http://kariera.mk

Rrëzohen një aeroplan në Pakistan, asnjë i mbijetuar

para një jave - Shprehja

loading... Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. Sipas Skynews , kreu i qytetit Karaçi ka deklaruar se nuk ka asnjë të mbijetuar....

Pakistan, u rrit në 80 numri i të vdekurve nga rrëzimi i avionit (FOTO-GALERI)

para një jave - Portalb

Të paktën 80 njerëz, përfshirë gra dhe fëmijë, kanë humbur jetën pasi një aeroplan i kompanisë ajrore Pakistan International Airlines (PIA) me 99 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në qytetin...

Dalin pamjet/ Si u përplas avioni me 91 persona në bord në një zonë të banuar në Pakistan, ka të mbijetuar!

para një jave - BalkanWeb

Dalin pamejet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë...

Video tronditëse, momenti kur rrëzohet avioni në Pakistan me 100 persona në bord

para një jave - BalkanWeb

The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Kliko këtu për videon. Foto...

FOTO/ Çfarë ka mbetur nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, trupa të pajetë dhe…

para një jave - Top Channel

Një punonjës banke dhe dy pasagjerë të tjerë, janë nxjerrë të gjallë, nga mbetjet e aeroplanit Aribus A320, i cili u rrëzua  në Pakistan. Në bordin e aeroplanit, ndodheshin më shumë se 100 njerëz, për...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit

para një jave - Gazeta Tema

Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit...

Dalin pamjet, momenti tragjik kur rrëzohet aeroplani me qindra njerëz në të

para një jave - Indeks online

Të paktën 38 persona janë vrarë pasi një aeroplan është rrëzuar në qytetin jugor pakistanez të Karaçi, sipas Ministrit të Shëndetësisë Azra Fazal. Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë ajrore tha se fluturimi...

Pamje tronditëse nga rrëzimi i aeroplanit me 100 persona në bord

para një jave - in7

Tabloidi britanik The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Foto të...

VIDEO tronditëse, momenti kur bie avioni në Pakistan me 100 persona në bord

para një jave - Gazeta Shqip

The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Kliko këtu për videon. Foto...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit

para një jave - Klan

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit

para një jave - Tetova Sot

Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit...

Piloti raportoi se dy motorët nuk funksiononin/ VIDEO e rrëzimit të avionit në Pakistan me 100 pasagjerë në bord

para një jave - Java News

Publikohet biseda e fundit e kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për daljen...

Mrekullitë ekzistojnë/ Rrëzimi i avionit me 108 persona, ja momenti kur dy pasagjerë nxirren të gjallë nga rrënojat

para një jave - Shekulli

Një avion me mbi 108 persona në bord u rrëzua sot në një zonë të banuar pranë qytetit Karachi në afërsi të rajonit Lahor, në Pakistan. Sipas mediave të huaja, një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer...

Mrekullitë ekzistojnë/ Avioni me 107 të vdekur ra mbi lagje, ja momenti kur dy persona nxirren të gjallë nga rrënojat

para një jave - Shekulli

Një avion me mbi 108 persona në bord u rrëzua sot në një zonë të banuar pranë qytetit Karachi në afërsi të rajonit Lahor, në Pakistan. Sipas mediave të huaja, një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer...

Pakistan, rrëzohet një aeroplan me 107 persona

para një jave - MRT

Një aeroplan i kompanisë pakistaneze “International Airlines”... Një aeroplan i kompanisë pakistaneze “International Airlines”, është rrëzuar në Karachi, pasi ishte nisur nga Lahore. Aeroplani, për të...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para një jave - TV21

Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar në aeroplan me 98 pasagjerë dhe ekuipazh,...

VIDEO/ Avioni bie mbi lagje duke shkaktuar të paktën 100 viktima, por presidenti i një banke nxirret i gjallë nga rrënojat

para një jave - Standard

Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para një jave - Zhurnal

Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar në aeroplan me 98 pasagjerë dhe ekuipazh,...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para një jave - RTK

Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar në aeroplan me 98 pasagjerë dhe ekuipazh,...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit (VIDEO)

para një jave - Tetova1

Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit...

Në aksidentin tragjik ajror me 107 të vdekur ndodh edhe mrekullia! Një punonjës i emergjencës arrin të…

para një jave - Panorama

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një fëmijë u nxorr i gjallë nga zona e rrëzimit të një aeroplani në Pakistan. Një reporter i lajmeve lokale po transmetonte nga skena pas një kordoni policie kur...

Dalin pamjet/ Si u përplas avioni me 91 persona në bord në një zonë të banuar në Pakistan, ka të mbijetuar!

para një jave - Gazeta Telegraf

Dalin pamjet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë...

Bankieri dhe dy të tjerë nxirren të gjallë nga rrëzimi i avionit në Pakistan mbi zonën e banuar

para një jave - Top Channel

Sipas raportimeve të fundit një drejtor banke dhe dy pasagjerë janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e avionit Airbus A320 që u rrëzua sot në Pakistan duke vrarë të paktën 104 njerëz. Presidenti i bankës...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para një jave - Flaka

Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar në aeroplan me 98 pasagjerë dhe ekuipazh,...

Rrëzimi i avionit me 108 persona, ja momenti ku dy vetë nxirren të gjallë nga rrënojat (FOTOT)

para një jave - Gazeta Shqip

Një avion me mbi 108 persona në bord u rrëzua sot në një zonë të banuar pranë qytetit Karachi në afërsi të rajonit Lahor, në Pakistan. Sipas mediave të huaja, një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer...

VIDEO/ Avioni bie mbi lagje, pasagjeri nxirret i gjallë nga rrënojat

para një jave - Syri

Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti...

VIDEO/ Një shpërthim dhe pastaj tym, publikohen pamjet nga rrëzimi i avionit me 107 persona në bord

para një jave - Panorama

Publikohen pamjet nga momenti i rrëzimit të avionit me mbi 100 persona në bord. Tragjedia ndodhi në qytetin Karaçi të Pakistanit. Sipas mediave të huaja, avioni ishte duke fluturuar nga qyteti Lahore në...

Nga rrëzimi i aeroplanit, dy persona kanë mbijetuar

para një jave - in7

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale. Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona

para një jave - Medial

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Rrëzohet avioni në Pakistan, rreth 100 persona në bord

para një jave - Top Channel

Një aeroplan me rreth 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarë të aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona – publikohen pamje e para në vendin e përplasjes së fluturakes

para një jave - Telegrafi

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Mrekulli nga aksidenti ajror ne Pakistan, tre te mbijetuar nga rrezimi i avionit me 100 veta ne bord

para një jave - LajmiFundit

Tre persona mbijetuan pasi një aeroplan pasagjerësh me afro 100 vetë në bord u rrëzua në një lagje të mbushur me njerëz në Karaçi, Pakistan. Deri tani autoritetet flasin se shkak i aksidentit ka qene një...

Rrëzohen një aeroplan në Pakistan, asnjë i mbijetuar

para një jave - Alsat-M

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. Sipas Skynews , kreu i qytetit Karaçi ka deklaruar se nuk ka asnjë të mbijetuar. “Ne po...

Publikohen pamjet e tmerrshme nga momenti i rrëzimit të aeroplanit në Pakistan

para një jave - Lajmi.net

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Tragjike/ Rrëzohet avioni me 107 persona në bord (Video-Foto)

para një jave - Zhurnal

Një avion me 99 pasagjerë në bord dhe 8 persona ekuipazh është rrëzuar kur po fluturonte nga Lahore për në Karaçi. Mediat shkruajnë se avioni në Pakistan u rrëzua pasi është përplasur tek një ndërtesë...

Rrëzohet avioni me pasagjerë

para një jave - Klan

Rrëzohet avioni me pasagjerë Ngjarja në një zonë të banuar në Pakistan Tymi dhe flakët pushtuan një zonë të banuar në periferi të Karaçit në Pakistan, pas rënies së një avioni pasagjerësh. Bilanci mund...

Rrëzimi i avionit në Pakistan, asnjë pasagjer nuk ka mbijetuar

para një jave - Albeu

Një avion me 107 persona në bord është rrëzuar në një zonë të banuar në Pakistan duke u marrë jetën të gjithë personave në bord . Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes kanë deklaruar për mediat se avioni që...

Rrëzohet avioni me 107 pasagjerë

para një jave - Koha Jone

Një avion me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në një zonë të banuar pranë qytetit Karachi në afërsi të rajonit Lahor, në Pakistan. Mjeti fluturues po transportonte 99 pasagjerë dhe 8 pjesëtarë të...

Rrëzohet avioni me 100 persona në bord

para një jave - Koha Jone

Një aeroplan me rreth 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarë të aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Vdesin të gjithë pasagjerët e aeroplanit të rrëzuar në Pakistan

para një jave - Lajmi.net

Kryebashkiaku i Karachi thotë se një aeroplan pasagjerësh pakistanez që transportonte 107 pasagjerë dhe ekuipazh dhe që i përkisnin Pakistan International Airlines të drejtuar nga shteti është rrëzuar,...

Një aeroplan me 107 persona në bord u rrëzua në Pakistan

para një jave - Portalb

Një aeroplan i kompanisë pakistaneze International Airlines, është rrëzuar në Karachi, pasi ishte nisur nga Lahore, raportoi BBC-ja të premten. Aeroplani, për të cilin thuhet se ka pasur 99 pasagjerë dhe...

Rrëzohet avioni në Pakistan/ 99 persona në bord, piloti njoftoi për probleme teknike

para një jave - Vizion Plus

Një aeroplan me 91 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar në qytetin Karaçi në Pakistan. Vetëm pak minuta pasi humbi nga radarët, mjeti fluturues i cili ishte nisur nga qyteti Lahore, u përplas...

Rrëzohet aeroplani me 100 pasagjerë në Pakistan

para një jave - Telegrafi

Një aeroplan i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, avioni i cili u raportua se barte afër 100...

Asnjë i mbijetuar nga rrëzimi i avionit me 107 persona në bord

para një jave - ABC News

Një avion me 107 persona në bord është rrëzuar në një zonë të banuar në Pakistan duke u marrë jetën të gjithë personave në bord. Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes kanë deklaruar për mediat se avioni që...

VIDEO-FOTO/ Pamje të frikshme të rrëzimit të avionit mbi lagjen e banuar

para një jave - Syri

Një aeroplan pasagjerësh Airbus A320 i Pakistan International Airlines, me mbi 100 persona në bord, u përplas sot në një zonë të banuar në kryeqytetin Karaçi. Dëshmitarët thanë se avioni i nisur nga Lahore...

Rrëzohet një aeroplan në Pakistan me mbi 100 persona në bord

para një jave - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 13:10 Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve,...

FOTO/ Rrëzohet aeroplani me 99 persona në bord në Pakistan

para një jave - BalkanWeb

Një aeroplan në Pakistan është rrëzuar në Karaci pas një fluturimi në Lahore, thanë zyrtarët e Aviacionit. Avioni, i cili raportohej se transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë individë si ekuipazh, ishte...

Aksident ajror në Pakistan

para një jave - Koha.mk

Karaçi, 22 maj – Një aeroplan udhëtarësh i “Pakistan Intereshënël erlajns” që udhëtonte nga Lahore për në Karaçi, u rrëzua pranë aeroportit në Karaçi, kumtoi Agjencia e aviacionit civil. Related Posts...

Tragjike/ Rrëzohet avioni me 107 persona në bord (Video-Foto)

para një jave - Shekulli

Foto 1 nga 13 Pas Para Një avion me 99 pasagjerë në bord dhe 8 persona ekuipazh është rrëzuar kur po fluturonte nga Lahore për në Karaçi. Mediat shkruajnë se avioni në Pakistan u rrëzua pasi është përplasur...

Rrëzohet aeroplani pakistanez me mbi 100 persona në bord

para një jave - Sinjali

Një aeroplan pakistanez është rrëzuar në qytetin Karachi të Pakistanit. Autoritetet kanë njoftuar se aeroplani që po transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë pjesëtarë të ekuipazhit, ishte duke fluturuar...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona

para një jave - Tetova Sot

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Pakistan, avioni me 107 persona në bord rrëzohet në zonën e banuar

para një jave - NOA

Një avion me pasagjerë i një kompanie ajrore në Pakistan, është rrëzuar duke u përplasur teksa ishte në fazë ulje. Ngjarja e rëndë u shënua mesditën e sotme në aeroportin e Karachi, në juglindje të Pakistanit....

Bie avioni me 107 persona në bord, dalin detajet e para të tragjedisë në ajër (FOTO+VIDEO)

para një jave - Panorama

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit, raporton BBC. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet...

Aksident i rëndë ajëror në Pakistan, rrëzohet avioni me mbi 100 pasagjerë benda

para një jave - Koha Jone

Një aeroplan i Pakistanit International Airlines që transportonte më shumë se 100 njerëz është rrëzuar në qytetin jugor të Karaçit. Ministria e Aviacionit në Pakistan thotë se fluturimi kishte 99 pasagjerë...

Një aeroplan me 107 persona në bord rrëzohet në Pakistan

para një jave - Koha.net

Një aeroplan i kompanisë pakistaneze International Airlines, është rrëzuar në Karachi, pasi ishte nisur nga Lahore, raportoi BBC-ja të premten. Aeroplani, për të cilin thuhet se ka pasur 99 pasagjerë dhe...

Rrëzohet aeroplani me 100 persona në bord në qytetin Karaçi të Pakistanit

para një jave - Alsat-M

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistanit, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Rrëzohet aeroplani pakistanez me më shumë se 100 persona në bord

para një jave - GazetaBlic

Një aeroplan pakistanez është rrëzuar në qytetin Karachi të Pakistanit. Autoritetet kanë njoftuar se aeroplani që po transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë pjesëtarë të ekuipazhit, ishte duke fluturuar...

para një jave - Ora news

Një aeroplan i Pakistanit International Airlines që transportonte më shumë se 100 njerëz është rrëzuar në qytetin jugor të Karaçit. Ministria e Aviacionit në Pakistan thotë se fluturimi kishte 99 pasagjerë...

Tragjike/ Rrëzohet avioni me 107 persona në bord (Video)

para një jave - Shekulli

Një avion me 99 pasagjerë në bord dhe 8 persona ekuipazh është rrëzuar kur po fluturonte nga Lahore për në Karaçi. Mediat shkruajnë se avioni në Pakistan u rrëzua pasi është përplasur tek një ndërtesë...

VIDEO/Tragjedi ajrore në Pakistan, humbin jetën më shumë se 100 persona

para një jave - Syri

Një avion pakistanez i linjës International Airlines me më shumë se 100 njerëz në bord është rrëzuar në qytetin pakistanez të Karaçi, tha një zëdhënës i linjës ajrore të premten. Ministria e Aviacionit...

Tragjike/ Rrëzohet aeroplani me 99 persona në bord në Pakistan

para një jave - Standard

Një aeroplan në Pakistan është rrëzuar në Karaci pas një fluturimi në Lahore. Avioni, i cili raportohej se transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë individë si ekuipazh, ishte duke fluturuar nga Lahore...

Avioni bie mbi lagje, pasagjeri nxirret i gjallë nga rrënojat

para një jave - Gazeta Telegraf

Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti...

Horror/ Rrëzohet avioni me 107 persona në bord (FOTO)

para një jave - Gazeta Shqip

Një avion i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Sipas mediave të huaja, avioni ku ndodheshin 107 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin...

Rrëzohet avioni me 107 persona në bord, nuk dihet fati i pasagjerëve

para një jave - Koha Jone

Një aeroplan me 107 persona në bord është përplasur. Avioni raportohet të jetë i ‘Pakistan International Airlines’ dhe është rrëzuar në një zonë rezidenciale në Karachi, Pakistan. Avioni A320 u rrëzua...

Rrëzohet avioni me 100 persona në Pakistan (Video)

para një jave - Mapo

Një avion me 100 persona në bord është rrëzuar në Pakistan. Aeroplani është rrëzuar në qytetin Karaçi. Mediat e huaja raportojnë se pasagjerët dhe ekipazhi kanë humbur jetën. Ende nuk dihet shkaqet e rrëzimit...

Rrëzohet aeroplani me 100 persona në bord në qytetin Karaçi të Pakistanit

para një jave - Shprehja

loading... Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistanit, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet...

Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

para një jave - Pa censure

epa08437644 Rescue workers search for the bodies or survivors amid wreckage of the passenger plane of state run Pakistan International Airlines, after it crashed on a residential colony, in Karachi, Pakistan,...

Rrëzohet aeroplani me 107 pasagjerë në bord në Pakistan

para një jave - Aktuale

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistanit, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Rrëzohet aeroplani, mbi 100 pasagjerë ishin në bord

para një jave - OraInfo

Rrëzohet aeroplani pakistanez me më shumë se 100 pasagjerë në bord. Një aeroplan pakistanez është rrëzuar në qytetin Karachi të Pakistanit. Autoritetet kanë njoftuar se aeroplani që po transportonte rreth...

Rrëzohet një aeroplan në Pakistan

para një jave - Kallxo

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për 99...

Rrëzohen një aeroplan në Pakistan

para një jave - Evropa e Lirë

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. "Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për 99...

Rrëzohet një avion pasagjerësh në Pakistan

para një jave - RTK

Raportohet se një avion pasagjerësh i linjës Lahor-Karachi është rrëzuar në një zonë banimi pranë aeroportit të qytetit pakistanez Karachi. Avioni i përket linjës ajrore të drejtuar nga shteti, raporton Associated Press.

Rrëzohet një aeroplan në Pakistan, asnjë i mbijetuar

para një jave - Lajm

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. Sipas Skynews, kreu i qytetit Karaçi ka deklaruar se nuk ka asnjë të mbijetuar. “Ne po...

Rrëzohet avioni në Pakistan, rreth 100 persona në bord

para një jave - Infokusi

Një aeroplan me rreth 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarë të aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Rrëzohet aeroplani në Pakistan, humbin jetën 107 persona, pamjet e para në vendin e përplasjes së fluturakes

para një jave - InfoShqip

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Rrëzohet avioni me 107 persona në bord, nuk dihet fati i pasagjerëve

para një jave - ABC News

Një aeroplan me 107 persona në bord është përplasur. Avioni raportohet të jetë i ‘Pakistan International Airlines’ dhe është rrëzuar në një zonë rezidenciale në Karachi, Pakistan. Avioni A320 u rrëzua...

Rrëzohet aeroplani në Pakistan, humbin jetën 107 persona, pamjet e para në vendin e përplasjes së fluturakes

para një jave - InfoShqip

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Rrëzohet aeroplani me 107 pasagjerë në bord në Pakistan

para një jave - Lajmi.net

Një aeroplan Airbus SE i operuar nga Pakistan International Airlines u rrëzua me 107 persona në bord, tha Autoriteti i Aviacionit Civil të vendit, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Fluturimi që po...

FOTOT: Covid-19 mund të ndryshojë mënyrën se si fluturojmë, ja si do të duken aeroportet kur të udhëtojmë përsëri

para një jave - Gazeta Tema

Ndërsa bota ngadalë lehtëson rrugën e saj nga bllokimi i Covid-19, ne jemi në prag të një epoke të re në udhëtimet ajrore. Së shpejti mund të hasim ‘ushtri’ të pastruesve robotikë që patrullojnë ambientet...

Pakistan, rrëzohet një aeroplan pasagjerësh

para një jave - Shenja

Një aeroplan i kompanisë ajrore “Pakistan International Airlines” me mbi 90 pasagjerë në bord është rrëzuar në jug të Pakistanit në qytetin Karachi, transmeton Anadolu Agency (AA). Duke cituar zyrtarë...

VIDEO/ Rrëzohet avioni me 100 pasagjerë në bord në Pakistan

para një jave - Java News

Një aeroplan i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Sipas mediave të huaja, avioni i cili u raportua se mbante 100 pasagjerë, po fluturonte...

Rrëzohet avioni në Pakistan/ 99 persona në bord, piloti njoftoi për probleme teknike

para një jave - LajmiFundit

Një aeroplan me 91 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar në qytetin Karaçi në Pakistan. Vetëm pak minuta pasi humbi nga radarët, mjeti fluturues i cili ishte nisur nga qyteti Lahore, u përplas...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona

para një jave - Arbresh

Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda...

Pakistan: Rrëzohet një aeroplan me 100 persona në bord

para një jave - Albinfo

Aeroplani ishte duke fluturuar drejt njërit nga aeroportet më të ngarkuar në Pakistan. Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit....

Vdesin të gjithë pasagjerët e aeroplanit të rrëzuar në Pakistan

para një jave - Fakti Ditor

Të gjithë pasagjerët në aeroplanin e rrëzuat sot në Pakistan kanë vdekur. Kryebashkiaku i Karachi thotë se një aeroplan pasagjerësh pakistanez që transportonte 107 pasagjerë dhe ekuipazh dhe që i përkisnin...

Rrëzohet një aeroplan në qytetin Karaçi të Pakistanit

para një jave - Tetova Sot

Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistanit, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për...

Pakistan, rrëzohet një aeroplan pasagjerësh

para një jave - Gazeta e re

Mediat lokale raportojnë se aeroplani ra në një zonë të banuar duke dëmtuar disa shtëpi dhe automjete. Një aeroplan i kompanisë ajrore “Pakistan International Airlines” me mbi 90 pasagjerë në bord është...

Aksident i rende ajror, rrezohet avioni me 107 persona në bord

para një jave - LajmiFundit

Një avion me 107 persona në bord është përplasur. Mjeti ajror raportohet të jetë i ‘Pakistan International Airlines’ dhe është rrëzuar në një zonë rezidenciale në Karachi, Pakistan. loading... Rekomandojme...

Rrëzohet aeroplani me 100 pasagjerë në Pakistan

para një jave - Arbresh

Një aeroplan i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, avioni i cili u raportua se barte afër 100...

Aksident ajror në Pakistan

para një jave - in7

Një aeroplan udhëtarësh i “Pakistan Intereshënël erlajns” që udhëtonte nga Lahore për në Karaçi, u rrëzua pranë aeroportit në Karaçi, kumtoi Agjencia e aviacionit civil. Zëdhënësi i kompanisë ajrore pakistaneze...

Rrëzohet aeroplani pakistanez me mbi 100 pasagjerë

para një jave - Epoka e Re

Një aeroplan pakistanez është rrëzuar në qytetin Karachi të Pakistanit. Autoritetet e këtij shteti kanë njoftuar se aeroplani që po transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë ekuipazhe, ishte duke fluturuar...

Brenda pesë ditësh rrëzohen dy aeroplanët më të mirë luftarakë amerikanë

para një jave - Telegrafi

Një aeroplan luftarak i Forcës Ajrore të SHBA-F-35A u rrëzua të martën ndërsa ishte duke zbarkuar në bazën Eglin, thanë zyrtarët e forcave ajrore, sipas CBS. Rrëzimi i këtij aeroplani ndodhi vetëm katër...

Rrëzohet avioni I dytë luftarak amerikan brenda pesë ditësh

para një jave - Syri

Të marten, një avion luftarak i Forcës Ajrore të SHBA-F-35A, u rrëzua ndërsa ishte duke u ulur në bazën Eglin, thanë zyrtarët e forcave ajrore, sipas CBS. Rrëzimi i avioni ndodhi vetëm katër ditë pas rrëzimit...

Forcat ajrore amerikane?!/ Dy avionët më të mirë luftarakë rrëzohen brenda 5 ditësh (FOTO)

para një jave - Gazeta Shqip

Një aeroplan luftarak i Forcës Ajrore të SHBA-F-35A u rrëzua të martën ndërsa ishte duke zbarkuar në bazën Eglin, thanë zyrtarët e forcave ajrore, sipas CBS. Rrëzimi i këtij aeroplani ndodhi vetëm katër...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK