http://kariera.mk

Covid-19, Rama: Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara

para 4 dite - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se atje kjo fundjavë do të vijojë njësoj si ajo që kanë lënë pas. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë”, ka shkruar...

Rama mbyll Shqipërinë ditën e Fiter Bajramit, besimtarët nuk do të falen në xhami dhe sheshe

para 4 dite - Koha.mk

Pavarësisht lehtësimit thuajse të plotë të masave kundër koronavirusit, e diela do të mbyllet sërish, çka do të thotë se besimtarët myslimanë nuk do të mund të falin namazin e Fiter Bajramit. Festa është...

Rama njofton rregullat e karantinës për fundjavën: Ta kaloni sa më qetë

para 4 dite - Indeks online

Fundjava nuk do të ndryshojë. Rregullat do të jenë të njëjta për 5 bashkitë që janë ende zona të kuqe dhe për këtë ka ndikuar fakti që këtë javë ka pasur rritje të numrit të të infektuarve me COVID. Kryeministri...

Fundjava me të njëjtin kufizim lëvizjeje/ Të shtunën vetëm dyqanet e farmacitë hapur, fasha orare deri në 10:30 për të moshuarit

para 5 dite - Medial

TIRANË, 22 maj/ MEDIAL- A. Fortuzi/- Kjo fundjavë do të ketë rregullat kufizuese sikundër fundjava e fundit, ndërsa vijon faza e hapjes në kushtet e pandemisë. Kryeministri Edi Rama njoftoi mbrëmjen e...

Rama mbyll vendin ditën e Fiter Bajramit/ Besimtarët myslimanë nuk do të mund të falen në xhami dhe sheshe

para 4 dite - Aktuale

Besimtare Myslimane, duke u falur ne Bulevardin Deshmoret e Kombit, me rastin e festes se Fiter Bajramit ose Bajramit te Madh i cili vjen pas muaji te shenjte te Ramazanit./r/n/r/nAlbanian Muslims take...

MSH firmos urdhrin: Edhe kjo fundjavë është për fëmijët e pensionistët, ja aktivitetet që lejohen nesër

para 4 dite - BalkanWeb

Ministria e shëndetësisë publikon udhëzimin e plotë për këtë fundjavë, lidhur me lëvizjen e njerëzve dhe mjeteve, si dhe për hapjen e aktiviteteve dhe bizneseve. Në urdhrin e firmosur këtë mbrëmje, MSH...

Rama shkaktoi konfuzion me njoftimin e tij, MSH nxjerr urdhrat për fundjavën

para 4 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama shkaktoi konfuzion sonte pasi njoftoi me anë të një statusi në Facebook se kjo fundjavë do të vijojë njësoj si ajo e shkuara. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni...

Koronavirusi në Shqipëri, Rama zbulon masat për fundjavën

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 22/05/2020 21:57 Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama njoftoi se kjo fundjavë do të vijojnë njësoj si ajo që lamë pas. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni...

Mbyllen baret e restorantet/ MSH nxjerr urdhrin për fundjavën: Të dielën çdo gjë e kyçur

para 4 dite - Mapo

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë urdhrin që edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar. Nuk do të lejohen aktivitetet e biznesit, përveç farmacive dhe pikave të shitjes së produkteve ushqimore me pakicë,...

Si do të lëvizim nesër dhe pasnesër? Del urdhri për "izolimin" e fundjavës

para 4 dite - Albeu

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë urdhrin që edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar. Nuk do të lejohen aktivitetet e biznesit, përveç farmacive dhe pikave të shitjes së produkteve ushqimore me pakicë,...

Kufizimet për fundjavën/ Zbardhet urdhri i MSH mbi aktivitetet që do lejohen dhe oraret

para 4 dite - Syri

Për këtë fundjavë, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzimin e plotë, lidhur me lëvizjen e njerëzve dhe mjeteve, si dhe për hapjen e aktiviteteve dhe bizneseve. Ministria e Shëndetësisë, në urdhrin...

Manastirliu: Ja cilat do të jenë aktivitetet që do të lejohen në fundjavë

para 4 dite - Syri

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë urdhrin që edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar. Nuk do të lejohen aktivitetet e biznesit, përveç farmacive dhe pikave të shitjes së produkteve ushqimore me pakicë,...

Rama: Ja si do jetë fundjava, ta kaloni sa më qetë…

para 5 dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar me anë të një statusi në Facebook se kjo fundjavë do të vijojnë njësoj si ajo që lamë pas. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë”, shkruan Rama Vijon… Top Channel

Udhëzimi i plotë/ Fundjavë për fëmijët e pensionistët dhe pa makina, aktivitetet që do të lejohen

para 4 dite - Shekulli

Ministria e shëndetësisë publikon udhëzimin e plotë për këtë fundjavë, lidhur me lëvizjen e njerëzve dhe mjeteve, si dhe për hapjen e aktiviteteve dhe bizneseve. Në urdhrin e firmosur këtë mbrëmje, MSH...

Fundjava rikthen “izolimin”, Manastirliu nxjerr urdhrin: Ja aktivitetet që lejohen

para 4 dite - Gazeta Shqip

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë urdhrin që edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar. Nuk do të lejohen aktivitetet e biznesit, përveç farmacive dhe pikave të shitjes së produkteve ushqimore me pakicë,...

Rama merr në qafë besimtarët, mbyll ditën e dielë për Fiter Bajramin

para 4 dite - Standard

Pasi deklaroi se nuk do të ketë asnjë masë, përveç fashës orare deri në orën 21:00, Edi Rama ka ndërruar mendje sërish. Ka vendosur që të mbyllë fundjavën. ‘Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara....

Si do lëvizim nesër dhe pasnesër? Ministrja Manastirliu nxjerr urdhrin për ‘izolimin’ e fundjavës

para 4 dite - Panorama

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë urdhrin që edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar. Nuk do të lejohen aktivitetet e biznesit, përveç farmacive dhe pikave të shitjes së produkteve ushqimore me pakicë,...

Rama mbyll vendin ditën e Fiter Bajramit/ Besimtarët myslimanë nuk do të mund të falen në xhami dhe sheshe

para 4 dite - Panorama

Pavarësisht lehtësimit thuajse të plotë të masave kundër koronavirusit, e diela do të mbyllet sërish, çka do të thotë se besimtarët myslimanë nuk do të mund të falin namazin e Fiter Bajramit. Festa është...

Rama jep njoftimin: Si do të jetë fundjava

para 5 dite - Klan

Rama jep njoftimin: Si do të jetë fundjava Besimtarët myslimanë do të festojnë Bajramin në karantinë Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se fundjava do të vijojë njësoj si javën e shkuar. “Ta kaloni sa më...

Rama njofton rregullat e liri-daljes për fundjavën, ja si do të vijohet

para 5 dite - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama njofton se edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Në një status të shkurtër në “Facebook”, kreu i qeverisë thekson se fundjava do të vijojë...

Rama urdhëron mbyllje totale të Shqipërisë të dielën e Bajramit

para 5 dite - Albeu

Kryeministri Edi Rama njoftoi mbrëmjen e sotme se ka vendosur të mbyllë lëvizjen e njerëzve dhe automjeteve në vend gjatë ditës së diel e cila është dhe dita e Bajramit për myslimanët që janë mbi 80 për...

Ja rregullat e reja për qarkullimin në fundjavë, Rama: Ta kaloni sa më qetë!

para 5 dite - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se edhe kjo fundjavë do të jetë me të njëjtat rregulla si javën e kaluar. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë” shkruan Rama në Facebook....

Rama urdhëron mbyllje totale të dielën e Bajramit, lejohen vetëm pleqtë dhe nënat me fëmijë

para 5 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama njoftoi mbrëmjen e sotme se ka vendosur të mbyllë lëvizjen e njerëzve dhe automjeteve në vend gjatë ditës së diel e cila është dhe dita e Bajramit për myslimanët që janë mbi 80 për...

Si do të veprohet këtë fundjavë? Jepet njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

para 5 dite - Shekulli

Fundjava do të jetë me të njëjtat rregulla si e kaluara në zonat e kuqe me pensionistët dhe prindërit me fëmijë deri në 14-vjeç me më shumë liridalje. Ka qenë kyreministri Rama i cili ka njofuar se kjo...

Koronavirusi në Shqipëri, Rama zbulon masat për fundjavën

para 5 dite - RTK

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama njoftoi se kjo fundjavë do të vijojnë njësoj si ajo që lamë pas. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë”, shkruan Rama Të shtunën dhe...

Veprim i gabuar i kryeministrit. Nuk lejon myslimanët ditën e dielë për Fiter Bajram

para 5 dite - Koha Jone

Kryeministri Rama ka postuar këtë të premte në darkë: KJO FUNDJAVË DO TË VIJOJË NJËSOJ SI E SHKUARA. TA KALONI SA MË QETË. Por mundet se nuk ka e ditur ose këshilltarët e kanë marrë në qafë, pasi këtë...

Në Shqipëri as në këtë fundjavë nuk ka masa lehtësuese ndaj COVID-19

para 5 dite - Zeri

Në Shqipëri, edhe këtë fundjavë nuk do të ketë lehtësime të masave ndaj koronavirusit. Kështu njofton kryeministri Edi Rama, duke theksuar se edhe fundi i kësaj jave do të jetë i kufizuar, për shkak të...

Rama tregon si do të veprohet në fundjavë

para 5 dite - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se edhe kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e kaluara, gjysmë e bllokuar. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, kreu i qeverissë shkruan: “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj...

para 5 dite - Ora news

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se edhe kjo fundjavë do të jetë me të njëjtat rregulla si javën e kaluar. "Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë" shkruan Rama në Facebook....

Oraret e daljes dhe bizneset që do jenë hapur, Rama tregon si do veprohet këtë fundjavë

para 5 dite - Panorama

Kryeministri Edi Rama thotë se kjo fundjavë do të jetë njësoj si e shkuara sa i takon rregullave për lëvizjen dhe daljen e qytetarëve. Në një postim në Facebook, kryeministri uron fundjavë të qetë. “KJO...

Si do të lëvizim në fundjavë? Rama njofton planin e masave

para 5 dite - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se fundjava do të jetë me të njëjtat rregulla si e kaluara në zonat e kuqe me pensionistët dhe prindërit me fëmijë deri në 14-vjeç me më shumë liridalje. Nesër dhe...

Si do të veprohet këtë fundjavë? Kryeministri Rama jep njoftimin e rëndësishëm

para 5 dite - Shekulli

Fundjava do të jetë me të njëjtat rregulla si e kaluara në zonat e kuqe me pensionistët dhe prindërit me fëmijë deri në 14-vjeç me më shumë liridalje.

Si do bëhet lëvizja këtë fundjavë? Rama jep njoftimin e rëndësishëm

para 5 dite - Gazeta Shqip

Kryeministri Rama ne facebook: KJO FUNDjAVË DO TË VIJOJË NJËSOJ SI E SHKUARA😊 TA KALONI SA MË QETË🙏

Rama jep njoftimin për fundjavën: Ta kaloni sa më qetë

para 5 dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar me anë të një statusi në Facebook se kjo fundjavë do të vijojnë njësoj si ajo që lamë pas. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë”, shkruan Rama./abcnews.al

Rama mbyll të dielën, ndalon faljen e Fitër Bajramit

para 5 dite - Syri

Pasi deklaroi se nuk do të ketë asnjë masë, përveç fashës orare deri në orën 21:00, Edi Rama ka ndërruar mendje sërish. Ka vendosur që të mbyllë fundjavën. ‘Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara....

Rama mbyll Shqipërinë ditën e Fiter Bajramit/ Besimtarët myslimanë nuk do të mund të falen në xhami dhe sheshe

para 4 dite - Tetova Sot

Pavarësisht lehtësimit thuajse të plotë të masave kundër koronavirusit, e diela do të mbyllet sërish, çka do të thotë se besimtarët myslimanë nuk do të mund të falin namazin e Fiter Bajramit. Festa është...

Rama mbyll vendin ditën e Fiter Bajramit/ Besimtarët myslimanë nuk do të mund të falen në xhami dhe sheshe

para 4 dite - Tetova1

Pavarësisht lehtësimit thuajse të plotë të masave kundër koronavirusit, e diela do të mbyllet sërish, çka do të thotë se besimtarët myslimanë nuk do të mund të falin namazin e Fiter Bajramit. Festa është...

Covid-19, Rama: Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara

para 4 dite - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se atje kjo fundjavë do të vijojë njësoj si ajo që kanë lënë pas. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë”, ka shkruar...

Fundjava me të njëjtin kufizim lëvizjeje, ja çfarë deklaroi Rama

para 4 dite - ElbasaniPlus

Kjo fundjavë do të ketë rregullat kufizuese sikundër fundjava e fundit, ndërsa vijon faza e hapjes në kushtet e pandemisë. Kryeministri Edi Rama njoftoi se edhe këtë fundjavë do ndiqet regjimi i orareve...

“Ta kaloni sa më qetë”/ Rama njofton rregullat për të shtunën e të dielën

para 5 dite - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se edhe kjo fundjavë do të vijojë të jetë gjysmë e bllokuar, njësij si e shkuara. Përmes një statusi në Facebook, Rama shkruan se kjo fundjavë do të vijojë të jetë...

“Ta kaloni sa më qetë”/ Rama njofton rregullat për të shtunën e të dielën

para 5 dite - Java News

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se edhe kjo fundjavë do të vijojë të jetë gjysmë e bllokuar, njësij si e shkuara. Përmes një statusi në Facebook, Rama shkruan se kjo fundjavë do të vijojë të jetë...

MSH: Edhe kjo fundjavë është për fëmijët e pensionistët, ja aktivitetet që lejohen nesër

para 4 dite - LajmiFundit

Ministria e shëndetësisë publikon udhëzimin e plotë për këtë fundjavë, lidhur me lëvizjen e njerëzve dhe mjeteve, si dhe për hapjen e aktiviteteve dhe bizneseve. Në urdhrin e firmosur këtë mbrëmje, MSH...

Rama mbyll të dielën, ndalon faljen e Fitër Bajramit

para 4 dite - Gazeta Telegraf

Pasi deklaroi se nuk do të ketë asnjë masë, përveç fashës orare deri në orën 21:00, Edi Rama ka ndërruar mendje sërish. Ka vendosur që të mbyllë fundjavën. ‘Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara....

Orari i lëvizjes për fundjavë në Shqipëri / Rama jep detajet

para 5 dite - in7

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar me anë të një statusi në Facebook se kjo fundjavë do të vijojnë njësoj si ajo që lamë pas. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë”, shkruan...

Ja si do të jetë lëvizja gjatë fundjavës në Shqipëri

para 5 dite - Epoka e Re

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se edhe kjo fundjavë do të vijojë të jetë gjysmë e bllokuar, njësoj si e shkuara. Përmes një statusi në “Facebook”, Rama shkruan se kjo fundjavë do të vijojë të jetë...

Rama: Ja si do jetë fundjava, ta kaloni sa më qetë

para 5 dite - Arbresh

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar me anë të një statusi në Facebook se kjo fundjavë do të vijojnë njësoj si ajo që lamë pas. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë”, shkruan...

Rama njofton rregullat e karantinës për fundjavën: Ta kaloni sa më qetë

para 5 dite - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama njofton se kjo fundjavë do të jetë me të njëjtat rregulla si e kaluara pa asnjë ndryshim. “Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara, ta kaloni sa më qetë” shkruan Rama. Por si...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK