http://kariera.mk

Studimi, hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me covid-19

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 23:04 Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e...

Studimi/ Ilaçi kundër malaries që përdoret për koronavirusin rrit rrezikun e vdekshmërisë

para 5 dite - Vizion Plus

Hidroksilklorina dhe klorokuina, ilaçet antimalariale që po testohen kundër koronavirusit, duket se lidhet me një rrezik të shtuar të vdekjes mes pacientëve të shtruar në spital për koronavirus dhe ata...

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e koronavirusit

para 5 dite - Top Channel

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Studimi: Ilaçi që sugjeron Trump për Covid-19 rrit rrezikun e vdekshmërisë

para 5 dite - Shprehja

loading... Sipas studimit të fundit të publikuar sot në revistën mjekësore “The Lancet”, pacientët me Covid-19 që janë trajtuara me hidroklorikinë dhe klorokinë kanë rrezik më të lartë të vdekshmërisë...

Shkencëtarët: Presidenti Trump ka injektuar ilaç vrasës në trupin e tij

para 5 dite - NOA

Shkencëtarët njoftuan sot se një studim i realizuar mbi hidroksiklorokinën të cilën Presidenti Trump deklaroi se ka disa javë që ë përdor çdo ditë, është një ilaç vrasës për trupin e njeriut. Studimi i...

Studimi, hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me covid-19

para 5 dite - News33

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

Studimi, hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me COVID-19

para 5 dite - Top Channel

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

STUDIMI: Hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me COVID-19

para 5 dite - Gazeta Tema

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e koronavirusit

para 5 dite - Medial

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Dy ilaçe kundër koronavirusit nuk japin efekt, rrisin mundësinë e vdekjes tek të infektuarit

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 19:05 Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19,...

Studimi, hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me COVID-19

para 5 dite - ABC News

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

Lajm i keq nga mjekësia, dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e koronavirusit

para 5 dite - Sinjali

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e koronavirusit

para 5 dite - RTK

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e koronavirusit

para 5 dite - Vizion Plus

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Studimi/ Hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19

para 5 dite - BalkanWeb

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

Studimi:Ilaçi që sugjeron Trump për Covid-19 rrit rrezikun e vdekshmërisë

para 5 dite - Medial

Sipas studimit të fundit të publikuar sot në revistën mjekësore “The Lancet”, pacientët me Covid-19 që janë trajtuara me hidroklorikinë dhe klorokinë kanë rrezik më të lartë të vdekshmërisë dhe rrezik...

Studimi/ Hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19

para 5 dite - Standard

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

Ndryshon gjithçka, ilaçi “magjik” sipas studimit të ri rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19

para 5 dite - Gazeta Shqip

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e virusit korona

para 5 dite - Aktuale

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e koronavirusit

para 5 dite - Evropa e Lirë

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e koronavirusit

para 5 dite - Panorama

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Studimi: Ilaçi që sugjeron Trump për Covid-19 rrit rrezikun e vdekshmërisë

para 5 dite - Alsat-M

Sipas studimit të fundit të publikuar sot në revistën mjekësore “The Lancet”, pacientët me Covid-19 që janë trajtuara me hidroklorikinë dhe klorokinë kanë rrezik më të lartë të vdekshmërisë dhe rrezik...

Studimi, hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes tek pacientët me COVID-19

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t'u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

Studimi, hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19

para 5 dite - Kallxo

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

STUDIMI: Ilaçi i propaganduar nga Trump rrit vdekshmërinë te pacientët Covid

para 5 dite - Gazeta Tema

Një studim i gjerë ka zbuluar se trajtimi me hidroksilkorinë i të sëmurëve rëndë nga infeksioni i koronavirusit, mund t’i çojë ata drejt vdekjes pasi ai dëmton zemrën. Studimi i botuar në revistën mjekësore...

Dy ilaçe kundër koronavirusit nuk japin efekt, rrisin mundësinë e vdekjes tek të infektuarit

para 5 dite - Infokusi

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Trump e këshilloi si ilaçin e duhur, studimi zbulon se hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19

para 5 dite - Java News

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

Dy ilaçe kundër koronavirusit nuk japin efekt, rrisin mundësinë e vdekjes tek të infektuarit

para 5 dite - Tetova Sot

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e Covid-19

para 5 dite - Epoka e Re

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Studimi: Ilaçi që sugjeron Trump për Covid-19 rrit rrezikun e vdekshmërisë

para 5 dite - Tetova Sot

Sipas studimit të fundit të publikuar sot në revistën mjekësore “The Lancet”, pacientët me Covid-19 që janë trajtuara me hidroklorikinë dhe klorokinë kanë rrezik më të lartë të vdekshmërisë dhe rrezik...

Dy ilaçe kundër koronavirusit nuk japin efekt, rrisin mundësinë e vdekjes tek të infektuarit

para 5 dite - News33

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Studimi/ Hidroksiklorokina rrit rrezikun e vdekjes te pacientët me COVID-19

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Hidroksiklorokina një ilaç për trajtimin e malaries, të cilën presidenti amerikan Donald Trump thotë se po e përdor për t’u mbrojtur nga COVID-19, rrit rrezikut e vdekjes së pacientëve me koronavirus....

Dy ilaçe dalin të paefektshme në trajtimin e Coronavirusit

para 5 dite - Ekonomia Online

Një studim i gati 100,000 pacientëve me koronavirus ka treguar se ilaçet hydroxychloroquine and chloroquine, nuk kanë pasur efekt të trajtimit të sëmundjes, Covid-19, që shkakton koronavirusi. Studimi...

Ilaçi i propaganduar nga Trump rrit vdekshmërinë te pacientët Covid

para 5 dite - LajmiFundit

Një studim i gjerë ka zbuluar se trajtimi me hidroksilkorinë i të sëmurëve rëndë nga infeksioni i koronavirusit, mund t’i çojë ata drejt vdekjes pasi ai dëmton zemrën. Studimi i botuar në revistën mjekësore...

Mantelbardhët britanikë përfshihen në testimet për efektin e hidroksiklorikinës

para 5 dite - Koha.net

Punëtorët e përkujdesjes shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar do të fillojnë të përfshihen në testimin ndërkombëtar të Universitetit të Oksfordit për dy ilaçe antimalarie, me qëllim që të kuptohet nëse...

Mantelbardhët britanikë përfshihen në testimet për efektin e hidroksiklorikinës

para 5 dite - Ekonomia Online

Punëtorët e përkujdesjes shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar do të fillojnë të përfshihen në testimin ndërkombëtar të Universitetit të Oksfordit për dy ilaçe antimalarie, me qëllim që të kuptohet nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 5 dite - Top Channel

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19/ Ky është ilaçi që po përdoret për të luftur virusin

para 5 dite - Java News

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 5 dite - Epoka e Re

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e COVID-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Telegrafi

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Medial

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Top Channel

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Mapo

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Trajtimi i Covid-19 me hidroksiklorokuinë, fillojnë provat e para klinike

para 6 dite - ABC News

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Alsat-M

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - BalkanWeb

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Shprehja

loading... Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - RTK

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Gazeta Tema

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Panorama

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

40 mijë mjekëve europianë u injektohet ilaçi kundër malaries

para 6 dite - Gazeta Tema

Në Brajton dhe Oksford, në Britaninë e Madhe ka nisur një testim për të zbuluar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin. Hidroklorokina do t’iu injektohet më shumë se 40,000 punëtorëve...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Lajm

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Fillojnë provat klinike për trajtimin e Covid-19 me hidroksiklorokuinë

para 6 dite - Flaka

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në spitalet britanike do të jenë pjesëmarrësit e parë në një studim global të testimit të ilaçeve kundër malarias, klorokuinës dhe hidroksiklorokuinës për të parë nëse...

Britania ua jep këtë ilaç personelit shëndetësor, testohet nëse mund të ketë efekt kundër koronavirusit

para 6 dite - Sinjali

Mbretëria e Bashkuar ka nisur testimin e dy ilaçeve kundër malaries në Brajton dhe Oksford, për të parë nëse parandalojnë COVID-19. Klorokina dhe hidroksiklorokina do t’u jepet më shumë se 40 mijë punonjësve...

Britania do të testojë ilaçet kundër malaries te punonjësit e shëndetësisë

para 6 dite - Portalb

Britania e Madhe do të fillojë testimin klinik të ilaçeve kundër malaries tek punonjësit shëndetësorë të vijës së parë, për të gjetur nëse ato janë efektive në parandalimin e koronavirusit të ri (COVID-19),...

COVID-19/ Testimi, 40 000 punonjësve shëndetësorë u injektohet ilaçi kundër malarjes

para 6 dite - Syri

Në Brajton dhe Oksford, në Britaninë e Madhe ka nisur një testim për të zbuluar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin. Ilaçet Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen...

Britania do të testojë ilaçet kundër malaries te punonjësit e shëndetësisë

para 6 dite - RTK

Testet e klorokinës dhe hidroksilklorinës do të fillojnë në spitalet në Brighton dhe Oksford, për të zbuluar efikasitetin e tyre në luftën kundër COVID-19. Britania e Madhe do të fillojë testimin klinik...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Zhurnal

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Portalb

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Top Channel

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Pas deklaratës së Trumpit, Mbretëria e Bashkuar do të testojë ilaçet anti-malarie për të parë nëse mund të parandalojë COVID-19

para 6 dite - Telegrafi

Dy ilaçe anti-malarie do të testohen në Brighton dhe Oxford në Mbretërinë e Bashkuar, për të parë nëse mund të parandalojnë COVID-19. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, chloroquine dhe hydroxychloroquine...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 21/05/2020 8:47 Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - RTK

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Gazeta Tema

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Ilaçet kundër malaries, të cilin e konsumoi Trump, testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Lajmi.net

Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000 punëtorëve shëndetësorë nga Evropa, Afrika, Azia dhe Amerika Jugore. Të gjithë pjesëmarrësit janë pjesë e stafit, që kanë qenë në...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Indeks online

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Evropa e Lirë

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër coronavirusit

para 6 dite - Kallxo

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë coronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Lajm

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Ilaçet kundër malaries testohen kundër koronavirusit

para 6 dite - Shenja

Në Brajton dhe Oksford ka nisur një testim për të kuptuar nëse dy ilaçe kundër malaries mund të parandalojnë koronavirusin e ri. Chloroquine dhe hydroxychloroquine do t’iu injektohen më shumë se 40,000...

Shkenca kritikon Trump, promovoi ilaçin kundër malaries për mbrojtje nga Covid-19

para 6 dite - Epoka e Re

Prej kohësh e ka sugjeruar ilaçin kundër malaries, hidroksiklorkinën si trajtim të mundshëm ndaj Covid-19, por të martën presidenti amerikan, e çoi në një nivel tjetër sugjerimin e tij, kur tha se po e...

Hidroksiklorokina dhe koronavirusi - lidhja e padëshmuar kuruese

para një jave - Koha.net

Me mbështetjen e një mjeku kundërthënës francez, “Fox News”-it dhe Donald Trumpit, hidroksiklorokina – një ilaç i kahershëm antimalarie që tani po përdoret më shumë për trajtimin e lupusit – ka marrë vëmendje...

Presidenti Trump tregon për herë të parë: Mjekimi që mora 10 ditë për koronavirusin

para një jave - NOA

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka deklaruar se ai ka marrë për 10 ditë rresht mjekim me ilaçin antimalarje, hidroksiklorinë, ilaçin që ai e konsideron mjaft efektiv kundër koronavirusit. “Kam marrë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK