http://kariera.mk

Hapja e negociatave, Soreca: Shqipëria ka kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare

para një dite - Klan Kosova

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas...

BE: 50 milionë eurot për COVID -19 nuk janë kredi, por grante

para një dite - Portalb

Ambasadori i BE, Luigi Soreca qartësoi se 50 mln eurot e dhëna për të përballuar situatën me koronavirusin nuk janë kredi, por grantë, transmeton OraNews . Në një komunikim me qytetarët, diplomati evropian...

‘’Fondet për Rindërtimin nuk do të preken’’, Soreca: 50 milionë eurot për koronavirusin nuk janë kredi por grante, shumica e tyre për ekonominë dhe biznesin

para një dite - Medial

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për...

Ndihma për Shqipërinë, Soreca: 50 mln eurot e BE-së për Covid-19 grante, jo kredi

para një dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 17:02 Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, është shprehur se 50 mln eurot e dhëna nga unioni për Shqipërinë nuk janë kredi, por grant. Në një konferencë ku i është...

Hapja e negociatave, Soreca: Shqipëria ka 4 kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare

para një dite - Top Channel

TIRANË- Ambasadori i BE, Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për...

‘’Fondet për Rindërtimin nuk do të preken’’, Soreca: 50 milionë eurot për koronavirusin nuk janë kredi por grante, shumica e tyre për ekonominë dhe biznesin

para një dite - BalkanWeb

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për...

50 milionë euro për luftën kundër koronavirusit, ndihmë apo hua? Flet Soreca

para një dite - Albeu

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca duke ju përgjigjur interesit të gayetarëve gjatë një konference online për paratë që Bashkimi Evropian do të japë për koronavirusin janë dhuratë apo hua, ambasadori i BE-së...

Çfarë përfiton Shqipëria prej çeljes së negociatave? Soreca: Do të jeni pjesë e tregut të BE, programeve dhe fondit të solidaritetit

para një dite - BalkanWeb

Ambasadori i BE Soreca pas vendimit të ministrave të jashtëm për t’i hapur rrugë çeljes së negociatave ka thënë se çfarë përfiton Shqipëria nga ky vendim. Soreca ka thënë se Shqipëria do të jetë pjesë...

Soreca: 50 milionë eurot për COVID-19 janë grante, jo kredi

para një dite - Opinion

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luiggi Soreca, ka deklaruar se 50 milionë euro që janë dhënë nga BE për koronavirusin nuk janë kredi, por grante që i jepen Shqipërisë. Soreca theksoi se 50 milionë eurot...

”Puna e Shqipërisë duhet të vijojë”, Soreca: Grupi i parë i kushteve të plotësohen para konferencës ndërqeveritare, të tjerat pjesë e kuadrit negociues

para një dite - BalkanWeb

Ambasadori i BE, Soreca në një lidhje live në Facebook dhe Instagram ka renditur kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë para organizimit të konferencës ndërqeveritare kurse të tjera do të jenë për...

Negociatat, Soreca: Kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria

para një dite - Opinion

Luigi Soreca, ambasadori i BE, ka deklaruar  bëri të ditur se në mënyrë që Shqipëria të ulet në tryezë me BE duhet të plotësojë disa kushte. Së pari reforma zgjedhore, vazhdimi i reformës në drejtësi dhe...

Soreca: Të mbyllet reforma zgjedhore, të fuqizohet lufta kundër krimit dhe korrupsionit

para një dite - Koha Jone

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca bëri të ditur se në mënyrë që Shqipëria të ulet në tryezë me BE duhet të plotësojë disa kushte. Së pari reforma zgjedhore, vazhdimi i reformës në drejtësi dhe...

Çelja e negociatave, Soreca: Shqipëria pjesë e tregut ekonomik para anëtarësimit në BE, ja 5 arritjet në muajt e fundit

para një dite - Gazeta Tema

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka folur me qytetarët në lidhje me çeljen e negociatave dhe situatën e shkaktuar nga koronavirusi në Shqipëri. I pyetur se cilat ishin përmirësimet që ka bërë...

Hapja e negociatave, Soreca: Shqipëria ka kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare

para një dite - Zyrtare

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas...

“Fondet e tërmetit nuk do të preken”, ambasadori i BE: 50 milionë eurot për koronavirusin nuk janë kredi por grante

para një dite - Almakos

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për...

Soreca ofron garanci: Milionat për rindërtimin nuk preken nga Corona

para një dite - Te Sheshi

Luigi Soreca, ambasadori BE-së në Shqipëri, dha garanci se fondet e akorduara për tërmetin nga konferenca e donëtorëve nuk do të preken edhe pas luftës së shpallur nga Corona. “ Fondet për tërmetin nuk...

Hapja e negociatave, Soreca: Shqipëria ka 4 kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare

para një dite - Arbresh

Ambasadori i BE, Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për hapjen...

BE-ja 50 mln euro për COVID-19, Soreca: S’janë kredi, grant! Fondi për tërmetin s’preket

para një dite - LajmiFundit

Dy ditë më parë BE-ja akordoi 50 mln euro për Shqipërinë në përballimin e luftës kundër përhapjes së koronavirusit, por i pyetur nëse kjo shumë është grant apo kredi, ambasadori i BE-së e sqaroi qartë....

Çfarë përfiton Shqipëria prej çeljes së negociatave? Soreca: Do të jeni pjesë e tregut të BE, programeve dhe fondit të solidaritetit

para një dite - 24 ore

Ambasadori i BE Soreca pas vendimit të ministrave të jashtëm për t’i hapur rrugë çeljes së negociatave ka thënë se çfarë përfiton Shqipëria nga ky vendim. Soreca ka thënë se Shqipëria do të jetë pjesë...

Çfarë përfiton Shqipëria tani që u hapën negociatat? E sqaron ambasadori BE-së

para një dite - LajmiFundit

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka sqaruar konkretisht se cfarë përfiton Shqipëria tani që u mor vendimi për hapjen e negociatave. “Shqipëria do të ketë mundësi të bëhet pjesë e tregut të BE-së para se...

Negociatat u hapën, Soreca: 4 kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare

para një dite - LajmiFundit

Pas vendimit për hapjen e negociatave që u mor në 24 mars nga ministrat e jashtëm të BE-së, tashmë objektivi i radhës do të jetë konferenca e parë ndërqeveritare. Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi...

Negociatat u hapën, ambasadori i BE: 4 kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare

para një dite - LajmiFundit

TIRANE-Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca në një komunikim me qytetarët shqiptarë ka folur në lidhje me vendimin për çeljen e negociatave që u mor në 24 mars dhe COVID-19. “24 Marsi është një...

Soreca: “Po”-ja për negociatat kërkon vijimin e reformave

para 3 dite - Klan

Soreca: “Po”-ja për negociatat kërkon vijimin e reformave Konferenca ndërqeveritare, pasi të plotësohen disa kushte të caktuara Vendimi i djeshëm pozitiv i Këshillit të Ministrave të Jashtëm të BE -së...

Coronavirusi, Bashkimi Europian ndan 50 milionë euro ndihmë për Shqipërinë

para 3 dite - Zhurnal

Bashkimi Evropian ka një ndihmë konkrete për Shqipërinë në luftën kundër CoVid-19. Lajmin e ka dhënë Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë Luigi Soreca i cili shkruan se BE do të japë gjithsej 50...

Meta e përshëndeti vendimin e Këshillit të ministrave të BE-së dhe apeloi në përmbushjen urgjente të kushteve të përcaktuara

para 4 dite - TV21

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e përshëndeti vendimin e sotëm politik të Këshillit të ministrave të BE-së për fillimin e negociatave, duke e vlerësuar se me këtë qartë konfirmohet perspektiva evropiane...

Coronavirusi, Bashkimi Europian ndan 50 milionë euro ndihmë për Shqipërinë

para 4 dite - in7

Bashkimi Evropian ka një ndihmë konkrete për Shqipërinë në luftën kundër CoVid-19. Lajmin e ka dhënë Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë Luigi Soreca i cili shkruan se BE do të japë gjithsej 50 milion...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK