http://kariera.mk

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë

para 3 dite - Medial

Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për MIA, Daniel Server, ekspert...

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë

para 3 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 26/03/2020 19:50 Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi...

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë

para 3 dite - Aktuale

Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për MIA, Daniel Server, ekspert...

Server për MIA-n: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë, prej saj varet kur do të bëhet anëtare e barabartë

para 3 dite - Medial

Uashington, 26 mars 2020 (MEDIAL) – Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi...

Server: Maqedonia e Veriut që moti duhej të merrte datë, prej saj varet kur do të anëtarësohet

para 3 dite - Zhurnal

Shkup, 26 mars – Zhurnal.mk – Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për...

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë

para 3 dite - Lajm

Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për MIA, Daniel Server, ekspert...

Server: Maqedonia duhej shumë më herët të merrte datë, prej saj varet kur do të bëhet anëtare e barabartë

para 3 dite - Koha.mk

Uashington, 26 mars 2020 (MIA) – Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi...

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë, prej saj varet kur do të bëhet anëtare e barabartë

para 3 dite - Tetova Sot

Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për MIA-n Daniel Server, ekspert...

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë

para 3 dite - TopShqip

Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për MIA, Daniel Server, ekspert...

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë

para 3 dite - InfoAlb

Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për MIA, Daniel Server, ekspert...

Çavuşoğlu: Përgëzojmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për vendimin mbi negociatat

para 3 dite - Anadolu Agency

Ankara Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, përgëzoi Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, që zyrtarisht filluan negociatat e anëtarësimit në Bashkimi Evropian (BE), transmeton Anadolu Agency...

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë

para 3 dite - Flaka

Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për MIA, Daniel Server, ekspert...

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë, prej saj varet kur do të bëhet anëtare e barabartë

para 3 dite - Tetova Sot

Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për MEDIAL-n Daniel Server, ekspert...

Server: Maqedonia e Veriut duhej shumë më herët të merrte datë, prej saj varet kur do të bëhet anëtare e barabartë

para 3 dite - Pa censure

Datën për fillim të negociatave inkuadruese me BE-në Maqedonia e Veriut është dashur ta ketë marrë shumë më herët, por “shumë më mirë më vonë se sa asnjëherë”, deklaroi për MEDIAL-n Daniel Server, ekspert...

BE shpall vendimin zyrtar për nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - Anadolu Agency

Bruksel Bashkimi Evropian (BE) njoftoi vendimin zyrtar për të filluar negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Këshilli i BE-së...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 4 dite - Telegrafi

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Dimitrov-Borell: Nevojitet bashkëpunim ndërkombëtar për zgjidhjen e kësaj sfide globale

para 4 dite - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zv. kryetarin e Komisionit Evropian, Joseph...

Dimitrov në takim me Borell-in, diskutohet mbështetja për Maqedoninë

para 4 dite - Top Channel

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar i Komisionit Evropian, Zhozep...

Borel: Koordinim, solidaritet dhe kanalizim i mbështetjes për Ballkanin Perëndimor nga BE-ja

para 4 dite - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar...

Shkup: Bisedimet me BE, lajm historik në kohë të vështirë

para 4 dite - DW

Në Maqedoië e Veriut u përshëndet vendimi pozitiv i ministrave të Europës të vendeve të BE-së për hapjen e negociatave të atarësimit me Shkupin. Lajmi  nga Brukseli për hapjen e negociatave të anëtarësit...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 4 dite - Almakos

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Dimitrov-Borell: Nevojitet bashkëpunim ndërkombëtar për zgjidhjen e kësaj sfide globale

para 4 dite - TV Koha

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zv. kryetarin e Komisionit Evropian, Joseph...

Dimitrov: Sapo coronavirusi të mbetet pas nesh, do të kemi të ardhme evropiane përpara nesh

para 4 dite - Telegrafi

Fakti që BE ka treguar vullnetin, energjinë dhe fuqinë për të marrë një vendim për të filluar negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto periudha të vështira është një sinjal...

Dimitrov në takim me Borell-in, diskutohet mbështetja për Maqedoninë

para 4 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 13:19 Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar...

Dimitrov-Borel: Koordinim, solidaritet dhe kanalizim i mbështetjes për Ballkanin Perëndimor nga BE-ja

para 4 dite - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar...

Zhbogar: BE-ja do t’i ndihmojë Maqedonisë në përballjen me koronavirusin

para 4 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 12:32 Euroambasadori Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Tuiter e paralajmëroi ndihmën e BE-së për Maqedoninë e Veriut në ballafaqimin me koronavirusin, përcjell...

Dimitrov: Vendimi i BE-së në këto kohë të vështira është sinjal i rëndësishëm për ne

para 4 dite - Zhurnal

Shkup, 25 mars – Zhurnal.mk – Fakti që BE-ja shfaqi vullnet, energji dhe fuqi që të sjellë vendim për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto kohëra shumë të...

Dimitrov-Borel: Koordinim, solidaritet dhe kanalizim i mbështetjes për Ballkanin Perëndimor nga BE-ja

para 4 dite - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar i Komisionit...

Borel: Koordinim, solidaritet dhe kanalizim i mbështetjes për Ballkanin Perëndimor nga BE-ja

para 4 dite - Alsat-M

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar i Komisionit Evropian, Zhozep...

Zhbogar paralajmëron ndihmë për Maqedoninë e Veriut në luftën kundër Covid-19

para 4 dite - Anadolu Agency

Shkup Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian (BE) në Shkup, ambasadori Samuel Zhbogar, përmes rrjeteve sociale ka njoftuar për ndihmën që do ta pranojë Maqedonia e Veriut nga BE-ja në luftën kundër...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

para 4 dite - Fakti Ditor

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Dimitrov: Vendimi i BE-së në këto kohë të vështira është sinjal i rëndësishëm për ne

para 4 dite - Koha.mk

Bruksel, 25 mars – Fakti që BE-ja shfaqi vullnet, energji dhe fuqi që të sjellë vendim për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto kohëra shumë të vështira është...

Dimitrov dhe Borel diskutuan për ndihmën e qytetarëve dhe kanalizimin e ndihmës për Ballkanin Perëndimor nga BE

para 4 dite - Portalb

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, nëpërmjet telefonit ka biseduar me përfaqësuesin e lartë e BE-së për punë të jashtme dhe siguri të BE-së, Zhozep Borel, në dritën e miratimit pozitiv të...

Zhbogar: BE-ja do t’i ndihmojë Maqedonisë së Veriut për ballafaqim me koronavirusin

para 4 dite - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Euroambasadori Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Tuiter  e paralajmëroi ndihmën  e BE-së për Maqedoninë e Veriut në ballafaqimin me koronavirusin. “Të gjithë jemi...

Zhbogar: BE do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me 66 milion euro

para 4 dite - Telegrafi

Ambasadori i BE-së në Maqedoninë e Veriut, Samuel Zhbogar njoftoi se Bashkimi Evropian do të ndihmojë Maqedoninë në luftën kundër coronavirusit me 66 milion euro. “Ne jemi së bashku në luftën kundër këtij...

Zhbogar: BE do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me 66 milion euro

para 4 dite - Iliria News

Ambasadori i BE-së në Maqedoninë e Veriut, Samuel Zhbogar njoftoi se Bashkimi Evropian do të ndihmojë Maqedoninë në luftën kundër coronavirusit me 66 milion euro. “Ne jemi së bashku në luftën kundër këtij...

Zhbogar: BE-ja do t’i ndihmojë Maqedonisë së Veriut për ballafaqim me koronavirusin

para 4 dite - TV Koha

Euroambasadori Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Tuiter e paralajmëroi ndihmën e BE-së për Maqedoninë e Veriut në ballafaqimin me koronavirusin. “Të gjithë jemi së bashku në luftën kundër virusit...

Çelja e negociatave, Ekspertët: Sfidë që kërkon reforma demokratike

para 4 dite - Zhurnal

Shkup, 25 mars, zhurnal.mk – Ministrat e jashtëm të shteteve anëtare të BE-së u dakorduan për fillim të negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në takimin e parë të realizuar...

Zhbogar: BE-ja do t’i ndihmojë Maqedonisë së Veriut për ballafaqim me koronavirusin

para 4 dite - Koha.mk

Shkup, 25 mars – Euroambasadori Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Tuiter  e paralajmëroi ndihmën  e BE-së për Maqedoninë e Veriut në ballafaqimin me koronavirusin. “Të gjithë jemi së bashku në luftën ...

Zhbogar: BE do ta ndihmojë Maqedoninë me 66 milion euro kundër korona virusit

para 4 dite - Bashke

Euroambasadori Samuel Zhbogar sot lajmëroi se Bashkimi Europian do t’i ndihmojë Maqedonisë në luftën kundër virusit korona, me gjithsej 66 milion euro. Prej tyre, 50 milion euro do të dedikohen për rimëkëmbjen...

DIMITROV-BOREL: KOORDINIM, SOLIDARITET DHE MBËSHTETJE PËR BALLKANIN PERËNDIMOR NGA BE-JA

para 4 dite - Shenja

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov gjatë një bisede telefonike me  zëvendëskryetain e Komisionit Evropian, Zhozep Borel kanë diskutuar  për riorientimin e parave evropiane nga programe tjera...

Bruksel / BE sot formalisht vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 9:50 Ministrat e Punëve të Jashtme të BE-s sot përmes video konferencës, do të aprovojnë konkluzionet e përfunduara në nivel ambasadorësh duke i dhënë një dritë jeshile...

BE-ja do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me gjithsej 66 milion euro

para 4 dite - Alsat-M

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Twitter njoftoi ndihmën e BE-së për Maqedoninë e Veriut në luftën kundër koronavirusit. “Të gjithë së bashku jemi në luftë me...

Borel: Koordinim, solidaritet dhe kanalizim i mbështetjes për Ballkanin Perëndimor nga BE-ja

para 4 dite - Lajm

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar i Komisionit Evropian, Zhozep...

BE-ja do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me gjithsej 66 milion euro

para 4 dite - Shprehja.com

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Twitter njoftoi ndihmën e BE-së për Maqedoninë e Veriut në luftën kundër koronavirusit. “Të gjithë së bashku jemi në luftë me...

Dimitrov-Borel: Koordinim, solidaritet dhe kanalizim i mbështetjes për Ballkanin Perëndimor nga BE-ja

para 4 dite - Almakos

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar i Komisionit Evropian, Zhozep...

Borel: Koordinim, solidaritet dhe kanalizim i mbështetjes për Ballkanin Perëndimor nga BE-ja

para 4 dite - Almakos

Alsat 2020-03-25T13:03:49+01:00 Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar...

BE-ja do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me gjithsej 66 milion euro

para 4 dite - Aktuale

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Twitter njoftoi ndihmën e BE-së për Maqedoninë e Veriut në luftën kundër koronavirusit. “Të gjithë së bashku jemi në luftë me...

BE-ja do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me gjithsej 66 milion euro

para 4 dite - Ina

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Twitter njoftoi ndihmën e BE-së për Maqedoninë e Veriut në luftën kundër pandemisë. “Të gjithë së bashku jemi në luftë me virusin...

Dimitrov-Borel: Koordinim, solidaritet dhe kanalizim i mbështetjes për Ballkanin Perëndimor nga BE-ja

para 4 dite - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëskryetar i Komisionit Evropian, Zhozep...

Dimitrov-Borell: Nevojitet bashkëpunim ndërkombëtar për zgjidhjen e kësaj sfide globale

para 4 dite - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pati një bisedë telefonike me përfaqësuesin e lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zv. kryetarin e Komisionit Evropian, Joseph...

Maqedonia e Veriut i fillon negociatat për anëtarësim në BE

para 4 dite - TV Koha

Komisioni Evropian në ditët në vijim duhet të fillojë ta përgatisë kornizë negociuese për negociatat mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut, vendosën dje ministrat për çështje evropiane të Unionit. Ky është...

Maqedonia e Veriut i fillon negociatat për anëtarësim në BE

para 4 dite - Medial

Bruksel, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Komisioni Evropian në ditët në vijim duhet të fillojë ta përgatisë kornizë negociuese për negociatat mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut, vendosën dje ministrat për çështje...

Zhbogar: BE do ta ndihmojë Maqedoninë me 66 milion euro kundër koronavirusit

para 4 dite - Flaka

Euroambasadori Samuel Zhbogar sot lajmëroi se Bashkimi Europian do t’i ndihmojë Maqedonisë në luftën kundër virusit korona, me gjithsej 66 milion euro. Prej tyre, 50 milion euro do të dedikohen për rimëkëmbjen...

Dimitrov: Kur të zhduket koronavirusi, do të kemi të ardhme evropiane përpara

para 4 dite - Arbresh

Fakti që BE ka treguar vullnetin, energjinë dhe fuqinë për të marrë një vendim për të filluar negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto periudha të vështira është një sinjal...

Zhbogar: BE do ta ndihmojë Maqedoninë me 66 milion euro kundër korona virusit

para 4 dite - Tetova Sot

Euroambasadori Samuel Zhbogar sot lajmëroi se Bashkimi Europian do t’i ndihmojë Maqedonisë në luftën kundër virusit korona, me gjithsej 66 milion euro, informon Zhurnal. Prej tyre, 50 milion euro do të...

Zhbogar: BE do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me 66 milion euro

para 4 dite - Gazeta Observer

Ambasadori i BE-së në Maqedoninë e Veriut, Samuel Zhbogar njoftoi se Bashkimi Evropian do të ndihmojë Maqedoninë në luftën kundër coronavirusit me 66 milion euro. “Ne jemi së bashku në luftën kundër këtij...

BE-ja do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me gjithsej 66 milion euro

para 4 dite - Almakos

European Union and Macedonia. The concept of relationship between EU and Macedonia. Alsat 2020-03-25T10:29:13+01:00 Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Twitter njoftoi...

Dimitrov: Vendimi i BE-së në këto kohë të vështira është sinjal i rëndësishëm për ne

para 4 dite - TopShqip

Fakti që BE-ja shfaqi vullnet, energji dhe fuqi që të sjellë vendim për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto kohëra shumë të vështira është sinjal shumë i...

Dimitrov: Vendimi i BE-së në këto kohë të vështira është sinjal i rëndësishëm për ne

para 4 dite - InfoAlb

Fakti që BE-ja shfaqi vullnet, energji dhe fuqi që të sjellë vendim për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në këto kohëra shumë të vështira është sinjal shumë i...

BE-ja sot formalisht vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - Shprehja.com

Ministrat e Punëve të Jashtme të BE-s sot përmes video konferencës, do të aprovojnë konkluzionet e përfunduara në nivel ambasadorësh duke i dhënë një dritë jeshile për të filluar negociatat me Maqedoninë...

Maqedonia e Veriut i fillon negociatat për anëtarësim në BE

para 4 dite - Flaka

Komisioni Evropian në ditët në vijim duhet të fillojë ta përgatisë kornizë negociuese për negociatat mes BE-së dhe Maqedonisë së Veriut, vendosën dje ministrat për çështje evropiane të Unionit. Ky është...

BE-ja do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me gjithsej 66 milion euro

para 4 dite - Zyrtare

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Twitter njoftoi ndihmën e BE-së për Maqedoninë e Veriut në luftën kundër pandemisë. “Të gjithë së bashku jemi në luftë me virusin...

Zhbogar: BE do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me 66 milion euro

para 4 dite - InfoAlb

Ambasadori i BE-së në Maqedoninë e Veriut, Samuel Zhbogar njoftoi se Bashkimi Evropian do të ndihmojë Maqedoninë në luftën kundër coronavirusit me 66 milion euro. “Ne jemi së bashku në luftën kundër këtij...

Zhbogar: BE do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me 66 milion euro

para 4 dite - TopShqip

Ambasadori i BE-së në Maqedoninë e Veriut, Samuel Zhbogar njoftoi se Bashkimi Evropian do të ndihmojë Maqedoninë në luftën kundër coronavirusit me 66 milion euro. “Ne jemi së bashku në luftën kundër këtij...

BE-ja ndihmon Maqedoninë e Veriut me 66 milionë euro

para 4 dite - Epoka e Re

Ambasadori i BE-së në Maqedoninë e Veriut, Samuel Zhbogar, njoftoi në “Twitter” se Bashkimi Evropian do ta ndihmojë Maqedoninë në luftën kundër koronavirusit me 66 milionë euro. “Ne jemi së bashku në luftën...

BE-ja do të ndihmojë Maqedoninë e Veriut me gjithsej 66 milion euro

para 4 dite - in7

Ambasadori i BE-së në vendin tonë, Samuel Zhbogar përmes profilit të tij në Twitter njoftoi ndihmën e BE-së për Maqedoninë e Veriut në luftën kundër koronavirusit. “Të gjithë së bashku jemi në luftë me...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së

para 4 dite - Albinfo

Së fundmi, deputetët e Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Është bërë e ditur se deputetë të Bundestagut...

Dimitrov: Maqedonia e Veriut do të vazhdojë rrugën evropiane

para 5 dite - Shprehja.com

Kreu i diplomacisë në Maqedoninë e Veriut, Nikolla Dimitrov pas vendimit të vendeve të Bashkimit Evropianpër marrëveshje politike për të filluar negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut tha se...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së

para 5 dite - Lajmi.net

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të sotëm të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një deklaratë për mediat bërë të martën...

Deputetë të Bundestagut përshëndesin vendimin e BE-së

para 5 dite - DW

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Deputetë të Bundestagut pershendesin vendimin e BE-se

para 5 dite - DW

Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deputetë të Bundestagut kanë reaguar ndaj vendimit...

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para 5 dite - Medial

Shkup, 24 mars 2020 (MEDIAL) – Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov....

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para 5 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 24/03/2020 21:45 Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla...

RMV do të marrë 66 milionë euro nga BE për luftë kundër virusit korona

para 5 dite - Portalb

Bashkimi Evropian do ta ndihmojë Maqedoninë e Veriut me 66 milionë euro për luftë kundër virusit korona, shkruajti në Tuitter euroambasadori, Samuel Zhbogar, njofton Portalb.mk . “Bashkë jemi në luftë...

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para 5 dite - Aktuale

Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. “Prej këtyre, tre milion janë...

15 kushtet flasin qartë/ Basha: Të mos e shesim sapunin për djath….

para 5 dite - Standard

Në një lidhje me Skype për emisionin “Tempora”, nga zyra e tij në selinë e PD, kreu i saj Lulzim Basha ka komentuar vendimin e sotëm të ministrave të BE për ti hapur dritën jeshile çeljes së negociatave...

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para 5 dite - Tetova Sot

Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. “Prej këtyre, tre milion janë...

Thaçi: BE-ja vazhdon ta diskriminojë Kosovën

para 5 dite - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi kapërshëndetur vendimin e BE-së për çelje të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, ndërsa nga na atjetër, Thaçi ka thënë se BE-ja vazhdon ta diskriminojë...

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para 5 dite - Flaka

Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. “Prej këtyre, tre milion janë...

Dimitrov: Është e drejtë të pritet që këtë vit t’i fillojmë negociatat me BE-në

para 5 dite - News33

Republika e Maqedonisë së Veriut do t’i marrë 69 milionë euro nga BE-ja për ballafaqim me gjendjen me koronavirusin, kumtoi ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. “Prej këtyre, tre milion janë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK