo

Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës....

Skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Infokusi

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Disa qytetarë protestojnë kundër rënies së Qeverisë, para fillimi të seancës së mosbesimit

para një jave - Ekonomia Online

Një grup i qytetarëve kanë protestuar para Kuvendit të Kosovës, para fillimit të seancën për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, raporton Ekonomia Online. Shefki Maqedonci, tha se është kundër rrëzimit...

Osmani takohet me Kosnett, pak para se të nisë seanca

para një jave - News33

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar me ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Ky takim është mbajtur në ambientet e Kuvendit të Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca ku do të votohet mocioni i...

4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Fol

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Seanca për rrëzimin e qeverisë, ambasadori amerikan arrin në Kuvend

para një jave - Fakti Ditor

Pas gjysmë orë pritet të nis seanca ku do të hidhet në votim mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti. Para deputetëve të partive politike, në hapësirat afër Kuvendit të Kosovës është parë të ketë arritur...

Kosnett takoi e foli me Vjosa Osmanin rreth 40 minuta

para një jave - Periskopi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikë s në Kosovë , Philip Kossnet ka zhvilluar një takim me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani. Indeksonline mëson se takimi ka nisur në ora 9:50 në zyren e kryeparlamentares...

Pas dhënies së urdhërave Ambasadori Amerikan largohet nga Kuvendi

para një jave - Gazeta e re

Në prag të seancës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në Kuvendin e Kosovës ka qëndruar ambasadori amerikan, Philip Kosnett. Ai tridhjetë minuta para se të fillojë seanca u pa duke dalë nga...

Pas deklarimeve të Osmanit kundër mocionit, Ambasadori Amerikan ka zhvilluar një takim

para një jave - Gazeta e re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikë s në Kosovë , Philip Kossnet ka zhvilluar një takim me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani Sipas burimeve të Indeksonline thuhet se takimi ka nisur në ora 9:50...

Ambasadori amerikan takoi kryeparlamentaren Osmani

para një jave - Epoka e Re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kossnet, ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pak kohë para se të nisë seanca për mocionin e mosbesimit...

4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Gazeta e re

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Takimi 40 minutësh i ambasadorit amerikan me Vjosa Osmanin

para një jave - Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë , Philip Kossnet ka zhvilluar një takim me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani Indeksonline më son se takimi ka nisur në ora 9:50 në zyren e kryeparlamentares...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Shenja

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në ora...

Ambasadori Kosnett largohet nga Kuvendi

para një jave - Periskopi

Pak momente pasi arriti në Kuvend në seancën ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti, ambasadori amerikan Philip Kosnett është parë duke u larguar. Kosnett i kishte dhënë...

Kosnett arrin në Kuvendin e Kosovës

para një jave - Arbresh

Kanë mbetur edhe gjysmë ore deri në fillimin e seancës së Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. E tashmë në objektin e Kuvendit ka arritur ambasadori amerikan në Kosovë, Philip...

Kosovë, seancë kuvendore për shkarkimin e Qeverisë Kurtti

para një jave - News33

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - News33

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Grenell i gëzuar për mocionin e mosbesimit ndaj Albin Kurtit

para një jave - PortaliOnline

I dërguari Special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, është lajmëruar pas shumë kohesh duke e mbështetur mocionin e seancës së...

Katër skenarët e mundshëm nëse rrëzohet Qeveria Kurti

para një jave - Fakti Ditor

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Katër skenarët e mundshëm nëse bie qeveria e Albin Kurtit

para një jave - Gazeta Observer

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka analizuar çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Infokusi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Enver Hasani tregon çfarë do të ndodhë pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Epoka e Re

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka folur se çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet qeveria,...

4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Bota Press

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Zyrtare

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Gjermania dhe Franca i kërkuan LDK-së të tërheq mocionin për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Arbresh

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. E, kundër kësaj kanë dalë...

4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Arbresh

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Sot dita vendimtare e Qeverisë Kurt

para një jave - Bota Press

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së.Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti

para një jave - Periskopi

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Albinfo

“Jam i kënaqur të shoh që Kuvendi do të mbajë nesër seancën për votimin e mocionit. Siç i kam thënë kryeministrit sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe të gjitha institucionet e Kosovës të respektojnë...

Sot mbahet seanca për shkarkimin e qeverisë Kurti

para një jave - Epoka e Re

Kuvendi i Kosovës sot në orën 11.00 do të mbajë  seancë për ta shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës propozuar nga grupi parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca...

Seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Arbresh

Seanca pritet të nisë në orën 11:00 Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do...

A do të shkarkohet sot Albin Kurti

para një jave - Periskopi

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së. Seanca do të mbahet në bazë të kërkesës së 44...

Mustafa e Veliu ia tregojnë derën Vjosa Osmanit

para një jave - Insajderi

Dalja kundër vendimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës për ta rrëzuar qeverinë Kurti, duket se do t’i kushtojë goxha shumë, nënkryetares së kësaj partie, aktualisht kryetare e Kuvendit, Vjosa Osmani,...

Mustafa e Veliu ia tregojnë derën Vjosa Osmanit?

para një jave - Koha.mk

Dalja kundër vendimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës për ta rrëzuar qeverinë Kurti, duket se do t’i kushtojë goxha shumë, nënkryetares së kësaj partie, aktualisht kryetare e Kuvendit, Vjosa Osmani,...

Selimi: Nuk jemi penduar për koalicionin me LDK-në

para një jave - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi nuk është i penduar pse kjo parti zgjodhi partner të vetëm LDK-në. Selimi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se me LDK-në...

Rrëzimi i qeverisë Kurti/ SHBA-të dhe Bashkimi Evropian me qëndrime të kundërta

para një jave - Lajmi.net

Nuk janë të panjohura vizionet, qëndrimet e qëllimet e ndryshme që SHBA-të dhe Bashkimi Evropian e shtete të caktuara të BE-së i kanë sa i përket Kosovës. Kjo është shfaqur publikisht edhe sot në reagimet...

Isa Mustafa me mesazh për mocionin e rrëzimit të Qeverisë Kurti

para një jave - Insajderi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti.Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti. Letra...

Mustafa: E panatyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të saj, kjo duhet të marr fund

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i është drejtuar anëtarëve të Kryesisë, deputetëve dhe kryetarëve të degëve të partisë, lidhur me mocionin e votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Mustafa...

LDK i reagon Vetëvendosjes: Kur duhet të solidarizohemi ne shpallemi tradhtarë

para një jave - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar duke se nuk e zgjodhën ata kohën e koronavirusit për këtë situar por e zgjodhi Albin Kurti. Përmes një statusit të tyre në Facebook, kanë thënë se LDK nuk do të...

Dimal Basha i VV-së i tregon ambasadorin amerikan cilat janë qëndrimet e SHBA-ve karshi Kosovës

para një jave - Lajmi.net

“Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën e mocionit të votëbesimit”, kishte shkruar Kosnett. Ndërkaq ndaj këtij postimi ka reaguar deputeti nga radhët e VV-së Dimal Basha duke dashur...

Grenell mbështet deklaratën e ambasadorit Kosnett në përkrahje të seancës për mocionin e mosbesimit

para një jave - Telegrafi

I dërguari Special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka përkrahur qëndrimin e Aambasadorit amerikan në Kosovë lidhur me seancën e nesërme të...

Mustafa: Duhet të marrë fund që dikush i LDK’së të jetë kundër veprimeve të LDK’së

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 22:12 Lidhja Demokratike e Kosovës u është përgjigjur akuzave se po bashkëpunon me presidentin Hashim Thaçi për të rrëzuar qeverinë në të cilën është vetë pjesë. Nëpërmjet...

Isa Mustafa mesazh për mocionin për rrëzimin e qeverisë

para një jave - Albeu

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti .Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti .Letra...

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Insajderi

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë...

“Ngjallet” Grenell reagon për seancën e nesërme

para një jave - Insajderi

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Agim Veliu: Vjosa Osmani po tradhton, qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 21:54 Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, po punon për një...

Gjermania dhe Franca bëjnë thirrje që votëbesimi ndaj Qeverisë Kurti të rishqyrtohet ose të shtyhet

para një jave - Telegrafi

Franca dhe Gjermania janë të brengosura për situatën politike në Kosovë, në kohën kur uniteti politik është i nevojshëm për t’u përballur me krizën e COVID-19. Në një deklaratë të përbashkët të ministrive...

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 21:51 Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane...

SHBA kundër Albin Kurtit? Ambasadori amerikan mbështet mbajtjen e mocionit të mosbesimit, Grenell e konfirmon

para një jave - BalkanWeb

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se i vjen mirë që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë...

Vjosa Osmani thirrje LDK të mos votoj rrëzimin e qeverisë

para një jave - Gazeta Tema

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, njëherësh dhe ish kandidate për kryeministre e LDK, u ka bërë thirrje deputetëve të LDK të votojnë kundër mocionit për rrëzimin e qeverisë nesër paradite....

Mustafa: Nuk është e natyrshme që dikush të jetë me LDK-në dhe kundër vendimeve të LDK-së – kjo sjellje duhet të merr fund.

para një jave - TV21

Nesër në ora 11:00 pritet të mbahet seancë në Kuvendin e Republikës së Kosovës në lidhje me mocionin e mos-besimit të propozuar nga LDK, për shkarkimin e qeverisë Kurti. Sonte kryetari i LDK-së, Isa Mustafa...

Agim Veliu: Vjosa Osmani nuk ka vend në LDK

para një jave - Insajderi

Ish-ministri i MPB-së, Agim Veliu ka thënë se Vjosa Osmani dhe deputetët e tjerë që dolën kundër votimit të mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti nuk kanë vend në LDK. Sipas Veliu deputëtë që votojnë...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 21:45 I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni...

Grenell mbështet seancën e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti

para një jave - Albeu

I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell , mbështet mbajtjen e seancës plenare ditën e nesërme, ku do të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti . Grenell...

Grenell ia bën retweet ambasadorit Kosnett ku mirëpret mocionin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - RTV 21

Kosnetti ka thënë se e rëndësishme është që Kuvendi të respektojë Kushtetutën I dërguari Special i SHBA-së për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell në twitter ka shpërndarë postimin e ambasadorit Philip...

Vjosa Osmani injoroi sanksionet e SHBA-së dhe bëri thirrje të mos votohet mocioni i LDK-së

para një jave - Lajmi.net

Osmani që publikisht ka pranuar se është kundër rrëzimit të qeverisë Kurti – duke kundërshtuar kështu partinë e saj në vendimin e kryesisë sot në një konferencë për media ka folur rreth këtyre zhvillimeve...

Gjermania dhe Franca bëjnë thirrje për shtyrje të mocionit të mosbesimit

para një jave - Portalb

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë dhe Francës kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët të martën përmes së cilës kanë shprehur shqetësimet e tyre lidhur me situatën politike në Kosovë, në kohën kur, siç...

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit: Na tradhtoi, s?ka kuptim të rrijë në LDK më

para një jave - Albeu

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit: Na tradhtoi, s’ka kuptim të rrijë në LDK më Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka hedhur akuza të rënda ndaj bashkëpartiakës së tij, Vjosa Osmanit, duke...

Mustafa mesazh Osmanit dhe atyre që nuk përkrahin mocionin: Kjo sjellje duhet të marrë fund

para një jave - OraInfo

Isa Mustafa i ka dërguar një mesazh Vjosa Osmanit, përmes një postimi të tij. Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një mesazhi drejtuar strukturave të partisë ka thënë se partia e tij dhe Kryesia nuk e ka...

Selimi tregon nëse janë penduar për koalicionin me LDK-në

para një jave - Sinjali

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi nuk është i penduar pse kjo parti zgjodhi partner të vetëm LDK-në. Selimi, ka thënë se me LDK-në kanë arritur qëllimin që partitë e bllokut PAN...

Enver Hasani parashikon 4 skenar, nëse rrëzohet nesër Qeveria Kurti

para një jave - Zeri

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti, raporton Gazeta Blic. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia...

Agim Veliu: Vjosa Osmani po tradhton, qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim

para një jave - Ina

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, po punon për një parti tjetër edhe pse ende po qëndron...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - Ina

Richard Grenell I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj...

Mustafa: Sjelljet në LDK dhe kundër vendimeve të LDK-së duhet të marrin fund

para një jave - Kallxo

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u është përgjigjur akuzave se me nisjen e mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti po bashkëpunon me presidentin, Hashim Thaçi. Në një komunikatë për...

Mustafa: Duhet të marrë fund që dikush i LDK-së të jetë kundër veprimeve të LDK-së

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nesër në seancën e thirrur për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë njerëzit e LDK-së, pritet që ta duan dhe respektojnë këtë subjekt. “LDK nuk mburret që është...

Grenell mbështet qëndrimin e Kosnett për seancën e mosbesimit

para një jave - Klan Kosova

Për seancën e nesërme rreth mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, në një mënyrë ka reaguar edhe Emisari special Richard Grenell. Ai nuk ka bërë ndonjë deklaratë por duket se e ka mirëpritur qëndrimin...

Enver Hasani parashikon 4 skenar, nëse rrëzohet nesër Qeveria Kurti

para një jave - GazetaBlic

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti, raporton Gazeta Blic. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Evropa e Lirë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Pas Agim Veliut edhe Isa Mustafa i reagon Vjosa Osmanit: Këto veprime duhet të marrin fund

para një jave - Lajmi.net

Mustafa thotë se LDK nuk e ka zgjedhur hapjen e procesit të rrëzimit të qeverisë, por kjo ka ndodhur nga kryeministri Kurti. “LDK nuk ka dy zgjidhje, Thaçin apo Kurtin, siç po shprehen disa. Por kanë një...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës për rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Lajmi.net

Grenell e ka shpërndarë postimin e ambasadorit Philip Kosnett në rrjetin social Twitter ku Kosnett tha se ishte i kënaqur që po mbahet kjo seancë. “Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën...

Mocioni i votëbesimit të qeverisë Kurti, vjen reagimi i dytë i amerikanëve

para një jave - Koha Jone

Nesër në Kosovë do të mbahet mocioni i votëbesimit të qeverisë Kurti. Mirëpo për këtë ngjarje ka pasur shumë reagime si brenda vendit ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Kështu i dërguari special për dialogun...

Agim Veliu për Vjosa Osmanin: Na tradhtoi, nuk ka kuptim që të qëndrojë në LDK

para një jave - Kallxo

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, e ka quajtur tradhti thirrjen e Vjosa Osmanit për deputetët që të mos e votojnë mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Veliu në...

Franca e Gjermania kërkojnë që mocioni ndaj Qeverisë Kurti të rishqyrtohet ose të shtyhet

para një jave - Kallxo

Ministritë e Punëve të Jashtme të Francës dhe Gjermanisë janë shprehur të shqetësuara me situatën politike në Kosovë, në kohën kur vendi po ballafaqohet edhe me coronavirusin. Sipas tyre, Kosovës i duhet...

LDK mesazh atyre që janë me LDK-në dhe kundër vendimeve të tyre : Kjo sjellje duhet të merr fund

para një jave - Sinjali

Lidhja Demokratike e Kosovës ka publikuar një komunikatë për media përmes së cilës i bën thirrje anëtarëve të saj të mos dalin kundër vendimeve të LDK-së, dhe kjo sjellje të marrë fund. Komunikata e tyre...

Kosnetti i gëzuar që do të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit

para një jave - Portalb

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, është shprehur i kënaqur me faktin se Kuvendi nesër do të mbajë seancë ku në rend dite do të jetë mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Në një postim...

Ambasadori i SHBA-së e mirëpret seancën e mosbesimit

para një jave - Medial

Ambasadori i SHBA-së  në Kosovë, Philip Kosnett, ndryshe nga ai gjerman, e ka mirëpritur seancën për votëbesimin ndaj Qeverisë Kurti. Në një reagim të tij në llogarinë e Twitter, Kosnett është shprehur...

Agim Veliu ia tregon ‘derën’ Vjosa Osmanit: Nuk ka vend më në LDK

para një jave - OraInfo

Agim Veliut ka thënë se Vjosa po tradhton dhe në këtë mënyrë qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa...

Mustafa me mesazh për Osmanin: Kjo sjellje duhet të merr fund

para një jave - OraInfo

Isa Mustafa i ka dërguar një mesazh Vjosa Osmanit, përmes një postimi të tij. Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një mesazhi drejtuar strukturave të partisë ka thënë se partia e tij dhe Kryesia nuk e ka...

Mustafa ia bënë të qartë Osmanit: Duhet të marrë fund që dikush i LDK-së të jetë kundër veprimeve të LDK-së

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nesër në seancën e thirrur për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë njerëzit e LDK-së, pritet që ta duan dhe respektojnë këtë subjekt. “LDK nuk mburret që është...

Ambasadori Kosnett mbështet seancën për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Insajderi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

LDK mesazh Vjosa Osmanit: Kjo sjellje duhet të merr fund

para një jave - Sinjali

Lidhja Demokratike e Kosovës ka publikuar një komunikatë për media ku i bën thirrje anëtarëve të saj që që mos jenë kundër vendimeve të LDK-së dhe kjo sjellje të marrë fund. Komunikata e tyre është publikuar...

Grenell përmes Twitterit mbështetë mbajtjen e seancës për mocionin e mosbesimit

para një jave - Sinjali

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Isa Mustafa me mesazh për mocionin për rrëzimin e qeverisë

para një jave - Zeri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti. Letra...

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 24/03/2020 20:35 Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës,...

Kosnett: Më vjen mirë që nesër mbahet seanca për mocion

para një jave - Telegrafi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se është i lumtur që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë....

Veliu: Nëse Vjosa Osmani vazhdon të punojë për interesat e VV’së, s’ka kuptim të qëndrojë më në parti

para një jave - Shprehja.com

Veliu tha në Pressing se Osmanit nuk i ka mbetur vend në LDK nëse veç vazhdon të mbrojë interesat e VV’së. ‘’Nuk besoj që do të dëmtohet LDK edhe nëse një nga deputetët do të votojë kundër. Thirrja e Vjoses...

Richard Grenell e mbështet mbajtjen e seancës për mocion ndaj Qeverisë

para një jave - OraInfo

Grenell e ka mbështetur seancën për mocion ndaj Qeverisë. I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet...

Franca dhe Gjermania kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë...

Isa Mustafa me mesazh për mocionin për rrëzimin e qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti. Letra...

Veliu ‘ia tregon derën’ Osmanit: Nëse vazhdon të punojë për të tjerët, nuk ka më arsye të qëndrojë në LDK

para një jave - Lajmi.net

Në një paraqitje në Pressing, Veliu tha se Osmani po vazhdon me punuar kundër LDK-së. “Qëndrimi i Vjosës dhe thirrja e Vjosës nuk është diçka e re. Ajo ka vepru edhe më herët në këtë mënyre. Ajo ka votu...

Ambasadori amerikan, Kosnett, mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Koha Jone

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka mirëpritur lajmin se Kuvendi i Kosovës do të votojë nëser për mocionin e mosbesimit. Në një postim në rrjetin social Twitter Kosnett, është shprehur se...

Grenell mbështet rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Zeri

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Franca e Gjermania sërish u bëjnë thirrje deputetëve të mos e votojnë mocionin e mosbesimit

para një jave - OraInfo

Franca e Gjermani u ka bërë sërish thirrje deputetëve që të mos e votojnë mocionin e mosbesimit. Pas demarshit të ambasadorëve në Kosovë, edhe ministrat e jashtëm të Gjermanisë e Francës u kanë bërë thirrje...

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit: Na tradhtoi, s’ka kuptim të rrijë në LDK më!

para një jave - GazetaBlic

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka hedhur akuza të rënda ndaj bashkëpartiakës së tij, Vjosa Osmanit, duke thënë se ajo po e tradhëton LDK-në dhe nuk ka kuptim më që të rrijë në LDK. “Të jesh zyrtare...

Grenell mbështet rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - GazetaBlic

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Agim Veliu: Nëse Vjosa Osmani punon për interesa të një partie tjetër, nuk ka pse të qëndroj në LDK

para një jave - Sinjali

Nënkryetari i LDK-së ka thënë se Vjosa Osmani nuk e ka as edhe një arsye për të qëndruar në Lidhjen Demokratiken e Kosovës. Veliu ka thënë se nëse Osmani punon për interesat e një parti tjetër ajo nuk...

SHBA kërkon shkarkimin e Kurtit, ndërsa Gjermania dhe Franca nuk duan rrëzimin e qeverisë

para një jave - Koha Jone

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, përmes një postimi në rrjetin twitter, mbështeti vendimin për mbajtjen e seancës së parlamentit të Kosovës për të shqyrtuar mocionin për votëbesimin ndaj...

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit: Na tradhëtoi, s’ka kuptim të rrijë në LDK më!

para një jave - Zeri

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka hedhur akuza të rënda ndaj bashkëpartiakës së tij, Vjosa Osmanit, duke thënë se ajo po e tradhëton LDK-në dhe nuk ka kuptim më që të rrij në LDK. “Të jesh zyrtare e...

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit: Na tradhëtoi, s’ka kuptim të rrijë në LDK më!

para një jave - GazetaBlic

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka hedhur akuza të rënda ndaj bashkëpartiakës së tij, Vjosa Osmanit, duke thënë se ajo po e tradhëton LDK-në dhe nuk ka kuptim më që të rrij në LDK. “Të jesh zyrtare e...

Deputeti i VV’së i jep leksione ambasadorit Kosnett se cili është qëndrimi amerikan për Kosovën

para një jave - Zyrtare

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Tëitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Ambasadori i SHBA-së e mirëpret seancën e mosbesimit

para një jave - Klan Kosova

Ambasadori i SHBA-së  në Kosovë, Philip Kosnett, ndryshe nga ai gjerman, e ka mirëpritur seancën për votëbesimin ndaj Qeverisë Kurti. Në një reagim të tij në llogarinë e Twitter, Kosnett është shprehur...

Grenell mbështet mocionin e mosbesimit për Qeverinë Kurti

para një jave - Shenja

I dërguari Special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka përkrahur qëndrimin e Ambasadorit amerikan në Kosovë lidhur me seancën e nesërme të...

Kosnett: I gëzuar që Kuvendi do të mbajë seancë për mocionin e mosbesimit

para një jave - RTV 21

Sipas Kosnettit, është e rëndësishme që Kuvendi të respektojë Kushtetutën Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett është shprehur se ndihet  i kënaqur për faktin se Kuvendi i Kosovës  nesër do të...

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Gazeta Tema

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Ambasadori amerikan ndryshe nga ai gjerman, mirëpret seancën për votëbesimin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Zeri

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka mirëpritur lajmin se Kuvendi i Kosovës do të votojë nëser për mocionin e mosbesimit. Kosnett, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Tëitter, ka shkruar...

Ambasadori amerikan mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Zeri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Presheva Jone

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Ambasadori amerikan ndryshe nga ai gjerman, mirëpret seancën për votëbesimin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Lajmi.net

Kosnett, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Tëitter, ka shkruar se institucionet e Kosovës duhet të respektojnë Kushtetutën, transmeton lajmi.net. “I kënaqur që shohë që Kuvendi do të zhvillojë një...

Kosnett flet për seancën e nesërme të Kuvendit, e thirrur për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Kallxo

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, i është gëzuar mbajtjes së seancës së paraparë për nesër, kur do të votohet mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. “I kënaqur të shoh që Kuvendi i Kosovës...

Seanca e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë mbështetet nga ambasadori amerikan

para një jave - OraInfo

Ambasadori Kosnett ka mbështetur seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Tëitter ka mbështetur seancën...

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Ambasadori Kosnett mirëpret seancën për mocionin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Sinjali

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se është i lumtur që nesër Kuvendi po zhvillon një votim mosbesimi. Nesër do të mbahet seancë lidhur me votimin e mocionit ndaj Qeverisë Kurti,...

Mustafa kërcenon Vjosa Osmanin me largim nga LDK-ja

para një jave - Tetova1

Lidhja Demokratike e Kosovës u është përgjigjur akuzave se po bashkëpunon me presidentin Hashim Thaçi për të rrëzuar qeverinë në të cilën është vetë pjesë. Nëpërmjet një komunikate për media, kryetari...

Mustafa kërcenon Vjosa Osmanin me largim nga LDK-ja

para një jave - Tetova Sot

Lidhja Demokratike e Kosovës u është përgjigjur akuzave se po bashkëpunon me presidentin Hashim Thaçi për të rrëzuar qeverinë në të cilën është vetë pjesë. Nëpërmjet një komunikate për media, kryetari...

Mustafa deklarohet pak para mocionit të mosbesimit

para një jave - Shenja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nxitur veprimin e kësaj partie për mocion mosbesimi, me, siç është shprehur ai, sjelljet dhe veprimet...

Isa Mustafa don ta përjashtojë Vjosa Osmanin nga LDK-ja!?

para një jave - Lajm

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një mesazhi drejtuar strukturave të partisë ka thënë se partia e tij dhe Kryesia nuk e ka zgjedhur kohën e Coronavirusit për të proceduar mocionin e votëbesimit, por...

Agim Veliu: Vjosa Osmani po tradhton, qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim

para një jave - Tetova Sot

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, po punon për një parti tjetër edhe pse ende po qëndron...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - Tetova Sot

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Grenell mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Flaka

I dërguari Special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, është lajmëruar pas shumë kohesh duke e mbështetur mocionin e seancës së...

Agim Veliu: Vjosa Osmani nuk ka vend në LDK

para një jave - Lajm

Ish-ministri i MPB-së, Agim Veliu ka thënë se Vjosa Osmani dhe deputetët e tjerë që dolën kundër votimit të mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti nuk kanë vend në LDK. Sipas Veliu deputetët që votojnë...

Diplomacia gjermane dhe franceze me komunikatë zyrtare, bëjnë thirrje për shtyrje të seancës së mocionit

para një jave - Infokusi

Ministria e Jashtme e Gjermanisë dhe ajo e Francës kanë lëshuar një komunikatë të përbashkët të martën duke shprehur shqetësimin e tyre për situatën poltikë në Kosovë pikërisht në kohën kur po përballet...

Isa Mustafa mesazh për Vjosa Osmanin: Nuk është e natyrshme që të jesh me LDK e kundër qëndrimeve të saj, kjo duhet të marrë fund!

para një jave - Infokusi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se partia e e tij nuk e ka zgjedhur kohën e koronavirusit për të proceduar mocion votëbesimi ndaj qeverisë Kurti. Sipas tij, këtë e zgjodhi, kryeministri Kurti me...

AGIM VELIU: VJOSA OSMANI NUK KA VEND NË LDK

para një jave - Tetova1

Ish-ministri i MPB-së, Agim Veliu ka thënë se Vjosa Osmani dhe deputetët e tjerë që dolën kundër votimit të mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti nuk kanë vend në LDK. Sipas Veliu deputetët që votojnë...

Kosovë, nesër mbahet seancë parlamentare për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

para një jave - Shenja

Kryesia e Kuvendit të Kosovës me katër vota pro dhe dy kundër ka vendosur që nesër në ora 11 të mbahet seance plenare me të vetmen pikë të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së udhëhequr...

Mustafa thërret deputetët të mbështesin rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Illyria

Prishtinë, 24 mars 2020 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka bërë thirrje deputetëve të kësaj partie që të mbështesin vendimin e Kryesisë së partisë dhe në seancën e nesërme të...

Gjermania dhe Franca bëjnë thirrje që votëbesimi ndaj Qeverisë Kurti të rishqyrtohet ose të shtyhet

para një jave - Shenja

Franca dhe Gjermania janë të brengosura për situatën politike në Kosovë, në kohën kur uniteti politik është i nevojshëm për t’u përballur me krizën e COVID-19. Në një deklaratë të përbashkët të ministrive...

Deklarata e Vjosa Osmanit kundër LDK-së

para një jave - Periskopi

Shpërndaje në:

Ambasadori amerikan në Kosovë mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - InfoShqip

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës për mocionin

para një jave - Infokusi

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Agim Veliu: Vjosa Osmani tradhëtoi interesat e LDK-së, nuk ka më kuptim që të jetë pjesë e partisë

para një jave - Infokusi

Agim Veliu. Nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka komentuar deklaratat e sotme të bashkëpartiakes së tij, Kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit. Osmani tha se është kundër seancës së Kuvendit...

Deputeti i VV’së i jep leksione ambasadorit Kosnett se cili është qëndrimi amerikan për Kosovën

para një jave - Periskopi

Ambasadori i  Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Tëitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Deputeti i VV’së i jep leksione ambasadorit Kosnett se cili është qëndrimin amerikan për Kosovën

para një jave - Zyrtare

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Tëitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Deputeti i VV’së i jep leksione ambasadorit Kosnett se cili është qëndrimin amerikan për Kosovën

para një jave - Periskopi

Ambasadori i  Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Tëitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Vjosa Osmani u bëri thirrje deputetëve të mos e votojnë mocionin

para një jave - Arbresh

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani gjatë një konferencë sot tregoi që është kundër mocionit të mosbesimit për Qeverinë Kurti. Osmani madje u kërkoi deputetëve të mos e votojnë këtë mocion që e ka ngritur...

Deputeti i VV i jep leksione ambasadorit Kosnett se cili është qëndrimin amerikan për Kosovën

para një jave - Periskopi

Ambasadori i  Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Tëitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Selimi: Nuk jemi penduar për koalicionin me LDK-në

para një jave - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi nuk është i penduar pse kjo parti zgjodhi partner të vetëm LDK-në. Selimi, në RTV Dukagjini ka thënë se me LDK-në kanë arritur qëllimin që partitë...

Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin

para një jave - Shenja

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se i vjen mirë që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë....

Grenell mbështet deklaratën e ambasadorit Kosnett në përkrahje të seancës për mocionin e mosbesimit

para një jave - Arbresh

I dërguari Special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka përkrahur qëndrimin e Aambasadorit amerikan në Kosovë lidhur me seancën e nesërme të...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - Gazeta Monitor

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Agim Veliu: Vjosa Osmani po tradhton, qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim

para një jave - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, po punon për një parti tjetër edhe pse ende po qëndron...

Franca e Gjermania dalin në mbrojtje të Qeverisë Kurti

para një jave - Illyria

Paris / Berlin, 24 mars 2020 – Ministritë e Jashtme të Gjermanisë dhe të Francës u kanë bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të mos e votojnë mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në një...

Agim Veliu: Vjosa Osmani po tradhton, qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim

para një jave - Arbresh

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, po punon për një parti tjetër edhe pse ende po qëndron në LDK. Sipas Veliut, veprimi...

Enver Hasani parashikon 4 skenar, nëse rrëzohet nesër Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Observer

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Enver Hasani parashikon 4 skenar, nëse rrëzohet nesër Qeveria Kurti

para një jave - Bota Press

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka folur çka ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti.Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet Qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes Vetëvendosje,...

Grenell e mbështet thirrjen e seancës për votëbesim të Qeverisë Kurti

para një jave - Illyria

Uashington, 24 shkurt 2020 – I dërguari Special i Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e mbështet thirrjen e seancës plenare të Kuvendit të Kosovës ku pritet të votohet mocioni...

Ambasadori amerikan mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Infokusi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Mustafa: Duhet të marrë fund që dikush i LDK’së të jetë kundër veprimeve të LDK’së

para një jave - Fakti Ditor

Lidhja Demokratike e Kosovës u është përgjigjur akuzave se po bashkëpunon me presidentin Hashim Thaçi për të rrëzuar qeverinë në të cilën është vetë pjesë. Nëpërmjet një komunikate për media, kryetari...

Mustafa për mocionin e votëbesimit: LDK nuk e ka zgjedhur kohën e Coronavirusit për të hapur këtë proces, e zgjodhi Kurti

para një jave - Arbresh

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa iu është drejtuar me një mesazh strukturave të LDK-së. Në këtë mesazh Mustafa thotë se LDK dhe Kryesia e saj nuk e ka zgjedhur kohën e Coronavirusit...

Agim Veliu: Vjosa Osmani po tradhton, qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim

para një jave - Gazeta e re

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, po punon për një parti tjetër edhe pse ende po qëndron...

Gjermania e Franca kerkojnë të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Albinfo

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë...

Mustafa: Duhet të marrë fund që dikush i LDK-së të jetë kundër veprimeve të partisë

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se partia e e tij nuk e ka zgjedhur kohën e koronavirusit për të proceduar mocion votëbesimi ndaj qeverisë Kurti. Nëpërmjet një komunikate për media, kryetari i...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - Gazeta e re

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Isa Mustafa ka dilema, S’është e natyrshme që të jeni me LDK-në dhe kundër vendimeve të LDK-së

para një jave - Gazeta e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një mesazh publik dërguar anëtarëve të kryesisë, deputetëve dhe kryetarë të degëve, ku ndër të tjera ka apeluar që ata që e duan LDK-në të jeni...

Isa Mustafa me mesazh për mocionin për rrëzimin e qeverisë

para një jave - Bota Press

Botapress 24 Mars- Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti.Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - in7

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Agim Veliu ia tregon ‘derën’ Vjosa Osmanit: Nuk ka vend më në LDK

para një jave - Shkurt Shqip

Agim Veliut ka thënë se Vjosa po tradhton dhe në këtë mënyrë qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa...

Isa Mustafa, Vjosa Osmanit: Nuk është e natyrshne të jesh me LDK-në dhe kundër vendimeve të LDK-së

para një jave - PortaliOnline

Kryetari iLDK-së Isa Mustafa ka percjellur një mesazh per opinion. Aty mund te lexohet qartazi nje porosi per kryeparlamentaren Vjosa Osmani. Ja mesazhi: Të nderuar anëtarë të Kryesisë, deputetë dhe kryetarë...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës për rrëzimin e Qeverisë Kurti

para një jave - Fakti Ditor

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Edhe Grenelli e mbështet mbajtjen e seancës për rrëzimin e Kurtit

para një jave - Ekonomia Online

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Isa Mustafa ka një mesazh: LDK-ja e ka vetëm një zgjidhje, e ka LDK-në dhe Kosovën

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se LDK-ja ka proceduar mocionin e votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Ai ka shtuar se LDK-ja nuk deshi të vepronte kështu, por këtë e...

Isa Mustafa me mesazh për mocionin për rrëzimin e qeverisë

para një jave - Gazeta Observer

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një mesazhi i është drejtuar qytetarëve të Kosovës, lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Për këtë Mustafa e ka lënë fajtor kryeminstrin Albin Kurti. Letra...

Mustafa- deputetëve që po e kundërshtojnë mocionin: Kjo sjellje të marrë fund, respektojeni partinë

para një jave - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë me një komunikatë një ditë para seancës së mocionit kundër Qeverisë Kurti, transmeton Periskopi. Duke qenë se disa deputetë të LDK’së kanë dalë kundër mocionit, kjo...

Veliu: Nëse Vjosa Osmani vazhdon të punojë për interesat e VV’së, s’ka kuptim të qëndrojë më në parti

para një jave - Zyrtare

Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu sonte ka qenë i ashpër me bashkëpartiaken Vjosa Osmani pas afërsisë së kësaj të fundit me Lëvizjen Vetëvendosje, transmeton Periskopi. Veliu tha në Pressing se Osmanit...

Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin

para një jave - Fakti Ditor

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se i vjen mirë që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë....

Franca e Gjermania, sërish: Të mos votohet mocioni i mosbesimit

para një jave - Gazeta e re

Pas demarshit të ambasadorëve në Kosovë, edhe ministrat e jashtëm të Gjermanisë e Francës u kanë bërë thirrje deputetëve të Kuvendit, që të mos e votojnë mocionin e mosbesimit. Në një deklaratë të përbashkët,...

Agim Veliu: Vjosa Osmani nuk ka vend në LDK

para një jave - Ekonomia Online

Ish-ministri i MPB-së, Agim Veliu ka ka thënë se Vjosa Osmani dhe deputetët e tjërë që dolën kundër votimit të mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti nuk kanë vend në LDK. Sipas Veliu deputëtë që votojnë...

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Bota Press

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë...

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

para një jave - Gazeta Observer

Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë...

Veliu: Nëse Vjosa Osmani vazhdon të punojë për interesat e VV’së, s’ka kuptim të qëndrojë më në parti

para një jave - Periskopi

Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu sonte ka qenë i ashpër me bashkëpartiaken Vjosa Osmani pas afërsisë së kësaj të fundit me Lëvizjen Vetëvendosje, transmeton Periskopi. Veliu tha në Pressing se Osmanit...

Veliu për Osmanin: Nëse vepron kundër nesh, ajo është tradhëtare dhe s’ka vend më në LDK

para një jave - Fakti Ditor

Ish-ministri i Brendshëm Agim Veliu , nënkryetar i LDK-së përmes një linje telefonike në Pressing, foli për mocionin për rrëzimin e Qeverisë, derisa tha se s’kanë ndonjë ide se çfarë do të ndodhë më pas,...

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - Bota Press

Botapress 24 Mars – I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj...

Veliu për Osmanin: Nëse vepron kundër nesh, ajo është tradhëtare dhe s’ka vend më në LDK

para një jave - Gazeta Observer

Ish-ministri i Brendshëm Agim Veliu , nënkryetar i LDK-së përmes një linje telefonike në Pressing, foli për mocionin për rrëzimin e Qeverisë, derisa tha se s’kanë ndonjë ide se çfarë do të ndodhë më pas,...

Grenell mbështet mbajtjen e seancën plenare për mocion

para një jave - Epoka e Re

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

para një jave - Gazeta Observer

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti....

Edhe Grenelli mbështet mbajtjen e mocionit kundër Qeverisë Kurti

para një jave - Periskopi

I dërguari i posaqëm i Amerikës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell ka përkrahur postimin e ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett se mocioni për rrëzimin e Qeverisë duhet të...

Ambasadori amerikan mirëpret votimin e Kuvendit për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë

para një jave - PortaliOnline

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka mirëpritur lajmin se Kuvendi i Kosovës do të votojë nëser për mocionin e mosbesimit. Kosnett, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Tëitter, ka shkruar...

Ambasadori i ShBA-së, Kosnett, mbështet seancën për mocionin ndaj Qeverisë Kurti

para një jave - Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se i vjen mirë që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë....

Kosnett e mirëpret seancën e Kuvendit për votëbesimin e qeverisë

para një jave - Illyria

Prishtinë, 24 mars 2020 – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, e ka mirëpritur vendimin që nesër të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, në të cilën do të hidhet në...

Kosnett mbështet mbajtjen e seancës për mocionin e mosbesimit

para një jave - Arbresh

Ambasadori amerikan në Kosovë Philp Kosnett ka shprehur mbështetje për mbajtjen e seancës së nesërme për mocionin e mobesimit të Qeverisë Kurti. Ai thotë se është i kënaqur dhe se duhet të respektohet...

Ambasadori Kosnett mbështet seancën për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - News33

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin

para një jave - Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se i vjen mirë që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë....

Ambasadori Amerikan kundër Kurtit, mbështet mocionin e votëbesimit

para një jave - Gazeta e re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Bota Press

Botapress 24 Mars – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar...

Ambasada amerikane mbështet ruajtjen e kushtetutës dhe mbajtjen e mocionit për Qeverinë Kurti

para një jave - Zyrtare

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Epoka e Re

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në “Twitter”, ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

para një jave - Gazeta Observer

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK