http://kariera.mk

Apple është duke bërë miliona maska për fytyrën

para një muaji - Lajmi.net

Apple është vetëm një nga shumë kompani të teknologjisë që ka shikuar të ndihmojë luftimin e përhapjes së koronavirusit, raporton “Independent”, transmeton lajmi.net. Puna e re ka parë që kompania krijon...

Apple prodhon 20 milionë maska për mjekët dhe infermierët

para një muaji - BalkanWeb

Apple ka zbuluar se ata tani kanë arritur të prodhojnë më shumë se 20 milionë maska për fytyrë për të ndihmuar në luftimin e koronavirusit, maskat do t’u dërgohen punëtorëve shëndetësorë. Kompania gjithashtu...

Apple prodhon 20 milionë maska për mjekët dhe infermierët

para një muaji - Insajderi

Apple ka zbuluar se ata tani kanë arritur të prodhojnë më shumë se 20 milionë maska për fytyrë për të ndihmuar në luftimin e koronavirusit, maskat do t’u dërgohen punëtorëve shëndetësorë. Kompania gjithashtu...

Apple dhuron 20 milion maska dhe do të prodhojë dy milion mburoja fytyre për të gjithë botën

para një muaji - Koha Jone

Drejtori i Përgjithshëm i gjigantit Cupertino Tim Cook, njoftoi përmes një video në “Twitter” se falë listës së gjatë të furnitorëve që kanë bashkëpunuar me Apple për vite me rradhë në prodhimin e pajisjeve...

Apple prodhon 20 milionë maska për mjekët dhe infermierët

para një muaji - Tetova Sot

Apple ka zbuluar se ata tani kanë arritur të prodhojnë më shumë se 20 milionë maska për fytyrë për të ndihmuar në luftimin e koronavirusit, maskat do t’u dërgohen punëtorëve shëndetësorë. Kompania gjithashtu...

Apple prodhon 20 milionë maska për mjekët dhe infermierët

para një muaji - Lajmi.net

Maskat, siç bën të ditur shefi i Apple, Tim Cook, do jenë të destinuara për punonjësit shëndetësor. Firma gjithashtu ka zbuluar se ata kanë punuar në disa mburoja të fytyrës që mund të përdoren nga mjekët,...

Apple prodhon 20 milionë maska për mjekët dhe infermierët

para një muaji - Medial

Apple ka zbuluar se ata tani kanë arritur të prodhojnë më shumë se 20 milionë maska për fytyrë për të ndihmuar në luftimin e koronavirusit, maskat do t’u dërgohen punëtorëve shëndetësorë. Kompania gjithashtu...

Apple prodhon 20 milionë maska për mjekët dhe infermierët

para një muaji - in7

Ndërmarrja teknologjike Apple ka filluar të prodhojë më shumë se 20 milionë maska mbrojtëse për të ndihmuar në luftimin e koronavirusit. Maskat, siç bën të ditur shefi i Apple, Tim Cook, do jenë të destinuara...

Apple prodhon 20 milionë maska për mjekët dhe infermierët (video)

para një muaji - Telegrafi

Apple ka zbuluar se ata tani kanë arritur të prodhojnë më shumë se 20 milionë maska për fytyrë për të ndihmuar në luftimin e koronavirusit, maskat do t’u dërgohen punëtorëve shëndetësorë. Kompania gjithashtu...

Apple prodhon 20 milionë maska për mjekët dhe infermierët

para një muaji - News33

Apple ka zbuluar se ata tani kanë arritur të prodhojnë më shumë se 20 milionë maska për fytyrë për të ndihmuar në luftimin e koronavirusit, maskat do t’u dërgohen punëtorëve shëndetësorë. Kompania gjithashtu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK