http://kariera.mk

Basha: Komisionerit Varhelyi i kërkova ndihmë për Shqipërinë

para një jave - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 26/03/2020 20:42 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zbulon detaje në lidhje me bisedën me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. Basha është shprehur...

Komisioni Evropian i shqetësuar me zhvillimet në Kosovë

para një jave - Portalb

“Të githë liderët politikë duhet të veprojnë tash me përgjegjësi dhe në interest ë qytetarëve të Kosovës. Kjo përfshinë edhe ndërmarrjen e të gjitha masave për menaxhimin e pandemisë dhe pasojave në jetën...

“Nuk jemi vetëm”, Basha: Mirënjohje BE-së për ndihmën në kohë të vështira

para një jave - Medial

TIRANË, 26 mars/ MEDIAL-A. Fortuzi/-“Nuk jemi vetëm! Mirënjohje Bashkimit Europian për mbështetjen dhe ndihmën në kohë të vështira”, u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në përfundim...

Biseda me Varhelyi, Basha: Komisionerit i kërkova ndihmë për Shqipërinë

para një jave - Top Channel

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një mesazhi të publikuar në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me bisedën me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. Basha...

Basha video- konferencë me komisionerin për zgjerimin e BE: Opozita do të kontribuojë në plotësimin e 15 kushteve për negociatat, i kërkova ndihmë shtesë për koronavirusin

para një jave - Medial

Kreu i PD, Lulzim Basha ka lajmëruar se ka përfunduar një video- konferencë me komisionerin për zgjerimin e BE Oliver Varhelyi ku ka folur ëpr 15 kushtet e negociatave si dhe për ndihmën për të përballuar...

Basha bisedon me Komisionerin për Zgjerim: E falenderova për fondin që BE dha për luftën ndaj COVID-19

para një jave - Vizion Plus

Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat ku tha se kishte pasur  mbrëmjen e kësaj të mërkure një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. E falenderova...

Basha, videokonferencë me eurokomisionerin për Zgjerimin

para një jave - Klan

Basha, videokonferencë me eurokomisionerin për Zgjerimin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një videokonferencë me Komisionerin për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi. Kreu i selisë...

Picula: Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin

para një jave - Medial

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi...

Basha: Komisionrit Varhelyi i kërkova të shtojnë ndihmën për Shqipërinë

para një jave - Portalb

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për Bashkimit Europian për mbështetjen që i dha Shqipërisë në këto kohë të vështira, transmeton OraNews . Basha zhvilloi një video-konferencë me Komisionerin...

Basha video- konferencë me komisionerin për zgjerimin e BE: Opozita do të kontribuojë në plotësimin e 15 kushteve për negociatat, i kërkova ndihmë shtesë për koronavirusin

para një jave - BalkanWeb

Kreu i PD, Lulzim Basha ka lajmëruar se ka përfunduar një video- konferencë me komisionerin për zgjerimin e BE Oliver Varhelyi ku ka folur ëpr 15 kushtet e negociatave si dhe për ndihmën për të përballuar...

Shqipëria është një vend me nivel të lartë varfërie/ Basha: Plotësimi i 15 kushteve do të sjellë forcimin e shtetit!

para një jave - Standard

Në një komunikim me qytetarët nga selia e PD, kryetari i saj Lulizm Basha zbardhi bisedën që zhvilloi ditën e sotme me Komisionerin për Zgjerim dhe Fqinjësisë të Mirë në BE, Oliver Varhelyi. Basha thekson...

Basha i vendosur: Të jeni besimplotë se ditë më të mira do të vijnë për ju! Do bëjmë gjithçka për plotësimin e kushteve…

para një jave - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga selia Blu në një deklaratë për shtyp bëri të ditur se bisedoi në një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi...

Basha bisedë me komisionerin për zgjerimin: Opozita do të kontribuojë në plotësimin e 15 kushteve për negociatat, i kërkova ndihmë shtesë për koronavirusin

para një jave - Koha Jone

Kreu i PD, Lulzim Basha ka lajmëruar se ka përfunduar një video- konferencë me komisionerin për zgjerimin e BE Oliver Varhelyi ku ka folur ëpr 15 kushtet e negociatave si dhe për ndihmën për të përballuar...

Basha: Do bëjmë gjithçka për përmbushjen e 15 kushteve

para një jave - Opinion

Kreu i opozitës Lulzim Basha zhvilloi sot një video-konferencë me komisionerin e KE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. Në një video-mesazh në Facebook, Basha dha detaje se cfarë bisedoi me komisionerin. Ai...

Basha: Komisionerit Varhelyi i kërkova ndihmë për Shqipërinë

para një jave - Flaka

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zbulon detaje në lidhje me bisedën me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. Basha është shprehur se e ka garantuar Varhelyin se opozita...

BE 50 milionë euro Shqipërisë për koronavirusin,  Taulant Balla: Është vetëm e para, ndihmat do të vijojnë

para një jave - BalkanWeb

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka theksuar se granti 50 milionë eurosh nga BE për Shqipërinë për të përballuar situatën e koronavirusit është vetëm ndihmë e parë. Balla shprehet i bindur...

Liderët e BE-së në video-samit për krizën me koronavirusin, pritet edhe konfirmim për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para një jave - Medial

Bruksel, 26 mars 2020 (MEDIAL) – Shefat evropian të shteteve dhe qeverive  në orën 16:00 pasdite do të takohen përmes videokonferencës për samitin e rregullt pranveror të Bashkimit Evropian. Pika kryesore...

Liderët e BE-së në video-samit për krizën me koronavirusin, pritet edhe konfirmim për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para një jave - Tetova Sot

Shefat evropian të shteteve dhe qeverive në orën 16:00 pasdite do të takohen përmes videokonferencës për samitin e rregullt pranveror të Bashkimit Evropian. Pika kryesore e rendit të ditës do të jetë kriza...

“Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin”

para një jave - Top Channel

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi...

Basha: Komisionerit Varhelyi i kërkova të shtojnë ndihmën për Shqipërinë

para një jave - Arbresh

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për Bashkimit Europian për mbështetjen që i dha Shqipërisë në këto kohë të vështira. Basha zhvilloi një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin...

Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin

para një jave - Insajderi

“Ky gjithashtu është një mesazh politik që flet për të ardhmen e procesit të zgjerimit”, tha Picula, duke theksuar se vendet e rajonit janë të rrethuar nga shtetet anëtare të BE-së dhe gjeografikisht i...

“Nuk jemi vetëm”, Basha: Mirënjohje BE-së për ndihmën në kohë të vështira

para një jave - in7

“Nuk jemi vetëm! Mirënjohje Bashkimit Europian për mbështetjen dhe ndihmën në kohë të vështira”, u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në përfundim të një videokonference me Komisionerin...

Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin

para një jave - Gazeta Tema

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi...

Picula: Është e rëndësishme që t’iu ndihmohet vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - TV Koha

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi se në një situatë të krizës globale të shkaktuar nga koronavirusi i ri, është me rëndësi që Bashkimi Evropian t’iu ndihmojë...

Basha me Varhelyi: Opozita do të kontribuojë në plotësimin e 15 kushteve për negociatat

para një jave - Illyria

Kryedemokrati opozitar Lulzim Basha njoftoi se bisedoi me videokonferencë me Eurokomisionerin e Zgjerimit, Oliver Varhelyi. E falenderova atë dhe BE për shprehjen e vullnetit pozitiv për çeljen e negociatave...

Përfundon videokoferenca e Bashës me Komisionerin për Zgjerimin, Kreu i PD: “E sigurova që do bëjmë gjithçka për plotësimin e kushteve”

para një jave - Gazeta Telegraf

Gjatë një deklarate për shtyp, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bëri të ditur se bisedoi në një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. Basha...

Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin

para një jave - Koha Jone

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi...

Picula: Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin

para një jave - Aktuale

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi...

Lufta kundër koronavirusit! Basha: I kërkova komisionerit për zgjerimin rialokimin e fondeve të ‘IPA’-s

para një jave - LajmiFundit

TIRANE-Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaron se : Sapo përfundova një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. E falenderova atë dhe Bashkimin Europian për...

BE-ja ndan rreth 70 milionë euro ndihmë për Kosovën, në luftën kundër Coronavirusit

para një jave - Ekonomia Online

Në luftën kundër koronavirusit dhe me pasojat socio-ekonomike nga kjo krizë, Bashkimi Evropian do të ndihmojë Kosovën me rreth 70 milionë euro. Në lidhje me këtë, Komisioneri i BE-së për fqinjësi dhe zgjerim...

Liderët e BE-së në video-samit për krizën me koronavirusin, pritet edhe konfirmim për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para një jave - Tetova Sot

– Shefat evropian të shteteve dhe qeverive në orën 16:00 pasdite do të takohen përmes videokonferencës për samitin e rregullt pranveror të Bashkimit Evropian. Pika kryesore e rendit të ditës do të jetë...

Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin, thotë eurodeputeti Picula

para një jave - Evropa e Lirë

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi...

KUR PANDEMIA SHFRYTËZOHET PËR PROPAGANDË: FSHIHET NDIHMA EVROPIANE, LARTËSOHEN RUSIA DHE KINA

para një jave - F2N2

Portalet Deneshen , Gallama , Infomaks , publikuan tekste në të cilat nënçmohet ndihma që vjen nga Bashkimi Evropian për Italinë, ndërsa tentativat për ndihmë të Rusisë, Kinës dhe Kubës ndaj Italisë, lartësohen...

Komisioni Evropian i shqetësuar me zhvillimet në Kosovë

para një jave - Evropa e Lirë

Komisioni Evropian vlerëson se votimi i rrëzimit të Qeverisë së Kosovës e ka vënë Kosovën në një situatë të vështirë politike në kohën e një krize të paparë deri më tash të shkaktuar nga koronavirusi....

BE ndihmon Kosovën me afër 70 milionë euro për t’u përballur me Koronavirusin

para një jave - Infokusi

Bashkimi Evropian do ta ndihmojë Kosovën për t’u përballur me Koroanvirusin e pasojat socio-ekonomike me një shumë prej afër 70 milionë eurosh. Komisioneri i BE-së për fqinjësi e zgjerim Oliver Varhelyi...

“Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin”

para një jave - Flaka

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi...

Liderët e BE-së në video-samit për krizën me koronavirusin, pritet edhe konfirmim për negociatat me Shkupin dhe Tiranën

para një jave - Pa censure

– Shefat evropian të shteteve dhe qeverive në orën 16:00 pasdite do të takohen përmes videokonferencës për samitin e rregullt pranveror të Bashkimit Evropian. Pika kryesore e rendit të ditës do të jetë...

Maqedoni: BE kërkon mënyra që dhurata prej 50 milionë eurove të dedikohet për krizën me coronavirusin

para një jave - Telegrafi

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë i BE-së Oliver Varhelyi, sot përmes një letre e ka informuar kryeministrin Oliver Spasovski, se tashmë ka dhënë instruksione që katër milionë euro nga instrumentet...

KE-ja ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Shprehja.com

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

KE-ja ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Pa censure

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave socioekonomike

para një jave - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 25/03/2020 21:06 Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave socioekonomike

para një jave - Medial

Shkup, 25 mars 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Portalb

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19, shkruan REL , transmeton Portalb.mk....

BE i ofron Kosovës mbështetje milionëshe në luftën kundër virusit Corona

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

BE ofron mbështetje milionëshe për Kosovën në luftën kundër coronavirusit

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

BE-ja ia jep Kosovës afro 70 milionë euro për ta luftuar koronavirusin

para një jave - Sinjali

Bashkimi Evropian do të ndihmojë Kosovën për t’u përballur me betejën ndaj koronavirusit dhe me pasojat socio-ekonomike nga kjo krizë me mobilizimin e një shume prej afër 70 milionë euro. Për këtë Komisioneri...

Covid-19, Kurti thotë se BE do ta ndihmojë Kosovën me 5 milionë euro

para një jave - TV21

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se nga Bashkimi Europian ka pranuar një dokument në të cilin janë dhënë udhëzime për ndihmat që Unioni do t’i japë Kosovës për tejkalimin e situatës nga Koronavirusi....

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave

para një jave - TV21

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar instruksione katër milionë euro...

Varhelyi letër me lajme të mira Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - BalkanWeb

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

Covid-19, Kurti thotë se BE do ta ndihmojë Kosovën me 5 milionë euro

para një jave - Derveni

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se nga Bashkimi Europian ka pranuar një dokument në të cilin janë dhënë udhëzime për ndihmat që Unioni do t’i japë Kosovës për tejkalimin e situatës nga Koronavirusi....

Zyra e Kryeministri: BE ofron mbështetje milionëshe në luftën kundër koronavirusit

para një jave - Lajmi.net

“Ne po shikojmë intensivisht se si ta lidhim Kosovën dhe partnerët e tjerë me nismat që BE po merr përsipër si përgjigje ndaj pandemisë COVID-19, si dhe se si të ofrohet më së miri mbështetje në zbutjen...

BE ofron mbështetje milionëshe për Kosovën në luftën kundër coronavirusit

para një jave - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave socioekonomike

para një jave - Tetova Sot

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar instruksione katër milionë euro...

Varhelyi, letër Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - Gazeta Tema

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

Varhelyi letër Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - Koha Jone

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

Covid-19, Kurti thotë se BE do ta ndihmojë Kosovën me 5 milionë euro

para një jave - Medial

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se nga Bashkimi Europian ka pranuar një dokument në të cilin janë dhënë udhëzime për ndihmat që Unioni do t’i japë Kosovës për tejkalimin e situatës nga Koronavirusi....

KE-ja ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Alsat-M

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

Varhelyi letër me lajme të mira Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - 24 ore

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

BE ofron mbështetje milionëshe për Kosovën në luftën kundër coronavirusit

para një jave - Shenja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Kallxo

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

BE-ja do të rialokojë 373 milion € për RMV-në dhe Ballkanin Perëndimor

para një jave - Portalb

Oliver Varhelyi, eurokomisioneri për zgjerim në BE në Twitter ka informuar se BE-ja ka ndarë 38 milion euro për 6 shtetet ballkanike për luftën kundër virusit korona, transmeton Portalb.mk . Po ashtu,...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave

para një jave - Flaka

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar instruksione katër milionë euro...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Top Channel

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

BE pritet t’i ndajë 38 milionë euro për vendet e Ballkanit në luftën kundër koronavirusit

para një jave - Insajderi

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi ka njoftuar se do të ndahen 38 milionë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor në mbështetje të sektorit të shëndetësisë në luftimin...

Lufta kundër koronavirusit , BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Koha Jone

Eurokomisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka deklaruar se së fundmi Bashkimi Evropian do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë. Varhelyi përmes një postimi në rrjetin...

Covid-19, Kurti thotë se BE do ta ndihmojë Kosovën me 5 milionë euro

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se nga Bashkimi Europian ka pranuar një dokument në të cilin janë dhënë udhëzime për ndihmat që Unioni do t’i japë Kosovës për tejkalimin e situatës nga Koronavirusi....

Varhelyi letër me lajme të mira Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - Lexo

Komisioneri i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi (L), u prit sot në një takim nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama (R). Pas takimit, Rama dhe Varhelyi...

BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin Perëndimor, përfshihet edhe Kosova

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 25/03/2020 15:54 Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhely, ka konfimuar se Bashkimi Evropian ka ndarë mjete financiare për të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor,...

Komisioneri për zgjerim në BE: Do të alokojmë 373 milion euro për rimëkëmbjen sociale e ekonomike të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Standard

Eurokomisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi, shkruan në llogarinë e tij në rrjetet sociale se, Bashkimi Europian do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë në vendet e...

BE pritet t’i ndajë 38 milionë euro për vendet e Ballkanit në luftën kundër pandemisë së Coronavirusit

para një jave - Telegrafi

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi ka njoftuar se do të ndahen 38 milionë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor në mbështetje të sektorit të shëndetësisë në luftimin...

​BE-ja alokon 38 milionë euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Sinjali

Komisionari për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, ka konfirmuar se Bashkimi Evropian ka alokuar 38 milionë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor. Derisa është paraparë të alokohen edhe 373 milionë euro...

BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin Perëndimor, përfshihet edhe Kosova

para një jave - Zhurnal

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhely, ka konfimuar se Bashkimi Evropian ka ndarë mjete financiare për të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor. Varhely ka treguar se sot u ka...

Varhelyi: Do të alokojmë 373 milion € për rimëkëmbjen sociale e ekonomike të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Bashke

Eurokomisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi shkruan në llogarinë e tij në Twitter se BE do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë. Po ashtu, Varhelyi shto se parashikohet...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Evropa e Lirë

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

BE paralajmëron deri në 68 milionë euro ndihma për Kosovën

para një jave - RTV 21

5 milionë euro për nevoja të menjëhershme Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka njoftuar se Bashkimi Evropian ka ndarë 68 milionë euro për Kosovën. Sipas publikimit në Facebook 5 milionë euro do të ndahen...

Komisioneri i Zgjerimit: 38 mln euro për sektorët e shëndetësisë të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Vizion Plus

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka pohuar se BE do të ndajë 38 milionë euro në ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë në betejën kundër koronavirusit. Varhelyi shtoi se po...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin, përfshirë edhe Kosovën

para një jave - Lajmi.net

Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në Twitter nga komisioneri për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, shkruan lajmi.net. Ai bëri të ditur se 38 milionë euro do të ndahen për mbështetje të shpejtë...

Varheji në letrën drejtuar Spasovskit: Caktuam ndihmë fillestare financiare dhe mënyra për zbutjen e pasojave socioekonomike

para një jave - News33

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varheji, sot me letër e informoi kryetarin e Qeverisë, Oliver Spasovskin se tashmë ka lëshuar instruksione katër milionë euro...

Koronavirusi, BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin Perëndimor, përfshihet edhe Kosova

para një jave - OraInfo

Bota po përballet me koronavirusin. BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë....

Varhelyi: Do të alokojmë 373 milion € për rimëkëmbjen sociale e ekonomike të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Aktuale

Eurokomisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi shkruan në llogarinë e tij në Twitter se BE do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë. Po ashtu, Varhelyi shto se parashikohet...

BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin Perëndimor, përfshihet edhe Kosova

para një jave - Zeri

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhely, ka konfimuar se Bashkimi Evropian ka ndarë mjete financiare për të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor. Varhely ka treguar se sot u ka shkruar...

BE paralajmëron deri në 68 milionë euro ndihma për Kosovën

para një jave - Kallxo

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka njoftuar se Bashkimi Evropian ka ndarë 68 milionë euro për Kosovën. Sipas publikimit në Facebook 5 milionë euro do të ndahen për nevoja të menjëhershme, 50 milionë...

Varhelyi letër me lajme të mira Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19

para një jave - News33

Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën...

​BE ofron mbështetje milionëshe për Kosovën në luftën kundër coronavirusit

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

KE-ja ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Almakos

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. ajmi është konfirmuar nga komisionari...

​BE ofron mbështetje financiare për Kosovën rreth koronavirusit

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një letër nga Olivér Várhelyi, anëtar i Komisionit Evropian, Komisionar i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

Lufta kundër koronavirusit , BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Shenja

Eurokomisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka deklaruar se së fundmi Bashkimi Evropian do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë. Varhelyi përmes një postimi në rrjetin...

Coronavirusi: BE ndanë 68 milionë euro për Kosovën

para një jave - Infokusi

Bashkimi Europian në një paketë ndihmash për shtetet e Ballkanit Perëndimor, për Kosovën ka ndarë 68 milionë euro, për ta tejkaluar krizën e coronavirusit dhe atë që do ta shkaktojë ajo më pas. Lajmin...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin

para një jave - Flaka

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin

para një jave - Tetova Sot

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

BE-ja do të rialokojë 373 milion € për RMV-në dhe Ballkanin Perëndimor

para një jave - in7

Oliver Varhelyi, eurokomisioneri për zgjerim në BE në Twitter ka informuar se BE-ja ka ndarë 38 milion euro për 6 shtetet ballkanike për luftën kundër virusit korona, transmeton Portalb.mk. Po ashtu, ai...

BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin, përfshirë edhe Kosovën

para një jave - Albinfo

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

BE, 38 milion euro drejt Ballkanit Perëndimor: ja pra reagimi ynë!

para një jave - Te Sheshi

Komisioneri Evropian për Zgjerimin Oliver Varhelyi njoftoi të mërkurën se Bashkimi Evropian po dërgon 38 milion euro ndihmë urgjente për sektorin e shëndetit të Ballkanit Perëndimor. “Eshtë parashikuar...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Illyria

Bruksel, 25 mars 2020 – Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin

para një jave - Pa censure

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

Komisioneri i Zgjerimit: 38 mln euro për sektorët e shëndetësisë të Ballkanit Perëndimor

para një jave - LajmiFundit

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka njoftuar se BE do të ndajë 38 milionë euro në ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë në betejën kundër koronavirusit. Varhelyi shtoi se po...

KE ndan 38 milionë euro për shëndetësinë në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Epoka e Re

Komisioni Evropian (KE) ka ndarë 38 milionë euro për të ndihmuar sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor, në kohën e pandemisë së sëmundjes COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga komisionari...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin

para një jave - Republika

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të...

Lufta kundër koronavirusit – BE ndan mbi 410 milionë euro për Ballkanin, përfshirë edhe Kosovën

para një jave - Fakti Ditor

BE do ta ndihmojë Ballkanin Përendimor me më shumë se 400 milionë euro për luftimin e koronavirusit, e më pas edhe rimëkëmbjen e ekonomisë pasi të kalojë kjo situatë. Kjo është bërë e ditur me anë të një...

BE ndanë miliona euro për shtetet e Ballkanit, përfshirë edhe Kosovën

para një jave - Arbresh

Kosova, por edhe thuajse gjithë bota po përballen me virusin COVID-19. E gjithë kjo sfidë është mjaftë vështirë e kalueshme, duke marrë parasysh numrin e të infektuarve që është rritur mjaftë shumë. Komisioneri...

​BE dërgon 38 milionë euro ndihmë emergjente për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Gazeta e re

Komisionari për Zgjerim i BE-së Oliver Varhelyi ka njoftuar se BE do të dërgojë 38 milionë euro në formë të ndihmës emergjente për Ballkanin Perëndimor në sektorin e shëndetit. “Është parashikuar gjithashtu...

BE pritet t’i ndajë 38 milionë euro për vendet e Ballkanit në luftën kundër pandemisë së Coronavirusit

para një jave - Ekonomia Online

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi ka njoftuar se do të ndahen 38 milionë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor në mbështetje të sektorit të shëndetësisë në luftimin...

BE-ja paralajmëron deri në 68 milionë euro ndihma për Kosovën

para një jave - Epoka e Re

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka njoftuar se Bashkimi Evropian ka ndarë 68 milionë euro për Kosovën. Sipas publikimit në “Facebook”, të Zyrës së BE-së, 5 milionë euro do të ndahen për nevoja të menjëhershme,...

BE-ja ndanë miliona euro për Ballkanin, përfshihet edhe Kosova

para një jave - Bota Press

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhely, ka konfimuar se Bashkimi Evropian ka ndarë mjete financiare për të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor. Varhely ka treguar se sot u ka shkruar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK