http://kariera.mk

Komisioneri për Zgjerim Varhelyi bisedë me Bashën: Duam që Shqipëria të hapë negociatat, të vazhdohen reformat

para 5 dite - Medial

Komisioneri për Zgjerim Oliver Varhelyi me anë të një statusi në “Twitter” shkruan se ka zhvilluar sot një bisedë me liderin demokrat Lulzim Basha, temë e së cilës ka qenë hapja e mundshme e negociatave...

Basha bisedë me Varhelyi: Ramë dakort që reformat duhet të vijojnë për një Shqipëri anëtare në BE

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 16:55 Eurokomisionieri për zgjerim në BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar një bisedë me liderin e opozitës Lulzim Basha, mbi kushtet në cilat ndodhet Shqipëria në këto kohë...

Komisioneri për Zgjerim Varhelyi bisedë me Bashën: Duam që Shqipëria të hapë negociatat, të vazhdohen reformat

para 5 dite - BalkanWeb

Komisioneri për Zgjerim Oliver Varhelyi me anë të një statusi në “Twitter” shkruan se ka zhvilluar sot një bisedë me liderin demokrat Lulzim Basha, temë e së cilës ka qenë hapja e mundshme e negociatave...

Komisioneri Varhelyi bisedë me Bashën: Kemi rënë dakord se reformat duhet të vazhdojnë

para 5 dite - Koha Jone

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka zhvilluar një bisedë me kreun e PD, Lulzim Basha. Oliver Varhelyi në twitter shkruan se me Bashën kanë rënë dakord që reformat duhet të...

Negociatat dhe COVID-19/ Komisioneri për zgjerim bisedon me Bashën: BE pranë Shqipërisë…

para 5 dite - Standard

Komisionieri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi ka patur një bisedë me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Siç informon vetë zyrtari i lartë i BE-së, përmes një...

Komisioneri për zgjerimin: Pranë Shqipërisë në luftën kundër koronavirus

para 5 dite - Opinion

Komisioneri Europian për zgjerimin Oliver Varheleyi, edhe një herë ka bërë të njohur mbështetjen e BE për Shqipërinë, jo vetëm në ccështjen e rindërtimit, por edhe në kuftën kundër koronavirus. Përmes...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave me BE-në është fitore e madhe, sepse 15 vite nuk arritëm ta fitojmë

para 5 dite - Medial

Shkup, 26 mars 2020 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave...

“Negociatat”, vendimin pritet ta konfirmojnë edhe shefat e shteteve të Unionit

para 5 dite - Alsat-M

Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën e pasdites, të tretën...

“Negociatat”, vendimin pritet ta konfirmojnë edhe shefat e shteteve të Unionit

para 5 dite - Shprehja.com

Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën e pasdites, të tretën...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave me BE-në është fitore e madhe, sepse 15 vite nuk arritëm ta fitojmë

para 5 dite - Koha.mk

Shkup, 26 mars – Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka...

Komisioneri Varhelyi bisedë me Bashën: Kemi rënë dakord se reformat duhet të vazhdojnë

para 5 dite - Arbresh

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka zhvilluar një bisedë me kreun e PD, Lulzim Basha. Oliver Varhelyi në twitter shkruan se me Bashën kanë rënë dakord që reformat duhet të...

“Negociatat”, vendimin pritet ta konfirmojnë edhe shefat e shteteve të Unionit

para 5 dite - Almakos

Alsat 2020-03-26T14:31:45+01:00 Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave me BE-në është fitore e madhe, sepse 15 vite nuk arritëm ta fitojmë

para 5 dite - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka që, siç thotë,...

“Negociatat”, vendimin pritet ta konfirmojnë edhe shefat e shteteve të Unionit

para 5 dite - in7

Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën e pasdites, të tretën...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave me BE-në është fitore e madhe, sepse 15 vite nuk arritëm ta fitojmë

para 5 dite - InfoAlb

Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka që, siç thotë,...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave me BE-në është fitore e madhe, sepse 15 vite nuk arritëm ta fitojmë

para 5 dite - TopShqip

Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka që, siç thotë,...

Bujar Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 5 dite - Telegrafi

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 6 dite - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 6 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 20:31 Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një...

Komisioneri i Zgjerimit të BE: Nuk ka datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë

para 5 dite - Albeu

Komisioneri i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi pohon se nuk ka një datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe as nuk parashikohet se kur mund të ketë një afat se kur do të nisin bisedimet...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 6 dite - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm ...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 6 dite - Aktuale

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

PO-ja nga Europa/Komisioneri Varhelyi flet për afatet e pritshme

para 6 dite - Koha Jone

Pasi BE-ja vendosi të hapë negociatat me dy vendet kandidate të Ballkanit Perëndimor, Komisioneri i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi, tha në studion e Ilva Noë se vendimi dëshmon se dy vendet...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 6 dite - TV21

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm  se ne punojmë...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 5 dite - Tetova Sot

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 5 dite - Fol

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 6 dite - Flaka

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Bujar Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 5 dite - Arbresh

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Komisioneri për zgje,rim i BE-së Oliver Varhei në një intervistë për 360 gradë hodhi poshtë shkrimet në disa media në rajon se gjendja me koronavirusin e ka lehtësuar vendimin...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para 6 dite - Flaka

Komisioneri për zgje,rim i BE-së Oliver Varhei në një intervistë për 360 gradë hodhi poshtë shkrimet në disa media në rajon se gjendja me koronavirusin e ka lehtësuar vendimin e vendeve- anëtare të BE-së...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para 6 dite - Alsat-M

Komisioneri për zgje,rim i BE-së Oliver Varhei në një intervistë për 360 gradë hodhi poshtë shkrimet në disa media në rajon se gjendja me koronavirusin e ka lehtësuar vendimin e vendeve- anëtare të BE-së...

Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim

para 6 dite - News33

Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para 6 dite - Shprehja.com

Kjo është interesante sepse para vendimit më thanë se pikërisht për shkak të koronavirusit kjo do të jetë e pamundur. Por, ja do të shkoja edhe më larg, nëse është më lehtë të merren vendime në kohë pandemie,...

Varhei: Kornavirusi nuk lehtësoi hapjen e negociatave

para 6 dite - News33

Komisioneri për zgje,rim i BE-së Oliver Varhei në një intervistë për 360 gradë hodhi poshtë shkrimet në disa media në rajon se gjendja me koronavirusin e ka lehtësuar vendimin e vendeve- anëtare të BE-së...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para 6 dite - Telegrafi

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur dje pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para 6 dite - TopShqip

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para 6 dite - InfoAlb

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para 6 dite - News33

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

Varhelyi: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para 6 dite - Arbresh

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varhelyi në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor...

Varheji: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para 6 dite - Koha.mk

Bruksel, 24 mars– Komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet...

Varheji: Planifikojmë që kornizën negociuese ta prezantojmë në qershor

para 6 dite - TV21

Komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji në konferencën për shtyp përmes video- linkut që ka mbajtur sot pasdite ka deklaruar se plani i tij është që korniza negociuese t’i prezantohet në qershor Këshillit...

Hapja e negociatave, Osmani: Të fillojmë organizimin e grupeve negociuese

para 6 dite - TopShqip

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani gjatë një konference për shtyp me rastin e çeljeve të negociatave nga Bashkimi Evropian për Maqedoninë e Veriut tha se obligim tani është që menjëherë të fillojmë me organizimin...

Hapja e negociatave, Osmani: Të fillojmë organizimin e grupeve negociuese

para 6 dite - InfoAlb

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani gjatë një konference për shtyp me rastin e çeljeve të negociatave nga Bashkimi Evropian për Maqedoninë e Veriut tha se obligim tani është që menjëherë të fillojmë me organizimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK