http://kariera.mk

Kosova ka nevojë për qeveri të re, Albin Kurti për popull të ri

para 5 dite - Gazeta Tema

Mero Baze Kosova duhet të tejkalojë procedurat kushtetuese për formimin e qeverisë së re, duke thirrur një tryezë të partive politike, ku të dëshmohet vullneti politik për një qeveri të re teknike gjithëpërfshirëse,...

Ekspertja për Ballkanin: BE-SHBA me përfytyrime të ndryshme për mënyrën e marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 5 dite - Telegrafi

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Ekspertja për Ballkanin flet për krizën politike në Kosovë: BE-SHBA me përfytyrime të ndryshme për mënyrën e marrëveshjes me Serbinë

para 5 dite - BalkanWeb

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Ekspertja për Ballkanin flet për krizën politike në Kosovë: BE-SHBA me përfytyrime të ndryshme për mënyrën e marrëveshjes me Serbinë

para 5 dite - Koha Jone

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabime strategjike

para 5 dite - Medial

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Ekspertja për Ballkanin: BE dhe SHBA qëndrime të ndryshme për marrëveshjen Kosovë- Serbi

para 5 dite - Albeu

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Kosova ka nevojë për Qeveri të re, Albin Kurti për popull të ri

para 5 dite - Lexo

Nga Mero Baze Kosova duhet të tejkalojë procedurat kushtetuese për formimin e Qeverisë së re, duke thirrur një tryezë të partive politike, ku të dëshmohet vullneti politik për një Qeveri të re teknike...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA-në, nuk respektoi as ujdinë me LDK-në

para 5 dite - Presheva Jone

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel, sheh në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj, edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA-në, nuk respektoi as ujdinë me LDK-në

para 5 dite - Zhurnal

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA-në, nuk respektoi as ujdinë me LDK-në

para 5 dite - Gazeta Tema

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabime strategjike

para 5 dite - Klan Kosova

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Ekspertja për Ballkanin: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA-në, nuk respektoi as ujdinë me LDK-në

para 5 dite - OraInfo

Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA’në, nuk respektoi as ujdinë me LDK’në. Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike...

“Albin Kurti bëri gabime strategjike”

para 5 dite - GazetaBlic

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA-në, nuk respektoi as ujdinë me LDK-në

para 5 dite - Zeri

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Ekspertja për Ballkanin: BE-SHBA me përfytyrime të ndryshme për mënyrën e marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 5 dite - Tetova Sot

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA-në, nuk respektoi as ujdinë me LDK-në

para 5 dite - Lajmi.net

Deutsche Welle: Kosova ndodhet në krizë politike, sikur nuk mjafton kriza e Coronës, qeveria u rrëzua pas mocionit të mosbesimit. Pse dështoi kaq shpejt Albin Kurti? Johanna Deimel: Po të kujtohemi, edhe...

Deimel: BE-SHBA me përfytyrime të ndryshme për mënyrën e marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 5 dite - DW

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Deimel: BE-SHBA me përfytyrime të ndryshme për mënyrën e marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 5 dite - KDPolitik

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Një oreks politik që i duhej kursyer Kosovës

para 5 dite - BalkanWeb

E rrëzuan Qeverinë në Kosovë . Ia arritën pavarësisht situatës dramatike që po kalon i gjithë globi,pavarësisht reagimit kundërshtues qytetar,megjithëse u thirrën në mënyrë hipokrite në emër të tyre. Thirrjet...

Një oreks politik që i duhej kursyer Kosovës

para 5 dite - Infokusi

E rrëzuan Qeverinë në Kosovë .Ia arritën pavarësisht situatës dramatike që po kalon i gjithë globi,pavarësisht reagimit kundërshtues qytetar,megjithëse u thirrën në mënyrë hipokrite në emër të tyre. Thirrjet...

Mediat e huaja: Koronavirusi rrëzoi qeverinë e parë europiane me një shtytje të lehtë nga Amerika

para 5 dite - Klan Kosova

Autor: Alma Baxhaku Qeveria e re e Kosovës ra pas 50 ditësh – në mes të luftës pandemike. Derisa kjo qeveri ballkanike ra në kohën e krizës, një tjetër europiane ishte ngritur, pikërisht për hir të krizës....

Ekspertja për Ballkanin: BE-SHBA me përfytyrime të ndryshme për mënyrën e marrëveshjes Kosovë-Serbi

para 5 dite - News33

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

DW/Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA’në, nuk respektoi as ujdinë me LDK’në

para 5 dite - 24 ore

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik që provokoi SHBA-në, nuk respektoi as ujdinë me LDK-në

para 5 dite - Periskopi

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA-në, nuk respektoi as ujdinë me LDK-në

para 5 dite - Periskopi

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Deputetët vendosën politikën para pandemisë

para 5 dite - Kallxo

Në mes të përhapjes së COVID-19, rrëzohet qeveria e Kosovës për shkak të mosmarrëveshjeve në lidhje me të ardhmen e bisedimeve me Serbinë. Në një moment kur shumica e qeverive në të gjithë botën janë të...

Historia e kryeministrave të Kosovës

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 9:50 Që nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, vendi ka pasur 4 kryeministra të cilët nuk e çuan në fund asnjë mandat. Hashim Thaçin u zgjedhë dy herë kryministër, Isa Mustafën...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabime strategjike

para 5 dite - Arbresh

kspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin e...

Analistja gjermane: Kurti bëri gabim strategjik provokoi SHBA-në, nuk respektoi as ujdinë me LDK-në

para 5 dite - Ekonomia Online

Ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel shikon në krizën e re politike në Kosovë gabime strategjike të Albin Kurtit, por, sipas saj edhe qëndrimi refuzues i presidentit Thaçi nuk ndihmoi në tejkalimin...

Një oreks politik që i duhej kursyer Kosovës

para 5 dite - Lajm

Gëzim Podgorica E rrëzuan Qeverinë në Kosovë. Ia arritën pavarësisht situatës dramatike që po kalon i gjithë globi, pavarësisht reagimit kundërshtues qytetar,megjithëse u thirrën në mënyrë hipokrite në...

Historia e kryeministrave të Kosovës

para 5 dite - Zeri

Që nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, vendi ka pasur 4 kryeministra të cilët nuk e çuan në fund asnjë mandat. Hashim Thaçin u zgjedhë dy herë kryministër, Isa Mustafën një herë, Ramush Haradinajn me...

Historia e kryeministrave të Kosovës

para 5 dite - Infokusi

Që nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, vendi ka pasur 4 kryeministra të cilët nuk e çuan në fund asnjë mandat.  Hashim Thaçin u zgjedhë dy herë kryeministër, Isa Mustafën një herë, Ramush Haradinajn...

Historia e kryeministrave të Kosovës

para 5 dite - Arbresh

Që nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, vendi ka pasur 4 kryeministra të cilët nuk e çuan në fund asnjë mandat.  Hashim Thaçin u zgjedhë dy herë kryministër, Isa Mustafën një herë, Ramush Haradinajn me...

Historia e kryeministrave të Kosovës

para 5 dite - Bota Press

Që nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, vendi ka pasur 4 kryeministra të cilët nuk e çuan në fund asnjë mandat.  Hashim Thaçin u zgjedhë dy herë kryministër, Isa Mustafën një herë, Ramush Haradinajn me...

Hoti: Në Kosovën e vitit 2020 nuk mund të ketë qeveri autokratike që prish marrëdhëniet me SHBA-të

para 6 dite - Lajmi.net

Hoti ka qenë i ashpër me Lëvizjen Vetëvendosje dhe kryeminsitrin Kurti duke thënë se Kurti me vendimet dhe veprimet e tij në qeveri dhe heqja dorë nga përgjegjësitë e tij ka kërkuar ta shkarkojë vetën,...

Hoti: Në Kosovën e vitit 2020 nuk mund të ketë qeveri autokratike që prish marrëdhëniet me SHBA-të

para 6 dite - Lajm

Hoti ka qenë i ashpër me Lëvizjen Vetëvendosje dhe kryeminsitrin Kurti duke thënë se Kurti me vendimet dhe veprimet e tij në qeveri dhe heqja dorë nga përgjegjësitë e tij ka kërkuar ta shkarkojë vetën....

Gabim i përmasave historike për Kosovën

para 6 dite - Epoka e Re

Shkruan: Alketa G. Fazliu Gjatë muajve dhe ditëve të fundit, Kosova ka vazhduar të ecë heshturazi në rrugën e një gabimi jo të vogël. Verbërisht Kosova ka krijuar dhe normalizuar një raport distance dhe...

Nikë Gashaj: Dialogu KOSOVË – SERBI

para një jave - Gazeta Telegraf

Nisem nga njohja se Dialogu Kosovë – Serbi, do të ishte me interes kombëtar të Kosovës, sikurse të mbahej në fillim të vitit 2021. Për një datë të tillë ka disa arsye. Para së gjithash në filozofinë popullore...

Kryeministri Kurti, dy aktet e (pa)mendësisë dhe politikat e theqafjes!?

para një jave - Gazeta Express

OP/ED Gazeta Express 23/03/2020 11:39 Kryeministër: Korrigjo menjëherë veprimet paranojake e destabilizuese që ke ndërmarrë vet, apo me mendësinë e “strategëve” të ekstremit të majtë që ke akomoduar në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK