http://kariera.mk

Tri raste të reja me Covid-19 në Prishtinë, Ahmeti ka një kërkesë për Qeverinë

para 5 dite - TV21

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti u ka bërë thirrje qyetarëve që ta kufizojnë qarkullimin edhe në oraret e lejuara të lëvizjes. “Qytetarë të Prishtinës, fakti që lejohet qarkullimi prej orës 16:00 –...

Kryetari i Prishtinës sugjeron rishikimin e ndalesës së qarkullimit

para 5 dite - Insajderi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se edhe pse lejohet qarkullimi nga ora 16:00-20:00 nuk do të thotë që në këtë periudhë është situatë normale....

Kryetari i Prishtinës sugjeron rishikimin e ndalesës së qarkullimit

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 18:47 Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se edhe pse lejohet qarkullimi nga ora 16:00-20:00 nuk do të thotë që në...

Shpend Ahmeti sygjeron të rishikohet ndalesa për qarkullim

para 5 dite - Medial

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se edhe pse lejohet qarkullimi nga ora 16:00-20:00 nuk do të thotë që në këtë periudhë është situatë normale....

Tri raste të reja me COVID-19 në Prishtinë, Ahmeti ka një kërkesë për Qeverinë

para 5 dite - RTV 21

Ahmeti- qytetarëve: Kufizone qarkullimin Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti u ka bërë thirrje qyetarëve që ta kufizojnë qarkullimin edhe në oraret e lejuara të lëvizjes. “Qytetarë të Prishtinës, fakti...

Shpend Ahmeti sygjeron të rishikohet ndalesa për qarkullim

para 5 dite - Klan Kosova

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se edhe pse lejohet qarkullimi nga ora 16:00-20:00 nuk do të thotë që në këtë periudhë është situatë normale....

Pas rritjes së numrit me koronavirus, Shpend Ahmeti ka këtë kërkesë për Qeverinë

para 5 dite - OraInfo

Edhe Kosova po përballet me përhapjen e koronavirusit ku deri më tani janë shënuar 71 raste të prekur dhe një person ka ndërruar jetë. Gjatë ditës së sotme janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus...

Ahmeti i bën ftesë qeverisë që të rikonsiderojë orarin e kufizimit: Po krijohet tollovi

para 5 dite - Sinjali

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook duke i bërë ftesë nivelit qendror që të rikonsiderojë orarin me dy periudha pasi që po krijohet tollovi pas orës...

Shpend Ahmeti sygjeron të rishikohet ndalesa për qarkullim

para 5 dite - Zeri

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se edhe pse lejohet qarkullimi nga ora 16:00-20:00 nuk do të thotë që në këtë periudhë është situatë normale....

Ahmeti: Të ndërrohet orari i qarkullimit sepse po krijohet tollovi në markete

para 5 dite - Kallxo

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përsëri ka përsëritur thirrjet e tij për qëndrim në shtëpi në kohën e pandemisë COVID-19 pas paraqitjes së rasteve të reja me COVID-19 në kryeqytet. Ahmeti po ashtu...

Shpend Ahmeti ka një apel për qytetarët

para 5 dite - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se edhe pse lejohet qarkullimi nga ora 16:00-20:00 nuk do të thotë që në këtë periudhë është situatë normale....

Shpend Ahmeti sygjeron të rishikohet ndalesa për qarkullim

para 5 dite - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se edhe pse lejohet qarkullimi nga ora 16:00-20:00 nuk do të thotë që në këtë periudhë është situatë normale....

Tri raste të reja me koronavirus në Prishtinë, Ahmeti ka një kërkesë për Qeverinë

para 5 dite - Tetova Sot

Edhe tetë raste të reja me koronavirus u shënuan sot në Kosovë. Tri prej tyre në Prishtinë. Me këtë tast kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka apeluar te qytetarët që të kufizojnë lëvizjet e tyre. Ai...

Shpend Ahmeti i bën thirrje qeverisë që të rishikojë kufizimin e qarkullimit

para 5 dite - Infokusi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas tetë rasteve të reja me koronavirus tre prej të cilave ishin në Prishtinë. Ai ka thënë se fakti që nga ora 16:00 lejohet qarkullimi nuk do të thotë që...

Ahmeti: Qarkullimi në orën e lejuar nuk do të thotë se në këtë periudhë kemi situate normale

para 5 dite - Arbresh

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një shkrimi në Facebook i’u është drejtuar qytetarëve duke e përmendur faktin që para pak minutave u lajmërua se janë edhe tetë raste të reja pozitive...

Efekti negativ i kufizimit të lëvizjes (Foto/Video)

para 5 dite - Infokusi

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, për të kufizuar lirin e lëvizjës e cila është vënë në qellim të parandalimi të përhapjes së pandemis është duke shkaktuar edhe efekt negativ. Orët në të cila është e lejushme...

Tri raste të reja me koronavirus në Prishtinë, Ahmeti ka një kërkesë për Qeverinë

para 5 dite - Gazeta e re

Edhe tetë raste të reja me koronavirus u shënuan sot në Kosovë. Tri prej tyre në Prishtinë. Me këtë tast kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka apeluar te qytetarët që të kufizojnë lëvizjet e tyre. Ai...

Shpend Ahmeti sygjeron të rishikohet ndalesa për qarkullim

para 5 dite - Bota Press

iKryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se edhe pse lejohet qarkullimi nga ora 16:00-20:00 nuk do të thotë që në këtë periudhë është situatë normale.“Tre...

Ahmeti i bën ftesë qeverisë që të rikonsiderojë orarin e kufizimit: Po krijohet tollovi

para 5 dite - Ekonomia Online

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook duke i bërë ftesë nivelit qendror që të rikonsiderojë orarin me dy periudha pasi që po krijohet tollovi pas orës...

Shpend Ahmeti ka një apel për qytetarët

para 5 dite - Gazeta Observer

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu është drejtuar qytetarëve duke iu thënë se edhe pse lejohet qarkullimi nga ora 16:00-20:00 nuk do të thotë që në këtë periudhë është situatë normale....

Ahmeti sygjeron të rishikohet ndalesa për qarkullim

para 5 dite - Periskopi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, ku tre nga 8 rastet e sotme janë nga Prishtina Ai ka thënë se pas orë 16:00-20:00 nuk do të thotë që kemi situatë...

Ahmeti: Qarkullimi prej orës 16:00 – 20:00, nuk do të thotë që në kemi situatë normale

para 5 dite - Periskopi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, ku tre nga 8 rastet e sotme janë nga Prishtina Ai ka thënë se pas orë 16:00-20:00 nuk do të thotë që kemi situatë...

RMV, Kufizime të reja për qarkullimin e qytetarëve

para 6 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 17:37 Oliver Spasovski, kryeministri i RMV-së në konferencën për media informoi për masat e reja për parandalimin e virusit korona, përcjell GazetaExpress nga Portalb....

RMV, Kufizime të reja për qarkullimin e qytetarëve

para 6 dite - Portalb

Oliver Spasovski, kryeministri i RMV-së në konferencën për media informoi për masat e reja për parandalimin e virusit korona, transmeton Portalb.mk . Me qëllim mbrojtjen më të madhe të vendbanimeve nga...

“Ora policore” shton rrezikun për infektim me COVID

para 6 dite - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që ta ndalojë qarkullimin e njerëzve dhe automjeteve nga ora 10:00 deri në ora 16:00 dhe nga ora 20:00 deri në ora 06:00. Ky orar i lëvizjes së tyre bërë që qytetarët...

Prishtina e fjetur!

para 7 dite - Klan Kosova

Prishtina në këto qaste është e heshtur dhe pa qarkullim. Kryeqytetasit janë duke e respektuar në këtë orë tërësisht vendimin e Qeverisë për lëvizje të kufizuar, njofton Klan Kosova. Ekipi i Klan Kosovës...

A po zbatohen në Prishtinë masat e qeverisë për lëvizje të kufizuar?

para 7 dite - Klan Kosova

Sot në gjithë territorin e vendit po zbatohen masat e qeverisë për lëvizje të kufizuar. Në fakt ndalesa veç paradites, zbatohet edhe nga ora 20.00 deri në ora 6 të mëngjesit. Por si është situata në kryeqytet...

Në Fushë Kosovë rinis të respektohet vendimi për kufizim të lëvizjes

para 7 dite - Klan Kosova

Kaluan katër orët që mund të lëviznin. Kështu qytetarët e Komunës së Fushë Kosovës kanë nisur përsëri që t’u drejtohen shtëpive të tyre dhe ta zbatojnë vendimin e Qeverisë për  qarkullim të kufizuar. Bizneset...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK