http://kariera.mk

Amanetin e mban toka – Gëzuar Ditëlindjen Prof. Ernest Koliqi!

para një jave - Illyria

Frank Shkreli 20 Maji (1903) shënon ditëlindjen e Profesor Ernest Koliqit.  Gëzuar Ditëlindjen, i dashur Profesor Koliqi! Unë e konsideorj veten të privilegjuar që kam pasur fatin të njihja, megjithëse...

Në ditëlindjen e Ernest Koliqit…

para një jave - Telegrafi

Nga: Visar Zhiti T’rrëzuemin due tá çoj nga balta; due m’u ngjit’ mbi maje t’nalta me shtegtar’qi kerkojn’ Dritën… Ernest Koliqi Shkrimtari Ernest Koliqi ka datëlindjen dhe ka dhe një dramë, të dyja s’kujtohen...

Frank Shkreli: Amanetin e mban toka-Gëzuar ditëlindjen Prof.Ernest Koliqi ! Tre poetët e “ Symfonisë së Shqipevet”

para një jave - Gazeta Telegraf

20 Maji (1903) shënon ditëlindjen e Profesor Ernest Koliqit.  Gëzuar Ditëlindjen i dashur Profesor Koliqi! Nga Frank Shkreli Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Unë e konsideroj veten të privilegjuar që...

Frank Shkreli: Amanetin e mban toka- gëzuar ditëlindjen Prof. Ernest Koliqi

para një jave - Gazeta Telegraf

20 Maji (1903) shënon ditëlindjen e Profesor Ernest Koliqit.  Gëzuar Ditëlindjen i dashur Profesor Koliqi! Nga Frank Shkreli Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë Unë e konsideroj veten të privilegjuar që...

Koliqi, bashkëthemelues i tregimit modern shqiptar

para një jave - RTK

Ernest Koliqi ka lindur në Shkodër më 20 maj të vitit 1903, në një familje të respektuar. Ai ishte mësues, poet, romancier, eseist, përkthyes, gazetar, dramaturg, ministër arsimi në qeverinë Vërlaci, botues...

Ernest KOLIQI (1903-1975) – personalitet i rrallë i kulturës shqiptare

para një jave - Illyria

– homazh në ditëlindjen e tij – Nga Don Lush Gjergji “As zemra s’duhet të punoj vetëm për mua, por për të mirën e popullit tim dhe të atdheut…”. (Ernest Koliqi) Populli, me të drejt thotë: “ Harresa, në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK