http://kariera.mk

Kurti: Ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Flaka

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, është deklaruar për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë me mocionin e inicuar nga LDK-ja, me ç’rast njoftoi se do të vazhdojnë të qëndrojnë si ‘qeveri në...

KURTI: QEVERIA NË DETYRË DO TË VAZHDOJË PUNËN

para një jave - Klan Macedonia

Me 82 vota për, 32 kunder dhe 1 abstenim deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë rrëzuar mbrëmë qeverinë Kurti në një kohë kur Kosova si e gjithë bota po ballafaqohet me pandeminë e koronavirusit.  Votimi...

Kurti: Dobësimi i qeverisë sime, porosi e Grenell

para një jave - Klan

Kurti: Dobësimi i qeverisë sime, porosi e Grenell Mustafa: Ministrat e LDk-së do vazhdojnë punën Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë rrëzuar mbrëmë qeverinë Kurti...

Kuvendi e rrëzoi dje nga detyra/ Reagon Kurti: Në Kosovë janë mbi 80 deputetë të gatshëm të rrezikojnë edhe jetët e qytetarëve vetëm që të …

para një jave - Top Channel

Vetëm pas 51 ditësh dje në Prishtinë u rrëzua qeveria e Kryministrit Albin Kurti. Deputetët në shumicë votuan pro mocionit të mosbesimit që kishte paraqitur Lidhja Demokratike e Kosovës. Nga 117 deputete...

Kurti: Kjo ishte një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme…

para një jave - Standard

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas votimit të mocionit në Kuvendin e Kosovës, për të rrëzuar qeverinë e tij Nga Albin Kurti Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme....

Kurti: Qeveria në detyrë do të vazhdojë punën në luftimin e pandemisë

para një jave - Zhurnal

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas rrëzimin të qeverisë nga mocioni i inicuar nga partneri qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Kurti me anë të një postimi në...

Kurti: Jemi qeveri me detyra dhe jo qeveri e detyruar

para një jave - TV21

Kurti theksoi se qëllimi i mosbesimit nuk ishte rrëzimi i qeverisë, sa sipas tij, dobësimi i qeverisjes. Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti sot deklaroi se u kuptua që pa rënë qeveria si përbërje,...

Rrëzimi i qeverisë, Kurti: Kuptimi i mosbesimit ishte porosia e Grenell

para një jave - Opinion

Pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës nga Kuvendi me 82 vota pro, ka reaguar kryeministri në detyrë, Albin Kurti. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kurti shprehet se ishte rënie e domosdoshme për ngritjen...

Kryeministri në largim: Kuptimi i mosbesimit ishte porosia e ambasadorit Grenell

para një jave - Insajderi

Kryeministri në largim, Albin Kurti ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook, pas rrëzimit të qeverisë me 82 votat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, shkruan Insajderi. Kurti ka shkruar se kjo rënie...

Kurti: Jemi qeveri me detyra dhe jo qeveri e detyruar, e ardhmja është e jona

para një jave - Telegrafi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se rënia e Qeverisë dje ishte e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Ai ka shtuar se pa rënë Qeveria si përbërje nuk bëhet dot qeverisja si përmbajtje. Kurti...

Kryeministri në largim: Kuptimi i mosbesimit ishte porosia e ambasadorit Grenell

para një jave - Zhurnal

Kryeministri në largim, Albin Kurti ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook, pas rrëzimit të qeverisë me 82 votat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, shkruan Insajderi. Kurti ka shkruar se kjo rënie...

Kurti: Qeveria në detyrë do të vazhdojë punën në luftimin e pandemisë

para një jave - Aktuale

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas rrëzimin të qeverisë nga mocioni i inicuar nga partneri qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Kurti me anë të një postimi në...

Pas rrëzimit Qeverisë – reagon për herë parë Kurti, si kryeministër në largim

para një jave - Insajderi

Kryeministri në largim, Albin Kurti ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook, pas rrëzimit të qeverisë me 82 votat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, shkruan Insajderi. “Do të vazhdojmë si qeveri në...

Kurti: Rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Le t’i rrimë popullit afër se Kosova është shtëpia jonë

para një jave - BalkanWeb

Albin Kurti ka folur një natë pasi u rrëzua nga pushteti që e mbajti për 50 ditë. Kurti nis shkrimin e tij duke thënë se “ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”. Kryeministri në detyrë, Albin...

Kurti: Rrëzimi ynë ishte i domosdoshëm, do të ngrihemi prapë

para një jave - Iliria News

Albin Kurti ka shkruar një natë pasi u rrëzua nga pushteti që e mbajti për 50 ditë. Kurti nis shkrimin e tij duke thënë se “ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”. Kryeministri në detyrë,...

“Ishte porosia e ambasadorit Grenell”/ Kurti pas rrëzimit të qeverisë: E ardhmja është e jona

para një jave - Vizion Plus

Albin Kurti ka reaguar pas votimit pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së tij nga Kuvendi i Kosovës, që ishte kërkuar nga LDK. Në një postim në “Facebook”, Kurti shkruan se mbledhja e djeshme nuk...

Kuvendi votoi mocionin e mosbesimit, reagon për herë të parë Albin Kurti: Rënie për ngritjen e nevojshme

para një jave - Standard

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuvendi për shkarkimin e qeverisë së tij. “Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot...

Kurti: Ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Alsat-M

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, është deklaruar për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë me mocionin e inicuar nga LDK-ja, me ç’rast njoftoi se do të vazhdojnë të qëndrojnë si ‘qeveri në...

Kurti: Një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Alsat-M

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se qeveria do të vazhdojë punën e saj sepse janë qeveri me detyra dhe jo qeveri e detyruar. Në një shkarkim të tijin në Facebook, shefi i ekzekutivit...

Pas rrëzimit të Qeverisë, reagon kryeministri në detyrë Albin Kurti

para një jave - Koha.mk

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas votimit të mocionit në Kuvendin e Kosovës, për ta rrëzuar qeverinë e tij. Ai përmes këtij reagimi, thotë se pa rënë qeveria si përbërje, nuk...

Kurti: Ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, është deklaruar për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë me mocionin e inicuar nga LDK-ja, me ç’rast njoftoi se do të vazhdojnë të qëndrojnë si ‘qeveri në detyrë’....

Një ditë pas rënies së qeverisë, reagon Albin Kurti

para një jave - Klan

Një ditë pas rënies së qeverisë, reagon Albin Kurti Një ditë pas rënies së qeverisë së Kosovës, ka reaguar Albin Kurti. Në një postim në Facebook, Kurti shprehet se “kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen...

Kurti: Jemi qeveri me detyra dhe jo qeveri e detyruar

para një jave - RTV 21

Kurti theksoi se qëllimi i mosbesimit nuk ishte rrëzimi i qeverisë, sa sipas tij, dobësimi i qeverisjes Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti sot deklaroi se u kuptua që pa rënë qeveria si përbërje,...

Rrëzimi i qeverisë, Kurti: Kuptimi i mosbesimit ishte porosia e Grenell

para një jave - Aktuale

Pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës nga Kuvendi me 82 vota pro, ka reaguar kryeministri në detyrë, Albin Kurti. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kurti shprehet se ishte rënie e domosdoshme për ngritjen...

Kurti e pranon se Amerika e rrëzoi nga pushteti, madje thotë se qytetarët janë në rrezik

para një jave - InfoShqip

Pas rrëzimit të Qeverisë dje me 82 vota nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, ka ardhur reagimi nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti. Kurti si rrallëherë e pranon publikisht se prapa rrëzimit të tij...

Albin Kurti: Ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”

para një jave - Koha Jone

Albin Kurti ka shkruar një natë pasi u rrëzua nga pushteti që e mbajti për 50 ditë. Kurti nis shkrimin e tij duke thënë se “ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”. Kryeministri në detyrë,...

KRYEMINISTRI NË LARGIM: KUPTIMI I MOSBESIMIT ISHTE POROSIA E AMBASADORIT GRENELL

para një jave - Derveni

Kryeministri në largim, Albin Kurti ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook, pas rrëzimit të qeverisë me 82 votat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, shkruan Insajderi. Kurti ka shkruar se kjo rënie...

Kurti del me porosi pasi që i’a rrëzuan Qeverinë

para një jave - Ina

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka dal me një porosi në rrjetet sociale pasi që Kuvendi mbrëmë votoi mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së tij. Ja çka shkruan: Ishte kjo një rënie e domosdoshme për...

Rënia e qeverisë, reagon për herë të parë Albin Kurti

para një jave - Albeu

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuvendi për shkarkimin e qeverisë së tij. “Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot...

Albin Kurti flet për herë të parë pas rrëzimit të tij

para një jave - Zeri

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka folur për herë të parë sotme pas seancës së djeshme ku u votua mocioni për rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga ai, raporton "Zeri.info". Kurti me këtë rast tha se...

Deklarata e parë e Albin Kurtit pas rrëzimit të qeverisë

para një jave - Kallxo

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti e quajti rënie të domosdoshme për ngritjen e nevojshme, rrëzimin e Qeverisë së tij. Ai përmes reagimit në Facebook, thotë se pa rënë qeveria si përbërje, nuk...

Kryeministri në detyrë Albin Kurti reagon pas rrëzimit të Qeverisë

para një jave - OraInfo

Pas rrëzimit të Qeverisë, reagon kryeministri në detyrë Albin Kurti. Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas votimit të mocionit në Kuvendin e Kosovës, për ta rrëzuar qeverinë e tij....

Pas rënies së Qeverisë vjen reagimi i parë i Albin Kurtit: Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka folir për herë të parë pas shkarkimit. Ai ka shkruar se “kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”, raporton Gazeta Blic. “Mbledhja e djeshme e kuvendit...

Lajmërohet Kurti pas rrëzimit: Mocioni porosi e Grenellit, 80 deputetë të gatshëm të rrezikojnë jetët e qytetarëve

para një jave - Sinjali

Kryeministri tashmë në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas mocioni të mbrëmshëm të mosbesimit, përmes të cilit u rrëzua qeveria e udhëhequr nga ai, shkruan Gazeta Sinjali. Kurti, mocionin e mosbesimit...

Kurti: Rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. T’i rrimë popullit afër se Kosova është shtëpia jonë

para një jave - 24 ore

Albin Kurti ka folur një natë pasi u rrëzua nga pushteti që e mbajti për 50 ditë. Kurti nis shkrimin e tij duke thënë se “ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”. Kryeministri në detyrë, Albin...

“Ishte një rënie e domosdoshme për një ngritje të nevojshme”, Kurti reagon pas shkarkimit dhe bën deklaratën e fortë: Mbledhja e djeshme do të mbahet mend gjatë

para një jave - InfoShqip

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuvendi për shkarkimin e qeverisë së tij. “Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot...

“Ishte një rënie e domosdoshme për një ngritje të nevojshme”, Albin Kurti reagon pas shkarkimit nga Kuvendi dhe bën deklaratën e fortë: Mbledhja e djeshme do të mbahet mend gjatë

para një jave - InfoShqip

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuvendi për shkarkimin e qeverisë së tij. “Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot...

Kurti: Në Kosovë janë mbi 80 deputetë të gatshëm të rrezikojnë edhe jetët e qytetarëve vetëm që të …

para një jave - in7

Vetëm pas 51 ditësh dje në Prishtinë u rrëzua qeveria e Kryministrit Albin Kurti. Deputetët në shumicë votuan pro mocionit të mosbesimit që kishte paraqitur Lidhja Demokratike e Kosovës. Nga 117 deputete...

Kurti: Ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, është deklaruar për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë me mocionin e inicuar nga LDK-ja, me ç’rast njoftoi se do të vazhdojnë të qëndrojnë si ‘qeveri në...

Kuvendi i rrëzoi Qeverinë/ Reagon Kurti: 80 deputetë janë të gatshëm për shkëmbim të territorit të Kosovës

para një jave - Lexo

Nje dite pasi Kuvendi votoi rrezimin e qeverise se tij, reagon Albin Kurti. Me nje shenim ne Facebook, ai shkruan se “ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”. Sipas tij, kuptimi i mosbesimit...

Filozofi Latifi, Kurtit: Pse po vajton?

para një jave - Periskopi

Filozofi i njohur kosovar, Blerim Latifi, i ka reaguar statusit të fundit në Facebook që e ka bërë kryeministri në detyrë, z.Albin Kurti. Qeveria Kurti u shkarkuar dje me anë të një mocioni mosbesimi të...

Parlamenti e rrëzoi/ Reagon Albin Kurti: Ishte e domosdoshme, ky Kuvend do të mbahet mend gjatë

para një jave - Almakos

Pas rrëzimit nga Parlamenti si kryeministër ka reaguar Albin Kurti. Nëpërmjet Facebookut, ai shprehet se ishte e domosdoshme dhe se ardhja është e jona. Reagimi i Albin Kurtit Ishte kjo një rënie e domosdoshme...

Kurti deklarohet për herë të parë pas rrëzimit të qeveris, ja çka thotë

para një jave - Tetova1

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, është deklaruar për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë me mocionin e inicuar nga LDK-ja, me ç’rast njoftoi se do të vazhdojnë të qëndrojnë si ‘qeveri në...

Kurti: Rrëzimi ynë ishte i domosdoshëm, do të ngrihemi prapë

para një jave - InfoShqip

Albin Kurti ka shkruar një natë pasi u rrëzua nga pushteti që e mbajti për 50 ditë. Kurti nis shkrimin e tij duke thënë se “ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”. Kryeministri në detyrë,...

Ishte rënie e domosdoshme, për ngritjen e nevojshme! Vazhdojmë të qeverisim!

para një jave - Lajm

Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot qeverisja si përmbajtje. Jo se e kemi ditur, gjithsesi e morëm vesh. Mbledhja e djeshme e kuvendit...

Kurti: Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Shenja

Albin Kurti në rrjetin social facebook ka reaguar pas mocionit për mosbesim të qeverisë që u votua mbrëmë në Kuvendin e Kosovës. Ja dhe postimi i tij i plotë: “Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen...

Albin Kurti thyen heshtjen| Reagon për herë parë, si kryeministër në largim

para një jave - Infokusi

Kryeministri në largim, Albin Kurti ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook, pas rrëzimit të qeverisë me 82 votat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Kurti ka shkruar se kjo...

Albin Kurti: Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Almakos

“ Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot qeverisja si përmbajtje. Jo se e kemi ditur, gjithsesi e morëm vesh. Mbledhja e djeshme e kuvendit...

Albin Kurti, zhytje në filozofi politike: ja pse u rrëzova!

para një jave - Te Sheshi

Edhe pse me një status jo fort të gjatë, kryeministri i rrëzuar Albin Kurti i është qasur filozofikisht asaj që i ndodhi atij dhe kabinetit të tijnë Kuvend, ku një mocionmosbesimi i ndërmarrë nga partneri...

Kuptimi i mosbesimit ishte porosia ambasadorit Grenell

para një jave - KDPolitik

Autor: Albin Kurti Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot qeverisja si përmbajtje. Jo se e kemi ditur, gjithsesi e morëm vesh. Mbledhja e...

Kurti: E ardhmja është e jona

para një jave - Illyria

Prishtinë, 26 mars 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një mesazhi të postuar në profilin e tij në Facebook, shpreh pikëpamjet e tij lidhur me rrëzimin e qeverisë së tij. Kurti,...

Ndoshta të gjithë fituan diçka. Po Isa Mustafa dhe LDK, çfarë fituan?

para një jave - Respublica

Kryeministri i rrëzuar i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar sot se mocioni i djeshëm provokoi një rënie të domosdoshme. Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje...

Kurti: Rrëzimi ynë ishte i domosdoshëm, do të ngrihemi prapë

para një jave - Pa censure

Albin Kurti ka shkruar një natë pasi u rrëzua nga pushteti që e mbajti për 50 ditë. Kurti nis shkrimin e tij duke thënë se “ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”. Kryeministri në detyrë,...

“Ishte një rënie e domosdoshme për një ngritje të nevojshme”, Albin Kurti reagon pas shkarkimit nga Kuvendi dhe bën deklaratën e fortë: Mbledhja e djeshme do të mbahet mend gjatë!

para një jave - Lajme.al

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuvendi për shkarkimin e qeverisë së tij. “Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot...

Kurti: Kjo ishte një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Gazeta Telegraf

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas votimit të mocionit në Kuvendin e Kosovës, për të rrëzuar qeverinë e tij Nga Albin Kurti Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme....

Kurti një ditë pas shkarkimit të qeverisë: Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka folur për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë se tij nga ana e Kuvendit të Kosovës. Ai ka thënë se kjo rënie ishte e domosdoshme për një ngritje të nevojshme....

Lajmërohet Albin Kurti, flet për herë të parë si kryeministër në detyrë

para një jave - Gazeta Observer

Kryeministri i në detyrë, Albin Kurti është deklaruar pas seancës së djeshme ku u votua mocioni për rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga ai. Kurti tha se ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen...

Kurti: Rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Le t’i rrimë popullit afër se Kosova është shtëpia jonë

para një jave - News33

Albin Kurti ka folur një natë pasi u rrëzua nga pushteti që e mbajti për 50 ditë. Kurti nis shkrimin e tij duke thënë se “ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”. Kryeministri në detyrë, Albin...

Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme.

para një jave - PortaliOnline

ALBIN KURTI Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot qeverisja si përmbajtje. Jo se e kemi ditur, gjithsesi e morëm vesh. Mbledhja e djeshme...

Kurti: Ishte rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, është deklaruar për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë me mocionin e inicuar nga LDK-ja, me ç’rast njoftoi se do të vazhdojnë të qëndrojnë si ‘qeveri në...

Flet Albin Kurti pas mocionit të mbrëmshëm. Ja se çfar thotë!

para një jave - Fol

Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme. Pa rënë qeveria si përbërje nuk bëhet dot qeverisja si përmbajtje. Jo se e kemi ditur, gjithsesi e morëm vesh. Mbledhja e djeshme e kuvendit...

Kurti pas rrëzimit: Mocioni porosi e Grenellit, 80 deputetë të gatshëm të rrezikojnë jetët e qytetarëve

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar pas rrëzimit të mbrëmshëm të qeverisë, për të cilën tha se ishte rënie e domosdoshme për ngritje të nevojshme. Ai mocionin e mosbesimit e ka quajtur porosi...

Kurti: Jemi qeveri me detyra dhe jo qeveri e detyruar

para një jave - Albinfo

Albin Kurti ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë nga Kuvendi i Kosovës Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së tij nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, përcjell albinfo.ch....

Pas rrëzimit të Qeverisë, reagon kryeministri në detyrë Albin Kurti

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas votimit të mocionit në Kuvendin e Kosovës, për ta rrëzuar qeverinë e tij. Ai përmes këtij reagimi, thotë se pa rënë qeveria si përbërje, nuk...

Kurti: Ishte një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme

para një jave - Arbresh

Albin Kurti ka folur për herë të parë si kryeministër në detyrë. Përemes një postimi në Facebook, Kurti ka thënë se kjo ishte një rënie e domosdoshme për një ngritje të nevojshme, shkruan arbresh.info...

Albin Kurti me vargje poetike: Jemi qeveria me detyra, jo qeveri e detyruar

para një jave - Periskopi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për herë të parë pas rrëzimit të Qeverisë së tij gjatë seancës së djeshme. Me vargje poetike ai nuk ka thënë diçka të re, por ka vazhduar të thotë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK