http://kariera.mk

Dy probleme kritike sigurie e bëjnë përditësimin e Firefox të detyrueshëm

para një muaji - Zhurnal

Mozilla adresoi dy probleme sigurie zero-ditore në Firefox të cilat po shfrytëzoheshin nga hakerët. Mozilla adresoi dy probleme sigurie zero-ditore në Firefox të cilat po shfrytëzoheshin nga hakerët. Të...

Dy probleme kritike sigurie e bëjnë përditësimin e Firefox të detyrueshëm

para një muaji - Ina

Mozilla adresoi dy probleme sigurie zero-ditore në Firefox të cilat po shfrytëzoheshin nga hakerët. Dy probleme kritike sigurie e bëjnë përditësimin e Firefox të detyrueshëm Mozilla adresoi dy probleme...

Dy probleme kritike sigurie e bëjnë përditësimin e Firefox të detyrueshëm

para një muaji - Medial

Mozilla adresoi dy probleme sigurie zero-ditore në Firefox të cilat po shfrytëzoheshin nga hakerët. Të dy problemet e sigurisë ishin kritike dhe përmes tyre hakerët mund të ekzekutonin një kod arbitrar...

Google Chrome ka një rival të ri që i rrezikon seriozisht pozitat dominuese

para një muaji - Medial

Puna dhe mundi i Microsoft ka filluar të shpaguhet me shfletuesin e ri Microsoft Edge të bazuar në motorin e Google Chrome . Tashmë ky shfletues është i dyti në botë për nga popullariteti në platformat...

Google Chrome ka një rival të ri që i rrezikon seriozisht pozitat dominuese

para një muaji - Zhurnal

Edhe pse është shumë larg nga Chrome, parakalimi i Firefox është një arritje e madhe për shfletuesin i cili ka vetëm 3 muaj që ka debutuar Puna dhe mundi i Microsoft ka filluar të shpaguhet me shfletuesin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK