http://kariera.mk

Maqedoni/ Një i moshuar i paralizuar preket nga koronavirusi, s’dihet se nga e mori

para një jave - Top Channel

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë...

I infektuari me koronavirus nga Tetova, ndez alarmin në Institutin e Rehabilitimit në Kozle

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 26/03/2020 19:55 Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi...

RMV I infektuari me COVID 19 “u shëtit” nëpër disa spitale

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 26/03/2020 19:43 Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi...

Zgjerohet harta deri në Tropojë, arrin në 174 numri i të infektuarve

para një jave - Ina

Ka shkuar në 174 numri i të infektuarve me covid-19 në vend. Instituti i Shëndetit Publik informoi për situatën më të fundit të COVID-19 në Shqipëri. “Ju informojmë mbi situatën e fundit të përhapjes së...

79 persona të infektuar me koronavirus në Kosovë

para një jave - Opinion

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar për tetë raste të reja të prekura me koronavirus në Kosovë. “Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Në mesin e 8 rasteve të reja pozitiv me COVID-19, është edhe pacientja nga fshati Llugaxhi që u trajtua në Spitalin e Pejës

para një jave - Telegrafi

Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, e cila u trajtua fillimisht në një ordinancë...

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

para një jave - RTV 21

Numri i përgjithshëm i të prekurve shkon në 201 Në 24 orët e fundit janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve në Maqedoni shkon në 201....

201 të infektuar me koronavirus në vend, 24 raste të reja vetëm sot

para një jave - Shprehja.com

Regjistrohet i prekuri i parë nga virusi korona në qytetin e Tetovës. Ministria e Shëndetësisë informoi edhe për 24 raste të reja, duke e çuar në 201 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me Covid-19...

E infektuara me koronavirus në Pejë shkoi në tri qendra mjekësore, u lirua në shtëpi me simptoma të gripit

para një jave - Sinjali

Gjatë ditës së sotme është shënuar edhe rasti i parë me koronavirus në Komunën e Pejës. Në këtë komunë rezultoi pozitive një paciente nga fshati Llugaxhi, i cili gjendet 25 kilometra nga Peja. Në një prononcim...

Rasti i parë me koronavirus në Tetovë, i moshuari i paralizuar s’dihet si u infektua

para një jave - Lajmi.net

Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë rënë në kontakt me virusin. Filipçe shpjegoi vetëm intenerarin që ka pasur ky pacient. Sipas ministrit, pacienti nga data 9...

Detaje për pacientin e infektuar me virusin korona në Tetovë

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 26/03/2020 18:41 Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00, konfirmoi se pacienti i parë nga Tetova me virusin korona, ka qenë i vendosur prej...

24 raste të reja me coronavirus në Maqedoni të Veriut, numri shkon në 201

para një jave - Kallxo

Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja me coronavirus ndërsa numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut shkon në 201. Në mesin e të infektuarve është edhe 69 vjeçari i palëvizshëm nga...

I infektuari “u shëtit” nëpër disa spitale

para një jave - Alsat-M

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

201 të infektuar me koronavirus në vend, 24 raste të reja vetëm sot

para një jave - Alsat-M

Regjistrohet i prekuri i parë nga virusi korona në qytetin e Tetovës. Ministria e Shëndetësisë informoi edhe për 24 raste të reja, duke e çuar në 201 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me Covid-19...

Nga këto vende janë tetë rastet e reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - Insajderi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19, është shëruar. Përmes një komunikate...

Preket nga koronavirusi një i moshuar i paralizuar, nuk dihet se nga kush u infektua

para një jave - OraInfo

Koronavirusi është shëndrruar në një frikë të vërtetë për të gjithë. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha...

Francë, rritet në 1.696 numri i të vdekurve nga koronavirusi

para një jave - Anadolu Agency

Paris Francë, rritet në 1.696 numri i të vdekurve nga koronavirusi, pasi në 24 orët e fundit regjistrohen 365 viktima të reja. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë...

Një i moshuar i paralizuar preket nga koronavirusi në Tetovë, s’dihet se nga i erdhi

para një jave - Sinjali

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë...

Rasti i parë me koronavirus në Tetovë, i moshuari i paralizuar s’dihet si u infektua

para një jave - Zeri

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediet sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë...

Detaje lidhur me rastin e të infektuarës nga fshati Llugagji i Pejës

para një jave - Kallxo

Drejtori i shëndetësisë në Pejë, Petrit Loci, ka dhënë detaje lidhur me rastin e të infektuarës me COVID-19 në fshatin Llugagji të Pejës. Loci për KALLXO.com tha se e infektuara dje fillimisht është paraqitur...

Në 24 orët e kaluar janë regjistruar 24 raste të reja me korona virus ndërsa numri i të infektuarve në Maqedoni shkon në 201

para një jave - TV21

Në 24 orët e kaluar janë regjistruar  24 raste të reja me korona virus ndërsa numri i të infektuarve në Maqedoni shkon në 201. Në mesin e të infektuarve është edhe 69 vjeçari i palëvizshëm nga Tetova,...

Zyrtare: Shërohet personi i parë me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Insajderi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se zyrtarisht është shëruar personi i parë me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, përcjell...

Tetë rastet e reja – konfirmohet i prekuri i parë me COVID-19 në Pejë

para një jave - Insajderi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19, është shëruar. Përmes një komunikate...

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë (VIDEO)

para një jave - Derveni

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Filipçe: Javën e ardhshme do të arrijnë 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - TV Koha

Gjatë javës së ardhshme si donacion duhet të arrijnë edhe 500.000 maska dhe 20.000 teste, reagjense për testim të koronavirusit. Kemi marrë përgjigje prej më shumë donatorësh, përmes Qeverisë norvegjeze...

Dalin detaje rreth të infektuares me koronavirus nga Peja, ja ku ishte ajo dje

para një jave - OraInfo

Janë shënuar edhe 8 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati...

I infektuari “u shëtit” nëpër disa spitale

para një jave - Shprehja.com

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

E infektuara me koronavirus nga Peja, ishte kontrolluar dje në Klinë

para një jave - Shprehja.com

Ky bëhet edhe rasti i parë nga komuna e Pejës, por për çfarë Loci ka një sqarim. “Fatkeqësisht pacientja rezultoi pozitiv. Është nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, nëse i referohemi hartës, mirëpo...

Filipçe: Javën e ardhshme do të arrijnë 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Medial

Shkup, 26 mars 2020 (MEDIAL) – Gjatë javës së ardhshme si donacion duhet të arrijnë edhe 500.000 maska dhe 20.000 teste, reagjense për testim të koronavirusit. Kemi marrë përgjigje prej më shumë donatorësh,...

Edhe tetë raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 79 numri i të infektuarve

para një jave - Telegrafi

Edhe tetë raste të reja me coronavirus janë konfirmuar në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e përgjithshëm. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Ndërkaq, Ministri...

Rastet e reja me koronavirus 3 nga Prishtina, 4 nga Vushtria, 1 nga Peja, 89 mostra të analizuara

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 18:06 Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19,...

Mbi 200 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Vizion Plus

Ka shkuar në mbi 201 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë duke njoftuar për 24 raste të reja. Numri më i madh të prekurve me Covid-19...

Në mesin e 8 rasteve të reja pozitiv me COVID-19, është edhe pacientja nga fshati Llugaxhi që u trajtua në Spitalin e Pejës

para një jave - Zeri

Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, e cila u trajtua fillimisht në një ordinancë...

Vitia: Zyrtarisht kemi personin e parë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se sot është shëruar pacienti i parë me covid-19 në Kosovë. Ai po ashtu ka pohuar se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me coronavirus duke çuar kështu numrin...

Vitia: Lajm i mirë, shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Medial

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Megjithatë Vitia ka thënë se lajm i mirë...

Edhe tetë raste të reja me Koronavirus, shkon në 79 numri i të prekurve

para një jave - Insajderi

Edhe tetë raste të reja kanë dal pozitiv me koronavirus, ka njoftuar ministri i Shëndetësisë Arben Vitia. Gjatë ditës janë bërë 89 teste ndërsa, tetë prej tyre kanë dalë pozitiv. Njoftimi i Arben Vitisë:...

Arriti në 79 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Portalb

Tetë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Kosovë, duke e ngritur në 79 numrin e përgjithshëm. Këtë e ka bërë të ditur Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes një statusi në Facebook....

200 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Klan Kosova

Ka shkuar në mbi 201 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë duke njoftuar për 24 raste të reja. Numri më i madh të prekurve me Covid-19...

Filipçe: Javën e ardhshme fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Medial

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

Maqedoni, javën e ardhshme arrijnë gjysmë milion maska dhe 20 mijë testime për Covid-19

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp bëri të ditur se “nga java e ardhshme si donacion duhet të arrijnë edhe 500.000 maska dhe 20.000 testime, reagjentë për testimin e coronavirusit”....

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si mund të jetë infektuar

para një jave - Koha.mk

Shkup, 26 mars – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet...

79 pacientë me koronavirus në Kosovë, njeri shërohet plotësisht

para një jave - Vizion Plus

8 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar këtë të mërkurë në Kosovë. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia deklaroi se në 24 orët e fundit janë testuar 89 persona, nga të cilët 8 dolën pozitiv....

Shërohet pacienti i parë me COVID-19 në Kosovë, shkon në 79 numri i të infektuarve

para një jave - BalkanWeb

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, njoftoi këtë mbrëmje se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit, duke çuar në 79 numrin e të infektuarve. Megjithatë,...

Konfirmohet personi i parë i shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Zhurnal

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët  8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët...

14 punonjës shëndetësor janë duke u testuar për Covid-19 pas rastit të konfirmuar në Tetovë

para një jave - Flaka

Personi i parë me koronavirus në Tetovë një burrë 69 vjeç i cili ka qenë i shtrirë në spitalin e rehabilitimit në Kapishtec nga 9 deri në 23 mars, përcjell FLAKA. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe...

Filipçe: Javën e ardhshme fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Derveni

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

Konfirmohet personi i parë i shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Alsat-M

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët  8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët...

Kosovë, shërohet pacienti i parë nga COVID-19, 8 raste të reja

para një jave - Koha Jone

Shërohet edhe pacienti i parë nga COVID-19 në Kosovë i cili ka rezultuar negativ në testet e bëra ditën e sotme. Është vetë ministri i shëndetësisë, Arben Vitia, që e bën me dije nëpërmjet një postimi...

Shtatë nga 32 pacientë të shtrirë me COVID19 në Klinikën Infektive, në gjendje më të rënduar

para një jave - Telegrafi

Aktualisht në Klinikën Infektive janë duke qëndruar 32 pacientë të prekur nga pandemia coronavirus. Gjendja e 25 prej tyre është stabile, ndërsa 7 pacientë për shkak të gjendjes më të rënduar janë duke...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, arrin në 89 numri i të infektuarve

para një jave - Klan Kosova

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Vitia përmes një statusi në Facebook ka...

Vitia: Lajm i mirë, shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Klan Kosova

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Megjithatë Vitia ka thënë se lajm i mirë...

Koronavirusi, tetë raste të reja në Kosovë – shkon në 79 numri i të prekurve

para një jave - Zëri i Amerikës

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë konfirmoi të enjten edhe tetë raste të reja të të prekurve me virusin COVID-19. Sipas institutit 4 raste janë nga fshati Studime e komunës së Vushtrrisë,...

Konfirmohet personi i parë i shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Aktuale

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët 8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët...

200 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para një jave - GazetaBlic

Ka shkuar në mbi 201 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë duke njoftuar për 24 raste të reja. Numri më i madh të prekurve me Covid-19...

Ministri Vitia jep lajmin e mirë: Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Zeri

Në Kosovë numri i të prekurve me koronavirus ka shkuar në 79. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë...

Filipçe: Kemi siguruar 500 mijë maska dhe 20 mijë teste

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 26/03/2020 16:58 Prej javës së ardhshme do të kemi ekipe mobile për testim për virusin korona nëpër qytete që vlerësojmë se duhet që të aplikohet. Një prej atyre qyteteve është Kumanova,...

Konfirmohet personi i parë i shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Shprehja.com

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët  8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët...

Zgjerohet harta me të prekur me coronavirus në Kosovë, tash edhe në Pejë

para një jave - Kallxo

Numri i të prekurve me coronavirus është rritur në 79. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vetëm sot tetë raste të reja janë konfirmuar me coronavirus. Një rast i ri është lajmëruar...

Coronavirus: 1,514 persona janë nën mbikëqyrje në Kosovë

para një jave - Kallxo

Që nga data 13 mars, kur u raportua rasti i parë me coronavirus në Kosovë, e deri më sot numri është rritur në 79. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se përveç rasteve të konfirmuara,...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, arrin në 79 numri i të infektuarve

para një jave - Albeu

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e të infektuarve. Vitia përmes një statusi në Facebook ka...

Shërohet personi i parë nga koronavirusi në Kosovë

para një jave - Albeu

Një lajm i mirë për Kosovën sot. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se është shëruar pacienti i parë me covid-19 . Gjithashtu ai ka pohuar se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me coronavirus...

Zyrtarisht: Shërohet personi i parë në Kosovë me koronavirus

para një jave - Shprehja.com

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë të ditur se sot zyrtarisht është shëruara një pacient me koronavirus. Vitia tha se sot janë testuar 89 persona ku 8 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. JA STATUSI:...

Nga këto vende janë 8 të rastet e fundit me koronavirus në Kosovë

para një jave - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndëtësisë Publike njofton se nga 89 raste të testuara si të dyshuar 8 prej tyre kanë dalë pozitive, përcjell ORAinfo....

Nga 8 të prekurit: 4 janë nga Vushtrria, 3 nga Prishtina dhe 1 nga Peja

para një jave - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar edhe oër 8 të prekur nga koronavirusi. Prej tyre 4 janë nga Vushtrria, 3 nga Prishtina dhe 1 nga Peja. “ Rastet e konfirmuara pozitive janë 4 raste kontakti...

Preket edhe Peja me koronavirus, shënohet rasti i parë

para një jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar sot që pas 89 testeve të bëra në Laboratorin Mikrobiologjik, 8 raste kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19, ku një nga ta është me vendbanim nga Peja....

Konfirmohet personi i parë i shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

Njëri nga pacientët edhe pas testimit të dytë ka dalë negativ. Sipas rekomandimeve të OBSh kur dy mostra negative të një personi me një ditë distancë kohore, tregojnë shërimin nga COVID-19. Zyrtarisht...

Edhe Peja preket nga koronavirusi, shënohet rasti i parë në fshatin Llugagji

para një jave - Lajmi.net

Rasti i parë është shfaqur në Pejë, gjegjësisht në fshatin Llugagji, bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), shkruan lajmi.net. Ndërkaq, të infektuarit e tjerë vijnë...

Nga këto komuna janë 8 të infektuarit me koronavirus sot

para një jave - Zeri

Janë konfirmuar edhe 8 raste të reja të cilat kanë rezultuar pozitive pas testimit për virusin COVID 19 në Kosovë. Sipas njoftimit nga ana e ministrit në detyrë, Arben Vitia, një person është sheruar plotësisht...

8 raste të reja me coronavirus, numri shkon në 79

para një jave - Kallxo

8 persona të tjerë janë identifikuar sot me coronavirus pas 89 testimeve që janë bërë. Rastet e konfirmuara pozitive janë 4 raste kontakti me vendbanim në Studime të ulët Vushtrri, 3 raste me vendbanim...

Zgjerohet harta me të prekur me coronavirus në Kosovë

para një jave - Kallxo

Numri i të prekurve me coronavirus është rritur në 79. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se vetëm sot tetë raste të reja janë konfirmuar me coronavirus. Një rast i ri është lajmëruar...

Shërohet personi i parë nga coronavirusi në Kosovë

para një jave - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes një publikimi në Facebook ka konfirmuar se personi i parë është shëruar nga COVID-19. Sipas Vitisë, ky person ka dalë negative në dy testet të cilat duhet të...

Zyrtare: Një i shëruar nga koronavirusi në Kosovë

para një jave - RTV 21

E konfirmon Vitia Është konfirmuar se një person është shëruar nga COVID-19 në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i shëndetësisë, Arben Vitia. “Njëri nga pacientët edhe pas testimit të dytë ka...

Konfirmohen edhe tetë raste me koronavirus në Kosovë

para një jave - RTV 21

Nga 89 persona që u testuan sot, tetë dolën pozitiv me koronavirus Sot janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur ministri në detyrë i shëndetësisë, Arben...

Ministri i Shëndetësisë: Një pacient u shërua plotësisht, kemi 8 raste të reja me koronavirus

para një jave - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përcjell ORAifo. Vitia ka dhënë edhe lajmi e mirë se sot zyrtarisht është...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, arrin në 79 numri i të infektuarve

para një jave - GazetaBlic

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e të infektuarve. Vitia përmes një statusi në Facebook ka...

LAJM I MIRË: Arben Vitia tregon se është shëruar pacienti i parë nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e të infektuarve. Megjithatë Vitia ka thënë se lajm i mirë...

Mbi 200 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Opinion

Ka shkuar në mbi 200 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë duke njoftuar për 24 raste të reja. Numri më i madh të prekurve me Covid-19...

Shënohen 8 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, shkon në 79 numri i të infektuarve

para një jave - Sinjali

Konfirmohen 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, duke e çuar në 79 numrin total të të infektuarve, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e bëri të ditur, ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes...

LAJMI I FUNDIT: Konfirmohen edhe 8 raste me koronavirus në Kosovë

para një jave - Zeri

Ministri në detyrë i Shendetësisë, Arben Vitia, përmes një njoftimi në “Facebook”, ka bërë të ditur se janë edhe 8 raste të reja të infektuara me koronavirus në Kosovë ndërsa një person është shëruar plotësisht....

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Top Channel

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2,...

Edhe 8 raste me koronavirus në Kosovë, shkon në 79 numri i të prekurve

para një jave - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përcjell ORAifo. Vitia ka dhënë edhe lajmi e mirë se sot zyrtarisht është...

Vitia jep lajmin e mirë: Është shëruar personi i parë nga koronavirusi

para një jave - Sinjali

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur se është shëruar zyrtarisht personi i parë nga koronavirusi në Kosovës. Vitia këtë e ka bërë të ditur përmes një njoftimi të publikuar në...

Shënohet 8 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, shkon në 79 numri i të infektuarve

para një jave - Sinjali

Konfirmohen 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, duke e çuar në 79 numrin total të të infektuarve, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e bëri të ditur, ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes...

Filipçe jep detaje të reja për gjendjen shëndetësore të pacientëve me coronavirus

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për shtyp konfirmoi se sot ka 24 raste të reja me coronavirus. Ministri konfirmoi se sot janë regjistruar 24 raste të reja me coronavirus. Me këto...

Maqedonia e Veriut, arrin në 201 numri i rasteve me COVID-19

para një jave - BalkanWeb

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 24 raste të reja me COVID-19, gjë që e çon në 201 numrin e përgjithshëm të të infektuarve. Në njoftimin e publikuar...

Detaje për pacientin e infektuar me virusin korona në Tetovë: Ka qëndruar dy javë në Entin për Rehabilitim në Shkup

para një jave - Portalb

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00, konfirmoi se pacienti i parë nga Tetova me virusin korona, ka qenë i vendosur prej 9 deri më 23 mars në Entin e Rehabilitimit...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Zhurnal

Shkup, 26 mars, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19....

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë

para një jave - Albeu

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Shprehja.com

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

Mbi 500 mijë raste me koronavirus në gjithë botën

para një jave - Anadolu Agency

Ankara Mbi 500 mijë raste me koronavirus në gjithë botën. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur....

Maqedonia e Veriut, arrin në 201 numri i rasteve me COVID-19

para një jave - Koha Jone

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 24 raste të reja me COVID-19, gjë që e çon në 201 numrin e përgjithshëm të të infektuarve. Në njoftimin e publikuar...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar

para një jave - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk e dimë si mund të ketë...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 20 mijë teste

para një jave - Klan Kosova

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme atje do të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java...

Shkon në 79 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Tetova Sot

Ministri në detyrë, Arben Vitia, ka njoftuar qytetarët se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Kësisoj...

Një i moshuar i paralizuar preket nga koronavirusi, s’dihet se nga e mori

para një jave - Infokusi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë...

Konfirmohet personi i parë i shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Flaka

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët  8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët...

32 pacientë të shtrirë me COVID19 – 7 prej tyre janë në oksigjeno-terapi

para një jave - GazetaBlic

Aktualisht në Klinikën Infektive janë duke qëndruar 32 pacientë të prekur nga pandemia koronavirus. Gjendja e 25 prej tyre është stabile, ndërsa 7 pacientë për shkak të gjendjes më të rënduar janë duke...

I infektuari “u shëtit” nëpër disa spitale

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-26T19:33:22+01:00 Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Koha.mk

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. Related Posts Shtatë pjesëtarë...

Virusi korona, Filipçe: Prej javës së ardhshme do të marrim 500 mijë maska dhe 20 mijë teste

para një jave - Portalb

Prej javës së ardhshme do të kemi ekipe mobile për testim për virusin korona nëpër qytete që vlerësojmë se duhet që të aplikohet. Një prej atyre qyteteve është Kumanova, deklaroi ministri i Shëndetësisë...

I infektuari “u shëtit” nëpër disa spitale

para një jave - Lajm

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

32 pacientë të shtrirë në QKUK – 7 prej tyre janë në oksigjeno-terapi

para një jave - RTV 21

25 pacientë në gjendje stabile Aktualisht në Klinikën Infektive janë duke qëndruar 32 pacientë të prekur nga koronavirusi. Gjendja e 25 prej tyre është stabile, ndërsa 7 pacientë për shkak të gjendjes...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar

para një jave - InfoShqip

Tre pacientë të shëruar dhe tre vdiqën dhe 201 të infektuar deri më tani është bilanci tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce, ndërsa vajza 4-vjeçare në Shtip është në gjendje të mirë shëndetësore....

E infektuara me koronavirus nga Peja, ishte kontrolluar dje në Klinë

para një jave - Infokusi

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës...

32 pacientë me koronavirus të shtrirë në QKUK, kjo është gjendja e tyre

para një jave - OraInfo

Ka shkuar vë 71 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë. Aktualisht në Klinikën Infektive janë duke qëndruar 32 pacientë të prekur nga pandemia koronavirus. Gjendja e 25 prej tyre është stabile, ndërsa...

Filipçe: Testime mobile, marrëveshja e arritur për sigurimin e respiratorëve, 500 mijë maska dhe 20 mijë reagentë për testime

para një jave - TV21

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe na njoftoi se do të realizohen testime mobile në vendin tone duke filluar që nga java e ardhshme, do të aplikohet në të gjitha vendet ku do të shihet më e nevojshme...

I infektuari me koronavirus, ndez alarmin në Institutin e Rehabilitimit

para një jave - Flaka

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

I infektuari “u shëtit” nëpër disa spitale

para një jave - Flaka

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si mund të jetë infektuar

para një jave - Flaka

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë...

201 të infektuar me koronavirus në vend, 24 raste të reja vetëm sot

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-26T19:25:08+01:00 Regjistrohet i prekuri i parë nga virusi korona në qytetin e Tetovës. Ministria e Shëndetësisë informoi edhe për 24 raste të reja, duke e çuar në 201 numrin e përgjithshëm...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

Kosovë: 79 persona të infektuar me koronavirus

para një jave - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar për tetë raste të reja të prekura me koronavirus në Ksoovë. “Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

14 punonjës shëndetësor janë duke u testuar për Covid-19 pas rastit të konfirmuar në Tetovë

para një jave - Fakti Ditor

Personi i parë me koronavirus në Tetovë një burrë 69 vjeç i cili ka qenë i shtrirë në spitalin e rehabilitimit në Kapishtec nga 9 deri në 23 mars, përcjell FLAKA. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar

para një jave - Shprehja.com

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk e dimë si mund të ketë...

Filipçe: Javën e ardhshme fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Aktuale

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

I infektuari me koronavirus, ndez alarmin në Institutin e Rehabilitimit

para një jave - Zhurnal

Shkup, 26 mars, zhurnal.mk – Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa....

Mbi 200 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Evropa e Lirë

Ka shkuar në mbi 201 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë duke njoftuar për 24 raste të reja. Numri më i madh të prekurve me Covid-19...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Albeu

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

I infektuari me koronavirus, ndez alarmin në Institutin e Rehabilitimit

para një jave - Alsat-M

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

Virusi Korona, regjistrohen 201 të infektuar

para një jave - Alsat-M

Regjistrohet edhe i prekuri i parë nga virusi korona në qytetin e Tetovës. Ministria e Shëndetësisë informoi edhe për 24 raste të reja, duke e çuar në 201 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me Covid-19...

I infektuari me koronavirus, ndez alarmin në Institutin e Rehabilitimit

para një jave - Shprehja.com

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

Dy pacientë lëshohen nga spitali, tre të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Klinika Infektive e Shkupit informon se tashmë dy pacientë janë lëshuar për kurim shtëpiak, pasi në testet kontrolluese për Covid-19 kanë rezultuar negativ. Dy pacientët që sot janë lëshuar për kurim shtëpiak...

Nga këto komuna të Kosovës janë 8 të infektuarit e fundit

para një jave - Infokusi

Edhe tetë persona tjerë janë infektuar me koronavirus. Kështu ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes një komunikate për medie, shkruan Gazeta inFokus. Katër raste janë nga fshati Studime e ulët Vushtrri, tri...

Gjithsej tre pacient të shëruar nga Covid-19 në vend, paraqitet rasti i parë në Tetovë

para një jave - Medial

Nga Klinika Infektive njoftojnë se tashmë janë liruar dy pacientë të cilët në dy testet kontrolluese për Covid – 19 kanë rezultuar negativ. Pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë lëshuar...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

LAJMI I MIRË: Zyrtarisht shërohet një person

para një jave - Infokusi

Një person është shëruar nga COVID-19. Kështu ka bërë të ditur, IKSHPK-ja përmes një komunikater për medie. “Megjithatë më në fund e kemi lajmin e mirë. Njëri nga pacientët edhe pas testimit të dytë ka...

Një i moshuar i paralizuar preket nga koronavirusi, s’dihet se nga e mori

para një jave - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë...

Një i moshuar i paralizuar preket nga koronavirusi, s’dihet se nga e mori

para një jave - Gazeta Observer

Foto ilustrim Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet...

Një i moshuar i paralizuar preket nga koronavirusi, s’dihet se nga e mori

para një jave - Gazeta e re

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë...

Maqedoni/ Një i moshuar i paralizuar preket nga koronavirusi, s’dihet se nga e mori

para një jave - in7

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë, 8 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

para një jave - Almakos

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, njoftoi këtë mbrëmje se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit, duke çuar në 79 numrin e të infektuarve. Megjithatë,...

RMV I infektuari me COVID 19 “u shëtit” nëpër disa spitale

para një jave - TopShqip

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

RMV I infektuari me COVID 19 “u shëtit” nëpër disa spitale

para një jave - InfoAlb

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si mund të jetë infektuar

para një jave - Lajm

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk dihet si mund të ketë...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar me koronavirusin

para një jave - Tetova Sot

Tre pacientë të shëruar dhe tre vdiqën dhe 201 të infektuar deri më tani është bilanci tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce, ndërsa vajza 4-vjeçare në Shtip është në gjendje të mirë shëndetësore....

Virusi Korona, regjistrohen 201 të infektuar

para një jave - Shprehja.com

Regjistrohet edhe i prekuri i parë nga virusi korona në qytetin e Tetovës. Ministria e Shëndetësisë informoi edhe për 24 raste të reja, duke e çuar në 201 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me Covid-19...

I infektuari “u shëtit” nëpër disa spitale

para një jave - News33

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

Dy pacientë lëshohen nga spitali, tre të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

para një jave - TV Koha

Klinika Infektive e Shkupit informon se tashmë dy pacientë janë lëshuar për kurim shtëpiak, pasi në testet kontrolluese për Covid-19 kanë rezultuar negativ. Dy pacientët që sot janë lëshuar për kurim shtëpiak...

MSH: 24 RASTE TË REJA, SHKON NË 201 NUMRI I TË PREKURVE

para një jave - Klan Macedonia

Rritet numri i të infektuarve nga korona virusi në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja duke e çuar numrin e të infektuarve në 201. Shënohet edhe rasti i parë në...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, arrin në 89 numri i të infektuarve

para një jave - Infokusi

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve, shkruan Gazeta inFokus. Të dashur qytetarë,...

SHQIPËRI: 6 VIKTIMA NGA COVID-19, 174 TË PREKUR

para një jave - Klan Macedonia

INFEKTOHEN KATËR FËMIJË, ZGJEROHET HARTA ME TROPOJËN Arrin në 6 numri i viktimave nga covid 19 në vendin tonë. Ndërsa deri tani, 15 qytete  përfshirë Tropojën kanë evidentuar raste pozitivi me koronavirus....

E infektuara me koronavirus nga Peja nuk ka ardhur nga jashtë vendit

para një jave - Epoka e Re

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës...

Regjistrohet rasti i parë në Tetovë, gjithsej 201 të infektuar me Covid-19 në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja me coronavirus. Sipas njoftimit të MSH-së, rasti i parë është regjistruar edhe në qytetin e Tetovës. Me këto...

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë (VIDEO)

para një jave - TopShqip

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë (VIDEO)

para një jave - InfoAlb

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Detaje për pacientin e infektuar me virusin korona në Tetovë

para një jave - TopShqip

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00, konfirmoi se pacienti i parë nga Tetova me virusin korona, ka qenë i vendosur prej 9 deri më 23 mars në Entin e Rehabilitimit...

Detaje për pacientin e infektuar me virusin korona në Tetovë

para një jave - InfoAlb

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00, konfirmoi se pacienti i parë nga Tetova me virusin korona, ka qenë i vendosur prej 9 deri më 23 mars në Entin e Rehabilitimit...

Lezhë/ Mbyllet pavioni i ortopedisë, vendimi pasi një paciente rezultoi me COVID-19

para një jave - Vizion Plus

Është mbyllur këtë të enjte Pavioni i Ortopedisë në Spitalin e Lezhës. Vendimi është marrë pasi një paciente që ishte e shtruar aty, ka rezultuar pozitive me virusin COVID-19. Ndërkohë i gjithë stafi mjekësor...

Shkon në 201 numri i rasteve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Illyria

Shkup, 26 mars 2020 – Ka shkuar në 201 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për konfirmimin e 24 rasteve të reja. Numri më i madh të prekurve...

Flet Filipçe për rastin në Tetovë

para një jave - Tetova Sot

Tre pacientë të shëruar dhe tre vdiqën dhe 201 të infektuar deri më tani është bilanci  tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce, ndërsa vajza 4-vjeçare në Shtip është në gjendje të mirë shëndetësore....

E infektuara me koronavirus nga Peja, ishte kontrolluar dje në Klinë

para një jave - Periskopi

Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Pejës Dr.Petrit Loci ka konfirmuar  se pacientja e dyshuar dje, me simptoma të COVID 19, nga fshati Llugaxhi i komunës së Pejës, e cila u trajtua fillimisht në një...

E infektuara me koronavirus nga Peja, ishte kontrolluar dje në Klinë

para një jave - Gazeta Observer

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës...

Në Shqipëri 28 raste të reja me Kovid-19, numri i të infektuarve arrin 174

para një jave - TV Koha

Në Shqipëri janë diagnostikuar 28 raste të reja me Kovid-19, duke rritur numrin në 174 persona, katër prej të cilëve janë fëmijë. “Në 24 orët e fundit, janë kryer 103 teste, me çka Kovid-19 janë diagnostikuar...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Koha.mk

Related Posts Vetëm një person nuk e ka respektuar vetizolimin, 37 të… Mar 26, 2020 “Na jepni pajisje…”, kryeparlamentarët e… Mar 26, 2020 PDSH me propozim: Të falen borxhet e qytetarëve Mar 26, 2020 Ministria...

24 raste të reja në Maqedoninë e Veriut, numri shkon në 201

para një jave - Klan Kosova

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër dy,...

Edhe Peja preket nga koronavirusi

para një jave - Fakti Ditor

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Sipas raportit të IKSHPK-së, tashmë del se edhe komuna e Pejës...

Efekti negativ i kufizimit të lëvizjes (Foto/Video)

para një jave - Infokusi

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, për të kufizuar lirin e lëvizjës e cila është vënë në qellim të parandalimi të përhapjes së pandemis është duke shkaktuar edhe efekt negativ. Orët në të cila është e lejushme...

Pacienti i parë i shëruar në Kosovë

para një jave - Albinfo

Ndërkohë, tetë raste kanë dalur pozitiv Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tetëdhjetë e nëntë (89) mostra të marra nga rastet e kontakteve në terren si...

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë

para një jave - Tetova1

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Gjithsej tre pacient të shëruar nga Covid-19 në vend, paraqitet rasti i parë në Tetovë

para një jave - Alsat-M

Nga Klinika Infektive njoftojnë se tashmë janë liruar dy pacientë të cilët në dy testet kontrolluese për Covid – 19 kanë rezultuar negativ. Pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë lëshuar...

Shkon në 201 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoni

para një jave - Albeu

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se edhe 21 persona kanë rezultuar pozitiv në testin për koronavirus , me çka numri total i të infektuarve në Maqedoninsë e Veriut shkon në 201. Sipas rajoneve, të infektuarit...

Katër fëmijë me COVID-19/ Edhe 28 të prekur, vatra e re e sëmundjes në Tropojë

para një jave - Vizion Plus

Numri i të infektuarëve vazhdon të njohë vetëm rritje. 28 raste të reja i janë shtuar numrit të të infektuarëve me koronavirus. Në ditën e 19 të përhapjes së virusit, numri i shqiptarëve të të testuar...

Viktima e gjashtë nga koronavirusi/ 71-vjeçarja u rëndua për shkak të hipertensionit

para një jave - Vizion Plus

Mbrëmjen e së mërkurës u shënua viktima e gjashtë e Covid19 në vend. 71 vjecarja nga Tirana prej një jave ishte e shtruar në spitalin infektiv ku ndodhej në terapi intensive me frymëmarrje të drejtuar....

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë

para një jave - Republika

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Katër fëmijë mes 174 të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Lajmi.net

Lajmi konfirmohet nga Eugena Tomini e Institutit te Shëndetit Publik ne nje deklarate për median “Jane 4 fëmijë të moshës pediatrike pa shenja klinike dhe në gjëndje të mirë shëndetësore” u shpreh ajo...

Shërohet pacienti i parë me COVID-19 në Kosovë, shkon në 79 numri i të infektuarve

para një jave - LajmiFundit

Ka mbërritur në 79 numri i të infektuarve nga koronavirus në Kosovë, ndërsa 8 persona të tjerë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në 24 orët e fundit. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia,...

Maqedoni e Veriut, rritet në 201 numri i rasteve me koronavirus

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri i të prekurve ka arritur në 201, transmeton Anadolu...

Në Kosovë, 8 raste të reja ma COVID-19, shërohet njëri prej të prekurve

para një jave - Illyria

Prishtinë, 26 mars 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës raportoi për 8 raste të reja të konfirmuara me koronavirus në Kosovë. Në komunikatën e këtij institute bëhet e ditur se sot gjatë...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Lajm

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

Shokon vajza nga Tetova për Koronavirusin

para një jave - Lajm

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë

para një jave - Tetova Sot

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - InfoShqip

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

Filipçe: Banori i Tetovës është dërguar për kurim në Klinikën infektive në Shkup

para një jave - Tetova1

Ministri Venko FIlipçe ka treguar edhe për gjendjen e pacientit nga Tetova. “Nga data 09 deri më 23 mars ai ka qëndruar në Entin për rehabilitim në Shkup në Kapishtec. Pas dërgimit në Tetovë, për shkak...

Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar me koronavirus personi i paralizuar nga Tetova

para një jave - Epoka e Re

Tre pacientë të shëruar dhe tre vdiqën si dhe 201 të infektuar deri më tani është bilanci tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, ndërsa vajza 4-vjeçare në Shtip është në gjendje të mirë shëndetësore....

Maqedoni, javën e ardhshme arrijnë gjysmë milion maska dhe 20 mijë testime për Covid-19

para një jave - Fol

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp bëri të ditur se “nga java e ardhshme si donacion duhet të arrijnë edhe 500.000 maska dhe 20.000 testime, reagjentë për testimin e coronavirusit”....

Zyrtare: Shërohet personi i parë me COVID-19 në Kosovë

para një jave - in7

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se zyrtarisht është shëruar personi i parë me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, përcjell...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-26T16:45:10+01:00 Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, në total 201 të infektuar

para një jave - Koha Jone

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë...

Ministri Vitia konfirmon edhe 8 raste të reja sot me koronavirus, por jep lajmin e mirë

para një jave - Zyrtare

Ministri në detyrë, Arben Vitia, ka njoftuar qytetarët se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Kësisoj...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Alsat-M

Lajmë është në përditësim Loading...

Rasti i parë me virusin korona në Tetovë, numri i të infektuarve në RMV arriti në 201

para një jave - Portalb

Ministria e Shëndetësisë në kumtesën e orës 13:00 informoi se janë regjistruar 24 raste të reja me virusin korona në Maqedoninë e Veriut, me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 201,...

Gjithsej tre pacient të shëruar nga Covid-19 në vend, paraqitet rasti i parë në Tetovë

para një jave - Aktuale

Nga Klinika Infektive njoftojnë se tashmë janë liruar dy pacientë të cilët në dy testet kontrolluese për Covid – 19 kanë rezultuar negativ. Pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë lëshuar...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, numri shkon në 201

para një jave - GazetaBlic

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër dy,...

Katër fëmijë të infektuar me koronavirus në Shqipëri, mësohet gjendja e tyre shëndetësore

para një jave - Sinjali

Nga 174 të prekurit me koronavirus në Shqipëri, 4 janë fëmijë të moshës pediatrike. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë për 24 orët e fundit, numri i rasteve të reja është 28. Eugena Tomini,...

Ministri Vitia jep lajmin e mirë: Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - News33

Në Kosovë numri i të prekurve me koronavirus ka shkuar në 79. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë...

Sot nga 89 te testuar, 8 pozitiv, 1 i shëruar plotësisht nga Covid-19

para një jave - PortaliOnline

IKSHP ka paraqitur situaten me Covid-19  ne Kosove, ne oret e mbremjes. Ja te dhenat: SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Komunikatë për media Sot me 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Rastet e reja me koronavirus 3 nga Prishtina, 4 nga Vushtria, 1 nga Peja, 89 mostra të analizuara

para një jave - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19, është shëruar. Përmes një komunikate...

Konfirmohet personi i parë me Covid-19 në Pejë

para një jave - Arbresh

Sot është konfirmuar rasti i parë në qytetin e Pejës. Bëhet fjalë për një rast në fshatin Llugagji, transmeton portali arbresh.info. Sot me 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK...

Edhe tetë persona të prekur me Coronavirus në Kosovë, arrin në 79 numri i të infektuarve

para një jave - Ekonomia Online

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Vitia përmes një statusi në Facebook ka...

ZYRTARE: Shërohet personi i parë nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se sot është shëruar pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë. Ministri Vitia, po ashtu ka pohuar se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me coronavirus duke...

Rasti i parë i koronavirusit në Tetovë

para një jave - TV21

Nga 24 personat e sotëm të infektuar me koronavirus me njoftim sot nga ministria e shëndetësisë, shumica janë nga Shkupi (15), ndërsa sot rasti i parë është regjistruar në Tetovë. Ministria e Shëndetësisë...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

para një jave - Sinjali

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur...

Regjistrohet rasti i parë në Tetovë, gjithsej 201 të infektuar me Covid-19 në Maqedoni

para një jave - Derveni

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja me coronavirus. Sipas njoftimit të MSH-së, rasti i parë është regjistruar edhe në qytetin e Tetovës, njofton...

Në Maqedoni regjistrohen 24 raste të reja me koronavirus, gjithsejt 201

para një jave - TV Koha

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2, Ohër 1, Shtip...

Regjistrohet rasti i parë në Tetovë, gjithsej 201 të infektuar me Covid-19 në Maqedoni

para një jave - TV Koha

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja me coronavirus. Sipas njoftimit të MSH-së, rasti i parë është regjistruar edhe në qytetin e Tetovës, njofton...

Katër fëmijë mes 174 të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri

para një jave - RTV 21

Fëmijët gjenden të vetëkarantinuar në shtëpi Mes 174 të infektuarve me koronavirus në vendin Shqipëri, 4 raste janë të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive. Lajmi u konfirmua nga Eugena Tomini...

Katër fëmijë mes 174 të infektuarve me COVID 19 në Shqipëri

para një jave - Aktuale

Mes 174 të infektuarve me koronavirus në vendin tonë, 4 raste janë të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive. Lajmi konfirmohet nga Eugena Tomini e Institutit te Shëndetit Publik ne nje deklarate...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Shprehja.com

Ministria e Shëndetësisë njofton se  gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë  janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2,...

Filipçe: Banori i Tetovës është dërguar për kurim në Klinikën infektive në Shkup

para një jave - Shenja

Ministri Venko FIlipçe ka treguar edhe për gjendjen e pacientit nga Tetova. “Nga data 09 deri më 23 mars ai ka qëndruar në Entin për rehabilitim në Shkup në Kapishtec. Pas dërgimit në Tetovë, për shkak...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar me koronavirusin

para një jave - Republika

Tre pacientë të shëruar dhe tre vdiqën dhe 201 të infektuar deri më tani është bilanci tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce, ndërsa vajza 4-vjeçare në Shtip është në gjendje të mirë shëndetësore. Sa...

Shqipëria ka 28 raste të reja me Covid-19, gjithsej 174 të infektuar

para një jave - TV21

Në Shqipëri janë diagnostikuar 28 raste të reja të Covid – 19, duke rritur numrin në 174 persona, katër prej të cilëve janë fëmijë. – 103 teste janë kryer në 24 orët e fundit, me “Covid-19” të diagnostikuar...

Rastet e reja me Covid-19: 3 nga Prishtina, 4 nga Vushtria, 1 nga Peja

para një jave - Bota Press

“Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Megjithatë më në fund e kemi lajmin e mirë. Njëri nga pacientët...

Edhe Peja preket me koronavirus, shënohet rasti i parë

para një jave - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar sot që pas 89 testeve të bëra në Laboratorin Mikrobiologjik, 8 raste kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19, ku një nga ta është me vendbanim nga Peja....

Koronavirusi, vjen lajmi i fundit nga Klinika Infektive

para një jave - Insajderi

Momentalisht 32 persona janë të shtritë në Klinikën Infektive të vërtetuar më Covid-19, shkruan Gazeta Insajderi. Klinika Infektive ka treguar se 25 prej tyre janë në gjendje stabile shëndetësore, ndërsa...

INFOGRAFIKË E KDP / SHKON MBI 200 NUMRI I TË SËMURËVE ME COVID-19, RASTI I PARË NË TETOVË

para një jave - KDPolitik

Shkup, e martë, 24 mars – Gjatë 24 orëve të kaluar janë regjistruar gjithsej 24 persona të ri të infektuar me virusin COVID-19, duke e çuar kështu numrin e përgjithshëm në 201, njoftoi Ministria e Shëndetësisë....

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, shkon në 201 numri i të infektuarve

para një jave - Lajmi.net

Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2, Ohër 1, Shtip 1, dhe Tetovë 1. Me këtë numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 në vendin tonë deri në ora 12:00 shkon...

Në Klinikën infektive 32 pacientë të shtrirë me COVID-19, një tjetër në pritje të rezultateve

para një jave - Telegrafi

Në Klinikën Infektive janë të shtirë 32 pacientë me COVID-19, ndërsa një tjetër është në pritje të rezultatit laboratorik. Faik Hoti nga Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se 25 pacientë janë në gjendje...

Rritet numri i të infektuarve nga korona virusi, në 24 orët e kaluara ka 24 raste të reja

para një jave - Gostivari Sot

Rritet numri i të infektuarve nga korona virusi në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja. duke e çuar numrin e të infektuarve në 201, njofton Flaka. Sipas vendbanimeve:...

Në Maqedoni regjistrohen 24 raste të reja me koronavirus, gjithsejt 201

para një jave - Ina

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2, Ohër 1, Shtip...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

para një jave - RTV 21

Shkon në 201 numri i të prekurve nga koronavirusi Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni ka raportuar se 24 raste të reja të koronavirusit janë reg jistruar në 24 orët e fundit. Sipas qyteteve: -Shkupi (15)...

Vitia: Zyrtarisht kemi personin e parë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se sot është shëruar pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë. Ai po ashtu ka pohuar  se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me coronavirus duke çuar kështu...

Ministri Vitia jep lajmin e mirë: Shërohet një pacient nga COVID-19

para një jave - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se një person është shëruar nga koronavirusi në Kosovë. Sipas ministrit Vitia , zyrtarisht ky është rasti i parë i shëruar me COVID-19 në Kosovë....

24 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në vend në 24 orët e fundit

para një jave - TV21

Ministria e Shëndetësisë raporton se 24 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në vend në 24 orët e fundit. Sipas qyteteve: -Shkupi (15) -Kumanova (4) -Dibra (2) -Ohri (1) -Shtipi (1) -Tetova...

Filipçe: Tre pacientë janë shëruar, masat do ta shkurtojnë rrugën e përhapjes së koronavirusit

para një jave - Shenja

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe ka thënë  se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 24 raste të reja me koroanvirus. Ka edhe një pacientë i lidhur me klinikën për lëkurë në Shkup. Numri i përgjithshëm...

8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 79 numri i të infektuarve

para një jave - Arbresh

Instituti i Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, bën të ditur se sot kanë testuar 89 mostra  dhe se tetë (8) prej tyre kanë rezultuar pozitive me COVID19. Rastet e konfirmuara pozitive janë 4 raste...

Shtohen rastet në Maqedoninë e Veriut, arrin në 201 numri i të prekurve me COVID-19

para një jave - Lexo

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 24 raste të reja me COVID-19, gjë që e çon në 201 numrin e përgjithshëm të të infektuarve. Në njoftimin e publikuar...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë

para një jave - Gazeta Observer

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e të infektuarve. Vitia përmes një statusi në Facebook ka...

Tetë të infektuarit e radhës me COVID-19 janë nga këto komuna

para një jave - Gazeta Observer

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19, është shëruar. Përmes një komunikate...

Edhe 8 persona të prekur me Koronavirus, numri arrin në 79

para një jave - Gazeta e re

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, arrin në 79 numri i të infektuarve Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në...

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë (VIDEO)

para një jave - in7

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Maqedonia e Veriut, numri i të infektuarve me Covid-19 shkon në 201

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Regjistrohen 24 raste të reja me koronavirus të ri (COVID-19) në Maqedoninë e Veriut, numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 201 Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve...

Vitia: 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - Fakti Ditor

Ministri Arben Vitia, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se janë konfirmuar 8 raste të reja me koronavirus. Ky është postimi: Të dashur qytetarë, Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK...

Zyrtarisht: Shërohet personi i parë në Kosovë me koronavirus

para një jave - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë të ditur se sot zyrtarisht është shëruara një pacient me koronavirus. Vitia tha se sot janë testuar 89 persona ku 8 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. JA STATUSI: Shpërndaje në:

Maqedoni/ 24 raste të reja me virusin korona, totali 201

para një jave - Aktuale

Ministri i shëndetësisë Venko Filipce joftoi se në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja me virusin korona. Totali shkon në 201 të infetuar.

I infektuari me koronavirus, ndez alarmin në Institutin e Rehabilitimit

para një jave - Tetova Sot

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, shkon në 79 numri

para një jave - Periskopi

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e të infektuarve. Të dashur qytetarë, Sot në Laboratorin...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, arrin në 89 numri i të infektuarve

para një jave - Gazeta Observer

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Vitia përmes një statusi në Facebook ka...

Arben Vitia tregon se është shëruar pacienti i parë nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Gazeta Observer

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Megjithatë Vitia ka thënë se lajm i mirë...

Edhe 8 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Botapress 26 Mars – Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tëtë raste të reja me koronavirus, duke bërë që numri I të gjithë rasteve të shkojë në 89. Përmes një postimi...

Zyrtare: Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Bota Press

Botapress 26 Mars – Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilet 8 kanë rezultuar pozitiv. Megjithatë më në fund e kemi lajmin e mirë....

Prishtina krejtësisht e heshtur, qytetarët po e respektojnë orën policore

para një jave - Lajmi.net

Njëjtë ishte edhe rruga “Agim Ramadani” e “Afrim Zhitia”. Shumë qetë ishte edhe tek rrethi në hyrje të Prishtinës nga magjistralja Prishtinë-Pejë. Kujtojmë që qeveria e Kosovës si masë parandaluese ndaj...

Maqedoni, javën e ardhshme arrijnë gjysmë milion maska dhe 20 mijë testime për Covid-19

para një jave - News33

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp bëri të ditur se “nga java e ardhshme si donacion duhet të arrijnë edhe 500.000 maska dhe 20.000 testime, reagjentë për testimin e coronavirusit”....

Tirana Shkon në 102 Raste Pozitive me Virusin COVID-19 – Mjekët Bëjnë Thirrje Për Kujdes

para një jave - Medial

Në këtë spital sipas të dhënave të AgroWeb.org janë të shtruar 73 qytetarë, 3 prej të cilëve gjenden në terapi intensive dhe 2 të tjerë janë intubuar. Foto;Flickr Ministria e Shëndetësisë sapo doli në...

Filipçe: Të sillemi të përgjegjshëm dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin shëndetësorë

para një jave - Medial

Shkup, 26 mars 2020 (MEDIAL) – Qytetarët të zbatojnë komunikim parimor telefonik dhe elektronik me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, arrin në 89 numri i të infektuarve

para një jave - Ekonomia Online

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Vitia përmes një statusi në Facebook ka...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, shkon në 89 numri

para një jave - Periskopi

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Të dashur qytetarë, Sot në Laboratorin...

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë

para një jave - Fol

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Shtatë nga 32 pacientë të shtrirë me COVID19 në Klinikën Infektive, në gjendje më të rënduar

para një jave - in7

Aktualisht në Klinikën Infektive janë duke qëndruar 32 pacientë të prekur nga pandemia coronavirus. Gjendja e 25 prej tyre është stabile, ndërsa 7 pacientë për shkak të gjendjes më të rënduar janë duke...

Shtohen 28 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

para një jave - Telegrafi

Janë 28 raste të reja të konfirmuara Coronavirus në Shqipëri në 24 orët e fundit nga 103 testime. Harta është zgjeruar edhe në Tropojë me dy raste. Në total deri janë testuar 1,144 raste të dyshuara dhe...

Filipçe: Ilaçe ka mjaftueshëm, s’ka nevojë për panik

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, përmes rrjetit social Facebook u bëri thirrje qytetarëve që të mos depozitojnë barna dhe të respektojnë rekomandimet e ekspertëve nga mjekët e tyre amë. “Aplikoni...

Virusi Korona, regjistrohen 201 të infektuar

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-26T15:27:48+01:00 Regjistrohet edhe i prekuri i parë nga virusi korona në qytetin e Tetovës. Ministria e Shëndetësisë informoi edhe për 24 raste të reja, duke e çuar në 201 numrin e përgjithshëm...

Detajet/ Si paraqitet gjendja e 71 pacientëve me COVID-19 në Kosovë, 32 prej tyre në spital, 7 rëndë

para një jave - BalkanWeb

Detaje të reja dalin në dritë nga gjendja e pacientëve në Kosovë të prekur nga koronavirusi. Mësohet se nga 71 personat e prekur, 32 prej tyre qëndrojnë në spital. Mësohet se 25 pacientë paraqiten në gjendje...

28 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Klan Kosova

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se ka shkuar në 174 numri i personave të prekur nga koronavirusi, nga të cilët 28 gjatë 24 orëve të fundit. Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme ndërroi...

Filipçe: Testime mobile, marrëveshja e arritur për sigurimin e respiratorëve, 500 mijë maska dhe 20 mijë reagentë për testime

para një jave - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe na njoftoi se do të realizohen testime mobile në vendin tonë duke filluar që nga java e ardhshme, do të aplikohet në të gjitha vendet ku do të shihet më e nevojshme...

Regjistrohet rasti i parë në Tetovë, gjithsej 201 të infektuar me Covid-19

para një jave - Fol

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja me coronavirus. Sipas njoftimit të MSH-së, rasti i parë është regjistruar edhe në qytetin e Tetovës. Me këto...

Filipçe jep detaje të reja për gjendjen shëndetësore të pacientëve me coronavirus

para një jave - Fol

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për shtyp konfirmoi se sot ka 24 raste të reja me coronavirus. Ministri konfirmoi se sot janë regjistruar 24 raste të reja me coronavirus. Me këto...

Shkon në 174 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, ja harta e përhapjes

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 11:17 Ka shkuar në 174 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë. Lajmin e ka njoftuar këtë paradite ministria e Shëndetësisë, në përditësimin më të fundit...

Në Shqipëri, mes të infektuarve edhe 4 fëmijë

para një jave - Infokusi

Në Shqipëri mes të prekurve nga koronavirusi janë dhe 4 fëmijë të moshave të ndryshme, nga 3 deri në 15 vjeç, njofton VOA. Autoritetet shëndetësore shpjeguan se ata janë kontakte të rasteve pozitive, se...

Koronavirusi nuk njeh moshë, katër fëmijë në mesin e të infektuarve në Shqipëri

para një jave - OraInfo

Katër fëmijë mes 174 të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Mes 174 të infektuarve me koronavirus në Shqipëri, 4 raste janë të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive. Mësohet se dy prej tyre...

Vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë

para një jave - Fakti Ditor

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Koronavirusi, vjen lajmi i fundit nga Shqipëria

para një jave - Insajderi

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 28 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 174 numrin e të infektuarve. Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë ka pasur edhe 4 raste...

Filipçe: Të sillemi të përgjegjshëm dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin shëndetësorë

para një jave - Derveni

Qytetarët të zbatojnë komunikim parimor telefonik dhe elektronik me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët amë për...

Shkon në katër numri i fëmijëve të prekur me koronavirus, detajet nga ministria

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 11:28 Shkon në 4 numri i fëmijëve të prekur me koronavirus në vendin tonë. Lajmin e ka konfirmuar sot Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik. “Nga të prekurit,...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar

para një jave - Pa censure

Ministri Venko FIlipçe ka treguar edhe për gjendjen e pacientit nga Tetova. “Nga data 09 deri më 23 mars ai ka qëndruar në Entin për rehabilitim në Shkup në Kapishtec. Pas dërgimit në Tetovë, për shkak...

Kosovë/ 71 të prekur nga koronavirus, 32 në Infektivë, 7 janë në gjendje më të rëndë

para një jave - Albeu

32 pacientë me koronavirus janë të shtrirë në Klinikën Infektive të QKUK-së, 25 prej tyre janë në gjendje stabile, ndërsa 7 pacientë anë me oksigjenoterapi. Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësi i Ministrisë...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk e dimë si mund të ketë...

Lajmi i fundit nga Klinika Infektive për koronavirusin

para një jave - Sinjali

Në Klinikën Infektive në QKUK momentalisht janë të shtrirë 32 persona të vërtetuar me covid-19, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu ka bërë të ditur mjeku Faik Hoti, i cili në një postim në rrjetin social Facebook...

Maqedonia e Veriut, arrin në 201 numri i rasteve me COVID-19

para një jave - LajmiFundit

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 24 raste të reja me COVID-19, gjë që e çon në 201 numrin e përgjithshëm të të infektuarve. Në njoftimin e publikuar...

Shkon në 174 numri i të prekurve me koronavirus në vend, ja harta e përhapjes

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 11:17 Ka shkuar në 174 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë. Lajmin e ka njoftuar këtë paradite ministria e Shëndetësisë, në përditësimin më të fundit...

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë (VIDEO)

para një jave - Pa censure

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë...

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

para një jave - Alsat-M

Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët...

Shumica e të infektuarve në Kosovë janë në gjendje stabile shëndetësore

para një jave - Evropa e Lirë

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë të shtrirë 32 pacientë të infektuar me koronavirusin e ri. Prej tyre, 25 janë në gjendje stabile shëndetësore, ndërkaq 7 pacientë janë me oksigjenoterapi....

Zbulohet gjendja e 71 pacientëve me COVID-19 në Kosovë/ 32 prej tyre në spital, 7 rëndë

para një jave - Standard

Detaje të reja dalin në dritë nga gjendja e pacientëve në Kosovë të prekur nga koronavirusi. Mësohet se nga 71 personat e prekur, 32 prej tyre qëndrojnë në spital. Mësohet se 25 pacientë paraqiten në gjendje...

Në Shqipëri koronavirusi ka prekur dhe 4 fëmijë, nga 3 deri në 15 vjeç

para një jave - Koha Jone

Në Shqipëri mes të prekurve nga koronavirusi janë dhe 4 fëmijë të moshave të ndryshme, nga 3 deri në 15 vjeç. Autoritetet shëndetësore shpjeguan se ata janë kontakte të rasteve pozitive, se nuk kanë shenja...

32 pacientë me coronavirus të shtrirë në Infektivë, kjo është gjendja e tyre shëndetësore

para një jave - Kallxo

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka njoftuar se 32 pacientë me COVID-19 janë të shtrirë në Klinikë. Sipas tij, 25 pacientë janë në gjendje stabile shëndetësore, 7 pacientë janë me oksigjenoterapi...

Filipçe: Të sillemi të përgjegjshëm dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin shëndetësorë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 26 mars – Zhurnal.mk – Qytetarët të zbatojnë komunikim parimor telefonik dhe elektronik me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet...

32 në Infektivë, 7 janë në gjendje më të rënd

para një jave - OraInfo

71 të prekur nga koronavirus në Kosovë: 32 në Infektivë, 7 janë në gjendje më të rënd. 32 pacientë me koronavirus janë të shtrirë në Klinikën Infektive të QKUK-së, 25 prej tyre janë në gjendje stabile,...

32 pacientë të shtrirë me koronavirus – 7 prej tyre janë në oksigjeno-terapi

para një jave - Periskopi

Aktualisht në Klinikën Infektive janë duke qëndruar 32 pacientë të prekur nga pandemia koronavirus. Gjendja e 25 prej tyre është stabile, ndërsa 7 pacientë për shkak të gjendjes më të rënduar janë duke...

Në Shqipëri 28 raste të reja me Kovid-19, numri i të infektuarve arrin 174

para një jave - Flaka

Në Shqipëri janë diagnostikuar 28 raste të reja me Kovid-19, duke rritur numrin në 174 persona, katër prej të cilëve janë fëmijë. “Në 24 orët e fundit, janë kryer 103 teste, me çka Kovid-19 janë diagnostikuar...

32 pacientë me koronavirus në Infektivë, 7 me oksigjenoterapi

para një jave - Zeri

Nga një raport i Klinikës Infektive, bëhet e ditur se 32 persona me koronavirus janë të shtrirë në këtë klinikë, raporton"Zëri.info". Sipas kësaj klinike, 25 pacientë janë në gjendje stabile shëndetësore...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Zyrtare

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

Pacienti nga Tetova i paralizuar, Filipçe: Nuk e dimë si është infektuar

para një jave - News33

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë prononcimit për mediat sot foli edhe për rastin e parë me koronavirus në Tetovë. Ai tha se pacienti në fjalë është i paralizuar dhe nuk e dimë si mund të ketë...

Shkon në 174 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Alsat-M

Harta e epidemisë së koronavirusit në Shqipëri është zgjeruar me Tropojën, ku një çift bashkëshortësh ka rezultuar pozitiv. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja infeksioni nga 103 teste...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 20 mijë teste

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme atje do të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - in7

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

Shkon në 6 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë pacientja 71-vjeçare

para një jave - Derveni

Ka shkuar në gjashtë numri i viktimave nga coronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka lajmëruar mbrëmjen e së mërkurës se një tjetër paciente e prekur nga Coronavirus ndërroi jetë në Spitalin...

Detaje/ MSH: Pse e humbi betejën me koronavirusin 71-vjeçarja nga Tirana. Në Infektiv edhe 2 të intubuar

para një jave - BalkanWeb

Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, viktima e gjashtë në Shqipëri. Ministira e Shëndetësisë bëri me dije detaje mbi rastin, duke...

Filipçe: Të sillemi të përgjegjshëm dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin shëndetësorë

para një jave - Koha.mk

Shkup, 26 mars – Qytetarët të zbatojnë komunikim parimor telefonik dhe elektronik me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale...

Shumica e pacientëve me COVID-19 në Kosovë janë në gjendje shëndetësore stabile

para një jave - Illyria

Prishtinë, 26 mars 2020 – Në Klinikën e Sëmundjeve Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë të shtruar 32 pacientë të infektuar me koronavirusin e ri. Prej tyre, 25 janë në gjendje shëndetësore...

COVID-19: Shqipëria shënon viktimën e gjashtë

para një jave - Evropa e Lirë

Në Shqipëri është shënuar viktima e gjashtë nga koronavirusi. Eugena Tomini, nga Instituti i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se pacientja që ndërroi jetë ishte një 71 vjeçare me historik të sëmundjeve...

Koronavirusi, në Shqipëri të prekur dhe 4 fëmijë

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri mes të prekurve nga koronavirusi janë dhe 4 fëmijë të moshave të ndryshme, nga 3 deri në 15 vjeç. Autoritetet shëndetësore shpjeguan se ata janë kontakte të rasteve pozitive, se nuk kanë shenja...

28 të infektuar vetëm sot me covid-19, në gjithë Shqipërinë 174 raste! Harta zgjerohet me Tropojën

para një jave - Standard

Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e fundit të Ministrsë së Shëndetësisë. Në komunikimin e sotëm publik Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik...

QKUK: Një pacient në pritje të rezultatit për koronavirus, 7 të tjerë me oksigjenoterapi

para një jave - GazetaBlic

Drejtori i departamentit për informim në Ministrinë e Shëndetësisë, Faik Hoti, ka njoftuar se aktualisht në QKUK, të infektuar me koronavirus janë të shtrirë 32 pacientë. 25 prej tyre janë në gjendje stabile,...

Koronavirusi/ 28 të infektuar vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste

para një jave - Blitz

Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e fundit të Ministrsë së Shëndetësisë. Në komunikimin e sotëm publik Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik...

Shtohen 28 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

para një jave - Derveni

Janë 28 raste të reja të konfirmuara Coronavirus në Shqipëri në 24 orët e fundit nga 103 testime. Harta është zgjeruar edhe në Tropojë me dy raste. Në total deri janë testuar 1,144 raste të dyshuara dhe...

Katër të mitur mes personave të prekur nga COVID-19 në Shqipëri, ja gjendja e tyre

para një jave - BalkanWeb

Ka shkuar në 174, numri i personave të prekur në Shqipëri nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë informoi sot se mes tyre janë 4 fëmijë që kanë qenë në kontakt me persona të prekur, gjendja e të cilëve...

Shkon në 174 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Klan

Shkon në 174 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri Numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri ka shkuar në 174. Ministria e Shëndetësisë njoftoi këtë të enjte se janë testuar 103 persona,...

Edhe 28 raste të reja me Koronavirus në Shqipëri

para një jave - GazetaBlic

Harta e epidemisë së koronavirusit është zgjeruar me Tropojën, ku një çift bashkëshortësh ka rezultuar pozitiv. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja infeksioni nga 103 teste të kryera,...

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

para një jave - Shprehja.com

Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët...

I infektuari me koronavirus, ndez alarmin në Institutin e Rehabilitimit

para një jave - Pa censure

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

Mbyllet pavioni i ortopedisë në Lezhë, pacientja e prekur nga koronavirusi. Mjekë e sanitarë dyshime se janë infektuar

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 10:25 Mbyllet pavioni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës. Kjo masë vjen pasi u zbulua se një paciente ka dalë pozitive në testin ndaj koronavirusit. Korespondenti i Panorama...

LAJM I FUNDIT/ 28 të infektuar me COVID-19 vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste

para një jave - BalkanWeb

Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e fundit të Ministrsë së Shëndetësisë. Në komunikimin e sotëm publik u konfirmuan 28 raste të reja, në total 174...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

COVID-19 në Shqipëri/ Katër të mitur mes personave të prekur nga pandemia, ja gjendja e tyre

para një jave - Standard

Ka shkuar në 174, numri i personave të prekur në Shqipëri nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë informoi sot se mes tyre janë 4 fëmijë që kanë qenë në kontakt me persona të prekur, gjendja e të cilëve...

MSH zbardh detajet: Ja pse e humbi betejën me koronavirusin 71-vjeçarja nga Tirana…

para një jave - Standard

Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, viktima e gjashtë në Shqipëri. Ministira e Shëndetësisë bëri me dije detaje mbi rastin, duke...

Rritje drastike e të infektuarve me koronavirus në Shqipëri, kjo është vatra e re

para një jave - OraInfo

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në Shqipëri. Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë...

Filipçe jep detaje të reja për gjendjen shëndetësore të pacientëve me coronavirus

para një jave - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për shtyp konfirmoi se sot ka 24 raste të reja me coronavirus. Ministri konfirmoi se sot janë regjistruar 24 raste të reja me coronavirus. Me këto...

28 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, shkon në 174 numri i të infektuarve

para një jave - Lajmi.net

Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 28 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 103 testime. Njoftimi i plotë: “Ju informojmë mbi situatën e fundit të përhapjes...

Ministria e Shëndetësisë jep detajet: Pse e humbi betejën me koronavirusin 71-vjeçarja nga Tirana. Në Infektiv edhe 2 të intubuar

para një jave - Koha Jone

Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, viktima e gjashtë në Shqipëri. Ministira e Shëndetësisë bëri me dije detaje mbi rastin, duke...

Gjithsej tre pacient të shëruar nga Covid-19 në vend, paraqitet rasti i parë në Tetovë

para një jave - Almakos

Covid 19 Maqedoni Alsat 2020-03-26T13:49:32+01:00 Nga Klinika Infektive njoftojnë se tashmë janë liruar dy pacientë të cilët në dy testet kontrolluese për Covid – 19 kanë rezultuar negativ. Pacientët janë...

Filipçe: Javën tjetër fillojnë testimet mobile, kemi siguruar 500.000 maska dhe 20.000 teste

para një jave - News33

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se që nga java e ardhshme në vendin tonë to të realizohen testime mobile në vende ku dyshohet për pacient të infektuar me Covid-19. “Nga java e ardhshme do...

Shkon në 174 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - RTV 21

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri Shefja e Epidemiologjis, Eugena Tomini bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 28 raste të reja, duke e çuar numrin total në 174....

4 fëmijë të prekur me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Vizion Plus

Mes 174 të infektuarve me koronavirus në Shqipëri ka edhe fëmijë. Shefja e Epidemiologjisë, Eugena Tomini konfirmoi për mediat se janë regjistruar katër fëmijë pozitivë. “Nga të prekurit, rezultojnë 4...

Shkon në 174 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Shprehja.com

Harta e epidemisë së koronavirusit në Shqipëri është zgjeruar me Tropojën, ku një çift bashkëshortësh ka rezultuar pozitiv. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja infeksioni nga 103 teste...

174 të infektuar dhe 6 viktima, Tropoja vatra më e re në Shqipëri

para një jave - Albeu

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri . Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 28 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Koronavirusi në Shqipëri, mes të infektuarve edhe 4 fëmijë

para një jave - Albeu

174 është numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri . Siç bëri të ditur Ministria e Shëndetit, mes të sëmurëve janë edhe katër fëmijë. Raportohet se këta katër fëmijë nuk kanë shenja klinike...

Shkon në 174 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, 4 prej tyre janë fëmijë

para një jave - Gazeta Tema

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri ka shkuar në 174, ku fatkeqësisht 4 prej të prekurve janë fëmijë. Deklarata e plotë: “Në 24 orët e fundit janë konfirmuar...

I infektuari me koronavirus, ndez alarmin në Institutin e Rehabilitimit ne Shkup

para një jave - Fakti Ditor

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

Viktima e gjshtë nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - TV21

Viktima e gjashtë e koronavirusit është regjistruar në Shqipëri. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë dhe Kujdesit Social, është një grua 71-vjeçare nga Tirana e cila gjithashtu vuante nga hipertensioni. “Një...

Shqipëri, rritet në 174 numri i rasteve me COVID-19

para një jave - Anadolu Agency

Tiranë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se me konfirmimin e 28 rasteve të reja, numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Shqipëri është rritur në 174, transmeton Anadolu...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, numri total shkon në 201

para një jave - InfoShqip

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2,...

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

para një jave - InfoShqip

Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët...

Virusi Korona, regjistrohen 201 të infektuar

para një jave - Pa censure

Regjistrohet edhe i prekuri i parë nga virusi korona në qytetin e Tetovës. Ministria e Shëndetësisë informoi edhe për 24 raste të reja, duke e çuar në 201 numrin e përgjithshëm të të infektuarve me Covid-19...

I infektuari me koronavirus, ndez alarmin në Institutin e Rehabilitimit

para një jave - News33

Me veshje mbrojtëse nga koka te këmbët, ekspertët sot ishin në Institutin e Mjekësisë Fizike dhe Rehabilitimit në Shkup. Pacientët që vinin për trajtim sigurimi i kthente prapa. Alarmin në spital e ndezi...

E FUNDIT/ Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Albeu

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri . Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 28 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Gjithsej tre pacient të shëruar nga Covid-19 në vend, paraqitet rasti i parë në Tetovë

para një jave - Lajm

Nga Klinika Infektive njoftojnë se tashmë janë liruar dy pacientë të cilët në dy testet kontrolluese për Covid – 19 kanë rezultuar negativ. Pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë lëshuar...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve në Shqipëri/ COVID-19 përhapet edhe në Tropojë

para një jave - Vizion Plus

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Shefja e Epidemiologjis, Eugena Tomini bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 28 raste të reja, duke e çuar numrin total në...

LAJM I FUNDIT/ 28 të infektuar me COVID-19 vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste

para një jave - Ina

Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e fundit të Ministrsë së Shëndetësisë. Në komunikimin e sotëm publik u konfirmuan 28 raste të reja, në total 174...

Viktima e gjashtë në Shqipëri, vdes 71-vjeçarja që vuante nga hipertensioni

para një jave - Ina

Regjistrohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në vendin tonë. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2,...

Shënohen 28 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Sinjali

Janë shënuar 28 raste të reja me koronavirus në Shqipëri Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e pandemisë në një komunikim të sotëm publik. Totali i rasteve me koronavirus në Shqipëri ka shkuar...

28 raste të reja në 24 orë, 174 të prekur nga COVID-19

para një jave - Koha Jone

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 28 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 103 testime. Ministria e Shëndetësisë njoftin se deri në këto momente testuar 1144 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-26T13:33:40+01:00 Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Lajm

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2,...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë Veriut, rasti i parë edhe në Tetovë

para një jave - Shenja

Në 24 orët e kaluara në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja të koronavirusit. Me qytete: 15 janë në Shkup, 4 në Kumanovë, 2 në Dibër 1 në Ohër, 1 në Shtip dhe 1 Tetovë. Numri i përgjithshëm tani...

Në Shqipëri, mes të infektuarve edhe 4 fëmijë

para një jave - Arbresh

Në Shqipëri mes të prekurve nga koronavirusi janë dhe 4 fëmijë të moshave të ndryshme, nga 3 deri në 15 vjeç, njofton VOA të enjten. Autoritetet shëndetësore shpjeguan se ata janë kontakte të rasteve pozitive,...

24 raste të reja me koronavirus, 1 nga Tetova

para një jave - Tetova1

Gjatë 24 orëve të fundit janë rregjistruar 24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni. Sipas qyteteve në Shkup 15 raste, Kumanovë 4, Dibër 2, Tetovë1, Ohër 1 dhe Shtip 1. Me këtë numri i përgjithshëm...

Rritet numri i të infektuarve nga korona virusi, në 24 orët e kaluara ka 24 raste të reja

para një jave - Flaka

Rritet numri i të infektuarve nga korona virusi në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja. duke e çuar numrin e të infektuarve në 201. Gjatë ditës, ministri i Shëndetësisë,...

Dy pacientë lëshohen nga spitali, tre të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

para një jave - in7

Klinika Infektive e Shkupit informon se tashmë dy pacientë janë lëshuar për kurim shtëpiak, pasi në testet kontrolluese për Covid-19 kanë rezultuar negativ. Dy pacientët që sot janë lëshuar për kurim shtëpiak...

Një paciente del pozitive me koronavirus, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës

para një jave - BalkanWeb

Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi mjekësor dhe ai sanitar ka...

Një tjetër rast me CoVid-19 në Lezhë, pacientja dyshohet se ka infektuar dhe stafin mjekësor

para një jave - Top Channel

Një tjetër rast është konfirmuar me covid 19 në Lezhë. Pacientja ishte e shtruar në pavion e ortopedisë ku i është nënshtruar një operacioni, simptomat nuk kanë qenë të dukshme se mund të jetë e prekur...

Në Shqipëri, mes të infektuarve edhe 4 fëmijë

para një jave - Ekonomia Online

Në Shqipëri mes të prekurve nga koronavirusi janë dhe 4 fëmijë të moshave të ndryshme, nga 3 deri në 15 vjeç, njofton VOA të enjten. Autoritetet shëndetësore shpjeguan se ata janë kontakte të rasteve pozitive,...

Një rast i ri me koronavirus në Lezhë. Pacientja del pozitive, mbyllet pavioni i ortopedisë

para një jave - Koha Jone

Një tjetër rast është konfirmuar me Covid 19 në Lezhë. Ajo ishte e shtruar në Pavionin e Ortopedisë, ku i është nënshtruar një operacioni. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë...

Mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës pasi një paciente del pozitive me COVID-19

para një jave - Standard

Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi mjekësor dhe ai sanitar ka...

Shkon në 6 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë pacientja 71-vjeçare

para një jave - Zhurnal

Ka shkuar në gjashtë numri i viktimave nga coronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka lajmëruar mbrëmjen e së mërkurës se një tjetër paciente e prekur nga Coronavirus ndërroi jetë në Spitalin...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Republika

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2,...

Dy pacientë lëshohen nga spitali, tre të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

para një jave - Fakti Ditor

Klinika Infektive e Shkupit informon se tashmë dy pacientë janë lëshuar për kurim shtëpiak, pasi në testet kontrolluese për Covid-19 kanë rezultuar negativ. Dy pacientët që sot janë lëshuar për kurim shtëpiak...

Shkon në 201 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoni

para një jave - Albinfo

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se edhe 21 persona kanë rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, me çka numri total i të infektuarve në Maqedoninsë e Veriut shkon në 201. Sipas rajoneve, të infektuarit...

Në Kosovë 71 të prekur nga koronavirusi: 32 në spital, 7 prej tyre në gjendje më të rëndë

para një jave - InfoShqip

Në Klinikën Infektive të QKUK-së momentalisht janë duke u trajtuar 32 pacientë të infektuar me Covid-19, ose, siç njihet ndryshe, koronavirus. 25 prej tyre janë në gjendje stabile, ndërkohë 7 të tjerë...

Mbyllet pavioni i ortopedisë në Lezhë, pacientja del pozitive me COVID-19

para një jave - Vizion Plus

Mbyllet pavioni i ortopedisë në spitalin e Lezhës, pasi një paciente ka dalë pozitive me koronavirus. Dyshohet se stafi mjekësor dhe ai sanitar mund të jenë infektuar me COVID-19 gjithashtu. Deri më tani,...

Maqedoni, dy pacientë lëshohen nga spitali

para një jave - Arbresh

Klinika Infektive e Shkupit informon se tashmë dy pacientë janë lëshuar për kurim shtëpiak, pasi në testet kontrolluese për Covid-19 kanë rezultuar negativ. Dy pacientët që sot janë lëshuar për kurim shtëpiak...

Shtohen 28 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Tetova1

28 raste të reja me koronavirus janë evidentuar në vendin tonë, duke e çuar në 174 numrin e pacientëve pozitivë në të gjithë vendin. Zyrtarisht tashmë janë konfirmuar të prekur me koronavirus edhe në Tropojë,...

COVID-19/ Pacientja ndërron jetë në Spitalin Infektiv, shkon në 6 numri i të vdekurve në Shqipëri

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 8:48 Një paciente 71-vjeçare nga Tirana është viktima e radhës e koronavirusit në Shqipëri, duke e çuar në 6 numrin zyrtar të viktimave. Ministria e Shëndetësisë bën...

Një tjetër rast me koronavirus në Lezhë, pacientja dyshohet se ka infektuar dhe stafin mjekësor

para një jave - Klan Kosova

Një tjetër rast është konfirmuar me covid 19 në Lezhë. Pacientja ishte e shtruar në pavion e ortopedisë ku i është nënshtruar një operacioni, simptomat nuk kanë qenë të dukshme se mund të jetë e prekur...

E FUNDIT/ Një paciente doli e infektuar me koronavirus, mbyllet pavioni i ortopedisë në Lezhë

para një jave - Albeu

Mbyllet pavioni i ortopedisë në spitalin e Lezhës. Një paciente ka rezultuar pozitive ndaj Koronavirusit. Ajo ishte operuar pak ditë më parë dhe kishte patur temperaturë. Stafi mjekësor dhe ai sanitar...

Rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë për rastet me COVID-19

para një jave - Insajderi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë për rastet me COVID-19

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 26/03/2020 8:30 Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me...

Katër fëmijë mes 174 të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Periskopi

Mes 174 të infektuarve me koronavirus në vendin tonë, 4 raste janë të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive. Lajmi konfirmohet nga  Eugena Tomini e Institutit te Shëndetit Publik ne nje deklarate...

Këta janë dy pacientët me koronavirus në Kosovë që janë afër shërimit

para një jave - Pa censure

Në Kosovë ka shkuar 71 numri i të prekurëve me koronavirus, ku shumica janë raste kontakti. Javën që lamë pas nga covid-19 vdiq një 82-vjeçar nga Komuna e Podujevës, ndërsa djali i tij është i infektuar,...

Kjo është gjendja e pacientëve me koronavirus në QKUK

para një jave - Infokusi

Zëdhenësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti ka treguar gjendjën  e pacientëvë të prekur me COVID-19, që janë të shtrirur në Klinikënë Infektikve në QKUK. Hoti në facbook ka publikuar  një raport...

24 raste të reja në Maqedoninë e Veriut, numri shkon në 201

para një jave - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër dy,...

Rasti i parë i koronavirusit në Tetovë

para një jave - Sharri

Nga 24 personat e sotëm të infektuar me koronavirus me njoftim sot nga ministria e shëndetësisë, shumica janë nga Shkupi (15), ndërsa sot rasti i parë është regjistruar në Tetovë. Ministria e Shëndetësisë...

Rasti i ri me koronavirus në Lezhë, pacientja e shtruar në ortopedi

para një jave - Koha Jone

Një tjetër rast është konfirmuar me Covid 19 në Lezhë. Ajo ishte e shtruar në Pavionin e Ortopedisë, ku i është nënshtruar një operacioni. Simptomat nuk kanë qenë të dukshme se mund të jetë e prekur me...

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

para një jave - Almakos

Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët...

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-26T11:57:28+01:00 Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet...

Në Shqipëri 28 raste të reja me Kovid-19, numri i të infektuarve arrin 174

para një jave - News33

Në Shqipëri janë diagnostikuar 28 raste të reja me Kovid-19, duke rritur numrin në 174 persona, katër prej të cilëve janë fëmijë. “Në 24 orët e fundit, janë kryer 103 teste, me çka Kovid-19 janë diagnostikuar...

Një 71-vjeçare, viktima e 6 numri në Shqipëri nga virusi korona

para një jave - Portalb

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht...

Shkon në 174 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Lajm

Harta e epidemisë së koronavirusit në Shqipëri është zgjeruar me Tropojën, ku një çift bashkëshortësh ka rezultuar pozitiv. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja infeksioni nga 103 teste...

174 të infektuar dhe 6 viktima, Tropoja vatra më e re në Shqipëri

para një jave - Tetova Sot

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 28 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Lajme të mira nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Insajderi

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me koronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por krahas këtyre 71 personave që tashmë janë konfirmuar si të prekur me Covid-19, ka të atillë të cilët janë duke ia...

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi!

para një jave - Flaka

Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët...

Shkon në 6 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë pacientja 71-vjeçare

para një jave - Telegrafi

Ka shkuar në gjashtë numri i viktimave nga coronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka lajmëruar mbrëmjen e së mërkurës se një tjetër paciente e prekur nga Coronavirus ndërroi jetë në Spitalin...

24 raste të reja me koronavirus, 1 nga Tetova

para një jave - Pa censure

Gjatë 24 orëve të fundit janë rregjistruar 24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni. Sipas qyteteve në Shkup 15 raste, Kumanovë 4, Dibër 2, Tetovë1, Ohër 1 dhe Shtip 1. Me këtë numri i përgjithshëm...

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

para një jave - Lajm

Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët...

Rast i ri me koronavirus në Lezhë, dyshohet të ketë infektuar stafin mjekësor

para një jave - GazetaBlic

Një tjetër rast është konfirmuar me covid 19 në Lezhë. Pacientja ishte e shtruar në pavion e ortopedisë ku i është nënshtruar një operacioni, simptomat nuk kanë qenë të dukshme se mund të jetë e prekur...

Shkon në 174 numri i rasteve me koronavirus në Shqipërip

para një jave - Gazeta e re

Harta e epidemisë së koronavirusit në Shqipëri është zgjeruar me Tropojën, ku një çift bashkëshortësh ka rezultuar pozitiv. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja infeksioni nga 103 teste...

Detaje/ MSH: Pse e humbi betejën me koronavirusin 71-vjeçarja nga Tirana. Në Infektiv edhe 2 të intubuar

para një jave - Almakos

Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, viktima e gjashtë në Shqipëri.Ministira e Shëndetësisë bëri me dije detaje mbi rastin, duke...

Shkon në 174 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Shenja

Harta e epidemisë së koronavirusit në Shqipëri është zgjeruar me Tropojën, ku një çift bashkëshortësh ka rezultuar pozitiv. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja infeksioni nga 103 teste...

Maqedoni: Shkon në 201 numri i të prekurve me koronavirus

para një jave - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se edhe 21 persona kanë rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, me çka numri total i të infektuarve në Maqedoninsë e Veriut shkon në 201. Sipas rajoneve, të infektuarit...

Rasti i parë me korona virus në Tetovë, 24 raste të reja në mbarë vendin

para një jave - Europort

Në 24 orët e kaluara në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja të koronavirusit. Me qytete: 15 janë në Shkup, 4 në Kumanovë, 2 në Dibër 1 në Ohër, 1 në Shtip dhe 1 Tetovë. Numri i përgjithshëm tani...

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Sharri

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2,...

Në Maqedoni regjistrohen 24 raste të reja me koronavirus, gjithsejt 201

para një jave - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2, Ohër 1, Shtip...

Njëzet e katër raste të reja me koronavirus, gjithsej 201

para një jave - News33

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus edhe atë në Shkup (15), Kumanovë (katër), Dibër (dy), Ohër (një), Shtip (një), Tetovë (një),...

Edhe 24 persona me koronavirus, numri total shkon në 201

para një jave - Gazeta Observer

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se edhe 21 persona kanë rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, me çka numri total i të infektuarve në Maqedoninsë e Veriut shkon në 201, shkruan Gazeta Express....

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

para një jave - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë njofton se  gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë  janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus.

Shkon në 174 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Infokusi

Harta e epidemisë së koronavirusit në Shqipëri është zgjeruar me Tropojën, ku një çift bashkëshortësh ka rezultuar pozitiv. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja infeksioni nga 103 teste...

Filipçe: Të sillemi të përgjegjshëm dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin shëndetësorë

para një jave - Shenja

Qytetarët të zbatojnë komunikim parimor telefonik dhe elektronik me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët amë për...

Filipçe: Të sillemi të përgjegjshëm dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin shëndetësorë

para një jave - Tetova Sot

Qytetarët të zbatojnë komunikim parimor telefonik dhe elektronik me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët amë për...

RMV, gjatë 24 orëve të fundit edhe 24 raste të reja me COVID 19, rasti i parë edhe në Tetovë

para një jave - in7

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë rregjistruar edhe 24 raste të reja të koronavirusit, përcjell in7. Sipas qyteteve: Shkupi (15), Kumanova (4), Dibra (2), Ohri (1), Shtipi (1),...

Shkon në 174 numri i të prekurve me Koronavirus në Shqipëri, zgjerohet harta

para një jave - Almakos

28 të infektuar me COVID-19 vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste. Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e fundit të Ministrsë së Shëndetësisë. Në...

E FUNDIT/ Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Tetova Sot

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 28 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

LAJM I FUNDIT/ Ministria e Shëndetësisë: 28 raste të reja në 24 orë, 174 të prekur nga COVID-19

para një jave - Lexo

Instituti i Shëndetit Publik informon për situatën më të fundit të COVID-19 në Shqipëri. Ju informojmë mbi situatën e fundit të përhapjes së COVID-19 në vendin tonë Në 24 orët e fundit janë konfirmuar...

Rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë për rastet me covid-19

para një jave - Zeri

Sipas tyre, pas shpalljes së gjendjes emergjente shëndetësore në Kosovë, një numër klinikash në QKUK, janë shndërruar në klinikë ku trajtohen vetëm rastet me koronavirus. Faik Hoti, zëdhënës i Ministrisë...

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - RTV 21

Vdiq një 71 vjeçare nga koronavirusi në Shqipëri Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Viktima 71-vjeçare, mësohet se vuante edhe nga sëmundje tjera dhe ishte e shtruar prej 7 ditësh...

Viktima e gjashtë në Shqipëri/ Humb jetën 71-vjeçarja, një javë e shtruar në Infektiv

para një jave - Vizion Plus

Në orët e vona të mbrëmjes së të mërkurës Ministria e Shëndetësisë njoftoi për viktimën e gjashtë nga COVID-19 në Shqipëri. Një 71-vjeçare që kishte një javë e shtruar në Spitalin Infektiv, ndërroi jetë....

Ndërron jetë e moshuara, shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Standard

Ka ndërruar jetë një paciente e prekur nga virusi Covid-19 në Shqipëri, duke e çuar në 6 numrin e personave që kanë humbur jetën nga komplikacionete shkaktuara nga ky virus. Pacientja 71-vjeçare nga Tirana...

Klinika Infektive vjen me një lajm lidhur me pacientët me koronavirus

para një jave - Gazeta Observer

Në Klinikën Infektive në QKUK janë të shtrirë gjithsej 26 persona të vërtetuar me koronavirus, prej tyre 25 pacientë në gjendje stabile, derisa 7 me oksigjenoterapi, shkruan Gazeta Observer. Kështu ka...

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

para një jave - Pa censure

Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët...

Detaje/ MSH: Pse e humbi betejën me koronavirusin 71-vjeçarja nga Tirana. Në Infektiv edhe 2 të intubuar

para një jave - Fakti Ditor

Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, viktima e gjashtë në Shqipëri.Ministira e Shëndetësisë bëri me dije detaje mbi rastin, duke...

Filipçe: Ilaçe ka mjaftueshëm, s’ka nevojë për panik

para një jave - Republika

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, përmes rrjetit social Facebook u bëri thirrje qytetarëve që të mos depozitojnë barna dhe të respektojnë rekomandimet e ekspertëve nga mjekët e tyre amë. “Aplikoni...

Shkon në 6 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri

para një jave - Zeri

Ministria e Shëndetësisë ka lajmëruar mbrëmjen e së mërkurës se një tjetër paciente e prekur nga Coronavirus ndërroi jetë në Spitalin Infektiv të Tiranës. Pacientja 71-vjeçare nga Tirana ishte në terapi...

28 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se ka shkuar në 174 numri i personave të prekur nga koronavirusi, nga të cilët 28 gjatë 24 orëve të fundit. Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme ndërroi...

7 persona të infektuar me covid-19 në Kosovë në gjendje më të rëndë

para një jave - Zyrtare

Nga 73 persona të infektuar me covid-19 në Klinikën Infektive në Kosovë 32 prej tyre janë të shtrirë. Sipas njoftimit nga kjo klinikë, 25 persona janë në gjendje stabile shëndetësore ndërsa 7 persona janë...

Shënohet viktima e 6 nga koronavirusi në Shqipëri, detajet

para një jave - Albeu

Ka ndërruar jetë një paciente 71-vjeçare "> 71-vjeçare në spitalin Infektiv në Tiranë. Lajmi është konfirmuar nga ministria e Shëndetësisë, ndërkohë që numri i viktimave ka shkuar në 6. Pacientja siç thekson...

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

para një jave - Fakti Ditor

Qytetarët të zbatojnë komunikim përmes telefonit dhe postës elektronike me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - OraInfo

Është rritur numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Mbrëmë ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje...

32 pacientë me koronavirus në Infektivë, 7 me oksigjenoterapi

para një jave - Albinfo

Edhe një pacientë tjetër po pret për rezultate Nga një raport i Klinikës Infektive, bëhet e ditur se 32 persona me koronavirus janë të shtrirë në këtë klinikë. Sipas kësaj klinike, 25 pacientë janë në...

Preket nga koronavirusi një e sëmurë në spitalin e Lezhës, dyshime se ka prekur stafin mjekësor

para një jave - Lexo

Mbyllet pavioni i ortopedisë në Lezhë pasi një paciente është infektuar me koronavirus. Ajo ishte operuar pak ditë më parë dhe kishte patur temperaturë. Stafi mjekësor dhe ai sanitar janë futur në karantinë...

Edhe 28 raste të reja me Koronavirus në Shqipëri

para një jave - Bota Press

Harta e epidemisë së koronavirusit është zgjeruar me Tropojën, ku një çift bashkëshortësh ka rezultuar pozitiv.Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja infeksioni nga 103 teste të kryera,...

Filipçe: Ilaçe ka mjaftueshëm, s’ka nevojë për panik

para një jave - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, përmes rrjetit social Facebook u bëri thirrje qytetarëve që të mos depozitojnë barna dhe të respektojnë rekomandimet e ekspertëve nga mjekët e tyre amë. “Aplikoni...

Zgjerohet harta deri në Tropojë, arrin në 174 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - Epoka e Re

Ka shkuar në 174 numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri. Lajmin e ka bërë me dije Instituti i Shëndetit Publik. “Ju informojmë mbi situatën e fundit të përhapjes së COVID-19 në vendin tonë. Në...

Shkon në katër numri i fëmijëve të prekur me koronavirus, detajet nga ministria

para një jave - Gazeta Observer

Shkon në 4 numri i fëmijëve të prekur me koronavirus në Shqipëri. Lajmin e ka konfirmuar sot Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik. “Nga të prekurit, rezultojnë 4 raste pozitive të moshës pediatrike,...

Një paciente del pozitive me koronavirus, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës

para një jave - Almakos

Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi mjekësor dhe ai sanitar ka...

E FUNDIT/ Një paciente doli e infektuar me koronavirus, mbyllet pavioni i ortopedisë në Lezhë

para një jave - Tetova Sot

Mbyllet pavioni i ortopedisë në spitalin e Lezhës. Një paciente ka rezultuar pozitive ndaj Koronavirusit. Ajo ishte operuar pak ditë më parë dhe kishte patur temperaturë. Stafi mjekësor dhe ai sanitar...

QKUK: 7 pacientë janë me oksigjenoterapi

para një jave - Arbresh

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka publikuar një raport të shkurtër nga Klinika Infektive – QKUK. Ai thotë se janë 32 pacientë të shtrirë në Infektivë. 7 nga ta janë me oksigjenoterapi....

Shkon në 174 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Arbresh

Ka shkuar në 174 numri i personave të prekur me koronavirus në Shqipëri. Lajmin e ka njoftuar këtë paradite ministria e Shëndetësisë, në përditësimin më të fundit të situtaës së virusit corona në vendin tonë.

174 të infektuar dhe 6 viktima, Tropoja vatra më e re në Shqipëri

para një jave - Republika

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 28 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

32 të shtrirë me Coronavirus në Infektivë

para një jave - Ekonomia Online

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka publikuar një raport të shkurtër nga Klinika Infektive – QKUK. Ai thotë se janë 32 pacientë të shtrirë në Infektivë. Postimi i tij: Pacientë të shtrirë...

Shkon në 174 numri i të prekurve në Shqipëri

para një jave - Pa censure

Është rritur edhe gjatë ditës së sotme numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Harta është shtuar me Tropojën dhe të prekur janë edhe katër fëmijë në rang vendi. Ministria e Shëndetësisë konfirmon...

Fëmijët patën kontakt me të infektuarit nga Covid-19, çfarë po ndodh tek “Pediatria”

para një jave - Gazeta Telegraf

Ministria e Shëndetësisë raportoi ditën e sotme se është rritur numri i të infektuarve në Shqipëri. Në total numri i të infektuarve ka shkuar në 174 raste mes tyre edhe 4 fëmijë. 4 fëmijët janë infektuar...

Shkon në 174 numri i të prekurve nga Coronavirusi në Shqipëri, mes tyre edhe 4 fëmijë

para një jave - Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në vendi tonë janë regjistruar 28 raste të reja me Coronavirus, duke e çuar në 174 numrin e të infektuarve. Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë ka pasur edhe 4 raste...

Shkon në 174 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri, mes tyre edhe 4 fëmijë

para një jave - Periskopi

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 28 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 174 numrin e të infektuarve. Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë ka pasur edhe 4 raste...

Vdes edhe një paciente nga koronavirus në spitalin infektiv

para një jave - Koha Jone

Rritet numri i të vdekurve në Shqipëri. Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar...

Filipçe: Të sillemi të përgjegjshëm dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin shëndetësorë

para një jave - in7

Qytetarët të zbatojnë komunikim parimor telefonik dhe elektronik me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët amë për...

Situata shumë problematike në Tiranë, qytetet ku u shfaqen rastet e reja gjatë 24 orëve të fundit

para një jave - Gazeta Telegraf

Tirana është kthyer në qendrën e koronavirusit në Shqipëri duke shënuar nga dita në ditë një numër të madh rastesh pozitive. ISHP njoftoi sot në kryeqytet janë shënuar 19 raste të reja me koronavirus gjatë...

177 të prekur nga koronavirusi në vend, harta zgjerohet në Veles dhe Prilep

para një jave - Shprehja.com

Në 24 orët e fundit regjistrohen edhe 29 raste të reja me Virusin Korona në vend, njofton Ministria e Shëndetësisë. Prej tyre, 20 në Shkup, 3 në Kumanovë, 3 në Veles, 2 në Prilep dhe 1 në Dibër. Sipas...

Filipçe: Ilaçe ka mjaftueshëm, s’ka nevojë për panik

para një jave - Fol

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, përmes rrjetit social Facebook u bëri thirrje qytetarëve që të mos depozitojnë barna dhe të respektojnë rekomandimet e ekspertëve nga mjekët e tyre amë. “Aplikoni...

Detaje/ MSH: Pse e humbi betejën me koronavirusin 71-vjeçarja nga Tirana. Në Infektiv edhe 2 të intubuar

para një jave - Gazeta Telegraf

Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, viktima e gjashtë në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije detaje mbi rastin, duke...

Lajm i mirë: Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - InfoShqip

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Shqipëri regjistrohen 28 raste të reja me COVID 19, mes tyre edhe 4 fëmijë

para një jave - in7

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 28 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 174 numrin e të infektuarve. Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë ka pasur edhe 4 raste...

Zbardhen detaje, MSH: Pse e humbi jetën nga koronavirusi 71-vjeçarja nga Tirana. Në Infektiv edhe 2 të intubuar

para një jave - LajmiFundit

Mbrëmjen e djeshme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, kështu duke u nuar shëviktima e gjashtë në Shqipëri. Ministira e Shëndetësisë raportoi detaje të reja mbi rastin,...

Ky është qyteti më i ri që i shtohet hartës së koronavirusit në Shqipëri

para një jave - Gazeta Telegraf

Hartës së koronavirusit në Shqipëri i është shtuar edhe Tropoja gjatë 24 orëvë të fundit me dy raste. Mjekja e ISHP, Eugena Tomini raportoi se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 28 raste të reja...

Filipçe: Të sillemi të përgjegjshëm dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin shëndetësorë

para një jave - Republika

Qytetarët të zbatojnë komunikim parimor telefonik dhe elektronik me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët amë për...

Të dhënat e fundi nga Corona në Shqipëri: katër fëmijë të infektuar, por pa rrezik

para një jave - Te Sheshi

Shqipëria ka shënuar rastet e para të infektimit te fëmijët. Janë katër sosh, por për fati pa komplikacione e vetëm në gjendje karantine. “ Nga të prekurit, rezultojnë 4 raste pozitive të moshës pediatrike,...

Shkon në 174 numri i rasteve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Gazeta Observer

Harta e epidemisë së koronavirusit në Shqipëri është zgjeruar me Tropojën, ku një çift bashkëshortësh ka rezultuar pozitiv. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja infeksioni nga 103 teste...

174 persona me Koronavirus, 4 janë fëmijë. Zgjerohet harta. Rritet numri ne Elbasan

para një jave - ElbasaniPlus

Ministria e Shëndetësisë: 28 raste të reja në 24 orë, 174 të prekur nga COVID-19 Eugena Tomini Instituti i Shëndetit Publik informon për situatën më të fundit të COVID-19 në Shqipëri. Ju informojmë mbi...

Filipçe: Të sillemi të përgjegjshëm dhe pa panik me çka do ta mbrojmë sistemin shëndetësor

para një jave - News33

Qytetarët të zbatojnë komunikim parimor telefonik dhe elektronik me institucionet shëndetësore, përveç gjatë nevojës urgjente shëndetësore dhe të respektohen rekomandimet profesionale nga mjekët amë për...

Koronavirusi /28 raste të reja në Shqipëri në vetëm 24 orët e fundit

para një jave - Gazeta Telegraf

28 raste të reja me koronavirus janë evidentuar në vendin tonë, duke e çuar në  174 numrin e pacientëve pozitivë në të gjithë vendin. Zyrtarisht tashmë janë konfirmuar të prekur me koronavirus edhe në...

Shkon në katër numri i fëmijëve të prekur me koronavirus, detajet nga ministria

para një jave - Gazeta Telegraf

Shkon në 4 numri i fëmijëve të prekur me koronavirus në vendin tonë. Lajmin e ka konfirmuar sot Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik.

Rriten shifrat, 28 të infektuar me koronavirus vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste

para një jave - LajmiFundit

Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e fundit të Ministrsë së Shëndetësisë. “Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 28 raste të reja me COVID-19 dhe janë...

174 persona me Koronavirus (live)

para një jave - Illyria

🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19Eugena TominiInstituti i Shëndetit Publik Posted by Edi Rama on Thursday, March 26, 2020 Ministria e Shëndetësisë: 28...

Koronavirusi arrin ne Tropoje, 174 raste ne gjithe vendin, 28 te prekur te rinj ne 24 ore

para një jave - LajmiFundit

Arrin në 174 numri i të infektuarve me covid-19 në vend. Instituti i Shëndetit Publik informoi për situatën më të fundit të COVID-19 në Shqipëri. “Ju informojmë mbi situatën e fundit të përhapjes së COVID-19...

Viktima e gjashtë nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - News33

Në Shqipëri është regjistruar viktima e gjashtë nga koronavirusi. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëhet fjalë për një grua 71-vjeçare nga Tirana, e cila vuante edhe nga hipertensioni....

COVID-19/Shkon në 6 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 71-vjeçar

para një jave - 24 ore

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht...

Pacientja ndërron jetë në Spitalin Infektiv, shkon në 6 numri i të vdekurve në Shqipëri

para një jave - Flaka

Një paciente 71-vjeçare nga Tirana është viktima e radhës e koronavirusit në Shqipëri, duke e çuar në 6 numrin zyrtar të viktimave. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se e moshuara ndërroi jetë mbrëmjen...

Shkon në 6 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë pacientja 71-vjeçare

para një jave - Shenja

Ka shkuar në gjashtë numri i viktimave nga coronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka lajmëruar mbrëmjen e së mërkurës se një tjetër paciente e prekur nga Coronavirus ndërroi jetë në Spitalin...

Mbyllet pavioni i ortopedisë në Lezhë, pacientja e prekur nga koronavirusi. Mjekë e sanitarë dyshime se janë infektuar

para një jave - Gazeta Telegraf

Mbyllet pavioni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës. Kjo masë vjen pasi u zbulua se një paciente ka dalë pozitive në testin ndaj koronavirusit. Stafi mjekësor dhe ai sanitar janë futur në karantinë, pasi...

Një paciente doli e infektuar me koronavirus, mbyllet pavioni i ortopedisë në Lezhë

para një jave - Lajme.al

Mbyllet pavioni i ortopedisë në spitalin e Lezhës. Një paciente ka rezultuar pozitive ndaj Koronavirusit. Ajo ishte operuar pak ditë më parë dhe kishte patur temperaturë. Stafi mjekësor dhe ai sanitar...

Një paciente del pozitive me koronavirus, mbyllet pavijoni i ortopedisë në Spitalin e Lezhës

para një jave - LajmiFundit

Një paciente e shtruar në pavijonin e ortopedisë në Spitalin e Lezhës ka dalë pozitive me koronavirus. Nisur nga ky fakt, menjëherë është mbyllur pavijoni, ndërkohë që stafi mjekësor dhe ai sanitar ka...

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - PortaliOnline

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive,...

Viktima e 3 në vend nga koronavirusi, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Shprehja.com

177 të prekur nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Humbjeta e 6 në Shqipëri: Corona “ekzekuton” një 71-vjeçare

para një jave - Te Sheshi

Autoritetet shëndetësore shqiptare njoftuar për jetën e 6 të humbur nga Corona, një grua 71-vjeçare, e cila vuante nga hipertensioni. Ministria e Shëndetësisë njoftoi: “Ndërron jetë në spitalin infektiv...

Një tjetër rast me Coronavirus në Lezhë, pacientja dyshohet se ka infektuar dhe stafin mjekësor

para një jave - Ekonomia Online

Një tjetër rast është konfirmuar me covid 19 në Lezhë. Pacientja ishte e shtruar në pavion e ortopedisë ku i është nënshtruar një operacioni, simptomat nuk kanë qenë të dukshme se mund të jetë e prekur...

Një tjetër rast me koronavirus në Lezhë, pacientja dyshohet se ka infektuar dhe stafin mjekësor

para një jave - Periskopi

Një tjetër rast është konfirmuar me covid 19 në Lezhë. Pacientja ishte e shtruar në pavion e ortopedisë ku i është nënshtruar një operacioni, simptomat nuk kanë qenë të dukshme se mund të jetë e prekur...

Pacientja ndërron jetë në Spitalin Infektiv, shkon në 6 numri i të vdekurve në Shqipëri

para një jave - Arbresh

Një paciente 71-vjeçare nga Tirana është viktima e radhës e koronavirusit në Shqipëri, duke e çuar në 6 numrin zyrtar të viktimave. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se e moshuara ndërroi jetë mbrëmjen...

Edhe një viktimë tjetër në Shqipëri nga COVID-i

para një jave - Epoka e Re

Mbrëmë  vonë ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID 19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht prej përpjekjeve...

Lajme të mira nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Arbresh

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me koronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por krahas këtyre 71 personave që tashmë janë konfirmuar si të prekur me Covid-19, ka të atillë të cilët janë duke ia...

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Periskopi

Ka shkuar në gjashtë numri i viktimave nga coronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka lajmëruar mbrëmjen e së mërkurës se një tjetër paciente e prekur nga Coronavirus ndërroi jetë në Spitalin...

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Pa censure

Spitali Infektiv i Tiranës njofton se një paciente e infektuar me Covid-19 ka ndërruar jetë. Viktima është e moshës 71-vjeçare, e gjashta në Shqipëri, mësohet se vuante edhe nga hipertensioni. Gjatë ditës...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Pa censure

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Ndërron jetë në spitalin Infektiv 71-vjeçarja, shkon në gjashtë numri i viktimave nga Covid-19

para një jave - Gazeta Telegraf

Mbrëmjen e sotme, ka ndërruar jetë një 71 vjeçare, si pasojë e koronavirusit Covid-19. 71 vjeçarja vuante edhe nga hipertensioni. Pas infektimit me Covid-19, ajo ishte shtruar në spitalit Infektiv dhe...

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri

para një jave - Ekonomia Online

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71 vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar. Pavarësisht përpjekjeve...

Vdes 71-vjecarja tek Infektivi, viktima e gjashte e koronavirusit ne Shqiperi

para një jave - LajmiFundit

Shenohet viktima e gjashte e koronavirusit ne Shqiperi. Mesnaten e kaluar ka humbur jeten nje grua 71 vjecare e cila ishte prekur nga virusi nderkohe qe kishte edhe probleme shendetesore me hipertensionin....

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Klan Kosova

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar. Pavarësisht përpjekjeve...

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Alsat-M

Spitali Infektiv i Tiranës njofton se një paciente e infektuar me Covid-19 ka ndërruar jetë. Viktima  është e moshës 71-vjeçare, e gjashta në Shqipëri, mësohet se vuante edhe nga hipertensioni. Gjatë ditës...

COVID-19/ Shkon në 6 numri i viktimave, MSH: Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 71-vjeçare, vuante nga hipertensioni

para një jave - BalkanWeb

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive,...

Shënohet viktima e 6-të nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Klan

Shënohet viktima e 6-të nga koronavirusi në Shqipëri Ka ndërruar jetë në spital një grua e infektuar nga koronavirusi COVID-19, duke e çuar në 6 numrin e viktimave. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë...

Shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Shprehja.com

Spitali Infektiv i Tiranës njofton se një paciente e infektuar me Covid-19 ka ndërruar jetë. Viktima  është e moshës 71-vjeçare, e gjashta në Shqipëri, mësohet se vuante edhe nga hipertensioni. Gjatë ditës...

COVID-19, zyrtare: Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 71-vjeçare, shkon në 6 numri i të vdekurve

para një jave - Gazeta Tema

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht...

Koronavirus, shkon në 6 numri i viktimave në Shqipëri, vdes 71-vjeçarja

para një jave - Sinjali

Një lajm i keq vjen nga spitali Infektiv në Tiranë, ku një paciente e infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë pak minuta më parë. Viktima 71-vjeçare, e gjashta në Shqipëri, mësohet se vuante edhe nga hipertensioni,...

Ndërron jetë pacientja 71-vjeçare me koronavirus, shkon në 6 numri i viktimave në Shqipëri

para një jave - Lajmi.net

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, 71-vjeçarja me hipertension, e shtruar prej 7 ditësh në spitalin Infektiv, nuk arriti të mbijetojë. 71-vjeçarja është viktima e gjashtë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri....

Shqipëri, një 71 vjeçare vdes nga coronavirusi

para një jave - Kallxo

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive me respirator, raporton TopChannel . Pavarësisht përpjekjeve...

Ministri Vitia: Nevojitet edhe testi kontrollues për të vërtetuar nëse është shëruar apo jo pacienti

para një jave - Insajderi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se për të vërtetuar nëse është shëruar plotësisht apo jo pacienti që rezultoi negativ në testin e sotëm, duhet edhe dy testime. Vitia tha se për informimin...

Viktima e 6 nga koronavirusi në Shqipëri. Ndërron jetë 71-vjeçarja nga Tirana

para një jave - Koha Jone

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Lajmi është...

Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti

para një jave - Anadolu Agency

Prishtinë Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e koalicionit të udhëhequr nga Albin Kurti, afër 2 muaj pas formimit. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë...

Ministri Vitia jep detaje për pacientin i cili është drejt shërimit nga koronavirusi

para një jave - Koha.mk

Arben Vitia, ministri i Shëndetësisë ka bërë me dije se njëri nga pacientët e prekur nga koronavirusi është drejt shërimit. Vitia, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se testi i dytë që i është bërë...

Dy fëmijë të prekur me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Vizion Plus

Dy fëmijë nën 14 vjec janë në mesin e të prekurve nga COVID -19 në Shqipëri. Njeri prej fëmijeve është 3 vjec ndërsa tjetri 13 vjec. Mësohet se ata janë në gjëndje të stabilzuar. Në total numri I të prekurve...

Ora policore, rruget e Gostivarit të boshatisura | FOTO

para një jave - Gostivari Sot

Dënimet e shqiptuara për personat që thyen rregullat e orës policore, duket që kanë disciplinuar qytetarët e Gostivarit. Nga fotografitë e realizuara në ora 22:00 në rruget e qytetit, nuk shihen asnjë...

LAJMI I FUNDIT: Edhe një person vdes në Shqipëri nga koronavirusi

para një jave - Infokusi

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht...

Lajm i mirë nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Sinjali

Lajme të mira na vijnë nga Klinika Infektive e QKUK-së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koronavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Shqipëri: Edhe një i vdekur nga koronavirus

para një jave - Epoka e Re

Gjatë mbrëmjes së sotme ka vdekur një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive me respirator. Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, 71-vjeçarja...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gentiana Hasani 25/03/2020 19:53 Lajme të mira na vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke...

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Zyrtare

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar. Pavarësisht përpjekjeve...

Ministria e Shëndetësisë/Zyrtare COVID-19/ Ndërron jetë në spitalin infektiv pacientja 71-vjeçare, vuante nga hipertensioni

para një jave - Lexo

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në spitalin Infektiv, në terapi intensive, në frymëmarrje të drejtuar (respirator). Pavarësisht...

Pesë mjekë në Maqedoni me koronavirus

para një jave - Lajmi.net

Këta mjekë kanë pasur kontakte me shefen e klinikës që është infektuar javë më parë në Itali. Të pestë mjekët pozitiv me koronavirus janë vetizoluar në shtëpi. Ndërsa në ditët e ardhshme do të vazhdojnë...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gentiana Hasani 25/03/2020 19:53 Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë prej orës 16:00 deri në 05:00

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 19:45 Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës. Pra, sipas qeverisë do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00...

QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Zhurnal

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e ...

Vitia: Pacienti i parë me coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Telegrafi

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me coronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 19:21 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Alsat-M

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të mërkurën se testi i një pacienti, i identifikuar më herët me koronavirus, ka dalë negativ. “Nevojitet edhe testi kontrollues dhe shpresojmë...

Një pacient me koronavirus në Kosovë afër shërimit

para një jave - Insajderi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti...

Një pacient me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Albeu

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ . Por thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti...

Në fundjavë ndalohet lëvizja e qytetarëve gjatë këtyre orëve

para një jave - OraInfo

Për shkak të koronavirusit, ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë prej orës 16:00 deri në 05:00 në Maqedoninë e Veriut. Qeveria e Maqedonisë Veriore gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më...

Ahmeti: Edhe disa pacientë janë afër shërimit nga coronavirusi

para një jave - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia minuta më parë ka njoftuar se një pacient që ka rezultuar pozitiv me COVID-19 është afër shërimit. Ndërkaq, infektologu Salih Ahmeti për KALLXO.com ka thënë se edhe...

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë, të infektuar gjithsej 71 persona

para një jave - Koha.mk

Prishtinë, 25 mars – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) publikoi sot pasdite se tetë raste të reja të personave të infektuar me virusin Kovid-19 janë zbuluar në vend, me ç’rast...

Maqedoni e Veriut, qeveria miraton kufizim të ri të lëvizjes gjatë fundjavave

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka vendosur që ndalesa e lëvizjes gjatë fundjavave të fillojë nga ora 16:00 dhe të përfundojë në ora 05:00, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç thuhet...

Edhe 8 raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - TV Koha

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Kjo u bë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. “Sot me 25.03.2020 në...

Shkon në 146 numri i të prekurve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - TV Koha

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me Coronavirus dhe janë kryer 111 testime. Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera, ajo...

Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë ka infektuar pesë persona

para një jave - TV Koha

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë. “Nga Klinika e Dermatologjisë pesë...

Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni

para një jave - TV Koha

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Lajmi i fundit nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Zeri

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Vitia: Pacienti i parë me coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Derveni

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me coronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë ka infektuar pesë persona

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 18:42 Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë....

Vitia paralajmëron rastin e parë me pacientin e shëruar me koronavirus

para një jave - Klan Kosova

Ministri i shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se kemi rezultatin e parë NEGATIV të njërit nga pacientët me COVID 19 pozitiv. Në Facebook ai mes tjerash shkroi se “në ndërkohë nevojitet edhe testi kontrollues...

8 pacientë të rinj në Kosovë, tani regjistrohen 71 raste gjithësej

para një jave - Vizion Plus

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Një pacient në Kosovë drejt shërimit nga koronavirusi

para një jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të mërkurën se testi i një pacienti, i identifikuar më herët me koronavirus, ka dalë negativ. “Nevojitet edhe testi kontrollues dhe shpresojmë...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - TV Koha

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

Qeveria sjellë vendim: Ndalohet lëvizja gjatë uikendit nga ora 16 deri në ora 05

para një jave - TV Koha

Me qëllim mbrojtje më e madhe e qytetarëve nga përhapja e korona virusit, Qeveria ka sjellë vendim për masa shtesë për lëvizjen e qytetarëve, informon Zhurnal. Me këtë vendim, Qeveria ka vendosur që të...

Lajme të mira nga Klinika Infektive e QKUK-së: Dy pacientë me koronavirus drejt shërimit

para një jave - OraInfo

Dy pacientë me koronavirus në vendin tonë janë drejt shërimit. Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK-së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Shprehja.com

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të mërkurën se testi i një pacienti, i identifikuar më herët me koronavirus, ka dalë negativ. “Nevojitet edhe testi kontrollues dhe shpresojmë...

Rezultojnë pozitivë 8 persona, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Zhurnal

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34...

Filipçe: Prej sot do të jepet terapia për virusin korona, por nuk i jepet çdo pacientit

para një jave - Portalb

Venko Filipçe, Ministri për shëndetësi ka sqaruar se qytetaret munden të marrin tashmë kombinimin e medikamenteve kundër virusit korona, por në asnjë mënyrë vet, transmeton Portalb.mk . “Duke e marrë parasysh...

Lajmi i fundit nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - GazetaBlic

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë ka infektuar pesë persona

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë. “Nga Klinika e Dermatologjisë pesë...

Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë ka infektuar pesë persona

para një jave - Derveni

Pesë nga 29-të rastet e reja pozitive ndaj koronavirusit janë persona që kanë pasur lidhje me ish-drejtoreshën e Klinikës për Sëmundje të Lëkurës. Ata janë asimptomatik, pa simptoma të sëmundjes, por testet...

Edhe 8 raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - Telegrafi

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Kjo u bë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. “Sot me 25.03.2020 në...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë — 71 të prekur gjithsej

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 18:16 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera, raporton Gazeta...

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë, arrin në 71 numri i të infektuarve

para një jave - Medial

Janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes një komunikate, ku theksohet që pasi janë testuar 34 mostra, tetë nga to kanë rezultuar pozitiv...

Shënohet viktima e 6-të nga Koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Illyria

Ministria e Shëndetësisë/Zyrtare COVID-19/ pacientja 71-vjeçare, vuante nga hipertensioni Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në...

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë, të infektuar gjithsej 71 persona

para një jave - TV21

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) publikoi sot pasdite se tetë raste të reja të personave të infektuar me virusin Kovid-19 janë zbuluar në vend, me ç’rast numri zyrtar i bartësve...

Shënohet viktima e 6-të nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Arbresh

Ka ndërruar jetë në spital një grua e infektuar nga koronavirusi COVID-19, duke e çuar në 6 numrin e viktimave në Shqipëri. Viktima është një paciente 71-vjeçare nga Tirana, thotë Ministria e Shëndetësisë,...

Plus tetë raste të reja me Koronavirus, shkon numri në 71

para një jave - Insajderi

Janë regjistruar plus tetë raste të reja me Koronavirus. Numri sipas IKSHPK-së ka shkruar në 71, shkruan Insajderi. “Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR,...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus, sot janë analizuar 34 mostra

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 18:16 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera, raporton Gazeta...

Një pacient me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Lajmi.net

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar negativ. Por thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht...

Filipçe: Pesë persona nga Klinika për Sëmundje të Lëkurës pozitiv ndaj koronavirusit

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Pesë nga 29-të rastet e reja pozitive ndaj koronavirusit janë persona që kanë pasur lidhje me ish-drejtoreshën e Klinikës për Sëmundje të Lëkurës. Ata janë asimptomatik,...

Rezulton negativ njëri nga të infektuarit me koronavirus në Kosovë

para një jave - Sinjali

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se njëri nga pacientët me COVID-19 ka rezultuar negativ, por ka shtuar se nevojitet edhe testi kontrollues për të vërtetuar se është pacienti i parë në...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Zeri

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur se një pacient i cili është konfirmuar pozitivë me koronavirus, tashmë pas testit të bërë ka rezultuar negativ. Ai ka thënë se nevojitet edhe testi...

Ministri Vitia: Kemi rezultatin e parë negativ të njërit nga pacientët që ishte infektuar me COVID-19

para një jave - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se një pacient pozitiv me COVID-19 është afër shërimit. Sipas ministrit Vitia, njëri nga pacientët me COVID 19 ka rezultuar negative në testin e parë. Sipas...

Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Alsat-M

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK  me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra...

Shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - BalkanWeb

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Ministri Vitia jep lajmin e mirë, një pacient kosovar shërohet nga koronavirusi

para një jave - OraInfo

Një pacient kosovar është shëruar nga koronavirusi. 11 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë, duke quar kështu numrin e të infektuar në 71. Por një lajm i mirë sapo është bërë i ditur nga...

​Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - GazetaBlic

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me koronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Insajderi

“Sot kemi edhe një paciente të vdekur e sëmurë nga virusi Korona, e cila për kohë të gjatë ishte në aparate të frymëmarrjes artificiale. Edhe përkundër të gjitha përpjekjeve të mjekëve dhe infermiereve...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë prej orës 16:00 deri në 05:00

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T17:06:27+01:00 Ndalohet lëvizja për të gjithë qytetarët gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) prej orës 16 deri në orën 5, vendosi Qeveria në seancën e sotme me qëllim të mbrojtjes...

Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar

para një jave - Portalb

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, nga 34 mostra të testuara, janë konstatuar pozitive tetë raste të reja me koronavirus, transmeton Koha.net . Rastet e konfirmuara pozitive, sipas...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri,...

Kosovë, dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - InfoShqip

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

RMV, Kufizime të reja për qarkullimin e qytetarëve

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 17:37 Oliver Spasovski, kryeministri i RMV-së në konferencën për media informoi për masat e reja për parandalimin e virusit korona, përcjell GazetaExpress nga Portalb....

Rezultojnë pozitivë 8 persona, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Koha Jone

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë....

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë, arrin në 71 numri i të infektuarve

para një jave - Klan Kosova

Janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas IKSHPK-së, janë raste kontakti prej të cilëve 4 raste janë me vendbanim në fshatin Domanek- Malishevë,...

“RAPORTI COVID – 19” Shqipëri, Kosovë, Mal i Zi, Maqedoni e Veriut – Cili mban numrin më të lartë të të prekurve?

para një jave - Koha.mk

Mali i Zi është vendi me numrin më të ulët të të prekurve me COVID-19, nga Shqipëria, Kosova, apo Maqedonia e Veriut. Në total ka pasur vetëm 29 raste të prekura me coronavirus, prej të cilëve është shënuar...

Shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Albeu

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus , kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Mësohet nga cilat vende janë 8 të prekurit e fundit me koronavirus

para një jave - OraInfo

8 të infektuarit me koronavirus janë nga Prishtina, Malisheva e Vushtrria. Ka shkuar në 71 numri i raste me koronavirus në Kosovë. 8 raste të reja janë konfirmuar sot nga IKSHPK-ja. Katër prej rasteve...

Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Shprehja.com

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK  me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars – Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit....

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Në Klinikën për Sëmundje Infektuese sot ndërroi jetë një paciente 66-vjeçare nga Dibra e prekur nga koronavirusi, e cila për një kohë të gjatë ndodhej në makinën respiratore....

Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - Aktuale

IKSHPK ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 8 raste të infektuar me koronavirus, duke quar kështu numrin e përgjithshëm në 71. “Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me...

Shënohet viktima e 3-të nga koronavirusi, 29 raste të reja, numri i përgjithshëm i të infektuarve arrin në 177

para një jave - TV21

Virusi Korona morri edhe viktimën e tretë në vend. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se ka ndërruar jetë pacientja, 66 vjeçare nga Dibra e cila një kohë të gjatë ishte vendosur në aparatet...

Ja nga cilat komuna janë 8 të infektuarit me koronavirus në Kosovë

para një jave - Zeri

Para pak minutash janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me koronavirus. Prej tyre 4 janë nga Malisheva, 3 nga Prishtina dhe një nga Komuna e Vushtrrisë. “Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti...

Ora policore gjatë fundjavës në Maqedoni do të zgjasë prej 16:00 deri në 5 të mëngjesit

para një jave - Telegrafi

Ministri teknik i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski bëri të ditur se Qeveria tashmë ka marrë vendim për kufizim shtesë të lëvizjes gjatë fundjavës. Ai theksoi se do të ndalohet lëvizja...

Të prekurit e fundit me coronavirus nga Malisheva, Prishtina e Vushtrria

para një jave - Kallxo

Rastet e reja të prekura me coronavirus janë nga Malisheva, Prishtina e Vushtrria. Numri i të prekurve me coronavirus në Kosovë është rritur në 71. Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Evropa e Lirë

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - OraInfo

Ka shkuar në 71 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë. IKSHPK ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 8 raste të infektuar me koronavirus, duke quar kështu numrin e përgjithshëm në 71. “Sot me 25.03.2020...

Tetë të prekurit me koronavirus: 4 janë nga Malisheva, 3 nga Prishtina dhe 1 nga Vushrria

para një jave - GazetaBlic

Para pak minutash janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me koronavirus, raporton Gazeta Blic . Prej tyre 4 janë nga Malisheva, 3 nga Prishtina dhe një nga Komuna e Vushtrrisë. “ Rastet e konfirmuara pozitive...

Ministri Vitia: Nevojitet edhe testi kontrollues për të vërtetuar nëse është shëruar apo jo pacienti

para një jave - Bota Press

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se për të vërtetuar nëse është shëruar plotësisht apo jo pacienti që rezultoi negativ në testin e sotëm, duhet edhe dy testime. Vitia tha se për informimin...

Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - Anadolu Agency

Prishtinë Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke...

Tetë të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë janë nga këto komuna

para një jave - Sinjali

Sot janë konfirmuar edhe tetë raste të reja të infektuara me COVID-19 në Kosovë. Sic njofton IKSHPK, rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti prej të cilëve 4 raste janë me vendbanim në fshatin...

LAJMI I FUNDIT: Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në kosovë

para një jave - Zeri

Edhe 8 raste me koronavirus janë konfirmuar në Kosovë, raporton Zëri.info" Më posht gjeni komunikatën e IKSHPK Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR,...

Tetë raste të reja me coronavirus, numri i të prekurve arrin në 71

para një jave - Kallxo

Tetë raste të reja kanë rezultuar pozitive me coronavirus pas analizave të kryera gjatë ditës së sotme. Kështu ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike duke shtuar se numri i të prekurve në...

“RAPORTI COVID – 19” Shqipëri, Kosovë, Mal i Zi, Maqedoni e Veriut – Cili mban numrin më të lartë të të prekurve?

para një jave - Koha.mk

Mali i Zi është vendi me numrin më të ulët të të prekurve me COVID-19, nga Shqipëria, Kosova, apo Maqedonia e Veriut. Në total ka pasur vetëm 29 raste të prekura me coronavirus, prej të cilëve është shënuar...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Iliria News

Në Klinikën për Sëmundje Infektuese sot ndërroi jetë një paciente 66-vjeçare nga Dibra e prekur nga koronavirusi, e cila për një kohë të gjatë ndodhej në makinën respiratore. “Sot e kemi edhe një paciente...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me koronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Tetova Sot

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - TV21

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi, 5 të punësuar në Klinikën e Dermatologjisë të infektuar

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 16:38 Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00 njoftoi se ka ndërruar jetë një grua 66-vjeçare nga Dibra e cila paraprakisht ka pranuar...

RMV, Kufizime të reja për qarkullimin e qytetarëve

para një jave - Portalb

Oliver Spasovski, kryeministri i RMV-së në konferencën për media informoi për masat e reja për parandalimin e virusit korona, transmeton Portalb.mk . Me qëllim mbrojtjen më të madhe të vendbanimeve nga...

Lezhë/ 3 raste të reja me covid-19

para një jave - Top Channel

Pas rastit të infermieres me koronavirus që u konfirmua ditën e djeshme në Lezhë gjate 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe tre raste te reja. Bëhet me dije se janë infektuar një tjetër infermiere një...

Shqiptarja në Maqedoni vdes nga koronavirusi

para një jave - Zeri

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në Maqedoninë e Veriut. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tanimë e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Alsat-M

Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e...

Të shtunën dhe të dielën ora policore nga ora 16

para një jave - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Qeveria e Republikeës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e saj të fundit ka vendos masa të reja për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, raporton Koha.mk Related Posts...

Regjistrohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut

para një jave - Evropa e Lirë

Ka arritur në tre numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për Alije Mustafa, 66 vjeçe nga fshati Ballancë i Zhupës. Ajo ishte pacientja e parë e cila së bashku me bashkëshortin...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Tetova Sot

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Qeveria sjellë vendim: Ndalohet lëvizja gjatë uikendit nga ora 16 deri në ora 05

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars – Zhurnal.mk – Me qëllim mbrojtje më e madhe e qytetarëve nga përhapja e korona virusit, Qeveria ka sjellë vendim për masa shtesë për lëvizjen e qytetarëve, informon Zhurnal. Me këtë vendim,...

Një tjetër paciente me koronavirus ndërron jetë në Maqedoninë e Veriut, viktima një 66-vjecare nga Dibra

para një jave - BalkanWeb

Ministri i Shëndetësisë të Maqedonisë së Veriut Venko Filipce  në një dalje për mediat, ka informuar se sot ka ndërruar jetë edhe një tjetër paciente me koronavirus në këtë shtet, duke cuar numrin e viktimave...

Sqaron Arben Vitia: Duhet edhe një test të dimë saktë nëse u shërua pacienti me Koronavirus

para një jave - Infokusi

Më herët në media u raportua se një pacient i infektuar me Koronavirus është shëruar në Kosovë. Por, qëministri i Shëndetësisë po thotë që një test ka dalë negativ, e tash duhet edhe një që të dihet përfundimisht,...

Qeveria solli vendim për ndalimin e lëvizjes të të gjithë qytetarëve gjatë fundjavës prej orës 16 deri në orën 5

para një jave - TV21

Ndalohet lëvizja për të gjithë qytetarët gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) prej orës 16 deri në orën 5, vendosi Qeveria në seancën e sotme me qëllim të mbrojtjes më të madhe të popullsisë nga...

Tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - Flaka

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga terreni, prej tyre 8 kanë rezultuar...

146 të prekur nga COVID-19, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Flaka

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Orët policore në fundjavë, 16:00 të pasdites deri në 05:00 të mëngjesit

para një jave - Derveni

Qeveria ka dalë me një komunikatë të re ku ka bërë me dije orët policore gjatë fundjavës, ato do të jenë prej orës 16 të pasdites deri në orën 5 të mëngjesit. Rregullorja e re vlen vetëm për ditën e shtunë...

Shënohet viktima e tretë nga coronavirusi në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në një konferencë për shtyp informoi se sot ka ndërruar jetë edhe një paciente me coronaviurs, njofton Telegrafi Maqedoni “Sot kemi edhe një paciente që ka humbur...

177 të infektuar në Maqedoni, kjo është harta e përhapjes së koronavirusit

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 16:06 Në 24 orët e fundit regjistrohen edhe 29 raste të reja me Virusin Korona në vend, njofton Ministria e Shëndetësisë. Prej tyre, 20 në Shkup, 3 në Kumanovë, 3 në Veles,...

Viktima e tretë në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi

para një jave - Zëri i Amerikës

Një grua nga Dibra është viktima e tretë e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. Ajo mbahej në aparate frymëmarrjeje artificiale për më shumë se dhjetë ditë dhe gjendja e saj, siç njoftoi ministri i Shëndetësisë...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Shprehja.com

Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e...

Lajme shpresëdhënëse nga QKUK: Dy pacientë me Coronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Gazeta Monitor

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Durrës: 2 punonjës të policisë me koronavirus

para një jave - Albinfo

Dy punonjës të Drejtorisë së Policisë së qarkut Durrës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Teksa njëri prej tyre, me detyrë shef i burimeve njerëzore është dërguar në Tiranë, punonjësja tjetër ka rezultuar...

Viktima e 3 në vend nga koronavirusi, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Derveni

177 të prekur nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Gostivari Sot

Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Alsat-M

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Koha.mk

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Lajm i mirë, shërohet një pacient kosovar nga koronavirusi

para një jave - Tetova1

8 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë, duke quar kështu numrin e të infektuar në 71. Por një lajm i mirë sapo është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Vitia tha se kanë...

Virusi korona mori jetën e 3-të në RMV, 5 të punësuar në Klinikën e Dermatologjisë të infektuar

para një jave - Portalb

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00 njoftoi se ka ndërruar jetë një grua 66-vjeçare nga Dibra e cila paraprakisht ka pranuar terapi kronike për hipertension....

Edhe një viktimë nga Covid-19, ndërron jetë 66 vjeçarja nga Dibra

para një jave - Koha.mk

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Related Posts Shkup, dy pjesëtarë të ushtrisë infektohen...

Lezhë, tri raste të reja me Covid-19

para një jave - Klan Kosova

Pas rastit të infermieres me koronavirus që u konfirmua ditën e djeshme në Lezhë gjate 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe tre raste te reja. Bëhet me dije se janë infektuar një tjetër infermiere një...

Në Maqedoninë e Veriut shënohet viktima e tretë nga koronavirusi

para një jave - Klan Kosova

177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut,...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - Tetova Sot

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

Qeveria sjellë vendim: Ndalohet lëvizja gjatë uikendit nga ora 16 deri në ora 05

para një jave - Ina

Me qëllim mbrojtje më e madhe e qytetarëve nga përhapja e korona virusit, Qeveria ka sjellë vendim për masa shtesë për lëvizjen e qytetarëve, informon Zhurnal. Me këtë vendim, Qeveria ka vendosur që të...

Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Ina

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

Tjetër viktimë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Vizion Plus

Shkon në 3 numri i viktimave nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut pasi një tjetër pacient humbi jetën ditën e sotme. Lajmi u bë i ditur nga autoritetet shëndetesore pasditen e kësaj të mërkurë. Ndërkohë...

Pacienti i parë me coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Shenja

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me coronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Pacienti në Kosovë drejt shërimit nga koronavirusi

para një jave - Albinfo

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të mërkurën se testi i një pacienti, i identifikuar më herët me koronavirus, ka dalë negativ. “Nevojitet edhe testi kontrollues dhe shpresojmë...

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri, cilat qytete pas Tiranës janë më të prekurit

para një jave - Insajderi

Është rritur ndjeshëm numri i të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Një 66-vjeçare nga Dibra, viktima e tretë nga virusi korona në RMV: Gjithsej 177 të infektuar

para një jave - Portalb

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën për shtyp të orës 16:00 njoftoi se ka ndërruar jetë një grua 66-vjeçare nga Dibra e cila paraprakisht ka pranuar terapi kronike për hipertension....

Koronavirusi në Kosovë, gjendja e të prekurve, e qëndrueshme

para një jave - Top Channel

Në Kosovë, aktualisht, 63 persona rezultojnë të prekur nga Covid 19 dhe gjendja e 28 pacientëve të shtruar në klinikën infektive, sipas zyrtarëve, është e qëndrueshme. Kjo është konfirmuar për kosova pres...

Lajm i mirë, shërohet një pacient kosovar nga koronavirusi

para një jave - Infokusi

11 raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë, duke quar kështu numrin e të infektuar në 71. Por një lajm i mirë sapo është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Vitia tha se...

Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë diagnostikuar edhe 8 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë ka...

Maqedoni/ Shënohet viktima e tretë nga virusi korona

para një jave - Aktuale

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

Rezultojnë pozitivë 8 persona, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Lexo

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë....

Viktima e 3 në vend, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Alsat-M

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë. Loading...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para një jave - RTV 21

Gjithsej 177 të prekur nga koronavirusi Ditën e sotme nga Ministria e Shëndetsisë së Maqedonisë është raportuar për 29 raste të reja pozitive me koronavirus, në 24 orët e fundit. Sipas qyteteve: Shkupi...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedonine e Veriut

para një jave - OraInfo

Ka shkuar në 3 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. 177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë,...

Ministri Vitia me njoftim shtesë: Për të ditur nëse pacienti është shëruar plotësisht, duhen edhe dy testime

para një jave - Gazeta Observer

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se për të vërtetuar nëse është shëruar plotësisht apo jo pacienti që rezultoi negativ në testin e sotëm, duhet edhe dy testime. Vitia tha se për informimin...

Ministri Vitia: Kemi rezultatin e parë negativ të njërit nga pacientët që ishte infektuar me COVID-19

para një jave - Pa censure

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se një pacient pozitiv me COVID-19 është afër shërimit.Sipas ministrit Vitia, njëri nga pacientët me COVID 19 ka rezultuar negative në testin e parë. Sipas...

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri, cilat qytete pas Tiranës janë më të prekurit

para një jave - Zhurnal

Është rritur ndjeshëm numri i të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, shkon në 71

para një jave - Tetova Sot

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra...

177 të prekur nga koronavirusi në vend, harta zgjerohet në Veles dhe Prilep

para një jave - Alsat-M

Në 24 orët e fundit regjistrohen edhe 29 raste të reja me Virusin Korona në vend, njofton Ministria e Shëndetësisë. Prej tyre, 20 në Shkup, 3 në Kumanovë, 3 në Veles, 2 në Prilep dhe 1 në Dibër. Sipas...

Viktima e 3 në Maqedoni, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Albeu

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Ministri Filipçe ka deklaruar se pacientja tashmë e...

Maqedoni e Veriut, konfirmohet viktima e 3-të nga koronavirusi

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Maqedoni e Veriut, konfirmohet viktima e 3-të nga koronavirusi. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Aktuale

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Pesë persona nga Klinika Dermatologjike pozitiv në koronavirus, Filipçe: Janë në izolim shtëpiak

para një jave - TV21

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se pesë persona nga Klinika Dermatologjike kanë rezultuar pozitivisht ndaj virusit CoVid-19. Filipçe ka thënë se pesë personat janë kolegë të drejtoreshës...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Shprehja.com

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Lajm

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga terreni, prej tyre 8 kanë rezultuar...

Nga këto komuna të Kosovës janë 8 të infektuarit e fundit

para një jave - Infokusi

Janë konfirmuar 8 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, duke çuar kështu në 71 numrin e të infektuarve. Njoftim ky zyrtar nga IKSHPK. ” Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti prej të...

Edhe një viktimë nga Covid-19, ndërron jetë 66 vjeçarja nga Dibra

para një jave - TV21

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Ministri Filipçe ka deklaruar se pacientja tashmë e...

Malisheva shënon edhe 4 raste të reja me Covid19, Prishtine me plus 3

para një jave - Infokusi

Edhe tetë raste të tjera me COVID19 janë regjistruar sot në Kosovë. Tash numri shkon në 71. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka dhënë detaje në lidhje me këto raste. Sipas Institutit sot në Laboratorin...

Tre të vdekur nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut

para një jave - Albinfo

Ka arritur në tre numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për Alije Mustafa, 66 vjeçe nga fshati Ballancë i Zhupës. Ajo ishte pacientja e parë e cila së bashku me bashkëshortin...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë prej orës 16:00 deri në 05:00 në Maqedoninë e veriut

para një jave - Periskopi

Qeveria e Maqedonisë Veriore gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit....

Koronavirusi merr viktimën e tretë në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Illyria

Shkup, 25 mars 2020 – Një grua nga Dibra është viktima e tretë e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. 66 vjeçarja vuante edhe nga hipertensioni. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, ka bërë të ditur...

Durrës/ 2 punonjës të Drejtorisë së Policisë me koronavirus- gjendja e pacientes, jo e mirë!

para një jave - Top Channel

Dy punonjës të Drejtorisë së Policisë së qarkut Durrës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Teksa njëri prej tyre, me detyrë shef i burimeve njerëzore është dërguar në Tiranë, punonjësja tjetër ka rezultuar...

LAJMI I FUNDIT: Edhe tetë raste me koronavirus

para një jave - Infokusi

Edhe tetë raste te reja me koronavirus janë paraqitur në Kosovë. Kështu ka bërë të ditru IKSHPK-ja përmes një komunikatë për medie, shkruan Gazeta inFokus. “Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Edhe tetë të infektuar me koronavirus në Kosovë

para një jave - Shenja

Edhe 8 raste me koronavirus janë konfirmuar në Kosovë. Më posht gjeni komunikatën e IKSHPK Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tridhjetë...

Lajme të mira nga QKUK: Dy pacientë me Covid-19 janë gati të shërohen

para një jave - Bota Press

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - Almakos

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë rezulton negativ

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se ka rezultuar negativ testi i sotëm i pacientit të parë të konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Por, intituti thekson...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me Coronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Ekonomia Online

Lajme të mira na vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Lajm fantastik nga QKUK: Dy pacientë me Coronavirus janë gati të shërohen

para një jave - Ekonomia Online

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe coronavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Të shtunën dhe të dielën ora policore do zbatohet nga 16:00

para një jave - InfoShqip

Qeveria e Republikeës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e saj të fundit ka vendos masa të reja për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës. “Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe...

Dy pacientë me koronavirus drejt shërimit

para një jave - Periskopi

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK’së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Albinfo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Këta janë dy pacientët me koronavirus që janë gati të shërohen në QKUK

para një jave - Gazeta Observer

Lajme të mira nga vijnë nga Klinika Infektive e QKUK-së. Aty dy pacientë të cilët kishin rezultuar Pozitiv me Covid-19, apo siç njihet ndryshe koroavirus, janë duke shkuar drejtë shërimit. Testet e dyta...

Tetë pacientë me coronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Telegrafi

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar për Kosovapress...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Fakti Ditor

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Orët policore në fundjavë, 16:00 të pasdites deri në 05:00 të mëngjesit

para një jave - Flaka

Qeveria ka dalë me një komunikatë të re ku ka bërë me dije orët policore gjatë fundjavës, ato do të jenë prej orës 16 të pasdites deri në orën 5 të mëngjesit. Rregullorja e re vlen vetëm për ditën e shtunë dhe të dielë.

Dy rastet e reja në Korçë/ Njëri një punonjës policie, tjetri një i moshuar

para një jave - Top Channel

Teksa harta e Covid-19 në Shqipëri vazhdon e zgjerohet, në Korçë u mësua se janë zbuluar dy raste të reja. Rreth tyre, Top Channel mëson se bëhet fjalë për një punonjës policie që mësohet se ka pasur histori...

Tre pacientë lënë Infektivin dhe nisen drejt banesave, gjithësej 17 të shëruar

para një jave - TV Koha

Tre pacientë kanë lënë sot Urgjencën e Infektivit, pasi janë shëruar nga COVID 19 dhe rezultatet e tyre kanë dalë negative. Siç shikoni në pamjet në video ata janë marrë me autoambulanca për tu dërguar...

Shërohet pacienti i parë me Coronavirus në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me coronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

​Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Insajderi

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar për Kosovapress...

Durrës: 2 punonjës të policisë me koronavirus

para një jave - Klan Kosova

Dy punonjës të Drejtorisë së Policisë së qarkut Durrës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Teksa njëri prej tyre, me detyrë shef i burimeve njerëzore është dërguar në Tiranë, punonjësja tjetër ka rezultuar...

Dy rastet e reja në Korçë/ Një oficer policie dhe 73-vjeçari i infektuar nga fqinjët

para një jave - Vizion Plus

Gjatë ditës së djeshme më shumë se 10 teste janë nisur drejt Tiranës, ndërsa vetëm dy janë rastet e reja në qytetin e Korçës. Burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për një oficer policie pranë drejtorisë...

Ministri Vitia:​ Pacienti i parë me coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Epoka e Re

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me coronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - Fakti Ditor

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

para një jave - Gazeta Observer

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK-ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është...

Shërohet pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Botapress 25 Mars – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar...

Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Gazeta e re

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me koronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Kosovë, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - Pa censure

IKSHPK ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 8 raste të infektuar me koronavirus, duke quar kështu numrin e përgjithshëm në 71. “Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me...

Mësohet sa persona i ka infektuar Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - TopShqip

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë. “Nga Klinika e Dermatologjisë pesë...

Mësohet sa persona i ka infektuar Drejtoresha e Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - InfoAlb

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot bëri të ditur se ka 5 persona të infektuar me coronavirus nga 30 testimet e para të punonjësve në Klinikën e Dermatologjisë. “Nga Klinika e Dermatologjisë pesë...

Lezhë/ 3 raste të reja me Covid-19, infermierja dhe sanitarja e prekur patën kontakt me një paciente pozitive

para një jave - Top Channel

Pas rastit të infermieres së prekur me koronavirus, që u konfirmua ditën e djeshme në Lezhë, gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe tre raste të reja. Bëhet me dijeni se janë infektuar një tjetër...

Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve në Shqipëri

para një jave - Ina

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Sipas te dhenave te fundit jane bere 111 testime...

Jo vetëm lajme të këqija, 17 shqiptarë u shëruan plotësisht nga koronavirusi

para një jave - Gazeta Tema

Ministria e Shëndetësisë në njoftimin e sotëm bëri me dije se është rritur përsëri numri i të infektuarve. Janë shënuar 23 raste të tjera brenda 24 orëve. Në deklaratën e saj Ministria njoftoi se ndodhen...

Lajm i mirë, pacienti i parë në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Arbresh

Tetë raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 në Kosovë, duke çuar kështu numrin e të infektuar në 71. Por një lajm i mirë sapo është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Vitia tha se...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Tetova Sot

Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e...

Një pacient me Coronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me Coronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti...

​Pacienti i parë me koronavirus në Kosovë drejt shërimit

para një jave - Periskopi

Në Kosovë deri më tani janë shënuar 71 raste me koronavirus, njëri nga ta ka vdekur. Por ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se njëri nga pacientët është drejt shërimit dhe tashmë njëri test ka rezultuar...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T17:06:27+01:00 Qeveria gjatë seancës së sotme solli vendime për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet edhe ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00...

23 Raste të Reja Konfirmohen në Shqipëri – Kruja i Shtohet Listës së Qyteteve të Prekura

para një jave - Zhurnal

Kufizoni kontaket me të tjerët. Rrobat tuaja mund t’i lani me një temperaturë të lartë dhe veçmas nga rrobat e anëtarëve të tjerë të familjes. Foto:Flickr Në një deklaratë për mediat Ministria e Shëndetësisë...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Medial

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend.

Orët policore në fundjavë, 16:00 të pasdites deri në 05:00 të mëngjesit

para një jave - Lajm

Qeveria ka dalë me një komunikatë të re ku ka bërë me dije orët policore gjatë fundjavës, ato do të jenë prej orës 16 të pasdites deri në orën 5 të mëngjesit. Rregullorja e re vlen vetëm për ditën e shtunë...

Të shtunën dhe të dielën ora policore do të vendoset nga ora 16!

para një jave - Almakos

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë periudhës së fundjavës, transmeton Gazeta Lajm. “Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe të Diel prej orës 16.00 deri ora 05.00...

Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar

para një jave - News33

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, nga 34 mostra të testuara, janë konstatuar pozitive tetë raste të reja me koronavirus. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas IKSHPK-së, janë raste...

Njëzet e nëntë raste të reja me koronavirus, gjithsej 177

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Ministria e Shëndetësisë kumtoi se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit në vend, prej të cilëve në Shkup 20, Kumanovë tre, Veles tre,...

Të shtunën dhe të dielën ora policore do të vendoset nga ora 16!

para një jave - Lajm

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë periudhës së fundjavës, transmeton Gazeta Lajm. “Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe të Diel prej orës 16.00 deri ora 05.00...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut me kufizime të reja: Ora policore në vikend prej orës 16:00- 05:00

para një jave - Shenja

Qeveria e Maqedonisë së Veritu ka sjellë vendim që të kufizoj lëvizjen e qytetarëve nga ora 16:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit. “Me qëllim mbrojtjen më të madhe të popullatës nga  shpërndarja e koronavirusit,...

Tre të sëmurë në gjendje të rëndë/ Edhe 23 të prekur në 24 orë, Kruja vatra e re e sëmundjes

para një jave - Vizion Plus

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarëve me coronavirus. Në 24 orët e fundit janë identifikuar  pozitiv 23 persona duke e çuar në total numrin 146. Nga 72 pacientët e shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë,...

Kosovë/Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Aktuale

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID-19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar drejtoresha...

Tre nga të prekur me koronavirus nga Prishtina

para një jave - Arbresh

Këtë orë të mbrëmjes Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar për tetë raste të reja. Katër prej tyre janë nga fshati Domanek në Malishevë, tre me vendbanim në Prishtinë dhe një në Studime...

Maqedoni, shënohet viktima e tretë nga koronavirusi

para një jave - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në një konferencë për shtyp informoi se sot ka ndërruar jetë edhe një paciente me coronaviurs. “Sot kemi edhe një paciente që ka humbur jetën e cila për një kohë...

Ora policore gjatë fundjavës në Maqedoni do të zgjasë prej 16:00 deri në 5 të mëngjesit

para një jave - Arbresh

Ministri teknik i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski bëri të ditur se Qeveria tashmë ka marrë vendim për kufizim shtesë të lëvizjes gjatë fundjavës. Ai theksoi se do të ndalohet lëvizja...

Koronavirusi, viktima e 3 në RMV

para një jave - Flaka

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Flaka

inistri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë mjekë...

INFOGRAFIKË E KDP / SHKUPI DHE KUMANOVA SHËNOJNË TË PREKUR TË RI ME COVID-19, NUMRI SHKON NË 148

para një jave - KDPolitik

Shkup, e martë, 24 mars – Gjatë 24 orëve të kaluar janë regjistruar gjithsej 29 persona të ri të infektuar me virusin COVID-19, duke e çuar kështu numrin e përgjithshëm në 177, njoftoi Ministria e Shëndetësisë....

Punonjësja e Policisë me Covid-19, gjendja jo e mirë

para një jave - Koha Jone

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me Covid-19 dhe janë kryer 111 testime. Dy punonjës të Drejtorisë së Policisë së qarkut Durrës, kanë rezultuar pozitivë. Teksa njëri prej tyre, me detyrë...

Maqedoni / 29 raste të reja me koronavirus, numri total shkon në 177

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 12:41 Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12:00 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell Gazeta Express. Në 24 orët e kaluara,...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T16:36:25+01:00 Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa...

Shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - LajmiFundit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike deklaruan se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën...

Spasovski: Ndalesa e re për lëvizje për fundjavë është për mbrojtje më të madhe, vlejnë edhe ndalesat e tjera paraprake

para një jave - News33

Gjatë fundjavës (të shtunën dhe të dielën) për të gjithë qytetarët ndalohet lëvizja prej orës 16 deri në orën 5 ditën e ardhshme. Vendimin e solli Qeveria, ndërsa në Fejsbuk e kumtoi kryeministri, Oliver...

23 Raste të Reja Konfirmohen në Shqipëri – Kruja i Shtohet Listës së Qyteteve të Prekura

para një jave - Medial

Kufizoni kontaket me të tjerët. Rrobat tuaja mund t’i lani me një temperaturë të lartë dhe veçmas nga rrobat e anëtarëve të tjerë të familjes. Foto:Flickr Në një deklaratë për mediat Ministria e Shëndetësisë...

Tetë raste të reja me coronavirus, numri i të infektuarve arrin në 71

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Tetë raste të reja kanë rezultuar pozitive pas analizave të kryera gjatë ditës së sotme, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK). Numri i përgjithshëm...

Tetë në terapi intensive, flet drejtoresha e Infektivit në Kosovë

para një jave - Albeu

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar për Kosovapress...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, sot janë analizuar 34 mostra

para një jave - Fakti Ditor

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera, raporton Gazeta Express. Kjo u bë e ditur përmes...

8 të infektuarit e fundit janë nga këto komuna të Kosovës

para një jave - Fakti Ditor

Janë konfirmuar 8 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, duke çuar kështu në 71 numrin e të infektuarve. Njoftim ky zyrtar nga IKSHPK. ” Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti prej të...

8 raste të reja me koronavirus, numri i të infektuarve shkon në 71

para një jave - Fakti Ditor

Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tridhjetë e katër (34) mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga...

8 të infektuarit e fundit janë nga këto komuna të Kosovës

para një jave - Gazeta Observer

Janë konfirmuar 8 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, duke çuar kështu në 71 numrin e të infektuarve. Njoftim ky zyrtar nga IKSHPK. ” Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti prej të...

29 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë informon se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me coronavirusin. “Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas qyteteve:...

Viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Zyrtare

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në vend. Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë...

146 të prekur nga COVID-19 në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Arbresh

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar

para një jave - Albinfo

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, nga 34 mostra të testuara, janë konstatuar pozitive tetë raste të reja me koronavirus. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas IKSHPK-së, janë raste...

​Në Kosovë shtohet numri i të prekurve me koronavirus

para një jave - Gazeta e re

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 34 mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga terreni, prej tyre 8 kanë rezultuar...

Edhe 8 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Botapress 25 Mars – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate...

Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Lajmi.net

Këtë e ka konfirmuar drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj-Berisha e cila tha se gjendja e pacientëve për momentin është stabile, derisa 8 prej tyre kanë nevojë edhe për oksigjen. Deri në këto...

Detaje/ Dy raste të reja me koronavirus në Korçë, njëri prej tyre polic, bashkëshortja e tij del…

para një jave - Medial

Janë dy rastet e reja të konfirmuara me koronavirus gjatë ditës së sotme në qytetin e Korçës. “BalkanWeb” mëson se, njeri prej tyre është punonjës policie. Ai se fundmi ka udhëtuar në një shtet tjetër...

Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektua

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate të nisur për...

Viktima e 3 në Maqedoni, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Tetova Sot

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Ministri Filipçe ka deklaruar se pacientja tashmë e...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Tetova Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

IKSHP: U testuan 34 mostra, 8 pozitiv me Covid 19

para një jave - PortaliOnline

IKSHP ka njoftuar ne oret e mbremjes ne lidhje me situaten epidemologjike ne Kosove. Ja njoftimi: SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Komunikatë për media Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera në laborator. Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Edhe 8 raste të reja me Coronavirus, sot janë analizuar 34 mostra

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin corona pas analizave të kryera. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate të nisur për...

Edhe 8 raste pozitive me Coronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar

para një jave - Ekonomia Online

Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tridhjetë e katër (34) mostra të marra të rasteve të hospitalizuara në Klinikën Infektive dhe nga...

Lajmi i fundit: Edhe 8 raste me koronavirus në Kosovë, shkon në 71 numri i të prekurve

para një jave - Periskopi

SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Komunikatë për media Sot me 25.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar tridhjetë e katër (34) mostra të marra...

Viktima e 3 në vend nga koronavirusi, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - InfoShqip

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Edhe 8 raste të reja me koronavirus, sot janë analizuar 34 mostra

para një jave - Gazeta Observer

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe tetë persona kanë dalur si pozitivë me virusin korona pas analizave të kryera. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate të nisur për...

Filipçe: Nga 29 rastet e reja sot, pesë kanë të bëjnë me drejtoreshën e klinikës për lëkurë

para një jave - Shenja

Nga 29 rastet e reja pesë janë nga klinika e lëkurës të cilët kanë pasur kontakt me drejtoreshën e klinikës e cila ishte e diagnostifikuar me koronavirus, tha ministri Venko FIlipçe, raporton SHENJA. Pesë...

LAJMI I FUNDIT: Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Shenja

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe ka thënë se numri i të prekurve në Maqedoni këto 24 orët e fundit është rritur për 29 raste. Ai ka thënë se është regjistruar viktima e tretë, gruaja nga Dibra, raporton...

Ministria e Shëndetësisë tregon se a ka shtretër dhe respiratorë të mjaftueshëm për rastet me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Boapress 25 Mars – Pas situatës së krijuar nga virusi Covid-19 në Kosovë, një numër klinikash të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, janë shndërruar në klinika ku trajtohen vetëm rastet e prekura...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim në Maqedoni, shkon në 9.964

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 12:06 Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964, përcjell GazetaExpress nga Alsat. Derisa në karantinë shtetërore...

Viktima e 3 në vend, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Almakos

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë.

29 raste të reja me virusin korona në RMV, gjithsej 177 të infektuar

para një jave - Portalb

Ministria e Shëndetësisë informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 raste të reja me virusin korona në vend, me çka numri i përgjithshëm ka arritur në 177, njofton Portalb.mk . Sipas qyteteve,...

Njëzet e nëntë raste të reja me koronavirus, gjithsej 177

para një jave - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Ministria e Shëndetësisë kumtoi se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit në vend, prej të cilëve në Shkup 20, Kumanovë tre, Veles tre, Prilep dy dhe...

Të shtunën dhe të dielën ora policore do të vendoset nga ora 16!

para një jave - Fol

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë periudhës së fundjavës, transmeton Gazeta Lajm. “Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe të Diel prej orës 16.00 deri ora 05.00...

29 raste të reja me virus korona në RMV, gjithsej 177 të infektuar

para një jave - Portalb

Ministria e Shëndetësisë informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 raste të reja me virusin korona në vend, me çka numri i përgjithshëm ka arritur në 177, njofton Portalb.mk . Sipas qyteteve,...

Regjistrohen 29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, shkon në 177 numri i të prekurve

para një jave - BalkanWeb

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Të prekurit me CoVid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Tre pacientë në gjendje kritike, zgjerohet harta

para një jave - Top Channel

Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Krujë dhe është zgjeruar në Tiranë, Korçë, Fier, Durrës, Lezhë, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe...

Covid-19/ 17 të shëruar në vendin tonë

para një jave - Blitz

Tre pacientë kanë lënë sot Urgjencën e Infektivit, pasi janë shëruar nga COVID 19 dhe rezultatet e tyre kanë dalë negative. Siç shikoni në pamjet në video ata janë marrë me autoambulanca për tu dërguar...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Alsat-M

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Loading...

Të prekurit me CoVid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Tre pacientë në gjendje kritike, zgjerohet harta

para një jave - Zhurnal

Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Krujë dhe është zgjeruar në Tiranë, Korçë, Fier, Durrës, Lezhë, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe...

Të dhënat më të fundit nga Infektivi, 3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para një jave - Medial

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

Maqedoni e Veriut, rritet në 177 numri i rasteve me COVID-19

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 29 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri i të prekurve me COVID-19 arrin në 177, transmeton...

Shqipëri: 23 raste të reja me Covid-19, numri i pacientëve me koronavirus ka shkuar në 146

para një jave - TV21

Në 24 orët e kaluara, në Shqipëri janë diagnostikuar 23 raste të reja të “Covid-19”, duke e çuar gjithsej në 146. – Në 24 orët e fundit, nga 111 persona të testuar, janë konfirmuar 23 raste të reja Covid19....

Koronavirusi merr viktimën e tretë në Maqedoni

para një jave - in7

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend Në Klinikën për Sëmundje Infektuese sot ndërroi jetë një paciente 66-vjeçare nga Dibra e prekur nga koronavirusi, e cila për një kohë të gjatë ndodhej në makinën...

Masa drastike kundër COVID-19, vetëizolohen rreth 10 mijë maqedonas

para një jave - BalkanWeb

Është rritur numri i qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, të cilët kanë shkuar në vetëizolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë...

Shqipëri, numri i të infektuarve me virusin korona arriti në 146

para një jave - Portalb

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Detaje/ Dy raste të reja me koronavirus në Korçë, njëri prej tyre polic, bashkëshortja e tij del…

para një jave - BalkanWeb

Janë dy rastet e reja të konfirmuara me koronavirus gjatë ditës së sotme në qytetin e Korçës. “BalkanWeb” mëson se, njeri prej tyre është punonjës policie. Ai se fundmi ka udhëtuar në një shtet tjetër...

Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve me koronavirus në vend. Harta e përhapjes

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 11:33 Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Sipas...

Shkon në 146 numri i të prekurve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Telegrafi

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me Coronavirus dhe janë kryer 111 testime. Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera, ajo...

Lajmi i mirë, ja sa shkon numri i pacientëve të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 25/03/2020 11:31 Hartës së shpërthimit të koronavirusit në vendin tonë iu shtuan 23 raste të reja në 24 orë duke e çuar në 146 shifrën totale të të prekurve nga COVID-19. Por zv...

Rastet e para të koronavirusit në Veles dhe Prilep

para një jave - TV21

Me 29 raste të reja të sotme të koronavirusit në Maqedoni, për herë të parë ka infeksione në Veles (tre persona) dhe Prilep (dy persona). Shumica e rasteve të reja janë nga Shkupi (20), nga Kumanova janë...

Viktima e tretë nga koronavirusi në vend

para një jave - Fol

Në Klinikën për Sëmundje Infektuese sot ndërroi jetë një paciente 66-vjeçare nga Dibra e prekur nga koronavirusi, e cila për një kohë të gjatë ndodhej në makinën respiratore. “Sot e kemi edhe një paciente...

3 raste të reja në Lezhë, infermierja dhe sanitarja patën kontakt

para një jave - Koha Jone

Në Shqipëri është rënduar situata nga Covid-19. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Në Lezhë janë regjistruar 4 të prekur. Pas rastit të infermieres...

Regjistrohen 29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, shkon në 177 numri i të prekurve

para një jave - Koha Jone

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, regjistrohen 23 raste të reja, preket dhe Kruja

para një jave - Medial

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

Maqedoni e Veriut, regjistrohen 29 raste të reja të koronavirusit të ri

para një jave - Anadolu Agency

Shkup Maqedoni e Veriut, regjistrohen 29 raste të reja të koronavirusit të ri (COVID-19) Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve...

MSH: 29 RASTE TË REJA, SHKON NË 177 NUMRI I TË INFEKTUARËVE

para një jave - Klan Macedonia

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 29 raste të reja me koronavirus, në qytetet Shkup – 20, Kumanovë – 3, Veles – 3, Prilep – 2, dhe Dibër – 1. Me këtë numri...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, 23 raste të reja

para një jave - GazetaBlic

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

29 raste të reja me koronavirus, gjithsej 177 të prekur

para një jave - Derveni

Ditën e sotme nga Ministria e Shëndetsisë, është raportuar për 29 raste të reja pozitive me koronavirus, në 24 orët e fundit. Sipas qyteteve: Shkupi (20), Kumanova (3), Velesi (3), Prilep (2) dhe Dibra...

Qeveria sjellë vendim: Ndalohet lëvizja gjatë uikendit nga ora 16 deri në ora 05

para një jave - Zyrtare

Me qëllim mbrojtje më e madhe e qytetarëve nga përhapja e korona virusit, Qeveria ka sjellë vendim për masa shtesë për lëvizjen e qytetarëve, informon Zhurnal. Me këtë vendim, Qeveria ka vendosur që të...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me koronavirus

para një jave - RTV 21

Harta zgjerohet me Krujën Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Mira Rakacolli, zv/Ministre e Shëndetësisë, deklaroi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19...

Maqedoni, 29 raste të reja me koronavirus, gjithsej 177

para një jave - Ina

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell in7. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në...

Përkeqësohet bilanci/ Shkon në 146 numri i të prekurve me CoVid-19 në Shqipëri, zgjerohet harta

para një jave - Top Channel

Ka shkuar në 146 numri i të prekurve me CoVid-19 në Shqipëri. “111 testime ne njerez të, 23 raste të reja. Janë testuar 1041 persona. Nga këta janë 146 qytetarët të prekur” tha zëvendës ministrja. Vijon… Top Channel

29 raste të reja me koronavirus në RMV, numri shkon në 177

para një jave - TV21

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 29 raste të reja me koronavirus, që kanë rezultuar pozitivë gjatë testimit për COVID-19, njofton TV 21. Nga rastet...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend.

29 raste të reja me koronavirus, në 24 orët e fundit

para një jave - TV21

Ditën e sotme nga Ministria e Shëndetsisë, është raportuar për 29 raste të reja pozitive me koronavirus, në 24 orët e fundit. Sipas qyteteve: Shkupi (20), Kumanova (3), Velesi (3), Prilep (2) dhe Dibra...

Ndalohet lëvizja e qytetarëve në fundjavë nga ora 16:00 deri në 05:00

para një jave - Fakti Ditor

Qeveria në seancën e sotme solli vendim për masa më rigoroze gjatë fundjavës, me këtë që do të zgjatet ora policore dhe do të vlej nga ora 16:00 deri në ora 05:00 të mëngjesit. Rregullorja e re vlen vetëm...

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve për ditën e shtunë dhe të diel, ja nga sa ora ndalohet lëvizja

para një jave - Pa censure

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë periudhës së fundjavës. ⛔Ndalohet lëvizja e qytetarëve ditën e Shtunë dhe të Diel prej orës 16.00 deri ora 05.00 me përforcim të prezencës...

Një tjetër paciente me koronavirus ndërron jetë në Maqedoninë e Veriut, viktima një 66-vjecare nga Dibra

para një jave - LajmiFundit

Ministri i Shëndetësisë të Maqedonisë së Veriut Venko Filipce në një dalje publike, ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë edhe një tjetër paciente me koronavirus në këtë shtet, duke cuar numrin e viktimave...

29 raste të reja me koronavirus në RMV, numri shkon në 177

para një jave - Gostivari Sot

Në Maqedoninë e Veriut është rritur numri i të prekurve nga virusi korona. Informatat e Ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se në 24 orët e kaluara, janë regjistruar 29 pacientë të diagnostifikuar me virusin...

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 146 në total

para një jave - Alsat-M

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 deri sa janë kryer 111 testime. Për momentin...

17 të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri, 3 në gjendje të rëndë

para një jave - Koha.mk

Teksa numri i të prekurve me koronavirus po rritet çdo ditë në Shqipëri, lajmi i mirë është se 17 qytetarë deri në këto momente janë shëruar, pas dy testeve të kryera. Ndërkohë, 3 persona janë të intubuar...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Shënohet viktima e tretë nga coronavirusi në Maqedoni

para një jave - Fol

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në një konferencë për shtyp informoi se sot ka ndërruar jetë edhe një paciente me coronaviurs. “Sot kemi edhe një paciente që ka humbur jetën e cila për një kohë...

Shqipëri: 23 raste të reja me koronavirus – shkon në 146 numri i të prekurve

para një jave - Klan Kosova

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Dy raste të reja me koronavirus në Korçë, njëri prej tyre polic

para një jave - Standard

Janë dy rastet e reja të konfirmuara me koronavirus gjatë ditës së sotme në qytetin e Korçës. Njeri prej tyre është punonjës policie. Ai se fundmi ka udhëtuar në një shtet tjetër dhe me mbërritjen në Shqipëri...

3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë tek Infektivi

para një jave - Standard

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

Rritje dramatike e të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - OraInfo

Po vazhdon rritja e shpejt e numrit të të prekurve me koronavirus në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja...

Shkon në tre numi i viktimave në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Gazeta Telegraf

Ka shkuar në 177 të infektuar numri i personave me koronavirus, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në tre. Mediat maqedonase raportojnë se viktima e tretë është nga Qendër Zhupë dhe këtë e konfirmoi edhe...

Në Maqedoninë e Veriut shënohet viktima e tretë nga Coronavirusi

para një jave - Ekonomia Online

177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut,...

Në Maqedoninë e Veriut shënohet viktima e tretë nga koronavirusi

para një jave - Periskopi

177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut,...

Në Maqedoninë e Veriut shënohet viktima e tretë nga koronavirusi

para një jave - Epoka e Re

177 të preku nga Koronavirusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut,...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - in7

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Shkon në 146 numri i të prekurve nga coronavirusi në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Kallxo

Nga 111 persona të testuar në 24 orët e fundit, 23 prej tyre rezultuan të infektuar me COVID-19 –duke sjellë një rritje të rasteve në Tiranë, Korcë, Fier dhe Durrës si dhe duke shënuar rastin e parë në...

Pesë persona nga Klinika Dermatologjike pozitiv në koronavirus, Filipçe: Janë në izolim shtëpiak

para një jave - Pa censure

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se pesë persona nga Klinika Dermatologjike kanë rezultuar pozitivisht ndaj virusit CoVid-19. Filipçe ka thënë se pesë personat janë kolegë të drejtoreshës...

Lezhë, tri raste të reja me Covid-19

para një jave - Zyrtare

Pas rastit të infermieres me koronavirus që u konfirmua ditën e djeshme në Lezhë gjate 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe tre raste te reja. Pas rastit të infermieres me koronavirus që u konfirmua...

Të dhënat më të fundit nga Infektivi, 3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para një jave - BalkanWeb

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

146 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri, 3 në gjendje të rëndë

para një jave - Klan

146 të prekur nga koronavirusi në Shqipëri, 3 në gjendje të rëndë Mira Rakacolli, Zv/Ministre e Shëndetësisë, ka bërë me dije se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19...

Shkon në 146 numri i të prekurve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Zeri

Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera, ajo ka sqaruar se deri në këto momente testuar 1,041 janë raste të dyshuara dhe prej tyre 146 janë të konfirmuar...

Edhe një viktimë nga Covid-19, ndërron jetë 66 vjeçarja nga Dibra

para një jave - Pa censure

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në aparate për frymëmarje në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë si pasojë e virusit Covid-19. Ministri Filipçe ka deklaruar se pacientja tashmë e...

Fillon ‘ora policore’, nga tani e deri në orën 16:00 qytetarët s’mund të dalin nga shtëpitë

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 10:28 Sot jemi në ditën e dytë të masave që kanë të bëjnë me kufizimin e lëvizjes tek qytetarët si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Qytetarët e Kosovës...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - News33

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, regjistrohen 23 raste të reja, preket dhe Kruja

para një jave - BalkanWeb

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

Numri i të sëmurëve ka dy ditë që po ngec, deri më tani 148 të infektuar nga koronavirusi

para një jave - TV Koha

Në vendin tonë numri i të infektuarve virusin korona për momentin është 148. Nga të infektuarit e rinj, shtatë janë në Shkup, ndërsa pesë në Kumanovë. Në krahasim me të dielën kur ishin evidentuar 29 të...

17 qytetarë mposhtin COVID-19, tre pacientë në gjendje të rëndë

para një jave - Vizion Plus

Në një kohë kur numri i të infektuarve po shtohet çdo ditë, ka edhe lajme të mira. Sipas zëvendësministres së Shëndetësisë, Mira Rakacolli, 17 qytetarë kanë fituar betejën me koronavirusin deri tani. Nga...

Filipçe: Janë infektuar 5 mjekë të Klinikës së Dermatologjisë

para një jave - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në daljen e sotme për informimin e publikut mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se në 24 orët e fundit kemi 29 rate të reja me koronavirus, nga këta 5 janë...

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 146 në total

para një jave - Shprehja.com

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 deri sa janë kryer 111 testime. Për momentin...

Viktima e 3 në vend nga koronavirusi, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - Fakti Ditor

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Shënohet viktima e 3 në vend nga virusi korona

para një jave - Sharri

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Gostivari Sot

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Viktima e 3 në vend, paciente nga Dibra

para një jave - News33

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Jo vetëm lajme të këqija, 17 pacientë shërohen plotësisht nga kroonavirusi

para një jave - Albeu

Zv ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli deklaroi sot se 17 qytetarë deri në këto momente janë shëruar (të shtruar dhe të vetëizoluar) pas dy testeve të kryera. Por ata duhet të qëndrojnë në vetëkarantinim...

Shqipëri: 23 raste të reja me koronavirus – shkon në 146 numri i të prekurve

para një jave - Shprehja.com

Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar se deri në këto momente testuar 1041 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 146 qytetarë. Harta e të prekurve nga COVID-19...

Viktima e 3 në vend, paciente nga Qendra Zhupë

para një jave - News33

177 të preku nga Korona virusi. Numri i viktimave shkon në 3 persona. Personi i fundit që ka nderuar jetë është nga Qendër Zhupë, Këtë e konfirmoi edhe vet ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe. “Sot...

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri, cilat qytete pas Tiranës janë më të prekurit

para një jave - Albeu

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Infektohet edhe Kruja, COVID-19 përhapet në 14 qytete të Shqipërisë

para një jave - Vizion Plus

Koronavirusi ka mbërritur edhe në Krujë. Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli konfirmoi këtë të mërkurë se aty është regjistruar një rast pozitiv. Në këtë mënyrë, numri total i qyteteve ku...

Shqipëri, rritet në 146 numri i rasteve me COVID-19

para një jave - Anadolu Agency

Tiranë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se me konfirmimin e 23 rasteve të reja, numri i rasteve me koronavirus të ri (COVID-19) në Shqipëri është rritur në 146, transmeton Anadolu...

Të dhënat e fundit nga Infektivi, 3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para një jave - Koha Jone

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

Coronavirusi, 9.964 qytetarë në vetizolim në Maqedoni

para një jave - News33

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

E FUNDIT/ Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - Albeu

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri . Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Zgjerohet harta, ku janë vatrat e reja të koronavirusit në vend

para një jave - Albeu

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot në vend në total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona.msh sot Sipas te dhenave te fundit, 111...

23 raste të reja me koronavirus/ 146 të infektuar në total

para një jave - Vizion Plus

Shtohet numri i të infekuarve me COVID-19 në Shqipëri. Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha në daljen e përditshme se në 24 orët e fundit janë regjistruar 23 raste të reja. Në këtë mënyrë,...

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

para një jave - OraInfo

Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit...

COVID19 në Maqedoni, 9,964 qytetarë në vetizolim

para një jave - Arbresh

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

146 qytetarë të prekur nga koronavirusi. 17 numri i të shëruarve

para një jave - Koha Jone

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot në vend në total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar...

Dy raste të reje me COVID-19 në Lezhë, infektohet infermierja dhe sanitarja, dyshohet se është prekur edhe një polic në Korçë

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 25/03/2020 9:42 Rritet numri i personave të infektuar me COVID-19 në vendin tonë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se dy persona të stafit mjekësor të spitalit të Lezhës janë të...

Shkon në 146 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Gazeta Tema

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka shkuar në në 146 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri. Deklarata e plotë: Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë...

Rritet bilanci! Në Shqipëri shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19, 23 raste brenda 24 orëve

para një jave - Standard

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi future në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të...

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri

para një jave - Bota Press

Është rritur ndjeshëm numri i të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Alsat-M

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964.  Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona....

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - Iliria News

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

Fillon ‘ora policore’, nga tani e deri në orën 16:00 qytetarët nuk duhet të dalin nga shtëpitë

para një jave - Zeri

Sot është dita e dytë e masave që kanë të bëjnë me kufizimin e lëvizjes tek qytetarët si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Qytetarët e Kosovës edhe sot e kanë të drejtën që të lëvizin...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Medial

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë për rastet me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Durrës: 2 punonjës të policisë me koronavirus

para një jave - Zyrtare

Dy punonjës të Drejtorisë së Policisë së qarkut Durrës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Teksa njëri prej tyre, me detyrë shef i burimeve njerëzore është dërguar në Tiranë, punonjësja tjetër ka rezultuar...

Ky është kapaciteti i Kosovës për të luftuar koronavirusin

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 9:01 Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me...

Ky është kapaciteti i Kosovës për të luftuar koronavirusin

para një jave - Zhurnal

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Lajm

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar  në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Apel nga Fondi i Sigurimit Shëndetësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut

para një jave - Tetova Sot

Në përputhje me masat e jashtëzakonshme kufizuese të miratuara nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me qëllim parandalimin e përhapjes dhe zhdukjen e infeksionit Covid19, pas marrjes së të...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Shprehja.com

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964.  Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - InfoShqip

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në: -Shkup 20, -Kumanovë 3, -Veles 3, -Prilep...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim në Maqedoni, shkon në 9.964

para një jave - Ina

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Loading...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Aktuale

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T12:33:05+01:00 Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë...

Dy raste të reja me koronavirus në Korçë/ Një prej tyre efektiv i policisë (Detaje)

para një jave - Almakos

Ministria e Shëndetësisë raportoi pak më parë se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 23 raste të reja, duke e çuar në total në 146 numrin e të infektuarve. Janë dy rastet e...

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - TV Koha

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Periskopi

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, ja nga cilat qytete janë të infektuarit

para një jave - Tetova1

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell portali “tetova1”. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë...

Rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë për rastet me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Zeri

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Dy raste të tjera nga bluzat e bardha të dyshuara për Covid-19 në Lezhë

para një jave - Albeu

Dy rate të tjera nga radhët e mjekëve të spitalit në Lezhë, janë konstatuar si të dyshuar ndaj koronavirusit. Bëhet fjalë për një infermiere e moshes rreth 35 vjeçare dhe një sanitare rreth 55 vjeçare,...

Maqedoni e Veriut, 29 raste të reja me koronavirus, numri rritet në 177

para një jave - Shenja

Në 24 orët e kaluara në shtetin tonë janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit. Pas dy ditëve rënie të numrit të të infektuarve vërehet përsëri një rritje e numrit, shkruan SHENJA. Numri i përgjithshëm...

RMV, 29 raste të reja të infektuar nga virusi korona!

para një jave - Flaka

Në Maqedoninë e Veriut është rritur numri i të prekurve nga virusi korona. Informatat e Ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se në 24 orët e kaluara, janë regjistruar 29 pacientë të diagnostifikuar me virusin...

Durrës: 2 punonjës të policisë me koronavirus

para një jave - Arbresh

Dy punonjës të Drejtorisë së Policisë së qarkut Durrës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Teksa njëri prej tyre, me detyrë shef i burimeve njerëzore është dërguar në Tiranë, punonjësja tjetër ka rezultuar...

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 146 në total

para një jave - Tetova1

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 deri sa janë kryer 111 testime. Për momentin...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Klan Kosova

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Të prekurit me COVID-19 – në gjendje stabile, 8 prej tyre kanë nevojë për oksigjenoterapi

para një jave - Illyria

Prishtinë, 25 mars 2020 – Nga Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës njoftohet se 20 pacientë të infektuar me COVID-19 që po trajtohen në këtë klinikë janë në gjendje shëndetësore...

Apel nga Fondi i Sigurimit Shëndetësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut

para një jave - Pa censure

Në përputhje me masat e jashtëzakonshme kufizuese të miratuara nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me qëllim parandalimin e përhapjes dhe zhdukjen e infeksionit Covid19, pas marrjes së të...

Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Zyrtare

Lajme / 25 Mars 2020, 13:38 Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile....

Maqedoni: 81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - Klan Kosova

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

Shqipëri, 146 të prekur nga COVID-19, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Shenja

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Kapacitetet e Kosovës për ta luftuar koronavirusin

para një jave - GazetaBlic

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Tetë pacientë me koronavirus në oksigjenoterapi, të tjerët në gjendje stabile

para një jave - Gazeta e re

Derisa në Kosovë deri në këto momente 63 persona kanë rezultuar pozitivë me pandeminë COVID19, gjendja e 28 pacientëve të cilën ndodhen në Klinikën Infektive është stabile. Këtë e ka konfirmuar për Kosovapress...

Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri, cilat qytete pas Tiranës janë më të prekurit

para një jave - Tetova Sot

Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve...

29 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

para një jave - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë informon se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me coronavirusin. “Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas qyteteve:...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Republika

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. The post 29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177 appeared first on Republika Shqip .

Maqedoni e Veriut, rritet në 177 numri i rasteve me COVID-19

para një jave - Gazeta e re

Ministria e Shëndetësisë ka informuar se janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit të ri (COVID-19). Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, njoftoi se në vend janë regjistruar 29 raste...

I infektuari i 9 me COVID-19 në Durrës, punonjës në Polici, stafi negativ

para një jave - Lexo

I infektuari i sotëm në Durrës që e çon në 9 numrin e të prekurve me COVID-19 në këtë qytet, punon në drejtorinë e policisë së qytetit tek burimet njerëzore. Ai ka 15 ditë i izoluar, dhe sipas burimeve...

Ministria e Shëndetësisë: 23 raste të reja në 24 orë, 146 të prekur nga COVID-19

para një jave - Lexo

Mira Rakacolli, Zv/Ministre e Shëndetësisë informon për situatën më të fundit të COVID-19 në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Deri...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Lajmi.net

Sipas tyre, pas shpalljes së gjendjes emergjente shëndetësore në Kosovë, një numër klinikash në QKUK, janë shndërruar në klinikë ku trajtohen vetëm rastet me koronavirus. Faik Hoti, zëdhënës i Ministrisë...

Maqedoni, 29 raste të reja me koronavirus, gjithësej 177

para një jave - Pa censure

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas...

Maqedoni, 29 raste të reja me koronavirus, gjithsej 177

para një jave - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell in7. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri, 23 raste të reja

para një jave - Arbresh

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

Këto janë kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - OraInfo

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit. Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të...

Ministria e Shëndetësisë del me të dhënat zyrtare dhe lëshon thirrjen e fortë, Tirana numër rekord

para një jave - Lajme.al

Rritet numri i të prekurve në Shqipëri, duke kapur shifrën 146 të prekur me Covid-19. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Deri në këto momente testuar...

29 raste të reja me Coronavirus në Maqedoni

para një jave - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë informon se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me coronavirusin. “Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas qyteteve:...

Apel nga Fondi i Sigurimit Shëndetësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut

para një jave - InfoAlb

Në përputhje me masat e jashtëzakonshme kufizuese të miratuara nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me qëllim parandalimin e përhapjes dhe zhdukjen e infeksionit Covid19, pas marrjes së të...

Apel nga Fondi i Sigurimit Shëndetësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut

para një jave - TopShqip

Në përputhje me masat e jashtëzakonshme kufizuese të miratuara nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me qëllim parandalimin e përhapjes dhe zhdukjen e infeksionit Covid19, pas marrjes së të...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Evropa e Lirë

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Masa drastike kundër COVID-19, vetëizolohen rreth 10 mijë maqedonas

para një jave - LajmiFundit

Është rritur numri i qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, të cilët kanë shkuar në vetëizolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë...

Maqedoni/ 29 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 177

para një jave - Zyrtare

Është rritur numri i personave të infektuar me koronavirus në Maqedoni. Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me Covid 19. 29 raste të reja janë regjistuar...

29 raste të reja, korona virusi arrin edhe në Prilep

para një jave - Europort

Në 24 orët e kaluara në shtetin tonë janë regjistruar 29 raste të reja të koronavirusit, ndërsa për herë të parë regjistrohen edhe pacientë në qytetin e Prilepit. Me qytete: 20 janë në Shkup, 3 në Kumanovë...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - News33

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë shënuar në Shkup 20, Kumanovë 3, Veles 3, Prilep 2, Diber...

Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve me koronavirus në Shqiperi. Harta e përhapjes

para një jave - Fakti Ditor

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Sipas te dhenave te fundit jane bere 111 testime...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend.

29 raste të reja me coroanvirus në Maqedoni

para një jave - Gazeta Observer

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë informon se janë regjistruar edhe 29 raste të reja me coronavirusin. “Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të coronavirusit janë regjistruar në vend. Sipas qyteteve:...

29 raste tëreja me koronavirus në Maqedoni, në total 177

para një jave - in7

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend, përcjell in7. Në 24 orët e kaluara, 29 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në...

Detaje/ Dy raste të reja me koronavirus në Korçë, njëri prej tyre polic

para një jave - LajmiFundit

Janë dy rastet e reja të konfirmuara me koronavirus gjatë ditës së sotme në qytetin e Korçës. Mësohet se, njeri prej tyre është punonjës policie. Ai se fundmi ka udhëtuar në një shtet tjetër dhe me mbërritjen...

29 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

para një jave - Sharri

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri në ora 12 janë shënuar edhe 29 raste te reja me virusin korona në vend.

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Lajm

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, totali shkon në …

para një jave - Pa censure

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 deri sa janë kryer 111 testime. Për momentin...

Shqipëri: 23 raste të reja me koronavirus – shkon në 146 numri i të prekurve

para një jave - Zyrtare

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Almakos

Alsat 2020-03-25T10:17:51+01:00 Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona....

Përkeqësohet bilanci/ Ministria e Shëndetësisë: 146 të prekur nga COVID-19, 23 raste të reja në 24 orë, 72 pacientë të shtruar

para një jave - 24 ore

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

Shtohen 23 raste, 146 gjithsej me Koronavirus në Shqipëri

para një jave - Illyria

Tirana ka 83 raste, Fieri 14, Korça 11, Durrësi 9, Vlora 5, Lushnja, Kavaja, Lezha nga 4, Elbasani dhe Shkodra nga 3, Rrogozhina dhe Hasi nga 2, Berati dhe Kruja nga 1 Knid Ndrenika 146 u rrit numri i...

5 persona kanë humbur jetën me COVID-19! 146 të infektuar, shtohen të prekurit në Elbasan.

para një jave - ElbasaniPlus

23 raste të reja janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit me koronavirus, e ndërsa hartës së qyteteve të prekura i është shtuar edhe Kruja me një rast. Në total  nga 1041 të realizuara që kur është konfirmuar...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - Tetova Sot

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Shkon në 146 numri i të prekurve me Koronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Gazeta Observer

Foto ilustrim Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me Koronavirus dhe janë kryer 111 testime. Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9 964

para një jave - Tetova1

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Mjekja dhe sanitarja e spitalit, dy nga tre të infektuarit në Lezhë kontakte me rastin e djeshëm

para një jave - LajmiFundit

Ditën e sotme u konfirmuan tre raste të reja me koronavirus në Lezhë nga ku burimet konfirmojnë se bëhet fjalë për një sanitare, një infermiere dhe një qytetar. Bluzat e bardha të Lezhës kanë patur kontakt...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim në Maqedoni, shkon në 9.964

para një jave - Zyrtare

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - in7

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

Të dhënat më të fundit nga Infektivi, 3 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

para një jave - LajmiFundit

Ka shkuar në 146 numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Nga të dhënat më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, raportohet se janë shtruar tek Infektivi 72 pacientë të infektuar....

23 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 146 në total

para një jave - News33

Shkon në 146 numri i të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Deri në këto...

Vatër e re, një tjetër qytet i shtohet hartës së zonave të prekura nga koronavirusi

para një jave - Gazeta Telegraf

Hartës së zonave të prekura me koronavirus në Shqipëri i është shtuar edhe Kruja. Zv.Ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli konfirmoi se në këtë qytet është konstatuar një rast me koronavirus, ndërsa...

Lajmi i mirë, Rakacolli: 17 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi

para një jave - Gazeta Telegraf

Hartës së shpërthimit të koronavirusit në vendin tonë iu shtuan 23 raste të reja në 24 orë duke e çuar në 146 shifrën totale të të prekurve nga COVID-19. Por zv ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli...

Shkon në 146 numri i të prekurve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja në 24 orë

para një jave - Arbresh

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me Coronavirus dhe janë kryer 111 testime. Lajmin e ka bërë të ditur zëvëndësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera, ajo...

Shkon në 146 numri i të infektuarve me Coronavirus në Shqipëri, 23 raste të reja

para një jave - Ekonomia Online

Është rritur sërish numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, teksa tashmë jemi futur në javën më të vështirë të përhapjes së virusit. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit...

Corona: 24-orësh jo mortor në Shqipëri, shtohen të shëruarit, por flama shfaqet dhe në Has

para një jave - Te Sheshi

Autoritet shëndetësore shqiptare njoftuan dhe për 23 raste të reja infektimi nga Corona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të atyre me armikun e padukshëm në trup në 146. E ndërsa numri i jetëve të humbura...

Shqipëri: 23 raste të reja me koronavirus – shkon në 146 numri i të prekurve

para një jave - Periskopi

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Lami është dhënë nga zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli. Ndër të tjera zëvendës ministrja ka sqaruar...

“Ora policore” shton rrezikun për infektim me COVID

para një jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që ta ndalojë qarkullimin e njerëzve dhe automjeteve nga ora 10:00 deri në ora 16:00 dhe nga ora 20:00 deri në ora 06:00. Ky orar i lëvizjes së tyre bërë që qytetarët...

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - TopShqip

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

81 të ndaluar për shkelje të orës policore, 500 euro gjobë për prindërit e pakujdesshëm

para një jave - InfoAlb

Nga mesnata në fuqi kanë hyrë masat shtesë të Qeverisë në Maqedoni. Sipas tyre, personat mbi 67 vjet mund të lëvizin nga ora 11 paradite e deri në orën 17 pasdite. Për grupmoshat deri në 18 vjet, ora policore...

Cilat janë kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Infokusi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

para një jave - Gazeta Telegraf

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot në vend në total, numri i të prekurve ka shkuar në 146 persona. Sipas te dhenave te fundit, 111 testime...

Ja si duket Prishtina gjatë “orës policore”

para një jave - Gazeta Observer

Prishtina e qetë, me pak vetura dhe numër të vogël të qytetarëve po duket sot gjatë ‘orës policore’. Sot jemi në ditën e dytë të masave që kanë të bëjnë me kufizimin e lëvizjes tek qytetarët si masë parandaluese...

“23 raste te reja ne 24 oret e fundit”, Shkon ne 146 numri i te prekurve nga koronavirusi ne Shqiperi

para një jave - LajmiFundit

Ministria e Shëndetësisë: 23 raste të reja në 24 orë, 146 të prekur nga COVID-19 72 të shtruar në spitalin infektiv. Deri tani 17 të shëruar pas testeve konfirmuese Mira Rakacolli, Zv/Ministre e Shëndetësisë...

9.964 qytetarë të Maqedonisë së Veritu në vet-izolim! Ja sa janë në 24 orët e fundit

para një jave - Fakti Ditor

Eshtë rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Mosrespektimi i orës policore nga të rinjtë nën 18 vjeç, përgjegjësi për prindërit

para një jave - Shprehja.com

Pas vendimit të djeshëm të qeverisë për kufizimin e lëvizjes së të rinjve deri në moshën 18 vjeçare nga ora 21:00 deri në mesditën e ditës së ardhshme, respektivisht nga ora 21:00 deri në ora 12:00. Si...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - in7

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Dyshohen dy raste të reja me Covid19 tek bluzat e bardha, pritet nisja e tyre drejt spitalit Infektiv

para një jave - Gazeta Telegraf

Lezha vijon të goditet nga virusi COVID-19 në radhet e bluzave të bardha. Sipas burimeve  nga spitali rajonal Lezhë janë konstatuar edhe 2 raste të reja të dyshuar me infeksion sot, bëhet fjalë për një...

Fillon ‘ora policore’, nga tani e deri në orën 16:00 qytetarët s’mund të dalin nga shtëpitë

para një jave - Bota Press

Sot jemi në ditën e dytë të masave që kanë të bëjnë me kufizimin e lëvizjes tek qytetarët si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Qytetarët e Kosovës edhe sot e kanë të drejtën që të lëvizin...

Kaq shtretër dhe respiratorë për rastet me koronavirus ka QKUK-ja

para një jave - Periskopi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

9.964 qytetarë të Maqedonisë së Veritu në vet-izolim! Ja sa janë në 24 orët e fundit

para një jave - Pa censure

Eshtë rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

Kaq shtretër dhe respiratorë për rastet me koronavirus ka QKUK-ja

para një jave - Zyrtare

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Rritet numri i qytetarëve në vet-izolim, shkon në 9.964

para një jave - News33

Është rritur numri i qytetarëve të cilët kanë shkuar në vet-izolim, duke arritur kështu në 9.964. Derisa në karantinë shtetërore në 24 orët e fundit janë futur 31 persona. Në ndërkohë janë shënuar 6 raste...

QKUK-ja, rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë

para një jave - Epoka e Re

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Rreth 500 shtretër dhe 142 respiratorë për rastet me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Arbresh

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19,konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Kapacitetet e Kosovës përballë Coronavirusit

para një jave - Ekonomia Online

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Ky është kapaciteti i Kosovës për të luftuar COVID-19

para një jave - Bota Press

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Zyrtare

Sipas tyre, pas shpalljes së gjendjes emergjente shëndetësore në Kosovë, një numër klinikash në QKUK, janë shndërruar në klinikë ku trajtohen vetëm rastet me koronavirus. Faik Hoti, zëdhënës i Ministrisë...

Kapacitetet e Kosovës përballë koronavirusit

para një jave - Periskopi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) aktualisht ka rreth 500 shtretër në dispozicion, me mundësi dyfishimi sipas nevojës, për menaxhimin klinik të rasteve me COVID-19, konfirmojnë zyrtarët e Ministrisë...

Nata e tretë e orës policore

para një jave - Medial

Shkup, 24 mars 2020 (MEDIAL) – Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe...

Niset me urgjencë nga Korça drejt Tiranës një punonjës policie i dyshuar me COVID 19

para një jave - Albeu

Një punonjës policie dyshohet se është infektuar me COVID-19. Ai është nisur me ambulancë nga Korça në drejtim të Tiranës . Mësohet se ai ka ardhur nga Greqia para 10 ditësh. Kujtojmë se nga qyteti i Korçës...

Nata e tretë e orës policore

para një jave - Zhurnal

Shkup, 24 mars – Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe ballafaqimin...

Nata e tretë e orës policore

para një jave - Koha.mk

Shkup, 24 mars – Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe ballafaqimin...

Kosovë: 63 të infektuar me koronavirus

para një jave - Portalb

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe dy persona kanë rezultuar pozitivë në testimet që u janë bërë me koronavirus, duke e dërguar 63 numrin e të prekurve me këtë sëmundje....

Nata e tretë e orës policore

para një jave - TV21

Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe ballafaqimin me koronavirusin....

Edhe dy raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - TV21

Shkon në 63 numri i të prekurve nga koronavirusi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar edhe për dy raste të reja me koronavirus në Kosovë. “Sot me 24.03.2020 në Laboratorin e...

Nata e tretë e orës policore

para një jave - Tetova Sot

Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe ballafaqimin me koronavirusin....

Nata e tretë e orës policore

para një jave - Flaka

Sonte në 21 të mbrëmjes hyri në fuqi ora policore, nata e tretë me radhë, ose ndalimi i lëvizjes së qytetarëve gjatë natës, filloi si masë për të mbrojtur popullsinë dhe për të trajtuar koronavirusin,...

Nata e tretë e orës policore

para një jave - Shkurt Shqip

Sonte prej orës 21 për të tretën natë me radhë filloi ora policore gjegjësisht ndalesa për lëvizjen e qytetarëve gjatë orëve të natës si masë për mbrojtjen e popullatës dhe ballafaqimin me koronavirusin....

Kosovë: 63 të infektuar me koronavirus

para një jave - in7

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se edhe dy persona kanë rezultuar pozitivë në testimet që u janë bërë me koronavirus, duke e dërguar 63 numrin e të prekurve me këtë sëmundje....

Raste të reja të të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para një jave - News33

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHP) publikoi sonte se në vend janë zbuluar dy raste të reja të personave të infektuar me virusin Kovid-19, me ç’rast numri zyrtar i bartësve të koronavirusit...

Dy të infektuarat me Coronavirus janë nga Vushtrria dhe Gjilani

para një jave - Ekonomia Online

IKSHPK ka njoftuar edhe për dy raste të reja me coronavirus në Kosovë, duke quar kështu në 63 numrin e përgjithshëm të të infektuarve. Rastet e konfirmuara me coronavirus janë nga Gjilani dhe Vushtrria....

Dy raste të reja me Coronavirus në Kosovë, 63 të prekur gjithsej

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK), ka konfirmuar edhe dy raste të reja me coronavirus, e që numri i të infektuarve në Kosovë shkon në 63. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Dalin rezultatet e 15 personave të dyshuar me Coronavirus, 5 të tjera në pritje

para një jave - Ekonomia Online

Pesë persona janë duke pritur rezultatet e tyre për të kuptuar nëse janë apo jo të prekur me COVID-19 në Klinikën Infektive në QKUK. Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës...

Për 11 ditë me Coronavirusin, kjo është harta e komunave të prekura

para 2 jave - Ekonomia Online

Një i vdekur dhe 33 persona të prekur është bilanci i 10 ditëve të para të paraqitjes së koronavirusit në Kosovë, nga gjithsej 577 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 nga data 8 shkurt deri më 22...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK